Plan voor duiker inplaats van Koningsbrug te Middelburg Tweede steimzencfer Goes komt over 2 jaar Krijgers „feestbusrit" op Goes-Wolphaartsdijk Goes sloopt stenen noodwoningen de BILT Forse aanpak van straatvernieuwing Scherpenisse heeft woningbouwzorgen OPRIJDEN OVERSTEEKPLAATS VOOR RECHTBANK MIDDELBURG IS li Met eerste chauffeur en eerste passagier BRU1MSSE HEEFT KRITIEK OP „HARLINGEN-ARTIKELEN" P.Z.C. ALMANAK S AWE MA NV EXAMENS IJZERWAREN 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 11 JANUARI 1964 Antwoord b. en. w. op afdelingsverslag begroting A"oor een nieuwe overbrugging van de kaai in de plaats van de Ko ningsbrug te Middelburg is een plan in bewerking van een drievou dige duiker niet een bestrating, die de breedte zal krijgen van de Sta tionsstraat. Dit delen b. en w. van Middelburg mee in hun antwoord op het verslag van de afdelingsver gadering van de gemeenteraad over de begroting voor 1964. Nadat in beginsel, 7.0 verklaren b. en vv. vervolgens, een beslissing is geno men over de wijze, waarop de Ko ningsbrug zal worden vervangen, zal het college zich erop beraden aan wie de opdracht zal worden ge geven voor de uitwerking van het plan. De aanwezige bestrating zal worden verbeterd 0111 uitglijden te voorkomen. B. en vv. hebben een maatregel ge nomen. waarmee bereikt worot, (lat op korte termijn de straatvernieu wing fors ter hand kan worden ge nomen. De kosten van alle te ver nieuwen straten zullen namelijk in he; verrol? als kapitaalsuitgaven worden beschouwd. Het ligt in het voornemen van het colle ge om de raad elk jaar een zodanige investering voor te stellen, dat de jaar lijkse toeneming van kapitaalslasten ge durende de eerste jaren na 1964 onge veer 10.000 bedraagt. Voorshands wil len b. en w. de investeringen uitbreiden tot een totaal aan jaarlijkse kapitaal- lasten van :ond 100.000 is bereikt Uit een overzicht, dat b. en vv. bij het ant woord gevoegd hebben .blijkt, dat ge middeld per jaar 84.000 voor de straat- vernieuwing geïnvesteerd kan worden. 2 TURNZALEN Bij de beantwoording van vragen over de begroting van de stichting sportbe- langen Middelburg wijzen b. en vv. er op dat de mogelijkheid bestaat, dat de ge meente een tweetal gymnastieklokalen zal kunnen bouwen en wel in zogenaam de seriebouw. Deze lokalen zullen dan verrijzen op het terrein tussen de Rot terdamse kaai en de Breestraat. Voorts ligt het in de bedoeling om rond he: halfverharde sportveld een strook gras aan te brengen. Nu inzaai mo- Burgemeester D. C. Bouwense heeft vrijdagmorgen in de nieuwjaarsvergade ring van dè raad van Scherpenisse ge wezen op de vvonïngsïtnatie in zijn dorp. Het is een zaak waarmee Scherpenisse in een moeilijk parket zit, zo viel uit de woorden van de voorzitter te beluiste ren. „De woningvoorraad is te gering en de kwaliteit van de huizen is aan de zeer lage kant", aldus de heer Bouwen se die er op wees, dat Scherpenisse dit jaar buiten de verdeling is gevallen. Aan de andere kant vond hjj het haast niet mogelijk in Scherpenisse woningwetwo ningen te bouwen voor de prijs, die het departement als maximum stelt. menteel niet mogelijk is, zal voor een, tijdelijke oplossing contact opgenomen met de N.ST. en de K.N.V.B. B. en w. j Is ln overweging gegeven om het ter rein ondanks het gebrek toch maar tel gaan gebruiken. gestaag; de voorbereidingen nemen echter meestal geruime tijd in beslag, o.a. subsidieaanvragen, beoordeling plannen door de rijksdienst voor de monumentenzorg, terwijl bovendien de middelen beschikbaar moeten zijn. Ten slotte heeft de tfld tussen het opmaken van het plan en de aanbe steding meestal forse prijsstijgingen tot gevolg. kanaal daarvan de oorzaak Deskundigen hebben geadviseerd het oude kanaal buiten gebruik te stellen tot de natuur zelf het tijde lijk verstoorde evenwicht heeft her steld. Thans wordt water betrokken uit het nieuwe kanaal en diepboringen; tijdelijk wordt meer water Ingekocht dan ge bruikelijk is in deze periode van het jaar, waarvan de extrakosten voor 1964 geraamd worden op 5000. De jaarca paciteit wordt door het tijdelijk buiten gebruik stellen van het oude kanaal niet beïnvloed. Ten slotte delen b. en w. mee, dat de ontwikkeling regelmatig gecontroleerd wordt. VEGEN VERLICHTING Over zaken betreffende het elelctri- citeiLs- (met openbare verlichting) en het gasbedrijf wordt o.a. het vol gende meegedeeld. In 1962 werd de brandlijd van rond 450 avondlan taarns (zogenaamde avondbranders) met 7 uur uitgebreid, van 11 tot 12 uur. De kosten van het meerdere stroom- en lampenverbruik zijn te sLellen op rond 1500 gulden per jaar, dus circa 4 gulden per avond. De zo genaamde schaalverlichting op het Molenwater brandt op halve capa citeit; het ligt in de bedoeling deze verlichting alleen op volle sterkte te laten branden als er voorstellingen in de Schouwburg worden gegeven. Ten aanzien van de winstmogelijkheden voor de gemeente bij aardgaslevering betogen b. en w. aan te nemen, dat de aardgasexplotatie voordelen zal opleve ren boven het thans gedistribueerde Sluiskilgas. Over de omvang van deze voordelen zijn echter nog geen gegevens bekend. BEGRAAFPLAATS Hoewel de raad destijds besloot een plan tot uitbreiding van de algemene begraaf plaats niet te doen uitvoeren, zijn b. en w. bereid een uitbreiding alsnog te over wegen en een nieuw plan daarvoor te laten opmaken. Het college zal ook con tact opnemen met het bestuur van de r.-k. begraafplaats. De restauratie van daarvoor in aan-1 merking komende gebouwen vordert1 Voorts wijzen b. en w. er op, dat de maatregel, om 's zondagsmorgen van 4 uur tot ongeveer half 7 de straten te vegen, uitstekend voldoet. De verontrei niging van trottoirs door honden zullen b. en w. onder de aandacht van de com missaris van politie brengen. De commandant van de vrijwillige brandweer streeft er naar volgens b. en w. met succes de leden te hinden door de uitgave van een tijdschrift, door het organiseren van bijeenkomsten en ook door sportbeoefening. Volgens het college Is liet niet juist de kosten daar van gelieel voor rekening van de leden van het korps te laten komen. B. en w. verwachten niet, dat in ver band met de herindeling in 1964 gemeen teraadsverkiezingen gehouden moeten worden. Opnieuw winterweer De koudere lucht, die met wat lichte sneeuw donderdagmiddag Groningen binnenstroomde, had vrijdagmorgen met wat lichte vorst reeds Zeeland bereikt. Bo ven Zuid-Scandinavië ligt een sterk hoge-druk-centrum. dal voorlopig een oostenwind in stand houdt. Geleidelijk wordt daarmee koudere lucht aangevoerd 111 een groot deel van Midden-Euro pa komt 's nachts strenge vorst voor. In Scandinavië is de vorst van veel minder betekenis. Er zullen ons tijdens het weekeinde opklaringen bereiken, waarbij dc vorst in de nacht en ochtend ge leidelijk meer dan 5 graden kan gaan bedragen. Begin van brand op jachtwerf In Breskens hebben voorbijgangers vrij dagavond een begin van brand ontdekt in de jachtwerf van de firrna Meeusen aan de Middenhavendam. In het gebouw waarin zich behalve machines ook jachten bevonden die daar- voor de win ter waren opgeborgen, lekten de vlam men reeds langs de muren. Eén van de omwonenden ging de brand met snelblussers succesvol te lijf. De middels gealarmeerde brandweer hoefde bij aankomst geen dienst te doen. De jachtwerf is ondergebracht in een splinternieuw gebouw dat pas enkele weken in gebruik is. De schade beperkt zich tot enkele ruiten en een gedeeltelijk verkoolde wand. Omtrent de oorzaak tast men nog in het duister. Na vrijspraak, door kantonrechter: Aanrijding te Vlissingen na weigeruig remmen Dat de Vlïssïngse opzichter A. M. woensdag te Middelburg weer voor het- hekje van de rechtbank te Middelburg werd geroepen vond zijn oorzaak in het feit, dat de officier van justitie in beroep was gegaan tegen liet vonnis van de kantonrechter te Middelburg, die M. op 2 oktober van liet vorig jaar vcor een ;edeeltc had vrijgesproken van een hem ten laste gelegde verkeersovertreding. Hij ging hier om het volgende: Als bestuurder van een wagen van de gemeentereinigingsdienst te Vlissin gen had M. in dè Paul Krugerstraat vaart moeten minderen by een voet- Voor tweede t.v.-net gangersoversteekplaats. De remmen weigerden echter op dat moment. Door een snelle beweging met het stuur te maken kon M. een voor hem stilstaande wagen, die eveneens moest wachten voor het zebrapad ontwijken. Een op dat moment juist overstekende voetganger werd nog juist door de doorschietende wagen gegrepen- De kantonrechter legde tijdens de zitting van 2 oktober een geldboete van 11, op vanwege M.'s geringe schuld aan het weigeren der remmen. Het sprak de op zichter echter vrij van het tweede ten laste gelegde feit: het oprijden van een oversteekplaats voor voetgangers op hel moment, dat iemand zich daarop bevond. En daar had de officier van justitie ho ger beroep tegen aangetekend Vernietiging n moeilijk parket zit, zo vie/"uit de[ TMBOUW APPARATFN MOET TIJDIG GEBEUREN plan v de bouw van een groter aantal bouwbe- sparende woningen op tafel komen, meende de heer Bouwense. Hij vond uit breiding van de hoeveelheid woningen ook van betekenis, omdat het dorp grenst aan een industriekern die zien steeds uitbreidt. Het raadslid L. A. Pol derman onderstreepte later in de verga dering het gebrek aan nieuwe woningen, ook in verband met de krotopruiming. In zijn nieuwjaarstoespraak liet Scner- penisses burgemeester verder een aan tal gebeurtenissen uit 1963 de revue pas seren. Op plaatselijk niveau herinnerde hij onder meer aan de besluiten van de raad tot restauratie van de kerktoren en het gemeentehuis. De raad besloot de woningwetwoning Wilhelminastraat 6 voor 8216.te verkopen aan de heer D. Hage en voor 400.een brandkast te kopen voor de gemeente. De heer L. van der Werf had de raad bericht gezon den dat hij zijn benoeming tot lid van de woonruimtecommissie niet aanneemt. In de rondvraag informeerde de heer L. A. Polderman naar het loswalplan. Bur gemeester Bouwense kon meedelen, dat tegenstelling tot het E.T.I. - in Tv-deskundigen menen, dat het nog de vraag is, of men in Zeeland zónder de nieuwe Goese steunzender de nieuwe programma's, experimenteel of niet. zal kunnen ontvangen. „Lopik was inder tijd, toen de tv-uitzendingen begonnen, op band I wél te zien", aldus zei men j Provincla- ons. „Het is niet helemaal onmogelijk, waterstaat een brief met een gun-1 dat het ook nu weer zal gaan". Óveri- stio- advies naar Den Haag hebben ver-!gons hangt die ontvangst af van de weersgesteldheid, mist kan gunstig I zijn van de hoogte, de sterkte en de I kwaliteit van de gebruikte antennes. Daarbij komt dan echter wel een ander punt: de apparaten in de huiskamers. Het zal nog zeker twee jaar duren, voordat de tv-steunzender in Goes be schikt over een zender en antenne, die nodig is voor het doorgeven van de pro gramma's op het tweede tv-net. De te levisietoren in Goes komt eerst aan ile beurt; nil het plaatsen van een tweede zender in Lopik, (reeds gereed), Smil- do, Markclo en Roermond. Dat vertelde men ons gisteren van de zijde van de P.T.T. in Den Haag. Wil dat zeggen, dat men in Zeeland voor die tijd de experimentele program ma's van het tweede televisienet nog niet kan ontvangen? De heer J. W. Rengelink, programmacommissaris van de N.T.S. heeft, zoals ons blad gisteren meldde, meegedeeld, dat eind februari, begin maart de omroepverenigingen en de N.T S. het tweede tv-net zullen be nutten, „zij het nog op experimentele wijze". De ontvangst in het experimen tele stadium, aldus de heer Rengelink. zal slechts in een beperkt deel van ons 'and mogelijk zijn; in het centrum en het westen van Nederland- voorzetapparaat verkrijgbaar, dat tus sen de tv-ontvanger en de antenne wordt geplaatst. Dit wat betreft de ont vangers fii de huiskamer. Overigens is het wel zaak om de wens tot ombouw van bestaande ap- Earatuur vroegtijdig kenbaar te ma- en aan de tv-handelaren, aldus ver zekerde men ons van die zijde, omdat gezien de grote aantallen die waarschijnlijk in deze provincie zul len moeten worden omgebouwd wel op meer dan een jaar totaal kan worden gerekend voor ombouw van al die apparaten. Experimenteel Het is dus niet zo, dat wanneer in maart die experimentele uitzendingen beginnen over het tweede net, men een maand daarvoor zijn apparaat nog hij een han delaar kan brengen om het tijdig, omge bouwd, terug te krijgen Wat het tweede tv-net betreft: niet al leen experimentele uitzendingen vanuit Bussum dus, maar ook experimentele ontvangsten in Zeeland. Mr. Andreae vroeg vernietiging van het vonnis van de kantonrechter, want hij achtte ook in dit geval zekere mate an zijn (geringe) schuld aanwezig. Hij wees daar' ij onder meer op de snelheid, waarmee ?-?. volgens ooggetuigen zou hebben gereden. Voor elk van (1e feiten vroeg hij een geldboete van 1(1,subs. 2 dagen. De Nieuwlandse landbouwer F. H. was niet akkoord gegaan met een straf, die de Middelburgse kantonrechter hem op zes november van het vorig jaar opleg de. nadat hij in de St. Barbaragang van de Zeeuwse hoofdstad als motorrijder een voetganger had aangereden. „Die man sprong ineens opzij", verweerde H. zich. Een Middelburgse meikslijter, het slachtoffer, zette de kwestie nog eens nader uiteen: „Ik hoorde het geluid van een motor en ging daarom een stap op zij. Het voigeride "ogenblik kreeg ik een duw in mijn rug en lag ik op de grond". Indruk maken? „Toen je in die gang was, trok jc nog een beetje op hè", zo friste mr. Van E»n- pel het geheugen van de Nieuwlander nog eens op. „Deed je dat nou om een beetje indruk te maken op de vrouwe lijke kerkgangers", vroeg hij. Nee dat was toch niet zo volgens H. „Ja die brave mensen schrikken zich natuurlijk een aap", vervolgde de president van de rechtbank, die even als de kantonrechter dit deed, motor rijtuigen in deze gang uit den boze achtte. Da officier van justitie noemde het rijden in de St. Barbara gang al niet juist op een moment dat er zoveel mensen liepen. „Bovendien ging U toen nog optrekken ook. Dat is natuurlij' helemaal fout", was zijn oordeel Hij vroeg ten slotte bevestiging van het vonnis van de kan tonrechter. Uitspraak volgt op 24 janua- „U loopt te slapen", krijt de klant doods bleek en doopt z'n vingers in de bruine koffieplons op z'n parelgrijze vest. „Portie warm water en de chef, asjeblieft"... „Wat is dit voor maf gedoe?" vraagt de verbolgen gérant. „Zitten jullie aan de fles?" ,,'t Zit in de bedden", fluistert de kok en slaapt staande weer in. Gérant if, één blik op de pcrsoneelsbedden en hij ziet ontzet: alleen de gasten hebben Van Wijk dekens! a-difafe De zaak is gezond. Obers blijven veerkrachtig van tred. Koks zingen liederen bij de pollepel. Ja, hiep hiep hoera, zo gaal het overal. Want een deken van Van Wijk is royaal en rijk, door 100zuiver scheerwol, verwerkt met groot vakmanschap. VAN WIJK dekens voor de detailhandel verkrijgbaar bij. Textielgroothandol FA. G. STEUTEL ZOON Vlissingscstraat 35 Middelburg Telefoon 01180-4572 BIJ GOUDEN JUBILEUM... De eerste chauffeur en de eerste pas sagier van Krijgers busdienst Goes- Wolphaartsdijk hebben deze rit. vrij dagmiddag nog eens overgedaan. De bedaagde mannen L. de Hond (79) en P. A. Pennings (85) zaten prinsheerlijk voorin de nieuwste tou ringcar van de Goese onderneming. En ze lieten zich met een gestroom lijnd vaartje langs de historische haltes glijden, de stopplaatsen van vijftig jaar geleden. Een tyd, toen de eerste bus van Janus Krijger uit stof wolken tevoorschijn kwam op de zand- en macadaimvegen van Beve land. Via die „ouderwetse lijn" heb ben ook de burgemeesters van Goes elkaar vrijdagmiddag weer gevonden. Maar ze zaten in moderne, leren fau teuils De huidige beheerders van het bus bedrijf Krijger in Goes, de heer en mevrouw Cartledge-Krijgcr. hebben het gouden jubileum van de onderne ming met een feestelijke dienst langs de in 1956 opgeheven lijn naar het Wolphaartsdijkse Veer een roman tisch tintje gegeven. Een klein ge zelschap stapte in bij de oude haltes: station-Goes, Slot „Ostende", post kantoor. café „Oranjeboom" en waar niemand stond te wachten hield de chauffeur zijn 44 zitplaatsen rijke bus even in. De heer Cartledge kon de stopplaat sen precies aanduiden en het bejaar de tweetal was er om het allemaal te bevestigen. Want zo was het in 1914, op de 10e Dc eerste passagier, die op 10 janu- (tri. 1914 in de bus stapte, waarmee Janus Krijger de verbinding onder- hield tussen Goes en Wolphaarts- 1 dijk, de heer P. A. Pennings (85) I stapt hier in voor de jubileumrit, die de firma Krijger gisteren maakte j langs de oude route. De bus was niet meer die van toen, maar de nieuwste touringcar van dit Goese I bedrijf. Foto P.Z.C.) I januari ook allemaal gegaan. Toen Janus Krijger had vernomen dat de paardetram naar Wolphaartsdlk ermee zou stoppen aarzelde hij geen moment. Met een zespersoons busje, een omgebouwd automobiel, stond hij aan het Goese station. En bij het „Slot Ostende' was zowaar de eerste passagier present: grossier in tabaks waren Pennings. Dat was het begin reizigers van en naar Goes heeft ver voerd. In 1919 kwam er de dienst Goes- Katscheveer bij en drie jaar daarna Tholen-Stavenisse, later doorgetrok ken tot Bergen op Zoom Op het ogenblik zijn de lijndiensten met uitzondering van die op Tholen op geheven. De Auto Maatschappij Zee land verzorgt ze en het Autobus- en Touringcarbedrijf Krijger heeft zich gespecialiseerd in gezelschapsreizen door binnen- en buitenland. Feestreis De raad van de, vissersgemeente Brui- e heeft vrijdagavond zijn misnoegen uitgesproken over de artikelen in de I'.'/.C. van enkele weken geleden, waar in burgemeester Nauta van Harlingen en een aantal van de in deze stad geves tigde Zeeuwse vissers aan het woord zyn gelaten over de toekomst van de oester- en mosselcultuur. De heren toonden zich bijzonder teleurgesteld „dat een Zeeuwse krant zich leent om eningen van de Friezen omtrent de eigende veranderingen voor de oester- mosselcultuur zo tc misbruiken als dungs is gebeurd". Burgemeester C. H. van de Linde sig naleerde in zijn nieuwjaarsrede dat de Zeeuwse vissers weinig bewondering voor de artikelen in de P.Z.C. hebben kunnen opbrengen. „Zulke verhalen ho ren thuis in een Harlingse krant". De burgemeester wilde daarbij nog afzien Ontvangst Zeeuwse Geluk Wat een lief kleintje in de krant van gisteren.' „Zeevaartscholier zoekt corres pondentie met Amsterdams meis je, ontmoet 6 januari in trein Am- sterdam-Vlissingen. Zij werkt bij haar oma in Goes". We halen het met opzet nog even aan. omdat de jongeman de moed had z'n naam en adres er voluit bij te zetten Zoiets verdient extra vermelding het vergroot de kans dat het meisje zijn voor nog geen twee gulden geannonceerde verlangen onder ogen krijgt. Het móet wel een aardige jongen zijn hij wilde kennelijk niet te hard van stapel lopen Wie weet, wat hij in die trein heeft doorge maakt. Voor Rilland-Bath aarzel de hij nog, bij Krabbendijke dacht hij zou-ik, op het emplacement van Kruiningen gooide een con ducteur roet in het eten en wie weet hoe dramatisch de ontwikke lingen te Kapelle-Biezelinge zijn geweest. En in Goes was ze weg. Ineens weg. Ze kon nog juist roe pen ,,'k Werk bij m'n oma!" maar dat bood ook al weinig houvast. Nog een.geluk, dat dé jongen zich, niet in de Vlissingse P. A. de GeW nestetlaan ophoudt. Daar woont een meneer, die onlangs keurig briefpapier heeft laten drukken, waarop hij zich onder meer tot een instelling in Den Haag heeft ge richt. Het antwoord was geadres seerd: De heer X, pja De Genestetlaan. Ombouw Ie pe. tv-toestellen. Men kan dit aantal voegeltjk stellen op 28 a 29.000 stuks. Het tweede halfjaar van 1963 was de toename in het aantal toestellen boven dien aanmerkelijk groter dan in de pe riode januari tot juli. De nieuwe appara ten hiervan zijn reeds ingericht voor het tweede kanaal. Dan zijn er de zo genaamde overgangstoestellen, waarbij wel rekening is gehouden met dat twee de tv-net. maar waarvoor ombouwpak- ZEEUWSE STICHTING VOOR BEROEPSKEUZE Per 1 januari is in Zeeland een algeme ne Zeeuwse Stichting voor Beroepsvoor lichting werkzaam. Aan deze in Goes gevestigde stichting is verbonden de heer M. H. van Zanten als beroepskeu ze-adviseur. Bromfietser kreeg zware hersenschudding bij val BIJ uitwijken op het rijwielpad is de Middelburgse bromfietser J. N. donder dagavond omstreeks zeven uur op de Kleverskerkseweg naast het pad ge raakt en gevallen. Hij liep daarbij een zware hersenschudding op. De bromfiets werd licht beschadigd. van wat hij noemde, „een tendentieuse belichting van deze zaak". Dc heer D. de Koning (v.v.d.) haakte daarop even later in met een fel stuk kritiek. Voor hem was de protestvergadering van de „Zevibel" tegen de houding van de rege ring met betrekking tot de pogingen om de oester- en mosselcultuur in Zeeland te behouden in zoverre op een teleur stelling uitgelopen, dat de P.Z.C. daar aan te weinig aandacht had geschon ken. „En dan bomt diezelfde krant later met kolommenlange verhalen over cl visie van de Harlingers in deze zaak' De heer De Koning vond het verschrik kelijk dat zoiets is gebeurd. Hij was de mening toegedaan dat de Zeeuwse vis sers moeten blijven strijden voor de ei gen zaak. dat zij verder moeten gaan dan „Middelburg", Het zal misschien moeilijk zijn. maar we mogen niet rus ten". In dc artikelen over Harlingen zag hij Zeeland te kort gedaan. De heer J. Hoogerheide a.r.vulde hem nog aan: ;,Er is gebleken dat we nog harder moeten schreeuwen, we moeten proberen de minister tot andere gedach ten te brengen". De heer S. A. Jumelet (c.h.) oefende nog kritiek op de nieuw jaarsrede van de burgemeester, waar deze had gesteld dat Bruinlsse ernstig rekening moet houden met het feit. dat het beeld van het dorp ln de toekomst bepaald niet gunstig is. „We hebben geen vertrouwen meer in de houding van de regering in dc zaak van de mos- selverwaterproef, de oesterproef en de schaderegelingen ex artikel 8 van de Deltawet. Het duurt zeker nog tien jaar voordat we zover zijn", aldus de heer Jumelet. De heerM. van de Velde (p.v.d.a.) vroeg daarop onmiddellijk: „Uw eigen C.H.- fraetïe in de Tweede Kamer heeft afge lopen zomer tegen gestemd toen er een beslissing over de oesterproef werd ge vraagd. Dan heeft U kennelijk uw eigen voormannen verkeerd voorgelicht Dat nam de heer Jumelet niet en wethouder M. van Gilst (s.g.p.) kwam te hulp door te verklaren dat de heer Jumelet een Tweede-Kamerlid van de C.H.U. wel de gelijk goed had voorgelicht en derhalve een blanco „strafregister" had. Eindelijk is het in Goes dan zover, dat liet eerste viertal van een „wijk je" met stenen noodwoningen kan worden gesloopt.. Mannen van het aannemersbedrijf C. Wesldorp Zoon uit Goes hebben aan de lijster- Centrale verwarming Nedersiraat 19 - Middelburg - Tel. 01180-2962 straat de „flessenhals" tussen Berg weg en Valckeslotlaan nu een rijtje van deze krappe pandjes in een puin hoop veranderd. Het is een begin; binnenkort zullen ook de andere vol gen, zodra de bewoners een betere huisvesting hebben gekregen. In 1946 zijn hier aan vier smalle straten in totaal veertig noodwonin gen neergezet. Dat was in een tijd. toen de nieuwe wijken in Goes-Oost nog „geboren" moesten worden. Er tegenover, op de hoek Eergweg— Beatrixlaan, verrees een complex houten noodwoningen. De laatste dearvan is enkele jaren geleden afge broken. De stenen huisjes langs de de Leeuwerikstraal. dc i een stuk van de Heer- oewoond geweest. Met name de laat ste maanden komen er hier en daar een aantal leeg. En wanneer er nu een blokje huizen helemaal ontruimd is gaat dat tegen de grond. Totdat op de duur het hele bouwterrein hier weer geëgaliseerd kan worden. Want. dat is van grote betekenis voor een betere verbinding tussen de stra ten, wegen en lanen, die hier uitko men /.es in getal. De opzet is thans, dat Beatrixlaan en Verlengde Heernlsseweg als hoofdaders in elk aar zullen overlopen. De overige stra ten zullen daarmee een ruim kruis punt vormen. (Foto P.Z.C.) Oud-predikant van Domburg overleden Ds. G. A. van der Hooft, emeritus-pre dikant van de Ned. Hervormde Kerk is donderdagmiddag op ruim 87-jarige leeftijd te Rotterdam-Overschie overle den. George Arie van der Hooft werd op 10 juli 1876 te Terneuzcn geboren. Hij bezocht het stedelijk gymnasium te Middelburg, studeerde aan de universi teiten van Genève (Zwitserland) en ook nog enige tijd te Montauban in Frank rijk Op 14 februari 1904 werd hij beves tigd als predikant van de hervormde kerk te Domburg. Daarna diende hij tot zijn emeritaat op 30 december 1943 nog ruim dertig jaar de hervormde gemeente van Rotterdam-Overschie. Na zijn eme ritaat was hij nog enige jaren t.c Rotter dam-Overschie werkzaam als hulppredi ker. In de bezettingsjaren was ds. Van der Hooft een fel bestrijder van het na- tionaal-socialisme en heeft hij zich met woord en geschrift tegen de Duitse overheersing verzet. In april 1943 werd ds. Van dei- Hooft gevangen genomen, waarna, hij ongeveer een maand ln ge vangenschap doorgebracht heeft. Van zijn hand verschenen enige preken in dc serie „Van Goedertierenheid en Recht". De begrafenis zal plaatsvinden op maan dagmiddag 13 januari op de Oude Be graafplaats te Overschie Vooraf wordt in de grote kerk van Overschie een rouwdienst gehouden. Vrijdagmiddag zijn de oude herinne ringen weer bovengekomen. De „feestreis" van Goes naar Wol- phaartsdijk v.v. was er een prettig onderdeel van. In het „Veerhuis" van Wolphaartsdyk heeft de onderneming haar gasten afgevaardigden van de beide, gemeentebesturen en uit de vervoerssector onthaald. De bur gemeester van Wolphaartsdijk, jlir. drs. P. A. C. Beelaerts van Blokland mijmerde in een toespraak over de prettige „verkering" van zijn ge meente en de stad Goes via de bus dienst Krijger en hij overhandigde de heer Cartledge een grote kaart. In de schouwburg „Juliana" te Goes recipieerde later de familie Krijger. Daar kwamen met burgemeester mr. F. G. A. Huber van Goes velen de ge lukwensen aanbieden. De zaal was feestelijk omlijst met bloemen en in de etalage voor het kantoor lagen de herinneringen uit vroeger dagen: foto's van het oude wagenpark en de verbeteringen daaraan door de vijf tig jaren heen plus een dienstrege ling van een halve eeuw oud. Krij ger, de eerste busonderneming van Nederland, dacht terug aan een avontuurlijk verleden. Opening r.-k. h.b.s. te Goes De nieuwe r.-k. h.b.s. Sint-Willibrord- college te Goes zal donderdag 16 ja nuari a.s. officieel in gebruik worden genomen. De school, die in september van het vorig jaar gereed kwam, zai worden geopend door de staatssecretaris van o„ k. en w., mr. J. H. Grosheide, 's middags om half vier. Aan de rijksuniversiteit te Utrecht slaagde or het kandidaatsexamen tandheelkunde -ste gedeelte, de heer A. N. P. J de Hullu Retranchement. VERWACHT. NOORDOOSTELIJKE WIND Aanvankelijk overdrijvende wolkenvel den en plaatselijk wat lichte sneeuw, later opklaringen. Overwegend matige -'ind tussen oost en noordoost. Lichte, i de Ochtend plaatselijk matige vorst. ZON EN MAAN. 12 januari Zon op 08.44 onder 16.52 Maan op 06.43 onder 14.53 13 januari Zon op 08.44 onder 16.53 Maan op 07.43 onder 15.36

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 2