Franse klinkerbestrating in bocht Dreischor: „stenen des aanstoots" „Opleiding landarbeider in toekomst wenselijk" Zeeuwse voetballers in amateurselectie AGENDA WALCHEREN Uitslagen derde dag Hoogoventoernooi ZEEUWSCH-VLAANDEREN KERKDIENSTEN Meer technische begaafdheid nodig TOVENAAR HITCHCOCK GEBRUIKT OVERMOEDIG VERKEERDE FORMULE zaterdag ii januari 1964 Wissel ZesuwsWia an c/ererï PROVINCIALE Z E E V W 8 B COURANT RECHTBANK MIDDELBURG Getuige-deskundige: „materiaal is zeer gevaarlijk" „Stenen des aanstoots". Dat kan in Dreischor worden gezegd van de klinkerbestrating op de plaats, waar Slotstraat, Bogerdweg en Stoofweg in een bocht samenko men. Hoeveel narigheid deze klin kers van Franse makelei in de loop der jaren voor de weggebruikers hebben veroorzaakt, is vrijdag morgen te Middelburg haarfijn uit de doeken gedaan tijdens een zit ting van de rechtbank te Middel burg. Dat gebeurde toen de meer voudige strafkamer, onder presidi um van mr. P. van Empel de appel zaak van de chauffeur J. C. V. uit Eikerzee te behandelen kreeg. een vonnis van de kantonrechter rikzee, die hem op 5 Juni van het vorig jaar een geldboete van 25,had op gelegd, omdat hij op 17 december 1902 op dit langzamerhand „berucht" gewor den weggedeelte van Dreischor met een melkwagen uit de bocht en tegen een muur was gevlogen. De chauffeur acht te zich echter niet schuldig. „Ik kon er niks aan doen. De wagen slierde op de gladde stenen naar links en toen was het gebeurd", zo luidde zijn verweer. Raadsman mr. J. J. van der Weel had er de aannemer D. Rettier uit Noordgouwe als getuige deskundige bijgehaald. Het is hoogst merkwaardig dat dit soort stenen in een bocht is ge legd, terwijl ze op een recht stuk weg gedeelte met voorkomen", betoogde de aannemer, die letterlijk en figuurlijk zijn steentje bijdroeg en de magistraten achter de tafel een exemplaar van het verkeerde materiaal kwam tonen. „Er zit geen korrel in", ging de heer Rettier verder. Hoe verder de steen slijt hoe gladder hij wordt. Vooral bi.' vochtig weer kan dit een buitenge woon gevaarlijke klinker zijn. Dit materiaal is misschien in duizend jaar nog niet versleten. Uit een ge sprek met de wethouder ter plaatse was hem ter ore gekomen, dat de Franse klinkers de gemeente waren' „aangesmeerd". MIDDELBURG Lezing voor N.C.V.B De afdeling Middelburg-'t Zand hield haar maandelijkse ledenvergadering on der leiding van de presidente, mej. C. J. Augustijn. Tijdens deze bijeenkomst sprak mevrouw M. v. Beest-van Wijland over het onder werp „Huwelijk en echtscheiding". Haar betoog werd met grote belangstelling beluisterd. De volgende vergadering is vastgesteld op 5 februari aanstaande. Attractie Naar schatting zouden er ongeveer oen tiental slippertjes per kwartaal in deze Dreisc.horse bocht plaats vinden. Op de zitting kwam duidelijk naar voren dat de glijdpartijtjes als een attractie wer den beschouwd voor de oudere inwoners, die nog al, eens konden uitroepen: „kijk daar gaat er wéér een". Naar de officier van justitie mr. J. L. Andreae meedeelde zou de politie echter slechts van drie ernstige gevallen heb ben gesproken. „Veruit" het grootste aantal voertuigen kwam dus de bocht wel goed door", stelde de officier vast. Daarom ook kwam hij tot de conclusie, dat er geen sprake was van afwezigheid van alle schuld zoals de chauffeur het had laten uitkomen. Hij vroeg bevesti ging van het vonnis van de Zierikzeese kantonrechter. Officiële Dnblikatie VLISSINGEN Leerplichtwet Burgemeester en wethouders van Vlissingen wijzen er op. dat ter gemeentesecretarie, afdeling onderwijs e.a. (kamer 7), vóór I februari a.s. door ouders of verzorgers aan gifte dient te geschieden van hun leerplich- ige kinderen, die om gezondheidsredenen of wegens het genieten van huisonderwijs niet als leerling op een school zijn Ingeschreven. Leerplichtig zijn de kinderen, die de lecf- van 7 jaar hebben bereikt en die van 15 nog niet hebben overschreden. Vlissingen, 7 januari 19G4. VANDAAG. Middelburg City: Dc vogels, 20 uur, 18 j. City: De reis van het koninklijk paai en de kroonprinses naar Iran en Thai land, 14 30 uur. Electro: Kerlm, de zwarte sheik. 19 en 21.15 uur. 14 jaar. Aula rijks kweekschool: film- en propagandamiddag honkbalbond. 14 Jaar. Wöhler: Ruilbeurs Filatelica. 14—18 uur. Vlissingen Alhambra: De vogels. 19 en 21 uur. 18 jaar. Luxor: De veroverraar van Corinthe. 19 en 21 uur. 14 jaar. Schelde- kwartier: districtsmiddag EHB.C., 15 u. Bergen op Zoom Roxy. De wurger van Blackmore, 18.45 en 21 uur, 14 Jaar; Luxor: De schat in het Zilvermcer, 18.45 en 21 uur, 14 jaar. Souburg De Zwaan: Uitvoering Soli Deo Gloria, 20 uur. Goes Grand: De vogels, 19 en 21 uur, 18 jaar. Prins van Oranje: Kadervergade ring N.V.V., 15 uur. Terneuzen Luxor: West Side Story. 20 u., 14 J. Concertgebouw: West Side Story, 20.30 uur. 14 jaar. Hulst Bioscoopgebouw: Twee den uit. 20 uur, 14 jaar. Sas van Gent Olympiatheater: Brandend zand. 20 uur, 14 jaar. Oostburg Ledelthenter: Muiterij op sla venschip, 20 uur, 14 jaar. Axel Het Centrum: Girls, Girls, Girls, 20 IJzendijke Hofzichtthealer: Huis der on tucht. 20 uur, 18 jaar. Westdorpc Kunsthandel Troutzaerte: Ex positie Jan van de Ven. Zierikzec Concertzaal: Mr. Vlubber A. L.. 20 uur. a l. Huis van Nassau: P. J. G-. afdeling Sehouwen-Duiveland met to neelvoorstelling ..Kitty in nesten". 20 uur. Haamstede Bioscoop Bom: Revolverheid van Oklahoma. 20 uur. 14 Jaar. St.-Maartensdijk Bioscoop Dc Gouden Leeuw,:Shane, 19.30 uur. St.-Annaland Herv. vcr.gebouw: Bijeen komst Samuël, 14 uur. MORGEN. Middelburg City: De vogels, 20 uur, 18 3. City: De reis van hel koninklijk paar en de kroonprinses naar Iran en Thai land. 14 30 uur. Electro: Kerim. de 7-warte sheik. 15.30 en 19 30 uur. 14 jaar. Vlissingen Alhambra: De zoon van Ali Baba. 15 uur. 14 jaar Alhambra: De vogels, 19 en 21 uur. 18 Jaar Luxor: De veroveraar van Corinthe. 15 en 20 uur. 14 jaar. Bergen op Zoom Roxy: Familie- en jeugd programma. 14 30 uur. alle leeftijden. Roxy: De wurger van Blackmore. 18 45 en 21 uur, 14 jaar, Roxy. De plunde raars, 14 uur. 14 Jaar; Roxy: Van liefde bezeten. 18.45 en 21 uur. 18 jaar; Luxor: De schat in hel Zilvermecr, 16 uur. 14 jaar Goes Grand: De vogels. 19 en 21 uur. 18 J Terneuzen Luxor: West Side Story. 14 30 en 20 uur. 14 Jaar. Hulst - Bioscoopgebouw Twee mannen re den uit. 14.30 uur, 14 Jaar Bioscoopge bouw Tumult op Tahiti. 17.15 en 20 Sas van Gent Olympiatheater: Brandend zand, 15.30 uur. 14 jaar. Olympiatheater: Een meisje met sex-appenl, 20 uur, 18 j. Oostburg Ledelthenter. Dc danseres van de duivel. 14 uur, 14 jaar. Ledellheater: Mui terij op slavenschip, 16.30 en 20 uur, 14 jaar. Axel Het Centrum: Girls. Girls. Girls, 15.45 uur, a.l. Het Centrum: Naakt door de hel. 20 uur. 18 jaar. IJzendijke Hofziehttheater: Huis der on tucht, 17 en 20 uur. 18 jaar. ZIerikzee Concertzaal: Revolverhold van Oklahoma. 15 uur, 14 j. Mr. Vlubber A. L, 20 uur, a.l. Mr. Van der Weel zag echter mogelijk heden tot het ontslaan van rechtsver volging. „Je hoeft als chauffeur niet te verwachten, dat er in een bocht klin kers liggen, waarvan een deskundige zegt dat ze gevaar opleveren", aldus de raadsman, die daarbij nog aanvoerde dat er ter plaatse niet op een bord te lezen viel, dat er slipgevaar dreigde. Inmiddels is dit wel aangegeven. Ove rigens heeft de gemeente Brouwersha ven op de begroting een post staan, die het wellicht reeds spoedig mogelijk Appélzakendag Het was vrijdag voor de rechtbank echt appelzakendag. Tot deze zaken behoorde ook het geval betreffende aanrijding die mr. E. T. uit Middel burg in januari van het vorig jaar veroorzaakte in een bocht van de Seisweg te Middelburg. Mr. T. was door dé kantonrechter op 27 mei schuldig geacht aan deze aanrijding die op glad wegdek ontstond, maar op de zitting van gisteren beriep mr. T. zich op overmacht omdat hij de tegenliggers niet had zien aanko men. Bij het passeren van een stilstaande vrachtwagen zag hij de hem tegemoet komende wagen ineens en toen was eer botsing niet meer te vermijden. Uit ver klaringen van de getuigen C. B. uit Mid delburg en J. M. uit Middelburg had de officier kunnen opmaken, dat zij mr. T. wel hadden zien aankomen. „Dus het mogeljjk, dat U ook de andere pf had kunnen zien." meende mr. Andr Hij requireerde tot bevestiging van het vonnis van de kantonrechter. Uitspraak op 24 januari. Op die dag zal ook de Zaamslagse chauffeur P. V..te welen komen hoe de rechtbank heeft geoordeeld in zijn zaak. Hij zou bij het achteruitrijden met zijn bestelauto een andere wagen hebben aangereden. „Ik weet er niet van. Ik heb het niet gedaan", betoogde de chauf feur. De officier van justitie achtte, het bewy? geleverd, mede door de verklaring van een meisje dat in de aangereden auto zat. Hij vroeg de rechtbank het vonnis van de kantonrechter te Terneuzen 25,— boete) te bevestigen. Maar als de rechtbank er anders over denkt zou ik deze kwestie liever aan willen houden het horen van eventuele andere ge tuigen mogelijk te maken", zo zei mr. Andreae. Vaststelling partieel uitbreidingsplan in onderdelen Seissingel WEEKENDDIENST ARTSEN. Middelburg: dokter M Reijerse, Seisweg 29. tel. 3456. Apotheek Middelburg: A. Ringe ling. Lange Delft 133, tel. 2538 Wijkverpleeg ster: zuster B. v. d. Logt. Bachten Steene 1. tel 3859. Vlissingen: dokter A. H. van Dijk. Koudekerkseweg 58. tel. 3459. Apotheek Vlis singen: J. H. Tan-Mcyer. Scheldestraat 26, tel. 2025. Domburg, Koudekerke, Westkapelle Zoutelande: dokter F. G. Vaandrager. Weststraat 7 te Domburg, tel. 01188—271, Se- rooskerke, Veere en Oostkapelle: dokter P. Bom. Dorpsstraat 2 te Oostkapelle, telefoon 01188—276. DIERENARTSEN. Walcheren: dokter R. M. Barkema te Mid delburg, tel. 01180—3118. Films in Z.-Vlaanderen Weer West Side Story" .West Side Story" is ook deze week nog _e zien in Zeeowsch-Vlaandcren. De mu sical van Jerome Robblns met muziek van Leonard Bernstein draait thans in het Luxortheater in Terneuzen. De film •erd reeds eerder uitvoerig besproken. In het Ledeltheater in Oostburg twee oude bekenden: „Slavenschip", een span nende film, waarin een aantal misdadi gers naar Amerika wordt gedeporteerd, maar onderweg een muiterij veroorzaakt en „De danseres van de duivel", een „Spaanse" film, waarin Brigitte Bardot de hoofdrol vertolkt. In het Hofziehttheater in IJzendijke „Huis der ontucht" met Jean-Paul Bel- mondo en Claudia Cardinale. Geen grootse film, maar het spel van Jean- Paul Belmondo is zoals gewoonlijk van goed gehalte. .Brandend zand" verhaalt van een expe ditie in de woestijn, die een dramatische afloop heeft. Een spannende film zonder grote sterren. In „Een meisje met sex appeal" worden de zaken wat luchtiger je vat. Een rijke vrijgezel wordt ver bid op een verloofde admiraalsdochter en ondervindt nogal wat moeilijkheden voor hij kar. trouwen. .Olympiatheater in Sas van Gent). Girls, girls, girls" van Elvis Presley werd reeds eerder besproken. Een aar dige showfilm. „Naakt door de hel" is een dramatische Japanse film over Chi nese mijnwerkers die door de Japanners worden onderdrukt. Een opzichter pro beert verlichting te brengen in het lot der Chinezen. (Het Centrum, Axel.) In het Bioscoopgebouw in Hulst een ver dienstelijke western „Twee mannen re den uit", reeds eerder besproken. „Tu mult op Ha-hibi" is een vlotte komedie, waarin een Amerikaan met een Zuidzee- prinses trouwt, maar dat blijkt nogal wat problemen met zich mee te brengen. Burgerlijke stand TERNEUZEN. Bevallen: E. J. Kamoen—van Kampen, d. A. Muller—de Bruijn. d. S. M StoffelsHa- melink. d J. C. de Krijger—Willems. z. B. M. M van Plenbroek—de Brauwer. z. M. I. de SmitVerplancke, z. A. C. de Poorter van Bastelnar, d J. Ruster—Milhous, z. D. C. van Overeem—Oele. z. E. de Bokx—Hame link. d. K. M. Dobbelaar—Klaassen. z. L. DielemanTollenaar, z. Ondertrouwd: H. J. Elcnbaas, 26 J. en N. P M. Padmos 24 j Getrouwd: J D. Vogel 25 j. en M. G. Rouw 23 j. Overleden: A. Terpstra. 41 3 e. v. A. Re- gelin. J. M de Kraker 51 J.. J. C. D. Jansen 78 j. P M Dieleman, 74 J e. v. J. J. Jonk man. W. M. Jansen. 58 J., e. v. J. A. van Drongelen J. Hofman. 75 j wed. v. G. van den Berge. R. A. M. Pieters. 65 J., e. v. A. Ilarpe. P. Meertens, 84 j„ wedn. v. H. Ko- lijn, A. de Coninck, 85 J., wedn. v. P. E. van Moer C. Vinke, 78 e. v. A. A. Dekker. B. V. M Pauwels. 80 j wed. v. R. V. Ver- schaffel. C. J. Goeseije. 70 j e. v. M. J. Erasmus. J. J. Kaan. 55 j. HOEK. Bevallen- S. W. Roose—de Putter, d. Getrouwd: J. Dieleman, 26 j. en A. Koster stelling van een partieel uitbreidingsplan in onderdelen Seissingel. Teneinde de bouw van een bejaardencentrum en een bungalow mogelijk te maken is voor de omgeving van de Seissingel dit uitbrei dingsplan voorbereid. De gronden in het uitbreidingsplan zijn thans nog vervat in een uitbreidingsplan in hoofdzaken. Scheldekade 27. tel. 2020: Axel: dokter C. A. Schiltman. Nieuwstraat 36. tel. 777. Biervliet. Hoofdplaat en IJzendijke: dokter J. H. M. Lockefeer te IJzendijke, tel. 01176366. Zuid- zande, Cadzand, Sluis en Retranchement: dokter J. W. Beek te Zuidznnde, tel. 01170 2424. Breskens, Groede en Schoondijke: dok ter D. Folmer te Schoondijke, tel. 01173—366. Oostburg en Aardenburg: dokter G. U. M. de Bruijckere te Oostburg, tel. 01170—2323. Apotheek Terneuzen: Hamann. Noordstraat 69. tel. 2060. DIERENARTSEN. Axel. Sas van Gent en Zaamslag: dokter J. Janssen te Axel. tel. 01155488. Oostburg en Sluis: dokter \V. van Veen te Oostburg. tel. 01170—2693. Drie Zeeuws* te maken van ee„ voorlopig ftal zal worden sameiigestefd. Het zijn Rob Moens van Vlissingen, Tony Hendrikse en Arie Delmotte van Middelburg. Voorts maken deel uit van deze selectie M. Maas van de. Valk en N. van Turn hout van Helmond, eveneens ploegen uit de le klas E. In het kader van de voorbereidingen voor de samenstelling van het voor lopig amateurteam wordt woensdag 15 januari a.s. op het K N.V.B.- sportcentrum te Zeist een selectie wedstrijd gespeeld tussen twee ama- teurelftallcn. Vrijdagmorgen zijn in Beverwijk de af gebroken partijen uit de eerste ronde van het Hoogovenschaaktoemooi uitge speeld. De Nederlander Van Scheltinga verloor zijn partij tegen Ney (Estland) en de Duitser Darga won van de Bul gaar Bobotsov. De uitslagen van de partijen van de derde ronde (grootmeestergroep) van het hoogovenschaaktoernooi te Bever wijk luiden: Parma (Zd.-Sl.)Larsen (Den.) y>; Darga (W.Dld.)Van den Berg (Ned.) afgebroken; Keres (Rusland)Lengyel Hong.) 'iNey (Rusland)Bo botsov (Buig.) afgebr.: Ivkov (Zd.Sl.) Zuidema TNed.10; Filip (Tsj.Sl.) Van Scheltinga (Ned.) afgebr.: Don- ner (Ned.)De Rooi (Ned.) afgebr.: Dunkelblum (Belg.)Portisch (Hong.) 0—1. Afgebroken partij 2e ronde: Van Schel tingaivkov y2y2. Na de derde ronde luidt de stand: 1. Portisch 3 punten; 2. Kcres en Larsen beiden 2J/2 pnt.; 4. Ney 2 punten en 1 afgebr. partij; 5. Darga 1V2 pnt. en 1 afgebr. partij; 6. Ivkov en Parma beiden 11? pnt. (uit 2 partijen); 8. Lengyel 1 pnt. (uit 2); 9. Filip en Donner beiden 1 punt en 1 afgebr. partij; 11. Van Scheltinga pnt. en 1 afgebr. partij; 12. De Rooi 0 pnt. en 1 afgebr. partij (uit 2); 13. Van den Berg en Bobotsov beiden 0 punten en 1 afgebr. partij; 15. Dunkelblum en Zuidema beiden 0 pun ten. Nederlandse ploeg voor olympische winterspelen Het Xederlandsch Olympisch Comité heeft vrijdagavond de Nederlandse, deel nemers aangewezen voor de 9e Olympi sche winterspelen die van woensdag 29 'anuari tot en met zondag 9 februari in Innsbruck (Oostenrijk) worden gehou den. De Nederlandse deelnemers zijn: Hardrjjden heren: 500 meter: Henk van der Grift; 1500 meter: Rudi Liebrechts, Cees Verkerk en Ard Schenk; 5000 me ter: Rudi Liebrechts, Cees Verkerk en Peter Nottet; 10.000 meter: Rudie Lie brechts en Cees Verkerk. Hardrijden dames: 1000 meter, 1500 meter en 3000 meter: Willy de Beer. Kunstrijden dames: Sjoukje Dijkstra; kunstrijden heren: Wouter Toledo. Zondacdienst Taxi's Mlddrlburg Gebrs. BLANKER 2865 Taxi Centrale Walcheren 3200. Burgerlijke stand 'S-GRAVENPOLDER. Bevallen: A. J. StokxClarijs, z. Getrouwd: A. W. C. van Nieuwenhuyzen 21 J. J. de Koster 21 j. C. A Harthoorn 24 j. en P. Kopmels 22 j. Overleden: W. J. Moeleker, 71 j. Na vele jaren wachten is dan toch een begin gemaakt met de bouw van een niéuwe school J aan de Ne- derstraat te Middelburg. Tegen een achtergrond van de Oost kerk begin nen de eerste vormen van het schoolgebouw zich reeds af te teke nen. (Foto P.Z.C.) „WEEK DER GEBEDEN" BIJEENKOMST GOES Aan de gemeenschappelijke dienst in het kader van de „Week der Gebeden" zaterdag 18 januari in de rooms-katho- lieke kerk te Goes zal de christelijke oratoriumvereniging haar medewerking niet verlenen. Dit in tegenstelling tot wat gisteren werd gemeld. De organisa toren hebben deze medewerking wel verzocht. Collecte voor schulddelging Een collecte in de Nederlands hervorm de kerk te Scherpenisse ten behceve van de schulddelging heeft 77,48 opge bracht. Het huisbezoek van de kerk voogdij heeft 25 opgebracht. TWEE VOETBALLERS VOOR TIEN JAAR GESCHORST De K.N.V.B. afdeling Limburg heeft vrijdag twee voetballers van de vereni ging „Sanderbout" uit Sittard voor tien jaar geschorst wegens ernstige mishan deling van scheidsrechter Deumens uit Geleen tijdens de wedstrijd tegen Lim- bricht 2 op 24 november van het vorig jaar. Tevens werd een grensrechter van de vereniging „Sanderbout" voor elf maanden geschorst wegens wangedrag tijdens deze wedstrijd. BRESKENS V ogeltentoonstelling De vogelvereniging „De vink" te Bres kens houdt op 17, 18 en 19 januari een provinciale tentoonstelling in zaal „Ca sino". De tentoonstelling wordt geopend door burgemeester A. J. Eekhout op donderdag 16 januari des avonds om 8 uur. In verband met het feit dat deze tentoonstelling het eerste lustrum bete kent zrjn er een aantal bijzondere attrac ties aan de tentoonstelling verbonden. Dit betreft vooral de aard van het ten toongestelde waaronder Europese kam pioenen. Verder wordt er een planten en bloementuin aangelegd en is er een rad van avontuur en een grote verlo ting. Walcheren (Bo- i 2.45 ZONDAG 12 JANUARI Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 10 en 2.30 ds. Dulsterhof, Arnemuiden 10 en 2.30 kand. Gebraad, Biggekerke 9.30 ds. Odé, 2 ds. v. Herwaarden, Domburg 10 en i ds. Duk, Grijpskerke 10 mej. ds. Valk, 2.30 ds. Richard, Kleverskerke 10 ds. Nauta, Koudekerke (Geref. Kerk) 9 ds. v. d. Schoot, 2.30 ds. Den Toom, 7 ds. v Herwaarden Vlïss. str. 't Zandt 10.15 ds. v. Herwaarden (HD). 10.15 jeugdk. 7 ds. Rothfusz. Meliskerke 2.30 ds. Odé. Middelburg Nieuwe Kerk 10 ds. Snoep (H.D.) 5 ds. Nauta, Engelse Kerk 10 ds. Brummelkamp. 7 ds. Zwanenburg, Koor kerk 10 ds. v. Santen. Oostkerk 10 ds. v. Boven, Nieuw- en Sint Joosland 10 en 2.30 dr. v. Haarlem, Souburg Oost 10 ds. Den Toom, 7 ds. v. Duijne West 9.30 ds. v. Duijne. Oostkapelle 10 ds. Richard, 2.30 mej. ds. Valk, Ritthem 9.30 en 11 ds. Nennie, Serooskerke 9.30 en 2.30 ds. v d Wind, St. Laurens 10 en 2.30 ds. ds Kok, Veere 2 ds. Rothfusz. Vlissingen St. Jacobskerk 10 ds. Kwast (jeugdd.). 5 ds. v. d. Schoot, 't Anker 10.45 jeugd- kerk, Johanneskerk 9.30 ds. Klooster man. 7 ds. v. d. Schoot. Westkapelle 2.30 ds. Oosthoek 7 ds. Snoep (jeugdd.) Zoutelande 9.30 en 2.30 ds. v. Dul lemen Fil. Volle Kvang. Kapel. Vlissingen (Vrouwestraat) 10 dienst. Geref. Gem. in Ned. Middelburg: gardzaal) 10, 2.30 en 7 leesd, Herv. Evang. Westkapelle 9.45 e dhr. Faasen. Adventkerk (zaterdag) Vlissingen 9 ds. Reith, 10 bijbelstudie. Middelburg 10 bij belstudie, 11 ds. Reith, Volle Evang. Gem. Middelburg 10 dnst. Geref. Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Vesseur. Domburg 10 ds. v. Wilgen burg. 2.30 ds. Kornet. Gapinge 9.30 en 1.45 ds. Groenenberg, Grijpskerke 9.30 en 2.30 ds. Verschoor, Koudekerke 10.30 en 7 ds. Elshout, Meliskerke 10 en 2.30 ds. Meijer, Middelburg: Hofpleinkerk 9.30 ds. Poppe, 2.30 ds. Poppe, 5 ds. Boonstra, Noorderkerk 9.30 ds. v. Til, Ontmoetingskerk 8.45 ds. Boonstra, 5 ds. v. Til. Oost- en West-Souburg 9.30 en 2.30 ds. Brederveld. Oostkapelle 9.30 en 2.30 ds. Gommer, Serooskerke 10 ds. Van Wouwe, 2.30 ds. Bosman, St.-Lau- rens 10 en 2.30 ds. Van Ulden. Veere 10 en 2.30 ds. Streefkerk, Vlissingen 9.30 en 5 ds. Kornet, Vrouwenpolder 10 ds. Bosman, 2.30 ds. v. Wouwe, Westkapel le 10 ds. De Jongh, 2.30 ds. v. WUgen- burg. Geref. Kerk (vrijgem.) Vrouwenpolder 9.30 en 2.30 leesd. Geref. Gcm. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd., Meliskerke 9.30, 2 en 7 leesd., Middelburg 9.30, 2 en 6.30 ds. Zijdeveld, Oostkapelle 10 en 2.30 leesd., Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd., Westkapelle 9.30, 2 en 6 leesd., Zoutelande 10 en 2.30 leesd. Chr. Geref. Kerk. Vlissingen 9.30 leesd. 5.30 ds. v. d. Molen. Ver. van Vrijz Herv en Remonstr. Kring Middelburg 10 ds. v. Santen, Vlissingen 10.15 ds. v. Beek. Evang. Luth. Gem. Middelburg 11.15 ds. Rothfusz, Vlissingen 9.45 ds. Rothfusz. Doopsg. Gem. Middelburg 10.30 mej dr. Bakker, Vlissingen 10 ds. Van Hamel. Horst, Apost. Zendingskerk. Vlissingen Bakkersg.10 en 4.30 dienst. Herst. Apost. eZndingsk. Vlissingen (Kasteelsfr.) 10 en 5 dienst. Leger des Hoils. Middelburg 10 en 7,30 samenk, o.l.v. kapt. Betgen. Vlissingen 10 en 7.30 samenk. o.l.v kapt. Ruijsink Herv. Geref. Gem. Vlissingen (Kazerne Willem III) 10 en 5.30 dhr De Ridder. Bethel Pentecostal Temple. Vlissingen 3.30 dhr. Davidsz. TERNEUZEN Gemeentelijke badinrichtingen >e gemeentelijke badinrichtingen te Terneuzen en Sluiskil werden in de af gelopen maand december 1963 als volgt bezocht Terneuzen 1559 (vorige maand 2153). Sluiskil 1020 (vorige maand 1457). Het totaal aantal bezoekers voer 1963 bedroeg resp. 22.480 en 14.204, in 1962 was dit 24.569 en 16.201. SLUIS Vervolgcursus leerbewerking De afdeling Sluis van de Nederlandse bond van plattelandsvrouwen is weer gestart met een cursus leerbewerking onder leiding van mevrouw E. Mars man-Klein. De cursus is bedoeld als een vervolg op de geslaagde cursus van het vorige jaar. Grenadiers komen weer naar Sluis Het elfde infanterie-bataljon Grenadiers komt van 13 tot 18 maart weer oefenen in de omgeving van Sluis. Een gedeelte van de drumband van adjudant Reijn- ders zal hen bogeleiden. Tijdens de grote Stadhuis-feesten heeft deze band een belangrijk steentje bijgedragen tot het Zeeuwsch-Vlaanderen ZONDAG 12 JANUARI Ned. Herv. Kerk: Aardenburg 10.30 ds. Brezet, Axel 10 en 2.30 ds. Pennings, Biervliet 10 ds. Evenhuis, Breskens 10 ds. Spaans, 6.30 ds. Spaans, Cadzand 10 ds. Luuring, Driewegen 7 ds. v. d. Vlugt, Groede 10 ds. Doornink, 4 ds. Brezet (jeugdd.). Hoek 10 ds. Scholten. 2.30 ds. Cupédo, Hoofdplaat 10 eerw. heer Begeer. Hontenisse 9.30 ds. Grams- bergen. Hulst 10.30 ds. Timmers, Nieuw- vliet 9.30 ds. Bergsma, Oostburg 10 ds. v. Dalen, Philippine 11 ds. Stern. Re tranchement 10 eerw. heer De Vries, Sas van Gent 9.30 ds. Stern, Schoondijke 10 us. Brinkman, Sluis 9.30 ds. Balk, Sluiskil 9.30 en 11 ds. Cupédo, St. Anna ter Muicten 9 ds. Balk, St. Kruis 11 ds. Brezet, Terneuzen Noordstraat 10 ds. v. d. Vlugt, 7 ds. Scholten. De Schakel 9.30 ds. Timmers, Waterlandkerkje 11 ds. Bergsma, IJzendijke 10 ds. Van Evert, Zaamslag 10 ds. Becht, 2.30 ds. Gramsbergen, Zuidzande 9 en 10 mej. da. De Neeling. Geref. Kerk: Aardenburg 10 en 3 ds. De Vries. Axel 10 en 3 as. v. d. Brink, Breskens 10 en 3 ds. Verbeek, Hoek 10 en 2.30 kand. Pieterse, Oostburg 10 en ".30 kand. v. d. Berg, Terneuzen 9.30 en .30 ds. Van Hattem. Schoondijke 10 en 3 ds. Hoogerwerf, Zaamslag 10 en 3 ds. Den Boer, Zoutespui 10 en 3 ds. Maas kant. Geref. Gem.: Axel 7 stud. Weststrate, 'K 10 en 2.15 leesd. Weststrate. Ou<l Geref. Gem.: Oostburg 9.30 en 2.30 leesd., Terneuzen 9.30, 2 en 6 ds. De Reuver. Vrije Evang. Gem.: Breskens 10 ds. Ha mers. Cadzand 9 ds. Praas, Nieuwvliet 10.30 ds. Praas, Retranchement 2.30 ds. Hamers. Evang. Luth. Kerk: Groede 9.30 ds. Ten Rouwelaar. Verg. der Gelovigen: Breskens 10 en 5.30 dienst, Geref. Kerk (Vrijgem.)Axel 10 en 3 ds. Van Dooren, Hoek 10 en 2.30 ds. Ohmann, Terneuzen 10 en 3 ds. Smit, Zaamslag 9.30 en 2.30 ds. Krijtenberg. Oostburg 10 en 2.30 leesd. Chr. Geref. Kerk: Zaamslag 9.30 en 2. leesd. Doopsgezinde Gem.: Aardenburg 10.15 ds. Vis. Volle Evang. Gem.: Terneuzen 10 dienst. Leger des Heils: Terneuzen 10 en 7.30 samenk. Terneuzen 10 en 3 stud. welslagen daarvan. In 1960 hebben de grenadiers zowel met het provinciaal bestuur van Zeeland als met het ge meentelijk bestuur van Sluis goede tacten gelegd. Jhr. mr. A. F. C. de Ca- sembroot eh burgemeester P. F. van Hootegem werden toen namelijk be noemd tot ere-grenadier. Studiegroep Tholen-Sint-Philipsland: TWEEMAAL is de vraag vrijdag middag op de laatste jaarvergade ring van de Bedrijfsstudiegroep Tholen en St.-Philipsland in het „Hof van Holland" te Tholen aan de orde gekomen: „Moet er niet een speciale opleiding voor de land arbeider komen?" Voorzitter M. C. J. Kosten meende van wel, nu de aan de gang zijnde ontwikkelingen in de landbouw ook van het perso neel steeds meer technische be gaafdheid eisen. En rijksland- bouwconsulent ir. H. P. de Bruin uit Goes vroeg zich af, of er ten opzichte van de industrie wel vol doende wordt gedaan aan scholing en voorlichting. „Aan de technische scholing van de landarbeider dient de grootste aan dacht te norden besteed, regelmatige bijscholing is noodzakelijk", stelde de heer Kosten in zijn openingswoord. Daarvoor zou men naar zijn mening bijvoorbeeld terecht moeten kunnen in een goed geoutilleerde hal bij de lagere land- en tuinbouwschool te Scherpenisse, waar onderricht in het gebruik en het onderhoud van de ma chines gegeven kan worden. Verder sprak de heer Kosten als zijn me- j uit, dat de stroomversnellingen in landbouw nog niet voldoende zijn doorgedrongen in het onderwijs. Hij pleitte voor bijvoorbeeld meer organisa torische vorming, praktische mechanisa- tiekennis en algemene ontwikkeling. Deze punten zijn vooral ook te realiseren door uitwisseling binnen en buiten de agrarische sector, zo betoogde hij. Ir. De Bruin die het woord voerde over de toekomstige ontwikkeling van de landbouw en de -voorlichting wees erop, dat de landarbeider tegenwoordig een vakarbeider is. „Maar er is eigenlijk geen enkele opleiding die voldoet", zei hij. De inleider stelde, dat een dergelijke opleiding niet alleen een zekere „arbei- dersbinding" in de landbouw zou geven, maar dat er ook in economisch opzicht voordeel in zit. Hij constateerde aan de hand van recent cijfermateriaal, dat er ondanks de afvloeiing van arbeids krachten toch nog een zekere toeloop van jonge landarbeiders plaatsvindt. Hij deed de suggestie een studie op te zetten over het verloop van de arbeidskrachten en de motieven daarvan. In zijn betoog schonk de rykslandbouw- consulent veel aandacht aan de land- bouwresultaten in verband met de loon- en prijsontwikkeling dit jaar. Aan de hand van grafieken over de kostende op brengst en de winstmarge in de afgelo pen tien jaar gaf hjj zijn gehoor een; prognose voor 1964. Naar zijn mening zullen die op een bedrijf van ongeveeri 40 lia niet f 100 per ha stijgen. In ver band met de stijgende prjjzen voor land- bouwprodukte» verwachtte spreker een hoger netto-overschot van 1150 per ha. Ten slotte stond de heer De Bruin stil verschillende mogelijkheden tot sa menwerking op agrarisch gebied. En quêtes hebben uitgewezen dat in Zee land 10 tot 20 procent van de werktuigen gemeenschappelijk gebruikt worden. In dit verband dacht ir. De Bruin aan de voordelen, die werktuigcoöperaties heb ben. Wat de veehouderij betreft zag hij in boerenhulporganisaties of coöperatie ve vormen van veehouderij mogelijkhe den om op deze bedrijven meer vrije tijd „los" te maken. Op zijn betoog volgde een discussie. Studiegroep af De bedrijf ^studiegroep Tholen en St.- Philipsland is sinds vrijdag studie groep af. De talrijke aanwezige leden besloten om de naam te veranderen in Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting. Voorzitter Kosten zette uiteen, dat het hier ging om een aanpassing aan het werk, dat eigenlijk al jaren ge beurt. In dit verband werd besloten de contri butie op f 7.50 per jaar ie stellen Omdat de vereniging er prijs op stelt drie voor- 'ïchtingsambtenaren in het werkgebied laven, besloot men ook tot een xtra opheffing van f 0,25 per ha Door deze extra bijdrage is het ook mogelijk, dat de vereniging meer werk kan doen onder meer van de streekverbeterings- commissie Tholen. welk werk in 1964 af loopt. Voor de leden uit de tuinbouw geldt deze regeling niet. evenmin aJs voor leden met een bedrijf tot 5 ha. Uit de jaarverslagen van secretaris penningmeester K. Poppe bleek dat net ledental het afgelopen jaar steeg van 253 tot 294 de winst zat vooraf in de tuinbouw en dat er een batig slot ia van f 1469.41. Bij de bestuursverkiezing werden als nieuwe leden gekozen de he ren J. van Dalen die de plaats in neemt van de vertrekkende secretaris K Poppe en A. van Strien Czn. uit Anna-Jacobapolder, die de plaats in neemt van de heer J. Stols. Herkozen werden de heren C. Steendijk en J. C. Kooijman. Voorzitter Kosten bracht de scheidende bestuursleden dank voor hun werk. Marktberichten VEILING ROTTERDAM. 9 januari. Aardappelen 14—16. Andijvie 1 118 —120. 2 4634. Rode kool 1321. Gele kool 16—25 Groene kool 27—39. Sla 1 A 13—15. 1 C 9—11. Spruiten 1 A 62—81. 2 A 43—53. 1 B 64—70. 2 B 21—31. 1 D 63—76. Aanvoer 26.000 kg Prei 11—36. Selderij 20—27. Grote peen 6—13. Uien 813. geschoond 3—21. Eoe- renkool 16—28. Kroten 1 A 18—21. 1 B 8— 11. Witlof 1 A 69—83. 2 A 55—67. 1 B 51—69, 2 B 4558 Aanvoer 37.000 kg. Golden Delicious 1 AA 67—70, 1 A 50—67, 1 B 3552. 1 C 2033. Goudrenette 1 AA 47—54. 1 A 42—59, 1 B 30—55. 1 C 35—45, Jonathan 2 AA 41—52. 1 A 37—50. 1 B 30-34. Coxs Orange Pippin 1 AAA 100—j:i AA i, j B 52—56. FILMS IN ZEELAND JOURNAALOPNAMEN VAN KONINKLIJKE REIS Een nieuwe blonde ster heeft haar intrede gedaan in de Hitchcockwe- reld: Tippy Hedren. Zij heeft de hoofdrol in „De vogels", de met veel tamtam aangekondigde, maar ten slotte toch niet zo bijzonder goed ontvangen nieuwste rolprent van Alfred Hitchcock. 'sycfc blij „master of sus- mogelijk nog schokkender creatie op het doek te brengen, waarvoor hij zijn keus liet vallen op een romanverhaal van Daphne du Maurier. „De vogels" is in derdaad een angstaanjagend verhaal over dieren, die zonder dat daarvan de oorzaak kan worden opgespoord, men sen aanvallen, doden en met hun klau wen en snavels verscheuren. Het is eer. obsederend gegeven, waarvan Hitch cock echter volgens de meeste critici te veel heeft willen maken. „Het zou de schrikwekkendste film kunnen zijn. die ik ooit gemaakt heb", zegt Hitchcock er zelf van. Inderdaad, het héd mis schien de schrikwekkendste film kunnen zijn, maar is dat zeker niet geworden. Hitchcock heeft de fout gemaakt twee onmogelijke tegenstellingen te willen combineren: het naïeve Amerikaanse millieu van het verliefde rjjke meisje, het jaloerse onderwijzeresje, de knappe held en de veeleisende mama met de angstwekkende vogelversehrikking. on wezenlijker dan een sprookje van de ge broeders Grimm (en bloediger zelfs). In plaats van in de ban te komen van dit gevleugelde geweld, dat gedreven door VEILING ST AVENIS SE. Uien. middel 12.90—1230. bonken 1514.40, drielingen 15 30, pickles 14. stek 12 Aanvoer 110 ton. Aangevoerd aan de vismijn te Breskens in de week van 29 dec t m 4 jan 164 kg bot. 132 kg schar. 191 kg kabeljauw. 21 kg wij ting. 169.234 kg schardijn. 6364 kg export- garnalen. 12 kg binnenlandse garnalen. 33.820 kg haring, 146 298 kg onverkochte schardijn. VISMIJN COLIJNSPLAAT 0 januari 171 kg exportgarnalen 1.43. 15 kg bot. 874 kg sprot. 333 kg schol, ongesorteerde vis. geheimzinnige en verontrustende krach- 6 J] ten neerdaalt op alledaagse en onschul- s on*e-°- digc Amerikanen, denkt men onwillekeu rig en met enige wrevel aan het onver enigbare van die twee factoren. Daarbij komt, dat de koele schoonheid van Tip py Hedren bepaald niet geschikt is om een slachtoffer te sieren. Niettemin moet men erkennen, dat „De vogels" knap ls gemaakt, dat de aanval len van de gevleugelde vijanden vaak indrukwekkend en beklemmend zijn en dat de bekende Hitchcock-spanning nu!APPeler.: Jonathan i 80 4555.50. 75 4445. en dan toch de overhand krijgt, boven 70 4556. 65 5:52. 60 so—31. II 80 35—36. VEILING TERNEUZEN 10 januari. Sla II 10.10—10,70. Knolselderij 19—24. Rode kool 16. Savooickool 38—42. Wit te kool 12. Breekpeen 5—16. Prei An 14—34, Bil 12. Knolselderij 4. Spruiten, geschoond 86, idem ongeschoond All 59—83, Bil 26—37. Uien I 13. II 5 Witlof All 53—68. B 63—72. Bil 52—61. afwijkend 2257. Veldsla H 56— de gevoelens van twijfel en ergernis uit. Toch hopen we dat Hitchcock terugkeert naar zijn oude liefde: de gewone, zij het extra-gecompliceerde thriller. „De vogels" is te zien in GRAND (Goes). ALHAMBRA (Vlissingen) en CITY (Middelburg). Voor exotische taferelen naar LUXOR (Vlissingen) en ELECTRO (Middelburg). In de eerste bioscoop wordt „De veroveraar van Corinthe" vertoond, een avonturenfilm met Jac ques Semas. Genevieve Grad. Gian- na Maria Canale en John Barrymore. Electro presenteert de avonturen van „Kerim, de zwarte sheik" met Gor don Scott in de titelrol. Spannend epos van woestijnromantiek uit de negentiende eeuw. De woestijn speelt eveneens een grote rol in „De zoon van Ali Baba" een avon turenfilm, die zondagmiddag in AL HAMBRA (Vlissingen) wordt vertoond. Wild-west op zijn best ziet men in GRAND (Goes), waar Audie Murphy mannenwerk verricht in „Vlammen óver Kansas". CITY (Middelburg) verzorgt voorts een matineevoorstellibg met journaalopna men van de reis van koningin, prins en prinses naar Perzië en Thailand. In 9 23—23. IE grof '5 36. 70 36—33. 65 33—35. 6 :430. Goudrenetten 1 '5 49. 70 46—57. 65 33—39. II 80 41—42. 75 44— 15. 70 43—54. 65 37—33, IID 29—30. Hl grof 37. Ijn 25—26 Cox Orange I 80 90. 75 93—100. 70 99—101. 65 81—87, 60 56—68, 55 31—32. II 80 84—85. 75 82—83. 70 78—35. 65 49—81. 60 33— 40. 55 26—29. IID 17—18. UI grof 47—50. III fijn 15—16. Golden Delicious 1 80 5758. 75 56—62. 70 53—65 65 37—54. 6 030. II 80 45—46. 75 47—54. 70 44—55. 55 31—38. 60 26—31. IID 15. III grof 20—27. VEILING BERGEN OP ZOOM 10 januari Andijvie 92—96 Prei 10—27 Witlof 30—74. Breekpeen 2—3 Boerenkool 45 Sa- vooiekco! 25—51 Spruiten 15—1.33 Bosselde- rsj 2225 Uien 813 Sla 5. Kroten 10. Jona than 1639. Golden Delicious 2261 Goudre netten 2051 VEILING V.V.Z.B. GOES 10 januari. Groenten: per kg: Andijvie afwij kend 60—81. Prei AI 37—47, All 22—35, afwij kend 20—22. Witlof AI 52—70. All 43—56, BI 62—64. BH 5414, afwijkend 34 Spruiten AI ".—74. An 51—71. 31 50. BU 25—34. afwijkend 157. Knolselderij n 49. Rode kool I 14. 11 12. BI 7 Groene kool I 23—23. H 18—23. Boerenkool I 12—16. Gele savooiekool n 13. BI S. Uien. afwijkend 49 Peer. 31 313. Cl 11. Stoofsla 30. Aardappelen II 11. Per bos: Selderij 27—32.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 23