PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ONLUSTEN IN PANAMA DUREN VOORT; SPOEDZITTING VAN DE VEILIGHEIDSRAAD V.S. van agressie beschuldigd Gesprek over passtii gaat door Advies gevraagd voor himrcompensatie 1964 Bevolkingscijfers: verjonging is een hoopvol teken PANAMEZEN CONTRA AMERIKANEN. Sluipschutters actief; doden en gewonden aan beide zijden „Hoog bezoek'' AANBEVELINGEN VOOR VERHOGING STAALTARIEVEN Bij verhoging van 10 en 12,5 procent Vijfhonderd jaar Minister denkt aan f 1,40 per week netto Vandaag... Spreiding krijgt in Zeeland gestalte - ontwikkeling keert zich ten goede V"L 207e jaargang - no. 9 WAARIN OPGENOMEN OE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Directie: F vnn de Velde. F B den I Walstraat 58-60. tel. 2355 Ib.g.g red. 2911; Zierlkzee red. tel. 2425. adm tel. oer en W. de Paeter. Hoofdredactie: W. Leertouwer en G. A de Kok. Abonnementsprijs 3508. adv 3647/3043»Middelburg: Markt 51. tel 3841 (b.g g red. 2078/3169. adv. 2375); Goes: Gr. Markt 2. tel. 6140 2094. Adv. pr. 32 ct. p. mm. Min. p. adv. 4.80. Ingez med. 3x tarief. Kleine ad 9.75 per kw.; franco per post J 10.— p. kw. Losse nummer» 15 ct. Bureaus. Vllssingen: •1 6140 'b.g.g. red. 7853. adv. 5213»; Oostburg: tel 2395; Temeuzen: Arsenaalstraat 2. re» 8 regels) 32 ct. p. regel fmln. 1.60). „Brieven bur. van dit blad" 25 Zaterdag 11 januari 1964 Fluoridering: niet schadelijk Pagina 3 Giro 359300 P.Z.C.. Middelburg. De afgevaardigde van Pana ma bij de Verenigde Naties, Aquilano Boyd, heeft gister avond om een spoedvergade ring van de Veiligheidsraad verzocht in verband met de ongeregeldheden in Panama. De raad zou om half vier van nacht bijeen komen. Boyd ver klaarde, dat hij een klacht wil de indienen tegen de „Ameri kaanse agressie" in Panama. Hij wilde de raad vragen de nodige maatregelen te treffen, waaronder het zenden van een politiemacht van de volke renorganisatie om „een einde te maken aan het bloedbad". De Panamese regering heeft de diplomatieke betrekkingen met de V.S. verbroken. .Hoog bezoek" is de titel van de veertiendaagse reportage in het P.Z.C.-zaterdagnum- mer, geïllustreerd door Jacques Prince, die daartoe de tweehonderdzestien treden van de Westkappelse vuurto ren beklom. Op pagina 13. Voorts op Pag. 2: Plan voor duiker inplaats van Koningsbrug te Middelburg en tweede steunzender Goes komt over 2 jaar; Pag. 3 Verontrusting over onder zoek B.V.D.; fluoridering drink water niet schadelijk; Pag. 4: St..-Maartensdijk tevreden over industrie en Brabants Orkest dinsdag >n Middelburg; Pag. 5; Kerkdiensten. En in het ïrdagnummer Pag. 11: „Om een gouden toe- komst", over wintersportleiders in het spoor van de pelshandelaren en „Echtgenote, moeder en hart specialiste" over een bewonderens waardige Amerikaanse vrouw; Pap. 12: Letterkundige kroniek, lassende Strindberg bij Thea ter" en „Niet tornen aan artistie ke vrijheid"; Pag. .Moog bezoek" en de bij drage „Maar de sonde is een schantvlecke der natiën", een kijkje in de raadszaal van Arne- muiden Pag. 15: Klucht van gemiste vlucht", herinneringen aan het vliegveld van Haamstede, „Schat kamer der journalistiek'', over het krantenarchief van het Brits Mu seum en de puzzelrubriek: Pag. 17. De kerken en de maat schappij met o.m. HKS we genwacht op zee", vertaling van Eerlijk voor Cod" en „Stemmen uit de kerken"; Pag. 19: „Zeven dagen televisie" met programmahcschouunngen en een reportage rond Herman Kuip hof. De raad van de Organisatie van Amerikaanse Staten (O.A.S.) be sloot gisteravond in een spoedver gadering onmiddellijk een vredes- commissie te sturen naar Panama, waar gisteren de gehele dag onge regeldheden plaatshadden. De ongeregeldheden in Panama braken donderdag uit, nadat Amerikaanse jon gelui binnen de kanaalzone de Ameri kaanse vlag hadden gehesen hetgeen in strijd was met het verdrag volgens welk ook de Panamese vlag in de onder Ame rikaans beheer staande kanaalzone moet worden gehesen. Panamese studenten marcheerden daarop de kanaalzone bin- om de vlag te hijsen. Daarbij raak ten zy echter slaags met Amerikaanse studenten. De politie maakte hieraan een eind. Daarop bestormden duizenden Pananiezen de zonegrens en moest de politie assistentie vragen van Ameri kaanse troepen. De grens werd toen door militairen bezet, waarby enkele Paname- zen werden gedood. Doden en gewonden Gisteren deden zich opnieuw onlusten voor. Volgens de laatste berichten zijn aan Panamese zijde vijftien do den en „enkele honderden" gewonden gevallen. Van Amerikaanse militaire zijde is vernomen, dat drie Ameri kaanse militairen om het leven zijn gekomen en zesenveertig gewond. Verscheidene Amerikanen zouden mishandeld zijn en ook zouden wo ningen van Amerikaanse burgers zyn geplunderd. Foto links: een gezicht op het Pa namakanaal. Foto rechts: president Roberto Chi- ari van Panama. West-Berlijn en Oost-Duitsland zullen hun besprekingen over het verkeer tussen West- en Oost-Ber- lijn voortzetten. Dit werd in West-Berlijn meegedeeld na de vergadering van drie uur die gisteren in Oost-Berlijn werd gehouden en die formeel de laatste zou zijn In de serie van besprekingen die over dit onderwerp werden gehouden. Datum en plaats voor een nieuw gesprek zijn nog niet vastge steld. Naar verluidt is gisteren voornamelijk gesproken over de voorstellen die de Westberlljnse afgevaardigde afgelopen zaterdag overhandigde en die onder meer handelde over passen voor meer dan een dag en over de mogelijkheid om ook Westberiyners zonder familieleden in het oosten een pas te verstrekken. De passenuitgifte zou West-Berlijn willen laten verzorgen door de Westberlijnse politie en posterijen. Voor de kestpassen kwamen vorige maand Oostberlijnse functionarissen naar het westen. Hoge autoriteit houdt voet bij stuk: Ambassade Amerikaanse officiële kringen deelden gisteravond mee, dat de Amerikaanse ambassade in Panama door het perso neel uit voorzorg is ontruimd, nadat be richten waren ontvangen volgens welke Panamese betogers zich opmaakten om naar de ambassade op te rukken. Gehei me documenten zijn door het personeel verbrand. De Verenigde Staten hebben momenteel geen ambassadeur in Pana ma. Generaal Andrew P. o'Meara, die het bevel voert over de Amerikaanse troe pen in de Panama-kanaalzone, heeft meegedeeld dat hij op verzoek van pre sident Chiari van Panama heeft gelast, het vuur van sluipschutters niet meer te beantwoorden. Hij had van Chiari de verzekering gekregen, dat de nationale garde van Panama tegen sluipschutters zou optreden. De Panamese radio en pers blijven dc Amerikanen beschuldigen van „agres sie". Volgens berichten uit Chiriqui, ih het noorden van Panama, zyn daar twee Amerikanen door een woedende menigte gelyncht. Het kantoor van de Ameri kaanse voorlichtingsdienst in Chiriqui is donderdagavond in brand gestoken en volledig verwoest. President Johnson voerde gisteravond een telefoongesprek met zijn Panamese ambtsgenoot. Meegedeeld werd. dat de twee presidenten het er over eens waren, dat er een eind moet komen aan de onge regeldheden. een radiotoespraak beloofde Chiari het Panamese volk „gerechtigheid voor eens en voor al" en beschuldigde hij de Amerikanen van „agressie". De Ameri kaanse onderminister van buitenlandse zaken voor inter-Amerikaanse aangele genheden, Thomas Mann, kreeg van pre sident Johnson opdracht zich naar de kanaalzone te begeven. Wy zijn de laatate tijd een herdenkend volkje. De echo van honderdvijftig jaar koninkrijk finclusief de tikken van een zekere Briels) is nog niet verstomd of we zijn alweer bezig met een nieuwe plechtigheid: vijfhonderd Jaar Staten- Generaal. Opnieuw wagen we de vraag: leeft dit jubileum bij het Nederlandse volk En opnieuw geloven we moet het antwoord „neen luiden. Maar ditmaal wordt niet van ons verlangd, dat we het in brede kring meevieren. Mijeten we nu dit jubileum een vrij willekeu rig overigens: de Staten-Generaal van 1464 waren echt wel Iets andere dan die van nu moeten we dus dit Jubileum maar rustig laten voor wat het ls. name lijk een soort hobby van de Eerate-Ka- mervoorzitter, mr. J. A. Jonkman Nadat de ministers van de zes lan den van de E.G.K.S. er gisteren -. voor de derde keer niet in waren geslaagd overeenstemming te bereiken over een verhoging van de invoerrechten op staal en r ruw ijzer uit landen, die geen lid van de gemeenschap zijn, heeft vee) lugl* ve0l te besteden de hoge autoriteit van de E.G.K. lUin deze „vijfhonderd jaar" Maar toen S. gisteravond besloten van we het l onvermijdelijke. Zij het ditmaal haar supra-nationate bevoegd- heden gebruik te maken. in gebladerd hadden, begrepen we toch wal iets van de waarde van mr. Jonk- Na een vergadering, die een uur duurde, mans hobbv In redelijk kor. bestek is in deelde de nieuwbenoemde voorzitter, dil e€n ontwikkelingsgang f de Italiaan Del Bo. in Brussel mede, dat besloten is tot het opstellen van twee „aanbevelingen" aan de zes lid staten, die ten doel heblien de aan passing van de douanetarieven aan het Italiaanse peil voor staal ne gen procent en het Instellen van een extra-invoerrecht van zeven dol lar per ton voor ruw yzer. De juridische aspecten van deze beslis sing moeten echter nog worden on derzocht voordat de hoge autoriteit op 15 januari tot een formulering van de aanbevelingen zal kunnen overgaan. Aanbevelingen van de hoge autori teit zijn volgens het E.G.K.S.-verdrag (art. 14) bindend ten aanzien van de daarin .gestelde doeleinden, doch laten degenen, tot wie zij zijn ge richt. de keuze van de middelen ter bereiking ervan. Zij worden van kracht bij de afkondiging. Voor Nederland zouden deze aanbeve lingen een verhoging van de staal tarieven betekenen van tussen de 4 en 5 procent. Behalve een direct be roep bij het Europese hof van justi tie ln Luxemburg zijn er ln het E.G. K.S.-verdrag ook nog andere moge lijkheden. die de uitvoering van een aanbeveling aanzienlijk kunnen ver tragen. De minister van sociale zaken en volksgezondheid, dr. G. M. J. Veld kamp, heeft aan de Stichting van de Arbeid advies gevraagd om trent een looncompensatie voor de per 1 juli van dit jaar te verwach ten huurverhoging. De minister stelt voorop, dat ingevolge het akkoord in de Stichting van de Ar-, beid van 29 oktober 1963 voor deze com pensatie 1 pet van de loonsom beschik-] Dc compensatie dient volgens de rege ring in het algemeen toereikend te zijn om voor de werknemers, die geacht wor den woningwet- en daarmee overeen komende woningen te bewonen, de stij ging van de huur op te vangen. Zij denkt de compensatie toe te kennen aan in Ne derland woonachtige werknemers van 23 Stichting en nadat de regering haar standpunt definitief zal hebben bepaald. Minister Veldkamp schrijft in zijn ad viesaanvrage, dat de regering voor fitUltli gevat, die reden geeft tot bezinning op wat ls verkregen. Dat Ls menen wij misschien wel het enige nut van een herdenking als deze, namelijk dat er een moment was aangebroken, waarop men zich realiseerde wel een groot goed in de parlementaire democratie is ver kregen. Dat is inder daad bijzonder nuttig; te velen hebben de neiging schouderop halend voorbij te gaan aan dit kostelijk erfgoed, te velen menen dat alles wat onder de noemer „parlementaire demo cratie" valt, af moet worden gedaan met uitdrukkingen als „het vuile politiek be drijf". Zeker, er is op onze regerings vorm heus wel het een en ander aan te merken, ideaal ls zij geenszins, maar zy is in velerlei opzicht verre te verkiezen boven andere vormen. In Nederland heb ben we dat aan de lijve ervaren. schouwd wij herhalen het als een groot goed. De beide kamervoorzit ters zeggen het in hun voorwoord in het pas verschenen gedenkboek aldus: „Be zinning over de geschiedenis van de Sta ten-Generaal en over hun betekenis thans doet het voorrecht beseffen van te leven in een democratie van Nederlandse stijl en prent ons nog eens in. dat voor rechten bijzondere verplichtingen schep pen". een van de belangrijkste punten de 5 er voor te waken, dat hel parlement woningwetwoningen die in de periodeverstart. Men kan in het gedenkboek van 1945 tot 1956 werden voltooid denkt nog weer eens nalezen hoe sinds de aan een huurverhoging van 10 pet in stichting van het koninkrrk de Staten- de gemeenteklassen I en n en van 12% Generaal vrijwel steeds aan deze ver pet in de klassen IH, IV en V. Woning jaar en ouder met uitzondering van ge- wetwoningen die huwde vrouwen, die geen kostwinster i wil zij buiten beschouwing laten. zijn) en aan ln Nederland wonende werknemers beneden 23 jaar, voorzo ver zy kostwinner zijn. De compensatie zou kunnen worden gegeven in een percentage van het Over de woningen uit de periode 1957 1960 wil de regering pas beslissen nadat zy het advies van ae voorlopige raad voor de volkshuisvesting zal hebben ont vangen, alsmede dat van de Stichting of in"èen vast "bedrag."Wordt" de van de Arbeid inzake de huurcompen- tweede methode gekozen (dus in de satie. Vooroorlogse woningen, alsmede vorm van bijslag) dan zal de com-."» de oorlog gebouwde gesubsidieerde pensatie bruto 2. dat is netto ge-woningen die niet in de woningsector middeld 1.40. per week kunnen be- vallen zuUen volgens de opzet van de lopen. Bij een loonsverhoging van 1 regering naar gelijke maatstaven pet zouden deze bedragen uiteraard huurverhoging voor het overgrote deel van de werk nemers aanzienlijk lager zijn en dientengevolge ontoereikend om de met de huurverhoging gepaard gaan de lastenverzwaring op te vangen. De compensatie op de sociale uitkerin gen stelt de minister zich voor te rege len na ontvangst van het advies van de worden betrokken. Een Russische delegatie brengt op het ogenblik een bezoek aan Cuba. De foto toont tijdens een bezoek aan een volksboerderij buiten Hava Fidel Castro frechtsmet links) de leider van de Russische deelgatie N. Podgorny, een tolk delegatielid 1. Yoesoepow. starring zijn ontkomen. Zij zijn duidelijk een spiegel van de veranderingen in de opvattingen van het Nederlandse volk: er is openbaarheid van de debatten geko men, voorts de democratische wending van 1848, de vorming van de politieke partijen, het algemeen kiesrecht met daarnaast de bereidheid de vrouw haar plaats te geven in de volksvertegen woordiging. stuk voor stuk voorbeelden is het 10 jaar geleden, dat de Oostenrykse componist Oscar Strauss te Bad lschl overleed. wordt de Zwitserse scheikun dige en nobelprijswinnaar dr. Paul H. Müller te Bazel 65 jaar. Dr. Muller is de ontdekker van de in- sektendodende werking van D.D.T. saldo uitgaande pendel beliep eind I960 1350. eind 1962 1500 en is thans met vele honderden teruggelopen. De vroegere bescheiden groei van het zielental werd dus bereikt door mid del van een grote en vrij „riskante" uitgaande pendel. In 1963 is het inwo nertal verstevigd en zijn de werkloos heid en de uitgaande pendel juist af- Het inwonertal van Zeeland over 1963 is met 2060 gestegen. Een dergelijk getal kon worden verwacht, maar bevolkingsregisters verlopen op een klein gebied zo grillig, dat het ook anders had PlnttplnTld ëUnStiëCY kunnen zijn. Wij moeten vijf jaar terug gaan om een hoger cijfer te vinden, namelijk bijna 3000 in 1958, maar daarin waren 1631 ingeschreven Ambonnezen begrepen. Dit cijfer was dus econo misch abnormaal, incidenteel. De cijfers over 1956 (1874) en 1957 (1950) bieden een betere basis tot vergelijking. Vlissingen nam toen het grootste aandeel in die groei, die zich sedertdien daar niet meer herhaald heeft. Van 1958 tot en met 1963 kwam Ter- neuzen op de eerste plaats (plus 2513), daarna Goes (1675), Souburg (1478), Middelburg (1475), Sas van Gent (448) en Hulst (zonder de an nexatie van een deel van Sint-Jan- steen 385). In deze zes plaatsen steeg de bevolking dus met 7974, terwijl de totale Zeeuwse bevolking met slechts 7131 toenam. Rekenen wij de andere groeigemeenten ook mee, dan liiijkl hieruit hoezeer het eigenlijke platte land in die jaren ontvolkte. Gisteren wezen wH er op dat daarvan over 1963 weinig sprake meer is. Gaan wij terug tot voor 1956 dan ko men wij in het rampjaar 1953 en de twee* daarop volgende jaren van her stel. toen Zeeland in drie jaar in to taal met 1359 inwoners groeide. Van 1948 tot en met 1951 was de groei gemiddeld ruim 3000 per jaar en de twee daarop volgende jaren bijna 2000. In deze jaren was het nationale tekort op de arbeidsmarkt nog vrij groot en de nog aan de gang zijnde reconstructie van de nationale en re gionale economie vroeg nog geen gro te migratieverschuivingen. Zo gezien is dus 1963 het eerste werkelijke jaar van toetsing: opbouw van de eigen economie die de overhand kreeg op de hoogconjuncturele trekkracht van de randstad. Met andere woorden, de spreiding krijgt ook in Zeeland ge stalte. Andere parallel lopende cijfers levert de arbeidsmarkt. Het jaarge middelde van de werkloosheid is ge daald van 1404 mannen in 1961. via 1271 in 1962 tot 1096 in 1963. Het Wij constateerden reeds dat in 1963 voor het eerst het platteland weer in redelijke mate is betrokken bij de ex pansie. In vele jaren liep zijn inwo nertal niet zo weinig terug, tenminste als wij de cijfers in een ruimer kader zetten dan dat van de gemeenten. Het merkwaardige doet zich nu voor dat de klacht van het platteland juist was dat de woningverdeling over 1963 wel bijzonder sterk op de belangrijkste gemeenten was geconcentreerd. Hier wordt het zoveelste als altijd ver- eeefse argument geleverd dat de lokale invloed van de woningverde ling sterk wordt overschat. Men moet het veeleer omkeren; als bewezen wordt. dat. zonder grote toewijzingen een plaats tbch sterk groeit, moet die groed met woningen begeleid worden. Woningtekort Hier komen wij op liet Zeeuwse con tingent. dat over 1963 op papier ruim 2100 bedroeg (de aanvnnkelijke toe wijzing was 1500). Deze zijn in 1963 bij lange na niet gerealiseerd, zodat de groei van het inwonertal aan die Drs. M. C. Verburg, directeur van het E.T.I. voor Zeeland, heeft op ons verzoek een be schouwing geschreven over de bevolkingsgroei over het afgelopen {aar. grote toexvyzing niet is toe te schry- ven. Bedenkelijk wordt het als wij kijken naar het aanvankelijk toege wezen contingent van 1350 woningen voor 1964. Daarmee wordt de expansie, die „be wezen" is, wel zeer zwak gehono reerd. Het contingent zoals dit tussen 1955 en 1960 is toegewezen, van onge veer 1800 gemiddeld per jaar. wordt beschouwd als een minimum. Het paste hij de toenmalige groei van het inwonertal van gemiddeld 1100 en bij de werkgelegenheid die afnam door liet teruglopen van de landbouw Door de Industrialisatie van de laat ste jaren neemt de werkgelegenheid met 1000 mannen per jaar toe. Dit zou 600 woningen vergen, zodat wij op 2400 komenT In 1963 ligt de groei van het inwonertal ongeveer 1000 bo ven het gemiddelde van 1100. Hier voor zijn 300 woningen minstens no dig. Zou het gehele geboorteover schot van bijna 3000 zijn geabsor beerd. dan zouden er nog eens 300 by moeten en komt men eveneens op 2400 woningen. Het is hoog nodig dat het rijk deze normen gaat nastreven. Wij wijzen er nog eens op dat de prognose van het ministerie van volkshuisvesting, in 1952 gemaakt, komt op 276.200 inwoners in 1965' Het laat zich aanzien dat wij er dan 14.000 boven uitkomen. He*, is niet de laatste keer geweest dat Den Haag een verkeerde meetlat gebruikte. Geboorte- en vertrekoüerschot Een laatste belangrijke kwestie is die van de geboorte- en vertrekcijfers Vanaf 1959 wertien er in Zeeland ach tereenvolgens 5589, 5392. 5316, 5119 en (in 1963) 5501 kinderen geboren Afgezien van de inzinking in 1962. die toegeschreven moet worden aan het vertrek van vele jonge gezinnen, herstelt zich dit cijfer. De verjonging die thans optreedt is een hoopvol te ken. Immers, de relatieve sterfte neemt dan ook af. Wil het echter op landelijk niveau komen dan zal hét van 2868 tot 3700 .moeten stijgen. Zolang dit niet gebeurt en dit cyfer niet geheel aan Zeeland ten goede komt, daalt Zeelands aandeel in de nationale bevolking. Tenzy er een vestigingsoverschot komt. Mol een vertrekoverschot dat na 1959 is af genomen van 2661, via 2631. 2164, 1523 en (in 1963) 808 komen wij hier aardig in de goede richting. De ont wikkeling lijkt zich dus ten goede te keren. Drs. M. C. Verburg nieuwe tijd. Maar in onze dagen lijkt het er op alsof het politiek patroon in dit land star en stug geworden is. Er is meer: de afstand tussen regering en ge- regeerden begint bijzonder groot te wor den. een proces waaraan evenmin het parlement ontkomt. Voorzitter Van Thiel heeft op de consequenties daarvan gewezen; „Het is onze plicht de politiek hoe technisch die ook mag worden een voor het volk begrijpelijke vorm te geven". Verstarring In oude vormen, het niet-aanpassen aan nieuwe ontwikkelin gen kan voor een parlementair stelsel funest zijn. Een eveneens belangrijk punt. dat in dit complex de aandacht trekt, is de verstarring, die ontstaat door accentver schuiving. Een dergelijke verschuiving doet zich voor als bijvoorbeeld de nadruk op de deskundige komt te vallen, als diens autoriteit zo groot is. dat de minis ter geen nee durft te zeggen, als voorts het parlement zelf niet de deskundigheid kan opleveren om deze autoriteit te be twisten. In zulke gevallen verstart het parlement tot een schijninstelling, die goed vindt dat beslissingen in feite el ders genomen worden. Naar onze stel lige overtuiging is het oesrerproefdebat van zulk een accentverschuiving een voorbeeld geweest: de Kamer werd (via de minister) de mening voorgehouden van een bepaalde groep deskundigen rijkswaterstaat i en zij durfde het blijk baar niet aan of vond het niet nodig deze opvatting door andere deskundigen van wie een ander geluid was gehoon! te laten toetsen Het onmiskenbare ge vaar van dergelijke accentverschuivin gen wordt nog onvoldoende onderkend. Zo lazen wij in een Amsterdams blad een passage in het oudejaarsoverzicht van de parlementsredacteur, waaruit men kon opmaken dat hij het debat over de oesterproeven eigenlijk beneden de parlementaire maat vond: men had be ter over het bevolkingsvraagstuk kun nen praten, betoogde hij ongeveer Fout. Zowel het een als het ander ;3 nodig. Maar in beide gevallen zal het parlement er zich voor moeten hoeden te vervallen in de rol van gedwongen ja- of nee-zeg- gers. Dat laatste is wel hij de oesterproef- dlseussie gebeurd. Helaas is dit ver schijnsel slechts door weinigen <o.m. in de Eerste Kamer door jhr. mr. Schorer) herkend. Kennelijk ook niet door de be wuste parlementsredacteur. En gelet op de afstand geregeerden-regerng; een onderwerp is niet gauw „te kleih" voor de Staten-Generaal. integendeel. twen Staten-Generaal. „bezin ning op onze voorrechten", houden ons de kamervoorzitters voor. Inderdaad, bezinning voor nu en straks. Opdat het parlement een levend element in ons volksbestaan blijve. Vakbonden: ln grote lijnen akkoord over visserij-C.A.O. Tussen de redersorganisatie en de erken de vakbonden C.K.Y. en C.B.C. is in gro te lynen overeenstemming bereikt over een nieuwe visserij-C.A.O.. zo is verno men van de zijde van deze vakbonden. De „fijne puntjes" moeten nu nog ge regeld worden. De staking heeft aan de onderhandelin gen geen goed gedaan, zo vertelde men Bij de redersvereniging van de Neder landse zeevissery noemde men het van vakbondszijde bij de navraag door het A.X.P. meegedeelde „voorbarig".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 1