PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZEELANDS BEVOLKING NAM MET 2060 TOE EIND FEBRUARI-BEGIN MAART TWEEDE TELEVISIE-NET IN GEBRUIK Ontvangst in westen en centrum van het land EXPERIMENTELE PROGRAMMA'S: Eurovisiespeelfilms, Belgische en Duitse programma's, filmseries Aluminiumfabriek in Delfzijl ,muur Tunnel onder voortijdig ontdekt „Nieuw initiatief voor politieke unie" Vliegtuigongeluk in Argentinië - 24 doden I enzaamheid HOGER GEBOORTECIJFER EN EEN LAGER VERTREK0VERSCH0T 207e jaargang - no. 8 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURG SE. VLISSINGSE, GOES E, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN 2911; Zlerlkzee. red. t f 4.80. Ingez. mèd. 3 x tarief. Kleine adv (ma*. 8 regels) 32 ct. p. re*el t. Bureau». VHstlngen: 239J; TerneuzenArsenaslf.raa» 2. tel. t iilad" 25 c*. meer. Giro 3S93CO P.Z.C.. Middelburg. Vrijdag 10 januari 1964 Nog dit jaar: even „semaloneren" Pagina 3 De programmacommissaris van de N.T.S., de heer J. W. Renge link, heeft gisteren meegedeeld, dat eind februari begin maart het tweede televisienet door omroepverenigingen en N.T.S. zal wor den benut, zij het nog op experimentele wijze. „Het zullen geen verantwoorde programma's zijn, noch technisch, noch programmatisch. Integendeel, het zijn experimentele pro gramma's en daarvan kan men niet verwachten dat ze vlekkeloos I havenschap Delfzijl, in <ie gistermiddag - gehouden vergadering van de raad van Zullen Zijn bestuur werd dit telegram voorgelezen.! De heer Rengelink zei, dat er eigenlijk een noodverband werd ge- I Sfgin°nen.Van de fabr,elv 7-3,1 n°e dlt jaar; legd om toch een tweede kijkgelegenheid te geven. Een volkomen De vooreitter, gedeputeerde il Roeifse- verantwoord programma van 17 V2 uur per week over het tweede t.v.-net is voor 1 oktober aanstaande onmogelijk. De Hoogovens, Alusuisse en Bilï- ton hebben nu definitief besloten gezamenlijk een aluminiumbedrijf in Delfzijl te vestigen. Zij verzoe ken het havenschap Delfzijl met- spoed alle maatregelen te treffen die nodig zijn om een snelle realise ring. Dit is medegedeeld in een telegram van ir. A. Drijver, directeur van de Hoog- aan de raad van bestuur Dr. Van Royen wordt ambassadeur in Londen Binnenkort is de benoeming te verwar ten van dr. J. H. van Roijen, thans an" basadeur te Washington, tot amba-ss;- deur in Londen en tevens tot ambassa deur in IJsland met standplaats Londen Oud-minister dr Van Roijen Is te lan den de opvolger van mr. A W. C. Baron Bentinck van Schoonheten, thans am bassadeur te Parijs. Vopo's bliezen ontsnappingsweg op V Voorts dient men er rekening mee te houden, aldus de heer Rengelink, dat de ontvangst in het experimentele stadium slechts in een beperkt deel van het land mogelijk zal z.ijn, te weten het. centrum en het westen. Niettemin mag men aan nemen. aldus de programmacommissa- ris der N.T.S.dat in dit gebied twee derde van het aantal televisietoestellen in Nederland staat. Eurovisie en films Het is de bedoeling op het tweede net Eurovisieprogramma's uit te zenden, die tot dusverre niet geaccepteerd konden worden omdat anders de pro gramma's van de omroepverenigin gen te veel in het gedrang zouden komen. Aan de Nederlandse Bio scoopbond is gevraagd of meer speel films mogen worden uitgezonden. Voorts zijn onderhandelingen gaande met de Belgische en de Duitse televi sie tot rechtstreekse overname van een aantal van hun programma's. Ook hebben de N.T.S. en de omroep verenigingen in het buitenland enkele fllmserles aangekocht en wordt ge dacht aan het herhalen van Neder landse programma's uit vroeger ja ren. Hoeveel avonden per week zal worden uitgezonden en hoe lang per avond, is nog niet bekend. Ook dit moet alles nog geregeld worden. Bij een en ander wordt er rekening mee gehouden dat niet heel Nederland de uitzendingen vit 't tweede net kan ontvangen en dat niet alle toe stellen in het gebied van het tweede net op het ontvangen van meer dan een pro gramma z(jn Ingesteld. Verklaring van Erhard I De minister van o., k. en w. heeft zijn goedkeuring gehecht aan deze tijdelijke voorziening door omroepverenigingen en N.T.S., al zal een en ander in de vorm van een advies aan de pacificatiecom missie moeten worden voorgelegd. Het plan zal hierop niet stranden, was het oordeel van de heer Rengelink. Hy merkte nog op, dat er tydens de olympische winterspelen in Tnnsbruck worden gemaakt, geen mogelijkheid bestaat het tweede1 net te gebruiken, want het is niet denk-1 baar in de periode, die momenteel nogj bestaat, tot het begin van de winterspe- Goedkeuring merkte op dat het voor de industriële ontwikkeling van Groningen en het ge-1 hele noorden van groot belang is dat het j industrieel potentieel wordt versterkt met een dergelijke basisindustrie. Het bedrijf zal worden gevestigd op een terrein tussen dat van de petrochemie en de plaats Oterdum. De terreinlengte is! 1130 m, in eerste instantie zal 35 ha be- bouwd worden. Er is optie voor 65 ha. i (Er was dus in het geheel gereserveerd 100 ha). Het aluminiumbedrijf krijgt aan de ver lengde buitenhaven een aanlegstijger. Door provinciale waterstaat en rijkswa terstaat zullen zo spoedig mogelijk de vegen en de spoorwegverbinding gereed len, 1 het| Voorstel in Manilla: Unie van 6 landen in Zuid-Oost-Azië Indonesië en de PhiUpp\jne.n z.yn het eens geworden over een gedragslijn ten aanzien van Maleisië. Dit is van de zijde van het Phllippijnse ministerie van bui tenlandse zaken gezegd. Overeengeko men zou zijn, de buurlanden van Malei sië uit te nodigen, zich aan te sluiten bij oen unie van Indonesië en de Philippij- nen. Ook Maleisië zou welkom zijn als liet zich eerst van <le „Britse overheer sing" heeft bevrjjd. Thailand, Birma. Laos en Cambodja zijn uitgenodigd tot de Indonesische- Philippijnse unie toe te treden. President Soekarno, die zaterdag Manilla verlaat, zal deze landen bezoeken. Men kwam overeen dat de Philippijnen niet gevraagd zal worden deel te nemen aan 3e confrontatiepolitiek van Indone sië tegen Maleisië. Indonesië zou ook geen derde partij In deze politiek be trekken. Indonesië zal de Philippijnse aanspraken op Sabah (Noord-Borneo) Een Argentijns vliegtuig is gisteren 80 km ten noordwesten van Buenos Aires h randend neergestort. Eenentwintig passagiers en drie bemanningsleden ver loren liet leven. Drie passagiers zijn in een ziekenhuis opgenomen. Hun toestand is ernstig. Het vliegtuig, een DC-3, be hoorde aan de Aerollnea Litoral Argen tina Alle slachtoffers zijn Argentynen. SPECIALISTENTARIEVEN IN AMSTERDAM HOGER Dc Amsterdamse medische specialisten hebben op 1 januari de minimumtarie ven, die zij sedert 1960 bun particuliere patiënten in rekening brachten, met 30 proeent verhoogd. In verband met de voortgaande loon- en prysstygingen zal aldus de Amsterdamse specialisten- vereniging later in dit jaar stellig nog een verhoging van deze tarieven volgen. Vlucht van groep Oostduitsers werd verhinderd tii Oostberlijnse zijde is de voor genomen vlucht van een grote groep Oostduitsers vla een tun nel tussen Oost- en West-Berlijn verijdeld. Dinsdag waren drie meisjes langs deze weg naar het westelijke stadsdeel gekomen. De grote groep zou woensdag avond een poging wagen, maar 's middags hadden leden van de Oostberlijnse grenspolitie door een ontploffing de tunnel on- In tegenwoordigheid van H.M. de Koningin en H.K.H. Prinses Bea trix is* donderdag op het Binnen hof in Den Haag het vijfhonderd jarig beslaan van de Staten-Gene- vaal herdacht. In de Ridderzaal werd deze opname van de konink lijke bezoeksters gemaakt. Links de voorzitter van de Tweede Ka mer, mr. F. J. M. van Thiel en rechts de voorzitter van de Eerste Kamer, mr. J. A. Jonkman. Voor verslag zie pag. 3) bruikbaar gemaakt. In West- Berlijn vermoedt men, dat de aspirant-vluchtelingen bijtijds konden worden gewaarschuwd. De tunnel, die 150 meter lang was en tien meter diep, liep van een VVest- berlijns huis naar een kolenonslag- plaats in het oostelijke stadsdeel. Naar in Wost-Berlijn werd vernomen, werd de uitgang in Oost-Berlijn door twee arbeiders ontdekt, die er de grenspolitie bijhaalden. Explosie mannen naar de opslagplaats komen. Men hoorde een zware explosie en aan de Westberlijnse kant van de tunnel kwam traangas naar boven. De tunnelbouwers hadden zich bij tijds Uit de tunnel teruggetrokken er. ook een daarin aangelegde telefoon verbinding afgebroken. mddB de muur tussen Oost- en West- Berlijn op 13 augustus 1961 werd op gericht zijn vele Oostduitsers via een tunnel naar het westelijke deel van Berlijn uitgeweken. In januari 1962 kwamen 28 Oostberlijners zo naar het westen. In mei van hetzelfde laar gelukte het aan twaalf mensen. Hun voorbeeld werd in september daaraanvolgend door 29 Oostberlij ners gevolgd. In maart 1963 ontsnap ten dertien mensen via een tunnel naar hot westen. Officieren ia» het Amerikaanse schip ,Jtio Grande" hebben hun ka pitein Arthur de Bosy ervan be schuldigd onvoldoende hulp te heb ben geboden bij het redden ran schipbreukelingen van het Griekse schip ZiOkonia Op het hoogtepunt van de reddingsactiviteiten, nadat 67 overlevenden aan boord waren genomen, weigerde De Bosy. aldus ■ie bemanning, nog meer schipbreu kelingen aan boord le nemen en gaf opdracht de steven te wenden. De Amerikaanse kusUoacht stelt, een ondersoek in. Foto v.l.n.r.: ilarvtn Schwart-, raadsman van de vereniging voor scheepsofficieren, kapitein Arthur ie Bosy en eerste stuurman Einar Groething tijdens een persconferen tie in New York. Minister Luns heeft in het Engelse tijdschrift International Affairs een artikel geschreven, waarin hij twijfel op per*. aan de nuttigheid van een „derde macht", die gevormd zou moeten worden door het saambundelen van de Wesleu- ropese landen. Hij meent zelfs. da*, rn.cn door Europa te rnaken tot een gesloten en zelfgenoegzame - - gemeenschap de tekortkomingen van het natior.aliame- oude-stijl binnen dat verenigde Europa zou cultiveren. Nu is deze huivering van minister Luns i en de Nederlandse regering i voor de Europese derde macht al langer dan vandaag bekend. Hij heeft In het verle den bij herhaling betoogd, dat West-Eu ropa niet alléén moet staan tussen de we reldmachten. maar dat het binnen de Atlantische gemeen- schap en dus te za- i men met Engeland en de Verenigde Sta ten tot politieke, militaire en andere machtsvorming moet komen. HIJ wees ook enkele jaren geleden de Europese statenbond af. welke president de Gaulle wilde formeren om daarvan een machts apparaat te maken, da' op het gebied van de buitenlandse politiek, de culture- li ie samenwerking enz. een eigen richting ||zou volgen. Minister Luns had toen Bel li gië als trouwe medestander. De regerin gen van de beide landen wilden slechts met de statenbond van president de Gaulle in zee als ook Engeland ide trou- we en volgzame bondgenoot van de Ver- enigde Staten!» In deze Europese bond werd opgenomen. Van dat laatste echter V er trou wensvotum voor Brandt Het stadsparlement van West-Berlijn heeft gisteravond met 85 tegen 39 stem men zijn vertrouwen geschonken aan burgemeester Willy Brandt, nadat deze verklaard had by de onderhandelingen met Oost-Duitsland steeds nauw in con tact te zullen blijven met de westelijke geallieerden en met de bondsregering in Bonn. De tegenstemmen waren afkomstig van de Christen-Demokratïsche fractie, die tijdens het debat over de kerstpassenre geling verzet aantekende tegen directe onderhandelingen tussen het stadsbe stuur en Oost-Duitsland en aandrong op een terugkeer naar de gewoonte om alle onderhandelingen met de Oost- dultse regering over te laten aan Bonn. Brandt verwierf echter een ruime meer derheid door de 77 stemmen van zijn so cialistische fractie en acht van de vrije demokraten, die ook zitting hebben in het stadsbestuur. Bondskanselier Erliard heeft gisten een verklaring voor de Bondsdag Frans-Duitse verdrag de drij\ kracht van de Weslduitse buitenlandse politiek genoemd. Zonder de vriendschap tussen Duitsland en Frankrijk kunnen Europa noch de Europese integratie en het Atlantische bondgenootschap l»e- staan, zei hij. „De economische integratie is niet vol doende om Europa te scheppen", ver volgde Erhard. „Er is oen politieke wil voor nodig om een Europa le scheppen dat politiek is en niet teclmochratisch" Toetreding van Groot-Britiannic tot dej Europese gemeenschap *ni de samen-1 hang niet verbreken, n itij. De kanselier zei een nleim initiatief ter verwezenlijking van de Europese politie ke eenheid te willen. Hy zei de instem- j ming van generaal de Gaulle te hebben om dit met de Italiaanse regering te bespreken. Op 14 februari zal bij gene raal de Gauile moeten. opnieuw in l'arys In 1963 nam de Zeeuwse bevolking met 2060 inwoners toe, zodn zij thans 287.510 telt. Dit is de eerste verrassende conclusie v.ui de zojuist ter beschikking gekomen cijfers. Het cijfer ligt namelijk aanmerkelijk boven het gemiddelde van 1560 van de laatste zestien jaar. Het betekent ook een belangrijk herstel van het dieptepunt der laatste jaren: 1959 plus 365, 1960 plus 193, 1961 plus 657 en 1962 plus 877. Ten aanzien van de kerstpassen voor de Westberlijners zei Erhard in zijn „kleine 1 regeringsverklaring" dat dikwijls wordt gevraagd of het verlangen van de Duit sers naar de Duitse eenheid wel echt is. „Daar is in Berlijn een ondubbelzinnig antwoord op gegeven", zei Erhard onder luid applaus.'Hij waarschuwde dat de Ooslduitse regering haar theorie van drie Duitse stalen door een achterdeur wil binnensmokkelen. Tussen het Wcst- berliinse stadsbestuur, de bondsregering en de geallieerde commandanten van Berlijn is over de passenkwastie steeds overleg geweest. De uiteindelijke toe stemming is weloverwogen gegeven. Het ware te wensen dat zowel de West berlijners naar Oost-Berlijn als de Oost berlijners naar het westelijk stadsdeel kunnen gaan. maar een passenregeling mag in geen geval verandering in dè huidige status betekenen. Het getal van 2060 Is samengesteld uit een geboorteoverschot (geboorte min sterftevan 2868 en een vertrek overschot van 808. Het geboorteover schot is dus voor 72 aan Zeeland gebonden. Het is overigens ten op zichte van 1962 merkwaardig sterk gestegen; toen bedroeg het ongeveer 2400. Het verschil is bijna geheel toe e schrijven aan het geboortecijfer dal met ruim 400 is gestegen. Deze grilligheid is niet te verklaren. Het cijfer ligt weer op het niveau van 1961. zodat 1962 een inzinking was Het vertrekoverschot was de laatste jaren zeer hoog, fn 1962 ruim 1500. Hier speelt de verbetering van de werkgelegenheid binnen Zeeland ein delijk de rol die wij al eerder hadden verwacht. In het verleden leidde een nationale hoogconjunctuur altyd tot hoge vertrekcïjfers. Voor het eerst blijkt de provinciale hausse zich daarmee te kunnen meten. Groei per gebied De groei per gebied is een ander be langrijk verschijnsel. Men treft hem aan in tabel I. Hierbij staat Oost- Zeeuivseh-Vlaanderen aan de top, daarbij Walcheren van de eerste plaats berovend. Van 1953 tot en met 1962 nam Walcheren met 6070, Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen met 2100 inwo ners toe. Het is duidelijk dat daarbij de indus trie-ontwikkeling van Terneuzen de verklarende factor is. Wij komen hierop nog terug In de cijfers over 1963 is belangrijk dat de meer agra rische gewesten zich zeer goed heb ben gehouden. Tholen en Sint-Phi- lipsland tonen zelfs een stijging van 9 c/00, dat is meer dan het Zeeuwse gemiddelde. West-Zeeuwsch-Vlaande ren, dat de laatste negen jaar me: 580 inwoners terugliep, handhaafde zich en Schouwen-Duiveland, dat na 1959 met 550 inwoners daalde, hield zich ook goed, vooral als men hei verlies van Westerschouwen in 1963 <116), dat aan afvoer van repatrian ten te wijten is, incalculeert. De winst van Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen is mede toe te schrijven aan een ves tigingsoverschot van 352, terwijl de andere gebieden een vertrekoverschot hadden: de Bevelanden 434, Walche ren 268, Schouwen-Duiveland 220, W - Zeeuwsch-Vlaanderen 162 en Tholen 76. Minder concentratie Uit het voorgaande blijkt al dat de groei vooral te danken is aan de ge ringe lekken in de meer agrarische gebieden, die vroeger de winsten van de bevolkingsconcentraties ten dele verloren deden gaan. Die gebieden profiteren kennelijk mee van de alge mene opbloei. Voorheen konden de centrale gemeenten slechts een klein deel van de aanwas gebruiken. Thans is de behoefte aan personeel zo groot dat de randgebieden te hulp moeten snellen. Dit blijkt uit de plaatselijke cijfers. Er waren slechts 15 van de 89 gemeenten die met meer dan 10 inwoners terugliepen. In totaal liepen er 35 gemeenten met opgeteld 677 in woners achteruit. Het sterkst was dit op de Bevelanden (12 met 242 inwo ners). Schouwen-Duiveland (3 met 192 inwoners) en West-Zeeuwsch- Vlaanderen (7 met 143 inwoners). De cijfers elders waren te verwaarlozen. Van deze kant gezien is de bevol kingsconcentratie sterk verminderd De vijf plaatsen die blijkens tabel n aan de top staan, namen met 1511 in woners toe. dat is bijna driekwart van de stijging van Zeeland. In 1962 was dit voor de eerste vijf bijna 1200. Jat is bijna 400 meer dan het Zeeuw se groeicijfer. De meerdere groei ten opzichte van 1962 is dus vooral buiten de grotere agglomeraties in hun tota liteit gevallen. In absolute cijfers is de bevolkingsconcentratie over 1963 groter geworden, maar relatief is er dus sprake van meer spreiding. De vijf kanaalgemeenten van Zeeuwsch- Vlaanderen namen In inwonertal toe met 942, de kanaalgemeenten op Wal cheren met 506. In dat laatste geva' nemen wij daaronder ook Koudeker- ke. waarvan het „VLissingse" plan- Pauwenburg een stijging boekte mei 261 inwoners. Voor dit jaar nam Koudekerke de plaats in van Souburg 11962 plus 263. 1963 plus 60). Van be tekenis zijn nog o.m. de cijfers voor Oostburg imin 14) en de ontwikke lingskern Sint-Maartensdijk - (plus 35). De stijging van Vlissingen met slechts drie inwoners is verklaard met het bovengenoemde verschijnsel. De geboortecijfers lopen binnen de provincie sterk uiteen. Zij resulteren via de sterftecijfers, die vaak tegen gesteld lopen een verouderde be volking heeft weinig geboorten en veel sterfte tot zeer grillige for maties. Het geboorteoverschot is met 6t>/00 het laagst in West-Zeeuwsch- Vlaanderen en met 13.2"'00 (meer dan 2 maal zo boog) op Tholen. Het Nederlandse cijfer ovêr 1962 was 12,9 0/00, het cijfer voor Zeeland over 1963 was lCb'.OO. De conclusie is dus dat de groei van liet inwonertal en zijn verdeling zich in 1963 sterk hebben gewijzigd. Er is reden tot optimisme over de toe komst, zelfs over de geboortecijfers. Sedertdien is er echter Jets veranderd. De Belgische regering is onlangs omgezwaaid en zij is het nu met het Franse streven naar Europese unie (zon der Engeland) veel meer eens dan voor heen. Nederland is dus alleen komen te staan en dat moet minister Luns wel te denken hebben gegeven. Hij moet zich eenzaam voelen en hij geeft ook al zegt hij dat niet duidelijk de Amerikanen indirect de schuld van zijn eenzaamheid. Diverse Amerikaanse regeringen hebben te wei nig geluisterd naar de Europese rege ringen als de laatstgenoemde regeringen deskundige en op ervaring berustende adviezen gaven. De Amerikanen legden de adviezen naast zich neer en maakten grove fouten (o.a. in Afrika en Azië). Minister Luns geeft dan toe, dat het voor de Amerikanen minder gemakkelijk zou zijn geweest de Europese adviezen te negeren als er een Verenigd Europa was geweest. Tot zover minister Luns, die bij alle twijfels aan de nuttigheid van een derde macht, hier toch een van de sterk ste argumenten voor vorming van een derde macht als solide moet erkennen. De vraag kan hier dan ook gesteld wor den of het artikel van minister Luns in International Affairs niet een waarschu wing is, waarin de goede bedoelingen van de Nederlandse regering nog eens wor den benadrukt, maar waardoor toch te midden van vele twijfels de weg wordt geopend voor een mogelijk neigen van Nederland naar de Europese bond van president de Gaulle, zodra deze president met een aanvaardbaar compromis komt. Het zit er namelijk wel in, dat president de Gaulle terwille van de Europese sa menwerking tot compromissen bereid is, vooral wat betreft de structuur van deze organisatie. Het eenzame Nederland zal dan met zijn bindingen aan de Europese markt en aan andere vormen van Euro- samenwerking niet afzijdig kunnen blijven van een Europese federatie, die zoaLs president de Gaulle onlangs ge zegd heeft tot een politiek, econo misch en strategisch samenspel met de Verenigde Staten dient te komen. Het zit er ook in dat Engeland aanvan kelijk niet bij deze federatie zal be horen, omdat het met de restanten van zijn „Commonwealth" (die volgens een Engels blad op dit ogenblik de mazelen heeft) er net nog niet in past. Ook heb ben de pogingen om tot een Europese landbouwpolitiek te komen, wel de hechtheid van de economische samenwer king binnen de Euromarkt bevestigd, maar tegelijk de kloof met Engeland weer wat minder overbrugbaar gemaakt. En dan is er nog de komende Kennedy- ronden, die wél de Euromarktlanden steviger naar elkaar toe zal drijven, maar de samenwerking met Engeland niet zal verstevigen. De Euromarktlanden zullen deze Kennedy-ronde voor de verlaging van de handelsbarrières moeten uitvechten met de Verenigde Staten. Wij schrijven hier met nadruk „uitvechten", want zo als in de Engelse pers nog dezer dagen werd geschreven: de Kennedy-ronde be oogt in de eerste plaats een gedeeltelijke afbraak van de Euromarkt. Waarschijn lijk zal Engeland wel enige steun aan dat Amerikaanse afbraaks'reven geven en zich dus anders gedragen dan het continentale Europa. De Euromarkt landen zullen er daarentegen op moe ten staan, dat hun gemeenschap een ge- imeensehap blijft, dat wil zeggen dat zij een afscheiding kent tegenover buiten staanders en dat ze enige bescherming 'geeft aan de deelgenoten. |Het is dus wel zeker, dat de zes landen na de Kennedy-ronde weer wat hechter verbonden zullen zijn en dat opent dan nieuwe perspectieven voor het scheppen van mogelijke samenwerking op 'een aantal andere gebieden, die door de Gaulle werden omschreven als politieke. strategische en culturele Op dit ogenblik is onze minister Luns no? niet zo ver. dat hij de deur voor de nauwere politieke samenwerking binnen het schema de Gaulle wil openen, maar hel komt ons voor. dat hij bezig is de deur op een kier te zetten. Groei Inwonertal 1963 31-12-1963 Schouwen-Duiveland 46 22.819 Tholen en St.-Philipsland -f- 155 17.597 Noord- en Zuid-Beveland -f 37f 70.001 Walcheren -r 591 83.741 West-Zeeuwsch-Vlaanderen 1 26.981 - Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen -f 986 66.371 Zeeland 2060 287.510 TOENEMING ZIELENTAL IN VOLGORDE VAN BELANGRIJKHEID 1. Terneuzen 720; 2. Goes 253; 3. Koudekerke 228 4. Middel- burg 180; 5. Zierikzee 130: 6. Krabbendijke 95; 7. Axel 90: 8. Tholen 82: 9. Hulst 70: 10. Breskens 62.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 1