PROVINCIALE ZEEOWSE COURANT JOHNSON LANCEERT VREDESPROGRAM Deze maand nieuwe voorstellen bij het overleg in Genève Europees parlement achter plan-Mansholt Accentverschuiving in denken over Zeelands toekomst PRESIDENT: Ons uiteindelijk doel is een wereld zonder oorlog" Parijse kinderen leren skiën ,Kwestie-Maleisië vreedzaam oplossen" PRINSES IRENE BEËDIGD ALS VERTAALSTER SPAANSE TAAL Ziekenhuizen mogen van minister de tarieven verhogen Kredieten in ruil voor nieuwe passenregeling? TROEPEN UIT HONGARIJE, IN RUIL VOOR WESTERSE CONCESSIE Ligging aan diep vaarwater is bepalend voor laaL vim oewest Grondgebruik Sloe Ook financiën 207e jaargang - no. 7 WAARIN OPGENOMEN DE M I D D ELB U RGSE, VLI SS ING S E, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Directie. F. van de Velde. P. B. den Boer en W de Pagter Hoofdredactie W Leertouwer en G. A. de Kok. Abonnementsprijs 75 cent per week, 9.75 per kw.franco P« '0-- P- kK„Lo? f Walstraat 58-60. tel 2355 (b g.g. red 3508 adv 3647/3643), Middelburg: Markt 51. tel. 3841 (b.g.g. red. 2078/3169. adv. 2375); Goes: Gr. Markt 2. tel. 6140 <b. g.g. red. .663, adv. 5213) "'»•-"•> 2911: Z'.erik7.ee red tel. 2425 odm tel. 2094 Adv. pr. 32 ct. p mm Min. p adv. f 4.80. Ingez med. 3 tarief. Kleine adv (max. 8 regels) 32 1 p. regel (min. ƒ1.60). ..Brieve 15 ct. Bureaus: Vüss-nger.: Oostburg: tel. 2395: Temeuzen: Arsenaalstraat 2, f dit blad" 25 ct- r «—-'w. Giro 359300 P.Z.C.. Mlddelb irg. Donderdag 9 januari 1964 Nieuw record Rode Kruis Pagina 2 President Johnson heeft het Amerikaanse Congres gisteren een politiek program van tien punten voorgelegd, dat onder meer voorziet in een vermindering van de produktie van verrijkt ura nium voor kernwapens met 25 procent. Tevens kondigde hij nieu we voorstellen aan voor de ontwapeningsconferentie van Genève die deze maand hervat wordt. „Ons uiteindelijk doel", zo verklaarde hij, „is een wereld zonder oorlog, een wereld die beveiligd is tegen strijd en waarin alle men sen, goederen en denkbeelden door geen grenzen worden tegen gehouden". Amerika, zo zei hij, moet „sterk genoeg zijn om een oorlog te win nen en wijs genoeg om oorlog te verhinderen". De Amerikaanse president verklaarde voorts, dat onder zyn bewind in de V.S. een onvoorwaardelijke stryd tegen de armoede zal worden gevoerd. Hy wekte verbazing door aan te kondigen dat hy voor het nieuwe fiscale jaar een begro ting indient die is gebaseerd op uitga ven van in totaal 97,8 miljard dollar. Een vermindering van 500 miljoen dol lar in vergelijking met de vorige be groting. Tien punten President Johnson noemde een tiental punten om in 1964 dichter bij het doel, een wereld zonder oorlog, te raken: Het land moet de huidige marge van militaire veiligheid en superioriteit handhaven en dat wordt ook in de ver minderde defensiebegroting niet uit het oog verloren. Er zullen nieuwe stappen worden ge daan, met inbegrip van nieuwe voorstel len in Genève, om te komen tot de con trole op en de uiteindelijke afschaffing van wapens. Zelfs als er geen akkoord is moeten wij niet meer wapens op slaan dan wij nodig hebben. In deze geest handelend verminderen wij in dit nieuwe jaar onze produktie van verrijkt uranium met een kwart, stellen vier plu- toniumreactors buiten werking en slui ten een groot aantal niet-essentiële mi litaire installaties. Het is in deze zelfde S-eeot dat wij een beroep doen op onze egenstaiiders hetzelfde te doen. Ruimteonderzoek (President Johnson had tevoren tegen over verslaggevers verklaard dat de nieuwe militaire begroting: 49,737 mil jard dollar zal bedragen. Oorspronkelijk was om 59,3 miljard gevraagd). Er zal meer gebruikworden gemaakt van voedsel als vredesinstrumenl. De natie moet de Amerikaanse voor sprong bij vreedzaam onderzoek vnn de ruimte verzekeren. Deze zal zijn gecon centreerd op een tocht naar de maan in de komende tien jaren, zo mogelijk in samenwerking; met andere landen. De internationale handel meet worden uitgebreid waarbij de Verenigde Staten net zo goed dienen te kopen als tc ver kopen en een concurrende toegang tot hun markt moeten verlenen. 9 Dc inspanningen lans in evenwicht b worden voortgezet. Dc Verenigde Staten moeten betere betrekkingen met de vrije staten van liet Amerikaanse continent onderhouden. De V.S. moeten overal de vrije naties steunen om hun onafhankelijkheid te ontwikkelen en bun levensstandaard te vergroten. De V.S. moeten de. Atlantische en Aziatische bondgenootschappen verster ken en van de Verenigde Naties een doeltreffender instrument maken. Nieuwe wegen Wij moeten mol onze bondgenoten nieuwe wegen openen om de kloof tus sen oost en west te overbruggen: hei gevaar krachtig tegemoet treden daar waar het zich voordoet, doch evenzeer krachtig zijn in ons speuren naar nieu we akkoorden die de hoop van allen kunnen vergroten en tegelijkertijd de belangen van niemand geweld aandoen, aldus de president in zijn boodschap. Tevoren had de president tegenover ver slaggevers verklaard dat voor de voor gestelde strijd tegen de armoede een miljard dollar nouig zal zjjn, waarvan vijfhonderd miljoen uit nieuwe fondsen en de rest uit bestaande programma's komen. Dertigduizend Parijse schootkinde ren zijn vertrokken naar de zoge naamde „winter-acholen" i n de Franse wintersportgebieden, waar zij behalve het gewone onderwijs in de middaguren ski-onderricht krij- 'ien. De belangstelling voor deze nieuwe vorm van ondervAjs ia zeer groot. De foto toont een grote groep kleine Parijzenaartjea „tot de tanden be wapend" voor hun grote avontuur, wachtend op de trein op het Parijse Gare de Lyon. Indonesië en de Filippijnen zijn! gisteren overeengekomen om naarj een vreedzame oplossing te zoeken voor hun geschil met Maleisië datj alle kenmerken in zich draagt voor| een grote crisis in Zuid-Oost-Azië. Topfunctionarissen uit de beide landen geven echter wel te verstaan, dat zij bij de oplossing van het geschil interventie i buitenaf in welke vorm dan ook niet j zullen toejuichen. Onder leiding van de minister van bui tenlandse zaken van Indonesië Soeban- drio en de Filippijnse minister van bui tenlandse zaken Salvador P. Lopez heb ben de ministers van beide landen gis termiddag vergaderd nadat eerder op de dag reeds een bijeenkomst tussen de pre sidenten Soekarno en Macapagal had plaatsgevonden. ij (Van onze Haagse redactie). Minister Andriessen gaat er nieej akkoord, dat de ziekenhuizen de gestegen loonkosten reeds per 1 januari 1964 in hun tarieven door berekenen, dus vooruitlopend op het resultaat van het overleg, dat over deze verhoging nog moet wor- j den gevoerd, aldus vernemen wij tan het ministerie van economi sche zaken. De administraties van de ziekenhuizen dienen echter op hun nota's te vermei-1 den, dat het hogere tarief is berekend vooruitlopend op de definitieve vaststel-1 ling van de verpleegprijzen. waarna nog' een verrekening kan plaatshebben. Vol-; gens de woordvoerder van hel ministerie] van economische zaken zal dc totale j loonkostenstijging voor hel personeel] wel neerkomen op een 15 procent Daar-! om is de minister van mening, dal eri geen bezwaar is om de verhoging van dc. verpleegprijzen per 1 januari 1964 met 10 tot 12 procent door te voeren. Of de ziekenhuizen in hun verplcegprij-1 zen ook mogen calculeren een hoger be drag voor afschrijving op gebouwen, in- stallaties en inventaris, is een kwestie, die volgens het ministerie van economi sche zaken nog moet worden oezien tij dens het overleg, dat over de definitie- j ve prijs zal plaatshebben. Voor de zie- j kenhu^en geldt echter ook de algemene regel, dat gestegen externe kosten ook in de verpleegprijzen mogen worden doorberekend. II.K.H. prinses Irene is gistermiddag in aanwezigheid van H. M. de ko ningin en H. K. H. prinses Beatrix beëdigd als vertaalster voor de Spaanse taal door mr. J. J. I'lugge, president van de rechtbank in Utrecht tijdens een buitengewone openbare zitting in het paleis van justitie. dam De koningin en de prinsessen werden bij hun aankomst in het paleis van justitie begroet door mr. M. B. van de Werk. vice-president van de recht bank, mr. A. E. Th. Kooien, de oudste rechter die aan de rechtbank is verbonden en de officier van justitie mr. P. J. V. Roscam Abbing. De beëdiging zelf nam slechts enkele minuten in beslag. De oudste deur waarder in dienstjaren bij de Utrechtse rechtbank, de heer H. A. J. Fie- ren kondigde de buitengewone openbare zitting van de rechtbank aan. De president, mr. Plugge deelde prinses Irene mede, dat de rechtbank haar had toegelaten als vertaalster in de Spaanse taal. nadat zo zei de pre sident. de stukken in orde waren bevonden. Vervolgens nam hij de prinses dc eed af, waarbij zij beloofde haar ambt nauwgezet te zullen vervullen. Foto: Het moment van de eedsaflegging. BV Kanselier Erlmrd heeft zich gisteren niet enkele Westduitse ministers en ver tegenwoordigers van West-Berlyn bera den over de mogelijkheid om een ver nieuwing van het kerstpassenakkoord in Beriyn te kopen met In-hulp van lang- lojiende handelskredieten. sche zaken Kurt Schmticker en de afge vaardigde van West-Berlijn in Bonn, Klaus Schutz, die onmiddellijk na de vergadering naar zijn stad vertrok voor beraad met burgemeester Willy Brandt. Kanselier Erhard is, evenals zijn voor ganger Adenauer, tegen verlening van handelskredieten aan Oosl-Duitsland, behalve in het gevat dat Ulbricht in ruil voor de kredieten de zeventien mil joen Oostduitsers meer vrijheid zou wil len verlenen. Deze ruil is in november openlijk voorgesteld door de Westduitse vice-premier Eric.h Mende, die de ver gadering ook bijwoonde. Ministerraad moet nu beslissen Oppositie kwam van Westduitse zijde liet Europese parlement heeft gisteren met overweldigende meerderheid het plan aanvaard komend voorjaar te ko mische Gemeenschap. Het plan van de Nederlandse vïce- voorzitter van dc Europese commissie, dr. Mansholt. werd aangenomen met 53 stemmen voor en 9 tegen by én onthou ding. Het Europese parlement heeft slechts adviserende bevoegdheid en de uiteindelijke beslissing ligt bij de minis terraad van de E.E.G. Oppositie De voornaamste oppositie tegen het plan kwam van Westduitse afgevaar digden die vertegenwoordigers zijn van de landbouw in de bondsrepu bliek waar de graanprijzen zwaar door de regering in Bonn worden ge- RUSSISCHE PREMIER KROESJTSJEW: Geallieerden uit subsidieerd en welke prijzen zullen moeten dalen willen zij op gelijke hoogte komen met die in Frankrijk. Het Europese parlement heeft bij de goedkeuring van de graanvoorsteilen als zijn mening uitgesproken dat de politiek ten aanzien van andere landbouwsecto ren, en in het bijzonder de zuivelsector, teharmoniseerd zal moeten worden met e politiek ten aanzien van de granen. Sloe-mysleries Voorzitter Kammeraad van dc Kamer van Koophandel voor Midden- en Noord-Zeeland heeft gisteren om klaar heid gevraagd over prijzen en voorwaar den van het grondgebruik in het Zutd- Sloe. Dat brengt ons terug bij een op merking van minister Van Aartsen. eni ge weken geleden, in de Tweede Kamer, de mededeling namelijk dat dc totstand koming van een definitief behecrsli- chaam nog wel enige tijd zal vorderen, Er is een relatie, dunkt ons. tussen beide opmerkingen: volledige klaarheid zal er vermoedelijk pas komen als de beheers vorm voor eikaar is. De minister ziet dat niet zo zwaar in. zo heeft hij laten blij ken. want zegt hij: „Er is een voorlo- Ipig bestuur, dat er voor zorgt dat de ont- 1 wikkeling van het havenbekken geen vertraging ondervindt". Misschien heeft de minister gelijk. Maar zijn argument [klinkt ons nogal theoretisch in de oren: jligt bij het „voorlopige bestuur" het ac- Icent niet vooral op hel eerste woord vendien: dit bestuur is In feite een ambtelijke commissie Nu hebben •ij diep respect voor ambtelijke com missies. trouwens voor alles wat ambte lijk is, maar we weten tevens dat de snelheid waarmee dergelijke instellingen werken, niet adembenemend is. Een voorbeeld daarvan is de commissie ex artikel acht Deltawet, zo langzamerhand een begrip ;n Zeeland dat slechts met hoofdschudden wordt afgedaan. Daar komt nog bij. dat in het algemeen amb telijke leden van een commissie (en niet alleen zij) mank gaan aan het euvel van de „bezette agenda". Wie wel eens een vergadering in deze sfeer heeft bijge woond, weet dat het moeilijkste punt de vaststelling van de volgende vergadering is. De agenda's worden getrokken en in diepe stilte bestudeerd, de gezichten staan ernstig en er wordt veel nee-ge schud. Meestal blijkt een droeve ont dekking dat de eerstkomende datum, waarop een redelijk aantal vergaderden weer samen kan komen twee h drie maanden (als het tenminste meevalt) verder ligt. Dat moet dan maar en de zaak wordt zuchtend tot dan verdaagd. Nu be weren we niet. dat in het bijzonder de Sloe- commissie zo werkt, maar wel dat het hier om een algemeen verschijnsel gaat. waaraan men zich maar moeilijk kan onttrekken Trouwens, dat het ook hier langzaam gaat, geeft de minister zélf toe: het zal nog wel een tijdje duren voordat alles in kannen en kruiken is. zegt hij. De complicatie in dit speciale geval zou zijn. dat de N.V. Haven van Vlissingen moet worden opgenomen in het nieuwe havenschap. Is dat nu zo in gewikkeld We hebben trouwens niet de indruk, dat er met de commissarissen van deze naamloze vennootschap al in tensief over dit probleem is gesproken. Amendement Een aantal liberalen en christen-de mocratische afgevaardigden, onder wie de Nederlandse W.D.-er J. Baas, had een amendement inge diend, waarin een aanzienlijk hoger prijspeil (112 dollar per ton) werd bepleit, in plaats van het bedrag vol gens het plan-Mansholt (106). Zij deden dit om het Europese prijsni veau dichter bij het huidige Duitse (118 dollar) te brengen. Dit amendement werd door een meerder heid van socialisten en christen-demo craten (onder wie alle Nederlanders, be halve de heer Baas) verworpen. Dr. Mansholt verklaarde voor de stem ming dat de E.E.G.-commissie een zo hoog mogelijke prijs voor de Europese boeren had nagestreefd, met inachtne ming van het algemeen belang. Een prijs, die hoger ging dan voorzien in zijn plan, zou zeker tot een zo sterke stij ging van de Europese graanproduktie lijden, dat er geen invoerniogelijkheden zouden overblijven, waardoor ook de al gemene exportpositie van de gemeen schap in het gedrang zou komen. Centraal-Europa terugtrekken Onlangs hebben berichten de ronde ge- daan dat Kroesjtsjew van plan zou zijn de Russische troepen uit Hongarije te- rug te trekken, die daar sinds de opstand van 1956 zijn gelegerd. Tram en auto botsten; één dode en een gewonde De Russische premier Kroestisfew Niet noodzakelijk Om negen uur gisteravond heeft zich op I het Surinameplein m Amsterdam een zal Zijn troepen alleen Uit rionea-[De zegslieden zeiden dat de aanwezig-ernstige botsing voorgedaan tussen riie terugtrekken in ruil voor een heid van de Sowjetmilitalren in Honga-1 tramlijn 17 en een personenwagen. eAA^r,»i;(irn rrt-»-0L-birr o-r> IrUe voo>" de veiligheid van Rusland niet1 waarbij de bestuurder van de personen- S00rtoelljke telUgtrekkmg tan ge- }anger noodzakelijk in en evenmin om wagen om het leven kwam. Het slacht- allieerde troepen uit centraal-Eu- een mogelijke staatsgreep tegen het re- offer kon pas na twee uur met behulp ropa. aldus hebben vooraanstaan- j '->» K*"" K°» &deMdg5gU£ de communistische zegslieden in Zij verklaarden voorts dat Kadar ennaast hem zat. werd op het moment van Londen meegedeeld I Kroesjtsjew vriendschappelijke betrek- de botsing uit de wagen geslingerd. Zij kingen met elkaar onderhouden en dat;werd naar het ziekenhuis vervoerd. De Kroesjtsjew beschouwt de Hongaarse de Hongaarse premier het vertrouwen tram heeft aan de zijkant schade opge- k west ie als een pion in de komende oost- heeft van dc Russische leider. lopen. fcantlijn VOORZITTER KAMER VAN KOOPHANDEL C. A. KAMMERAAD CONSTATEERT: De voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden- en Noord-Zeeland, de heer C. A. Kammeraad, heeft gisteren tijdens de vergade ring van de kamer in Goes in zijn nieuwjaarsrede opge merkt, dat hij allerwege een accentverschuiving heeft waar genomen in het denken over de toekomst van Zeeland, en dus ook het kamergebied. Steeds meer wordt openlijk uitgespro ken, dat de ligging van Zeeland op de drempel van diep vaarwa ter en binnenwateren bepalend is voor de taak van het gewest, aldus verklaarde de kamervoor zitter. Mof nog andere voorbeelden ac centueerde de heer Kammeraad 't geloof in Zeeland. Zo heeft de re gering voor de ontwikkeling van de Zeeuwse havenfunctie hel Sloe en de Kanaalzone op een lijn ge plaatst met Delfzijl, na Rotter dam en Amsterdam. De rijksdienst voor het nationale plan beschouwt de Rijn-Maas-Scheldedelta als het gebied, waarin en waar omheen één grote conglomeratie van stads gewesten in wording is; landelijke werkgroepen betrekken Zeeland in hun studie over de toekomstmo gelijkheden van zijn havenfuncties, terwijl berichten uit de randstad, waarin de ontwikkelingskansen van Zeeland voor het bedrijfsle ven en voor de recreatie reeds worden verdisconteerd, steeds fre quenter worden. Ook in België, zo voegde de voorzitter er aan toe. bezint men zich meer en mee» over de betekenis van de Zeeuwse verkeersaders voor de economie. De heer Kammeraad zei er van over tuigd te zijn. dat provinciale wel vaartsplannen reeds in een verge vorderd stadium van realisatie zijn en dat zij op gepaste momenten ge publiceerd zullen worden. Voor het grondpatroon, waarop een gecoör dineerde en stelselmatige public rela- tions-activiteït moet stoelen, achtte hij zulke welvaartsplannen onmis baar. „Het grote voordeel van een algemeen aanvaard patroon voor deze werkzaamheid is, dat voor Zeeuw en niet-Zeeuw een duidelijke doelgericht heid ontstaat", betoogde de heer Kammeraad. die voorts met verheu ging het akkoord over de Schelde- Rijnverbinding memoreerde. Met betrekking tot het grondgebruik in het Zuidsloe achtte de kamervoor zitter het van het grootste belang dat op zeer korte termijn klaarheid wordt geschapen over de prijzen en de voorwaarden. „Welk een rem mend. om met te zeggen afschrik kend. effect de onduidelijkheid daar over veroorzaakt, wordt door de hier voor verantwoordelijke instellingen bepaald onvoldoende beseft", meende de heer Kammeraad Voor een onderneming, die bereid en in staat is grote bedragen te inves teren bestaan altijd alternatieve mo gelijkheden in binnen- en buitenland. En ook op het gebied van industrie aantrekking bestaat concurrentie, die beslist zeer actief en scherp is, aldus de kamervoorzitter. Voor een welvaar ts bevordering achtte hij het ook nodig, dal de aan- en afvoerwegen optimaai functioneren. De heer Kammeraad stelde daarbij, dat de investerin gen van ryk en provincie in de havenontwikkelingen en de Oos- terscheldebrug niet tot waarde zullen komen, wanneer niet ook een nieuwe brug over de Oude Maas tijdig gereed is. klaar zijn Een verantwoord ontwik kelingsbeleid eist. dat ook de geld middelen voor de bouw van deze brug beschikbaar komen", verzekerde dè heer Kammeraad. die van oordeel was, dat de minister van verkeer en waterstaat zijn ambtgenoot van fi nanciën moet overtuigen van de nood zaak de benodigde gelden toe te wij- Indien de verbetering van rytsweg 58 (verdubbeling en verlegging) nog enkele jaren op zich moet laten wach ten, achtte de heer Kammeraad het wenselijk, dat rijk en provincie te za- men reeds nu een oplossing zoeken voor het weren van het langzame verkeer waaronder het landbouu- verkeer van de rijbaan. Hij vroeg zich af of de bermen hiervoor bruik baar gemaakt kunnen worden, waar bij hij er op wees. dat in andere agrarische delen van Nederland spe ciale trekkerpaden bestaan. Over de toekomst van het veer Krui ningen-Perkpolder sprak de kamer voorzitter zijn ernstige ongerustheid (Zie slot pag. 2 kol. 6) Nog een zaak. waarop de aandacht mag worden gevestigd: de heer J. H. Roose uit Goes heeft gisteren in de kamer van koophandel betoogd, dat een binnenscheepvaartverbinding voor de Sloehaven een dwingende noodzakelijk heid is, dat behoort naar zijn mening tot het „pakket", waarover zulk een zeeha ven dient te beschikken. De minister ontkent echter dat een dergelijk kanaal nodig zou zijn en daarmee is de zaak van de baan. Een zelfstandig optredend beheersorgaan evenwel zou hierover een duidelijke en gemotiveerde mening kun nen verkondigen, eventueel tegen de op vatting van de minister in, hetgeen even wel van een ambtelijke commissie niet is te verwachten. Op een zeker ogenblik en waarom zou dat moment al niet lang aangebroken zijn begint de Sloehaven een complex van eigen belan gen te krijgen, dat een zelfstandig optre den en zo nodig flink „partij-geven" vergt jegens bijvoorbeeld het departe ment van verkeer en waterstaat of (misschien nog harder nodig) van fi nanciën. We zeiden het reeds: van een beheerscommissie, met een duidelijk ambtelijke invloed, verwachten wij een dergelijk optreden niet. Als ministers een besluit nemen, dan is niet aan te ne men dat de diénaren daarover tegen hun bewindslieden hard „nee" zullen roepen. Dat brengt ons op nog weer een ander aspect - het schiint tenminste dat leiden wij uit mededelingen en publika- ties af dat de uiteindelijke beheers vorm een havenschap zal zijn zoals in Delfzijl. Maar is er nu in Zeeland /hui ten dan de bewuste commissie) wel eens een diepgaand debat geweest over de vraag of zulk een schap echt wel de ge wenste oplossing voor het Sloebehéer is Het bedrijfsleven mag niet meedoen aan het directe beheer, zo is wel duide lijk geworden, het mag hoogstens In een soort gestoelte der ere zitten: een ad viesorgaan. Maar zou het toch geen aan beveling verdienen een vertegenwoordi ging van het bedrijfsleven mée te laten besturen Het is toch de eerst-belang- hebbende' En nogmaals- is een schap vel de gewenste vorm Neen. alles bij- ingenomen kan men niet zeggen dat er illeen maar reden tot juichen is over de •ot dusver gevolgde gang van zaken rond het Sloebeheer. Er zijn nog teveel mys teries. Carol Enkelaar wordt adviseur bij K.R.O. Aan de leiding var. de K.R.O. is a'.s ad viseur verbonden de heer Carel En ke iaar. thans directeur van Joop Gee- sinks filmproduktie N V „Starfüm" en voordien hoofdredacteur van het N.T.S.- journaal. De heer Enkelaar zal met in- ïg van 1 februari in dienst treden. VONNIS PER TELEFOON Harlingen op het ijs wierp, is tele fonisch door de politierechter in Leeuwarden veroordeeld. De machinist was na zijn daad door de politie in verzekerde be waring gesteld. Maar omdat zijn schip de „Baltic Cornet" spoedig moest uitvaren, werd alles in het werk gesteld om zijn zaak zo snel mogelijk door de politierechter te laten behandelen. Na telefonisch overleg, veroordeelde de rechter telefonisch de zeeman tot f 25.boete en het betalen van f 20.schadevergoeding. De zee man betaalde haastig het bedrag en niet lang daarna veer hij met zijn schip de haven uit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 1