Ontwikkeling van onze vloot blijft ten achter Klanken uit de ether ,DE ZAAK GALLOWAY PILOOT STORM onlvoerd in de stratosfeer r c Ir AOSRAM Waar zijn onze schepen? DONDERDAG 9 JANUARI 1964 PROVINCIALE Z E B V? 8 B COURANT 11 Tonnage iets afgenomen Prijsstijgingen in West-Duitsland In de trampvaart een belangrijke verbetering De tonnage van de Nederlandse koopvaardijvloot is in de eerste tien maanden van 1963 iets afge nomen (27.000 brt.), maar de pro- duktiecapaciteit werd vergroot doordat nieuwe, snellere schepen in de vaart zijn gebracht. De ont wikkeling van de Nederlandse vloot blijft ten achter bij die van de wereldvloot, waar een groei was van rond vier procent. De redersorganisatie stelt vast dat ook 1963 nog een moeilijk jaar was voor de scheepvaart, maar in de laatste maan den trad toch een lichte verbetering in, waarover men overigens nog slechts met aarzeling durft te spreken. „Het nieuwe jaar begint niet enigszins gunstiger voortekenen dan lange tyd het geval is geweest". Trampvaart De positievere toon betreft vooral de be langrijke verbetering van het vrachten- peil in de trampvaart, die het gevolg is van de uitbreiding van het kolenver- Cementfabriek Rozenburg N.V. opgericht De N.V. Eerste Nederlandsche Cement Industrie (E.N.C.I.) en de Koninklijke Hoogovens en Staalfabrieken N.V. heb ben opgericht, ingevolge de reeds Doel der vennootschap is het vervaar digen van en de handel in cement en aanverwante produkten, terwijl de ven nootschap de bevoegdheid heeft in an dere ondernemingen deel te nemen. Het maatschappelijk kapitaal bedraagt 15 min, verdeeld in 15.000 aandelen, elk groot 1000. In dit kapitaal nemen de oprichtsters ieder deel voor 1500 aan delen, geheel in contanten volgestort. Tot lid van dc raad van beheer zijn benoemd ir. J. M. J. Gadiot en J. Ceha, beiden uit Maastricht, tot plaatsver vangend lid de heren ir. A. G. J. Wolfs en W. J. de Haas, eveneens uit Maastricht. Tot lid voorts de heren ir. P. van Delden in IJmuiden en P. R. Bentz van den Berg in Velsen; tot plaatsvervangend lid de heren dr. "F. Schoenenberger in Velsen en P. Ch. Cramer in Beverwijk. De eerste twee worden tevens als gedelegeerd lid aan gewezen. De consumentenprijzen in West-Duits land zijn van de monetaire herziening in juni 1948 tot eind 1963 gemiddeld met 1,3 procent per jaar gestegen, aldus de Deutsche Bundesbank in een gisteren gepubliceerd rapport. Het prijsindexcij fer voor de kosten van levensonderhoud van een gemiddelde groep verbruikers ging in genoemde periode met 22 pro- voer en de Russische graanaankopen in ce„t omhoog. Amerika en Canada. Als een veelzeg- gende aanwijzing voor verbetering op [Blijkens de onderzoekingen van de bank langere termijn beschouwt men dat com-1 deden de prijsstijgingen zich uitsluitend munisttsch-China en enkele grote graan->n de afgelopen tien jaar voor. Tussen huizen in vele gevallen schepen op tijd- 1958^ en 1963 stegen zij echter bijzonder charter hebben genomen tegen vrij hoge Newyorkse beurs AmStCFdftlllSC Beurs de Newyorkse effectenbeurs werd W huren. Er wordt dus rekening gehouden met een handhaving van een hoger vrachtniveau. krachtig. Dit kan vooral worden toege schreven aan net feit. dat de Duitse bondsrepubliek in de laatste tien jaar vrijwel voortdurend „in de zuiging van internationale inflatietendensen'heeft gestaan. - n De bank is van mening, dat met de ver- het jaar ooit de in de graanvaart j dwijning van het tekort op de Ameri- opererende tankertonnage toegeno-1 kaanse betalingsbalans de tot dusver men, dat leidde tot een belangrijke, voornaamste oorzaak van de inflatie in stijging van de tankervrachten. een groot deel van de westerse wereld De hogere tarieven in de trampvaart' 20u zijn weggenomen, hebben nog geen gunstige conse- De grootste stijgingen sinds medio 1948 (|uenties gehad voor de Iijnvaart. Toch zijn op verschillende trajecten al vrachtenverhogingen aangekon digd, die dit jaar zuilen ingaan. Vreugde De Koninklijke Nederlandse Reedersver- eeniging concludeert dat de Nederlandse koopvaardij tot dusverre slechts in be scheiden mate heeft geprofiteerd van de- verbeteringen in de tramp- en vracht vaart. De algehele klimaatverbetering wordt overigens met vreugde begroet, temeer nu de kosten (vooral de lonen) blijven stijgen. Gezegd wordt dat deze verhogingen des te zwaarder wegen nu. na de na-oorlogse wederopbouw, op- nieuw belangrijke investeringen nodig zijn voor een uiteindelijke kostenbespa ring bü de exploitatie. Een probleem voor de Nederlandse scheepvaart blijft de protectionistische houding van de Verenigde Staten en een aantal jonge landen. Deze vlagdiscrtmi- natie leidt, aldus het overzicht, mede tot verliezen voor deze landen zelf en tot een voortgaande verstoring van het in ternationale net van lijndiensten. Een tweede zorg van de reders is het in grijpen van enkele regeringen in het vrij functioneren van de conferences (o.a. in de Verenigde Staten door de zgn. Bonner Act"). Daarom ook wordt het overleg over deze kwestie tussen tien Westeuropese landen van grote waarde geacht. Men is er in Nederlandse re- aerskrlngen van overtuigd dat slechts een gezamenlijke tegenactie uitzicht biedt op een oplossing van de scheep- vaartpolttieke moeilijkheden waarin de westerse scheepvaart nu nog verkeert. Kredietrestrictie- maatregelen De Nederlandsche Bank heeft met de representatieve organisaties van de handelsbanken en landbouwkredietban- ken overeenstemming bereikt omtrent voortzetting van de kredietrestrictie- maatregelen gedurende de maanden ja nuari tot en met april 1964. De voor de ze periode toelaatbaar geachte expan sie van de kredietverlening is, mede met het oog op de seizoenmatige stij ging van de kredietverlening in dit tijd vak, vastgesteld op vijf procent van de gemiddelde stand der kredietverlening in het eerste halfjaar 1963. vertoonden volgens het rapport de tarie ven van het openbare vervoer en de posterijen (74 pet.), de prijzen van de verwarming en verlichting (59 pet.), de huurprijzen (57 pet.) en de prijzen van voedingsmiddelen (37 pet.), kleding en huisraad waren echter het afgelopen jaar vergeleken met de tweede helft van 1948 gemiddeld 11 procent goedkoper en genotmiddelen zelfs 37 procent. Problemen rond Surinamers in Nederland Reeds vele jaren komen Surinainers naar Nederland om te werken of te studeren. De hoogconjunctuur en de daarmede gepaard gaande ruime werk gelegenheid hebben, in het bijzonder in het afgelopen jaar, de stroom van Suri namers in belangrijke mate doen toene men. Dit is onrustbarend en de hele situatie wordt zorgwekkend. Dit zei gisterochtend de plv. directeur van het gewestelijk arbeidsbureau Am sterdam, de heer K. de Jong, op een persconferentie over de problemen rond om de onvoorbereide komst van grote groepen Surinamers naar Amsterdam. De heer De Jong deed de mededelingen in overleg met het departement van so ciale zaken en het hoofd der afdeling sociale zaken en onderwijs van het ka binet van de gevolmachtigd minister van Suriname in ons land. Met uitzondering van een betrekkelijk kleine groep, die zich redelijk weet aan te passen, zijn de ervaringen met de te werkstelling van Surinamers in Amster dam, hoe goedwillend zij ook in vele ge vallen zijn, niet bevredigend. Bij het G. A.B. in Amsterdam is bekend dat voor vele Surinamers de komst naar Neder- Op de Newyorkse effectenbeurs werd gisteren opnieuw een avans geboekt het vflfde op v(jf beursdagen In het nieu we jaar. Het wordt welhaast eentonig: het industrieel gemiddelde van Dow- Jones en de index van Standard and Poor, welke 500 fondsen omvat, bereik ten een nieuw hoogtepunt. De „troonre de" van president Johnson vond op de beurs een goed onthaal. Toen men er had vernomen wat Johnson van plan was het congres te vertellen kwam er pas goed schot in. Johnson staat duide lijk in een goed blaadje bij Wallstreet. Sedert zijn ambtsaanvaarding is Dow a6M*n gestegen. •öensdng niets omgegaan. Philips elec. noteerde 58.14. Royal Dutch Shell 50.^ en Unilever 19 Op de Newvorkse effectenbeurs werden in totaal 5.380.000 aandelen omgezet In totaal werden 1341 fondsen verhandeld, waarvan er 645 hoger en 445 lager no teerden. Op de American Exchange gingen 1.440.000 aandelen van de hand. De omzet in obligaties bedroeg 14.150.000 dollar. HOGER PREMIE-INKOMEN EERSTE ROTTERDAMSCHE" Voorlopige berekeningen wettigen de verwachting dat het premie-inkomen van de „Eerste Rotterdamsehe" Maat schappij van Verzekering N.V. in 1963 met rond 10.000.000 zal blijken toege nomen te zijn, zodat de totale premie ontvangst over het afgelopen jaar ruim 61.000.000 zal gaan bedragen. De maatschappij is er zich. aldus de di rectie. terdege van bewust dat deze spectaculaire toename slechts mogelijk was door een aanhoudend gunstige con junctuur. Tevens dient niet uit het oog verloren te worden, dat de premietoename mede werd veroorzaakt door premieverhogin gen. in het bijzonder in de sector motor rijtuigverzekering en ziektekostenverze kering. Dat deze verhogingen noodzakelijk wa ren blijkt wei uit het feit, dat naar het zich laat aanzien het schade- percentage in deze sectoren - niet of nauwelijks verbeterd zal zijn. Het strewn blijft gericht op een antwoord premieniveau, dat het voeren van kwaliteitspolissen en coulante schadeafwikkeling mogelijk maakt. Daalderop nam Zeister Tin Industrie over OVERWEGEND VAST Het Damrak heeft gistermiddag de vaste stemming voor dc mecate hoofd fondsen van de voorgaande bcuntdagen verder met kracht voortgezet. Dit onder leiding van de Phllips- Kon. Olie-aandelen. Daarnaast gaf Unile- een zeer goed herstel te zien op de be paald flauwe stemming van de beide voor gaande beursdagen, terwijl Hoogovens vast in de markt lagen op 583 (577). A.K.U. stelde bij de opening wederom teleur op 5M'~ (534). Het dinsdag ingetreden herstel voor de staatsleningen werd gisteren opnieuw hervat. De handel in de hoofdfondsen was aan de actieve kant. vooral voor Philips en Unilever. Begin beurs ging er veel om ln aandelen Kon. Olie die voor rekening van Brussel en est-Duitsland uit de markt werden geno- en Zwitserland en Brussel hadden belang stelling voor Philips. Ook van lokale zijde werden de Philipsaandelen grif opgenomen. Kon. Olie verbeterde op 182.00. circa f 1-50 opzichte van de slotprijs van dinsdag. Philips ging twee gulden omhoog bij de ope ning op 1 153.90. A K.U. prijBhoudend Unile- verbeterde een gulden tot 1 139 SO. De hoogste prijzen van woensdagmorgen waren Philips 153.10. Kon Olie 18230, Uni lever 1 139.60 en voor Hoogovens 590. Het Damrak kreeg goede steun van Wallstreet. Met ingang van januari 1964 heeft de N.V. Koninklijke Metaalwarenfabrieken v/h J. N. Daalderop en Zonen de Zeis ter Tin Industrie te Zeist overgenomen. Dit deelt de directie mede. Het bedrijf zal ter plaatse worden voortgezet, en zo mogelijk worden uitgebouwd, onder leiding van Daalderop, welke N.V. on der de naam Royal Holland Pewter tin nen gebruiks- en siervoorwerpen ver vaardigt, welke in vele landen over de gehele wereld worden afgezet. Op dit gebied neemt Daalderop een vooraan staande plaats in. Jong Eind vorig jaar is gebleken dat een par ticulier bemiddelingsbureau te Parama ribo (arbeidsbemiddeling is in Suriname niet verboden) op „onverantwoorde wij ze" grote groepen Surinamers in georga niseerd verband naar Amsterdam laat overkomen. Na 23 jaar in de gevangenis te hebben doorgebracht, is de 55-jarige Portogese com munistenleider Manuel Rodrigues da Silva wegens zijn gezondheidstoestand tegen borg tocht vrijgelaten. Hij is gedeeltelijk verlamd. Van alle politieke gevangenen in Portugal is Manuel Rodrigues da Silva de man. die het langst in de gevangenis heeft gezeten. HOE BEDOELTU, MIJNHEER-IKBEDOEL JIMMY, DAT DEZE AUTO EEN ONTWERP, VAN UW PERSOONLIJKHEID IS?, waar dinsdag voor de vijfde achtereenvolgen de dag koers verhoging en werden geregl- streerd en waar het dow Jones-gctnlddelde de Industrieaandelen er wederom een nieuw hoogterecord bereikte. De Nederlandse hoofdfondsen lagen op de Newyorkse beurs gevraagd ln de markt, waarvan K.L.M. zelfs vast sloot. Dientengevolge werden aandelen K LM. gistermiddag in Amsterdam hoger ge adviseerd Gedurende de verdere beursduur bleef de vraag voor arie hoofdfondsen aan- houden waardoor de prijzen opliepen. Philips steeg tot 15150. Unilever to*. HO20. AJï.U.1 deed 535(4 en Hoogovens 587. De internatio nale waarden verlieten de markt op vrijwel het hoogste punt van de dag Voor Unilever bestond tegen het slot goede vraag. De beurs is van mening dat dit fonds in koersstijging de laatste dagen bij de overige internationale waarden sterk ten achter is gebleven. De ver koopdruk in dit fonds van de laatste tijd bleef gistermiddag achterwege en maakte plaats voor ruime vraag. De scheepvaartaandeler. hadden met tegen wind te kampen waarbij koersverliezen wer den geregistreerd van eén tot twee punten. De léldende cultures lagen goed gedisponeerd In de markt, behalve H.V.A. In de staatsfond- senhoek waren de 414 en 4'.'« procent leningen aan de vaste kant. Hiertoe werkte mee de verlaging van het tarief van daggeld (call money) Ingaande heden van 3 tot 2 procent. Amsterdamse wisselmarkt CONTANTE MUZEN. Amsterdam. 8 Januari. Londen 10 07S—10.08',,. New York J59H—3.60A. Montreal i»A— 3 33,V Parijs 73.40—7351. Brussel 7.2214—17.23. Frankfort 90.4»—9054. Stockholm «033-60S8. Zurich 8342(4-83 47','». Milaan 57Z4--4- 57.89=4 Kopenhagen 5211(4 52 18(4- Oslo 50.29(4 50.341». We nen 139413.95. Lissabon 1258'/»— I» 1257»i. In de lokale afdelingen was de aandelengroep van onroerende goederenmaatschapptjeri soens prijshoudend maar merendeels iets lager. Aandelen Vettewinkcl werden wat hoger ge adviseerd op de dividend verhoging van negen tot elf procent Vandaag, donderdag, begint de handel ln claims Indola. De handel vindt plaats per claim van 1 3O0O aandeel. A.N.P.-C.B S. BEURS INDICES. Intern concerns Industrie Scheepvaart Banken Handel enz. Algemeen 583.7 347 0 155.» Verklaring gedaaD i 93=4 Ned '59 4=4 97 Ned '60 4=4 Ned '47 3(4 Ned 51 -",4 Ned '48 3'/. Ned 50 3'/. Ned '55 314 Ned 37 3 Gr boek '46 Doll '47 91 lnv cert 3 93'/, Ned '62-64 99'. Ned Ind. '37 98ft 6% W B Len '57 104=4 87% H.VA. A.K.U. Dell M Hoogov Philips Unilever Kon. OUr 169»/.' 533 168'/.' 535 137.50* 137 50* 576 585(4 15150 15440 138.70 140 20 181 18250* oiedeD: I gedaan en late Kon. Pa.- 'v. 166 St. Mij. Ned. 143 Niev Goud. 120% v Ommeren 297 Rott. LI. 132(4 Schv. Unle 139 Industrie enz. Alb. HeiJn 625 Am droogd. 200 Berg Jurg. 275 Berk. .-at. 240 Blaauwh. 505 Bijenk. 865 Calvé 948=4 Centr Sulk. 270 Fokker 374 v. Gelder 227 Gist Bp. 340 v. d. Heem 257 1 Helneken 450 Internat. 280 K.N Papier 305 K. Zout 795 Muller 320 Ned Dok Ned kab. 436 Nelam 31344 Nijverdal 202 Rott Dr Dok 360 oieden. aten. d fx dividend; e ex claim. Schelde N.B Schokbet. Schollen F. Stokvis Vergd Blik Vergd Mach Vredesi Wilton Zwanen D. Interunle Valeurop A'd Bank N.H Mij R'd Bank Tw. Bank Obl. B.N Gem. (4'/.) B.N. Gem "53 (5) 100% Am. Tel Anaconda Beth St. Cit. Serv. Du Pont Gen Klectr Gen Mot Int. Nick. Kennccott Nat Can. Rep Steel Shell Oil 42 Stud Pack 7 Tide Water 36 U-S Steel 56 PRBMIBL Alkmaar 84 A'dam '51 85 A'dam '56 I S3 A'dam '56 II 89 A'dam T-6 HI Breda '54 Dordr. '56 Eindh. '54 Ensrh '54 D Haag '52 I D. Raag '52 U R'darn '52 I R'dam '52 U R'dam '57 Utrecht '92 Z -Holl "57 Z.-HOII "59 42". 89(4 SOMMIGE MENSEN HEB BEN ER V0ELIN6 MEE, CAROL. BEN, EN IK ONTWIERP DEZE [AUTO VOOR MENSEN ALS IK, REI5LU5TI6- 2603. „Neo, dat is geen onschuldig spelletje, hoor!" meende Buck, ter wijl hij zich over het instrumenten bord boog om liet luchtduel daar be neden beter te kunnen volgen. „Die Mustang, of wat het is, schijnt dat watervliegtuig werkelijk achterna te zitten. Warempel zeg. Kijk eens! Er wordt geschoten met boordwapens! Asjemenou, wat kan dat te beteke nen hebben?" Het geratel van ma chinegeweervuur was nu duidelijk te horen en men zag hoe de kogels van de Mustang grote gaten sloegen in romp en vleugels van de zigzaggende Northrop Seaplane. „Och, er is niets ernstigs aan de hand", stelde Ath zijn medereizigers gerust. „Zij zijn natuurlijk aan filmopnamen bezig of zo. Stoor je er maar niet aan, Arend, en kom cr niet te dicht bij. anders word je nog als een bemoeial beschouwd en krijg je de huid volgescholdenMaar Arend en Buck schudden heftig het hoofd, ten teken dat z(j het niet met Ath eens waren. Neen, er was hier iets heel vreemds gaande en zij waren vast van plan meteen te onderzoeken, wat het was. „Och, he meltje lief", zuchtte Sandra. „Daar gaan we weer hoor. Voor je het weet, zitten we weer tot over onze oren in de moeilijkheden. Het avon tuur achtervolgt ons gewoonweg". Feuilleton door ANDREW GARVE 50 Tegen die tijd was hij al op het idee gekomen dat die twee wei eens een en dezelfde konden zijn en uit nieuwsgierigheid had hij Dan cy opgezocht en zijn verdenking beves- ligd gekregen. Hel had Dancy geërgerd dat zijn vroegere identileil door een be moeizieke vreemde ontdekt was. maar hij had er zich niet veel zorgen over ge maakt Hij had alleen maar een van zijn eigen intriges van twintig jaar geleden omgewerkt en er was geen kwestie van plagiaat, en op dat moment was er nog geen teken van chantage. Er viel toen trouwens nog niets te chanteren. Dancy had openlijk cynisch gedaan over zijn verleden en had in ieder geval toch de indruk gewekt niet veel geld te heb ben. Hij had Lavinia Hewitt loon nog niet ontmoet Wat Shaw er eigenlijk toe had bewogen >ne raden, maar waarschijnlijk Galloway's interview voor de televisie gezien had. Hij had Gallo way horen zeggen dat hij geen intrige had; hij had geweten dat Galloway met zijn boeken dikwijls een heleboel geld verdiende en de mogelijkheden van een lucratief plagiaat hadden al eens eerder door zijn hoofd gespeeld. Het feit dat zijn eigen ambitie om met schrijven geld te verdienen voortdurend werd gedwars boomd kon er heel goed de stoot toe hebben gegeven. Hoe dan ook. hij was met enthousiasme aan zijn kronkelige plan begonnen. Dancy was nooit deelgenoot geweest in hel geheim van Shaws plan. Shaw had op eigen houtje geopereerd, waarbij hij zijn eerste en moeilijkste hindernis nam toen hij een getypt manuscript naar Gal loway stuurde en het ongeopend terug kreeg, waarna hij diverse bewijsstukken ging klaarmaken die later zijn eis zou den moeten steunen. Het belangrijkste daarvan zou een bevestigende brief van Dancy zijn. Shaw was van plan geweest om na de publikatie van Galloway's boek met zijn eigen versie ervan naar Dancy te gaan, hem te vertellen dat Galloway zijn intrige gestolen had, hem uit te leggen dat hij een brief van Dan cy nodig had met een vervroegde datum o"m zijn wettige eis doeltreffend te ma ken en hem dan een klein deel van de opbrengst aan te bieden om hem om te kopen. Kort na de uitgave van Galloway's boek was Shaw met zijn verhaal naar Dancy fegaan. Dancy had niet alleen niet in haws aanspraak op de intrige geloofd hij had Cr bovendien niet veel van verwacht ook en hij was niet bereid de brief te schrijven. Shaw had aangedron gen des te meer omdat er nu een nieuwe factor in de situatie was geko men Lavinia Hewitt. Shaw had haar bij zijn tweede bezoek- aan Dancy ont moet en had onmiddellijk vermoed dat er wel een3 geld achter kon zitten. Hij had Lavinia's financiële achtergronden nageplozen, precies zoals ik had gedaan en had ontdekt wat er op het spel stond. Hij had nu werkelijk vat op Dancy, wiens verovering van Lavinia nog in een vroeg en kwetsbaar stadium was. Maar hij had zijn kaarten voorzichtig uitge speeld en zijn troef achtergehouden. Bij een derde ontmoeting had hij weer om een brief gevraagd en deze keer toonde hij diverse vervalste bewijsstukken als bevestiging van het feit dat hij de origi nele auteur was van de omstreden intri ge. Daarbij waren niet alleen de boeken over diepzeeduiken. het notitieboekje en het hoofdstuk in klad, maar ook de krantenknipsels. Hoe Shaw precies aan die knipsels gekomen was. was nog steeds niet duidelijk, maar er kwam een mogelijke verklaring voor de dag als re sultaat van een politieonderzoek bij me vrouw Green. Het scheen dat Shaw van af meer dan een jaar voor zijn dood een grote stapel oude kranten op zijn kamer had gehad, waarvan hij tegen zijn zuster had gezegd dat hij ze wilde bewaren. De theorie van de politie was dat hij, zodra hij zijn plannen gesmeed had. di rect was begonnen alle kranten bij elk aar te zoeken die hij maar in handen kon krijgen, waarvan sommige al enkele weken oud waren, en ze domweg opge pot had. Later, toen Galloway's boek was uitgekomen en hij ontdekt had waarover hel ging. had hij zijn kranten doorgewerkt en het klaargespeeld er knipsels uit te halen die over diepzee- duiken gingen. Omdat Galloway's ver halen bijna altijd over actuele onderwer pen gingen, was de verwachting dat hij in kranten ook iets over het onderwerp zou kunnen vinden redelijk. Gezien 's mans voortuitziende blik in andere richtingen, leek het een heel aanneme lijke verklaring. DONDERDAG 9 JANUARI HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. 12.15 Leven op het land, gesprek. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Deze week, berichten van buiten landse correspondenten en lezingen. 13.00 Nieuws. 13.15 Klassieke grammo- foonmuziek. 13.45 Voor de vrouw. NCRV: 14.15 Moderne kamermuziek (gr.). NATIONAAL PROGRAMMA: 14.55 Rechtstreekse uitzending van de plechtige herdenking 500 Jaren Staten Generaal in de Ridderzaal te Den Haag, in tegenwoordigheid van Hare Majesteit de Koningin en Hare Ko ninklijke Hoogheid Prinses Beatrix. NCRV: 16.30 Bijbeloverdenking. 17.00 Voor de jeugd. 17.25 Lichte grammo- foonmuziek. 17.30 Schoolzang. 17.45 Lichte orkestmuziek en zangsoliste. 18.15 Sportrubriek. 18.30 Licht instru mentaal ensemble. 18.50 Sociaal pers pectief, lezing. 19.00 Nieuws en weer- Draatje. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Koorzang (gr.). 19.30 Radiokrant. 19.50 Lichte grammofoonmuziek. 20.10 De jeugd op eigen wieken, hoorspel (24). 20.40 Samen uit - Samen thuis, gevarieerd programma. 22.00 Kerkor gelconcert: Moderne Nederlandse mu ziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondover denking. 22.55 Boekbespreking. 23.00 Rondom het kind. Pedagogische ether leergang. 23.30 Bariton en piano: mo derne liederen. 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM H. 298 m. 1007 kc/s. 12,00 Licht ensemble met zangsolisten. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Licht orkest. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen, actuali teiten of grammofoonmuziek. 13.25 Beursberichten. 13.30 Dansorkest met zangsolisten. 14.00 Fluit en piano: klas sieke en moderne muziek. 14.30 Ko ninklijke militaire kapel. NATIONAAL PROGRAMMA: 14.55 Rechtstreekse uitzending van de plechtige herden king 50 Jaar Staten Generaal, in de Ridderzaal te Den Haag, in tegenwoor digheid van Hare Majesteit de Konin gin en Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Beatrix. AVRO: 16.30 Sopraan en piano: klassieke en moderne liede ren. 17.05 Voor de jeugd. 17.55 Gespro- Even puzzelen De bewijzen die Dancy werden voorge legd moeten wel indruk op hem ge maakt hebben maar hij weifelde nog steeds. Hij had Shaw niet vertrouwd en hij was niet overtuigd geweest. Hij had niet geaarzeld vanwege enige gewetens bezwaren. maar omdat hij niet het risico wilde lopen opnieuw met de wet in aan raking te komen op een moment dat zijn eigen vooruitzichten goed waren. Shaw had aan zijn kant volgehouden dat er onmogelijk moeilijkheden van konden komen dat Galloway als alle bewijzen tegen hem waren, de zaak nooit voor het gerecht zou durven bren gen en geen andere keus zou hebben dan alles rustig en op korte termijn te rege len. Als Dancy de brief wilde schrijven, zei hij, kon hij vijfentwintig procent van de verwachte opbrengst krijgen. Dancy had in die tijd dringend om contanten verlegen gezeten, omdat hij Lavinia graag de indruk trilde geven dat hij een bemiddeld man was en geen fortuinja ger. Ten slotte had hij zich laten omko pen en had toegestemd de brief te schrijven Shaw "had zijn troef voor chantage niet nodig gehad. Bijna onmiddellijk nadat Shaw zijn brief gekregen had. was Arthur Blundell ge storven. Of Shaw op de tentoonstelling van die schrijversbond inderdaad hand tekeningen verzameld had in de hoop er later een voor zijn plan te kunnen ge bruiken, of dat hij ze eenvoudig verza meld had uit belangstelling, het zich herinnerde toen hij las dat Blundell dood was en besloot die van Blundell te be nutten, werd nooit helemaal opgehel derd. Hoe dat ook zij, Shaw had in ieder geval beseft dat een goed vervalste brief van Blundell voor zijn doel veel veiliger was dan de brief die hij van Dancy had. Blundell was dood en kon niet meer on dervraagd worden. Dancy wel, en Dancy had een strafregister, wat aan het licht zou kunnen komen als er iets verkeerd ging. Die plotselinge gelegenheid was te mooi geweest om voorbij te laten gaan. (Wordt vervolgd) r L n r L r L M L IP r" 17 rr L to td a is L tr "L 9 30 MT ken brief. 18.00 Nieuws. 18.15 Eventu eel actueel. 18.20 Uitzending van de Partij van de Arbeid. 18.30 Promenade orkest met soliste. 19.00 Voor de kleu ters. 19.05 Sportparade. 19.30 'k Zou wel eens willen weten. 20.00 Nieuws. 20.05 Residentie-orkest en solist: klas sieke en moderne muziek. 22.15 Licht instrumentaal kwartet. 22.30 Nieuws en mededelingen. 22.40 Actualiteiten. 23.05 Discotaria: nieuwe grammofoonplaten. 23.5524.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NCRV: 15.00 Voor de vrouw. 15.15 Al les draait om moeder, TV-film. 15.45 Pauze 16.0016.15 Voor de kleuters. NTS: 18.30 500 Jaar Staten-Generaal, een reportage van de hedenmiddag ge houden bijeenkomst in de Ridderzaal in Den Haag. 20.00 Journaal. NCRV: 20.20 Memo. 20.30 De Beverly Hillbil lies, TV-film. 20.55 De onderste steen boven, reportage over het bouwen in Nederland. NTS: 21.20 De vlucht van de duif, TV-spel. NCRV: 22.30 In ge sprek. NTS: 22.5022.55 JournaaL 18.30 Nieuws. 18.33 Programma voor de kleuters. 19.00 De socialistische ge dachte in actie. 19.30 Rocambole, feuil leton. 20.00 Nieuws. 20.30 Nathalie Agent Secret, film. 22.00 Nieuwe films. 22.30 Nieuws. 19.00 Lekenmoraal en -filosofie. 19.30 Tekenfilms voor jong en oud: De Flint- stones. 19.55 Sport. 20.00 Nieuws. 20.20 Sterren, dramatische speelfilm. 21.50 Programma met filmnieuws en frag menten uit nieuwe films. 22.35 Post scriptum. 22.45 Nieuws. VRIJDAG 10 JANUARI HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. NCRV: 7.00 Nieuws en SOS-berichten. 7.10 Dagopening. 7.20 Klassieke gram mofoonmuziek. 7.45 Radiokrant. 8.00 Nieuws. 8.15 Koorzang: Zuid-Afrikaan se liedjes (gr.). 8.30 Gitaarspel (gr.). 8.45 Orgelspel: lichte muziek (gr.). 9.00 Voor de zieken. 9.35 Waterstanden. 9.40 Moderne orkestwerken (gr.). 10.30 Morgendienst. 11.00 Oude kamermu ziek (gr.). 11.15 In 't zilver, program ma voor oudere luisteraars. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc/s. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte grammofoonmuziek. (Om 7.30 Van de voorpagina). 8.00 Nieuws en so cialistisch strijdlied. 8.18 Lichte gram mofoonmuziek. 9.00 Ochtendgymnas- Utrechtse telefoon met fluit in plaats van bel De op 10 januari 1963 in dienst gestelde telefoon wykcentrale Utrecht-Zuid zal begin mei met 1000 nummers worden uitgebreid. Naast dit duizendtal zal een „elektronisch duizendtal" worden opge steld, waarmee P.T.T. een bedrgfsproef wenst te nemen met het oog op de ko mende ontwikkeling van nieuwe tele foonsystemen. Het orthodoxe en het elektronische dui zendtal zullen afwisselend in gebruik zijn, waarbij de abonnees niet zullen weten welke apparatuur voor hun ver bindingen zorgt. Voor de elektronische centrale is het nodig dat het gebruikelijke toestel wordt uitgerust met een fluit in de plaats van de bekende bel. De telefoondienst zal te gelegenertijd de betrokken abonnees naar hun ervarin gen vragen. Het is de bedoeling het elektronische duizendtal, nadat daarmee bedrijfserva ring is opgedaan, weer buiten dienst te stellen. De toestellen welke op dit dui zendtal zijn aangesloten worden uiteraard zonder kosten voor de abon nee door toestellen met een bel ver vangen. Regengarantie op Schiermonnikoog Op voorstel van de V.V.V. van Schier monnikoog hebben alle hotel- en pen sionhouders van dit eiland besloten om die dagen in mei en juni, waarop een regenval gemeld wordt van dertien mil limeter of meer. gratis aan te bieden aan de hotel- en pensiongasten, die ge durende die tijd op het eiland verblijven. De V.V.V. hoopt met deze „regengaran tie". waarvoor de gasten zelf geen en kele premie behoeven te betalen, daad werkelijk mede te werken aan de bevor dering van de vakantiespreiding. Gedurende de maanden mei en juni zal de regenval dagelijks op een centraal punt in het dorp bekend worden ge maakt. tiek voor de vrouw. 9.10 Klassieke grammofoonmuziek. VPRO: 9.40 Mor genwijding. VARA: 10.00 Schoolradio. 10.20 Lichte grammofoonmuziek. 11.00 Voor de vrouw. 11.40 Voor de kleuters. 11.55 Licht orgelspel. Horizontaal: l. deel van ris. 5. viskaar, 6. tochtje. 8. klein visje, 10. verdrietig, 12. spoedig 13. zak. 15. woonschip. 17. begin v. Studentenlied. 18. de reden dat, 20. bijwoord, 21. zweer. 22. rivier ln Fr„ 23. achter, 24. bel, '26. lidwoord, 27. bloei- wijze, 29. geland, 30. snavel, 31. ferm, 33. vestibule 34. zangnoot. 36. ligplaats v. schepen, 37. huisdier. Verticaal: 1. zoen 2. voorzetsel, 3. stad v. Abram, 4. vragend voornaamwoord, 5. bontsjaal. 7. open bosplek. 8. uitste- kend. 9. wasgelegenheid, 11. 9chuifoout, 1 12. godin v. d. jacht. 13. opera v. Puc cini. 14. met elkaar. 16. stilstaand wa- gengaas, 35. zangnoot. 36. lidwoord. De oplossing van de vorige puzzel luidt: niaianaxHsnaH! □SEÜHMHKglilE! sa^r Banaan i 1 V ^MIElEINITk. ^El HOOG EN LAAG WATER 10 januari nap -L nap nap nap uur meter uur meter uur meter uur meter Vlissingen 10.56 1.50 23.33 1.50 5.04 1.43 17.35 1.65 Terneuzen 11.24 1.69 5.27 1.61 17.58 1.83 Hacsweert 11.51 1.84 rrrv 5.54 1.76 18.24 1.97 Zierikzee 12.02 1.03 5.50 1.24 18.17 1.45 Wemeldinge 0.05 1/56 12.28 1.23 6.03 1.46 1831 1.69

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 11