SïïsSsJt?:- Amsterdamse Beurs Nederlandse Bank remt kredietverlening af Hoofdfondsen op de Amsterdamse beurs ,DE ZAAK GALLOWAY Klanken uit de ether PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer iOSRAM Waar zijn onze schepen? DINSDAG 7 JANUARI 1964 PROVINCIALE Z E E V XV 8 B C O O R A N T 1 In I96S heeft Koninklijke Petroleum van alle binnenlandse aandelen ter beur ze van Amsterdam de grootste omzet geboekt, zowel gerekend naar de nomi nale als naar de effectieve bedragen. Dit bljjkt uit een opgave van de afdeling public relations der Vereeniging voor den Effectenhandel. Kon. Olie had een nominale omzet van 42,45 miljoen en een effectieve omzet van f 363,44 mil joen. De totale nominale omzet in aan delen ter beurze was in het afgelopen jaar 829,66 miljoen tegen 693,57 mil joen. De totale effectieve omzet was 3085,4 miljoen vergeleken met 2627,3 miljoen in 1962. De activiteit was dus vrij aanzienlijk groter dan verleden jaar. Uit de cijfers blijkt, dat de tweede plaats werd ingenomen door Philips met een nominale omzet van 41,41 miljoen en een effectieve van 259,54 miljoen. Daarop volgde Unilever met 28,90 mil joen resp. ƒ228.76 miljoen. Een bijzon dere plaats neemt de Exploitatie Maat schappij Scheveningen in. Dit fonds, dat in 1963 zo sterk de aandacht heeft ge trokken, bezet op de nominale lijst de vijfde plaats met een omzet van ƒ23,99 miljoen en op de effectieve lijst de vier de plaats met ƒ171,98 miljoen. Het verloop van de fondsen volgens de HE1NEKEN HAD GUNSTIG JAAR Het per 30 september 1963 afgesloten boekjaar is, blijkens het verslag, voor „Heineken's Bierbrouwerij Maatschappij N.V." een gunstig jaar geweest. Dit verbetering van de efficiency. Blijkens de geconsolideerde winst- en verliesrekening nam de winst vóór af trek van belastingen toe tot 11,95 min (v.j. ƒ11,0 min). Na aftrek van be lastingen ad ƒ4,0 min (ƒ3,7 min), res teert een winst van ƒ7,9 min (ƒ7,3). Voorgesteld wordt, zoals bekend, een onveranderd dividend van twaalf pro cent. De directie merkte op dat, gezien het zeer kapitaal-intensieve karakter van de brouwerij-industrie, de gemaakte winst in verhouding tot het geïnves teerde vermogen aan de lage kant is. De regelmatige stijging van de lonen en salarissen brengt de wenselijkheid mede voorzieningen te treffen met betrekking tot het pensioenfonds. Daartoe is aan dit fonds ƒ800.000 (nihil) gedoteerd. Aan de Heineken stichting werd ƒ300.000 (nihil) gedoteerd. De omzet van de brouwerijen in Neder land steeg met circa 140.000 tot 1.700.000 hectoliter of circa 40 procent van de totale verkopen der gezamenlijke Nederlandse brouwerijen. Het veelal ontbreken van horecabedrij ven in het Deltagebied en in de recrea- toeoorden vervult de directie met zorg. Zij meent dat dergelijke bedrijven juist daar in een behocle zouden voorzien: de hoge stichtingskosten en de daarmede gepaard gaande risico's vormen echter een overwegend bezwaar. nominale bedragen is verder aldus: na Unilever volgt A.K.U. op de vierde plaats met een omzet van ƒ26,04 mil joen, nummer vijf is E.M.S. voor noemd, nummer zes de K.L.M. met 12,08 miljoen en nummer zeven de H.V.A. met 11,46 miljoen. De overige fondsen blijven beneden 10 miljoen no minaal. miljoen, gevolgd door Inter- unie met ƒ22,6 miljoen, Vereenigd Bezit 19,1 miljoen, Nefo 13,2 mil joen en Unitas 2,1 miljoen. Op de laatste beursdag van 1963 was de positie van de internationale con cerns ter beurze als volgt, vergeleken met de laatste beursdag van 1962: Kon. Petroleum lag bijna 20 hoger. Unilever slechts een halve gulden hoger, Philips ruim 9 gulden hoger, Hoogovens bijna 7 punten hoger en A.K.U. niet minder dan ruim 124 punten hoger. Gunstig jaar voor bondsspaarbanken Voor de spaarbanken aangesloten by de Nederlandse Spaarbankbond is 1963 wederom een gunstig jaar geweest. Voor de vyfde achtereenvolgende maal overtreft het spaaroverschot dat van het voorgaande jaar. Dit constateert het vakblad van de spaarbankbond. dat zich echter tevens afvraagt wat de toekomst zal brengen. Immers, in de laatste maanden van 1963 zijn de resultaten niet onaanzienlijk verminderd. De vraag wordt daarom ge steld of 1964 een onderbreking zal bren gen in de reeks van records, waaraan men bijna gewoon is geraakt. Daar staat echter tegenover, dat de bonds spaarbanken het nieuwe jaar kunnen beginnen met enkele belangrijke vor men van dienstbetoon. Nieuwe mogelijk heden zijn geschapen om de spaarban ken in staat te stellen het doel van hun werkzaamheid, de bevordering van de volkswelvaart, met toenemende kracht na te streven, aldus dit vakblad. De per soonlijke lening is een van de nieuwe vormen van dienstbetoon. Minder investeren (Van onze economische redacteur) Een jaar nadat de Nedcrlandsche Bank het wisseldisconto met een half procent- tot 3(.j procent heeft verlaagd, heeft de bank thans dit disconto weer met een half procent tot 4 procent verhoogd. R.P.S. in 1963 In 1963 werd by de rijkspostspaarbank 1167 min gld. ingelegd en 931 min gld. opgenomen. Het spaarverschil bedroeg dus 236 min gld. Te zanten met de bijgeschreven rente ad 102 min gulden steeg hierdoor et inleggerstegoed tot 3569 min gulden. Het totaal aantal spaarrekeningen bedraagt thans 5.6 miljoen. Het aantal spaarovereenkomsten inge volge de jeugaspaarwet bedraagt 160.000 met een gemiddeld saldo van circa 509 gulden per rekening. Bij de rijkspost spaarbank werd in december 1963 inge legd 92,0 miljoen gulden en terugbetaald 82,5 miljoen gulden, hetgeen een positief spaarverschil opleverde van 9.5 min ;ld. (vorige maand 1,2 min en in .ecembcr v.j. -f 24,1 min). Het in- ?ggerstegoed ultimo december bedroeg 3466,7 min gld. (ultimo december vorig jaar 3141,3 min). Het motief voor deze stap is de voort durende stygende kredietverlening door de banken. Eind oktober 1963 waren de gezamenlijke kredieten van 32 belang rijke banken aan het bedrijfsleven tot f 7165 miljoen gestegen. Eind 1962 was de gezamenlijke kredietverlening niet groter dan 6219 miljoen. In tien maan den was er dus 946 miljoen gulden bij gekomen. De hogere rente keert zich tegen de clientèle van de banken. De rente wordt thans hoger gemaakt om voor het be drijfsleven het opnemen van kredieten minder aantrekkelijk te maken. Het ligt namelijk voor de hand dat de kredieten nog verder zouden oplopen. De lonen gaan omhoog en de prijzen volgen. De logische consequentie hier van is, dat de bedrijven voor de finan ciering van hun voorraden en debiteuren en voor de loonbetaling grotere bedra gen aan geld moeten hebben. Hoe meer nu de kredieten oplopen, hoe groter de geldcirculatie wordt en daarmee de in flatoire druk, die op zijn beurt weer de prijzen helpt opdrijven. Deze ontwikkeling zou uiteraard fataal zijn. Vandaar dat de Nederlandsche Bank probeert door een hogere rente de kredietuitbreiding af te remmen. De in flatoire druk wordt hierdoor kleiner, terwijl tegelijkertijd de investeringen wat worden teruggedrongen. Uit deze maatregel blijkt, dat onze mo netaire autoriteiten de ontwikkeling met argusogen volgen. Twee golven van winstneming de ene op het middaguur en dc tweede tegen het slot - - hebben gisteren op de New- yorkae effectenbeurs een domper gezet op welke ernstige poging dan ook om tot hausse te komen Dc markt sloot on regelmatig hoger bij gematigde affaire Er was een aantal factoren die dc fond sen begunstigden, zoals de eerste berich ten over gunstiger jaarcijfer», oen ver hoging van dc aflevering van staal met 10 procent in januari gevoegd bij een stijging met 12.9 procent van de produk- tie van vorige weck hoger afzet bij de kleinhandel, hoger bouwuitgaven voor het jaar 1963 cn hogere autoverko pen voor Chrvsler en Ford, zowel wat betreft december als geheel 1963. Aan het eind van de dag werd echter duide lijk dat de handel geen weerstand kon- bieden aan de verleiding munt te slaan uit de hogere koersen, welke hadden ge holpen hét industrieel gemiddelde van Dow-Jones verleden weck vrijdag naar een hoogtepunt voor alle tijden te ver heffen. E.M.S. TELEURGESTELD OVER REDE BURGEMEESTER VAN DEN HAAG deeld dat het bestuur zeer teleurgesteld is over de toon en de kwalificaties die burgemeester Kolfschoten van Den Haag gistermiddag in zijn nieuwjaars rede heeft gebruikt naar aanleiding van de N.A.V.O.-conferentie die in het ko mende voorjaar niet in Scheveningen maar in een kazerne zal worden gehou den. De burgemeester zei naar aanleiding van het verschil van mening tussen de E M S. en de overheid, dat ih Schevenin gen wel de geschikte ruimte aanwezig is voor de N.A.V.O.-conferentie. De aanwijsbare belangen van staat, stad en badplaats kwamen openlijk in conflict met de megalomane aspiraties van het huidige kustbewind. zo zei de burge meester. (megalomanie: grootheids waan). Dit voor Nederland beschamend voorval moet ons te denken geven, aldus burgemeester Kolfschoten. De E.M.S. zegt dat zij het wel hoogst onr"' Amsterdamse wisselmarkt uitlaat schappij, waarmee het gemeentebestuur reeds zo vele jaren samenwerkt. De E.M.S. zet nog eens uiteen hoe, naar de mening van deze maatschappij, de gang van zaken is geweest. De Britse televisie zal de beschikking krijgen over de hoogste twee antennes van Europa, nl ongeveer 415 m Deze masten die resp te Emley Moor in Yorkshire en te Bel mont in Lincolshire komen, zullen voorna melijk uit een si-ilen buis met een doorsnede van drie meter beslaan, waarbinnen een lift zal worden aangebracht voor het onderhoud. Ook komt er nog een mast van 330 m hoog. De kosten worden geraamd op 77,5 miljoen gulden. Het werk wordt in 1965 cn I960 afge- De bevolking van Zuid-Afrika is tussen 1951 en 1960 met 26 procent toegenomen. Vol gens telling van 1960 woonden er toen 16.002.797 mensen, van wie 3.088.492 blanken, 1 509 258 gemengdbloedigen, 477.125 Aziaten en 10.927.922 Bantoes. 2601. „Een zeer grappige situatie deed zich voor gedurende de proef nemingen toen men een uit het bui tenland ontvangen geluidsband met de angstkreten van een zilvermeeuw hier, ten gehore van een groep rus tig zittende zilvermeeuwen ging af draaien. Tot ieders vérbazing rea geerde de kolonie daar helemaal niet op, waaruit de ornithologen conclu deerden, dat de vreemde meeuw een dialect schreeuwde, dat voor de lo cale zilvermeeuwen onverstaanbaar was! Meeuwen maken zich dus blijk baar alleen zorgen, indien zij door eigen volk gewaarschuwd worden. Tegenwoordig kan men vanuit de verkeerstoren een vaste luidspreker- installatie langs de startbanen in werking stel len. zodra er een vliegtuig nadert. Een moderne vogelverschrikker dus. Het is echter de vraag, of de vogels op de duur niet aan al die onwezen lijke angstkreten zullen wennen. Overigens zullen aanvaringen met vogels wel nooit geheel kunnen worden voorkomen", besloot Buck zijn betoog. Piloot Storm knikte en knipperde een beetje over dreven met de ogen. „Juist ja, dank U zeer pro fessor Ryan. Ahum! Waarom schrijft U niet eens een boek over dit onderwerp?" vroeg hy. Feuilleton door ANDREW GARVE 48 Heel voorzichtig begon ik aan de lin ker benedenhoek van de instorting de aarde weg te schrapen. Het was vochti ge aarde en als ik mijn vingers er diep inboorde kon ik het met handen vol weg halen. De stutten aan de zijkanten van de instorting schenen nog intact te zijn. Ik werkte van daaruit naar binnen, zo dat ik langzamerhand een driehoekig gat uitgroef dat aan de zijkant ongeveer zestig centimeter hoog was en onderaan vijfenveertig centimeter lang. De mees te tijd werkten we in het donker en be waarden de lamp om zo af en toe naar het gat te kijken. In het begin schoten we goed op: we groeven met wanhopi ge overgave, maar mijn handen gingen pijn doen en ik dacht niet dat we zon der een of ander soort gereedschap ver zouden komen. Ten slotte nam Mary liet over terwijl ik ging zoeken naar iets om mee te graven. De meeste kleine stukken hout die in het rond lagen wa ren te verrot om van enig nut te zijn, maar na een poosje vond ik tussen hel puin bij de andere instorting een paar platte stenen. Daarna schoten we vlug ger op. Naarmate we langer groeven werden de omstandigheden in het gat steeds onge makkelijker Het graven zelf was ver schrikkelijk vermoeiend door de ver krampte houding en tegen de tijd dat we een diepte van anderhalve meter be reikt hadden moest ik dikwijls gaan uit rusten. Om de zaak wat vlotter te laten verlopen organiseerden we een aflos- aarde van de ingang wegschoffelde de tijd opnam. Het werkte goed en al gauw hadden we een vlot ritme ontwikkeld. Als we elkaar afloste verfristen we ons door een paar druppels water die van dak sijpelden in onze monden te la ten lopen. Het was geen ideale verster king. maar het was beter dan niets. Na twee meter kwam ik een obstakel tegen een gebroken dakbalk die dwars over het gal vastzat. Hij zat te dicht bij de harde grond om er onder door te graven dus begon ik de aarde erboven weg te halen. Ik was nog maar net begonnen toen er zonder enige waar schuwing iets zwaars op mijn hoofd en schouders viel zodat mijn gezicht tegen de grond gedrukt werd. Ik gaf een ge smoorde gil en sloeg wild met mijn be nen. wat het enige was wat ik kon doen. Doordat mijn armen voor me uit vast zaten kon ik onmogelijk achteruit wur men. De aarde scheen me in te sluiten ik kon nauwelijks ademhalen Het bloed bonsde in mijn hoofd. Dit is het eind, dacht ik! Toen voelde ik dat Ma ry's handen mijn enkels grepen en na enige wanhopige rukken werd ik ach teruit getrokken, centimeter voor centi meter. tot ik mijn armen weer kon ge bruiken. Ik worstelde me eruit, spuugde de aarde uit mijn mond en voelde r nogal geschokt. „God", zei ik. ..da' scheelde niet veel Mary's gezicht was verkrampt v angsi. ...le w.t zo zw da dar dat ik je niet van je plaats zou kunnen krijgen... Wat is er gebeurd?" „Er is een stuk van het dak naar bene den gekomen". „Erg?" „Het voelde vrij erg aan". „Zal ik het overnemen?" „Nee ik ga eerst nog even kijken". Ik rustte een ogenblik en ging toen met de zaklamp het gat weer in om de scha de op te nemen. Het was in feite lang niet zo erg als ik gevreesd had. Het was maar een kleine instorting geweest en ik had de rommel al gauw opgeruimd. Het was onder een andere balk vandaan gekomen, die ook vast zat en zolang die bleef zitten geloofde ik niet dat er op dezelfde plek nog iets zou instorten. Ik groef een gat tussen de twee houten balken door, dat net groot genoeg was om doorheen te krui pen en bleef de losse aarde naar Mary toe schuiven. Na een poosje gingen we elkaar weer aflossen. Er volgden geen ernstige incidenten meer. maar we schenen nog steeds even ver van een doorbraak te zijn. We had den nu langzamerhand meer dan 2 uur gegraven volgens mijn horloge was het bijna middernacht en we waren zo moe dat we automatisch begonnen te handelen. Tegen een uur gaven we het aflossen op"het gat was nu zo diep geworden dat we er toch alle twee in moesten werken, dus had het geen zin van plaats te verwisselen. We spraken niet veel. behaive om vorderin gen of moeilijkheden door te te geven. Meestal viel er niets door te geven we bleven alleen maar doorgaan met graven en de aarde weg te werken. Het was ongelooflijk zoals Mary het vol hield, koppig en zonder te klagen. Nooit had ik meer bewondering gehad voor haar ontembare geest. Tegen twee uur waren we meer dan drieëneenhalve meter doorgedrongen en nog steeds hadden we niets bereikt. We voelden ons alle twee volkomen versla gen en ik begon al te geloven dat er geweest waren. We gingen nog eens even rusten in de tunnel, tegen de muur geleund om onze verkrampte spieren rust te geven. De lucht was al niet zo vers meer en mijn hoofd voelde en dik aan. Ik had het gemakke kunnen geven en in een bewustlo stand weg kunnen zakken, maar Mary bracht me weer bij mijn positieven en zei dat we ermee door moesten gaan zo lang we het nog konden. We kropen de aarde te schrapen. Het meeste van wat ik de laatste tijd weggegraven had was zachte, natte klei geweest, maar nu begon ik weer in een lossere grondsoort te komen en ik was al bang dar er weer een instorting zou komen. Ik groef voorzichtig met mijn platte steen en plotseling ging hij er doorheen! Een vlaag koude lucht blies in mijn gezicht Ik maakte het gat groter en scheen er met mijn zaklamp doorheen en daar. achter een hoop rommel, zag ik de gang weer, intact. Ik draaide mijn hoofd om en riep op gewonden naar Mary dat we erdoor wa ren. Toen duwde ik. met de grootste voorzichtigheid, de aarde voor me naar buiten totdat er genoeg ruimte was om er met mijn schouders doorheen te gaan, Een ogenblik later had ik me er door heen gewurmd. Ik lichtte met mijn zak lamp bij en riep naar Marv dat ze ko men kon. Ik hield mijn adem in toen ze op haar ellebogen door de losse aar de aan het eind kroop, maar ze haalde het Na een paar seconden stond ze naast me. Het was onbeschrijfelijk heerlijk je weer vrij te kunnen bewegep maar ve durfden nog nauwelijks énige hoop e hebben. Deze tunnel kon gemakkelijk plotseling tot een eind komen en dat zou voor ons ook het eind zijn. Er kon voor ons uit wel weer een andere in storting zijn en we hadden geen van tweeën nog de kracht om weef te gaan graven. We waren zelfs zo uitgeput dat we nauwelijks konden lopen. We gingen LICHT VERDEELD Beursplein 5 heeft maandag de nieuwe beurc- wcck ingezet met een verdeelde stemming de Internationale waarden De disconto- verhoging vrijdag door de Nederlandsche Bank van 3% tot 4 procent had op het svfrloop van de internationale waarden vandaag geen invloed meer. Vrijdagavond daalde het koers peil voor de hoofdfondsen op genoemde discontoverhoging, doch hoofd zakelijk omdat Wallstrcet toen mei wat stuk ken kwam aandragen Kon. Olie opende gis termiddag op f 179.90, om daarna op te lo pen tot ƒ180 40 De stukken verlieten de markt op rond de 180 De vraag voor deze aandelen kwam van lokale zijde, terwijl ook Londen belangstelling toonde. Philips en Uni lever moesten een stapje terug doen op resp 150.20 en 140.20 (resp. 151.30 en 141.80). In de Philipshoek was een belangrijke koper. AKU stelde zich op 535 drie punten boven het slot van vrijdag Dit op de mededelingen de president-directeur mr J Meynen dit concern over 1963. Hieruit blijkt dat AKU over 1963 een achttien procent hogere omzet heeft ten opzichte van 1962. Zoal» treed* eerder aangehaald, verwacht de beur» van AKU een bonus over het afgelopen boek- Jaar. Hoogovens twee punten hoger op 879v^. De omzetten in de internationale waarden bleven binnen nauwe grenzen. In Philip* ging j ogenschijnlijk het meest om. In de scheepvaartsector vlei niet veel te be- I leven. De koersveranderingen waren van wel- nlg betekenis. Hetzelfde kan gezegd worden Oslo K>J2; Wet de leidende cultures In de ataatsfond- senhoek had de discontoverhoging enige in vloed op de 4%- en 4'.'«-leningen die wederom flauw in de markt lagen. De omzetten waren 1 stijgingen over het boekjaar gering. Het aanbod in genoemde leningen Amstri brouwerij werd hoger behoudt nog steeds de overhand Ver Hollandse Sigaren (Zwoli In de lokale afdelingen werden alle aande- |ff«> opnieuw vast in de mark len van onroerend goederenmaatschappijen opnieuw hoger geadviseerd. De koersvi-rbe teringen waren hier en daar fors- De beur* vraagt zich af of de forse koersstijgingen van Int one ide laatste veertien dagen voor de aandelen Industrie i van genoemde onroerende goedcrenmaat- Sehecpv. schappijen ietwat te geforceerd zijn geweest Banken Aandelen Heineken's bier kregen een hogere Handel enz- advieskoers op de niet onbelangrijke winst- 'Algemeen ANP—CBS BEt'RS INDICES. 391.2 Verklaring: Stl Ned 59 4 li Ned '60 4 li Ned '41 3'.i Ned 'SI rii Ned '48 3'/. Ned 50 3','. Ned '55 3«.i Ned. 37 3 Gr. boek '46 Doil '47 Inv cert. 3 Ned '62-64 Ned Ind. *37 otedeo. t gedaan en tater.: o Kon Pa. v. 171% 171 St. Mij. Ned. 142 144 Nlev Goud. 120b 120','. v Ommeren 298* 298(4 Rott. LI. 137 135 Schv Unle 139:«* 13874 6% W.I H.V.A. A.K.U. Deli M. Hoogov. Philips Unilever Kon. Olie H.A.L K.L.M K.N.S.M. Len. "57 104(4 169% 169 531'4 534 137 70 137.50 570(4 578 15110 150 141 70 139.90 179.30 179.70 51 50 51 AO Industrie Alb Heijn Am droogd. Berg Jurg. Berk at. Blaauwb. Bijenk. Calvé Centr Sulk. Fokker v Gelder Gist sp. v. d Beem Heineken K N Papier K Zout Muller Ned. Dok Ned kab. Nijverdal Rott Dr Dok 625 624(4 meden; Schelde N.B. Schokbet. Scholten F. Stokvis Vergd Blik Vergd Mach Vredest Wilton Zwanenb. I nierunie Robeco Valeurop A'd. Bank S H Mij R'd Bank Tw. Bank laten: c dividend: 339 340 Amerlk. aand. Am. Enka 48 Am mot. 19'4 Am Tel. 143'. Anaconda 48% Beth St. 33 Cit. Serv. 64(4 Curt. Wr. Du Pont Gen Electr Gen Mot. Int. Nick. Kennecott Nat Can. Rep Steel Shell Oil Stud Pack Tide Water U.S Steel Alkmaar A'dam '31 A'dam '56 I A'dam '36 II A'dam '50 III Breda "54 Dordr. '50 Eindh '54 En9rh '54 D Haag '52 I D. Haag '52 II R'dam '52 I R'dam 52 H R'dam '57 Utrecht '32 Z -Holl -57 Z.-Holl '59 PREMIEt. DINSDAG 7 JANUARI HILVERSUM L 402 m. 146 kc/s. 12.00 Angelus. 12.04 Draaiorgelklanken (gr.). 12.20 Bloemen voor 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Wy van het land. 12.45 Platen- nieuws. 12.55 Katholiek nieuws of ac tualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Draaien maar!!!!, lichte grammofoonmuziek. 14.00 Voor de plattelandsvrouwen. 14.10 Rieleksen: amusementsprogram ma (herh. v. zaterdag jl.15.10 Voor dracht. 15.30 Als de dag van gisteren, klankbeeld. 16.00 Voor de zieken. 16.30 U hebt voorrang, Godsdienstig pro gramma. 17.00 Voor de jeugd. 17.35 Voor de padvinders. 17.50 Regerings uitzending: Viswedstrijden op Bonaire, door Ph. J. Evertsz. 18.00 Lichte gram mofoonmuziek voor de teenagers. 18.20 Uitzending van de Pacifistisch Socialis tische Partij. 18.30 Strijkorkest. 18.50 En nu mijn geval: vragenbeantwoor- ding. 19.00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten. 19.25 Licht instrumentaal ensemble. 19.50 Lichte grammofoonmuziek. 20.00 Concertgebouworkest: klassieke muziek (opn.). 20.45 Reisoogst: zwerftochten door gedroomde en werkelijke werel den (8). 21.15 Gitaarduo. 21.40 Om- roepkamerkoor. 22.00 De zingende kerk: bespreking over kerkmuziek uit verschillende stijlperiodes. 22.20 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Vreemd Een keuze uit woord, zang en dans van elders en anders. 23.10 Lichte orkestmuziek en zangsolisten. 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM n. 298 m. 1007 kc/s. 12.00 Licht ensemble met zangsolisten. 12.20 Regeringsuitzending: Uitzending voor de landbouw. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Metro- pole orkest, klein koor: amusements muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Medede lingen, eventueel actueel of grammo foonmuziek. 13.25 Beursberichten. 13.30 Orgel en zang: amusementsmuziek. 14.00 Voor de vrouw. 14.40 Schoolra dio. 15.00 Lichte grammofoonmuziek. Even puzzelen er niet erg op aan te komen welke arm we namen. Sinds we de mijn binnen gingen waren er zoveel bochten geweest dat we ieder gevoel voor richting verlo ren hadden. Het voornaamste was dat we steeds dezelfde richting zouden aan houden dan zouden we tenminste niet helemaal verdwaald raken en konden we ons misschien weer naar de uitgang toe werken. We kozen de linker arm en strompelden door. Na een poosje kwa men we weer bij een splitsing en weer gingen we linksaf. (Wordt vervolgd) Horizontaal: I tijdstip, 5 zilverpopulier, 10 II vermaakcentrum in Venetië. 12 per omgaande, 13 drietenige luiaard. 15 Chin, munt, 16 maanstand, 17 openbare verkoopplaats, 20 meisjesnaam, 23 rijks- rrens. 24 lidwoord, 26 futloos, 27 boom, !S per expresse. 29 pers. voornaam woord, 30 pers. voonaamwoord, 32 luw te, 34 sluw dier, 35 uitroep ter waar schuwing, 3S oosterlengte, 39 tegenover, 40 ongenoemde, 41 bep. onderwijs. 43 Chin, gerecht. 45 groezelig, 47 volkomen ontwikkeld insekt, 48 stad in Japan. Verticaal 1 vruchtenat, 2 muziekinstrument. 3 ons inziens. 4 neerslachtig, 6 zonder over leg. 7 kippeprodukt. 8 hoogstaand, 9 haarkrul. 14 pers. voornaamwoord. 18 slede. 19 overdreven. 21 rivier in Fries land. 22 dwaas. 25 dik, 30 aldus, 31 uit roep van verwondering. 33 flets en ma ger. 34 brandende gaskolom, 36 voeg woord. 37 toestand van razernij. 38 Jap. gordel, 42 bid (Lat.). 44 familielid, 46 onder anderen. De oplossing van de vorige puzzel luidt: iKlWlAlNlTl iDlUlTlJIEI ai as H nas a asa raws! □□E ara oh»ara Hg lGIOIEIDIGIEIEIFISr lü Ib BSlMlOlOlRlHlEIEiTl HH ara»am @H she isho mars 15.30 Altviool en piano: klassieke mu ziek. 16.00 Van mens tot mens, lezing. 16.15 Licht ensemble. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 New York calling, praatje. 17.35 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Eventueel actueel. 18.20 Van, voor en door amateurs. 18.40 Licht instrumen taal kwartet met zangsoliste. 19.00 Voor de kleuters. 19.05 Paris vous parle, de gesproken brief uit Parijs. 19.10 Bel canto: operafragmenten (gr.). 19.50 Harprecital (gr.).: moderne muziek. 20.00 Nieuws. 20.05 Radio Revue, ge varieerd programma. 21.00 Radar: ra dioperiodiek. 21.45 Zang met instru mentale begeleiding: populaire liedjes 22.00 Pianorecital: klassieke en moder ne muziek. 22.30 Nieuws en mededelin gen. 22.40 Actualiteiten. 23.00 Modern toneel. 23.55—24.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NCRV: 19.30 Voor de kinderen. NTS: 19.35 Internationaal agrarisch nieuws. NCRV: 19.59 Het Manneke. NTS: 20.00 JournaaL NCRV: 20.20 Memo. 20.30 Hoe bestaat het, populair-wetenschap- pelijk programma. 21.00 Onvoltooide revolutie, documentaire over Mexico. 21.40 Ridder van Maison Rouge, TV- feuilleton. (dl. 7). 22.05 Zang en piano. 22.30 Dagsluiting. NTS: 22.40—22.45 Journaal. FRANS-BELGISCHE TELEVISIEPROGRAMMA'S 18.30 Berichten. 18.33 De kunst en haar geheimen. 19.00 Uitzending van filoso fie en lekenmoraal. 19.30 Rocambole, l'héritage mystérieux, feuilleton. 20.00 Nieuws. 20.30 Europa zingt. 21.30 Un léger accident, speL 22.15 Nieuws. VLAAMS-BELGISCHE TELEVISIEPROGRAMMA'S 14.0515.15 Schooltelevisie. 19.00 Re ligieus programm. 19.30 Te voet door Vlaanderen. 19.55 Sport. 20.00 Nieuws. 20.20 Wereldreiziger met de camera: De vijand, TV-feuilleton. 21.10 Repor tage over Zuid-Afrika. 22.00 Vergeet niet te lezen. Auteurs te gast in de stu dio. 22.30 Nieuws. WOENSDAG 8 JANUARI HILVERSUM L 402 m. 746 kc/s. NCRV: 7.00 Nieuws en SOS-berichten. 7.10 Dagopening. 7.20 Klassieke gram mofoonmuziek. 7.45 Radiokrant. 8.00 Nieuws. 8.15 Berlijns promenade-or kest: amusementsmuziek (gr.). 8.40 In ternationale volksliederen en -dansen (gr.). 9.00 Voor de zieken. 9.35 Water standen. 9.40 Voor de huisvrouw. 10.10 Klassieke grammofoonmuziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Klassieke gram mofoonmuziek. 11.15 De jeugd op eigen wieken, hoorspel (23). 11.40 Lichte grammofoonmuziek. HILVERSUM IL 298 m. 1007 kc/s. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte grammofoonmuziek. (Om KERKNIEUWS Commissie uoor betrekkingen Anglicaanse en R.-K. Kerk De aartsbisschop van Canterbury en geestelijk leider van de Anglicaanse Kerk, dr. Michael Ramsey, heeft een commissie ingesteld, die een studie zal maken van de betrekkingen met dc Rooms-Katholieke Kerk. In zijn bekendmaking zei dr. Ramsey, dat de Anglicaanse Kerk, vasthoudend naar haar dogma als zowel hervormde als katholieke kerk, reeds het initiatief had genomen tot informele, vriendschap pelijke besprekingen over theologische vraagstukken met rooms-katholieken, in binnen- en buitenland. De door hem in gestelde commissie zal nu deze initia tieven voortzetten, met tuele mogelijkheden dl gelijk kan opleveren. NED. HERV. KERKEN. Bedankt voor Haarlem (toez.W. Hoek stra te Noordw(jk aan Zee. Bedankt voor Ter Aa toez.C. van Schoonhoven te Giessen-Nieuwkerk. GEREP. KERKEN. Beroepen te Amsterdam-West (vac. J. Wiersema) P. Joosse te Barendrecht. Aangenomen naar Aalten (vac. dr. P. Rinzema) C. H. van den Berg te Lol- lum. CHRIST. GEREF. KERKEN. Beroepen te Ermelo J. Kievit te Noor deloos. 0 Op net terrein van het voormalige nazi- concentratiekamp Belzec ln Zuidoost-Polen is een gedenkteken onthuld voor de naar schatting 600 000 slachtoffers die daar om het leven zijn gebracht. (Aavertentxej Reumatiek TOGAL HELPT Griep TOGAL HELPT Migraine TOGAL HELPT Menstruatiepijn TOGAL HELPT Verkouden TOGAL HELPT Hoofdpijn TOGAL HELPT Spit TOGAL HELPT 7.30 Van de voorpagina). 3.00 Nieuws en socialistisch strijdlied. 8.18 Lichte grammofoonmuziek. 8.55 Kookpraatje. 9.00 Ochtendgymnastiek voor de vrouw. 9.10 Klassieke grammofoonmu ziek. VPRO: 9.40 Schoolradio. VARA: 10.00 Disco-Varia: amusementsmuziek. 11.00 Voor de wouw. 11.40 R.V.U.: Verandering van de positie van de vrouw in de laatste 50 jaar, door me vrouw M. Rood-de Boer. HOOG EN LAAG WATER 8 januari Vhssingen Terneuzen Hansweert Zïerikzee Wemeldinge t" nap 8.56 "l.i" 9.25 1.59 9.50 1.73 9.40 1.01 10.10 1.20 nap uur meter 21.31 1.44 22.00 1.62 22.28 1.77 22.27 1.19 22.54 1.38 2.53 1.39 3.16 1.57 3.43 1.71 3.36 1.16 3.53 1.39 nap uur meter 15.33 1.64 15.55 1.82 16.21 1.96 16.09 1.46 16.23 1.72

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 7