DRUM In Sas van Gent wordt bij cokesvuren gebouwd Brouwershaven startte met twee overwinningen Bruinisse in beroep tegenbouwnijverheid'? STEEDS MEER MANNEN ROKEN HALF ZWAAR - HEEL LEKKER! Tijdrace om suikerhuis HOEST? NOORD-ZEELAND AGENDA Maar Burgh is weer gevaarlijk Niet eens met de bestemmingvan DE VOETBAL ROLDE NA WEKEN 00K WEER OP SCHOUWEN MARKTBERICHTEN DINSDAG 7 JANUARI 1964 WISóEL -1>CH0Ü //EN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT S Bedrijfsstudiegroep wordt vereniging voor bedrijfsvoorlichting Interessant karwei bij coöp. suikerfabriek Bij de „Coöperatieve Beetwortel en Suikerfabriek" te Sas van Gent heeft men aan het eind van het af gelopen jaar een bijzonder belang rijke beslissing moeten nemen. De bouw van het nieuwe suikerhuis een project waarin enkele miljoe nen guldens zijn geïnvesteerd was aan het slot van de bietencam pagne in een zodanig stadium ge- bomen, dat een uiterst nauwkeurig werkprogramma moest worden ontworpen. Dat programma werd afgestemd op een oplevering van het werk tegen uiterlijk medio sep tember 1964. Lukt dat, en bij de C.B.S. zegt men dat het moet luk ken, dan is er nog 14 dagen spe ling voor de bietencampagne 1964 begint. Maar als men de bouw van het nieuwe suikerhuis verder wilde realiseren vol gens het opgestelde programma, dan moest tegelijkertijd een begin worden ge maakt met de verplaatsing van een aan tal machines (centrifuges en dergelij ke) uit de oude naar de nieuwe afdeling. Met andere woorden, de volgende cam- Sagne kan dan in geen geval meer in et voormalige fabrieksgedeelte worden afgewerkt. Het nieuwe suikerhuis moet dus voor de volgende campagne gereed zijn en hebben proefgedraaid. Factor De belangrijkste factor bij het nemen van de beslissing was evenwel, wat voor winter kunnen we verwachten, moeten we rekenen op drie of wellicht meer we ken vorstverlet of zou het werk weer zo'n maand of drie stagneren, zoals tij dens <le vorige strenge winter? Dan komt de fabriek niet klaar en kan er ook geen sprake z'jn van 'n biefenearnp.'vgne. De beslissing is inmiddels gevallen. Het suikerh-iis moet klaar en er zal de ge hele winter aan worden doorgewerkt, als vriest het dat het kraakt. Nauwelijks was de belangrijke beslis sing genomen of de winter begon. Veel vroeger dan gewoonlijk. Tijdens de jong ste campagne waren de vloeren van het op 199 palen rustende gebouw al zover mogelijk bekist, zodat men onmiddellijk daarna beton kon gaan storten. Op dat moment vroor het evenwel 6 tot 8 gra den, zodat er normaal gesproken van beton storten geen sprake kon zijn. Maar het besluit om door te werken was ge vallen. Om te beginnen werden op de begane grond zeven cokesvuren aangelegd, waarbij de eerste vloer op vijf meter hoogte werd verwarmd. De vuren wer den 's nachts door verwarmingsperso- neel aangehouden. Het beton kwam droog gemixed van de fabrieken en werd aangemaakt met water van 45 graden, waardoor beton van 15 graden werd ver vaardigd. Op de vijf meter hoge vloer plaatste men vervolgens luchtverhltters die de door de bekisting heengedrongen warme lucht opnamen en extra verhit via radiatoren over de vers gestorte be- tonvloeren heenjoegen. Om dit te kunnen realiseren was de aanleg noodzakelijk van een speciaal daartoe geconstrueerd buizensysteem met tweeduims stroom leidingen. meter gedeeltelijk, terwijl men momen teel bezig is met het bekisten van de derde vloer op vyftieneneenhalve meter. Hoe hoger men gaat werken, hoe beter de temperatuur wordt, onulat de warme lucht naar boven in het gebouw stijgt. Maar ook in de openlucht moeten de werkzaamheden doorgaan, volgens het zorgvuldig uitgekiende schema. Naast het suikerhuis is in december tij dens enkele graden vorst de bekisting gereedgemaakt van een betonnen reser voir van twintig meter lang, vijf meter breed en vijf meter diep. De onder grondse bouwput werd met drie cokesvu ren verwarmd en 's avonds afgedekt. Over drie weken gaat men daarin be ton storten, ongeacht de buitentempe raturen. Daartoe wordt in de komende dagen een voorraad grint en zand in het suikerhuis opgeslagen. Met een eigen molen gaat men dan betonmortel ma ken met gebruik van warm water uit twee gasgeisers uit de fabriek. Als het eigenlijk storten begint, dekt men de put af met zeil. waarna de gesloten ruimte met beton wordt verwarmd. Het doorbouwen met temperaturen beneden het vriespunt, vergt dus wel de nodige voorzieningen, terwijl er voorts nogal wat kosten aan verbonden zijn. Maar bij de C.B.S. is na het nemen van de be langrijke beslissingen geen andere mo gelijkheid. De bietencampagne 1964 staat of valt met het gereedkomen van het nieuw sui kerhuis een van de belangrijkste onder delen van de fabriek. Zonder het nemen van deze maatregelen zou nu begin januari al een belangrijke vertraging wegens vorstverlet zijn ontstaan. De bedrijfsstudiegroep Tholen en St.- I'hilipsland zal in de toekomst onder een andere naam voortbestaan. De groep wordt veranderd in een vereniging voor I bedrijfsvoorlichting. Het bestuur stelt dit voor in de algemene jaarv I ring van de studiegroep, dif I a.s. in hotel „Hof van Holland' I len wordt gehouden. Het gaat hier om een wijziging in de nuur turn arvergade- lie vrijdag d" te Tho- f 1.- Sristeem Het systeem werkt prima. De eerste vloer op vijf meter hoogte is geheel gereed, de tweede op achtenecnhalve Zilveren iubi'eum bii De Vev Mestda<*h De heer G. J. van Offenbeek, drukker bij drukkerij De Vey Mestdagh in Vlissin- gen. herdacht, dezer dagen het feit, dat hij 25 jaar geleden bij dit bedrijf in dienst trad. Hiervoor werd de heer Van Offenbeek, samen met zijn echtgenote, gehuldigd in de versierde werkplaats van de drukke rij. De directeur van het bedrijf, de heer G. Krijger, sprak de jubilaris toe en prees hem om zijn ijver en plichtsbe trachting. Namens het personeel sprak de heer J. de Wolf, die in dichtvorm de loopbaan van de heer Van Offenbeek schetste. Tot slot voerde een vertegenwoordiger van een belangrijke relatie" het woord. Onder het genot van een kopje koffie met gebak bleef men nog enige tijd ge zellig bijeen. erd opgericht, heel leden. Het werk, dat de vereniging zal doen, blijft in dezelfde sfeer als Haar de „Toekomstige ontwikkelingen landbouw en landbouwvoorlichting". Bij de bestuursverkiezing zijn de heren J. A. Stols en K. Poppe niet meer herkies baar. In de plaats van de heer Stols wordt voorgedragen de heer A. van Strien Cz. te Anna-Jacobapolder, in de vacature Poppe de heren J. van Dalen Tohz. te Tholen en J. Ooms, Bevestiging ambtsdragers De bevestiging van de herkozen en nieuwgekozen ouderlingen en diaken der Ned. herv. kerk te St. Annaland, zal plaatsvinden in de morgendienst van 12 januari door as. L. G. Zwanenburg, uit Stavenisse. (Advertentie) verkoudheid? keelpijn? GROENE KRUIS HOESTBONBONS helpen probaat en smaken heerlijk! SINT -ANNALAND Herinenting polio Vandaag, dinsdag 7 januari, zal in het wijkgebouw van het Groene Kruis te St.-Annaland een herinenting plaatsvin den tegen de polio. De volgorde is als volgt: kinderen van vier tot twaalf jaar net een achternaam beginnend met de etters A tot en met G van twee uur tot lalf drie, de letter I tot en met O van talf drie tot drie uur en de letters N tot en met Z van drie uur tot half vier. Dit zal dan de derde en laatste inenting zijn. In St.-Annaland is gelukkig geen polio geconstateerd, waardoor de in enting dus alleen preventief is geweest. Over de opkomst was men zeer tevre den, daar achterblijvers praktisch niet voorkwamen. Begrafenis raadslid J. van de Boogaard Op de algemene negraafplaats te St.- Annaland is zaterdagavond onder grote belangstelling het stoffelijk overschot van wijlen de heer .J. v. d. Boogaard ter aarde 'besteld. Tijdens zijn leven was de heer Van de Boogaard vertegen woordiger van de P.v.d.A. in de raad van St.-Annaland en voorzitter van de afdeling St.-Annaland van deze partij. De rouwdienst werd gehouden in het hervormd verenigingsgebouw van de Nederlands hervormde kerk, waar ds. L. G. Zwanenburg te Stavenisse voor ging. Na de dienst werd de baar met He overledene, begeleid door reservisten van de rijkspolitie waar de oyerledene lange tijd lid van was, naar de begraaf plaats overgebracht. Bij het. graf voerde burgemeester H. J. Smith het woord namens de gemeenteraad. Als vertegen woordiger van de P.v.d.A. sprak de heer P. A. Roels uit St.-Maartensdijk. Ver volgens hield ds. Zwanenburg een korte toespraak naar aanleiding van Johan nes 3 vers 16. Een zwager van de over ledene sprak tot slot een dankwoord. Behalve vele inwoners van St.-Anna land waren er ook vertegenwoordigers van naburige gemeenten op de begraaf plaats aanwezig. OUD-VOSSEMEER Uitvoering van de Rederijkerskamer Onder grote belangstelling gaf de Rede rijkerskamer „Eendracht" uit Oud-Vos- semeer in de zaal van P. A. W. Mees voor de tweede maal een opvoering van het stuk ,.De verbroken banden". De voorzitter, 'de heer A. M. van Engelen gaf in zijn openingswoord een kort over zicht van de inhoud van dit toneelspel. Men heeft bij de keuze van dit stuk be wust gezocht naar iets met een positieve inslag, zonder pasklare oplossing cn overdreven happy-end. De toeschouwers kregen iets te zien van de donkere zijden van het verschijnsel „adoptie" Een waardevol tegenwicht tot de gebruikelij ke, wat al te romantische, voorstelling van zaken. De avond werd met een bal besloten. Benoemingen o.I.school Voor het schoonhouden van de openbare lagere school te Oud Vossemeer benoem den b. en w. per 1 januari mevr. De Ron- de-Eggenkamp. Zij volgt de heer C, L.1 Niemantsverdriet op, die is gepensio neerd. Tot onderwijzer aan de chr. school Middelburg Electro. Pikant vertol in Pa rijs. 1-1 Jaar. 19 30 uur Vllsslngcn Alhambrn: Als de dauw hangt komt er regen, 20 uur, 18 laar Goes Prins van Oranje Uitvoering „On derling Kunstgenot". 20 uur. Tcrneuzcn Luxor: De danseres vnn de duivel, 20 uur. 13 )aar Sas van Gent Olympiatheater: De Noor mannen komen, 20 uur, 14 Jaar. Axel Het Centrum: Charlotte Köhler met „In het ravijn". Z.V.U. m m v. r.-k. kunst kring ..Van den Vos Reinaerde". 20 uur. tlergen op Zoom Roxy: De vrouw, die ver dwijnen moest. 20 uur, 18 jaar. SCHOUWS MICROKORFBAL Vrijdagavond startte de Schouwcn-Dui- velandse Korfbalbond in het nieuwe gymnastieklokaal te Zierikzee met de microcompetitie. Op deze eerste avond werd er reeds bijzonder vinnig om de puntjes gestreden, waarbij bet spel vaak aan de harde kant was. Het lijf aan lyf werlc, dat juist moet worden vermeden, was vaak schering en inslag, wat mede tot gevolg had dat het spel niet volle dig tot zijn recht kon komen. Brouwers haven ging uitstekend van start niet een tweetaf overwinningen. De eerste wed strijd wisten de Brouwenaren met 42 van Unitas te winnen, waarna Z.S.C., met de hakken over de sloot, met 21 werd geklopt. S.K.N.W.K. verloor op verrassende wij ze één kostbaar puntie tegen Z.S.C. (3 3). maar tegen W.Ï.K. slaagden de Nieuwerkerkeis er in zich te herstellen (21). De kampioen van het vorige seizoen Burgh liet door een 52 over winning op W.I.K. blijken dat het ook nu weer van plan is hoge ogen te gaan gooien. Brouwershaven 2 2 0 0 4 63 S.KN.W.K. 2 1 1 0 3 5—4 Burgh 1 1 0 0 2 5—2 Z.S.C. 2 0 111 4—5 Unitas 1 0 0 1 0 24 W.I.K. 2 0 0 2 0 3—7 BURGH—W.I.K. 5—2 Fris van de lever en in een snel tempo gingen beide teams van start. In de W.I.K.-aanval kreeg Verhage de eerste goede scoringskansen, maar zijn scho ten misten de goede richting om suc ces te kunnen boeken. Het eerste doel punt viel juist aan de andere kruit, toen Rinus Kloet met een uitstekend af standschot de club uit de Westhoek de leiding gaf: 10. De vreugde was even wel van korte duur daar bij een snelle tegenaanval mevrouw Koot-Boot de ba lans in evenwicht bracht: 11. Na de vakverwisseling wist Burgh het initia tief in handen te nemen. Nadat Corrie van Nieuwcnhuize haar club weer de leiding had weten te geven bracht Adrie v. d. Wcele de stand op 31. Nog voor er werd gedraaid verkleinde mevrouw Kort-Boot de achterstand tot 32. Na de hervatting een gcüjkopgaande strijd waarhij Burgh zich het produktiefst toonde. Door treffers van Rinus Kloet cn Joop Hanse kwam de eindstand op 52 voor Burgh. S.K.N.W.K.Z.S.C. 33 Bijzonder fel en hard werd er in deze wedstrijd om de puntjes gestreden. Na dat S.K.N.W.K. een zware druk op de Z.S.C. voste had uitgeoefend wist Jan v. d. Bijl op verrassende wijze uit een doorloopbal Z.S.C. de leiding te geven: 01. S.K.N.W.K. bleef een veldover- wicht behouden maar pas uit een straf- worp gelukte het Jan de Jonge de ba lans in evenwicht te brengen. 11. Na de hèrvatting gaf Chris de Braai S.K. N.W.K. met een prachtig schot de lei- dinz: 21. maar het hard werkende Z.STC. wist door Henk van Oeveren de stand weer gelijk te maken: 22. Na de vakverwisseling kon Leen Stoutjes- dijk S.K.N.W.K. weer de leiding geven (32), waarna dezelfde speler nog een paar fraaie kansen om zeep bracht, in de allerlaatste minuut gelukte het Jan v. d. Bijl nog voor Z.S.C. een zwaar bevochten puntenverdeling uit het vuur te slepen: 33. BROUWERSHAVEN—UNITAS 4—2 Deze wedstrijd liet duidelijk zien hoe microkorfbal gespeeld moet worden. Het leder werd snel over gespeeld, waarbij lijf aan lijf werk geheel uit de boze was. Beide teams wogen goed te gen elkaar op, waarbij de iets betere produktiviteit van de Brouwenaren de doorslag gaf. Met een fraai schot kon de gelijkmaker zorgde: 11. Na de vak- verwisseling zorgden Cees Wurht en Kees de Moor voor 31 met welke stand werd gedraaid. Unitas kon hier na door mej. O. Simmers de achter stand terugbrengen tot 32 waarna mevrouw v. Ruiswijk-Bil bepaald pech had met een van haar schoten, waar uit de bal uit de korf terug in het veld sprong. In de slotfase wist Corrie van Beveren de overwinning voor Brou wershaven veilig te stellen 42. W.I.K.S.K.N.W.K. 1—2 S.K.N.W.K. heeft zich in deze wed strijd terdege moeten inspannen om op beide puntjes beslag te kunnen leggen. Door een fraai doelpunt van Jan de Jonge sloot S.K.N.W.K. de le helft af met een 10-voorsprong. Na de hervat ting was het weer Jan de Jonge, die de korf wist te doorboren: 02. Nadat Piet Ketting de achterstand voor W.I.K. terug had gebracht tot 12 moest S.K.N.W.K. zich in de slotfase nog hardnekkig verdedigen om haar voor sprong te behouden. Z.S.C—BROUWERSHAVEN 1—2 Deze wedstrijd geleek meer op rugby en had met microkorfbal eigenlijk weinig te maken. Bikkelhard werd er op de man gespeeld, waardoor vaak botsingen niet waren te voorkomen, welke geluk kig alle nog goed afliepen. Met een doelpunt van Jan v. d. Bij! kon Z.S.C. de le helft afsluiten met een 10 voorsprong. Na de hervatting gelukte het Huib v. d. Weele de gelijkmaker in de korf te laten verdwijnen 11. Kort voor tijd kreeg de vrijstaande mej. De Nooijer bet leder toegespeeld, waarna zij onberispelijk inschoot 12. OUWERKERK Notabelen herkozen De stemgerechtigde lidmaten van de Ned. herv. gemeente te Ouwerkerk heb ben tot notabel herkozen de heren M. A. Swenne en J. J. v. Westenbrugge. Burgerlijke stand POORTVLIET. allen: W. C. Elenbaas-Krjjger d J. B. de Groen-HeiJboer z. H. Heijboer-Quist d. A. J Bjjnagle-Anthonisse r. M- Jansens- Deurloo z. Getrouwd: C. Koning 39 J. en P M. van der Kolk 29 j Overleden: J. Jasperee S6 J. wedn v J. Duijn- houwer A. P Hartog 74 wedn v P M Stee. P. Geluk 71 j M de Jager 77 ev. DUIVELAND. Bevallen: A. J. v. d Ende-de Jonge z. P. Kooijman-Verheul d. J. J Beije-Reinhoud z. K. den Haan-Goudzwaard d. J Joppe-Dorai Getrouwd: H. W. Kcsteloo 21 J. en A. J. Heijboer 22 J M. Otte 21 J. en D. J. J. Ver steeg 22 j. A. J Peute 25 J. en J. Bom 22 J. Overleden: A- W. van Oost 72 J. wed v. G. Doudzwaard. A. P. vnn Bloois 92 J. MIDDEN SCHOL" WEN'. ZIERIKZEE. Bevallen: E. H. Braam-Stouten d. P. T. la Grand-van Popering z J J. Dorreman-Ravia A. Spitlers-de Vries d. C. J. B. Roskma- n Dam z. A. J. van der Wckken-Viergever Voorstel in de raad niet afbreken, maar bestemmen voor onder meer de recreatie. Van- daar dat b. en w. de raad, die 10 januari a.s. bijeenkomt, voorstel- ,ii !M Ks™ tK bijdrage zoutschade r*p IOp zichzelf vinden b. en w. de handel- Bruinisse is het niet eens met een wijze van het ministerie te waarderen, beslissing, die het ministerie van volkshuisvesting en bouwnijver-jterie de woninghuren niet verlaagd wor- heid heeft genomen in verband met en de woningen pas financiële voor- neten vrw-n ZUID BEVELAND KAMPERLAND Oogstcollecte De oogstcollecte in de hervormde kerk te Kamperland heeft 5042 opgebracht. YERSEKE Rijkspostspaarbank BIJ de rijkspostspaarbank te Yerseke is in de maand december f 18.172.21 meer uitbetaald dan ingelegd. De Inleg bedroeg 28.674,47 en de Uitbetalingen 46.846.68. KRUININGEN Rijkspostspaarbank De inleg bij de rijkspostspaarbank te len tegen deze beschikking in be- ."dTÜ lESSS! De totale inleg bedroeg 22.228,68 en de uitbetalingen bedroegen totaal 24.484,86. de zoutschadevergoeding van 56 stenen noodwoningen in de ge meente. Het ministerie wil het be drag van de door de stormvloed van februari 1953 aaugeriehte zoutschade ruim 143.000 aanwenden om de kosten te verla gen van het gebouwde of in aan bouw zijnde bouwvolume, dat als vervanging moet fungeren. Dit past niet in de beleidslijn van de ;eineente: zij wil de noodwoningen BRUSE BOYS-YERSEKE 1-1 De vier weken rust scheen beide teams bepaald geen goed te hebben gedaan Het tempo lag bijzonder laag, waarbij vaak nog slordig werd geplaatst. Daar de verdediging vaak meester van hun terrein bleven speelde de strijd zich in hoofdzaak op het middenveld af. In de 34e minuut wist Bruse Boys de leiding te nemen na uitstekend werk van Schults, die v. d. Dries een niet te mis sen kans gaf 1-0. In de tweede helft kregen de Boys enige uitstekende kan sen om hun voorsprong op te voeren. Duinhouwer had eenmaal pech toen een uitstekend schot van hem op de lat be landde. Een harde schuiver van Schults ging rakelings naast, terwijl v. d. Werf en Duinhouwer bij enige goede kansen de juiste richting misten of te zacht schoten om succes te kunnen boeken. Met het verstrijken van de tijd nam Yerseke het initiatief meer en meer in handen. Op het middenveld zette Nolet zijn voorhoede steeds weer aan het werk. Nadat doelman Den Ouden al eni- (e malen de handen uit de mouwen lad moeben steken moest hij zich negen minuten voor tijd zwichten voor een schot van M. Minnaert 1-1. Yerseke kreeg hierna nog de beste kansen op de zege maar Den Ouden wist door uit stekend ingrijpen de balans in evenwicht te houden. MEVO-NIEUWLAND 1-3 In een niet op een bijzonder hoog peil staande wedstrijd heeft Nieuwland dank zij een grotere produktiviteit op beide puntjes beslag kunnen leggen. Bij Mevo, dat in deze wedstrijd uitgespro ken de beste kansen heeft gekregen, ging de voorhoede mank aan een grote schotioosheid. In de 20e minuut slaagde Mevo erin weer op gelijke hoogte te ko men toen F. de Oude onhoudbaar in schoot 1-1, met welke stand ook dc rust aanbrak. Door slecht ingrijpen van de Mevo-verdediging werd doelman WALCHEREN MIDDELBURG Jaarverslag diaconie hervormde gemeente Uit het pas verschenen jaarverslag over 1962 van de diaconie van de hervormde gemeente te Middelburg blijkt, dat zo wel de uitgaven als de ontvangsten over dat jaar belangrijk zijn gestegen. De op brengst van de collecten en de giften gaf, vergeleken bij 1961 een belangrijk ste stijging te zien. De ontvangsten van de diaconie bedroegen 74.499,90 (in '61 52.294,72) en de uitgaven 54.553.63 34.211.36). De uitgaven voor rusthuis „De Griffioen" stegen 128.407.53. Deze stijging houdt ver band met de uitbreiding van het rusthuis eind 1961. De uitgaven voor het maatschappelijk werk bedroegen 5.003,74 en die voor de gezinsverzorging 21.653,92. Voor de bejaardenzorg was dit bedrag 19.258,14 Op 1 juli 1962 is de samenwerking tus sen de hervormde gemeenten van "t Zand en van Middelburg op diaconaal terrein een feit geworden. Vertegen woordigers van 't Zand zijn tot de com missie voor het rusthuis en voor de com missie voor het maatschappelijk werk, de gezinsverzorging en de bejaarden hulp, toegetreden. B(j de commissie voor Ie gezinsverzorging en bejaardenhulp .•aren ultimo 1962 werkzaam 4 gezins- erzorgsters 8 gezinshelpsters en 10 werkneemsters voor een gedeelte van de week. Inwonertal Clinge nam toe met 19 Het zielental van de gemeente Clinge nam in het afgelopen jaar toe met 19. Op 31 december 1962 bedroeg het aanta! ingezetenen 3642 (1912 mannen en 1730 vrouwen). Dit aantal vermeerderde door geboorte met 70 (40 manhen en 30 vrouwen) en door vestiging met 89 (43 mannen en 46 vrouwenhet verminder de door overlijden met 34 21 mannen en 13 vrouwen) en door vertrek met 106 (61 mannen en 45 vrouwen). Op 31 december 1963 bedroeg het inwonertal dus 3661 (1913 mannen en 1748 vrou wen). Er werden 32 huwelijken voltrok ken, er werden geen echtscheidingen in geschreven. Bij de Vaate reeds in de le minuut na de hervatting verslagen (1-2). De thuis club kreeg hierna nog prachtige kan sen op de gelijkmaker. Van de Velde schoot eenmaal in vrije positie hoog over terwijl De Oude en Rossen enige fraaie kansen om zeep brachten. Kort voor tijd werd het lot van Mevo definitief be slist toen een hoge voorzet van Nieuwland linksbuiten in een doelpunt werd omgezet 1-3. S.K.N.W.K.-BEREN 2-6 Hoewel de uitslag dit niet zou doen ver moeden heeft het in deze belangrijke wedstrijd in de 2e klas B lang niet aan ning ontbroken. Tot een kwartier tija was de stand altijd nog gelijk na enige kostbare foutjes in de defensie de Nieuwerkerkers noodlottig werden. Door deze overwinning hebben de Beren hun kansen op het kampioen schap weer aanzienlijk weten te vergro ten. Het begin was hoopgevend voor S.K.N.W.K. daar midvoor De Jonge met een uitstekend schot zijn club de leiding Icon geven 1-0. Technisch speelden de bezoelcers wel iets beter maar door hard werken wist de thuisclub deze tekortko ming te compenseren. Toch kon niet voorkomen dat Olivier de gelijkma ker achter doelman v. d. Wei plaatste 1-1, terwijl Flipse met een bekeken balletje de ruststand op 1-2 bracht. Na de hervatting wist linksbuiten H. Wan del met een fraai schot de spanning weer geheel te laten terugkeren 2-2. Er ontspon zich hierna een spannende strijd om de leiding welke tot een kwartier voor tijd onbeslist bleef. In een snel tem po wisten de Beren hierna vier doel punten te produceren. Eerst gaf Oli vier met een kopbal zijn club de leiding waarna Flipse. Olivier en Den Herder doelman v. d. Wel het nakijken gaven. WIK-BROUWER SHAVEN II 2-3 In deze nog al tamelijk hard betwiste wedstrijd zyn de bezoekers er met de hakken over de sloot in geslaagd beide puntjes mee naar huis te nemen. een goede combinatie met M. Roon Den Boer Brouwershaven de leiding te geven 0-1. De thuisclub stelde hierna al les in het werk om de bakens te ver zetten. Na een goede combinatie gelukte het Berrevoets de gelijkmaker te laten aantekenen 1-1. Nog voor het ingaan van de rust konden de bezoekers weer de leiding in handen nemen toen Roon na een goede combinatie met A. Roon de WIK-doelman geen kans gaf 1-2. Na de hervatting was het dezelfde speler die de voorsprong wist op te voe ren tot 1-3. WIK gaf zich nog niet ge wonnen en na een aantal vergeefse po- ringen gelukte het Berrevoets de ach- erstand te reduceren tot 2-3. Bijzonder innig werd hierna nog om de puntjes gestreden. WIK kreeg nog een uitste kende kans op de gelijkmaker toen Ver hage een strafschop kreeg te nemen welke evenwel naast werd geschoten. ZIERIKZEE n-KWADENDAMME 4- Op een moeilijk bespeelbaar veld zqn de Zierikzee reserves er op verdiende wijze in geslaagde op beide puntjes be slag te leggen waardoor zij zich op gelij ke hoogte met Renesse aan de leiding van de le klas B hebben weten te plaat sen. Nadat doelman Franssen een hard schot van v. Ham op uitstekende wijze had weten te keren moest hij in de 21e minuut voor een schot van Goedegebuu- re, dat door Verbeek van richting werd veranderd, kansloos zwichten 1-0. Aan de andere kant wist doelman Van Geesbergen een vrije trap op uitsteken de wijze onschadelijk te maken. Wel kreeg Van Geesbergen even later het nakijken maar wegens buitenspel werd dit doelpunt geannuleerd. Na een half uur spelen ging T. Klink handig langs enige verdeHigers waarna hij het leder naar de vrijstaande Van Ham over speelde die maar voor het inschieten had 2-0. Vier minuten later hadden de rood-zwarten weer succes toen Tiggel- hove het leder voor doe! plaatste waar rechtsbuiten Meijer klaar stond om via de staander in te schieten. In de 43e min. ging linksbuiten Tiggelhove door de defensie van de bezoekers wat 4-0 betekende. Na dc hervatting blaken beide teams al hun kruit te hebben ver schoten. ZIERIKZEE-BROUWERS HAVEN 3-0 Zierikzee paste zich op het gladde veld heel wat beter aan dan de Brouwenaren. delen voor de gemeente kunnen afwer pen, als ze geheel „rijksbijdragevrij" zijn. Het college benadrukt, dat dé raad de noodwoningen niet wil afbreken zoals in het besluit uit Den Haag opge sloten ligt maar de woningen voor recreatie of industrie wil handhaven B. en w. brengen de raad in herinnering, dat het gemeentebestuur noch door fi nanciën. noch door „volkshuisvesting en bouwnijverheid" gehoord is. voor zij hun beslissingen namen. Zij wijzen er op. dat het gemeentebestuur in elk geval het recht heeft te vragen of de noodwonin gen gehandhaafd mogen blijven. „Tot nu toe is dit niet gebeurd, omdat de wonin gen nog maar ten dele ontruimd zijn en overigens de tijd nog niet rijp werd ge acht", schrijven zij in de toelichting. Als de raad in de beslissing van het ministerie berust, betekent dit dat de noodwoningen niet met rijksmiddelen zoutschadevrij worden gemaakt, wan neer zij mogen blijven staan, zo onder streept het college. Het vindt het „bij zonder wenselijk" om deze laatste moge lijkheid door het aantekenen van beroep te conserveren en intussen de kansen tot handhaving van de noodwoningen te on derzoeken. Het college tekent daarbij aan, dat als bij dit onderzoek mocht blij ken. dat deze noodwoningen toch afge broken moeten worden of de zoutscha devergoeding voor de doeleinden van de raad niet ter beschikking komt, het voorgestelde beroep in te trekken. Dan kan de getroffen regeling, die op zich- zelfs niet ongunstig is, worden behou den. Meubilair Nog een ander agendapunt houdt i band met zoutschade als gevolg van ramp in 1953: het verzoek van de i eniging voor gereformeerd onderwijs de medewerking van de gemeente bij de aanschaf van 132 leerlingensets en podia met klasbureaus en stoel voor de. leerkrachten. Daarnaast wil het be stuur ook een elektrische vloerwrijver aanschaffen, vier bijzettafels met stoel en nieuw meubilair voor de hoofdenka- mer. B. en w. stellen voor niet aan alle wen sen medewerking te verlenen. Zij wijzen erop, dat het meubilair niet onbruik baar is, omdat het te oud is; de school werd in 1950 ingericht. De ijzeren buis frames van de schoolbanken, het meu bilair van het onderwijzend personeel en het meubilair van de hoofdenkamer zijn door het zout aangetast Gezien de slechte financiële positie van de gemeen te en de omstandigheden in de school stellen b. en w. voor medewerking te verlenen bij de aanschaf van leerlingen sets over een periode van vier jaar. Nu wil de gemeente 20 sets aanschaffen voor de zesde klas. In de volgende jaren komen dan de andere klassen aan de beurt. In dezelfde geest willen b. en w. medewerking geven bij de aankoop van 4 podia met klassebureau en stoel. Zij gaan akkoord met de aanschaf van een elektrische vloerwrijver en van nieuw meubilair voor de hoofdenkamer (bu reau met stoel en 2 fauteuils). De kosten van de in het verzoek gevraagde meubilair e.d. worden globaal geraamd op 14.000. Bij het voorstel van b. en w. is dit bedrag teruggebracht tot 3500 gulden. LEZERS SCHRIJVEN VIERING OUD NIEUW De overgang van 1963 naar 1964 la ook weer in Middelburg met de nodige! uitbundigheid gevierd. De een meent dit te moeten doen door de straten op te breken, en te trachtten zo veel mo- gelijk te vernielen, met als gevolg dat de dienstdoende politieagenten een hoogst onaangename avond hebben, ter wijl de ander, al diep in de A.O.W. met wat meer gemengde gevoelens de drem pel van de tijd overschrijdt. Och, op een dergelijke leeftijd heeft men. zeker niet op zo'n moment nog behoefte aan veel lawaai. We zaten dan ook stil en in gedachten de 12 slagen van de Lange Jan af te wachten. Toen gebeurde het. Een drietal muzi kanten van het "t Zand. meende van het oude jaar afscheid te moeten nemen door gezamenlijk te spelen het Ko raal „Blijf bij mij Heer als weer de avond daalt". Daarna word 1963 met een taptoe-signaal officieel dichtge draaid, terwijl"het nieuwe jaar met een naar luide fanfares werd begroet. Kijk dat was nu een aardige wijze van Oud en Nieuw vieren. Bedankt jongens, na jullie wel zeer passende muziek zal het ook voor ons in 1964 „waerachtig wel weer gaen". Middelburg. Opmerker. VERGIFTIGEN VAN DIEREN In de Zak van Zuid-Beveland zijn In de laatste maanden op zijn minst 5 katten en 2 honden vergeven. Via de krant wil ik een beroep doen op de vergifstrooier of hij zijn werk wil stoppen. Of laat hij dan als hij voort wil gaan zijn eigen beesten vergiftigen. Ik hoop dat de vergifstrooier gevonden wordt en dat hij zijn straf niet zal ont lopen. Onze poes is ook vergiftigd, Wij hebben de dierenarts nog ingeschakeld maar het mocht helaas niet meer baten. En ook wij treuren heel erg om onze poes. Ik hoop dat de dader er eens goed over nadenkt wat hij de dieren en men sen aangedaan heeft. Baarland. Een lezer. Noot van ce redactie. Bij de politie (post en groep) werd geen aangifte ge daan. Er is ook niets bekend van ver- giftigingsgeval I en. DE E.E.G. De E E.G. zoals die thans is samen gesteld uit zes landen, welke hoofd zakelijk zuidelijk georiënteerd zijn, met half fascitische ideeën, is niet geschikt voor Nederland. De sympathie van de Gaulle voor Spanje en Portugal is daarom begrijpelijk. De aansluiting van Engeland, en de andere democratische staten, zoals Denemarken, Noorwegen, Zweden en (eventueel) Finland, past niet in hun beginselen. Gezien de na delige gevolgen voor Nederland, welke het lidmaatschap van de E.E.G. ver oorzaakt. is het noodzakelijk dat Neder land het lidmaatschap spoedig opzegt. Wanneer alle staten van Europa bij de E.E.G. aangesloten zijn. kan men oas spreken van een E.E.G. Nederland is thans een vazalstaat van Frankrijk, en dus niet vrij in doen en laten. Vlissingen. J. Regoord. VEILING ROTTERDAM. 3 januari Aardappelen 1517. Andijvie 86 97 Rode kool 11—19. Gele kool 19—25. Sla IA M. IC 11—16. Spruiten IA 83—111, 2A 63—81. IB 90—95. 2B 29—45. 1D 96—108. Prei 2651. Selderij 22—30 Peterselie 2326. Grote peen 1116. Uien 97. Boerenkool 3031 Witlof IA 79—93. 2A 71—81, IB 72—86, 2B 65— 112 50—13 25. 70 Aanvoer 48.000 kg. Kleiaardappelen Golden Delicious 1 AA 57—68. IA 52—62. IB 39—51. Cox Orange Pippin 1AA 99—105, IA 92—96. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM. 6 Januari. Kleiaardappelen 35 mm opwaarts: Eigenheimers 13 00—16.00. Bintje 11 00—12.75. Bevelander 14.00—17.00. Meerlander 1200— 13 50. IJselster 8SO—10.00. Kleiaardappelen 38 mm opwaarts: Eigehel- ■16.50. Bintje 11.50—13 00. Furore VEEMARKT ROTTERDAM. Totale aanvoer 1580- Vette koeien er 1258. Varkens 322. PI...HIi Prijzen (resp. voor le. 2e en 3e kwaliteit) I delsvoorwaarden vastgesteld voor d*é verkoop de export geen handel. Zandaardappelen 35 mm opwaarts: Bintje 9 00 IJselster en Liberlas geen handel Zandaardappelen voor de export geen handel. Stemming: binnenland: rustig; export: geen handel I Voeraardappelen: 2 50i 75. Prijzen berekend per 100 kg en op de han- I delsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop (in ets per kg) van consumptieaardappelen op wagon, schip Vette koeien 370400 330—370 280—300 of auto. Varkens (levend gew 260 257 254 j koeien: aanvoer tamelijk, handel vlot, I GRAANBECRS ROTTERDAM, prijzen prijshoudend, prima's boven notering-16 Januari. Tarwe volgens monster 17 pet Varkens (levend gew.): aanvoer iets ruimer, vocht, tot 35.75, levering deze week. franco handel redelijk, prijzen niet hoger, prima Rotterdam per schip. vleesvarkens boven notering, slachtzeugen Zomergerst. volgens monster. 24 00—27.00. per kg. Haver, volgens monster. 22 00—24 00 Groene I erwten, volgens monster. 40 00—50 CO Schok- VISMIJN COLIJNS PLAAT kers. volgens monster, 40 00—6000. franco 2737 kg exportgarr.aien 1.22—1.52. 247 kg Rotterdam, schar. 332 kg bot. 16 kg wijting. 34 kg ka- bel jat v. 14 SCO kg sprot. 316 kg ongesorteerde VEILING BERGEN OP ZOOM 6 januari. Andijvie 64—30. Sla 5—12 Witlof 50 —78. Breekpeen 6—S. Waspeen 18—34 Rode kool 8—14. Witte kool 6—13. SavooieXool 20— 33.- Spruiten 20—1.42. Prei 11—35. Selderij 3542 p bos Cox Orange 7090. Jonathan 2546. Goudrenetten 25—35. Golden Delicious 40—58. VEILING V.V.Z.B. GOES 6 Januari Groenten: per kg: Andijvie I 75 82. n 64—73. Prei AI 32—49. AU 16—30 Witlof AI 67—72. AU 53—63. BI 64-67. BU 56—60, af wijkend 31—43. Spruiten AI 85. All 36—65, die de grootste moeite hadden om op de Bii 28—37. afwijkend 26. Rode kool I 14. II been te blijven. De 3-0 overwinning, 9—14. BI 8—15 Groene savooiekool n 16—27 waarmee revanche werd genomen voor de in de uitwedstrijd geleden nederlaag, was dan ook geheel verdiend v.oor de thuisclub. In de le helft namen de rood zwarten een 1-0 voorsprong door de de buterende Wanrooy. Na ae hervatting bleef Zierikzee het beste van het spel behouden wat Ben Moelker met twee treffers tot uitdrukking wist te brengen. Boerenkool I 10—16. IX 10—17. Gele kool U 19. Uien U 8. idem geschoond 26. Peen BI 4—13. Bil 3. COÖPERATIEVE VELUWSE EIERYEILING Aanvoer 337.793 stuks, handel vlot. Prijzen (per 100 stuks): eieren van 49-54 gram 7 83— 8.34. 54-59 gram 8.44—9.13. 59-64 gram 9.24— 11.42, 64-69 gram 11,29—12.62. VLASMARKT ROTTERDAM. 6 Januari- Waterrootvlas: lage soorten van 2.25 tot f 2.45. middensoorten van 2.50 tol f2.70. best vlas van f2.75 tot ƒ3.00 Dauw- rootvlas: van 1.90 tot 2.40. Breekvlas: van 1.00 tot 11.80. afhankelijk van kwaliteit en bewerking. Gezwingelde tokken: van 0.30 tot 1,17. De produktie van waterrootvlas was In de afgelopen week iels ruimer dan vorige week en bestond hoofdzakelijk uit lagere- en mid densoorten. terwijl het aanbod van goede middensoorten en best vlas gering was Voor alle soorten was belangstelling, maar door te hoge vraagprijzen van verschillende vlassers werd de produktie niet ten volle verkocht. De Prijzen bleven op het peil van vorige week gehandhaafd. De produktie van dauwrootvlas onderging geen wijziging, het aanbod werd verkocht, de prijzen ondergingen geen verandering. Breekvlas is nog steeds van weinig betekenis, de produktie blijft beperkt tot enkele dauw- rootsoorten, welke nauwelijks opgenomen worden. De aanvoer van gezwingelde lokken Is vrij normaal, de produktie wordt wekelijks verkocht, de prijzen bleven nagenoeg onver anderd-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 11