Telefoondistrict Breda heeft 70.000 abonnees Minder zeeschepen in havens van Vlissingen Ostoeriohotel nu Witte v. Haemstede AGENDA WALCHEREN ZUID-BEVELAND Vredesoffensief van president Johnson NOORD-ZEELAND ZIELENTAL 'S-GRAVENPOLDER IN 1963 MET 37 TOEGENOMEN Aantal binnen schepen nam echter toe VRIJDAG 3 JANUARI 1964 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 6 Fam. Raats te Moerstraten ln 1970 ongeveer 130.000 aansluitingen De heer Raats aan de Boswykdreef te Moerstraten in de gemeente Steenber gen is dinsdagmorgen als zeventigdiii- zendste abonnee aangesloten op het te lefoonnet van het P.T.T.-district Breda. Het was voor het district een bijzondere gebeurtenis, waaraan men niet zonder meer voorbij wilde gaan. Verscheidene functionarissen van de P.T.T. uit het district waren naar de woning van de familie Raats gekomen om bij de aan sluiting aanwezig te zjjn. De familie Raats had bij dit alles het voordeel de aansluitkosten van f 93 niet behoeven te betalen. De directeur van het telefoondistrict, ir. J. C. T. Blankert, overhandigde de heer en mevrouw Raats een taart, die de vorm had van een telefoontoestel met daarnaast de hoorn, waarop het getal 70.000 stond. Daarna voerde de neer Raats het eerste telefoongesprek, waar voor burgemeester mr. J. M. van der Meer opbelde. Bij de plechtigheid was ook de adjunct-directeur, ir. E. H. M. Terheggen, aanwezig, benevens onder anderen de chefs van de buitendienst, de binnendienst en commerciële zaken, respectievelijk de heren J. H. Ritter, J. J. N. van de Laar en J. C. Goedel. Steeds sneller VLISS1NGEN Brandje in Dr. Dreesgebouw De Vlissingse brandweer Is donderdag avond gealarmeerd voor een brandje in het dr. Dreesgebouw aan de Molenstraat te Vlissingen. Door verkeerde plaatsing van een kachel had de lanibrizering vlam gevat. De rookontwikkeling van het smeulende hout was door ae plafonds in de boven de zaal liggende woning doorgedrongen. Hierdoor gealarmeerd waarschuwde de bewoner de brandweer die door het wegtrekken van de smeu lende lambrizering de brand in de kiem wist te smoren. De schade was zeer ge ring. Het aantal telefoonaansluitingen in het district, omvattende West-Brabant en Zeeland, bedroeg in 1954 35.000, de veer tigduizendste werd in april 1956 bereikt, de vijftigduizendste in oktober 1959 en de zestigduizendste in maart 1963. Hier uit moge blijken, dat elk tienduizendtal steeds sneller werd gehaald, respectie velijk in SVit 7&Vi en jaar. Men verwacht, dat de vraag naar nieu we aansluitingen steeds versneld zal blij ven toenemen. Die vraag maakt een ongehoorde ontwikkeling door elk jaar is er ongeveer twintig procent meer vraag dan het voorafgaande jaar. Naar het zich laat aanzien zal het district in 1970 ongeveer honderddertigduizend aansluitingen tellen. De vraag bedraagt op het ogenblik 2500, een gunstig cijfer ten opzichte van het gehele land. waar honderdduizend mensen op een telefoon aansluiting zitten te wachten. Dat het aantal wachtenden voor het district Bre da zo laag is, is te danken aan de vrij late automatisering van het gebied. De sterk groeiende belangstelling voor het medium telefoon vraagt steeds gro ter investeringen in gebouwen, kabels, centrales en dergelijke. De middelen voor deze investeringen blijven achter bij de behoefte. Het gevolg is. dat de telefooncentrales vollopen en het aantal op aansluiting wachtenden toeneemt. Door middel van de 70.000 aansluitin gen. die nog net op de laatste dag van het jaar volgemaakt werden, zullen in 1964 naar wordt verwacht vijftig mil joen lokale, veertig miljoen interlokale en 600.000 internationale telefoonge sprekken gevoerd worden. WESTKAPELLE P. Cijsouw nam afscheid als organist In de oudejaarsavonddienst nam de Ned. hervormde gemeente te Westkapelle af scheid van de organist, de heer P. Cij souw, die ruim 15 jaar deze functie heeft vervuld. Ds. W. Oosthoek bracht de scheidende organist hartelijk dank: „U hebt uw gaven gegeven tot opbouw van de gemeente". Als blijk van waardering ontving de organist een dagboek en een ingelijste foto van het orgel. Ook de voorzitter van de kerkvoogdij, de heer M. Hengst, sprak waarderende woorden. De heer Cijsouw sprak ten slotte een dankwoord. Automatisch Het automatisch telefoneren met België zal in 1965 mogelijk zijn van uit de sector Temeuzen, welke daar- Het hotel „Witte van Haemstede" te Haamstede is donderdagmiddag in een nieuwe opzet van start gegaan: het vroegere „Ostoerio"-hotel heeft gisteren zijn deuren geopend als „grandhotel" Onder directie van de heer J. J. Sterken- burg komt „Witte van Haemstede" in bedrijf als hotel-café-restaurant. Naast het zomerbezoek kunnen ook permanen te gasten er een onderdak •.•inden. Daar mee krijgt het hotel 72 bedden een ruimere basis. De directie van stich ting „Ostoerio", die het beheer over hel hotel voert heeft met deze nieuwe plan nen ook het oog gericht op het vliegveld Haamstede. Zij wil in dit verband de rijksluchtvaartdienst benaderen om het vliegveld zo spoedig mogelijk voor lijn diensten opengesteld te krijgen. De her opening gebeurde donderdag zonder offi cieel vertoon. JEUGDSPORTLEIDERSCURSUS IN VLISSINGEN VAN START De Vlissingse wethouder Ch. J. Gillissen Verschage heeft donderdagavond de vijf de jeugdsportleiderscursus in Vlissingen geopend. Dit gebeurde in het voormalige Leger des Heilsgebouw. waar negentien cursisten gedurende dertien weken on derricht zullen ontvangen. Op het pro gramma staan sporthygiëne. algemene sportproblemen. praktijk en opvoedkun de. De docenten zijn dokter J. Stumphius cn de heren F. Naerebout en H. J. Bra ker. Deze cursus leidt op voor het jeugd- sportleidersdiploma van de Nederlandse sportfederatie en wordt georganiseerd door de stichting sportbclangen te Vlis singen. De heer A. Knol die namens de N.S.F. enkele woorden sprak, wees op het belang van deze cursus in verband met de grote behoefte aan goede leiders in de verschillende sportverenigingen. Geslaagden „De Ruyterschool" Aan de „De Ruyterschool" te Vlissingen slaagde voor het S.W.T.K. diploma A: L. de Nooyer; voor het S.W.T.K. diploma B-I slaagden J. H. Veen en L, Smit; voor S.W.T.K. diploma B-II: A. Gillesse en A. C. Verbokkem; voor het S.W.T.K. diplo ma C-H: J. Potappel, P. J. van Liere en D. Gooris; voor 3c stuurman G.H.V. slaagden H. T. Schaaf en W. A. Noord- hoek; voor le stuurman G.H V.: W. H. M Brueren en J. R. v. Amerongen: voor radiotelegrafist 2e klasse: M J. G Ch. Vliegen; voor radarnavigator slaagden: A. van Morgen, J Klein Rooseboom. C. J. van Tuil. J. J. v. Schagen, J. v. d. Ree, J. F. Tiemes. J. Luteijn Ch. J. M. Petiet en F F. Sundquest. Benoeming Met ingang van 15 januari 1964 is op nieuw benoemd tot burgemeester van de gemeente Biggekerke. burgemeester J L. Dregmans te Koudekerke. VANDAAG Middelburg Electro: De wet van het zWaurd, 19.30 uur, 14 Jaar. City: Die lustige Wltwe, 20 uur. Vllssl-igcn - Alhambra: Die lustige Witwe, 20 uur Luxor: De wet van het zwaard. 20 uur. 14 Jaar. Westdorpe Kunsthandel Troutzaerte: Ex positie Jan van 4e Ven Goes Grand- De wurger van Blackmoor; 20 uur. 14 Jaar. F-rfns var Oranje: Zeeuw- Be spultdag: 10 uur. mee de primeur voor het district Breda zal hebben. Daarna zullen suc cessievelijk de andere plaatsen vol gen. Zoals bekend bestaat slechts voor enkele plaatsen in ons land die mogelijkheid. Over de automatische aansluitingen met andere landen is nog niets bekend. De telefoondichtheid in het district Bre da ligt iets onder het landelijk gemid delde. Per duizend inwoners zijn er In het district negentig telefoonaansluitin gen. terwijl het landelijk cijfer honderd Mr. A. Leydesdorff plotseling gestorven mentsrechtbank in Amsterdam, is don derdag in het paleis van justitie tenge volge van een hartaanval overleden. Hy was in toga op weg naar een zitting van de derde kamer. Mr. Leydesdorff. die van 1927 tot 1929 volontair was op de secretarie in Mid delburg en vervolgens te Utrecht, ver vulde van 1931 tot 1950 diverse betrek kingen bij de rechtelijke macht in het voormalige Nederlands-Indië. Van 25 september 1951 tot 1 juni 1954 was hij lid van het hof van justitie van Surina me en vervolgens vanaf april 1955 rech- ter-plaatsvervanger in de rechtbank te Amsterdam. Op 18 december 1957 volg de zijn benoeming tot rechter in deze rechtbank. Mr. Leydesdorff maakte ge ruime tijd deel uit van een van de straf kamers van de Amsterdamse rechtbank, waarna hij rechter-commissaris werd. Sinds vorig jaar maakte hij deel uit van de derde kamer, die gewoonlijk scheep vaartzaken behandelt. „Vertrouwen in regeringsbeleid" De voorzitter van de Amsterdamse af- fectenbeurs, de heer J. C. van Marken heeft in zijn nieuwjaarsrede zijn ver trouwen uitgesproken in het beleid door de nieuwe regering te voeren, in de moeilijke situatie waarin onsl and zich bevindt. „Wij zijn daarbij in de gelukki ge omstandigheid, dat onze zorgen zich aftekenen tegen de achtergrond van een gezonde en gunstige financiële Indus tri- ëel-technische basis, dat het geen zorgen van armoede znn, al leidt een thans aan de gezichtseinder opdoemend mogelijk tekort aan winstmarges ongetwijfeld daarheen". ZEEUWSCH-VLAANDEREN AXEL Nieuwjaarsreceptie b. en w. Ter gelegenheid van de jaarwisseling werd donderdagmiddag in de raadzaal te Axel een receptie gehouden door het gemeentebestuur. Vele tientallen in woners uit alle lagen van de Axelse be volking, maar ook verschillende andere Zeeuws-Vlamingen kwamen burgemees ter M. K. van Dyke en de wethouders C. van Bendegem en M. L. M. Yaebacrt hun gelukwensen aanbieden. GROEDE N.V.V.-vrouwenbond vierde derde lustrum De N.V.V.-vrouwenbond te Groede heeft dezer dagen het derde lustrum gevierd. Dat gebeurde tijdens een feestelijke bij eenkomst, waarvoor de voorzitster me vrouw Faas burgemeester J. C. Eve- raers en de wethouders met hun echtge noten kon verwelkomen. Ook de lande lijke voorzitster, mevrouw Duim was daarbij aanwezig. Alle afdelingen die aangesloten zijn bt het N.V.V. in Groede waren vertegen woordigd door hun bestuursleden. Zij waren het die de jubilerende organisa tie enveloppen met inhoud kwamen aan bieden. Mevrouw Faas dankte voor de gulle gaven. Voor de ontspanning zorg de na het officiële gedeelte het Temeu- zense cabaretgezelschap „De hoepel" Tot slot was er nog een gezellig bal. AARDENBÖRG Verzoek bestrating Markt Aardenburg Maandag 6 januari komt de raad der gemeente Aardenburg voor de eerste maal in dit jaar bijeen ter behandeling van een agenda waarop onder meer voorkomen: een verzoek von J. van Bel- leghem en 20 andereD om de Markt ge heel of gedeeltelijk te doen bestraten. Een dergelijk verzoek was enkele maan den geleden door de caféhouder M. Le- kens op de Markt aan de raad gericht. Met 5 stemmen voor en 5 stemmen tegen werd her verzoek toen aangehouden tot een volgende vergadering. Kort voor de behandeling Ln de raad van begin decem ber trok de heer Lekens zijn verzoek echter in. Verder staat op de agenda het --'oofsbrieven van het islid L. J. de Clei HOOFDPLAAT Afscheid van kerkvoogd In het hervormd jeugdgebouw te Hoofd plaat heeft het college van kerkvoogden en notabelen en kerkeraad afscheid ge nomen van de heer M. Vinke, die ruim 30 jaar als secretaris-ontvanger van de kerkvoogdij heeft gefungeerd. President kerkvoogd Verplanke dankte de heer Vinke voor het vele werk in deze ge meente verricht. Als blijk van waardering bood de presi dent-kerkvoogd een radio aan. In zijn dankwoord voor het mooie ca deau zei de heer Vinke het werk met noegen te hebben gedaan. GOES Oud-papieractie Jeugddiaconaat Het enige tijd geleden opgerichte jeugd diaconaat van de hervormde gemeente in Goes houdt vandaag (vrijdag) een oudpapieractie ten bate van het maat schappelijk werk in de kerken in West- Irian (voormalig Nieuw-Guinea). De le den zullen met vrachtauto's en wagens langs de huizen gaan. Aanwinsten openbare leeszaal en bibliotheek De openbare leeszaal en bibliotheek te Goes heeft over december 1963 de volgende aan winsten gekregen: Romans: Andersch, De roodharige; Arnothy, Kardinaal in gevangenschap: Bralthwaite, Praten met meneer; Christie, Kerstmis van Poirot; Falke, Bodega Rhapsodie: Fitzwilliam, Is dokter Jago genezen? Gilbert, Klaplopers: Haasse, Het woud der verwachting; Jong. Hannibal de Carthager; Kampen. Hart zon der haat; Kray-Sjjsma, Schaduwen op de weg: Lofts, Een geur van kruidnagels: Van Manen-Pieters, En de tuinfluiter zingt: Mons. Stuivertje wisselen: Nordstrom, Een vrouw als Bengta; Ondei. Het grote land: De Ro berto. Het geslacht Uzeda; Scheffcr, Uitge steld geluk; Schoonover. Vrouwen om de kanselier; Spark, Memento Mori: Walter. De elfde nacht; Wolkers. Gesponnen suiker. Buitenlandse romans. Gregoire, L'ombrc et l'argent; Grenier. Le silence; Guilloux; Les batailles perdues: Mousset, D'un Japon se cret: Muller, Clem; Muno. L'hipparion. Nou- rissier. Les orphelins d'Auteuil; Palle. Les Marches: Peisson. Thomas et t'ange: Petit, Le bonhcur: Frank. Die Rëuberbande: Spey- er. Des Kampf um Tenia. Balchin. Seen dimley before dawn; Callaghan, The loved and the lost; Gallico, Love let me not hun ger; Metallious. No Adam in Eden: Spark. The girls of slender means. Studieboeken. Beeren. Beeldverhaal: Berga- mini. Het heelal; Booy, Het is stil op het Loo; Elias, Van Mammoet tot wet; Fiat 500D-600D: Gaulle, Charles de Memoires; Honderdvijftig Jaar Koninkrijk der Neder landen: Israël: Juliana Reglna: Nutting, Law- van Arabië: Van het Reve; Rusland beginners; Vilnay. Israël; Voor en na Waterloo; Williams; De Jacht op het virus; Van Wijk en Terpstra; Friesland: Van der Zeyde. Opvoedingsnood in pedagogische spel- behandeling. Basenau-Goemans, Kerstsproken: Poortman. Aardse weerscltijn; Van Dijke, De vierde wij- "t het oosten. Van onze adverteerders „Roovers Sport" in Goes met caravans De vakantiegangers, die er de aanstaan de zomer per caravan op uit willen trek ken, kunnen vandaag vrijdag en zaterdag in Goes hun licht opsteken over de mogelijkheden, die deze wagens bieden. De firma „Roovers Sport" uit Middelburg startte donderdag een show op dit gebied. Zeven kampeerwagens staan bij garage „De Koepoort" in Goes opgesteld om de bezoekers een kijkje te geven in de mogelijkheden, die er met caravans zijn. De collectie maakt duidelijk hoe prak tisch en „op het gebruik" de caravans zijn ingericht. De wagens zijn volledig ingericht: met zitbanken, die tevens als slaapbanken kunnen fungeren, met in pasbare tafeltjes, met een keukentje en met kastjes, waarin de spullen kunnen worden opgeborgen. Een van de cara vans is zelfs met het serviesgoed uitge rust. Het zijn wagens, waarin een keur van praktische snufjes is ondergebracht. Op ae show staat een caravan, die 6.30 m. lang, 2 meter breed is en een ge wicht heeft van 960 kg. De wagen biedt plaats aan zes personen. De andere ge showde caravans zijn kleiner van for maat: 3.20 m. lang en 2 meter breed, gewicht ongeveer 350 kg. Er kunnen vier kampeerders een plaatsje in vinden. Officiële publikatie VXISBINGEN w. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat voor kinderen beneden de leeftijd twee Jaar gelegenheid bestaat tot koste loos inenten tegen pokken en voor ouderen kosteloos herinenten op woensdag 8 janu- 1964 van 45 uur n.m. in het gebouw van het Medisch Centrum. Julianalaan 4. Vlissin- s-HEERENHOEK Schieting V.I.O.S. De schietvereniging V.I.O.S. te 's-Hoe- renhoek heeft dezer dagen een schieting gehouden b(j de heer P. Rijk Er waren 61 schutters van 15 verschillende ver enigingen aanwezig. De uitslag was als volgt: hoofdvogel P. Steketee van A.D. L.M. te Kwadendamme; eerste zijvogel C. v. d. Guchte van Spes-Nostra te Ove zande: tweede zij vogel A. v. d. Bulck van Eensgezindheid te "s-Heerenhoek; eerste bovenkal C. v. d. Guchte van Spes-Nostra te Ovezande; tweede boven kal P. Daal man van A.D.L.M te K wa de nda mme; eerste onderkal J. Rijk van W. Teil te Ovezande; tweede onderkal A. Martens van V.I.O.S. te 's-Heeren hoek na loting; le klep J. Doene. W. Teil te Ovezande, 2e klep J. de Rijke van Edele Handboog te Oudelande; derde klep P. Steketee van A.D.L.M. te Kwa- dendamme. Meeste kleine vogels Job Koens van Victoria te Kwadendamme (3 stuks). Succesvolle oliebollenactie KAPELLE Kleinfruitteeltdag op 28 februari De afdeling Kapelle en omstreken van de Nederlandse Fruittelers Organisatie en de vereniging van oud-leerlingen van tuinbouwwintercursussen zal in samen werking met de veilingvereniging „Ka- pelle-Biezelinge en Omgeving" en het rijkstuinbouweonsulentschap voor Zee land ook dit jaar weer een kleinfruit teeltdag organiseren. Ze zal gehouden worden op vrijdag 28 februari in de veilinggebouwen te Kapelle. Des middags zullen een viertal spre kers lezingen houden over verschillende aspecten op kleinfruitteeltgebied, ter wijl het in de bedoeling ligt des mor gens een tuinbouwbeurs annex tentoon stelling te houden van tuinbouw- en aanverwante artikelen. Dit laatste zal afhankelijk zijn van de belangstelling van handelaarszijde. Aangezien de in schrijving voor standhouders pas per 1 februari sluit, zal na die datum over wogen worden of het houden van een tuinbouwbeurs al of niet doorgang moet vinden. Voorlopig is de heer L. Wille- boer met de organisatie belast. Oliebollen zijn er te Kapelle en Bieze- linge met oudejaar in grote getale ver orberd. De muziekvereniging „Ons Ge noegen" te Kapelle hield op de laatste dag van het jaar een ollebollenverkoop- actie ten bate van het jeugdkorps. Bijna tienduizend bollen werden er aan de man gebracht. Gevonden voorwerpen By het groepsbureau van de rijkspolitie te Kapelle zijn inlichtingen te verkrijgen over de volgende gevonden voorwerpen: plastic regenbroek, windjack, aktentas met inhoud, schaats, een paar kinder wanten, portemonnee, onderdeel van ge- hooraparaat, kinderportemonnee met in houd. Rij kspostspaarbank over december Bij de rijkspostspaarbank te Kapelle werd in december 10.926,99 meer op genomen dan ingelegd. Er werden 140 stortingen gedaan tot een bedrag van 14.3o4,49. Het aantal terugbetalingen bedroeg 40 tot een totaal van 25.281,48. Er werd een nieuwe rekeninghouder in geschreven. YERSEKE Openstelling badhuis Met Ingang van 1 januari zijn de uren van openstelling van het badhuis aan de Bemhardstraat te Yerseke gewijzigd en wel 's vrijdags van 16.30-21.00 uur en 's zaterdags van 10 tot 12 en van 12.30 tot 17.30 uur. Leger des Heils verzorgde ontspanningsavond Het Leger des Heils te Yerseke verzorg de dezer dagen een ontspanningsavond voor bejaardëD in de zaal Nolet te Yer seke. Na opening door majoor P. E Hokke volgde gitaarspel, meditaties er poppenkast. Ook werd koffie met gebak geserveerd en ontvingen allen aan het slot van de avond een verrassing. De heer M. C. Hoogesteger bracht namens de bejaarden daïik. KORTGENE Benoeming directrice Tot directrice van het tehuis „Noord- Beveland" te Kortgene is met ingang van 1 april benoemd mejuffrouw M. van Liere tot dusver directrice van .Duin hof" in Ter Heide aan Zee, gemeente Monster. Gezaghebbende kringen In liet Witte Huis nebben gezegd, dat president -John son vastbesloten Is in 1«J6J een „niet ver slappend vredesoffensief" te voeren. Pre sident Johnson zou zich hebben voorge nomen nieuwe „doorbraken" naar de vrede te zoeken. Hij gelooft niet dat de Verenigde Staten zic h gedurende een vol verkiezingsjaar op de achtergrond moe ten houde n. Hij zou tegelijkertijd echter de militaire paraatheid van de Verenigde Staten willen verbeteren, aldus deze kringen. Rotje ontplofte in de mond van Theo Eerdmans (Van onze Haagse redactie) De Amsterdamse journalist Theo Eerd mans, bekend als quizleider van de te levisie, heeft in de nacht van oud op nieuw een rotje in zijn mond gekregen. Eerdmans. die op bezoek was bij zijn moeder in Rotterdam, stond met zijn kinderen buiten voor de deur naar het vuurwerk te kijken. Hij moest lachen en kreeg op dat zelfde moment een aangestoken rotje van de buren in zijn mond. Het vuurwerk plofte en verwond de Eerdmans ernstig in z(jn mondholte. Hij is opgenomen in het Rotterdamse ziekenhuis Dijkzicht. Onmiddellijk na het ongeval was Eerdmans per auto vervoerd naar de polikliniek van het ziekenhuis. Daar werd hij voorlopig be handeld en kreeg hij het verzoek op nieuwjaarsdag terug te keren. De pijn en het letsel bleken echter zo ernstig, dat Eerdmans toen hij zich woensdag meldde meteen werd opgenomen. OOSTBURG Bestuursmoeilij kheden vogelbeschermingswacht De vogelbeschermingswacht in West- Zeeuwsch-Vlaanderen houdt op 16 janu ari te Oostburg in „De Eenhoorn" haar jaarvergadering. Deze vereniging heeft bestuursmoeilijkheden. De functies van voorzitter en penningmeester zijn vacant terwijl secretaris H. Enkelaar aftredend Uit verdere mededelingen van de heer Enkelaar blijkt, dat een onderzoek naar de roekenkolonies niets heeft opgele verd. Het aantal lepelaars dat na de droge zomer van 1959 op trek het Grote Gat te Oostburg bezocht is sterk ver minderd. De jeugdleden R. Abrahamse, S. van Eek en H. A. Enkelaar maakten een inventarisatie van broedende zang vogels ln de Veerhoek. Brandgevaar is voor broedende vogels vooral in de dui nen, vaak aanwezig Met medewerking van het „Bosschap1, heeft men op een 40-tal plaatsen bordjes met het opschrift „Geen Vuur" aangebracht. Bij een op somming van zeldzame vogelsoorten wordt o.a. een kolonie van de bergeend genoemd in Breskens. Gevonden voorwerpen Op het groepsbureau van de rijkspolitie te Oostburg zijn nadere inlichtingen tc verkrijgen over de navolgende gevonden voorwerpen: een nikkelen benzinedop: 3 portemonnees met inhoud; een sjaal: een dameshandschoen: een huissleutel Zeiss Ikon 943018 XN no. 1; een Lips huissleutel; een bosje (3) sleutels: een paar gebreide kinderhandschoenen: een rood-groen geblokte sjaal; een bruin kinderwantje: een paar blauwe kinder wantjes; een blauw jack; eeD groene wollen sjaal; een passer; een contact sleutel Simca 8: een rood kinderwant je: een bruine herenhandschoen; een slee; een blauw-wit gestreepte sjaal: een gummibal: een hangertje met broche; een bruine linker wollen want. SLUIS Aanrijding bij Rozenoord Bij Rozenoord bij Sluis gebeurde dezer dagen een aanrijding, waarbij grote ma teriële schade ontstond. Een personen wagen, die in de richting Walplein reed werd in de flank geraakt door een an dere wagen, die uit de St.-Pieterscraat kwam eri in de richting Breskens wilde afslaan. Hot aantal zeeschepen, dat in 1963 gebruik heeft gemaakt van de havens van Vlissingen is kleiner dan het jaar daarvoor, namelijk 1826 tegen 2007 met een totale bruto registertonnage van 5.458.672 in 1963 tegen 5,907.339 vorig jaar. Het aantal binnensche pen daarentegen, dat de havens van Vlissingen aandeed, steeg van 1238 (589.257 ton) in 1962 tot 1425 (749.019 ton) in 1963. De achteruitgang van het aantal zee schepen is voornamelijk een gevolg van een geringer aantal schepen, dat hier bunkerde en van minder bijleg gers, zo blijkt uit het pas versche nen overzicht over 1963. Aan de andere kant vermeerderde het aantal zeeschepen dat kwam laden of lossen met 57 van 156 tot 213. hetgeen een verblijdende omstandigheid is. Van de ladende-, lossende-, reparatie- schoonmaak- en passagiersschepen bun kerden er tevens 32 (v.j. 13) olie, zo dat het aantal oliebunkerende schepen 1013 (v.j. 1123) bedroeg. Het kolen- bunkeren werd in 1963 gestaakt door gebrek aan belangstelling. De N.V. Hollandsche Stoomboot Mij. Amsterdam, gaf wederom elke week een afvaart. Deze dienst brengt lading aan uit Engeland en neemt lading me de naar Shorcham en Portsmouth. De ervoerde hoeveelheden nemen regel matig toe. Vanavond start S.D.K.B. microkorfbalcompetitie Vandaag vrijdagavond zal met de microcompetitie van de S.D.K.B., in het nieuwe gymnastieklokaal in „plan Mal tha" te Zierikzee een aanvang worden gemaakt. Deze eerste avond zal wor den geopend door de teams uit afdeling A. Het programma wordt geopend met de ontmoeting tussen Burgh en WIK, waarna S.K.N.W.K. zal aantreden tegen het in het afgelopen seizoen gepromo veerde Z.S.C. Vervolgens zal men Brou wershaven aan het werk kunnen zien te gen Unitas gevolgd door de ontmoeting tussen WIK en S.KN.W.K. Als laatste treffen staat voor deze avond op het programma de wedstrijd tussen Z.f en Brouwershaven. Gemeente 's-Gravenpolder Uitbreidingsplan komt goed op gang In de donderdagavond gehouden verga dering van de gemeenteraad van 's- Gravenpolder heeft burgemeester J. D. Jansen een overzicht gegeven van de belangrijkste gebeurtenissen uit het af gelopen jaar. De bevolking van de ge meente is niet 37 zielen toegenomen, wat de burgemeester de grootste jaar lijkse toename in zijn ambtsperiode noemde. Er zijn in het voorbije jaar dertien woningen gereed gekomen, elf zijn er in aanbouw en er lopen momen teel twaalf aanvragen die nog op een vergunning wachten. Ook is in 1963 het uitbreidingsplan vastgesteld goedgekeurd. Enkele percelen grond in het. uitbrei dingsplan werden reeds aangekocht en verdere aankopen zullen dit Jaar nog volgen. In verband met een brede be langstelling voor bungalowbouw en voor het industrieterrein zal uitvoering van het plan op korte termijn moeten gebeu ren. Moest een jaar geleden de Kerk- hoekstraat nog aanbesteed worden, thans kan gezegd worden dat he bouwterrein daar reeds zijn bestemmin' heeft en nu byna volledig is ge- veerd. Op stapel staat verder het rio leringsplan, saneringsplan en uitbrei dingsplan. terwijl ook plannen worden voorbereid voor een zuiveringsinstalla tie. Voorts besloot de raad tot verkoop van een stuk bouwterrein van 552 m2 aan de heer J. de Dreu te 's-Graven polder voor f 7.50 per m2. De defini tieve huurprijs van de woningen Boom gaardstraat 2 en 4 werd gebracht op f 13 per week. Tot lid van het bur gerlijk armbestuur werd in de vacature D. van de Velde gekozen de heer A. Pannekoek. in de vacature B. Mol de heer Joost Mol, terwijl de heer J. Rijk werd herkozen. Aan de heer B. Verbiest te Kloetinge. mevrouw Buysrogge Farla te Kwadendamme en de heer G. Dekker te Ellewoutsdijk werd bouwter rein verkocht in het derde gedeelte van de Ambachtstraat. Een krediet van f 303 werd verleend voor aankoop van twee ribbenbuïskachels voor verwarming de brandweergarage. Tijdens de behan deling van de gemeentebegroting vroeg de heer G. van der Plasse (c.h.) om op de hoek SchuitwegProvinciale een plantsoen aan te leggen en om trottoir aan te leggen aan de Raad huisstraat. De voorzitter zag hier veel bezwaren, onder meer om dat dit ont eigening van volkstuintjes met zich zou brengen. De heer Joh. op 't Hof (a.-r.) wilde aan de Straatweg een lantaarn -"-laatst THOLEN Jaaroverzicht 1963 Nutsspaarbank Tholen Uit het jaaroverzicht 1963 van de Stich ting Nutsspaarbank te Tholen blijkt dat het inleggerstegoed tussen 1 januari 1963 en 31 december 1963 gestegen is van 3.026.614,24 tot 3.488.271,72. Voor 1962 waren deze cijfers respectie velijk 2.708.236,51 en 3.026.614,24. Het aantal spaarrekeningen in 1963 was op 1 januari 2574, en per 31 december 2686. Op 1 januari 1962 was dat aantal 2502 en op 31 december 1962 waren dat er 72 meer. In 1963 werden 58 baby boekjes uitgereikt, 6 meer dan in 1962. Het aantal afgesloten jeugdspaarover- eenkomsten liep terug in vergelijking met 1962, van 34 tot 29. Het aantal stor tingen in het afgelopen jaar bedroeg 6921 (in 1962: 6479); het aantal terug betalingen was 2290 tegen 2258 in 1962. Via 1535 spaarbusjes werd een bedrag bijeengebracht van 50.839,09. In 1962 kwam uit 1387 busjes een bedrag van 38.011,17. De 100-guldenclub spaarde in 1963 een bedrag van 10.384,ter wijl dit in 1962 46,meer was. Het saldo aan effecten bedroeg per 31 de cember 1963 1.218.719,25 (in 1962: 1.045.519,95), het saldo aan hypothe ken 2.021.343,23 1.678.282,36), het saldo aan leningen 205.950, 184.825,—). De voorlopige totale reserve was op 31 december 1963 151.592,61. Op 31 de cember 1962 was deze totale reserve 139.911,10. BRU1N1SSE Hoofdleidster algemene kleuterschool overleden De hoofdleïdster van de algemene kleu terschool te Bruinisse. mevrouw H. vac Dijke-Prul, is op oudejaarsdag in het Rode-Kruisziekenhuis in Zierikzee op 62-jarige leeftijd overleden. Zeventien jaar lang was zij in Bruinisse belast met de leiding van de kleuterschool. SIRJANSLAND Oliebollenactie van korfbalvereniging Dank zij de verkoop van 6000 oliebollen is de kas van de korfbalvereniging D.E. S. te Sujansland 300.rijker gewor den. De oliebollen, gebakken in de schuur van dc heer A. Neele. werden door de heren A. Neele en K. Jongman in versierde auto s aan de man gebracht, niet alleen in Siriansland, maar ook in enkele omliggende plaatsen. JAAROVERZICHT 1963 Herstel Het herstel van de oorlognschade aan de knde aan de buitenhaven on dervond vertraging. zodat verwacht wordt dat dit werk op *Un vroegst eind 1964 klaar zal komen. Het bedrijf in Vlissingen van NV. Simons' Metaalhandel werd geliqui deerd. In de plaats daarvan vex::gdo zich Nimeta N.V.. aldus he: verslag. De stuwadoorsafdcling van de N.V. Ha ven van Vlissingen verwerkte ln 1963: 436.066 ton diversen en 10.451 vadem hout tegen 274.532 ton diversen cn 5830 vadem hout in 1962. Marktberichten Grotere drukte Het aantal binnenschepen is meer dan in 1962. hetgeen hoofdzakelijk het ge volg is van een grotere drukte bij de tankinstallaties en het schrootbedrljf. Het toeristenverkeer met België was dit jaar beter dan in 1962. Er werden 73 (v.j. 63) reizen gemaakt met 19.016 (v.j. 17.670) passagiers, Deze schepen maakten 61 (v.j. 49) maal gebruik van de gemeentelijke voorhaven en 12 (v.j. 14) maal van de binnenhavens. Behalve door de bovengenoemde sche pen werd van de havens een druk ge bruik gemaakt door schepen van de Koninklijke Marine, het loodswezen en de provinciale stoombootdienst. De tankinstallatie, die bestaat uit 19 tanks met een totale inhoud van 41. m3, was in 1963 veel beter bezet werd veel intensiever gebruikt dan in 1962. De bouw van een nieuw en veel groter ketelhuis werd aanbesteed. Ver wacht wordt dat het in de loop van 1964 in bedrijf zal komen. In de loop van 1963 werd een vierde mobiele torenkraan besteld, die bij een sprei van 31 meter, waarbij de arm 27 meter boven de grond komt. een gewicht van 2 ton kan lichten. Bij een sprei van 9 meter licht hij 12 ton. Dan zal worden beschikt over 7 mobiele kra nen. De loodsruimte werd rendabel gemaakt met de opslag van erwten en stukgoe deren, terwijl het visitatiegedeelte één maal kon worden geBruikt. ADVIES VERKIEZINGEN BIJ WIJZIGING GEMEENTEGRENZEN De kiesraad meent, dat het in het al gemeen weinig zin heeft tussentijdse raadsverkiezingen te houden in gemeen ten waarvan de grenzen zjjn gewijzij De raad deelt dit mee aan de minis' ban binnenlandse zaken in antwoord op diensverzoek om een advies over deze materie. Tot het houden van tussentijdse verkie zingen zou wel kunnen worden besloten, zo luidt de conclusie van de kiesraad, uiteraard naast de gevallen, waarin een nieuwe gemeente tot stand komt indien de aantallen kiezers, die hun stem op de lijst van bepaalde politieke groe peringen uitbrengen, zien in een ge meente ten gevolge van de grens wijzi- zodanig zullen wijzigen, dat, naar te nemen valt, door hét houden van deze verkiezingen het politieke beeld van de raad van de bij de grenswijziging betrokken gemeenten in belangrijke ma te zal veranderen. Dit geldt dus zowel bij sty ging als bij daling van het in wonertal. Om te kunnen constateren, of aan het hier geformuleerde criterium wordt voldaan, zal een prognose van de uitslag van eventueel na de grenswijzi ging te houden verkiezingen dienen te worden gemaakt, waarbij de uitslag van de laatstgehouden (gemeenteraads) ver kiezingen tot uitgangspunt wordt geno- Handelsmissie naar Tunesië Een Nederlandse economische missie zal van 6 tot 14 janna ri Tunesië bezoe ken. Het doel van deze missie die uit negentien leden bestaat, is de handels betrekkingen tussen Tunesië en Neder land te bevorderen. Zij zal zich in het bijzonder op de hoogte stellen van de mogelijkheden voor het Nederlandse bedrijfsleven om bij te dragen tot in de uitvoering vaö het Tunesische ontwik kelingsplan. COÖPERATIEVE VF.LUWSE EIF.R VEILING 777470 ln veiling werden gebracht. Handel rustig. Prijzen (In per 100 «ttikftl. Eieren van 48-53 gram 8X8—844. eieren van eren van 58-453 gram 1-68 gram 11.04—1747. EIERVEILING S.B.E. Aanvoer 279 938 stuks, handel rustig Prijzen (in 1 per 100 stuks; Eieren van 36-38 gram 6 02—8 42. eieren van 36—64 gram 8 91—1132. eieren van 64-72 gram 11411426. eendeëieren van 53-67 gram 9 30 —10.49. eendeèleren van 67-71 gram 10.70 1140. EIERMARKT BARNEVF.I.D Aanvoer ca 2.500 000 stuks, handel traag Prij- (in per 100 stuks) Eieren van 61-65 gram 10.25—12.00. alg prijs 11-30, kg prijs 1.79 op basis 23 gram. Her.r.c- ëieren van 52-60 gram 8.00—10X0 kg pnjs 144 VISMIJN COLMNSPI.AAT Exportgamalen. aanvoer 2632 kg. 140197. Schar 37 kg. bot 194 kg. wijting 12 kg. sprot 7650 kg. ongesorteerd 22 kg. Nagekomen advertenties Met dankbaarheid geven wij kennis van de geboorte van ons dochtertje en zusje A. Flipse P. Flipse- Met grote vreugde geven wij kennis van de geboorte van ons tweede kindje EELKE MARLIES. J. Dekker M. E. Dekker- Van Liere Anke Oudelande. 2 jan. 1964. Dorpsstraat 22. VOGEL KWEKERS. Zaterdag 4 jan. a-s. koopt fa. Corstens-Verschuren Helmond KANARIES en betaalt voor MANNEN alle kleuren, kneu- en sijsbast aarden 9.Groene 7.50. Popjes 3,Puttcrbast- aarden ƒ11,- p. st. Vogels brengen: Goes: van 2-3 uur café „Slot Ostende", Singelstr. 5; Middelburg: van 3.30- 4 uur café „De Vriendschap", Markt 75. Attentie: Wegens de zeer dichte mist waren wij vori ge week verhinderd. Heden overleed tot on ze diepe droefheid, na een langdurig, geduldig gedragen lijden, on ze innig geliefde man en vader, behuwd- en grootvader PIETER ADRIAAN SNOEP, op de gezegende leef tijd van 83 jaar en bij na 2 maanden. Krabbend! jke: M. Snoep- De Kok P. E. Snoep E. Snoep W. Bramsen- Snoep Utrecht: G. van Vulpen- Snoep E. van Vulpen Arjan Krabbendijijke, 2 januari 1964. De begrafenis zal plaatshebben op maan dag 6 januari 1964 om half één. i Na een langdurig doch geduldig gedragen lijden overleed nog vrij onverwachts 2 januari 1964. voorzien van de Sacramenten der Zieken, op de leeftijd van 71 jaar, mijn innig geliefde echtge note, onze dierbare zuster, schoonzuster en tante JOHANNA JACOBA MARIA SMITS, echtgenote van Johannes Clement. Wemeldinge: J. Clement Den Haag: Wemeldinge: Roosendaal: D. van Bakel-Bus G. van Bakel J. Smits Th. Smits-van Hove C. Roset-Smits F. Roset Neven en nichten H. Kanters-Boer Wemeldinge: emeldinge, 2 januari 1964. 'rins Bemhardstraat 4. De plechtige uitvaartdienst zal plaatshebben ln de parochiekerk van de H. Anna te Yerseke od maandag 6 jannari 1964 om ÏODO begrafenis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 5