boter 12-10%, Geschokte kapitein: „Die Langkloof deed onbegrijpelijke manoeuvre" [MMS Sportuitwisseling Middelburg en Folkestone zo goed als geëindigd Goes nu al meer dan een half jaar „zonder klok" BILT Geredden kwamen in Vlissingen op verhaal SOMMETJE ALMANAK n extra pakje roomboter in de boterpot Zilveren' jubileum adjudant L. de Best in Wemeldinge Engelsen willen contact laten domineren Eerste steen nieuwe Zierikzeese lagere land- en tuinbouwschool PROVINCIAL! COURANT VRIJDAG 3 JANUARI 1964 „WE WERDEN GEWOON NAAR BENEDEN GEDUWD" Terwijl de 35-jarige kapitein Jacobus J. van de Wal uit Heemskerk van de in de grond geboorde kustvaarder Looiers gracht zich vannacht in hotel Dekker te Vlissingen verwarm de met koffie en cognac, raakte hij niet uitgesproken over de wat hij noemde „onbegrijpelijke manoeuvre" van het Afrikaan se schip Langkloof. „In de dich te mist waren we voor anker ge gaan en steeds weer seinde ik met de scheepsfluit kort-lang- kort, de R van we-zijn-in-rust, en de bel werd geluid", vertelde hij, „toen zag ik plotseling dat reusachtige schip uit de mist op doemen en als het zijn koers ge houden had, was het ons gepas seerd, maar plotseling zwaaide het uit en ramde ons in bak boord". Hij illustreerde zijn ver haal met twee luciferdoosjes op de tafel. Dat was overigens nog niet eens het meest onbegrijpelijke voor deze kapi tein. Goed, de Afrikaanse boot ramde de Nederlandse kustvaarder en on middellijk moet er een vernietigend gat zijn geweest. „Maar de Langkloof lag toen stil", vertelde de geschokte kapitein verder, .,en ik schreeuwde naar boven, waar ik mannen zag staan: werp manillatrossen. Er ge beurde niets. Integendeel. Ineens voer dat schip door en voer werkelijk dwars over ons heen. We werden ge woon naar beneden geduwd". Een van de twee Spaanse matrozen, die op het voorschip voortdurend een bel stond te luiden, werd gescheiden van de rest van de bemanning. „Ik heb hem niet meer teruggezien", zei van nacht kapitein Van de Wal. Die Span jaard is één van de drie vermisten. de hij, dat de Nederlandse televisie het vergaan van de Looiersgracht in de laatste journaaldienst had ver meld. „Ik moet m'n vrouw vertellen, dat ik gered ben", riep hij. „Ja", voegde machinist Van Gulick er aan toe. „ik heb mijn vrouw al aan de telefoon gehad. Op dat pokkending had ze gehoord, dat we allemaal ver gaan waren. Maar ik heb gezegd: ik leef nog". op wacht. Ook hij zag het Afrikaanse f schip uit de mist opdoemen. „Ik heb geluk had", verzuchtte hij, „ik kon snel ontsnappen. Aanvankelijk had de 21-jarige Lambertus P. de Coo minder geluk. Op het moment van de aanvaring lag hij te kooi. „Ik was de laatste, die van boord kwam", vertelde hij, „ik moest me langs de trap door het water trekken. De trap helde helemaal achterover en ik had alleen m'n onderbroekje aan". Niet temin: hij bereikte de oppervlakte, zwom voor zijn leven tegen de zui ging van het zinkende schip en be reikte de anderen. By de anderen kwam ook de eerste machinist Van Gulick. In overleg met de Belgische loods Richard Daveloose had kapitein Van de Wal juist be sloten weer voor anker te gaan. „We hadden al eerder het anker uitge gooid, maar toen we weer gingen varen, raakten we opnieuw in een dichte mistbank verzeild", vertelde De geredden van de Nederlandse kust vaarder Looiersgracht kwamen vannacht in het Vlissingse hotel Dekker weer wat op hun verhaal, hoewel de ontbering van drie kwartier zwemmen in een kille Westerschelde nog op hun gezicht te le zen is. Van links naar rechts: loods Ri chard Daveloose, achter hem eerste ma- chinist. Van Gulick en de Spanjaard Pi neiro. Op de voorgrond de 21-jarige tweede machinist Lambertus de Coo, naast hem zittend kapitein Van de Wal en geheel rechts de 19-jarige matroos Sjakie Blok. (Foto P.Z.C.) Hebt Udit.. al gemaakt? Ontsnapt Op het moment van de aanvaring stond de 19-jarige matroos Sjakie Blok uit IJmuiden naast de kapitein Leeuwse Lei voor maar elke week goede gezonde héérlijke V oorlichtingsdag bloembollentelers te Bergen op Zoom In verband met de toenemende belang stelling voor de bloembollencultuur or ganiseert de afdeling Zuidwest-Neder land van de koninklijke algemene vere niging voor bloembollencultuur op 16 januari in „de Korenbeurs" te Bergen op Zoom een voorlichtingsdag waarop verschillende deskundigen inleidingen zullen houden. Zo zal de heer A. Spruit, hoofdassistent bij de R.T.V.D. voor Zeeland en West Noord-Brabant spreken over het onder werp: „de problematiek van de bloem bollencultuur in Zuidwest-Nederland". Hoofdassistent bij de R.T.V.D., J. Bak ker houdt inleidingen over de chemische onkruidbestrijding in gladiolen en tul pen. „Naar een juiste bewaring van tulpen- en gladiolenplantgoed". zo heet de titel van het onderwerp dat de heer G. Papendrecht, leraar aan de middelba re tuinbouwschool voor bloembollen te Lisse zal aansnijden. Rijkstuinbouwcon- sulent ir. T. Vellekoop geeft ten slotte een nabeschouwing. Kinderverzorgster uit Wemeldinge voor 1400 gulden opgelicht Een 23-jarige kinderverzorgster uit Wemeldinge. die in Rotterdam werk zaam was. is voor een bedrag var 1400 opgelicht door de 32-jarige ter beschikking van de regering gestelde F. D. R. Deze laatste was op 10 november uit een inrichting in Rekken ontsnapt en is thans door de Rotterdamse re cherche aangehouden. Negen dagen na zijn ontsnapping had hij de kinderver zorgster leren kennen. De man. die ver telde. dat hij medicijnen studeerde in Leiden, won zoveel vertrouwen bij het meisje, dat zij hem meermalen geld gaf. Ten slotte heeft de kinderverzorgster zelf aangifte gedaan bij de politie in Rotterdam. NIEUWE MACHINEFABRIEK TE BRU1N1SSE OPEN De machinefabriek L. Padmos en Zoon te Bruinisse zal zaterdag aanstaande of ficieel in een nieuw gebouw van start gaan. De firma is verhuisd van de Ha venkade, waar zij meer dan dertig jaar gevestigd was, naar de reparatiehaven. Het nieuwe bedrijf zal 's morgens om tien uur worden geopend. Brochure over de ziektebestrijding Zeeuwse fruitteelt De rijkstuinbouwvoorlichtingsdienst oor Zeeland en West Noord-Brabant en de Plantenziektenkundige Dienst in Zee land hebben weer een overzichtelijke brochure samengesteld over „ziekte- en onkruidbestrijding in de fruitteelt". De ervaringen over '63 en de adviezen voor 1964 daarin zijn een duidelijke informa tie over de verschillende ziekten in de fruitteelt en zij dienen tevens als basis en handleiding voor de waarschuwings dienst voor de bestrijding van ziekten en plagen bij de teelt van pit- en steen vruchten, kleinfruitteelt en boomkweke rijgewassen. STIJGING VAN 2,5 MLN. GULDEN BIJ NUTSSPAARBANK Gedurende 1963 is er op de Vlissingse Nutsspaarbank 2.435.o91,50 meer in gelegd dan de spaarders hebben opge nomen. Dit versclül bedroeg in 1962 2.662.365,47. Het tegoed is gestegen tot 31.792.339,71. Het aantal rekenin gen is met 1200 gestegen tot 31.066. De inleg van het schoólsparen steeg van 35.896.30 tot 37.341,80. Het aantal rekeningen groeide van 5192 tot 5386. Het tegoed in het kader van de jeugd- spaarwet nam gedurende 1963 toe van 523.237.85 tot 718.844,94. Het tegoed voor 1962 was gestegen van 360.780.40 tot 523.237. Het aantal rekeningen kwam van 1301 op 1528. Ook bij de ambtenarenspaarregeiing deed zich een flinke stijging voor: het tegoed nam in het afgelopen jaar toe van 184.097,96 tot 268.794,57. Het aantal rekeningen onderging ook een kleine stijging: van 412 tot 439. De inleg via de spaarbusjes steeg van 111.596,84 tot 117.556,10. Het aantal busjes in omloop steeg van 4515 lot 4919. De stijgingen op de verschillende kanto ren van de tegoeden bedragen: hoofd kantoor: van 15.955.045.50 tot een bedrag van 18.408.585,75; Souburg van 1.794.510.91 tot 1.990.291.54; Goes van 5.382.47.1.05 tot 6.001.656,95; Wolphaartsdijk: 1.035.818.34 tot een bedrag van 1.149.302.94; Noord-Beve land: 288.073.54 tot 316.281.41; Ka- pelie: van 300.672,07 tot 371.280.95; Heinkenszand: van 30.866.72 tot 43.429.67; Zaamslag: van 186.953.03 tot 159.03S.67; Axel: van 197.884,72 tot 205.948,14; Terneuzen: van 781.625,75 tot 883.187,55. Daarom kon machinist Van Gulick naar boven komen. Nauwelijks was hij aan dek of de Afrikaanse boot boorde zich in de Nederlandse kust vaarder. „Nu heb ik niet veel geluk in mijn leven, maar op dat moment wel", zei opgelucht machinist Van Gulick, „want door een ingeving maakte ik de werksloep los, die we nodig hebben om het schip te verven of om iemand naar de wal te bren gen. Maar toen ik dat deed, raakte mijn voet verward in een touw of een kabel. De sloep dreef weg, maar ik zat onder water vast met m'n voet. Hoe ik los ben gekomen weet ik nog niet, maar met heel wat water binnen, kwam ik boven. Toen had ik weer geluk, want ik kwam precies bij een boei uit en kon me daar aan vasthouden". Lange tijd hebben de drenkelingen daarna in het water gedreven. Enke len konden zich vastklampen werksloep. die door machinist Van Gulick was losgemaakt. Ook werden er nog enkele verlichte reddingsgor dels in het water geworpen door be manningsleden van de Langkloof. Ni ongeveer drie kwartier werden de be manningsleden opgepikt door motorreddingssloep van de Langkloof Deze geredden kapitein met vijf van zijn bemanningsleden en de loods werden naar de uit de mist op doemende Nederlandse kustvaarder Seabreeze gebracht. „Dank vooral kapitein Neigh en zijn vrouw schip", zei kapitein Van de Wal later. Verwarring vol goede voornemens, ren schone lei. In dit opzicht spre ken de mooie gedachten rond de jaarwisseling elkat ken de mooie gedachten rond een beetje te- gen. Toch kan men goede voornemens hebben Sleestal handhaven die zich zo tot de derde januari, maar we hadden ze dan toch maar. Om ons heen bulkt het van de nieuwjaarssymptomen: een colle ga die klokke twaalf s'n laatste sigaret heeft gedoofd, een twee de. die nog wanhopig vasthoudt aan de idee, dat hij in 1961/ de orde op z'n schrijftafel zal kun nen bete aren Een derde maakt het helemaal bont. H\j toonde gisteren een nieuwe zakagenda, liet het ding zelfs onder een vrij groot publiek circuleren. „Geen intimiteiten f" vroeg iemand, vóór hij zich in de tekst (/•■ia veldiepen W'elneenzei hij, „er staat nog >iiets m. k Ben er heel zuinig op." Overigens was er aanvankelijk enige verwarring ten aanzien van de ver misten. Kapitein Van de Wal is na melijk pas als afloskapitein op dit schip gekomen en kende al zijn be manningsleden nog niet eens bij naam. Zo wist hij wel. dat de stuur man benedendeks was op het moment van de aanvaring. „Maar ook hij is pas nog later dan ik aan boord gekomen", vertelde hij, „het was zijn eerste reis op dit schip". Een nood lottige reis, want deze stuurman (H. Ludérs uit Peize) is een van de ver misten. Ook kok W. J. de Ridder uit Winterswijk bereikte het dek niet en is dus waarschijnlijk met de kust vaarder in het water verdwenen. Ten slotte vond men ook de Spaan se matroos Selso Mareo Moana, die op het voorschip voortdurend merend de bel stond te luiden, niet terugDe tweede Spaanse opva rende was de 44-jarige José Seren Pineiro uit Cambados. Tijdens de aanvaring ln een men gelmoes van Spaans en Nederlands vertelde hij het was hij op het ach terschip. Hij kon zich niet eens meer herinneren of hij door de botr'-- het water gesmeten werd dan zelf in gesprongen is. De derde bui tenlandse opvarende, de Oostduitser L. Grabs, werd opgenomen in het ziekenhuis „St. Joseph", nadat de Seabreeze de geredden in Vlissingen aan land had gebracht. Op een bran card werd hij bij de Vlissingse bui tenhaven in een ambulance gebracht. „Je wilt zeker wat van de verzeke ring hebben", zei troostend machinist Van Gulick ..Neen", zei de Duitser hoestend: „ik heb alleen maar dorst" De zo'n drie jaar geleden uit Oost- Duitsland gevluchte Grabs die aan boord Heinz werd genoemd had waarschijnlijk gasolie binnengekre gen. maar zijn toestand leek niet ernstig. Met een afhaalvaartuig van het Bel gisch loodswezen was tevoren arts D. C. Bom op de Vlissingse rede aan boord van de „Seabreeze' gaan, op verzoek van de kapitein van de „Looiersgracht". De coaster „Sea breeze" voer later toch de Vlissingse Buitenhaven binnen. De ontvangst in het Vlissingse hotel Dekker werd georganiseerd door hel agentschap De Groof en Co. In 1963 was de bestrijding van ziekten en plagen door de veeial minder gunsti ge weersomstandigheden niet eenvoudig, schrijven de samenstellers in hun voor woord. De schade, veroorzaakt door de langdurige en strenge winter bleek in het algemeen nogal mee te vallen. Plaat selijk was takbreuk bij fruitbomen door sneeuw en ijs te constateren. Bij de bra men duidelijk schade door de vorst. De ziektebestrijding kwam dit seizoen voor slechts enkele moeilijkheden te staan. Allereerst kwam vorig jaar de zoge naamde „Coxs-ziekte" in Zeeland en West Noord-Brabant in sterkere mate naar voren. Een effectieve bestrijding ervan is momenteel nog niet bekend, Verder is gebleken dat met de ziekte- 'ing op de populierenwindseher- men reeds vroeg in het seizoen begon nen moet worden. Het ziektebestrijdingsseizoen begon vo rig jaar met zeer veel schurftinfecties. Omdat door het slechte weer de tussen pozen tussen de bespuitingen wel eens tc lang waren trad er meer schurft op dan in voorgaande jaren. Ook de gebreks- ziekten bij fruit traden meer op dan in andere jaren. De chemische onkruidbestrijding bij hard fruit heeft in 1963 een grote vlucht genomen, zo wordt in de met foto's ge- illustreerde brochure vermeld. Vooral voor toepassing in de boomrij zijn thans goede mogelijkheden aanwezig. Systematisch geeft het boekwerkje ver volgens duidelijke adviezen vo De sportuitwisseling tussen Mid delburg en de Engelse badplauts Folkestone, die meer dan tien jaar in stand gehouden is, hangt aan een zeer dunne draad. De sport lieden uit Folkestone beschouwen deze ontmoeting, zoals zij althans gedurende de afgelopen jaren af gewerkt is, eigenlijk reeds als ge ëindigd, zo werd duidelijk tijdens een kort geleden gehouden ver gadering van de AngIo-7*eïher- lands Sports and Cultural Asso ciation, de overkoepelende organi satie in de Engelse badplaats. Het gemeentebestuur van Middelburg en de sportadviesraad, de overkoepelen de instantie aan Middelburgse zijde, pro- Vandaag vrijdag zal de groeps commandant van de rijkspolitie tc water te Wemeldinge, adjudant L. de Best zjjn zilveren jubileum vieren. Een kwart uw geleden, in 1939 liet hij zich aan school van de rijkspolitie in Amster- hijJWWWPWB W'oudsend werd gestationeerd. In de cember 1941 werd hjj naar Groningen •ergeplaatst. s jaar later liet hij ..ater daar in de steek om naar Alphen aan de Rijn te gaan. Dat was op 15 april 1947. De heer De Best werd daar aan gesteld in de functie van boot- en post- commandant. Acht jaar lang heeft hij deze post bezet. Bootcommandant was de heer De Best ook tijdens zijn station- nement van twee jaar in de stad Utrecht. Vanuit deze standplaats heeft hij het Amsterdam-Rijnkanaal bevaren. Nu zes en een half jaar geleden op 1 juli 1957 verliet de heer De Best de stad Utrecht als opperwachtmeester om naar Wemeldinge te gaan. Na een jaar werd hij daar bevorderd tot adjudant. Vanmorgen zal hij worden gehuldigd in het gebouw van de evangelische gemeen te aan de Chezeeweg. VERSCHILLENDE STANDPUNTEN OVER DOEL beren momenteel een nieuwe basii vinden om de uitwisseling lieden uit Middelburg en Folkestone voort te zetten. Wanneer er ook aan Engelse zijde nog belangstelling bestaat voor een dergelijke ontmoeting, zal die zeer waarschijnlijk niet meer geschieden onder auspiciën van dc A.N.S.C.A. en de S.A.R., maar via een andere orga nisatievorm. STANDPUNTEN De toch nog vrij plotselinge beëindiging "an de contacten tussen de sportmensen •an beide steden is het gevolg van enigs zins verschillende standpunten. De En gelsen zijn namelijk van mening, dat nadat in de beginjaren de nadruk is gelegd op het sportieve treffen van de sportlieden thans veel meer het ge zellige, sociale en culturele contact de nadruk moet hebben. De Middelburgse sportlieden willen het meer in een soort •compromis zoeten: zowel het ontmoe tingselement in groeps- of gezins verband als het wedstrijdelement ver dient volgens de Zeeuwen even grote belangstelling. Bovendien nemen de sportlieden een schillend standpunt in over de tyd, .v: in het. ontnioetingsprogramma afge werkt moet worden: de Engelsen willen vasthouden aan een week, de Middel- DEZE MAAND REPARATIE Wijzers staan op 5 voor 2 Al bijna een half jaar kijken de inwo ners van Goes tevergeefs naar de gemeentelijke klok, het torenuurwerk O]» de Grote Kerk. Zij worden er niets wyzer van, want dc klok mist zijn wijzers al enkele maanden. Vanaf juli vorig jaar gaven zij steeds de zelfde tijd aan: vyf minuten voor twee. De klok stond stil. Nu, begin 1964. moet de Ganzestad het nog steeds zonder „gemeentelijke tijd" stellen. Al is er een kans, dat daar deze maand verandering in komt. ..De lagers zijn uitgesleten en aan dc dienst gemeentewerken is verzocht om maatregelen te nemen", zei bur gemeester mr. F. G. A. Huber medio juli in de raad, toen er op de stil staande klok werd geattendeerd. In middels is er geld voor de reparatie uitgetrokken en heeft de fabriek van torenuurwerken B. Eijsbouts uit As ten opdracht gekregen het uurwerk van de kerktoren weer „op gang" te helpen. Maar er gebeurde niets. En de klok bleef „van slag". Zodat er in december uit de raad opnieuw werd aangedrongen spoed te zetten achter het herstel van de klok. „We zagen er tot nieuwjaar per se geen kans toe om het aan te pakken" wil iedereen zjjn klokken weer thuis hebben Eurgemeester Huber heeft er na de decembervergadering van de raad nog eens extra op aange drongen om de reparaties zo snel gemak voor de langste periode ach ter de rug is. ..Als net enigszins mo- gelljk is. willen we nog deze maand met de reparatie berinnen", zo ver zekerde de heer EijsDouts. Het gaat niet alleen om het dooi snieren en het schoonmaken van het uurwerk. Er moet meer aan de klok gebeuren. De verdeelinrichting zal verbeterd wor den en de wijzerwerken worden ver nieuwd. En verder krijgen de cijfers en de wijzers nieuw verguldsel. Vol gende maand kan voor Goes het „uur nul" voorbij zijn. )e tijd zal het leren... De lagere land- en tuinbouwschool in aanbouw' te Zierikzee is aan haar symbolische eerste steen toe: vrijdag 17 januari zal de directeur van de school, de heer D. Eveleens voor deze gelegenheid de troffel hanteren. Dat gebeurt, nu de paat- fundering in de grond zit en de mu ren al een eind omhoog gekomen zijn, 's middags om drie uur. Zoals liekend, werd in april vorig jaar in de nieuwbouwwijk „Malta" de eerste paal de grond ingedreven voor deze school van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij. Het begin van de bouw werd, als gevolg van de strenge winter >c:ho- 19621963 een paar maanden v< ven, maar nu komt er schot in. De eerste steenlegging betekent de tiichtig leerlingen en de docenten, die op het ogenblik nog in enkele door Zie rikzee verspreide noodgebouwen verblij ven. een nieuw zetje in de goede rich ting. Naar het ontwerp van architect H. Nienhuis van liet Bouwbureau voor de Landbouw te Middelburg krijgt dc school op de hoek Caustraat-Mulock- straat een hoofdgebouw met een ver dieping. waarin een leslokaal en een „overblijflokaal" komen met twee les lokalen en nevenkamers voor hoofd bijvoorbeeld op de begane grond. In een rechte hoek daarop wordt aan de Mulockstraat een lang hand vaardigheidslokaal gebouwd, waar ook de toiletten en bergplaatsen komen. De bestaande landbouwschool aan de Grachtweg. die in dit nieuwe complex wordt opgenomen, wordt verbouwd en aangepast aan de nieuwe situatie. I geporteerd voor een Tijdens het bezoek van de gemeente raad van Folkestone aan Middelburg in oktober van het vorige jaar waren de dagelijkse besturen van de A.N.S.C.A. en de S.A.R. reeds min of meer tot de conclusie gekomen, dat voortzetting van de sportuitwis- de wijze, zoals die tot nu toe idde, niet mogelijk was. WEEK VAKANTIE Later ontving de Middelburgse sport adviesraad van Engelse zijde een schrij ven, waarin werd meegedeeld, dat de sportlieden de ontmoeting met de Mid delburgse sportlieden wilden beëindigen, omdat de Zeeuwen niet zoals de Engel sen het contact in groeps- en gezins verband dominerend stelden. Dc Mid delburgers achtten dat namelijk niet zo gemakkelijk realiseerbaar, omdat zij er voo. al weinig voor voelden voor dit doel een week vatcantie op te nemen. Middelburg deed dus via de sport adviesraad een voorstel om er een weekeinde voor uit te trekken, waar op echter de A.N.S.C.A. niet inging. De sportlieden uit Folkestone waren van mening, dat in zulk oen korte tijd niet alle coil talactiviteiten uit gevoerd konden worden. Ondertussen hadden ook burgemeester mr. J. Drij ker van Middelburg en do mayor van Folkestone, miss Diana Moody, vla briefwisseling en enkele telefoon gesprekken pogingen in het werk gesteld om de standpunten nader tot elkaar te brengen. NIET MEER TIJD Totdat naar aanleiding van dc laatste vergadering in Folkestone de Middel burgse sportadviesraad een schrijven ontving, waarin de Engelsen meedeel- hielden de voorzitters van de diverse sportverenigingen kort geleden onder leiding van burgemeester Drijbcr een vergadering, waarin ieders standpunt naar voren gebracht werd. Algemeen was men van oordeel, dat er niet meer tijd kon worden uitgetrokken voor het onderhouden van het contact dan een weekeinde. Of de sportuitwisseling in een andere vorm enig resultaat zal opleveren, is momenteel nog niet bekend. Van Mid delburgse zyde kon men ons niets defi nitiefs hierover meedelen, omdat nog niet bekend is welke groepen men hier bij wil betrekken en welke organisatie daarmee belast zal worden. Statenkring Goes van de C.H.U. vergadert De statenkring Goes van de Christelijk Historische Unie zal zaterdagmiddag 18 januari in „De Prins van Oranje te Goes haar algemene vergadering hou den. Als spreker zal optreden ars. A. D. W. Tilanus uit Arnhem, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Het onderwerp van de heer Tilanus zal zijn „Overheid en maatschappelijk welzijn". Op de agenda staat voorts een voorstel tot contributieverhoging alsmede be stuursverkiezing. Aftredend en herkies baar zijn de heren R. B. Boelman te Wilhelminadorp en P. G. Vermaire te Kapelie. Niet herkiesbaar zyn de heren S. Duvekot te Kloetinge en L. v. d. Lin de te Kortgene. Nieuwjaarsreceptie van b. en w. Goes Het gemeentebestuur van Goes heeft donderdag een druk bezochte nieuw jaarsreceptie gehouden. In de raadzaal van het Goese stadhuis namen burge meester mr. F. G. A. Huber, de wethou ders mr. J. G. v. d. Burgt, drs. J. Dijk graaf en de heer J. S. Vlsscher cn hun echtgenotes talrijke nieuwjaarswensen in ontvangst. Van raadsleden, bestuurs leden van verenigingen, uit het bedrijfs leven, uit onderwijzerskringen, van ker kelijke autoriteiten, afgevaardigden van in C s gevi rlifke leven. VERWACHT... Droog weer met zonnige perioden, ninar ook gebieden met lage wolken en inist- velden. Zwakke tot matige zuidoostelijke wind. In de ochtend enkele graden vorst, in do middag temperaturen om het vriespunt. ZON EN MAAN. 4 januari Zon op OS 48 onder 16.41 Maan op 22.54 onder 11.58

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 2