PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT CYPRUS DOET BEROEP OP DE VEILIGHEIDSRAAD Griekenland, bang voor Turkse invasie, brengt leger in paraatheid Russische NP1 mi isme nota's aan het westen Zeevisserij getroffen door wilde staking Drie vermisten na ramp met kustvaarder op Westerschelde SITUATIE SPITST ZICH TOE Spoedbijeenkomst N.A.V.O.-raad zonder besluiten geëindigd Reders weigeren met bond te praten Zes Westduitse mijnwerkers door gesteente bedolven LOCOMOTIEF SLEURT AUTO 50 METER MEE OVER RAILS - 3 DODEN Doden in Perzië door sneeuw Vanavond wellicht herhaling van conference Wim Kan Acht overlevenden lagen drie kwartier in koude water 207e jaargang - no. 2 WAARIN OPGENOMEN OE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Directie: F van de Velde, F. B den Boer en W. de Panter Hoofdredactie" W Leertouwer en Walslraat 58-60. tel. 2355 <b g.« red, 3508, adv. 3647/3643;; Middelburg: Markt 51, tel 3841 it 2911, Zlerikzee: red. tel. 2425, adm. tel. 2094. Adv. pr. 32 ct. p mm. Min p ad v. 4,80. Ingez i l)t 75 cent per week, 9.75 per kw.franco per poit !0,— p. kw. Loue nun ioesGr. Markt 2. tel 6140 <b. g g. red 784Ï. adv SJISi. Ooitburftel. 2395; Temeuzet 3 regels) 32 ct. p regel imin. 1.60„Brieven bur van dit blad" 25 ct. 8ii 259300 P.Z.C.. Middel Vrijdag 3 januari 1964 Europees rakelmodel in Amsterdam beproefd Pagina 3 WEER MISLUKTE AANSLAG OP NKROEMAH Op president Nkroemah van Gha na is gisteren een mislukte aan slag gepleegd, aldus is in Accra officieel meegedeeld. Er werden vijf schoten op hem gelost, doch de president bleef ongedeerd. Een lid van zijn lijfwacht werd echter gewond en overleed in een zieken huis. De aanslag had plaats even buiten het gebouw, waarin het kabinet van de pre sident Ls gevestigd. De schoten werden van zeer dichtbij op de 54-jarige presi dent afgevuurd, toen deze naar zijn auto stapte. De dader werd onmiddellijk ge grepen. Een eerdere aanslag op Nkroe- inan had plaats op 1 augustus 1962. Toen werd een bom naar z(jn auto geworpen, waardoor verscheidene toeschouwers werden gedood. Op S januari vorig jaar ontplofte een bom temidden van een mensenmenigte die de president toe juichte toen hij een politieke massabij eenkomst in Accra verliet. Op 9 sep tember 1962 werden meer dan zestig mensen gewond door een ontploffing na bij de residentie van de president. Frankrijk levert Argoud niet uit De Franse regering heeft Bonn laten weten, dat zij ex-kolonel Argoud niet zal uitleveren. De bondsregering bereidt een antwoord op de afwijzende Franse nota voor, zo heeft een regeringswoordvoer der in Bonn meegedeeld. Argoud, een gewezen leider van de O.A.S., is dezer dagen tot levenslang veroordeeld. In het begin van dit jaar werd hij in Parijs door de politie gevon den, gekneveld in een bestelauto liggend. Hij zou uit de bondsrepubliek zijn ont voerd. Versterkingen Cyprus heeft de Veiligheidsraad verzocht vandaag bijeen te komen om de jongste ontwikkelingen op het eiland te bespreken. Vorige week vrijdag vergaderde de raad anderhalf uur over de gebeurtenissen op Cyprus en ging vervolgens voor onbepaalde tijd uiteen zonder een besluit te hebben genomen. De afgevaardigde van Cyprus, Rossides, verklaarde op nieuw jaarsdag, dat hij enige mate van V.N.-interventie" op Cyprus gewenst achtte. De nieuwe Griekse eerste minister John Parasakevopoulos heeft de Britse en de Amerikaanse ambassadeur te Athene in afzonderlijke gesprekken van drie kwartier medegedeeld dat Griekenland op Cyprus zal ingrijpen, indien Turkije aldaar militaire maatregelen zou nemen, aldus is gisteren te Athene van betrouwbare zijde vernomen Uit welingelichte kringen in Athene is vernomen dat de Griek se regering, bevreesd voor een Turkse invasie van Cyprus, de strijdkrachten in staat van paraat heid heeft gebracht. Britse diplo matieke kringen hebben verklaard dat hun officieel niets bekend is over belangrijke vloot- ei} troepen bewegingen door Griekenland of Turkije. De Britse premier sir Alec Douglas- Home hoeft gisteren zijn vakantie in Schotland afgebroken en is naar Londen gegaan waar hij voor vandaag een spoedbijeenkomst van het kabinet heeft uitgeschreven naar aanleiding v explosieve situatie op Cyprus. Het ministerie van buitenlandse zaken in Londen heeft meegedeeld dat de Brit se regering voortdurend in contact staat met de regeringen van Griekenland Turkije. Er zal nog een achthonderdtal val schermjagers van de zestiende lucht landingsbrigade naar Cypres worden overgevlogen om de Britse gezinnen en bases op het eiland te beschermen zoals het Britse ministerie van de fensie heeft meegedeeld. Met inbe grip van deze troepen zullen dan in totaal bijna tweeduizend man ver sterkingen uit Engeland naar Cyprus gezonden zijn. De eerste groepen van de nieuwe achthonderd vertrokken gisteren tegen middernacht en het grootste gedeelte gaat vanmiddag. N.A.V.O.-raad bijeen De permanente raad van de N A.V.O is gisteren een uur bijeengeweest om het Griekse verzoek, „elke eenzijdige actie van de Turken op Cyprus te verhinde ren", te behandelen. Een woordvoerder zei na afloop, dat de vertegenwoordigers van de drie mogend heden die bij de kwestie-Cypru.s be trokken zijn de raad op de hoogte had den gesteld van de jongste ontwik kelin- fen op het eiland. Hij weigerde bijzon erheden te geven over de besprekingen die daarop waren gevolgd. Russische boodschap De Sowjetrussische ambassadeur te Ni cosia, Ermosjin, heeft de Cypriotische minister van buitenlandse zaken Kypria- noe 'n boodschap overhandigd waarin de Sowjet-Unie „elk buitenlands ingrypen in de Cypriotische binnenlandse aange legenheden, ongeacht de vorm of het voorwendsel, waaronder dit zou geschie den", veroordeelt. „De Sowjet-regering leeft ten zeerste mee met het heldhaftige Griekse volk. Zij deelt de wettige wens der Cyprioten om de nationale onafhankelijkheid, soevereiniteit en territoriale onschend baarheid van hun land te handhaven", aldus de boodschap. I)e Russische regering heeft giste- O.V.B. eist erkenning De niet erkende bond van zee arenden, een dochterorganisatie van het Onafhankelijk Verbond van Bedrijfsorganisaties (O.V.B. heeft een stakingsactie ontketend om te mogen onderhandelen met de reders over nieuwe arbeidsvoor waarden. Uit do gegevens van de havendienst van het Staatsvissershavenbednjf te IJmui den blijkt, dat gisteren uit IJniuiden vijfentachtig vissersvaartuigen, meest kotters, ter visserij zijn vertrokken. Er lagen in de IJmuidense vissers- en haringhaven gistermorgen in totaal 250 treilers, namelijk de Den Helder 74, de Scheveningen 261, de Katwijk 42, de Katwijk 43 en de Katwijk 99. e.a.o. voor de vissers loopt per 1 mei af. Reeds vorig jaar werden de on derhandelingen. ook met betrekking tot het loonakkóord in de Stichting van den Arbeid, begonnen over een nieuwe c.a.o. het O.V.B. wil aan de conferentie tafel aanzitten en heeft een reeks eisen opgesteld. Daaronder is een voorstel voor een nieuw loonsysteem, waarin vaste gage en „procentengeld" (een deel van de besomming) voorkomen. In het gebouw „Op gouden wieken" in Scheveningen heeft de leider van de Bond van Zeevarenden, de heer J. Koning, gisteren een vergadering voor vissers geleid. Daar werd na urenlang gepraat een commissie be noemd. die verklaarde, dat de vis sers weer aan het werk gaan. als de reders bereid zijn met het O.V.B. te In het duister van de nacht gingen de geredde bemanningsleden van de lrLooi- ■sgracht" met hun Belgische rivierloods tri de Nederlandse coaster Seabreeze" de Vlissingse buitenhaven aan land. Met kleren van de mannen van de „Sea breeze" aan, want ze hadden alles ver loren bij de schipbreuk, waarbij hun boot in de Westerschelde verdween. onderhandelen over de arbeidsvoor waarden, op basis van het pakket \"?T'.angens, dat het O.V.B. de reders begin deze week heeft meegedeeld. Daarbij werd het ultimatum gesteld: óf bereid om met het O.V.B. te pra ten, óf staken. Verklaring Gistermorgen is de volgende verklaring bij alle rederijkantoren opgehangen: „Opdat bij U geen misverstand bestaat ten aanzien van de loonontwikkeling met ingang van 1 januari 1964 delen wij U mee, dat wij ter zake in onderhande lingen zijn met de desbetreffende bon den. Voor zover op IJmuidense voor waarden wordt gevaren, wordt de kwes tie van de verhoging van de vaste gages en de andere voorwaarden hierbij ern stig overwogen. De bedoeling is een en ander voor eind januari te hebben ge regeld. waarbij U in ieder geval kunt rekenen op terugwerkende kracht alle wijzigingen per 1 januari 1964". „Niet ernstig' In kringen van de reders wordt de activi teit van het O.V.B. niet als zeer ernstig gekenschetst. Het verbond heeft slechts de ontevredenen aan zijn zijde, aldus de reders, die. gelet op de laatste ontwikke lingen. verwachten, dat over enkele da gen de meeste schepen nog of weer zul len varen, ondanks het besluit van het O.V.B. de staking voort te zetten. De vissers, die gistermorgen het stakings parool vernamen, hebben van de erken de bonden gehoord, dat deze niet achter de staking staan. Ook de reders zijn niet van plan het O.V.B. aan de conferentietafel te ont moeten. Weer naar zee Uit inlichtingen die uit Vlaardingen ko men bljjkt. dat enkele schepen langs Mniuiden zouden gaan; de andere zijn echtstreeks naar de visgronden ge koerst. Ook de Katwjjkers, die gister morgen nog thuis bleven, zouden van plan zijn toch maar uit te varen. In Scheveningen zouden ook weer trawlers zee kiezen. Zoal» gewoonlijk zijn ook bij de jongst# Jaarwisseling toespraken gehouden door staatshoofden en ministers. Of óók, - wanneer ze geen toespraken hielden erden ze uitgevraagd door actieve journalisten en dan kwam met hun (voorlopig) oordeel over het Jaar 1963 een reeks verwachtingen voor 1964 op de blocnotes van de ondervragers. De toespraken en de verklaringen waren ditmaal overwegend optimistisch. Men erwachtte van het jaar 1964 veel oedsdat wil dan zeggen toene mende welvaart en behoud van de vre- e. voorzover deze vrede aanwezig is. de koude oorlog" werd en wordt meer gerept. Het ziet er men [stuurd inzake de vreedzame rege-jde minder stroeve verhouding tussen - ,v. Oost en West In de «reitetH landen (ling van territoriale geschillen. Dit wenj me- sommie staatslieden met de werd van Rezagllebbende zijde in "«'g'"'-ende Gemoed ran de welra- V i .a*» renden vriendelijk gepraat over uitbrei- Londen bekendgemaakt. De aan <):ng van de hulp aan minder-bedeelde Groot-Brittannië gezonden nota j achtergebleven bevol- telt -1 pagina s. Over de gevaren van een mogelijke De Russische ambassadeur In Washing- atoomoorlog werd niet gesproken en jton, Dobrynin. overhandigde op het men moet aannemen, dat op nieuw- I Amerikaanse ministerie van bulten- j jaarsdag slechts weinigen zich het hoofd 1 landse zaken een persoonlijke boodschap hebben gebroken over de bouw van van premier Kroesjtsjew aan president atoomvrfle schuilkelders, over de voor- Johnson. Volgens de ambassadeur slaat schriften voor de Bescherming Bevol- de boodschap in verband met de Russi- king en over het aanhouden van een sche nota's. ..strallngsvrlje" drinkwater-voorraad. Minister Rusk verklaarde later dat de Am£rilSfn,e„reEir.n§ Russiche no,a Tja is alsof la de tweede hslft van p)(mlër Jroesifew ls aisteren voor jaar 1963 e n soir van opli- een niet-officieel bezoek van enkele da- F"^T® geleidelijk over de wereld Is ge- gen aan Polen in Warschau aangeko- omstreeks de jaarwusselmg men. Hij wordt vergezeld door de eer- k<»gtepun te here,ken Voor die ste secretaris van de communistische f Xan optimisme zijn wel enkele fei- partij van Wit-Rusland, Mazoerow. De a s vermoedelijke oorzaken aan te Rusische premier reisde direct na aan- wijzen, maar een ver komst in gezelschap van de Poolse com- fuen zl- munistische leider Gomoelka en premier niet- t-*16 ver_ Cyrankiewitsj naar het enkele nonder- klaring^ zal men min den kilometers van de hoofdstad gelegen Olsztyn. KROESJTSJEW IN POLEN Volgens het Poolse nieuwsagentschap P.A.P. was Kroesjtsjew door Gomoelka en Cyrankiewitsj uitgenodigd. Men verwacht in Polen dat het congres van de communistische partij binnen drie of vier maanden gehouden zal wor den en dat de Russische en Poolse lei ders willen overleggen welke houding Polen zal aannemen tegenover 't streven van communistisch-China naar de sym pathie van de minder-ontwikkelde Afri kaanse en Latijns-Amerikaanse staten. ^anllijx der in feiten dan wel in een samenspel van psychologische factoren moeten zoeken. In elk mensenleven wisselen pessimisme en optimisme elkaar af als eb en vloed en zo is het ook in het leven van de volkerenmassa's Wij beleven thans de vloed van het optimisme. Opinieonder zoekers hebben al vastgesteld, dat de meerderheid van de mensen in de wes terse landen het jaar 1963 een geluk kig jaar achtte en dat men voor het jaar 1964 bijzonder grote verwachtin gen heeft. Het is w&ér. dat de westerse wereld een ongekende bloei beleeft op het gebied van de stoffelijke welvaart ede en dat gevoelens van vre< schap actiever zijn geworden. vriend- Men Het Cypriotische klooster, waar drie Griekse monniken werden ver moord. De. monniken waren bezig met het metselen van een muurtje op de voorgrond. ,En waarom zou men dan niet op een vermoedt voorts dat gesproken voortzetting van deze welvaart mo- zal worden over het plan-Gomoelka,I gen rekenen? En waarom zou men niet waarin een kernwapenvrije zone in mid- mogen aannemen, dat de „wereldvrede" dra.Europa ra vermindering ra, de Ï221 conventionele bewapening in dit gebler r juerd voorgesteld. Door een steenstorting in een schacht van een mijn in W'ürselen, nabij Aken. zijn gisteren zes mijnwerkers van de buitenwereld afgesloten. Zij bleven ech ter ongedeerd. De reddingswerkzaamheden zijn in volle gang. De reddingsploegen staan in voortdurend contact met de ingeslote- De mijnwerkers zitten gevangen op een diepte van 530 meter in een zes meter lange gang en onderhouden het contact met hun redders via een langs de gang lopende buis. De redders hoopten hen binnen 24 uur door de zes nieter dikke muur van neer gestort rotsgesteente te kunnen berei ken. Rotterdam geeft subsidie voor schoolmelk De Rotterdamse gemeenteraad heeft gistermiddag in zijn eerste zitting in it nieuwe jaar zijn goedkeuring gege- •n aan het voorstel van b. en vv. de lioolmelkverstrekking zodanig te sub sidiëren, dat de prijs voor de leerlingen (voorlopig) 40 cent per liter wordt. In feite neemt de Maasstad daarmee de rijkssubsidie van 168.000 gulden over, die per 1 januari kwam te vervallen. ERNSTIG ONGELUK IN GROESBEEK Er passeerden maar een paar treinen per dag duurzamer is gebleken dan de pessi misten durfden te hopen, het ook voor het jaar 1964 en 1965 wel zal houden' Die x-rede mag dan te vergelijken zijn met een kaartenhuis, maar overal be- Gistermiddag om drie uur is op een niet beveiligde overweg in de Dorpssteeg te Groesbeek een per sonenauto in botsing gekomen met een trein die door een Duitse loco motief werd getrokken. Drie inzit tenden van de auto werden gedood. De treinreizigers zijn met bussen verder gereisd. >e slachtoffers zijn de 37-jarige heer P. Roor uit Nijmegen, zijn 36-jarige echt genote en hun vierjarig dochtertje. Zij waren op weg naar een bungalowpark bij Groesbeek, waar zij tijdelijke woon ruimte hadden gehuurd. Het ongeluk ge- De sneeuwstormen in Perzië hebben de afgelopen 24 uur aan 21 mensen het leven gekost; 3600 reizigers zijn ge strand in de buurt van de stad Mianeh Azerbeidzjan. De straten in Teheran, waar de tempe ratuur tot 33 graden Celsius onder het vriespunt daalde, werden gisteren -vrij gemaakt door militairen. Jaren geleden werd in de Verenigde Staten dat najagen van het geluk als een van de grote „mensenrechten" aan geduid en nadien spreekt de halve we reld over de ..pursuit of happiness We zijn er thans druk mee bezig en we Izijn niet zo grif bereid naar premier Malde - Nehroe van India te luisteren, die enkele dagen geleden nuchter opmerkte, dat het De auto werd door de locomotief van najagen van geluR uiteindelijk niet be de trein 50 meter meegesleurd. De vredigend is. Hij bedoelde daarmee, dat heer R. werd uit de wagen geslin-|het verkrijgen van ..geluk" achteraf gerd. Zijn echtgenote en dochtertje altijd minder gelukkig blijkt te zijn dan men zich heeft voorgesteld en dat het grote en echte geluk alleen maar schuilt in het brengen van geluk aan anderen. Helaas voert de huidige wel vaart er toe, dat ieder voor zichzelf als maar grotere behoeften heeft en alsmeer meer wil vragen. In een nabu rig land bleek bij een opinieonderzoek, dat voor 54 f/r van de ondervraagden de loonsverhogingen in 1964 de schoon ste welvaartsdroom vormden en er Ls geen reden om aan te nemen dat dit voor het Nederlandse volk anders zou zijn. Wij zijn wel bezig steeds heftiger materialisten te worden en misschien is het daarom goed even bijzondere aan dacht te vragen voor die nieuwjaars toespraken en -verklaringen, waarin ge sproken wordt over de miljoenen men sen. die in zoveel slechtere omstandig heden leven dan de gemiddelde wes terse mens. jchtgenote en dochtertje zaten beklemd in de wrakstukken. Het ongeluk is gebeurd op een lijntje, waarop maar enkele malen per dag een trein passeert. (Van onze radio- en t.v.-redacteur) Zeer waarschijnlijk zal de oude jaarsconference van Wini Kan, „twaalf miljoen oliebollen op aardgas" vanavond worden her haald. Dat zal dan gebeuren in het VAR A-programma over Hil versum II van 21.00 tot 22.00 uur. Over het voornemen de conferen ce opnieuw uit te zenden, werd gisteren in Hilversum druk onder handeld. Eerst vanochtend even wel zou de definitieve beslissing kunnen volgen zodat op het mo ment dat de krant op de pers moest, alleen nog kon worden ge zegd dat het zeer waarschijnlijk ls dat de conference wordt her haald. Als het optimisme voor het jaar 1964 1 gerechtvaardigd zou blijken te zijn en als het alles vrede en welvaart zal blij ven wat de klok slaat, laat men dan even bedenken wat premier Nehroe zei over het geluk En laat men er bij bedenken, dat elk jaar naast zfjn vreug den ook zijn zorgen en zijn grote teleur stellingen heeft. Men komt gemakke lijker over die zorgen en teleurstellin gen heen. wanneer men weet dat men aan anderen enig geluk heeft bereid. ZEESCHIP „BOORDE" LOOIERSGRACHT IN DE GROND DRIE OPVARENDEN van de Nederlandse kustvaarder Looiersgracht worden sinds gis teravond vermist, nadat liet 499 brt. metende schip in een dichte mist op de Westerschelde tus sen Terneuzen en Hoedekens- kerke was overvaren door het 6898 brt. metende Zuidafrikaan- se koeïschip Langkloof. Met ver nietigende kracht boorde de Langkloof zich aan bakboord zijde in de kustvaarder, die snel water maakte en binnen drie minuten zonk. Zeven van dp tien bemanningsleden alsmede de Belgische loods, die ongeveer drie kwartier in het water had den gelegen, werden gered. Zes van hen en de loods werden op genomen door een door de Lang kloof uitgezette motorsloep, één man, een machinist, werd aan boord genomen van de Lang kloof. De «loor de sloep geredde drenkelin gen werden kort na hun redding overgezet op de Nederlandse kust vaarder Seabreeze, die hen naar Ylissingen bracht. Tegen half twaalf liep de kustvaarder de buitenhaven binnen. De geschokte bemanningsle den. onder «ie de kapitein, werden ondergebracht in hotel Dekker aan liet Bellamypark te Vlisslngen. De toestand van de geredden was goed; uitgezonderd één van hen, een Duit se opvarende, die in het ziekenhuis St.-Joseph moest worden opgenomen. Kees Morren uit IJmuiden, assistent machinist. de jongste opvarende, werd om kwart voor één in Terneu zen aan land gezet. Hij logeert In café-restaurant „De Post". De fatale aanvaring deed zich vooi rond negen uur bij boei 32 ter hoogte van de hoek vnn Baarland. Een dich te mist hing op dat moment over de Schelde. De Looiersgracht, eigendom van Spliethoffs bevrachtingskantoor te Amsterdam was met stukgoed on derweg van Antwerpen naar Finland, de Langkloof. een van de grootste koelschepen ter wereld, gebouwd bij Verolme Rozenburg en sedert 20 de cember van vorig jaar overgedragen aan de rederij de South African Ma rine Corporation was op weg naar Antwerpen. De klap kwam zo hard aan, dat de kustvaarder binnen en kele minuten zonk. Reddingsactie Onmiddellijk na de aanvaring kwam een grootscheepse reddingsactie op gang. Van Terneuzen, Vlissingen. Hansweert voeren schepen uit om as sistentie te verlenen. Ook tal van schepen, die in de omgeving waren namen actief deel aan het reddings werk. Tot diep in de nacht werd de Westerschelde van Terneuzen af tot Hansweert afgezocht met zoeklich ten, naar de drie vermiste opvaren den, van de Looiersgracht. Voor 7 van de 10 bemanningsleden en de 56-jarïge loods Richard Dave- loose uit Antwerpen was toen reeds •en eind gekomen aan hun beproe ving in het koude water van de Schelde. Kort na de aanvaring had de Langkloof een motorsloep overboord gezet niet 11 bemanningsleden. Zij zochten in de dichte mist naar over levenden van de ramp. Drie kwartier na de fatale botsing hadden zij zes door-en-door-koude opvarenden en de loods aan boord genomen. Een zeven de opvarende, een jonge machinist, was gezien door bemanningsleden aan boord van de Langkloof. die hem veilig aan boord wisten te halen. Droge kleren De door de motorsloep geredde opva renden werden kort na hun redding aan boord genomen van de kustvaar der Seabreeze, waar zij van droge kleren waren voorzien Nauwelijks, nadat de schipbreukelingen op de kustvaarder waren overgestapt, moest deze een onverwachte manoeu vre maken om een boei te ontwijken De motorsloep met de eif opvaren den van de Langkloof raakte daarbn in de dichte mist uit het zicht. Di: plotselinge verdwijnen gaf in de ver warring van het eerste ogenblik aan vankelijk aanleiding tot enkele wilde speculaties, maar later bleek, dat de sloep, die had te kampen met motor- pech. op sleeptouw was genomer loor de Belgische tankllch'er Vic'o H. onder de Terneuzense kapite Tanis. Later heeft de sleepboot de John II de 11 bemanningsleden van de Langkloof weer teruggebracht. De Looiersgracht is in de vaargeul gezonken. Bij laag water steken al leen de masten boven de waterspie gel uit. Vanuit Vlissingen is gister avond nog de tonnenb-gger \an het loodswezen, de Frans Naerebout, uit gevaren, die tegen twee uur een wrakboei zou neerleggen bij de plaats waar de Looiersgracht is gezonken. Tot op dat moment was de scheep vaart op de Schelde gestremd. De Zuidafrikaan, die bij de aanva ring lichte schade had opgelopen, was voornemens in de loop san de nacht zijn reis te vervolgen. Volgens de rederij te Amsterdam zijn gered en inmiddels in Vlissingen aan gekomen: de kapitein J. J. Van der Wal (Heemskerk), de eerste machi nist W. F. van Gulick (Haarlem), de tweede machinist De Coo (Utrecht), matroos L. Grabs (Duitsland), ma troos Blok (IJmuiden) en de Spaanse matroos Jose Seren Pineiro. Te middernacht waren de volgende bemanningsleden vermist: de eerste stuurman H. Luders uit Peize. de kok W. J. de Ridder uit Winterswijk en le Spaanse matroos Selso Mareo Mo- relaas geredden zie pagina 2)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 1