0 Telefoondistrict Breda heeft 70.000 abonnees Minder zeeschepen in havens van Vlissingen Ostoeriohotel nu Witte v. Haemstede AGENDA ZEEUWSCH-VLAANDEREN ZIELENTAL 'S-GRAVENPOLDER IN 1963 MET 37 TOEGENOMEN Aantal binnen- I schepen nam echter toe J. F. Rouw, koojoavond FERKET EN REIJNS vrudag 3 januari 1964 Wissel Zeeuws-Vlaanderen PROVINCIALE ZEEUWSE CO V R A N 1 Fam. Raats te Moerstraten ln 1970 ongeveer 130.000 aansluitingen De heer Raats aan de Boswijkdreef te Moerstraten in de gemeente Steenber gen is dinsdagmorgen ais zeventigdui- zendste abonnee aangesloten op liet te lefoonnet van het P.T.T.-district Breda. Het was voor het district een bijzondere gebeurtenis, waaraan men niet zonder meer voorbjj wilde gaan. Verscheidene functionarissen van de P.T.T. uit het district waren naar de. woning van de familie Raats gekomen om bij de aan sluiting aanwezig te zijn. De familie Raats had by dit alles het voordeel de aansluitkosten van 93 niet behoeven te betalen. De directeur van het telefoondistrict, ir. J. C. T. Blankert, overhandigde de heer en mevrouw Raats een taart, die de vorm had van een telefoontoestel met daarnaast de hoorn, waarop het getal 70.000 stond. Daarna voerde de ni Raats het eerste telefoongesprek, waar voor burgemeester mr. J. M. van der Meer opbelde. Bij de plechtigheid was ook de adjunct-directeur, ir. E. H. M. Terheggen, aanwezig, benevens onder anderen de chefs van de buitendienst, de binnendienst en commerciële zaken, respectievelijk de heren J. H. Ritter, J. J. N. van de Laar en J. C. Goedel. Steeds sneller Het aantal telefoonaansluitingen in het district, omvattende West-Brabant en Zeeland, bedroeg in 1954 35.000, de veer tigduizendste werd in april 1956 bereikt, de vijftigduizendste in oktober 1959 en de zestigduizendste in maart 1962. Hier uit moge blijken, dat elk tienduizendtal steeds sneller werd gehaald, respectie- veiyk in 3yz, 2'/z en 1% jaar. Men verwacht, dat de vraag naar nieu we aansluitingen steeds versneld zal blij ven toenemen. Die vraag maakt een ongehoorde ontwikkeling door elk jaar is er ongeveer twintig procent meer vraag dan het voorafgaande jaar. Naar het zich laat aanzien zal het district in 1970 ongeveer honderddertigduizend aansluitingen tellen. De vraag bedraagt op het ogenblik 2500, een gunstig cijfer ten opzichte van het gehele land, waar honderdduizend mensen op een telefoon aansluiting zitten te wachten. Dat het aantal wachtenden voor het district Bre da zo laag is, is te danken aan de vrij late automatisering van het gebied. De sterk groeiende belangstelling voor het medium telefoon vraagt steeds gro ter investeringen in gebouwen, kabels, centrales en dergelijke. De middelen voor deze investeringen blijven achter bij de behoefte. Het gevolg is. dat de telefooncentrales vollopen en het aantal op aansluiting wachtenden toeneemt. Door middel van de 70.000 aansluitin gen. die nog net op de laatste dag van het jaar volgemaakt werden, zullen in 1964 naar wordt verwacht vijftig mil joen lokale, veertig miljoen interlokale en 600.000 internationale telefoonge sprekken gevoerd worden. Automatisch Het automatisch telefoneren met België zal in 1965 mogelijk zijn van uit de sector Temeuzen, welke daar- AXEL Nieuwjaarsreceptie b. en w. Ter gelegenheid van de jaarwisseling werd donderdagmiddag in de raadzaal te Axel een receptie gehouden door het gemeentebestuur. Vele tientallen in woners uit alle lagen van de Axelse be volking. maar ook verschillende andere Zeeuws-Vlamingen kwamen burgemees ter M. K. van Dijke en de wethouders C. van Bendegem en M. L. M. Ysebaert hun gelukwensen aanbieden. GROEDE N.V.V.-vrouwenbond vierde derde lustrum De N.V.V.-vrouwenbond te Groede heeft dezer dagen het derde lustrum gevierd. Dat gebeurde tijdens een feestelijke bij eenkomst, waarvoor de voorzitster me vrouw Faas burgemeester J. C. Eve- raers en de wethouders met hun echtge noten kon verwelkomen. Ook de lande lijke voorzitster, mevrouw Duim was daarby aanwezig. Alle afdelingen die aangesloten zijn bij het N.V.V. in Groede waren vertegen woordigd door hun bestuursleden. Zij waren het die de jubilerende organisa tie enveloppen met inhoud kwamen aan bieden. Mevrouw Faas dankte voor de gulle gaven. Voor de ontspanning zorg de na het officiële gedeelte het Temeu- zense cabaretgezelschap „De hoepel". Tot slot was er nog een gezellig bal. OOSTBURG Bestuursmoeilijkhéden vogelbeschermingswacht De vogelbeschermingswacht in West- Zeeuwsch-Vlaanderen houdt op 16 janu ari te Oostburg in „De Eenhoorn" haar jaarvergadering. Deze vereniging heeft bestuursmoeilijkheden. De functies van voorzitter en penningmeester zijn vacant terwijl secretaris H. Enkelaar aftredend is. Uit verdere mededelingen van de heer Enkelaar blijkt, dat een onderzoek naar de roekenkolonies niets heeft opgele verd. Het aantal lepelaars dat na de droge zomer van 1959 op trek het Grote Gat te Oostburg bezocht is sterk ver- Het hotel „Witte van Haemstede" te Haamstede is donderdagmiddag in een nieuwe opzet van start gegaan: het vroegere „Ostoerio"-hotel heeft gisteren zijn deuren geopend als „grandhotel" Onder directie van de heer J. J. Sterken- burg komt „Witte van Haemstede" in bedrijf als hotel-café-restaurant. Naast liet zomerbezock kunnen ook permanen te gasten er een onderdak vinden. Daar mee krijgt het hotel 72 bedden een ruimere basis. De directie van stich ting „Ostoerio", die het beheer over het hotel voert heeft met deze nieuwe plan nen ook het oog gericht op het vliegveld Haamstede. Zij wil in dit verband de rijksluchtvaartdienst benaderen om het vliegveld zo spoedig mogelijk voor lijn diensten opengesteld te krijgen. De her opening gebeurde donderdag zonder offi cieel vertoon. JEUGDSPORTLEIDERSCURSUS IN VLISSINGEN VAN START De Vlissingse wethouder Ch. J. Gillissen Verschage heeft donderdagavond de vijf de jeugdsportleiderscursus in Vlissingen geopend. Dit gebeurde in het voormalige Leger des Hellsgebouw, waar negentien cursisten gedurende dertien weken on derricht zullen ontvangen. Op het pro gramma staan sporthygiëne, algemene sportproblemen, praktijk en opvoedkun de. De docenten zijn dokter J. Stumphius en de heren F. Naerebout en H. J. Bra ker. Deze cursus leidt op voor het jeugd- sportleidersdiploma van de Nederlandse sportfederatie en wordt georganiseerd door de stichting sportbelangen te Vlis singen. De heer A. Knol die namens de N.S.F. enkele woorden sprak, wees op het belang van deze cursus In verband met de grote behoefte aan goede leiders in de verschiUende sportverenigingen. Geslaagden „De Ruyterschool" Aan de „De Ruyterschool" te Vlissingen slaagde voor het S.W.T.K. diploma A: L. de Nooijer; voor het S.W.T.K. diploma B-I slaagden J. H. Veen en L. Smit; voor S.W.T.K. diploma B-H: A. Gillesse en A. C. Verbolckem; voor het S.W.T.K, diplo ma C-II: J. Potappel, P. J. van Liere en D. Gooris; voor 3e stuurman G.H.V. slaagden H. T. Schaaf en W. A. Noord- hoek; voor le stuurman G.H V.: W. H. M Brueren en J. R. v. Amerongen: voor radiotelegrafist 2e klasse: M J. G Ch. Vliegen; voor radamavigator slaagden: Benoeming Met ingang van 15 januari 1964 is op nieuw benoemd tot burgemeester van de gemeente Biggekerke, burgemeester J. L. Dregmans te Koudekerke. VANDAAG Middelburg Electro: De wet van het zwaard. 19.30 uur. 14 jaar. City: Die lustige Witwe, 20 uur. Vlissingen Alhambra: Die lustige Witwe, 20 uur. Luxor De wet van het zwaard, 20 uur. 14 Jaar Wcstdorpe Kunsthandel Troutzaerte: Ex positie Jan van de Ven. Goes Grand: De wurger van Biackmoor; 20 uur. 14 jaar. Prins van Oranje: Zeeuw se spuitdag; 10 uur. mee de primeur voor het district Breda zal hebben. Daarna zullen suc cessievelijk de andere plaatsen vol gen. Zoals bekend bestaat slechts voor enkele plaatsen in ons land die mogelijkheid. Over de automatische aansluitingen met andere landen is nog niets bekend. De telefoondichtheid in het district Bre da ligt iets onder het landelijk gemid delde. Per duizend inwoners zijn er in het district negentig telefoonaansluitin gen, terwijl het landelijk cijfer honderd Mr. A. Leydesdorff plotseling gestorven A. Leydesdorff, rechter imer van de arrondisse mentsrechtbank in Amsterdam, is don- 1erda~ -- olge derdag in h<-t paleis van justitie ten ge en hartaanval overleden. Hij ZUID-BEVELAND GOES Oud-papieractie Jeugddiaconaat .ïlo.W, ïïttta? AS "J" «Pochte I diaconaat van de hervormde eemeenfe diaconaat van de hervormde gemeente 0 een v j - 7"".* V »W Iwuuwaeiciatuc lvii uaic vau net maat- d211 Mld" schappelijk werk in de kerken in West- vnlrff105orn V li'Veif' Irian (voormalig Nieuw-Guinea). De lc- wtn wi J! I.» dlvere® betrek- Len zullen met vrachtauto's en wagens kmgen bij de rechtelijke macht in het hanirs de huizen -man voormalige Nederlands-Indië. Van 25 g september 1951 tot 1 juni 1954 was hij lia van het hof van justitie van Surina me en vervolgens vanaf april 1955 rech- ter-plaatsvervanger in de rechtbank tel Amsterdam. Op 18 december 1957 volg de zijn benoeming tot rechter in deze rechtbank. Mr. Lêydesdorff maakte ge ruime tijd deel uit Van een van de straf kamers van de Amsterdamse rechtbank, waarna hij rechter-commissaris werd. Sinds vorig jaar maakte hij deel uit van de derde kamer, die gewoonlijk scheep vaartzaken behandelt. de derde Wer. diaconaat van de hervormde eem Mr. Leydesdorff, die van 1927 tot 19» I JTSS? vlïft Volontair was on de secretarie in M i Aanwinsten openbare leeszaal en bibliotheek S. van Eek en ÏL A. Enkelaar een inventarisatie van broedende zang vogels in de Veerhoek. Brandgevaar is voor broedende vogels vooral in de dui nen, vaak aanwezig. Met medewerking van het „Bosschap" heeft men op een 40-tal plaatsen bordjes met het opschrift „Geen Vuur" aangebracht. Bij een op somming van zeldzame vogelsoorten wordt o.a. een kolonie van de bergeend genoemd in Breskens. Gevonden voorwerpen On het groepsbureau van de rijkspolitie te Oostburg zijn nadere inlichtingen te verkrijgen over de navolgende gevonden voorwerpen: een nikkelen benzinedop; 3 portemonnees met inhoud; een sjaal; een dameshandschoen; een huissleutel Zeiss Ikon 943018 XN no. 1; een Lips huissleutel; een bosje (3) sleutels; een paar gebreide kinderhandschoenen: een rood-groen geblokte sjaal; een bruin kinderwantje: een paar blauwe kinder wantjes; een blauw jack; een groene wollen sjaal; een passer: een contact sleutel Sim ca 8; een rood kinderwant je; een bruine herenhandschoen; een slee; een blauw-wit gestreepte sjaal; een gummibal; een hangertje met broche; een bruine linker wollen want. AARDENBURG Verzoek bestrating Markt Aardenburg Maandag 6 januari komt de raad der gemeente Aardenburg voor de eerste maal in dit jaar bijeen ter behandeling van een agendA waarop onder meer voorkomen: een verzoek va.n J. van Bel- leghem en 20 anderen om de Markt ge heel of gedeeltelijk te doen bestraten. Een dergelijk verzoek was enkele maan den geleden door de caféhouder M. Le- kens op de Markt aan de raad gericht. Met 5 stemmen voor en 5 stemmen tegen werd her verzoek toen aangehouden tot een volgende vergadering. Kort voor de behandeling in de raad van begin decem ber trok de heer Lekens zijn verzoek echter in. Verder staat op de agenda het onderzoek van de geloofsbrieven van het nieuw-benoemde raadslid L. J. de Clerck. HOOFDPLAAT Afscheid van kerkvoogd In het hervormd jeugdgebouw te Hoofd plaat heeft het college van kerkvoogden en notabelen en kerkeraad afscheid ge nomen van de heer M. Vinke, die ruim 30 jaar als secretaris-ontvanger van de kerkvoogdij heeft gefungeerd. President kerkvoogd Verplanke dankte de heer Vinke voor het vele werk in deze ge meente verricht. Als blijk van waardering bood de presi dent-kerkvoogd een radio aan. In zijn dankwoord voor het mooie ca deau zei de heer Vinke het werk met ge noegen te hebben gedaan. SLUIS Aanrijding bij Rozenoord Bij Rozenoord bij Sluis gebeurde dezer dagen een aanrijding, waarbij grote ma teriële schade ontstond. Een personen wagen. die in de richting Walplein reed werd in de flank geraakt door een an dere wagen, die uit de St.-Pieterstraat kwam en in de richting Breskens wilde afslaan. NOORD-ZEELAND Jaaroverzicht 1963 Nutsspaarbank Tholen Uit het jaaroverzicht 1963 van de Stich ting Nutsspaarbank te Tholen blijkt dat het inleggerstegoed tussen 1 januari 1963 en 31 december 1963 gestegen is van 3.026.614,24 tot 3.488.271,72. Voor 1962 waren deze cijfers respectie velijk 2.708.236,51 en 3.026.614,24. aantal spaarrekeningen in 19 1 januari 2574, en per 31 de 3. Op 1 januari 1962 was dat aantal 2502 en op 31 december 1962 waren dat er 72 meer. In 1963 werden 58 baby boekjes uitgereikt, 6 meer dan in 1962. Het aantal afgesloten jeugdspaarover- eenkomsten liep terug in vergelijking met 1962, van 34 tot 29. Het aantal stor tingen in het afgelopen jaar bedroeg 6921 (in 1962 6479); het aantal terur betalingen was 2290 tegen 2258 in 196_. Via 1535 spaarbusjes werd een bedrag bijeengebracht van 50.839,09. In 1962 kwam uit 1387 busjes een bedrag van 38.011,17. De 100-guldenclub spaarde in 1963 een bedrag van 10.384,ter wijl dit in 1962 46,meer was. Het saldo aan effecten bedroeg per 31 de cember 1963 1.218.719,25 (in 1962: 1.045.519,95), het saldo aan hypothe ken 2.021.343,23 1.678.282,36), het saldo aan leningen 205.950,- 184.825,—). De voorlopige totale reserve was op 31 december 1963 151.592,61. Op 31 de cember 1962 was deze totale reserve 139.911,10. Oliebollenactie van korfbalvereniging Dank zij de verkoop van 6000 oliebollen is de kas van de korfbalvereniging D.E. S. te Sirjansland 300.rijker gewr~ den. De oliebollen, gebakken in schuur van de heer A. Neele, werden door de heren A. Neele en K. Jongman in versierde auto's aan de man gebracht, niet alleen in Sirjansland, maar ook in enkele omliggende plaatsen. Hoofdleidster algemene kleuterschool overleden De hoofdleidster van de algemene kleu terschool te Bruinisse, mevrouw H. van Dijke-Prul, is op oudejaarsdag in het Rode-Krui3ziekenhui3 in Zicrikzee op 62-jarige leeftijd overleden. Zeventien jaar lang was zij in Bruinisse belast met de leiding van de kleuterschool. De openbare leeszaal en bibliotheek te Goes heeft over december 1963 de volgende aan winsten gekregen: Romans. Anderech, De roodharige, Arno thy. Kardinaal in gevangenschap; Bralthwaite. Praten met meneer; Christie. Kerstmis van Poirot; Falke. Bodega Rhapsodie: Filzwilliam, Is dokter Jago genezen? Gilbert. Klaplopc-rs; Haasse, Het woud der verwachting; Jong. Hannibal de Carthagcr: Kampen, Hart zon der haat; Kray-Sijsma. Schaduwen op de weg: Lofts. Een geur van kruidnagels; Van Manen-Pieters. En de tuinfluiter zingt; Mons, Stuivertje wisselen. Nordstrom. Een v als Bengta: Ondei. Het grote land; De berto. Het geslacht Uzeda; Scheffer, Uitge steld geluk; Schoonover, Vrouwen kanselier; Spark, Memento Mori: Walter, De elfde nacht; Wolkers, Gesponnen suiker. Buitenlandse romans. Gregoire. L'ombre l'argcnt; Grenier. Le silence; Guilloux; L bataillcs perdues; Mousset, D'un Japon s cret: Muller. Clem: Muno. L'hipparion; Nou- rissier. Les orphellns d'Auteuil: Palle. Les Marches: Peisson. Thomas et l'ange: Petit, Le bonheur; Frank. Die Rauberbande: Spey- er. Des Kampf um Tenia Balchin. Seen dimley before dawn; Callaghan. The loved and the lost; Gallico, Love let me not hun ger: Metallious, No Adam in Eden: Spark, The girls of slender means. Studieboeken. Beeren, Beeldverhaal: Berga- mini, Het heelal: Booy, Het is stil op het. Loo; Elias, Van Mammoet tot wet; Fiat 500D-600D: Gaulle, Charles de Memoires; Honderdvijftig jaar Koninkrijk der Neder landen; Israël; Juliana Regina; Nutting. Law- van Arabië: Van het Reve: Rusland beginners: Vilnay. Israël: Voor en ns Waterloo: Williams; De jacht op het virus; Van Wijk en Terpstra: Friesland: Van der Zeyde, Opvoedingsnood in pedagogische spel- behandeling. Basenau-Goemans, Kerstsproken: Poortman, Aardse weerschijn; Van Dijke, De vierde wij- uit het oosten. KAPELLE Succesvolle oliebollenactie Oliebollen zijn er te KapeUe en Bieze- linge met oudejaar in grote getale ver orberd. De muziekvereniging „Ons Ge noegen" te Kapelle hield op de laatste dag van het jaar een ollebollenverkoop- actie ten bate van het jeugdkorps. Bijna tienduizend bollen werden er aan de man gebracht. Kleinfruitteeltdag op 28 februari De afdeling Kapelle en omstreken van de Nederlandse Fruittelers Organisatie ien de vereniging van oud-leerlingen van tuinbouwwintercursussen zal in samen werking met de veilingvereniging „Ka- pelle-Biezelinge en Omgeving" en hel rijkstuinbouwconsulentschap voor Zee land ook dit jaar weer een kleinfruit teeltdag organiseren. Ze zal gehouden worden op vrijdag 28 februari in de veilinggebouwen te Kapelle. Des middags zullen een viertal spre kers lezingen houden over verschillende aspecten op kleinfruitteeltgebied, ter wijl het in de bedoeling ligt des mor gens een tuinbouwbeurs annex tentoon stelling te houden van tuinbouw- er aanverwante artikelen. Dit laatste zal afhankelijk zijn van de belangstelling van handelaarszijde. Aangezien de in schrijving voor standhouders pas per 1 februari sluit, zal na die datum over wogen worden of het houden van een tuinbouwbeurs al of niet doorgang moet vinden. Voorlopig is de heer L. Wille- boer met de organisatie belast. Gevonden voorwerpen Vanavond start S.D.K.B. microkorfbalcompetitie nieuwe gymnastieklokaal in „plan Mal tha" te Zierikzee een aanvang worden ;emaakt. Deze eerste avond zal wor- len geopend door de teams uit afdeling t. Het progTamma wordt geopend met de ontmoeting tussen Burgh en WIK, waarna S.K.N.W.K. zal aantreden tegen wershaven aan het werk kunnen zien te gen Unitas gevolgd door de ontmoeting tussen WIK en S.K.N.W.K. Als laatste treffen staat voor deze avond op het gramma de wedstrijd tussen Z.S.C. Brouwershaven. over de volgende gevonden voorwerpen: plastic regenbroek, windjack, aktentas met inhoud, schaats, een paar kinder wanten, portemonnee, onderdeel van ge- hooraparaat, kinderportemonnee met in houd. Rij kspostspaarbank over december Bij de rijkspostspaarbank te Kapelle werd in december 10.926,99 meer op genomen dan ingelegd. Er werden 140 stortingen gedaan tot een bedrag van 14.354,49. Het aantal terugbetafingen bedroeg 40 tot een totaal van 25.281,48. Er werd een nieuwe rekeninghouder in geschreven. YERSEKE Openstelling badhuis Met ingang van 1 januari zijn de uren van openstelling van het badhuis aan de Bemhardstraat te Yerseke gewijzigd en wel 's vrijdags van 16.30-21.00 uur en 's zaterdags van 10 tot 12 en van 12.30 tot 17.30 uur. KORTGENE Benoeming directrice Tot directrice van het tehuis „Noord- Beveland" te Kortgene is met ingang van 1 april benoemd mejuffrouw M. van Liere tot dusver directrice van .Duin- Gemeente 's-Gravenpolder Uitbreidingsplan komt goed op gang In de donderdagavond gehonden verga dering van de gemeenteraad van 's- Gravenpolder heeft burgemeester J. D. Jansen een overzicht gegeven van de beiangrykste gebeurtenissen uil het af gelopen jaar. De bevolking van de ge meente is met 37 zielen toegenomen, wat de burgemeester de grootste jaar lijkse toename in zijn ambtsperiode noemde. Er z\jn in het voorbije jaar dertien woningen gereed gekomen, elf zijn er In aanbouw en er lopen momen teel twaalf aanvragen die nog op een vergunning wachten. Ook is in 1963 het uitbreidingsplan vastgesteld en goedgekeurd. Enkele percelen grond in het uitbrei dingsplan werden reeds aangekocht en verdere aankopen zullen dit jaar nog volgen. In verband met een brede be langstelling voor bungalowbouw en voor het" industrieterrein zal uitvoering van het plan op korte termijn moeten gebeu ren. Moest een jaar geleden de Kerk- hoekstraat nog aanbesteed worden, thans kan gezegd worden dat het bouwterrein daar reeds zijn bestemming heeft en nu bijna volledig is gereser veerd. Op stapel staat verder het rio leringsplan, saneringsplan en uitbrei dingsplan, terwijl ook plannen worden voorbereid voor een zuiveringsinstalla tie. Voorts besloot de raad tot verkoop van een stuk bouwterrein van 552 m2 aan de heer J. de Dreu te 's-Graven- polder voor f 7,50 per m2. De defini tieve huurprijs van de woningen Boom gaardstraat 2 en 4 werd gebracht op f 13 per week. Tot lid van het bur gerlijk armbestuur werd in de vacature D. van de Velde gekozen de heer A. Pannekoek, in de vacature B. Mol de heer Joost Mol, terwijl de heer J. Rrjk werd herkozen. Aan de heer B. Verbiest te Kloetinge, mevrouw Buysrogge Farla te Kwadendamme en de heer G. Dekker te Ellewoutsdijk werd bouwter rein verkocht in het derde gedeelte van de Ambachtstraat. Een krediet van f 303 werd verleend voor aankoop van twee ribbenbuiskachels voor verwarming van de brandweergarage. Tijdens de behan deling van de gemeentebegroting vroeg de heer G. van der Plasse (c.h.) om op de hoek SchuitwegProvinciale weg een plantsoen aan te" leggen en om een trottoir aan te leggen aan de Raad huisstraat. De voorzitter zag hier veel bezwaren, onder meer om dat dit ont eigening van volkstuintjes met zich zou brengen. De heer Joh. op 't Hof (a.-r.) wilde aan de Straatweg een lantaarn geplaatst zien. Het college zal dit in overweging nemen. JAAROVERZICHT 1963 Herstel Het hernt<'! van de. onrlogKschade aan de kade aan de buitenhaven on dervond vertraging, zodat vervracht wordt dat dit werk op zijn vroegst j eind 1961 klaar /al konten. I Het bedrijf in Vlissingen van N V, Het aantal schepen, dat in 1983 gebruik heeft gemaakt van de zich Nimcta N v aldus het verslag, havens van Vlissingen is kleiner De «uw«^rsafdoi.nK van de N.v. Ha- ven van Vlissingen verwerkte in 1963: dan het jaar daarvoor, namelijk 436.066 ton diversen en 10.451 vadem 1826 tegen 2007 met een totale hout teken 274 532 ton diversen en 5330 bruto registertonnage van |vadem hout ln 1962 5.458.672 in 1963 tegen 5.907.339 vorig jaar. Het aantal binnensche-1 Marktberichten pen daarentegen, dat de havens van Vlissingen aandeed, steeg van «ve vrxov.e n,„m„a 1238 (589.2.57 ton) in 1962 totj Weekaanvoer ca 1.400.000 stuk», waarvan 1425 (749.019 ton) in 1963 777.570 In velling werden gebracht. Handel rustig. Prijzen (in per 100 stuks 1. De achteruitgang van het aantal zee- (Eieren van 48-53 gram 8.02—854. eieren van schepen is voornamelijk een gevolg153*53 «ram 8.40—9 :0, eieren van 58-63 gram van een geringer aantal schepen, dat [9 23—1063. eieren van gram 12S1. hier bunkerde en van minder bljleg- X-,EIERVEILING S.br. Aanvoer 279938 stuks, handel rustig. Prijzen (In per 100 stuks) Eieren van 35-38 gram 02—6.42. deren vAn 56—64 grnm 891—1122. eieren van 64-72 gram 11.61—14.26. eendcëlercn van 58-67 gram 950 10.49, eendeëieren VAn 67-71 gram 1070 11.30. Aan de andere kant vermeerderde het aantal zeeschepen dat kwam laden of lossen met 57 van 156 tot 213, hetgeen een verblijdende omstandigheid is. Van de ladende-, lossende-, reparatie-, schoonmaak- en passagiersschepen bun kerden er tevens 32 (v.j. 13) olie, zo dat het aantal oliebunkerende schepen 1013 (v.j. 1123) bedroeg. Het kolen- bunkeren werd Sn 1963 gestaakt door gebrek aan belangstelling. De N'.V. Hollandsche Stoomboot Mij. Amsterdam, gaf wederom elke week een afvaart. Deze dienst brengt lading vismijn coljjnsplaat. aan uit Engeland en neemt lading me- I Exportgamalen. aanvoer 2:32 kg. 140—197. a» «oa» ahnMham n- Schar 37 kg. bot 194 kg. wijting !2 kg. sprot EIERMARKT BARNEVELD Aanvoer ca 2500 000 stuks, handel traag. Prij zen Un per 100 stukr^ Eieren van 61 -CS gram 10.25—12.00. alg prijs 11.30. kg prtjs 1.79 op basis 23 gram. Henne- èieren van 52-60 gram 8901000 kg prijs 1.54 Slioreham en Portsmouth. De voerde hoeveelheden nemen regel matig toe. Grotere drukte Het aantal binnenschepen is meer dan in 1962, hetgeen hoofdzakelij'k het ge- is van een grotere drukte bij de installaties en het schrootbedrijf. Het toeristenverkeer met België was dit jaar beter dan in 1962. Er werden 73 (v.j. 63) reizen gemaakt met 19.016 (v.j. 17.670) passagiers. Deze schepen maakten 61 (v.j. 49) maal gebruik van de gemeentelijke voorhaven en 12 (v.j. 14) maal van de binnenhavens. Behalve door de bovengenoemde sche pen werd van de havens een druk ge bruik gemaakt door schepen van de Koninklijke Marine, het loodswezen en de provinciale stoombootdienst. De tankinstallatie, die bestaat uit 19 tanks met een totale inhoud van 41.000 m3, was ln 1963 veel beter bezet en werd veel intensiever gebruikt dan in 1962. De bouw van een nieuw en veel groter ketelhuis werd aanbesteed. Ver wacht wordt dat het in de loop van 1964 in bedrijf zal komen. In de loop van 1963 werd een vierde mobiele torenkraan besteld, die bij een sprei van 31 meter, waarbij de arm 27 meter boven de grond komt. een gewicht van 2 ton kan lichten. Bij een sprei van 9 meter licht hij 12 ton. Dan zal worden beschikt over 7 mobiele kra nen. De loodsruimte werd rendabel gemaakt met de opslag van erwten en stukgoe deren, terwijl het visitatiegedeelte één maal kon worden geBruikt. 7650 kg. ongesorteerd 22 kg. MET SPOED GEZOCHT. Alleenstaand heer, 40 jaar, gereformeerd, zoekt een ongemeubileerde zit-slaapkamer. Weekend aanwezig in de kost. In bezit van t.v. Novak, 59 cm, Robuh bandrecorder, Aristona radio en P.O.D. oliekachel. Heeft een aanstelling bij de Philips Gloeilampenfabriek te Temeuzen. Wie kan mfj helpen In of bij directe omg. van Ter- neuzen. Br. aan dhr. G. van Noord, p.a. Emmastraat 67, Vlaardingen. Een ieder die deze adv. be antwoordt, wens ik een ge zegend en voorspoedig 1964. Bungalows Woningen Bedrijfsgebouwen Makelaarskantoor Voltastraat 2, Ferneuzen. tel- 01150-327# OPBERGPROBLEMEN EEN „GISPEN" BERGMEUBEL brengt uitkomst KANTOOKMACHINEHANDEL J. A. BIESBROECK, Hulst. Tel. 01140-2080 LUXOR THEATER TERNEUZEN Zaterdag 4 en zondag 5 jan., aanvang 8 uur, brengen wij: Tier Angeli - Edmund Purdom in de grote TECHNICOLOR „SLAVENSCHIP" Muiterij op een schip, dat blanke slavinnen en brute misdadigers vervoert naar het bagno. 13 blanke vrouwen, op reis naar de hel. vochten als furies om hun lot te ontkomenEen flim die de werkelijkheid laat zien zoals zij was. - 14 jaar. Maandag 6 en dinsdag 7 jan., aanvang 8 uur, brengen wij: Brigitte Bardot in de TECHNICOLOR „DE DANSERES VAN DE DUIVEL" B.B. verleidelijker en geraffineerder dan ooit te voren. Zij lokte de mannen en maakte ze tot speelbal. - Toegang 18 jaar. ATTENTIE: Zond.midd. 2 u.: Slavenschip: 14 jaar. Zond.midd. 4.30 u.: Danseres van dc duivel: 18 j. KISSER K00LE LEDEL THEATER OOSTBURG Zaterdag 4 en zondag 5 januari, aanvang 8 uur, Laurence Harvey - Alan Bates - Lee Remick in de uiterst boeiende TECHNICOLOR van Carol Reed: „VOORTVLUCHTIG" Een film vol zonnige beelden van Ierland en Spanje, maar waarachter een onzichtbare drei ging groeit over twee jonge mensen die vluchten voor de kans op ontdekking. Zij begonnen een luxe leven van geld dat hun niet toekwam. 14 j. Zondagmiddag 4 januari, aanvang 2 uur, brengen wij: „VALLEI DER WETTELOOSHEID" Randolph Scott in een superwestern die rood gloeiend staat van spanning en revolvervuur. Als sheriff stond hij alleen tegen een overmacht Een western van groot kaliber voor iedereen. Toegang 14 jaar. Zond.midd. 2 u.: Vallei der wetteloosheid: 14 jaar. Zond.midd. 4.30 u.: Voortvluchtig: 14 jaar. WALCHEREN WESTKAPELLE P. Cijsouw nam afscheid als organist In de oudejaarsavonddienst nam de Ned. hervormde gemeente te Westkapelle af scheid van de organist, de heer P. Cij souw. die ruim 15 jaar deze functie heeft vervuld. Ds. W. Oosthoek bracht de scheidende organist hartelijk dank: „U hebt uw gaven gegeven tot opbouw van de gemeente". Als blijk van waardering ontving de organist een dagboek en een ingelijste foto van het orgel. Ook de voorzitter van de kerkvoogdij, de heer, M. Hengst, sprak waarderende woorden. De heer Cijsouw sprak ten slotte een dankwoord. VLISSINGEN Brandie in Dr. Dreesgebouw De Vlissingse brandweer is donderdag avond gealarmeerd voor een brandje in het dr. Dreesgebouw aan de Molenstraat te Vlissingen. Door verkeerde plaatsing van een kachel had de lambrizering vlam gevat. De rookontwikkeling van het I smeulende hout was door de plafonds 1 in de boven de zaal liggende woning doorgedrongen. Hierdoor gealarmeerd waarschuwde de bewoner de brandweer die door het wegtrekken van de smeu lende lambrizering de brand in de kiem wist te smoren. De schade was zeer ge ring. Leger des Heils verzorgde ontspanningsavond Het Leger des Heils te Yerseke verzorg de dezer dagen een ontspanningsavond voor bejaarden in de zaal Nolet te Yer- Nagekomen advertenties Met dankbaarheid geven wij kennis van de geboorte van ons dochtertje en zusje Flipse Flipse- Met grote vreugde geven wij kennis van de geboorte van ons tweede kindje EELKF, MARLIES. J. Dekker M. E. Dekker- Van Liere Anke Oudelande, 2 jan. 1964. Dorpsstraat 22. VOGEL KWEKERS. Zaterdag 4 jan. a-s. koopt fa. Corstens-Verschuren Helmond KANARIES en betaalt voor MANNEN alle kleuren, kneu- en sijsbast aarden 9.Groene 7,50. Popjes 3,Putterbast- aarden 11,- p. st. Vogels brengen: Goes: van 2-3 uur café „Slot Ostende", Singelstr. 5: Middelburg: van 3.30- 4 uur café „De Vriendschap", Markt 75. Attentie: Wegens de zeer dichte mist waren wij vori ge week verhinderd. seke. door majoor poppenkast. Oofc werd koffie met gebak geserveerd en ontvingen allen aan het |slot van de avond een verrassing. De jheer M. C. Hoogesteger bracht namens de bejaarden dank. Heden overleed tot on ze diepe droefheid, na een langdurig, geduldig gedragen lijden, on ze innig geliefde man en vader, behuwd- cn grootvader op de gezegende leef tijd van 83 jaar en bij na 2 maanden. Krabbendijke: M. Snoep- De Kok P. E. Snoep E. Snoep W. Bramsen- Snoep Utrecht: G. van Vulpen- Snoep E. van Vulpen Arjan Krabbendijijke, 2 januari 1964. De begrafenis zal plaatshebben op maan dag 6 januari 1964 om half één. Moderne machines, prima vakmanschap, doorlo pende service, geven U de verzekering dat U voor MAKMERWERKEN GRAN1TO WERKEN AANRECHTEN BOUWWERKEN KUNST- EN HARDSTEEN GRAFMONUMENTEN de grootste keuze, heeft bij: Steensedijk 100 - HULST - Telefoon 01140-2906 Na een langdurig doch geduldig gedragen lijden overleed nog vrri onverwachts 2 januari 1964. voorzien van de Sacramenten der Zieken, op de leeftijd van 71 jaar. mijn innig geliefde echtge note, onze dierbare zuster, schoonzuster en tant< JOHANNA JA COB A MARIA SMITS, echtgenote van Johannes Clement. Wemeïdinge: J. Clement Den Haag: D. van Bakel-Bu' G. van Bakel Wemeïdinge: J. Smits Th. Smits-van Hove Roosendaal: C. Roset-Smits F. Roset Neven en nichten Wemeïdinge: H. Kanters-Boer Wemeïdinge, 2 januari 1964, Prins Bemhardstraat 4. De plechtige uitvaartdienst zal plaatshebben in de parochiékerk van de H. Anna te Yerseke op maandag 6 januari 1964 om 10.00 uur. waarna begrafenis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1964 | | pagina 11