Raadcommissie Westkapelle beraadt zich over verordening bijgebouwen Prijzen bouwgrond in Middenschouwen hoger HP? Zonder klemmen lijmt u snel met SNELFIX OP VOORSTEL BURGEMEESTER Medewerking aan cursus voor de reddingsbrigade Bezwaar Toch commissie NOORD-ZEELAND Ankerketting in schroef tanker EXTRA VAARTEN OP VEERDIENST ZIERIKZEE - KATS AGENDA Begroting Yerseke voor 3 miljoen aan kapitaalwerken KERKDIENSTEN MARKTBERICHTEN WISSEL SCHOUWEN Zevenenveertig jaar bij provinciale waterstaat ROOMTAARTEN H. Schoo ANDERE BEGELEIDING VAN TEENERARTIEST WALCHEREN ZUID-BEVELAND SCHIETING JULIANA Noordbevelands mannenkoor trad op in Colijnsplaat Nieuwe ouderling voor hervormde gemeente Kerstfeestviering Kerstzangdienst Poolse kerstviering te Vlissingen Amateurs exposeren in de Gildenkamer V.K.M.V. bracht bezoek aan Blankenberghe Optreden Concerto della Camerata Verkiezing van ambtsdragers Instuif B. en w. werken eraan Raad kreeg vast een voorproefje HOGER AFSCHEID ADJ.-DIRECTEUR N.V. HOUTHANDEL G. ALBERTS TE MIDDELBURG DINSDAG 31 DECEMBER 1963 PROVINCIALE Z E E W 8 E O O R A N T 6 De vaststelling van de verordening op de bouw en bewoning van bij gebouwen heeft de gemeenteraad van Westkapelle tijdens zijn ver gadering van maandagmiddag on der voorzitterschap van burge meester T. H. de Meester enige moeilijkheden opgeleverd. B. en w. hadden een aantal maatregelen voorgesteld om te voorkomen, dat bijgebouwen e.d., die daartoe min der geschikt zijn, als vakantie onderkomens zouden worden ver huurd. Uiteindelijk besloot de raad op voorstel van burgemeester De Meester een commissie te forme ren, die in de komende zes weken zich nog eens zal beraden over de opstelling van deze verordening. Burgemeester De Meester wees er in een toelichting op het voorstel op, dat het college het bouwen van een bewoonbare schuur met deze veror dening bepaald niet wilde tegengaan. „B. en w. willen niet voorschrijven, dat men pas een bewoonbaar onder komen mag bouwen als men de be schikking heeft over een terrein van 900 vierkante meter. Men mag wel degelijk een bijgebouw bouwen wan neer dat een maximum inhoud van 100 kubieke meter heeft en een grondoppervlakte van 40 vierkante meter", merkte de heer De Meester op. Voor het bouwen van speciale verblijven met een inhoud van 110 kubieke meter minimum en 180 ku bieke meter maximum wilden b. en w. evenwel de totale oppervlakte van het perceel op 90 vierkante me ter stellen. Tegen deze oppervlakte hadden enkele raadsleden echter bezwaar Zo vond o.a. de heer A. J. Meeuse (g.b.) het aantal vierkante meters te groot. De heer P. K. van Rooijen (c.h.) was het volledig met hem eens. „Dan kan men de verorde ning evengoed achterwege laten", meen de hij. Ook de heer J. de Pagter (p.v. d.a.) zag weinig heil in een verordening met dergelijke regels. Nadat er lange tijd heen en weer ge praat was suggereerde burgemeester De Meester een commissie in te stellen. De raadsvoorzitter vond het een der mate belangrijke kwestie, dat hij niet de indruk wilde wekken de regeling er „door te slepen" met weinig bevredigde raadsleden. Wethouder W Gabrifelse (p.v.d.a.) voelde er echter meer voor om meteen maar enkele wijzigingen aan te brengen. „De commissie zal waar schijnlijk tot dezelfde opstelling als het college komen", meende de wethouder. Burgemeester De Meester vond het echter niet prettig als het voorstel niet de algehele instemming van de raad had. Er werd over een commis sie-instelling gestemd en toen bleek alleen de heer Van Rooijen er tegen. Tot slot werd de commissie samen gesteld: de raad koos uit zijn midden de heren Van Rooijen, De Pagter en Meeuse. Voorts besloot de raad op verzoek van de V.V.V. een bijdrage van 500 de helft van de kosten) beschikbaar te stel len om een cursus in het redden van drenkelingen mogelijk te maken. De he ren Van Rooijen en'J. de Visser (s.g.p.) vonden de bijdrage wat aan de hoge kant, vooral als er volgend jaar weer een bijdrage gegeven zou moeten wor den. Burgemeester De Meester merkte op, dat de bijdrage alleen voor het sei zoen 1963-1964 gevraagd wordt en dat de raad volgend jaar eventueel een na der standpunt kan bepalen. Voorts voegde de heer De Meester er nog aan toe, dat het feit van de oprichting van deze reddingsbrigade met 13 leden voor elke badplaats toch wel noodzakelijk zeker een aanmoediging verdient. Waarmee uit eindelijk alle raadsleden het eens wa ren. De vereniging voor instrumentale mu ziek mag uit Westkapelle op een bij drage van 25 rekenen als tegemoet koming in de kosten, die voor zeven concerten in het volgende seizoen in Zeeuwse plaatsen gemaakt worden. „Het is een gevaar, dat de Instrumen tale ook in Westkapelle gewaardeerd wordt", verzekerde wethouder Gabriël- se. De heer De Visser ging niet met het voorstel akkoord. De gemeentewoning Noordkerkpad 23 werd voor 13.940 verkocht aan de be woner, de heer P. Boone. Ook ging de raad akkoord met de voorstellen inzake de vaststelling van de tarieven voor het bewieden van het gemeentevroon en met de uitkering voor het gemeenteperso- neel. Advertentie Reumatiek TO GAL H ELPT Griep TO G A L H ELPT Migraine TO GAL H ELPT Menstruatiepijn TO GAL H ELPT Verkouden TO GAL H ELPT Hoofdpijn TO GAL H ELPT Spit TO GAL H ELPT ZIERIKZEE De 26.843 brt, metende en onder Belgi sche vlag varende tanker „Esso Brus sel", die geladen met 39.000 ton olie op weg was van de Perzische Golf naar Antwerpen is maandagmorgen in de Wielingen in aanvaring gekomen met het voor anker liggende 8562 brt. me tende Duitse schip „Kalahari". Door de aanvaring tijdens een vrij dich te mist, ontstond slechts geringe schade, maar toen de schepen zich van elkaar losmaakten, kreeg de „Esso Brussel" de ankerketting van de „Kalahari" in de schroef. Een bergingsvaartuig van de firma W. A. van der Tak heeft de ket ting losgebrand, maar de schade was toch van dien aard, dat het schip met behulp van Belgische sleepboten naar Antwerpen moest worden gebracht. Dit kan echter niet gebeuren voordat een deel van de lading is overgepompt in andere schepen, omdat de diepgang van de „Esso Brussel" te groot is om het Nauw van Bath te kunnen passeren. Een ander schip, de 32.000 brt. metende Noorse tanker „Berkejarl" kampt met hetzelfde probleem. Dit schip ligt ter hoogte van Kruiningen te wachten tot dat door het overpompen van een deel van haar lading de diepgang voldoende zal zijn verminderd. In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd is met in gang van 1 januari 1964 aan de heer J. Overbeeke te Zierikzee eervol ontslag verleend als waterbouwkundige in het district Zierikzee van de provinciale wa terstaat in Zeeland. In totaal is de heer Overbeeke 47 jaar in dienst van de provinciale waterstaat in Zeeland. In to taal is de heer Overbeeke 47 jaar in dienst van de prov. waterstaat geweest in de standplaatsen Goes, Terneuzen en Zierikzee. Op een bijeenkomst in het in genieursbureau te Zierikzee heeft de heer Overbeeke dezer dagen officieel af scheid genomen van zijn collega's. Als herinnering mocht hij een fraai boek werk in ontvangst nemen. Tevens dank te de heer Overbeeke voor de prettige omgang met de collega's. THOLEN Kerstzangdienst in gerei, kerk Zoals al enige jaren gebruikelijk, was er ook dit jaar weer op tweede kerstdag een kerstzangdienst in de gereformeerde kerk te Tholen. Ook deze keer was de kerk ruim bezet. Het programma werd op een vlotte wijze afgewerkt. Declama tie, samenzang, koorzang en solozang wisseldén elkaar af. De declamaties wer den verzorgd door de jongeren. Het kin derkoortje was samengesteld uit leerlin gen van de christelijke nat. school. De meditatie werd verzorgd door ds. Van Egmond. Het slotlied „Dankt, dankt nu allen God" werd staande gezongen. Het openings- en slotwoord werd gesproken door de heer Van Kempen. Advertentie NA EEN FEESTELIJK DINER NEEMT MEN IJS VAN OKAY Bij al onze afnemers verkrijgbaar. Tijdens de feestdagen is onze zaak geopend. Herenstraat 4, MIDDELBURG Met ingang van het nieuwe jaar zal de veerdienst Zierikzee-Kats v.v. van de P.S.D. een voor regelmatige gebruikers welkome uitbreiding van de vaarten on dergaan. Op werkdagen worden in de vaste dienstregeling twee overtochten heen en weer opgenomen in de spits uren die totnogtoe alleen bij voldoen de vervoersaanbod werden gemaakt: om 8 uur 's morgens vertrek uit Zierikzee („De Val") en om 9 uur 's morgens vertrek van Kats. Wanneer de vaart van het middagspits uur (17.00 uur vertrek uit Zierikzee) een overbelast aanbod kreeg, vertrok een half uur later (om 17.30 uur) een volg boot, die dan om 1830 uur uit Kats de terugtocht aanvaardde. Voortaan han gen deze vaarten vice versa niet meer van het wachtende rijtje auto's af. Ze zullen volgens de dienstregeling worden uitgevoerd. Men kan erop rekenen! Met uitzonderiïg dan van de zaterdag. Ook op zondagmiddag wordt na 1 januari een dienst meer gevaren: om 15.00 uur vertrek uit Zierikzee en om 16.00 vertrek van Kats. De busdiensten geven daarop aansluiting: de A.M.Z. uit Goes en de R.TM. uit Zierikzee (sta tion). Vooral voor da bezoekers van ziekenhuizen in Goes is deze vaart een belangrijke verbetering. Zij kunnen dan om even na half vier uit Goes vertrek ken naar Schouwen-Duiveland. In het verslag over het teenersfeest te Kruiningen stond dat de 2e prijs bij de solisten was behaald door Naucal van der Spil die begeleid werd door „The stereo's". Dit moet zijn „The Moonlight stars". Deze band komt uit Hansweert. VANDAAG Middelburg Gildekamer Kuiperspoort: Expositie teken- en schilderclub 15—17 en 1921 uur Hal stadhuis. Expositie stichting Zeeuwse beeldende kunste naars, 1417 uur Westdorpe Kunsthandel Troutzaerte: „ex positie Jan van de Ven. MORGEN Middelburg Electro: Freddy und der legionar, 15.30, 19 en 21.15 uur, alle leef tijden Gildekamer Kuiperspoort: Ex positie teken- en schilderclub, 1517 en 1921 uur Hal Stadhuis: Expositie stich ting Zeeuwse beeldende kunstenaars, 1417 uur. Vlissingen Alhambra: Vrouwenjacht ln Kenya, 15, 19 en 21 uur, 14 jaar Luxor: 30 jaar vrolijkheid, 15 en 20 uur, a.l. Goes Grand: Sergeants 3; 15, 19 en 21 uur, 14 jaar. Terneuzen Luxor: De zigeunerprinses, 14 uur, a.l. Luxor: Pas op voor zakkenrol lers, 16.30 en 20 uur, 14 jaar Concertge bouw: De zigeunerprinses, 20 uur, a.l. Sas van Gent Olympiatheater: Gitaren klingen leise durch die Nacht, 15.30 en 20 uur, a.l Oostburg Ledeltheater: Lemmy houdt van dames, 14 uur, 14 jaar Ledeltheater: Fer- nandel rooit het wel, 16.30 en 20 uur, a.l Hulst - Bioscoopgebouw: Ik ben er kapot van, 14.30 en 17.15 uur, a.l. Bioscoopge- bouw De dokter is verliefd, 20 uur, 18 jaar. Axel Het Centrum: De vrolijke zigeuners, 15.45 en 20 uur, a.l. Bergen op Zoom Roxy: Damon en Pythias, 14.30. 16.30, 18.45 en 21 uur, 14 jaar Lu xor Rokende revolvers, 14 uur, 14 jaar Luxor: Het mooiste meisje van de we reld, 16, 18.45 en 21 uur, 14 jaar. Onder aantekening, dat de fractie van de S.G.P. wenste geacht te worden te hebben tegenstemd tegen subsidies aan het Humanistisch Thuisfront en de Ver. België-Zeeland, heeft de gemeenteraad van Yerseke maandagavond de begro ting voor 1964 vastgesteld. Op deze be groting is voor bijna drie miljoen gulden aan kapitaalswerken geraamd. Het betreft hier onder meer de uitbrei ding van de haven. De gewone dienst vermeldt aan inkom sten en uitgaven 696.604,04 met een post voor onvoorzien van 16.392,54. Deze post zal echter door de hogere sa larissen per 1 januari en de verhoging van subsidie aan de Groene-Kruisvere- niging „Ziekenzorg" en de Ver. voor christelijke wijkverpleging grotendeels zijn besteed. De kapitaaldienst vermeldt 5.181.861,13 aan uitgaven en 3.446.342,48 aan inkomsten, zodat het tekort is 1.735.518,65. De begroting voor 1964 van de burger lijke instelling voor maatschappelijke zorg werd eveneens vastgesteld met een gemeentesubsidie van 42.000. OUDELANDE De sociëteit Juliana te Oudelande hield een schieting op de liggende wip bij de heer J. de Rijke in café Centrum. Zij werd bezocht door 59 schutters van 14 verschillende verenigingen. De uitslag: hoofdvogel: P. de Koeyer, van ADLM te Kwadendamme; 1ste zijvogel: W. de Wilde, van Juliana te Oudelande; 2de zijvogel: W. de Jonge, van ADLM te Kwadendamme; 1ste bovenkal: W. de Jonge, van ADLM te Kwadendamme; 2de bovenkal: P Timmerman, van Eens gezindheid te 's-Heerenhoek; 1ste on- derkal: C. Lous, van Edele Handboog te Oudelande; 2de onderkal: M. Rijk, van Spes Nostra te Ovezande, na loting; 1ste klep: C. D. Raas, van W. Teil te Ove zande; 2de klep: J. Doene, van W. Teil te Ovezande; 3de klep: J. de Rijke, van Edele Handboog te Oudelande. Meeste kleine vogels; C. Westdijk van Wester- schelde te Terneuzen. 5 stuks. COLIJNSPLAAT Dezer dagen trad het Noord Bevelands Mannenkoor onder leiding van de heer F. Smit op in het hotel „De Patrijs" te Colijnsplaat. Het initiatief voor dit op treden kwam van de burgemeester van Veere, jhr. J. F. den Beer Poortugael. Jhr. Den Beer Poortugael was wegens omstandigheden verhinderd een ope ningswoord te spreken. In zijn plaats heette de exploitant van hotel „De Patrijs", de heer I. H. van Laarschot, het koor welkom. Hierna zong het koor een programma van kerstliederen. Tot slot dankte de heer Van Laarschot de leden van het koor, in het bijzonder de heer Smit. SINT-ANNALAND Collecte De busjescollecte ten bate voor de HE- MAVA, verzorgd door de leerlingen van de school met de bijbel te St.-Annaland, heeft over de maand december 33,47 opgebracht. De totaal opgebrachte collecte voor het vierde kwartaal bedroeg 82,51. Zondagsschool vierde feest In het hervormd verenigingsgebouw der Ned. herv. kerk te St.-Annaland werd vrijdagmiddag en -avond een kerstvie ring gehouden van de zondagsschool. De heer P. Quist, vertelde de kinderen een prachtige kerstgeschiedenis en de heer B. Vroegop las een kerstverhaal voor. De kinderen werden rijkelijk getrak teerd en elk werd bedacht met een kerstboekje. Verschillende kerstliederen werden gezongen. Voor het eerst werd deze kerstbijeen komst gehouden in dit gebouw, voor heen was het altijd in de oude bewaar school. Alles kwam hier beter tot zijn recht. Kleuterleidster benoemd Aan de chr. kleuterschool te St.-Anna land werd per 1 april 1964 als kleuter leidster benoemd, mej. N. Werner uit Scherpenzeel. OOSTERLAND Benoeming kerkvoogd Op de gemeenteavond der hervormde gemeente te Oosterland werd gekozen tot ouderling in de vacature L. W. Boo- gert Mz., de heer K. Stouten Cz. In deze vacature werd eerst gekozen de heer Matth. Bal Pz„ die echter voor zijn be noeming heeft bedankt. STAVENISSE In de vacature van kerkvoogd van de Ned. herv. gem. te Stavenisse, ontstaan door het bedanken van de heer J. Neele Mz., is per 1 januari benoemd de heer W. Lemsom. OÜD-VOSSEMEER De kerstfeestviering van de zondags school te Oud-Vossemeer in het Neder lands hervormd kerkgebouw werd uit stekend bezocht. De leiding berustte bij ds. Ph. J. Leenmans. De heer B. de Graaf vertelde de kerstgeschiedenis en mevrouw Slager-den Engelsman droeg een kerstverhaal voor. Het programma omvatte verder een groot aantal voor drachten, zangstukjes en dergelijke door de leerlingen. De acht kinderen die de school verlieten, kregen een bijbeltje. Ds. Leenmans sloot met dankgebed. In de Nederlands hervormde kerk te Oud-Vossemeer werd een matig bezoch te kerstzangdienst gehouden, waaraan het kerkkoor onder leiding van dir. A. H. Ridderhof meewerkte. Afwisselend was er gemeentezang en uitvoering door het koor van verschil lende kerstliederen. Ds. Leenmans sprak een meditatie. (Advertentie) De jaarlijkse door de Vereniging van Poolse Oudstrijders te Vlissingen geor ganiseerde traditionele feestelijke kerst en nieuwjaarsbijeenkomst, werd zater dag 11. in het hervormd verenigingsge bouw gehouden. De leden van de vereniging, voor het merendeel in gezelschap van hun Neder landse echtgenoten, namen plaats aan de gezamenlijke feesttafel; symboliserend de rijk van allerlei spijzen voorziene vi gilie-dis in Polen, op de vooravond van Kerstmis. De voorzitter van de vereniging, ing. J. Minkiewicz, heeft in zijn traditionele speech de belangrijkste gebeurtenissen van het bijna vervlogen jaar de revue la ten passeren en stond met name stil bij het overlijden van paus Joannes XXIII en de tragische dood van president Ken nedy. In de geschiedenis teruggrijpend herin nerde de voorzitter van de Poolse oud strijders er aan, dat het dit jaar honderd jaar geleden is geweest, dat in Polen de grote januari-opstand tegen het Rus sisch gezag was uitgebroken. Ook me moreerde hij de tragische dood van een van Polen's grootste helden, nl. prins Jozef Poniatowski, maarschalk in Napo leons leger en leider van het Poolse korps, in de Volkerenslag bij Leipzig in Ing. Minkiewicz wees in dit verband op het feit, dat terwijl Nederland honderd- vijftig jaar geleden zijn vrijheid herwon, in Polen daarentegen door de nederlaag van Napoleon de vreemde overheersing voorgoed werd bezegeld. Het hoogtepunt van deze feestelijke bij eenkomst vormde de ceremonie van het met elkander verbreken van de „Opla- tek" (een soort van ouwel) een oud en specifiek Pools gebruik verzegeld met uitwisseling van de beste wensen voor het komende jaar. Hierna werden tijdens de gezamenlijke maaltijd bij kaarslicht Poolse kerstliede ren gezongen. MIDDELBURG Niet alleen in het Middelburgse stadhuis wordt er momenteel geëxposeerd, ook in de Gildekamer aan de Kuiperspoort heb ben kunstenaars hun werken tentoon gesteld. Al is het werk van deze ama teurs moeilijk te vergelijken met het materiaal dat op de kerstexpositie van de stichting voor beeldende kunstenaars te zien valt, toch is de verzameling van de leden van de teken- en schilderclub „de Kuiperspoort" beslist het bekijken waard. Onder het toeziend oog van Andries Minderhout hebben de leden dit jaar weer wekelijks aan hun tekeningen en schilderstukken gewerkt. Een flinke plaats is er in het zaaltje ingeruimd voor een aantal figuurtekeningen, waar in de leden zich iedere dinsdag oefenen. lezen van het kerstverhaal. Een koortje: Opvallend is ook de hoeveelheid stille- gevormd uit dn lodon Kna„Ht vens, die men er kan bekijken. Van de diverse uitgeprobeerde technieken trekt het werkstuk „schepping" van Hans van de Berg sterk de aandacht. Dit werkstuk is met materiaal uit zee sa mengesteld. Corrie Blaas, die het onderwerp „pop pen" in verschillende van haar creaties heeft verwerkt, heeft ook een aantal geboetseerde figuurtjes voor de exposi tie beschikbaar gesteld. De werkstukken van het laatste jaar zijn vandaag en morgen nog te zien en wel van 15.00 tot 17.00 en van 19.00 tot 21.00 uur. VLISSINGEN De Vlissingse klavarmuziekvereniging „V.K.M.V." bracht dit weekeinde een bezoek aan Blankenberghe (B.), waar men in de feestzaal van hotel „Floria" een feestmiddag verzorgde. De Vlissing se groep musiceerde onder leiding van de heer H. Gijsel. Het optreden werd zeer gewaardeerd. Het bestuur van de vereni ging legde deze middag contacten voor uitvoeringen in Wallonië en verschillen de andere streken van België. De groep muziekstudenten, die onder de naam Concerto della Camerata zater dagavond te Middelburg optraden, heb ben gisteravond opnieuw een concert ge geven, ditmaal in de doopsgezinde kerk te Vlissingen. Het programma was enigszins anders dan in Middelburg. Het bleek, dat de adspirant-musici aanzien lijk beter waren gedisponeerd dan de eerste maal. Men bereikte nu uitstekend samenspel en ook de individuele presta ties waren opmerkelijk. Jammer, dat het aantal bezoekers gering was. WESTKAPELLE Nieuwe organist benoemd De heer P. Cijsouw heeft op zijn verzoek eervol ontslag gekregen als organist van de Nederlands hervormde kerk te Westkapelle. Hij heeft deze functie 15 jaar vervuld. Tot zijn opvolger is be noemd de heer C. Lievense, voorheen or ganist in de Nederlands hervormde kerk te St.-Laurens. In de Nederlands hervormde gemeente te Westkapelle zijn tot ambtsdragers herkozen de heren A. Gabriëlse en P. Roelse (tot ouderling), J. van Breda (tot ouderling-kerkvoogd) en P. Hui- bregtse en A. Lievense (tot diakenen). NIEUW- EN ST.-JOOSLAND Kerstfeest N.C.V.B. Een groot aantal leden van de N.C.V.B. heeft dezer dagen onder leiding van de presidente, mevrouw Van Haarlem, te Nieuw- en St.-Joosland, het kerstfeest gevierd. Behalve de liturgie, was er ook een meditatie, declamatie en het gevormd uit de leden, bracht enkéle liederen ten gehore onder leiding van de heer P. Reijnoudt. 's Middags verzorgde de N.C.V.B. een dergelijke bijeenkomst voor de bejaarden. O.- EN W.-SOUBURG In Souburg is een instuif opgericht, uit gaande van de Nederlands hervormde gem. De instuifavonden zullen worden besteed aan toneel, cabaret, discussie, dansen, films en dergelijke. Voorts be staat een gemaskerd bal op het pro gramma. Getracht zal worden elke 14 dagen een instuif te houden. De eerste bijeenkomst is vastgesteld op 4 januari a.s. in de zaal „Rehoboth". De bijeen komsten staan open voor jongelui van 15 jaar en ouder. OUDEJAARSAVOND 31 DEC. '63. Ned. Herv. Kerk. Brouwershaven 6.30 ds. Oort; Bruinisse 7.45 ds. v. d. Sar; Burgh 7 ds. Don; Dreischor 6.30 ds. Kei ling; Eikerzee (Scharendijke) 7.30 ds. Roodenburg; Haamstede 7.30 ds. Boer; Kerkwerve 6.30 ds. Zonneveld; Nieuwer- kerk 7 ds. Westerhof; Noordwelle 7.30 ds. Zonneveld; Noordgouwe 8 ds. Kel- ling; Ouwerkerk 7 ds. Vellekoop; Oos terland 7 ds. Groenewegen; Renesse 6 ds. Van Liere; Serooskerke 8 ds. Zonne veld; Sirjansland 6.15 ds. v. d. Sar; Zie rikzee Nieuwe kerk 7.30 ds. Lam; Ver. geb. 7 ds. Assendorp; Zonnemaire 8 ds. Oort. Ned. Herv. Kerk. Oud-Vossemeer 31 dec. 7 ds. Leenmans, 1 jan. 10 ds. Leenmans, Poortvliet 31 dec. 6.30 ds. Van Dijk, 1 jan. 10 ds. Van Dijk, Scherpenisse 31 dec. 7 ds. Alblas, 1 jan. 10 ds. Alblas, St.-Annaland 31 dec. 7 eerw. heer Van Herk, 1 jan. 10 eerw. heer Van Herk, Stavenisse 31 dec. 7.30 ds. Zwanenburg, 1 jan. 9.30 ds. Zwanenburg, St.-Maar tensdijk 31 dec. 7 ds v. d. Haar, 1 jan. 9.30 ds. v. d. Haar, Tholen 31 dec. 7 kand. v. d. Bank, 1 jan. 10 kand. v. d. Bank, St.-Philipsland 31 dec. 7 ds. v. Donkersgoed, 1 jan. 9.30 dienst. Geref. Kerk. Oud-Vossemeer 31 dec. 6 ds. Haverkamp, 1 jan. 9 ds. v. d. Stoel, Tholen 31 dec. 7 ds. Van Egmond, 1 jan. 10 ds. Van Egmond. Geref. Gem. St.-Annaland 31 dec. 7.30 dhr. Westrate, 1 jan. 9.30 leesd., St.- Philipsland 31 dec. 7.30 leesd., 1 jan. 9 30 lG6sd Oud Geref. Gem. St.-Philipsland 31 dec. 7.30 ds. Gebraad, 1 jan. 9.30 ds. Gebraad, Stavenisse 31 dec. 7 ds. Slager, 1 jan. 9.30 ds. Slager. Chr. Geref. Kerk. Oud-Vossemeer 1 jan. 10 leesd. Ned. Protestantenbond. Tholen 31 dec. 7 mevrouw Brouwer. Geref. Gem. in Ned. St.-Annaland 31 dec. 6.30 leesd., 1 jan. 9.45 leesd., Oud- Vossemeer 31 dec. 7 leesd., 1 jan. 10 Geref. Kerk. Brouwershaven 31 dec. 8.15 nisse 31 dec. 6.30 ds. Den Heeten, 1 jan. ds. Scholing, 1 jan. 9 ds. Scholing, Brui- 9 ds. Den Heeten, Nieuwerkerk 31 dec. 7.30 ds. Becker, 1 jan. 9 ds. Becker, Oosterland 31 dec. 6 ds. Becker, 1 jan. 10.30 ds. Becker, Zonnemaire 31 dec. 7 ds. Huyzer, 1 jan. 10 ds. Huyser. Geref. Gem. Nieuwerkerk 31 dec. 7.30 ds. Karens, 1 jan. 10 ds. Karens, Oos terland 31 dec. 5.45 ds. Karens, 1 jan 10 leesd. Oud Geref. Gem. Oosterland 31 dec. 7 leesd., 1 jan. 9.30 leesd. NIEUWJAAR 1 JAN. 1964. Bruinisse 10 ds. v. d. Sar; Burgh 10.30 ds. Don; Eikerzee (Scharendijke) 10 ds. Roodenburg; Haamstede 10 ds Boer; Nieuwerkerk 10 ds. Westerhof; Ooster land 10 ds. Groenewegen; Zierikzee Nieuwe kerk 10 ds. Lam. VLASMARKT ROTTERDAM Waterrootvlas: lage soorten van 2,25 tot i 2,45, middensoorten van 2,50 tot 2,70, oest vlas van 2,75 tot 3,00. Dauwrootvlas: van 1,90 tot f 2,40. Breek vlas. van 1,00 tot 1,80, afhankelijk van kwaliteit en bewer king. Gezwingelde lokken: van ƒ0,80 tot 1,17. De produktie van waterrootvlas bleef in de afgelopen week beneden peil van vorige we ken, daar op de meeste bedrijven in de kerst week niet gewerkt is, zodat er minder ge zwingeld vlaslint aan de markt kwam. Het aanbod bestond uit lagere en middensoorten, terwijl er minder goede middensoorten en best vlas aangeboden werden. Voor alle aan geboden partijen was voldoende vraag om het aanbod op te nemen. De prijzen bleven op het peil van vorige week gehandhaafd. De produktie van dauwrootvlas was klein, het aanbod werd opgenomen tegen prijzen volgens notering. In breekvlas is geen pro duktie. Voor gezwingelde lokken blijft vol doende vraag, de produktie was gering, de prijzen bleven onveranderd. GRAANBEURS ROTTERDAM Tarwe volgens monster, basis 17 pet vocht, alleen voor de beste kwaliteiten tot f 35,75, levering le helft januari, franco Rotterdam per schip. Zomergerst, volgens monster 23.50 26.50. Haver, volgens monster 21.5024.00. Groene erwten, volgens monster 40.0050 00. Schokkers, volgens monster 40.0061.50, fran co Rotterdam. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM Kleiaardappelen 35 opwaarts. Eigenheimers 13.00—16.00. Bintje 11.00—12.75. Bevelander 14.0016.50 Meerlander 12.0013.50. IJselster 8.5010.00. Kleiaardappelen 38 mm opwaarts. Eigenheimers 13.5016.50 Bintje 11.5013.00, Furore 12.5013.25 Kleiaardappelen voor de export geen handel Zandaardappelen 35 mm opwaarts, IJsselster, Bintje en Libertas geen handel. Zandaardappelen voor de export geen handel. Stemming: Binnenland: kalm. Export: geen handel Voeraardappelen 2.50— 4.75. Prijzen berekend per 100 kg en op de han- delsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptieaardappelen op wagon, schip of auto. VEEMARKT ROTTERDAM Totale aanvoer 1232. Vette koeien en ossen 955. Varkens 277. Prijzen (resp. voor le, 2e en 3e kwaliteit) (in ets. per kg.) Vette koeien 370—400 330—370 280—300 Prijzen (resp. voor le, 2e en 3e kwaliteit) (in guldens per stuk) Varkens (levend gew.) 260 258 255 Vette koeien aanvoer iets ruimer, handel vlug, prijzen hoger, prima's boven notering. Varkens (levend gew.) aanvoer even groter, handel vlot, prijzen hogere, prima vleesvar kens boven notering: slachtzeugen 210220 per kg. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen aanvoer 5378 kg, 468669, schar 12 kg, bot 296 kg, schol 642 kg, kabel jauw 75 kg, wulken 9 kg, sprot 1870 kg en ongesorteerde vis 6 kg. VEILING MIDDELBURG. 30 december. Bintjes bonken 14, grote 9. Jonathan 75-op 37, 70-75 33—37, 65-70 28, 3 grof 2729. Golden Delicious 75 op 54, 70- 75 43—45, 65-70 33. Goudrenet 80-op 49. 75- 80 42—44, 70-75 41—45, 65-70 36—41, 3 grof 35. Glassla 2 1622. C 2 813. Glasandijvie 52 81. Boerenkool 1012. Rode kool 1018. Sav. kool 2631. Witlof 82125. Spruiten 5098. schoon 58114. Breekpeen 714. Prei 23—50. Uien 5—21. COÖP. TUINBOUWVEILING ROTTERDAM. Andijvie 4478, Rode kool 1220, Gele kool 1425, Groene kool 2637, Spruiten IA 73 1,09, IIA 37—83, IB 60—69, IIB 38^-52, ID 84 87, Prei IA 4560 per kg. Selderij 1526 per bos, Peterselie 2025 per bos. Grote Peen 11 12, Uien 816, Boerenkool 2533, Witlof, extra A 1,22—1,34, IA 1,08—1,26, IIA 88—1,16, IB 1,071,16, IIB 761,05 per kg. Aanvoer 28.000 kg. Middenschouwen gaat de bouwgrond prijzen op de helling zetten. „B. en w. stellen zich voor de bouwgrondprijzen in zijn geheel onder de loep te nemen", zo deelde burgemeester S. Francke maan dagmiddag in de raad mee. „We zijn er al mee bezig", voegde hij eraan toe. De oorzaak van deze te verwachten „prijs- ronde" ligt bij de algemene stijging van de waarde van bouwgrond, zo bleek uit de opmerkingen van de voorzitter. Ais de zaak in net college rond is, zal de raad de nieuwe grondprijzen definitief vaststellen. De heren kregen er ln de vergadering van maandagmiddag al een voorproefje van. De zaak kwam aan de orde bij een toegevoegd agendapunt: een verzoek van de neer J. J. van der Wekken te Kerkwerve om aan de Kerkweg een stuk grond te mogen kopen voor de bouw van een bungalow. „Het is daar de eerste aanvrage in die richting", ver klaarde burgemeester Francke. De bouwgrond werd er verkocht votfr 7,85 per vierkante meter. Hij vond het ver antwoord om een „iets hogere prijs" te vragen en deed de raad de suggestie de grond een oppervlakte van ongeveer 450 m2 van de hand te doen voor 10 per m2. „En dan zitten we nog niet aan de top", betoogde burgemeester Francke. De raad ging er zonder opmer kingen mee akkoord. Weinig kanttekeningen hadden de raadsleden ook bij de andere voorstel len, die aan de orde kwamen. Zo besloot men van de instelling voor maatschap pelijke zorg een stuk grond van 1200 m2 te kopen tegen 0,60 per m2 en deze grond te ruilen tegen een perceel van de heer J. Kunst, dat de gemeente nodig heeft voor het wederopbouwplan aan de Elkerzeeseweg te Scharendijke. Omdat de geruilde grond van mindere kwali teit is, krijgt de heer Kunst een com pensatie van 1000, „seizoenemmers", die vanaf 1 juli tot 1 oktober worden gebruikt op kampeer- bedrijven, hotels, pensions en dergelijke. Voor grote kampeerterreinen komt een aparte regeling. De raad ging akkoord met de benoeming van mej. J. Leys tot hoofdleidster van de kleuterschool te Kerkwerve, de aanschaf voor 1740 van een nienwe stencilmachine, de verzekering tot 180.000 van het in aanbouw zijnde gemeentehuis tegen brand- en stormschade en de op de be groting 1964 van de instelling voor maatschappelijke zorg geraamde ge meentesubsidie van 17.000. Tijdens deze vergadering werd de heer J. Landman als waarnemend-gemeente ontvanger beëdigd. Ten slotte bracht burgemeester Francke de raad dank voor de „prettige verstandhouding en de goede toon" in het afgelopen jaar. Hjj herinnerde aan enkele belangrijke be sluiten, die in 1963 gevallen zijn, zoals de bouw van het raadhuis en de verbete ring van de straten te Seharendjjke. Verder bracht hij de bemoeienissen van b. en w. met het nieuwe streekplan in herinnering. Namens de raad sprak de heer W. J. de Vrieze een woord van dank tot de burgemeester. DOKTERSDIENSTEN Zierikzee: dokter W. Bontkes, tel. 2280; Brou wershaven, Noordgouwe en Dreischor, geen zondagsdienst. Bruinisse en Oosterland. geen zondagsdienst. Stavenisse, St.-Maartensdijk en St.-Annaland, geen zondagsdienst. Tholen, Sint-Philipsland, Poortvliet, Nieuw- en Oud- Vossemeer. geen zondagsdienst. DIERENARTSEN Voor Schouwen en Duiveland, geen zondags- dienst. De zangvereniging „Sursum Corda" uit Scharendijke kan met ingang van 1964 rekenen op een subsidie van 125, 50 meer dan dit jaar. „We tinden de zangvereniging voor Scha rendijke van betekenis" zo motiveer de burgemeester Francke. „Als we daarnaast de uitgaven voor de mu ziekschool zien, is deze verhoging verantwoord". De raad was het daar mee eens. Ook werd besloten om de instandhou ding van de openbare lagere school te Ellemeet te vorderen. Een beslissing, die om de drie jaar genomen moet wor den, omdat de school met zijn 28 leer lingen beneden het minimum-aantal van 50 scholieren blijft. Verder zullen er in de toekomst reinigingsrechten een bedrag van 6,per emmer voor In de bovenzaal van café-restaurant Wöhler hebben directie, vertegenwoor digers, kantoor- en filiaalpersoneel van de N.V. Houthandel v.h. G. Aberts Lzn. en Zoon zaterdagmorgen te Middelburg afscheid genomen van de adj. directeur, de heer A. L. G. van Dongen, die we gens het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd het bedrijf verliet. Achtereenvolgens werd het woord ge voerd door de heren C. M. Ghrjsen, di recteur, A. de Broekert, commissaris der vennootschap, mede namens Internatio, J. P. van 't Hof, adj. directeur, J. J. van Aartsen, procuratiehouder en P. van der Weel namens de fabriekskern. Alle sprekers brachten de voortreffelijke eigenschappen van de scheidende func tionaris naar voren, waarbij de heer De Broekert nog opmerkte, dat het hem speet dat de heer Van Dongen slechts 3 jaar in Internatio-verband werkzaam was geweest. De heer Van Dongen mocht bij deze toespraken een boek over de etsen van Rembrandt in ontvangst nemen, alsmede een ingelijste plaat van Vlissingen, een boek over de Chinese schilderkunst en een boekebon. Uitvoerig ging de heer Van Dongen in op de vriendelijke tot hem gerichte woorden en dankte tevens voor de aan geboden geschenken. Mevrouw Van Dongen, die haar echtge noot vergezelde, kreeg bij de aanvang der bijeenkomst bloemen aangeboden. VEILING GOES. 30 december. Andijvie 1 90. Prei A 1 3748, A 2 30—42. Witlof A 1 106—122, A 2 100— 117, B 1 107—116, B 2 95, afw. 51. Spruiten A 1 84—91, A 2 55—85, B 1 51, B 2 34—36, afw. 39. Knolselderij 1 21, 2 1013. Rode kool 1 20—21, 2 7—17, B 1 7—8. Witte kool 1 13—14. Gr. sav kool 1 24—29, 2 19. Boeren kool 1 15—16, 2 13—14. Uien afw. 7—10 Peen B 1 714, B 2 912, afw. 4. Koolrapen 7. Selderij 2 3640 Aardappelen 46. VEILING BERGEN OP ZOOM. 30 december. Andijvie 6076. Sla L429. Witte kool 712. Boerenkool 12—20. Sav. kool 20—28. Rode kool 6—14 Spruiten 40—220. Waspeen 2238. Breekpeen 68. Witlof 60 114. Uien 10—18. Koolraap 8—12. Prei 20—382. Selderij 60. Aardappelen 14. Cox's Orange 7592. Jonathan 2552. Goudrenet 2538. Golden Delicious 4062. COÖPERATIEVE VELUWSE EIERVE1LING. Aanvoer 474.843 stuks, handel redelijk Prij zen (per 100 stuks). Eieren van: 48 tot 53 gram 8,20—8,64 53 tot 58 gram 8,66—9,62; 58 tot 63 gram 9,59—11,44; 63 tot 70 gram 11,37— 13,79. Nagekomen advertenties Heden werd plotseling uit ons midden wegge rukt onze innig gelief de zoon DIRK WILLEM SOHIER op de jeugdige leeftijd van bijna 17 jaar. Zijn diepbedroefde ouders, D. W. Sohier L. Sohier-Jasperse Vlissingen, 29 december 1963, Hobeinstraat 7. De teraardebestelling zal plaatshebben op vrijdag 3 jan. a.s. om 2 uur vanaf Hobein straat 7. Tot onze grote droef heid is plotseling van ons heengegaan onze geliefde broer, zwager en oom DIRK WILLEM SOHIER op de jeugdige leeftijd van bijna 17 jaar. Koudekerke: C. A. v. d. Poll- Sohier G. J. v. d. Poll A. C. v. d. Berg- Sohier A. P. v. d. Berg O.- en W.-Souburg: W. Vos-Sohier A. Vos Rotterdam: J. Bos-Sohier H. M. Bos Middelburg: H. D. Sohier A. Sohier-van Dalen En kinderen Vlissingen, 29 december 1963. Heden werd plotseling van ons weggenomen ons geliefd kleinkind en neef DIRK WILLEM SOHIER op de jeugdige leeftijd van bijna 17 jaar. Namens de familie, A. Jasperse-Krijger Vlissingen, 29 december 1963. Heden overleed na een langdurige ziekte onze lieve vrouw, moeder, behuwd- en grootmoe der MARIA PAARDEKOOPER, geb. Versluis, in de ouderdom van 65 jaar. Uit aller naam, J. Paardekooper Middelburg, 30 december 1963, Volderijstraat 30. De teraardebestelling zal plaatsvinden op donderdag 2 januari 1964 op de algemene begraafplaats te Mid delburg. Vertrek Vol derijstraat 30 om 12 uur. Enige en algemene kennisgeving. Heden nam de Heere uit onze familiekring weg onze lieve, zorg zame moeder, behuwd-, groot- en overgroot moeder BLAZINA DIRKJE VAN DER MAAS, weduwe van D. de Looff, op de leeftijd van 87 jaar. Geersdijk: J. de Looff A. de Looff- van der Maas en kinderen A. de Looff Drimmelen: P. Haringman- de Looff en kinderen Overschild: L. P. Flikweert- de Looff G. A. Flikweert en kinderen Colijnsplaat J. M. de Pree- de Looff S. B. de Pree en kinderen Wissenkerke: D. B. Heuseveldt- de Looff W. Heuseveldt en kinderen Geersdijk, 30 december 1963. De begrafenis vindt plaats vanuit het „Drenthehuis" te Geersdijk op vrijdag 3 januari a.s. te Wissen kerke om 2.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 33