Walcherse transportondernemers in beraad over aanpassing tarieven CITROENGENEVER f OSRAM Om wisseltrofee De Scheldeprijs In 1964 ernstige obstakels verwacht voor wegvervoer Zeeuwse spuitdag te Goes RAAD VAN 'S-GRAVENPOLDER BEHANDELT BEGROTING '64 SPEELS TIENFRFEEST IN KRUININGEN CONCERTO DELLA CAMERATA EXTRA VAARTEN OP VEERDIENST ZIF.RIK7F.F-if ATS KANSEN DELTAVOORLICHTINGS CENTRUM OP SCHOUWEN EXAMENS Zware mist verlamde zaterdag de veren op de Westerschelde Zeeuwse ALMANAK DIRECTEUR MIDDELBURGSE GROOTHANDEL BEGRAVEN Oudej aarskrant P.Z.C. Afscheid schoolhoofd AUTO RUKTE BOOM UIT WEGBERM TE KLOETINGE Welkom Appelvergadering te Middelburg Gevolgen Obstakels Aantal overnachtingen jeugdherberg nam in 1963 toe Post voor onvoorzien verminderd tot f 4630 KUNST Brugexplicatie Jubilarissen bij „De Schelde" yrNBONS PROVINCIALE! ZEEUWSS COURANT MAANDAG 30 DECEMBER 1963 (Advertentie) Kort. maar actueel vandaag. Zaterdag is in 's-Gravenpolder de heer Han J Engelvaart, gemeen teontvanger te Grijpskerke, Zeeuws sneldamkampioen gewor den. Uit handen van Zeeuwse Dambondvoorzitter M. F. de Jon ge ontving hij de beker. Toen hij 's avonds zijn huis be reikte, vond hide rekening voor de beker in zijn brievenbus. De heer Engelvaart is secretaris- penningmeester van de Zeeuwse Dambond. Het vijt man sterke ensemble „The Fly ing Electras" uit Goes behaalde op het zaterdagmiddag gehouden tiener- feest in het dorpshuis te Kruiningen het hoogste aantal punten en won daarmee de fraaie wisselprijs, die door het gemeentebestuur van Krui ningen beschikbaar is gesteld, de „Scheldeprijs". Er was veel belangstelling voor dit tie- nerfeest, zowel van de zijde van het publiek als van de zijde van de deel nemers (26 solisten en groepen). Namens de jury, bestaande uit de heren M. J. van den Berge, Kruiningen, ds. H. van Dalen, Oostburg en D. Man neke, Yerseke, verklaarde ds. Van Dalen, dat deze middag duidelijk was gebleken, dat de jeugd meer kan dan ,,de nozem uithangen of zakjes pa- tates-frites verorberen". Hij roemde Onder grote belangstelling is zaterdag morgen te Middelburg het stoffelijk overschot van de heer J. P. Maljers, oudste directeur van de N.V. F. Mal jers en Zoon ter aarde besteld. Aan de begrafenis ging een rouwdienst in de aula vooraf. Deze werd geleid door ds. D. van Boven. In de aula voerde voorts de gereformeerde predikant ds. M. W. J. C. de Kluis uit Santpoort het woord. Hij sprak als vriend van de familie Mal jers. Onder de velen, die met hun aanwezig heid hun medeleven betuigden bevonden zich onder meer burgemeester mr. J. Drijber, de wethouders A. J. Berenpas en J. S. Hoek, gemeentesecretaris mr. J. Hooy en de directeur van VéGé-Ne- derland, de heer Van den Hout. Verder waren er bestuurders van de stichting '40-'45 waarin de heer Maljers tot 1962 de functie van tweede voorzitter van het district Zeeland bekleedde vroegere verzetstrijders, personeelsle den van de groothandel en tal van par ticulieren. Aan de groeve op de alge mene begraafplaats sprak de heer S. Caljouw namens de familie een dank woord. vooral de goede sfeer die op dit con cours heerste. Een andere jury, samengesteld uit een drietal tieners, t.w. mej. M. den Boer, Hansweert, mej. E. Suij. Kruiningen, en de heer J. Jongmans, Bergen op Zoom. kreeg tot taak het beste en semble of de beste solist aan te wij zen. Hun keus viel op de solist Nau- val van der Spil uit Hansweert, die daarmee uit handen van de heer C. Slabbekoorn de door de VARA be schikbaar gestelde beker in ont vangst mocht nemen. De organisatie door het comité concert fonds was in goede handen. Alle deel nemers en deelneemsters van het festival werden aan het publiek voor gesteld door de charmante Jacque line Robèrs uit Goes. Aan het einde van de middag het was reeds bij na acht uur werden de prijzen uit gereikt door burgemeester A. Schip per. Do jury kende de prijzen als volgt toe: ie prijs ensembles: The Flying Elec tras. Goes, 296,5 punten: 2e prijs en- Walcherse transportondernemers hebben zich zaterdagmorgen tij dens een appelvergadering in café restaurant Wöhler te Middelburg beraden over de noodzakelijke aan passing van de tarieven voor het wegvervoer. Het waren de verte genwoordigers van ongeveer tach tig bedrijven, die op deze bijeen komst nog eens te horen kregen hoe de werknemersorganisaties er over denken. Had men aanvankelijk het plan om de minister van verkeer en water staat in een telegram nog eens op de verontrusting onder de ondernemers te wijzen, bij nader inzien vond men het beter dit achterwege te laten, daar de commissie van overleg voor het goederenvervoer deze actuele kwestie reeds bij de betrokken minis teries aanhangig heeft gemaakt. Voorzitter A. C. Caljouw had bij aan vang als voorzitter van de coöperatieve bodenvereniging „Walcheren" en het c.v. wegtransport .Walcheren" reeds de aandacht gevestigd op het feit, dat het grote knelpunt bij de vervoerders zelf ligt omdat zij de tarieven nooit goed hebben aangepakt. Districtssecretaris H. de Jonge van de prot. christ. bond van beroepsgoederen- vervoer kwam de zaak nog eens nader toelichten: „de vijf organisaties van werkgevers zijn ervan overtuigd, dat de laatste toegestane maximum-tarieven die van 1960 moeten worden verhoogd om bedrijfseconomisch gunstige resul taten te kunnen blijven boeken. Nu het economisch bureau voor het wegvervoer en de vijf organisaties van werkgevers in het beroepsver voer ervan overtuigd zijn. dat de in 1960 toegestane maxima en die van 1957 niet toereikend zijn voor een verantwoord beheer van de onderne ming, de spoorwegen thans voor de tweede maal hun tarieven gaan ver hogen binnen een tijdsbestek van twee jaar en wij nog niet toe zijn aan de maxima van 1957, dan geloof ik dat er iets schort". voor de toekomst. „Het zijn niet be paald prettige gebeurtenissen, die zich zullen aankondigen", zo zei de heer Van Strien, die daarbij ondermeer wees op de verhoging van de benzineprijs, de loonsverhogingen en huurverhoging die in lucht hangt. De vijfdaagse werkweek en de per 1 ja nuari in te voeren werktijdverkorting legden naar de mening van de heer Van Strien het wegvervoer ernstige obsta kels in de weg. Niet alleen bij de onder nemers maar ook bij de verladers, want het personeelstekort heeft weer langere laad-, los- en wachttijden tot gevolg, die niet of onvoldoende worden betaald. De verkeersopstoppingen in de steden bezorgen het wegvervoer eveneens een oponthoud, dat langzamerhand niet meer in bevattelijke bedragen is uit te drukken". „De wens voor de toekomst is volgens de N.O.B.-secretaris een verantwoorde en eerlijke aanpassing van de tarieven per 1 januari of dan toch zeker zo spoe dig mogelijk. Voorts een algehele her ziening van de tarieven in de loop van het jaar op basis van de gegevens van het economisch bureau voor het weg vervoer. Over de eisen voor de toekomst De heer De Jonge stond ook stil by de gevolgen van de stijging der lonen. „Al les wat. wij nodig hebben zal in prys gaan stijgen: brandstoffen smeermidde len, banden, onderdelen en garagekosten. De stijging van kosten en de lonen moe ten wel resulteren in een verhoging van de beloning van onze diensten. De vervoerder vergeet vaak dat hij ook ondernemer en koopman is. Als onder nemer is hij tegenover zijn bedrijf ver plicht om een actief prijsbeleid te voe ren om tot verantwoorde tarieven te komen". In zijn toespraak riep de heer De Jonge voorts de publikatie van het E.T.I. voor Zeeland in herinnering. Dit instituut kwam tot de conclusie dat een belangrijk percentage van de Zeeuwse vervoerders bedrijfs-economisch verlies lijden. „En dit is ongezond", zo zei de districtssecretaris van de prot. chr. bond voor beroepsgoederenvervoerders, die in zijn slotwoord de noodzaak van onder linge samenwerking bepleitte. „Samen kunt U een grotere service bieden aan de verlader. U komt op deze wijze ook beter tot tariefafspra ken, dan dat U alleen in het bos loopt", aldus de heer De Jonge. De heer R. J. van Strien, provinciaal secretaris van het N.O.B.-Wegtransport bepaalde zich in zijn toespraak tot het geven van een uitgebreid antwoord op de vragen: wat zal 1964 de tranportonder- nemers bieden, wat hebben zij voor de toekomst te wensen en wat zijn de eisen deelde de heer Van Strien ten slotte mede, dat het bestel- en afhaalloon uit het stukgoedtarief en het uurtarief plaatselijk vervoer naar berekening met 15 pet., de trajectvracht uit het stuk goedtarief met 12% pet., het interlokaal ongeregeld vervoer boven 2 ton en de bijzondere tarieven met 10 pet omhoog moeten. Over de besproken onderwerpen ontstond een levendige discussie. Postabonnees die hun krant niet met de eerste bestelling ontvangen, kunnen, indien zij dit wensen, hun exemplaar afhalen bij het plaat selijke postkantoor. Expeditie P.Z.C. Het aantal overnachtingen in de jeugd herberg „De Scheldestroom" te Vlissin- gen bedroeg in 1963 in totaal 6531. Dit is ten opzichte van het voorgaande jaar een toename met 370. Deze vermeerde ring is voornamelijk te danken aan een stijging van het aantal Nederlandse be zoekers. In 1963 bedroegen de aantallen overnachtingen: Nederlanders 2858, bui tenlanders 3673. De Duitsers namen het grootste deel van het aantal overnach tingen van buitenlanders voor hun reke ning: 2550. Op vrijdag 3 januari wordt in de „Prins van Oranje" te Goes een Zeeuwse spuit dag gehouden. De rijkslandbouwvoor- lichtingsdiensten te Axel en Goes en de afdeling Zeeland van de Bond van Agra rische Loonbedrijven hebben weer een interessante lezingenserie voor die dag samengesteld. Zo zal ir. H. J. de Bruin, rijkslandbouwconsulent voor planten ziekten te Wageningen spreken over „Ervaring met nieuwe onkruidbestrij dingsmiddelen, met name in bieten en erwten". De rijkslandbouwsonsulent van de aard appelteelt te Wageningen, dr. ir. D. E. v. d. Zaag zal een causerie houden over „Middelen en methoden bij de phy- tophthorabestrijding". Na een discussie over beide onderwerpen zal de film „De zwarte bonenluis" worden vertoond. Donderdag a.s. houdt de raad van 's- Gravenpolder de eerste vergadering in het nieuwe jaar. De raad krijgt een be langrijk stuk te behandelen, namelijk de gemeentebegroting voor het jaar 1964, die in de onlangs gehouden raadsverga dering is aangeboden. Tengevolge van een eerste wijziging wordt de post „On voorziene uitgaven" verminderd tot 4630. Rekening houdend met de lasten voortvloeiend uit een binnenkort nog te sluiten vaste lening en enkele salaris voorzieningen zal deze „reserve" nog verder aangesproken moeten worden. Burgemeester en wethouders adviseren de raad dan ook een voorzichtig finan cieel beleid te voeren. Het college merkt daarbij op, dat dit beleid van vele toevallige factoren af hankelijk is. Niet alleen de uitbreiding van het aantal patiënten in de inrich ting „Vrederust", waarmee elk jaar ca 4500 per patiënt gemoeid is, maar ook de subsidie aan het burgerlijk armbe stuur stijgt elk jaar onrustbarend zon der dat daaraan in evenredigheid in komsten tegenover staan. Verwacht wordt, dat het aantal inwo ners in 1963 gestegen zal zijn, hetgeen uit financieel oogpunt nog wat voordeel oplevert, aldus b. en w. Burgemeester en wethouders wijzen er voorts op, dat de elektrificatie van „De Poel", waaronder ook 's-Gravenpolder valt, op korte termijn zal kunnen wor den uitgevoerd. Ook hiervoor zal de gemeente een flinke financiële veer moeten laten. Voorts is het de bedoeling een ge deelte van de Haagdijk en de Vleu- geldijk van een teerlaag te voorzien. Wanneer de financiële middelen het blijven toelaten, zullen b. en w. trachten elk jaar een gedeelte van de wegen, welke voor het doorgaande verkeer van enig belang zijn, te la ten teren. Ook zal een gedeelte van de Dorpsstraat- Provinciale weg worden herbestraat. De aan deze weg staande bomen binnen de bebouwde kom zullen worden gerooid, wanneer de raad daarmee Instemt. Omtrent de exploitatie van het uitbrei dingsplan „Westvoor traphoek" zullen nog voorstellen worden gedaan. Onder meer voorstellen tot aankoop van gron den en de aanleg van straten en riole ringen. Het wachten is op het in voor bereiding zijnde rioleringsplan. dat bin nenkort wordt tegemoetgezien. Overigens zal het hard nodig zijn, dat dit uitbreidingsplan wordt open gelegd in verband mqt de geregelde vraag naar bouwterrein, speciaal voor de „betere" woningbouw. Naast de begroting komen aan de orde de verkoop van bouwterreinen aan de Ambachtsstraat, verwarming van de brandweergarage, wijziging van de be bouwingsvoorschriften en de verkiezing van 3 leden van het burgerlijk armbe stuur. In verband met zijn benoeming te Ba- rendrecht per 1 januari 1964 werd dezer dagen in het verenigingsgebouw te Kerkwerve afscheid genomen van het hoofd van de christelijke nationale school, de heer J. Verolme te Kerkwerve. In aanwezigheid van alle kinderen, be stuur van de school, personeel, burge meester Francke en het gezin van de heer Verolme spraken tot 't scheidende hoofd, namens 't personeel de heer A. van Lummel, namens 't bestuur de heer C. Boot, namens de gemeente Midden- schouwen burgemeester S. Francke en oud-voorzitter D. v. d. Wekken. In de toespraken kwam naar voren, dat de heer Verolme geheel voor zijn taak berekend was. Mede door zijn toedoen is de school snel uitgebreid en groeide tot 90 leerlingen. Door deze groei was het noodzakelijk dat een derde leslokaal gebouwd werd. Als waardering voor het vele werk ont ving de heer Verolme enkele cadeaus van bestuur, personeel en kinderen. Aan het slöt van de bijeenkomst dankte de heer Verolme voor de vele waarderende woorden en wenste de school een verdere bloei toe. Tot opvolger van de heer Ver olme is benoemd de heer Guigelaar te Wormerveer. Er was zaterdagavond in de Ont- moetingskerk te Middelburg veel belangstelling voor het „Concerti della camerate". Op de foto: aan dachtig werd er geluisterd naar de uitvoering van een aantal kamer muziekwerken. Vanavond treden de muziekstudenten op in het doopsgezind kerkgebouw aan de Wielingenlaan te Vlissingen. (Foto P.Z.C.) Ouderling benoemd Te Nieuwdorp heeft de heer P. A. van de Kreeke zijn benoeming als ouderling in de Nederlands hervormde kerk aan genomen. Concerto della camerata We hebben zaterdagavond tijdens het „concerto della camerata" wat gefilo sofeerd over de vraag: wanneer kan een jong musicus in het openbaar optreden? De Duitsers hebben er een onvertaal baar woord voor: „konzertfahig", ge schikt en klaar zijn voor het podium. Om eerlijk te zijn: de jongelui, die zater dag in de Ontmoetingskerk op het Zand te Middelburg optraden, waren nog niet zover dat ze aanspraak konden maken op deze Duitse kwalificatie. Zij zijn nog in opleiding, enkelen zijn zelfs nog maar pas aan een beroepsvorming be gonnen. Maar bovendien was men slechts kort bijeen geweest om zich als ensemble voor te bereiden op dit optre den. Dat laatste duidt op een zekere overmoed, een eigenschap die het voor recht van de jeugd is. Maar de kritische luisteraar moest door dit alles vast stellen, dat nog geen technisch en mu zikaal volmaakte vertolkingen konden worden geboden. Tegen deze achtergrond willen wij vooral waardering uitspreken voor de uit Vlissingen afkomstige sopraan Fran- cine Fregeres, die in staat bleek tot aan trekkelijke vocale prestaties, evenals (later op de avond) Elly Pabon. Aan vankelijk bleek de laatste wat geremd in haar optreden, maar zij herstelde zich. De bas Joop Feuger, de derde vocalist van deze groep, heeft minder indruk op ons gemaakt, al viel ook zijn werk in de feestelijke cantate „Jubilate et exul- tate" van de zeventiende eeuwse com ponist Buns zeker te waarderen. Het instrumentale hoogtepunt van de avond werd bereikt in een kamermuziek werk van Telemann, aantrekkelijke mu ziek, die een verzorgde uitvoering kreeg. Lof mag hier worden gebracht aan de muzikaal spelende fluitisten Dick Boon en Theo de Vin en het continuo, gevormd door Nan de Cock (spinet) en Miep van der Heide (cello). Hilke van Bemmel en Jos Cornelissen beiden viool, waren in dit gezelschap duidelijk de jongesten, ook wat spelkwaliteiten betreft. In en kele werkjes nam Ad van 't Veer de taak van Nan de Cock over aan het spinet. Er was veel belangstelling en veel applaus voor de musicerende, enthou siaste groep. Vanavond wordt een con cert in de doopsgezinde kerk te Vlis singen gegeven. Zoals men weet is de opbrengst van de avonden bestemd voor Zonneveld, Oostkapelle. Ad interim. Advertentie O Nu is er BOOTZ-citroengenever voor de fijnproever. BOOTZ-citroengenever, gezoet en niet-gezoet. Kiest u fP^ jl maar't Is van B00TZhet beste wat u kopen kunt l£J per hele liter f 7J® per halve liter f 3?® sembles: The Daintys, Putte-Kapel- len (B.), 293 punten; 3e prijs ensem bles: The Flying Jats, Kalmthout (B.), 266 punten; le prijs solisten: Anneke Lehmeijer, met eigen bege leiding, Goes, 291,5 p.; 2e prijs solis ten: Nauval van der Spil, begeleid door „The Stereos", Hansweert, 270,5 p.; 3e prijs solisten: Frida Pascoal, begeleid door „The Flying Electras", Breda, 270 p.; vervolgens: 4e prijs: het ensemble „The Mokes", Rucphen, 259,5 p.; 5e prijs: solist Jan Blok, be geleid door „The Flying Electras", Kruiningen, 253 p.; 6e prijs: Freddy Gooyaerts, begeleid door „The Fly ing Jats", Kalmthout (B.), 246 p.; 7e prijs: soliste Ditje Iversen, bege leid door haar vader, N. P. Iversen, 's-Gravenpolder. 242 p.; 8e prijs: so list Paul Dogge, begeleid door „The Stereos", Hansweert, 242 p.; 9e prijs: solist Joop Griep, begeleid door „The Violets", Hansweert, 239 p.; 10e prijs: Trio Goossens, Rucphen 236 p. (Foto P.Z.C.) (Slot van pagina 1) bij de sensationele bouwput voor de grote spuisluizen in het woelige Ha ringvliet. Daar staat een in het oog springend modern gebouw voor het publiek klaar met een aanlegsteiger. De bezoeker betaalt een klein bedrag voor hij er binnenstapt, krijgt vervol gens eén instructieve film te zien, be zoekt daarna een goed ingerichte ten toonstelling om ten slotte aan boord te stappen van een rondvaartboot. Dat is het werk van een stichting met de naam „Hadex". Met medewer king van de gemeentebesturen en rijkswaterstaat heeft die haar plan nen kunnen verwezenlijken. Het voor lichtingscentrum daar werd aan het begin van het zomerseizoen 1960 ge opend. Het had een ton gekost. En het heeft al vele honderdduizenden bezoekers „verwerkt". Het gebouw ligt er naast een goed restaurant: een ideale combinatie. Een tweede type van een nuttige voorlichtingsaanpak bij belangrijke waterstaatkundige projecten kan men straks in Zeeland zelf vinden. Zoals wij veertien dagen geleden meldden hebben de N.V. Provinciale Zeeuwse Brugmaatschappij en het gemeentebestuur van Kortgene een vorm van samenwerking gevonden voor een gedegen stukje explicatie bij het „pronkstuk" van Zeeland: de bouw van de Oosterscheldebrug. Wanneer de verenigingen van Colijns- plaat er voor te porren zijn, zal daar begin 1964 worden gestart met de bouw van een dorpshuis op het ha- venpiateau, waarin de komende twee seizoenen de voorlichting aan het pu bliek voor de brugbouw zal worden geconcentreerd. Dat zal dan gebeu ren in de grote zaal van een gebouw, dat de gemeente Kortgene na de ope ning van de brug voor de verenigin gen van Colijnsplaat ervan over houdt. Over enkele jaren zal in de Ooster- schelde tussen Noord-Beveland en Schouwen-Duiveland de eerste aanzet voor de dam door de Oosterschelde uit het water omhoog komen, het laatste en grootste Deltawerk. De Deltadijk tussen Schouwen en Goeree door het Brouwershavense Gat zal dan al een eind „op dreef" zijn. Zeker tot 1978 kan Schouwen-Duiveland dus nog veel „bekijks" bij de Delta werken verwachten. Het „particulier initiatief" voor een goed geoutilleerd voorlichtingscentrum wordt al een vraag van betekenis. Vooral wanneer het eiland over een jaar naar de randstad Holland en over twee jaar naar de rest van Zee land via de Oosterscheldebrug vast komt te zitten. De Deltadienst zit er eigenlijk op te wachten. Waar 't cen trum zou moeten komen? „Bijvoor- Voor het vakdiploma café- hotel- en restaurantbedrijf slaagde te Utrecht de heer W. Groosman te Sluis. Voor het voorbereidend deel van het examen tot het verkrijgen van de staats- bevoegdheid tot het uitoefenen van de heilgymnastiek en massage zijn de vol gende leerlingen van het Zeeuws Oplei dingsinstituut voor Heilgymnastiek, Massage en Physiotechniek geslaagd: Mej. A. Boender te Middelburg; de heer H. J. Davidse te St.-Laurens; de heer E. D. van Leeuwen te Middelburg; de heer L Plouvier te Goes; de heer R. Smet te Nieuw Namen en mej. B. van Steenis te Kloetinge. beeld tussen Scharendijke en Seroos- kerke", antwoordt men U in „Den Haag". Immers: het ziet ernaar uit, dat de Schelphoekkom in de naaste toekomst de belangrijkste werkhaven van het Deltagebied zal worden. Van daaruit zal een flink stuk werk voor de Oosterscheldedam worden verzet. Voor de kust van Scharendijke kun nen de badgasten in de komende zo mer al „loge" zitten bij de activiteit voor de Brouwershavense Gat-dam. Goede voorlichting over de Delta werken en alles wat eraan vastzit kan Zeeland alleen maar van nut zijn. De mist speelde de Goese automobilist De V. zaterdagavond omstreeks twaalf uur flink parten, toen hij op de Kapel- seweg in de buurt van Kloetinge na een onfortuinlijke manoeuvre met zijn wa gen in de sloot langs de weg belandde. De klap kwam hard aan. Met wortels en al werd de boom uit de grond gerukt en tegen het plaveisel geslagen. Op zijn kop in de sloot: dat was het einde van de rit in de richting Kloetinge met de auto. Voor de man zelf liep het bijzonder goed af. Hij hield er niet meer dan een schram aan de kin van over. De mist die nu al weken lang hardnek kig blijft terugkomen heeft in het afge lopen weekeinde de veerdiensten over de Westerschelde weer zwaar gehinderd. Vooral zaterdag, toen na het middag uur het zicht op de meeste plaatsen tot beneden de honderd nieter terugliep, was het onmogelijk per boot van of naar Zeeuwsch-Vlaanderen te reizen. Alleen de dienst TerneuzenHoedekenskerke heeft gedurende de middag éénmaal de overtocht gewaagd. Het veer Kruinin genPerkpolder was al om 10.20 uur gestopt waarna alleen de laatste vaart, 's avonds om 23.20 uur, nog werd uitge voerd. TerneuzenHoedekenskerke heeft za terdag in totaal drie reizen niet ge maakt, te weten de dienst van 13.00, 15.00 en 19.00 uur vanuit Terneuzen. In Vlissingen heeft de boot na 12.50 slechts één reis gemaakt en wel om 18.50 uur. 's Morgens waren om 9.50 en 10.50 uur ook reeds twee reizen uitge vallen, zodat deze dienst zaterdag wel het zwaarst van alle getroffen was. Overigens was zaterdag zowel het auto als het reizigersverkeer opvallend ge ring. In Vlissingen meldden zich bij voorbeeld na de reis van 18.50 uur nog slechts 5 auto's en een handjevol passa giers. Ook in Hoedekenskerke en Krui ningen. was er weinig verkeer. Zondag heeft de mist aanmerkelijk min der hinder voor de veerdiensten opgele verd. Alle boten voeren normaal, bëhal ve in Kruiningen waar de eerste reit moest vervallen De overige veerdiensten in Zeeland heb ben gedurende het gehele weekend nor maal gefunctioneerd. Zondagmiddag om ongeveer kwart voor vijf was de mist nog aanleiding tot de stranding van het 1589 brt. metende Duitse kustvaartuig „Gretke Oldendorff" van de rederij Oldendorff uit Lubeck. Het schip dat leeg op weg was van Gent naar Immingham, liep ter hoogte van de Oranjemolen in de monding van de Schelde aan de grond. Met behulp van de ankerlieren en geassisteerd door een bergingsvaartuig van de firma Van der Tak kon het vaartuig om half zes weer vlot komen. Met ingang van het nieuwe jaar zal de veerdienst Zierikzee-Kats v.v. van de P.S.D. een voor regelmatige gebruikers welkome uitbreiding van de vaarten on dergaan. Op werkdagen worden in de vaste dienstregeling twee overtochten heen en weer opgenomen in de spitsuren die tot nog toe alleen bij voldoende ver voersaanbod werden gemaakt: om 8.00 spitsuur (17.00 u. vertrek uit Zierikzee) („De Val") en om 9.00 uur 's morgens vertrek van Kats. Wanneer de vaart van het middag spitsuur (1700 ur vertrek uit Zierikzee) een overbelast aanbod kreeg, vertrok een half uur later (om 17.30 u.) 'n volg boot, die dan om 18.30 uur uit Kats de terugtocht aanvaardde. Voortaan han gen deze vaarten vice versa niet meer van het wachtende rijtje auto's af. Ze zullen volgens de dienstregeling worden uitgevoerd. Men kan erop rekenen! Met uitzondering dan van de zaterdag. Ook op zondagmiddag wordt na 1 janu ari een dienst meer gevaren: om 15.00 uur vertrek uit Zierikzee en om 16.00 vertrek van Kats. De busdiensten geven daarop aansluiting: de A.M.Z. uit Goes en de R.T.M. uit Zierikzee (station). Vooral voor de bezoekers van ziekenhui zen in Goes is deze vaart een belang rijke verbetering. Zij kunnen dan om even na half vier uit Goes vertrekken naar Schouwen-Duiveland. In de maand januari zullen de volgende werknemers van de Koninklijke Maat schappij „De Schelde" te Vlissingen hun 25-jarig jubileum vieren: 2 januari: H. Cijvat (torenkranen), A. Poortvliet (bedrijfsbureau afbouw); 3 januari: H. M. Schotman (modelbouw); 13 januari: H. Verhulst (bureau bedrijfs directie scheepsbouw); 18 januari: J. Steutel (magazijndienst): 20 januari: J. Lindenberg (magazijndienst); 20 janua ri: C. Puijpe (magazijndienst); 24 janu ari: J. Vale (elektrotechnische reparatie werkplaats); 25 januari; J. Meulmeester caseomontageL. Tiessens (landketel- montage); 29 januari; A. Joziasse (af bouw romp); 30 januari: P. J. de Feij- t.er (afbouw accommodatie); 31 ianuari: J. de Jonge (algemene reparatiewerk plaats). De heer P. J. de Brabander is op 28 ja nuari 40 jaar in dienst van „De Schelde" op de afdeling bureau lastech niek. Advertentie Eén van Bingers' klassieke creaties: BUTTERFLY - romige vulling, knap perige caramel en pittige chocolade. Al jaren een veelgevraagde, veelge prezen lekkernij. HOGERE TEMPERATUREN Opklaringen en op de meeste plaatsen droog weer. Matige tot krachtige wes telijke tot zuidwestelijke wind. Hogere temperaturen. ZON EN MAAN. 31 december Zon op 8.48 onder 16.37 Maan op 17.52 onder 9.45

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 2