Neem vandaag nog een abonnement op P.Z.C. haarverzorging ERVAREN TYPISTE Gok niet... Fa. Van den Hemel CARAVANS I AUTO'S ZEEUWSCH-VLAANDEREN GESLOTEN. REPRO RIJNSBERG V.V.V.-Cadzand hield ledenvergadering Feestavond lyceumclub Kerstconcert in r.-k. kerk Turnvereniging D.I.O. nam examens af Ambtenarerwereniging hield kaaricompditie IJsclub „Het Grote Gat" hield ledenvergadering Raad nam afscheid van concierge v. d. Voorde Duivententoonstelling „De Snelvliegers" Vrouwelijke vrijwilligers verzorgden kerstmiddag KAPSAlüN SANDRSNI zit-slcapkarmer zit- en slaapkamer 27 en 28 december is onze zaak GEOPEND van 26 t/m 29 dec. van 10 tot 22 uur. ABSDAALSESTRAAT - TEL. 01140-2896-3214 22 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 24 DECEMBER 1963 CADZAND Dezer dagen heeft de V.V.V. Cadzand in café ,,De Buitenlust" de algemene leden vergadering gehouden. Voorzitter W. J. Robijn heette de aanwezigen welkom. Hij noemde het afgelopen seizoen bevre digend. De heren L. M. van Diere en P. I. R. Toussaint werden als bestuurslid herkozen. Terwijl in de plaats van de heer J. Rietema de heer A. Lauret werd gekozen. De voorzitter dankte de heer Rietema voor zijn werk in het bestuur van de vereniging, waarvan hij vanaf het begin lid is geweest. Na de pauze herinnerde de voorzitter aan het 25-jarig bestaan van de vereni ging in 1964 en deelde hij mee, dat de algemene ledenvergadering van de pro vinciale V.V.V. in het voorjaar van 1964 in Cadzand zal worden gehouden. Verder zei de voorzitter dat in 1964 ver scheidene vakantiewoningen aan het toerisme zullen worden onttrokken om dat de Dow Chemicalfabriek in Terneu- zen tijdelijk zijn personeel in Cadzand zal huisvesten. Toeristisch gezien is dit geen vooruitgang, omdat in verband met de thans geldende bouwstop, praktisch geen vakantiewoningen kunnen worden gebouwd, terwijl de aanvraag juist stijgt. De heren 1. W. Leijdekkers en I. B. de Groote werden benoemd als leden van de kascommissie. De voorzitter stelde vervolgens aan de orde de verkiezing van een nieuwe voorzitter. Hij deelde mee dat de heer Van Liere dit voorjaar als vooratter was afgetreden, maar dat het bestuur voorstelde de heer Van Lie re thans weer als voorzitter te benoe men, zodat de heer Robijn zich weer met het secretariaat zou kunnen belasten. De heer Van Liere werd hierna met grote meerderheid van stemmen geko zen. TERNEUZEN Dezer dagen werd in het concertgebouw te Terneuzen de traditionele toneelavond georganiseerd door de Terneuzense Ly ceum Club. Na een welkomstwoord van de voorzitster, mejuffrouw J. Oggel tot de burgemeester en mevrouw Rijpstra, het college van curatoren, de commissie van toezicht, de oudervereniging en de talrijke overige aanwezigen, opende het T.L.C.-orkest onder leiding van de heer J. Wisse de avond. Een koor onder lei ding van de heer Perdeck zong kerstlie deren uit verschillende landen. Het hoogtepunt van de avond was de opvoering van het stuk „Zwarte Koffie" van Agatha Christy, onder leiding van mevrouw Mulder-Schutte. De avond werd besloten met een bal in de bene denzaal van hotel „Rotterdam". Zaterdag gaf het Hulster gemengd koor, onder leiding van Jo Ivens een kerstcon cert in de r.-k. Triniteitskerk te Terneu zen, waarbij nog geen 100 muzieklief hebbers aanwezig waren. Het ongeveer 50 leden tellende koor zong onder meer oud-Franse en oud-Nederlandse kerst liederen. Onder leiding en begeleid door hun dirigent Jo Ivens, kwam het koor tot zeer goede prestaties. In de Triti- teitskerk was voor deze gelegenheid een elektronisch orgel geplaatst, dat on danks het meesterlijk spel van Jo Ivens uit de toon viel. BRESKENS Leden en jeugdleden van de turnvereni ging D.I.O. te Breskens hebben onlangs vaardigheidsproeven afgelegd. De jury bestond uit de heren A. v. Terheijden uit Oostburg en de Nederlandse jeugdkam pioen turnen, Ben Vermandei uit Sas van Gent. Voordat men met de examens begon, werd de heer Vermandei geluk gewenst met zijn pas behaalde kampi oenschap en werden hem bloemen aan geboden door het bestuur van de turn vereniging. Vervolgens bood een der be stuursleden namens leerlingen en be stuur een geschenk aan, bij gelegenheid van haar afscheid als trainster, aan me juffrouw Y. Schout. Hierna werden de examens afgenomen. De uitslagen waren als volgt: Meisjes diploma A: Theuni de Winde, Greetje Pijcke, Anke Brugge, Henriëtte Verduijn, Cora Arendse, Liesje Vergou we, Ina Doppegieter, Hannie Geijsels, Lieske van Houte, Carla van de Kreeke, Ria Pieters, Marianne Meeuwsen, Carita Salomé, Anny Ekkelris, Ingeret Roest, Ans Daansen. Afgewezen 2. Jongens diploma A: Eduard de Bree, Jaap Marijs, J. v. d. Velde, Hans van Schoote, Theo de Dunnen. Afgewezen 2. Dames 3e graad A: Riet Bakker, Corrie Verstraaten, Ria van Haneghem, Bep Florusse, Ria Azard, Anke Faas, Riet Kraaymes. Dames 3e graad B: Collette van Houtte. Annie Brugge, Hannie Verduijn, Jenny v. d. Wege, mevrouw De Zeeuw-Stok- kerman, Nelleke Vandaele, Lina Vergou we, Nelly Krijger, Magda Reijhhoudt. ZUIDZANDE W.Z.A. organiseert Wildrit De West-Zeeuws-Vlaamse automobiel club „W.Z.A." houdt dit jaar zijn winter rit onder de naam „Wildrit" op zaterdag 28 december. Aan deze zg. beschrijvende oriëntatierit een rit dus waarop geen reglement van toepassing is kan wor den deelgenomen door auto's, motoren en scooters en is te rijden met een ge middelde snelheid van 30 km per uur. De start van de eerste deelnemer vindt plaats te Zuidzande bij hotel „De Zwaan" om 2 uur 's middags, terwijl de finish voor de deelnemers geheim wordt gehouden. De prijsuitreiking vindt even eens plaats in hotel „De Zwaan" te Zuid zande. HOOFDPLAAT Kerstwijdingssamenkomst Dezer dagen werd in het jeugdgebouw van de Nederlands hervormde kerk te Hoofdplaat een kerstwijdingssamen komst gehouden, die door een groot aan tal bezoekers werd bijgewoond. De jeugdclub en de vrouwenvereniging ver leenden hun medewerking. De kerstver telling werd dit jaar verzorgd door me vrouw Vinke. Ds. H. J. Begeer opende deze bijeenkomst. Hij hield een meditatie over „Het feest van Gods liefde". Voor de pauze werd het eerste bedrijf van het kerstspel „Sproetje' 'opgevoerd. In de pauze kregen de belangstellenden een kopje koffie. Direct na de pauze werd het kerstspel voortgezet met het tweede en laatste bedrijf. De twee jongens uit de achterbuurten, Ko Roelse en Hans Jacobse, hebben de aanwezigen bijzonder vermaakt. Zij hebben hun rol op een zeer natuurlijke wijze voor het voetlicht gebracht. Na een kort dankwoordje aan alle medewerkers sloot ds. H. J. Begeer deze zeer druk bezochte kerstwijdings samenkomst. Stand bridgecompetitie De stand in de bridgecompetitie voor viertallen in de afdeling Zeeuwsch- Vlaanderen van de Nederlandse Bridge Bond is als volgt: Hoofdklas: Luctor 3Luctor 2 8248 (6—0); Luctor 1—Sas 1 66—75 (1—5). Eerste klas: Luctor 5Sas 2 5284 (0 6); Sas—Oostburg 1 102—28 (6—0). HJSTBURG Ook dit jaar hield de ambtenarenvereni- ging „Oostburg" (A.V.O.) op een zestal achtereenvolgende vrijdagavonden in hotel-café „Victory" te Oostburg een kerst-kaartcompetitie in het „bieden". Iedere deelnemer moest in totaal 20 par tijen spelen, terwijl er vrijdagavond als afsluiting nog een avondwedstrijd werd gespeeld. Tot op het laatste moment was er in de kopgroep een gedrang om de eerste plaats. De wedstrijdleider, de heer B. Schrier, maakte de einduitslag bekend: 1. Mevrouw J. K. Hariot rijkspolitie 2. J. Zwemer (Vrije van Sluis); 3. H. Gruson (gemeente); 4. E. J. J. Mangnus (Vrije van Sluis); 5. B. Schrier (dou ane); 6. A. J. v. d. Lijke (gemeente); 7. F. den Hollander (gemeente); 8. W. Klerks (douane); 9. M. Vercruijsse (be lastingen); 10. Mevrouw W. Klerks (douane). De Oostburgse ijsclub „Het Grote Gat" hield „Victory" te Oostburg een matig bezochte ledenvergadering. De voorzit ter, de heer J. Barendregt, wees er in zijn openingswoord op, dat de financiële positie van de vereniging niet erg sterk genoemd kan worden. Naar zijn mening was de lange ijsperiode van de afgelopen winter hier wel de grootste oorzaak van, omdat er toen vele activiteiten zijn ont plooid, waarmee steeds veel geld ge moeid was. De heer Barendregt dankte het gemeentebestuur van Oostburg voor de beschikbaarstelling van de ijsbaan op „De Veste", terwijl hij het Streekcen- trum Oostburg dankte voor de geldelijke bijdrage in de kosten van de georgani seerde ijsfestiviteiten. Met klem wees de voorzitter er op, dat juist de drukke af gelopen winter heeft bewezen, dat de uitvoerende taak teveel op de schouders van een te kleine groep mensen neer komt. In verband hiermede werd beslo ten het bestuur met een viertal personen uit te breiden. Gekozen werden mevrouw J. Everse-Lambregts en de heren, P. Baas Jr., G. van Pamelen en K. J. Ever- se. In plaats van de heer M. H. van Prooijen, die zich voortaan zal belasten met de organisatie van wedstrijden, werd als penningmeester gekozen de heer J. Kools Besloten werd dinsdag 24 december wedstrijden te organiseren voor kinderen leeftijd 6 tot 14 jaar van leden. Na een uitvoerige bespreking besloot men zo de ijstoestand daar toe de gelegenheid biedt te proberen de provinciale lange-baankampioen- schappen (500, 1500 en 3000 meter) te organiseren. Dezer dagen bood het bejaardencomité te Koudekerke zijn leden een kerstmid dag aan. Ds. Altena heette de aanwezi gen welkom en ging voor in gebed. Hier na zong een koor onder leiding van de heer v. d. Lugt enige kerstliederen. Na meditatie en samenzang zaten de be jaarden aan aan 'n broodmaaltijd. Bur gemeester J. L. Dregmans dankte voor de uitnodiging die het gemeentebestuur had ontvangen Ds. Elshout sloot deze kerstmiddag. Na de laatstgehouden raadsvergadering heeft de heer K. v. d. Voorde afscheid genomen als conciërge van „De Uit komst". Burgemeester J. A. Eekhout sprak woorden van dank namens de raad van Breskens voor de goede zorgen aan hen besteed. Hij wenste de heer v. d. Voorde succes in zijn nieuwe betrek king. De Oostburgse vereniging van duiven- houders „De Snelvliegers" hield zater dag en zondag in het clublokaal „Du Commerce" een duivententoonstelling voor de leden, waarvoor in totaal 267 inzendingen waren. De heer M. J. van Liere uit Goes, die als keurmeester optrad, wees als tentoon stellingskampioen aan de oude doffer van de heer R. F. M. Vertraeten en de oude duivin van de heer M. Krijger. De verdere bekroningen waren: Klas I (oude doffers, 39 inzendingen): 1. R. F. M. Verstraeten, 2. C. Bouwens, 3. A. Risseeuw Sr. Klas 2 (oude duivinnen, 28 inzendin gen): 1. M. Krijger, 2 en 3. J. J. Ver sprille. Klas 3 (jarige doffers, 32 inzendingen): 1. L. F. Verheije, 2 en 3. W. van Unen. Klas 4 (jarige duivinnen, 19 inzendin gen): 1. P. Baas, 2. J. v. d. Walle, 3. F. Scheele. Klas 5 (jonge doffers, 57 inzendingen): 1. M. Simpelaar, 2. C. Bouwens, 3. W. van Unen. Klas 6 (jonge duivinnen, 63 inzendin gen) 1. J. P. Versprille, 2. mevrouw Risseeuw, 3. L. W. de Kievit. Klas 7 (late jonge doffers, 15 inzendin gen) 1 J. P. Versprille, 2. G. Matthijs, 3. J. Simpelaar Mzn. Klas 8 (late jonge duivinnen, 14 inzen dingen): 1. P. Baas, 2. R. Merrelaar, 3. J. Deunink. De dames van de Oostburgse Vrouwelij ke Vrijwilligers (O.V.V.) hebben dezer dagen in net Nederlands hervormde kerkcentrum voor ongeveer 40 bejaar den een stemmige kerstmiddag ver zorgd. Nadat de voorzitster, mevrouw H. J. ten Broeke-Kraan, de aanwezigen welkom had geheten en het kerstevan gelie had voorgelezen, werd het pro gramma gevuld met zang, terwijl me vrouw C. Drenth een kerstverhaal voor las. Met een gezamenlijke maaltijd werd deze kerstmiddag besloten. Ook Oost- burgs burgemeester, de heer J. L. van Leeuwen woonde een gedeelte van deze goed geslaagde kerstviering bij. SCHOONDIJKE Kerstzangdienst op 2e kerstdag Op 2e kerstdag zal in de Ned. herv. kerk te Schoondijke een gemeenschappe lijke kerstzangdienst worden gehouden onder verantwoordelijkheid van de ge reformeerde en hervormde kerkeraden. De dienst begin om 10 uur v.m. en zal ongeveer één uur duren. Voorgangers zijn ds. P. A. L. Brinkman (hervormd predikant) en ds. E. Hoogerwerf (gere formeerd predikant). Het kerkorgel zal worden bespeeld door Arie Karreman, oganist van de hervormde gemeente Schoondijke, te Oostburg. IZAAK JACOB DUBOIS en INGKID CHARLOTTE SLUITMAN geven, mede namens wederzijdse ouders, kennis van hun voornemen in het huwelijk te treden. De voltrekking van het huwelijk zal plaatsvinden op donderdag 9 januari 1964 om 11.30 uur ten stad- huize te Amsterdam (ing. Prinsenhof). December 1963. Groningen, Nw. Ebbingestraat 841 Amsterdam, Rubensstraat 74II. Receptie van 16-18 uur in hotel „Atlantic", Westeinde 26-28 te Amsterdam. Toekomstig adres: Boerhavestraat 66, Geleen. VOOll NAAR Vlooswijkstraat 4 Tel. 2465, Terneuzen Gevraagd voor tijdelijk voor een jong echtpaar b.b.h.h. of een met gebruik van keuken in Terneuzen. Brieven onder nr. 2312, boekhandel Van Aken, Terneuzen. Bij de N.V. WATERLEIDING MAATSCHAPPIJ „ZEEUWSCH-VLAANDEREN" te TERNEUZEN is plaats voor een Vereisten: Mulodiploma en diploma typen. Kennis van steno strekt tot aanbeveling. Sollicitaties te richten aan het hoofdkantoor, Axelsestraat 79 te Terneuzen. RIJNBERG'S HANDELSBUREAU TERNEUZEN - NOORDSTRAAT 78 maar neem autorijles bij gediplomeerde instructeurs V.A.M.O.R. - K.N.A.C. dan bent U van succes verzekerd. Autorijschool - Taxibedrijf Burg. Geillstraat 10, telefoon 2432 - Terneuzen Zo zal de Antwerpse autotunnel onder de Schelde eruit zien na de verwezenlijking van het etage- plan. De firma, die het plan voor verdeling van de tunnel heeft ont- worpen, zag dit reeds goedge keurd door de gemeente. Het wachten is nu op het ministerie van verkeerswezen. Jiiifofliiiil-ili KERCKHAERT GROTE KERSTSHOW Wij nodigen U uit tot een bezoek aan onze kerstshow 1963, die wij van tweede kerstdag tot en met 29 december in onze garage, Absdaalsestraat - Hulst, organiseren. Wij introduceren onze fonkelnieuwe 1964-serie, die U ongetwijfeld zal weten te boeien door de variatie in prijzen en uitvoeringen. Eén voornaam punt hebben alle caravans gemeen: het zijn stuk voor stuk streng geselecteerde wereldmerken en als zodanig dan ook een unieke collectie in Nederland. Wij beschouwen het als een eer U te mogen ontvangen en U kunt tijdens deze kerstshow in alle rust en geheel vrijblijvend deze caravans met deskundige voorlichting als eersten in Nederland bewonderen. Wij hopen dat U enkele genoeglijke uren aan deze show zult beleven en gaarne maken wij van de gelegenheid gebruik U en de uwen prettige kerstdagen en een voorspoedig 1964 toe te wensen. En bij voorbaat: hartelijk welkom op onze kerstshow 1963 Tevens zullen er de nieuwste versies van OPEL en CHEVROLET te bezichtigen zijn, o.a. OPEL KADETT COUPE - OPEL REKORD COUPE - CHEVELLE.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 28