P.Z.C. kindertournee Goes van start m Fineer een rand aan elke kant met Bï«* SNELFIX EXAMENS BAAYENS AGENDA ZUID-BEVELAND MARKTBERICHTEN Openbare verkoping huis met garage KERKDIENSTEN WISSEL BEVELANDEN Lof ROOMTAARTEN H. Schoo Jeugd leefde luidkeels mee Met films en sprekende pop Kerstzangdienst Leg Kerstdienst van er des Heils KERSTSPEL IN KERSTDIENST VAN GOESE JEUGDKERK Ontwikkelingsdag voor fruitteelt in Goes Kerstbij eenkomst plattelandsvrouwen KREDIET VOOR AANLEG TENNISBAAN IN KRUININGEN Bevelandse bodes verhogen tarieven mi Plattelandsvrouwen vergaderden weer Sneeuwploeg voor Rilland-Bath N.C.V.B. hield kerstavond Adventszangdienst N.C.V.B. vierde kerstfeest Collecten „Arjos" vergaderde Kerstfeest van de vrouwenverenigingen Jaap Niewenhuyse geeft orgelconcert Kerstzangdienst Omzet „Algemeen Belang bleef in 1963 constant Verkiezing notabel DINSDAG 24 DECEMBER 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Voor vijftienhonderd Goese jon gelui is de eerste dag van de kerstvakantie maandag een ont- spanningsdagje-met-spanning geworden. Want maandag ging in Goes de jaarlijkse P.Z.C.-kin- dertournee van start. Dit jaar voor de vijftiende keer. Rond elfduizend kinderen in Goes, Vlissingen en Middelburg zullen er in meer dan 20 voorstellingen van genieten: van de avonturen, die twee jongens en een meisje beleven met een bende gouddieven, van de spre kende pop „Dicky" en van de zotte voorvallen die het bekende met gejuich begroete duo de „Dikke" en de „Dunne" meemaken, als ze als detectives op pad gaan. De reacties van het jeugdige Goese publiek lieten er in de eerste drie voorstellingen geen twijfel over be staan: er werd enorm meegeleefd met het trio, dat het in de hoofdfilm „Klopjacht in Holland" aan de stok krijgt met een stel boeven. Zij wor den door de dieven achtervolgd, na dat zij hun een gestolen gouden ket ting afhandig hebben gemaakt. Luid moedigde het jeugdige publiek de helden op het doek aan. Succes had ook de sprekende pop Dicky", die de zaal door zijn dwaze antwoorden lachsalvo's ontlokte. En natuurlijk deden ook de belevenissen van de „Dikke" en de „Dunne" het bij de start van deze vijftiende P.Z.C.-kinder- tournee weer uitstekend. Baby den Toonder bracht de jongelui voor het begin van de voorstelling in een vrolijke stemming. Met zijn accordeonbegeleiding zongen de bezoekertjes uit volle borst een paar bekende wijsjes. Met volle teugen heeft de jeugd te Goes gisteren genoten van hetgeen de jaarlijkse P.Z.'C.-tourneel weer te bie den had. Gespannen aandacht was er voor de avonturen op het witte doek. (Foto P.Z.C.) Pagter lof toegezwaaid voor hun werk. Zij ontvingen ook een attentie als blijk van waardering. De dubbeltjes, die de voorstellingen opbrengen, gaan elk jaar naar een goed doel: ditmaal maken de patiën ten van de Walcherse tehuizen „Der Boede" en „Ter Poorte" er volgend voorjaar met drie bussen een uitstap je van naar Noord-Brabant. Voor de eerste Voorstelling van de P.Z.C.-tournee 1963 begon, was eerst een officieel moment. De heer J. E. Witte uit Middelburg, die vijftien jaar geleden de organisatie van deze kindertournee op zich nam en Baby den Toonder, die vijftien jaar lang voor de muzikale begeleiding van de voorstellingen zorgt, kregen uit de mond van directiesecretaris W. F. de Advertentie NA EEN FEESTELIJK DINER NEEMT MEN IJS VAN OKAY Bij al onze afnemers verkrijgbaar. Tijdens de feestdagen is onze zaak geopend. Herenstraat 4, MIDDELBURG Aan de rijksuniversiteit te Leiden slaag de voor het kandidaatsexamen genees kunde, de heer J. C. Dorrepaal te Ter- neuzen. Aan de technische hogeschool te Delft slaagde voor het examen werktuigbouw kundig ingenieur de heer F. Huisman te Terneuzen. Aan de rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het examen dierenarts mevrouw L. A. van Vugt-Breas uit Sint-Annaland. Aan der ijksbelastingacademie te Rot terdam slaagde voor surnumerair de heer H. M. N. Schonis uit Middelburg. Voor het te Eindhoven gehouden examen staats praktijkdiploma boekhou den, deel I, slaagde de heer G. J. Le- poeter te Kapelle.. Voor het staatspraktijkdiploma bedrijfs administratie eerste gedeelte slaagde in Den Haag de heer J. P. de Kok te Goes Voor het tweede deel van het staats- praktijkexamen voor bedrijfsadministra tie slaagde in Rotterdam de heer J. Minnaard uit Heinkenszand. Advertentie h«OPTffilt ^SSfrT».w«-fiO€S-ïir De speciaalzaak voor uw bril. VANDAAG. Middelburg Hal stadhuis: Kersttentoon stelling Zeeuwse beeldende kunstenaars, 1417 uur. Goes Grand Theater: P.Z.C.-kindervoor stellingen, 14 en 16 uur. EERSTE KERSTDAG. Middelburg City: Der Zigeunerbaron, 14.30 en 20 uur, a. I. Electro: Oproer op de Defiant. 15.30, 19 en 21.15 uur, 14 jaar Hal stadhuis: Kersttentoonstelling Zeeuwse beeldende kunstenaars, 14-17 u Kunstmuseum: Prov konijnen- en pluim veetentoonstelling, 1220 uur. Vlissingen Alhambra: Kid Galahad, 15, 19 en 21 uur, 14 jaar Luxor Om vier uur breekt de hel los, 15 en 20 uur. 14 j. Goes Grand: De slag om Napels, 15, 19 en 21 uur. 14 jaar. TWEEDE KERSTDAG. Middelburg City: Der Zigeunerbaron, 14.30 en 20 uur, a.l. Electro: Oproer op de Defiant, 15.30, 19 en 21.15 uur, 14 jaar Hal stadhuis: Kersttentoonstelling Zeeuwse beeldende kunstenaars 14-17 u. Kunstmuseum: Prov. konijnen- en pluim veetentoonstelling, 1018 uur. Vlissingen Alhambra: Kid Galahad, 15, 19 en 21 uur, 14 jaar. Luxor: Twist around the clock, 15 uur, a.l. Luxor: Om vier uur breekt de hel los. 20 uur, 14 jaar. Goes Grand: Carthago in vlammen, 14 en 16 uur, 14 jaar. De slag om Napels, 19 en 21 uur, 14 Jaar. R -k. kerk: Concert r.-k. knapenkoor, 15.30 uur. GOES Op 2e kerstdag, des middags om half vier, wordt in de r.-k. kerk te Goes een kerstconcert gegeven waaraan verschil lende koren medewerking zullen verle nen. Het knapenkoor van de katholieke Zeeuwse koorschool onder leiding van directeur-organist E. Heijblok zal het concert openen met een 5-tal kerstliede ren w.o. de Weihnachtskantate van Vin cent Lübeck. Vervolgens zingen de ge mengde koren een 3-tal kerstliederen, waarna het r.-k. mannenkoor met de jongens van de koorschool enkele Bach- koralen ten gehore zullen brengen. Tot besluit van het concert brengt het mannenkoor met de jongens een uitvoe ring van het Alma Dei creators van W. A. Mozart en het Hodie Christus Natus est van H. Clemens. Bovenstaande is slechts een gedeelte uit het programma dat veel afwisseling biedt, zodat er voor muziekliefhebbers weer veel te genieten valt. Het Leger des Heilskorps in Goes houdt morgen eerste kerstdag zijn ge bruikelijke kerstdienst 's morgens om zes uur. Er zal een kerstspel worden opgevoerd „De ster van Bethlehem. Ver der is er zang door een kinderkoor. Op eerste kerstdag zal tijdens een kerst dienst van de jeugdkerk van de her vormde gemeente te Goes in „De Prins van Oranje" het kerstspel „Vader Mar- tijn" worden opgevoerd. Wika D. E. Hiensch spreekt over het onderwerp „Wat werkt het kerstfeest uit?" Een instrumentaal ensemble zal de samen zang begeleiden. De dienst begint om 10 uur. De ontwikkelingsdag voor de Zeeuwse fruitteelt zal dit jaar gehouden worden op vrijdag 17 januari te Goes. De mid dagsamenkomst in de Prins van Oranje omvat een drietal lezingen. De rijks- tuinbouwconsulent voor Zeeland en W.- Noord-Brabant, ir. J. J. van Hennik zal spreken over „Uitbreiding en modernise ring van de fruitteelt in Frankrijk". „Moderne fruitteelt, vraagt modern on derwijs" zal het onderwerp zijn dat de heer C. L. de Wilde, leraar in algemene dienst bij het rijkstuinbouwconsulent- schap in zal leiden. Als laatste zal ir. G. S. Roosje, adjunct-directeur van het proefstation voor de fruitteelt in de volle grond te Wilhelminadorp, een lezing houden met als onderwerp „Ziekten die de aandacht vragen". In de zalen van Krijger zal er 's och tends een fruitteeltbeurs gehouden wor den die om negen uur door- de heer J. Kakebeeke, voorzitter van de kring Zeeland der N.F.O., zal worden geopend. WEMELDINGE Dezer dagen hield de afdeling Wemel- dinge van de Bond van Plattelandsvrou wen haar jaarlijkse kerstbijeenkomst in het gymnastieklokaal aan de Dorps straat. De leiding berustte bij mevrouw Visser-Blommaard. Het programma van deze avond werd verzorgd door me vrouw Huisman-Griep uit Rilland. Kerstwijdingssamenkomst Op eerste kerstdag zal in de Nederland se hervormde kerk te Wemeldinge een kerstwijdingsdienst worden gehouden, waarin zal voorgaan ds. B. Zoodsma, de plaatselijk predikant. Het orgel zal be speeld worden door de heer C. Philipse. Verder zal aan deze dienst medewerking worden verleend door de muziekvereni ging O.K.K. en het Nederlands her vormd kerkkoor. De dienst begint om 5 uur. ELLEWOUTSD1JK Notabelen herkozen De aftredende notabelen van de Ned. hervormde gemeente te Ellewoutsdijk de heren E. C. Priester en C. S. de Vis ser zijn herkozen. De bodes van Zuid-Beveland kwamen zaterdamiddag In het „Bodecentrum" te Goes in vergadering bijeen onder voor zitterschap van de heer J. M. Blomaard te 's Gravenpolder. Het belangrijkste punt van deze bijeenkomst vormde een bespreking over de tarieven. Reeds ge ruime tijd bleven deze volgens de bodes beneden het minimum maar mede in ver band met de kostenstijgingen was men unaniem van mening, dat ook de bode- tarieven zullen moeten worden aange past. Besloten werd dan ook ingaande 1 januari 1964 de tarieven op een aan gepast niveau te brengen. Eveneens kwam ter sprake het ongere geld vervoer. Vele bodes verrichten naast hun vaste lijndiensten ook ongere geld vervoer. In deze vervoerstak zul len de kosten in 1964 eveneens aanmer kelijk stijgen, waardoor noodgedwongen ook de vervoersprijzen omhoog gebracht zullen moeten worden. Een punt van be spreking was voorts het bodecentrum, dat in totaliteit reeds veel te klein is geworden wat moeilijkheden teweeg brengt en nog zal brengen. De bodes hebben nu, ten einde hierin een oplos sing te brengen, grote plannen. Men wil komen tot de stichting van een nieuw en veel groter bodecentrum. Een grote opslagruimte zal de aangeboden goede ren voor vervoer tijdelijk kunnen herber gen. Tevens zal aan dit gebouw een wo ning, kantoorruimte en een kantine ko men. Iedere bode zal op het omliggende terrein een eigen stuk ter beschikking krijgen. Men heeft ter realisering van dit plan reeds een perceel grond op het oog, dat naar wordt verwacht binnen af zienbare tijd zal kunnen worden aange kocht. (Advertentie) In de maandagavond gehouden vergade ring heeft de raad van Kruiningen be sloten tot de aanleg van een tennisbaan. Dit tennisveld zal met inbegrip van de grondkosten van 10.000 ongeveer 42.000 kosten. Alleen de heer A. Lo- kerse (s.g.p.) wenste om principiële re denen geacht worden te hebben tegen gestemd. Aan de plaatselijke afdeling van het Groene Kruis werd een verhoging van de subsidie toegekend van 1000. De sub sidie bedraagt voor 1963 nu 3000. De raad besloot van een extra bouwvolume van 8 woningwetwoningen de helft te bouwen te Kruiningen en de helft te Hansweert-West. De aannemersfirma J. de Jonge te Biezelinge, respectievelijk gebr. Mollet te Hansweert zullen deze woningen bouwen voor een prijs, die be neden de zogenaamde curveprijs ligt. De gemeenschappelijke regeling voor de dienst gemeentewerken in Oost-Zuid- Beveland werd gewijzigd overeenkom stig het voorstel van b. en w. De heer E. A. E. M. Suij (k.v.p.) toonde zich al lerminst enthousiast met deze wijziging, die voor de dienst een grote uitbreiding van werkzaamheden zal geven. Voor de kapitaalswerken zullen twee extra op zichters nodig zijn. Niettemin was hij van mening, dat het beter is deze kapi taalswerken officieel in de regeling op te nemen dan ze illegaal door de dienst te laten verrichten. Zonder hoofdelijke stemming werd de wijziging aanvaard met aantekening dat de heer P. H. A. Polderman (v.v.d.) wenste geacht te worden te hebben te gengestemd. Voor de verbetering van de noodslachtplaats werd een krediet ver leend van 17.000. Voor de aanleg van een ijsbaantje in Hansweert verleende de raad een krediet van 5000. Dit baantje zal worden aangelegd achter de open bare lagere school door de firma Duijn- houwer te Goes. De raad ging akkoord met de aankoop van verscheidene perceeltjes grond, deel uitmakende van de Nieuwstraat te Hansweert, met de verkoop van enkele overgebleven perceeltjes grond in het uitbreidingsplan Hansweert-Oost en de verkoop van een gedeelte van de tuin bij de Nederlands hervormde kerk te Kruiningen aan de instelling voor maat schappelijke zorg voor de uitbreiding van het bejaardentehuis. RILLAND-BATH Dezer dagen hield de afdeling Rilland- Bath van de Bond van Plattelandsvrou wen haar maandelijkse bijeenkomst. Na dat enige huishoudelijke zaken behan deld en de notulen voorgelezen waren, hield mevrouw Huysman-Griep een boekbespreking over „De zes wereld godsdiensten". Op boeiende wijze vertel de zij over oosterse en westerse gods diensten. In haar dankwoord memoreer de de presidente, mevrouw Kamps, hoe eigenlijk toch alle godsdiensten wel iets gemeen hebben hoe uiteenlopend ze ook zijn. B. en w. van Rilland-Bath stellen de raad voor in zijn vergadering van maan dagmorgen 30 december een sneeuw ploeg te kopen. Het college vindt het terwille van een effectieve en snelle gladheidsbestrijding gewenst dat van deze mogelijkheid gebruik wordt ge maakt. Voorgesteld wordt om voor dit doel 3000 te voteren. Een ander voorstel betreft een extra subsidie voor de gymnastiekvereniging „W.I.K." in verband met de aanschaf van een brug-ongelijk, die 1600 kost. Het K.N.G.V. geeft een subsidie op dit toestel van 25 procent. B. en w. stellen voor, dat de raad de resterende 1200 voor zijn rekening neemt. Zij leggen de raad ook voor om in verband met de aanschaf van dit grote toestel de ber gingsruimte te vergroten. Naar een plan van de directeur gemeentewerken kost dit 3353. Verder wordt voorgesteld de heer J. C. van Houte te benoemen tot ambtenaar van de burgerlijke stand en de rekening courant overeenkomst met de Bank voor Nederlandsche gemeenten voor 1864 te bepalen op een bedrag van 100.000. WAARDE Notaris H. W. A. Steenpoorte te Krui ningen heeft maandagmiddag in café Koeman te Waarde het huis met garage, boomgaard en bouwland aan de Mid denweg te Waarde openbaar verkocht. De oppervlakte bedraagt 3.47.20 ha. Ko per werd de heer C. J. Huissoon te Ka pelle voor het bedrag van 81.900. De NC.V.B. afdeling Waarde, hield vo rige week haar kerstavond onder leiding van mevrouw Mol-de Feijter. De N.C.V. B.-kerstliturgie werd door enkele leden behandeld. Mevrouw Koeman-Wonder- gem vertelde het kerstverhaal. De avond werd verder gevuld met voordracht en declamatie. Mevrouw Mol-de Feijter sloot de avond onder dankzegging. HOEDEKENSKERKE Kerstavond van de hervormde gemeente De gebruikelijke kerstavond van de her vormde gemeente te Hoedekenskerke is dezer dagen in het verenigingsgebouw gehouden. De leiding berustte bij ds. S. J. M. Hulsbergen die een korte medita tie hield naar aanleiding van Genesis 22. De liturgie werd verzorgd door leden van het C.J.V. aan de hand van een C.J.V.-uitgave: „Hij maakte ons, wij behoren Hem toe". De instuifgroep voer de een kerstgesprek op getiteld „De kerstvlucht", dat het kerstgebeuren in zijn wereldomvattende betekenis schil derde. Verder werkte mee de hervormde vrouwenvereniging met declamatie en zang. De heer L. van Damme vertelde op zeer boeiende wijze een kerstverhaal dat zich afspeelde in een schuilkelder tijdens de oorlog en waarin de mens op zeer indringende wijze wordt geconfron teerd met het kerstgebeuren. De zaal was goed bezet. Kerstavond N.C.V.B. De Nederlands Christen Vrouwen Bond afd. Hoedekenskerke hield in het vereni gingsgebouw haar kerstavond. De kerst liturgie van de Ned. Chr. Vrouwen Bond „Het Licht, der wereld is reddend ver sohenen" werd gevolgd. De meditatie over „Wandelt als kinderen des lichts" werd verzorgd door mevrouw M. van Damme-van Doeselaar. Vele leden droe gen door zang- en declamatie een steen tje bij tot het welslagen van deze avond. De presidente mevrouw M. van Doese- laar-Meeuwse las een kerstverhaal „De grote verwondering om het kleine Kerst kind" voor. Collecte voor kerstfeest De lijstcollecte voor de kerstfeestviering van de hervormde zondagsschool te Hoe dekenskerke heeft opgebracht 304,40. VISMIJN COLIJXSPLAAT. Exportgarnalen 5799 kg, 227320. Schar 46 kg. Bot 177 kg. Schol 682 kg. Kabeljauw 86 kg. Wulk 3 kg. Paling 1 kg. Ongesorteerde vis 90 kg. VEILING BERGEN OP ZOOM. 23 december. Andijvie 3846. Sla 1223. Wit lof 60102. Breekpeen 47. Rode kool 614. Witte kool 10—19. Boerenkool 18—28. Sav. kool 1828. Spruiten 45181. Koolraap 10 12. Selderij 2058. Prei 5068. Uien 816. Jonathan 2032. Goudrenet 2534. Golden Delicious 4058. VEILING GOES. 23 december. Groenten: per kg: Prei Al 44 56. A2 48. Witlof Al 88—93, A2 67—86, BI 5976, afw. 27. Spruiten Al 8291, A2 64— 76, BI 56,B2 4449. Selderg 21—23. Knolsel derij 2 2—15. Rode kool 1 15, 2 13, BI 1011. Groene sav. kool 1 23—25, 2 17—18. Boeren kool 1 14—15, 2 9—14. Witte kool 1 10. Breek peen BI 410. Aardappelen grote 9. VLASMARKT ROTTERDAM. 23 december. Waterrootvlas: lage soorten van f 2,25 tot f 2,45, middensoorten van f 2,50 tot f 2,70, best vlas van f 2,75 tot f 3,00. Dauwrootvlas: van f 1,90 tot f 2,40. Breek- vlas: van f 1,tot f 1,80, afhankelijk van kwaliteit en bewerking. Gezwingelde lokken: van f 0,80 tot f 1,17. De produktie van waterrootvlas was in de afgelopen week kleiner -dan vorige week en bestond voor het merendeel uit lagere mid densoorten terwijl er van de goede midden soorten en best vlas een beperkter aanbod was. Voor alle kwaliteiten was wederom een goede vraag. De gehele produktie werd niet geruimd, omdat enkele vlassers geen verkopers waren. De prijzen konden zich niet op het niveau van de vorige week goed handhaven. De produktie van dauwrootvlas was wat ruimer, voor alle aangeboden soor ten was een goede belangstelling, de prijzen waren iets hoger. In breekvlas is het aanbod matig, het bestond hoofdzakelijk uit dauw- rootsoorten, waarvoor een geringe vraag is. De aanvoer van gezwingelde lokken is nor maal, er blijft voldoende vraag om de gehele produktie wekelijks op te nemen, de prijzen zijn onveranderd. VEEMARKT ROTTERDAM. Totale aanvoer 937 dieren. Vette koeien en ossen 741. Varkens 196. Vette koeien, in ets per kg le kw. 340- 385, 2e kw. 300-340, 3e kw. 270-290. Varkens (lev. gewicht) 256, 253, 250. Vette koeien aanvoer matig, handel willig, goed prijshoudend. Varkens (lev. gew.) aan voer klein, handel tamelijk, prijzen als vo rige week, prima vleesvarkens boven no tering, slachtzeugen f 2,f 2.10 per kg. VEILING ZUID-HOLL. EILANDEN. 20 december. Aardappelen 1215. Andijvie 1 58—70. Rode kool 6—12. Gele kool 10—15. Groene kool 26—29. Sla 1 18—31, 2 12—13. Spruiten 1 A 77—95, 2 A 59—72, 1 B 91—93, 2 B 34—41, 1 D 83—90. Prei 1 66—68. Sel derij 1125. Peterselie 1525. Grote Peen 513. Uien 1017. Boerenkool 2231. Witlof 1 A 80—107, 2 A 70—89. 1 B 76—84, 2 B 62—80. Aanvoer 24.000 kg. Black Alicante 230270. Goudrenet 1 AA 45—54, 1 A 41—51, 1 B 38— 45, 1 C 3438. Cox's Orange Pippin 1 AA 77—104, 1 A 75—96, 1 B 48—78, 1 C 30—34. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM. 23 december. Klei-aardappelen, 35 mm. op waarts. Eigenheimers f 1316. Bintjes f 11 f 12,75. Bevelanders f14f 16.50. Meerlan- ders f 12—f 14. IJselster f 8.50—f 10 Klei-aardappelen, 38 mm opw. Eigenheimers 13,5016,75. Bintjes f 11,50—13. Furore f 12,50—f 13. Klei-aardappelen voor de export geen handel. Zandaardappelen 35 mm opw.: IJselster, Bintje en Libertas geen handel. Zand-aardappelen voor de export geen han del. Stemming: binnenland: kalm. Export: geen handel. Voer-aardappelen f 2,50f f 4,75. Prijzen berekend per 100 kg en op de han- Zondagsavond werd op initiatief van de delsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop I reformeerde^j^ugdcentrale te^ Yerseke van consumptieaardappelen op wagon, schip of auto. 's-GRAV EN POLDER Ophaaldienst huisvuil In verband met de komende feestdagen zal in 's-Gravenpolder het huisvuil op vrijdag, 27 december a.s. niet worden opgehaald. De secretarie en het ontvan gerskantoor zullen op die dag gesloten zijn. YERSEKE Kerstactie Leger des Heils Ook dit jaar hoopt het Leger des Heils te Yerseke weer velen een kleine vreug de te bereiden in de vorm van een fruit schaal t je of kerstpakket, in Yerseke- Kruiningen-Hansweert en Wemeldinge. Dit is mogelijk door de daadwerkelijke medewerking der bevolking in genoemde plaatsen. De gitaargroep zal op maan dag 23 december een uitvoering geven in Vredebest te Wemeldinge, terwijl op de eerste kerstdag 'n groepje heilssolda ten zal zingen in,.Avondlicht" te Krui ningen.. Verder zijn er bijeenkomsten in de eigen zaal, waar om 6 uur reeds de traditionele kerststonde zal aanvangen en om 18 uur een klank- en lichtspel zal worden opgevoerd. Al deze bijeenkom sten staan "onder leiding van majoor J. Bijl, divisie-secretaresse uit Den Haag. Na 't feest van de zondagsschool om 14 uur zal op de tweede kerstdag om 19 uur een oud-Hollandse kerstavond plaatsvinden in gebouw „de Haven", waar ieder welkom is. Lekespel, dia's, zang en muziek staan op het program ma. En ten slotte op maandag 30 de cember het „bejaardenfeest" in zaal „Nolet", die daarvoor welwillend ter beschikking wordt gesteld. Burgemees ter en mevrouw Willemse hopen die avond ook aanwezig te zijn. Cabaret voor bejaarden Zaterdagavond werd in de zaal Nolet te Yerseke een cabaretprogramma onder de titel „Capri-Bar" gepresenteerd voor de bejaarden. Het programma was sa mengesteld door de heer P. Hoebeke. GRAANBEURS ROTTERDAM. 23 december. Tarwe, volgens monster, basis 17 procent vocht, alleen voor de beste kwa liteiten tot f 35.50, levering deze maand franco Rotterdam per schip. Zomergerst, volgens monster f 23.50f 26.50. Haver, volgens monster, f 21.50f 24.00. Groene erwten, volgens monster, f 40f 50. Schokkers, volgens monster, f 40f 62.50, franco Rotterdam. KAPELLE De afdeling Kapelle-Biezelinge van de Nederlandse Christelijke Vrouwen Bond hield onder presidium van mevrouw Sandee-Staal in het sportgebouw de kerstvergadering. Er werd een liturgie afgewerkt, terwijl het zangkoor enkele kerstgedichten werden gedeclameerd door mevr. Eversdijk-Sinke en mevrouw Slabbekoorn-Nieuwenhuizen. Mevrouw De Groote vertelde het kerstverhaal „Guru Christiaan". Voor deze bijeen komst was grote belangstelling. een adventszangdienst gehouden in de gereformeerde kerk aan de Damstraat. Na het zingen van gezang 3 en psalm 68 opende ds. J. E. Booy met gebed. Verder was er declamatie door leden van de jeugdverenigingen, koorzang en samen zang. De meditatie werd verzorgd door ds. Sloot, gereformeerd predikant te Ril land-Bath. Het onderwerp was „Licht uit licht". KLOETINGE De in de hervormde gemeente te Kapel le gehouden collecte voor de kerk over zee heeft 116,58 opgebracht. Voor de varende gemeente werd 126,39 en voor het eigen kerkewerk 67,18 inge zameld. le KERSTDAG Ned. Herv. Kerk. Goes Grote Kerk 10 ds. C. Metselaar, 5 ds. H. Teutscher; Oosterkerk 10.30 ds. Teutscher; jeugd kerk en jeugdkapel (Pr. v. Or.) 10 wika Hiensch; 's-Heer-Abtskerke 10 ds. Ham- minga; 's-Heer-Arendskerke 10 ds. Baars, 2.30 ds. Baars; 's-Heer-Hendriks- kinderen 9 ds. Teutscher, 10.30 ds. En- ker; Kattendijke 10 mej. P. Stok; Kloe- tinge 10.30 ds. Lindeboom; Wolfaarts- dijk 10 ds. Van Liere, 2.30 ds. Janssen; Baarland 10 ds. Beneder, 2 ds. Das; Borssele 9.30 ds. Vrijlandt, 2 ds. Blok; Driewegen 2 ds. Metselaar; Ellewouts dijk 9.30 ds. Blok; 's-Gravenpolder 10 ds. Kluiver, 24 dec. 10.30 kerstdienst; Hein kenszand 10 ds. Kwakkelstein, 2.30 ds. Hulsbergen; Hoedekenskerke 9.30 ds. Hulsbergen, 2 ds. Kwakkelstein; Lewe- dorp 10.45 ds. Strating, 5 ds. Hoekstra; Nieuwdorp 10 ds. Holwerda, 2.30 ds. Goedendorp; Nisse 9.30 ds. Kooren, 2 ds. Vrijlandt; Oudelande 9.30 dhr. Allewijn, 2 ds. Kooren; Ovezande 10 ds. Das; Bie zelinge 10 ds. Sieders, 2.30 ds. Jebbink: Hansweert 10 ds. Theunissen, 24 dec. 22 ds. De Jonge; Kapelle 10 ds. Jebbink, 2.30 ds. Reijenga; Krabbendijke 9.30 en 2.30 ds. v. Leeuwen; Kruiningen 10 ds. Hoffman, 2.30 ds. Mooy; Rilland-Bath 10 ds. Blok, 3 ds. Blok; Schore 9.30 ds. Mooy, 2 ds. Huizing; Waarde 9.30 ds. Huizing, 2.30 ds. Hoffman; Wemeldinge 10 en 5 ds. Zoodsma; Yerseke 10 ds. Reijenga, 2.30 ds. Sieders, 24 dec. 21.30 kerstdienst. Geref. Kerk. Goes Westerkerk 10 ds. Kats, 5 ds. Jansen; Oosterkerk 9 ds. Jansen, 5 ds. Kats; Wolfaartsdijk 10 en 2.30 ds. Mintjes; Baarland 10 en 2.30 ds. De Craene; Borssele 10 leesd., 2.30 ds. v. d. Veen; Driewegen 9.30 ds. v. d. Veen, 2 ds. Jansen; 's-Gravenpolder 10.30 ds. Jansen, 2.30 ds. Kats; Hein kenszand 10.30 ds. Hoekstra, 2.30 ds. Verschoor; Lewedorp 9.15 ds. Hoekstra, 5 ds. Holwerda; Nieuwdorp 10.30 en 5 ds. Hoekstra; Kapelle 10 ds. Fielder, 2.30 ds. Hoekstra; Krabbendijke 9 en 2.30 ds. Fidder; Kruiningen 10 en 2.30 ds. Koolstra; Rilland-Bath 10 ds. Sloot; Wemeldinge 10 en 2.30 ds. Hoogkamer; Yerseke 10 en 2.30 ds. Booy. Geref. Gemeente. Goes 9.30 en 6 ds. Honkoop; Wolfaartsdijk 9.30 en 2 leesd.; Borssele 9.30 en 2 stud. Harinck; 's-Gra- venpolder 9.30 en 2 leesd.; Hoedekens kerke 9.30 leesd., 4 stud. Harinck; Nieuwdorp 9.30, 2 en 6 leesd.; Nisse 9.30 en 2 leesd.; Biezelinge 9.30 en 2 leesd.; Krabbendijke 9.30, 2 en 6 ds. Suijker, 26 dec. 7.30 ds. Suijker; Kruiningen 9.30, 2 en 6 leesd.; Waarde 9.30 en 2 leesd., 6 stud. Weststrate; Wemeldinge 10 en 4.30 leesd.; Yerseke 9.30, 2 en 6 leesd.; Rilland-Bath 9.30 en 2 stud. Weststrate. Oud-Geref. Gemeente. 's-Gravenpolder 93.0 en 1.30 leesd. Chr. Geref. Kerk. Biezelinge 10 en 2.30 ds. v. Dijken; Goes 10 leesd., 5.30 ds. v. Dijken. Vrij Evang. Gemeente. Goes 10 ds. Ka- reise, 3 liturgische dienst; Wemeldinge 10 en 6 ds. Niewöhner; Yerseke 10 en 2.30 ds. De Jonge; Bath evangelist Kas 10 en 2.30. Ver. van Vrijz. Herv. Goes 9.30 ds. Van Beek. Doopsgez. Gemeente. Goes 4.30 mej. dr. Bakker. Filmvoorstellingen van het Rode Kruis De afdeling Zuid-Beveland West van het Nederlands Rode Kruis gaf in het verenigingsgebouw in Kloetinge twee filmvoorstellingen. 's-Middags kon de jeugd kijken naar „Het vliegend oog", 's Avonds was er een film voor de ou deren, getiteld „Zolang er mensen zijn", een film, die handelt over het rassen vraagstuk. Woninghouwstichting Kloetinge" opgericht Dezer dagen is op het gemeentehuis te Kloetinge ten overstaan van notaris M. S. Frantzen de woninghouwstichting „Kloetinge" opgericht, doordat de sta tuten werden vastgesteld. Er was al tot de oprichting besloten op 14 oktober 1963. De stichting heeft het plan om woningen te bouwen in de premiesector, waartoe de gemeenten niet bevoegd zijn. Het bestuur is als volgt samengesteld: voorzitter: de heer H. J. Colijn, secreta ris: de heer J. A. Hoste, penningmees ter: de heer G. A. Haringman, bestuurs leden: de heren H. G. Jung, J. A. Bruijn- ooge, A. Allewijn, H. P. Maas en drs. S. Duvekot. Ziektebestrijding in de fruitteelt De afdeling Goes van de Nederlandse fruittelersorganisatie belegde vrijdag avond samen met de vereniging van oudleerlingen van de land- en tuinbouw- winteravondcursussen een bijeenkomst in het gemeentelijke verenigingsgebouw te Kloetinge. De heer J. Mertgers uit Kloetinge sprak over de „de ziektebe strijding in de fruitteelt". De heer H. J. Mandersloot eveneens uit Kloetinge sprak over „de onkruidbestrijding in de boomgaard". Feestavond v.v. Kloetinge" Kerstnachtdienst r.-k. kerk Op 24 december begint 's avonds om 22 uur de kerstnachtdienst in de Neder lands hervormde kerk te 's-Gravenpol der. Medewerking verleent het hervormd kerkkoor. In deze dienst zal voorgaan ds. J. H. Kluiver. Coppejans KAMPERLAND Dezer dagen hield de Arjos te Kamper land een vergadering in „Renata". Deze clubavond stond onder leiding van de voorzitter Jo Sandee. Hij opende de ver gadering met het voorlezen van Joh. 1 1-13 en ging vervolgens voor in gebed. Na 'n welkomstwoord bracht hij verslag uit van de landelijke vergadering die in Utrecht gehouden is die hij namens de club bijwoonde. Hierna kreeg Rien de Looff gelegenheid zijn onderwerp voor deze avond voor te lezen „Economisch Leven". Hij bracht vooral de grondsla gen van dit onderwerp naar voren. De bespreking was goed te noemen. Hierna volgde de ontspanning door Bert San dee. Hij droeg een stukje voor getiteld „de Bokser" van Godfried Bomans dat bij de aanwezigen zeer in de smaak viel. Hierna sloot de voorzitter met dank gebed. In de hervormde kerk te Kamperland vierden de gezamenlijke vrouwenvereni gingen N.C.V.B., gereformeerde- en de hervormde vrouwenverenigingen dezer dagen kerstfeest. Mevrouw v. d. Ban en mevrouw Radder verzopgden de litur gie, voorts werd door mevrouw Verburg- Reinhoud een kerstverhaal voorgelezen, terwijl enkele dames gedichten voor droegen. Aan bejaarden en zieken zal een kerststukje aangeboden worden. De collecte die op de avond gehouden werd bracht 50,70 op. Medegedeeld werd dat in januari de heer Don uit Krabben dijke hoopt op te treden voor de N.C.V.B. De organist Jaap Niewenhuyse geeft tweede kerstdag 's avonds om acht uur een kerstconcert in de gereformeerde kerk te Kamperland. Op het programma staat onder meer de „Kerstsuite" van Jan Zwart, naast enkele koraalvoorspe len van Bach en de bewerking van eni ge kerstliederen door Jan Bonefaas. Het programma begint en eindigt met sa menzang. KATS Kerstmiddag voor bejaarden De hervormde vrouwenvereniging hield vrijdagmiddag te zamen met de bejaar den van Kats een kerstmiddag. Na een begroetingswoord van de voorzitster, mevrouw Visbeek, werd een kerstlitur gie gevolgd. Nadat een der bejaarden, mevrouw Luteyn, een bijdrage had ge leverd, voerde een groep van de vrou wenvereniging het kerstspel „Ere zij God" op. Vervolgens las mevrouw Klaassen nog een kerstverhaal, waarna ieder der aanwezigen een kleine attentie in ontvangst mocht nemen. Namens de bejaarden sprak de heer Breas een dankwoord. Hierna sloot ds. Visbeek de ze bijeenkomst met gebed. Geen belangstelling voor ijsclub Dezer dagen hield de ijsclub „De Drie hoek" te Kats een algemene vergade ring in café „De Vriendschap". Aange zien er behalve het bestuur slechts eén lid was komen opdagen, besloot het be stuur, wegens gebrek aan belangstel ling, geen activiteiten te ontplooien. WISSENKERKE Handwerkclub hield kerstavond Vrijdagavond hield de handwerkclub „Amicitia" te Wissenkerke een kerst avond. De avond stond onder leiding van de presidente, juffrouw S. van Splunder. Zij opende met een inleiding over het kerstevangelie. De kerstliedjes werden gezongen met orgelbegeleiding door de heer C. Louwerse. Mevrouw Polderman van Kleunen las een kerstverhaal „Vre de op aarde". Met dankgebed door de heer Louwerse, is deze kerstviering be sloten. Dinsdagavond zal men een kerstzang dienst houden in de Nederlands her vormde kerk te Wissenkerke. De chris telijke zangvereniging „Hosanna" ver leent hieraan haar medewerking. Ds. M. van der Heiden, gereformeerd predikant te Wissenkerke, zal deze dienst, die om acht uur begint, inleiden. Leger des Heils. Goes 's morgens 6 uur Vrijdag 3 januari organiseert de voet- kerstwijdingsd., 10.30 samenkomst, 51 balvereniging „Kloetinge" voor haar le- kerstgezinsdienst; Yerseke 6 kerstd., 10 en 6 samenk. o.l.v. mej. Bijl. Geref. Gem. in Ned. Yerseke 10, 1.45 en 5.45 leesd. WOENSDAG 25 DECEMBER. Ned. Hervormde Kerk: Colijnsplaat 10 en 2.30 ds. Dijkmeijer; Geersdijk 10 en 2.30 dhr. Kraak; Kamperland 2.30 ds. v. d. Ban: 24 dec. 22.30 ds. v. d. Ban; Kats 10 ds. Visbeek; Kortgene 10 ds. Willekes; 24 dec. 21 ds. Willekes; Wis senkerke 10 ds. Jansen, 2.30 ds. Roth- fusz. Geref. Kerk: Colijnsplaat 10 en 2.30 ds. Van Rheenen; Kamperland 10 ds. Radder; 2.30 ds. v. d. Heyden. Geref. Gemeente: Colijnsplaat 10 en 2 leesd; Kamperland 10 en 2.30 leesd; Kortgene 10, 2.30 en leesd. DOKTERSDIENSTEN. Goes: dokter J. B. V. Welten, Oostsingel 132, tel. 5306, Wolphaartsdijk, Heinkenszand en 's-H.-Arendskerke: dokter A. I. Vos, Wol- phaartsdijk, tel. 01198231; 26 dec. dokter H. P. van Maanen, Heinkenszand, tel. 01106 234. Kruiningen, Hansweert, Krabbendijke en Rilland Bath: dokter J. de Beij, Hans weert, tel. 01130344. Hoedekenskerke en Kwadendamme: dokter A. P. Kole, Hoede kenskerke, tel. 01193—262. Wemeldinge, Ka pelle en Kloetinge: dokter H. J. Entink, Kloetinge, tel. 011006857, 26 dec. dokter E. F. Facee-Schaeffer, Kapelle, tel. 01102 260. Driewegen en 's-Heerenhoek: dokter J. Geldof, Driewegen, tel. 01195—275. Kapelle en Biezelinge: dokter H. W. ter Haar. Bie zelinge, tel. 01102500. Chirurgendienst Goes: dr. M. J. de Bruin, tel. 7659. Apotheek Goes: De Goesche Apotheek, Klok- straat 19, tel. 7104. Ziekenauto Goes: tel. 5619 en 7695. DIERENARTSEN. 25 dec.: dokter G. Booneschanser te Krui ningen, tel. 01130—233; 26 dec.: dokter A. A. Elzerman te Goes, tel. 011005259. Ook dokter A C. Noordenbos te Heinkens zand, tel. 01106—290. den, donateurs, adverteerders en geno digden een gezellige avond in het ge meentelijk verenigingsgebouw „Amici tia". Aan deze avond zal de toneelver eniging „Onderling Kunstgenot" te Goes medewerking verlenen met het blijspel „Soubrette". Na afloop van het toneel stuk is er een nieuwjaarsbal. BIEZELINGE De omzet van de landbouwvereniging „Algemeen Belang" te Biezelinge is het afgelopen boekjaar vrijwel gelijk geble ven aan het voorgaande jaar. Gesloten werd met een batig slot. Het ledental steeg tot 101. Dit bleek uit het jaarver slag van de administrateur, de heer Joh. Landman tijdens de vrijdagavond in res taurant „De Caisson" gehouden algeme ne vergadering, die onder voorzitter schap stond van de heer P. Scheeie. Bij de bestuursverkiezing werden de he ren P. Scheeie, K. Dees en M. J. Goud bij acclamatie herkozen. Namens de fi nanciële commissie bracht de heer L. de Koeyer verslag uit. Tot nieuw lid van deze commissie werd benoemd, de heer Chr. Rijn. Nadat de heer J. P. Lindenbergh uit 's-Heer-Arendskerke een overzicht had gegeven van de bedrijfsactiviteiten in en bij de C.Z.A.V. te Wemeldinge sprak dr. J. Tesing uit Goes, directeur van de pro vinciale Zeeuwse gezondheidsdienst voor dieren over de „Aviaire tuberculose". Dr. Tesing lichtte zijn praatje toe met lichtbeelden. De heer Van Hasselt van de rijkslandbouwvoorlichtingsdienst sprak over „wilde haver". Tot notabel bij de hervormde gemeente te Biezelinge is de heer B. A. Rooze ge kozen. De heer Rooze heeft zijn benoe ming aanvaard. WOLPH AARTSDIJK Kerstavond Dezer dagen hield de afd. Wolphaarts- dijk van de Nederlandse Bond van Plat telandsvrouwen een kerstavond in het dorpshuis onder leiding van de presiden te mevrouw A. C. Noteboom-Blok, die het kerstevangelie voorlas. De avond werd daarna verzorgd door de voor drachtskunstenares Aafje Top uit Am sterdam. Haar voordrachten en decla maties werden afgewisseld met het zin gen van kerstliederen. Gezamenlijke kerstfeestviering Dezer dagen hielden de N.C.V.B. en ge ref. en Ned. herv. vrouwenverenigingen te Wolphaartsdijk een gezamenlijk kerst feest in de kleuterschool, onder leiding van mevrouw H. A. van Liere-Hoek. De liturgie werd verzorgd door leden van alle drie verenigingen. Mevrouw P. Koolstra-Versteeg hield een meditatie over „Wandelt als kinderen des lichts", terwijl mevrouw J. Meulenberg-Vleugel het kerstverhaal „Is er iets nieuws?" vertelde. Ten slotte behandelde mevrouw M. Hannewijk-Hoebeke het onderwerp „Paradijs". 's-HEER-ABTSKERKE Kerstviering Ned. herv. gemeente In het verenigingsgebouw Irene te 's- Heer-Abtskerke werd een drukbezochte kerstfeestviering gehouden voor de ge hele gemeente, onder leiding van ds. E. J. C. Hamminga, de plaatselijke her vormde predikant. De avond werd geor ganiseerd door de beide christelijke vrouwenverenigingen en de Jonge Kerk- groep. Deze groep voerde een lekespel op, getiteld „Er is een kind geboren". De avond werd verder met samenzang van kerstliederen gevuld. Zendingscollecte De opbrengst ten bate van de zending te Driewegen bedroeg 93,07.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 21