In Breskens nog vele onopgeloste problemen licht en luchtig, zacht en zuiver tHoogeHuys Oostenrijkse huizen in Haamstede bron conflict ja graag! CONTACTCENTRUM VAN ZEEUWSE BEDRIJVEN WERKT PRIMA gesloten zijn. Garantie dranken van Lof en kritiek rond beleid EXAMENS WEEKPUZZEL ÉÉN WEEK UITGESTELD Adverteren doet verkopen AUTO SNEED ANDERE WAGEN: AANRIJDING BESCHADIGDE AUTO WACHTEN IN DE KOU Ds. R. Bartlema in Dordrecht overleden Kerkelijke mutaties De kantoren van DRUKKERIJ G. W. DEN BOER, MIDDELBURG zullen vrijdag 27 en zaterdag 28 december BEHANDELING BEGROTING Consequenties Inbraken te Hoofdplaat Expositie Stichting Zeeuwse beeldende kunstenaars in hal stadhuis Middelburg Conclusie na aanloopperiode: Geen gesloten club van uitverkorenen9 LEVENSVERZEKERING SCHADEVERZEKERING Praktische uitvoering Recreatie of huizennood P Raad Ellewoutsdijk over begroting 1964 Niet gesloten LEZERS SCHRIJVEN J. van Waveren „Ontruimingstermijn is vee! te kort" Even puzzelen KERKNIEUWS GESTOFFEERDE ZIT-SLAAPKAMER IN GOES, SLOEPEN K PROVINCIALE ZEEUWSE u V U K A EÏ In de algemene beschouwingen op de begrotingen donderdagavond in de gemeenteraad van Breskens ge houden, waren verschillende her halingen van voorgaande jaren te beluisteren. In hoofdzaak ging het hier om zaken, die ook nu dringend om een oplossing vragen, zoals met name de noodzaak van een derde haven, van een jachthaven, de tra ge gang van zaken met de bouw van woningen en de voltooiing van sportterreinen en kleedlokalen. Voorts werden nadere inlichtingen gevraagd over andere klemmende onderwerpen, zoals het vraagstuk van de bejaardenhuisvesting, ver- lichtings- en straatplannen en de stand van zaken met betrekking tot de zwembadplannen. Weinig optimistisch lieten de beschou wende raadsleden zich uit ten aanzien van de mogelijkheden voor het kort ge leden opgerichte industrieschap. De heer J. Vergouwe (p.v.d.a.) ging uitvoerig in op de woningwetbouw, waarmee men volgens deze spreker een dieptepunt heeft bereikt. Nu Breskens een vrij aan zienlijk quantum bouwvolume heeft ge kregen voor vervanging van de vele noodwoningen, schort er iets aan de bouw zelf. De voortgang daarvan steekt volgens hem wel erg ongunstig af ten opzichte van de bouwobjecten in de vrije sector. Spreker zei voorts met belang stelling uit te zien naar de plannen ten aanzien van een te creëren bejaarden centrum. Hij drong op grote spoed aan voor realisatie van de kleedkamers op het sportveld, vroeg naar de mogelijk heden voor aanleg van een ijsbaan annex rolschaatsbaan en pleitte voor verdere mechanisatie bij de dienst openbare wer ken. Gezien de ontwikkelingen in de kanaal zone, zei de heer Vergouwe op korte termijn weinig te verwachten van het industrieschap. Overigens dacht hij voor wat betreft de toekomst wel aan de mo gelijkheid van een kleine industrievesti ging in de vorm van toeleveringsbedrij ven. Spreker wees op de consequenties, welke de Deltawerken kunnen veroorzaken ten aanzien van de visserij en de mo gelijkheden van Breskens als toekom stige thuishaven van de Zeeuwse vis sersvloot. Om Breskens wat meer be kendheid op dit gebied te bezorgen lan ceerde hij het idee tot gemeentelijke deelname aan de in juli 1964 te houden visserijtentoonstelling te Scheveningen, Op het gebied van de recreatie is vol gens de Partij van de Arbeid-woord- voerder in Breskens tevredenheid over het stijgend aantal overnachtingen, maar teleurstelling over de vele bezwaar schriften tegen het nieuwe recreatie plan. Dit betekent volgens hem een af remming van de plannen, waardoor gro te schade aan deze belangrijke bron van inkomsten kan worden toegebracht Een aantal kritische geluiden ten aan zien van het gemeentelijk beleid liet de heer J. W. Carels (vrije lijst) horen. De post onvoorzien van ruim 10.000 waar mee de begroting sluitend is gemaakt noemde hij geflatteerd omdat nog geen rekening is gehouden met de te ver wachten loonsverhogingen. Teleurstellend noemde hij het uit blijven van een toegezegd straten plan, een verlichtingsplan voor de gemeente, het gemis aan kleedloka len. Voorts stelde hij een groot aan tal vragen betreffende de plannen voor een nieuw zwembad, over het grondtekort voor woningbouw, en over havenaangelegenheden. Hij sprak zijn bezorgdheid uit ten aan zien van de trage gang van zaken bij het werk van de samenwerkende kust- gemeenten. In zijn antwoord tot de twee sprekers de andere raadsleden had den blijkbaar geen behoefte aan het hou den van beschouwingen zei burge meester J. A. Eekhout met hen te be treuren dat de woningbouw minder vlot verloopt dan men graag zou willen. Het plan voor de terreinen voor het indus trieschap ligt momenteel ter bestude ring bij de provinciale uitbreidingscom missie. In tegenstelling tot de sprekers zag hij de toekomst van dat industrie schap niet pessimistisch in. Voor wat betreft de derde haven van Breskens wees burgemeester Eekhout de raad op de recente uitlatingen van de minister van verkeer en waterstaat, maar, zo voegde hij er aan toe, wij blijven stre ven naar realisatie van onze verlangens. Voorts kon hij de raad meedelen dat ook G.S. van Zeeland bij het ministerie van economische zaken hebben gewezen op de noodzaak van een jachthaven. Wet houder P. Zegers zei, dat met de ge meente Groede contact is geweest ten einde te komen tot een uitbreidings plan voor woningbouw in het zuiden van Breskens en gedeeltelijk op het grondgebied van Groede. Wethouder Ze gers sprak de hoop uit dat het voet balveld in de loop van 1964 bespeelbaar zal zijn. Voor wat betreft het kleedlo kaal hoopt het college van b. en w. spoedig met een voorstel bij de raad te komen. De verlichting van de nieu we promenade is besteld maar de leve ring verloopt erg traag. Wethouder W. C. van der Hooft was van mening dat de initiatieven voor aanleg van een ijsbaan van de bevolking zelf moeten komen. De sanering van de noodwoningen moet volgens wethouder Van der Hooft wor den uitgevoerd volgens de richtlijnen in het destijds uitgebrachte rapport. Ook hij noemde een derde haven voor Breskens van groot belang in verband met de ontwikkeling van de Zeeuwse visserij. De begroting, welke sluit met een post onvoorzien van 10.070,-, werd na een uitvoerige behandeling zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. De bevolking van Hoofdplaat werd in de afgelopen weken opgeschrikt door enke le inbraken. Bij een garagehouder alhier werd een bedrag van 165,uit de kas sa gehaald. Dank zij samenwerking van politie en garagehouder konden de da ders zondagavond, 15 decemer jl. wor den gesnapt, toen zij nogmaals een po ging tot diefstal wilden ondernemen. Al le inbraken konden worden opgehelderd. Het bleken enkele jeugdige inwoners te zijn, die het anders zo rustige dorpje in opschudding brachten. Advertentie Vanmiddag om drie uur wordt in de hal van het stadhuis te Middelburg de kerst- tentoonstelling 1963 geopend. De ope ning zal worden verricht door de heer N. W. Eisen, voorzitter van de stichting Zeeuwse beeldende kunstenaars. Het Middelburgs barokensemble zal daarbij muzikale medewerking verlenen. De ex positie kan tot en met 2 januari wor den bezocht. De kersttentoonstelling bevat werken van Elisabeth Binkhorst, Middelburg; Alice Hamerlinck, Sas van Gent; Geert van Fastenhout, Philippine; Henk Koo- ger, Middelburg; Jan Jongschaap Zierik- zee; Peter de Jong, Middelburg; Dolf Jaspers, IJzendijke; Cor Verdonschot, Hulst; A. Duvekot, Borssele; Antoine Mes, Middelburg; Hans Heeren, Middel burg; Ad Braat, Zierikzee; Piet Bulthuis Middelburg; Piet Rijken, Middelburg; Andries Minderhoud, Middelburg; Pieter de Bodt, Zaamslag en Jos But uit Sluis. Aan de technische hogeschool te Delft slaagde voor het kandidaatsexamen ci- viel-mgenieur de heer J. M. Leenhouts te Goes. Voor het ingenieursexamen werktuigkundig ingenieur slaagde de heer F. Huisman te Terneuzen. Advertentie - W Al 'l/yA A'D Het Contact Centrum Zeeuwse bedrij ven voorziet in een grote behoefte. Na een aanloopperiode van ruim een jaar kon men bjj deze instelling, die een twintigtal ondèrnemingen uit diverse be drijfstakken telt, tot deze conclusie ko men. Tijdens een persconferentie te Mid delburg blikte men nog eens terug om na te kunnen gaan welke resultaten er in het afgelopen jaar zijn geboekt. Met de tot standkoming van dit onderling contact werd een reeds lang bestaande wens van het bedrijfsleven vervuld. Door deze hechtere samenwerking kon den immers ook grotere en meer ge compliceerde opdrachten binnen het een trum worden geplaatst, welke tot dat moment noodzakelijkerwijs buiten Zee land werden ondergebracht. Om tot een goede samenwerking te ko men, werden maandelijkse bijeenkom sten uitgeschreven waarop de leden elk aar persoonlijk konden leren kennen. Teneinde een juist inzicht in eikaars produktieprogramma te kunnen verkrij gen en kennis te kunnen nemen van de in het bedrijf aanwezige outillage kwam men voorts overeen, dat er gezamenlijk bezoeken zouden worden gebracht aan het bedrijf van een lid. Ondanks het feit, dat nog lang niet alle leden zijn bezocht, heeft dit in Nederland unieke overleg reeds zo veel vruchten afgeworpen, dat alle redenen aanwezig zijn om op deze in geslagen weg van goed begrip en samenwerking voort te gaan. Ook bij de praktische uitvoering van de samenwerking werd op de bijeenkomst nader toegelicht. Dat gebeurde door de heer Joh. Schorel, bestuurslid van het Contact Centrum Zeeuwse Bedrijven en directeur van Van der Oost N.V. te Ter- neuzen en Schiedam. De werking is een voudig. Het uitbestedende bedrijf kiest zelf een meestal reeds met haar in relatie staand lid-bedrijf van het Contact Centrum uit en plaatst de aanvraag. De aangevraag de gaat na voor welk gedeelte hij zelf aan de meestal gestelde levertijd kan voldoen en schakelt voor dat gedeelte, dat hij niet kan verwezenlijken of voor die werkzaamheden die niet binnen zijn produktiemogelijkheden liggen, een of meerdere leden in. De aangevraagde die zich in zo'n geval van de offerte van de deelnemers heeft verzekerd, brengt zelf de.totale offerte aan de aanvrager uit. Deze procedure is slechts noodzakelijk bij grote projecten, doch is ook voor de opdrachtgever aanmerkelijk minder ge compliceerd dan dat delen van te grote projecten bij meerdere leden zouden moeten worden aangevraagd, met alle tijd en kosten die hiermee gemoeid zijn. Deze activiteit is nu belangrijk eenvou diger en minder kostbaar binnen het Contact Centrum te verwezenlijken. Het E.T.I. voor Zeeland dient als interme diair tussen de prijsaanvrager en de le den van het Centrum. Als contact per soon treedt op drs. G. J. Baarspul. Men vestigde er voorts de aandacht op, dat de leden zich nauwkeurig oriënte ren over de industriële ontwikkeling van Zeeland en hierop ook hun toekomst plannen en uitbreidingen afstemmen, zo dat er voor de Zeeuwse vaklieden die toch gaarne in hun geboortestreek blij ven, geen verdere aanleiding is om el ders te gaan werken. Door Christiesin Londen is donder dag een stamboom van Hitier, waarin zes generaties van zijn familie zijn vermeld, verkocht voor 1000 gulden. Het document was van een ex-militair, die van de opbrengst een kunstbeen wil aanschaffen. De nieuwe eigenaar is de werktuigkundige John Francis Mcgowan uit Chelsea. Op de hoek van de Wilhelminastraat met de Jacob Valckestraat te Goes is don derdagmiddag omstreeks vijf uur een verkeersongeluk gebeurd, waarbij de 2 inzittenden van een bestelauto licht wer den gewond. Het ongeluk gebeurde, toen de uit de richting Middelburg komende bestelauto bestuurd door G. F. T. uit 's-Heerenhoek naar links de Jacob Valckestraat wilde indraaien. Een ma noeuvre waarmee hij een hem tegemoet komende personenauto met M. P. J. uit Goes aan het stuur de weg „afsneed". Een botsing was het gevolg. T. liep en kele schaafwonden op, een passagier in zijn auto, de heer B. uit Goes, liep ver wondingen aan .zijn neus op. Hij werd in het ziekenhuis „St. Joanna" behandeld, maar kon daarna naar huis gaan. De gemeenteraad van Ellewoutsdijk heeft zich donderdagmiddag bezigge houden met de begroting voor 1964. De inkomsten en uitgaven van de gewone dienst waren 232.053,85. Met een bij drage van 10.500 uit de reserve is de begroting sluitend gemaakt. De inkom sten van de kapitaalsdienst bedroegen 284.005,77 en de uitgaven 359.050,14. Het verzoek om verhoging van de sub sidie voor gezinsverzorging werd aan gehouden ter nadere informatie. Nage gaan zal worden welke veranderingen aan de zandstrooier moet worden aange bracht, daar deze niet voldoet. Het Contact Centrum is geen geslo ten „club" van uitverkoren bedrijven. Bij de 18 toeleveringsbedrijven die zich als lid hebben aangemeld, wer ken om en nabij de 700 werknemers. Op de bijeenkomst te Middelburg werd de verwachting uitgesproken, dat ln de nabije toekomst meer toe leverende bedrijven het belang van aansluiting bjj het Contact Centrum zullen inzien. Westberlijners met pasjes hebben van donderdag af toestemming gekregen om naar de oostsector van de stad te gaan. Foto: als eerste Westberlijners gaan een echtpaar met drie kinderen door een ge maakte opening in de muur. Een Vopo opent het ijzeren hek. Drs. Baarspul gaf vervolgens een over zicht van de industriële ontwikkeling van Zeeland. Daarbij kwam hij tot de con clusie, dat in de provincie Zeeland een klimaat is geschapen, dat voor een ver dere industriële ontwikkeling en de ves tiging van nieuwe ondernemingen tot nu toe ongekende mogelijkheden biedt. Het klimaat voor een dergelijke ontwik keling noemde spreker gunstig. Aan de ondernemers de taak om door het tref fen van de geëigende maatregelen hier van gebruik te maken ten profijte van ondernemer, gewest en bevolking". Op uitnodiging van de N.V. Koninklijke Maatschappij „De Schelde", een lid-be drijf, werd nog een bezoek aan het Sloe- gebied gebracht. Na maandagavond 11 december 1963 mijn trouwe ouwe vriend de volkswagen netjes geparkeerd en afgedekt te heb ben in Terneuzen, om de wagen voor de tijd van vier dagen te laten staan, is iemand zo goed geweest om dinsdag een flinke deuk in mijn achterspatbord te rijden. Dinsdagavond thuisgekomen con stateerde ik dat. Maar nergens was er een spoor van de dader te bekennen. Gaarne had ik toch gezien, dat die iemand zijn adres had achtergelaten, daar ik altijd zuinig op mijn wagentje ben en moet zijn, daar de centen mij ook niet op mijn rug groeien en ik er hele dagen voor moet werken. U weet zeker wel wat zoiets wel kost. Ik zeg niet veel, maar 40 a 50 zeker. J. G. Busscher, p.a. F. Migielse, Grenulaan 46, Terneuzen. Het was dinsdagmorgen 17 december jl. spiegelglad op de weg, waardoor de autobussen in de vroege ochtend niet konden rijden. Nu vernam ik, dat men sen, die zich per bus naar hun werk moesten begeven soms lange tijd in de ijzige kou op de bus hebben gewacht. Naar men mij zei waren ze daartoe ver plicht al duurde het nog zo lang, omdat ze anders bij hun werkgever in een boete zouden vervallen. Wordt het niet hoog tijd, dat aan die verplichting een eind wordt gemaakt? Waarom staan de directies van bedrij ven enz. aan hun personeel niet toe dat men thuis wacht als het duidelijk is, dat de eerste twee uren toch geen bus zal rijden Ligt het niet op de weg van onderne mingsraden en personeelscommissies om deze zaak aan te snijden? Waar blijft hun activiteit in dezen Middelburg. A. Jeras. De „Oostenrijkse Dorpen" in de West hoek van Schouwen complexen hou ten woningen aanvankelijk bestemd voor rampevacué's en daarna voorzien van het etiket „recreatie" hebben het ge meentebestuur van Westerschouwen al meermalen uit de brand geholpen bij penibele huizenproblemen, maar tegelijk zijn ze al even vaak een bron van kib belarij geweest, een zaak tot touwtrek ken, waarbij voor b. en w. soms alleen deze oplossing overbleef: het touw door hakken. Vrijdagmorgen in de raad is er weer een hoog oplaaiend verschil van mening over geweest tussen het college van b. en w. en de heer J. van Waveren (prot. chr.). De laatste was gepikeerd over het feit, dat enkele recreatiehuurders tien dagen voor de kerst een ambtelijk briefje in hun bus hadden gevonden, dat ze die Oostenrijkse woningen per 1 januari a.s. moesten verlaten. Die procedure vocht hij aan. Daarom geloofde hij „dat de raad zich eens meer met de zaak van de woningtoewijzing zal moeten gaan bemoeien, dat hij in ieder geval meer me dedelingen en inlichtingen nodig heeft over het beleid van het college in deze". Met klem en meer dan eens herinnerde de heer Van Waveren b. en w. aan een toegezegde nota over de volkshuisves ting in het algemeen en die van de „Oos tenrijkse woningen" in het bijzonder. „De raad moet kunnen meedenken in het probleem. Als dat niet kan, is uw beleid fout". De heer Van Waveren kwam met de stukken op tafel. De brief, die b. en w. had verzonden aan de firma met va kantievoornemens voor het volgende sei zoen. Dezelfde huurder had bij het colle ge geïnformeerd naar de reden van een huurverhoging tot 800 per jaar. Hij had een strookje onder aan de brief ingevuld dat hij „onder protest" in aan merking wilde komen voor een nieuwe jaarhuur van een „Oostenrijkse woning", maar b. en w. schrapVen hem van de lijst van gegadigden. Het protesterende raadslid stond versteld van de gang van zaken, zei hij, en ook van het voorne men van b. en w. in de toekomst een loting toe te passen bij de toewijzing van de huur voor een bepaald jaar. Wethouder L. van de Klooster noemde de taal van de heer Van Waveren nogal kras en deed helder en zakelijk uit de doeken wat de achtergrond van de za ken is. De Oostenrijkse woningen zijn in principe voor recreatie bestemd. Ze ker. Deze worden telkens voor een jaar verhuurd. En b. en w. houden ieder jaar een deel van deze huizen in reserve voor woningzoekenden. Dat is hard nodig als men weet, dat Westerschouwen dit jaar geen enkele woningwetwoning is toegewezen. Worden de „Oostenrijkers" voor de recreatie verhuurd, dan staan ze meestal voor negen maanden leeg. En dat is een kwelling voor paartjes met trouwplannen. Daarom zijn er op nieuw enkele op de wip gezet; daarom zal in de toekomst niemand meer aan spraken kunnen maken op eerder ge bruik, ook al heeft men uit eigen be weging aan die houten huizen getim merd en getracht zich zo van enige voorkeur te verzekeren. Alle huidige re creatiehuurders hebben daarvan bericht gekregen. De toewijzing zal na volgend jaar worden verloot." De heer Van Wa veren liet zich niet overtuigen. Ook niet toen waarnemend burgemeester P. L. Vis hem verweet, zich voor een karretje te hebben laten spannen. „B. en w. zijn soepel genoeg", aldus de heer Vis, „wij gaan volkomen vrijuit en de nota is vers twee". Maar het prot. chr. raadslid hield vol, dat hij het college op het brief je aan de huurders zal vangen. De voor zitter sloot de discussie met deze op merking af „Wanneer er half decem ber nog een moeilijk woningprobleem is, weten de vakantiehuurders waar ze aan toe zijn". Met alle andere raadsleden ha merde de heer J. C. Hendrikse (p.v.d.a.) er vervolgen op, dat het er voor wo ningbouw in de Schouwse Westhoek maar somber gaat uitzien, wanneer in 1964 weer geen contingent woningen af komt. De heer Hedrikse zag de overca paciteit bij de aannemers graag benut en inspireerde het college tot een bezoek aan Den Haag. Ook al ligt de begroting voor de bouw van een rioolwaterzuiverings installatie in Noordwelle ten be hoeve van 60 woningen thans 23.800 hoger dan aanvankelijk was geraamd 76.000), het karwei is altijd nog goedkoper gebleken dan een persleiding van Noordwelle naar de bestaande zuiveringsinstallatie in Renesse. Het ingenieursbureau Witte- veen en Bos te Deventer had voor b. en w. becijferd, dat daarmee een bedrag van 141.500 gemoeid zou zijn. Het viel de raad en het college hard tegen, want ze hadden zich hiermee juist een goedkopere oplossing voorge steld. Ook de exploitatie van zo'n pers leiding bleek veel hoger te liggen. Er bleef dus maar weinig over dan een aanvraag in te dienen het aanvankelijk krediet te verhogen. De commissie, die adviezen zal moeten uitbrengen over de toekomstige winkelbouw in Renesse is bijna compleet. Voorzitter ervan zal de burgemeester van Westerschouwen zijn; wethouder L. van de Klooster wordt zijn waarnemer. Namens de raad zal er zit ting in hebben de heer J. J. Padmos. Verder zullen de directeur van G.W., de heer Z. Rozeboom, de rijksmiddenstands- consulent in Zeeland en een vertegen woordiger van de Kamer van Koophan del plus drie middenstanders uit Renes se er deel van uitmaken. In verband met het verschijnen van het speciale kerstnummer van de P.Z.C. op dinsdag a.s., waarin een speciale kerst puzzel is opgenomen, verschijnt in dit nummer geen wekelijkse puzzel. Wij meenden dat dit aanleiding tot verwar ring zou kunnen geven, zodat de weke lijkse puzzel ditmaal verschoven is naar de volgende week. De prijzen voor de puzzel uit de krant van zaterdag 14 december zijn als volgt toegekend: Eerste prijs, een waardebon van 5, voor mevrouw wed. J. de Vos- Verstelle, Wilhelminastraat 27, Wemel- dinge. De tweede tot en met de vierde prijs gaan naar resp. mevrouw J. F. Bel- laart-van der Klooster, Veersesingel 88, Middelburg, de heer J. A. Platteeuw, Julianastraat 64, Axel, en mejuffrouw P. Weyermans, Vredehoflaan 27, Vlissin- gen. Hieronder vindt U de oplossing van de puzzel, die overigens weinig moei lijkheden heeft opgeleverd, gezien het geringe aantal fouten dat deze maal is gemaakt. Ds. R. Bartlema, emeritus predikant der Nederlandse Hervormde Kerk en een vooraanstaand figuur in de kringen van de Gereformeerde Bond in de Neder landse Hervormde Kerk, is op 74-jarige leeftijd in Dordrecht overleden. Hij werd te Beetgum geboren. Op 2 augustus 19J4 werd hij te Ernst (Velu- we) in zijn ambt bevestigd. Op 1 mei 1954 ging hij met emeritaat. Ds. Bartle ma is tal van jaren voorzitter geweest van de Bond van hervormde jongelings verenigingen op gereformeerde grond slag. Daarnaast heeft hij verschillende functies op ziekenhuisgebied vervuld. Het hoofdbestuur van de Gereformeerde Bond in de Nederlandse Hervormde Kerk benoemde hem bij herhaling in adviescommissies over actuele vraag stukken in de Hervormde Kerk, zoals het reglement op de predikantstrakte menten en de reorganisatiebeweging. GEREF. KERKEN Tweetal te Amsterdam-Slotervaart-Os- dorp: A. Verhoeve te Heerlen en B. Scholten te Zutphen. Beroepen te Bleis- wijk P. G. den Hengst, kand. te Breda Bedankt voor Leiden G. Meijster te Ede. GEREF. KERKEN VRIJGEMAAKT Beroepen te Nagele (N.O.P.) J. H. Ka- merbe'ek te Velp. EVANG. LUTHERSE KERK Beroepen te Dordrecht-Gorcum com binatie) J. Blase te Dordrecht. HORIZONTAAL; 1. sukkel, 4. woonschip, 6. groet (Lat.), schaakstuk, 10. paradijs, 11. gelofte, 12. loofboom, 14. iets, 15. schoon, 17. kelner, 20. maanstand, 22. uitroep van pijn, 24. pers. voornaamwoord, 25. delf stof, 26. onmiddellijk, 27. lidwoord, 28. landbouwwerktuig, 30. teken, 32. strak, 34. familielid, 35. tentoonstellingsge bouw in Amsterdam, 37. vingerdeel, 39. salaris, 40. rekening, 41. nietig, 42. ko lenbak, 43. geluid om aandacht te trek ken. VERTICAAL: 1. toekomst(ig), 2. melkklier, 3. regien- stof, 5. koorzang, 6. vaarwel, 7. pont, 8. loot, 12. voegwoord, 13. boksterm, 16. bijenhouder, 18. muts, 19. Waterdier, 21. familielid, 23. stier, 27. duivel, 29. gang van een paard, 30. sierlijk, 31. kro nen, 32. zangnoot, 33. sleuf van hoef ijzer, 34. boom, 36. streling, 38. aanw. voornaamwoord. De oplossing van de vorige puzzel luidt: Verpleegster vraagt per 1 januari 1964 met stookgelegenheid. Brieven aan directrice Verzorgingshuis, Beestenmarkt 1 te Goes. TE KOOP: prima houten, stalen en aluminium Grote voorraden kettmgen en ankers. BASTIAAN POT N.V. Groothandelsgebouw A7 Stationsplein 45 Rotterdam Telefoon 010 - 119620 van 4 tot 9 melei lang; Keuze uit 30 stuks. voor 'n prettige sfeer met de kerstdagen: Wijnen - Gedistilleerd - Bieren - Frisdranken

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 4