Nieuwe jacht van prins Rainier overwintert in Vlissingen Royal Club GROTE Goese bejaarden aan kerstdiner poI/Xk KUNSTMAAND- 0RKEST ALMANAK Tonic GEEN KAPITAALSUITGAVEN OP BEGROTING MELISKERKE1964 Schilder Bulthuis wordt 65 jaar Z.V.T.M.-BUSSEN FRONTAAL OP ELKAAR NABIJ ZUIDD0RPE i- en SLUITWERK Glanzendwitte „Albecaro II" in binnenhaven Vorst van Monaco nam de trein naar Amsterdam Mist en sneeuw Aanbesteding polderwerken SAWEMA hv Zeeuwse Geschil Zelf aan het roer Prijsverhoging P.Z.C. Oliebollenactie P. d'Hondt nam afscheid van P.Z.E.M. ZAALHANDBALTOERNOOI IN GOESE VEILING Ruim 5000 tekort op gewone dienst Flinke verhoging nodig uitkering gemeentefonds Tekort Zeeland wordt ook iets kouder KUNST In dichte mist op smalle weg Twee ernstig gewonden in ziekenhuis Geen schaatskamp in Zierikzee Vltesin^eo 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Het majestueuze witte jacht „Albecaro II" is vrijdagmiddag om half vier officieel eigendom geworden van prins Rainier van Monaco. De overdracht door scheepsbouwer H. M. Kerstholt uit Groningen gebeurde in de grote kajuit van het moderne vaartuig, dat na een proefvaart van bijna 24 uur vanuit Delfzijl, had gemeerd in de binnenhaven van Vlissingen, aan het marine complex langs de Prins Hendrik- weg. Daar blijft de „Albecaro II" liggen tot medio april. Het schip overwintert dus in Vlis singen. Prins Rainier werd in een marineauto ijlings naar het Vlissingse station gereden, waar hij vrijwel onopgemerkt de snel trein van 9 voor vier naar Am sterdam nam. Hij reisde in een ongereserveerde coupé. Zondag morgen vliegt hij per K.L.M. naar Nice om van daar uit door te reizen naar Monaco. Zijn gloednieuwe schip bleef -met de rood-witte Monegaskische vlag in top in Vlissingen ach ter, met aan boord vier Mone gaskische bemanningsleden, die voor het nodige onderhoud in de wintermaanden zullen zorgen. In mist en sneeuw voer de „Albeca ro II" van Delfzijl naar Vlissingen met een snelheid van 13 mijl per uur. Loods H. Willemse (45) uit Vlissin gen stapte om kwart voor twee van het loodsschip „Arcturus" bij de Noordpost aan boord. Met een snel heid van 12 mijl per uur ging de „Al becaro", die een waterverplaatsing heeft van 283 ton, op Vlissingen aan. Elf voor half drie voer het jacht on der veel bekijks van marechaussee, douanemensen, extra ingezette poli tie en uiteraard de nodige belangstel lenden, de haven van Vlissingen in, om via de sluizen te worden geschut. Prins Rainier, die de hele reis streng Het bestuur van de waterkering van het calamiteuze waterschap Tienhonderd en Zwarte heeft vrijdag in hotel A. Jans- sens te Cadzand het herstel, de vernieu wing en het onderhoud tot en met 31 de cember 1964 van de aarde-, kram-, rijs-, steen-, betonglooiing en paalwerken van het genoemde waterschap openbaar aan besteed. De volgende firma's hadden hiervoor ingeschreven: N.V. Aannemers bedrijf E.L.K. te Schoondijke, 59.000; Fa. Toussaint, Cadzand, 60.240; N.V. Aannemersbedrijf J. den Ouden, Bier vliet 60.250; fa. De Ruijsscher, Bier vliet, 61.800; fa. J. Hoogesteger, We- meldinge, 61.850; fa. C. v. d. Klippe, Vlissingen, 62.000; fa. P. v. d. Sande, Breskens, 62.500; fa. A. Jeremiasse, Wemeldinge, 63.200. Behoudens goed keuring van G.S. is het werk gegund aan de laagste inschrijver. Advertentie Centrale verwarming Nederstraal 19 - Middelburg Tel. 01180-2962 Een geschil tussen een Zierikzees detaillist en een voor hem onbe kende cliënt liep nogal hoog op. En omdat het een onbekende cliënt was, een passant, van wie hij geen doorslag gevende posten op z'n ver lies- en winstrekening mocht ver wachten, ontnam hij z'n bezoeker een ogenblik de kroon van het ko ningsschap. Het werd een aardige discussie, mogelijk tussen mensen, maar on gebruikelijk zolang er een toon bank tussen hen staat. De klant nam het niet. „U gaat te ver meneer" waar schuwde hij nog toen dat niet hielp: „U maakt geen beschaafde indruk". „Ach, dat weet ik meneerzei de winkelier op lieve toon, „maar da's de schuld van de beschaving". incognito wilde houden, liet zich niet aan dek zien. In de grote kajuit praatte hij met de scheepsbouwer, met ontwerper W. Beck en met de heer J. J. Rey uit Den Haag, consul- generaal van Monaco in ons land. Even na half drie was het schutten in de sluis klaar en koerste de „Albeca ro II" naar de marinehaven. Daar hadden marinemensen alles in gereedheid gebracht voor de ont vangst van de prins en zijn prinselijk vaartuig. Kolonel H. J. Hagdorn, commandant maritieme middelen Vlissingen was met de luitenant-ko lonel J. P. van Es aanwezig om prins Rainier te verwelkomen. Even voor half vier meerde de „Albecaro", een koen wit jacht met rode, zwart ge rande pijp, met op het dek een fraaie speedboat, maar voor het overige beslist niet opvallend door veel pracht en praal. Aan de voorkant is een boegbeeld aangebracht: de zee god Neptunus, met in zijn linkerhand een drietand en in zijn rechterhand een staf. Uiterlijk is dit boegbeeld de enige versiering. De „Albecaro". heeft radar aan boord en het inwen dige van het schip is van diverse snufjes voorzien. Een wegbrengbemanning, onder lei ding van kapitein W. Gruisen, voer liet schip naar Vlissingen. De prins zelf had enige tijd aan het roer ge staan, maar had vrijwel niet gesla pen, omdat het weer buitengaats nog al ruw was geweest. In de Vlissingse haven nam kapitein Ive Caruso het commando van het schip op zich. Het jacht „Albecaro II" van prins Rainier van Monaco liep vrijdag middag de sluizen van Vlissingen binnen. Hier het fraaie witte jacht in de Vlissingse sluis. (Foto P.Z.C.) A/WWWWAWWWWWWWWWyMMWWWWWWMWWIWWW Overigens niet voor lang, want mét prins Rainier en de consul-generaal van Monaco stapte hij in de trein naar Amsterdam. Bijna alle Neder landse bemanningsleden werden in een busje teruggereden naar Gronin gen. Kapitein Gruisen vertrok naar zijn woonplaats Elsloo in Limburg. Datzelfde busje had een kist met rood opschrift „cartes et documents" meegebracht uit Groningen, kaarten en nog wat scheepspapieren voor de „Albecaro". De marinecommandant Vlissingen, kolonel Hagdorn, maakte een paar minuten voor half vier zijn opwach ting bij de prins, die gekleed was in een blauwe blazer, een zwart-wit ge ruit overhemd met zwarte das en een grijze broek. „Het ging allemaal heel gemoedelijk", zei kolonel Hagdorn later, toen alles achter de rug was. De prins vond het wat riskant om in deze tijd van het jaar met zijn nieu we schip door de Golf van Biskaje te varen. Volgend jaar april komt hjj terug mét prinses Gracia en hun twee kinderen, om zijn jacht op te halen. In die tussentijd zal de marine goed op de „Albecaro" passen. „Als ze water en licht nodig hebben kun nen ze bij ons aankloppen", zei kolo nel Hagdorn. De te verwachte# grote stijging van de kosten in 1964 noodzaakt ons, evenals de overige Neder landse dagbladen, behalve de advertentietarieven ook de abonnementsprijzen van ons dag blad enigermate te verhogen. Met ingang van 1 januari a.s. zal de abonnementsprijs van ons dag blad derhalve bedragen: per week 0,75 per kwartaal 9,75 (franco per post 10,-). De prijzen der advertienties wor den: 32 cent per mm, minimum per advertentie 4,80. „Onze kleintjes" (tot een maxi mum van 8 regels) 32 cent per regel, met een minimum van 1,60. Het ministerie van economische zaken heeft hieraan zijn goed keuring gehecht. Evenals bij vorige prijswijzigingen zal de Postchèque- en Girodienst ook nu weer, indien daar geen be zwaar tegen wordt gemaakt, de automatische gireringen aanpas sen bij de nieuwe prijs, zodat geen wijzigingsopdracht behoeft te worden gegeven. Door de vele werkzaamheden aan het einde van het jaar kan de Postchèque- en Girodienst deze aanpassing echter pas doorvoeren met ingang van het tweede kwar taal 1964. Hun, wier abonnementsgeld gere geld per automatische giro wordt overgemaakt, wordt derhalve be leefd verzocht het verschil over het eerste kwartaal 1964, zijnde 1,05, afzonderlijk te gireren op onze postrekening no. 35.93.00. Directie P.Z.C. Op oudejaarsdag zal de muziekvereni ging „Ons Genoegen" te Kapelle een oliebollenverkoopactie houden. De baten zijn bestemd voor het jeugdkorps, dat dit jaar door „Ons Genoegen" werd op gericht. (Advertentie) Na een diensttijd van ruim 32 jaar heeft de heer P. d'Hondt te Middelburg, hoofdboekhouder-chef van de incasso- dienst van de N.V. Provinciale Zeeuw- sche Electriciteits-Maatschappij, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, vrjjdag afscheid genomen van personeel en bedrijf. Des morgens werd de scheidende met echtgenote en kinderen ontvangen in de koffiekamer van het P.Z.E.M.-gebouw, waar in aanwezigheid van afgevaardig den van alle takken van dienst de direc teur der P.Z.E.M., ir. T. Michielsen als eerste het woord voerde. Spreker bracht de heer d'Hondt, mede namens het be stuur der vennootschap hartelijk dank voor de langjarige, belangrijke aan het bedrijf bewezen diensten, bracht nog even de tijd in herinnering gedurende welke de heer d'Hondt, vóór hij in P.Z.E.M.-dienst kwam, als directeur- boekhouder bij het gemeentelijk elektri citeitsbedrijf van Clinge had gewerkt, wenste hem met zijn echtgenote nog vele goede, gezonde jaren toe en bood als afscheid een gratificatie aan. De ad ministrateur der P.Z.E.M., drs. M. de Bruine bracht in een hartelijke toe spraak de belangrijke diensten, welke de heer d'Hondt voor het bedrijf heeft ver richt, naar voren en bracht hem dank voor de prettige wijze van samenwer king. De heer P. Petiet sprak namens de incassodienst en het overige personeel de heer d'Hondt op hartelijke wijze toe, dankte voor de van hem genoten oplei ding en bood namens allen een blijvend aandenken aan; voor mevrouw d'Hondt waren er bloemen. De heer J. Huser sprak namens de personeelsvereniging en biljartclub. Hij wenste de heer d'Hondt nog vele goede jaren toe en bood een blijvend aandenken aan. De heer d'Hondt dankte allen in een gevoel volle toespraak voor de wijze van sa menwerking, voor het genoten vertrou wen, de vriendelijke woorden en de aan geboden geschenken. Nauwlettend houdt prins Rainier van Monaco (derde van rechts) de kade van de Vlissingse marineha ven in het oog bij het meren van zijn jacht „Albecaro II". Rechts loods H. Willemse uit Vlissingen, die het schip van de Noordpost naar Vlissingen bracht. (Foto P.Z.C.) MfWWVWWWWVVVVWMMMMWVVWVWWWWVWVIAMMMWI De technische commissie van de afdeling Zeeland van het N.H.V. houdt op 2e kerstdag in de veiling te Goes een zaal- handbaltoernooi, dat om kwart voor tien begint en om kwart voor zes zal eindi gen. Aan dit toernooi nemen deel de herenploegen van Hellas en Tonido uit Goes, Walcheren uit Vlissingen, Snel- vviek uit Rotterdam en Hercules uit Rijswijk en een selectie van Zuidbeve- lahdse speelsters. Ook sterke heren ju nioren-teams zullen elkaar ontmoeten, o.m. Hellas, Tonido en Volharding Goes, Walcheren, Vlissingen en Hercules uit Rijswijk. De verenigingen Snelwiek en Hercules spelen zowel met hun dames als herenteams in de districtsklas West B en zullen waarschijnlijk gelijk waardige teams zijn van de Zeeuwse ploegen, zodat er volop spanning wordt verwacht. Bij de dames doet een ploeg mee van de beste speelsters uit O.D.I., Kwadendamme, Neptunes Yerseke, Vol harding Goes en Luctor, Heinkenszand. In alle poules wordt een halve compe titie gespeeld, zodat er geen finales zijn. Kerstnachtdienst in Wemeldinge Dinsdagavond zal er in de Ned. herv. kerk te Wemeldinge voor het eerst een kerstnachtdienst worden gehouden, die interkerkelijk is. De dienst zal geleid worden door de drie plaatselijke predi kanten Met initiatief voor deze dienst is uitgegaan van de jeugdcommissie. De dienst begint om 10 uur des avonds. thans ook in a\\ voordelige i=\\fa m i I i ef I es üOYALfögS- Is* - i De conceptiebegroting voor 1964 van de gemeente Meliskerke, die de raad maan dagmiddag 23 december om half drie zal behandelen, biedt niet de mogelijk heden het peil der gemeentelijke voor zieningen verder uit te breiden. B. en vertrouwen echter dat wat in de voorafgaande jaren is bereikt, binnen het raam van deze begroting te kunnen consolideren. Nieuwe kapitaalsuitgaven zijn niet ge raamd. Dit betekent niet, dat daaraan geen behoefte zou bestaan, maar het is het gevolg van het ontbreken van dek kingsmiddelen. Als meest dringende werken noemt het college verbetering en uitbreiding van de straatverlichting en verbetering en verbreding van enige straten. Bovendien zijn er dan nog de huisvesting van de burgemeester en de realisering van de dorpsring. „Al deze objecten moeten helaas (voorlopig?) tot wensen worden bestempeld", aldus b. en w. aan de raad. Een kans op uitvoering acht het college alleen aanwezig, indien men uit andere fondsen flinke bijdragen kan verwerven, waarbij men vooral denkt aan D.A.C.W.-subsidies en aan uitkeringen uit het tertiaire wegen fonds. „Het is bemoedigend, dat voor enkele van vorenvermelde werken bij dragen zijn toegezegd of principe subsi dietoezeggingen zijn gedaan. Wellicht is via deze financiële hulp van buitenaf in 1964 nog iets te bereiken". De gewone dienst heeft een tekort van 5059,42 bij een post voor onvoorzien Vandaag (zaterdag) viert de Middel burgse kunstschilder en graficus Piet Bulthuis zijn 65ste jaardag. Piet Bulthuis werd geboren in Gouda. Hij studeerde aan de academie voor beeldende kunsten te Den Haag en nam daarna twee jaar schilderlessen onder leiding van Frits Jansen en Henk Meij er. Hij hield zijn eerste tentoonstelling van eigen werken in 1927 in kunstzaal Liemur in Den Haag, waarna hij in 1940 voor het laatst in de Residentie expo seerde in de Koninklijke kunstzalen Kleijkamp. In die dertien jaar exposeerde Piet Bult huis eigen exposities in groepsverband in Rotterdam, Leiden, Haarlem, Zutphen Eindhoven en Arnhem. Vanaf 1946 is Bulthuis in Zeeland werk zaam. Hij exposeerde eigen werk en in groepsverband o.a. in Middelburg, Vlis singen, Veere en Zierikzee. Piet Bulthuis was werkend-lid van de Haagse kunstkring, van de Werkers, en is thans nog werkend-lid van Arti et Industriae en sinds 1.956 werkend-lid van de stichting de Zeeuwse Beeldende Kunstenaars. van 760. Het dienstjaar 1963 werd slui tend gemaakt door te beschikken over 4335,65 uit de saldireserve bij een post voor onvoorzien van 200,80. Een ver betering der financiële situatie is dus achterwege gebleven, maar b. en w. vinden toch, dat het saldo van deze begroting feitelijk tegenvalt. Aanzienlijk hogere bijdragen moesten voor 1964 geraamd worden voor het wegschap Walcheren (ƒ13.000), bouw- en woningtoezicht 4350), schoolartsendienst en schooltandver- zorging 665 en 4695,29 voor het kleuteronderwijs. Voorts is in 1963 voor 2731,86 beschikt over het restant van de reserve onderhoud we gen. In 1964 is dit niet meer moge lijk. Voor een deel staat tegenover deze lastenstijging een lastenvermindering van 4500, door opschuiving in het secretariepersoneel en aanstelling van een nieuwe kracht. Er resteert dan nog een verschil van omstreeks 1800, waar voor op de overige posten compensatie is gevonden, ten dele door hogere in komsten, gedeeltelijk door incidentele uitgaafposten. De uitgaafposten betref fen onder meer onderhoud van het ge meentehuis en vergaderlokaal. Wat de uitkeringen uit het gemeentefonds be treft zijn de totalen der ramingen van algemene, belasting-, garantie- en la- geronderwijsuitkering nagenoeg gelijk aan het totaal van 1963. „Indien op die manier de financiële verhoudingswet 1960 wordt uitge werkt, zal er van andere normbedra gen voor kleine gemeenten niet veel voordeel verwacht mogen worden. AI met al zijn dit aanwijzingen welke de kleine gemeente met zorg moeten vervullen. Wij althans zien deze ont wikkeling zo". In de begroting voor 1964 is voorts nog geen rekening gehouden met de volgend jaar te verwachten kostenstij gingen. Te verwachten zijn hogere sa- larisonkosten onder meer. De uitkerin gen gemeentefonds zullen een flinke verhoging moeten ondergaan wil de ge meente niet het kind van de rekening worden, aldus b, en w. van Meliskerke. Een reactie op een verzoek tot een aan vullende uitkering uit het gemeente fonds, d.d. augustus dit jaar, werd nog niet ontvangen. B. en w. zuilen zich nog beraden over een nieuw verzoek voor 1964. De raadsagenda vermeldt voorts de vaststelling van een uitkering ineens aan het gemeentepersoneel over 1963 en de vaststelling van het bedrag per leerling voor 1964. (Van onze weerkundige medewerker). Samen met het kustgebied vanaf Den Helder heeft de winter tot nu toe in Zeeland heel weinig te betekenen gehad, vergeleken bij het overige deel van Nederland dat voor 80 onder een laag sneeuw ligt. In Noord-Groningen heeft deze sneeuwlaag plaatselijk een dikte van 15 tot 18 cm. In Brabant en Limburg bleef het tijdens mist vrijdag 3 tot 5 gra den vriezen, maar Vlissingen en Den Helder meldden 3 graden dooi. De wind wordt zwakker en de afkoeling groot. Hierdoor zal ook in Zeeland de vorst kaan toe nemen maar blijft voorlopig licht. In de sneeuwgebieden kan het meer dan 10 graden vriezen. Zon dag 22 dec. is het de kortste dag, wanneer 's middags om twee minuten over drie de zon weer het laagste punt heeft bereikt. Britannia, Vlissingen Anton Kersjes introduceerde met het Kunstmaandorkest bij het Vlissingse publiek de tweede symfonie van Boro din. Er was een toelichting in het pro gramma afgedrukt, die ons eerlijk ge zegd in verwarring bracht. Het ging in deze symfonie zo leerde ons de toe lichting om de „verwarmende, huma nistische adem dezer inderdaad over rompelend spontane muziek": het leek er op, alsof het ging om een luchtstroom op levensbeschouwelijke grondslag. Wij moeten echter eerlijk wezen: deze sym fonie heeft ons niet overrompeld noch verwarmd, het is een lang-lijkend stuk muziek, gecomponeerd door een man van het tweede plan. Wij hebben met be wondering de verrichtingen van het Kunstmaandorkest in dit werk aange hoord: er was héél hard aan gewerkt en kennelijk geloofde Anton Kersjes in deze muziek, maar dat heeft ons niet gehol pen. De humanistische adem is over ons heen getrokken, doch wij waren niet be wogen. Geen verwijten overigens aan het adres van het Kunstmaandorkest: dit ensemble weet wat musiceren is, zijn di rigent is een groot man en hij laat con certeren met een opvallende discipline. De veelzijdigheid van deze groep is niet ge ring en altijd weer is het luisteren er naar een genoegen van de eerste orde. Dat begon al bij de aanvang van het concert: de ouverture Mignon van Tho mas. Een gezellig stuk muziek, een op gewekt begin van een muzikale soiree. Kersjes gaf er een opgepoetste vertol king van, met opvallende trekjes: heel fraai geblazen partijen bij de houtblazers uitgebalanceerde strijkersgroepen, kort om vakwerk van klasse. Nee, geen ver wijten aan dit orkest. Hét stuk van de avond was Beetho- vens eerste pianoconcert, gespeeld door de nog jonge Hans Dercksen: een knap pianist, die dit werk lofwaardig vertolk te. Vooral het eerste en het speelse der de deel klonken uitstekend, waarbij bo vendien het samenspel met het orkest zeer te loven viel. In het derde deel meenden we enkele (niet zeer opvallen de) onevenwichtigheden te moeten con stateren, terwijl tevens de begeleiding hier de toets der kritiek niet helemaal kon doorstaan. Als geheel niettemin een vertolking die er zijn mocht. Veel suc ces bij het (helaas niet talrijke) publiek. Bloemen voor solist en dirigent. Het concert werd gegeven onder auspiciën van Z.V.U. en Algemene Kunstkring. de K. Advertentie Kaarslicht verlicht donkere dagen GOUDA KAARSEN Twee lijnbussen van de Z.V.T.M. die de dienst Axel, Zuiddorpe, Westdorpe, Sas van Gent onder houden zijn vrijdagmiddag om streeks twaalf uur te „Everdam" op de weg van Westdorpe naar Zuiddorpe frontaal met elkaar in botsing gekomen. Vijf van de pas sagiers liepen bij de vrij hevige botsing letsel op. De verwondingen van twee van hen waren van dien aard dat zij samen met één van de chauffeurs per ziekenauto naar het St.-Elisabethziekenhuis in Sluiskil moesten worden overge bracht. De chauffeur kon na be handeling huiswaarts keren, de passagiers moesten ernstig ge wond worden opgenomen. Het ongeluk gebeurde in zeer dichte mist, waarin het zicht zo nu en dan niet meer dan 15 a 20 meter bedroeg. Boven dien was de weg door sneeuw en ijs glad geworden; op de plaats van het ongeluk was overigens wel gestrooid. Op het mo- Honderdtwintig Goese bejaarden en al leenstaande inwoners van de Ganzestad hebben het zich vrijdagavond heerlijk laten smaken het kerstdiner, dat zij in hotel „De Korenbeurs" kregen aan geboden. Het was een gebaar dat de Goese hotels „Centraal". „Terminus", Ockenburg" en ,,De Korenbeurs" maak ten op initiatief van liet Leger-des- Heilskorps. Het was een bijdrage, die zij leverden om een tijdens deze feestda gen vaak „vergeten" groep mensen een plezierig Kerstmis 1963 te bezorgen. Het Leger-des Heilskorps haakte op het diner in, met een omlijsting in kerstfeer. o.m. door een sfeervolle ver siering. Maar er was ook een kerstprogram ma: majoor K. Bilder las het kerst evangelie voor, er was een verhaal en het korps en de gitaarclub verzorgden kerstliederen. De Goese wethouder van sociale zaken, de heer J. S. Visscher gaf met zijn echtgenote namens de gemeen te blijk van zijn belangstelling. Op de foto een overzicht van het feestdiner. (Foto P.Z.C.). ment dat de chauffeurs, O. de R. en A. de B. uit Axel, elkaar in het oog kregen, was het al te laat om de bussen op de smalle weg nog tijdig tot stilstand te brengen. Een zo goed als frontale bot sing was het gevolg, waarbij beide bus sen aan de voorzijde zwaar werden be schadigd. De passagiers drie in de ene en vier in de andere bus werden door de schok naar voren geworpen waarbij zij verwondingen aan het hoofd opliepen. Ook chauffeur De R. liep hoofdwonden en bloeduitstortingen op, terwijl De B. verwondingen aan de handen kreeg. Een dame, die als passagier in een van de bussen meereed, heeft tot de komst van dokter Puylaert uit Sas van Gent eerste hulp verleend. Ook zijn diverse leden van de E.H.B.O. uit Westdorpe nog ter plaatse geweest. Toen de ziekenauto ar riveerde, hadden de passagiers die niet of slechts licht gewond waren, hun weg ai te voet of liftend voortgezet. De beschadigde bussen zijn later aan de wegkant neergezet en zullen vandaag zaterdag door kraanwagens wor den opgehaald. De provinciale kampioenschappen schaatsen voor junioren die vanmiddag (zaterdag) op de Zierikzeese ijsbaan waren vastgesteld, kunnen in verband met de slechte toestand van het ijs niet doorgaan. Het ging hier om de wedstrij den voor junioren-heren op de 500 en 1500 meter en voor de dames op de 500 en 1000 meter. De Zierikzeese ijsbaan achter het Rode-Kruisziekenhuis is van daag wel voor het publiek geopend. De wedstrijden zullen thans doorgang vin den op dinsdag 24 december, start 12 uur. VOOR HET BETERE o.V /f//tjebp. WEINIG WIND EN OP VELE PLAATSEN MIST Op vele plaatsen mist en in de kust gebieden slechts nog een enkele ver spreide sneeuwbui. In de ochtend over het algemeen matige vorst, in de middag overwegend lichte vorst. Zwakke wind. ZON EN MAAN. 22 december Zon op 8.46 onder 16.30 Maan op 12.42 onder 23.19 23 december Zon op 8.47 onder 16.31 Maan op 13.03 onder 0.00

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 2