Dijkverhoging Hoedekenskerke: in 1964 beginnen nieuwe fasen AGENDA PRACHTIGE KANDELAARS LIBERTY CAPRI „IJSVERMAAK'WES WIL EIGEN TRACTOR EN BAANVERLICHTING KERKDIENSTEN Deltaverzwaringen: totaal 5 miljoen DE VEY MESTOAGH NOORD-ZEELAND MARKTBERICHTEN LAATSTE NIEUWS. DE GAULLE NAAR VLISSINGEN Magazijn Nederland KATTENBERG N.Y. EEN PRIMA ZELFSTANDIGE VERKOPER. Hoger dijkgeschot voorgesteld De wegen D. C. VERMAIRE Waterafvoer Feestavond P.v.d.A.~af deling Volkskerstzang op het Havenplein Bijzondere kerkdienst vrijzinnig hervormden Vijfentwintig jaar „op het orgel" WALCHEREN Begin van brand Kerstversiering verzorgd door plantsoenendienst Veiling op oudejaarsdag Jaarvergadering Acties onder de inwoners Financiën ZUID-BEVELAND Nieuwe voorzitter voor K.A.B.-afdeling Plattelandsvrouwen hielden \erstmiddag Vergadering N.C.A.B. C.J.V. „Obadja" heeft nieuwe voorzitter ZATERDAG 21 DECEMBER 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT b Het waterschap „De brede wate ring van Zuid-Beveland" wil in 1964 een begin maken met de twee de en derde fase van de dijkverho ging Hoedekenskerke. Voor de der de fase van dit werk van de Hoedekenskerkepolder tot de Wil- lem-Annapolder is de minis te riële goedkeuring binnen, zo blijkt uit de toelichting bij de be groting voor de kapitaalswerken 1964, voor het tweede deel van af de gemeentehaven tot de pro vinciale haven is dat nog niet het geval. De goedkeuring wordt echter volgend jaar verwacht. Op de begroting 1964 is voor deze twee nieuwe werken een bedrag van bij na 2,5 miljoen gulden geplaatst. Voor werken in het kader van de Deltaverhoging is in 1964 totaal een bedrag van 4.974.000,ge raamd. Een ander „Deitakarwei", dat naar het waterschap verwacht, in 1964 van start kan gaan, Is de dijkverho ging van de polder Borssele en de Van Citterspolder. Er staat f 1.619.000 voor op de begroting. Het gaat hier om 200 meter zijdijk van de polder Borssele en 2600 meter zee dijk van de Van Citterspolder. In 1964 rest de afwerking van het op Deltahoogte brengen van dijken in de polders Waarde en Westveer. Er is ruim f 781.000 voor uitgetrokken. In de toe lichting wordt er op gewezen, dat de eerste oplevering in juni 1964 moet ge beuren. „Als gevolg van het stilliggen van het werk in de afgelopen winter, zal de oplevering echter verschoven moeten worden naar 1 september 1964", aldus wordt verklaard. Verder zijn er voor volgend jaar kosten geraamd voor het maken van plannen voor de dijkver hoging Borssele (oostelijk deel), de pol der Waarde en de Emmanuelpolder (sa men rond de f20.000). Op het hoofdstuk wegen staat een nieu we wegverbinding tussen de polders Schenge en 's-Heer-Arendskerke. Er is f 29.000 voor begroot, waarbij zijn inbe grepen het maken van een afsluitbare coupure tussen de beide polders en een nieuwe duiker. Het maken van uitwijk plaatsen in diverse districten, waarmee in 1963 werd begonnen, wordt voortge zet. Voor dit doel wordt f 15.000 uitge trokken. En dan wil het waterschap voor f 64.000 aan de wegen verbeteren. Advertentie j/"Ë« V. Ci' n VERZEKERING sluiten la ZEKERHEID kopen Citterssfraat 9 - SINT LAURENS - Tel. 01180-4148 VANDAAG Middelburg Electro: Om vier uur breekt de hel los, 19 en 21.15 uur, 14 3. City: Elvis Presley als Kid Galahad, 20 uur, 14 jaar. Kerkcentrum: Bijzondere avond hervormde instuif, 21 uur. Hal stadhuis: kersttentoonstelling, 15-17 uur. Vlissingen Alhambra: Der Zigeunerbaron, 19 en 21 uur, a.I. Luxor: Oproer op de Defiant, 19 en 21 uur, 14 jaar. Schel- dekwartier: Concert Ons Genoegen, m m v. gemengde zangkoren UDI te Oost en West-Souburg en De Volksstem te Vlissingen. 20 uur. Terneuzen Luxor: Geld speelt geen rol, 20 uur, al. Concertgebouw: Kermin de zwarte sheik, 20 uur. 14 jaar. Triniteits- kerk: Kerstconcert Hulster gemengd koor, 20 uur. Hulst Bioscoopgebouw: West Side Story, 20 uur, 14 jaar. Axel Het Centrum: West Side Story, 19.30 uur, 14 jaar. Oostburg Ledeltheater: Tumult op Tahiti, 20 uur, a.I. Sas van Gent Olympiatheater: Cape Fear, 20 uur, 14 jaar. ÏJzendijke Hofzichttheater: Taras Bulba, 20 uur. Breskens Casinobioscoop: De maagden van Rome, 20 uur, 14 jaar. Westdorpe Kunsthandel Troutzaerte: Ex positie werken Parijse kunstschilder Jan van de Ven. Goes Grand: Taras Bulba, 19 en 21 uur, 14 Jaar. Veilinghal Fruitlaan: Volkskerst- zangdienst, 19.30 uur. Korenbeurs: Af scheidsbijeenkomst dr. Mes, als voorzit ter K.V.P., kring Middelburg, 14.30 uur. Prins van Oranje: Vergadering alg. zie kenfonds Noord- en Zuid-Beveland, 14.30 uur. St.-Maartensdijk De Gouden Leeuw: de wraak der Apachen, 19.30 uur. Zierikzee Concertzaalbioscoop: De overval, 20 uur, 14 jaar. Haamstede Bioscoop Bom: Revolvervech ters, 20 uur, 14 jaar. Bergen op Zoom Roxy: De markies met de ijzeren vuist, 18.45 en 21 uur, 14 jaar; Luxor: De 7 gladiatoren van Sparta, 18.45 en 21 uur, 14 jaar. MORGEN Middelburg Electro: Om vier uur breekt de hel los, 15 30 en 19 30 uur, 14 J City: Elvis Presley als Kid Galahad, 14.30 en 20 uur, 14 j. Hal stadhuis: Kersttentoon stelling, 14-17 uur. Vlissingen Alhambra: Twist around the clock, 15 uur. a l Alhambra: Der Zigeu nerbaron, 19 en 21 uur. a.I Luxor- Oproer op de Defiant, 15 en 20 uur, 14 jaar Terneuzen Luxor: Kerim de zwarte sheik. 14 uur. 14 jaar Luxor: Geld speeti geen rol, 16 30 en 20 uur. a l Concertgebouw Kerim de zwarte sheik. 20 uur. 4 jaar Hulst Bioscoopgebouw: West Side Story. 16 45 en 20 uur, 14 Jaar. Axel Het Centrum- West Side Story, 14.30 en 1930 uur, 14 jaar Oostburg Ledeltheater: De zigeunerprin ses, 14 uur, a.I Ledeltheater: Tumult op Tahiti. 16 30 en 20 uur. a.I. Sas van Gent Olympiatheater: Cape Fear. 15 30 en 20 uur, 14 jaar. IJzendiike Hofzichttheater: Taras Bulba, 17 en 20 uur. Breskens Casinobioscoop: De bruiden van Dracula, 16 en 20 uur, 14 jaar. Goes Grand: Taras Bulba, 15, 19 en 21 u., 14 Jaar Slot Ostende- Expositie „Onze ge vederde vrienden". 1317 uur. Zierikzee Concertzaalbioscoop: De over val, 15 en 20 uur, 14 jaar. Bergen op Zoom Roxy: Liever lui dan moe, 14.30 uur. alle leeftijden: Roxy: De Markies met de ijzeren vuist, 16.30, 18.45 en 21 uur, 14 jaar: Luxor: Tarzan en zijn vijanden, 14 uur, 14 jaar: Luxor: De 7 gladiatoren van Sparta, 16, 18.45 en 21 uur, 14 jaar. Zo krijgt de Berendijk te Ovezande over een lengte van een halve kilometer een verharde baan. Dit ten gerieve van di verse grondgebruikers. Het waterschap kan rekenen op een bijdrage van 50 van de gemeente Ovezande. In het be lang van de ingelanden die uitweg heb ben op de Krommeweg in de Valkenisse- polder wordt ook deze weg verhard over ongeveer 650 meter. Een gesloten wegdek krijgen onder meer gedeelten van de weg langs de Noord Kraayertsdijk, de Lindendijk, de Breede- weg te Kloetinge, de Welmeetseweg te Kapelle, de Lapweg in de Nieuwlandse polder over ongeveer een kilometer, waarbij een gedeelte van het talud van de langsliggende dijk afgegraven moet worden. Voor het egaliseren en verbete ren van de Havendijk in Yerseke is f 4500 uitgetrokken. Ook zal de wegaan- sluiting aan de N.S.-overweg in de Kreekrakpolder verbeterd worden. De verbetering van de waterafvoer in de Nieuwe West Kraayertpolder is (Advertentie) BELLAMYPARK 45-48 VLISSINGEN een punt, dat in het hoofdstuk „wa terbeheersing" de aandacht krijgt. „De afwatering in het zuidelijk deel is van dien aard, dat ca. 100 ha bouw- en weiland een groot deel van het jaar met een geweldige water overlast te kampen heeft", zegt de toelichting bij de post van f 23.000, met welk bedrag het waterschap deze situatie tijdelijk wil verbeteren. Er moeten nog nieuwe afwaterings plannen via de polder Borssele naar de Westerschelde worden op gemaakt, maar de toestand is zoda nig, dat men een tijdelijke oplossing tot stand wil brengen. Voorts zijn op de begroting 1964 bedra gen geraamd voor het maken van een afwateringsplan voor het nieuwe bema- lingsgebied Borssele met gedeelten van omliggende polders, een totale opper vlakte van 2900 ha. Ook voor het nieuwe afwateringsgebied Krabbendijke 1120 ha worden plannen gemaakt voor een nieuwe afwatering. De kosten van beide plannen zijn resp. f 28.000 en f 13.000. Daarbij behoren ook het ontwerpen van een gemaal in elk gebied. Een bedrag van f 28.000 is begroot voor een nieuwe afwateringsduiker in de Broeder- en Zusterpolder-Schengepolder. De werken aan de waterkeringen be staan in 1964 onder meer uit het „aan brengen van een kraagstuk en de be- storting op onderzeese oever" van de Ruigendijk in de polder Hoedekenskerke (f 70.000) en de verdediging van de sehorrenrand voor de polders Baarland en Zuid (f28.000). Verder is er ook het vernieuwen en ingieten met beton van de glooiing van de polder de B.W.B.Y. langs de Westerschelde (f15.000). De heffing van het dijkgeschot zal In 1964 worden verhoogd. Twee redenen zijn er: in de eerste plaats heeft het wa terschap te kampen met de verhoging van de lonen. Ten tweede denkt men dat het met deze verhoging mogelijk is het onderhoud op een behoorlijk peil te kun nen handhaven. ZIERIKZEE Huis met tuin voor 9250 verkocht Voor een bedrag van 9250 is vrijdag morgen in het „Huis van Nassau" te Zierikzee het woonhuis met tuin (opper vlakte 2.30 are) aan de Kromme Elle boog 7 verkocht. Koper werd de heer B. Veldhoven te Zierikzee. Notaris J. J. van den Ende bracht het publiek in ver koop op verzoek van de stichting land bouwgronden. In de bovenzaal van het Huis van Nas sau te Zierikzee heeft de Vrouwenbond van de Zierikzeese P.v.d.A.-afdeling een feestelijke jaarwisselingsbijeenkomst ge houden. Ook de leden van de plaatselijke afdeling waren uitgenodigd en de man nen die aan de kabelbaan bij de Greve- lingendam werken. Namens de organi serende vereniging sprak mevrouw J. van der Lans-van der Doe een openings woord. Hoofdmoot van het programma was een forumbespreking, in de plaats van de aangekondigde spreekster, mevr. M. de Vries-van der Spek uit Vlaardin- gen die wegens ziekte niet aanwezig kon zijn. Het forum bestaande uit de heren M. C. Verheijen, J. Pomper, M. de Moor, J. C. Linders, G. Baaijens en M. Barends ga ven bij de beantwoording van de vragen die voornamelijk op het politieke ter rein lagen, een vrij eensgezind geluid te horen. Andere feestelijke attracties van deze avond waren het optreden van een da meskoor onder leiding van de heer K. Feijen, met pianobegeleiding van Piet van der Hulle, een gesproken nieuw jaarswens naar „Thomaes en Pieternel" en enkele jazznummers, gespeeld door een orkestje bestaande uit Piet van der Hulle (piano), Hans van der Velde (trompet), Andre van der Schelde (drum en gitaar) en de heer C. J. van der Hulle (trombone). Mevrouw Steijn-Vreeke uit Middelburg droeg enkele stukjes in Zeeuws dialect voor. Na de pauze werd nog een gezel schapsspel gespeeld onder de titel „De boodschaptas". Een flinke verloting in de pauze zorgde voor versteviging van de afdelingskas. Op dinsdagavond 24 december a.s. zal er op het Havenplein te Zierikzee weer een volkskerstzang worden gehouden waar voor alle inwoners worden uitgenodigd. De openluchtzangdienst zal om acht uur beginnen. Zoals de laatste jaren gebrui kelijk was, zal tijdens deze samenkomst de burgemeester van Zierikzee, mr. F. Th. Dijckmeester het kerstevangelie uit Lucas 2 lezen. De zang zal begeleid worden door de heer Jac. M. Luykenaar op een in de Gasthuiskerk te plaatsen orgel. Luid sprekers zullen het geluid buiten de kerk versterken. Inmiddels is er ook in het Havenpark een kerstboom geplaatst, die een sfeervolle aanblik geeft. Nu het carillon weer in de stadhuistoren hangt, zal ook het traditionele beiaardconcert in de kerstnacht van 12 tot 1 uur weer worden verzorgd door de heer Jac. M. Luykenaar. In het Ned. hervormd verenigingsge bouw te Zierikzee zal er op de eerste kerstdag een bijzondere kerkdienst wor den gehouden, geleid door de hervormde predikant, ds. J. B. Assendorp. In deze dienst zal een blokfluitenensemble op treden, bestaande uit Kees Swenne (bas fluit), Peter Dogger (tenorfluit), Frans Slager (altfluit) en Erik Keuning (so- praanfluit). Uitgevoerd zullen worden „Fugetta" van Johann Chr. Kittl en „Rigaudon" van Louis Cl. Daquin. De heer J. Hoppener zal in deze zelfde dienst declameren. Kerstviering zondagsschool De kinderen van de zondagschool in Sehuddebeurs die uitgaat van de gere formeerde kerk in Zierikzee, zullen huri kerstfeest vieren op maandag 23 de cember a.s. in café Den Hollander. De belangrijkste programmapunten zijn: een kersttafereel „Uw grote Liefde al leen", het vertellen van de kerstgeschie denis door de heer E. C. Pierhagen en het kerstverhaal „Sinaasappel", dat ver teld zal worden door de leidster mej. J. Flikweert. De consulent van de geref. kerk in Zierikzee, ds. G. Den Heeten te Bruinisse, zal een slotwoord spreken. NIEUWERKERK Kerstwijding bejaarden Woensdagmiddag is in de gemeente Nieuwerkerk een kerstwijding voor de bejaarden gehouden. De zaal van „Ons Dorpshuis" was stemmig met groen ver sierd, terwijl op de tafels kaarsen brand den. Mevrouw Van Eeten opende de bij eenkomst die door 50 personen werd bijgewoond. In haar toespraak wees zij onder meer op de liefde tot elkander, die vooral in deze dagen naar voren moet komen. Hierna sprak dr. Becker een gebed en las hij het kerstevangelie, waarna een korte meditatie volgde. Een dameskoortje zong vervolgens enkele liederen. Voorts las mevrouw Westerhof een kerstverhaal terwijl een aantal dames van de afdeling Schouwen van de Plat telandsvereniging een kerstspel opvoer den. In de pauze waren er traktaties. Tot slot sprak mevrouw Van Eeten een dankwoord, terwijl dr. Becker de bijeen komst sloot met gebed. Kerstfeest hervormde vrouwen In een stemmingsvol versierd „Reho- both" vierde de hervormde vrouwen groep van Nieuwerkerk haar kerst feest. Behalve de leden waren ook vele gasten tegenwoordig. Het welkomst woord werd gesproken door mevr. Wes terhof, waarna deze in haar kwaliteit van presidente de kerstliturgie las, wel ke afgewisseld werd door verschillende stemmen als antwoord en in aansluiting op deze liturgie. In de pauze was er de traditionele kersttraktatie. Afgewis seld volgde samenzang van enkele leden. Verder lazen enkele dames nog mooie gedichten voor. Mevr. Papeveld-Schot las een kerstverhaal, getiteld „Mevrouw ontvangt". Verschillende kerstliederen werden daarna nog gezongen. Voor de zieken werden mandjes met fruit ge maakt welke de leden te bestemder plaatse bezorgden. Kerstzangavond Op zondagavond 22 december zal in het Nederlands hervormd kerkgebouw te Nieuwerkerk een interkerkelijke dienst worden gehouden. Sprekers zijn ds. Wes terhof en dr. Becker. Medewerking ver lenen het zangkoor „Een Naam is onze Hope" en het jeugdkoor „Van knop tot bloem". SCHERPENISSE Kerstzangdienst Zaterdagavond wordt te Scherpenisse een kerstzangdienst gehouden, die be gint om 7.30 uur 's avonds. De dienst staat onder leiding van de heer A. B. Riedijk. De overdenking wordt verzorgd door ds. Alblas. De heer L. v. d. Werf te Scherpenisse is op 1 januari 1964 25 jaar betrokken bij de bespeling van het orgel in de Ne derlandse hervormde kerk te Scherpe nisse. Van 1 januari 1929 tot 1954 was hij orgeltrapper, terwijl hij de laatste 9 jaar organist in vaste dienst was. SCHARENDIJKE Kerstviering kleuterschool Onder veel belangstelling van ouders vierden de kleuters te Scharendijke kerstfeest in de kleuterschool. Versie ringen, kaarslicht en een traktatie ver hoogden de sfeer. Kleuters en bejaarden Deze week vergaderde de bejaarden sociëteit van Scharendijke. In een aan trekkelijk kerstprogramma, brachten de leerlingen van de kleuterschool een be zoek aan deze bijeenkomst om enige kerstliederen te zingen, terwijl mejuf frouw De Waardt, de leidster, zorgde voor een toepasselijke bijbelles. Advertentie Uit doorgaans welingelichte bron ver nemen wij, dat onze gemeente nog vóór de jaarwisseling een bezoek van gene raal de Gaulle kan verwachten. De voornaamste reden van zijn bezoek is voor de a.s. feestdagen zijn keus te ma ken uit de enorme sortering dranken van Slijterij-Wijnhandel Sinke, Nieuwen- dijk 51. Nu, wat heeft U dan een bevoorrechte positie geachte medeburgers. U hoeft alleen maar te bellen no. 4266 of in ieder geval niet zo'n grote reis te ma ken. VLISSINGEN Vrijdagmiddag is in het Groenewoud te ontstond een begin van brand in een bovenwoning aan de Noordstraat, be woond door de familie N. Door hitte- uitstraling van een elektrische kachel was een uit zachtboard bestaande be timmering van de schoorsteen in brand geraakt. Een en ander veroorzaakte een sterke rookontwikkeling. De gealar meerde brandweer heeft de betimmering verwijderd en hiermee de brand in de kiem gesmoord. Men verzoekt ons mede te delen dat de kerstversiering op het Bet je Wolff plein te Vlissingen is verzorgd en aange bracht door de plantsoenendienst, waar bij zij assistentie van de brandweer heb ben gekregen. In het onderschrift bij de foto in de krant van vrijdag kwam dit niet naar voren. (Advertentie) SINT-ANNALAND Kerstbijeenkomst Op 2e kerstdag om half drie n.m. zal in het kerkgebouw van de Ned. herv. kerk te St. Annaland, een samenkomst worden gehouden. Het chr. gemengd zangkoor V.Z.O.S. onder leiding van de heer J. Geluk, de Nachtegalen onder lei ding van de heer C. Scherpenisse en de Zangvogeltjes onder leiding van mej. De Rooij, zullen elk op hun beurt kerst liederen ten gehore brengen. Aanrijding met materiële schade Donderdagmiddag kwamen de auto's van de heren J. C. S. en A. van V. op de Langeweg in St. Annaland met elkaar in botsing, zodat voor beide auto's materiële schade het resultaat Hazenjacht wegens mist uitgesteld Woensdag was de dag voor de tweede hazenjacht in de polders rond de ge meente St. Annaland. Verschillende ja gers waren reeds van verre gekomen, maar door de vele mist was het niet mogelijk op jacht uit te gaan, zodat het maar werd uitgesteld. Een der ja gers kwam door de gladheid en mist met zijn personenauto in aanraking met de dienstbus van de T.A.D. Gelukkig bleef dit tot materiële schade beperkt. Kerstviering voor bejaarden Donderdagmiddag- en avond waren vele ouden van dagen in het dorpshuis bijeen om samen kerstfeest te vieren, georgani seerd door de bond van plattelandsvrou wen afdeling St. Annaland. De presiden te mevr. C. Slager-van Markenstein, opende de bijeenkomst en kon naast de aanwezige bejaarden ook welkom heten burgemeester H. J. Smith en echtge note, alsmede wethouder J. J. Mossel man. Hierna las de presidente Lucas 2, waarop samenzang volgde van „Stille Nacht". Mevr. Mol declameerde een prachtig kerstverhaal. Het plattelands- koor zong kerstliederen. De bejaarden werden een verzorgde koffietafel aan geboden. Mevr. M. Boogaard-Bolier en mevr. C. Goedegebuure-Lanooij, droegen elk een kerstverhaal voor. De koffie met kerstgebak kwam op ta fel toen de presidente met een kort kerstverhaal en een slotwoord dank kon brengen voor de medewerking aan een welgeslaagde kerstbijeenkomst. Burge meester H. J. Smith, ging voor in dank gebed. OUWERKERK Herbenoeming kerkvoogd Tot kerkvoogd van de N.H. kerk te Ouwerkerk werd herbenoemd de heer J. Romeijn. Begroting kerkvoogdij De begroting der kerkvoogdij der Ned. herv. gemeente te Ouwerkerk geeft in ontvangst en uitgaven een eindbedrag aan van 6958,10. De laatste veiling te St. Annaland wordt gehouden op 31 december. Dit in tegen stelling tot het bericht in de P.Z.C. van vrijdag 20 december, waarin stond, dat men dit jaar in St. Annaland geen vei ling meer zou houden. Lange Vorststraat 9 - Goes Segeersstraat 4 - Middelburg VEILING TERNEUZEN 20 december. Sla H 10—12,90, C 5,40—6. Knol selderij 14—23. Selderij 1213. Andijvie H 2139. Savooiekool 1430. Witte kool 16. Boe renkool 1020. Breekpeen 710. Waspeen AH 1035. Prei 3454. Spruiten, geschoond 8082, idem ongeschoond 4978. Uien 1 13. Witlof 52—76, B 64—78, Bn 36—74, afwijkend 24—56. Appelen: Cox Orange I 80 8586, I 75 8485, I 70 84, I 65 69, I 80 51, I 55 29, II 80 78, II 75 76—77, H 70 70—71, H 65 55, II 60 55. Golden Delicious I 80 45, I 75 51—55, I 70 48—52, I 65 36—37, I 60 21—23, II 80 35—36, II 75 36—45, II 70 36—40, H 65 29—33, H 60 20—24. Jona thans I 80 37—38, I 75 36—37, I 70 37, I 65 33, I 60 25—28, H 75 26—27, H 70 28—29, H 65 25— 26, II 60 16—17, IID 17, Hl grof 15—21. Goudrenetten I 85 4445, I 80 4546, I 75 42 43, I 70 39—40, I 65 33, H 85 38, n 80 39—40, II 75 40—41, II 70 37—38, H 65 34—35. HD 17— 21, IH grof 30—31, IH fijn 17—21. VEILING BERGEN OP ZOOM 20 december. Andijvie 3538. Sla 827. Sa vooiekool 1026. Rode kool 614. Witte kool 410. Boerenkool 1424. Spruiten 251.48. Witlof 6092. Breekpeen 48. Waspeen 15— 45. Prei 5068. Koolrapen 812. Uien 816. Aardappelen 1214. Selderij 701,35. Jona than 2036. Goudrenetten 2534. Saint Re- my 3045. Golden Delicious 4558. EEN eigen tractor en een eigen baan- verlichting. Dat zijn de wensen, die bo venaan staan op het verlanglijstje van de Goese ijsvereniging „Ijsvermaak." Twee zaken, die in de door een handje vol leden bezochte jaarvergadering in café Baarends aan de orde kwamen. De vereniging zal met vaart proberen deze materialen zo snel mogelijk aan te schaf fen. Het financieel overzicht van penning meester B. de Poorter onthulde, waarom „Ijsvermaak" er op gebrand is deze spullen zelf te bezitten: het huren er van vormde in het afgelopen seizoen het leeuwenaandeel in de uitgaven, die de inkomsten met ruim 1300 overtrof fen. En door die uitgaven was er van het saldo, dat „Ijsvermaak" aan het begin van het seizoen had - ruim 2600 toen alle rekeningen betaald waren nog 1312 over. „Om de aanlooptijd goed te kunnen opvangen heeft de vereni ging ongeveer 2000 nodig," stelde voorzitter M. Haasdonk. „Ijsvermaak" wil de aanschaf van een tractor en een verlichting onder meer financieren door een circulaire-actie bij inwoners van Goes, waarbij men tevens een donateurs actie wil laten aansluiten. De tractor is nodig, zo verzekerde de heer Haasdonk de aanwezige leden. „An ders is het niet doenlijk de baan schoon te houden." En wat de verlichting be treft een punt dat in de rondvraag ter sprake kwam: „Ijsvermaak heeft de kans om voor een bedrag van 500 tien schijnwerpers aan te kopen. Uit de ver gadering werd erop aangedrongen, dat dit zal gebeuren; het bestuur bekeek de ze zaak na afloop nog in een bespre king. Als de winter voorbij is, wil men proberen de tractor in het voorjaar weer te verkopen. lende schaatsevenementen, die de vere niging het voorbije seizoen organiseerde. Meegedeeld werd, dat „het nog wel even zal duren" voor er op de vesten ge schaatst kan worden. Er zijn grote een dewakken. Maar, zo bleek in ieder ge val tijdens de vergadering, „Ijsvermaak" bereidt zich weer met animo voor op een nieuw seizoen. Een aanzienlijk deel van de jaarver gadering was gewijd aan de vaststel ling van de contribiitie, de entree gelden en de kaartprijzen. Na uit voerige discussies over deze zaken werd de contributie dit jaar bepaald op 1 voor adspiranten, 1,50 voor leden van 16 en 17 jaar en 2,50 voor de ouderen. De entreegelden voor „Ijsvermaak" ko men op 1 voor toetredende leden van af 16 jaar op 0,50 voor leden van 10 tot 15 jaar. De jeugd onder de tien jaar kan geen lid worden; zij kunnen gebruik maken van seizoenkaarten voor 1. De prijzen van kaarten voor over dag en 's avonds werden gesteld op 0,25 (tot 15 jaar) en 0,50 voor oude ren. De minimumdonatie van 5 werd teruggebracht tot 2,50. Aan het einde van het seizoen telde „Ijsvermaak" 209 oudere leden, 80 ju nioren en 120 jeugdleden. Bij het begin waren die aantallen: 106, 16 en 19. Het jaarverslag van secretaris W. G. van Belzen, dat voorzitter Haasdonk voor las, maakte melding van de verschil- vraagt voor haar filiaal Zierikzee Sollicitaties te richten aan Mol nr. 3, Zierikzee. ZONDAG 22 DECEMBER. Ned. Herv. Kerk. Brouwershaven 10 ds. Oort, Bruinisse 10 ds. v. d. Sar, 5 ds. Lam, Burgh 10 ds. Don, Dreischor 11 ds. Kelling, Eikerzee (Scharendijke) 10 ds. Roodenburg, 7 zangdienst, Haamste de 10 ds. Boer, 5 interk. dienst in geref. kerk, Kerkwerve 2 ds. Zonnveld, Nieu werkerk 10 ds. Westerhof, 7 interk. zang'dienst, Noordwelle 9.30 ds. Van Lie- re, Noordgouwe 9.30 ds. Kelling (H.D.), Ouwerkerk 10 ds. Veliekoop, Oosterland 10 ds. Groenewegen (H.D.), 6 idem, Re- nesse 11 ds. Van Liere, Serooskerke 10 ds. Zonneveld, Sirjansland 10 leesd., 2.30 ds. v. d. Sar, Zierikzee Nieuwe Kerk 10 ds. Lam, 6.30 ds. v. d. Sar, Lutherse kerk 10 ds. Assendorp, Zonnemaire 10 dhr. Malipaard. Geref. Kerk. Brouwershaven 10 en 2.30 ds. Wentsel, Bruinisse 10 en 5 ds. Den Heeten, Haamstede 10 en 3 ds. Boerma, Nieuwerkerk 10 en 3 ds. Becker, Oos terland 10 en 2.30 ds. Scholing, Scha rendijke 10 en 2.30 ds. Offers, Zierikzee 10 en 2.30 ds. Brederveld, Zonnemaire 10 en 2.30 ds. Zelle. Geref. Gemeente. Bruinisse 10 en 5 lees- dienst, Haamstede 10 en 3 leesd., Nieu werkerk 10 en 3 leesd., Oosterland 10 en 2.30 en 6 leesd., Zierikzee 10, 2 en 6 leesd. Oud Geref. Gem. Bruinisse 10 en 5 lees- dienst, Oosterland 9.30, 2 en 6 ds. Ge braad. Chr. Geref. Kerk. Kerkwerve 10 leesd., 6 ds. Westerink, Zierikzee 10 en 6 ds. v. d. Klis, Haamstede 10 en 3 ds. Wles- terink, Nieuwerkerk 10 leesd., 3 ds. v. d. Klis. Leger des Heils. Zierikzee 10 en 7.30 samenkomst. Geref. Kerk (Vrijgem.). Brouwershaven 10 en 3 ds. Keizer. Ned. Herv. Kerk. Oud-Vossemeer 10 en 6.30 ds. Leenmans, Poortvliet 10 en 6 ds. Van Dijk (H.D.), Scherpenisse 10 en 2.30 ds. Alblas, St.-Annaland 10 ds. Zwanenburg, 6 eerw. heer De Groot, Stavenisse 10 eerw. heer De Groot, 6 ds. Zwanenburg, St.-Maartensdijk 9.30 en 2 ds. v. d. Haar, Tholen 10 en 3 ds. Koo- le, St.-Philipsland 9.30 leesd., 2.30 ds. Donkersgoed. Geref. Kerk. Oud-Vossemeer 10 en 3 ds. De Regt, Poortvliet 2.30 ds. Egmond, Tholen 10 leesd., 5 ds. Egmond, Anna Jacobapolder 10 en 2.30 ds. Haverkamp. Geref. Gem. Poortvliet 10, 2 en 6 leesd., Scherpenisse 9.30, 2 en 6 leesd., St.-An naland 9.30, 2 en 6 leesd., Tholen 10, 2.30 en 6.30 leesd., St.-Philipsland 9.30, 2.30 en 6 leesd. Oud-Geref. Gem. St.-Maartensdijk 9.30, 2 en 6 leesd., St.-Philipsland 9.30, 2.30 en 6 leesd., Stavenisse 9.30, 2 en 6 ds. Slager. Chr. Geref. Kerk. Oud-Vossemeer 10, 2.30 en 6.30 leesd., Tholen 10 en 6.30 leesd. Rehoboth. St.-Maartensdijk 7 dienst. Ned. Protestantenbond. Tholen 5 mevr. Brouwer. Oud Geref. Kerk. St.-Maartensdijk 9.30, 2 en 6 leesd. Geref. Gem. in Ned. St.-Annaland 9.45, 2J5 en 6.15 leesd., Oud-Vossemeer 10, 2.30 en 6.30 leesd., Kerkelijk Leven te Tholen 5 ds. J. A. Peters. WEEKENDDIENSTEN. Zierikzee: dokter C. M. van Hoorn, tel. 2080. Brouwershaven, Noordgouwe en Dreischor: dokter W. Terpstra, Brouwershaven, telef. 01119280. Bruinisse en Oosterland: dokter J. W. de Putter, Oosterland, tel. 01114280. Stavenisse, St.-Maartensdijk en St.-Anna land: dokter H. Zoeteman. Stavenisse: tel. 01663400. Tholen, St.-Philipsland, Poort vliet, Nw.- en Oud-Vossemeer: dokter L. D. Looysen, Tholen, tel. 01660542 en dokter R. C. Renes, Oud-Vossemeer. tel. 01667—400. DIERENARTSEN. Voor Schouwen en Duiveland: dokter C. J. H. Scheuerman, Zierikzee, tel. 011102180. (Advertentie) Zondagsdienst Taxi's Middelburg T.C. WALCHEREN, tel. 3200 VAN DOESELAAR, tel. 2158. GOES De afdeling Goes van de K.A.B. heeft een nieuwe voorzitter. Tijdens de ver gadering in zaal Baarends werd de heer H. J. C. van Outheusden, tot nu toe secretaris van de afdeling, benoemd tot opvolger van de heer Kwanten. Vóór deze verkiezing van de voorzitter was eerst het bestuur uitgebreid met twee leden, ter voorziening van de vacatures ontstaan door het overlijden van de heer Kwanten en het bedanken van de heer M. Priem als vice-voorzitter. In hun plaatsen werden benoemd de he ren H. Clement en P. Eeman. Daarmee is het bestuur weer gebracht op de nor male sterkte van 7. Ten slotte werd uit de kandidaten J. Buise, L. A. A. van de Boog en H. J. C. van Outheusden, laatstgenoemde gekozen tot voorzitter In een kort woord dankte de heer Van Outheusden voor het in hem gestelde vertrouwen. De avond werd besloten met een gezellig kienspel om 24 prijzen. Met een programma van samenzang, declamatie en een cantate hebben de leden van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen in Goes en omstre ken vrijdagmiddag hun kerstbijeenkomst gehouden. In de Prins van Oranje te Goes kon de presidente, mevrouw M. S. Evers-Pauw weer talrijke dames verwel komen. Na een inleiding van mevrouw R. M. Sanderse-Jacobs en samenzang, trad het koor van de afdeling op onder leiding van de heer J. Kousemaker. De dames brachten verschillende liederen rondom de kerst ten gehore en vertolk ten ook een kerstcantate. Mevrouw M. J. Moerdijk-Vanderswalm speelde een pi anosolo en mevrouw H. Risseeuw-Ver- douw verzorgde solozang. Het slotstuk van de bijeenkomst vormde een kerst verhaal uit 1920 „Jimsy's kerst feest" dat door mevrouw R. M. San ders-Jacobs werd verteld. KAMPERLAND Dezer dagen hield de afdeling Kamper land van de N.C.A.B. een ledenvergade ring in gebouw „Renata". Na de opening door voorzitter C. Koole, hield het hoofd bestuurslid P. Minnaard een inleiding over het loonbeleid. Tot penningmeester van de afdeling is benoemd het bestuurs lid M. Begthel. De jaarvergadering van de afdeling zal zijn op 31 januari, ter wijl voor 11 februari een voorlichtings avond op de agenda staat, waarop ge zamenlijk met de A.N.A.B. de herver kaveling zal worden besproken. ELLEWOUTSDIJK Kerstwijdingsavond Maandag 23 december zal de vrouwen vereniging „Wees een zegen" te Elle- woutsdijk een kerstwijdingsavond hou den. Belangstellenden zullen er hartelijk welkom zijn. KRABBENDIJKE Auto tegen hek Donderdagmorgen reed een auto van de P.T.T. bestuurd door de heer K. uit Steenbergen ten gevolge van de glad heid een schrikhek en een waarschu wingsbord omver nabij de spoorweg overgang in de Rijksweg te Krabben dijke. Dit gebeurde doordat de auto bij de nadering van de spoorwegovergang, juist op het moment dat de spoorbomen omlaaggingen, doorschoof bij het af remmen. De auto werd aan de voorzijde licht beschadigd. Interkerkelijke dienst Heden, zaterdagavond, 21 december, zal in de gereformeerde kerk te Krabben dijke een interkerkelijke kerstzangavond worden gehouden, waaraan het her vormd zangkoor en de muziekvereniging „Concordia" hun medewerking zullen verlenen. Kerstavond plattelandsvrouwen Woensdagavond hield de afdeling Krab- dijke van de bond van plattelandsvrou wen haar kerstavond onder leiding van de presidente mevrouw Blok-Dekker. De avond werd aangevangen met het zingen van kerstliederen en het lezen van het kerstevangelie. Vervolgens las mevrouw Van Langevel- de-van der Plas een kerstverhaal. Met een door de eigen leden opgevoerd kerstspel getiteld „Wij vrouwen van Bethlehem" van ds. Simoons werd een mooie avond besloten. VISMIJN BRESKENS. In de week van 9 tot 14 december zijn bij de vismijn te Breskens aagevoerd: 516 kg bot; 1388 kg schar; 7 kg schol; 4 kg tong. 5 kg zalm; 3 kg taf bot; 7803 kg kabeljauw; 2955 kg wijting; 144.703 kg schardijn; 37 037 kg haring; 9098 kg export garnalen; 202 kg binnenlandse garnalen; 273 kg onverkochte garnalen; 494 kg onverkochte vis; 417.806 kg schardijn puf. VEILING ROTTERDAM. 19 december. Aardappelen 1217. Andijvie 4367. Rode kool 816. Gele kool 1525 per kg. Sla I 2535, II 1016 per stuk Spruiten IA 87—98, I1A 57—92, IB 93—98, IIB 37—46, ID 9398 Prei I 4565 per kg. Selderij 1322. Peterselie 1525 per bos. Grote peen 714. Uien 1116. Uien geschoond 1024. Boeren kool 30—31. Kroten IA 13—19, IB 7—8. Witlof Extra A 95—1.07, LA 77—93. IIA 64—85, IB 75—82, IIB 6076 per kg. Aanvoer 28.000 kg. Knolselderij; 12 stuks per kist 3032 per stuk. Black Alicante 2.492.52. Golden Delicious IAA 48—62, IA 42—59, IB 35—47, IC 21—29, IIA 26—54, IIB 31—41. Goudrenetten IAA 37— 54, IA 28—48, IB 20—45, IC 17—36, IIA 41—42, IIB 31—36. Jonathan IAA 31—42, IA 35—46, IB 22—29, IC 16—19, IIA 24—35. Laxton's Su perb. IAA 4652, IA 3547. Coxs Orange Pip pin IAA 82—1.13, IA 69—79, IB 51—55, IIA 70—95. St. Remy IA 39—40, IB 37—38. Doyen- né du Cornice IA 1.241.26, IB 1.251.26 per kg. VEILING STAVENISSE. Uien, middel 1413.80, bonken 18.80, drielin gen 1514.70, pickles 15.80, stek 6.10. Aan voer 88 ton. VELING „WALCHEREN" G.A. MIDDELBURG 20 december. Fruit: Golden Delicious 70-75 41—53, 65-70 3342, 60-65 30—31. Goudrenet ten 80 op 42—45, 75-80 44—46, 70-75 32—43, 65-70 3336, III grof 2833. Lombarts Cal ville 75-80 26, 70-75 rt6, 65-70 25. Saint Remy 75-85 38, 65-75 39—41, III grof 30—35 Confé rence UI grof 2829. Jonathan 70-75 1832, 65-70 2628. UI grof 10—20. Glorie van Hol land 70-75 30, 65-70 26, III grof 26. Groenten; Witlof 3983. Andijvie 3464. Sa vooiekool 3238. Rode kool 816. Boerenkool 5—14. Glassla II 15—17, idem C 5—18 Prei 3452. Spruiten, ongeschoond 9946, idem geschoond 52130. Glasveldsla 61102. Breeg- peen 612. Kroten per kg 615. Uien 1620. Sla, exp. 12-14 kg per 100 st. 29,10—30,40, 14- 16 kg per 100 st. 32,70. VEILING V.V.Z.B. GOES 20 december. Groenten; per stuk: Kropsla Cl 6—8. Knolselderij I 12—16, II 9. III 7 Per bos: Selderij 22—24. Peterselie 17—25 Per kg; An dijvie I 52—60, II 16. Prei AI 47—53, All 40. Witlof AI 56—82, All 36—53, BI 57—68, af wijkend 1535. Spruiten AI 7691, All 60 81. BI 55—77, Bil 40—58, afwijkend 41—51. Selderij 2026 Knolselderij n 816. Rode kool I 14—20, II 13, BI 11—13. Groene sa vooiekool I 22—26, U 13. BI 20—23. Witte kool I 12, BI 7—10 Boerenkool I 13—16, II 7—11. Uien, afwijkend 810. Peen BI 1618, Bil 12, CU 10. Aardappelen 912. VISMIJN CO LUNS PLAAT 2921 kg exportgarnalen 1,021,26, 162 kg bot, 25 kg wijting, 68 kg schol, 7 kg kabeljauw, gèn KAPELLE De C.J.V. „Obadja" te Kapelle heeft een nieuwe voorzitter. De heer Joh. Leen- dertse zal de leiding overnemen van de heer Ad. Vermaire, die vanwege drukke werkzaamheden voor deze functie meen de te moeten bedanken. De heer Ver maire zal thans het vice-voorzitterschap waarnemen, waarmede hij de .heer M. de Jager opvolgt, die voortaan de C.J.V.- krant zal verzorgen. Tot deze bestuurs wisseling werd besloten tijdens de don derdagavond in het eigen gebouw gehou den vergadering, die in het teken van de kerstfeestviering stond. Kerstnachtdienst N.-h. kerk Dinsdagavond 24 december zal er in de Nederlands hervormde kerk te Ka pelle om 10 uur kerstnachtdienst gehou den worden. In deze dienst zal de plaat selijke predikant voorgaan. Medewer king verleent het mannenkoor „Zang en Vriendschap". Nagekomen advertenties Heden overleed nog onverwachts na een kortstondig lijden onze geliefde vrouw, moe der, behuwd-, groot- en overgrootmoeder, MARIA DE JAGER echtgenote van A. Murre in de ouderdom van 77 jaar en 9 maanden. Poortvliet: A. Murre. M. G. Murre. L. C. J. Murre- Niemantsverdriet. Sint-Maartensdijk: A. J. Heyboer- Murre. L. M. Heyboer. Poortvliet: A. A. v. As Klein- en achter kleinkinderen Poortvliet, 19 december 1963. Zuidplantsoen 13. De begrafenis zal plaatshebben a.s. maandag 23 dec. om 2 uur. Enige kennisgeving. Heden overleed nog onverwachts onze ge liefde moeder, groot moeder en overgroot moeder, PIETERNELLA LIEVENSE weduwe van Willeboord Roelse op de leeftijd van 84 jaar. Middelburg: N. v. d. Berge- Roelse J. C. v. d. Berge. Souburg: J. P. Minderhoud- v. d. Berge. A. Minderhoud. Willy en Jan. Assen: W. L. v. d. Berge. M. M. v. d. Berge- van Es. Middelburg: L. J. v. d. Berge. Middelburg, 20 december 1963. Seisweg 42. Heden Is van ons heengegaan ons lief, onverge telijk kleinkind en nicht, HELEEN HOZEE in de bloeiende leeftijd van 20 jaar. Namens de families Hozee en Van der Hoek. Middelburg, 20 december 1963.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 25