Dijkverhoging Hoedekenskerke: in 1964 beginnen nieuwe fasen t AGENDA DE VEY MESTDAGH ZEEUWSCH-VLAANDEREN MARKTBERICHTEN CAPRI WALCHEREN HOEK AKKOORD MET WIJZIGING B0UW-EN WONINGTOEZICHT N.V. DE HOOP TERNEUZEN KERKDIENSTEN Deltaverzwariiigen: totaal 5 miljoen PRACHTIGE KANDELAARS LIBERTY Begroting 1964 in gemeenteraad LAATSTE NIEUWS. DE GAULLE NAAR VLISSINGEN BETONMORTEL DE HANDEL IN BOUWMATERIALEN Wissel Zeeuws-Viaandereri Hoger dijkgeschot voorgesteld de wegen D. C. VERM AIRE Waterafvoer Raad IJzendijke stelde begroting voor 64 vast Films in Z.-Vlaanderen „WEST SIDE STORT9 Groene Kruis" Vlissingen CONTRIBUTIE 1,50 OMHOOG van brand Gemeenteraadsvergadering „Vooruitgang voor kleine gemeenten plAstlC- buizen golfplaten lichtkoepels folie dakramen enz. AFD. PLASTICS MUZIEK OP KERSTAVOND Kerstavonddienst Kerstversiering verzorgd door plantsoenendienst ZATERDAG 21 DECEMBER 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Het waterschap „De brede wate ring van Zuid-Beveland" wil in 1964 een begin maken met de twee de en derde fase van de dijkverho ging Hoedekenskerke. Voor de der de fase van dit werk van de Hoedekenskerkepolder tot de Wil' lem-Annapolder is de ministe riële goedkeuring binnen, zo blijkt uit de toelichting bij de be groting voor de kapitaalswerken 1964, voor het tweede deel van af de gemeentehaven tot de pro vinciale haven is dat nog niet het geval. De goedkeuring wordt echter volgend jaar verwacht. Op de begroting 1964 is voor deze twee nieuwe werken een bedrag van bij na 2,5 miljoen gulden geplaatst. Voor werken in het kader van de Deltaverhoging is in 1964 totaal een bedrag van 4.974.000,ge raamd. Een ander „Deltakarwei", dat naar het waterschap verwacht, in 1964 van start kan gaan, is de dijkverho ging van de polder Borssele en de Van Citterspolder. Er staat f 1.619.000 voor op de begroting. Het gaat hier om 200 meter zijdijk van de polder Borssele en 2600 meter zee dijk van de Van Citterspolder. In 1964 rest de afwerking van het op Deltahoogte brengen van dijken in de polders Waarde en Westveer. Er is ruim f781.000 voor uitgetrokken. In de toe lichting wordt er op gewezen, dat de eerste oplevering in juni 1964 moet ge beuren. „Als gevolg van het stilliggen van het werk in de afgelopen winter, zal de oplevering echter verschoven moeten worden naar 1 september 1964", aldus wordt verklaard. Verder zijn er voor volgend jaar kosten geraamd voor het maken van plannen voor de dijkver hoging Borssele (oostelijk deel), de pol der Waarde en de Emmanuelpolder (sa men rond de f 20.000). Op het hoofdstuk wegen staat een nieu we wegverbinding tussen de polders Schenge en 's-Heer-Arendskerke. Er is f 29.000 voor begroot, waarbij zijn inbe grepen het maken van een afsluitbare coupure tussen de beide polders en een nieuwe duiker. Het maken van uitwijk plaatsen in diverse districten, waarmee in 1963 werd begonnen, wordt voortge zet. Voor dit doel wordt f 15.000 uitge trokken. En dan wil het waterschap voor f 64.000 aan de wegen verbeteren. Advertentie Een VERZEKERING sli Is ZEKERHEID kops luiten V. senI ffiilljÊlÉB v. CiHerssiraat 9 - SINT LAURENS Tel. 01180 4148 VANDAAG Middelburg Electro: Om vier uur breekt de hel los, 19 en 21.15 uur, 14 j. City: Elvis Presley als Kid Galahad, 20 uur, 14 jaar. Kerkcentrum: Bijzondere avond hervormde instuif, 21 uur. Hal stadhuis: kersttentoonstelling, 15-17 uur. Vlissingen Alhambra: Der Zigeunerbaron, 19 en 21 uur, a.l. Luxor: Oproer op de Defiant, 19 en 21 uur, 14 jaar. Schel - dekwartier: Concert Ons Genoegen, m.m. v. gemengde zangkoren UDI te Oost en West-Souburg en De Volksstem te Vlissingen, 20 uur. Terneuzen Luxor: Geld speelt geen rol, 20 uur, a.l. Concertgebouw: Kermin de zwarte sheik, 20 uur, 14 jaar. Triniteits- kerk: Kerstconcert Hulster gemengd koor, 20 uur. Hulst Bioscoopgebouw: West Side Story, 20 uur, 14 jaar. Axel Het Centrum: West Side Story, 19.30 uur, 14 jaar. Oostburg Ledeltheater: Tumult op Tahiti, 20 uur, a.l. Sas van Gent Olympiatheater: Cape Fear, 20 uur, 14 jaar. IJzendijke Hofzichttheater: Taras Bulba 20 uur. Breskens Casinobioscoop: De maagden van Rome, 20 uur, 14 jaar. Westdorpe Kunsthandel Troutzaerte: Ex positie werken Parijse kunstschilder Jan van de Ven. Goes Grand: Taras Bulba, 19 en 21 uur, 14 jaar. Veilinghal Fruitlaan: Volkskerst- zangdienst, 19 30 uur. Korenbeurs: Af scheidsbijeenkomst dr. Mes. als voorzit ter K.V.P., kring Middelburg, 14.30 uur. Prins van Oranje: Vergadering alg. zie kenfonds Noord- en Zuid-Beveland, 14.30 uur. St.-Maartensdijk De Gouden Leeuw: de wraak der Apachen, 19,30 uur. Zierikzee Concertzaalbioscoop: De overval, 20 uur, 14 jaar. Haamstede Bioscoop Bom: Revolvervech ters, 20 uur, 14 jaar. Bergen op Zoom Roxy: De markies met de ijzeren vuist, 18.45 en 21 uur, 14 jaar: Luxor: De 7 gladiatoren van Sparta, 18.45 en 21 uur, 14 jaar. MORGEN Middelburg Electro: Om vier uur breekt de hel los, 15.30 en 19.30 uur, 14 j. City: Elvis Presley als Kid Galahad, 14.30 en 20 uur, 14 j. Hal stadhuis: Kersttentoon stelling, 14-17 uur. Vlissingen Alhambra: Twist around the clock, 15 uur, a.l. Alhambra: Der Zigeu- nerbaron, 19 en 21 uur, a.l Luxor: Oproer op de Defiant, 15 en 20 uur, 14 jaar. Terneuzen Luxor: Kerim de zwarte sheik. 14 uur, 14 jaar Luxor: Geld speelt geen rol, 16 30 en 20 uur. a 1 Concertgebouw: Kerim de zwarte sheik. 20 uur. '4 jaar Hulst Bioscoopgebouw: West Side Story. 16 45 en 20 uur, 14 jaar. Axel Het Centrum: West Side Story, 14.30 en 19 30 uur, 14 jaar. Oostburg Ledeltheater: De zigeunerprin ses. 14 uur. a 1 Ledeltheater: Tumult op Tahiti, 16 30 en 20 uur, a.l. Sas van Gent Olympiatheater: Cape Fear, 15.30 en 20 uur, 14 jaar. IJzendijke Hofzichttheater: Taras Bulba, 17 en 20 uur. Breskens Casinobioseoop: De bruiden van Dracula, 16 en 20 uur, lt jaar. Goes Grand: Taras Bulba, 15, 19 en 21 u., 14 jaar.'Slot Ostende: Expositie „Onze ge vederde vrienden", 1317 uur. Zierikzee Concertzaalbioscoop: De over val, 15 en 20 uur, 14 jaar. Bergen op Zoom Roxy: Liever lui dan moe, 14.30 uur, alle leeftijden: Roxy: De Markies met de ijzeren vuist, 16.30, 18.45 en 21 uur, 14 jaar: Luxor: Tarzan en zijn vijanden, 14 uur, 14 jaar: Luxor: De 7 gladiatoren van Sparta, 16, 18.45 en 21 uur, 14 jaar. Zo krijgt de Berendijk te Ovezande over een lengte van een halve kilometer een verharde baan. Dit ten gerieve van di verse grondgebruikers. Het waterschap kan rekenen op een bijdrage van 50 van de gemeente Ovezande. In het be lang van de ingelanden die uitweg heb ben op de Krommeweg in de Valkenisse- polder wordt ook deze weg verhard over ongeveer 650 meter. Een gesloten wegdek krijgen onder meer gedeelten van de weg langs de Noord Kraayertsdijk, de Lindendijk, de Breede- weg te Kloetinge, de Welmeetseweg te Kapelle, de Lap weg in de Nieuwlandse- polder over ongeveer een kilometer, waarbij een gedeelte van het talud van de langsliggende dijk afgegraven moet worden. Voor het egaliseren en verbete ren van de Havendijk in Yerseke is f 4500 uitgetrokken. Ook zal de wegaan- sluiting aan de N.S.-overweg in de Kreekrakpolder verbeterd worden. De verbetering van de waterafvoer in de Nieuwe West Kraayertpolder is Advertentie BELLAMYPARK 45-48 VLISSINGEN een punt, dat in het hoofdstuk „wa terbeheersing:" de aandacht krjjgt. „De afwatering in het zuidelijk deel is van dien aard, dat ca. 100 ha bouw- en weiland een groot deel van het jaar met een geweldige water overlast te kampen heeft", zegt de toelichting bjj de post van f 23.000, met welk bedrag het waterschap deze situatie tijdelijk wil verbeteren. Er moeten nog nieuwe afwaterings plannen via de polder Borssele naar de Westerschelde worden op gemaakt, maar de toestand is zodar- nig, dat men een tijdelijke oplossing tot stand wil brengen. Voorts zijn op tie begroting 1964 bedra gen geraamd voor het maken van een afwateringsplan voor het nieuwe bema- lingsgebied Borssele met gedeelten van omliggende polders, een totale opper vlakte van 2900 ha. Ook voor het nieuwe afwateringsgebied Krabbendijke 1120 ha worden plannen gemaakt voor een nieuwe afwatering. De kosten van beide plannen zfln resp. f 28.000 en f 13.000. Daarbij behoren ook het ontwerpen van een gemaal in elk gebied. Een bedrag van f 28.000 is begroot voor een nieuwe afwateringsduiker in de Broeder- en Zusterpolder-Schengepolder. De werken aan de waterkeringen be staan in 1964 onder meer uit het „aan brengen van een kraagstuk en de be- storting op onderzeese oever" van de Ruigendijk in de polder Hoedekenskerke (f70.000) en de verdediging van de schorrenrand voor de polders Baarland en Zuid (f28.000). Verder is er ook het vernieuwen en ingieten met beton van de glooiing van de polder de B.W.B.Y. langs de Westerschelde (f15.000). De heffing van het djjkgeschot zal in 1964 worden verhoogd. Twee redenen zijn er: in de eerste plaats heeft het wa terschap te kampen met de verhoging van de Ionen. Ten tweede denkt men dat het met deze verhoging mogelijk is het onderhoud op een behoorlijk peil te kun nen handhaven. De raad van IJzendijke heeft donder dagavond de gemeentebegroting goedge keurd. Deze is vastgesteld met op de gewone dienst een bedrag van inkomsten en uitgaven van 1.019.848,32 en een post voor onvoorzien van f 22.170,56. De kapitaaldienst heeft aan inkomsten f 1,848.323,98, uitgaven f 2 777.573,88; nadelig saldo f 929.249,90. Van de gelegenheid tot eén algemene beschouwing maakte alleen de heer J. Oh. Cornelis (r.-k.) gebruik. Hij was voldaan dat b. en w. deze begroting sluitend konden aanbieden. Hij vond dat men voor de plantsoenendienst te weinig arbeidskrachten heeft. Hij vroeg of er door b. en w. toch voldoende wordt achteraan gezeten om het Ravelijn bin nen afzienbare tijd klaar te krijgen. De voorzitter dankte de heer Cornelis voor zijn compliment aan b. en w. en zegde toe, dat aan de genoemde zaken aan dacht wordt besteed. Het Ravelijn wordt uitgevoerd in goedkoop werk. Gestreefd wordt echter naar een spoedige reali sering van het Ravelijnplan. De arbeider-voorman J. Martens zal een telefoonaansluiting krijgen, zodat deze door de opzichter gemakkelijker te be reiken is. De E.H.B.O. krijgt voor 1964 een extra subsidie van f 100 voor aan schaf lesmateriaal. Over de bezoeken aan het badhuis is men niet ontevreden; gemiddeld 150 per week. De begroting werd z.h.st. goedgekeurd. Een verzoek van het Groene Kruis om een verhoging van de subsidie werd op voorstel van b. en w. vastgesteld op f 5 per lid per jaar. Een stuk grond achter de openbare lagere school zal bouwrijp worden ge maakt voor het stichten van autoboxen. De kosten worden geraamd op f 4703. In samenwerking met de gemeente Wa terlandkerkje zal de verlichting op wijk Turkeije worden verbeterd. Op voorstel van b. en w. werd besloten over te gaan tot aanschaf van een begraaftoestel. De kosten hiervoor zijn f 1185. Er komt een veegmachine. Wegens gebrek aan ar beidskrachten zal worden overgegaan tot aanschaf van een veegmachine, waarvan de kosten f 14.000 zullen be dragen. Voor de bijzondere lagere scho len wordt het bedrag per leerling vast gesteld op f 55. Tijdens de rondvraag informeerde de heer P. van Hijfte naar het 100 plan van de P.Z.E.M. De voorzitter zei, dat de gemeente de zaak bijna rond heeft. De P.Z.E.M. voert dit werk uit in eigen beheer. Hij zal nog eens contact hier over opnemen en verzoeken een begin te willen maken. De heer Cornelis vroeg of de bewoners van de hoeken van de markt niet kunnen worden ontlast van de wachtende buspassagiers. Misschien is er een mogelijkheid om op de markt een abri te plaatsen. De gemeenteraad van Cadzand zal in de vergadering van maandagavond 23 de cember om half acht onder meer de be groting voor 1964 vaststellen. De raadsagenda vermeldt voorts een voorstel van b. en w. om een gastensta- tistiek in te voeren en een voorstel om in de algemene politieverordening een bepaling op te nemen, waarbij het ver boden wordt op het strand tenten en windschermen te plaatsen of te laten staan behoudens ontheffing van b. en w. De legesverordening dient in dit verband te wórden gewijzigd. De vergunningen komen op 0,75 per dag, 2,25 per week en 7,50 per seizoen. Behalve deze „zomerse" agendapunten behandelt de raad voorstellen om toe te treden tot de gemeenschappelijke rege ling voor de behandeling van gemeen telijke personeelsaangelegenheden, om het krediet in rekening-courant bij de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten voor 1964 te bepalen op 50.000 en een voor stel tot het instellen van een wachtver- bod. Dit zou dan moeten gelden voor een deel van de Duindoornstraat en de Noordzeestraat. B. en w. stellen de raad verder voor in de periode van 1 november dit jaar tot 1 april 1964 een kolenbijslag van 5 per week te verlenen, de prestatiebeloning voor de gemeentewerklieden op 8 pro cent te bepalen en het voorschot voor 1964 voor het kleuteronderwijs vast te stellen op 394,80 1200 voor res pectievelijk de vergoeding per kleuter en per lokaal. SLUIS Kerstbijeenkomst De afdeling Sluis van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen hield in café Wilhel- mina de jaarlijkse kerstbijeenkomst. Het programma in de versierde zaal werd door eigen leden verzorgd en bestond uit zang, voorlezen, spel en declamatie, terwijl een gemeenschappelijke maaltijd bijdroeg tot het slagen van deze avond, die zeer goed bezocht werd. Adventsmiddag N.C.V.B. Ruim 80 dames, allen lid van de afde ling West Zeeuwsch-Vlaanderen van de Ned. Christelijke Vrouwen Bond (N.C. V.B.), waren donderdagmiddag in het hervormd kerkcentrum te Oostburg aan wezig, waar de adventsmiddag werd ge houden. Het was er gezellig in de stem mig versierde zaal, toen de presidente mevr. J. Kolff uit Aardenburg de aan' wezigen welkom heette en deze bijeen komst op de gebruikelijke wijze opende. De liturgie, uitvloeiende in een meditatie werd gelezen door de dames mevr. L. van der Molen uit Cadzand en mevr. J. van Vliet uit Groede. Mevr. J. Carels uit Breskens declameerde en droeg o.m. een gedicht voor van ds. Okke Jager. Naast samenzang van kerstliederen werd er ook gezongen door het duo me vrouw P. Houdersteijn uit Zuidzande en mevrouw G. de Vries uit Retranchement en een dameskoortje uit Breskens. Het kerstverhaal werd voorgelezen door mevr. G. van den Driest uit Oostburg. De jeugdige Hans Kolff uit Aardenburg begeleidde de zang op zijn eigen elek tronisch orgel, terwijl hij ook enkele soli ten beste gaf. Deze stemmig gevierde kerstmiddag werd door de presidente met dankgebed gesloten. BRESKENS Luchtbuksschieting In hotel „het Casino" te Breskens heeft de luchtbuksschietvereniging Breskens een vriendschappelijke wedstrijd ge speeld tegen de „Treffers" uit Oostburg. De bezoekers staan bekend als een zeer goed schietende club en men was van mening dat Oostburg met een flinke overwinning zou gaan strijken. Breskens moest dan ook een kleine nederlaag in casseren. ODe uitslag was ten slotte: Breskens: 1. O. de Witte 174 pnt.; 2. J. v. d. Lijke 170; 3. J. Keijmel 168; 4. J. Reijnhoudt 166; 5. F. Arends 164; ge- zamenijlk 842 punten. Sluis: 1. T. de Poorter 172 pnt.; 2. L. Willems 171; 3. G. de Groote 169; 4. A. Sanderse 168; 5. J. Callenfels 167; geza menlijk 847 punten. De voorzitter van Breskens overhandig de aan Oostburg als overwinnaar van deze zeer sportieve strijd een beker waarna nog een gelukschieting plaats had. De uitslag daarvan is 1. G. de Groote 297 pnt.; 2. A. de Poor ter 297; 3. I. Verduijn 279; 4. L. Ver hulst 275; R. Benjamin 259 punten. Kerstviering voor bejaarden In de „Uitkomst" te Breskens is dezer dagen voor de zevende maal een kerst middag voor de bejaarden gehouden. Mevrouw Poissonnier-de Doelder sprak als presidente der dames V.V.H. een openingswoord waarin een bijzonder woord van welkom ging naar burge meester J. Eekhout en ds. Spaans met hun dames, alsmede de vertegenwoor digers der verenigingen. Spreekster ging in op de betekenis van het kerstfeest. Burgemeester J. Eekhout sprak in de geest van de bejaardenverzorging en noemde het een goed idee om ieder jaar weer deze middag voor de bejaarden te organiseren. „Het gemeentebestuur heeft oog voor de bejaarden. Reeds lang bestaan er plannen om te komen tot de oprichting van een bejaardencentrum, doch tot op dit moment heeft men dit nog niet kunen realiseren, daar op de plaats tussen de Langeweg en de Van Zuijenstraat nog steeds een aantal nood woningen staat. Aan de Vijverlaan zijn enige bejaardenwoningen gebouwd, wel ke voor de bejaarden zeer doelmatig en geriefelijk zijn ingericht", aldus de bur gemeester. Hierna volgde een stemming en een ge zellig kerstprogramma dat bestond uit declamatie van de dames Karels-Meeu- sen en Vroon van Maarleveld. Door een damesgroep van de Nederlandse Chris ten Vrouwenbond werden enkele liede ren gezongen. De dames V.V.H. voerden een kerstspel op onder de titel „Een en kel kaarsje". (Advertentie) Uit doorgaans welingelichte bron ver nemen wij, dat onze gemeente nog vóór de jaarwisseling een bezoek van gene raal de Gaulle kan verwachten. De voornaamste reden van zijn bezoek is voor de a.s. feestdagen zijn keus te ma ken uit de enorme sortering dranken van Slijterij-Wijnhandel Sinke, Nieuwen- dijk 51. Nu, wat heeft U dan een bevoorrechte positie geachte medeburgers. U hoeft alleen maar te bellen no. 4266 of in ieder geval niet zo'.n grote reis te ma ken. De Amerikaanse choreograaf Jerome Robbins is de geestelijke vader van „West Side Story". Jarenlang heeft Bob bins rond gelopen met de gedachte een modern Romeo en Juliaverhaal te situ eren in het hedendaagse New York. Toen Robbins zijn plannen ten uitvoer ging brengen verzocht hij Leonard Bernstein de muziek te schrijven, ter wijl Arthur Laurents het libretto voor zijn rekening nam. Acht jaar heeft het geduurd voordat de plannen van Rob bins gestalte hadden gekregen in de musical „West Side Story". Het succes was direct overweldigend. De verfilming van de musical geschied de eveneens onder toezicht van Robbins, terwijl Robert Wise de regie voerde. De opnamen zijn voor een groot deel ge maakt in New York zelf, waar de „Jets" en de „Sharks" hun befaamde ballet dansen op het asfalt van de we reldstad. Een weelde van melodiueze klanken en gewaagd ballet is „West Side Story",' een grote gebeurtenis, die de musical heeft verheven tot een mee tellende kunstvorm, waarin de cinema tografie nieuwe inspiraties heeft ge vonden. Enkele sterren uit de film: Richard Beymer (Tony), Natalie Wood (Maria), Russ Tamblyn (Riff, aanvoer der van de „Jets"), George Chakiris (leider van de „Sharks") en Rita More no (Anita). „West Side Story" is te zien in Bios coopgebouw, Hulst en Het Centrum, Axel. In het Luxortheater in Terneuzen zien we komiek Jerry Lewis in actie als de zoon van een overleden miljonair, die bezig is een stel bandieten uit handen te blijven. „Geld speelt geen rol" is de titel van de film. John Wayne is de ster in „Tumult op Tahiti", een vrolijke avonturenfilm van John Ford. De avonturen van „Kerim, de zwarte sheik" kan men volgen in het Concertgebouw. Kerim bindt de strijd aan met een wrede tiran. „Invasie op Guam" met Jeffrey Hunter werd reeds eerder besproken, evenals „Cape Fear" en „Gods Geuzen" in het Olympiatheater te Sas van Gent. Voorts in het Olympia theater „Flower Drum Song", een aan trekkelijke showfilm, waarin Nancy Kwan de hoofdrol speelt. Het Ledeltheater in Oostburg heeft „Tu mult op Tahiti" en „Geld speelt geen rol" eveneens op het programma staan. Laurel en Hardy zijn hier voorts de hel den in „De zigeunerprins". In Het Casino in Breskens een oude be kende „De maagden van Rome". Verder zien we Peter Cushing in de griezel film „De bruiden van Dracula" en Wil liam Shatner in „De indringer". Tony Curtiss en Christine Kaufmann zien we in „Terras Bulba", een spannen de avonturenfilm, waarin een stevig robbertje wordt gevochten. In „Manina" is Brigitte Bardot de grote ster, die een jongeman redt van de ondergang, door hem weer óp het goede pad te brengen. De Franse komieken Darry Cowl en Francis Blanche zien we als „De dolle verhuizers", in een ouderwetse gooi- en smijtfilm. (Advertentie) Lange Vorststraat 9 - Goes Segeersstraat 4 - Middelburg VEILING TERNEUZEN 20 december. Sla II 1012,90, C 5,406. Knol selderij 1423. Selderij 1213. Andijvie II 2139. Savooiekool 1430. Witte kool 16. Boe renkool 1020. Breekpeen 7—10. Waspeen AU 1035. Prei 3454. Spruiten, geschoond 8082, idem ongeschoond 4978. Uien I 13. Witlof 52—76, B 64—78, Bil 36—74, afwijkend 24—56. Appelen: Cox Orange I 80 85—86, I 75 8485, I 70 84, I 65 69, I 03 51, I 55 29, II 80 78, II 75 76—77, n 70 70—71, II 65 55, II 60 55. Golden Delicious I 80 45, I 75 51—55, I 70 48—52, I 65 36—37, I 60 21—23, U 80 35—36, II 75 36—45, n 70 3640, U 65 29—33, U 60 20—24. Jona thans I 80 37—38, I 75 36—37, I 70 37, I 65 33, I 60 25—28, II 75 26—27, U 70 28—29, U 65 25— 26, n 60 16—17, IID 17, UI grof 15—21. Goudrenetten I 85 4445, I 80 4546, I 75 42 43, I 70 39—40, I 65 33, II 85 38, U 80 39—40, II 75 40—41, II 70 37—38. U 65 34—35, UD 17— 21, III grof 30—31, ni fijn 17—21. VEILING BERGEN OP ZOOM 20 december. Andijvie 3538. Sla 827. Sa vooiekool 1026. Rode kool 614. Witte kool 410. Boerenkool 1424. Spruiten 251.48. Witlof 6092. Breekpeen 48. Waspeen 15 45. Prei 5068. Koolrapen 812. Uien 816. Aardappelen 1214. Selderij 701,35. Jona than 2036. Goudrenetten 2534. Saint Re- my 30—f2. Golden Delicious 4558. SEROOSKERKE (W.) Kerstbijeenkomst N.C.V.B. Woensdagavond hield de N.C.V.B. te Serooskerke (W.) haar kerstbijeenkomst in de gereformeerde kerk, waarvoor ook de bejaarden waren uitgenodigd. De pre sidente mevr. De Dreu-Toorenaar, kon dan ook een groot aantal aanwezigen welkom heetten. De kerstliturgie werd verzorgd door de presidente en mevr. J. Jobse-de Visser. Verder werd een meditatie gesproken door mevr. Koole den Hollander; mevr. Joziasse-Theune vertelde een kerstverhaal. Mevr. De Vis ser-Rouw declameerde enkele toepasse lijke gedichten. Een en ander werd af gewisseld met zang van een koortje, sa mengesteld uit de leden, met orgel begeleiding van mevr. Langebeke-de Nood. Namens de bejaarden sprak de heer J. Jobse sr. een dankwoord en sloot deze geslaagde avond met dankgebed. VLISSINGEN Begin Vrijdagmiddag is in het Groenewoud te ontstond een begin van brand in een bovenwoning aan de Noordstraat, be woond door de familie N. Door hitte- uitstraling van een elektrische kachel was een uit zachtboard bestaande be timmering van de schoorsteen in brand geraakt. Een en ander veroorzaakte een sterke rookontwikkeling. De gealar meerde brandweer heeft de betimmering verwijderd en hiermee de brand in de kiem gesmoord. ft In de donderdagavond gehouden verga dering van de gemeenteraad van Hoek heeft de raad zonder hoofdelijke stem ming het voorstel van b. en w. tot wij ziging van de gemeenschappelijke rege ling tot centralisatie van het bouw- en woningtoezicht en van de dienst van gemeentewerken in Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen goedgekeurd. Wethouder J, van der Peijl achtte de nieuwe vorm van de dienst een vooruitgang voor de kleine gemeenten. Terneuzen vroeg voor de dienst veel werk, zodat er voor de overige gemeenten niet veel tijd over bleef", aldus de wethouder. Ook burgemeester A. F. Hanssens was deze mening toegedaan en zag in de toe komst meer service voor Hoek. Raads lid D. Haak (v.v.d.) dacht echter, dat Hoek er niet veel beter van zou worden, dat de dienst veel mensen zou verliezen aan de nieuwe dienst van Terneuzen. Zodoende zal er toch weer een overschot aan werk en tekort aan tijd zijn", zei de heer Haak. Ook raadslid L. M. Janssen (c.h.u.) zag de zaken niet zo rooskleu rig en vermoedde een stijging van de kosten voor Hoek. Gemeentesecretaris J. Dregmans deelde de raad mee, dat de dienst inderdaad duurder wordt, name lijk ongeveer 3000, „maar", zo stelde de secretaris, „ook indien de gemeen schappelijke regeling niet gewijzigd zou worden, zouden de kosten voor de aan gesloten gemeenten ongetwijfeld hoger geworden zijn in verband met de laat ste loonsverhogingen en dergelijke. Op verzoek van het bestuur van de bij zondere neutrale fröbelschool werd 657 beschikbaar gesteld voor uitbrei ding van het meubilair. Burgemeester Hanssens deelde mee, dat het uitbreidingsplan praktisch onuit voerbaar was door het ontbreken van de juiste begrenzing in verband met de aanleg van de nieuwe spoorlijn. Uiter aard wordt een nieuw plan opgemaakt, dat zo spoedig mogelijk klaargemaakt zal worden. BEL OOK VOOR NAAR Tel. 01150 - 2744 De begroting over 1964 werd aangeno men. De gewone dienst geeft aan inkom sten 719.172.01, de uitgaven zijn 719.172,01. De post onvoorzien be draagt 13.612,37. De kapitaalsdienst heeft aan inkomsten 1.260.399,60. De uitgaven zijn 1.427.053,86. MIDDELBURG Bromfietser brak been Op de Kleverskerkseweg te Middelburg heeft de bromfietser, de heer De M„ donderdagmiddag bij een val van zijn bromfiets, een onderbeenbreuk opgelo pen. Het ongeval ontstond op het rijwiel pad, dat ter plaatse vrij glad was. De man is overgebracht naar het Gasthuis in Middelburg. VEERE Op kerstavond 24 december, om 8 uur, zal de muziekvereniging „Veere's Ge noegen" kerstmuziek ten gehore brengen in de Ned. Herv. Kerk te Veere. De toe gang is vrij; de kerk is verwarmd. OOSTKAPELLE Op 24 december is er 's avonds om half negen in de Nederlandse hervormde kerk te Oostkapelle een kerstavond dienst, waarin voorgaat ds. O. Richard. Medewerking aan deze dienst verleent het Middelburgs Kamerkoor onder lei ding van de heer B. Leijnse. Per 1 januari 1964 worden de contribu ties van de afdeling Vlissingen van het Groene Kruis met 1,50 verhoogd. Dit betekent dat de leden met ingang van genoemde datum 7,50 per jaar voor hun lidmaatschap gaan betalen. Daar ook per 1 januari van dit jaar de contri buties met 1,zijn toegenomen, bete kent dit dus een verhoging van 2,50 binnen een tijdsverloop van ruim één jaar. Tot deze verhoging is besloten op de al gemene ledenvergadering van het Groe ne Kruis, die donderdagavond onder voorzitterschap van de heer L. P. van Oorschot (wegens ziekte van burgemees ter mr. B. Kolff) in het medisch cen trum te Vlissingen is gehouden. De ver hoging is noodzakelijk, omdat de huidige inkomsten onvoldoende bleken de uit gaven te dekken. Uit het financieel ver slag over 1962 bleek dat in dat jaar de uitgaven reeds met een kleine 3000 gul den de inkomsten overtroffen. „En dit bedrag ligt voor 1963 nog hoger", aldus de voorzitter. Bovendien zullen de te verwachten loon- en prijsstijgingen dit tekort in 1964 nog groter maken, zodat aan de steeds stij gende uitgaven op den duur niet meer zou kunnen worden voldaan. Overigens blijft men met een contributie van 7,50 nog onder het provinciale niveau, dat vaak boven de 10,ligt. Alleen aan het grote ledenaantal (laatste cijfer 3275) is het te danken dat de contribu ties voor Vlissingen relatief laag zijn. SAMENWERKING. Overigens is het bedrag van 7,50 vast gesteld in overleg met het Oranje-Groene kruis, dat een zelfde bedrag zal gaan heffen van haar leden. Hiermee hoopt men een eerste stap te hebben gezet op de weg naar samenwerking, waar men óók in provinciaal en landelijk ver band naar streeft. Om het onderling overleg te vergemakkelijken heeft men in principe besloten tot oprichting van een werkcommissie, waarin elk der kruisverenigingen Groene-, Oranje- Groene- en Wit-Gele Kruis door één man wordt vertegenwoordigd. Het be stuur van het Oranje-Groene kruis heeft hiervoor reeds haar secretaris, de heer A. J. Leenhouts, aangewezen, terwijl pok de secretaris van het Groene Kruis, de heer J. D. de Voogd, aangezocht is hier in zitting te nemen. De commissie heeft in de eerse plaats tot taak zich te beraden over de vorm waarin een eventuele samenwerking kan worden gegoten. Men denkt hierbij on der andere aan het gezamenlijk organise ren van cursussen, zodat vermeden kan worden dat de drie verenigingen ieder voor zich een cursus organiseren, óók wanneer in de eigen kruisvereniging te weinig deelnemers zijn. Op een verzoek van de „Entgemeenschap Vlissingen" om periodiek enkele wijk verpleegsters beschikbaar te stellen voor het geven van inentingen, werd in principe gunstig beslist. Het gaat hier onder andere om inentingen op scholen, die tot nog toe door leken werden ver richt. Of het echter in de praktijk mo gelijk zal blijken hiervoor wijkverpleeg sters vrij te maken, moet nog worden onderzocht. Men verzoekt ons mede te delen dat de kerstversiering op het Betje Wolffplein te Vlissingen is verzorgd en aange bracht door de plantsoenendienst, waar bij zij assistentie van de brandweer heb ben gekregen. In het onderschrift bij de foto in de krant van vrijdag kwam dit niet naar voren. VISMIJN BRESKENS. In de week van 9 tot 14 december zijn bij de vismijn te Breskens aagevoerd: 516 kg bot; 1388 kg schar; 7 kg schol; 4 kg tong; 5 kg zalm; 3 kg tafbot; 7803 kg kabeljauw; 2955 kg wijting; 144.703 kg schardijn; 37.037 kg haring; 9098 kg export garnalen; 202 kg binnenlandse garnalen; 273 kg onverkochte garnalen; 494 kg onverkochte vis; 417.806 kg schardijn puf. VEILING ROTTERDAM. 19 december. Aardappelen 1217. Andijvie 4367. Rode kool 816. Gele kool 1525 per kg. Sla I 2535, II 1016 per stuk. Spruiten IA 87—98, IIA 57—92, IB 93—98, IIB 37—46, ID 9398. Prei I 4565 per kg. Selderij 1322. Peterselie 1525 per bos. Grote peen 714. Uien 1116. Uien geschoond 1024. Boeren kool 30—31. Kroten IA 13—19, IB 7—8. Witlof Extra A 95—1.07, IA 77—93, HA 64—85, IB 7582, IIB 6076 per kg. Aanvoer 28.000 kg. Knolselderij: 12 stuks per kist 3032 per stuk. Black Alicante 2.492.52. Golden Delicious IAA 48—62, IA 42—59, IB 35—47, IC 21—29, IIA 2654, IIB 3141. Goudrenetten IAA 37 54, IA 28—48, IB 20—45, IC 17—36, IIA 41—42, IIB 31—36. Jonathan IAA 31—42, IA 35—46, IB 22—29, IC 16—19, IIA 24—35. Laxton's Su perb. IAA 4652, IA 3547. Coxs Orange Pip pin IAA 82—1.13, IA 69—79. IB 51—55, IIA 7095. St. Remy IA 3940, IB 3738. Doyen- né du Cornice IA 1.241.26, IB 1.251.26 per kg. VEILING STAVENISSE. Uien, middel 14—13-80, bonken 18.80, drielin gen 1514.70, pickles 15.80, stek 6.10. Aan voer 88 ton. VELING „WALCHEREN" G.A. MIDDELBURG 20 december. Fruit; Golden Delicious 70-75 41—53, 65-70 33—42, 60-65 30—31. Goudrenet ten 80 op 42—45, 75-80 44—46, 70-75 32—43, 65-70 3336, III grof 2833. Lombarts Cal ville 75-80 26, 70-75 26, 65-70 25. Saint Remy 75-85 38, 65-75 39—41, III grof 30—35. Confé rence III grof 2829. Jonathan 70-75 1832, 65-70 2628, III grof 1020. Glorie van Hol land 70-75 30, 65-70 26, III grof 26. Groenten: Witlof 3983. Andijvie 3464. Sa vooiekool 3238. Rode kool 816. Boerenkool 5—14. Glassla II 15—17, idem C 5—18. Prei 3452. Spruiten, ongeschoond 9946, idem geschoond 52130. Glasveldsla 61102. Breeg- peen 612. Kroten per kg 615. Uien 1620. Sla, exp. 12-14 kg per 100 st. 29,10—30,40, 14- 16 kg per 100 st. 32,70. VEILING V.V.Z.B. GOES 20 december. Groenten: per stuk: Kropsla Cl 68. Knolselderij I 1216, II 9, III 7. Per bos; Selderij 2224. Peterselie 1725. Per kg: An dijvie I 52—60, II 16. Prei AI 47—53, An 40. Witlof AI 56—82, All 36—53, BI 57—68. af wijkend 1535. Spruiten AI 7691, AH 60 81, BI 55—77, BII 40—58, afwijkend 41—51. Selderij 2026. Knolselderij II 816. Rode kool I 1420, II 13, BI 1113. Groene sa vooiekool I 22—26, II 13. BI 20—23. Witte kool I 12, BI 7—10. Boerenkool I 13—16, II 7—11. Uien, afwijkend 810. Peen BI 1618, BII 12, CII 10. Aardappelen 912. VISMIJN COLIJNSPLAAT 2921 kg exportgarnalen 1,021,26, 162 kg bot, 25 kg wijting, 68 kg schol, 7 kg kabeljauw, gèn Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 19-12: Paulina van Londen. Koningin Wilhelmina van Hoek van Holland. Op 20-12: Beta van Dover. Patricia van Colchester. Vlissingen vertrokken op 19-12: Miranda naar Aalborg. Paulina naar Bazel. Bastion naar Antwerpen. Teunika naar Antwerpen. Gepasseerd naar Antwerpen op 19-12: Laar- derkerk van Rotterdam. Hertha van zee naar Gent. Martini van Zeebrugge. Keizersveer van Mylle. Prinsenbeek van Amsterdam. Op 20-12: Servaaskerk van Hamburg. Lydia van zee. Noorderlicht van Falmouth. Prins Mau- rits van Constanza. Gepasseerd van Antwerpen op 19-12: Stella Prima naar Rotterdam. Stern naar Belfast. Helvetia-S naar Kilrush van Gent. Catharina- W naar Londen. Uranus naar Duinkerken van Terneuzen. Aardenburgh naar Rotter dam. Patria naar Rotterdam. Imber naar Belfast. Antilla naar Southampton. Albert-V naar Lowestoft. Rijsebergen naar Boulogne. Sont naar Colchester. Tubo naar Kristian- sand. Op 20-12: geen. Nagekomen advertenties ZONDAG 32 DECEMBER. Ned. Herv. Kerk. Aardenburg 10.30 ds. Balk, Axel 10 en 2.30 ds. Pennings, Biervliet 10 ds. Evenhuis, Breskens 10 ds. Doornink, Cadzand 10 ds. Luuring, Groede 10 ds. Spaans, Hoek 10 ds. Scholten, 2.30 ds. Van Meeuwen, Hoofd plaat 10 eerw. heer Begeer, Hontenisse 9.30 ds. Gramsbergen, Hulst 10 ds. Tim- mers, Nieuwvliet 10 ds. Brezet, Oost- burg 10 ds. Van Dalen (H.D.), Philip pine 10.45 ds. Stern, Retranchement 10 eerw. heer De Vries, Sas van Gent 9.30 ds. Stern, Schoondijke 10 ds. Brinkman, Sluis 9.30 kand. Le Comte, Sluiskil 9.30 en 11 ds. Cupédo; St.-Anna ter Muiden 11 kand. Le Comte, St. Kruis 9 ds. Balk, Terneuzen Noordstraat 10 ds. Van Meeuwen, 7 ds. v. d. Vlugt, De Schakel 9.30 ds. Poelman, Waterland kerkje 10 ds. Bergsma (H.D.), IJzendij ke 10 ds. v. d. Vlugt, Zaamslag 10 ds. Becht, 2.30 ds. Gramsbergen, Zuidzande 10 mej. da. De Neeling. Geref. Kerk. Aardenburg 10 en 3 ds. De Vries, Axel 10 en 3 ds. Van Minnen, Breskens 10 en 3 ds. Van Hattem, Hoek 10 en 2.30 ds. Verbeek, Oostburg 10 en 2.30 ds. Mintjes, Terneuzen 10 en 3 ds. Gravestein, Schoondijke 10 en 3 ds. Hoo- gerwerf, Za.amslag 10 en 3 ds. De Boer, Zoutespui 10 en 3 ds. Tissink. Geref. Gemeente. Axel 10 en 2.30 leesd., Oostburg 10 en 2.30 leesd., Pro Rege 9.30 en 2.15 leesd., Terneuzen 9.30, 2 en 6 leesd. Oud Geref. Gem. Oostburg 9.30 en 2.30 leesd., Terneuzen 9.30, 2 en 6 ds. De Reuver. Vrije Evang. Gem. Breskens 10 ds. v. d. Molen, Cadzand 9 ds. Praas, Nieuwvliet 10.30 ds. Praas, Retranchement 2.20 ds. v. d. Molen. Evang. Luth. Kerk. Groede 9.30 ds. Rothfusz. Vergadering der Gelovigen. Breskens 10 en 5.30 dienst. Geref. Kerk (Vrijgem.). Axel 10 ds. Kui per, 5 ds. Van Dooren (intr,), Hoek 10 en 2.30 ds. Ohmann, Terneuzen 10 en 3 ds. Smit, Zaamslag 9.30 en 2.30 ds. Dou- ma, Zoutespui 10 en 2.30 ds. v. d. Jagt, Oostburg 10 en 2.30 ds. Krijtenburg. Chr. Geref. Kerk. Zaamslag 9.30 en 2.30 leesd. Volle Evang. Gem. Terneuzen 10 dienst. Leger des Heils. Terneuzen 10 en 7.30 samenkomst. WEEKEINDDIENSTEN ARTSEN. Terneuzen: dokter P. Nijsten, W. de Zwij gerlaan 17, telef. 2324. Oostburg en Aarden burg: dokter F. F. Loose te Oostburg, tel. 011702121. Axel: dokter K. Boor, Noord straat 8, tel. 666. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendijke: dokter A. E. Lievens te IJzen dijke, tel. 01176266. Zuidzande, Cadzand, Sluis en Retranchement: dokter J. W. Beek te Zuidzande, tel. 011702424. Breskens, Groe de en Schoondijke: dokter J. W. Jansen te Groede, tel. 01171366. Apotheek Terneuzen: A. J. Klaassen, Noordstraat 54, tel. 2090. DIERENARTSEN. Axel, Sas van Gent en Zaamslag: dokter C. Cijsouw te Sas van Gent, tel. 01158588. Oostburg en Sluis: dokter W. van Veen te Oostburg, tel. 011702693. (Advertentie) Zondagsdienst Taxi's Middelburg T.C. WALCHEREN, tel. 3200 VAN DOESELAAR, tel. 2158. Heden overleed nog onverwachts na een kortstondig lijden onze geliefde vrouw, moe der, behuwd-, groot- en overgrootmoeder, MARIA DE JAGER echtgenote van A. Murre in de ouderdom van 77 jaar en 9 maanden. Poortvliet: A. Murre. M. G. Murre. L. C. J. Murre- Niemantsverdriet. Sint-Maartensdijk: A. J. Heyboer- Murre. L. M. Heyboer. Poortvliet: A. A. v. As Klein- en achter kleinkinderen. Poortvliet, 19 december 1963. Zuidplantsoen 13. De begrafenis zal plaatshebben a.s. maandag 23 dec. om 2 uur. Enige kennisgeving. Heden overleed nog onverwachts onze ge liefde moeder, groot moeder en overgroot moeder, PIETERXELLA LIEVEN SE weduwe van Willeboord Roelse op de leeftijd van 84 jaar. Middelburg: N. v. d. Berge- Roelse. J. C. v. d. Berge. Souburg: J. P. Minderhoud- v. d. Berge. A. Minderhoud. Willy en Jan. Assen: W. L. v. d. Berge. M. M. v. d. Berge- van Es. Middelburg: L. J. v. d. Berge. Middelburg, 20 december 1963. Seisweg 42. Heden is van ons heengegaan ons lief, onverge telijk kleinkind en nicht, HELEEN HOZEE in de bloeiende leeftijd van 20 jaar. Namens de families Hozee en Van der Hoek. Middelburg, 20 december 1963.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 23