COMMISSARISSEN STELLEN MANDAAT TER BESCHIKKING Na gesprek met minister meuw Hoofdschotel Brussel: rijst en rundvlees Gespannen toestand in land van koning Saoed Eén waterschap voor Walcheren en drie voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen VERNIEUWING K.L.M.-T0P MOGELIJK Zeehaven zwaluw Ruim twee ton geroofd uit Londense bankauto VROUW OVERLEED IN RIJ VOOR KERSTPAS Postzegels verliezen geldigheid Walcheren anderhalve eeuw geleden Te hoge prijzen in Rotterdam - processen-verbaal Marathon duurt voort Beetje goede wil broodnodig „Wifte leger" tegenover paleisgarde Emir Feisal niet eens met beleid van zijn broer GED. STATEN ZULLEN VOORSTELLEN MET INGANG VAN 1 JANUARI 1965 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE. VLISSINGSE. GOESE. BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Rainier komt terug Gesprek Plesman in de K.LM.-strijd Leger paraat N.O.V.:. STAKINGSVERBOD VOOR AMBTENAREN OPHEFFEN Crisis Rijksmuseum voor moderne kunst in Rotterdam Tegemoetkomingj Rundvlees Beste oplossing Vervroegd Novum KOMPELS UIT LENCEDE MAR KAMPERDUIN 206e jaargang - no. 300 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Zaterdag 21 december '63 Pagina 2 Directie: F. van de Velde, F. B. den Boer en W. de Pagter. Hoofdredactie: W. Leertouwer en G. A. de Kok Abonnementsprijs 67 cent per week, 8,70 per kw.; franco per post ƒ8,95 p. kw. Losse nummers 15 ct. Bureaus: Vlissingen: Walstraat 58-60, teL 2355 (b.g.g. red. 3508, adv. 3647/3643); Middelburg: Markt 51. tel 3841 (b.g.g. red. 2078/3169, adv. 2375); Goes: Gr. Markt 2, tel. 6140 (b.g.g. red. 7853, adv. 5213); Oostburg: tel. 2395; Terneuzen: Arsenaalstraat 2, tel. 2911; Zierikzee: red. tel. 2425, adm. tel. 2094. £i Adv.pr. 30 ct. p. mm. Min. p. adv. ƒ4,50. Ingez. med. 3 x tarief. Kleine adv. (max. 8 regels) 30 ct. p. regel (min. ƒ1,60). „Brieven bur. van dit blad" 25 ct. meer. Giro 359300 P.Z.C., Middelburg. De minister van verkeer en wa terstaat heeft gisteravond de voorzitter van de Tweede Kamer der Staten-Generaal schriftelijk bericht, dat de raad van com missarissen van de K.L.M. hem heeft medegedeeld, dat deze raad besloten heeft met ingang Gisteren hebben ongeveer 3000 West- Berlijners hun familieleden in het oos telijk stadsdeel bezocht. De Oostduitse grenswachters waren er verbaasd over dat zo weinigen op deze eerste dag van de gelegenheid gebruik maakten om naar Oost-Berlijn te gaan. Men ver wacht echler dat de meeste mensen hun pas op kerstavond en (eerste) kerstdag zullen gebruiken. Met de uitreiking van de passen gaat het echter niet zo vlot als met de af wikkeling aan de controleposten naar Oost-Berlijn. Duizenden mensen moesten opnieuw onverrichterzake naar huis te rugkeren na uren in de rij te hebben ge staan. Een 76-jarige vrouw, die verscheidene uren bij een bureau had staan wachten, werd onwel en overleed tijdens het ver voer naar een ziekenhuis. Vijftien ande ren moesten, uitgeput en bevangen door de koude, eveneens naar ziekenhuizen worden vervoerd. Oost- en Westberlijnse autoriteiten kwa men gisterochtend bijeen om maatregel- len te bespreken die de uitreiking van de passen een vlotter verloop zullen doen hebben. Een woordvoerder van het Westberlijn se stadsbestuur zei op een persconferen tie te hopen dat spoedig een nieuwe pro cedure zal worden gevonden. Voorge steld was het aantal aanvraagbureaus uit te breiden. Hij verklaarde dat gisteren 170.000 Westberlijners een pas in ontvangst hadden genomen. Met ingang van 1 januari 1964 zullen een aantal postzegels niet langer voor frankering geldig zijn. Het zijn: De her denkingszegel uitgegeven ter gelegen heid van het 25-jarig huwelijksjubileum van H.M. de Koningin en Z.K.H. prins Bernhard frankeerwaarden 12 en 30 cent: uitgifte 1962. De zomerzegels 1962, frankeerwaarde 4, 6. 8, 12 en 30 cent. De herdenkingszegels, uitgegeven ter gelegenheid van de voltooiing van de automotisering van het Nederlandse te lefoonnet. Frankeerwaarden 4, 12 en 30 cent, uitgifte 1962. De Europazegels 1962, frankeerwaarden 12 en 30 cent.. De kinderpostzegels 1962, frankeer waarden 4, 6, 8, 12 en 30 cent. „Walcheren anderhalve eeuw geleden" is de titel van een historische reportage over een bewogen tijd, mede ont leend aan de dagboeken van Zeelands eerste gouverneur, jhr. mr. Jacob Hendrik Scho- rer. Op pagina 11 in het P.Z. C.-zaterdagnummer. Voorts op Pag. 2: Rainier van Monaco met jacht in Vlissingen; Goese bejaar den genoten kerstdiner. Pag. 3: „Katholiek sociaal pro gramma gereed" en „Er heerst geen namenrrood in Nederland". Pag. 5: Kerkdiensten. Pag. 7: Nieuws uit de staten van Zeeland. Pag. 9: Zierikzees Piet van Beve- ren nu ambtloos burger in stad huis. En in het van een door de minister te be palen datum zijn mandaat ter be schikking te stellen ten einde de vergadering van aandeelhouders der K.L.M. voor een vernieuwde samenstelling van de raad zoveel mogelijk de vrije hand te laten. De minister heeft inmiddels de situatie in beraad genomen en de raad van commissarissen verzocht zijn taak voort te zetten tot de eerstvolgende vergade ring van aandeelhouders, bij welke ge legenheid de nodige voorzieningen met betrekking tot de samenstelling van de raad van commissarissen zullen worden getroffen. De minister heeft zijn waardering uit gesproken over het feit, dat de raad van commissarissen dit besluit genomen heeft. Wij vernamen, dat gisteravond een niet nader genoemd aantal commis sarissen van de K.L.M. een onder houd heeft gehad met de minister van verkeer en waterstaat. Deze commissarissen kwamen niet als de legatie van de raad, noch namens de raad. Na afloop van dat onderhoud heeft de- minister aan de voorzitter van de Twee de Kamer, de vermelde beslissing van de raad schriftelijk laten medelen. Hef ligt in de lijn der verwachtingen, dat niet voor januari^een buitengewo ne algemene vergadering van aan deelhouders zal worden gehouden, waarop nader aandacht aan deze zaak kan worden gewijd. Zelfs het standbeeld van wijlen Albert Plesman is gisternacht in de strijd om de K.L.M. betrokken geraakt door onbekenden. Gister morgen ontdekte men dat het beeld, dat tegenover het hoofd kantoor van de K.L.M. staat in Den Haag, was opgesierd met een blinddoek terwijl de heer Plesman een bezem in de hand was gege ven en hem een hord was omge hangen met de tekst „Quo Vadis". De politie heeft zodra zij ervan kennis kreeg, de blinddoek, be zem en bordje verwijderd. f0000000000000000000000000000000000000000 De Rotterdamse politie zet de prijzen- controle krachtdadig voort. Verschillen de melkhandelaren kregen een proces verbaal omdat zij voor hun zuivelpro- dukten te hoge prijzen hadden berekend. Verder werden veel bonnen uitgedeeld aan winkeliers die hun te koop aange boden goederen niet of niet juist had den geprijsd. Een groot levensmiddelen- bedrijf werd na een klacht verbaliseerd omdat het bepaalde conserven in de etalage voor 59 cent had aangegeven, terwijl op de kassa 75 cent werd aange slagen. Als de cliënten om uitleg vroe gen was het antwoord „Ze zijn duurder geworden". Een tafreeltje zoals er dezer dagen duizenden zullen zijn in Oost-Ber lijn. Opa en oma Guhmann zien hun dochter met haar man en kind weer terug. Reden voor een groot feest. In de buurt van het vliegveld van Lon den zijn bandieten gisteren frontaal op een bankauto ingereden en er met een buit van 23.000 pond sterling vandoor gegaan na de inzittenden van het voer tuig van de bank met de stelen van houwelen te hebben geslagen. De overval geschiedde op klaarlichte dag. Van de vijf bankbedienden werden er drie in een toestand van shock en met snijwonden en blauwe plekken in een i ziekenhuis opgenomen. IMVWVWVUVVVVVVWWVWVVWWVWVVVVWWW Pag. 11: Walcheren anderhalve eeuio geleden. Pag 13: Letterkundige kroniek, „De Gijsbreght, toneeltraditie"en Gejuich voor Haanstra's Alle man". Pag. 15: schappij concilie" ken". Pag. 17: met o.m. De kerken en de maat niet o.m. „In staat van en Stemmen uit de ker- „Uw pagina mevrouw", Tiendaagse veldtocht", en de kinder- Boom en diner krant. Pag. 19: Financieel nieuws, strips en feuilleton. Rijst- en rundvleesvraagstukken hebben meer dan twintig ministers uit de zes landen van de Europese Economische Gemeenschap giste ren meer dan drie uur beziggehou den. Aangaande deze punten op de „marathonzitting" kon voorzitter minister Luns gisteravond slechts verklaren, dat er vrijwel geen vor deringen waren gemaakt. Wanneer in de E.E.G. een akkoord over de rijst- en rundvleesverordeningen zal worden bereikt was een vraag waarop minister Luns het antwoord schuldig moest blijven Hoewel het einde van de „marathon" nog steeds 21 december is wordt alge meen verwacht dat de vergaderingen tot de dag voor Kerstmis zullen voortduren. Gisteravond zouden de ministers zich gaan bezighouden met het derde nieuwe landbouwreglement, dat voor zuivel. Een groot probleem is daarbij de verhou ding tussen de boter- en margarineprijs. Bij de rijstverordening blijft de Duits- Italiaanse controverse bestaan over de mate, waarin de rijst uit Italië in de gemeenschap een voorkeursbehandeling zal krijgen boven de rijst, die uit landen buiten de gemeenschap wordt geïmpor teerd. Tot dusverre hebben de Duitse onder handelaars gepleit voor een zodanige prijsvaststelling voor rijst, dat de via Hamburg uit derde landen ingevoerde rijst in een gebied, dat in het zuiden door de Rijn en de Main wordt begrensd, kan concurreren tegen de Italiaanse rijst. Het Scapinoballet uit Amsterdam is naar de V.S. gevlogen om daar veertien voorstellingen te verzorgen in New York en op te treden in Het Witte Hiois in Washington, dit laat ste op 2 januari a.s. Foto: Vijf leden van het ballet voor het vliegtuig na aankomst op het internationale vliegveld van New York. Er doet zich een nieuwe machts strijd voor tussen koning Saoed van Saoedi-Arabië en zijn broer en eerste minister Feisal Ibn Abdel Aziz, aldus is gisteren te Beiroet in welingelichte Libanese kringen vernomen. De vijandigheid tussen beiden dateert van 1958. In dat jaar was koning Saoed er op uit de toen nog bestaande Syrisch- Egyptische unie op te breken. Een ge schikt middel daartoe leek hem het uit de weg ruimen van president Nasser. De koning verstrekte gelden tot een be drag van bijna twintig miljoen ter bestrijding van de kosten De Syrische minister van binnenlandse zaken, kolonel Abdel Hamid Sarraj, aan vaardde Saoeds cheques, doch hij gaf ze aan Nasser, toen deze Damascus be zocht. Deze gaf onverwijld grote rucht baarheid aan Saoeds plannen om hem voortijdig naar de andere wereld te hel pen. Dit veroorzaakte grote deining in de Arabische wereld. Saoed was ge dwongen het bestuur uit handen te ge ven ten gunste van emir Feisal. Hij bleef echter koning. aanslag op de Egyptische president. In de nacht van zondag 15 op maan dag 16 december jl. werd het reusach tige koninklijke paleis in de hoofd stad Riad plotseling helder verlicht. Militairen van de koninklijke garde namen plaat3 achter machinegeweer stellingen, geschut werd in positie gebracht en pantserwagens werden in gereedheid gebracht, alsof er een aanval op het paleis werd verwacht. Koning Saoed heeft sindsdien zijn paleis niet meer verlaten. Hij ontvangt, met guldenuitzondering van zijn zoons, ook geen van een bezoekers meer. Het strafrechtelijk stakingsverbod voor ambtenaren is discriminerend en moet worden opgeheven. Op welke wijze dan ook zullen de wettelijke bepalingen van het stakingsrecht een plaats moeten vinden in liet arbeidsrecht voor ambte naren. Aan strafrechtelijke bepalingen bestaat geen behoefte, met uitzondering wellicht voor enkele speciale groepen zoals brandweer en politie. Dit is de conclusie van een door het hoofdbestuur van de Nederlandse On derwijzers Vereniging ingestelde kleine commissie, die in opdracht van de vo rig jaar gehouden algemene vergadering van de N.O.V. de materie van het sta kingsverbod, het stakingsrecht en de organisatie van het georganiseerd over leg in ambtenarenzaken heeft bestu deerd. Het 'stakingsverbod dient volgens de N.O.V. zo spoedig mogelijk te verdwij nen, daar het toch een preventieve wer king blijkt te hebben gehad, noch een dwangmiddel blijkt te zijn geweest. Bo vendien voegt het een niet gerechtvaar digd wapen toe aan het arsenaal van de werkgever, die over geheel andere mid delen beschikt om ambtenaren, die zich aan verplichtingen onttrekken, gevoelig te treffen. Emir Feisal, die zich ook in Riad be vindt, heeft gereageerd met het in staat van paraatheid brengen van zijn „witte leger". Dit zijn de hem toegewijde no madenstammen, wier krijgers de basis vormen van het leger van Saoedi-Arabië. Er is tijdens de jongste statenzitting zowel achter als voor de tafel van gedeputeerden een bittere klacht geuit: het ontbreekt in Nederland aan een dui delijk ruimtelijk beleid. Die klacht is juist. Waar men in Nederland inder daad niet aan toekomt is aan een goede, efficiënte coördinatie van allerlei be leidsmaatregelen, een coördinatie die weer dienstbaar zou behoren te zijn aan uitgangspunten van een ruimtelijk be leid. Het ontbreekt op regeringsniveau echter zowel aan het een als aan het an der. De klacht, in de staten daarover ge uit, was gebaseerd op Zeeuwse ervarin gen en betrof dus een betrekkelijk klein deel van het nationale beleid. Maar ook buiten de Zeeuwse invloedsfeer worden soortgelijke opmerkingen gehoord. Voortdurend leest men klachten over het ontbreken van een ruimtelijk be leid. Deze maand kwam ons in handen het tijdschrift van de natuurbescher mers, „Natuur en landschap", waarin een artikel over het verdwijnen van de Stichting Natuurmonument De Beer is opgenomen. Redactiesecretaris P. Nij- hoff, die dit artikel schreef, komt vanuit zijn achtergrond (die van de natuurbe scherming dus) tot precies dezelfde klacht als deze week in de Zeeuwse sta ten werd gehoord. Er staat letterlijk: „Naar onze mening heeft het hier, alle indrukwekkende nota's over de ruimte lijke ordening ten spijt, van het begin af aan ontbroken aan een belangenafwe ging op rijksniveau, die ten grondslag had moeten liggen aan een slagvaardig pla nologisch beleid". In deze zin vindt men de elementen terug, behorende tot een waarlijk ruimtelijk beleid: afwegen van diverse belangen op rijksniveau (het stel len van prioriteitenmet als vervolg daarop een slagvaardig planologisch be leid (streekplannen enz.). Het is goed om deze twee elementen uit elkaar te houden. Dat gebeurt namelijk niet altijd: sommigen namelijk menen, dat onder ruimtelijk beleid uitsluitend moet wor den verstaan de reeks van maatregelen, die de bestemming van gronden regelt. En omdat zij tegen wat dan heet overheidsdirigisme zijn, veroordelen zij dergelijke maatregelen en daarmee het beleid. Met andere woorden (excuus voor de vreemde vergelijking)men gooit het planologisch kind met het ruimtelijk badwater weg. Het probleem ligt evenwel anders: nie mand kan ontkennen, dat de op ons toestormende toekomst een duidelijk inzicht verlangt in wat in ons land no dig is, welke woongebieden en welke recreatieterreinen er behoren te zijn in het Nederland van 2000 en later, welke economische functies het in een groter I geheel heeft, welke specialiteiten ons land en de streken van ons land in gro tere verbanden kunnen inbrengen. Het betoog, onlangs gehouden door Zeelands E.T.I.-directeur Verburg voor vervoers- deskundigen in Den Haag, was een voor beeld van een economisch-wetenschap- pelijke benadering van dit probleem. Welnu, als in breed verband en op kor ter en langer termijn voor ogen staat wat er zou moeten gebeuren, dan kun nen prioriteiten worden vastgesteld, dan ook kan men planologische maatregelen voorstellen. Dit complex als geheel nu bedoelen wij met de uitdrukking „ruim telijk beleid". Men moet echter constate ren: daaraan ontbreekt nog veel in Ne derland. Tot nu toe heeft zich nog geen ernstige botsing tussen de twee machten voorge daan. doch er is genoeg stof voor een ernstige crisis in de grootste staat van het Arabische schiereiland voorhanden. Indien deze inderdaad uitbreekt, achten waarnemers in Beiroet de uitslag hier van niet twijfelachtig. Zij menen dat koning Saoed dan het onderspit zal del ven en dat het wel eens zo zou kunnen uitlopen dat deze opnieuw, „voor her stel van zijn gezondheid", gedurende lan ge tijd in Europa zal verblijven. Tijdens de begrotingsdebatten in de Rot terdamse gemeenteraad heeft de wet houder voor kunstzaken, mej. mr. J. Zeelenherg meegedeeld, dat met de rege ring overeenstemming is gereikt om te komen tot de stichting van een rijks museum voor moderne kunst in Rot terdam. Als plaats voor dit museum is genoemd het huidige ronde gebouw van het bouwcentrum aan het Weena. Gisteren verklaarde de Duitse staats secretaris van landbouw, Huetten- braeuker, van deze eis te willen af zien in ruil voor een bepaling in de uitvoeringsbesluiten van de rijstver ordening, waarin zowel aan de doel stelling van artikel 39 van het Ver drag van Rome het bereiken van een redelijke levensstandaard voor de landbouwbevolking) als aan artikel 110 (bijdrage tot een harmonische ontwikkeling van de wereldhandel) recht wordt gedaan. Ook de Belgische minister Spaak en de Nederlandse minister prof. Andriessen bepleitten redelijke importmogelijkheden van rijst uit landen buiten de gemeen schap. Bij de verordening voor rundvlees zijn vier delegaties het thans eens met de voorstellen van de Europese commissie om de interventieprijs voor rundvlees te stellen op 93 procent van de oriënta tieprijs. De Duitse bondsrepubliek wenst een hogere interventieprijs om een grotere bescherming te verkrijgen voor zijn pro ducenten bij prijsdalingen op de wereld markt. ming van één polder met één be heer. Italië wenst een om de invoer te lagere interventieprijs stimuleren. Minister j dat Biesheuvel zei van mening te zijn, met „een beetje goede wil" de twee re glementen toch vrij snel kunnen worden opgelost. Ged. Staten van Zeeland streven er naar om met ingang van 1 januari 1965 de reorganisatie van de polders en waterschap pen op Walcheren en in Oost- Z.-Vlaanderen van kracht te doen zijn. Dat deelde gedepu teerde J. M. A. C. van Dongen gistermorgen tijdens de tweede dag van de statenvergadering mee in antwoord op de algemene beschouwingen. De voorstellen van het college die om de ge stelde tijdslimiet te halen, zo mogelijk omstreeks juli van het volgend jaar aan de orde zouden moeten komen gaan in de voeging van de Polder Wal cheren en de Nieuwlandse pol ders; Drie waterschappen voor aan Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen, namelijk de eerste ten westen van het kanaal Terneuzen- Sas van Gent (de Braakman e.o.), het tweede ten oosten van dit kanaal met een grens in de richting van Hulst (Hul ster- en Axeler Ambacht) en het derde ten oosten daar weer \an (de kop van Osse- nisse). De Gedeputeerde verklaarde, dat de commissie thans een interimrapport Gedeputeerde Staten heeft toe gezonden, waaruit het college na be studering tot de conclusie gekomen dat een voorstel voor één groot De heer Van Dongen zei te hopen, dat de minister bij de afhandeling van deze concentratie een grote voort varendheid aan de dag zal leggen. Om te bereiken dat aan het eind van 1965 de zaak in orde zal zijn, is het - nodig om de voorstellen zo snel mo gelijk in de Statenvergadering te kunnen behandelen. waterschap voor Walcheren de beste oplossing zou zijn. Ten aanzien van Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen willen de gedeputeerden de voorstellen van de betreffende commissie om over te gaan tot de vorming van drie waterschappen overnemen. Daarin wil het college, zo lichtte de heer Van Dongen ver volgens toe, ook de calamiteuze pol ders opnemen, zij het, dat G.S. de ad ministratie gesplitst willen houden. richting van: Een geheel nieuw waterschap voor Walcheren, dus samen- De heer Van Dongen betoogde, dat de polderconcentratie van Walcheren 'n bijzonder lange studietijd van de voor dit doel benoemde commissie heeft gevergd. In deze commissie kwamen drie standpunten tot uiting: 1. er moet niets gebeuren; 2. de Nieuw landse polders moeten bij de Polder Walcheren gevoegd worden; 3. de vorming van een geheel nieuwe pol der. Voor de internationale polders en waterschappen sturen Ged. Staten van Zeeland in overleg met het provinciaal bestuur van het Bel gische Oost-Vlaanderen aan op een novum, verklaarde gedepu teerde Van Dongen. Men wil na melijk ook deze polders opnemen in een groot geheel, dus de vor- Voorts deed Gedeputeerde Van Don gen bij de behandeling van het hoofd stuk polders en waterschappen nog enkele mededelingen over de inpol dering van Saeftinge en de dijkver zwaringen. Betreffende Saeftinge merkte de gedeputeerde op, dat een commissie van deskundigen thans zal nagaan of er voldoende argumenten aangevoerd kunnen worden voor een vervroegde behandeling. „Ik ben er van overtuigd, dat dit voor deze des kundigen een heel moeilijke opgaaf zal worden", verzekerde de heer Van Dongen. Tot slot betoogde hij, dat het pro vinciaal bestuur verontrust is over het tempo van de dijkver zwaringen. Gedeputeerde Van Dongen achtte het niet helemaal zeker, dat dit gigantische werk in 1978 tot stand gekomen zal zijn. Hij bepleitte in dit verband een stimulering van de activiteiten uit Zeeland zelf. Gelukkig begint het hier en daar te dagen. Minister Van Aartsen heeft de Kamer een zeehavennota toegezegd: hoera, zouden we haast roepen. Jaren lang is er bij de ambtsvoorganger van deze bewindsman op een dergelijke nota aangedrongen, maar hij vond het niet nodig en daarmee was de zaak afge daan. Maar hóe nodig deze nota in feite is, kwam deze week in het „Reimers- waaldebat" in de Zeeuwse staten naar voren. Er werd van de zijde van gede puteerden gesteld: het gaat hier om een nationaal beleid. Akkoord, maar zulk een nationale beslissing kan alleen wor den genomen als men de zeehavenfunc tie van Nederland in groter verband heeft bestudeerd. Nodig voor het beleid dus is in de eerste plaats een nota, waar in de resultaten van deze studie zijn vervat. Dan kan een besluit worden genomen, dan ook kunnen regionaal (om nog even op ons stokpaard te klim men) de Zeeuwse staten zeggen: wij zijn het met die beslissing al dan niet eens. Het gaat toch niet aan om „zo maar" te besluiten tot de aanleg van een zeehaven. Nog een voorbeeld van het ontbreken van een duidelijk ruimtelijk beleid. Minister Van Aartsen brengt een zeke re temporisatie aan in de uitvoering van de verbetering van het veer Kruiningen- Perkpolder. zonder evenwel rekening te houden met de ontwikkeling in de ka naalzone. Anders gezegd ook de ge deputeerde Van Poelje wees er op de stimuleringsmaatregelen van de ene mi nister worden in rentabiliteit beknot door een andere bewindsman. Hier behoort een betere coördinatie tot stand te ko men dan wel duidelijk te worden gemo tiveerd waarom dit beleid van twee de partementen niet op elkaar kon worden afgesteld. Gedeputeerde Schorer heeft in dit opzicht de opmerking gemaakt, dat het onjuist is dit ruimtelijke beleid in wezen dus een prioriteiten- en coör- dinatie-beleid) onder te brengen (zoals nu het geval is) bij de minister van bouwnijverheid. Een juiste opmerking: een dergelijke belangrijke zaait behoort bij het departement van algemene zaken te berusten: het zou rechtstreeks dan wel via een staatssecretaris behoren te komen onder de verantwoordelijkheid van de voorzitter van de ministerraad. Hij vooral immers is de coördinerende factor in het kabinet, behoort het al thans te zijn. Er komt dus een zeehavennota. Dat kan één van de schaarse zwaluwen zijn, die de lente aankondigen: een zee havenzwaluw als voorbode van de ruim telijke lente. Wie weet wordt het nog een mooie zomer... De veertien geredde mijnwerkers uit Lengede (Did.), die onlangs door de V.V.V. van Groet-Kamperduin waren uitgenodigd om met hun gezinsleden veertien dagen in Groet en Kamperduin te komen logeren hebben, naar de voor zitter van de V.V.V. de heer G. Sleking meedeelde, deze uitnodiging in principe aanvaard. De datum waarop de gezinnen van de mijnwerkers naar Groet zullen komen kon nog niet worden vastgesteld in ver band met het feit dat verschillende hun ner nog onder medische behandeling staan. De mijnwerkers krijgen ook gra tis vervoer heen en terug.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 1