K.LM.-COMMISSARISSEN ZWIJGEN ANGSTVALLIG Nog geen besluit over aftreden Begroting verkeer en waterstaat aanvaard Zeeuwse ongerustheid over de Barendrechtse brug niet weggenomen MINISTER VRAAGT OPENHARTIGHEID, MAAR. Marathon Militair centrum in Austerlitz wordt opgeheven REGERING OVERWEEGT INDONESIË KREDIETGARANTIES TE VERLENEN Geen sprake van temporisering werken op Deltahoogte brengen van dijken NEDERLANDSE BEDRIJVEN BODEN HULP AAN Student was van plan president Kennedy te doden Tweede Kamer op reces WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE. VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Gas en stroom in één hand Onderonsje Aandeelhouders Project van Stork Komst Soebandrio Rode Kruis heeft bemiddeld in passenkwestie STUIVERTJE WISSELEN VAN K.L.M.-FIGUREN BIJ „VREDESTEIN" B.R.-oefening redt te water geraakte automobilist leven ADVIES VERKEERSWET VOORGELEGD AAN GEDEPUTEERDE STATEN Zeehavennota ANTWOORD VAN MINISTER VAN VERKEER EN WATERSTAAT Barendrechtse hrug Zweedse prinses Desiree verloofd 206e jaargang - no. 299 ZEEUWSE COURANT Vrijdag 20 december 1963 Pagina 7 De vergadering van de commis sarissen en gedelegeerd commis sarissen der K.L.M. is gistermid dag geëindigd zonder dat er iets bekend is geworden over het geen is besproken. Er werd na afloop van de middagvergade ring, die langer duurde dan men hier en daar had verwacht geen communiqué verstrekt. De af tredende president-commissaris dr. ir. F. Q. den Hollander wei gerde bovendien gisteravond de pers te woord te staan. Er mag welhaast worden aange nomen dat de raad, mede naar aan leiding van hetgeen in de Tweede Kamer door kamerleden en door de minister is gezegd, direct na af loop der vergadering de minister op de hoogte zou hébben gesteld van het resultaat van het aan de pre sident-commissaris gedane ver zoek om te beslissen over aanblij ven of aftreden. Eveneens kan het haast niet anders, om de minister zou direct daarna bekendheid heb ben laten geven aan dat resultaat. Het militaire herstel- en oefencentrum in Austerlitz zal binnenkort worden op geheven. In dit herstel- en oefencentrum van de militair-geneeskundige dienst werden tot nu toe militairen onderge bracht die aanpassingsmoeilijkheden in de krijgsmacht bleken te hebben. Met een speciale therapie trachtte men deze militairen alsnog geschikt te maken voor de militaire dienst. De staatssecretaris van de Koninklijke Landmacht, de heer Haex, heeft nu be sloten dat deze categorie militairen in het vervolg niet meer in dienst zal blij ven, doch zo spoedig mogelijk wordt te ruggegeven aan de burgermaatschappij. De maatregel zal als meekomende bate hebben dat de exploitatiekosten van de militair-geneeskundige dienst vermin derd zullen worden. In het H.O.C. te Austerlitz worden militairen van de Ko ninklijke Landmacht en van de lucht macht verpleegd. In de loop van de middag hadden, met een tussenruimte van ongeveer een half uur, achtereenvolgens de heer M. Ruppert en ir. Th. P. Tromp de vergadering verlaten. Na afloop van de vergadering bleven Nu het laatste tot dusver niet is geschied, is het niet onwaarschijn lijk dat de raad wellicht nogmaals in vergadering bijeen zal komen. Van geen enkele kant kon hierover echter een bevestiging worden ver kregen. Omstreeks twee uur begon in het hoofd kantoor van de K.L.M. de vergadering van commissarissen en gedelegeerd com missarissen. Daaraan was 's ochtends een vergadering van gedelegeerd com missarissen vooraf gegaan. Beide verga deringen werden geleid door dr. ir. F. Q. den Hollander. Van de gedelegeerd commissarissen wa ren niet aanwezig prins Bernhard en jhr. mr. E. van Lennep. In de middagvergadering was bovendien niet aanwezig de heer W. H. ue Monchy. de heren Den Hollander, mr. A. H. C. Gieben en prof. mr. P. Lieftinck te zamen in de vergaderzaal achter. Mr. C. J. G. J. Vinkesteyn, secretaris generaal van het ministerie van verkeer en waterstaat en in die hoedanigheid door de minister aangewezen als lid van de raad van commissarissen, woonde de middagvergadering niet bij. Commissarissen van de K.L.M. worden door de aandeelhouders Benoemd op voordracht van houders van prioriteits aandelen. Die prioriteitsaandelen zijn voor een deel in handen van de staat én voor een ander deel in die van particulie ren (oprichters). De afspraak bestaat en daarvan vindt men ook de weerslag in de statuten, dat de kleinst mogelijke meerderheid van de commissarissen wordt benoemd op voor dracht van de staat en de grootst moge lijke minderheid op voordracht van de particulieren die prioriteitsaandelen be zitten. Niet alleen voor de benoeming, maar ook voor het ontslagnemen van commissa rissen is een formeel besluit van de aan deelhoudersvergadering nodig, die ir het laatstbedoelde geval ook decharge moet verlenen. MISSIE TEVREDEN NAAR DJAKARTA TERUG (Van onze Haagse redactie) De Indonesische handelsmissie, die na een bezoek van enkele weken aan Nederland en enkele andere Europese landen, vandaag naar Djakarta terugvliegt, is bijzonder tevreden over de handelscontrac ten, die hier gelegd zijn. „Onze verwachtingen voor Nederland zijn verre overtroffen", was gisteren het oordeel van waarnemend delegatieleider dr. Harsono. Zijn optimisme bétrof met name het afrondende gesprek, dat de missie gisterochtend voerde met minis ter-president Marijnen en staatssecreta ris Diepenhorst van buitenlandse zaken. Het belangrijkste punt dat daarbij werd aangeroerd was de kwestie van de even tuele kredietgaranties door de Neder landse regering. „Wij zijn bijzonder hoopvol op dit punt", was het vage com mentaar van dr. Harsono. Geruchten in Den Haag willen, dat de regering in principe bereid is langlopen de kredietgaranties aan Nederlandse on dernemingen te verlenen. Ook denkt de regering er over om volgend jaar een deel van de multilaterale ontwikkelings hulp te bestemmen voor projecten in In donesië. Deze bilaterale hulp zou dan, zoals met name door Duitsland en Frankrijk gebeurt, bedoeld zijn als een extra steun voor het Nederlandse be drijfsleven, een soort goodwill dus. Nederlandse firma's hebben in grote getale gereageerd op het Indonesi sche verzoek om te helpen bij het her stel van de bestaande, maar verou- derde fabrieken, waarvan de meeste indertijd door Nederland geleverd; zijn. Bovendien heeft o.m. Stork voor stellen gedaan om gehele nieuwe fa- brieksinstallaties te leveren, waarbij ook een plan voor een palmoliepro ject is ontwikkeld. Ook op het vlak van de technische sa menwerking zijn projecten ontwikkeld. Zo is met de Nederlandse regering over eengekomen, dat bepaalde experts en academici naar Indonesië kunnen ko men om het land bij te staan bij de eco nomische ontwikkeling. Ingenieurs uit Wageningen, die tropische landbouw hebben gestudeerd, kunnen hun practi cum in Indonesië doorlopen. Anderzijds komen Indonesische technici naar ons land om hier een extra scholing te on dergaan. Van Nederlandse zijde is ook een voor stel gekomen om in Bandoeng een „bouwcentrum" te stichten. Indonesische en Nederlandse experts zullen daar dan gezamenlijke studies kunnen verrich ten en projecten opzetten voor de ont wikkelingslanden in Zuid-Oost-Azië, in het bijzonder voor Indonesië. tn de Zeeuwse gemeenten is. zoals in alle gemeenten in Nederlanddon- I deruagmorgen om half elf de grondwetherziening 1963 plechtig afgekon- iigd. De herziening betrof de bepalingen betreffende de troonopvolging de aanpassing van de grondwet aan de situatie die is ontstaan in verband I met Nieuw-Guinea, de verlaging van het actief kiesrecht van 23 tot 21 I laar en de verlaging van de leeftijd, vereist voor het lidmaatschap van de Tweede Kamer van de Staten-Generaal van 30 tot 25 jaar. In de ene gemeente werd de herziening afgekondigd in het gemeentehuisin de an- lere voor het gemeentehuis. Een vaste plaats was niet voorgeschreven. Wet moest de plaats voor het publiek toegankelijk zijn. I Op de foto: de afkondiging van de grondwet in het Goese gemeentehuis looi burgemeester mr. F. G. A Huber. (Foto P.Z.C.) HuiasaiiHiiiiiBi'HeuiiBuiiiiiiiiiiiiaiiiiiiiciiiiiuiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiitHiiuiiiiiiimiiHiiiiiiBuiaiitiJiiiiiiaiiiiiiituuiiiaHiiitiiiiHiiiimiiiiiiHiHoiHmiiuaiiiiuiri Volgens dr. Harsono kan de bekrachti ging door de Indonesische regering van de door de missie gesloten contracten in januari worden verwacht. Begin januari vertrekken reeds vele Nederlandse on dernemers en deskundigen naar Indone sië om de projecten nader uit te werken. Het wordt niet uitgesloten geacht, dat minister Soebandrio, die reeds dit najaar een bezoek aan Nederland zou brengen, naar Den Haag komt zodra de overeen komsten zijn bekrachtigd. Gisteren is te Genève van welingelichte zijde vernomen dat het internationale comité van het Rode Kruis de feitelijke bemiddelaar is geweest bij het tot stand komen van de „passenovereenkomst van Berlijn". Het heeft zich daarvoor reeds vanaf eind 1961 ingespannen, doch eerst enige we ken geleden werd hierop in Oost-Berlijn gereageerd. Hieraan werd toegevoegd dat er aanwij zingen bestaan dat de Oostduitse rege ring ook na vijf januari a.s. zal toestaan dat West-Berlijners hun bloedverwanten in Oost-Berlijn bezoeken. Dit zal echter alleen het geval zijn indien blijkt dat het thans toegestane bezoek geen politiek- nadelige uitwerking voor het Oostduitse bewind heeft. (Van onze Haagse redactie) De huidige president-directeur van de K.L.M., mr. H. Albarda, heeft wegens drukke werkzaam heden besloten zijn functie als president-commissaris van de rubberfabrieken Vredestein neer te leggen. Merkwaardigerwijs wordt hij opgevolgd door dr. ir. F. Q. den Hollander, thans vice- voorzitter van de raad van com missarissen. Mr. Albarda wenst zich „voor de volle honderd procent" te gaan wijden aan zijn taak bij de K.L.M. Dr. Den Hollander daarentegen krijgt wat meer vrije tijd nu zijn aftreden als president-commissa ris van de K.L.M. vrijwel zeker lijkt. De heer Albarda blijft wel als gewoon commissaris aan het concern Vredestein verbonden. uinuuiraiiuiiiiiiiniiiiiiiimiiiiiiiiiiiiHiiiaiiiiiiiiiiiiiiitiiiuiiiiiiiiiiiiuii Op beschuldiging het leven van wijlen president Kennedy tc hebben bedreigd is gisteren in Fort Worth (Texas) ge arresteerd de 21-jarige student aan het Ariington staatscollege aldaar Russell Wenee MeLarry. Hij had een gedeeltelijke dagtaak in een gebouw in Dallas nabij de plaats waar president Kennedy op de dag van zijn overlijden, 22 november, zou spre ken. Alvorens in staat van beschuldiging te worden gesteld was MeLarry door agen ten van de geheime dienst en onder minister van justitie Hughes verhoord. Volgens de aanklacht tegen de student, ondertekend door de agent van de gehei me dienst Kunkel, had MeLarry op 21 november gedreigd het leven te nemen van en lichamelijk letsel toe te brengen aan John F. Kennedy, toen president van de Verenigde Staten. Hij zou ge zegd hebben dat hij werkzaam was na bij de plaats in Dallas waar de presi dent het woord zou voeren en dat hij met een geweer op de president zou wachten ten einde hem te doden. MeLarry zou deze bedreiging in aanwe zigheid 'van getuigen hebben geuit. Bij zijn arrestatie gaf hij als zijn beroep monteur op. Hij bezocht 's avonds het college. Prins Rainier is donderdagmiddag in Delfzijl aan boord van zijn nieu we jacht „Albecaro" gegaan. Om vier uur koos het schip zee. Een et maal later ivordt het in Vlissingen verwacht. Foto: Tijdens een sneeuwstorm ging prins Rainier aan boord van zijn schip. (Voor meer nieuws zie pagina 2). Doortastend optreden van een B.B.- groep uit Beerta heeft gistermorgen ver moedelijk het leven gered van de 45-ja- rige Amsterdamse gemeenteambtenaar VV. K. K. was met zijn au'o in Kloosterveen (gem. Assen) geslipt en in de Smilder- vaart geschoten. De B.B.-groep die on der aanvoering van burgemeester E. de Haan op weg was naar een tweedaagse oefening in Steenwijkerwold, passeerde kort na het ongeluk de plaats van het ongeluk. Zij slaagden erin de auto die gedeeltelijk boveii het ijs uitstak, om hoog te takelen. De reddingsploeg kon daarbij de speciale touwuitrusting met succes beproeven, want binnen zeven mi nuten was de reeds bewusteloze bestuur der uit zijn benauwde positie bevrijd. Door toepassing van kunstmatige adem haling en hartmassage slaagden de E. H.B.O.-leden van de groep erin de adem haling van het slachtoffer weer op gang te krijgen. Hoewel de toestand van de heer K. nog geruime tijd kritiek was, trad later verbetering in. Waarschijnlijk heeft het snelle optreden van de Oost- Groningse B.B.-ers hem het leven gered. De man is thans buiten levensgevaar. 9 Bi) opgravingen in het paleis van Cyrus, de grondvester van het Perzische rijk, zijn ongeveer 200 gouden sieraden, waaronder oorringen, armbanden en halskettingen, ge vonden. De resten van het paleis liggen te Parssagadae bij Sjiraz in zuidwest Perzië. De sieraden dateren uit omstreeks 522 voor Christus, (Van onze parlementaire redacteur) De Tweede Kamer heeft gisteren de begroting van verkeer en wa terstaat voor 1964 en het begro tingshoofdstuk hoge colleges van staat zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. De minister verklaarde in zijn antwoord1 nog, dat in 1962 ongeveer dertig pro cent van de motorrijtuigenbelasting en de bijzondere heffing op benzine is be steed voor de aanleg en het onderhoud van rijkswegen. Ook had men gevraagd, hoe de minister denkt over de instelling van een wegenfonds. Het antwoord liet aan duidelijkheid niets te wensen over. De minister voelt er niets voor, omdat bij het bestaan van een autonoom we genfonds de afweging van prioriteiten in het geheel der rijksuitgaven niet meer mogelijk is ten aanzien van de wegen. De verkeersveiligheid besprekend zei de minister, dat hij zou overwegen het ad vies van prof. Belinfante over een nieu we wegenverkeerswet aan de vaste commissie uit de Kamer voor te leggen en er het oordeel over te vragen van Ge deputeerde Staten der verschillende pro vincies. De beperking van de zogenaamde kruipauto's noemde de bewindsman noodzakelijk. Hij zal na het advies van de commissie veiligheid wegver keer, zijn standpunt bepalen. Aan de controverse tussen de Vereniging voor Veilig Verkeer en de Neder landse Vereniging ter Bescherming van Voetgangers, vooral ten aanzien van de verkeersopvoeding van kleu ters, wil de minister zo spoedig mo gelijk een eind gemaakt zien. Er wordt daarom getracht van de kant van de overheid te bemiddelen. De minister is geen voorstander van het invoeren van de verschillende maximum snelheden naar het type van de weg, verklaarde hij. Hij had geen bezwaar te gen het voorschrijven van een minimum snelheid voor autowegen. De problemen die er mee samenhangen moeten echter eerst nauwkeurig worden bestudeerd. Het aantal verkeersongevallen is in de eerste acht maanden van 1963 terug gelopen. Het aantal doden bedroeg toen 88 procent van het aantal in de overeen komstige periode van 1962. Over de mel- dingsposten langs de weg vindt dezer dagen nog overleg plaats. Het viel op gisteren tijdens de „begro- tingsmarafhon" in de Zeeuwse sta ten: er bestond een wat gereserveerde stemming jegens het vroegere Kreekrak- plan, tegenwoordig (heel Zeeuws) „Rei- merswaalplan" genoemd. Men weet waar het hier om gaat: het oorspronkelijke Kreekrakplan van Brabant is enige ma len (op papier) verhuisd en nu onderge bracht alles nog steeds op papier in de Oosterschelde, ongeveer op de plaats waar in het verleden het land van Reimersvvaal heeft gelegen. Dit project wordt op dit ogenblik door een werk groep bestudeerd op verzoek van de mi nister van verkeer en waterstaat. De ambtsvoorganger van de huidige be windsman heeft destijds meegedeeld, dat wellicht na 1978 de uitvoering van dit havenplan (met een toegang bij Waarde) inderdaad kan worden overwogen. Van Brabantse kant nu wordt echter flinke pressie uitgeoefend om reeds nu beslis singen over deze uitvoering te krijgen: men spreekt daar van een gerechtvaar digd verlangen naar een Brabantse zee haven. Welnu, over dit plan -een pro ject op Zeeuws grondgebied werd gis teren (naar het ons voorkwam) met re serve gesproken. Twee statenleden met name (de heren Van der Peijl en Schlingemaim) hielden een betoog, waarin zijn stelden dat óók Zeelands staten over dit hele project een uitspraak behoorden te doen. De vraag werd door de heer Van der Peijl exact gesteld: „Willen wij dit plan in de ontwikkeling van Zeeland betrek ken?" Gedeputeerde Schorer gaf een ge nuanceerd antwoord: hij erkende, dat op dit ogenblik nog niet kon worden vastge steld, dat het Reimerswaalplan noaig zal zijn daarvoor moeten heel wat meer gegevens ter tafel ko men, zoals ook de heer Van der Peijl had betoogd maar te vens maakte hij dui delijk dat deze beslis sing een nationale beslissing is. Met an dere woorden: het al of niet doorgaan van het Reimerswaalplan is in de eerste plaats een aangelegenheid van nationaal ruimtelijk beleid. ftantlijn De minister kondigde een zeehavennota aan, die betrekking heeft op de haven bekkens in Nederland. Hierin zullen ge gevens en prognoses zijn opgenomen. De Tweede Kamer is tot 28 januari op reces gegaan. De ongerustheid, die hij vele le- den van de Tweede Kamer be staat ten aanzien van de brug- verbinding over de Oude Maas de laatste schakel in de toe komstige nieuwe wegverbinding van Zeeland over de Ooster- seheldebrug en de Haringvliet brug naar de randstad Holland is gisteren niet weggenomen door de minister van verkeer en waterstaat, de heer J. van Aart- sen. In zijn antwoord op de al gemene beschouwingen bij de begroting van verkeer en water- staat, kwam hij niet verder dan de toezegging: „Ik kan de verzekering geven, dat ik een spoedige uitvoering van de nieu we brug bij Heinenoord zal be vorderen". Ook ten aanzien van een vaste verbinding over of onder de Westerschelde week hij niet af van zijn eerder in de memorie van antwoord geuite mening: „Technisch wel uitvoerbaar, maar pas rendabel in een ver verwijderde toekomst. Duidelijk liet de heer Van Aartsen ook merken, dat het rapport van het E.T.I. voor Zee huid over deze zaak zijn oorspronkelijke me ning allerminst aan het wanke len heeft gebracht. En waarschijnlijk heeft ook het andere geschrift uit Zeeland voorlopig weinig indruk op deze water staatsminister gemaakt: het adres van de Zeeuwse vis sers aan de Neder'andse rege ring, opgesteld in de protestver gadering van „Zevibel" op 9 december jl. in. Middelburg. „Twee verlangens van de Zeeuw_ se vissers zijn in ieder geval on mogelijk", zo stelde hij onom wonden. „Namelijk het schep pen van mogelijkheden voor het instandhouden van de oester- en mosselcultuur alsmede een hernieuwd onderzoek naar het kunstmatig kweken van oes ters". Niettemin was hij ten aanzien van een ander Zeeuws behang wél optimistisch gestemd: er is geen sprake van temporisering van de werken, die nodig zijn voor het op Deltahoogte bren gen van de bestaande zeewerin gen. „Het streven voor heel het Deltagebied en ook voor de zee weringen daarbuiten blijft ge richt op 1978", zo liet hij de kamerleden weten. Een suggestie van mevrouw S. V. van Someren-Downer (v.v.d.) gaf de minister gelegenheid de zaak van de stokoude hefbrug bij Barendrecht vooi-zichtig ie benaderen. Dit libera le kamerlid had namelijk gesteld, dat verschillende grote objecten wel licht eerder gerealiseerd konden worden als er meer toestemming tot tolheffing gegeven zou worden. De minister was echter gedwongen me vrouw Van Someren te wijzen op de gevolgen, die dit systeem voor het rijk en met name voor het depar tement van verkeer en waterstaat heeft: aansluitende wegen komen bij voorbeeld ten laste van het rijk. En in dit verband wees hij op de bouw van de bruggen over de Oosterschel de en het Haringvliet. Ook hier is rijkswaterstaat voor de taak gesteld de aansluitende wegen alsmede de bouw van een nieuwe brug over de Oude Maas voor zijn rekening te ne men. „En vaak zijn voor die aanvul lende werken bedragen nodig, die een veelvoud zijn van de kosten, die nood zakelijk zijn voor de brug", aldus de minister. En hij voegde er in het algemeen nog aan toe: „Soms is het technisch en financieel onmogelijk die aansluitende werken binnen en kele jaren tot stand te brengen". Niettemin wilde hij tóch een toezeg ging doen: „Ik kan de verzekering geven, dat ik een spoedige uitvoe ring van de brug bij Heinenoord zal bevorderen". Later noemde de heer Van Aartsen nogmaals de brug bij Barendrecht toen hij een vraag van mr. W. Aan- tjes (a.r.) beantwoordde. Dit ka merlid had de minister erop geat tendeerd, dat de waarde van vele goede wegen wordt verminderd door een flessehals. „Dat moet inderdaad zoveel mogelijk en zo snel mogelijk (Zie slot pag. 2 kol. 3) Er valt voor deze opvatting veel te zeggen: zij plaatst de verantwoorde lijkheid inderdaad waar zij hoort. Maar toch veroorloven wij ons een kantteke ning bij het betoog van de heer Schorer: de omstandigheid dat deze beslissing op nationaal niveau moet worden genomen staat naar onze mening niet in de weg, dat de staten van Zeeland aan de me ningsvorming r'eelnemen vóórdat het besluit in Den Haag valt. Minister Van Aartsen heeft gisteren in de Kamer toe gezegd, dat het rapport van de werk groep, die deze zaak in studie heeft, aan de Kamer zal worden overgelegd. Het komt ons voor, dat ook de staten van Zeeland dit rapport in handen behoren te krijgen om daarover een mening te kunnen formuleren. Deze mening kan dan een rol spelen in de gehele gedach- tenwisseling, die uiteindelijk tot besluit vorming zal leiden. Wij zijn het met de heer Schorer eens: het beslissingsniveau is nationaal. Maar om tot het besluit te kunnen geraken is in Den Haag bekend heid met de opvatting van de streek (vertegenwoordigd in de staten) nodig. Er zal derhalve naar onze mening te eniger tijd over dit Reimerswaalplan een debat ten principale moeten worden ge houden. Voor geïnteresseerden was gisteren ook van belang de discussie over de pro vinciale griffie, een punt door de heren Westerhout en Van der Peijl aangesne den. De eerste benaderde dit punt breed en algemeen: is de organisatie van het provinciaal apparaat (griffie inclusief diensten en stichtingen) wel aangepast aan de eisen van de huidige tijd De tweede stelde es~> argeloze, maar in we zen enigszins p~ aïïte vraag: hij infor meerde ér naar welke functie de griffier der staten in de Werkgroep Deltazaken innam. De pikanterie zat er namelijk hierin, dat kennelijk vrijwel niemand wist dat deze functionaris lid van de werkgroep was. Blijkbaar bestond daar over bovendien geen algemene eenstem migheid: de heer Schorer maakte ten minste bij de beantwoording de opmer king. dat men er over van mening kan verschillen of dit lidmaatschap juist is of niet. Waarop de vragensteller vrij droog interrumpeerde, dat hij dit niet aan de orde had gesteld In ieder ge val kwam vast te staan: sinds kort is de griffier der staten lid van de Werkgroep Deltazaken. De heer Westerhout kreeg een duide lijk antwoord van gedeputeerde Schorer: de organisatie van de griffie wordt opnieuw bekeken en daarbij zal ook de voorlichting (waarnaar ook an dere leden hadden gevraagd) aan de orde komen. Een verheugend bericht. Men kon de laatste tijd buiten de Abdij nogal eens de mening horen verkondigen, dat het dringend nodig was deze organisatie eens od de filing te zetten. Gedeputeerden ziin h~kbaar dezelfde mening toege daan. Drie statenleden vielen naar onze me ning gisteren tiidens de debatten in het bijzonder op: de heren Van der Peijl, Schlingemann en Westerhout. Zij vooral zagen kans hun algemene beschouwin gen te houden vanuit een brede achter grond. zij toonden bepaalde verbanden aan en leverden aldus een opvallende bij drage tot de discussies. De eerste twee troffen ons door de duidelijke systema tiek in hun betoog, de heer Westerhout viel (zoals meestal) op door de onna volgbare manier, waarop hij regerings partner en oppositie samen is. Immers, in de staten behoort hij tot de „rege ringspartij", in de landspolitiek is hij op posant. Het combineren van deze beide zaken doet hij met een verbluffend ge mak: gedeputeerden hartelijk prijzend spuit hij tevens azijn naar het kabinet Vandaag gaat de Zeeuwse marathon verder: het college behoeft voor zover het er nu uitziet niet bang te zijn. Het komt met vlag en wimpel over de eindstreep. Eindelijk eens een wed strijd. die niet door Hein Cujé wordt ge wonnen Het Zweedse hof heeft bekendgemaakt dat prinses Desiree zich heeft verloofd met de Zweedse baron Niclas Silfver- schioeld. Prinses Desiree Elisabet Sibylla, 25 jaar, is de dochter van wijlen kroonprins Gus- taaf Adolf en zijn vrouw Sibylla. Desiree is het eerste vrouwelijk lid van de fami lie Bernadotte dat gaat trouwen met iemand, die niet van koninklijke bloede is.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 1