Naar Soekoemaland Loting Europese cup stimulans voor PSV Tweede helft competitie voor Swift nog zwaarder Biljartwedstrijd voor landelijke finale in Ovezande MIDDELBURG WON VERRASSEND VAN GOES IN HOOFDKLAS VLISSINGEN VASTER AAN KOP JONG AMBON II AAN DE STAART E.M.M. moet van Haagse Hellas kunnen winnen Z aalhandbaltoernooi voor scholen Maximale winst voor Avanti SAMMY wil naar Durban (XXII) POSITIE AAN KOP VERSTEVIGEN Zeeuwse damcompetitie Goes en Middelburg gelijk aantal punten BADM1NTONCOMPET1T1E Ajax op verlies tegen NAC? PROGRAMMA Eerste klas Winnende kolom 1 X X X i Xj X X X X X X X X Uitslagen DONDERDAG 19 DECEMBER 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 ™™"g™™n""""flWnrnn>»nnKiigiinMnnniimimmmmm»nwin»H«rnrnrmrnimi«iiTmmi(«»»r Ik dacht dat U wel wat zou willen weten", zei Sammy, die zich voor het eerst trots begon te voelen. Gek, deze man wilde hij alles vertel len, maar hij stelde maar steeds niet de goede vragen. „Ik maak geen lolletjes. Eerlijk niet. Ik zweer het". „Durban, hé?", zei Cocky Wain- wright. „Je hebt gelijk. Ik wil het weten. En weet je wat ik altijd doe als ik ergens achter wil komen „Nou, wat dan?", zei Sammy. „Dan ga ik er eens over slapen. En het is hoog tijd, dat je zelf ook eens gaat slapen", zei Cocky Wainwright. „Vooruit", en hjj bracht Sammy naar de Bedford, waar een van de Kavirondo's tegen de jongen grijnsde met blikkerende tanden, hem over de achterklep tilde en wees op een stromatras, die voor hem was klaar gelegd. Sammy ging liggen, terwijl hij brandde van verlangen om Cocky te antwoorden op alle vragen, die de man maar kon stellen. De neger trok een deken over de jongen. „Je ligt er net zo lekker bij als een luis op een zeer hoofd", zei de oude man. „Maar luister eens even, maat. Over twee uur gaan we er vandoor en dan moet je maar niet schrikken als je wakker wordt van het geduid van Vreemd, maar deze man wilde hij alles wel ver tellen. de motor. Het zal wel een beetje hobbelen, maar mijn jongens zijn bij je en er kan je niets gebeuren. We rijden de hele nacht door en morgen de hele dag ook. Maar als het licht wordt, kom je maar bij mij in de cabine zitten. Dan kun je wat van de wereld zien". Toen liet hij Sammy alleen. De jongen lag met een arm achter zijn hoofd; hij begreep er niets meer van. Hij wilde Cocky Wainwright alles vertellen nou, bijna alles. Zijn geest ontweek de gedachte aan de Syriër. Daarover was hij alles vergeten, echt waar, en daarom kon hij er toch niemand iets over vertellen? Die witte mieren waren erg lekker, maar hij zou ze in 't vervolg witte pinda's noemen. En, o hemel, Durban was nog zo ver weg. Op deze manier zou hij al heed oud zijn als hij er eindelijk aankwam. Sammy sukkelde la slaap en werd twee uur later wak ker, toen de Wasoekoema's achter in de vrachtwagen klommen en praatten en lachten, terwijl ze de bagage in de ruime laadbak stouwden en er zelf een plaatsje zochten. De motor begon te draaien en toen slingerde en hobbelde de auto door de wildernis naar het zuid oosten. De duisternis viel in en Cocky Wainwraight reed bij het licht van de sterren. Om één uur in de nacht bereikten ze een weg. Ze kwamen langs koffie plantages, reden met brullende motor door Tororo, door Kalamega, Kericho en Kisii. Tegen half zes waren ze in Tanganjika. Voordat ze aan Tarime kwamen, verliet Cocky de weg weer, moe, maar zeer tevreden. Nadat ze nog een uur door het terrein hadden gereden, kwamen ze aan de oevers van de rivier de Mara. Cocky klom stijf uit de cabine samen met de Kavirondo's en liet de achterklep met een klap openvallen. „Vooruit, strek de benen, struikrovers!", zei hij. „Ik wil ontbijten en schiet een beetje op". Het ontbijt bestond uit maispap, gesmoorde lever en sterke zoete koffie en Sammy vond, dat dit het lekker ste ontbijt was, dat hij ooit in zijn leven had gehad. Na het ontbijt ging Cocky slapen met zijn mond open en zijn hoed over zijn ogen getrokken; en intussen keek Sammy toe hoe de Wasoekoema's in het struikgewas aan het wroeten waren en hijgend en zwoegend terug kwamen met iets dat eruit zag als een groot podium van planken en houtblokken, die waren bevestigd op olievaten. T Tet was een vlot en Cocky werd wakker nadat de mannen het in het water hadden gesleept. Aan de andere oever verschenen ook Wasoekoema's. Cocky met Sammy naast hem in de cabine, reed de Bedford langs de hellende oever op het vlot en de wielen werden aan de bodem vastgemaakt. Toen staken ze de rivier over, waarbij het vlot met een brede boog stroomafwaarts dreef naar de overkant, aan touwen, die de inboorlingen daar vasthielden. Ze stieten op de andere oever met een bons, die Sammy aan het schrikken maakte; maar er gebeurde niets. Ze reden weer van het vlot af en het werd door de Wasoekoema's weer verstopt. „Dit is de geheime deur van Wainwright naar Soekoe maland", zei Cocky. „Nu moesten we maar eens naar de benzinepomp gaan". De oorspronkelijke groep verzamelde zich, klom in de auto en Cocky reed een half uur verder door het terrein. Toen hij stilhield keek Sammy uit naar een benzine pomp, maar hij kon niets ontdekken. Drie Wasoekoema's sprongen uit de wagen en verdwenen uit het gezicht. Ze kwamen al heel gauw terug en droegen ieder een paar grote benzineblikken. „In de eerste wereldoorlog hadden de moffen in Soekoe maland driehonderdvijftigduizend liter opgeslagen op twee plaatsen", zei Cocky. „Ik heb de zaak een beetje herverdeeld, zou je kunnen J**ggen. Ik heb in veertig jaar geen liter benzine ge kocht". Ze reden de hele dag naar het zuiden en stopten alleen zo nu en dan even. Cocky reed zelfs verder in de mid daghitte. „Ik heb een afspraak In het zuiden", zei hjj. „Mijn maat kan daar elke dag zijn. We kunnen hem toch niet mis lopen, nietwaar? En dan gaat het weer naar het noor den om mjjn vriend de Wandorobo op te halen, die goeie ouwe zwerver. Maar voor het zover is moeten we eens kijken wat we met jou doen, ouwe jongen". Cocky was in een spraakzame bui, maar hjj liet nog steeds na om Sammy ook maar iets over hemzelf te vragen. Sammy kon zo langzamerhand zjjn verhaal niet meer voor zich houden. Maar in plaats dat hij kon ver tellen, was hij gedwongen naar Cocky te luisteren. Mijn vader kwam elke zaterdagavond dronken thuis en dan sloeg hjj mijn moeder, dat de stukken eraf vlogen", zei Cocky. „En wij als kinderen zaten erbij te beven onder de keukentafel. Ik zal dertien of veertien jaar geweest zijn, groot voor mijn leeftijd, toen ik hem zei, dat hij zijn handen thuis moest houden. „Blijf met je handen van moeder af?", zei ik tegen hem. „Wat?", zegt hij. „Heb je.het tegen mij of smoes je in jezelf, klein kreng?" Ik was niet klein. Ik had al twee jaar op een boerderij gewerkt en ik kon net zo goed hooi opsteken als een grote kerel en ik zeg tegen hem: „Je moet haar met rust laten". „Nou, hij gaf me er een met zijn vlakke hand, zo hard, dat ik opzij viel, uitgleed en met m'n kop tegen de mangel sloeg. Toen ik overeind kwam deed hij zijn broeksriem af om me ermee van langs te geven. Ik nam de kin derstoel dat was zo'n grote houten en ik stootte hem met de poten in zijn buik, zodat zijn broek ervan afzakte. En toen gaf ik hem er een drepn mee op zijn kop en maakte dat ik wegkwam. Sinds die tijd ben ik nooit meer terug geweest". „Gut", zei Sammy nieuwsgierig. „Denkt U, dat U hem hebt doodgeslagen?" „Dat betwijfel ik", zei Cocky. „Dat betwijfel ik heel sterk. Zijn kop was zo hard als mahoniehout, van zijn ene oor tot het andere. Hij had er dwars mee door een muur kunnen lopen. De duvel mag me zelf komen halen als het niet waar is". Cocky neuriede een tijdje: Adee zur guten Nacht; toen zei hij tegen Sammy, zo maar, langs zijn neus weg: „Jij hebt toch ook niet zoiets gedaan? Weet je, omdat we allebei zijn weggelopen, dacht ik, dat het misschien op dezelfde manier gebeurd zou zijn". Sammy zei gretig: „Oh nee. Mijn pappie en mammie zijn omgekomen". „Ga weg" zei Cocky, terwijl hij deed alsof hij alleen maar oppervlakkig belangstelde in de woorden van de jongen. „Zal ik U vertellen wat er met me is gebeurd sinds ik uit Port Said ben weggegaan?", zei de jongen begerig. „Als je dat wilt" zei Cocky onverschillig. En zo vertelde Sammy aan Cocky Wainwright al zijn avonturen, behalve de episode met de Syriër. Cocky verborg zijn groeiende verbazing achter een masker van verveling, waarbij hij werd geholpen door de nood zaak om vóór de vrachtwagen op de grond te kijken. „Zo, zo, zo", zei hij toen Sammy zijn verhaal ten slotte had beëindigd. „Jij bent wat je noemt een vliegende vogel, wis en waarachtig. Jij bent me er een!" Hij grin nikte. „Nou en of, jij bent me er een!" Maar er was nog iets, dacht hij, iets dat die kleine snui ter niet wilde vertellen. Maar, hij had het in elk geval niet gemakkelijk gehad. „Je zou er het beste aan doen om nog maar een beetje bij mij te blijven", zei Cocky. „Om te beginnen moet je flink te bikken hebben en bovendien moet je nog een paar dingen leren. En dan zullen we eens kijken wat we zien, zoals de huisknecht zei, toen hij door het sleutelgat loerde". In de vroege avond kwamen ze aan een meer. Het was een watervlakte zó blauw, dat men het bijna niet zou geloven, een kleine twintig kilometer lang, omzoomd door vrjj dik struikgewas en hoge bomen en met rietkragen langs de oevers, waar nijlpaarden rond- ploeterden op de ondiepe plekken. Sammy kon helemaal geen mensen ontdekken en toen ze de oever van het meer volgden op een afstand op de hoger gelegen gron den, zag hij buffels en koedoes en kongoni's en impala's, zebra's en giraffen en allerlei andere soorten wild, die Cocky aanwees, terwijl ze verder trokken. Hier", zei Cocky, „is het kleine wonderland van Wainwright". Hij wees over zijn linkerschouder naar het noordoosten. Kijk daar, die kant op", zei hij. „Zie je daar helemaal in de verte die rij heuvels, precies op de horizon?" Sammy kon ze maar net ontwaren, een violette streep heel ver weg. „Dat is Serengeti", zei Cocky, „en nog verder naar het noordoosten, achter die heuvels, is Ngorongoro. Dat is die verwenste voorstad van Nairobi, dat wil zeggen Terwijl Cocky met gespeelde onverschilligheid luisterde, vertelde Sammy zijn verhaal. praktisch een voorstad, het is vandaar maar een paar honderd kilometer naar die grote stad. Maar er ligt een honderd kilometer vergiftigd vliegenland tussen ons en de rug van de Serengeti, jongen, en dit kleine stukje paradijs hier is speciaal voor mij gemaakt. Er is fruit in het struikgewas, en vlees loopt rond, je hoeft het maar te nemen, en er is water in het meer en er is nog een klein benzinemeertje in blikken, niet ver hier van daan; de jacht is hier bijna zoals het vroeger was in de goeie ouwe tijd, en de visvangst is ook niet gek. Als je hier een jaar of twee zou blijven, zou je flink wat aan komen". Er kwam een gejaagde blik in Sammy's ogen. „Oh, dat zou ik heel graag", zei hij, „heus waar. Maar..." Cocky zei snel: „Tuurlijk, dat vergat ik. Op weg naar Durban, hé? Je moet op zo'n ouwe stomkop als ik ben maar niet letten..Ik heb een kop als een zeef. Maar je zou misschien terug kunnen komen voor de vakantie". Korte tijd later reden ze een groepering van hoge bomen binnen. Op een open plek zag Sammy een Land Rover staan, en gedurende één verschrikkelijk ogenblik dacht hij, dat de hele reis een hinderlaag was geweest, dat het Predappio's Land Rover was en dat Cocky hem in han den van de Italiaan speelde. Hjj greep in dolle angst naar de handgreep van het portier en worstelde er wanhopig mee. Cocky keek naar de jongen en bracht de vrachtwagen tot stilstand. „Je moet de andere kant uit trekken, als je eruit wilt", adviseerde hij. (Wordt vervolgd) De vijf Zeeuwse biljarters, die vorige maand te goed bleken voor de extra klas libre klein biljart tijdens de in Ovezande gevoerde strijd voor een plaats in de landelijke finale gaan het thans, met twee anderen, a.s. weekeind, nog eens proberen, maar nu voor een plaats in de landelijke eindstrijd in de overgangsklas libre, de hoogste klas klein biljart. Het zijn het vijftal R. C. L. Claeyssens van ABC Axel, J. Egger- mont en Jan Goense, beiden van DOS Ovezande, H. J. Vernooy van de Valken uit Tilburg, en F. G. Melse van ALM Middelburg, gecompleteerd door de Zeeuws-Vlaamse biljarters Rein Diele- man en Theo Platjouw, beiden lid van ABC Axel. Ook thans wordt dit biljartgevecht weer in Ovezande gevoerd en het is voor de eerste maal, dat een dergelijke wedstrijd van zo hoog kaliber in Zeeland afge werkt wordt. Het districtsbestuur heeft er de leiding van, met medewerking van de b.v. DOS uit Ovezande. De wedstrij den worden gespeeld op vrijdag (start 6 uur), zaterdag (start 3 uur) en zon dag (start eveneens 3 uur). De slotpar- tij wordt om 5 uur gespeeld, de lengte van de partijen is 450 caramboles, de gemiddelden liggen tussen 20 en 40. De ze voorwedstrijden betekent eveneens het kampioenschap van het district Walcheren-Zuid-Beveland. Aan voorspellingen kunnen we ons, evenals het districtsbestuur, heel moei lijk wagen. Toch zijn er wel enkele kanshebbers te noemen, onder andere Theo Platjouw, reeds eenmaal militair kampioen van Nederland, Rein Diele- man, de finalist van 1962 en Vernooy. Wanneer de Tilburgse speler zijn serie- américaine nog wat kan opvoeren, doet hij ongetwijfeld een ernstige gooi naar een plaats in de eindstrijd. Ook de jon ge Jan Goense heeft zich de laatste tijd steeds meer ontpopt als een librespeler van klasse; in hem zien we ook een serieuze kandidaat. Maar er zijn enkele voetangeltjes en klemmetjes: de scherper gestelde eisen op het biljart zoals grotere hoeken om de serie-américaine wat moeilijker tc makenen bij vastliggende ballen de verplichte opstoot. De Goese vereniging G.A. en H.V. „Hel las" organiseert op vrijdag 27 december a.s. een schoolzaathandbaltoernooi voor scholieren van de technische en mid delbare scholen in Zeeland, De wedstrij den worden gehouden in de veilinghal te Goes. Na afloop van de finale wed strijden zal in de kantine van het vei linggebouw om ongeveer 17.30 uur de prijsuitreiking plaatsvinden. Er wordt gespeeld in poules met wedstrijden van tweemaal negen minuten zonder rust. De poule-indeling is als volgt: heren: A: u.t.s., Terneuzen; r.h.b.s., Middel burg; openbare ulo, Goes en christelijke ulo Goes. B: r.k.s. Middelburg; r.k.h.b.s. Goes; l.t.s. St. Maartensdijk en l.t.s.-B te Goes; C: u.t.s., Vlissingen; comb, l.t.s. Middelburg; Vlam (openbaar lyceum) Goes en r.-k. ulo te Goes. D: christelij ke kweekschool, Middelburg; r.h.b.s., Vlissingen en l.t.s. A te Goes. Dames E: openbare ulo te Goes; r.k.s. te Middel burg; r.-k. h.b.s. te Goes en r.h.b.s. te Middelburg; F: Vlam, Goes; christelijke ulo. Goes; r.h.b.s. te Vlissingen en chris telijke kweekschool te Middelburg. Advertentie Advertentie O Volgens een woordvoerder van het Ame rikaanse leger hebben dertien parachutisten van een militaire basis in Californië het wereldhoogterecord verbeterd door van 13.200 meter te springen, met een vrije val van ruim drie minuten. Zij waren uitge rust met zuurstofflessen en speciale kle ding ter bescherming tegen de koude 67 graden onder nul op 13 km hoogte. Het record stond op naam van Russen, die van een hoogte van ruim 10 km sprongen. De gelukkige loting van PSV tegen FC Zurich in de kwartfinale van de Euro pese cupwedstrijd voor landskampioenen, kan de komende competitievveken een stimulans zijn voor de Eindhovenaren. Immers, Zurich kan worden gerekend tot de zwakste ploeg van de acht over gebleven deelnemers en uitgerekend te gen dit team moet PSV nu in het veld komen. Het zit er dus dik in, dat de landskampioenen het huzarenstukje van Feijenoord zullen navolgen. PSV kan zijn positie zondag verste vigen door een overwinning op SC DOS wel eens op een puntenverdeling zou kunnen uitlopen. EREDIVISIE Blauw Wit—DOS (3), MW—Sparta (1), PSVEnschede (1), VolendamGo Ahead (2), AjaxNAC (2), Heracles ADO (2), Feijenoord—Fortuna '54 (1), GVAVDWS (3). EERSTE DIVISIE BWVeendam (2), SittardiaExcel sior (3), SHS—Fortuna VI (1), RBC Volewijckers (2), TelstarDHC (3), Enschedese BoysEindhoven (3), Wil lem IIVW (1), VeloxElinkwijk (1). TWEEDE DIVISIE A ZFCBe Quick (1), HeerenveenHaar- Enschede, dat zijn belofte als runner lem (1), HilversumAlkmaar (2), PEC up nog altijd niet heeft ingelost. Ajax, dat op één punt volgt krijgt het bepaald niet gemakkelijk nu NAC op bezoek komt. De Bredanaars hebben na hun smadelijke nederlaag tegen Feijenoord een „halve revan che" gekregen middels een 50- overwinning op Heracles en het is geenszins denkbeeldig, dat de NAC- ers de 100 smet op het blazoen volledig willen uitwissen. Dat kan door een overwinning op Ajax, dat het vorige week tegen Go Ahead lelijk liet zitten. Daarom durven we voorspellen: een overwinning voor NAC, dat zich door het incasseren van de volle winst boven de Amster dammers zou kunnen plaatsen. Van Feijenoord, dat vóór de nederlaag van zondag jl. tegen ADO sterk was komen opzetten en zich al met de lei ding begon te bemoeien, mag geen nieu we misstap worden verwacht. Al is dan het wisselvallige Fortuna te gast, toch tippen we de Rotterdammers voor eigen publiek als de winnaars. GVAV DWS is een strijd van twee gelijkwaar dige ploegen, waar het terreinvoordeel beslissend kan zijn, maar een punten verdeling ligt het meest in de lijn der verwachtingen. ADO heeft blijk gege ven over een sterk team te beschikken, dat in staat moet zijn de punten weg te kapen bij Heracles. Het enthousiast, maar niet altijd even goed spelend Go Ahead wint van Volendam, dat met Sparta al een grote achterstand heeft opgelopen en ernstig rekening moet houden met degradatie. MW wordt twee punten rijker door een overwin ning óp Sparta, terwijl Blauw Wit en Voor de competitie van de Zeeuwse Dambond werden de hieronder vermelde wedstrijden gespeeld, met het volgende resultaat. Gespeeld in de hoofdklasse te Middel- i burg en Goes: |W. Lente-J. Sinke 1-1; M. F. de Jonge- IL. Anderson 2-0; M. J. Walraven-R. Rijkse 0-2; J. Strooband sr.-C. van Bie- men 2-0; D. Davidse-H. J. Masselink 2-0; G. Overtveld-C. de Klerk 1-1; P. de Ruijter-C. J. Hollestelle 2-0; C. P. de Vos-J. Schot 1-1; G. M. v. d. Voorde-C. I W. van Damme 1-1; A. P. Walraven-O. Scherp 0-2. In deze wedstrijd heeft Middelburg het huzarenstukje uitgehaald om in de re turnwedstrijd met 12-8 van Goes te win nen. Door deze overwinning liggen weer vele mogelijkheden open, beide tiental len hebben ieder 2 verliespunten, zodat de kans bestaat, dat een barragewed strijd zal moeten volgen. Gespeeld te Aagtekerke tussen Aagte- kerke en 's-Gravenpolder: jxxxxxMixxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxjnoaoooaaoooooaaaxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxjxxxxaaxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxjoaaooaa Advertentie Kaarslicht 'n zinvolle traditie GOUDA KAARSEN President Johnson heeft opdracht gegeven tot oprichting van een nieuwe-interministe- riële commissie, die moet bijdragen tot uit breiding van de Amerikaanse uitvoer en tot herstel van het evenwicht op de betalings balans. De commissie zal de minister van handel van advies dienen. 0 Bij 218 grensincidenten sinds 1 januari van dit jaar hebben Oostduitse grenssolda ten 85 maal van de vuurwapens gebruik ge maakt en daarbij minstens 21 vluchtelingen gedood, zo staat in een bekendmaking van de voorlichtingsdienst van de Westduitse grensbewaking in Keulen. De afgelopen badminton-competitieweek bracht één maximale (8-0)- en twee mi nimale (5-3)-overwinningen. Avanti tegen Griffioen behaalde de maxima le winst, Vlissingen tegen Jong Am- bon en Avanti U tegen Jong Am- bon H brachten het tot de kleinst mo gelijke winst. De Vlissingers speelden zich daarmee vaster aan de top van de ranglijst, de Jong Ambon-reserves wer den vaster op de laatste plaats gedrukt. Vervolgens een aanvulling op het ver slag van vorige week. De vereniging Griffioen verzocht ons er namelijk op te wijzen dat men de spelersom wisseling beslist niet met onsportieve bedoelingen had gedaan. Griffioen wees er op, dat Jong Ambon regel matig de spelersvolgorde wijzigt. Griffioen is hierop vooruitgelopen met zijn opstelling en heeft Klompe opnieuw tegen Sapulette laten uit komen, welke partij ook in Wol- phaarsdijk is gespeeld. Bij de wedstrijd Avanti-Griffioen moes ten de gasten het zonder hun sterke speler C. Klompe stellen, die vanaf de zijlijn moest vaststellen, dat Van Dijke en Koert niet tegen hun tegenstanders waren opgewassen, hoe goed vooral Koert partij gaf. De eerste damessingle werd de span- nedste partij van de avond: mevr. Klompe kwam tegen mevr. Verbeek met het besef het veld in, dat ze alles te winnen en niets te verliezen had. Ze speelde voluit op de aanval en won de eerste game met 11-7. De tweede game werd bij de stand 10-10 verlengd met als uitslag 12-10 voor mevrouw Verbeek, die in de derde game beslissend doordrukte (11-4). De overige partijen werden alle in twee games beslist. Avanti n-Jong Ambon n: Minder ge makkelijk verging het Avanti H in zijn thuiswedstrijd tegen de Jong-Ambonre- serves. De stand was na zeven partijen nog 4-3 in het voordeel van de Middel burgers, zodat de laatste partij over winst of verlies of gelijkspel zou beslis sen. Deze laatste partij was de tweede mixed, waarin de heer en mevr. Sapulet te goed van start gingen door met 15-7 de eerste game te winnen van mej. Cop- poolse en Albert Vogel. Deze sloegen in de tweede game hard terug (letterlijk en figuurlijk), want ze wonnen met 15-3. De derde game J. Blaas-Jan Blom 1-1; F. Blaas-G. Blom 2-0; A. Willemse-F. Harthoom 1-1; P. de Visser-L. Boogert 1-1; M. C. de Smit- A. op 't Hof 0-2; S. Blaas-A. Quakke- laar 1-1; F. Krijger-A. van Overbeeke 2-0; C. Jongepier-J. Kesselaar 1-1; A. Bossel-W. Krijger 0-2; J. Maranus-D. Huissoon 2-0. Ook in deze returnwedstrijd is Aagte kerke met 11-9 de baas gebleven. Zwartemeer (2), HVCZwolse Boys (3), Tubantia't Gooi (1), EDO—Leeu warden (2), RCH—KFC (1). TVVEEDE DIVISIE B Roda JCLonga (1), LimburgiaNO AD (1), SWVitesse (2), Baronie- DFC (1), AGOVVHelmondia (3), GraafschapHermes (2), XerxesNEC (1), WageningenWilhelmina (3). Blauw WitDOS MWSparta PSVSC Enschede - VolendamGo Ahead AjaxNAC -> HeraclesADO FeijenoordFortuna GVAV—DWS BWVeendam X SittardiaExcelsior Telstar—DHC i VeloxElinkwijk XerxesNEC RBCVolewijckers M Ensch. BoysEindhoven O werd pas in de verlenging beslist in het voordeel van het Avanti-duo, dat dus ook de wedstrijd won. Jong Ambon-VIissingen. Het belang van deze ontmoeting werd onderstreept door het feit, dat Kees van Wjjk ook voor de mixed werd ingeschakeld, een maatregel, die Vlissingen de zege bezorgde. Theo Tanihatu leverde deze avond een uitzon derlijk goede prestatie door eerst E. Timmerman te kloppen in 2 games, en later zijn aandeel te leveren in de zege van het Jong Ambon-herendubbel. De Jong-Ambondames moesten in alle par tijen de eer laten aan hnn jongere tegen standsters. Tel daarbij de overwinningen in de partijen, waarin Kees van Wijk meespeelde en de Vlissingen-zege is ver klaard. De ranglijst ziet er thans als volgt uit: Vlissingen 8 6 0 2 14 44-20 Avanti 8 5 2 1 12 45-19 Jong Ambon 7 4 1 2 9 35-21 Avanti II 8 3 0 5 6 23-41 Griffioen 7 115 3 15-41 Jong Ambon H 8 0 2 6 2 22-42 Volgende week is er in verband met de kerstweek slechts één wedstrijd. In de Bonedijkeschool ontvangt Jong Ambon de Avantireserves, hetgeen 'n zege voor de thuisclub zal opleveren (28 december, 7 uur). Gespeeld te Bergen op Zoom tussen D. O.S. I (Vrederust) en Middelburg ÏI: J. Suurland-n.o.g. 2-0; J. H. Blank-J. B. Parinussa 2-0; H. Brouwer-A. A. v. d. Mark 1-1; A. Hollestelle-N. Meliefste 1-1; H. Wagenaar-J. Meliefste 2-0; C. Suurland-J. Baaijens 2-0; F. Openneer P. Coppoolse 2-0; J. Korevaar-n.o.g. 2-0; L. D. Koldenhof-C. Meyer 0-2; P. Dalsem-J. Boon 2-0. Het sterke D.O.S. wist hier gemakkelijk met 16-4 te winnen. Gespeeld te St.-Laurens tussen St.-Lau- rens I en Goes H: Louw Davidse-P. Deurloo 1-1; L. Adri- aanse-M. Deurloo 2-0; B. Verburg-J. Louwerse 2-0; P. Brasser-J. Mijnsber- gen 1-1; P. de Kam-W. G. de Leeuw 0-2; P. Sinke-D. J. van Daalen 2-0; Lein Davidse-M. de Klerk 1-1; B. v. d. Broe- ke-H. C. Mulder 2-0; A. van Keulen-G. Gorsse 0-2; L. Walraven-W. Dekker 0-2. Met het minimum verschil, wist hier St.- Laurens te winnen met 11-9. Gespeeld te St.-Maartensdijk tussen St.- Maartensdijk I en 's-Gravenpolder II: A. Polderman-D. Huissoon 0-2; J. Quist- N. Tramper 0-2; J. v. d. Reest-M. Nijsse 2-0; C. Menheere-A. van Liere 0-2; J. W. van Houdt-M. Hubrechtse 2-0; J. van Akkeren-M. v. d. Plasse 1-1; H. van Houte-n. Tramper 0-2; F. Bout-J. van Liere 2-0. De borden 9 en 10 door beider overeenkomst remise genoteert. Toch is hier 's-Gravenpolder met de kleinste winst van 11-9 naar huis gegaan. Gespeeld te Koudekerke tussen Lamme- renburg I en Souburg II: W. Heydra-Chr. Kats 2-0; J. Koppejan jr.-J. de Wolff 0-2; P. van Vlijmen-M. Lous 2-0; A. Francke-J. Brasser 1-1; M. Boone-P. Marijs 2-0; C. J. de Looff-B. van Eenennaam 1-1; I. Vinke-A. de Wolff 1-1; F. Brasser-n.o.g. 2-0. De bor den 9 en 10 door beider overleg, remise genoteert. Een handicap voor Souburg met 7 spelers, waardoor zij terecht met 13-7 verloren. Zaterdagavond zal er geen zaalhand bal zijn in de Goese veiling, daar de vei ling dan wordt gebruikt voor een kerst- bijeenkomst. Toch zullen de Zeeuwse handballers er op uit moeten trekken. Zo gaan de heren van EMM op bezoek in Den Haag om daar Hellas te ont moeten. Hellas, dat nog geen wedstrijd heeft gewonnen, zal nu zeker trachten hierin verandering aan te brengen. Of EMM zich hiertoe zal lenen wordt in twijfel getrokken. De Middelburggers hebben In de afgelopen wedstrijden ge toond vrij constant te spelen, zodat wordt verwacht dat EMM met winst huiswaarts zal keren. Of Hellas bij de dames in de veiling te Poeldijk ook met een overwinning naar huis zal terugkeren lijkt wat optimis tisch. Daarvoor is de ploeg van Hellas te kwetsbaar. Het zal er dus vanaf hangen met welk team Hellas binnen de lijnen zal komen tegen Verburch. In de districtsklas dames zal in Breda worden gespeeld Blauw WitWere Di en dit kon weieens winst opleveren voor Blauw Wit uit Den Bosch. Bij de heren zullen Taxandria en Were Di uitmaken, wie zich voorlopig aan kop zal hand haven; de beste papieren lijkt hier Were Di te hebben. Het Goese Tonido gaat ook naar Breda om daar Volt uit Tilburg te ontmoeten. Gemakkelijk zal Tonido het niet hebben, maar wanneer zij hun ploegverband weten te handhaven zullen zij kunnen winnen. In Bergen op Zoom wordt verder alleen voor de afd. Zeeland gespeeld. In de heren le klas zal Tonido H het nog on geslagen en met veel overwichtspelende Fortuna ontmoeten. Een Goese over winning lijkt hier dan ook niet waar schijnlijk. Voor de heren 2e klas zal ODI uit Kwadendamme tegen SIOS moeten aantreden en hier valt moeilijk een voorspelling te maken. Meer kans lijken de dames van ODI te hebben tegen Fortuna. HOOFDKLAS B Dames: WLC-DESHygiëa, Verburch Hellas, DWSSwift. Heren: Str. Me teoorOperatie '55, DynamoSittardia, HellasEMM. DISTRICT ZUID B: Dames le klas: Blauw WitWere Di, SIOSEBHV. Heren le klas: Volt Tonido, TaxandriaWere Di, Hellas EBHV. AFDELING ZEELAND Heren le klas: FortunaTonido II. Heren 2e klas: SIOSODI. Dames 2e klas: FortunaODI. Heren junioren: FortunaTonido. Dames junioren: For tunaODI. Jongens: Fortuna BSIOS, Fortuna ATonido. De uitslagen zijn: Avanti-Griffioen: le HE: J. van Sommeren-A. van Dijke 15-6, 15-3; 2e HE: A. Chr. Wisse-J. B. Koert 15-8, 15-8; le DE: mevr. C. Ver- beek-mevr. Klompe 7-11, 12-10, 11-4; 2e DE: mej. C. van Oosten-mevr. Van Dijke 11-0,11-0; le GD: mevr. C. Ver- beek/J. van Sommeren-mevr. Mol/A. van Dijke 15-9, 15-9; 2e GD: mej. C. van Oosten/A. Chr. Wisse-mevr. Kert/Mol 15-7,15-8; HD: J. van Sommeren/A. Chr. Wisse-A. van Dijke/J. B. Koert 15-10, 15-4; DD: mevr. C. Verbeek/mej. C. van Oosten-mevr. Mol/mevr. Koert 15-7, 15-1. Avanti H-Jong Ambon H: le HE: C. Verbeek-P. Titiheru 4-15, 1-15; 2e HE: A. Vogel-S. Sapulette 15-3, 15-2; le DE: mej. N. Sinke-mevr. Sapulette 11-6, 11-4; 2e DE: mej. E. Coppoolse-mej. M. Sala- wane 11-0 11-0; le GD: mej. N. Sinke/ C. Verbeek-mej. M. Salawane/P. Titihe ru 13-15, 15-2, 1-15; 2e GD: mej. E. Coppoolse/A. Vogel-mevr. Sapulette/S. Sapulette 7-15, 15-3. 18-15; HD: C. Ver beek/A. Vogel-P.' Titiheru/S. Sapulette 8-15, 5-15; DD: mej. N. Sinke/mej. E. Coppoolse-mej. N. Salawane/mevr. Sa pulette 15-4, 15-2. Door de algemene afgelasting van de wedstrijden voor het vorige weekeinde hebben de twaalftallen in de eerste klas van de K.N.K.B. een vervroegde „kerst vakantie" gekregen. Voor de laatste twee weekeinden in december zijn name lijk geen wedstrijden vastgesteld. Swift kan niet met voldoening op het eerste gedeelte van de competitie terugzien. Na een uitstekend begin is de ploeg le lijk teruggevallen. Weliswaar moesten er in de loop van de competitie nood gedwongen enkele wijzigingen in de op stelling worden aangebracht, maar daar aan kan het falen in de laatste zes wed strijden (opbrengst één punt) niet al leen geweten worden. De tweede helft van de competitie wordt voor Swift zo mogelijk nog zwaarder dan de eerste. Kwalijk is, dat Swift in drie wedstrijden, gespeeld tegen de be zetters van de beide laatste plaatsen, maar één puntje vergaard heeft. De broodnodige punten moeten dus op be ter geklasseerde ploegen veroverd wor den. Tot die tegenstanders behoren de koplopers Vicus Oriëntus en H.K.V. II, de laatste ploeg zelfs tweemaal. Als Swift de oude wilskracht en het vertrouwen in eigen capaciteiten terug vindt, kan het twaalftal zeker voldoen de punten verzamelen om van de fatale voorlaatste en laatste plaats te blij/en. Intussen is het duidelijk dat de strijd om de titel tussen H.K.V. II en Vicus Oriëntus zal gaan. Belangrijker voor de ze ploegen is echter, dat beide naar de nieuw te vormen overgangsklas tussen hoofdklas en eerste klas zul len promoveren. Van de beide debutan ten staat Danaïden er slecht voor, maar Zuiderkwartier werkt zich na een zwak begin keurig omhoog. Ook Fluks is druk bezig zich veilig te stellen. Ons Eiber nest H, OSCR, en Sperwers behoren tot de gevaarlijke „outsiders", terwijl Alge mene evenals vorig jaar de groot ste moeite heeft om zich te handhaven. Onder de „winterkampioen" H.K.V. II ziet de ranglijst er als volgt uit: H.K.V. H Vicus Ofiëntus Zuiderkwart. Sperwers O.S.C.R. Ons Eibern. Et Fluks Swift Quick Danaïden Algemene 9 8 1 0 17 65—29 9 7 2 0 16 56—32 12 6 2 4 14 56—54 11 5 1 5 11 51^44 9 4 2 3 10 35—33 11 5 0 6 10 57—49 11 3 3 D 9 46—47 10 3 2 5 8 42—46 9 3 1 5 7 47—51 11 2 2 7 6 41—77 12 3 0 9 6 41—75

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 7