verkoudheid? hollanma Financiële berichten Zaterdag in Goes weer volkskerstzangdienst AMSTERDAM CONTRA ROTTERDAM PROVINCIAAL BESTUUR BESLUIT TOT AANKOOP SCHlWERSTUKKEN .TEGENOVER HOGERE BELONING MOET GROTERE PRESTATIE STAAN" Voorlopig geen lagere theeprijs Omzetstijgingen .Cebeco" van 70 miljoen VON BRENTANO INGESTORT NEDERLANDSE BOEKHANDEL OMGEZET IN N.V. hoest? keelpijn? GROENE KRUIS HOESTBONBONS In 1964 absolute overbesteding VOORZITTER N.C.A.B.: „Het moet uit zijn met de zwarte lonen7 Sanering PUMPS VAN Schoenmagazijn FIRMA P. ROOVERS MacNamara aan ongeluk ontsnapt Man uit ziekenhuis na niertransplantatie Amsterdamse schrijver gearresteerd India nodigt paus uit Van Zeeuwse kunstenaars Werken worden in bruikleen afgestaan aan Zeeuws Museum Initiatief voor tweede maal In veiling plaats voor 5500 bezoekers ZUID-AFRIKA UIT DE F.A.O. Frans verbod op uitvoer wapens naar Indonesië VERDERE TERUGBETALING DOOR „DELl SPOOR PERSOONLIJKE LENINGEN DOOR BONDSSPAARBANKEN Rohte en Jiskoot Metaal-c.a.o.'s goedgekeurd Resultaten bij Begemann zullen niet achterblijven Toespraken Vlissingen kampioen badminton na zege op Avanti I: 6-2 De sporttoto Denemarken wipt Luxemburg: 1-0 Real Madrid in kwartfinales Europacup Hamburger S.V. won van F.C. Barcelona DONDERDAG 19 DECEMBER 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 11 Advertentie helpen probaat en smaken heerlijk! Prof. Groeneveld: Prof. dr. G. W. Groeneveld, hoogleraar aan de r.-k. universiteit in Nijmegen verwacht, dat de relatieve nationale overbesteding in 1964 een absolute zal worden als gevolg van het loonbeleid dat uitgaande boven de nationale produkti- viteit tot een geforceerde inkomensver deling moet leiden. Prof. Groeneveld zei dit gistermiddag op een lunchbijeenkomst van het departe ment Utrecht van de Nederlandse Maat schappij voor Nijverheid en Handel. Volgens hem zal de betalingsbalans een tekort gaan vertonen. Het prijsniveau zal stijgen mede als gevolg van de gelei delijk intredende verkopersmarkt. Als overige nadelige invloeden on het prijsniveau noemde hij de ongunstig wordende ruilvoet met het buitenland, het duurdere krediet, de toenemende spanning in de staatsfinanciën, stijgende sociale voorzieningen en inflatoire ont wikkelingen bij de handelspartners. Voorts meent hij dat de export in ge vaar komt. Ook bij prijsstabilisatie, zal naar het oordeel van prof. Groeneveld, een groter deel van de nationale produktie naar de binnenlandse markt worden gezogen ten koste van de export. Hij betreurde het dat de sfeer tussen ka pitaal en arbeid ernstig verstoord dreigt te worden, terwijl in deze hoogconjunc tuur een doelmatig samenspel en een constructief beleid juist nodig is. Bij ab solute overbesteding zal de regering tot ingrijpen worden genoopt, aldus prof. Groeneveld. De Nederlandse Christelijke Aan nemers- en Bouwvakpatroonsbond (N.C.A.B.) heeft er geen bezwaar tegen dat de prioriteit voor het bouwbedrijf ook tot uitdrukking komt in een hogere beloning van de bouwvakarbeiders, mits daar tegenover een hogere produktie staat. Dit heeft haar voorzitter, de heer D. Versloot, gisteravond verklaard in de N.C.R.V.-radiorubriek „Spectrum". Een betere beloning dient zijns inziens eerst en voornamelijk te worden gezocht in een systeem van prestatiebeloning. Vol gens de heer Versloot wil dit niet zeggen, dat zijn bond daarnaast een verhoging van de basisionen afwijst. „Het moet echter iedereen duidelijk zijn, dat ook daarvoor gewerkt moet worden". De N.C.A.B.-voorzitter stelde, dat de nieuwe bouw-c.a.o. een vastberaden po ging zal moeten zijn om te komen tot sanering „van de verdorven toestand, waarin wij op loongebied steeds dieper zijn weggezonken". In het kader van de ze sanering acht hij het wenselijk, dat aan ondernemerskant de collegialiteits- regels worden verscherpt en gevoelige sancties op overtredingen worden ge steld. De werknemers zullen overeen komsten volledig moeten nakomen. Hij meent, dat de bonafide organi saties leden die deelnemen aan acties, die zijn gericht op afdwingen van een verhoging van de zwarte lonen, moe ten uitstoten. Het moet uit zijn met de zwarte lonen in de bouw, zowel als in andere bedrijfstakken, aldus de heer Versloot. De overheid kan hier aan naar zijn mening bijdragen door bij overtreding van de loonvoorschrif- ten werkgever en werknemer te straffen. forse loonbeweging van de laatste maanden, dat het bouwbedrijf de com penserende maatregelen maar zeer ten dele of geheel niet in de hand heeft (het toewijzingsbeleid bijv.) en dat de meeste van deze maatregelen, zo zij al gereali seerd worden, hun effect eerst op lan gere termijn kunnen hebben. De noodzaak van een regeling voor de overgangsperiode wordt er niet door weggenomen, aldus de heer Versloot. Aan de lopende werken moet zijns in ziens iets gebeuren, „anders zullen be drijven te gronde gaan door gebeurte nissen waarop zij volstrekt geen invloed hebben kunnen uitoefenen en die ook zjj niet hebben kunnen voorzien". Als U zich afvraagt hoe druk het wel is op de afdeling „Wegeninfor matiedienst" van de K.N.A.C. A.N.W.B. in Den Haag, nu de win ter de toestand van de wegen zo on berekenbaar maakt, dan geeft deze foto U het antwoord. Op de top- uren, dat is in de ochtend als velen op het punt staan uit te rijden, ko men soms per uur vijf a zeshonderd telefoontjes binnen en is het voor de dames aan de vele telefoons, die alles weten van weg en weer, hoog spanning. Hij betoogde voorts, dat het ondenkbaar is, dat de huidige situatie geheel zonder gevolgen voor de prijzen zal blijven. Hij wees er op, dat in de regeringsnota geen rekening is gehouden met de algemene Advertentie "Ze liep als op vleugels!" "Ha, ze droeg zeker van die leuke, lichte Hollandia-Dumr" HOLLANDIA-PUMPS zijn verkrijgbaar bij: Lange Delft 48 - Middelburg Heinrich von Brentano, ex-minister van buitenlandse zaken van West-Duitsland, is dinsdag ingestort. Dit is meegedeeld door het ziekenhuis in München waar Von Brentano verpleegd wordt. Zijn toestand is weer verbeterd, hoewel de crisis nog niet geheel voorbij is. Von Brentano, die nu leider is van de christen-democratische fractie in de Bondsdag, wordt de volgende maand 60 jaar. Twee weken geleden werd hij in het zie kenhuis opgenomen voor een keelopera tie. De crisis kwam onverwacht, daar Von Brentano, na de nogal zware operatie aan zijn slokdarm en ondanks een bron chitis, aan de beterende hand was. Kort na de operatie bleek dat hij aan bron- chiale astma leed, die volgens de artsen het gevolg was van zwaar roken. Op het vliegveld Orly bij Parijs is het gisteren bijna tot een botsing gekomen tussen een Boeing van de Amerikaanse luchtmacht met de Amerikaanse minis ter van defensie Robert S. McNamara aan boord en een lijnvliegtuig van de Trans World Airlines. De piloot van de Boeing vermeed de bot sing door de remmen aan te zetten en door ook de straalmotoren remmend te laten werken. Vier van de banden van het vliegtuig van de minister sprongen. Er waren geen gewonden, maar het ver trek van MacNamara naar Vietnam on dervond urenlange vertraging. Een 44-jarige havenarbeider heeft dins dag het ziekenhuis in New Orleans ver laten met apenieren in zijn lichaam. Volgens de Tulane-universiteit, die dit bekendmaakte, is de gezondheidstoe stand van de man goed. De havenarbei der, Jefferson Davis, zou de eerste mens zijn die zodanig van een niertransplan tatie is hersteld dat hij uit het zieken huis kon worden ontslagen. De operatie, die 39 minuten duurde en werd uitgevoerd door twaalf artsen van da Tulane-universiteit, vond zes weken geleden plaats. De nieren, die afkom stig waren van een chimpansee, begon nen hun werk onmiddellijk nadat zij in het lichaam van de patiënt waren aan gebracht. Davis' eigen nieren, die door een chronische ontsteking waren aan getast, werden niet verwijderd. Hij kreeg speciale geneesmiddelen om te verhinderen dat zijn lichaam het vreem de weefsel zou afstoten. Naar eerst thans bekend wordt heeft de Amsterdamse centrale recherche in het afgelopen weekeinde de 35-jarige schrij ver Simon V. uit de hoodfstad gearre steerd onder verdenking van het onbe voegd voorhanden hebben van marihua na (Indische hennep). De politie vond bij een minderjarig, van huis weggelopen Amsterdams meisje drie door V. bij haar in bewaring gegeven marihuanasi- garetten. De schrijver is opgesloten jp het hoofd bureau van politie en zal vermoede voor de officier van justitie worden voor geleid. President Sarvepalli Radhakrishnan heeft paus Paulus VI uitgenodigd om een bezoek aan India te brengen, aldus heeft een woordvoerder van het ministe rie van buitenlandse zaken woensdag bekendgemaakt. Volgens de woordvoer der was de uitnodiging zes a zeven dagen geleden aan de paus ter hand- gesteld, maar er was nog geen ant woord op gekomen. In verband met andersluidende berichten wordt uit vakkringen vernomen dat, aangezien geen teruggave van in 1963 betaald invoerrecht over de op I januari 1964 nog onverkochte voorraden thee verleend kan worden, een besluit om trent een aanpassing van de theeprijzen aan het wegvallen van het invoerrecht op een nader te bepalen datum in 1964 genomen zal worden, wanneer de voor raden grotendeels geruimd zijn. De Amsterdamse burgemeester mr. G. van Hall heeft gistermiddag tijdens de begrotingsbehandeling (economi sche aangelegenheden) een scherpe aanval gedaan op zijn Rotterdamse ambtgenoot mr. G. van Walsum over diens opmerkingen in een week blad over de ontwikkeling van de Amsterdamse haven. Mr. Van Walsum zou gesteld hebben dat het irrationeel is de havenmond te IJmuiden te vergroten, zodat gro tere schepen Amsterdam kunnen be reiken, terwijl Rotterdam tot min stens 1965 moet wachten op verbe teringen, hoewel Amsterdam toch een veel kleinere haven heeft. Ook had mr. Van Walsum kritiek gele verd op het feit dat Amsterdam zijn havengelden niet met 25 percent zal verhogen, zoals Rotterdam voorne mens is. Mr. Va,n Hall stelde dat Amsterdam het recht heeft na twintig jaar een ver betering van de havenmond te eisen. Men heeft eerst geprobeerd om de oorlogswrakken uit de havenmond van IJmuiden te verwijderen. Dat is niet gelukt, zodat de pieren moesten worden verbreed. Het is logisch dat toen van de gelegenheid gebruik is gemaakt om de toegang te verrui men. Over de kritiek op de havengelden en de reducties die Amsterdam toepast voor massagoederen, zei mr. Van Hall dat men bij een beoordeling van de concurrentieposities niet alleen naar de havengelden moet kijken, maar ook b.v. naar de sleepkosten. Deze zijn voor schepen die Amster dam aandoen, met de wachttijden voor de Hembrug veel hoger dan in Rotterdam. Dit geldt vooral voor massagoederen Hij deelde mede dat men inmiddels be sprekingen is begonnen over de pro blemen (havengelden) van de twee havensteden. „Ik betreur de uitlatin gen van mr. Van Walsum zeer, het is daarom een lichtpunt te vernemen dat men in Rotterdamse havenkrin gen gelukkig anders denkt over de ontwikkeling van de Amsterdamse haven', zo besloot mr. Van Hall zijn verklaring in de gemeenteraad. Het provinciaal bestuur van Zeeland heeft besloten om van een aantal Zeeuw se beeldende kunstenaars olieverfschil derijen, aquarellen, monotypes grafiek en tekeningen aan te kopen. Men is daartoe voorgelicht door een jury die bestond uit dr. P. K. van Daalen, direc teur van het Zeeuwse Museum te Mid delburg, de heer L. J- Bol, directeur van de Musea te Dordrecht en mr. E. L. L. de Wilde, directeur van het Stedelijk Museum te Amsterdam. De aangekochte werken worden in bruikleen afgestaan aan het Zeeuws Museum. Evenals bij de beoordeling in 1960 is het de jury opgevallen dat ook nu over het algemeen de olieverfschilderijen kwalita tief op lager niveau liggen, dan het gra fisch werk. In de ingezonden grafiek valt naar de mening van de jury meer karakter te onderkennen. Daarin ver toonde iedere inzending een eenheid met persoonlijke kenmerken en hoedanighe den. De olieverfschildering beweegt zich hier te vaak langs de overbekende wegen, zowel oude als „moderne" platgetrapte paden. Naast de eigen taal, die het werk van een enkeling duidelijk spreekt viel er, zo conclu deerde de jury, uit andere inzendin gen te vaak een „gebroken Frans" te vernemen. De volgende werken zijn aangekocht: Verkoolde torso (olieverf) van Guido Metsers te Hulst; Gezelschap aan tafel, Purmerend, Spoorwegemplacement, Paardenstudies, van W. Vaarzon Morel Jr. te Amsterdam (voorheen te Veere); Schooltje, Bunkers, Vormen, Parlando I, van mr. J. C. J. van Schagen te Dom burg; Aanleg spoorbaantje, van Jim Frater te Baarn (voorheen te Veere); Deltaplan VI, Havencomplex, Haring vliet, van Frits Lensvelt te Amsterdam (voorheen te Oostkapelle)Deltawerken I. van Antoine Mes te Middelburg; Vruchten, De fietser (olieverf), van Henk Kooger te Middelburg; Tivoli, Ro ma, van mej- L. Binkhorst te Middel burg; Zomer (olieverf), van Jan Jong- schaap te Zierkizee; Haventje aan de Amer (olieverf), van P. de Bodt te Zaamslag; Decoratie, van F. Maas te Vlissingen; Drie meisjes (olieverf), van G. van Fastenhout te Philippine; Duiven, Oude huizen, Toren aan de Arno, van D. van Gelder te 's-Gravenhage (voorheen te Veere). Goes zal zaterdagavond zijn twee de volkskerstzang beleven. Een voorbereiding op het kerstge beuren met samenzang, het op treden van verschillende koren en enkele korte toespraken. In de veilinghui van de veilingver eniging „Zuid-Beveland" kun nen vijfenvijftighonderd bezoe kers deze bijeenkomst, waartoe het comité volkskerstzang weer het initiatief nam, meemaken. Zaterdag zullen padvindersgroepen en tal van andere vrijwillige medewer kers de veilinghal voor de bijeen komst gereed maken. De zitplaatsen en het in de Goese ambachtsschool vervaardigde tableau, het podium voor de medewerkers. En de zeven „hete luchtkanonnen", die de hal zullen verwarmen. schriftlezing verzorgen. Ds. J. Ka- relse, vrij evangelisch predikant, houdt een toespraak en ds. C. Metse laar, hervormd predikant, spreekt het slotwoord. Als inleiding op deze volkskerstzang dienst zullen van kwart over zeven tot half acht de kerkklokken in de Ganzestad luiden. De busonderne ming Krijger onderhoudt van ver schillende punten uit de stad een dienst naar de veiling en na afloop van de bijeenkomst terug. Van de bijeenkomst zullen diverse bandop namen gemaakt worden, die op ver zoek ter beschikking worden gesteld aan de bejaardencentra. De Zuidafrikaanse minister van buiten landse zaken, Eric Louw, heeft gisteren te Pretoria meegedeeld, dat de Zuidafri kaanse ambassadeur te Rome, de direc teur-generaal van de F.A.O., de organi satie der V.N. voor landbouw en levens middelenvoorziening, in kennis heeft ge steld van het uittreden van de Zuidafri kaanse Unie uit dit lichaam. De F.AO. heeft kortgeleden een voorstel aanvaard om Zuid-Afrika uit te sluiten van alle F.A.O.-bijeenkomsten, die in Afrika worden gehouden. De Franse ambassadeur in Koeala Loempoer, Pierre Anthonioz, heeft in de Maleisische hoofdstad tegenover ver slaggevers verklaard dat Frankrijk de uitvoer van wapens en ammunitie naar Indonesië heeft verboden. Het is hier toe overgegaan na ontvangst van een desbetreffend verzoek van de Maleisi sche eerste minister Toenkoe Abdoel Rahman. O Hoewel het afgelopen seizoen voor de theaters op het Newyorkse Broadway het rampzaligste sinds mensenheugenis wordt ge acht, hebben zekere bespreekbureaus door verkoop van biljetten op de zwarte markt ruim tien miljoen dollar verdiend. Bij een onderzoek is gebleken, dat de bureaus het grootste deel van de plaatsen opkopen en bijvoorbeeld een plaats van vijf dollar door verkopen voor 25 dollar. De organisatie van toneelkunstenaars en -directeuren pleit er voor, dat spoedig bij de wet dergelijke wan toestanden onmogelijk worden gemaakt. Het bestuur van de N.V. Deli Spoorweg Maatschappij is voornemens de houders van 3 Yi pet. obligaties 1937 pro resto groot nominaal 800 in de gelegenheid te stellen een verdere terugbetaling groot 100 op de hoofdsom dezer obligaties te ontvangen. Houders van 3 '/j pet. obli gaties 1937 groot nominaal 1000 zullen een bedrag groot 300 als terugbetaling op de hoofdsom kunnen ontvangen. Bedoelde terugbetalingen zullen zo spoe dig mogelijk plaatsvinden en wel tegen intrekking van het bij de obligaties be horende couponblad. Voor zover na 1 juli 1958 vervallen coupons zijn geïncas seerd zal het nominale bedrag daarvan worden verrekend met de terugbetaling op de hoofdsom. Aangezien de thans de vennootschap ter beschikking staande middelen geen ver dere aflossing van de obligaties en even min rentebetaling op de afgestempelde obligaties toelaten, blijft de uitloting van de obligaties, de betaling der rente ad SV2 pet. van 1 juli 1958 t.m. 31 decem ber 1963 over het restant van de hoofd som ad 800 en vanaf 1 januari 1964 over het restant van de hoofdsom ad 700 der tot nominaal 700 afgestem pelde obligaties opgeschort, en zal geen verdere terugbetaling op de hoofdsom geschieden tot na ontvangst van mid delen door de vennootschap uit hoofde van eventueel door Indonesië aan haar uit te keren schadeloosstelling. Te gelegener tijd zullen verdere bijzon derheden worden bekendgemaakt, aldus het bestuur. Opgericht is, blijkens het bijvoegsel van de Staatscourant, de Nederlandse Boek handel N.V. te Utrecht met een kapitaal van 150.000, verdeeld in 150 aandelen elk groot 1000, waarvan ziin ge-i'aa^ri: 60 aandelen, en wel 12 bij elk der op richters. Deze vijf oprichters zijn: A. W. Bruna en Zoon, uitgeversmaatschappij N.V. te Utrecht, H. J. W. Eecht's uitge versmaatschappij N.V. te Amsterdam. Van Holkema en Warendorf N.V. te Amsterdam, A. W. Sijthoff's uitgevers maatschappij N.V. te Leiden, de Zuid- hollandsche Boek- en Handelsdrukkerij in Den Haag. Binnenkort zullen de bondsspaarbanken de mogelijkheid krijgen persoonlijke le ningen te verstrekken. Deze mogelijk heid is ontstaan door een wijziging van de richtlijnen waaraan de Nederlandsehe Bank de beleggingen van de spaarban ken heeft onderworpen. Binnen zekere grenzen, die van spaar bank tot spaarbank verschillen, konden de spaarbanken reeds voorschotten aan natuurlijke personen tegen persoonlijke of zakelijke zekerheid geven. Deze mo gelijkheid is thans uitgebreid tot voor schotten „in blanco". De bond heeft aan de spaarbanken suggesties gedaan voor de aan persoonlijke leningen ten grond slag te leggen voorwaarden. Daarin is onder meer een rentepercentage ge noemd van vijf, waarin de kosten zijn begrepen. Effectief komt dit uit op tien procent, hetgeen voor dergelijke lenin gen een gangbaar percentage is. De spaarbanken zijn echter ook op dit ge bied autonoom en kunnen van de sug gesties van de bond afwijken. Voorts moet worden opgemerkt dat het niet waarschijnlijk is. dat alle bondsspaar banken tot het verstrekken van persoon lijke leningen zullen overgaan, aldus een gisterochtend door de Nederlandse Spaarbankbond te Amersfoort verstrekt communiqué. Overeenkomstig de verwachtingen, uit gesproken in het jaarverslag over 1962, zijn de resultaten van de tabakshandel over 1963 achtergebleven b(j die van het vorig jaar. Dit deelt de directie van Oscar Rohte en Jiskoot N.V. mede. Bovendien hebben enkele bijzondere om standigheden. welke in 1962 tot het net toresultaat bijdroegen, zich in het lopen de boekjaar niet herhaald. Hiertegen over staat, dat verwacht mag worden dat een aantal voorzieningen, welke in 1962 getroffen werden, dit jaar niet nodig zullen blijken te zijn. Verwacht wordt, dat de netto-winst op een zodanig niveau zal liggen, dat het dividendniveau van de jaren 1956 tot 1960 gemiddeld circa 10 procent be dragende niet weer opnieuw over schreden zal kunnen worden. Naar het A.N.P. verneemt zijn de collec tieve arbeidsovereenkomst voor de hand arbeiders in de metaalindustrie (groot metaal) en die voor de beambten in die industrie beide goedgekeurd. De thans beschikbare gegevens over het lopende boekjaar doen de directie van de N.V. Koninklijke Nederlandsehe Ma chinefabriek voorheen E. H. Begemann te Helmond de verwachting uitspreken, dat de resultaten over 1963 niet zullen achterblijven bij die van 1962. De vele factoren, die het bedrijfsleven steeds weer voor nieuwe problemen plaatsen, vereisen alle aandacht om de vennootschap in de toekomst van een stijgende omzet te verzekeren. Het is dan ook verheugend te kunnen mede delen, dat de kunststofpompen steeds meer in de belangstelling komen bij al lerlei soorten van bedrijven en niet in het minst in de petro-chemische sector. Ook de werkzaamheden aan de spuislui- zen van het Haringvliet vorderen goed. De nationale coöperatieve aan- en ver koopvereniging voor land- en tuinbouw G.A. „C.E.B.E.C.O." te Rotterdam heeft in het boekjaar 1962-'63 een recordom zet behaald van ruim 600 miljoen en 2,7 miljoen ton. Deze resultaten beteke nen ten opzichte van het vorig boekjaar een vooruitgang van respectievelijk 70 miljoen en bijna 300.000 ton. Als één van de opmerkelijke feiten wordt in het pas verschenen jaarverslag van C.E.B.E.C.O. genoemd, dat er een eind kwam aan het in de laatste jaren voortdurende kwantitatieve omzetver lies van de afdeling meststoffen. In ver gelijking met het vorige boekjaar nam de meststoffenomzet zelfs toe met ruim 90.000 ton tot een totaal van 790.000 ton. Deze aanzienlijke omzetstijging heeft overigens in hoofdzaak betrek king gehad op de stikstofmeststoffen. Ondanks het feit dat de pluimveestapel in ons land, als gevolg van de zeer lage opbrengstprijzen, vrij aanzienlijk terug liep en er door het optreden van mond en klauwzeer bij varkens minder behoef te was aan voeders voor deze diersoort, wist de afdeling voederartikelen haar omzet op praktisch hetzelfde niveau te handhaven (1.245.000 ton tegenover 1.254.000 ton in 1961-1962). De omzet van de afdeling zaaizaad en pootgoed. waarbij ook de verkoop van consumptieaardappelen en peulvruchten is ondergebracht, gaf een sterke stijging te zien, nl. van 20 miljoen op 27 miljoen. De ongunstige financiële uitkomsten van met name de weidebedrijven en de gemengde landbouwbedrijven waren er de oorzaak van dat de omzet van de afdeling landbouwwerktuigen een klei ne daling vertoonde (ƒ16,4 miljoen te genover ƒ17,1 miljoen in 1961-'62). Bij de afdeling aardolieprodukten en motorvoertuigen nam de geldomzet met 16 miljoen toe tot een totaal van 49 miljoen. Ook de afdeling vaste brandstoffen gaf een belangrijke omzetstijging te zien nl. van 115.000 ton tot 152.000 ton. Ingevolge de voorstellen van het bestuur aan de algemene vergadering, komt van het totale overschot ad 1.476.138 79 een bedrag van ƒ1.091.138.79 beschik baar, waardoor een uitkering van 1.9% over de door de aangesloten coöperaties behaalde geldomzetten mogelijk wordt. De investeringen namen met 6 mil joen netto toe. „Tuna Universitata de Barcelona", een groep van twintig spelende, zingende en dansende Spaanse stu denten, heeft in paleis Soestdijk een serenade gebracht aan de prinses sen Beatrix en Irene. Op de foto luisteren de prinsessen aandachtig naar de voordracht van de Spaanse studenten. In het programma is een belangrijke plaats gereserveerd voor de samen zang. Dit onderdeel van de bijeen komst staat onder leiding van de heer J. Tamminga. Medewerking ver leent het fanfarekorps „Excelsior" uit Kloetinge onder leiding van de heer J. de Toonder. Er is ook de clamatie: twee leerlingen van lagere scholen in Goes brengen kerstpoëzie ten gehore. Het zijn Peter van de! Logt en Annemieke Parmentier. Het programma bevat verder koorzang. Daarvoor zorgen een gemengd koor, samengesteld uit leden van verschil lende koren uit Goes en Kloetinge, en het r.-k. knapenkoor- en mannen koor. De leiding van de koorzang is in handen van de heer E. Heijblok. De zang en declamatie zullen verschil lende malen worden afgewisseld door het gesproken woord. Vlootaalmoez- nier W. Toering verwelkomt de be zoekers van de volkkerstzang. Even als vorig jaar zal de burgemeester van Goes, mr. F. G. A. Huber de De badmintonclub Vlissingen heeft door een 6—2-overwinning op Avanti I het kampioenschap 2e klas afdeling IV van het district Noord-Brabant en Zeeland behaald. Door deze overwinning staat Vlissingen met nog één wedstrijd te spe len drie punten voor op nummer twee van de ranglijst, Jong Ambon I, en is dus onbereikbaar. Dat Vlissingen deze com- petitie goed heeft gespeeld blijkt uit het resultaat. Van de negen gespeelde wed strijden werden er zeven gewonnen en twee gelijk gespeeld. De 666.653 deelnemers aan de sporttoto van deze week hebben voor een inleg ge zorgd van 797.237,50. waardoor 263.084 aan prijzen beschikbaar kwam Voor de eerste prijs 144 698,95) heeft zich geen enkele kandidaat gemeld, zo dat de 59 winnaars van de tweede prijs de tweede prijs 78.926,70) en de eer ste prijs delen. Ieder van hen toucheert een bruto-bedrag van 3790,20. Voor de extra-prijs, die 39.463,35 groot is, zijn 74 gegadigden, die elk netto 533,30 ontvangen. Luxemburg heeft het in de beslissings wedstrijd tegen Denemarken in het Am sterdamse Olympisch Stadion niet kun nen klaren. Denemarken gaat door een 1O-overwinning naar de halve finales van de Europacup voor landenteams. Het winnende doelpunt werd gescoord door middenvoor Jlle Madsen. Real Madrid heeft zich geplaatst voor de kwartfinales van de Europese beker voor landskampioenen door in de tweede wed strijd met 53 te winnen van Dynamo Boekarest. De Spaanse club, vijfmaal winnaar van deze trofee, zegevierde eveneens in de eerste wedstrijd, met 3 1. De ruststand was 21 in liet voordeel van de Madrilenen. In de kwartfinales ontmoet Real Madrid de Italiaanse club A.C. Milaan. De Westduitse voetbalclub Hamburger S.V. heeft gisteravond in Lausanne "de Spaanse club Barcelona met 32 ver- slagen in de derde wedstrijd tussen beide clubs van het toernooi voor Europese be- 1 kerwinnaars. Bij de rust was de stand nog 00. Hamburger S.V. heeft zich hiermee ge plaatst voor de kwartfinales waarin het zal uitkomen tegen het Franse Olympic Lyonnais. (Advertentie) Kaarslicht zet luister bij GOUDA KAARSEN i

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 11