Brugklasstorm in de raad van Zierikzee AGENDA MARKTBERICHTEN Mr. K. A. Keuning door de voorzitter gekapitteld WALCHEREN ZEEUWSCH-VLAANDEREN GIJZELAARS IN BOLIVIA VRIJ LAATSTE NIEUWS BRIDGE NA KRITIEK P.v.d.A.-FRACTIE Vaststelling begroting donderdag in de raad Insinuaties Burgerlijke stand O.- EN W.-SOUBURG Heropening van het Rode-Kruisgebouw Barokensemble trad op voor bejaarden Gasverwarming in belastingkantoor Hogere onderstands normen Raad Zuidzande dinsdag bijeen Ouderavond Ontspannin gsavond MijOoft- en T uinbouw JUDO-EXAMENS Lezing voor M.LR.I.A Medische sportkeuring TROUW AUIO'S DINSDAG 17 DECEMBER 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Viertallencompetitie district Zeeland, afdeling Zeeuwsch-Vlaanderen van de Nederlandse Brigde Bond. Wedstrijden gespeeld te Terneuzen. UAAfflIzlo cqp Sas I-L/Uctor in 70-50 (6-0); Luctor II- Terneuzen I 64-52 (5-1). Eerste klas: Sas Ü-Oostburg niet gespeeld; Luctor V-Terneuzen II 883-46 (6-0). VLASMARKT ROTTERDAM. Waterrootvlas: lage soorten van 2,25 tot 2,45, middensoorten van 2,50 tot 2,70, best vlas van 2,75 tot 3,00. Dauwrootvlas: van 1,90 tot 2,30. Breekvlas: van 1,00 tot 1,80, afhankelijk van kwaliteit en bewerking. Gezwingelde lokken: van 0,75 tot 1,17 V&. Daar enkele vlassers hun werkkrachten in gezet hebben om te repelen, was de produk- tie van waterrootvlas in de afgelopen week wat minder ruim dan vorige weken. Het aanbod bestond voornamelijk uit midden- en goede middensoorten, terwijl er van de la gere merken en best vlas een beperkt aanbod was. Voor alle soorten was wederom een ruime belangstelling, doch de produktie werd niet ten volle verkocht, daar verschillende vlassers de voorkeur gaven deze week niet te verkopen. De prijzen konden zich over de gehele linie goed handhaven en trokken verder nog aan, een enkele partij ging boven notering. De produktie van dauwrootvlas bleef op hetzelfde peil gehandhaafd, voor alle aan geboden partijen bestond goede vraag, het aanbod wordt wekelijks verkocht. De aanvoer van breekvlas blijft beperkt tot de dauwrootsoorten, welke produktie nauwe lijks wordt opgenomen. Voor gezwingelde lokken blijft voldoende vraag, de produktie wordt regelmatig geheel opgenomen, de prijzen bleven onveranderd. VEILING BERGEN OP ZOOM 16 december. Andijvie 3846. Prei 4056. Witlof 40—67. Breekpeen 6—11. Waspeen 32— 48. Rode kool 614. Witte kool 610- Boeren kool 1628. Savooiekool 1828. Spruiten 25 1,68. Uien 818. Koolrapen 10. Selderij 40 75. Sla 5—13. Cox Orange 6086. Jonathan 2040. Goud renetten 2034. In Catavi, 250 km ten zuiden van La Paz in Bolivia, zijn de 19 mannen, die tien dagen lang door stakende mijnwer kers als gijzelaars gevangen zijn gehou den, in vrijheid gesteld. Onder hen be vindt zich de Nederlandse ingenieur C. Bloot. VEILING V.V.Z.B. GOES 16 december. Groenten: per kg: Prei AI 45 50. Witlof AI 65—70, All 53—61, BI 61, afwij kend 45. Spruiten AI 7282, All 6873, BI 75—79, Bil 45—62, afwijkend 20—40. Selderij 64. Knolselderij o8. Rode kool I 17, II 15 16, BI 1213. Witte kool I 12. Groene savooie kool I 25, II 15—23, BI 18. Uien n 10, afwij kend 11. Peen BI 12—14, Bil 7. Cl 16. Boeren kool I 2126, n 1921. Aardappelen 1114. Victorie voor Sluise schutters In hotel ,,Het Zwin" te Sluis werd een schietwedstrijd met de luchtbuks ge houden tussen „De liefhebbers" uit Sluis en „Victory" uit Oostburg. Sluis won met 840 tegen 781 treffers en kwam daardoor in het bezit van de beschik baar gestelde beker. De punten werden als volgt behaald: Sluis: P. Descamps 172; Ch. de Bree 171; P. Blaekman 167; R. de Clerck 165 en Blaekman sr. 165. Oostburg: Beskelder 166; v. d. Vijver 157; Steijaert 155; Pilaat 153 en Ris- seeuw 150. Over enige weken wordt te Oostburg een returnmatch gehouden. Willem Teilcontra ,,Ivanhoe" Donderdagavond spelen de handboog schutters van Willem Teil de thuiswed strijd van het seizoen. Ze treden dan aan tegen „Ivanhoe" uit Brugge om hiermee het wisselschild te betwisten. Het vorige wisseltableau kwam in het seizoen 1962- 1963 definitief in het bezit van Ivanhoe. moet verdwijnen". De heer Dankers ver langde antwoord op vier vragen over de gang van zaken in de brugklas en hij pleitte sterk voor verandering van het reglement op het vlak van de toelatings grens. Overigens vond hij, dat deze zaak van één kant veel te scherp was ge ïnterpreteerd. Maar de heer Keuning liet het daar niet bij. „Hij kon", zo zei hij, „niet toelaten, dat bepaalde figuren uit de Zierikzeese gemeenschap van inspec tiezijde door het slijk worden gehaald". Hij vond, dat die dan recht op bescher ming hebben. En wat de antwoorden van b. en w. betreft: de categorische ontken ning van de burgemeester: „het klopt niet, wat aat schoolhoofd op de ouder avond heeft gezegd" was nu eindelijk datgene waarop de heer Keuning de vo rige keer had gewacht. Overigens stelde burgemeester Dijckmeester, dat dit op de schriftelijke antwoorden op de P.v. d.A.-vragen duidelijk naar voren was ge komen. Ten slotte werd er een draai aan de dis cussie gemaakt: „Er is geen enkele re den om de opheffing van de brugklas op dit moment te overwegen. B. en w. zullen nagaan of een wijziging van de toelatingsgrens een kans maakt. De gemeenteraad van Breskens gaat donderdag 19 december de begroting voor 1964 bekijken. Andere punten op de agenda betreffen onder meer een voorstel tot wijziging van het wederop- bouwplan, vaststelling van een verorde ning marktgelden, idem van de partiële herziening uitbreidingsplan West en voorstellen tot vaststelling van de jaar lijkse subsidies. Ook de raad van Breskens wordt voor gesteld in principe deel te nemen aan de gemeenschappelijke vuilnisophaal dienst in West-Zeeuwsch-Vlaanderen. B. en w. stellen de raad voor het algemeen bestuur van de gemeenschappelijke tech nische dienst West-Zeeuwsch-Vlaande ren te verzoeken gemeenteopzichter D. J. Ornée per 1 februari 1964 eervol ont slag te verlenen wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Het heeft nog al gestormd in de raad van Zierikzee. Over de hoofden van de toekomstige leerlingen van de brugklas aan het professor Zeemanlyceum heen bereikte een in de laatste maanden nog al wat aangewakkerde wind van het conflict over de grens van toelating zijn maximum kracht toen mr. K. A. Keu ning (p.v.d.a.) vanaf de voorzittersstoel werd gekapitteld over zijn aanpak van de gerezen meningsverschillen in de vo rige vergadering van de raad. Maar de berispte fractieleider nam geen woord terug van zijn woorden aan het adres van de inspecteur van het lager onder wijs te Goes, de heer L. F. J. H. Frant- zen. Ook de hele ridiculisering van de antwoorden die b. en w. op vragen van de socialistische kant hadden gegeven nam de heer Keuning bewust voor zjjn rekening. „Die antwoorden raakten kant noch wal" zo was zijn reactie op de terecht wijzingen van burgemeester mr. F. Th. Dijckmeester. Men zal zich de gang van zaken herinneren. Ongeveer een half jaar geleden bood de P.v.d.A.-fractie het Zierikzeese college van b. en w. een tiental vragen aan. De inzet daarvan was de vrees, dat de gemeentelijke brug klas aan het lyceum zou worden becon curreerd door het feit, dat het hoofd van de openbare lagere school ook zelf een opleidingsklas voor deze middelbare school klaar stoomde. De vragen sproten voort uit een opmer king van het hoofd van die lagere school, de heer J. Brugman, gedaan op een ouderavond dat het voor kinderen van de lagere school pas mogelijk zou zijn te worden toegelaten tot de brug klas wanneer zij zes klassen van de la gere school zouden hebben doorlopen. Voor leerlingen met vijf jaar zou dit al leen mogelijk zijn met toestemming van de minister van o„ k. en w. Het regle ment van de brugklas opent ook voor vijfdeklassertjes de kans om in de brug klas te stappen, maar het schoolhoofd had zijn wijsheid van de inspecteur. B. en w. hadden inmiddels op verzoek van de oudercommissie de inspecteur naar zijn mening gevraagd en verzocht die zwart op wit te stellen. In een ant woordbrief toonde de inspecteur zich een principiëel tegenstander van de brugklas en werd deze „vlees noch vis" genoemd. Het college van b. en w. heeft dit laten lezen aan de oudercommissie en aan de rector van het lyceum, de man onder wiens supervisie de brugklas valt. De oudercommissie deed daarop de suggestie het reglement te veranderen, zodat alleen zesde klassertjes van de la gere school zouden kunnen worden toe gelaten. De rector van het lyceum zag in die brief van de inspecteur insinuaties aan zjjn adres en aan dat van de brugklasonder wijzer de heer J. Brand. En toen kwa men de vragen van de kant van de P.v.d.A.-fractie, gevolgd door het ant woord van b. en w. Op dat antwoord van b. en w- had de heer Keuning twee maanden geleden onbarmhartige kritiek. Hij verweet het college de vragenstellers met grote kluiten in hoog riet te hebben gestuurd. Hij noemde de inspecteur in deze kwestie iemand, die „van toeten noch blazen wist". Dat alles deed de heer Keuning in een openbare vergadering van de raad en de woorden van de burgemeester, mr. F. Th. Dijckmeester, waren duidelijk ge noeg deze keer: „Het college voelde zich gegriefd. U hebt onnodig een serieuze zaak belachelijk gemaakt. U hebt ge zegd, dat b. en w. U hebben misleid en een antwoord hebben ontlopen op de vra gen. Dat gaat rijkelijk ver en is onge fundeerd. Bovendien hebt U een hoge rijksfunctionaris beticht van allerlei laakbare zaken. Dat pleit niet erg voor de animo allerlei adviezen uit te bren gen aan b. en w. van Zierikzee. De heer Keuning dient zich te matigen in zijn kritiek tegenover personen, die zich niet kunnen verweren". Uitvoerig ging mr. Dijckmeester in op de scherpe kanten van deze zaak. Op het feit dat onderling contact tussen de inspecteur l.o. en v.h. m.o. is geweest, hetgeen de heer Keuning had Bestreden. Op de onmogelijkheid het hoofd van de openbare lagere school een verbod op te leggen zijn eigen opleiding voor het lyceum voort te zetten. Op dat punt haakte ook de heer J. Dankers (prot. chr.) even in door de mening van de inspecteur duidelijk te onderlijnen. „Er bestaat hier in Zierikzee iets, dat AARDAPPELBEURS ROTTERDAM. Klei-aardappelen 35 mm opwaarts: Eigenhei mers 13.00—16.00. Bintje 11.00—12.75. Be velanders 14.0016.50. Meerlander 12.00— 14.00. IJselster 8.50—10.00. Klei-aardappelen 38 mm opwaarts: Eigen heimers 13.5016.75. Bintje 11.5013.00. Furore 12.5013.25. Klei-aardappelen voor de export: geen handel. Zandaardappelen 3 5mm opwaarts: IJselster geen handel. Bintje 9.00. Libertas geen han del. Zandaardappelen voor de export: geen handel. Stemming: binnenland rustig, export geen handel. Voeraardappelen f 2.504.75. Prijzen berekend per 100 kg en op de han- delsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. TERNEUZEN. Bevallen: C. Ottjes-Koster z. S. H. Lutjk- Faas z. C. M. Geelhoedt-Dooms d. S. M. M. Janssens-van Troost d. M. Houg-Simons z. I. V. A. van Hove-Schalkens z. R. L. Faas van Troost d. A. Buijze-de Smet d. E. S. M. van .Troost-de Bock z. C. P. van Meurs- Hamelink z. B. R. M. Hemelsoet-IJsebaert d. Ondertrouwd: W. L. E. van Damme 24 en C. C. Lauret 19 R. van Dijk 27 j. en J. de Visser 18 j. P. H. Riemers 44 j. en E. R. Ca- monier 59 j. W. Jansen 24 j. en M. E. A. Kuijk 23 j. F. H. Hammer 29 j. en T. M. van Dinther 36 j. J. C. Dieleman 20 j. en J. Schoonakker 17 j. Getrouwd: A. Kuijk 21 j. en A. van Weelden 19 j. R. W. Bentz 19 j. en A. de Lijzer 23 j. Overleden: A. Claes 82 j. e.v. M. C. de Moor. J. J. Belaert 75 j. e.v. J. Voet. F. M. van der Hooft 11 j. K. A. Jolijt 6 j. e.v. E. T. van Es. A. J. M. Waelput 63 j. e.v. M. M. Auden- aart. Op maandag 23 december zal in Oost- Souburg het Rode-Kruisgebouw van de afdeling Oost- en West-Souburg-Rit- them worden heropend. De opening vindt des avonds 8 uur plaats door de kring commissaris van het Nederlandsche Roode-Kruis, mr. J. J. van der Weel. MIDDELBURG Orgelconcert Noorderkerk door Jaap Nieuwenhuyse Op het orgel van de Noorderkerk te Middelburg concerteert woensdagavond 18 december Jaap Nieuwenhuyse. Het programma omvat drie koraalbewerkin gen van kerstliederen door Feike Asma en twee bewerkingen van kerstzangen door Jan Bonefaas, beiden leermeesters van de organist. Voorts vertolkt Jaap Nieuwenhuyse de eerste symfonie (in d mineur) van F. A. Guilmant en vier koraalvoorspelen van Bach. Het Middelburgse barokensemble heeft een gezelschap bejaarden, dat zich za terdagmiddag in de sociëteit aan de Nieuwstraat had verzameld, een sfeervol uurtje bezorgd met een programma, waarin de kerstgedachte duidelijk tot uiting kwam. Vol aandacht werd er in de stemmig versierde en verlichte zaal geluisterd naar sonates van Georg Phi- lipp Telemann, Haydn, Handel en Loeil- let. De heer H. Mennes, onder wiens leiding het ensemble musiceerde, gaf elk pro grammapunt een nadere toelichting. Bij zonder in de smaak viel de vertolking van een aantal kerstliederen, die maar al te graag werden meegezongen. Het applaus van de bejaarden demonstreerde de waardering voor de presentatie van de werken. Het optreden van het Barok ensemble was aan het begin van de bij eenkomst aangekondigd door voorzitter Meijers van de stichting bejaardencen trum. Hij was het ook, die na afloop de dank van het bejaarde gezelschap over bracht. Aanstaande vrijdag kunnen de bejaarden in „de soos" een kerstviering met gezamenlijke maaltijd meemaken. VLISSINGEN B. en w. van Vlissingen stellen de raad voor in 't perceel Zeilmarkt 8 (belasting kantoor) gasverwarming aan te bren gen. De kosten, geraamd op 13.800 kunnen door middel van een huurverho ging van 8 pet aan de rijksgebouwen dienst worden doorberekend. B. en w. van Vlissingen hebben de raad voorgesteld de onderstandsnormen krachtens de Armenwet te verhogen tot de landelijke „divosa-normen". Voorts om met ingang van het stookseizoen 1963-1964 de brandstoffentoeslag te be palen op 190 per jaar. Toepassing van deze normen brengt een meer-uit- gaaf met zich van ca. 36.000 per jaar. NIEUW- EN ST.-JOOSLAND Muziekuitvoering De muziekvereniging „Oefening na den arbeid" te Nieuw- en Sint-Joosland gaf haar jaarlijkse uitvoering in „De Roode Leeuw". De voorzitter van de vereniging, de heer Joh. Joosse, opende de bijeen komst en heette alle aanwezigen van harte welkom en in het bijzonder de erevoorzitter, burgemeester F. S. K. Graaf van Randwijck met zijn echtge note. Na vooral om stilte verzocht te hebben voor de muzieknummers, gaf de voorzitter de leiding over aan de direc teur van de muziekvereniging, de heer Jan Meliefste, voor het uitvoeren van het muzikale gedeelte. De verdienstelijk uitgevoerde nummers, werden met applaus beloond. Na de pauze werd het blijspel: „De avond van de zevende juli" opgevoerd. Er kwamen veel komische voorvallen in voor, die de lachspieren en beweging brachten. Door de vlotte op voering van het stuk kwam het geheel goed tot zijn recht. De spelers waren voor hun rol goed op hun plaats en oogstten een daverend applaus. De zo langzamerhand goed bekend staande to neelgroep mocht een enveloppe met in houd ontvangen als blijk van waarde ring. GRAAVBEURS ROTTERDAM. 16-12-'63. Tarwe volgens monster basis 17 procent vocht alleen voor de beste kwaliteiten tot 35.50, levering deze/volgende week, franco Rotterdam per schip. Zomergerst volgens monster 23.5026.50. Haver volgens monster ƒ21.5024.00. Groene erwten volgens monster 40.00 50. Schokkers volgens monster 40.00 63.50, franco Rotterdam. COÖPERATIEVE VELUWSE EIERVEILING. Ede, 16-12. Aanvoer 391.715 stuks, handel redelijk. Prijzen (per 100 stuks): eieren van 49-54 gram 9.01—9.38, van 54-59 gram 9.47— 11.22, van 59-64 gram 11.8013.50, van 65-69 gram 13.3913.79. VISMIJN' COLIJNSPLAAT 16 december. 1982 kg exportgarnalen 89123, 79 kg schar, 230 kg bot, 503 kg schol, 10.500 kg sprot, 43 kg kabeljauw, 20 kg ongesor teerde vis. ZOUTELANDE Uitvoering Hosanna" De christelijke zangvereniging „Hosan na" te Zoutelande heeft zaterdagavond in „Middendorp" haar jaarlijkse uitvoe ring gegeven. Na een openingswoord van de presidente, mevrouw T. Schoen maker-Bliek, werden onder leiding van de directeur, de heer J. Hekhuis, een vijftiental liederen ten gehore gebracht Na de pauze voerden de leden van de zangvereniging een vrolijk toneelspel op, getiteld „Madame Speerpunt". De ere-voorzitter, ds. W. Oosthoek, sloot deze geslaagde uitvoering. Het aantal koorleden steeg in het afgelopen jaar van 23 tot 34 leden. ZUIDZANDE De gemeenteraad van Zuidzande zal he den, dinsdagmiddag in openbare verga dering bijeenkomen. In deze vergadering zal onder meer in behandeling komen de gemeentebegroting voor 1964. Ook bie den burgemeester en wethouders de raad ter vaststelling aan de le wijziging op die begroting, waarin enkele nieuwe kapitaalsuitgaven zijn geraamd, onder anderen voor vervanging van de houten vloeren in de openbare lagere school door naadloze vloeren; voor elektrifica tie van de onrendabele percelen buiten de kom der gemeente en ten slotte voor de uitvoering van herbestratingswerken aan de wegen in de bebouwde kom. In totaal belopen deze nieuwe kapitaals- werken een bedrag van 33.000. Voorts stellen burgemeester en wethou ders voor om het krediet in rekening courant met de N.V. Bank voor Neder landse Gemeenten 1964 te bepalen op 30.000. Naar aanleiding van een verzoek om subsidie over 1963 van de afdeling Oost burg van het Wit-Gele Kruis, stellen burgemeester en wethouders ten slotte voor deze subsidie te bepalen op 50 van het bedrag dat door de Zuidzandse leden aan contributie is opgebracht. OOSTBURG Tijdens de in het gymnastieklokaal van de openbare lagere school te Oostburg gehouden ouderavond zijn twee nieuwe leden in de oudercommissie gekozen. In de plaats van de heer J. H. van Zwieten, die wegens vertrek uit de ge meente moest bedanken, werd als voor zitter gekozen de heer J. K. Ruiter. Voor mevrouw M. Bossand-van Prooijen werd mevrouw Z. C. Risseeuw-Risseeuw gekozen. Beide aftredende commijsie- leden werd lof toegezwaaid voor het vele werk dat zij in die functie hadden ver richt. Getracht zal worden volgende zomer in groepsverband met de kinde ren het zwembad te Aardenburg te be zoeken. Enkele leden van de oudercom missie zullen daarbij als begeleidster optreden. Na afloop van de vergadering bood de scheidende voorzitter de heer J. H. van Zwieten aan het schoolhoofd de heer H. H. de Lozanne een beker- en medail- lekast aan. Bestuur V ARA-afdeling Het bestuur van de plaatselijke afde ling van de V.A.R.A. te Oostburg kreeg door het bedanken van de afdelingsvoor zitter de heer G. J. van Oorschot uit Sluis een andere samenstelling. Het be staat nu uit A. Porrey voorzitter, Ph. Wage secretaris-penningmeester en de heren Lanse en I. van Grol uit Oostburg. SCHOONDIJKE De afdeling Schoondijke van de maat schappij voor ooft- en tuinbouw hield in de zaal Wijffels haar jaarlijkse ontspan ningsavond. In zijn openingswoord heet te de voorzitter, de heer P. Luteijn, in het bijzonder welkom de heer A. Hool- horst, voorzitter van de maatschappij, burgemeester Hoftijzer, wethouder J. de Feijter en echtgenote en de heren J. Bouwman, Mospoort en Versteeg. Ook de oud-voorzitter, de heer H. Brakman, heette hij van harte welkom. Alvorens het woord te geven aan de heer A. Hool- borst memoreerde hij het succes van de afdeling behaald op de laatste tentoon stelling te Zuidzande. De heer Hool- horst wees in een korte inleiding op het feit dat door samenwerking het aan zien van het toch al schone land van Cadzand verhoogd kan worden. In dit verband noemde hij bijvoorbeeld de be planting van de boerderijen langs de vele wegen. Wanneer men oordeelkun dig een tuin aanlegt is het mogelijk hiervan het hele jaar te genieten. Als voorzitter roemde hij de activiteit van de afdeling Schoondijke. Aan de hand van dia's besprak de heer Bouw man de keuring van de siertuinen. Te vens verstrekte de heer Bouwman de nodige inlichtingen, welke tot een ver betering van beplanting en aanleg van hun tuin kunnen leiden. Uit de bekendgemaakte uitslag bleek dat de prijzen als volgt waren toege kend: 1 A. Risseeuw, 2 A. van Hoorn, 3 J. Huygen, 4 J. Risseeuw-Becu, 5 C. Musson. Mozambique (Afrika) was het vakantieverblijf van de heer Versteeg geweest. Aan de hand van dia's heeft hij de aanwezigen laten meegenieten van zijn vakantiereis. Burgemeester Hoftijzer bracht de dank van het gemeentebestuur over voor de activiteiten van de afdeling. Voorts kon hij mededelen dat de raad een voorstel van b. en w. zal bereiken, inhoudende het toekennen van een subsidie van 50 per jaar voor de te houden sier- tuinwedstrijden. Ontspanningsavond P.J.G. De afdeling IJzendijke van de P.J.G. zal zaterdag 21 december in zaal Wijffels te Schoondijke haar jaarlijkse ontspan ningsavond geven. Naast muziek van het P.J.G-orkest en schetsjes vermeldt het programma als hoofdschotel het toneel spel in 3 bedrijven „Angst om de liefde" door F. Drost. Op Gods tijd, doch voor ons geheel onver wachts, werd van ons weggenomen onze lie ve man, vader en grootvader JACOBUS MALLIE op de leeftijd van 63 jaar. „Al ging ik ook in een dal der schaduw des doods, ik zou geen kwaad vrezenwant Gij zijt met mij...." Vlissingen: E. Mallie-Bostelaar. Rotterdam: A. J. Maas. M. A. Maas-Mallie. Goes: J. Mallie. G. Mallie-Koetje. Maassluis: H. Mallie. G. Mallie- Steenbakker. Enschede: E. Bouw. A. Bouw-Mallie. En kleinkinderen. Vlissingen, 15 december 1963. Bloemenlaan 68 c. De begrafenis zal plaatshebben op don derdag 19 december 1963 om 2.15 uur op de Noorderbegraafplaats. Geen bloemen. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 13-12: Trampover van New Castle, Caltex Naples van Halmstad, Aiglon van Terneuzen, Westport van Ver. Staten, Antje van Antwerpen, William J. Everard van Antwerpen, Anrum van Ga- vee, op 15-12: Grand van Ipswich, Diana V van Antwerpen, Hermanos van Antwerpen, op 16-12: Westersingel van Antwerpen. Vlissingen vertrokken op 13-12: Aiglon naar Great Yarmouth, Trampover naar U.S. Gulf, Sirius naar Londen, Caltex Naples naar Pa lermo, op 14-12: Westport naar New York, Antje naar Londen, William J. Everard naar Leith, Sanceatano naar Dakar, Tamarita naar Zwarte Zee, op 15-12: Anrum naar Ant werpen, Diana V. naar zee, Hermanos naar Beyroet, Grand naar Japan. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 13-12: Stella Prima van Zeebrugge, John V van Londen, Alnati van Bahia, Nashira van Rotterdam, Victress van Duinkerken, Eras- mussingel van Rotterdam, op 14-12- Triton van Duinkerken, Gorredijk van Rotterdam, Bevesier van Rotterdam, Silvaplana van Rotterdam, And ijk van Rotterdam, Neder Weser van Hamburg, Tycha van Londen, Viking van Dordrecht, Rijsbergen van Lon den, Seabreeze van Londen, Anna Broere van Rotterdam, op 15-12: Abbekerk van Ham burg, Stern van Great Yarmouth, Helvetia S van Rochester naar Gent, Hendrika Maria van IJmuiden, Sont van Londen, Heiloo van Yarmouth, Kamperdijk van New York, Ca- rasso van Par, Karimun van Duinkerken, Markab van Boston Lines naar Sluiskil, Myfem van Rouaan, Angolakust van Ham burg, Ittersum van Hamburg, Imber van Liverpool, Hathor van Soa Cruz. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 13-12: Harry naar Halmstad, Servaaskerk naar Rotterdam, Agnes naar Londen, Rotte naar Le Havre, Vesta naar Londen, Goote naar Liverpool, Thea naar Rouaan, Aar- noudspolder naar Rotterdam, op 14-12: Cae- beka naar Rotterdam, Loosdrecht naar Mar seille, Erasmus naar Spezia, Prinses Irene naar Rotterdam, Kittiwake naar Belfast van Gent, Prins Willem IV naar Alicante, John M naar Rotterdam, Dutch Master naar Rot terdam, Nashira naar Bremen, op 15-12: Tim- ca naar Le Havre, Aü S naar Londen, Soest- dijk naar Rotterdam, Nijkerk naar Rotterdam, Virgo naar Londen, Japara naar Rotterdam, Alnati naar Rotterdam, Berkhout naar Hel sinki. Erasmussingel naar Londen, Brevesier naar Lissabon, Neder Rijn naar Hamburg, Velox naar Gothenburg, Gorredijk naar Bos ton, Anna Broere naar Klaipeda, Tero naar Bremen, op 16-12: Neder Weser naar Duin kerken. Op het te Utrecht gehouden examen van de N.J.J.B. slaagden de heren W. Mesu uit Arnemuiden en P. Miltenburg uit Middelburg voor de zwarte band. Heden overleed tot on ze diepe droefheid on ze geliefde broeder, zwager en oom, JACOBUS DE SCHIPPER in de ouderdom van 65 jaar en 6 maanden. Namens de familie: D. de Schipper. Wemeldinge, 16 december 1963. Noordelijke Achterweg 25. De begrafenis zal plaatshebben op don derdag 19 december om 13.30 uur op de al gemene begraafplaats te Wemeldinge. Ver trek sterfhuis atn 13 uur. TERNEUZEN In hotel Des Pays Bas te Terneuzen werd een lezing gehouden voor de leden van het N.I.R.I.A., het Nederlands in stituut van register-ingenieurs en afge studeerden van hogere technische scho len afdeling Zeeuwsch-Vlaanderen. De heer H. A. Somberg, verbonden aan de N.V. Nederlandse Vliegtuigenfabriek Fokker, boeide de aanwezigen met zijn causerie over de ontwikkeling en de bouw van de Fokker Friendship. De lezing werd gevolgd door een twee tal films over de Friendship. Ook Terneuzen heeft nu een Bureau voor Medische Sportkeuring. Het bestuur be staat uit de heren P. Bareman, voorzit ter, H. Heuvink, secr,-penningm„ J. Jo- hannisse, 2e secr. en H. Meijer, medisch adviseur. De keuringen zullen door de artsen in Terneuzen worden verricht in het Groene-Kruisgebouw. Advertentie) Loon 270,p. mnd. kost en inwoning. Vrije reiskosten. Nederlands sprekende direc tie. HOTEL GRAF, Schlosstr. 19. 605 Offenbach-Main (Did.) Heden nam de Here plotseling van mijn zij de weg mijn innig ge liefde man. broeder, behuwdbroeder en oom JACOBUS JOHANNES VERHAGE echtgenoot van J. J. Willemsen in de ouderdom van ruim 74 jaar. „De Here die geen re kenschap geeft van zijn daden sterke mij in dit zwaar verlies". Uit aller naam: J. J. Verhage Willemsen. Sint-Anna ter Muiden, A 49. 15 december 1963. De begrafenis zal plaatshebben op woensdag 18 dec. a.s. om 3 uur te Sint-Anna ter Muiden. RITTHEM In hotel Des Pays Bas te Terneuzen hield de ijsclub Terneuzen een ledenver gadering. Slechts 23 leden kon de voorzitter, de heer G. den Hamer begroeten. Het hoofddoel van deze vergadering was het kiezen van een definitief bestuur en het vaststellen van de naam van de ijsclub, die tot nog toe naamloos was. Unaniem werd door de vergadering be sloten het voorlopig bestuur, dat afge lopen seizoen zeer actief bleek, te hand haven. In plaats van het aftredend be stuurslid, de heer Servaas, werd de heer B. Vermeulen gekozen. Het bestuur is thans als volgt samen gesteld: voorzitter, G den Hamer, se cretaresse, mevrouw Carrière-Cijsouw, penningmeesteresse, mevrouw Oele, le den, B. Vermeulen en J. de Bruijne. Als naam van de ijsclub werd gekozen „Terneuzen". Het bestuur van de vereniging kon de leden meedelen dat burgemeester en wethouders van Terneuzen alle medewer king zullen verlenen aan de ijsclub, o.a. door het beschikbaar stellen van de schaatsvijver in het Zuidersportpark te Terneuzen en de verlichting hiervan. Op 4 februari 1963 opgericht, telt de ver eniging thans 130 leden. Dit seizoen zal er geen gekostumeerd ijsfeest georgani seerd worden. TELEFOON Heden ontsliep in haar Heer en Heiland, na een geduldig gedragen lijden, in volle vrede, onze lieve zuster, be huwdzuster en tante CORNELIA VERHOEKS VAN HALST. Namens de familie, A. van Halst. Kortgene, 16 dec. '63. Hoofdstraat. TERNEUZEN ADVERTEREN DOET VERKOPEN 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 5