(IJs)baantjes trekken in Zeeland In Goes vonden sport en overheid elkaar Stiekum schaatsen op vesten te Goes en in Middelburg NACHTELIJKE VOETTOCHT OVER WALCHEREN: KOU GEEN HANDICAP Bijeenkomst in „Scheldekwartier" CH. J. GILLISSEN VERSCHAGE OPENDE M- DR Zeeuwse wandelaars tippelden ruim f 1000,- bij elkaar Goese automobiliste te Vianen bij ongeluk gedood AFSCHEID HOOFDAFDELINGSCHEF ERDELMANN VAN „DE SCHELDE" ALMANAK Terneuzenaar in België verdronken Schepen omhoog op de Westerschelde Gerard Maas uit Axel diocesaan voorzitter van K.A.J.-beweging Bij P.Z.E.M. geen plan tariefsverhoging Langs strand en door bos R.-k. jongeren in discussie tijdens fikse wandeling Kou kwam tegemoet Tekenkamers scheepsbouw Nasavvsr vanoo Zeeuwse Suiker Laat maar gaan Leraren Brand op YE-61 in haven van Yerseke Voor „Jonge Strijd" Vlissingen Begrafenis J. J. Huissoon VERWACHT. MAANDAG 16 DECEMBER 1963 Gerard Maas uit Axel is zaterdagmor gen te Roosendaal tijdens de achttiende diocesane raadsvergadering van de K.A. J. met grote meerderheid van stemmen benoemd tot opvolger van de aftre dende voorzitter Willy Christ uit Breda. Gerard Maas is de eerste Zeeuw, die na de bevrijding de voorzittershamer van de diocesane K.A.J. in handen krijgt. Tot voor zijn benoeming vervulde hij de functie van secretaris. Op de vergadering werd onder meer het woord gevoerd door aalmoezenier J. Sterkens, die een lezing hield over de jeugd in zijn algemeenheid. In de mid daguren bepaalde aalmoezenier Uylen- broek uit Brussel de belangstellenden bij een toespraak, die de titel „K.A.J. on der een nieuwe arbeidersjeugd" had meegekregen. Voorts werd onder meer gesproken over de uitzending van Ka- jotters en over de Eurorally naar Straatsburg. Het ziet er naar uit, dat de schaatslief hebbers deze week volop aan hun trek ken kunnen komen. Al verwacht het K.N.M.I. een lichte afname van de vorst, grote veranderingen in de luchtdruk situatie staan er nog beslist niet voor de deur. Met het aanhouden van de vorst, die elk karweitje in de open lucht tot een koud kunstje maakt, begint er en dat zal de enthousiaste schaatsers beslist niet koud laten ook meer te kening te komen in de plannen van ac tieve ysclubs in Zeeland. Op vele plaatsen maakte jong en oud gretig van de gelegenheid gebruik om de gladde ijzers onder te binden. In Vlis- singen lagen er grote ijsvelden: de baan aan de Nieuwe Vlissingseweg, die ook in de avonduren te berijden was en „de kom" tussen de Boulevard Bankert en de Badhuisstraat. Zaterdagmiddag moest daar de politie nog een aantal liefhebbers, die niet langer wilden wach ten, wegsturen, omdat het ijs niet be trouwbaar was. Maar zondag' kon ieder een er terecht. Op de Goese vesten werden ook al wat baantjes getrokken, maar dat gebeurde dan klandestien, omdat er van officiële zijde nog geen toestemming was gege ven. Ook in Middelburg gebeurde dat. Politiemensen en personeel van gemeen tewerken keurden zondagmorgen tussen tien en twaalf het ijs op de vesten, waar zaterdag al stiekem door waaghalzen gereden werd. De minimumdikte van acht cm was echter niet bereikt. Vandaag zal het ijs opnieuw worden gekeurd. Op de ijsbaan aan de Breeweg, waar men met een lekkage te kampen heeft, kon gisteren wel geschaatst worden. Vanavond is de baan verlicht. De beschutte buitenvest in Veere was nog niet vrijgegeven maar vanavond kan men ook daar op een verlichte baan terecht. Dat wil niet zeggen dat er in Veere geen pirouette op het ijs gedraaid kon worden. Bij de Stenen Beer en ten noorden van de molen werd een welis waar kleine, maar toch aantrekkelijke ijsvlakte gevonden. „Redelijk ijs", werd er gemeld vanuit Zierikzee, waar de schaatsliefhebbers reeds half in de week voor het eerst op de baan konden. Volop geschaatst werd er eveneens op de schaatsvijver in het Zuidersportpark te Terneuzen. Was het ijs woensdag niet meer „je dat", zater dag werd de kwaliteit echter al weer beter en kon men met een gerust hart van deze winterse sport profiteren. Er waren zelfs tientallen Belgen naar „Het grote gat" te Oostburg gekomen om daar te schaatsen. Zij moesten daar de vlakte met vele anderen delen, want het was er door het zonnige weer erg druk. Vrijdagavond zal de plaatselijke ijs- club gaan bespreken wanneer moge lijk de provinciale langebaanwedstrij- den kunnen worden gehouden. Op een algemene vergadering van het gewest Zeeland van de K.N.S.B. werd „Het grote gat" namelijk aangewe zen als de plaats waar dit onderdeel van de provinciale wedstrijden wordt afgewerkt. Als „reserveplaats" werd toen de ijs baan te Middelburg aangewezen. De Overal in Zeeland bond jong en oud de schaatsen onder en een strijd aan met de kou, die vooral overdag dank zij milde zonnestralen nogal meeviel. Hier een kijkje op „de kom" te Vlissingen. (Foto P.Z.C.) Ir. T. Michielsen, directeur van de N.V. P.Z.E.M., schrijft ons: Het verslag van de bijeenkomst ter hul diging van P.Z.E.M.-jiibilarissen, gehou den op 13 dezer, bevat een uitlating mij nerzijds waarop, ter voorkoming van misverstand, een korte aanvulling wen selijk is. Inderdaad drukt op elke kilowattuur een loonbedrag van ongeveer 2 cent. Dit betekent dat bij verhoging van lo nen en salarissen met 10 pet. de kost prijs van elke kWh dus met 0,2 cent stijgt, en dat terwijl de tariefbesprekin gen met grootafnemers zich vaak om verschillen van slechts honderdste cen ten bewegen! Deze en dergelijke kosten stijgingen zo bracht ik naar voren moeten op de duur wel leiden tot ta riefsverhogingen of althans tot het uit stellen van tariefsverlagingen, niet al leen bij de P.Z.E.M., maar ook bij'andere elektriciteitsbedrijven. Het is dus bepaald niet zo, dat momen teel plannen tot tariefsverhogingen ter tafel liggen. wedstrijden schoonrijden worden ge organiseerd door de ijsclub ,,'t Sluisje" te Axel. De juniorkampioenschappen op de langebaan vinden plaats in Zierikzee. De data van de wedstrijden zijn nog niet bekend. Het afgelopen weekeinde is ook al gesproken over de organisatie van wedstrijden om het Walchers kampioen schap. De besprekingen zullen worden voortgezet als de vorstperiode nog even voortduurt. IN SLUIS Vanaf vandaag kan er in Sluis weer worden deelgenomen aan de traditionele toeristentochten van Sluis naar Brugge en terug. Daarnaast zijn er voor de min der geoefende schaatsenrijders toeris tentochten ingelegd naar Damme en Hoecke in België. Liefhebbers kunnen inschrijven in hotel „De Korenbeurs". Woensdag wordt de grote wedstrijd van Sluis naar Brugge en omgekeerd gehou den. De totale afstand bedraagt 40 km. Er wordt om twee uur gestart. Dezelfde dag zijn er wedstrijden voor de oudere jeugd van 15 tot 20 jaar naar Hoecke en terug. Gedurende de „ijsdagen" zal de vaart verlicht zijn. Ook wordt er voor een goed muziekje gezorgd. Nederland zit in de ijzige greep van de winter: dat hebben het afgelopen week einde vooral de deelnemers aan de eer ste Zeeuwse adventstocht „aan den ljj- ve" ondervonden tijdens een nachtelijke tocht over Walcheren. Deze bezinnings- tocht, die in de nacht van zaterdag op zondag werd afgelegd en was georgani seerd door het r.-k. jongerencontact te Middelburg was een evenbeeld van de traditionele Pax Christie Voettochten. Gedurende deze jaarlijkse trips spreken groepen jongeren onderling over bepaal de godsdienstige problemen. Zo ging dat het afgelopen weekeinde ook. En uit de reacties na afloop bleek, dat iedereen er enthousiast over was. Er werden zelfs plannen voor een nieuwe tocht gemaakt. Het thema van deze tocht kreeg de ti tel: „Goed mens zijn, goed christen zijn" en het onderwerp werd ingeleid door districtsaalmoezenier van de jeugdbe weging, pater G. Pontenagel uit Goes, die samen met de kapelaans A. J. M. van den Hemel en G. Roosenberg uit Middelburg gedurende de rustpauze tij dens de trip een samenvatting van het besprokene gaven. De ouverture van deze nachtelijke tocht welke door het jongerencontact werd gezien als een speciale voorbereiding op Kerstmis vormde een bijeenkomst in het r.-k. jeugdhuis aan de Kinderdijk te Middelburg, waar de verzamelde deelne mers 47 in getal allereerst een filmprogramma meemaakten. De jongelui zullen het wellicht niet gemerkt hebben, dat het in het zaal tje alles behalve warm was, want zij hadden erop gerekend, dat de 23 km lange tocht een koud kunstje zou worden. Ze waren dan ook allen ge stoken in dikke truien en vesten en extra warme sokken. De kou kwam de deelnemers al tege moet, toen zij rond half elf met een be langeloos ter beschikking gestelde tou ringcar te Vrouwenpodler arriveerden. Daar begon de voettocht, die hen aller eerst naar het padvindersterrein „Over- bosch" zou brengen. Bij een groot kamp vuur, waar dampende soep gereed stond, kwamen ze weer wat op verhaal en werd de discussie voortgezet. Het tweede rustpunt in de adventstocht was het r.-k. kerkje in Domburg. In een vakantiecentrum te Aagtekerke eindigde zondagmorgen rond vijf uur de bezinningstocht. Een slip bij een inhaalmanoeuvre heeft zaterdagmorgen in de buurt van Vianen (Utr.) het leven gekost aan de 45-jarige automobiliste, mevrouw C. C. Switters- van de Mersch uit Goes. De auto sloeg bij het ongeluk enkele malen over de kop en kwam in een weiland terecht. Mevrouw Switters werd uit de wagen geslingerd en liep een schedelbasisfrac- tuur op, waaraan zij later is overleden. Mevrouw Switters, echtgenote van een lyceumleraar uit Goes, was met haar auto van Goes op weg naar Zeist. Op de rijksweg van Breda naar Utrecht haalde zij bij Vianen een andere auto in. Daarna moet zij kennelijk te ver naar rechts zijn teruggeweken, want de wagen begon aan de rand van het wegdek te slippen. Hij raakte in de berm, sloeg over de kop en kwam via het ijs in een watergang in een wei land. Mevrouw Switters werd daarbij uit de auto geslingerd en bleef zwaar gewond liggen. Later is zij aan de ver wondingen bezweken. Het echtpaar Switters had geen kinderen. Advertentie i^otgisjas; qiioiisjk'eji In een van de Zeeuwse steden be trad een meisje een boekwinkel. De verkoper kwam haar vol be reidheid tegemoet. ,Jïebt U Suiker, van Hugo Claus „Nee, dat heb ik tot mijn spijt niet. Wel Gesponnen suikervan Jan Wolkers." „Oh, geeft U dat dan maar mee.' Niemand lachte, niemand was be vreemd. Wij ook niet. We kénnen het meisje. Nee, dat niet. Gewoon, een plezierig, inschikke lijk meisje. Ze gaat zingend door het leven. Veel tophits. Sioeets for my sweet, sugar for my honey. De koninklijke maatschappij „De Schel de" te Vlissingen heeft zaterdag af scheid genomen van de hoofdafdelings chef tekenkamers voor de scheepsbouw, de heer H. S. O. Erdelmann, die wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd het bedrijf na een 43-jarige diensttijd verliet. Een groot aantal be langstellenden was 's morgens naar het Scheldekwartier gekomen om bjj dit af scheid aanwezig te zijn. Woordvoerders van hen brachten de heer Erdelmann dank voor de prettige samenwerking en vriendschap en boden hem als herinne ring enkele geschenken aan. De hoofdingenieur van de tekenkamers scheepsbouw, de heer H. A. van der Hoeven, gaf een terugblik op de loop baan van de heer Erdelmann. „U hebt moeten kiezen tussen de techniek en de muziek. Na rijp beraad koos U de tech niek. In 1920 kwam U als afgestudeerd h t s 'er op de scheepsbouwtekenkamer. In 1938 volgde uw aanstelling als on derchef en in januari 1952 werd U be noemd tot hoofdafdelingschef. U hebt m al die tijd vele schepen zien bouwen, ve le ontwikkelingen meegemaakt en daar toe bijgedragen. De bezetting van de te kenkamers nam toe van 12 man in het begin tot 60 a 65 tekenaars op het ogen blik", aldus de heer Van der Hoeven. ,U had een eigen methode voor het op lossen van vraagstukken", zo vervolgde hij. „Met zulk een lange ervaring voelde U altijd intuïtief waar het mis kon gaan Vele jongeren zijn door uw waarschu wingen in staat geweest brokken te voorkomen", aldus de beer Van der Hoe ven. Hij memoreerde voorts de activitei- t6ii van de heer Erdelmann huiten het werk, zoals in de kantinecommissie, de ambtenarenvereniging, het Scheldeor- kest, de redactiecommissie van het per soneelsorgaan en de sportclub. Hij bracht de heer Erdelmann na mens de directie zijn dank over voor hetgeen hij voor het bedrijf en het personeel heeft gedaan en betrok in zijn dank ook mevrouw Erdelmann. Namens hoofdingenieurs en stafleden bood hij een platebon aan. De heer C. A. Kamermans oudste te kenaar sprak namens de dames en heren van de tekenkamer scheepsbouw. „U was één van de eerste h.t.s.-ers die op de tekenkamer zijn intrede deed. U vergde 100 procent van de werkkracht van de mensen, maar U kwam ook altijd voor de belangen van uw ondergeschik ten op", aldus de heer Kamermans, die de heer Erdelmann een werkbank aan bood. De heer E. G. Vader hoofd afdelings chef afbouw scheepsbouw die namens het middenkader sprak, belichtte de komst van de heer Erdelmann in 1920 U had altijd een open oor voor onze moeilijkheden. Menige constructie is daardoor beter uitgevoerd kunnen wor den", aldus de heer Vader. Hij bood na mens het middenkader van alle afdelin gen een salontafel aan. De heer A. Brugman, die namens de ma chinetekenkamers sprak, noemde de sa menwerking met de heer Erdelmann door de jaren heen goed. „Dat kwam on der meer doordat U snel tot beslissingen kwam, indien wij daaraan behoefte had den", aldus de heer Brugman. Hij me moreerde de vergaderingen van de te kenkamers, waarbij de heer Erdelmann als voorzitter optrad. „U hebt bij deze discussies weinig gepraat maar veel gezegd. Vaktech nisch bezien had U ook buiten de K.M.S. belangstelling", aldus de heer Brugman, die in dit verband de acti viteiten van de heer Erdelmann in de normalisatiecommissie voor de scheepsbouw noemde. De heer A. Kerkhof, voorzitter van de personeelsvereniging, bracht de heer Erdelmann dank voor de goede samen werking. Hij overhandigde een boek. De heer P. H. van der Weel te Rotter dam, principal surveyor van Lloyd's Re gister of Shipping, bracht de heer Er delmann namens zijn maatschappij en de classificatiebureaus dank voor de pret tige contacten. Slot van pagina 1 een leider is het soms ongunstig, om dat hij altijd rekening moet houden met ontevredenen". Dan is er nog een besluit bij compromis: „onbevre digend omdat er van de oorspronke lijke opzet meestal weinig overblijft". Ten slotte kan er dan nog zijn de be sluitvorming m de groep: „misschien het beste, omdat men gaat praten en men ten slotte wederzijds overtuigd is van de juistheid van het besluit, maar je hebt natuurlijk kans, dat er zolang gepraat wordt, dat er deelne mers zijn die denken: laten we maar gelijk geven". Bij het analyseren van de verschillen de leiderstypen waarschuwde hij vooral tegen laiser faire-leider, dé laat-maar-gaan-leider. „Juist een groep, die teveel vrijheid heeft, krijgt vaak een gevoel van onvrijheid", zo stelde hij. Voorts achtte hij het juist, dat iedere leider bij zichzelf de mo tieven onderzoekt, die geleid hebben tot zijn aanmelding als leider. „Het kan gewoon zijn, omdat iemand voelt voor de jeugd, maar in vele gevallen zijn er verborgen motieven: geldings drang, ontkomen aan een opbevredi- gende of ondergeschikte situatie in het beroepsleven, compensatie voor een ongelukkig gezinsleven". In dit verband wees de heer Kramer er op, dat vaders, die hun eigen kinderen nauwelijks de baas kunnen, toch goe de jeugdleiders zijn, omdat zij bij de jeugd van een club niet zo emotioneel betrokken zijn. Ten slotte waar schuwde hij er vooral voor te opvoe dend te willen zijn. „Jeugdleiding is geen heropvoeding, hoogstens soms een aanvulling op de opvoeding". Tijdens de discussie kwam vooral de plaats van de leraar lichamelijke op voeding in de sport ter sprake. De heer Kramer stelde, dat zo'n deskun dige vooral kan optreden als coördi nator voor verschillende jeugdleiders in een club. Uit een recent onderzoek is gebleken, dat 40 procent van deze leraren inderdaad ook een functie De heer Erdelmann merkte in zijn dank woord op, dat hij in het Scheldekwartier al veei muziek had gemaakt. „Ik heb het echter nog nooit gepresteerd een ei gen compositie ten gehore te brengen. Ik heb er nu hier wel een: een afscheids lied. Het is een blijmoedig lied, omdat ik in goede gezondheid met collega's en vrienden hier aanwezig kan zijn". Hij bracht dank tot zijn medewerkers op de tekenkamer en tot degenen, waarmee hij buiten het werk had samengewerkt. Het verheugde hem bijzonder, dat hij afscheid kon nemen in een tijd, waarin er veel werk is voor de tekenkamers. „Laat het De Schelde goed gaan, dan gaat het U ook goed", zo besloot de heer Erdelmann. Daarna bestond voor de aan wezigen gelegenheid om persoonlijk van de heer Erdelmann en familie af scheid te nemen. De 27-jarige ongehuwde Terneuzenaar G. W. Maas is in de nacht van zater dag op zondag in de Belgische plaats Grimbergen (bjj Vilvoorde) door ver drinking om het leven gekomen. Het slachtoffer was machinist op het binnenvaartuig „Pax" van een rederij uit Gent. Zaterdagavond had hij zijn schip, dat in een zijarm van het kanaal Brussel-Willebroeck lag afgemeerd, ver laten. Toen de schipper zondagmorgen aan wal ging vond hij vlakbij het schip een paar schoenen, die hij herkende als het eigendom van zijn machinist. Nadat hij de rijkswacht had gewaarschuwd, is hij zelf gaan dreggen, waarbij hij het levenloze lichaam van de man ten slotte ophaalde. Zondagmorgen is brand uitgebroken op het vissersvaartuig YE-61 dat gemeerd lag in de haven van Yerseke en eigen dom is van de firma Verwijs-Janse. De brand ontstond in het voorverblijf, vermoedelijk doordat het plafond boven de kachel - in verband met de strenge vorst werd aan boord gestookt te sterk was verhit. De 19-jarige schipper van de YE-61 trachtte aanvankelijk de brand zelf met emmers water te blus sen. Maar mede door de harde wind luk te het hem niet de vlammen te doven. Wel heeft hij tot de komst van de in middels gewaarschuwde brandweer het vuur binnen de perken weten te houden. De brandweer heeft tenslotte het vuur geblust met behulp van koolzuursneeuw. De eigenaar van net schip was niet ver zekerd. hebben in de sport. Van de resteren de 60 procent had vroeger 30 pro cent zo'n functie ook. Na een lunch zagen de aanwezigen 's middags twee films: de Duitse rol prent „Rust Roest" en de Canadese film „I was a ninety pound weak ling". Er bleek onder meer uit, dat glechts 7 op iedere 100 Duitsers aan sport doen. „Dat cijfer is voor Ne derland nog ongunstiger", aldus de heer Vlot, die voor de explicatie zorg de, „want hier is de sportaccommo datie minder dan in Duitsland, of om kleinere landen te noemen dan in Zwitserland of Finland". De Cana dese film liet allerlei machines zien, waarmee de mens zonder zich in te spannen toch de spieren soepel zou kunnen houden. Deze spreker pleitte mét name voor een grotere ontwik keling van recreatieve sport, omdat er dan inderdaad meer Nederlanders aan sport zouden doen. Een opvallen de uitlating van de heer Vlot was voorts: „We lopen op het scherp van het zwaard, want er is te weinig we tenschap over de training". Ten slot te vertelde hij over de reeds eerder genoemde faciliteiten, die de N.S.F. geeft bij het organiseren van jeugd- en kadercursussen. De heer H. 8. O. Erdelmann, hoofd afdelingschef van de scheepsbouw tekenkamer van de N.V. Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen heeft zaterdag afscheid genomen in ver band met het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd. Hij werd in waarderende bewoordingen toe gesproken en kreeg bovendien en kele herinneringen' mee. Op de foto: de heer C. A. Kamer mans overhandigt de heer Erdel mann een oorkonde. (Foto P.Z.C.) De afdeling Vlissingen van de N.V.V. jongerenorganisatie „Jonge Sstrijd" is zaterdagmiddag in het „Dr. Dreesge- bouw" getrokken. Wethouder Ch. J. Gillissen Verschage overhandigde in het achterzaaltje van het Dr. Dreesgebouw aan de Molenstraat de sleutel aan de voorzitter van de afdeling Vlissingen, Frits de Kaart. Wethouder Gillissen Verschage memoreerde nog even de re den van de verhuizing van „Jonge Strijd". Zeven jaar geleden betrok de afdeling Vlissingen van „Jonge Strijd" het Jan van Zutphenhuis in de Rioolstraat. Eni ge maanden geleden zegde de gemeente Vlissingen de huur op, omdat dit ge bouw in het saneringsplan viel en dien tengevolge moet verdwijnen. In overleg met het bestuur van „Jonge Strijd" heeft men toen het pand in de Molen straat gekozen als nieuw onderkomen voor deze twintig leden tellende afde ling. Voorts boden hun gelukwensen aan de heren G. Baijens, voorzitter van de Provinciale Moderne Jeugdraad, de heer J. Minnaard, oud-voorzitter van „Jonge Strijd" uit Goes en vertegen woordiger van het hoofdbestuur, H. Valkier, bestuurslid van „J. J. C. Ruim te" te Vlissingen, J. Stam, oud-voorzit ter van „Jonge Strijd" te Vlissingen, J. Spruit, secretaris van de bestuurders- bond te Vlissingen, J. Jacqueimijns, secre taris van de Vlissingse Jeugdraad en Frans Walravens namens D.S.J.O. „Ken tering" te Middelburg. Het „Dr. Dreesgebouw" bestaat uit twee kleine zalen. Het is gevestigd in de onderste verdieping van een woon huis en de leden hebben zelf de ver schillende herstelwerkzaamheden ver richt. Ter gelegenheid van de opening hield men 's avonds een dansavond met mu ziek van de „Skybolts" uit Vlissingen. De foto toont het moment waarop wet houder Gillissen Verschage de sleutel van het gebouw overhandigt aan Frits de Kaart. (Foto P.Z.C.) Op de Westerschelde is in het af gelopen weekeinde tweemaal een schip aan de grond gelopen. Beide malen konden de schepen hij opko mend water vlot komen en hun reis vervólgen. Zaterdagmorgen vroeg liep de Ne derlandse kustvaarder „Silva Pla nadie van Antwerpen op weg was naar Rotterdam, hij Walsoor den op een strekdam. Op het moment dat het schip omhoog voer was het afgaand water, zodat het schip niet meer vlot kon komen. Nadat het tij gekeerd was is de „Silva Plana" bij hoog water door boten van Mullers sleepdienst uit Terneuzen vlot getrok ken. Het schip had geen loods aan boord. Zondagavond liep om ongeveer 10 uur het 5406 brt. metende Noorse vracht schip „Black Heron" van de rederij Herlofson in Oslo, ter hoogte van boei 78A, even over de Belgisch-Nederland se grens op Belgisch grondgebied, aan de grond. Daar het opkomend water was kon de „Black Heron" bij hoog wa ter weer vlot komen en zijn reis van Antwerpen naar Rotterdam voort zetten. Onder zeer grote belangstelling is za terdagmiddag op de algemene begraaf plaats te Goes het stoffelijk overschot teraardebesteld van de heer J. J. Huis soon te Goes, in leven referendaris ter gemeeentesecretarie. D heer Huisson, die 62 jaar werd, was ruim veertig jaar in gemeentelijke dienst en werd bij zijn veertigjarig ambtsjubileum benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Op verzoek van de nabestaanden was de begrafenis sober en eenvoudig. Vanaf de ingang van de begraafplaats werd de baar, bedekt met kransen, door perso neelsleden van de afdeling financiën, waarvan de overledene de leiding had, en de gemeentesecretaris naar de groe ve gedragen. Een groot aantal belang stellenden sloot zich aan. Onder hen bevonden zich onder meer burgemeester F. G. M. Huber, wethouders mr. J. G. van de Burgt en drs. J. Dijkgraaf, diver se raadsleden en vrijwel het voltallige personeel van de gemeentesecretarie. Voorts waren aanwezig vertegenwoor digers van de Nederlandse Hervormde Kerk en woningbouwverenigingen. Ds. C. Metselaar, Nederlands hervormd pre dikant te Goes, las psalm 23 en het laat ste couplet van gezang 183 voor, waarna hij het „Onze Vader" bad. Een broer van de overledene dankte namens de fa milie. Na afloop van deze korte plech tigheid was in de aula op de begraaf plaats gelegenheid tot condolatie. Zaterdagmiddag is in een der boven zalen van café „Het Wapen van Zee land" te Middelburg het eindbedrag be kendgemaakt en overhandigd dat, voor al dank zij de onvermoeide ijver van de organisator, de heer Jan van de Parel uit Kruiningen, door vele Zeeuwse wan delaar (sters) werd bijeengetippeld voor „Sport steunt Zonneveld". De voorzitter van Sport steunt Zonne veld, de heer C. L. Westerweel, sprak er zijn voldoening over uit dat wandelend Zeeland weer daadwerkelijk zijn steun heeft willen verlenen en hij toonde zich vanzelfsprekend erg nieuwsgierig het eindbedrag te mogen vernemen. De heer Jan van de Parel liet hem ech ter nog even in het ongewisse want hij begon met iets te vertellen over de or ganisatie van deze provinciale wandel tocht en bracht dank aan de organisa tiecommissies voor hun vele en belange loze arbeid en aan alle wandelaars die deze wandeltocht tot een succes hebben gemaakt. „Wij hopen", aldus de heer Van de Parel, „dat volgend jaar in iede re plaats in Zeeland een organisatieco mité zal kunnen worden gevonden, dat dit mooie werk ter hand zal willen ne men ten einde niet alleen een massale deelname aan deze mooie en gezonde sport te krijgen, maar tevens een nog grotere bijdrage voor de misdeelde jeugd. Hierna trad Dick Lukasse uit Biezelin- ge naar voren om duizend gulden aan bankpapier te overhandigen met de woorden „van groot tot klein bijeenge- beend, pak aan mijnheer 't is welge meend". Daarna kwam Greetje Boo- gaars uit Middelburg die 22 gulden aan de heer Westerweel ter hand stelde, waarna Gré Vogel uit Arnemuiden het eindbedrag 1022,36 volmaakte door het resterende bedrag van 36 cent aan te bieden. Voorzitter Westerweel dankte de jeug dige schenkers van dit mooie bedrag en betrok in zijn dankwoord alle mede werkers en instanties, die het mogelijk hebben gemaakt dit wandelfeest tot zo'n succes te maken. Het drietal, dat het geld was komen overhandigen kreeg een herinneringsschiidje aangebo den. Ook de heer Van de Parel mocht een ,lerinneringsschildje in ontvangst nemen. (Advertentie) WEINIG WIND Opklaringen, maar voornamelijk in het noorden van het land ook plaatselijk mist. Overwegend zwakke wind in hoofdzaak tussen oost en noord. Over dag lichte vorst tot temperatuur om het vriespunt. ZON EN MAAN. 17 december Zon op 8.43 onder 16.29 Maan op 9.50 onder 17.41

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 2