VINNIG SLOT AAN DEBAT OVER DEFENSIE P. v. d. A. keurt beleid minister De Jong af Bonn wijst Frans ultimatum af Minister verontrust dijkgraven niet met zijn mededeling over temporisering dijkverhoging Geen nieuws I KONINGIN BEZOEKT LIMBURG Automaten voor postzegels worden aangepast FRANK SINATRA JR. WEER VRIJ; VADER BETAALDE 240.000 DOLLAR ,Het kan ieder jaar weer veranderen K.L.M. zal rendabel moeten worden Luitenant-generaal VAN DER VEEN chef generale staf WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Weer een tientje voor niks besteed BEGROTING IN GEHEEL ZONDER HOOFDELIJKE STEMMING AANVAARD OPPOSITIE STEMT TEGEN DE SALARISPOST VOOR MINISTER Soldij omhoog Duidelijke richtlijnen voor delegatie in Brussel „Band" tussen Kennedy- ronde en landbouwpolitiek Reorganisatie Openheid" Oplossingen moeten voor alle landen draaglijk zijn Richtlijnen Brussel Verwarring rond verloving van miss World" Geen postbestelling op kerstdagen en nieuwjaarsdag Losgeld betaald in kleine coupures Telefoongesprekken 240.000 dollar Wél klaar Werk genoeg 206e jaargang - no. 292 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT wo?ctioifFK0Vcn dftiVo«K' Tü B' dexLB(!5Len W' de Hoofdredactie: W. Leertouwer en G. A. de Kok. Abonnementsprijs 67 cent per week, ƒ8,70 per kw.; franco per post 8.95 p. kw. Losse nummers 15 ct. Bureaus: Vlissingen: Walstraat 58-60,teL 2355 (b.g.g. red. 3508, adv. 3647/3643); Middelburg: Markt 51, tel. 3841 (b.g.g. red. 2078/3169, adv. 2375); Goes: Gr. Markt 2, tel. 6140 (b.g.g. red. 7853, adv. 5213); Oostburg: tel. 2395; Terneuzen: Arsenaalstraat 2, tel. 2911, zieriKzee. red. tel. 2425, adm. tel. 2094. Adv. pr. 30 ct. p. mm. Min. p. adv. ƒ4,50. Ingez. med. 3 x tarief. Kleine adv. (max. 8 regels) 30 ct. p. regel (min. ƒ1,50). „Brieven bur. van dit blad" 25 ct. meer. Giro 359300 P.Z.C., Middelburg. Donderdag 12 dec. 1963 Pagina 7 (Van onze parlementaire redacteur) De Partij van de Arbeid heeft geen vertrouwen in minister De Jong. Zij wenst een andere minister van defensie, omdat zijn reorganisatie plannen en de cijfers van zijn begroting „ondeugdelijk" zijn. Deze heftige aanval op het beleid van de minister heeft gisteravond voor een rumoerig slot van het tweedaagse defensiedebat gezorgd. De so cialistische fractie stemde unaniem tegen de salarïspost van de minis ter om daarmee zo motiveerde de heer Wierda het gebrek aan vertrouwen in de bewindsman persoonlijk tot uitdrukking te brengen. „Wij stemmen niet tegen de begroting in zijn geheel, omdat ook wij bereid zijn alle mogelijke steun aan de defensie te geven. Maar het beleid van deze minister keuren wij af". Woensdag heeft H.M. Koningin Juliana een bezoek gebracht aan de pro- vincie Limburg. Foto: een beeld van de aankomst bij de nieuwe vleugel van het bisschoppelijk college in Weert. Naast de koningin staat dr. F. J. 3 M. A. H. Houben, commissaris der koningin in Limburg, die weldra zijn 3 functie zal neerleggen. Hoewel de begroting uiteindelijk zon der hoofdelijke stemming werd aange nomen, leidde het afstemmen van de salarispost door de P.v.d.A., tot een scherpe reactie van de nieuwe fractie leider van de K.V.P., drs. Schmelzer, die zijn ontstemming uitsprak over de socialistische houding. „Het is voor het eerst na de oorlog, dat de P.v.d.A. té gen een post op de defensiebegroting stemt. Dat is een politiek feit van grote betekenis". Toen hij echter het besef aan nationale verantwoordelijk heid van de oppositie in twijfel wilde trekken, kreeg de discussie een scher pe toon. „Dat is niet juist", verwierp de heer Kranenburg deze beschuldi ging. „Wij hebben altijd onomwonden onze waardering voor de defensie tot uitdrukking gebracht. Maar wij wen sen thans een persoonswisseling op deze post". niet verenigen met twee opperofficie- ren naast zich. Begrijpelijk, vond de minister, maar hij zag het anders. Uit de vragen m de Kamer vond de minister de ondertoon doorklinken, dat gevreesd wordt, dat de marine bevoor deeld zou worden bij het schrappen van bepaalde investeringsposten. Vooral de landmacht moet een sterke veer laten. Maar wat wilt u De marine heeft altijd elk jaar de tering naar de nering (Zie slot pag. 3 kol. 3) Zo vinnig als de stemming was aan het slot van de avond, zo rustig verliep het debat in de middag uren. Minister De Jong zorgde voor een welwillende stemming in de Ka mer door aan vele verlangens tege moet te komen. Hij stemde in met een verhoging van de soldij van alle dienstplichtigen met 25 cent een stijging die het defensiebudget zes tot zeven miljoen per jaar zal kos ten. Hij verklaarde zich bovendien bereid in het midden van volgend jaar met een defensienota te komen. Definitief kon hij nog niet zijn, omdat hij vol gende week tijdens de N.A.V.O.-confe- rentie in Parijs eerst nog eens wil ho ren hoe het met de N.A V.O.-studies is. „Als deze studies een langdurige kwes tie gaan worden, dan kom ik in juni met een uitgebreide defensienota", zegde hij toe. Van de kritiek op zijn reorganisatie plannen bleek gisteren tooh eigenlijk minder overgebleven dan verwacht mocht worden na de vrij scherpe ge luiden van de eerste dag. Alleen de P.v.d.A.-fractie bleef het betreuren, dat de reorganisatie niet overboord werden gezet. „Maar de minister heeft het ge makkelijk", vond de heer Wierda, „hij hoeft er niet voor te Vechten want hij is toch zeker van de meerderheid". De liberale woordvoerder, generaal b.d. Couzy toonde zich in zijn kritiek opval lend gematigder, al bleef hij er bij, dat de minister geen argumenten had aan gevoerd „waardoor mijn twijfel is weg genomen". De minister hield vast aan zijn stand punt dat ook in de andere N.A.V.O.- landen de verticale structuur veelvul dig voorkomt. Hij zag er tal van voor delen in, met name de grotere „open heid" die het militaire apparaat daar door krijgt. Zelfs achtte hij het mo gelijk de reorganisatie weer „terug te draaien" als mocht blijken dat hij niet voldoet. Want er verandert, zo zei hij, in wezen minder dan men denkt. De bezorgdheid van de heer Wierda, dat de drie staats secretarissen allen van militaire huize zijn, kon hij niet delen. Over het ontslag van generaal Van den Wall Bake was hij kort. De chef-staf meende dat een bevelhebber zijn staf onder zich moet hebben en kon zich «MNWMMUWUWWMNWNWNWNWNWWVHWNI In Stockholm gaan geruchten, dat prinses Desiree van Zweden zich gaat verloven met de edelman ba ron Niclas Silfverschioeld. Ge ruchten als zouden zij verliefd op elkaar zijndoen echter al langer ie ronde. Het koninklijk huis heeft bekendgemaakt geen com mentaar te kunnen geven. De Westduitse regering blijft afwijzend staan tegenover het stand punt van president de Gaulle, dat uiterlijk per 31 december a.s. een gemeenschappelijk landbouwbeleid voor de E.E.G. moet zijn voltooid. Naar de mening van de Westduitse rege ring kan men zich bij de landbouwbe- sprekingen in Brussel slechts dan hou den aan de termijn van 31 december, als voor de nog open vraag vóór die tijd een voor alle landen der E.E.G. draaglijke oplossing gevonden wordt. Het West duitse kabinet, verklaarde gisteren dat er nooit een besluit werd genomen om de termijn tot op 31 december 1963 te vervroegen. De Westduitse regering constateert in haar verklaring, dat volgens het werk programma van mei 1963 tegelijkertijd De regering heeft de directie van de K.L.M. duidelijk te verstaan ge geven, dat het meerjarenplan dat de K.L.M. thans opstelt het uitzicht zal moeten bieden op herstel van de rentabiliteit binnen redelijke ter mijn. Wanneer dit niet verwezen lijkt kan worden zal de regering zich diepgaand moeten beraden over de toekomstige structuur van de K.L.M., aldus de memorie van antwoord op de begroting 1964 van het departement van verkeer en waterstaat. Ondanks de grote waarde die minister Van Aartsen hecht aan de nationaal- economische betekenis die de K.L.M. voor Nederland heeft is het noodzakelijk dat dit bedrijf rendabel is, aldus de be windsman. De samenstelling van de di rectie van de K.L.M. vormt momenteel een punt van intens overleg, zowel in de raad van commissarissen als bij de re gering. De minister heeft tot zijn leed wezen moeten constateren, dat de com municatie tusesn directie en personeel nog niet in alle opzichten bevredigend is te noemen. ook de gemeenschappelijke houding van de gemeenschap tegenover de z.g. Ken- nedy-ronde moet worden vastgesteld. Er zal echter nog een aanzienlijke inspan ning van de zes landen nodig zijn, om ook dat doel van het programma te be reiken. Volgens dë besluiten van 9 mei 1963 kunnen de in het programma voor ziene werkzaamheden op dit gebied en op dat van de landbouwpolitiek slechts gelijktijdig worden beëindigd, zo wordt in de verklaring gezegd. Aan de Westduitse regeringsdelega tie zijn voor Brussel duidelijke richt lijnen gegeven. De regeringswoord voerder weigerde tegenover de pers echter de marsrichting van Bonn voor Brussel bekend te maken. Noch het Franse ultimatum, noch de ge reserveerde houding van de Duitse Bondsrepubliek heeft gisteren in Brussel een merkbare invloed gehad op de be sprekingen in de ministerraad van de E.E.G. over de landbouwvraagstukken. Met de Franse minister van landbouw, Pisani, doch zonder diens Duitse collega, Schwarz, is op de derde dag van de „marathon" het technische debat voort gezet met als onderwerpen de markt organisatie voor zuivel en voor rijst. Werd er 's ochtends enige onver wachte vooruitgang gemaakt met de rijstverordening zonder dat ove rigens de handelspolitieke vraagstuk ken werden opgelost in de mid dag was het resultaat wederom ge ring. Minister Pisani keerde 's middags in Brussel terug, nadat hij van president de Gaulle „zeer duidelijke instructies" had gekregen voor de onderhandelingen. De 22-jarige Amerikaanse twist- koning Chubby Checker heeft dinsdag in Philadelphia het uit Nederland afkomstige bericht ont kend, dat hij van plan is zich met Kerstmis te gaan verloven met Rina Lodders, de 21-jarige Haar lemse mannequin, die in 1962 werd uitgeroepen tot „Miss World". Toen de moeder van Rina, mevr. T. Lodders, van deze ontkenning op de hoogte werd gesteld, was haar reactie: „daar snap ik niets van. Het is toch heus waar. Hij is hier twee weken geleden helemaal onverwachts binnen komen vallen en heeft ons om de hand van Rina gevraagd. De verloving wordt met Kerstmis gevierd en mijn man, ik zelf en onze zoon Cees gaan naar Philadelphia om het verlovings feest bij te wonen. Ik kan mij moeilijk voorstellen, dat Chubby, die op ons een sympathieke indruk maakt, zo'n heugelijke gebeurte nis zou ontkennen". Rina's vader, die materiaalplan ner bij de K.L.M. is, nam het ze kere voor het onzekere en belde een geheim gebleven adres in Phi ladelphia op. Wat precies bespro ken is, wilden Rina's ouders niet zeggen, maar haar moeder bepaal de zich tot de mededeling, dat Ri na en Chubby volgende week maandag in Amerika zelf een ver klaring zullen afleggen over hun toekomstplannen. Zij wekte de in druk, dat de trouwplannen van haar dochter voortijdig bekend zijn gemaakt. Luitenant-generaal F. van der Veen zal luitenant-generaal Van den Wall Bake opvolgen als chef van de generale staf, bevelhebber van de landstrijdkrachten. Dit deelde minister van defensie De Jong gistermiddag mede in de Tweede Kamer. Luitenant-generaal Van der Veen, die thans commandant van het eerste leger korps is, heeft zich tijdens de tweede wereldoorlog op bijzondere wijze onder scheiden. Hij is een van de weinige mili tairen die zowel uit het bezette Neder land als uit het door de Japanners over weldigde Nederlands-Indië ontsnapten. De heer Van der Veen, die op 26 septenv ber 1908 in Padang werd geboren, keer de in 1933 als luitenant naar zijn ge boorteland terug na zijn studies aan de K.M.A. Hij diende in het beroemde korps van de Atjeh-marechaussee. Om de stu dies van de hogere krijgsschool te vol gen ging hij in augustus 1939 naar Ne derland, maar werd reeds enkele dagen later gemobiliseerd. Hij diende in de Grebbelinie. In 1941 ontsnapte hij uit Duitse krijgsgevangenschap en wist In- dië te bereiken, waar hij zijn studies in Bandoeng voortzette. Na de gevechten tegen de Japanners op Java slaagde hij er opnieuw in te vluchten, ditmaal naar Oost-Afrika. Hij voegde zich bij de strijd krachten in Australië en vocht onder meer op Nieuw-Guinea. Als chef-staf troepencommando Zuid- Sumatra maakte hij in 1950 de soeve reiniteitsoverdracht mee. Vervolgens was hij tot 1952 in Den Haag adjudant van de minister van oorlog en werd daarna benoemd tot militair adviseur van de Nederlandse ambassadeur bij de Noordatlantische Raad. Terug in Neder land werd hij in 1958 benoemd tot com mandant van de 4e divisie. In mei 1962 volgde zijn aanstelling als commandant van het eerste legerkorps. Op de beide kerstdagen en nieuwjaars dag zal de P.T.T. geen bestellingen uit voeren. De telegraafkantoren zullen be perkt geopend zijn (zondagsdienst). De bestellingen van vrijdag 27 december en woensdag 2 januari zullen in de drie grootste steden wat later vallen dan normaal. Op zaterdag 28 december zul len de nog niet bestelde pakjes, aangete kende stukken en pakketten, die vóór of op 24 december ter post zijn gebracht, worden afgeleverd. Tussen 24 december en 4 januari zullen, indien nodig, extra buslichtingen wor den uitgevoerd. Er rijden geen posttreinen in de nach ten van 24 op 25, 25 op 26, 26 op 27 de cember, 31 december op 1 januari en 1 op 2 januari. In de vroege ochtend van 27 december en 2 januari zal de P.T.T.- maatregelen voor extra vervoer treffen. Nog deze week begint de P.T.T. met het aanpassen van de postze- gelautomaten, nu per 1 januari a.s. de posttarieven zullen zijn ge wijzigd. De 1250 blauwe postze gelautomaten zullen worden aan gepast. Dit betekent, dat de auto maten voor zegels van tien cent dan bij inworp van een dubbeltje twee postzegels van vijf cent zul len leveren. Sinatra sr. onderhandelde met ontvoerders Frank Sinatra jr., de ontvoerde zoon van de beroemde zanger, is veilig en wel terug bij zijn fa milie. Nadat men contact had gehad met de personen Frank jr. hadden ontvoerd werd de 19-jarige jongeman aange troffen in Beverly Hills, een wijk van Los Angeles. Jim Ma- honey, een zegsman voor Frank Sinatra sr., zei dat een losgeld was betaald. Sinatra sr. hield later een geïmprovi seerde persconferentie, waarop hij verklaarde dat het eerste wat de jon gen zei was: „Het spijt me". Zijn va der voegde daaraan toe dat zijn zoon geen letsel heeft opgelopen. Alleen had hij niet veel gegeten. Sinatra sr. vertelde dat hij twee keer met Frank jr. had gesproken tijdens de acht telefoongesprekken die hij met de ontvoerders had gevoerd in de afgelopen twee dagen. Het eerst werd hij door hen opgebeld in zijn motel in Reno. Zij zeiden dat zij de jongen hadden, waarna zij onmiddellijk de hoorn weer op de haak legden. Volgens Sinatra sr. zouden er 7 tot 9 mensen bij de ontvoering betrokken zijn geweest. Hij zei dat hij vrijwel steeds met dezelfde man had gespro ken, iemand in het begin van de twin tig, maar zijn stem te oordelen. Sinatra sr. zei dat een losprijs van 240.000 dollar betaald was in bankbil jetten van 100, 50, 20 en 10 dollar. Hij verklaarde dat hij het grootste deel Minister Van Aartsens antwoord op het voorlopig verslag, door de Ka mer over zijn begroting uitgebracht, ligt op tafel. De vaste Zeeuwse punten staan er weer in, de antwoorden klop pen ongeveer met wat men kon ver wachten en het geheel kan worden sa mengevat met de zin „Van het water staatsfront geen nieuws". Een enkele aantekening vanuit een Zeeuwse ge- dachtengang mag niet achterwege blij ven, al zal daarbij al evenmin veel nieuws naar voren kunnen komen. Wij stellen hier vier punten aan de orde: het tempo van de dijkverhogingen, de schaderegeling ex artikel acht, de vaste oeververbinding en de dienstregeling van de boten. rmpo dijkverhogingen: minister Van Aartsens woorden kunnen ne men wij aan worden uitgelegd in deze zin, dat tot 1978 enige temporisatie niet uitgesloten is, pas daarna zal meer geld ter beschikking kunnen komen. Het betekent het is reeds eerder in ons blad geconstateerd dat in het zuid westen (en in het bijzonder in Zeeland) in 1978 nog geen „delta-veiligheid" zal zijn bereikt. Wij geloven dat het goed is op deze consequentie te wijzen: enige jaren geleden, toen de indruk van de ramp nog vers was, veroorzaakte een mededeling dat de verhogingen van de zeeweringen getemporiseerd zouden worden, grote opschudding. Wij hebben de indruk, dat thans tien jaar na de ramp de schrik liet meer zo sterk in de benen zit. Het ilijft niettemin een feit, dat er aan dit onderdeel van het deltaplan (ook verhoging zeedijken is in de deltawet opgenomen) nog heel wat moet gebeuren. Een feit is voorts, dat ook hier geldt, dat de ketting zo sterk is als de zwakste schakel. Feit nummer drie tenslotte: in Zeeland heeft vooral het gebied grenzende aan de Wester- schelde met deze zwakke schakels te maken. Geen zaak om als bagatel af te doen. Wij zijn benieuwd naar de open bare discussie tussen minister en Ka mer op dit punt. Het schijnt dat steeds meer de neiging bestaat te vergeten, dat het bij het deltaplan primair om veiligheid gaat. Die veiligheid moet zo snel mogelijk woraen bereikt. NTog eens: de schaderegeling. Minister f Van Aartsen herhaalt wat zijn ambtgenoot van landbouw al heeft mee gedeeld, namelijk dat een „wetsvoorstel tot regeling van de tegemoetkoming in schade van oesterkwekers" het departe ment heeft verlaten. Men verkijke zich niet op deze mededeling. Het gaat hier blijkbaar uitsluitend om een wetsont werp voor de oesterkwekers. Dat wil dus zeggen: om één categorie van de gedupeerden. Hoe is het echter met de andere getroffenen, excellentie? Er zijn er nogal wat. Met dit ene ontwerp van wet is de regering echt niet van het probleem af! De vaste verbinding. Nee, de minister ziet er nog niets in. Hij is van oor deel, dat het tijdstip, waarop een vaste oeververbinding een voldoende renta biliteit zou gaan vertonen, nog ver ver wijderd is. Wij zouden de minister wil len vragen: Hebt 17 daarover het nieu we rapport van het E.T.I. al gelezen? Wij mogen in ieder geval aannemen dat daarvoor nog gelegenheid bestaat vóór de komende openbare behandeling. Het zou kinderachtig zijn indien U verstop pertje zoudt spelen door bijvoorbeeld te zeggen dat de tüd voor bestudering heeft ontbroken, welnu, excellentie, wij mogen aannemen dat U gemotiveerd en gedocumenteerd uw opvatting over het rapport kenbaar zult maken bij de ko mende begrotingsbehandeling, aldus een bijdrage leverend tot de verdere discus sie. Wij (en met ons velen in Zeeland) zijn zeer benieuwd. "penslotte de dienstregeling van de bo- 4 ten. Kamerleden vroegen: „Past een twee-uur-dienstregeling op zondag nog wel in de huidige omstandigheden?" De minister antwoordt nu, dat zowel op werk- als op zondagen de dienst zo veel mogelijk wordt aangepast aan het vervoersaanbod door extra-vaarten in te lassen. „De dienst op zondagen heeft daardoor in de praktijk in de drukke maanden zijn karakter reeds goeddeels verloren". Nu de minister dit inderdaad onmiskenbare feit heeft toegegeven, vra gen wij ons af waarom nu ook niet de dienstregeling wordt aangepast. Het is een vrij onzinnige situatie via een dienst regeling de indruk te wekken, dat er slechts om de twee uur wordt gevaren, van de onderhandelingen met de ont- terwijl er in werkelijkheid een zeer in voerders had gedaan. Het geld, zei hij was achtergelaten in een pakket bij het U.S. Veterans ziekenhuis aan de VVildshire boulevard, niet ver van het huis van de Sinatra's. tensief verkeer is. Een dienstregeling moet toch wel een beetje in overeenstem ming met (Te feiten zijn fn het „beloofde jaar" 1978 is Zeeland ruinier: het zuid-westen van Neder land niet „deltaveilig"! Dat moet geconcludeerd worden uit de memorie van antwoord op het voorlopig verslag bij de begroting van verkeer en wa terstaat van minister Van Aartsen. Evenals zijn voorgangers wijst deze ex cellentie er ernstig op, „dat in de eerstvolgende jaren hoge bedragen zullen moeten worden geïnvesteerd in de werken tot afsluiting der zeegaten". Dat was bekend. Minister Van Aartsen voegt er dan nog aan toe: zodat er in deze jaren slechts een matige ruimte beschikbaar is voor accres in de ten behoeve der dijkverhoging ter beschikking te stellen middelen". Maar een pleister op de wonde heeft de waterstaaitsexcellentie toch ook nog: „Verwacht mag evenwel worden, dat daarna belangrijk hogere bedragen voor verbete ring van de bestaande dijken kunnen worden uitgetrokken". Maar het punt blijft: Zeeland is niet „deltaveilig" in 1978. Hoe denken de deskundigen van de Zeeuwse waterschappen over deze ministeriële uitlatingen? Antwoord: niemand is er werkelijk van geschrokken! „Voorlopig maak ik mij nog niet de minste zorgen", zei bijvoorbeeld jhr. mr. G. C. D. Rutgers van Rozenburg, voorzitter van de Polder Walcheren, en hij voegde er aan toe: „De prak tijk van alle dag heeft ons geleerd, dat er geen vertraging van betekenis optreedt". Maar nu heeft de minister toch gezegd, dat er slechts een mati ge financiële ruimte is voor de dijk verhogingenJa ja, maar dat kan ieder jaar veranderen", antwoordde de heer Rutgers van Rozenburg opti mistisch, „het duurt nog vijftien jaar voor we 1978 schrijven. Neen wij ma ken ons nog geen zorgen". In ieder geval begint de Polder Wal cheren in 1964 vol goede moed aan een belangrijke deltaveihoging: de verbetering van de zeedijk Zuidwate ring bij Ritthem, waarvoor op de be groting van de Polder Walcheren voor 1964 een half miljoen is uitge trokken. Deze verhoging zal in totaal ruim een miljoen vergen. Bovendien zijn de plannen voor de verbetering van de zeewering tussen Westkapelle en Zoutelande al in een vergevorderd stadium van voorbereiding. „Ik ben er van overtuigd, dat we in 1978 klaar zullen zijn op Zuid-Beve land", zei eveneens optimistisch de heer P. J. J. Dekker, dijkgraaf van de Brede watering van Zuid-Beve land. Overigens had hij niet ver wacht, dat er sprake zou zijn van een temporisering „en ik geloof ook niet. dat we het zo moeten lezen". Maar het staat er toch duidelijk: matige ruimte voor dijkverhogingen, na 1978 hogere bedragen voor het op delta hoogte brengen. „Natuurlijk, maar wie op tijd met zijn plannen ter tafel komt, zal zeker op tijd aan de beurt komen", aldus de heer Dekker, die bijzonder erkentelijk is voor de snelle beslissingen die het ministerie tot nu toe voor dit waterschap genomen heeft. „Bovendien móeten we aan de gang blijven, want heel onze technische dienst is op het werkschema inge steld. Nu werken onze technici in de winter aan de plannen, die in voorbe reiding zijn, en in de zomer zijn zij toezichthoudende ambtenaren op de werken. Bij temporisering wordt dit schema verstoord en kunnen wij niet iedereen het gehele jaar aan het werk houden", aldus de heer Dekker. Er is werk genoeg voor het water schap de Brede watering van Zuid- Beveland. De dijkvakken bij Waarde en Borssele zijn gereed of gedeeltelijk gereed. Voor Hoedekenskerke Oost, Hoedekenskerke west en het dijkvak Van Citterspolder zijn de plannen in gestuurd. Inmiddels is voor het dijk vak Hoedekenskerke Oost de goed keuring ontvangen en kan hiervoor in januari de aanbesteding worden ge houden. „En ik heb beslist niet de in druk gekregen, dat voor de andere plannen een vertraging zal optreden", (Zie slot pag. 2 kol. 4)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 1