Raad Oostkapelle accepteerde roting voor 1964 beg LIJN AGENDA Dorpsstraat wordt hersteld: f30.000 Scheepvaart door Bevelands kanaal WALCHEREN Grijpskerke hield optieverzoeken voorlopig aan RAAD KRABBENDIJKE AKKOORD MET AANKOOP PAND EN GROND ONTSLAG VOOR DIRECTRICE VAN PENSIONTEHUIS TE K0RTGENE Humor en navrant amusement van Brits fabrikaat MARKTBERICHTEN RIOLERING VOOR BURGVLIET: 96.000 wm Voor verbetering \ruispunt Climax in conflict Subsidies Diverse botsingen in de dichte mist Burgvliet Duinweg STOKVIS MIDDELBURG Aankoop pand Noordooortplein Verbetering woningen water leidingbedrij f Oranjezon VLISSINGEN Requiemdienst voor oud-pastoor Kossen O.- EN W.-SOUBURG „De Luchtbode" SINT-LAURENS Raad komt bijeen SEROOSKERKE (W.) Openbare verkoping Burgerlijke stand Goochelshow in ziekenhuis DE NIEUWE ERRES VOL-OTO WASAUTOMAAT Bouw extra woningen geeft moeilijkheden Woningbouw Gasten" droegen haar op de handen FILMS IN ZEELAND Van onze adverteerders Opening nieuwe zaak fa. Dert Kapelle houdt laatste veiling van dit jaar op 18 december Jeugd Rode Kruis Zierikzee bezocht Kinderzorg-tebuis Officiële publikatie WOENSDAG 11 DECEMBER 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT S De raad van Oostkapelle heeft tijdens zijn gisteravond gehouden raadsverga dering onder voorzitterschap van burge meester F. G. Sprenger de begroting voor 1964 geaccepteerd, hetgeen o.m. inhoudt, dat kredieten beschikbaar wer den gesteld voor de herbestrating van de Dorpsstraat, de riolering van het zomer woningenterrein Burgvliet en de uitbrei ding van de begraafplaats met een aula. Voor het Dorpsstraatherstel was echter een stemming noodzakelijk, omdat de heer A. Don (p.v.d.a.) en hij kreeg daarbij steun van de heer J. Maljaars (g.b.) het niet verantwoord achtte om het krediet 30.000 in 15 jaar af te schrijven. Hij vond het financieel veiliger om alleen de putten te herstel len. Burgemeester Sprenger wees hem er op, dat dit eigenlijk neerkomt op herbestra ting, omdat de belangrijkste weg in het dorp één en al put is. De burgemeester merkte op, dat b. en w. aanvankelijk een geheel nieuwe bestrating hadden wil len laten aanbrengen; dat zou echter een bedrag van 60.000 gevergd hebben. „Het moet nu maar eens gebeuren", meende de heer C. den Hollander (g.b.) en daarmee waren de overige raadsleden de heren J. de Visser (s.g.), A. Coppool- se (a.r.) en de wethouders C. Wonder- gem (a.r.) en W. K van Nieuwenhuijzen (g.b.) het eens. Het voorstel van b. en w. werd dus met 5 tegen 2 stemmen aan genomen. Er waren nog meer stemmingen over begrotingsposten noodzakelijk. De heer Don bepleitte namelijk een overheveling van de V.V.V.-subsidie van 150 om dat er, meende hij, sprake van zou zijn die te schrappen naar de muziekver eniging Crescendo, zodat de totale sub' sidie voor deze vereniging op 900 zou worden gebracht. „Dan komen andere verenigingen ook", meende de heer Cop- poolse. „Maar die kun je niet met Cres cendo vergelijken", antwoordde de heer Don. Burgemeester Srpenger was van me ning, dat V.V.V., die toch een ge deeltelijke taak van de. gemeente overneemt, die subsidie nodig heeft. De heer Don kreeg steun van de heer Den Hollander, maar de anderen ga ven burgemeester Srpenger gelijk: ook hier 5 tegen 2 stemmen. Ook was er nog een principestemming nodig, toen de burgemeester wilde weten of de raad een subsidie wilde verlenen voor de restauratie van de windmolen. B. en w. hadden in de begroting geen bij drage gevraagd, omdat de wethouders er niet mee akkoord gingen. „Het gaat Op het kruispunt Buitenlust van de rjjksweg SchoondijkeBreskens en de weg Groede—Breskens botsten maan dagmorgen en -middag in de mist auto's op elkaar. Omdat J. L. uit Vlissingen 's morgens geen voorrang verleende met zijn personenauto aan J. P. uit Den Haag, botsten hun auto's, waarbij me vrouw P. met kneuzingen in heï St.- moest worden opgenomen. De arts A. Ossewaarde uit Breskens verleende eerste hulp. 's Morgens bot sten de auto's van B. uit Cadzand en I. uit Schoondijke. B. wilde rechtsaf de weg naar Breskens-dorp op. I. trachtte rechts te passeren. Er was alleen mate riële schade, zoals die ook ontstond op de rijksweg ter hoogte van de weg naar Noord-Beveland te Goes, waar de dichte mist een botsing veroorzaakte tussen de auto's van E. J. van G. uit Wol- phaartsdijk en J. N. uit Heinkenszand. N. moest stoppen voor stilstaande auto's voor hem, Van G. reed achter hem. In de Dorpsstraat te Breskens verleen de J. B. uit Groede geen voorrang aan de vrachtauto met aanhanger van de C.A.V., bestuurd door B. uit Breskens. De personenauto werd zwaar bescha digd. In de maand november passeerden er in het Kanaal door Zuid-Beveland 6382 schepen van in totaal 3.615.606 ton Hier van waren 4396 schepen (in totaal 2.580.181 ton) geladen en 1986 schepen (in totaal 1.035.425 ton) waren ledig. De geladen schepen bestonden uit: 4063 motorschepen (2.135.730 ton); 316 sleep- schepen (438.668 ton) en 17 coasters (5783 ton). De ledige schepen bestonden uit: 1397 motorschepen (844.642 ton); 145 sleep- schepen (175.072 ton) en 17 coasters (6552 ton). Tevens passeerden er 427 sleepboten, welke een gezamenlijke ton nage hadden van 9159 ton. Tot de Rijnvaart behoorden 754 geladen motorschepen (488.153 ton); 132 geladen sleepschepen (188.462 ton; tevens 98 le dige motorschepen (89.710 ton) en 11 ledige sleepschepen (13.141 ton) Allen van België. Eveneens tot de Rijnvaart behoorden 574 geladen motorschepen (totaal 405.613 ton); 76 geladen sleepschepen (113.040 ton); 39 ledige motorschepen (30.040 ton) en 1 ledig sleepschip van 900 ton. In nationaliteiten waren de schepen ver deeld in 3759 Nederlandse; 1773 Belgi sche; 265 Duitse; 296 Franse; 269 Zwit serse; 2 Luxemburgse; 6 Oostenrijkse; 4 Engelse; 1 Noors; 1 Deens en 6 Poolse. In de maand november passeerden er 1619 schepen minder dan in de maand oktober. Deze aanzienlijke teruggang moet hoofdzakelijk in de mist en storm worden gezocht, welke het scheepvaart verkeer verscheidene dagen lam legde. Middelburg Electro Farjjse perikels, alle leeftijden, 19.30 uur Polder Walche ren genootschap Ned -Frankrijk. 20.15 u. Vlissingen Alhambra Mr Sardonicus, 20 uur. 18 Jaar Luxor- Soldaten in nylons. 20 uur, a.l. Goes-Grand: De Comaneheros; 20 uur. 14 jr. Prins van Oranje: V.V.V.-studiebijeen komst, 14 uur. Kruiningen-Ons Dorpshuis: Z.L.M.-kring Z.- Beveland, 14 uur. Terneuzen Luxor: De nieuwe avonturen van captain Blood, 2u uur. 14 jaar. Café Maandag: Vergadering Oud Terneuzen, 19.30 uur. Kantoor GAB: Voorl. avond reg. werkpl., 20 uur. Oostburg Ledeltheater: Spionage in Hong kong. 20 uur. 18 jaar. Zierikzee-Concertzaal foyer: Lezing E. Schul- ler over „Ruimtevaart" voor Nutsdepar- tement, 20 uur. Scherpenisse-Holland Huis: Z.L.M.-kring Tholen, 14.30 uur. Bergen op Zoom Luxor: Gunslinger, 20 uur, 14 jaar. om het behoud van de molen", meende de heer Don en de heer Den Hollander was het met het socialistische raadslid eens, dat de molen in stand moet blijven. Volgens wethouder Nieuwenhuijzen schept een bijdrage echter consequenties voor andere bedrijven. Uiteindelijk besloot de raad deze kwestie aan te houden tot ook pro vincie en rijk hun standpunt bepaald hebben, maar toen gevraagd werd of de raadsleden in principe bereid bleken steun te verlenen, waren dat er maar drie van de vier: de heren Den Hollander, Don en De Visser. Het besluit van de raad om de riolering in Burgvliet te laten uitvoeren betekent een einde van de misère, die de water afvoer daar tot nu toe teweeg bracht. Er zal een krediet van 96.000 voor no dig zijn, terwijl de 120 huisjes voor een vast bedrag van 50 per jaar aange slagen zullen worden. De heren Coppoolse en Don hielden uitvoerige algemene beschouwingen, waarin zij beiden onder meer op merkten, dat de lasten van de ge meente voor bijzondere diensten elk jaar groter worden. De heer Don noemde o.a. de kosten voor de vlees keuringsdienst, bouw- en woning toezicht en het wegschap Walcheren Ten aanzien van de bouw- en woning toezicht was burgemeester Sprenger van oordeel, dat centralisatie de enige oplos sing is. Overigens geven b. en w., zo zei de burgemeester, er vér de voorkeur aan om uit deze dienst te treden. „We kunnen van de 7130, die de dienst vergt, veel meer plezier hebben", meen de de heer Sprenger, die het er maar op hield, dat de dienst bij de herindeling van Walcheren opgeheven wordt. Ver hoging van straatbelasting (en de kos ten van de wegschapsbijdrage te dek ken) achtte de voorzitter niet mogelijk. De heren Coppoolse en Don wezen voorts op de „schrale bijdrage" van de diaconie der herv. kerk in tegenstelling tot die van de geref. gemeente en geref. kerk in de stijgende kosten voor maat schappelijk werk. „Het is moeilijk", zo zei burgemeester Sprenger, „om de dia conie om meer te verzoeken". Advertentie presenteért Dat de verbetering van de Duinweg waarop de heer Coppoolse even eens aangedrongen had zo traag gaat, ligt volgens de burgemeester niet aan gemeente of wegschap, maar aan de aangrenzende eigenaren, die absurde prijzen vragen voor de be nodigde grond. Een informatie van de heer Coppoolse naar de mogelijkheid om het initiatief te nemen voor een vrij bouwvolume zei de heer Sprenger te zullen onderzoeken. „Als er iets uit de bus komt aan WO' ningwetwoningen zullen we proberen een deel er van voor bejaardenwoning te bestemmen", verzekerde de burgemees ter, die er voorts aan toevoegde de in druk te hebben, dat men op den duur toch niet zo gelukkig zal zijn met de zogenaamde „Bogaerswoningen" De heer Don wilde voorts weten of de gemeente wel voldoende doet om finan ciële bronnen aan te boren. Hij was van oordeel, dat b. en w. vooral op een ver hoging van de uitkering uit het gemeen tefonds moeten aandringen. Burgemees ter Sprenger gaf de verzekering, dat dit gebeurt; verder doet de gemeente nog alle mogelijke moeite om een geldlening van 1,3 miljoen te pakken te krijgen. Aan het begin van de vergadering was de rekening over 1961 aangeboden, die in de januarivergadering behandeld wordt De gewone dienst vermeldt een batig saldo van 835,99, de kapitaal- dienst een batig saldo van 90.000 rond. Ten einde de verkeerssituatie nabij het Gasthuis te Middelburg te kunnen ver beteren, is het noodzakelijk de aan de noord-westzijde van het Noordplein aan wezige bebouwing te amoveren Thans doet zich de mogelijkheid voor het pand Noordplein 8-10 in eigendom te verkrij gen. Aangezien b. en w. verwachten bin nenkort ter plaatse meerdere eigendom men te kunnen verwerven en de voor het genoemde plan gevraagde prijs het col lege aanvaardbaar voorkomt, stellen b. en w. voor tot aankoop over te gaan. B. en w. van Middelburg stellen de raad voor een krediet van 27.500 ten laste van de kapitaalsbegroting van het wa terleidingbedrijf te verstrekken voor de verbetering van twee in 1890 gebouwde dienstwoningen met schuurtjes van het waterleidingbedrijf te Oranjezon. In de r.-k. kerk te Vlissingen zal van daag woensdagavond om half acht een requiemdienst worden opgedragen ter intentie van de vorige week in het ziekenhuis „Charitas" te Roosendaal overleden rector J. N. Kossen, oud-pas toor van de Vlissingse parochie. De dienst wordt opgedragen door pastoor H. M. Adriaansens uit Vlissingen, die door de kapelaans zal worden geas sisteerd. De p.v. „De Luchtbode" te Souburg heeft de balans opgemaakt van de to taal dit jaar behaalde kampioenschap pen. Deze waren als volgt: Vitesse onaangewezen: 1. Gebr. Korff 2167 pnt; 2. L. v. Wallenburg; 3. Ch. de Poorter; 4. v. Peenen en Zn; 5. C. Meul- meester. Vitesse aangewezen: 1. L. v. Wallenburg 1108 pnt; 2. Ch. de Poorter; 3. Gebr. Korff; 4. C. Meulmeester; 5. F. de Nooy- er. Fond: 1. M. v. Boekhout 1691 pnt; 2. J. P. v. d. Wart; 3. v. Peenen en Zn; 4. Gebr. Korff; 5. L. v. Wallenburg. Vitesse jonge duiven: 1. J. v. Spaan- donck; 2. v. Peenen en Zn; 3. Gebr. Korff; 4. J. Sponsel; 5. F. Borremans. Fond jonge duiven: 1. M. v. Boekhout 680 pnt; 2. J. v. Spaandonck; 3. J. Spon- selee; 4. F. Borremans; 5. Gebr. Korff. Kampioen generaal: 1. Gebr. Korff 11 pnt; 2. M. v. Boekhout; 3. v. Peenen en Zn; en J. v. Spaandonck. Kampioen duif Vitesse: 1. F. de Nooyer 640 pnt 2. Gebr. Korff 601; 3. L. v. Wallenburg 537. Kampioen duif fond: 1. M. v. Boekhout; 2 en 3 idem. Kampioen duif jonge duiven Vitesse: 7. v. Peenen en zn 377 pnt; 2. J. v. Spaandonck 280 pnt. Kampioen duif fond jonge duiven: 1. M. v. Boekhout 240 pnt. Totale kampioen duif: Gebr. Korff. De gemeenteraad van Sint-Laurens komt vrijdag 13 december 's middags om vier uur In openbare vergadering bijeen. Op de agenda staat onder meer de vaststelling van de gemeentebegro ting voor 1964 en de voorlopige vast stelling van de gemeenterekening voor 1962. Verder zal de raad zich uitspreken over de toekenning van een premie voor wo ningverbetering aan de heren L. F. Boon en W. Mesu te Sint-Laurens. Ten slotte is er nog een voorstel van b. en w. tot het verlenen van optie op een tweetal percelen grond, gelegen in het uitbreidingsplan bezuiden de Singelweg. Ten overstaan van notaris J. A. Janse de Jonge te Middelburg is dinsdag in café Huysse te Serooskerke publiek ver kocht het huis met erf en tuin aan de Wilgenhoekweg 16 te Serooskerke voor f 3725,— aan de heer M. Brouwer q.q. te Serooskerke. De hoogste inschrijver was de heer J. A. Sanderse uit Grijps- kerke voor f 1717. MIDDELBURG Bevallen: J. M. Jasperse-de Ligny, z.: P. Pruissen-Murre, d.; C. J. Tollenaar-Flipse, z. Ondertrouwd: H. J. Ikkink, 60 en H. Keur- horst, 37 j. Overleden: M. de Jonge, 89 3., e.v. J. Dekker, S Izeboud, 74 j., wed. v. J. Lorier; J. J. Bos dijk, 83 i., wed. v. S. Allaart. De gemeenteraad van Grijpskerke kreeg gistermorgen tijdens zijn vergadering onder voorzitterschap van waarnemend burgemeester A. W. Cevaal twee voor stellen te behandelen, waarin om optie verzocht werd voor bouwterrein in het uitbreidingsplan. Op voorstel van burge meester Cevaal werden deze punten in een besloten zitting besproken. Het eer ste voorstel betrof een optieverzoek van het bestuur van de chr. kleuterschool, dat op een bouwterrein aan de Burge meester Bouwmanstraat-hoek dr. S. H. Beertastraat een nieuwe kleuterschool wil bouwen, het tweede optieverzoek was gedaan door de aannemer J. Walra ven uit Sint-Laurens voor een perceel bouwterrein voor woningbouw. B. en w. hadden de raad voorgesteld om de beslissing op het verzoek van het kleuterschoolbestuur aan te houden en de optie aan de heer Walraven tot 1 juli 1964 te verlenen op bouwterrein aan de Burgemeester Bouwmanstraat. Omdat er evenwel nog geen zekerheid bestaat over het gebruik van de bouwgrond be sloot de raad na de besloten vergade ring om de beide voorstellen van b. en w. terug te nemen en de beslissing op de beide verzoeken voorlopig aan te hou den. De burgemeester deelde mee, dat echter al het mogelijke in het werk gesteld wordt om het bestuur van de kleuter school medewerking te geven bij zijn bouwplannen. Daar Ged. Staten het uitbreidingsplan in hoofdzaak slechts gedeeltelijk goedge keurd hebben zij hechtten geen goed keuring aan het plan voor landbouw- hulpbedrijven werd het uitbreidings plan partieel gewijzigd. Omdat de V.V.V. Grijpskerke een geraamd tekort over 1963 heeft van "ond 176 gulden, besloot de gemeenteraad om een bijdrage van 100 te verlenen. Burgemeester Cevaal wees er op, dat V.V.V. in de toekomst wat meer muziekavonden wil organise ren gedurende juli en augustus. Vorig jaar is dat uitstekend bevallen, voegde de voorzitter er aan toe. Het krediet in rekening-courant met de N.V. Bank voor Nederlandse gemeenten werd voor 1964 vastgesteld op 50.000. De Middelburgse goochelaar-mentalist „Mystic Marco" heeft zaterdagavond in het Zweedse Rode-Kruisziekenhuis te Zierikzee een show gegeven voor het personeel en de Jongeren Hulp Dienst van het Ned. Rode Kruis. Erres Vol-Oto wasautomaat voor: schoner wassen, beter spoelen, droger centrifugeren. Erres Vol-Oto wasautomaat geschikt voor alle soorten textiel. Ook voor de fijne en de fijnste was. Met een ongekend aantal wasprogram ma's, o.a. een uniek voorwasprogramma. Erres Vol-Oto, handig van bediening, fraai van lijn. Echt een aanwinst voor Uw keuken. doet de hele was vol-automatisch voor U. f 1675.- Zonder hoofdelijke stemming is de raad van Krabbendijke maandagavond ak koord gegaan met het voorstel van b. en w. het pand Dorpsstraat 72 van de heer C. Polderman voor f 57.472 aan te kopen. De aankoop dient om te komen tot verbetering van het kruispunt Noordweg-Dorpsstraat. Eveneens ging de raad akkoord met het voorstel f 120 te voteren voor ruiling van enkele per celen grond van de heer C. Kruijsse. De gemeente heeft de percelen nodig om te zorgen dat de achtererven van de nieuw te bouwen panden aan het kruispunt Noordweg-Dorpsstraat goed bereikbaar zijn. De gemeenteraad keurde verder de be groting 1963 (september t/m december) en de begroting 1964 van de stichting Bejaardenzorg goed. Het krediet in re kening-courant bij de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten werd vastge steld op f 75.000. Het voorstel van b. en w. om tot de minister van o., k. en w. een verzoek te richten de o.l.s. niet in aanmerking te laten komen bij de vaststelling van het bedrag per leerling, omdat de school tie weinig leerlingen telt en boven het lan delijk gemiddeld bedrag uitkomt, pas seerde niet zonder enige discussie de revue. De heer A. J. Busch (s.g.) zei dat het hem speet dat hij evenals vorige ja ren hiertegen moest ageren. De bedra gen die de gemeente vaststelt per leer ling zijn in sommige gevallen veel be laag. Hij noemde bijvoorbeeld het geval dat een bijzondere school in een oud gebouw zit, waardoor hun kosten hoger liggen. De heer H. J. van Harn (a.r.) meende, dat het gemeentebestuur te al len tijde bereid is bij te springen, waar bij de voorzitter hem steunde met de opmerking dat het op de weg van het gemeentebestuur ligt om via de minis ter een hogere bijdrage te vragen. De normen die door het centraal bureau voor de statistiek zijn vastgesteld kun nen niet klakkeloos worden verhoogd, omdat andere scholen, die een gunstiger aantal leerlingen tellen, er dan aan overhouden. De raad ging met het voor stel akkoord. Hoewel de raad het voorstel van b. en w. om de bouw van 10 woningwetwo ningen van een extra bouwvolume aan de Lodijkestraat voor de som van f 136.500,aan te besteden bij de aan nemer P. C. Soffers te Hoogerheide goedkeurde, is de zaak nog niet rond. De burgemeester deelde de raad mede, dat de minister de curveprijs met f 4500 heeft verlaagd, zodat dit opnieuw met de aannemer moet worden opgenomen. De huurprijs van de woningen wordt ongeveer f 16,25 per week. Eveneens verklaarde de raad zich akkoord met de personeelsuitbreiding met twee man bij de dienst gemeentewerken Oost- Zuid-Beveland.. De personeelsuitbreiding Het nieuwe pension-tehuis „Noord-Beve land" in Kortgene is de laatste weken druk onderwerp van gesprek geweest, nu daar sedert 1 december jl. de direc trice, mej. K. Tazelaar (51) niet meer in functie is. Ze bewoont er nu nog een flatje van het complex en het bestuur van de beherende stichting heeft haar verzocht dit voor 25 december aanstaan de te verlaten. Het gevraagde ont slag is een gevolg van een conflict, dat zich met name in de personeelsfeer af speelde en dat zijn climax kreeg, toen enkele weken geleden vier van de be jaardenverzorgsters wilden vertrekken. „Ze wilden en konden niet meer met de directrice werken" adus voorzitter P. J. Bom, die wij om commentaar vroegen. Maar door de bewoners, de „gasten" zoals zij zich noemen werd de nu ver trekkende directrice op handen gedra gen. „Het is een treurige boel. Juffrouw Tazelaar heeft van de ochtend tot de avond voor ons gewerkt. Een betere zullen ze niet meer krijgen. Het was een directrice, die door alle 52 gasten werd bemind, zoals dat maar zelden in een bejaardentehuis voorkomt", zo zei men ons. In de kamers en de flat jes van het moderne, vorig jaar ge opende pensicntehuis „Noord-Beve land" schudt men het hoofd. De be jaarden weten niet wat ze ervan den ken moeten. Ze hadden wel eens vernomen, dat het niet allemaal „koek en ei" was tussen de directrice en het bestuur. Maar ze kreeg aller achting, vooral als het ging om de verzorging van zieken en gehandicapte bejaarden. Dat hebben we wel begrepen uit de verhalen van de bewoners, die lie ver anoniem wensten te blijven. Toen mej. Tazelaar op 30 november afscheid nam, heeft een van hen een toespraakje gehouden, waarin dat nog eens duidelijk tot uiting kwam. toch moet het U sterken, heel zeker te weten, dat wij U nooit zullen vergeten", waren de woor den die de scheidende directrice mee kreeg. Het op rijm gestelde toespraakje was door alle inwoners ondertekend. Overigens heeft het bestuur de „gasten" tot het laatste toe onkundig gelaten van het groeiende conflict. Pas op het laat ste moment zijn zij in een vergadering bijeengeroepen, waar de voorzitter me dedeling deed van de op til zijnde ver anderingen. Daar kwam men te weten, dat mej. Tazelaar niet „bekwaam en niet bevoegd" zou zijn. Daar is ook mee gedeeld, dat „het voor alle partijen be ter zou zijn, wanneer de directrice ging uitkijken naar een andere werkkring". Aldus formuleerde het ons de heer Bom, die er nog aan toevoegde, dat het „alle maal op loyale wijze" was overeengeko men. De heer Bom wilde niet ontkennen, dat de twintig maanden geleden aange trokken directrice in het pensiontehuis en in het gehele dorp in een goede roep staat. „Maar het feit, dat zij op bepaalde punten juist te weinig capaciteiten be zat, is voor het bestuur aanleiding ge weest deze maatergel te nemen". Verder wil de heer Bom zich niet over deze kwestie uitlaten. Ook mej. Tazelaar zelf gaat niet in op het conflict. Voordat de eerste be woners op 12 juni 1962 hun intrek in het pensiontehuis namen was zij er al. Twee bestuursleden hadden haar persoonlijk voorgedragen. Ze had zie kenhuiservaring en zich bekwaamd in huishoudelijke verzorging. Ze heeft zich volledig ingezet voor de verzorging van de bejaarden. Mej. Tazelaar heeft goede hoop, dat zij spoedig »en andere functie zal kunnen aanvaarden. Ze is al bezig haar koffers te pakken. is noodzakelijk omdat alle deelnemende gemeenten hun kapitaalwerken of het toezicht daarop door de dienst laten verzorgen, waardoor een overbelasting ontstaat die met zich brengt dat onvol doende aandacht aan de dagelijkse wer ken wordt besteed. Een aantal ingezonden stukken nam de raad voor kennisgeving aan. Hieronder bevond zich een brief van Gedeputeerde Staten waarin het besluit van de raad tot handhaving van de openbare lagere school werd goedgekeurd. Tevens be handelde men een circulaire van het ministerie van binnenlandse zaken be treffende een uitkering ineens aan het gemeentepersoneel in verband met de nacalculatie over 1963. De raad besloot één en ander voor het gemeenteperso neel van toepassing te verklaren. De Britten hebben het weer eens op het leger en de militaire bureau cratie gemunt in de vrolijke en licht-satyrische film „Soldaten in nylons", LUXOR (Vlissingen). Donald Sinden, een befaamde grapjas van de Engelse filmindustrie en Barbara Murray zijn het duo, dat voor de lacher tjes zorgt in dit verhaal over een kamp met vrouwelijke soldaten, waarin het meer komisch dan militair toegaat, hoe wel de commandant, majoor Pym (Naunton Wayne) en de bezoekende generaal de klassieke voorbeelden zijn van de tip-top Britse officier, die hier een klein beetje belachelijk wordt ge maakt. GRAND (Goes) vertoont de western „De Comaneheros" met John Wayne (reeds eerder besproken) en ELECTRO (Middelburg) heeft een avonturenfilm van de Franse regisseur André Hune- belle op het programma staan. Deze laatste rolprent, „De Vrijbuiter" gehe ten, speelt in de tijd van Maria de Me dici, een periode van ridderlijkheid en wrede intriges. In de hoofdrollen Jean Marais, Bourvil, Elsa Martinelli en Pierrette Bruno. In dezelfde bioscoop wordt vanavond een film vertoond, waarin opnieuw Bour vil en Pierrette Bruno optreden. „Parij- se perikels" is een film, die laat zien in welke situaties men in een stad als Parijs verzeild kan raken, een vrolijk werkje van Alex Joffe. Voor wie genoeg heeft van genoeglijke komedies en eens heerlijk wil griezelen, presenteert ALHAMBRA (Vlissingen) een Engelse film, die daartoe alle ge legenheid biedt. „Mr. Sardonicus" be helst het fantastische en lugubere ver haal over baron Sardonicus' grafschen nis en diens wrede wraak op jonge meis jes, waaraan een Britse arts (Ronald Lewis) een einde tracht te maken. Een spannende geschiedenis van zeer na vrante aard. In Vlissingen is dinsdagmiddag onder grote belangstelling de vernieuwde zaak van de fa. Ch. L. Dert aan de Nieuwen- dijk 35-37 geopend. Tijdens een ingrij pende verbouwing, die ruim drie maan den vergde, zijn twee panden bij elkaar getrokken. Het resultaat is een aan trekkelijk en modern zakenpand, waar in grote aandacht aan het interieur is besteed. Van buitenaf krijgt men een goede „in kijk" in de zaak, door een glazen voor wand. In het portiek staat een zoge naamd eilandvitrine, een glazen uitstal kast, waar men geheel omheen kan lo pen. De winkel zelf bestaat uit verschil lende afdelingen. Bij de entree bevindt zich de verkoopruimte, die in tweeën is gesplitst: een toonbank voor het afge werkte fotomateriaal en een toonbank voor de verkoop van camera's. Voorts is er 'n demonstratieruimte voor camera's en projectors, een radioafdeling, een grammofoonplatenafdeiing met een ste- reofonische platenbar en een stereofo- nische luisterbox en een televisie- en radioshowroom. Boven de winkel is de technische dienst gehuisvest, in de kel ders bevinden zich het magazijn en de donkere kamers. De verbouwing heeft een verdubbeling van het vloeroppervlak bewerkstelligd. Bij de opening van de zaak sprak de heer Ch L. Dert woorden van welkom tot de genodigden. Dank bracht hij aan allen, die bij de verbouwing waren be trokken. Voorts voerden het woord de heren J. C. Dert, een broer van de heer Ch. L. Dert, en de heer J. Letzer. Bij de opening gaven onder andere van hun belangstelling blijk de wethouders Ch. J. Gillissen Verschage.en F. G. Smit en gemeentesecretaris J. W. Peters van Vlissingen. VEEMARKT ROTTERDAM 10 dec. Totale aanvoer 2699 Weekaanvoer 4676. Vette koeien en ossen 300. Gebruiksvee 623. Vette kalveren 202. Graskalveren. Nuch tere kalveren 873 Varkens 8. Lopers 52. Big gen 13. Paarden 70. Veulens 8. Schapen of lammeren 318. Bokken of geiten 36. Prijzen in cents per kg le kw 2e kw. 3e kw Vette koeien 340-375 290-330 260-290 Slachtpaarden 270 230 210 Prijzen in guldens per stuk le kw 2e kw. 3e kw Vette kalveren Galskalveren Nuchtere kalveren Lopers Biggen Schapen Lammeren 410-430 390-410 370-390 500 190 140 75 130 135 Kalf- en melkkoeien 1325 Vare koeien Vaarzen Pinken 900 975 675 375 180 120 68 100 105 1175 750 775 500 280 150 100 58 90 95 975 675 675 450 Vette koelen: aanvoer iets minder, handel goed, prijzen prijshoudend; Vette kalveren: even korter - vlug - iets hoger, prima's bo ven notering; Graskalveren: iets kleiner - re delijk - prijzen handhaafden zich gedrukt; Lopers en biggen: iets ruimer - traag - voor al niet hoger: Slachtpaarden: groter - fleurig - lager; Schapen en lammeren: ruimer troef - minder; Kalf- en melkkoeien: gewoon - kalm - wat stijver; Vare koeien: als vorige week - tamelijk - goed prijshoudend; Vaar zen en pinken: matig - rustig - constant. VEILING MIDDELBURG. 10 december Golden Delicious 70-75 54, 65-70 4144f 60-65 30. 3 grof 17—19 Goudrenette 75-80 34. 70-75 28. 65-70 24—25. 3 grof 20—24. Glorie van Holland 70 35, 65-70 26—28 Jo nathan 1 65-75 28—30, 60-70 21 2 70-75 26— 23 75-80 35, 65-75 28. 60-65 17—27. 65-70 22— 28. Gieser Wildeman 50-60 47, 3 grof 37. Groenten. Glasandijvie 3261 Andijvie 22 41 Sav. kool 3142. Rode kool 818 Glas sla 5—14 Glassla C 3.50—5. Uien 12—25. Spruiten schoon 43117 Witlof 2963 Prei 3148. Witte kool 14—18 Boerenkool 10— 24. Spinazie 27—29. Breekpeen 818. Sprui ten 32—79. VEILING GOES. 10 december. Op monster: Conference 1 65 mm en op 59, 60-65 54, 55-60 43. Br Alex Lucas 1 75 mm en op 74, 70-75 72. 65-70 65. Gewone veiling. Cox's Orange Pippin extra 80-85 89. 75-80 94—95, 70-75 89, 65-70 76—78, 60-65 56, 55-60 33. 1 80-85 84—89, 75-80 83— 95, 70-75 81—88, 65-70 67—75, 60-65 47—56, 55-60 30—33, 2 D 13, grof 40—57, fijn 15—23. Goudrenet 1 70-95 39—43, 85-90 37—46, 80-85 3750, 75-80 35—49, 70-75 32—38, 65-70 29— 33, 2 85-90 38, 80-85 35, 75-80 34, 70-7533, 65-70 30. 2 D 22—23, grof 30—31, fijn 21—26. Golden Delicious 1 85-90 5056, 80-85 5061, 75-80 57—64, 70-75 40—61, 65-70 46—52, 60-65 23—35. 2 85-90 45. 80-85 35—46, 75-80 39—48, 70-75 31—44, 65-70 25—37, 60-65 16—26, 2 D 12 —12. grof 1441, fijn 14.20—15. Jonathan 1 80-85 30. 75-80 31—32, 70-75 36.30—37.10, 65-70 32 90—33.80, 60-65 26—28.20. D 13—16, 2 80-85 22—29, 75-80 21—39. 70-75 23—28. 05- 70 16—25, 60-65 14—24, grof 18—21, fijn 12— 14. Laxton Superbe 1 75-80 35, 70-75 3182, 2 D 14—15, 2 70-75 25, 65-70 22—24, 60-65 14—15, grot 1820, fijn 14—15. Lombarts- calville 2 75-80 27, 70-75 18. 65-70 14—25, 60-65 1420. Zoete Ermgaard 2 55-60 3643, 2 D 23—25, fijn 16—20. Winston 1 80-85 48, 75-80 47—52, 70-75 31—53. 65-70 28—45. 60-65 1928. grof 17—24. Diverse appels: kroet 13.70 Doyenne du Cornice 1 80-85 116, 75-80 112—115. 70-75 115—117. 65-70 113—116. grof 81—101, fijn 64—83. St. Remy 2 85-95 32-33, 75-85 34—35. 65-75 35—37, 2 D 32—34, grof 2832, fijn 1631. Comtesse de Paris 2 65-70 15, 60-65 12—14, 55-60 10—13, 2 D 6—8, grof 9—11, fijn 7—9. Br Alex Lucas 2 D 11. grof 33, fijn 16. Gieser Wildeman 1 60-65 61. 55-60 48, 50-55 43—47, 2 60-65 52. 55-60 46, 50-55 41, grof 32—33, fijn 18—19. Totale aanvoer hard fruit 22.400 kisten. GRAANMARKT GOES. 10 december. Tarwe, basis 17 boerenschoon af boerderij f 20—f 33.50 per 100 kg Schot vrije partijen tarwe liggen iets hoger in prijs. Voor gerst was er van telerszijde geen aan bod. Derhalve geen notering. Groene erwten, boerenschoon af boerderij f 35—f 50 per 100 kg. Schokkers, id., f 40f 65. Bruine bonen, id f 80f 120. Voor erwten, schokkers en bruine bonen van uitgezochte kwaliteit was de notering iets hoger. Aardappelen: Bintjes 35 mm opw., binnenl. sortering f 10—f 11,50 per 100 kg. Levering aan de sorteerinrichting Sorteerkosten voor rekening koper Naar Bintje voor export bestaat geen vraag. Voederaardappelen no teerden f 2,50 tot f 4,50 per 100 kg. Uien: onafgestaart aan de sorteerinrichting geleverd 10 cent per kg. Vlas. Ongerepeld 2030 cent per kg. Gere peld 2537 per kg. EIERNOTERING GOES. 10 september. Bericht van verzamelaars. Kippeëieren 11% ct., kleine kippeëieren 8 ct. De veilingvereniging „Kapelle-Biezelin- ge en Omgeving" te Kapelle, zal In de kerstweek en in de week van de jaar wisseling geen veiling houden- De laat ste veiling van dit jaar zal plaats vinden op woensdag 18 december. De eerste vei ling in het nieuwe jaar wordt gehouden op woensdag 8 januari. Maandag 16 december zal des middags om half vier in de veilingkantine een bijeenkomst gehouden worden, waarop de contractteelten 1964 besproken zullen worden, voor augurken, tuinbonen en knolselderij. Zaterdagmiddag heeft het Jeugd Rode Kruis van Zierikzee een bezoek gebracht aan het Kinderzorgtehuis „Welgelegen" in Serooskerke op Walcheren. Leerlingen van de landbouw-huishoud schooi nadden gezorgd voor een flinke schenking speelgoedbeesten, poppen en wandkleedjes, die zij vervaardigd heb ben in een bij de opleiding kinderverzor ging behorende thuisopdracht. Drie leer lingen waren meegegaan naar Seroos kerke en konden daar in de ontvangka mer van het tehuis de fraaie schenking uitstallen. Het waren de meisjes: Henny Potappel, Corry Snijders en Janny Rotte. De directeur van Kinderzorg, de heer H. van Arkel en de tehuisleider, de heer M. A. Ossewaarde, vertelden aan het J.R.K.-gezelschap een en ander over de inrichting, waar ongeveer 40 kinderen in de leeftijd van 0-15 jaar een onderdak vinden. De heren H Uijl en J K Joppe van het Rode Kruis uit Zierikzee vertel den op hun beurt over het plaatselijke Rode-kruiswerk en de totstandkoming van deze schenking Het bezoek werd besloten met bezichtiging van het ge bouw. Ook in Huize „Welgelegen" heeft het Jeugd Rode Kruis gezorgd voor een voorraad speelgoed, waaruit de leiding bij verjaardagen e.d. ken. een keus kan ma- VLISSINGEN. Medewerking artikel 50 der kleuteronderwijswet. Burgemeester en wethouders van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat door de raad dier gemeente bij zijn besluit van 29 november 1963, no. 11 aan het bestuur van de Stichting R.-K. Schoolbestuur Vlissingen en omgeving medewerking is verleend voor de aanschaffing van nieuw meubilair voor de St.-Josephkleuterschool aan de Brouwenaar- straat. Vlissingen, 3 december 1963. VEILING KRABBENDIJKE. 10 december. Appels: Golden Del. 1 80-85 50 —51, 15-80 48—53, 10-15 44—54, 65-10 42—48, 60-65 26—35, 2 80-85 42, 15-80 42—41, 10-15 3844, 65-10 30—40, 60-65 16—33, 2 D U—16, 3 gr. 1525. 3 f. 1411, kroet 511. Jona thans 1 80-35 21. 15-80 31. 10-15 31, 65-10 32, 60-65 21. 2 15-80 20, 10-15 21—26, 65-10 23—24, 60-65 22. 2 D U—14, 3 gr 19. 3 f. 12, kroet 5. Goudrenet 1 85-90 38, 80-85 40, 15-80 31, 10-15 34, 65-10 31, 2 85-90 38, 80-85 38. 15-80 35, 10-15 34. 65-10 31, 2 D 20—22, 3 gr. 28— 32. 3 f. 22—23, kroet 5—14. Winston 1 80-85 35, 15-80 44, 10-15 3045. 65-10 31—36, 60-65 13—21, 55-60 10—14. 3 gr. 1521. 3 gr. 5—14, kroet 5. Cox's Or. Pippin 1 80-85 18, 15-80 84, 10-15 10, 65-10 65, 60-65 55. 2 15-80 15, 10-15 18 65-10 65, 60-65 44. Peren: Conference 2 10-15 60, 65-10 5651, 60-65 49, 55-60 39, 2 D 21—22, 3 gr. 38, 3 f. 28, kroet 612. Comt. de Paris 2 10-15 11, 65-10 11—13. 60-65 10—14, 55-60 8—12, 2 D 9-10 VEILING SINT-ANNALAND 10 dec. Uien middel 14,31, bonken 18.50 drie lingen 15,00, pickles 18,89, stek 5,51-584. Aanvoer 116 ton. Tot ons groot verdriet nam God plotseling tot Zich, onze lieve man vader en grootvader KLAAS WISSE, oud 64 jaar. Vlissingen: C. P. Wisse- de Koning Geleen: J. Wisse-Krijger W Krijger Assen: C. J. Wisse J. Wisse-Brandt Vlissingen: P. Wisse M. Wisse-Koole Antwerpen: M. E. Wisse- Sonneveit B. Sonne velt Vlissingen: N. Wisse En kleinkinderen. Vlissingen, 9 dec. '63 Boul. de Ruyter 80. De begrafenis vindt D.V. plaats op vrijdag 13 december a.s. des namiddags om 2.30 uur op de Noorderbe graafplaats. Tot ons groot verdriet nam God plotseling tot Zich, onze lieve broer, zwager en oom KLAAS WISSE, Souburg: L. Wisse J. Wisse-de Voogd Roosendaal: N Blokland-Wisse W Blokland Dieren: A. Overduin- Wisse A. Overduin Vlissingen: J. Buis-Wisse J. Buis En kinderen. Vlissingen, 9 dec. '63. Heden overleed nog vrij onverwachts mijn geliefde man en onze geliefde, zorgzame va der, behuwd- en groot vader PIETER ROELSE in de ouderdom van 73 jaar. De Heere doe ons in Zijn wil berusten. Koudekerke: wed. W. Roelse- Melse Eersel D. Roelse L. Roelse-Janssen Middelburg: W Maat-Roelse J. A. Maat Streefkerk: C. Roelse M. Roelse-Treffers Koudekerke: P. Roelse mej. J Tevel En kleinkinderen Koudekerke, 10 december 1963, Langeweegje 7. De teraardebestelling zal plaatsvinden op za terdag 14 dec. op de al gemene begraafplaats te Koudekerke. Ver trek gereformeerd verenigingsgeb. Tram straat om 11 uur v.m. Heden overleed na een kortstondige ziekte, zacht en kalm, tot on ze grote droefheid, on ze geliefde moeder, be huwd-, groot- en over grootmoeder PIETERNELLA DE HAMER, wed. van Joh. Geense, in de ouderdom van 85 jaar en 8 maanden. Sommelsdijk: M. A. Wielaard- Geense P Wielaard Goes: A M Geense M Geense-Steketee Krabbendijke: Aa M Geense Bergen op Zoom: M C Oranje-Geense J Oranje Krabbendijke: M A Geense M C Geense-Glas Waarde: C. Cornelisse-Geense C. J Cornelisse Klein- en achter kleinkinderen Krabbendijke, 10 december 1963, Dorpsstraat 45. De teraardebestelling zal D.V. plaatshebben op vrijdag 13 decem ber a.s. te 1 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 5