T#T Felle Vlissingse uitvallen waren ook leider TOP te veel: 1-4 Arbiter in Vlissingen getrapt en geslagen Beter ploegverband bracht E.M.M. de zege Feijenoord wilde snel oprukken: 10-0 zege op NAC KERSTWEEK Enschede bedwong leider Ajax1-1 Zeeuwse teams nu weer kandidaat voor de titel van le klas E Vlissing i won in en slot Middelburg- Sparta5-1 Supporters van Jong Ambon vielen aan Gehavend Hellas naar 7-3-nederlaag Hellas-DWS 3-1 POEDELPRIJS f 50.000,- ZIE STROOIBILJETTEN STAND Schotvaardig Middelburg wint: 5-1 ZAALHANDBALCOMPETITIE BLAMAGE VOOR DE SPORT Michel Bernard versloeg Gaston Roelants Winnende kolom MAANDAG 9 DECEMBER 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Ajax 13 8 4 1 20 39—14 PSV 13 8 3 2 19 30—18 NAC 13 8 1 4 17 27—27 Feijenoord 13 7 2 4 16 35—14 DWS 13 7 1 5 15 25—20 DOS 13 6 3 4 15 25—23 GVAV 13 6 2 5 14 21—19 MW 13 5 4 4 14 19—18 Snel. Enschede 13 5 4 4 14 20—20 ADO 13 6 2 5 14 23—24 Fortuna '54 13 4 5 4 13 20—23 Heracles 13 5 1 7 11 22—28 Blauw Wit 13 3 3 7 9 22—30 Go Ahead 13 3 3 7 9 21—31 Volendam 13 1 2 10 4 16—37 Sparta 13 1 2 10 4 12—31 Langzaam maar zeker rukt Feijenoord op naar de top van de eredivisie. Ken nelijk wilden de Rotterdammers het gis teren zeer snel doen: zij versloegen NAC met de indrukwekkende cijfers 10—0. Maar deze blamage voor NAC brengt de Rotterdammers toch „slechts" twee punten op. Daarmee kwam Feijenoord een stap dichter bij Ajax, dat op eigen veld verrassend werd bedwongen door SC Enschede: 11. Ook PSV kwam daardoor weer wat dichter bij de leider, want de Eindhovenaren versloegen Blauw Wit met 53. Er werd in enkrle wedstrijden toch opvallend veel en ver rassend gescoord. Zo werd Fortuna mei 60 bij DWS verslagen. MVV was op eigen veld weer een sterke formatie cn versloeg DOS met 21. Volendam be vocht tegen een pover Sparta zijn eerste overwinning: 5—2. FEIJENOORD—NAC 10—0. NAC werd volslagen ontluisterd. Voor rust bevocht Feijenoord door Henk Groot (uit een penalty) moeizaam een 10 voorsprong, maar na rust moest NAC de tol betalen voor het hardnek kige verdedigen en stortte de ploeg in elkaar. Men had er in Rotterdam ken nelijk niet op gerekend, want de man aan het scorebord in het grote stadion werkte ten slotte met karton en krijt.. Na een doelpunt van Moulijn 7 minuten na rust raakte Feijenoord in een roes, waarin alles gelukte. Via Bergholz en Moulijn werden overrompelende aanval len opgezet. Henk Groot 30, Bergholz 40 en 50, Haak 60, Bouwmeester 70, Haak 80 en 90, Bergholz 10 0. Toeschouwers 45.000. PSV—BLAUW WIT 5—3. Voor rust speelde Blauw Wit verrassend en besloot de eerste helft zelfs met een 23 voorsprong. Maar na rust voerd° PSV het tempo op en nu bleken de Bro- Middelburg en Vlissingen hebben gisteren in de eerste klas E niets voor elkaar onder gedaan: beide teams kwamen tot uitstekende over winningen. De Middelburgers deden dat op eigen veld. Zij versloegen het bezoekende Sparta '25 met niet minder dan 51. De prestatie van Vlissingen was zo mogelijk nog verrassender: op eigen veld werd leider TOP met 14 verslagen. Door dit Vlissingse wapenfeit zijn zowel Middelburg als Vlissingen plotseling weer kandidaten voor het kampioenschap geworden. De twee Zeeuwse clubs delen namelijk de derde plaats met slechts twee punten achterstand op TOP, dat de leiding wel heeft behouden. Zowel Vlissingen als Middelburg heeft 13 punten uit 11 wedstrijden. Opmerkelijk is, dat ook Middelburg II en Vlissingen II (in de reserve eerste klas) op gelijke hoogte staan., Ook deze teams hebben ieder 13 punten uit 11 wedstrijdenIn de eerste klas E is de spanning door de nederlaag van TOP weer toe genomen. Opgemerkt moet ook worden, dat De Spechten en Bra- bantia even veel verliespunten hebben als Middelburg en Vlissingen, maar een wedstrijd minder hebben gespeeld. De overige uitslagen luiden: HelmondMOC 31, De ValkBoxtel 02, TongelreVal- kenswaard 04. De stand luidt: maar Van Huizen aarzelde, zodat nog juist een verdediger hem de voet dwars kon zetten. Maar TOP bleef keer op keer komen en een ieder dacht dan ook, dat de 20e mi nuut een ommekeer zou betekenen, toen Ouwens de gelijkmaker van flinke af stand scoorde. Vlissingen ging echter niet door de knieën en amper twee mi nuten later, was Van Huizen er als de kippen bij om een defensiefout af te straffen en de bal naar de vrijstaande Moens te plaatsen. Die had het gemak kelijk: 1—2. TOP ging opnieuw fel in de aanval, maar in de 35e en 38e minuut maakte het duo Van Huizen-Moens een einde aan de Brabantse illusies. Uit passes van Van Huizen scoorde Moens twee prach tige treffers: 14. De nog resterende speeltijd werd een formaliteit. Hoewel TOP meer in de aanval was, be tekende het toch een verdiende zege voor de Vlissingers, die beter gebruik maakten van de fouten van de tegen standers en die bovendien wél een man hebben, die een aanval kan afronden. TOP 11 7 1 3 15 33—14 Boxtel 11 6 2 3 14 27—21 Middelburg 11 6 1 4 13 25—20 Vlissingen 11 5 3 3 13 2625 De Spechten 10 5 1 4 11 24—17 Brabantia 10 5 1 4 11 27—22 De Valk 11 4 3 4 11 19—21 Sparta '25 11 4 3 4 11 29—33 Helmond 11 4 1 6 9 31—28 MOC '17 11 3 3 5 9 13—26 Vaklenswaard 11 3 2 6 8 18—25 Tongelre 11 1 3 7 5 15—35 Pas in de laatste twintig minuten van de wedstrijd kreeg de Vlissingse 14-over- winning gestalte. Het grootste gedeelte van de wedstrijd was leider TOP op het moeilijk bespeelbare veld in Oss in de aanval. Maar vele Brabantse schoten gingen naast of over en bovendien was doelman Wim Bos weer in een voortref felijke vorm. Het enige doelpunt van TOP was nog bijzonder fortuinlijk: een schot van rechtsbinnen L. Ouwens werd op het laatste moment door een der spe lers van richting veranderd en dat bleek zelfs voor Wim Bos te veel. Bij Vlissin gen stond Jan de Nooijer opgesteld voor de geblesseerde Henk van Oosterhout, terwijl Gutteling nu in plaats van Kees Stroo als rechtshalf speelde. De opstelling van Jan de Nooijer werd volkomen gerechtvaardigd: hij speelde zowel aanvallend als verdedi gend bijzonder nuttig. Rob Moens be wees zijn stootkracht weer door alle doelpunten te maken. Overigens had ook Jan van Huizen een groot aan deel in deze treffers, want in alle ge vallen was hij het die de bal voor Moens door goede passes vrij speelde. Aan de andere kant vanhet veld bouwde de Vlissingse defensie weer een stevig kordon op. In de eerste fase van de strijd kreeg TOP al direct een veldmeerderheid en aanvankelijk begon de Vlissingse defensie onzeker. Zo veroorzaakte Jo de Waal een gevaarlijk moment door de bal te la ten lopen, hoewel rechtsbuiten Van Din- ther de bal nog gemakkelijk kon berei ken. Diens schot mislukte echter. Toch liet Vlissingen zich niet intimideren, lan ceerde enkele felle uitvallen en Jan van Huizen werkte de bal zelf langs de Bra bantse doelman. Deze treffer werd ech ter terecht wegens buitenspel afgekeurd. Hoewel TOP enkele malen angstig dicht bij een doelpunt kwam, was het eerste succes toch voor Vlissingen. In de 20e mi nuut verschalkte linksbuiten Telehale rechtsback Eggekamp, lanceerde Van Huizen, die goed naar Moens plaatste. Zjjn schot was onhoudbaar: 01. TOP reageerde nog feller, kwam tot ge vaarlijke acties en twee keer kwam Van Dinther alleen voor de keeper, maar schoot eerst in de handen van deze doel man en vervolgens naast. Even voor rust schoot Van Huizen goed in, keeper Schimmelpenninck liet de bal vallen, maar Telehale kwam iets te laat om de terugspringende bal in doel te werken. Na de rust presenteerde TOP zich di rect weer als een fel aanvallende en veel (maar slecht) schietende ploeg. Tot driemaal toe kon Bos de bal nog maar net over de lat tikken. Midvoor Wijnen kopte van enkele meters af stand nog naast. Aan de andere kant kreeg Van Huizen een bijna niet te missen kans na een prachtige combi natie tussen Moens en Jan de Nooijer, (Advertentie) Middelburg en Sparta uit Beek en Donk hebben hun duel voor rond 2500 toe schouwers van begin tot eind tot 'n zeer aantrekkelijk voetbal-kijkspel gemaakt! Beide ploegen gaven elkaar de gelegen heid om talrijke elementen van het spel tot in details op te bouwen en uit te werken. Zodoende kwamen beide ploe gen, met name in de eerste helft, vaak tot voortreffelijk spel, gebaseerd op goe de techniek, tactiek en snelheid, en het feit, dat de spelers scheidsrechter J. Vervoort daarbij bijna niet opmerkten, mag deze arbiter als een enorm compli ment beschouwen. Anders gezegd: hij floot uitstekend; élleen maar als het persé nodig was. Middelburg won met 5 1, omdat de aanvalsacties van de in het blauw gestoken Zeeuwen (Sparta had ook de groen-witte kleuren) voor de Sparta-defensie té verrassend waren, terwijl de Middelburg-defensie de Bra bantse aanvallen, soms wel eens wat te breedvoerig opgezet, op het moment van gevaarlijk-worden ontzenuwde. Op de kijkerstribune hebben we wel eens horen mompelen, dat Albert Vogel „op z'n retour" is... Maar dan gistermiddag bepaald niet! Hii zwoegde van voor naar achter, blijk gevend van een uitsteken de conditie en was de gevaarlijkste man van het hele veld. Dat door zijn voor treffelijke techniek en uitstekende li- chaamsbeheersing, die op het gladde en harde veld dubbele waarde vertegen woordigden. Bovendien gaf hij met de eerste twee treffers Middelburg de nodi ge ruggesteun en stelde Jan Bostelaar in staat het vijfde te scoren. Naast hem was midvoor Nol Schuit eveneens een zwoegende en waardevolle aanvaller. Beiden stelden Jan Bostelaar en Wim de Vos ietwat in de schaduw. Overigens is het voor deze spelers niet altijd even prettig dan weer eens daar, dan weer eens hier te moeten opereren. Een zaak was wel duidelijk: Bostelaar is geen bui tenspeler, De Vos kan dat wél. Sparta startte overdonderend, de hele ploeg trok mee naar voren, maar de eerste Middelburg-aanval maande de Brabanders tot grote voorzichtigheid, Het was niet overbodig, zo bleek in het verloop van de strijd. De Zeeuwen kwamen evenals de Spartanen tot knap opgezette aanvallen: soms kort, De eerste twee treffers van de Zeeuwen (in de 11e en 25e min.) waren eikaars evenbeeld: een voortreffelijke corner van rechtsbuiten Bostelaar en een felle kop stoot van linksbinnen Albert Vogel: 10 en 20. Het gaf Middelburg inspiratie voor een werkelijk knappe partij voetbal, waaruit eerst Nol Schuit na een half uur keihard buiten bereik van doelman Tony v. d. Elzen tegen de rechterpaal kogel de, en de aanvallende rechtshalf Tony Hendrikse na een goede aanval over links en een misser van Sparta-links- back Jan v. d. Vorst zijn ploeg op 30 voor bracht. Sparta begon de tweede helft aan vankelijk van iets minder gehalte met een overwicht, dat 25 minuten duurde, maar dat de Middelburg-de fensie, met spil Toby Coppejans en linkshalf Anton Schoenmakers vóór de rustige doelman Henk Versluis als uitblinkers, niet voor grote proble men stelde. Slechts rechtsbinnen Adrie v. d. Laar bleek een gevaarlij ker schutter, maar zijn schoten mis ten de juiste richting. Toch had hij na 19 minuten succes: een wat on overzichtelijke situatie voor het Zeeuwse doel beëindigde hij rnet een treffer: 3—1. Middelburg kwam even in de verdruk king, maar trok zich spoedig weer op aan het uitstekende spel van de tegen standers. En toen linksbuiten Wim Lie ven se in de 35e min. een voorzet van Wim de Vos, toen zijn overbuurman, in eens inkogelde (41), speelden de Zeeu wen weer even zelfverzekerd als vóór rust. Met een serie bijzonder gevaarlijke aanvallen besloten ze dit zeer aantrek kelijke en sportieve duel af. Uit één er van gaf Albert Vogel aan Jan Bostelaar een niet te missen kans om de eindstand op 51 te bepalen, misschien een iets te grote marge, maar volkomen verdiend. Met een blamage voor de sport is gistermiddag de wedstrijd Jong Ambon—Vogelwaarde (eerste klas A afdelingsvoet- bal) aan de Baskensburgweg in Vlissingen geëindigd. Nauwe lijks had scheidsrechter Th. P. J. Thuy nit Graauw het eindsig naal gegeven of hij werd aange vallen door meer dan honderd verhitte, woedende supporters van Jong Ambon. Met een bloed neus, een fikse bnil op zijn hoofd en schaafwonden van trappen tegen zijn benen bereik te hij ten slotte na een vlucht door de bosjes de kleedkamer. Vele anderen, die hem tegen de hysterische menigte wilden be schermen, liepen ook rake klap pen op. Dit onsportieve gedrag van de supporters van zijn ver eniging schokte de voorzitter van Jong Ambon, de heer D. Lillipali, zo zeer, dat hij nog gisteren uit deze functie ontslag nam. Hoewel de aanvallen van Middelburg en Sparta in knappe opzet hoegenaamd niet verschilden, waren die van Middel burg echter gevaarlijker. Hetgeen moge blijken uit deze kluwen van spelers, die zich nu en meermalen voor de Sparta-veste ophoopte. Het hoogst sprin gend Jan Bostelaar, vlak voor hem Al- bert Vogel, de gevaarlijkste man van het veld. Foto P.Z.C.) Het was een wedstrijd, waarin wel iets op het spel stond. Vogelwaarde had voor deze ontmoeting drie pun ten meer dan Jong Ambon, maar een wedstrijd meer gespeeld. Zou Jong Ambon dus winnen dan zou deze Walcherse club er in feite beter voor staan. Jong Ambon zou dan slechts één punt achterstand hebben op Vo gelwaarde, maar nog één wedstrijd extra hebben te spelen. Zover is het niet gekomen: Vogelwaarde zegevier de met 23. Nu meenden de suppor ters van de thuisclub, dat de beslis singen van de scheidsrechter bijzon der onvoordelig uitvielen voor Jong Ambon. Met name werd joelend ge protesteerd tegen het afkeuren van een doelpunt van Johnny Lillipali we gens buitenspel, hoewel deze speler alleen door de verdediging van Vo gelwaarde trok. Arbiter Thuy ver klaarde echter: „Lillipali zelf stond inderdaad niet buitenspel, maar de midvoor wel en deze midvoor nam aan het spel deel, omdat hij naar Lillipali toeliep en de indruk wekte de bal te zullen overnemen". Het was voor de Jong Ambonsuppor- ters de druppel, die de emmer deed overlopen: onmiddellijk na afloop stortten zij zich op de scheidsrechter. Moedig, maar tevergeefs trachtte de ene Vlissingse politieman, die aan wezig was, de menigte tegen te hou den en de arbitér te beschermen. Scheidsrechters, die andere wedstrij den hadden geleid en toevallig aan wezig waren, sprongen ook bij, even als enkele bestuursleden van Jong Ambon. Allen liepen trappen en/of klappen op. Lang bleven de suppor ters dreigen, nadat de arbiter de kleedkamer had bereikt. Ten slotte werd een auto tot voor de deur ge reden om de heer Thuy gelegenheid te geven te ontsnappen. „Mijn arm werd bijna uit het lid gerukt", vertel de ons voorzitter Lillipali, die nog on- Het hoogtepunt van de internationale indoor-atletiekwedstrijden, die in het Antwerpse sportpaleis werden gehou den ,was ongetwijfeld de strijd tussen de Fransman Michel Bernard en de Bel gische wereldrecordhouder op de 3000 meter steeple, Gaston Roelants. Michel Bernard zegevierde in een race over twee mijl in 8 min. 53.2 sec. voor Roe lants (8.54.-). Bij het hoogspringen kwam de Zweed Stig Petterson tot 2.06 meter voor zijn landgenoot Kjell-Ake Nilsson, eveneens met 2.06 meter. Het polsstokhoogspringen werd gewon nen door de Amerikaan Wadsworth met 4.50 meter. der de indruk was van het gebeurde. „De arbiter was inderdaad niet geluk kig met enkele beslissingen, maar dat is nog geen reden om iemand te gaan slaan en ik keur het gebeurde dan ook zeer af". Zijn zoon Johnny Lillipali, aanvoer der van Jong Ambon, zei: „Ik kon de supporters niet houden. Ik heb niet eens gelegenheid gehad de scheids rechter te bedanken voor de leiding. Ik vind het laf wat de supporters gedaan hebben en laf is er eigenlijk nog een te mooi woord voor. Nu denk ik er hard over om te stoppen met voetballen". Overigens mag men zich afvragen of de scheidsrechtercommissie er goed aan heeft gedaan om voor deze be langrijke wedstrijd tussen Jong Am- bon en Vogelwaarde een arbiter uit Graauw aan te wijzen, een plaats, die dichtbij Vogelwaarde ligt. In de heren zaalhandbalhoofdklas leed het Haagse Hellas een grote nederlaag in Eindhoven tegen Stratum Meteoor (269). Operatie had heel wat moeite in Roermond tegen Sittardia. Toch won Operatie en wel met 511. EMM ver sloeg Dynamo met 1411. Praktisch de gehele 'wedstrijd werd er in een laag tempo gespeeld en noch EMM noch Dynamo hebben gevochten voor een overwinning. Bovendien werden er aan weerszijden enige opgelegde kansen ge mist. Zowel EMM als Dynamo misten elk een strafworp. Toch was EMM de betere van de twee. Zowel verdedigend als aanvallend was er by EMM een beter ploegverband. Door G. Elderhout en Aart Houtdrager nam Dynamo een 02-voorsprong, toen Lo Polvliet enorm hard tegen de paal knalde en de bal via het hoofd van de doelman in de kooi verdween (12). De wedstrijd moest kort worden onderbroken om de beduuste doelverde- diger bij te brengen. Het was daarna Henk Seybel die uit een doorbraak on houdbaar scoorde 22. Jaap de Looff maakte er zelfs 32 van. De gevaarlijke man bij Dynamo was wel Eddie v. d. Velde die snel was en over een goed- schot beschikte. Hij was het dan ook, die Dynamo weer gelijk bracht 33, maar dit was maar van korte duur want Lo Polvliet hielp EMM weer aan een 43-voorsprong. Hierna was het Jan Jongepier die een strafworp onbe- sluisd nam en hard overschoot. Toch herstelde deze speler zich door er even later op fraaie wijze 5—3 van te maken, maar Gerard Elderhout verkleinde de achterstand tot 54 en Eddie v d. Velde omspeelde de verdedigers van EM M en het was 55. Weer nam EMM de leiding toen Henk Seybel op listige wij ze de bal achter de Dynamodoelverde- diger plaatste 65. De steeds maar ac tieve Eddie v. d. Velde zorgde weer voor 66, maar kort voor de rust had Jan Jongepier zich weer op de cirkel op gesteld en hij faalde niet 76. Na de rust kwam er Iets meer vaart in het spel, maar toch kan niet wor den gesproken, dat er in hoog tem po werd gespeeld. Daarvoor speelde men by EMM de bal te vaak terug en werd de doelverdediger ingescha keld om een aanval op te bouwen. Een speelwijze, die reglementair is geoorloofd, maar minder fraai is. De eerste minuten waren voor EMM en dit stelde het in staat een behoorlijke voorsprong te nemen. Jan Jongepier verhoogde de score (86) toen Dynamo daarna een strafworp kreeg te nemen die door Cor Gabrielse fraai werd ge stopt. Door deze misser waarschijnlijk verslapte Dynamo even en dit was het moment dat EMM kon uitlopen. Eerst waren het Jan Jongepier en Henk Seybel, die samen op fraaie wijze voor het negende doelpunt zorgden; Jan Jon gepier onderschepte daarna een aanval van Dynamo en zijn uitbraak leverde een 106-voorsprong op. Kort daarna was het Ad Wisse die met een harde kogel er 11-6 van maakte. Dynamo werd nu wakker geschud en het was Wim Tuin man die er 117 van maakte, toen weer Jan Jongepier er alleen tussen uittrok 127, maar door Eddie v. d. Velde en Gerard Elderhout liep Dynamo in tot 12—9. Jaap de Looff zorgde voor 139 en Gerard Elderhout weer voor 1310. Met nog enkele minuten te spelen ging EMM het rustiger aan doen, waarbij Henk Seybel nog zorgde voor 1410 en Eddie v. d. Velde er ten slotte 1411 van kon maken. Bij de dames won Swift van Hygiëa (5-1). Verbureh slaagde erin in Eind hoven WLC-DES een 47-nederlaag toe te brengen. Hellas verloor met 73 van DWS. Stond in het begin van de week reeds vast dat Hellas het zonder Rie Heyens moest stellen, daarbij kwam ook nog dat zijn betrouwbare doelverdedig- ster Ols Tamminga door een keelaan doening niet van de party kon zijn. Leek nu op papier dat Hellas een grote neder laag tegemoet ging, toch hebben de an deren gespeeld voor wat ze waard waren. Nu moet echter worden geconstateerd dat DWS niet meer die ploeg is wat het voor enige jaren was. De grootste troef in zyn spel vormen de gezusters Robart, waarom alles draait- Door twee keer Leni Robart nam DWS al vrij spoedig een voorsprong, maar de actieve Ria de Kok wist de goede doel- verdedigster van DWS te passeren 21. Door Bep Robart en Leni Robart kwam DWS op een 14-voorsprong te zitten, toen het weer Ria de Kok was die er 24 van maakte. Met deze stand kwam ook de rust. In het doel van Hellas deed Addie Krij ger wat zg kon, maar zij kon Ols Tam minga niet doen vergeten. Dit was dan ook de oorzaak das DWS weer door de zusters Robart kon uitlopen tot 27. Ria de Kok zorgde er voor, dat de neder laag dragelijker werd. Overduidelijk bleek weer eens, hetgeen zeer te betreuren is, dat Hellas over on voldoende reserves beschikt, want onge twijfeld zou Hellas een overwinning heb ben behaald als het volledig in het veld was verschenen. Hiermede wordt niet bedoeld dat de reserves faalden, zij heb ben gedaan wat zij konden, maar zij mis ten de ervaring en spelinzicht. De stand bij de heren is nu: Operatie '55 Str. Meteoor EMM Dynamo Sittardia Hellas Hg Bij de dames: Swift Hygiëa DWS Verbureh WLC-DES Hellas Gs 0 0 0 0 0 1 0 2 0 3 0 3 68—34 60—30 43—51 32—34 29—48 0 2948 3 0 2 0 2 0 2 0 0 0 0 0 22— 8 15— 9 18—12 1413 13—25 9—22 DISTRICTSKLAS Bij de heren toonde Hellas uit Goes, dat het het zaalhandbalspel beter be heerste dan Taxandria; vooral het cirkehverk was veel beter. Voor de rust was het een boeiende en aan trekkelijke wedstrijd, waarbij Taxan dria door vooral het tempo op te voe ren het initiatief nam. Hellas stelde hier een soliede verdediging tegen over en zo kon eerst na de rust Hel las doordrukken tot een overwinning. Hellas won ten slotte verdiend met 1017. Were Di blijkt in deze klas snode plannen te hebben. In een goed gespeelde wedstrijd tegen Volt won het verdiend met 1316. Bij de dames Iaat het Bredase SOA van zich spreken. Were Di kwam er niet aan te pas en verloor met 30. Het Bergense SIOS moet zich nog eerst aanpassen aan het zaalhandbal- spel en had zodoende heel wat moei te om zich tegen Blauw Wit staande te houden. Het werd dan ook een gelijk spel 66. AFD. ZEELAND DAMES le KLAS Overduidelijk is gebleken dat de dames van Walcheren te laag zijn geklasseerd. Zonder dat de Vlissingse dames tot grote inspanning kwamen wonnen zy van het Goese Volharding met niet min der dan 014. De heren van Walcheren daarentegen waren niet opgewassen tegen het Ber gense Fortuna en verloren met 1325. Bij de rust had Walcheren reeds een 813-achterstand. In de heren 2e klas waren de reserves van EMM te sterk voor Fortuna II en wonnen met 1610. Daarentegen was Fortuna Hl weer de baas over EMM III en hier won For tuna met 58. Bij de dames junioren speelden Wal cheren en Fortuna gelijk 33, maar tus sen Hellas en Volharding werd het een spel van kat en muis. De Hellasmeisiea wonnen hier met 019. M.V.V.-D.O.S. P.S.V.-Blauw Wit Volendam-Sparta Ajax-Enschede Heracles-Go Ahead Feijenoord-N.A.C. G.V.A.V.-A.D.O. Willem II-D.H.C. Heerenveen-Be Quick Baronie-N.O.A.D. A.G.O.V.V.-Vitesse R.B.C.-Excelsior H.V.C.-Alkmaar R.C.H.-'t Gooi Wilhelmina-N.E.C. veelal in de breedte, met crosspas of dieptepas, kortom zeer gevarieerd. Maar in de afwerking was er een enorm verschil: Sparta deed er te lang over, Middelburg deed het zelf verzekerd en met stootkracht. Krabbendijke speelde voor de je klas B van het landelijk zaterdagvoetbal 33 gelijk tegen ZuiUchem. Hier wordt een aanval van de gestreepte Zeeuwen afge slagen. Foto P.Z.C.) banders trapvaster. Wolbers 10, Ver hagen 11, Theunissen 21, Verhagen 22 en 23, rust, Theunissen 33 en 43, Allemann 53. Toeschouwers: 10.000. DWS—FORTUNA 6—0. Doelman Vogels behoedde met uitste kende saves Fortuna voor een nog gro ter débacle. Zege was volkomen ver diend. Fortuna combineerde wel fraai, maar traag en faalde volkomen wan neer er geschoten moest worden. DWS speelde feller, verrassender. Temming 10, Lenz 20, rust, Temming 3—0. Geurtsen 40, Temming 50, Geurtsen 6—0. Toeschouwers 6000. GVAV—ADO 1—2. Twee doelpunten van linksbinnen Aarts hebben een eind gemaakt aan de successenreeks van GVAV op eigen veld. De Groningers misten Nuninga (militair elftal in Marokko) sterk en de Haagse defensie had het dan ook niet bijster moeilijk. Aarts 01, rust, Fransen 11, Aarts 12. Toeschouwers 9000. AJAX—ENSCHEDE 1—I. De spelers van het Russische selectie elftal, dat dinsdag in het Olympisch Stadion tegen een grotendeels uit Ajacieden bestaand Amsterdams elftal speelt, hebben geen grootse indruk ge kregen van hun toekomstige tegenstan ders. Mede door het gladde veld weid het een slechte wedstrijd. Ook Ajax miste een militaire speler, die naar Ma rokko was: Piet Keizer. Ajax had een veldoverwicht, maar kon toch weinig uitrichten tegen de versterkte defensie van Enschede. Rust 00, Ter Beek 0— 1, Swart 11. Toeschouwers: 18.000. HERACLESGO AHEAD 11. Joop Schuman, eertijds gevierd aan voerder van Heracles, maar sinds de promotie naar de eredivisie geen vas'e speler van het eerste elftal meer, heeft de kans. die hij kreeg als vervanger van linksbuiten Reekers goed gebruikt. Hij was de gevaarlijkste aanvaller en scoor de op de valreep bovendien de gelijkma- Betere kleding bij Nederland Kattenburg sinds 1856 ker. Reeds voor rust had een wat snel ler spelend Go Ahead door Weijers de leiding genomen. Niettemin was Hera cles na rust bijna steeds in de aanval en verdiende het gelijke spel volkomen. Toeschouwers: 16.000. VOLENDAM-SPARTA 5—2. Sparta miste vele spelers: keeper Pim Doesburg en Terhorst (beiden met het militaire team naar Marokko), Eijken- broek (geschorst) en De Groot gebles seerd. Met name de Spartaanse defen sie moest volkomen gereorganiseerd worden. En dat lukte niet goed, want Volendam kreeg gelegenheid genoeg om te combineren en te scoren. Pelk 10, Tol 20 en 30, De Vries 31, rust. Veerman 41, Van Miert 42 en Kras 5—2. Toeschouwers 4500. Ondanks talrijke late „sinterklaassur prises" hadden zich zondagavond reeds twee deelnemers gemeld met een fout loze kolom in de sporttoto van dit weekeinde. Er waren drie meldingen van twaalf goede uitslagen binnengekomen en vele meldingen voor de extraprijs van vijf gelijke spelen. De 643.381 deelnemers aan de toto zorg den voor een inleg van 770.704. Voor de eerste prijs was 139.882 beschik baar, voor de tweede 76.300 en voor de extraprijs 38.150. MW—DOS 2—1. Een onprettige wedstrijd met bijna om de minuut een vrije trap. Bovendien werd er slecht gespeeld. Men probeerde niet zelf te spelen, maar wel de tegen stander het spelen te beletten. Brink huis 10, rust, Sleven 11, Mares 2—1. Toeschouwers 8000. (Advertentie)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 3