„(V) luchtige" indruk Dow Chemical Terneuzen Financiële berichten Betere beveiliging van vlasplukmachines nodig Bierflesje „lijdend voorwerp in ruzie Diefstal niet, maar mishandeling in Ritthem wel bewezen Hollandse Bankunie wint kort geding POLITIERECHTER MIDDELBURG r561ste STAATSLOTERIJ 4e klas 12e lijs» Percentage zwarte lonen gemiddeld 6,5 procent Kantonrechter Middelburg V Niet hoffelijk Rekbaar begrip ZAAK PRESTON COBB REGERING UI DE V.S. OP VERONTRUSTING IN NEDERLAND WIJZEN MET VERVALSTE DOUANE DOCUMENTEN STAAT GECOMPROMITTEERD? ONDERIOEK TEGEN EX-MINISTER STRAUSS Vijfenzeventig gulden voor messetrekker in Yerseke Vrijspraak Vlijmscherp NEDERLANDSE SPAARBANKBOND. Lindeteves-acoberg stoot vestigingen in Brazilië af Converteerbare obligatielening Indola N.V. Statutenwijziging Hoogovens T. F. VISSER, W. Feikema AFWEZIG. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 6 DECEMBER 1963 drie kwartalen van 1963 bedraagt Tiet percentage van de *d« Over de afgelopen raagt hi zwarte Ionen gemiddeld ongeveer 6.5. Dit hebben de ministers Scholten (justi tie) en Veldkamp (sociale zaken en volksgezondheid) meegedeeld naar aan leiding van de schriftelijke vragen van de heer Koekoek (Boerenpartij) over de zogenoemde zwarte lonen. De bewinds lieden merken in hun antwoord nog op, dat dit percentage „uiteraard sterk be- invloed is door de vaak excessief hoge lonen, welke in het bijzonder in de rand stad Holland zijn betaald". Blijkens de door het Centraal Bureau voor de Statistiek gepubliceerde statis tieken werd in 1961 tegen 695, in 1962 tegen 791 en in het eerste halfjaar van 1963 tegen 260 verdachten proces-ver baal opgemaakt wegens overtredingen van rechtens geldende bepalingen be treffende lonen en andere arbeidsvoor waarden. In nagenoeg al deze gevallen zijn de officieren van justitie tot straf rechtelijk optreden overgegaan. De meerderheid dezer zaken is bij wege van transactie afgedaan. Men kan de Hollandse Bank Unie geen enkel verwijt maken betreffende een confidentieel telegram, dat deze bank op 14 oktober jl aan haar buitenlandse filialen zonden waarin de deconfiture van de Hugo Stinnesbank te Miihl- heim in één adem werd genoemd met de betalingsmoeilijkheden, waarin het bankiershuis Julius Bar en Co te Ziirich was geraakt. De president van de rechtbank te Am sterdam zei gisterochtend, uitspraak doende in een kort geding, dat de eis van de Zwitserse bank tot duidelijke rectificatie van deze onwaar genoemde mededelingen niet gerechtvaardigd is. De president overwoog dat de Holland se Bank Unie een week later al haar kantoren nog eens duidelijk heeft doen weten, dat beide mededelingen, waar- Op echt Amerikaanse wijze wordt aan de boorden van de Wester- schelde ten westen van Terneuzen het Dow Chemical Internatinal- complex uit de grond gestampt. Deze twee foto's geven een (v) luchtige indruk van een deel van het bijna 86 hectare groot bouwterrein. Na het heien en bijbehorende werk zaamheden is men nu bezig met de opbouw van voornamelijk pijpen, torens, distilleerketels en opslag tanks. Het geheel geeft de indruk van de bouw van een petroleum- raffinaderij, zoals men ze aantreft op Pernis. Dit is echter geen „Zeeuws Pernis", maar een in aan bouw zijnd petro-chemisch complex, waar in de toekomst plasticproduk- In een vlot tempo heeft de Middel burgse politierechter, mr. E. Coes- ter donderdagmiddag een groot aantal strafzaken doorgenomen. Dit kon zo snel gebeuren, omdat veel mensen de dagvaarding de dagvaarding hadden gelaten. Zij wilden kennelijk hun feestelijke St.-Nicolaasstemming niet laten ondermijnen door een altijd min der prettig bezoek aan de recht bank. Van degenen, die zich voor het hekje kwamen verantwoorden waren de meesten nog getuigen. Een bierflesje speelde op 16 september „het lijdend voorwerp" in de zaak van A. G. uit Ritthem. Hij werd er van ver dacht by het inslaan van een aantal flesjes bier in een café er een achter over te hebben gedrukt. Toen de vrouw van de caféhouder dit constateerde was er een woordenwisseling ontstaan. „Je kunt niet tellen", had G. tot mevrouw K. S. gezegd. P R. die zich er ook mee wilde bemoeien werd woedend. In zijn drift deelde hij aan G. met een bier flesje een flinke mep uit. Het slachtoffer, dat bang was geworden zou toen hebben verklaard: „ja ik heb een flesje weggenomen" althans vol gens de verklaringen van de getuigen mevrouw S. en ue caféhouder P. K G. ontkende echter pertinent. Toen de officier van justitie mr. A. W Rosingh een geldboete van 40 subs. 8 dagen vorderde, sprak G resoluut: „daar ga ik niet mee akkoord" Mr. Coester achtte ten slotte het ten laste gelegde niet wet tig en overtuigend bewezen. Hij ontsloeg G. van rechtsvervolging. K. moest zich hierna verantwoorden van de mishandeling met het flesje „Ver dachte had zich niet zo moeten laten gaan. Dit ging te ver" vond de offi cier van justitie, die een geldboete van i 15 subs. 3 dagen vorderde. Het was een leeg bierflesje en het was niet eens kapot toen ik had ge slagen, dus zo'n klap was het nou ook weet niet", verweerde K. zich. De politierechter vonniste ten slot te conform. De Vlissinger M. H. zou in een bus vol passagiers enige medereizigers niet be paald hoffelijke woorden hebben toege voegd. Uit getuigenverklaringen van de rivierioods L. van O., en J. B. V. bleek, dat H. op het bewuste tijdstip 23 augustus nogal aangeschoten was Ook kwam vast te staan, dat de herrie schopper een medepassagier, die hem wat wilde kalmeren een paar stompen had toebedeeld. De officier vond voor dit ergerlijke gedrag een geldboete van 75 subs. 15 op zijn plaats. Mr. Coes ter was het daar volledig mee eens. Politiemensen hadden de Vlissingse plaatwerker G. D. van R. „gesnapt", toen deze op 5 oktober dronken op zijn brommer in de Noordstraat reed en daar een aanrijding met een stilstaande auto veroorzaakte. „Ik slipte", zei de plaatwerker, die vond dat hij met „een f laas je of vijf" niet te veel had ge- ronken. „Een glaasje of vijf is een rekbaar begrip" meende mr. Rosingh. Dat kunnen er dus ook zes of zeven ge weest zijn". „Nou het waren vijf fles jes bier", gaf verdachte toe. „O, dan weet ik het wel", antwoordde de of ficier, die voor het rijden „onder in vloed" een geldboete van 100 subs. 20 dagen vorderde met daarnaast ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van twee maanden. Mr. Coester vonniste conform. De Middelburgse opperman E. M. S. moest zich verantwoorden voor het feit, dat hij op 19 september als bestuurder van een bromfiets, na een aanrijding te hebben veroorzaakt de plaat poetste. De aanrijding kwam hem op een geldboete van 30 subs. 6 dagen te staan. In een van de vele verstekzaken werd de Duitser E. R. B. veroordeeld tot een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van twee weken, omdat hij zich op 9 sep tember in Cadznnd op een krachtdadige wijze tegen de politie had verzet. De woorden „Hitier had jullie allemaal moe ten vergassen" werden hem daarbij bij zonder kwalijk genomen. De officier was tot eenzelfde eis gekomen. De Se- rooskerkse chauffeur M. M. kreeg een geldboete van 60 subs. 12 dagen om dat hij op 10 oktober na het veroorza ken van een aanrijding met zijn bestel auto was doorgereden. Mr. Rosingh vor derde een geldbcete van f 75 subs. 15 dagen. De van mishandeling verdachte Vlissinger A. de B. werd bij verstek veroordeeld tot een geldboete van 60 subs. 12 dagen. E. H. de W. uit Mid delburg die zich schuldig had gemaakt aan diefstal van een diepvrieskip kreeg een geldboete van 25 subs. 5 dagen. ten zullen worden vervaardigd in een niet-arbeidsintensief bedrijf. Rechtsonder op de foto een fa briekshal en verder noordwaarts di verse reusachtige tanks. Het gehele terrein wordt doorsneden door di verse wegen. Aan de noordkant van de foto de kustweg van Ter neuzen naar de Braakman, langs de kust, die als vertakking krijgt (links op de foto) de ontsluitings- weg van het bouwterrein: nu nog een polderweg, die wordt verbreed en die aansluit op een aantal aan- voerwegen in zuidelijke en ooste lijke richting. Ook een spoorweg zal het terrein ontsluiten, lopend van de fabriek naar de toekomstige nieuwe brug over het kanaal ten noorden van Sluiskil. De tweede kleinere foto is een de tailopname van de in aanbouw zijn de steigers in de Westerschelde. Daaraan zullen in veertig tot vijftig meter diep water tankers met grondstoffen voor Dow Chemical International afmeren en lossen. Op het stel pijlers het verst uit de oever is reeds een soort platform aange bracht. (Luchtfoto Slagboom en Peeters). (Van onze parlementaire redacteur). De Nederlandse regering is gaarne be reid de aandacht van de regering van de Verenigde Staten te vestigen op de verontrusting, die in Nederland bestaat over de voorgenomen voltrekking van de doodstraf aan de 17-jarige Preston Cobb uit de Amerikaanse staat Georgia. Voor de regering staan echter geen we gen open om harerzijds bij de bevoegde Amerikaanse instanties op gratie aan te dringen, omdat dit een prerogatief is, dat toekomt aan de gouverneur van de deelstaat Georgia. Minister Duns die dit gistermiddag mee deelde in de Tweede Kamer in antwoord op desbetreffende vragen van mevrouw mr. H. Singer-Dekker (p.v.d.a.), vond de verontrusting begrijpelijk, gelet op de omstandigheid, dat Preston Cobb op het tijdstip, dat hij zijn misdaad pleeg de, nog maar 15 jaar was. Zij had dan ook waardering voor de in verband hier mede genomen acties. Mevrouw Singer had ook gevraagd of de ministers bereid waren by de Verenig de Staten een voorstel in te dienen er toe strekkende de verklaring van de rechten van het kind in die zin aan te vullen, dat het kind recht heeft op een speciaal kinderstrafrecht en dat in ieder geval geen kind of jeugdige onder een bepaalde leeftijd tot de doodstraf mag worden veroordeeld. De minister van justitie, mr. Scholten, zei, dat de regering zich over dit ver zoek nog niet heeft kunnen beraden. Maar hij zegde toe, dat de regering dit punt nader zal bestuderen en het resul taat hiervan zal mededelen. Twee Amsterdamse veememployés, de directeur en drie procuratiehouders van een koffiehandel uit de hoofdstad heb ben de Nederlandse staat gecompro mitteerd en de handelspolitieke betrek kingen tussen Nederland en Frankrijk vertroebeld door in 1960 bij het door voeren van Braziliaanse ongebrande koffies naar Frankrijk douanedocumen ten te vervalsen en er gebruik van te maken. Dit is de mening van de Amsterdamse officier van justitie, mr. J. J. Abspoel, die gisterochtend voor de Amsterdamse rechtbank wegens valsheid in geschrifte tegen de beide veememployés voorwaar delijke gevangenisstraffen eiste van zes en drie maanden, en tegen de vier ver tegenwoordigers van de koffiehandel, die van de vervalste documenten gebruik hebben gemaakt voorwaardelijke gevan genisstraffen van drie maanden en on voorwaardelijke gevangenisstraffen van drie maanden en onvoorwaardelijke boe ten van 1000 (voor de directeur) en 500 (voor de drie procuratiehouders). Het ging bij deze zaak om een vrij omvangrijke knoeierij met douanever klaringen voor Braliziaanse ongebrande koffies, waarvan de grote hoevelheden via de Amsterdamse haven als transito- goed per auto naar Frankrijk zijn ge transporteerd. Het betrof koffieover- schotten die de Franse staat niet wenste te ontvangen, maar de Franse hande laren wél en die via een omweg in Suri name terecht waren gekomen, omdat de Braziliaanse staat uit handelspolitie ke overwegingen ook geen export naar Frankrijk wenste. In strijd met de waarheid werd op de voor de Franse autoriteiten bestemde douanedocument ten verklaard, dat de koffies recht streeks uit Brazilië waren aangevoerd in Amsterdam niet waren bijgemengd of overgepakt. De naam van het schip en de verklaring omtrent kwaliteit en em ballage werden pas ingevuld nadat de Amsterdamse douane het document had ondertekend. De parlementaire onschendbaarheid van Franz Josef Strauss, de vroegere West- duitse minister van defensie, zal worden opgeheven teneinde een onderzoek mo gelijk te maken naar de juistheid van be weringen als zou hij misbruik hebben gemaakt van zijn ambt, zo is gisteren besloten. De bondsdagcommissie die zich bezig houdt met de onschendbaarheid van parlementsleden besloot eenstemmig aan te bevelen dat de onschendbaarheid van de oud-minister zou worden opgehe ven. Daar de partijgenoten van Strauss het voorstel steunden, is het vrijwel ze ker, dat het gehele parlement zich ach ter de aanbeveling zal scharen Een officier van justitie te Bonn zal nu in staat zijn Strauss te ondervragen over beweringen volgens welke hij zijn ambt zou hebben misbruikt om onge veer een jaar geleden een in Spanje op vakantie zijnde redacteur van het tijdschrift „Der Spiegel" te laten arres teren. Voor overtredingen van het landbouw- veiligheidsbesluit heeft de Middelburgse kantonrechter mr. J. Moolenburgh woensdagmiddag boetes van 60 res pectievelijk 10 dagen gegeven. En hij knoopte daaraan de conclusie vast, dat de betrokken landbouwers wél de nodi ge voorlichting ontvangen om hun werk tuigen van de noodzakelijke beveiliging te kunnen voorzien, maar dat men wanneer het seizoen voor de betrokken apparaten eenmaal is aangebroken er de kosten niet voor wil maken. De over tredingen hadden betrekking op onvol doende beveiliging van de tussenassen van vlasplukmachines. Dit kan levens gevaarlijk zijn. P. J. M. uit Wissenkerke en J. van D. uit Kats moesten zich hiervoor verantwoor den en als getuige-deskundige verscheen voor het hekje de technisch-ambtenaar eerste klas H. A. S. uit Goes, die de be trokkenen had geverbaliseerd. De officier van justitie mr. K. P. Doe- dens had tweemaal als eis 75 subs. 15 dagen. M. had samen met drie andere eigenaren van een loondorsbedrijf een vlasplukma- chine (tweedehands) aangeshaft. De tus- senas van dit apparaat bleek over een afstand van een halve meter niet be schermd te zijn. Hieromheen hoort een koker, aldus de getuige-deskundige. De getuige-deskundige verklaarde, dat dit soort machines uit België afkomstig is, waar de veiligheidsmaatregelen niet zo stringent zijn als in Nederland. De ge tuige was van de veronderstelling uit gegaan, dat verdachte wist hoe de bevei liging diende te zijn, daarom ook had hij direct bekeurd. Verdachte meende dat een beveiliging, die voor een moderner type is vastgesteld voor zijn machine niet kon dienen. Omdat de getuig-des- kundige verklaarde, dat dit wél kon, bleef er voor de kantonrechter niet an ders over dan M. aan te raden zijn ma chine van de hand te doen of te zorgen, dat de beveiliging er aan kwam vóór het volgend seizoen. Een zelfde raad was er voor J. van D. uit Kats. B. nodigde hen uit „om koffie te komen drinken", zoals hij zei. „Neen, hij zei om een pilsje te komen drinken", aldus de getuigen M. en P. „Voor de tenlastelegging niet van belang of het koffie of pils was", vond de offi cier van justitie. Er volgde in ieder geval een weige rend antwoord op deze uitnodiging, wat B. nogal opwond. Hij wees op een „onrustige nacht", die M. wel eens zou kunnen hebben, waarna M. infor meerde of B. wel eens met diens han den in aanraking was geweest. Of woorden van die strekking... B. haal de vervolgens het mes uit zijn zak en begon een verhandeling over een ana tomische les. En daarmee kwam het slot van de historie. In de Schippersstraat te Yerseke ging het op de avond van de 21ste juni nogal heet toe. En het draaide om J. P. B„ die nu voor het hekje kwam. Hij ging weer weg met een boete van 75 subs. 15 da gen, 3 dagen voorwaardelijke hechtenis en een proeftijd van twee jaar. De offi cier had de maximumstraf voor het trek ken van een mes geëist: 6 dagen. Hij hield daarbij rekening met vorige delic ten. Als men dit proces-verbaal leest, slaat de wal,m van de drank je al tegemoet", zo vond de officier over het proces-ver baal, waaruit bleek, dat B. die beruchte avond een mes zou hebben getrokken en daarmee de oesterarbeider L. J. M. uit Yerseke zou hebben bedreigd. B. had gedronken en ontmoette in de Schippers straat M. en diens 15-jarige schoonzus ter A. K. Z. P. uit Tholen. Vrijgesproken werd chauffeur W. IJ. uit Souburg, die met een kolenauto over een trottoir in Yerseke zou hebben gere den. Trottoirbanden en tegels waren stuk, vernield en verzakt en er lag ko lengruis op. Maar de chauffeur ontkende dat zijn vrachtauto op het trottoir was gereden om gemakkelijker bij een pand kolen te kunnen lossen. Getuige A. v. d. V., transportarbeider uit Oudelande ver klaarde eveneens, dat de auto niet óp maar wel tégen het trottoir had gestaan. De officier kwam tot de slotsom, dat het trottoir stuk was, maar moest wel tot vrijspraak voor verdachte concluderen. Parkeerproblemen zijn er volop in Goes. Er is een gèmeentelijke verordening, die onder autobezitters nogal wat verwar ring schept. Op verschillende plaatsen in de stad zijn vakken aangebracht en ook vakken met „N.P." erop geschilderd. Mag men nu wél of niét in de N.P.-vak- ken staan? „Men moet zich gedragen naar de aanwijzingen in het wegdek én naar de borden. Maar het N.P. heeft geen rechtskracht". Zo was de conclusie uit het delibereren, in een zaak tegen M. A. van L. uit Goes, directeur van het G.A.K. De heer Van L. had zijn auto geplaatst in een N.P.-vak, maar bijna tegen een bord „verplicht parkeren" dat op de stoep is geplaatst. Dat gebeurde op een dinsdag (marktdag) in de Singelstraat. Om eventueel in hoger beroep te kunnen gaan eiste de officier een boete van 11. De kantonrechter besloot over veertien dagen schriftelijk uitspraak te doen. In de tussentijd zal het ingewikkelde par keren in Goes nog eens danig onder de loep worden genomen. A C. uit Souburg kreeg in een aange houden zaak 20 boete subs 4 dagen, omdat hij op de Nieuwe Vlissingseweg te Souburg in zijn vrachtauto tegen een voor hem rijdende auto was gereden. Ge tuigen M. S. uit Middelburg en wacht meester der eerste klas A. W. uit Sou burg ontwarden daarbij een verklaring van verdachte, dat hij van S.' auto een duwtje had gekregen. Het was een ket tingbotsing geworden op een glad weg dek. De eis was 25. D. J. R. uit Middelburg had bij linksaf- slaan in zijn auto op de Vlissingsestraat in Koudekerke een botsing veroorzaakt met de auto van A. van L. uit Roosen daal. Het kostte hem 40 subs. 10 da gen. De eis was 50 subs. 10. Getuigen waren in deze zaak Van L. en J. D. uit Biggekerke. tussen volgens de president een nauw keurig lezer geen verband zou kunnen leggen, niets met elkaar te maken had den. Voorts ging het volgens de pre sident om vertrouwelijke interne inlich tingen ten dienste van het directe ven- nootschapsbelang en ter indirecte infor matie van de cliënten van de H.B.U. gebleken is, volgens de president, dat het Zwitserse bankiershuis slechts met één debiteur moeilijkheden had gekre gen. Dat Julius Bar materiële schade had ondervonden van het telegram van de H.B.U. was volgens de president bepaald niet gebleken. De Nederlandse Spaarbankbond heeft de mogelijkheid onderzocht, in samenwer king met enkele spaarbanken, zelfstan dig een beleggingsmaatschappij op te richten. Besloten werd samenwerking te zoeken met een bestaand belgegingsfonds. Daartoe trad de bond in overleg met het Rotterdamsch Beleggingsconsortium N.V. De bondsspaarbanken, die aan dit fonds medewerking verlenen, kunnen aan re keninghouders, wier inkomen niet meer bedraagt dan 12.000 per jaar, deelne mingen in dit fonds verkopen. Het beheer van het fonds is opgedragen aan de Nederlandse Spaarbankbond. Voor de spaarder zijn aan de deelneming in het beleggingsfonds, buiten de fiscale voordelen, nog verscheidene andere voordelen verbonden. Hij koopt en ver koopt zijn deelnemingen zonder meer aan hetspaarbankloket en weet welk be drag hij zal moeten betalen. De dividen den worden door het fonds geïnd en automatisch op de spaarrekening bijge schreven, zonder aftrek van dividendbe lasting. In aansluiting op hetgeen in het jaar verslag 1962 van Lindeteves-Jacoberg N.V. werd vermeld over de gang van za ken gedurende het lopende jaar, kan thans worden medegedeeld dat het to taal resultaat tot dusverre nagenoeg ge lijk is aan dat van het voorgaande jaar, aldus de directie. De situatie in Brazilië heeft het bestuur doen besluiten de vestigingen daar thans definitief op te heffen. Deze liquidatie heeft zich gedurende de afgelopen maan den voltrokken. De onvermijdelijke verliezen welke daaruit ontstonden, kunnen praktisch geheel worden gedekt uit eerder daar voor getroffen voorzieningen. De directie van Indola N.V. te Rijswijk (Z.-H.) maakt bekend dat de reeds aan gekondigde en begin 1964 in aandelen uit te geven converteerbare obligatiele ning, in coupures van 500, 6.465.000 zal bedragen met een uitgiftekoers van 100 en een interest van 5 tot 1 fe bruari 1971. Na deze datum is de inte rest 5De inschrijving op deze emissie is uitsluitend voor aandeelhou ders in de verhouding van 1500 obliga ties voor 2000 aandelen. De conversie koers zal 325 bedragen, voor 500 obligaties. Met bijbetaling van 150 worden 2 aandelen a 100 verstrekt. De conversieperiode zal aanvangen op 15 januari 1966 en eindigen op 31 januari 1971. Het emisieprospectus zal in de eer ste week van januari 1964 verschijnen. Aan de Aandeelhoudersvergadering van de Koninklijke Nederlandse Hoogovens en Staalfabrieken N.V. zal binnenkort een voorstel tot statutenwijziging wor den voorgelegd, waarin de regeling van de tantièmes wordt herzien. Dit heeft de minister van financiën aan de Tweede Kamer meegedeeld. De statu tenwijziging zal voorts betrekking heb ben op het aantal commissarissen van deze N.V. en in het voorstel wordt een minimum en een maximum neergelegd. Het percentage van de overwinst dat aan de directie toekomt zal een aanmer kelijke verlaging ondergaan. Hierbij speelt een rol, dat, overeenkomstig de resultaten van een ingesteld onderzoek, een andere verdeling van de totale hono rering over de drie componenten van tantieme, salaris en pensioen juister wordt geacht. Ook het bedrag van deze totale honorering zal, bij aanvaarding van het voorstel, niet onbelangrijk wor den verminderd. Heden overleed, in het ziekenhuis „Bethesda", zacht en kalm, mijn geliefde vader en onze broeder, zwager en oom JAN MAAS, weduwnaar van Jacomina Vos, in de ouderdom van 83 jaar. Uit aller naam, J. Maas Jzn. Koudekerke, 5 dec. '63. Koksweg 3. De teraardebestelling zal plaatsvinden op maandag 9 dec. a.s., om 1 uur, op de alge mene begraafplaats te Koudekerke. huidarts, Middelburg, GEWIJZIGDE SPREEKUREN te GOES, Oostwal, vrijdag 10-12 uur. St.-Joanna dinsdag 9.30 uur tot 10.30 uur. Voor de vele bewijzen van deelneming, ons betoond na het overlijden van onze lie ve man, vader, behuwd- en grootvader, de heer FRANCOIS CHRISTIAAN TIELROOY, betuigen wij onze hartelijke dank. Uit aller naam, J. Tielrooy-Landman. Vlissingen, dec. 1963. Iets goeds voor alledag VéGé Iets fijns voor 't weekend? VéGé Het is er allemaal - en zo heerlijk voordelig arts, Middelburg, is zaterdag 7 december HOGE PRIJZEN 100.000 13143 ƒ1500 14563 1000 1498 4506 5934 11188 13230 18616 20680 400 5093 6587 15274 16408 200 2251 2353 2704 4728 5200 5324 6662 6674 0897 7797 7947 9587 9652 10445 10810 11239 11825 11945 12943 13542 14302 14445 14597 15314 16158 16184 16720 16899 17355 17661 17773 21455 21702 21914 PRIJZEN VAN 80.— 1003 016 164 234 244 847 853 899 2008 096 130 169 173 230 253 285 941 3236 279 611 718 754 854 4179 306 397 6010 099 166 177 229 477 687 810 989 6157 192 230 274 309 503 7010 261 294 544 915 8037 114 180 307 361 364 761 817 919 921 966 970 •191 277 621 634 645 687 820 833 990 10047 160 164 280 368 375 527 541 744 958 11024 041 133 280 311 376 758 898 928 986 900 940 576 681 1005 103 104 288 331 417 659 685 711 934 952 2010 017 034 239 240 243 336 356 358 559 561 582 841 862 904 S015 056 058 355 359 361 657 692 709 4017 032 052 353 361 371 513 516 561 725 736 839 5014 019 026 302 304 348 472 4S4 490 S64 902 938 6021 028 045 200 240 276 634 681 683 864 874 876 7015 043 066 183 205 266 626 639 645 939 953 971 8054 056 076 341 344 354 654 665 686 S88 911 912 9013 025 034 111 130 131 290 292 375 637 736 747 944 988 994 10020 225 265 598 602 631 807 854 877 11051 134 140 352 360 366 557 570 574 124 130 175 418 427 448 740 756 801 044 054 076 268 296 299 381 412 415 627 668 670 908 922 933 092 095 161 406 414 417 798 824 856 056 106 133 399 427 444 577 644 654 854 892 902 161 212 223 378 385 395 501 639 675 956 986 999 058 059 075 318 348 389 703 710 717 894 903 915 072 121 130 363 372 393 654 674 679 976 087 146 160 370 508 509 698 748 765 928 952 054 061 062 150 160 169 399 482 577 750 841 844 283 292 303 646 659 664 943 950 957 171 198 249 371 409 424 583 619 627 574 g O 599 678 645 869 932 937 512 531 591 718 689 726 752 813 384 391 458 514 471 498 524 573 NEE' 178 242 270 280 541 595 637 639 825 826 835 885 129 141 152 177 300 301 305 321 458 498 499 503 671 711 755 765 950 952 218 277 319 322 467 557 589 601 925 931 955 i9ö 223 250 254 446 463 482 490 660 671 672 685 927 942 991 997 225 230 250 268 405 406 425 441 685 743 824 839 079 086 140 186 540 581 613 626 748 767 823 844 918 934 987 995 143 149 154 157 435 456 513 603 746 831 906 913 177 203 245 323 532 611 620 637 786 795 801 861 072 095 099 106 197 238 241 279 601 608 617 623 854 860 867 878 336 424 479 517 685 715 745 766 259 271 277 300 425 440 453 492 634 647 654 660 12004 107 128 165 233 290 319 380 381 386 447 463 550 705 769 921 994 13010 031 038 152 207 214 228 417 487 522 536 565 602 622 623 638 763 791 869 999 14043 066 107 150 300 340 539 688 713 729 814 868 942 969 995 15047 057 200 247 504 516 520 729 734 863 943 16135 175 183 312 323 427 449 520 547 638 701 716 775 852 853 862 872 877 913 982 17051 297 325 642 721 733 755 909 998 18278 286 304 310 314 393 533 571 583 610 639 807 834 S55 914 988 19003 006 091 277 320 356 358 392 413 447 454 493 507 555 587 621 20004 123 470 542 544 565 752 775 21050 081 109 354 362 386 465 655 660 705 859 893 934 674 967 12021 369 622 959 13044 147 366 607 856 14017 365 654 793 15007 207 497 822 16022 232 703 952 17009 293 505 723 962 18040 248 486 751 19010 191 579 798 20013 474 648 915 21034 315 562 780 701 772 991 068 079 411 422 635 647 965 993 057 070 158 176 379 381 639 643 866 876 052 095 377 378 681 692 809 824 022 024 244 248 526 537 874 883 069 085 267 270 704 712 965 977 037 072 333 353 544 568 727 730 041 062 258 271 529 556 756 856 013 035 280 312 583 601 S03 840 039 086 486 507 677 722 920 949 037 047 374 384 567 570 808 873 784 849 854 870 908 929 963 120 155 424 470 713 741 995 078 090 201 253 398 409 647 648 881 897 128 179 436 443 724 726 827 859 036 056 252 264 582 693 899 900 113 116 324 378 759 795 191 192 215 286 297 474 495 518 586 618 742 760 788 917 948 096 107 273 310 420 460 669 701 935 968 200 268 480 498 746 750 860 872 065 086 337 361 730 731 906 927 122 137 404 421 832 867 111 113 131 325 327 337 468 472 552 740 798 833 973 301 318 333 557 604 640 772 775 779 921 975 988 135 187 201 418 421 451 739 794 818 942 984 166 170 211 423 542 685 884 887 893 088 111 114 138 160 229 290 400 409 434 460 464 479 500 576 b06 630 640 650 655 692 777 797 825 828 922 958 960 069 076 326 398 589 618 883 891 049 056 331 381 603 643 893 928 119 150 521 552 "82 830 078 137 399 402 646 669 893 908 066 085 412 417 690 750 961 963 158 180 586 613 840 865 206 244 246 448 450 454 676 699 725 920 978 996 106 118 153 420 500 548 751 770 780 968 970 998 292 403 463 631 636 645 877 891 896 108 126 142 156 222 248 265 414 449 480 495 536 552 555 653 661 668 686 712 726 727 895 927 966 976 980 981

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 4