Najaarskeuring Goes toonde goede aanvoer AGENDA NOORD-ZEELAND MARKTBERICHTEN SCH00LMELK VAN GEMEENTE VOOR DE KLEUTERS TE NIEUWERKERK WISSEL SCHOUWEN Van samenwerkende paardenfokkers Zeventig paarden kwamen in de ring Middelburgs E.M.M. naar kersttoernooi in Utrecht INGELASTE WEDSTRIJD ZATF.RDWOETBAL Opbrengst verkoopdag Sint-Nicolaas bezocht openbare school Burgerlijke stand ZUID BEVELAND RASSENVRAAGSTUK VOOR A R -KIESVERENIGING 8 ORSSELE Bietencampagne Spaarnieuws Verkoop ruim 2 ton aan bouwgrond Raad vergadert Interkerkelijke jeugddienst Jaarvergadering van de iisclub Spaaroverzicht WALCHEREN Maandelijkse vergadering van N.C.V.B. Vlissingen Marinedrumbands maken rondgang door de stad Vergadering Z.L.M. Domburg en Aagtekerke Bejaardenmiddag N.C.V.B. vierde het 10-jarig bestaan November voor stichting Nutsspaarbank te Middelburg gunstige spaarmaand Voorstel in raad Duiveland: Grondprijzen gaan omhoog Havensstaking in Southampton Gevangenisstraffen voor 6 inwoners Finsterwolde KERKNIEUWS Mgr. Alfrink over de concilieresultaten Mogelijk gunstige politieke gevolgen van pauselijk bezoek aan Palestina PAUS OOK NAAR ANDERE LANDEN Prof. dr. W. F. Zuurdeeg te Chicago overleden Kerkelijke mutaties VRIJDAG 6 DECEMBER 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Ei Ze stonden er donderdagmorgen weer, de paardenliefhebbers in hart en nieren. Als vanouds omzoomden zij de Grote Markt in Goes om daar de traditionele najaarskeuringen van de samenwerken' de bonden van paardenfokkers op de beide Bevelanden, Walcheren, Tholen en Schouwen-Duiveland bij te wonen. Een kleine groep was het donderdag. Maar zij kreeg „waar voor haar geld": de paar denfokkers uit de verschillende delen van Zeeland zorgden op deze Goese pre miekeuring voor een aanvoer die de or ganisatoren tevreden stemde en van „een goede gemiddelde kwaliteit". Bijna zeventig veulens en jonge merries en hengsten verschenen in de ring. Daarbij waren enkele kopnummers, die bijzonder opvielen. Dat was onder meer het geval met de kampioen-hengst van de keuring, de 1%-jarige Barnum van de Johanna Hoeve, van de heer J. Mal- jaars uit Oostkapelle. Bij de merrieveu lens ging de kampioenstitel naar Elze van de stallen Brooijmans uit Oud-Vos- semeer. De heer B. Simonse kwam bij de 1%-jarige merries uitstekend voor de dag: zijn Hilda d'Amice deed met succes een gooi naar het kampioenschap. Zoals gebruikelijk liep de organisatie van de keuring dank zij ook de mede werking van de gemeente Goes, voor treffelijk. Van tien uur af tot 's middags tegen tweeën wikten en wogen juryleden A. J. E. Temmermans uit Hoofdplaat, Al. Serrarens uit Ossenisse, W. A. Sneep uit Ossendrecht en A. J. Termote hun oordeel over de aangevoerde dieren. Toen de keuring was afgelopen, gingen de paarden de wagens weer in en kon de Goese markt weer voor het verkeer wor den vrijgemaakt. Rest nog te vermelden, dat er niet alleen uit Zeeland belangstel ling was voor deze najaarskeuring, maar dat er ook van buiten de provincie -bijvoorbeeld de Noord Oost Polder en Noord-Brabant bezoekers waren. De resultaten van de premiekeuringen te Goes zijn: Hengstveulens, kleine maat, geb 1963: 1. Cesar van Landzicht, eig. A. N. Steendijk, Nieuwerkerk: 2a. Leverik van Scheldezicht, eig. P. Koole, Souburg: 2b Dinant van Krabbeneiland, eig. J. Louws, Biggekerke. Grote maat: 1. David van de Zeedijk, Iz. de Buck, Grijpskerke en A. N. Steendijk, Nieuwerkerk: 2a. Castar van Ter- vaten, Iz. de Buck, Grijpskerke; 2b. Erik van Weizicht, Iz de Buck. Grijpskerke en A. N. Steendijk. Nieuwerkerk; Bi-jarige hengsten, kleine maat: 1. Barnum v. d. Johannahoeve, J. Maljaars, Oostkapelle; 2. Constant van Overschot, J. Maljaars, Oost kapelle. 3. Ronnie van Altijd Zorg. Iz. de Buck, Grijpskerke; grote maat: 1. Argelo van Oosthoeve, J. der Weduwen, Kerkwer- ve, 2. Karei van 't Broek, Iz. de Buck, Grijpskerke. Kampioen hengst werd Bar num van de Johannahoeve. Merrieveulens geb. 1963, kleine maat: la. Elza, Stallen Brooijmans, Oud-Vossemeer, lb. Wilma van de Llnge. Iz. de Buck, Grijps kerke, 2a. Jacqueline van Bolspolder, Stal len Brooijmans, Oud-Vossemeer, 2b. Frida van Dorpszicht, W. Koole en J. Verhage, Koudekerke, 3a. Corrie van Veere, J. J. Mesu, Veere, 3b Anja van Kersenburg, J van 't Westeinde-Vermue, Nieuwdorp. 3c. Betsie van de Waterstraat, Stallen Brooij mans, Oud-Vossemeer, 4a. Gracia, W J Sanderse, Serooskerke, 4b Irene. L. Wat- tel, Oostkapelle, 4c Irma P. C. Dieleman, Ritthem. Merrieveulens, grote maat: la. Clairona van Annahoeve, Stallen Brooijmans. Oud-Vossemeer, lb. Lotta, Jac. Dingemanse en Zn., Grijpskerke, 2a. Gonda van Elsdiek, gebr. Smallegange, Ellewoutsdijk, 2b Astrid v. d. Laatste Stuiver, J. M. Goorden, Oud- Vossemeer, 2c. Primière van Bora, H. G. de Feijter, Wissenkerke; 2 d. Greta, F Mal jaars, Koudekerke, 3a. Veronique van Zuid- dorpe. L. P. Bolijn, Ouwerkerk; 3b. Lucie, Stallen Brooijmans, Oud-Vossemeer. 3c. Ida van Duinhelm, F de Visser, Oostkapelle, 3d. Ivonne van Meliskerke, J. B- ogaard. Me- liskerke, 3e. Inge v. d. Arke, C. van Sluis, Duivendijke. Kampioene van de merrieveu lens: Elza van Stallen Brooijmans te Oud- Vossemeer. 114-jarige merries, kleine maat: La Hilda d'~ Amice, B. Simonse, Heinkenszand; lb. Astra van Lange Pracht, Fa Jac. Vos en Zn., Koudekerke, 2a. Astria, I. Verhage, Kou dekerke, 2b: Bianca, wed G. Gesehicre, Me liskerke, 2e. Vitrix v. d. Linge. I. de Buck, Grijpskerke, 2d. Margriet van .te Heihof. J. Maljaars, Oostkapelle; 2e. Ida van Tampora Mutanturr, M. J van Gastel, Zierikzee: 3a. A.letta van Elsdiek, wed P Oosthoek, El lewoutsdijk, 3b. Erna van Onder de Linde boom, A. Zandee, Wpmeldinge: grote maat. la Gonda van Linguënda, C. v d. Linde, K'oetinge, lb Dieneke van Weizicht G Geertse, GnipskerKe 2a Simon11 van Ka- pelle, J van Overbpeke. Kapelle. 2b. Julia. A Volkers. M:c!delburg. 2c. Zora van Sonja. Stallen Brooijmans. Oud-Vossemeer 3a Anit- ta van Oosthoeve, J dei Weduwen, Kerk- werve. 3b. Mona van de Karnomelksput, P H Janse. Goes. 3c Amanda van Kapelle, J van Overbeeke. Kapelle. merries middel maat: la Ida van Buitenlusi Stallen Brooij mans. St.-Annaland-Oud-Vossemeer. lb Flora van Duinerve 1 Verhage Koudekerke, lc Vera, J. Louws Biggekerke, 2a. Adèle van Langeweg, P Goo den, Oud-Vosse meer 2b Nerva, C. Mol, Waarde 2c Carla. gebr. en L. Vos. Zoutelande 2d Farah W. J. Sanderse, Serooskerke, 2e. Roelina van Het Middelburgse E.M.M. zal deelnemen aan het negende internationale kerst toernooi zaalhandbal, dat op tweede kerstdag te Utrecht zal worden gehou den. De Middelburgse handballers zijn ingedeeld in poule A met. Spartak (Praag), RPC (Eindhoven) en UD (Utrecht). Aan het toernooi zal ook de ploeg van Rabotnicki uit Skopje deelne men. Voor de te klas van het Zeeuwse zater dagvoetbal is alsnog ingelast de wed strijd Hoek-Niemvdorp. de Vlasboom, A. N. Steendijk, Nieuwerkerk, 21 Vita V. d. Linge, Iz. de Buck, Grijpskerke, 3a. Annie v. d. Posthoorn, Iz. de Buck, Grijpskerke, 3b. Dora v. d. Zwaanweg, L. de Witte en zn., Koudekerke, 3c Sonja van René, F Maljaars, Koudekt-ike, 3d. Wanda, M H. v Liere, 's-Heer-Abtskerke. kampioene merries: Hilda d' Amice van 3. Simonse, 'lein Wnszand. Staigroepen: la. Stallen Brooijmans, St.-An- nalam en Oud-Vosse/neer, lb. iz. de Buck, Grij'/skerke. 2a. J. Maljaars Oostkapelle, 2b. It. de Buck, Grijpskerke en A N Steendijk, Nieuwerkerk, 3a. iz. de Puck. Grijpskente, 3b Sta.ien Brooijmans, Oud-Vossemeer. Hengsten met afstammelingen: la. Favoriet van Moercapelle, coöp hengstenve-enigi.og „Samen Sterk" te Dinteloord: ib. Gambo van de Liter, W. de Buck en Zn., te Me- liskeike 2a. Dinan' d' Orange en 2b. Ro land v. d. Polder beide Iz. we Buck te Grijuskerke. YERSEKE Duivententoonstelling te Yerseke De postduivenvereniging „De Noordster" te Yerseke zal zaterdag a.s. een duiven- tentoonstelling houden waarvoor van de zijde der leden grote belangstelling be staat. De keuring zal geschieden in zes klassen, te weten: klas I: oude doffers, kia II: oude duivinnen; klas III: jarige doffers; klas IV: jarige duivinnen; klas V: jonge doffers; klas VI: jonge dui vinnen. Als keurmeesters zullen funge ren de heren J. Mourik uit Krimpen aan de IJsel en A. Peeters te Steenbergen. De tentoonstelling wordt gehouden in de bovenzaal van de „Oesterbeurs". De inleg bij de rijkspostspaarbank te Yerseke bedroeg 25.000; de uitbetaling 16.000 voor het kantoor Kruiningen waren deze bedragen 15.000 en 27.000 Evenals vorige jaren zal ook dit jaar de vereniging van vogelliefhebbers „In- ter-Scaldis" te Yerseke weer een ten toonstelling organiseren voor vogels in de uitgebreidste zin. De tentoonstelling zal gehouden worden in het verenigings gebouw „De Haven" aan de Dreef. WILHELM1NADORP De verkoopmiddag en de verloting van de vrouwenvereniging te Wiihelmina- dorp heeft een bedrag van 339 opge leverd. SINT -ANN ALAND Woensdag brachten Sint-Nicolaas en zwarte Piet een bezoek aan de kinderen van de openbare school te St.-Annaland. Om vier uur zaten alle kinderen en vele ouders, waarbij ook aanwezig de burge meester H. J. Smith en wethouder Mos selman te wachten in het Dorpshuis op de komst van de hoge gasten. Uit volle borst werden de sinterklaaslie deren gezongen met pianobegeleiding van de heer A. D. Goedegebuure. Toen de sint met knecht onder het zin gen door de jeugd het dorpshuis was binnengekomen, sprak de voorzitter van de oudercommissie, de heer A. J. Scher- penisse, woorden van welkom. Na een uurtje doorgebracht te hebben tussen de jeugd gaf de sint aan alle kin deren een zak met lekkernijen. Ook de kleinere aanwezige broertjes en zusjes die met hun ouders aanwezig waren, deelden hierin mee. Tot slot dankte de voorzitter voor al het goede door sint hier gedaan en hoopte dat volgend jaar deze school weer met een bezoek zal worden vereerd, dankte burgemeester, wethouder en ouders voor hun belangstelling, waarna onder een daverende zang en blijde gezichten van de kinderen de goede sint met knecht het dorpshuis verliet. OOSTERLAND Aanvang van werken voor industrieterrein De werkzaamheden in Oosterland tot ontsluiting van het industrieterrein dat ten oosten van de Molenweg zal worden aangelegd, zijn in eerste fase getreden. Maandag werd een begin gemaakt om de toegangsweg naar het nieuwe terrein aan te leggen, vanaf de Molenweg. Het stuk oude watergang, dat zich hier nog bevindt en waarover de weg loopt, is gedempt en vervangen door riolerings- buizen. Zoals bekend wordt er voor lopig nog slechts een gedeelte van deze weg gemaakt, die later uit zal komen in de Burgemeester van der Havestraat. DUIVELAND Bevallen: H. J. Boogerd-Kooij, d.; A. L. v. d. Maas-Bal, z.; A. de Jonge-Zwager, z. Getrouwd: C. Capelle, 23 j. en W. Pankow, 23 j.: E. J. van Strien, 19 j. en W. C. Z. van der Cingel. 18 j.: C. van der Maas, 25 J .en J. H. Goudzwaard, 21 j.; P. L. van de Panne, 31 1. en M. C. Zwager, 22 j.; J. W. van Dijke, 35 j. en J. P. de Bruine, 25 j.; J. Verboom, 24 j. en N. van Dienst, 24 j.; C. M. Schot, 23 j en M. C. Vane, 22 j.; L. de Bruine, 23 j. en N. Goudzwaard, 21 j. Overleden: K. Hendrikse, 55 j. e. van M. Ge luk: M. Vaane, 82 j. wed. v. B. Bakker: M. Fonteijne, 75 j. e. van C. A. Fokker. MIDDENS CH OU WEN Getrouwd: A. Bevelander, 22 j. en M. P. A. van Splunter, 20 j. Overleden: J. Hage, 63 j. THOLEN Bevallen: D. B. van den Berge-Nortier, z.; C. Aarnoudse-Baaij, d.; W. A. Moerland-van der Klooster, d.: E van der Male-Akershoek, d.; G Jans-Klomp, d.; J. Bout-de Kok. d.: M. de Kok-Cornelisse, z.; H. E. C. de Krijger- Broos, z.. M. van de Velde-Moerland, z. Getrouwd: R. Wijnen, 35 1. en L. de Heer, 41 jaar. Overleden: K. J. H. Marbus. 69 J. wed. van J C. van den Berge. Middelburg - Eleclro Slavenschip, iy.30 u., 14 j. City: Op kamers bij die vrouw, 20 uur. 14 j. Vlissingen - Alhambra: Op Kamers bij die vrouw, 20 uur. 14 jaar. Luxor: Inspec teur „Monocle" van de geheime dienst, 20 uur. 14 Jaar. Concertgebouw: Sinter klaasbijeenkomst Philatelies. 20 uur. Souburg De Zwaan: Filmavond Bouwbe- drijfsbond, 20 uur. Terneuzen Luxor: De blonde Venus, 20 uur, 18 jaar. Goes Grand: De prijs der liefde, 20 uur, 18 Jaar. Centraal: coöp. vee aan- en ver koopver. Zeeland, 14 uur. Kortgene Stadswijnkelder: Kring Noord- Beveland der Z.L.M., 14 uur. Bergen op Zoom Luxor: De duivel en de tien geboden, 20 uur, 18 jaar. KRABBEN DIJKE Extra bouwvolume voor 10 woningen BU een aanvullend agendapunt voor de raadsvergadering van 9 december a.s. delen burgemeester en wethouders van Krabbendijke de raad mee, dat de pro vinciale directie van de volkshuisvesting en bouwnijverheid de gemeente In staat heeft gesteld nog een extra volume van 10 woningen te realiseren. Voorgesteld wordt de bouw van deze woningen o-derhands aan te besteden voor de sr *an 136.500 aan de aan nemer P Soffers te Hoogerheide. Een opent. aanbesteding heeft vol gens b. en w. geen zin, omdat de aan- neemsom bepaald is op de reeds vastge stelde curveprijs. De huurprijs van deze woningen, die in twee complexen van zes en vier aan de Lodijksestraat tn het bouwplan West zullen worden gebouwd, zal ongeveer 16,25 per week bedragen. 'YTUS De a.r.-kiesvereniging „Voor Nederland en Oranje" uit Goes stelt in haar eerst volgende vergadering het rassenvraag stuk aan de orde. Op 10 december wordt het onderwerp „Zin en wezen van Zuid- Afrika's rassenbeleid" ingeleid. Dat ge beurt door de inlichtingsattaché van de Zuidafrikaanse ambassade, de heer P. Kroes. Op de weegbrug Monsterweg te Bors- sele zijn gedurende de bietencampagne 1963 gewogen. Van leden 6.566.290 kg bieten, niet-leden 1.345.280 kg. Totaal 7.911.570 kg. Bij de spaarbank van de coöperatieve boerenleenbank „Borssele" werd in de maand november ingelegd 133.398,25 en terugbetaald 81.495,03. Het saldo bedroeg aan het eind der maand 2.363.213,64. SINT-PHILIPSLAND W inkelweekactie voor Groene Kruis Deze week houden plaatselijke winke liers te Sint-Philipsland een winkel weekactie, waarvan de opbrengst ten goede komt aan de plaatselijke afdeling van het Groene Kruis. Er zijn tientallen prijzen beschikbaar, eerste prijs elek trische naaimachine, tweede prijs een radio. De verloting wordt gehouden op dinsdag 10 dec, in café „Verwijs". De gemeenteraad van Kloetinge komt op dinsdag 10 december, des avonds half acht, in openbare vergadering bijeen. Onder de 28 punten tellende agenda is een voorstel van b. en w. om voor een waarde van f 216.356 bouwgrond te ver kopen in het uitbreidingsplan ten wes ten van de Stelleweg. In voorbereiding is het aanwijzen van het ca. 15 ha grote gebied, gelegen tus sen de Kapelseweg, de Tervatenseweg en de Breede weg tot nieuw uitbrei dingsgebied Een en ander geschiedt op grond van artikel 37, 2e lid. Tevens zullen b. en w. de raad voor stellen de tarieven voor het gebruik van het gemeentelijk verenigingsgebouw „Amicitia" te verhogen, daar het niet mogelijk is een sluitende begroting te verkrijgen. Er zal dan tevens een nieuw reglement worden opgesteld. In de vacature, ontstaan door het ver trek van de heer J. Schelfhorst (p.v.d.a.) is tot raadslid benoemd de heer H. P. Maas, die in de komende raadsverga dering zal worden beëdigd. Om de verzakkingen in de Buys Ballot straat tegen te gaan, zuller b. en w. de raad voorstellen om als tijdelijke maatregel het wachtverbod in deze straat iedere maand voor een andere zijde van de straat te laten gelden. De normen voor het in aanmerking ko men voor stooktoeslag willen b. en w. verhoogd zien. Een echtpaar mag dan f 2800 per jaar inkomen hebben en een alleenstaande f 2130, eventueel vermeer derd met huur of huurwaarde van het perceel. In de vacature aan de openbare lagere school, ontstaan door het ontslag van de heer M. J. van Boven, willen b en w. voorzien door het benoemen van een onderwijzer in vaste dienst per 1 januari. Op de aanbeveling staan twee kandidaten, n.l. 1. J. M. Meulbroek, Goes, 2. M. A. van Witzenburg, Goes. Nu de Dreef van een nieuwe bestrating is voorzien, stellen b. en w. voor de naam te wijzigen in Westeinde. Het voor autoboxen bestemde terrein tus sen de Prinses Irenestraat en de Lewe- straat zou Doelhof moeten heten. In het kader van het saneringsplan wil len b. en w. de woningen Opril 8 en 10 in de komende winter laten slopen. Te vens is er een voorstel om het krediet in rekening-courant bij de bank voor Nederlandsche gemeenten voor '64 vast te stellen op f 150.000. Ten slotte ko men nog een aantal begrotingswijzigin gen ter tafel, onder meer voor een be drag van f 75, als honorarium voor het geven van sexuele voorlichting aan de zesde klas van de openbare lagere school. Ten slotte zal de gemeentereke ning over 1962 worden aangeboden en komen nog enkele subsidieverzoeken en commissiebenoemingen ter tafel. 's-HEER-ABTSKERKE De raad van de gemeente 's-Heer-Abts kerke komt maandag a.s. 's avonds om 7.30 uur in het gemeentehuis bijeen. Aan de orde komen de behandeling van de begroting voor 1964, een voorstel tot verlenging van de kasgeldovereen komst met de N.V Bank voor Neder landsche Gemeenten te '-Gravenhage, tot een bedrag van f 5000. Voorstellen tot benoeming van een lid van de commissie tot wering van school verzuim en de commissie van advies ingevolge de woonruimtewet en voorstel tot benoeming van een lid van het bur gerlijk armbestuur wegens periodieke aftreding van J. Tolhoek Jzn. De aan beveling van deze vacature luidt: 1 J. Tolhoek Jzn.; 2 J. van Oosten. WAARDE Derde leslokaal voor o.l. school in Waarde De gemeenteraad van Waarde heeft dinsdagavond besloten tot de bouw van een derde leslokaal ten behoeve van de openbare lagere school. De bouw hier van zal onderhands worden aanbesteed aan de gebroeders Molhoek te Krabben dijke. Tegen onderhandse aanbesteding stemde de heer M. van Fraassen (vrije lijst). Met zes stemmen voor en één tegen is de raad akkoord gegaan met een perso neelsuitbreiding in de nieuwe gemeen schappelijke dienst voor bouw- en wo ningtoezicht en gemeentewerken. Te vens heeft de raad de nieuwe gemeen schappelijke regeling voor de reinigings dienst en de gewijzigde verordening op de gemeenschappelijke regeling keu ringsdienst van slachtdieren en vlees goedgekeurd. Een perceel bouwgrond, groot 243 m2, is voor 13,50 per m2 toegewezen aan de heer M. van Houte. Voor dezelfde prijs ging een perceel grond van 260 m2 naar de heer P. Kloet en een perceel van eveneens 260 m2, naar de vereni ging tot het verstrekken van lager on derwijs op gereformeerde grondslag. De gemeente zal een subsidie van 60 verlenen aan de plaatselijke afdeling V.V.H. voor het houden van bejaarden middagen. Het weggedeelte Wilhelmina- straat-Julianastraat zal tijdelijk voor auto's en tractoren worden afgesloten. Ten slotte ging de raad akkoord met het verlenen van kolentoeslagen aan hen die dit nodig hebben. s-HEER-ARENDSKERKE Raad 's-Heer-Arendskerke komt woensdag bijeen De raad der gemeente 's-Heer-Arends- kerke zal op woensdag 11 december a.s. des namiddags 2.30 uur in het gemeen tehuis bijeenkomen. De kerkeraad der N.h. gemeente te 's-Heer-Hendrikskin- deren heeft een verzoek ingediend om medewerking voor het aanschaffen van een instrumentarium voor natuurkunde ten behoeve van de chr. school voor gewoon lager onderwijs. B. en w. stellen voor de gevraagde medewerking te ver lenen. Per 31 december 1963 treden de leden van de commissie tot wering van schoolverzuim af, zodat (her)benoeming moet plaatsvinden. Voor de vacatures zijn de navolgende aanbevelingen ingediend: 's-Heer- Arendskerke: D. Hannewijk; Lewedorp: P. v. 't Westeinde; Nieuwdorp. J. Kole; 's-Heer-Hendrikskinderen: A. Corstanje. B. en w. stellen de raad voor m.i.v. januari 1964 de gemeentelijke badhui zen te 's-Heer-Hendrikskinderen en Nieuwdorp des zaterdags om 12.30 uur te sluiten. De huidige openingstijd tot 6 uur 's avonds houdt in, dat de bad meester nog lang bezig is de douche cellen schoon te maken. Voorgesteld wordt de gemeentewerklieden en -boden met ingang van 1 januari 1964 een toe lage toe te kennen nl. een rijwieltoelage van 75,en een toelage voor koffie geld van 125,per jaar. Daar de werkzaamheden van gemeente werken steeds meer uitbreiden en in 1964 drie uitbreidingsplannen bouwrijp worden gemaakt bestaat er behoefte aan uitbreiding van het personeel ge meentewerken. B. en w. stellen voor het personeel met twee werklieden uit te breiden. B. en w. stellen de raad voor de langs de rijksweg staande olmen, eigendom van de heer J. P. Lindenbergh, in eigen dom over te nemen voor de som van 3300,Hiermee wil men voorkomen dat deze bomen gerooid worden, waar mee onherstelbare schade zou worden toegebracht aan het uiterlijk en het aanzien van het dorp. Verder wordt voorgesteld te besluiten tot aankoop van 339 m2 grond van de heer W. J. van den Berge te 's-Heer- Hendrikskinderen. Ter realisering van het uitbreidingsplan Nieuwdorp dient de gemeente de eigendom te verkrijgen van het perceel Coudorpsedijk 17. Voor gesteld wordt deze woning aan te kopen van de heer J. Braamse. Ter realisering van het uitbreidingsplan te 's-Heer- Arendskerke (industrieterrein) dient de gemeente perceel Noordweegseweg 16 in eigendom te verkrijgen. Er wordt voorgesteld tot aankoop. Van de heer M. Kloet zullen worden aangekocht de boerderij met bedrijfsgebouwen en bouw land Noordweegseweg 5. WEMELDINGE Verkiezing ambtsdragers Bij de verkiezing als ambtsdragers der Ned. herv. gemeente te Wemeldinge werden gekozen de heren N. van Klink als ouderling in de vacture C. de Schip per, als diaken W. P. Weststrate in de vacture J. de Schipper en de heer A. de Schipper Jz. in de vacature van diaken P. Sonke. Zondagavond om 6 uur zal er een inter kerkelijke jeugddienst gehouden worden in de vrij evangelische kerk te Weme'- dinge. In deze dienst zal voorgaan ds Hoffman uit Kruiningen. Tevens zal me dewerking worden verleend door Ada de Voogd uit Middelburg, met „Negro Spirituals". Deze dienst is doelbewust op de oecumenische zondag vastgesteld Diverse liturgische aspecten zullen wor den vervuld door de jeugd zelf. Deze dienst, georganiseerd door de jeugd, heeft de volle medewerking van de ker keraden der Ned. herv. gemeente, vrij evang. gemeente en de gereformeerde kerk. Dezer dagen hield de tjsvereniging „We meldinge' haar jaarvergadering in net gebouw van de evangelische zondags school. De opkomst was bijzonder slecht te noemen. Het verslag van de secreta ris-penningmeester over het afgelopen seizoen gaf, ondanks de hoge uitgaven, toch nog een gunstig beeld te zien. Bij de bestuursverkiezing is herkozen de heer A. Wabeke Jz. In de plaats van de heren P. v. d. Vliet en St. Weststrate zijn gekozen de heren A. Jeremiasse en J. Bentschap-Knook. Men heeft een baan- commissie samengesteld bestaande uit de heren J. M. Hoogesteger Abr.z., A. Mijnsbergen en D. D. Vleugel. In het komende seizoen zal weer gebracht wor den het z.g. „poldertje" af te sluiten. Voor het materiaal zal een verplaats baar schuurtje aangeschaft worden. Bij de contributie zal tevens een leden speldje uitgereikt worden dat men ver plicht is op de baan te dragen. Coöp. boerenleenbank Bij de coöp. boerenleenbank te Wemel dinge werden in november aan spaargel den gestort tot een bedrag van 209.561,30 en terugbetaald tot een be drag van 142.545,01. Het saldo aan 't eind der maand bedroeg 4.554.988,86 Er werden in dezelfde periode 5 nieuwe boekjes uitgereikt. OVEZANDE Collecte De collecte voor het Nederlands Oor logsgraven Comité heeft te Ovezande 20,90 opgebracht. NISSE Bij de spaarbank der Coöperatieve Boe renleenbank Nisse-Ovezande e.o. te Nis- se werd in 1963 gestort 1.993.366,76 en terubetaald 1.795.023,97. Het spaarsal do per 30 november bedroeg 4.560.014,14. In 1963 werden 97 nieuwe spaarrekeningen geopend. KAMPERLAND Vergadering van kiesvereniging Dezer dagen hield de afdeling van A.R.- kiesvereniging „Nederland en Oranje" te Kamperland, haar eerste vergadering in dit seizoen in het gebouw „Renata". De vice-voorzitter, de heer A. Sandee, herdacht in zijn openingswoord wijlen president Kennedy. Ook sprak hij over het 150-jarig bestaan van het konink rijk en het loonbeleid. Hierna hield de voorzitter, de heer J. Tarige, een inlei ding over „Flitsen uit het leven van een groot man", waarin hij sprak over wij len dr. J. Schouten. Hij noemde hem een parlementariër, die opkwam voor zijn geloof in God. Enkele vragen wer den door de inleider toegelicht. Verder werd meegedeeld, dat op 7 januari a.s. de jaarvergadering gehouden zal wor den, waarin men de gemeentepolitiek in behandeling zal nemen. De afdeling Vlissingen van de N.C.V.B. heeft dezer dagen haar maandelijkse le denvergadering gehouden onder leiding van mevrouw N. van Mourik-van Rij. Mevrouw M. C. van Empel-Boddaert uit Middelburg hield een lezing over „Pa sen 1963 in Moskou". De eerstvolgende bijeenkomst (kerstwijding) wordt ge houden op 17 december 1963. De drumband van de Koninklijke Marine uit Vlissingen, versterkt met een mari nedrumband uit Amsterdam, maakt za terdagmiddag een rondgang door de stad. De sterkte van beide korpsen be draagt 67 man. Om 2.00 uur vertrekt men vanuit de Bonedijkestraat. De route is dan als volgt: Singel, Scheldestraat, Aagje Dekenstraat, Betje Wolffplein, C. Buskenstraat, Spuistraat, Bellamypark, Nieuwendijk, Zeilmarkt, Wilhelmina- straat, Nieuwstraat, Hendrikstraat, Gra- vestraat, Verl. Paardestraat. Nabij het monument wordt de rondgang beëindigd. DOMBURG Dezer dagen hielden de afdelingen Dom burg en Aagtekerke van de Z.L.M. een gecombineerde vergadering te Domburg. De heer C. Paauwe van het boekhoud- bureau van de Z.L.M. sprak over „Het onroerend goed en de hedendaagse problemen". Dit zeer belangrijke onder werp lichtte hij toe met voorbeelden uit de praktijk. Spr. behandelde verschil lende problemen, die door de waarde vermeerdering van de grond zijn ont staan, zoals het fiscale probleem, het probleem der successierechten bij over lijden, verpachte gronden, pachtprijs enz. Er waren vele vragen tijdens de dis cussie. Hierin werd nog nader op ver schillende punten ingegaan. VEILING KRABBENDIJKE. 5 december. Golden Delicious 1 80 5052, 79 42—57, 70 42—55, 65 3849. 60 23—36, 2 80 3945, 75 37—46, 70 3514, 65 28—38, 60 19—27, 2D 14—19, 3 grof 20—29, 3 fijn 15—17, kroet 512. Jonathan 2 30 23, 75 22, 70 21, 65 22, 60 21, 2D 13. 3 grof 18—19. 3 fün 13, kroet 5. Winston 1 80 48, 75 53, 70 50—51, 65 40, 60 25, 2D 13, 3 grof 30, 3 fijn 11. Goudrenet 1 85 36. 80 38. 75 35, 2 70 32, 69 28. 2D 19. Cox 1 70 80. 3 grof 64. kroet 22. Peren: Doyenne du Co rnice 1 75 105. 70 111, 65 107. 2 80 100. 75 101, 70 100, 65 96, 2D 60 89, 2D 55 29, 3 grof 80, 3 fijn 46, kroet 1417. Br. Al. Lucas 2 85 42 47. 80 45. 75 49, 70 50, 65 45, 2D 35. Verpakt fruit: Cox 2 80 83, 75 82, 70 78, 65 71. 60 57. Eiermarkt. Aanvoer ca. 2.500.000 stuks, handel kalm. Prijzen per 100 stuks: eieren van 61 tot 65 gram 12.3013.75, alg. prijs 13.15, kiloprijs 2.09, basis 63 gram. Henneëieren van 90 tot 60 gr. 9.50—11.80, kiloprijs 1.90—1.97. VEILING ST.-MAARTENSDIJK. Uien. bonken 19.11, 40-70 15.24, drielingen 14.01, pickles 19.80. Aanvoer 91 ton. Aardappelen: Bintjes 12.3012.50, bonken 17.80. Eigenheimers 1520. Aanvoer 22 ton. VEILING ST.-ANNALAND. Uien, middel 15.1015.19. bonken 18.99, drie lingen 15, pickles 20.29, stek 5.38. Aanvoer 120 ton. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen 576 kg. 71108. Sprot 2903 kg. Schar 74 kg. Bot 28 kg. Wijting 160 kg. Schol 360 kg. Kabeljauw 3 kg. Ongesorteerde vis 14 kg. ZOUTELANDE Mutaties brandweer De leiding van de Zoutelandse brand weer onderging de volgende wijzigingen. Als commandant werd in de plaats van de heer C. van Sorge benoemd de hui dige ondercommandant de heer P. Boo gaard. Tot ondercommandant werd de heer J. Dominicus benoemd. VROUWENPOLDER De N.C.V.B. afdeling Vrouwenpolder gaf dezer dagen een gezellige middag' voor bejaarden. Opgevoerd werd het zangspel ,De vier jaargetijden'. Namens de bejaarden sprak de heer J. Janse zijn dankbaarheid uit voor wat op deze mid dag was geboden. Dezer dagen vierde de N.C.V.B. afdeling Vrouwenpolder onder leiding van de presidente, mevrouw L. de Visser-Joos- se, het 10-jarig bestaan. De secretaresse, mevrouw A. Kodde- Louwerse, gaf een overzicht van de af gelopen tien jaar. In opdracht van het hoofdbestuur van de Nederlandse Chri- ten Vrouwenbond bevestigde mevrouw J. Jongstra-Koerselman een insigne op het vaandel. Hierna volgde declamatie door mevrouw Van Kamer uit Middel burg en de opvoering van het zangspel „De vier jaargetijden" door enkele le den. Mevrouw Joziasse sprak als vice-voor- zitster het slotwoord van deze drukbe zochte avond, waarna mevrouw J. Jong stra met dankgebed eindigde. Het kerst feest zal op 19 december a.s. te zamen met de Nederlandse Hervormde Vrou wenvereniging worden gevierd. De maand november kenmerkte zich bjj de stichting Nutsspaarbank te Middel burg, evenals in voorgaande jaren als een gunstige spaarmaand. In de maand november 1963 werd inge legd f 1.183.287,30 en terugbetaald f 1.017.374,69, derhalve een meerdere in leg van f 165.912,61, waarmede het in- legerstegoed per ultimo november be draagt f21.409.378,43 (19.327.451,57). De vergelijkende cijfers over de maand november 1962 lulden als volgt: inleg f 881.429,62, terugbetaling f 763.404,44. Dit is een meerdere inleg van f 118.025,18. In het tijdvak van januari tot en met november werd in totaal ingelegd f 11.501.238,63 (f9.510.814,14) en terug betaald f9.873.231,96 (f8.370.867,22); derhalve werd meer ingelegd f 1.628.006,67 (f 1.139.946,92). Bij de kantoren te Middelburg werd in gelegd f 1.053.882,80 (f727.845,24) en terugbetaald f899.286,49 (f647.077,18) dit is een meerdere inleg van f 154.596,31. Uitgegeven werden 224 (211) nieuwe boekjes; geheel uitbetaald werden 82 (62) rekeningen. Bij het bijkantoor in de Maasstraat (Stromenwijk) werd ingelegd f26.639,94 (f21.964,67) en terugbetaald f32.316.67 (f21.322,19), hier werd meer terugbe taald f5676,73 (f 642,48). Geopend werden 13 (13) rekeningen en geheel uitbetaald 1 (5). Op de zitdagen te Oostkapelle werd in gelegd f 12.693,21 (f 11.222,17) en terug betaald f4477.50 (f1505,derhalve meer ingelegd f8215,71 (f9717,17). In West-Zeeuwsch-Vlaanderen werd bij het kantoor te Oostburg en op de zitda gen te Aardenburg, Breskens, Nieuw- vliet en Sluis ingelegd f 127.319,26 (f 152.699,63), terugbetaald f 117.988,20 (f 112.871,72) hier werd meer ingelegd Krijgen de leerlingen van de bijzondere kleuterschool te Nieuwerkerk ook nadat het rijk de subsidie in 1964 zal stopzet ten nog schoolmelk? Op deze vraag zal de raad van Duiveland in «ijn vergade ring van vanavond vrijdag een antwoord moeten geven. B. en w. voelen er wel wat voor. Het college stelt de ge meenteraad voor, dat de gemeente in de toekomst ook de bijdrage van het rjjk bij het verstrekken van schoolmelk voor haar rekening neemt. B en w. komen met dit voorstel naar aanleiding van een verzoek van het schoolmelkcomitè te Nieuwerkerk, dat ook na 1 januari 1964 de schoolmelk- voorziening wil voortzetten. De bijzon dere kleuterschool is de enige onderwijs instelling in Duiveland, waar de leerlin gen melk krijgen. Het comité vraagt de raad om de rijkssubsidie van 6 cent per liter over te nemen. Uit een oogpunt van volksgezondheid achten wij het verstrek ken van melk op de scholen van een zo danig belang, dat een en ander onze vol ledige steun heeft gekregen", zo schrij ven b. en w. de raad. Financieel betekent het een verhoging van de subsidie van 50 tot 150. Er komen in de vergadering van van avond weer tal van voorstellen aan de orde, die de verkoop van gemeentegrond voor de bouw van bungalows of andere woningen betreffen. Naar aanleiding van deze toenemende vraag naar grona in de gemeente krijgt de raad een voor stel voorgelegd om de grondprijzen te verhogen. Er wordt op gewezen, dat de prijzen van bouwgrond reeds in 1957 zijn vastgesteld. „Overal in den lande ook op ons eiland worden veel hogere prij zen bedongen", zo schrijft het college de raad. „Het zou daarom redelijk zijn ook onze prijzen op te voeren. Temeer daar elk jaar renteverlies wordt geleden op de gedane investeringen". Het gaat hier met name om bouwterrein in het alge meen, die tot nu toe 7.50 per m2 kost. B. en w. willen de grond nu stellen op een prijs van 10 per vierkante meter. Zij wil dit bedrag tot 1970 opvoeren tot 13 per vierkante meter. Dit is noodza kelijk om uniformiteit in de grondprijzen in Duiveland te behouden. Van de R.T.M. kan de gemeente het wachthuisje te Oosterland aankopen voor het symbolische bedrag van 1. Op de begroting 1964 is een post ge raamd voor de bouw van een nieuw wachthuisje. De R.T.M. heeft toegezegd in de bouw daarvan 500 bij te dragen. Voorgesteld wordt het huidige lokaal te kopen. In verband met de formatie van een eigen dienst gemeentewerken moet het hoofd van deze dienst nog een aan tal materialen aanschaffen. Voorgesteld wordt om hiervoor 2300 te voteren. Ten slotte zal de raad zich uitspreken over de invoering van de werkclassifica- tie en het gesloten verklaren voor mo torvoertuigen van de Rehobothstraat te Nieuwerkerk in de richting van de Weststraat. f9331,06 (f39.827,91). Er werden 6 (12) nieuwe rekeningen geopend en 7 (11) geheel terugbetaald. Het inleggerste goed bedraagt per ultimo november f3.209.024,93 (f2.967.550,76). Bij het agentschap te Kruiningen werd ingelegd f2.085,24 (f884,75) en terugbetaald f 100,(f3455,54), derhalve een meer dere inleg van f 1985,24 f2570,79) waarmede het inleggerstegoed hier komt op f40.734,— (f39.496,95). Geopend werd 1 nieuwe rekening en geen (5) geheel uitbetaald. Op de scholen werd gespaard f 2142,10 (f 2200,44) en er werd op de schooi spaarrekeningen terugbetaald f 1173,02 (f2999,29), waarmede het tegoed steeg tot f55.820,12 (f56.561,57). Geopend werden 162 (154) nieuwe rekeningen en 11 (24) geheel uitbetaald. Met 103 (81) ledigingen in de maand november werd in de spaarbusjes ge spaard f3675,— (f 1398,18). JTweeduizend havenarbeiders in South ampton hebben gistermorgen het werk voor 48 uur neergelegd, nadat hun vak bonden tevergeefs hadden geprobeerd extra betaling voor hen te verkrijgen voor de behandeling van de bagage van Westindiërs, die in deze periode in gro te groepen naar hun geboorteland terug keren. De moeilijkheden ontstonden bij de in scheping aan boord van het Italiaanse lijnschip „Ascania" (9536 brt.). De elf honderd Westindiërs hadden niet alleen hun normale bagage bij zich, maar ook in kisten en kratten verpakte wasma chines, meubelen e.d. De havenarbei ders vonden deze goederen een te zware last en stelden zich op het standpunt dat de artikelen moesten worden verscheept als vrachtgoed, waarvoor andere tarie ven gelden. Het laden en lossen van de bagage der reizigers geschiedt nu door de scheeps bemanningen. Nederlandse passagiersschepen worden niet door de actie getroffen. Alleen de „Maasdam" van de Holland-Amerika Lijn, op de thuisreis naar Rotterdam, was gisternacht in Southampton. Het schip vertrok om half tien met bestem ming Le Havre. De rechtbank in Groningen heeft gister morgen uitspraak gedaan in de zaak tegen zes ingezetenen van Finsterwolde, die veertien dagen geleden terechtston den wegens valsheid in geschrifte. Ze iegde de volgende straffen op: de 44- 'arige H. H. voormalig F.crste-Ka ncr- lid voor de C.P.N., werd veroordeeld tot vier maanden gevangenisstraf met aftrek (eis zeven maanden met af- rek). De 40-jarige C.P.N.-wethouder, metse laar J. S. werd conform de eis twee maanden gevangenisstraf met aftrek opgelegd. De 43-jarige hoofdcommies S. K. kreeg tien weken gevangenisstraf met aftrek (eis v'.if maanden met af trek). De 51-jarige fractievoorzitter van de C.P.N., de landarbeider H. S. werd veroordeeld tot zes weken gevangenis straf met aftrek (eis vijf maanden met aftrek). De 47-jarige werkleider van de werkgroep mindervaliden, het C.P.N.- bestuurshd S. F. kreeg zes weken ge vangenisstraf met aftrek (eis vijf maanden met aftrek). De 57-jarige land arbeider, C.P.N.-raadslid A. B. werd eveneens zes weken gevangenisstraf met aftrek opgelegd (eis vijf maanden met aftrek). VEILING GOES, december. Cox Orange Pippin 1 80-85 84, 75-80 82—84. 70-75 78—79, 65-70 70—71, 60-65 3253. 55-60 3436, 2D 14, grof 5455, fijn 18—22. Goudrenet 1 90-95 42, 85-90 40—41. 80-85 40—44 75-80 3649, 70-75 3412, 65-70 32—36, 2D 22—25, 2D 22—25, 2 90-95 38, 85-90 38, 80-85 37, 75-80 35. 70-75 32, 65-70 28, grof 30, fjjn 21. Golden Delicious 1 85-90 52, 80-85 4737, 75-80 49—57, 70-75 47—54, 65-70 38— 48, 60-65 3437, 2D 17—21, 2 85-90 47, 80-85 40—51, 75-80 38—50, 70-75 36—39, 65-70 33— 36, 60-65 22—24, grof 19—31, fijn 17—23. Jo nathan 1 80-85 28, 75-80 31, 70-75 37, 65-70 32,50—33.10, 60-65 31, 2D 14, 2 80-85 30, 75-80 30, 75-80 22. 70-75 23, 65-70 24, 60-65 23,50— 23,90, grof 19.4025. fijn 1314. Lombarts Calville 2 70-75 26—28, 65-70 19. Winston 1 75-80 43, 70-75 42, 65-70 35. Zoete Ermgaard 1 65-70 65, 55-60 50. fijn 2021. Diverse appels kroet 14,60. Doyenne du Comice 2 80-85 106. 75-80 112, 70-75 114—115, 65-70 114, 60-65 96, grof 93, fijn 82, 2D 61, kroet 55. Saint Remy 1 75-85 37, 65-75 38, 2D 35, 2 75-85 36, 65-75 38, 2D 32. grof 29—37, fijn 22—24. Comtesse de Paris 2 70-75 23, 65-70 18, 60-65 15—18, 55-60 13—14, 2D 9. grof 27, fijn 8. Conference grof 2939, fijn 2329. Totale aanvoer hard fruit 11.100 kisten. MARKTBERICHT BARNEVELD. Coöp. Veluwse elerveiling. Weekaanvoer ca. 1.200.000 stuks, waarvan 765.655 in veiling werden gebracht. Handel redelijk. Prijzen per 100 stuks, eieren van 47 tot 53 gr. 9.70—10.28. 53 tot 58 gr. 10.17— 11.26. 58 tot 63 gr. 11.24—13.23. 63 tot 68 gr. 13.40—14.00. Eierveillng S.B.E. Aanvoer 323.483 stuks, handel redelijk. Prij zen per 100 stuks, eieren van 36 tot 47 gram 7.54—9.60, 52 tot 60 gr. 10.12—11.60, 60 tot 72 gr 11.8215.14. Eendeëieren: 61 tot 68 gr. 9.99—11.11. 68 tot 77 gr. 11.16—12.00. Terug van het concilie is donderdagmid dag uit Rome een legertje bisschoppen en andere hoogwaardigheidsbekleders op Schiphol aangekomen. Onder hen be vond zich kardinaal Alfrink. „Ofschoon er weinig concrete beslissin gen zijn gevallen, zijn er volgens mij toch zeker resultaten bereikt", aldus de aartsbisschop. Belangrijker dan alle concrete beslissingen noemde hjj het nauwer contact tussen de bisschoppen en het begrip voor elkanders inzichten. De rijping van de ideeën onder de conci lievaders en het inzicht in de moeilijkhe den, die zich in de diverse aartsbisdom men voordoen, waren volgens hem be langrijke factoren. Zij zouden de grond slag vormen voor de volgend jaar te openen derde zitting. De kardinaal ontkende dat de paus tij dens de slotzitting iets concreets had gezegd over de instelling van een apos tolische bisschopsraad. Wel had het bis schoppelijk college zijn medewerking toegezegd tot de vorming van deze raad. Het besluit van paus Paulus om een pel grimstocht naar Palestina te maken is in de hele wereld gunstig en zelfs veelal met enthousiasme ontvangen. Van rooms-katholieke zijde in het Mid den-Oosten ziet men in het bezoek een voortzetting van de gang van zaken, die tijdens het concilie zo sterk naar voren is gekomen en gericht is op een toenade ring tussen de Rooms-Katholieke Kerk en de oosterse kerken. Hoewel er van de zijde van het Vaticaan de nadruk op is gelegd, dat het bezoek een zuiver godsdienstig karakter zal hebben, twijfelen bepaalde diplomatieke en regeringskringen er niet aan dat de reis van de paus naar een van de meest omstreden gebieden in de wereld ook be paalde politieke gevolgen zal hebben, en wel in vredestichtende zin. De mening wint veld dat de uitlating van de paus, volgens welke zijn bede vaart „uiterst bescheiden en zeer kort" zal zijn erop wyst, dat het bezoek één of twee dagen zal duren. Als waarschijn lijke data voor het bezoek worden in Va ticaanse kringen genoemd 6 januari, het feest van Driekoningen, en 13 januari, de dag waarop Christus' doop in de ri vier de Jordaan door Johannes de Doper wordt herdacht. Van betrouwbare Vaticaanse zjjde werd later meegedeeld, dat Paus Paulus tus sen 1 en 10 januari naar het Heilige Land zal gaan. Dit is echter nog niet officieel bevestigd. Volgens het Franse blad Paris-Press zal paus Paulus VI na zijn pelgrimstocht naar het heilig land nog andere landen bezoeken, allereerst Frankrijk en dan Amerika. Het blad zegt dit vernomen te hebben uit goede Vaticaanse bron. De reis naar Frankrijk zou spoedig na de Palestijnse gemaakt worden. De Britse aartsbisschop John Heenan van Westminster heeft bij zijn terug keer van het concilie in Londen ver klaard, dat het hem „niet zou verbazen" als de paus ook Engeland zou bezoeken. In Chicago is dinsdag op 57-jarige leef tijd prof. dr. VV. F. Zuurdeeg overleden. Prof. Zuurdeeg was in Amerika hoog leraar in de wijsbegeerte van de gods dienst aan het Mc Cormick theological seminary in Chicago. Prof. Zuurdeeg werd in Rotterdam ge boren. Prof. Zuurdeeg was predikant bij de Remonstrantse Broederschap achter eenvolgens in Groningen. Boskoop-Wad- dinxveen en Eindhoven. In 1947 promo veerde hij aan de gemeente-universiteit van Amsterdam op het proefschrift „Research for the consequences of the Vienna circle for ethics", waarna hij naar Amerika ging en zijn benoeming tot hoogleraar aanvaarde. In 1957 publi ceerde prof. Zuurdeeg „An analytical philosophy of religion". Deze pubiikatie trok in en buiten Amerika zeer de aan dacht. NED. HERVORMDE KERK Beroepen te Oosternijkerk (toez.) H. R. Smid. kand. te Groningen: te Nieuw ste, rlskanaal L. Lingen te Klazinaveen; te Oostten c.a. (toez.) J. van Ginkel te Uitwijk Beroepen door de generale sy node als p'edikant voor buitengewone verkzaa eden B. van der Wal, kand. te Hoogvliet; te Ooltgensplaat B. M. Meijndert te Waarder. Aangenomen naar Tjerkwerd c.a. W. M. van Schuy- lenburg, vicaris te Apeldoorn, die be dankte voor Veessen. Bedankt voor Giessendam-Neder-Hardinxveld J. Vos te Rijssen; voor Oosthem c.a. A. J. de Bue te Pesse. GEREF. KERKEN Beroepen te Ermelo (vac. R. J. Beuke- ma) H. Moll te Werkendam. Aangeno men naar Bant (N.O.P.) D. W. Gesink, kand. te Amsterdam, die bedankte voor Midsland op Terschelling. Bedankt voor Aalten (vac. dr. J. Rinzema) Th. P. van Belzen te Marienberg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 17