Koudekerkse wilde van geen wijken weten Nieuw poststation in Nieuwdorps nieuwbouw Reisschema van de P.Z.C.-tournee Antwoord gezocht op vraag: „reed ze wel of reed ze niet" WALCHEREN AGENDA Jubileumviering van bejaardensociëteit Bureau ontwikkeling Zeeland wordt een nuttige schakel MARKTBERICHTEN TEGOED VAN 31 MILJOEN BIJ DE VLISSINGSCHE NUTSSPAARBANK Denk erom LET OP DATA EN TIJDEN KANTONRECHTER MIDDELBURG Niet mooi Misverstand Hearing over de herindeling Walcheren Boerenwoning verkocht Behuizing soos voor bejaarden te krap Sinterklaasbijeenkomst „Philatelica" Koster Johanneskerk te Vlissingen benoemd Sint-Nicolaas op Ter Poorte Uitvoering van „Nut en genoegen" Fundamenten liggen er P.T.T. „pionier" aan nieuw dorpsplein Inwisseling van de bonnen ZUID-BEVELAND Zwanen voor vijver in Kloetinge Mej. L. Veldt sprak voor chr. onderwijzers Uitstapie vrouwenbond Politiemensen hielden sportdag VERKOPING BOUWLAND Ambtsdragersverkiezing gereformeerde gemeente f DONDERDAG 5 DECEMBER 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 6 Tot aan het slot van de vrij langduri ge behandeling van haar zaak voor de Middelburgse kantonrechter mr. I. Moo lenburgh wilde de Koudekerkse automo biliste mevrouw J. R.-B. woensdagmor gen van geen wijken weten. Tijdens de zitting van 6 december was zij al voor de groene tafel verschenen Het draaide toen om de aanrijding die zij op 22 juni op het Koopmansvoetpad te Sou burg had veroorzaakt. Deze aanrijding zou zijn ontstaan, doordat de Koude kerkse automobiliste bij het wegrijden een bestelauto hinderde. „Ik heb helemaal niet stilgestaan, die ander heeft me gesneden" had mevouw R. op de vorige zitting betoogd. Uit de verklaringen van twee getuigen bleek woensdag echter het tegenovergestelde. De Vlissingse fotograaf A., van W. kon zich de hele kwestie nog goed herinne ren. „Inderdaad, de wielen van haar wa gen maakten geen rollende beweging op het wegdek en dat zei me dat de auto stilstond", zo wist Van W. te vertellen. „Ik heb niet stilgestaan", verkondigde mevrouw R. „Waarom zou ik Ik moest er helemaal niet zijn", ging ze verder en weer kwam ze met een heel verhaal aan, waarin de meeste zinnen begon nen met ik dacht, ik meende en ik ver onderstelde. Zij verloor zich daarbij zo in een breedsprakigheid dat die mr Moo- lenburgh eindelijk deed verzuchten: „ik wou dat U ook eens naar mij luisterde". Zelfs de getuige kreeg niet eens de kans om zijn zinnen af te maken. De steenzetter A. A. uit Westkapelle, kon het ook al bevestigen, dat de Kou dekerkse haar wagen tot stilstand had gebracht. „Als ze niet was gestopt zou ik haar nooit hebben gepasseerd", be toogde deze. Niet dat het iets met de zaak uit te staan had maar mevrouw R. vond het niet mooi, dat A. na de aanrijding had gezegd, „ik ga even mijn baas halen" en toen later met de politie was terug gekomen. De officier van justitie mr. K. P. Soeders achtte het bewijs geleverd en vorderde een geldboete van 15 subs. 3 dagen. De kantonrechter vonniste con form. De kleuterleidster S. J. D. uit Vlissingen had, zo bleek woensdagmorgen, op 10 augustus nogal in een „schemertoe stand" op een bromfiets gereden. Nadat ze eerst in Domburg door een politie man was teruggestuurd toen zij een verboden richting inreed, veroorzaakte zij even later met haar bromfiets te Aagtekerke een aanrijding met een auto. „Ik kan me er niets meer van herinne ren", was alles wat mej. D. te vertel len had. De „afwezigheid" was volgens haar een gevolg van te korte nacht rust, nadat ze vat. vakantie uit het bui tenland was teruggekeerd. Mr. K. P. Doedens kwam tot een eis van 35 subs. 7 dagen. Mr Moolenburgh kon zich ermee verenigen. De autoplaatwer ker A. J. P. uit Yerseke kreeg een geldboete van totaal 15 subs 3 dagen omdat hij op de avond van de dertiende november te Goes met zijn auto zonder voor- en achterlicht had gereden. Een van de voortgezette zaken, die woensdag aan de orde kwamen, was die van de Middelburgse automon teur J. A. D. uit Middelburg. Hij had op de zitting van 18 oktober nadruk kelijk verklaard het niet eens te zijn met het hem ten laste gelegde. D. was gedagvaard omdat hij op de Rouaanse Kaai te Middelburg met zijn bromfiets boven de maximum snelheid had gereden. Volgens hem moest dat op een misver stand berusten, want hij was op de Rou aanse Kaai op ziji. brommer gestapt en in de richting van de Segeersstraat ge reden. Bij elkaar was hij enkele meters op de Rouaanse Kaai geweest Volgens D. kon hij op deze korte afstand nooit een snelheid van 40 km hebben ge haald, zoals in de dagvaarding was vast gelegd. De hoofdagent W. D. van de Middel burgse gemeentepolitie bracht echter op heldering in de zaak „Het zou ook wel Bierkaai kunnen zijn geweest", meende hij. „Het ging ook allemaal zo vlug" Na een wijziging in de dagvaarding te hebben aangebracht kwam mr K. P. Doedens tot eet eis van 20 subs. 4 dagen De officier, die vond dat deze kwestie nog al wat voeten in de aarde had gehad, legde D ten slotte een geld boete van 12 subs 3 dagen op. De Middelburgse wielrijder A P. L. zou op 10 juli op de Langeviele-Binnen- brug van zijn woonplaats bij het ver anderen van richting dit voornemen niet op een juiste wiize hebben kenbaar ge maakt L. die niét op de zitting kop ver schijnen wees er in een brief echter na drukkelijk op, dat hij niet, maar zijn zoontje die achter op de bagagedrager zat. wel zijn hand had uitgestoken. De als getuige gehoorde verbalisant P. C. R. betwijfelde dat richting aangeven dat volgens hem niet duidelijk was ge schied. Volgens de agent zou L. toch een be keuring hebben gehad als zijn zoon tje de richting op een juiste en dui delijke wijze had aangegeven. Con form de eis kreeg L. een geldboete van 3 subs. 1 dag opgelegd. „IJ bent een gevaren scheppend ele ment" zei de kantonrechter tot de Bie- zelingse landarbeider M. J. L. die zich moest verantwoorden omdat hij met een onvoldoende verlichte tractor met aan gekoppelde ploeg had gereden. „Ik reed erg voorzichtig en verwachtte dat een ander dat ook zal doen" verweerde de landarbeider zich. Conform de eis werd L. tot het betalen van een geldboete van 50 veroordeeld. Eveneens werd voortgezet de zaak tegen de chauffeur MRS. uit Rosmalen. Hij kwam op 13 november reeds voor de kantonrechter, omdat hij op 17 oktober te Krabbendijke bij het voorbijrijden van een personenauto éen uit de andere rich ting komende wagen zou hebben ge hinderd. Bij de vorige behandeling had S. echter uiteengezet dat de andere automobilist hem een seintje had gege ven dat hij door kon komen „Dat wil ik wel aannemen' verklaarde de als getui ge gehoorde verbalisant opperwacht meester der rijkspolitie A C L van H uit Hansweert, „maar hij heeft dit grap je twee keer vlak achter elkaar uitge haald" en de tweede keer werd de uit de tegenovergestelde richting komende automobilist wel degelijk gehinderd". Dit verkeersdelict kwam de chauffeur ten slotte op een geldboete van 40 subs. 8 dagen te staan. De officier was tot eenzelfde eis gekomen. „Weet U wel dat de omroepverenigingen moeten leven van deze gelden", hield mr. Moolenburgh de Middelburgse boek houder F. A. C. voor. Bij een controle te Wissenkerke was namelijk aan het licht gekomen, dat C. in zijn wagen wel een radio had maar niet in het bezit was van een radiokaart. „U wilt na tuurlijk wel luisteren naar arbeidsvita minen Johny Ombach en Gerard van Krevelen maar ook meebetalen hoor!", doceerde mr. Moolenburg. Conform de eis werd de boekhouder veroordeeld tot een geldboete van 15 subs. 3 dagen. Zoals gemeld, zal de vaste commissie voor binnenlandse zaken van de Tweede Kamer, vrijdag en zaterdag a.s. een be zoek aan Walcheren brengen in verband met het wetsontwerp herindeling ge meenten op Walcheren. Vrijdagavond en zaterdagochtend zal de commissie in hotel „De Burg" te Middel burg een hearing houden, waarop de delegaties uit de betrokken gemeenten hun standpunten kunnen uiteenzetten. Zaterdagmiddag zal de commissie een bezoek brengen aan de gemeenten Vlis singen, Middelburg, Oost- en West-Sou burg, Meliskerke, St.-Laurens en Bors- sele, die daartoe de wens kenbaar heb ben gemaakt. Een „boerenwoning met schuur en erf- pachtsrecht" zoals de omschrijving luidde te Hoedekenskerke heeft woensdagmiddag in hotel „Otte" te Hoe dekenskerke een bedrag van 5800 op gebracht. De woning aan de Steigers- weg, groot 5.64 are, werd op verzoek van de Stichting Beheer Landbouwgron den te Utrecht verkocht door notaris M. S. Frantzen uit Goes. Kopei werd de heer J. J. Peters uit Bergen op Zoom, nadat de heer J. Uitterhoeve uit Hoede kenskerke met 5700 als hoogste in schrijver was genoteerd. MIDDELBURG DOMBURG VANDAAG Middelburg Electro: Avontuur In Tanger, 19.30 uur, 14 jaar. Vlissingen - Alhambra De prostitutie, 20 uur, 14 laar. Concertgebouw: sinterklaas feest „De Posthoorn", 14 uur. Bergen op Zoom: The birds. 20 uur. 18 jaar. Luxor: Transport der verdoemden, 20 uur. 18 Jaar Goes Grote Markt: Premiekeuringen: 10 uur. De verzamelde oudste inwoners van Middelburg beleefden woensdagmiddag in de bejaardensociëteit aan de Nieuw- straat een van de hoogtepunten. Dat was het bezoek van twee officiële ver tegenwoordigers. De een, Sinterklaas, had een verre reis achter de rug gehad. Anders was het met burgemeester mr. J. Drijber. Hij kwam op deze middag de prijzen uitreiken aan de bejaarden, die met kaarten, sjoelen en biljarten het af gelopen jaar de beste resultaten hadden geboekt. Het zaaltje van de soos zat propvol, toen de stichting bejaardencentrum de sint tegen twee uur mocht verwelkomen. De Spaanse bisschop, die bekend staat als kindervriend, bleek ook met de ouden van dagen goed te kunnen opschieten. Kwistig deelde hij presentjes uit aan de grote ijveraars voor het centrum. Tegen drie uur bracht Middelburgs eerste bur ger een bezoek aan de soos. Mr. Drijber wees in zijn toespraak op de kleine be huizing van het bejaardencentrum. Hij kon meedelen dat de gemeente momen teel ijvert voor een uitbreiding. Het zaaltje van het bejaardencentrum dat Iedere middag zo'n honderd belang stellenden herbergt, is al jaren te krap gebleken. Men wil komen tot een ruime verdubbeling van de beschikbare opper vlakte van de bejaardensociëteit. De heer L. Meijers, die het gezelschap wel kom heette, kon meedelen, dat men streeft naar nieuwe vormen van ver strooiing voor de ouden van dagen, die meer op het culturele vlak komen te liggen. Reeds werd een optreden van het barokensemble aangekondigd. Dit optre den zal plaatsvinden op 14 december. Voorts denkt men nog aan een inrich ting van een leeshoekje in de bejaarden sociëteit. Dan bestaan er voorts nog plannen voor het instellen van een af- haaldienst Mevrouw Hesselink-Mondria, secretaresse van de stichting, had de sint en zijnknecht tevoren met een atten tie bedacht. Ook wedstrijdleider C. A. J. van Herwijnen werd niet vergeten. Mr. Drijber reikte de volgende prijzen uit: bieden: K. Baljé; whisten: I. Linden- berg; biljarten: D. Zandbergen: sjoelen dames: mevrouw J. Bank. Wisselprijs whisten voor hoogste aantal punten in een partij: C. Groenenberg. Burgemeester mr. J. Drflber ontving voorts een ingelijste tekening, vervaar digd door de 80-jarige heer Van de Broe- ke uit Middelburg. Deze tekening is ver vaardigd naar de door Jac. Prince voor de P.Z.C. vervaardigde prent van Hein Minneboo uit Veere. Sinterklaasavond Dezer dagen hield de vrouwenbond van het N.V.V. in Middelburg zijn sinter klaasavond in de „Gouden Poorte". Op deze gezellige en druk bezochte avond voerden enkele leden sketches op. Bij het uitdelen van de pakjes zong men de bekende liedjes. Mevrouw Koster zorgde voor de muziek, afwisselend op accor deon en piano. VLISSINGEN Traditiegetrouw zal de afdeling Vlissin gen van de internationale vereniging „Philatelica" dit jaar een Sint-Nicolaas- bijeenkomst houden en wel op vrijdag 6 december in de grote zaal van het Concertgebouw te Vlissingen. De aan de leden gezonden uitnodiging vermeldt het optreden van een bekend goochelaar-mentalist en het optreden van een band onder leiding van Jo Stok man Tijdens deze bijeenkomst zal er ook een postzegelverloting worden ge houden. Namens het hoofdbestuur zal de heer H. B. J. Stemerding de bijeenkomst bij wonen. Tot koster van de hervormde Johannes kerk en conciërge van het wijkcentrum 't Anker te Vlissingen is benoemd de heer D. Kreft, koster van de Bethelkerk te Schiedam-Zuid. Gevonden voorwerpen In het tijdvak van 26 november tot 3 decem ber zijn als gevonden aan het bureau van politie te Vlissingen gedeponeerd: ring met sleutels, sokje, wantje, step, sjaal, paar hand schoenen, handschoen, want, bankbiljet, kinderportemonnee met inti., schoentje, bril met gouden montuur, paar handschoenen, re gencape, sierspeld, hondsdolheidpenning no. 204104: en dat aan zijn bureau de adressen zijn te bekomen alwaar de na volgende gevonden voorwerpen zijn te be vragen: paar glacé dameshandschoenen, ball point. zwarte hond, portemonnee met inh., kinderschoen, trainingsbroek, doosje post zegels, zilveren kettinkje met medaillon, ceintuur met gesp, dameshandschoen, pad vindersmes met schede, portemonnee met inhoud, paar wantjes, motorhandschoen, paar herenhandschoenen, diverse sjaals en hals doeken, gouden trouwring met inscriptie, portemonnee met inhoud, huissleutel, werk handschoenen. speelgoedvliegtuig en bal. KOUDEKERKE Sint-Nicolaas heeft woensdagmiddag een bezoek gebracht aan de inrichting Ter Poorte te Koudekerke. De geneesheer directeur W. K. J. Boelens heette de ho ge gast met zijn zwarte knecht welkom in de hal van Ter Poorte. Daar wacht ten de patiënten en het verplegend per soneel de Spaanse gasten op met enkele toepasselijke liederen. De sint bracht daarna een bezoek aan de conversatie zalen, waar hij met gulle hand allerlei lekkers ronddeelde. De Domburgse bejaardensociëteit vier de dezer dagen onder grote belangstel ling haar 10-jarig bestaan in hotel „Ju liana" te Domburg. De talrijke aanwezigen waaronder het college van b. en w., vertegenwoordi gers van de kerkeraad van de Neder lands hervormde gemeente en het be stuur van de chr. wijkverpleging, van welke vereniging de sociëteit uitgaat, werden welkom geheten door de leider van de sociëteit de heer C. Minderhoud. In zijn toespraak bracht hij vooral dank aan het gemeentebestuur voor de ver leende medewerking en de kerkeraad van de Nederlands hervormde gemeen te, die wekelijks het zaaltje van „Reho- both" afstaat voor de bijeenkomsten. Het verheugde spreker dat de sociëteit nog altijd een grote belangstelling ge niet. Bijna 40 bejaarden behoren tot de gere gelde bezoekers van de sociëteit. De waarnemend burgemeester, de heer J. F. Seijdel sprak gelukwensen uit namens het gemeentebestuur. Van de zijde van de bejaarden zelt wer den vele dankwoorden gesproken, speci aal gericht aan de leider, de heer C. Minderhoud en zijn helpsters. Zowel de heer J. v- Sluys als mej. P. Maas en me vrouw Matthijse deden dit op humoris tische wijze in dichtvorm, terwijl de laat ste een lied op het jubileum gemaakt had dat door allen werd meegezongen. Na een gezamenlijke koffiemaaltijd, hield het cabaret van W. de Graaf uit Middelburg, de bejaarden en genodigden aangenaam bezig. Het bureau ontwikkeling Zeeland is in toenemende mate een nuttige schakel geworden tussen Gedeputeerde Staten enerzijds en het bedrijfsleven, rijksin stanties en provinciale diensten en in stellingen anderzijds. Dit delen G.S. mee in han memorie van antwoord op de provinciale begroting voor 1964. Het bureau is onder andere belast met de secretariaten van verschillende com missies, hetgeen veel tijd en arbeids kracht vergt. Met name noemen G.S. in dit verband de secretariaten van de commissie Zuid-Sloe, de studiecommis sie voor de beheersvorm van het haven en industriegebied in de kanaalzone Zeeuwsch-Vlaanderen, de Provinciale Zeeuwse Recreatie Commissie en e com missie voor de Sociaal-culturele Infra structuur. Wat de werkzaamheden van het bureau betreft, noemen G.S. verder de economische infrastructuur en de woningverdeling. Het bureau is een on derdeel van het griffieapparaat en treedt uiteraard niet zelfstandig naar buiten op. Enkele statenleden betwijfelden of de wijze waarop de voorlichting wordt ver zorgd wel altijd de juiste is. G.S mer ken op dat deze voorlichting thans is opgedragen aan het bureau ontwikke ling Zeeland. De uitbouw van de voor lichting wordt geleidelijk ter hand ge nomen. Gedeputeerde Staten wijzen er voorts op, dat op het terrein van de voorlichting ook de verschillende pro vinciale instellingen, met name het E.T.I., werkzaam zijn. Aan de coördina tie wordt de nodige aandacht besteed. AAGTEKERKE Onder leiding van dirigent F. Bakker gaf de zangvereniging „Nut en Genoe gen" te Aagtekerke op zaterdag 30 nov. jl. haar jaarlijkse uitvoering in het ont spanningsgebouw „Aimicitia". Na de pauzes, waarin de gebrukielijke verlo ting plaatsvond, werd het toneelstuk „Angst om de liefde" van F. Drost zeer verdienstelijk ten tonele gebracht. Er bestond voor deze uitvoering grote be langstelling. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 3-12: Pomo van Terneuzen, Troja van Gent. 4-12: Havgast van New Castle. Vlissingen vertrokken op 3-12: Bacicin naar Italië, Pomo naar Nordenham, Troja naar Middelfart. Gepasseerd naar Antwerpen op 3-12: Zonne- kerk van Bremen, Agnes van Londen-Geht, Eagle van Londen, Men je van Amsterdam, Willy van Londen, Grebbedijk van Hamburg, Looiersgracht van Amsterdam, Setas van Domsjo, Pioneer van Cardiff, Eemsmond van Oostende-Gent, Marie Sophie van Amster dam, Meidoorn van Rotterdam. 4-12: Energie van Rotterdam, Canada van Amsterdam, Maas van Zee. Greta van Colchester, Spirit van Ipswich. Gepasseerd van Antwerpen op 3-12: Oranje- borg naar Delfzijl, Fram naar Odense, Rand- fontein naar Amsterdam, Main-Lloyd naar Rotterdam, Alpha naar Goole, Anholt naar Boston, Areas naar Rotterdam, Harm naar Southampton, Seabreeze naar Londen-Gent, Margriet L naar Glasgow, Tycha naar Lon den, Gazelle naar Zee, Appingedam naar Rotterdam. 4-12: Albert Willem naar Zee. Triumph naar Zee, Aurora naar Shoreham- Sluiskil, Roepat naar Londen. VEILING BERGEN OP ZOOM. 4 december. Andijvie 18—46. Prei 2236. Sla 8—18. Witlof 40—65. Breekpeen 6—13. Bospeen 10—28. Waspeen 25—34. Rode kool 10—19. Witte kool 512. Boerenkool 2531. Sav. kool 2232. Spruiten 30149. Uien 1224. Selderij 3654. Koolraap 711. Cox Orange 6584. Golden Delicious 4056. Goudrenet 2039. Jonathan 2032. Burgerlijke stand ZOUTELANDE. Bevallen: C. de WitteDingemanse. d. S. KoppejanMarinisse d. Getrouwd: W. J. de Steur 24 j. en M. I. Heynen 21 j. P. Boogaard 29 j. en P. van Sluijs 28 j. Overleden: W. Lievense 80 j., e. v. W. Faasse. AAGTEKERKE. Bevallen: J. MaljaarsMelse, d. M. Min derhoudSimonse, d. Ondertrouwd: C. van Rossum 30 J. en S. Blaas 23 j. J. de Visser 29 j. en M. van Eijzeren 20 j. Overleden: C. de Visser 87 1., wedn. v. L. Wisse. OOSTKAPELLE Bevallen: J. P. van Liere-Louwerse, z. NIEUWDORP krijgt eert nieuw post station: de funderingen liggen er al en binnenkort zuilen aan het toekomstige plein in het nieuwe uitbreidingsplan, naast de kleuterschool de muren ervoor omhoog komen. Stationhouder J. Dom misse (34) is trots op zijn bouwplan, dat met een nieuwe woning zijn werkdo- mein onder één kap brengt. Hij krijgt er een royale kantoorruimte mee, modern en geriefelijk ingericht. Hij zal er zijn dagelijkse klanten aan een handig loket op hun postale wenken kunnen bedienen. Acht jaar lang heeft het echtpaar Dom misse aan de Coudorpsedrjk nu al het poststation naast de deur. Brieven wor den er gestempeld, postzegels en pak- Eind november had de Vlissingsche Nutsspaarbank een tegoed van ƒ31.116.317,40 op 30.979 rekeningen. Begin november waren deze cijfers res pectievelijk ƒ31.003.035,79 en 30.846. Vergeleken met november 1962 kwamen er ruim 1000 rekeningen bij en ruim 3 miljoen gulden. Er werd in november 1963 voor 1.665.380,53 ingelegd en voor totaal 1.552.098,92 terugbetaald. Er §illlllilllillllllllllllllllllll||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||[||||lllll||||||illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllliillllllllIIIIIIUII»l| NA DE VELE VERHALEN over de film „Klopjacht in Hol land" eindelijk het belangrijkste nieuws over de jeugdvoor stellingen, die de Provinciale Zeeuwse Courant in de kerstva kantie verzorgt. Nu is bekend waar en wanneer de bonnen kunnen worden ingewisseld tegen een toegangskaartje en wanneer de filmvoorstellingen worden gegeven. Opgelet dus! Hier volgt het nieuws, waar jullie al zo lang op hebt zitten wachten. Om met de VOORSTELLINGEN te beginnen: hiervoor heeft de P.Z.C. het volgende programma opgesteld: GOES: in het Grand-theater op maandag 23 en dinsdag 24 december. VLISSINGEN in het Alhambra-theater op vrijdag 27, za terdag 28 en maandag 30 december. MIDDELBURG: in het City-theater op dinsdag 31 december en donderdag 2 januari. De uitreiking van de bonnen in de Middelburgse, Vlissingse en Goese winkels verloopt goed. Vele kopers in deze steden zullen al wel vol doende bonnen hebben verzameld om voor hun kinderen toegangsbe wijzen te verkrijgen. Tijd en plaats voor de inwisseling van de bonnen zijn reeds vastgesteld. Voor diegenen, die nog niet genoeg bonnen hebben gespaard, wordt het nu kort dag: vandaag, 5 december, wordt de uitreiking gestaakt. Tot en met vandaag kan men echter nog terecht in alle winkels, die een raambiljet hebben, voor het verkrijgen van de oonnen, die bij iedere aankoop van minstens 1.worden verstrekt. Voor TWINTIG GULDEN aan bonnen krijgt men een toegangskaartje voor één van de voorstellingen Voor de INWISSELING van de BONNEN zijn de vol gende data vastgesteld: VLISSINGEN: op vrijdagmiddag 6 december van twee uur tot half zes in de zaal van de Algemene Ne derlandse Metaalbedrijfsbond, Dr. Staver- manstraat (naast r.-k. kerk). SOUBURG EN HAVENDORP: op vrijdag 6 december van s morgens half twaalf tot 's middags half één in het Zwaan tje aan de Vlissingsestraat te Souburg. GOES: op zaterdagmidag 7 december in de Prins van Oranje, van 's middags twee tot vijf uur. MIDDELBURG: op vrijdag 6 december van twee uur tot half zes in het City-theater aan de Lange Delft. In afwijking van vorige jaren worden de toegangskaarten in Middelburg nu niet uitgereikt in Mercurius maar in het City theater. 1 I v'oor 20 aan P.Z.C.-bonnen plus een dubbeltje, dat is bestemd voor een Zeeuws liefdadig doei, ontvangt men één toegangskaartje voor één van de P.Z.C.-jeugdvoorstellingen. kwamen 254 rekeningen bij. Op de scho len werd voor het schoolsparen ingelegd voor 3175,50 met 654 inlegposten. Het aantal rekeningen steeg hier in novem ber tot 5372. Vorig jaar november was de inleg 3510,05 en waren er 5171 re keningen. Het tegoed krachtens de jeugdspaarwet was eind november 698.373,58 op 1506 rekeningen. Er werd voor 13.349,34 in gelegd. Vorig jaar waren deze cijfers respectievelijk ƒ488.828,24; 1279 en 10.925,67. De ambtenarenspaarrege- ling noteerde aan inleg 9862,52 en een tegoed van 261.223,07 op 431 rekenin gen. De spaarbusjes gaven aan inleg 8959,64 te zien. Er zijn 4910 busjes in omloop, ruim 400 meer dan vorig jaar november. Het hoofdkantoor (inclusief Bonedijke- straat) had eind november een tegoed van 20.139.677,99 op 19.269 rekenin gen. In Souburg werd een tegoed geteld van 1.968.975,47 op 2683 rekeningen. In Goes waren deze cijfers respectievelijk 5.857.663,21 op 5455 rekeningen en in Wolphaartsdijk was het tegoed eind no vember 1.130.313,59 op 1019 rekenin gen. Op Noord-Beveland werd een te goed genoteerd van 313.308,99 op 182 rekeningen en in Kapelle 359.159.66 op 282 rekeningen. Op 82 rekeningen stond in Heinkens- zand eind november een tegoed van 41.150,04 en in Zaamslag op 154 reke ningen een tegoed van 158.086,17. In Axel was het aantal rekeningen 444 met 198.900,83 tegoed en in Terneuzen tel de de Vlissingsche Nutsspaarbank eind november 92Ö rekeningen met een te goed van 864.604,57. ketkaarten verkocht en geldzaken afge daan in een kantoortje naast de huiska mer. Wanneer de heer Dommisse er met de brieventas op uittrekt lost zijn vrouw, mevrouw J. Dommisse-Traas, de „wacht" af. Dat speelt zich af in een aanbouw aan het woonhuis, die niet alleen te klein is geworden, maar het pand moet verdwij nen in het kader van het uitbreidings plan. „Het hele rijtje moet hier weg", vertelt Dommisse als hij het uitbrei dingsplan van Nieuwdorp openvouwt, waarin zijn nieuwe kantoor met een kruis staat aangegeven. Het zal komen te liggen op de hoek van een plein, dat in de toekomst een winkeleentrumpje van het Bevelandse dorp moet worden. Zo hebben de architecten irs. Rothuizen en 't Hooft het voor de gemeente 's-H.- Arendskerke uitgedacht. Dommisse zal er met zijn nieuwe poststation de „pio nier" zijn. De straat zal doorgetrokken moeten worden, wanneer het Nieuw- dorpse gezin van „Tante Pos" er tegen de zomer van volgend jaar zijn intrek zal nemen. Het nieuwe poststation zal mogelijk iets minder opvallen doordat het geen uit bouw aan een woning zal worden, zoals thans. De aannemersfirma A. Otte en Zoon uit Nieuwdorp zal van de bestek tekeningen een gebouw optrekken, waar in de kantoorruimte voor P.T.T. een lo gisch onderdeel zal zijn. De ruimte, waarover stationhouder Dom misse de beschikking krijgt voor zijn dagelijkse klantenkring zal ongeveer dertig vierkante meter beslaan. En die zal bestaan uit een kantoor met wacht lokaal en een telefooncel. In het kantoor is met het aantal brie- ventafels drie op uitbreiding ge rekend. Want de Sloe-ontwikkeling in de directe omgeving kan best nog tot gevolg hebben dat het inwonertal van Nieuwdorp snel uitbreidt. En dan wordt het ook voor en bij de heer Dommisse drukker. Ook al van öie kant bezien komt de nieuwbouw pre cies op tijd. De aanwezigheid van twee zwanen in de Vaete op het marktveld te Kloetinge vormde tot voor kort een tegenstelling met de vijver in het uitbreidingsplan „De Schalk", waar deze vogels ontbra ken. Sinds dinsdag is hierin verandering gekomen, doordat het gemeentebestuur van Kapelle een koppel zwanen voor de vijver beschikbaar heeft gesteld. Het zwanenpaar trekt nu ten aanschouwe van vele bewonderaars statig baantjes in de vijver. Voor de afdeling Zuid-Beveland en om streken van de Protestants-Christelijke Onderwijzersvereniging heeft mej. L. D. Veldt, maatschappelijk werkster te Goes, een inleiding gehouden over „Oecumenisch werkkamp in Berlijn". In de zomer van 1962 heeft de Oecumeni sche Jeugdraad in Nederland werkkam pen georganiseerd voor jongeren uit ver schillende kerken. Een maand lang werkten deze meisjes en jongens in een ziekenhuis in West-Berlijn. Naast hun werk was er ruimte voor het onderlinge gesprek en gezamenlijke bijbelstudie. Mej. Veldt heeft dit alles van nabij mee gemaakt. Ook hoe men probeerde zoveel mogelijk contacten te leggen met de mensen aan weerszijden van de muur Vooral een bezoek aan „Gossner Mis sion" in Oost-Berlljn maakte veel in druk. De christenen daar zien het als hun opdracht alle kansen te grijpen om van hun geloof te getuigen in de com munistische wereld. Het was een boeien de lezing van mej. Veldt. Ze verluchtte haar inleiding met dia's. De vergade ring stond onder leiding van de heer J. Meindersma te Goes. De leden van de vrouwenbond N.V.V.-fe- deratie West-Zeeuwsch-Vlaanderen brachten dezer dagen een bezoek aan St .-Nicolaas-Waas in België, waar zij verwelkomd werden door afgevaardig den van de socialistische vrouwenbond in het volksgebouw. Na de ontvangst werd een rondrit door de stad gemaakt waarbij verschillende bezienswaardig heden werden bezichtigd, o.a. een kerk en het kasteel „Walburg, met het astro nomisch uurwerk". „De Heermansklok" en de Sterrenhemel. Tevens werd een bezoek gebracht aan de bejaardenwoon- huizenwijk en de winkelstraten. Op de terugreis werd nog een paar uur in Hulst vertoefd. In Terneuzen is dezer dagen een sport dag gehouden, waaraan werd deelgeno men door personeel van rijks- en ge meentepolitie. In de gymnastiekzaal van de Zuidlandschool speelden teams van gemeentepolitie, van rijkspolitie en po litie te water volleybalwedstrijden, waarbij de gemeentepolitie de eerste en de rijkspolitie de tweede prijs behaalde Negenendertig politiemannen namen deel aan een kaartwedstrijd, waarbij 21 prijzen vielen te verdienen. De eerste prijs werd veroverd door de heer M. de Vos van de gemeentepolitie Terneuzen. de tweede was voor de rijkspolitieman J. C. de Groot uit Koewacht, terwijl de adjudant van gemeentepolitie Terneu zen D. Russchen de derde prijs voor zich opeiste. De prijzen werden uitge reikt door de inspecteur korpschef D. van Ooijen van de gemeentepolitie te Terneuzen. Woensdagavond werd in hotel De Kroon te Wissenkerke ten verzoeke van me vrouw A. J. de Looff-de Looff publiek verkocht 2.06.30 ha bouwland in de Ma- riapolder te Wissenkerke. De hoogste inschrijvers waren de heren A D. Filius te Wissenkerke en G. J. de Korte te Kortgene voor 23.551. Koper werd de heer Meijaard te Oudelande voor 24.400 gulden. Tijdens de maandagavond in de kerk van de gereformeerde gemeente te Krabbendijke gehouden ledenvergade ring werd de heer A. J. Busch als ouder ling gekozen, terwijl in de bestaande va cature als ouderling werd gekozen de heer M. Verschuure. Als diaken herkoos men de heren W. Weststrate en M. Hoogerheide. In gelij ke functie werden nieuw gekozen de he ren A. van Koeveringe en J. P. Hage. Adventszangdienst Zondag 8 december a.s. des avonds om 7 uur, zal in de Nederlands hervormde kerk te Nisse een adventszangdienst worden gehouden, waaraan meewerkt het interkerkelijk zangkoor te Nisse on der leiding van mevrouw J. J. Nieuwen- huijse-de Schipper. In deze dienst zal voorgaan ds. J. G. Kooren. EIERNOTERING GOES. Bericht van verzamelaars. Kippeëieren 11 ct., kleine kippeëieren 7^ cent. COÖP. TUINBOUWVEILING ROTTERDAM* Aardappelen 1419, Andijvie 4359 per kg. Bloemkool IA: 7 stuks 911,01, 8 stuks GO TO. Bloemkool IIA: 6 stuks 591,01, 7 stuks 5265. Rode kool 1316, Gele kool 1422, Groene kool I 2430 per kg. Sla IA 1524, Sla IC 714 per stuk. Spruiten IA 7090, IIA 44—67 IB 64, IIB 20—35, ID 68—90, Prei I 26 -34 per kg. Selderij 616. Peterselie 715 per bos. Grote Peen 914, Uien I 1623, ge schoond 2533, Boerenkool 2833, Kroten IA 13—17, IB 8. Witlof IA 66—74, IIA 43—65, IB 5460, IIB 3655 per kg. Aanvoer 38.000 kg. Knolselderij: 20 stuks 1621, 16 stuks 20 •24. Black Alicante I 2,452,46, Golden De licious IAA 44—68, IA 40—59, IB 38—47, IC 25—30, IIA 40—59, IIB 32—43, IIC 22—29. Jo nathan IAA 39—42, IA 21—41, IB 21—32, IC 18—26. IIA 17—21. Goudrenetten IAA 37—51, IA 3515. IB 34—30, IC 29—31, IIA 35—48, IIB 3234. Cox's Orange Pippin IAA 7587, IA 64—79, IB 41—58, IIA 53—56, HB 42—46, IIC 2630 per kg. VEILING KAPELLE-BIEZELINGE. 4 december. Industrie- en exportveiling. Goudrenet 1 85 40, 80 39—47, 75 36—42, 70 33—34, 65 31, 2 80 34, 70 30, 75 31, 65 29, 2D 19, 3 grof 29, 3 fijn 18. Jonathan 1 75 3234, 70 32—36, 65 31—33, 60 28—30, 2 80A 30, 75A 24—26, 70 70A 24.40—26, 65A 24.30—27, 60A 25—26, 280B 19. TOB 20. 70B 22, 65B 22. 60B 22, 2D 14, 3 grof 19—23, 3 grof B 18, 3 fijn 1316. Cox Orange Pippin 1 75 78, 70 74, 65 66—67, 60 46, 2 65 60—64, 60 45—50, 55 28, 3 grof 35, 3 fijn 17. Golden Delicious Ex. 70 61, 65 63, 1 80 53—56, 75 52—57, 70 53—58, 60 33—41, 60 43—53. 2 80 44. 75 35—52, 70 35-^19, 65 31—44, 60 23—32. 2D 18—22, 3 grof 18—37, 3 fijn 14—19. Winston 2 75 42. 70 45, 65 36. 60 26. 55 15. 2D 13. 3 grof 22, 3 fijn 14. Rode Goudrenet 1 80 40, 2 75 32, 70 30, 65 25. 60 23, 1 85 42, 75 36. Lomb. Calville 2 80 2025, 75 20—25, 70 20—27, 65 18. 60 18, 2D 17, 3 grof 17, 3 fijn 14. Zoete Ermgaard 1 60 5463, 05 4140. 2D 22—23, 3 grof 36, 3 fijn 14. Gieser Wildeman 2 60 61, 50 36. 2D 19. 3 grof 35— 37, 3 fijn 7.5018. Conference 1 65 58, 60 51.80—52.60, 55 40.75—41.30. Saint Remy 2 75 34. Brederode 1 65 40, 75 44, 70 45. Pondspeer 2 85 28, 75 33, 60 34. Comtesse de Paris 2 65 27, 60 23. 55 17. 2D 12. 3 grof 15. 3 fijn 12. Geplukte kroetappels 13.90. Groenteveiling. Witlof 3058. Andijvie 2250. Kasandijvie 1 63, 2 19. Prei 2033. Rode kool 6 5015. Spruitkool 47. Knolselderij 6.509.50. Boerenkool 23. Tomaten 32. Bloemkool 25. Kropsla 5.50. VEILING GOES. 4 december. Prijsbericht. Per stuk: Bloem kool Al 86. A2 72. BI 50—68. B2 37—45, C2 2629. Kropsla 2 6. Cl 5. Per kg: Andijvie 1 36—39, 2 20—30. Prei Al 23—23, A2 20—24. Witlof Al 5563, A2 39—55. BI 53—56, B2 4653, afw. 3538. Spruiten Al 5464, A2 47—49. B2 21—37. Veldsla 1 29—43. Selderij 43—53. Knolselderij 2 7—13. Rode kool 1 IS IS, 2 10—14, BI 7—8. Groene kool 2 27, BI 17—21. Witte kool 1 7—8. Boerenkool 1 16—26. Uien afw. 7. Rode peen BI 1216, Cl 14. VEILING TERNEUZEN. Sla 2 10.10—13, C 5—5.20 Bloemkool A2 74— 32. B 41—69, B2 36—62, C2 18—35, afw. 16. Knolselderij 1219. Selderij 1013. Barima 1 11.80—12. Andijvie 1 42. 2 15—34 Rode kool 15—21. Sav. kool 31—37. Witte kool 6—15. Boerenkool 2526. Breekpeen 1419. Was peen A2 20. Prei 15—35. Knolselderij 15—17. Spruiten geschoond 102, ongeschoond 27 Uien 1 19, 2 4—15. Witlof A2 48—61, B 38—63. B2 58—59, afw. 27—39 Veldsla 2 64. Appelen: Golden Delicious 1 80 5556, 75 57— 58. 70 53—54. 65 45—16, 60 27—28, 2 80 41— 44. 75 37—46. 70 34—44, 65 32—34, 60 23—26, 3 grof 23—31, 3 fijn 13—22. Jonathan 1 80 32— 33, 2 75 33—34, 1 70 34, 65 32—33, 60 25—26, 2 80 30—31. 75 27—30, 70 24—29. 65 22—25, 60 21—22, 2D 13. 3 grof 17—23, 3 fijn 13—14. Cox Orange 1 80 80. 75 74—72, 70 75—79, 65 67 -68. 60 46—50, 55 32—33, 2 80 68—69, 75 63— 71, 70 62—70, 65 52—65, 60 38-43. 55 26—27, 2D 22—23, 3 grof 45-48. 3 fijn 20—23. Goud renet 1 85 38—40. 80 38—39, 75 36—37, 2 85 33—34, 80 32—33, 75 31—32, 70 29—30, 65 25— 26, 2D 1819, 3 grof 2526 Peren: Conferen ce 1 65-75 58.20, 60 53.10, 55 41—46, 2D 28. 3 fijn 17. D. du Cornice 2 75 110, 65 110, 3 grof 70—76, 3 fijn 51—54. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen 4342 kg, 0,831,18. Schar 293 kg Bot 277 kg. Wijting 594 kg. Schol 253 kg. Kabeljauw 106 kg. Tong 5 kg. Wulk 3 kg. Ongesorteerde vis 31 kg. Sprot 46.997 kg. EIERVEILING BERGEN OP ZOOM. Eiernoteringen van de Coöp. Wouwse Melk inrichting Bergen op Zoom. Ingaande don derdag 5 december 1963. Prijsklas 0 19 cent, 1 18 cent, 2 16 cent, 6 15 cent, 4 13 cent, 5 12 cent. Nagekomen advertenties Heden overleed, na een geduldig gedragen lij den, voorzien van de Genademiddelen der H Kerk, onze lieve zorg zame echtgenote, moe der en oma MARIA REGINA DE CALUVVÊ, echtgenote van Leendert de Visser, op de leeftijd van 52 jaar. L. de Visser. E. L. Rijsdijk- de Visser. F. Rijsdijk. Irik. Marleen. Vlissingen, 4 december 1963. Spuistraat 19. Condoleantieadres: Steenhuisstraat 21. De overledene ligt op gebaard in de rouwka mer van het St.-Jo- sephziekenhuis. De gezongen uitvaart dienst zal plaatshebben op zaterdag 7 dec. a.s. te 10.30 uur in de pa rochiekerk van O.L.V. van de H. Rozenkrans en St.-Jacob te Vlissin gen, gevolgd door de begrafenis op het r.-k. kerkhof aldaar. Liever geen bezoek. Het is voor ons een droe-'e plicht mee te delen iat op 56-jarige leeftijd plotseling is overleden dt ieereerwaarde heer JOANNES NICOLAAS KOSSEN ,n leven rector van huize „Charitas" te Roosen daal. Hij diende als priester Christus' Kerk gedu rende 31 jaar. Familie Kossen Overste en zusters van huize „Charitas' Roosendaal, 4 december 1963. „Charitas" Kalsdonksestraat 89. Op vrijdag 6 december worden te 18.00 uur de Metten gezongen in de kapel van huize „Chari tas". De plechtige uitvaartdienst zal aldaar ge schieden op zaterdag 7 december te 10.00 uur, waarna de begrafenis plaatsheeft op het kloos terkerkhof

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 5