Verbetering weg Bath naar Rilland van start Reisschema van de P.Z.C.-tournee Burgerlijke Stand Anglicaanse dienst in Vlissingen WALCHEREN AGENDA MARKTBERICHTEN LEZING VOOR AFDELING PLANTKUNDE-TUINBOUW LEERLINGEN „RIJKSKWEEK" MAKEN KINDEREN BLIJ Spaans paleis in kleuterschool LEDENVERGADERING KRING OOST ZUID-BEVELAND Z.L.M. Oude bekende van Laurence Olivier Inwisseling van de bonnen i Denk erom r I LET OP DATA EN Na jaren van wachten Karwei is tegen de zomer gereed Aanwinsten Provinciale bibliotheek Gepland Lezing voor kaderkring der hervormde gemeente Voorbereidingen C.V.V. Zeeland komt in Goes bijeen Bespreking opvoeding van het jonge kind Boekenbezit Nutsbibliotheek Vlissingen uitgebreid Geen gunning bij openbare verkoping Blikschade bij aanrijding Bond suikerzieken in Goes bijeen Officiële publikatie J. Sanderse 40 jaar bij de P.Z.E.M. FILMS IN ZEELAND g wachten. WOENSDAG 4 DECEMBER 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 De weg van Rilland naar Bath ligt er al jaren „improvisorisch" bij. Een tertiaire verbinding is het, van plaatselijk belang. „De situatie is er allerberoerdst", zei ons Rilland- Baths gemeentesecretaris, de heer B. G. Munnik. Daar zal binnen af zienbare tijd verandering in ko men: er ligt een plan klaar, waarin een grondige verbetering van dit stuk weg bijna drie kilometer lang is uitgestippeld. Een kar wei, dat een bedrag van meer dan 275.000 zal vergen. Wat er de laatste jaren aan dit weg gedeelte is gebeurd, is lapwerk ge weest. Het stuk zit vol bulten en ga ten, die een enkele keer werden bij gevuld. „Maar het is bijzonder ge vaarlijk om er 's avonds per fiets of op de brommer over te rijden", aldus de heer Munnik. Het was een toe stand, die vooral bij de inwoners van Bath veel ongenoegen wekte. De financiën echter vormden het knel punt, waarop de verbetering van dez.e verbinding steeds afsprong. De gemeen te Rilland-Bath kon het totaalbedrag van het herstel niet opbrengen: een bii- drage van de provincie moest de door slag geven. Maar Gedeputeerd Staten konden indertijd nog niet met de inge diende plannen meegaan. Het college wachtte af, hoe de situatie in het Kreekrakgebied zich in de toekomst zou ontwikkelen. Een half jaar geleden be richtten Ged. Staten tiet gemeentebe stuur van Rilland-Bath, dat het voor deze wegverbetering in principe kon re kenen op een subsidie van 65 procent. Op de gemeente bleef een bedrag van bijna een ton drukken. De wegenbouwmaatschappij Aug. van Dijck-Petit N.V. uit Bergen op Zoom zal het karwei voor zijn rekening ne men. De voorbereidingen voor het werk zijn al aan de gang. In de berm van de weg worden nieuwe buizen voor de wa terleiding gelegd. De oude buizen blijven liggen waar ze zijn: onder de te verbete- Baird and Agassiz: Correspondence: two pio neer American naturalists: Berg, van den: Sociologie van de hulpverlening: Bernlef: Onder de bomen: Bock, de Verkenningen in de achttiende eeuw: 3ok- Het ontstaan van het leven: Brecht: Furcht und Elend des drit- ten Reiches: Brecht: Dei kaukasische Krei- dekreis: Chalendar. de: Les Prêtres; Colm- jon: De beweging van tachtig. Daum Indi sche mensen in Holland. Delfgaauw- De staatsleer van Hoedemaker- Deroy Bernar- dus en Origenes: Elektronenbuizen (radio- servicetechniek): Faro: De rokkenjagers; Frisch: Graf öderland: Gelijkstroom en mag netisme (radio-servieetechniek); Geyl- Van Bilderdijk tot Huizinga; Gils, van: Nteuwer- sluis, een studie van de niet aangepaste mi litair; Goddijn: Het funktionahsme in de so ciologie: Gouw. van der Oud s-hrift: Jans sen: Les origines de la réforme des Carmes en France au XVlIe siècle; Jong, de: New man, de opvoedkundige. Kinderen en boeken 1963, een onderzoek naar koop-, lees- en studiegewoonten; Kolk huis Tanke: dr. E. J. B. Schonk 17431821, een bijdrage tot de studie van het literaire leven in Nederland op het einde van de 13e eeuw: Lebesque: Albert Camus par lui-mê- me; May: Tijd voor magnetisch vuur: Na than: William Faulkner par lui-même; Ne derlands repertorium van familienamen (dl 1. Drente): Nijsen: - .uid op band; een vol ledig handboek over de magnetische recor ding: Pirandello: ^es personages op zoek naar een auteur: Redl en Wineman: Kinderen die haten; Reve. van het: Vier wintervertel lingen: Sjobbema: Antennes; ontvanganten- nes voor F.M en T.V Slot: Geluidskwali teit: Tans: Romans lisibles et romans Ulisi- bles: Tinbergen: Lessons from the past: Va- strick en De Jong: De organisati van de me chanische administratie: Vogels van Twenthe (Twenthe-natuurhistorisch IV): Willy En glish diarists (Evelyn and .Pepys): Wissel stroom en akoestiek (radio-servicetechniek): Wyt's digest of Dutch shipping and shipbuil ding 1962. Op uitnodiging van de Kaderkring van wijk V. der hervormde gemeente te Middelburg sprak pastoor H Snel dezer dagen tijdens een goed bezochte bijeen komst in het hervormd kerkcentrum over het onderwerp „wat kunnen wij over en weer van elkaar leren?" Ds. Snoep herinnerde in zijn inleidend woord aan het oecumenisch jeugdcongres in Utrecht. „Het is zaak", aldus ds. Snoep, „om de geest van dit congres over te dragen aan de gemeenten. „Pastoor Snel kon meedelen, dat de oecumenische ge dachte en in r.-k. kringen de nieuwe theologie grote vorderingen heeft gemaakt. De R.-K. Kerk erkent", zo vervolgde pastoor Snel, „dat zij van de reformatie kan leren en waardeert de inbreng van de reformatie in de ca- tholica Een groot verschil zag spreker in het kerkbegrip en in het gezag van de kerk, ook de r.-k. liturgie wijkt nog in belangrijke mate af van die in de protestantse kerken Er is een verschil in klimaat, dat heeft tot gevolg dat over en weer protestanten en katholie ken soms een eigenaardige opvatting van elkaar hebben en op elkaar neer zien. Wij moeten elkaar echter leren waarderen", zl zei pastoor Snel De vragen die na de uiteenzetting aan postoor Snel werden gesteld hadden be trekking op de Mariaverering, de hei ligen, het burgerlijk en het gemengde huwelijk Ds Snoep dankte dp spreker en bood hem namens de wijk een ver zameling beschouwingen van r.-k en protestantse auteurs aan. Pastoor Snel verklaarde zich ten slotte bereid nog maals voor de kring te komen spreken ren weg. Zonder functie. Zodra de nieuwe buizen er liggen, zal de verbete ring van de weg zelf van start gaan. Dat zal in het begin van het nieuwe jaar het geval zijn. Dan zullen de maandag begonnen voorbereidingen tot het wegherstel achter de rug zijn. Het ziet er dan naar uit, dat de nieu we verbinding tegen de zomer van volgend jaar klaar is: er wordt gere kend op een herstelperiode van vier tot vijf maanden. In die tussenliggende tijd wordt de weg met een fundering van 5.40 meter verbreed tot 5 meter. Op het ogenblik varieert de breedte van 3,50 meter op de ene plaats tot 4,80 meter op een an der gedeelte. De weg komt dan ook „model" te liggen. Ook de twee scherpe kronkels in de weg worden rechtgetrok ken. En de geteerde grintlaag, die nu het wegdek „rond" maakt, zal worden vervangen door een asfalt en betondek. Kortom volgend jaar mei zullen de in woners van Bath er weer een gat in zien om naar Rilland te fietsen. Omdat ze in de weg géén gat meer zien.... Vrijdagavond 6 december om acht uur is in de evangelisch-lutherse kerk te Vlis- singen een kerkdienst voor anglicanen en belangstellenden in verband met de advents- en kersttijd. Het betreft hier een „Christmas carol service", waaraan medewerking verleent het koor van St. Mary's church te Rotterdam. De dienst wordt geleid door reverend W. Popham Hosford uit Rotterdam. Zaterdagmorgen om negen uur is er eveneens in de lutherse kerk een com muniedienst. Het secretariaat van de kring van anglicanen in Zeeland zal per 1 januari overgaan in de handen van mevrouw A. Maas, te Vlissingen. De coöperatieve veeaan- en verkoopver eniging Zeeland G.A. houdt vrijdag aan staande een ledenvergadering in hotel „Centraal" te Goes. Aan de orde komen onder meer de vaststelling van de con tributie voor het L.C.C. in 1964. Het be stuur doet de suggestie deze te bepalen op 250,Verder wordt het jaarver slag 1962—1963 van de C.V.V. West-Ne derland behandeld en worden er mede delingen gedaan over de gang van za ken in het lopende boekjaar. Daarbij is ook de mogelijkheid aanwezig van ge dachten te wisselen over de plannen de structuur van de coöperatieve vleescen trale en de aangesloten vee-afzetvereni- gingen ingrijpend te wijzigen en over de plannen ten aanzien van de coöperatieve kalveren-opfok en varkensmesterij. De vergadering begint om twee uur. Dezer dagen werd voor de afdeling Wal cheren van de koninklijke Nederlandse maatschappij voor tuinbouw en plant kunde een lezing gehouden door de heer J. Hertgers, districtshoofd van de plan- tenziektekundige dienst. De titel „Voor elck wat wils" was gekozen, omdat niet alleen de beroepstuinders of kwekers, doch ook de amateurs enige wenken werden gegeven voor bestrijding van in- sekten op hun planten. De spreker behandelde op duidelijke wijze de bestrijding van z.gn. huis- insekten, zoals huismijt, rupsen in vul lingen en bekleding, motten en mieren, alsmede de aantasting van kamerplan ten. Ook werd een overzicht gegeven van de bestrijding van vliegen en rupsen in de groenten- en fruitteelt. Het geheel werd met kleurendia's verduidelijkt. Aan het slot werden enkele meegebrach te zieke planten onderzocht en werd aangetoond, waarom deze planten in hun groei belemmerd werden. Eveneens werd een aantal vragen beantwoord. De heer C. Sanderse dankte de heer Hertgers voor hetgeen hij deze avond geboden had. MIDDELBURG Aanrijding als gevolg van een misver stand je Gevolg van een misverstandje was dins dagmorgen tegen half twaalf een aan rijding op de Poeledaelesingel te Mid delburg. De bestuurder van een bestel auto, W. H., uit de Zeeuwse hoofdstad, reed in de richting van de Poelendaele- weg. Bij het nemen van een bocht naar rechts kwam H. te ver op het linkerweg gedeelte. De achter hem aanrijdende Bredase automobilist A. H. G. S. die van mening was dat H. links af wilde slaan trachtte rechts te passeren maar werd klem gereden. De materiële schade die bij de aanrijding ontstond was gering. Voor de vijf wijkgemeenten en de Koor kerkgemeenschap te Middelburg zal vrij dag 13 december in „De Schakel" een centrale gemeenteavond worden belegd. Op deze bijeenkomst zal mevrouw J. A. van Mierlo-van Kuipers, spreken over het onderwerp: „De godsdienstige op voeding van het jonge kind." De leerlingen van de rijkskweekschool te Middelburg hebben er een goede ge woonte van gemaakt om in de St.-Nico- laastijd kinderen in ziekenhuizen, scho len en andere instellingen een prettige middag of avond te bezorgen. Het initia tief is uitgegaan van de actieve school vereniging „Concordia". Dat gebeurt ook dit jaar. Voor de vierde keer. Maan denlang is men in de weer geweest met het gereedmaken van kleding en speel goed. Speciaal voor het treffen van de ze voorbereidingen konden de handwerk en handenarbeidlessen worden benut. Dank zij de medewerking van directeur M. A. Hage, die graag een roosteraf- wijking toestaat als dat de activiteit van zijn leerlingen ten goede komt. Op deze wijze kunnen de jongelui naar zijn mening zelf leren hoe ze een kinderfeest moeten voorbereiden. Acht klassen hebben zich dit jaar met de afwerking van de „orders" belast. De leerlingen van deze hoogste klassen zorgen niet alleen voor het benodigde materiaal en het vervaardigen van ge schenkjes, zij nemen ook de organisatie van de feestelijke bijeenkomsten voor hun rekening. Met poppenkastvoorstel lingen, spelletjes, toneelstukjes en zang nummertjes wordt het hoge bezoek van de sint en zijn trouwe begeleiders luis ter bijgezet. Vandaag is het een topdag. Dan worden ..Zonneveld", school C. ,,'t Trefpunt" het Middelburgse gasthuis en de Vlissingse ziekenhuizen „Bethesda" en St. Joseph met een bezoek vereerd. „Kinderzorg" en „Welgelegen" werden maandag reeds „aangedaan". Voor morgen, donderdag, staan er nog bezoeken aan de rijksleer school, de b.l.o. en ,,'t Trefpunt" op het lijstje. VANDAAG Middelburg Electro: Hei geschonden ge weten. 19.30 uur, 14 laar Vlissingen - Alhambra De prostitutie, 20 uur, 14 Jaar. Luxor: Jungle gangsters, 20 uur, 14 Jaar. Scheldekwartier: sinter klaasfeest „De Schelde", 14 uur. Souburg De Zwaan: sinterklaasfeest S.H.V 14 uur. Goes - Grand: Om 4 uur breekt de hel los; 20 uur, 14 laar. Terneuzen Luxor: Spionage tn Hongkong, 20 uur. 18 Jaar. Zierikzee Graanbeurs: Axposltie „Haad en Daad". 8.30, 12.30, 13.30—18 en 19—22 uur Bergen op Zoom Roxy: The birds, 20 uur. 18 Jaar Luxor: Transport der verdoem den, 20 uur, 14 jaar. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 2-12: Kathe-Bar- tels van Middelburg, Mare-Novum van Ant werpen 3-12: Bacicin van Danzig. Vlissingen vertrokken op 2-12: Kathe-Bartels naar Gent, Mare-Novum naar Corrington. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 2- 12: Triumph van Breskens, Areas van Farö. 3-12: Ida-D van Rotterdam, Keizersveer van Calais-Rieme, Prinsenborg van Kotka, Pyg malion van Thessaloniki, Zonnekerk van Bremen. Agnes van Londen. Eagle van Lon den. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 2- 12: Sirius naar Londen-Sas van Gent. Sea- wyf naar Rotterdam-Terneuzen, Annenkerk naar Rotterdam, Anne-Herfurth naar Beng hazi. Myra naar Kalmar, Silvaplana naar Gothenburg, Triton naar Amsterdam, Willi- Böhmer naar Bjorden, Finlandia naar Ips wich. Aldert-L naar Dungarvan, Bloemgracht naar Rotterdam, Aardenburgh naar Amster dam, Aeneas naar Rotterdam, Pial naar Du blin, Prins-Alexander naar Rotterdam. 3-12: Albert-V naar Londen, Nanning-Bulsman naar Nörrkoping, Poseidon naar Rotterdam, Imber naar Belfast-Gent, Ludo naar Kopen hagen-Gent, Aerdenhout naar Vasa, Oranje- borg naar Delfzijl, Fram naar' Odnese. Rand- fontein naar Amsterdam, Main Lloyd naar Rotterdam. VLISSINGEN Het boekenbezit van de Nutsbibliotheek te Vlissingen is uitgebreid met de volgende nieuwe aanwinsten: Hepple: Noordenwind; Eska: Krijtstreep; Simenon: De levenden en de doden; Van Luipen: Marjon gaat in de kunst; FunkeBord: Vlucht; Griffin: De gezagvoerder; Behan: Gistend bloed; Mens: Het heldere uur; Stanten: En boven ons de sterren; Soman: Liefde laat slechts een zaamheid; Coates: De broze huwelijksboot; Bauer: Een mens is niet van steen; Ansteeg: Zuster Gon onder de tropenzon; Diekman: Marmouzet; Seton; Het duivelswater. Baz- na: Ik was Cicero; Bodart: Het zwarte riet; Van Tricht: Met lege handen: Van Battum: Het doek gaat open; Van Amstel: Wending; Marshall Vuurdoop; VisserRoozendaal: Bui ten de rooilijn; Campbell: Het bed des ko- nings; Soderblom: Als op TyrstaShute: Diamanten voor Janice; Graham: Demelza, zijn vrouw; De Vries: Maart je en de prak tijk; Gallico Scruffy. Accordeonuitvoeringen De accordeonvereniging V.K.M.V. uit Vlissingen heeft op 1 december een feestmiddag verzorgd in de gemeente Middelkerke. Aan deze middag werkte ook mee het duo Suus en Emma Fran ken uit Souburg. Dit accordeonorkest onder leiding van de heer H. Gijsel zal binnenkort in di verse plaatsen nog uitvoeringen geven. RITTHEM Collecte De oogsteollecte voor de kerkvoogdij van de Nederlands hervormde kerk te Ritthem heeft 981 opgebracht. O.- EN _W.-SOU BURG De kleuterschool „Kleuterdroom" in Souburg is voor één dag omgetoverd in het Spaanse paleis van sinterklaas. Er is een toonzaal met speelgoed e.d., de bakkerij van de Pieten, de schatkamer, het zakkenpakhuis en de stal met het paard van sinterklaas. Woensdagavond, 4 december van 18 tot 20 uur is het pa leis voor bezoekers geopend. BIGGEKERKE Verkiezing ambtsdragers Per 1 januari 1964 moeten kerkordelijk als ambtsdragers in de hervormde ge meente aftreden ouderling M. Caljé, de diakenen A. de Ridder en A. Clarisse en ouderling-kerkvoogd P. Wijkhuijs. Inmiddels heeft een verkiezing plaats gehad. Een benoeming is aanvaard door J. van Keulen als ouderling W. de Witte en G. Verstraatte als diaken en P. Schout als ouderling-kerkvoogd. MELISKERKE Onderscheidingen voor Rode-Kruisbelpers Burgemeester F. G. Sprenger van Oost- kapelle heeft dezer dagen als voorzit ter van de Rode-Kruiscolonne afdeling Walcheren NW, in een bijeenkomst te Meliskerke medailles uitgereikt voor tien jaar trouwe dienst. De dames J. Geschiere-Riemens te Grijpskerke en P. Geschiere-Davidse te Meliskerke en de heren A. Houmes, W. Geldof, J. Dek ker te Domburg; J. Boogaard te Aagte- kerke en G. Wijkhuis te Grijpskerke ontvingen deze onderscheiding. In zijn toespraak zei de burgemeester verheugd te zijn dat er in deze tijd, waarin alle diensten moeten worden be taald, ook nog mensen zijn, die hun diensten geheel belangeloos ter beschik king stellen. Tot slot sprak hij de hoop uit deze gedecoreerden over enige tijd ook de medaille voor 25 jaar trouwe dienst te kunnen opspelden. VEERE Notaris H. Beijer te Vlissingen heeft de zer dagen in café-restaurant „Het Veei- se Meer" te Veere tevergeefs getracht in het openbaar te verkopen de drie ééngezinswoningen aan de Veerseweg B 31, B 32 en B 33, groot respectieve lijk 92, 91 en 92 ca. en een perceel tuin grond aan de Veerseweg, gelegen naast het woonhuis Veerseweg B 43, groot 16 are. De hoogste inschrijving voor deze objecten in combinatie bedroeg 17.408. Er werd niet meer opgeboden. Maandagmorgen omstreeks 8 uur reed op de provincialeweg Zaamslag-Terneu- zen, ter hoogte van de Drieweg een per sonenauto bestuurd door de Zaamslagse monteur J. de P., vermoedelijk door het breken van een remkabel tegen de ach terzijde van een aanhangwagentje, ge trokken door een personenauto, be stuurd door de heer W. E. B. te Hulst. Het ongeval waarvan de gevolgen be perkt bleven tot blikschade aan beide voertuigen, ontstond doordat de beide auto's moesten afremmen voor een tractor. Donderdagavond zullen door de N.C.R.V.-radio vier blanke „Pie- l J ten" voor sinterklaas spelen. Onder 1 J leiding van Cor Kee (geheel rechts) zullen v.l.n.r. Piet van de Kerkhofj, j I Piet Post, Piet van Egmond, en Piet j van Amstel improviseren over sin- I terklaasliedjes op het orgel van het J g Amsterdamse concertgebouw. De vereniging voor suikerzieken op Noord- en Zuid-Beveland heeft zich za terdag tijdens de jaarvergadering in „De Landbouw" te Goes beziggehouden met een aantal zaken, die de bond en de le den raken. De voorzitter, de heer J. E. Lambert uit Goes hield een inleiding over „Buitengewone lasten van suiker zieken in verband met de belastingaf trek". Daarin gaf hij de aanwezigen een aantal richtlijnen, wanneer belastingaf trek mogelijk is. De ongeveer veertig aanwezige leden zagen verder de film „Lang zal hij leven", die op suggestieve wijze naar voren brengt, hoe ook een suikerzieke normaal kan leven. De ver gadering herdacht verder het overlijden van een van de oprichters en de secreta ris van de landelijke N.V.S., de heer N. N. Bloemendaal uit Den Haag. Als afge vaardigde naar de algemene vergadering werd de heer W. Brummel uit Goes aan gewezen. VLISSINGEN. De wethouder van openbare werken en de volkshuisvesting te Vlissingen. is ver hinderd heden, woensdag 4 december 1963, spreekuur te houden. Dinsdag was het 40 jaar geleden, dat de heer J. Sanderse te Oostburg, tech nisch hoofdambtenaar bij de Provinciale Zeeuwsche Elektriciteits-Maatschappij in het district Oostburg, bij dat bedrijf in dienst trad. Tijdens een bijeenkomst van het personeel in Zeeuwsch-Vlaanderen in het Ned hervormd jeugdgebouw te Oostburg werd dit feit dinsdagmiddag feestelijk herdacht. Als eerste spreker voerde de districts ingenieur in Zeeuwsch-Vlaanderen, de heer R. A. M. Vis het woord. Deze liet de levensloop van de jubilaris de revue passeren en bracht namens bestuur en directie dank voor de langjarige, belang rijke diensten aan de vennootschap be wezen. Tevens overhandigde hij de ge bruikelijke gratificatie. Namens het personeel bood de technisch assistent, de heer W. Keste- loo, de jubilaris een blijvend aanden ken aan. Aan het slot van de bijeen komst zegde hrj de heer Sanderse dank namens het districtspersoneel voor alles wat deze voor zijn personeel heeft kun nen bereiken. Vervolgens voerden ach tereenvolgens het woord, de heer W. Nijssen uit Terneuzen, namens de per soneelsvereniging, onder aanbieding van een geschenk: de oud-hoofdingenieur der P.Z.E.M., ir. H. Everwijn uit Middelburg en burgemeester van Leeuwen van Oost burg, namens de burgemeesters in het district van de jubilaris. De heer San derse dankte ten slotte allen voor hun aanwezigheid, voor de gesproken woor den en aangeboden geschenken. Op een op 13 dezer te Middelburg te houden bij eenkomst zullen alle personeelsleden die dit jaar een jubileum hebben gevierd door bestuur en directie worden gehul digd. VEILING SINT-MAARTENSDIJK Uien, bonken 18,94. Middel 40-70 14,87—14,50. Drielingen 14,20. Pickles 19,78. Aanvoer 45 ton. Aardappelen: Bintje 13,0011,60. Bon ken 18,10. Eigenheimers 16,90. Aanvoer 60 ton. VEILING STAVENISSE Uien, middel 15,00. Bonken 19,00. Drielingen 14,10. Picklers 20—30. Stek 4,70. Aanvoer 53 ton. Aardappelen: Bintjes, gewoon 12,10 12,20, Bintjes, bonken 18,50. Furore 12,20. Aanvoer 37 ton. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen 3258 kg, 101147. Schar 192 kg. Bot 125 kg. Wijting 22 kg. Tong 4 kg. Paling 2 kg. Kabeljauw 26 kg. Sprot 31.029 kg. Ongesorteerde vis 224 kg. MIDDELBURG. Bevallen: G. I. SteenhuisBuijs, d. M. van BelzenMarijs, d. T. VaderDingemanse, z. J. C. v. d. VeenHondius, d. W. C. Wattel Melis, d. N. CoppejansWisse, z. E. Ver daasdonkCauwels, z. A. C. TitiheruThenu, d J. M. Jansevan Ouwerkerk, d. E. P. KooleIngelse, d. J. E. v. d. GruiterSchout, d. T. L. BooneMatthijsse, z. J. M. Looise Sinke, d. T. M. SchouwenaarBlaauwkamer, z W. J. Peetersde Smalen, z. en z. H. J. de Ridderv. d. Schouw, z. Ondertrouwd: C. Meeuwse 24 j. en J. M. Zwigtman 23 j. L. Wisse 32 j. en M. J. de Leeuw 29 j.W. Hingst 33 - j. en M. E. van Verre 30 j'. L. J. L. Hendrikse 23 j. en E, v. d. Ende 24 L C. J. van'Tuil 31 j. en J. A. Timmermans 31 j. J. F. Westplate 23 j. en G. D. v. d. Graaff 23 j. Getrouwd: J. T. Goeseije 24 j. en I. W. Verschiere 18 j. B. L. Roose 23 j. en B. M. v. d. Graaf 21 j. Overleden: B. Wondergem 78 j., e. v. D. de Groot. P. Huson 57 j. M. J. Overtveld 88 j., wed. v. M. Walraven. C. Gort 82 j., wed. v. L. van Schelven. B. P. J. Biondina 73 j., e v. M. Vader. VLISSINGEN. Bevallen: A. J. KamphuisRosier, z. G. BozkoMeerman, d. L. A. Damenvan Op- dorp d. J. van den BergVogel, z. E. L. Rijsdïjkde Visser, d. P. MeijersOvaa, d. C. MarijsMeulmeester, z. D. W. M. Ma- hieu—Plaizier, z. M. V. C. GrimWansink, z. Ondertrouwd: A. Maarseveen en M. Verburg 21 j. L. G. Dingemanse 23 j. en M. A. Geldof. P. W. J. Falhaber 18 j. en J. M. Verberkmoes. J. J. de Raad 24 j. en J. H. de Ruiter 22 j. G. K. Prins 24 j. en W. B. E. J. Marckelbach 23 j. M. Huijsman 31 j. en I. E. Frelier 23 j. G. J. Dingemanse 24 j en S. W. de Leeuw 24 j. Getrouwd: P. J. van der Peijl 22 j. en G. Kuijper 21 j. Overleden: H. Kievit 78 j. D. Peeman 70 j. WESTKAPELLE. Bevallen: M. J. HendrikseKaland, z. Ondertrouwd: A. Davidse 21 j. en J. Hui- bregtse 22 j. L. Verhulst 31 j. en M. Faasse 21 j. Getrouwd: R. van Hoepen 23 j. en A. Wes- terbeke 22 j. G. v .d. Voorde 22 j. en A. P. J. van Sighem 21 j. Overleden: P. Minderhoud 76 j., wed. v. P. Brasser. SINT-LAURENS Bevallen: W. DingemanseMinderhoud, d.; C. DekkerRiemens, z.; P. van der Valkde Bruijne, z.; A. ZegwaardDijkshoorn, d. Ondertrouwd: A. F. Romijn, 28 j. en M. C. Hofman, 22 j.; B. F. Montenarie, 23 j. en S. N. P. Boogaard, 23 j.; P. A. S. de Witte, 25 j. en C. A. Koole, 21 j. Getrouwd: L. van Scheltinga, 24 j. en M. Janse, 24 j.; L. J. Riemens, 24 j. en J. Pou- wer, 24 j. BIGGEKERKE Bevallen: M. de Kortede Visser, z.; C. J. GeschiereDavidse, d. OOST- EN WEST-SOUBURG. Bevallen: J. J. van Belzende Voogd, z. J. F. J. van GilstMol z. W. Brasservan den Berge, d. E. C. van BelzenBatus, z. C. C. van Zwedende Wijse, d. M. van den Broek- Strobos, d. T. MalawauwJanse, d. W. J. MachgeelsDaniëlse, d.; N. JongepierJas- perse, z. I. MartherusPater, d. H. Vermeu lenvan Dendries, z. C. VosSturm, d. Ondertrouwd: G. Vingerling 23 j. en M. Arendse 23 j. J. M. van Herpen 30 j. en De kring Oost Zuid-Beveiand van de Z.L.M zal woensdag 11 december in „Ons Dorpshuis" te Kruiningen een al gemene ledenvergadering houden. Voor deze vergadering zijn ook uitgenodigd de leden van de N.F.O. in de afdelingen Oost Zuid-Beveland alsmede de leden van de afdeling Kapelle en omgeving van de Nederlandse Fruittelers Organi satie en vereniging van oud leerlingen van tuinbouwwintercursussen te Kapelle. Ir. J. D. Gerritsen, rijkstuinbouwconsu- lent te Geldermalsen zal op deze bij eenkomst spreken over „Past de Ne derlandse fruitteelt zich voldoende aan", terwijl ir. N. A. Tonckens van de Coö peratieve Centrale Raiffeisenbank te Utrecht een inleiding zal houden over „Financieringsmogelijkheden voor het te moderniseren bedrijf". Na afloop zal er onder leiding van de adjunct-rijks- tuinbouwconsulent voor Zeeland en West Noord-Brabant, ir. L. Vellekoop een fo rumgesprek plaatsvinden. G. E. M. Kiemeneij 24 J. L. Pouwer 24 J. en L. J. Minderhoud 31 j. J. A. Fondse 19 j. en E. van de Sluis 20 j. Getrouwd: J. de Potter 27 j. en M. Drie gen 22 j. D. C. Klap 44 j. en A. van Rik- xoort 37 j. A. L. de Graag 27 J. en J. Koo- man 27 j. I. M. Kooiman 27 J. en C. M. de Wolff 21 J. Onder de films, die deze week vertoond worden is een oude bekende: „Het ge schonden geweten", beter bekend mis schien onder de Engelse titel „The power and the glory" naar Graham Greeenes gelijknamige roman. In deze film, te zien in Electro (Middel burg) vanavond, speelt Laurence Olivier een van zijn fraaiste rollen, namelijk die van de achtervolgde priester, die afgeweken van het smalle rechte pad ten slotte boete doet door zichzelf te of feren, als een stervende zijn hulp no dig heeft. Zich welbewust, dat hij zijn ondergang tegemoet gaat, geeft de priester deze hulp. Nederlaag en over winning vallen hier samen, krijgen de zelfde betekenis, zoals bijna altijd bij Greene. Wanneer men de rolprent nog niet kent, mag men zich deze gelegen heid niet laten ontgaan. Goede films zijn helaas zeldzaam genoeg. Voorts vertoont Electro (Middelburg) een bekende, exo tische actiefilm met Joan Fontaine en Jack Palance in de hoofdrollen, name lijk „Avontuur in Tanger". Vorige week besproken en nog steeds op het programma: „Om 4 uur breekt de hel los", een uitstekende rolprent van Mervyn LeRoy. In Grand (Goes). Voorts een rolprent, waarvan de inhoud doet denken aan de befaamde roman netjes over spionage-avonturen in Azia tische landen, in dit geval met als plaats van handeling een plantage ergens in de tropen. De titel „Jungle-gangsters" zegt feitelijk al voldoende van hetgeen in de ze film wordt gepresteerd. John Ierland speelt de hoofdrol. De film, die Alhambra (Vlissingen) pre senteert zoekt het dichter bij huis, na melijk in Parijs, een stad die door de filmindustrie al zo vaak van een minder mooie kant is belicht. Hier hebben we weer zo'n geval, dat de lichtstad wordt afgeschilderd als een poel des ver- derfs onder een titel, die minstens een wetenschappelijke documentaire sugge reert. „De prostitutie" is echter allesbe halve dat. flIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllUlllllllllllllllllllllllUllllllllllllllllllllUlllllllllllllllllllllllUllllllllllllllllllllllllülllllJ NA DE VELE VERHALEN over de film „Klopjacht in Hol- land" eindelijk het belangrijkste nieuws over de jeugdvoor- 1 stellingen, die de Provinciale Zeeuwse Courant in de kerstva- kantie verzorgt. Nu is bekend waar en wanneer de bonnen 1 kunnen worden üigewisseld tegen een toegangskaartje en g wanneer de filmvoorstellingen worden gegeven. Opgelet dus! 1 Hier volgt het nieuws, waar jullie al zo lang op hebt zitten g Om met de VOORSTELLINGEN te beginnen: hiervoor heeft de P.Z.C. het volgende programma opgesteld: GOES: in het Grand-theater op maandag 23 en dinsdag 24 december. VLISSINGEN: in het Alhambra-theater op vrijdag 27, za terdag 28 en maandag 30 december. MIDDELBURG: in het City-theater op dinsdag 31 december en donderdag 2 januari. De uitreiking van de bonnen in de Middelburgse, Vlissingse en Goese winkels verloopt goed. Vele kopers in deze steden zullen al wel vol doende bonnen hebben verzameld om voor hun kinderen toegangsbe wijzen te verkrijgen. Tijd en plaats voor de inwisseling van de bonnen zijn reeds vastgesteld. Voor diegenen, die nog niet genoeg bonnen hebben gespaard, wordt het nu kort dag: morgen, vijf december, wordt de uitreiking gestaakt. Tot en met vijf december kan men echter nog terecht in alle winkels, die een raambiljet hebben, voor het verkrijgen van de bonnen, die bij iedere aankoop van minstens 1.worden verstrekt. Voor TWINTIG GULDEN aan bonnen krijgt men een toegangskaartje voor één van de voorstellingen. Voor de INWISSELING van de BONNEN zijn de vol gende data vastgesteld: VLISSINGEN: op vrijdagmiddag 6 december van twee uur tot half zes in de zaal van de Algemene Ne derlandse Metaalbedrijfsbond, Dr. Staver- manstraat (naast r.-k. kerk). SOUBURG EN HAVENDORP: op vrijdag 6 december van 's morgens half twaalf tot 's middags half één in het Zwaan tje aan de Vlissingsestraat te Souburg. GOES: op zaterdagmidag 7 december in de Prins van Oranje, van 's middags twee tot vijf uur. MIDDELBURG: op vrijdag 6 december van twee uur tot half zes in het City-theater aan de Lange Delft. VEILING GOES. 3 december. Op monster: Conference 1 65 mm en op 58, 60-65 5354, 55-60 4143. Br. Alex Lucas 1 75 mm en op 71, 70-75 7172, 65-70 67. Gewone veiling: Goudrenet 1 90-95 40—44, 85-90 3848, 80-85 39—52. 75-80 36—55, 70-75 3342, 65-70 32, 2 85-90 36—37, 80-85 36 39, 75-30 33—35, 70-75 30—34, 65-70 28—31, 2D 2122, grof 2830, fijn 2021. Cox Orange Pippin Extra 80-85 8588, 75-80 8688, 70-75 81—85, 65-70 71—73, 60-65 5456, 55-60 38, 1 80-85 7887, 75-80 81—83, 70-75 68—81, 65-70 63—70, 60-65 43—54, 2D 14—17, grof 45—57, fijn 1427. Golden Delicious 1 85-90 5563, 80-85 5466. 75-80 57—67, 70-75 56—63, 65-70 51—53, 60-65 3440, 2 85-90 48, 80-85 41—48, 75-80 33—51, 70-75 3046. 65-70 2741. 60-65 22—32, 2D 18—25, grof 17—47. fijn 17—26. Jonathan 1 80-85 29, 75-80 2632, 70-75 30 34. 65-70 31.50—32.60. 60-65 23.20—26, 2 80-35 24. 75-80 20—28. 70-75 21.60—27. 65-70 22—25, 60-65 22.30—23.50. grot 19,50—21.40, fijn 14,20— 14,40. Lombarts Calville 2 80-85 2629. 75-80 26—30. 70-75 22—32. 65-70 17—26. 60-65 17—19, 2D 16, grof 17. fijn 17. Zoete Ermgaard 1 55-60 3742, 2D 2324 Diverse appels kroet 14,20. Saint Remy 2 85-95 35, 75-85 3437, 65-75 35 37, D 31. grof 32. fijn 31. Comtesse de Paris 2 70-75 31, 65-70 28. 60-65 13—27. 55-60 12, 2D 10, grof 1112, fijn 79. Gieser Wildeman grof 36, fijn 19. Legipont 2D 26, grof 45. fijn 22 Doyenne de Cornice 1 85-90 1 04112. 80-85 115—117, 75-80 120. 70-75 121. 65-70 117. D 60-65 95—96. 2 80-85 109—111, 75-80 118. 70-75 119— 120, 65-70 114, grof 81—94, fijn 63—81. Golden Delicious aanvoeren met 18 kg netto per kist. Totale aanvoer hard fruit 19.300 kisten. VEILING MIDDELBURG. 3 december. Fruit: Comtesse de Paris 65-70 21—22, 60-65 17, 55-60 12—21, 50-55 8, 2D 6—7, 3 grof 1317, 3 fijn 1013. Gieser Wildeman 60-70 57—59, 55-60 4447, 50-op 35. 2D 21—28. Golden Delicious 70-75 58, 65-70 44, 60-65 20 39, 2D 19, 3 grof 1727, 3 fijn 621. Jonathan 75-80 23, 70-75 26—28, 65-70 25—28, 2D 13—18. Goudrenet 75-85 27, 65-75 28, 3 grof 2830, 3 Hjn 23—24. Groenten: Bloemkool 4 per kist 8788, 6 per kist 6483, 8 per kist 345'9, 10 per kist 26 33. Spinazie 23. Sav. kool Al 2931, A2 25 27. Prei 1631. Glassla 818. Rode kool 7 17. Kroten 210. Spruiten schoon 2574. Witte kool 2027. Breekpeen 315. Radijs 19. Glasveldsla 125171. Andijvie A2 2731, B2 18—22. Boerenkool 2023. Uien 1416. Witlof 4661. Spruiten 1679. Wijnpeen 10 13. BEURSBERICHT MARKT GOES. 3 december. Granen en peuvruchten. Tarwe, basis 17%, boerenschoon af boerderij 20 33.50 per 100 kg. Schotvrije partijen tarwe liggen iets hoger in prijs. Voor gerst was er van telerszijde geen aanbod. Derhalve geen notering. Groene erwten, boerenschoon af boerderij 3550 per 100 kg. Schokkers, boe renschoon af boerderij 4067.50 per 100 kg. Bruine bonen, boerenschoon af boerderij 80 120 per 100 kg. Voor erwten, schokkers en bruine bonen van uitgezochte kwaliteit was de notering iets hoger. Aardappelen. Bintje, 35 mm opw. binnen landse sortering 1011.75 per 100 »kg. Leve ring aan de sorteerinrichting. Sorteerkosten voor rekening koper. Naar Bintje voor ex port bestaat geen vraag. Voederaardappelen noteerden 2.504.50 per 100 kg. Uien. Onafgestaart aan de sorteerinrichting geleverd 1011 cent per kg. Hooi en stro. Lucernehooi 135145 per 1000 kg. Weidehooi (prima kwaliteit) 135145 per 1000 kg. Veldbeemd 8593 per 1000 kg. En gels raai 7580 per 1000 kg. Voor tweede soort hooi bestaat geen belangstelling. Tarwestro 8595 per 1000 kg. Gerstestro 85 95 per 1000 kg. Erwtestro (kl. groen) 100 110 per 1000 kg. Voor hooi en stro van extra kwaliteit worden iets hogere prijzen be taald. Vlas. Ongerepeld 2030 cent per kg. Gere peld 2537 cent per kg. Eieren. De eierprijs bedraagt 1,70 per kg. VEILING SINT-ANN ALAND Uien middel 14,8615,02; Bonken 18,50; Drie lingen 15,00—15,80; Picklers 20,99. Aanvoer 107 ton. Eigenheimers 14,81; Bintjes, bonken 16,00; Furore 14_77. Aanvoer 6 ton. VEEMARKT ROTTERDAM Totale aanvoer 2718. Weekaanvoer 4401. Vet te koeien en ossen 350. Gebruiksvee 619. Vet te kalveren 225. Graskalveren 229. Nuchtere varkens 981. Lopers 51. Paarden 52. Veulens 3. Schapen of lammeren 169. Bokken of gei ten 37. Prijzen (resp voor le, 2e en 3e kwaliteit) (in ets. per kg.) Vette koeien 330—370 290—330 260—290 Vette kalveren 400420 380400 360380 Slachtpaarden 290 250 230 Prqzen (resp. voor le, 2e en 3e kwaliteit) (in guldens per stuk) Graskalveren 480 350 280 Nuchtere kalveren 200 190 160 Lopers 145 120 100 Schapen 140 120 100 Lammeren 145 120 100 Kalf- en melkkoeien 1300 1150 950 Vare koeien 900 750 650 Vaarzen 975 775 675 Pinken 675 500 450 Vette koeien aanvoer iets groter, handel le vendiger, prijzen als gisteren. Vette kalveren aanvoer als vorige week, handel vlot, prijzen iets stijver, prima's boven notering. Graskal veren aanvoer als vorige week, handel kalm, prijzen stabiel. Nuchtere kalveren aanvoer ruimer, handel iets stroever, prijzen constant. Lopers en biggen aanvoer matig, handel lui, prijzen als vorige week. Slachtpaarden aan voer gewoon, handel iets levendiger, prijzen wat stijver. Schapen en lammeren aanvoer iets minder, handel zeer kalm, prijzen niet hoger. Kalf- en melkkoeien aanvoer als vori ge week, handel redelijk, prijzen ruim prijs houdend. Vare koeien aanvoer matig, handel goed, prijzen vast. Vaarzen en pinken aan voer gewoon, handel tamelijk, prijzen verder prijshoudend. VEILING KRABBENDIJKE. 3 december. Golden Delicious 1 80-85 5051, 75-80 45—58, 70-75 43—59, 65-70 42—50, 60-65 34—39, 2 80-85 47, 75-80 48—50, 70-75 46—49, 65-70 39—43, 60-65 32—33, 2D 15—25, 2D 15— 25, 3 grof 3340, 3 fijn 1522, kroet 1624. Cox Orange Pippin 1 65-70 62, 60-65 48, 55-60 33, 2 80-85 77. 75-80 82. 70-75 78, 65-70 68, 60-65 48, 2D 13, 3 grof 3856, 3 fijn 26, kroet 2125, stek 9. Crimson Cox 2 80-85 67, 75-80 66, 70-75 65, 65-70 57, 60-65 44, 55-60 34, 3 grof 40, kroet 24. Winston 2 75-80 47, 70-75 46, 65-70 38, 60-65 22, 2D 11, 3 grof 28. Jonathan 1 70-75 32. 65-70 31, 60-65 24, 2 75-80 22—28, 70-75 23—32. 65-70 22—29, 60-65 16—24, 2D 12—15, 3 grof 16—18, 3 fijn 14, kroet 12—13. Pr. v. England 3 grof 14, 3 fijn 13, kroet 12. Rode Goudrenet 2 90-95 41, 85-90 38, 80-85 36, 3 grof 33. Goudrenet 3 grof 3032, 3 fijn 1218, kroet 13. Per^n: Comt. de Paris 2 70-75 19—27, 65-70 22—26, 60-65 19—22, 55-60 15— 19. 2D 6. 3 grof 13—16, 3 fijn 8, kroet 6. Le gipont 1 65-70 68, 60-65 64. 55-60 56, 2D 45^—57, 3 fijn 1936, kroet 6. Conference 3 grof 43, 3 fijn 34, kroet 1217. Br. A. Lucas 3 grof 24, kroet 8—11. In afwijking van vorige jaren worden de toegangskaarten in Middel burg nu niet uitgereikt in Mercurius maar in het City-theater. Voor 20 aan P.Z.C.-bonnen plus eon dubbeltje, dat is be stemd voor een Zeeuws liefdadig doel, ontvangt men één toe gangskaartje voor één van de P.Z.C.-jengdvoorstelIingen. Nagekomen advertenties Heden nam God tot Zich mijn innig gelief de vrouw en onze lieve, zorgzame, moeder ADRIANA CORNELIA SLIGGERS-DEIJ, op de leeftijd van 38 jaar. B. C. Sliggers Bert Co Haarlem, 2 dec. 1963. Laurens Reaellaan 38 1 De teraardebestelling zal plaatshebben don derdag 5 december a.s., om 14 uur, op de alge mene begraafplaats aan de Bergweg te Bloemendaal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 5