ERNSTIGE FINANCIËLE CRISIS BIJ DEFENSIE Plannen van Visser waren „wensdromen" Lee Harvey Oswald had geen enkele helper Chef Generale Staf vraagt ontslag na geschil met minister „Luchtspoor" Grevelingendam experimenteert NOG GEEN KRACHTPROEF IN BRUSSEL Thiilen Vandaag... MINISTER DE JONG VRAAGT KAMER HAEF JAAR DE TIJD OM MOEILJKHEDEN OP TE LOSSEN V.S. zullen een nieuwe Syncom lanceren Conclusie van F.B.I. Ook Ruby was niet bij een comblot betrokken Lt.-gencraal Van den Wall Bake oneens met beleid Polio in Enchede Generaal Braun vroeg ook ontslag WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Zeeland beregoed voor Beervogels Visser zondebok Verdichtingen Organisatie Staf van Kennedy blijft onder Johnson dienen Persconferentie Standpunt „AANGEKLEDE" GONDELS GLIJDEN HEEN EN WEER „Piloten" komen in opleiding... Lange dagen... 206e jaargang - no. 285 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Directle; F. van de Velde, F. B. den Boer en W. de Pagter. Hoofdredactie: W. Leertouwer en G. A. de Kok Abonnementsprijs 67 cent per week, ƒ8,70 per kw.franco per post '8,95ip. kw. Losse emmers15 ct. Btei' Walstraat 58-60. tel. 2355 (b.g.g. red. 3508, adv. 3647/3643); Middelburg: Markt 51, tel. 3841 (b.g.g red 2078/3169. adv. 2375); Goes: Gr. Markt 2, tel. 6140 (b.g.g. red. 7853. adv 5213); Oostburg. tel2395 T.erneu:~S,^0o' pz C Middelburg' 2911, Zierikzee: red. tel. 2425, adm. tel. 2094. Adv.pr. 30 ct. p. mm. Min. p. adv. ƒ4,50. Ingez. med. 3 x tarief. Kleine adv. (max. 8 regels) 30 ct. p. regel (min. ƒ1.50). Brieven bur. van dit blad 25 ct. meer. Giro 359300 P.Z.C., Midde 0 Woensdag 4 dec. 1963 Pagina 7 (Van onze Haagse redactie). De minister van defensie De Jong heeft gisteren de Tweede Kamer medegedeeld, dat hij een nieuw plan moet maken voor de opzet van de defensie. In zijn memorie van antwoord heeft minister De Jong de onder verantwoordelijkheid van zijn voorganger aan het Centraal Plan Bureau overgelegde plannen voor de jaren 1963- 1967 bestempeld als een „wensdroom". De huidige bewindsman verklaart zich genoodzaakt te zien nieuwe plannen te maken, die de exploitatiekosten van de strijdkrachten in sterke mate zullen drukken. Met de herziening van die plannen is hij echter pas be gonnen. De minister vraagt de Kamer zes maanden tijd om met afgeronde nieuwe plannen ter tafel te mogen komen. In Washington heeft de Amerikaan- se president Lyndon B. Johnson de J Fermirprijs voor atoomonderzoek J uitgereikt aan de beroemde atoom- geleerde Robert Oppenheimer, de J vader van de atoombom. Foto: een J beeld van de plechtigheid, Oppen- heinier kreeg een oorkonde met een j citaat uit een rede van Kennedy 5 en een bedrag van vijftigduizend X dollar. Op dezelfde dag waarop deze me dedelingen aan de Tweede Kamer werden gedaan, heeft de chef van de generale staf, tevens bevelheb ber der landstrijdkrachten, luite nant-generaal A. V. van den Wall Bake zijn ontslag aangeboden. In zijn memorie van antwoord stelt mi nister De Jong onomwonden, dat hij zich voor ernstige financiële problemen ge steld ziet. Als gevolg van de enorme investeringen in o.m. A.M.X.-materiaal, Starfighters en geleide projectielen zul len de uitgaven in 1964 en 1965 zo hoog oplopen, dat „belangrijke besnoeiingen" dringend noodzakelijk zijn. De minister spreekt van een „zorgelijke" situatie en overweegt op korte termijn het mes te zetten in de exploitatiesector. Voorlopig is de situatie zodanig, dat in enkele sectoren geen nieuwe investerin gen meer kunnen worden gedaan, terwijl ook de gelden voor 1965 voor een aan zienlijk deel moeten worden aangewend voor de betaling van reeds thans ge sloten contracten. De bezuinigingen die de minister zich voorstelt betreffen voornamelijk de personeelssterkte. Over eventuele maatregelen vindt reeds over leg plaats met de minister van finan ciën. gen voor in de investeringssector vóór 1 januari 1964 aangegaane verplichtin gen (miljoenen gulden): Koninklijke Marine 110 Koninklijke Landmacht 228 Koninklijke Luchtmacht 269 Totaal 607 miljoen Als voornaamste oorzaak van de hui dige crisis beschouwt minister De Jong de belangrijke verplichtingen, die door zijn voorganger minister Visser zijn aangegaan. „Het aan gaan van deze verplichtingen is ech ter niet gepaard gegaan met gelijk tijdige besnoeiingen in de stijgende exploitatiesector", aldus de heer De Jong. Dit verzuim wijt hij aan zijn voorganger, die bij het afsluiten der contracten anticipeerde op een aan zienlijke verhoging van het uitga venplafond na de kabinetswisseling. Dit is niet gebeurd. Minister De Jong herinnert er aan, dat een dergelijke te hoog gespannen ver wachting ook tot uitdrukking komt in een rapport van het Centraal Plan Bu reau, dat bij de kabinetsformatie zo'n belangrijke rol heeft gespeeld. Daarin staat: „Van militaire zijde wordt een verhoging van de defensie-uitgaven naar voren gebracht. Voorlopig is hier een bedrag van 650 miljoen 'per jaar aan genomen". Bij een onderzoek is het minister De Jong gebleken, dat dit cij fer inderdaad van zijn ministerie afkom stig is. Maar hij zegt thans met nadruk, dat hij in het licht van de totale finan- cieel-economische situatie een dergelijk bedrag, oplopend tot 650 miljoen in '67, als een pure „wensdroom" beschouwt. Uit de miljoenennota is reeds bekend, dat bij de kabinetsformatie andere prio riteiten naar voren kwamen en er daar om voor de defensie slechts een geringe verhoging beschikbaar werd gesteld. Ook thans is een verhoging van dit pla fond niet te verwachten De stijging voor de volgende jaren maakt onder werp van bespreking uit, aldus de mi nister. In het volgende overzicht geeft de mi nister de laatst beschikbare prognose betreffende in 1964 vervallende betalin- Het is de vraag, aldus de minister, of de voor deze uitgaven benodigde kasgelden binnen het plafond voor 1964 volledig gedekt kunnen worden. Hoewel hij de situatie „bijzonder be zwaarlijk" acht en op korte termijn géén oplossing ziet, wenst minister De Jong in ieder geval de plannen voor de modernisering van de para te troepen van de landmacht binnen de komende twee jaren af te ronden. „Deze afronding zal zodanig zijn dat deze eenheden een volledig rende ment kunnen afwerpen. Hiertoe en voorts voor de uitvoering van de ver dere plannen zullen belangrijke be perkingen in de exploitatiesector moeten worden aanvaard". In de memorie van antwoord wordt ook een uiteenzetting gegeven van de nieu (Zie slot pag. 3 kol. 5) Het Amerikaanse bureau voor ruimtevaart heeft het voornemen bekendgemaakt om volgend jaar april, mei of juni een nieuwe ver bindingssatelliet te lanceren, de Syncom-3. Het is de bedoeling dat deze satelliet ten opzichte van de aarde op dezelfde plaats blijft, 35.50 km boven de Stille Oceaan, zodat voortdurend draadloos ver keer mogelijk is tussen Noord- Amerika en grote delen van Azië. In een rapport van de Amerikaanse Tederale recherche (F.B.I.) wordt ge concludeerd dat Lee Harvey Oswald als eenling de moord op president Kennedy heeft gepleegd, zo is giste ren door regeringswoordvoerders in Washington meegedeeld. Volgens het rapport werd de president door twee kogels getroffen, waarvan een dodelijk is geweest. Het rapport zal naar wordt verwacht worden overhandigd aan de minister van justitie Robert F. Kennedy. Tegen het eind van de week zal het naar het Witte Huis worden gezonden waar het zal wor den bestudeerd door een uit zeven leden bestaande commissie, die door president Johnson is benoemd. De commissie staat onder leiding van de opperste rechter in de Verenigde Staten Earl Warren. Zegslieden verklaarden dat zowel Os wald als Ruby, die eerstgenoemde neerschoot, zelfstandig te werk zijn gegaan en geen deel uitmaakten van een samenzwering. Volgens de F.B.I. heeft Oswald geen hulp gehad bij het inrichten van zijn hin derlaag op de zesde verdieping van een magazijn voor schoolboeken. Hij zou al leen zijn geweest toen hij vanuit het raam een geweer op de presidentiële stoet richtte en drie schoten afvuurde op de wagen van de president. Het eer ste en derde schot raakten de president, terwijl de gouverneur van Texas, John Connally door het tweede schot werd getroffen. Uit een onderzoek is gebleken dat alle drie de schoten afkomstig waren van het geweer dat in het gebouw werd ge vonden. Op de oostkop van de Grevelingen dam hangen op het ogenblik 4 mo tor gondels aan de monorailvan de kabelbaan. Momenteel wordt weer hardop over de sluiting ge sproken, nadat drie maanden lang een domper op het werk heeft ge legen. (Foto P.Z.C.) (Van onze Haagse redactie). Na een langdurige bespreking met de minister van defensie en de staatssecretaris voor de land macht, heeft de chef van de gene rale staf, tevens bevelhebber van de landstrijdkrachten lt.-generaal A. V. van den Wall Bake, besloten ontslag te vragen uit beide func ties. In een communiqué dat mi nister De Jong gistermiddag heeft laten oubliceren is meegedeeld, dat generaal Van den Wall Bake als gevolg van het benoemingsbeleid van de minister de aan zijn functie van bevelhebber landstrijdkrach ten verbonden verantwoordelijk heden niet langer kan dragen. Minister De Jong heeft voorts in zijn communiqué medegedeeld, dat hij de koningin zal adviseren gunstig op het verzoek te adviseren. Het is voor het eerst na de oorlog, dat een chef van de generale staf wegens een conflict met de minister van defen sie zijn ontslag uit zijn functie verzoekt. Voor het laatst is zoiets gebeurd tijdens de mobilisatie van 1939-1940 toen ge neraal Reinders wegens een conflict met de minister van defensie, Dyxhoorn, af trad. Wel is eveneens wegens een con flict tussen regering en chef generale staf in 1951 ontslag verleend aan dl C.G.S., generaal mr. H. J. Krtils, echter niet op diens initiatief, maar op initia tief van de regering. In politieke kringen wordt dan ook ver wacht dat deze opzienbarende ontslag aanvrage vlak voor het debat over de defensiebegroting, dat volgende week in de Tweede Kamer aan de orde komt, voor minister De Jong zeer moeilijke ogenblikken met zich mee zal brengen. Hoewel lt.-generaal Van den Wall Bake vorig jaar op de vingers werd getikt wegens een pleitverbod dat hij een offi- De ministeraad van de Europese Eco nomische Gemeenschap heeft gisteren in Brussel de krachtproef over de tarief onderhandelingen met de Verenigde Staten voorlopig uitgesteld tot 18 de cember. Na een bijeenkomst, waarop duidelijk de tegenstellingen tussen Frankrijk en zijn partnerlanden in de E.E.G. tot uiting kwamen, is gisteravond de Europese commissie opgedragen een ontwerp- mandaat op te stellen, op basis waarvan de gemeenschap in Genève in de Kenne- dyronde voor internationale tariefverla gingen gaat onderhandelen. Frankrijk? partners, van wie gisteren vooral de Duitse bondsrepubliek en Ne derland de woordvoerders waren, verlan gen dat deze onderhandelingen over het I verlagen van de douanetarieven in we-I reldverband het „open karakter" van de E E.G. zullen demonstreren. Het goed keuren van een machtiging tot onder- hanaelen, die dit mogelijk moet maken, is een voorwaarde voor de aanvaarding van een drietal marktorganisaties, die door Frankrijk worden geëist ter afron ding van het gemeenschappelijke land bouwbeleid. In Enschede is bij een meisje van zeven jaar kinderverlamming geconstateerd. Er zijn verlammingen opgetreden. Het meisje was niet tegen polio ingeënt. Op last van de gemeentelijke geneeskun dige en gezondheidsdienst is zij in een barak van Ziekenzorg opgenomen. In verband met dit g-eval gaat de gemeen telijke geneeskundige en gezondheids dienst binnenkort de gelegenheid open stellen tot inenting tegen polio. De woordvoerder en secretaris voor perszaken van het Witte Huis, Pierre Salinger, heeft verklaard dat Kennedy's gehele staf van speciale raadgevers heeft besloten zijn werk voor onbepaal de tijd onder president Johnson voort te zetten. Onder hen bevindt zich Salin ger zelf. De staf heeft vanaf Kennedy's verkie zingsoverwinning, in 1960, voor de over leden president gewerkt. (Van onze Haagse redactie) Uit goed ingelichte bron vernamen wij gisteravond, dat ook de plaatsvervan gend kwartiermeester-generaal, gene- raal-majoor Braun ontslag uit de dienst heeft gevraagd omdat hij het niet eens is met het reorganisatie- en benoemings beleid van minister De Jong en staats secretaris Haex. Met de mogelijkheid dat ook de tech nische leider van de dienst van de K.M.G., generaal-majoor Adank ontslag zal verzoeken wordt ernstig rekening gehouden. Van de zijde van het depar tement ontkende men ons gisteravond echter met zekere heftigheid, dat de ont slagaanvrage van generaal Braun iets te maken zou hebben met het verzoek om ontslag van lt.-generaal Van den Wall BakeT Als reden werd echter aan gevoerd, dat generaal Braun, de com merciële leider van de dienst van de kwartiermeester-generaal materieel- kwesties), zich gepasseerd zou hebben gevoeld door de benoeming van de Ne derlandse territoriale bevelhebber lt.- generaal Agasi tot kwartiermeester-ge neraal, als opvolger van lt.-generaal Van den Berge, die eerder deze maand ontslag nam, om een functie bij Phi lips te aanvaarden. Dit is de chef van de generale staf, be velhebber der landstrijdkrachten, luite nant-generaal A. V. van den Wall Bake, die verzocht heeft van zijn functies te worden ontheven. cier had opgelegd, genoot hij in Kamer kringen eer. zeer groot vertrouwen. Anderhalf uur nadat zijn departe ment het bericht over de ontslag aanvrage van de chef van de gene rale staf had bekendgemaakt, heb ben minister De Jong en staatssecre taris J. C. E. Haex tijdens een pers conferentie een toelichting op de ge beurtenissen gegeven. Beide bewindslieden zeiden het besluit tot aftreden van de C.G.S. die zij een uitzonderlijk bekwaam functionaris noemden, uitermate te betreuren. Minister De Jong zei dat eigenlijk niet van een conflict, maar van een verschil van inzicht moet worden gesproken. Dit verschil van inzicht aldus minister De Jong werd veroorzaakt door het feit, dat de nieuwe departementale leiding met zich mee moest brengen, dat een aantal bevoegdheden op personeels- en materieelgebied aan de bevoegd heid van de C.G.S.-B.L.S. moest wor den onttrokken. Daarover nader gevraagd zei de minis ter, dat de met de titel opper-officier personeel nieuw opgetreden departe- ments-functionaris in het vervolg de voordracht zal doen tot benoeming van de commandanten van onderdelen, waar over de C.G.S. in zijn functie van bevel hebber landstrijdkrachten het bevel zal voeren. Hetzelfde geldt in overeenkom stige gevallen voor de materieel-inde- ling bij die onderdelen waarvoor niet meer de B.L.S. maar de kwartiermees ter-generaal de beslissende aanbevelin gen aan minister en staatssecretaris zal doen. De inentingskwestie Tholen houdt de gemoederen bezig. Een moeilijke aangelegenheid: er is hier sprake van een instelling bij een deel der bevolking, waarop anderen weinig of geen vat hebben. Deze groep, die beginselvast de preventieve inenting afwijst, is op het stuk van geloofszaken en daarom gaat het hier niet of slechts ten dele toegankelijk voor de argumentatie van anderen. In wat anderen zeggen is im mers de Waarheid niet vervat, maar wordt integendeel gepoogd voorbij te zien aan de „diepe verlorenheid in mis daad en zonde" van de mens. Daarom gaapt er een grote kloof tussen de „rek- kelijken" en de „preciezen", om een be kend beeld uit de vaderlandse geschiede nis te gebruiken. De rekkelijken en daarmee bedoelen we nu maar allen, die anders denken dan de hier aan de orde zijnde groep kunnen praten wat ze willen, hun betogen hebben voor hun opponenten weinig of geen waarde. Daardoor is de dialoog uiterst moei lijk, zo niet onmogelijk. Uit deze situatie laat zich ook de star heid of zo men liever wil: de on veranderlijkheid van deze groep ver klaren. Er moge zich op het kerkelijk erf in Nederland veel wijzigen en dat gebeurt ook niet alzo bij deze uiterst orthodox-dogmatische groeperin gen. Weliswaar zijn ook hier kerkscheu ringen voorgekomen, maar daarbij gaat het om geschilpunten, die voor de buitenstaan der moeilijk zijn te begrijpen. In levens stijl en leer maken echter de leden van deze (meestal kleine) kerkgemeenschap pen en richtingsgroeperingen naar bui ten een vrij homogene indruk. De ver anderingen, die elders optreden men denke aan de Hervormde Kerk, aan de Gereformeerde Kerken, de verhouding tot de wereldraad en tot Rome zijn voor deze constant-denkende en -optre dende groep zonder meer een gruwel, zijn zelfs zonde. Deze achtergrond van in zichzelf- gekeerde gemeenschappen met stren ge opvattingen inzake leer en leven moet men niet uit het oog verliezen bij het in ogenschouw nemen van de Thoolse kwestie. In de snel-veranderende sa menleving van tegenwoordig doen zich conflictmogelijkheden (intern of met de maatschappij) uiteraard eerder voor dan vroeger. Deze inentingsaangelegenheid is er met name een voorbeeld van. Plot seling staan nu de schijnwerpers van de moderne publiciteit gericht op een gemeenschap, die gewoonlijk allerminst opvalt, plotseling ook worden harde woorden gesproken aan het adres van de leden dezer gemeenschap. Vaak zon der begrip, vaak ook ongenuanceerd. Om misverstanden te voorkomen: wij keuren de houding van de ouders, die weigeren hun kinderen te laten inenten, zonder voorbehoud af. Maar het is ons te eenvoudig deze zaak af te doen met een achteloos schouderophalen en met opmerkingen als „bekrompen overtui ging" en andere misprijzende woorden. Diegenen, die besloten niet tot inenting over te gaan, staan in vele gevallen voor een niet gering gewetensconflict, waarvan de buitenstaander geen begrip heeft, waaraan hij evenmin deel heeft. Op zijn minst kan men trachten voor een dergelijk conflict enig begrip op te bren gen. Zonder ons nu in theologische discus sies te willen mengen (en min of meer in tegenspraak tot hetgeen wij hierboven schreven over het gesprek tus sen „rekkelijken" en „preciesen") zou den wij toch over de hoofden van de ouders heen een ernstig beroep willen doen op diegenen, die bekleed zijn met geestelijk gezag over hen, die tot dusver weigerden hun kinderen te laten inenten. Wij willen geen tittel of jota afdoen van hun geloof inzake Gods Almacht (zoals zondag 10 van de Heidelbergse Catechis mus hun leert), maar wel vragen of zij óók hun persoonlijke verantwoordelijk heid jegens de naaste willen erkennen. Oók dat is een christelijke plicht, het tweede gebod zelfs, aan het eerste gelijk. Die persoonlijke verantwoordelijkheid dwingt soms om het concreet te stel len tot de keuze tussen een gezond, gaaf of een zwaar gehandicapt kind. Bij dit alles is ten slotte ook nog de overheid in het geding: de openba re gezondheidszorg. In Nederland be staat een ruime opvatting met betrek king tot de vaccinatie: men is hier niet voor dwang. Maar als nu zou blijken dat deze vrijheid gevaren voor een samen leving met zich meebrengt, dan is de tijd gekomen zich te bezinnen op de vraag in hoeverre aan deze vrijheid in bepaalde gevallen bij de wet omschreven beperkingen moeten worden opgelegd. Generaal Van den Wall Bake, die op het standpunt staat, dat dit kan bete kenen, dat de bevelhebber landstrijd krachten dan eenheden in het veld zal moeten brengen, die hij noch wat hun leiding betreft, noch wat hun uitrus ting betreft voor hun taak berekend acht, heeft gemeend, dat hij onder die omstandigheden de verantwoordelijk heid niet meer kan aanvaarden. is het 400 jaar geleden, dat I het Concilie van Trente werd ge- j sloten. HET BEGINT nu dan toch ein delijk op een „luchtspoorbe- drijf" te lijken, daar op de zo genaamde Oostkop van het Del tawerk de Grevelingendam, Er hangen op het ogenblik vier autobusachtige, rode gondels aan de monorail van de kabel baan, de vijfde krijgt binnen kort zijn wielstellen op het dak en de zesde is van Frankrijk on derweg naar Bruinisse. Boven dien zien de mannen van de Del tadienst en de aannemerscombi natie Dijkbouw weer wat meer perspectief in de sluitperiode van het ruim 1200 meter brede stroomgat, nu bekend is dat de nieuw armdikke kabel, de vervanger van het „draadje" tussen Duiveland en Flakkee, dat in augustus plotseling knap te, in januari op het werk zal arriveren. Er is een andere spanmethode uitgedacht 0111 de kabels zo strak te trekken, dat de gondels erover kunnen rij den. Kortom, een nieuwe perio de van volop actie, van specta culaire stukjes waterbouw staat weer voor de deur. Daaraan vooraf gaat een tijdje va: monteren, experimenteren en instru eren. En in dit geval ook nog van rangeren. Wie in deze eerste dagen van een nieuwe winter een kijkje gaat nemen op de kille kop van de dam kan zich een indruk vormen, hoe 't zal worden. Een tiental meters boven zijn hoofd ziet hij de vier rode gondels hangen. Twee ervan zijn al „voor gebruik gereed. Plotseling slaat soms de gondelier de 310 ton pk zware motor in de „zweefkist" aan. Even later ziet men dan het rode monster met op de zijwanden de bordjes „Neyrpic - Grenoble" over de railbaan schuiven. Onder zijn buik schuift het stalen net eigen ge wicht: twee ton! voor de lading stortsteen, die in het water van het sluitgat gestrooid moet worden, mee. Het is alsof er een bommenwerpen „overkomt". Zo worden er proefvluchtjes ge maakt. Over het gemeniede stuk vas te baan boven het ruime werkterrein met de duizenden tonnen voorraad steen. Om een beetje „in te spelen" hebben de eerste gondelier en zijn staf op de grond al een vrachtje in het net geladen, opgehesen en daar na leeggekapt. Maar dat is natuurlijk „kinderwerk" bij de behendigheid, die straks van de „piloot" wordt ver wacht, als hij wiegend schuivend aan de 90 mm dikke kabel boven de „watermuil" in de Grevelingendam hangt. Want dan heeft hij te maken met „springneigingen" van de gon del, zodra een deel van de lading in de diepte tuimelt.... Maar voor men in dat stadium van het experiment komt, moet er toch nog heel wat gebeuren. Moeten op nieuw de twee kabels van wal naar wal, tussen de portalen van de drie stakerige torens door op de zoge naamde werkspanning van 300 ton zijn gebracht. En wanneer het zover is, verwacht de Deltadienst ook alle twaalf gondels uit Frankrijk „bin nen" te hebben. Thans komen ze met een tempo van twee stuks per maand van de fabriek. Er zullen veertig „gondeliers" nodig zijn wanneer de sluitingsoperatie van het stroomgat begint. Vier ploe gen van tien. Want in de ongeveer twee maanden, die voor deze geleide lijke methode van dichting op papier zijn uitgetrokken zal er bijna conti nudienst worden gedraaid. Lange da gen zullen er dan boven het laatste stuk open water tussen Zeelands noordelijkste en Zuid-Hollands zui delijkste in beide gevallen tevens laatste eiland worden gemaakt. Van 's morgens vier uur tot midder nacht.... Die „dienstregeling" van de kabel baan heeft de Deltadienst en de aannemer bij het ontwerpen al heel wat hoofdbrekens gekost. Tien gon- Zie slot pag. 2 kol. 6)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 1