Verbetering weg Bath naar Rilland van start AGENDA Anglicaanse dienst in Vlissingen ZEEUWSCH-VLAANDEREN MARKTBERICHTEN BELGISCHE VERDACHTE: POLITIE IN NEDERLAND BEKEURT TE VLUG Rechter: Dat klopt want Belgen maken veel fouten RAAD AARDENBURG BEHANDELDE REKENINGEN EN BEGROTINGEN Na jaren van wachten Karwei is tegen de zomer gereed Aanwinsten provinciale bibliotheek Zeeland Lezing voor kaderkring der hervormde gemeente Voorbereidingen C.V.V. Zeeland komt in Goes bijeen WALCHEREN De Volhardingging naar Stoppeldijk en Boschkapelle Sinterklaas ook in Sluis, Heille en St.-Anna ter Muiden J. Sanderse 40 jaar bij de P.Z.E.M. Schietwedstrijden voor rijkspolitie-reservisten Blikschade bij aanrijding Sint op bezoek Carillonband wordt vernieuwd Literaire tafelstonden in „De Korenbeurs Intocht St.-Nicolaas Aanwinsten chr. openbare leeszaal Bespreking opvoeding van het jonge kind LEERLINGEN „RIJKSKWEEK" MAKEN KINDEREN BLIJ Kantongerecht Terneuzen LEZING VOOR AFDELING PLANTKUM)E-TU!NBOUW Nieuwe rekening-courantovereenkomst Raad herdacht overlijden Amerikaanse president Te breed Bier Aanrijding als gevolg van een misver standje Geen gunning bij openbare verkoping woensdag 4 december 1963 Wissel Zeeuws - Via andere. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 6 De weg van Rilland naar Bath ligt er al jaren „improvisorisch" bij. Een tertiaire verbinding is het, van plaatselijk belang. „De situatie is er allerberoerdst", zei ons Rilland- Baths gemeentesecretaris, de heer B. G. Munnik. Daar zal binnen af zienbare tijd verandering in ko men er ligt een plan klaar, waarin een grondige verbetering van dit stuk weg bijna drie kilometer lang is uitgestippeld. Een kar wei, dat een bedrag van meer dan 275.000 zal vergen. Wat er de laatste jaren aan dit weg gedeelte is gebeurd, is lapwerk ge weest. Het stuk zit vol bulten en ga ten, die een enkele keer werden bij gevuld. „Maar het is bijzonder ge vaarlijk om er 's avonds per fiets of op de brommer over te rijden", aldus de heer Munnik. Het was een toe stand, die vooral bij de inwoners van Bath veel ongenoegen wekte. De financiën echter vormden het knel punt, waarop de verbetering van deze verbinding steeds afsprong. De gemeen te Rilland-Bath kon het totaalbedrag van het herstel niet opbrengen: een bij drage van de provincie moest de door slag geven. Maar Gedeputeerd; Staten konden indertijd nog niet met de inge diende plannen meegaan. Het college wachtte af, hoe de situatie in het Kreekrakgebied zich in de toekomst zou ontwikkelen. Een half jaar geleden be richtten Ged. Staten het gemeentebe stuur van Rilland-Bath, dat het voor deze wegverbetering in principe kon re kenen op een subsidie van 65 procent. Op de gemeente bleef een bedrag van bijna een ton drukken. De wegenbouwmaatschappij Aug. van Diick-Petit N.V. uit Bergen op Zoom zal het karwei voor zijn rekening ne men. De voorbereidingen voor het werk zijn al aan de gang. In de berm van de weg worden nieuwe buizen voor de wa terleiding gelegd. De oude buizen blijven liggen waar ze zijn: onder de te verbete- Baird and Agassiz: Correspondence: two pio neer American naturalists: Berg, van den: Sociologie van de hulpverlening: Bernlef: Onder de bomen; Bock, de: Verkenningen in de achttiende eeuw: Bok: Het ontstaan van het leven: Brecht: Furcht und Elend des drit- ten Reiches; Brecht: Der kaukasische Krei- dekreis: Chalendar, de: Les Prêtres; Colm- jon: De beweging van tachtig; Daum: Indi sche mensen in Holland: Delfgaauw: De staatsleer van Hoedemaker- Deroy: Bernar- dus en Origenes; Elektronenbuizen (radio- servicetechniek): Faro: De rokkenjagers: Frisch: Graf öderland; Gelijkstroom en mag netisme (radio-servicetechniek): Geyl: Van Bilderdijk tot Huizinga; Gils, van: Nieuwer- sluis, een studie van de niet aangepaste mi litair: Goddijn: Het funktionalisme in de so ciologie; Gouw, van der: Oud s-hrift: Jans sen: Les origines de la réforme des Carmes en France au XVIIe siècle: Jong, de: New man, de opvoedkundige. Kinderen en boeken 1963, een onderzoek naar koop-, lees- en studiegewoonten; Kolk huis Tanke: dr. E. J. B. Schonk 17431821, een bijdrage tot de studie van het literaire leven in Nederland op het einde van de 18e eeuw: Lebesque: Albert Camus par lui-mê- me; May: Tijd voor magnetisch vuur; Na than: William Faulkner par lui-même; Ne derlands repertorium van familienamen (dl. 1. Drente); Nijsen: -.luid op band: een vol ledig handboek over de magnetische recor ding: Pirandello: z.es personages op zoek naar een auteur; Redl en Wineman: Kinderen die haten; Reve, van het: Vier wintervertel lingen; Sjobbema: Antennes; ontvanganten- nes voor F.M. en T.V.; Slot: Geluidskwali teit: Tans: Romans lisibles et romans illisi- bles: Tinbergen: Lessons from the past: Va- strick en De Jong: De organisatie van de me chanische administratie: Vogels van Twenthe (Twenthe-natuurhistorisch IV); Willy En glish diarists (Evelyn and Pepys); Wissel stroom en akoestiek (radio-servicetechniek): Wyt's digest of Dutch shipping and shipbuil ding 1962. Op uitnodiging van de kaderkring van wijk V. der hervormde gemeente te Middelburg sprak pastoor H Snel dezer dagen tijdens een goed bezochte bijeen komst in het hervormd kerkcentrum over het onderwerp „wat kunnen wij over en weer van elkaar leren?" Ds. Snoep herinnerde in zijn inleidend woord aan het oecumenisch jeugdcongres in Utrecht. „Het is zaak", aldus ds. Snoep, „om de geest van dit congres over te, dragen aan de gemeenten. „Pastoor Snel kon meedelen, dat de oecumenische ge dachte en in r.-k. kringen de nieuwe theologie grote vorderingen heeft gemaakt. De R.-K. Kerk erkent", zo vervolgde pastoor Snel, „dat zij van de reformatie kan leren en waardeert de inbreng van de reformatie in de ca- tholica. Een groot verschil zag spreker in het kerkbegrip en in het gezag van de kerk, ook de r.-k. liturgie wijkt nog in belangrijke mate af van die in de protestantse kerken. Er is een verschil in klimaat, dat heeft tot gevolg dat over en weer protestanten en katholie ken soms een eigenaardige opvatting van elkaar hebben en op elkaar neer zien. Wij moeten elkaar echter leren waarderen", zo zei pastoor Snel. De vragen die na de uiteenzetting aan postoor Snel werden gesteld hadden be trekking op de Mariaverering, de hei ligen, het burgerlijk en het gemengde huwelijk. Ds. Snoep dankte de spreker en bood hem namens de wijk een ver zameling beschouwingen van r.-k en protestantse auteurs aan. Pastoor Snel verklaarde zich ten slotte bereid nog maals voor de kring te komen spreken VANDAAG Middelburg Electro: Het geschonden ge weten, 19.30 uur, 14 jaar. Vlissingen Alhambra: De prostitutie, 20 uur, 14 jaar. Luxor: Jungle gangsters, 20 uur, 14 jaar. Scheldekwartier: sinter klaasfeest „De Schelde", 14 uur. Souburg De Zwaan: sinterklaasfeest S.H.V. 14 uur. Goes Grand: Om 4 uur breekt de hel los; 20 uur, 14 jaar. Terneuzen Luxor- Spionage in Hongkong, 20 uur, 18 jaar. Zierikzee Graanbeurs: Expositie „Raad en Daad", 8.30, 12.30, 13.30—18 en 19—22 uur. Bergen op Zoom - Roxy: The birds, 20 uur, 18 jaar Luxor: Transport der verdoem den, 20 uur, 14 jaar. ren weg. Zonder functie. Zodra de nieuwe buizen er liggen, zal de verbete ring van de weg zelf van start gaan. Dat zal in het begin van het nieuwe jaar het geval zijn. Dan zullen de maandag begonnen voorbereidingen tot het wegherstel achter de rug zijn. Het ziet er dan naar uit, dat de nieu we verbinding tegen de zomer van volgend jaar klaar is: er wordt gere kend op een herstelperiode van vier tot vijf maanden. In die tussenliggende tijd wordt de weg met een fundering van 5.40 meter verbreed tot 5 meter. Op het ogenblik varieert de breedte van 3,50 meter op de ene plaats tot 4,80 meter op een an der gedeelte. De weg komt dan ook „model" te liggen. Ook de twee scherpe kronkels in de weg worden rechtgetrok ken. En de geteerde grintlaag, die nu het wegdek „rond" maakt, zal worden vervangen door een asfalt en betonaek. Kortom volgend jaar mei zullen de in woners van Bath er weer een gat in zien om naar Rilland te fietsen. Omdat ze in de weg géén gat meer zien.... Vrijdagavond 6 december om acht uur is in de evangeliseh-lutherse kerk te Vlis singen een kerkdienst voor anglicanen en belangstellenden in verband met de advents- en kersttijd. Het betreft hier een „Christmas carol service", waaraan medewerking verleent het koor van St. Mary's church te Rotterdam. De dienst wordt geleid door reverend W. Popham Hosford uit Rotterdam. Zaterdagmorgen om negen uur is er eveneens in de lutherse kerk een com muniedienst. Het secretariaat van de kring van anglicanen in Zeeland zal per 1 januari overgaan in de handen van mevrouw A. Maas, te Vlissingen. De coöperatieve veeaan- en verkoopver eniging Zeeland G.A. houdt vrijdag aan staande een ledenvergadering in hotel „Centraal" te Goes. Aan de orde komen onder meer de vaststelling van de con tributie voor het L.C.C. in 1964. Het be stuur doet de suggestie deze te bepalen op 250,Verder wordt het jaarver slag 19621963 van de C.V.V. West-Ne derland behandeld en worden er mede delingen gedaan over de gang van za ken in het lopende boekjaar. Daarbij is ook de mogelijkheid aanwezig van ge dachten te wisselen over de plannen de structuur van de coöperatieve vleescen trale en de aangesloten vee-afzetvereni- gingen ingrijpend te wijzigen en over de plannen ten aanzien van de coöperatieve kalveren-opfok en varkensmesterij. De vergadering begint om twee uur. MEL1SKERKE Onderscheidingen voor Rode-Kruishelpers Burgemeester F. G. Sprenger van Oost- kapelle heeft dezer dagen als voorzit ter van de Rode-Kruiscolonne afdeling Walcheren NW, in een bijeenkomst te Meliskerke medailles uitgereikt voor tien jaar trouwe dienst. De dames J. Geschiere-Riemens te Grijpskerke en P. Geschiere-Davidse te Meliskerke en de heren A. Houmes, W. Geldof, J. Dek ker te Domburg; J. Boogaard te Aagte- kerke en G. Wijkhuis te Grijpskerke ontvingen deze onderscheiding. In zijn toespraak zei de burgemeester verheugd te zijn dat er in deze tijd, waarin alle diensten moeten worden be taald, ook nog mensen zijn, die hun diensten geheel belangeloos ter beschik king stellen. Tot slot sprak hij de hoop uit deze gedecoreerden over enige tijd ook de medaille voor 25 jaar trouwe dienst te kunnen opspelden. Zaterdagmiddag trok de muziekvereni ging „De Volharding" te Zaamslag naar Vogelwaarde om op uitnodiging van het organiserend feestcomité luister bij te zetten bij de intocht van Sint-Nicolaas in de kerkdorpen Boschkapelle en Stop peldijk. In laatstgenoemde plaats werden de sint en de muzikanten onder meer ver welkomd door burgemeester Moitthof. De muzikale medewerking van „De Vol harding" werd door de bevolking ten zeerste gewaardeerd. Omstreeks vijf uur arriveerden de muzikanten weer in Zaamslag terug, om ruim een uur later het dorp andermaal te verlaten om tij dig in Schoondijke te arriveren waar de harmonie in zaal Wijffels later op de avond musiceerde. Sint-Nicolaas deed met zijn zwarte Pieten ook zijn intocht in Sluis. Eerst bezocht hij Sint-Anna ter Muiden, waar hij namens de bevolking ontvangen werd door mevrouw But. Op de Sint-Annaweg verruilde hij zijn auto voor de bekende schimmel en onder begeleiding van Apollo" met de drumband werd een rondwandeling door de gemeente ge maakt. Burgemeester P. T. van Hoote- gem sprak woorden van welkom en daarna trok het hoge gezelschap naar Rozenoord. In de avonduren brachten pietermannen en hulpen pakjes rond aan de zieken. Zoals gewoonlijk was de zondag voor Hille bestemd. Daar werd hij in het dorpshuis ontvangen door de plaatse lijke wijkraad. lOSTBURG Dinsdag was het 40 jaar geleden, dat de heer J. Sanderse te Oostburg, tech nisch hoofdambtenaar bij de Provinciale Zeeuvvsche Elektriciteits-Maatschappij in het district Oostburg, bij dat bedrijf in dienst trad. Tijdens een bijeenkomst van het personeel in Zeeuwsch-Vlaanderen in het Ned. hervormd jeugdgebouw te Oostburg werd dit feit dinsdagmiddag feestelijk herdacht. Als eerste spreker voerde de districts ingenieur in Zeeuwsch-Vlaanderen, de heer R. A. M. Vis het woord. Deze liet de levensloop van de jubilaris de revue passeren en bracht namens bestuur en directie dank voor de langjarige, belang rijke diensten aan de vennootschap be wezen. Tevens overhandigde hij de ge bruikelijke gratificatie. Namens het personeel bood de technisch assistent, de heer W Keste- loo, de jubilaris een blijvend aanden ken aan. Aan het slot van de bijeen komst zegde hij de heer Sanderse dank namens het districtspersoneel voor alles wat deze voor zijn personeel heeft kun nen bereiken. Vervolgens voerden ach tereenvolgens het woord, de heer W. Nijssen uit Terneuzen, namens de per soneelsvereniging, onder aanbieding van een geschenk; de oud-hoofdingenieur der P.Z.E.M., ir. H. Everwijn uit Middelburg en burgemeester van Leeuwen van Oost burg, namens de burgemeesters in het district van de jubilaris. De heer San derse dankte ten slotte allen voor hun aanwezigheid, voor de gesproken woor den en aangeboden geschenken. Op een op 13 dezer te Middelburg te houden bij eenkomst zullen alle personeelsleden die dit jaar een jubileum hebben gevierd door bestuur en directie worden gehul digd. ZAAMSLAG De groep Hontenisse van de rijkspolitie heeft zaterdagmiddag in de bovenzaal van „Het Wapen van Zeeland" te Zaam slag schietwedstrijden met pistool en kogelbuks gehouden. Deze wedstrijden worden ieder jaar spe ciaal voor de reservisten in deze groep gehouden. Aan de wedstrijd werd ook deelgenomen door leden van de gemeentebesturen van Hontenisse en Zaamslag, waaronder burgemeester J. van Wijk van Zaam slag. De uitslagen waren als volgt: 1. Adjudant De Ruiter, Hontenisse, 50 punten; 2. L. Jansen, reserve wacht meester, Zaamslag, 42 punten (wissel beker); 3. J. W. Kusee, Zaamslag, ge meentesecretaris, 42 punten; 4. G. Jan sen, reserve wachtmeester, Zaamslag, 41 punten: 5. P. Zaman, Terhole, reserve wachtmeester, 40 punten; 6. J. den Ha mer, reserve wachtmeester, Zaamslag, 39 punten; 7. A. Janse, wachtmeester, Zaamslag, 38 punten: 8. P. Provoost, op perwachtmeester, Terhole, 37 punten; 9. Reserve-adjudant Van Poeijer, Middel burg, 37 punten; 10. Wethouder Eve- raert, Hontenisse. 37 punten; 11. Wet houder F. de Koeijer, Zaamslag, 36 pun ten; 12. Kusee jr., Zaamslag (gemeente ambtenaar), 36 punten; 13. Reserve wachtmeester De Koek, Hontenisse, 36 Burgerlijke stand BIERVLIET. f Bevallen: E. F. VervaetVeraart, z. M. SehillemanKI a e ij sen, z. V. L. van der Helmde Boevere, d. Getrouwd: Th. Stekelinck 66 i. en L. M. de Kook 63 j. punten; 14. Reserve wachtmeester Spon- selee, Hontenisse, 36 punten; 15. Reser ve wachtmeester Van Acker, Hontenis se, 35 punten; 16. Wethouder Vereecken, Hontenisse, 28 punten; 17. Reserve wachtmeester De Frel, Hontenisse, 26 punten; 18. Reserve wachtmeester Ver schelden, Hontenisse, 25 punten; 19. Op perwachtmeester A. de Jager (beroeps), Zaamslag, 19 punten; 20, J. van Wijk, burgemeester van Zaamslag, 20 punten; 21. Reserve wachtmeester Van Puyen- velde, Hontenisse, 14 punten; 22. A. O. Verstraaten, gemeentesecretaris, Honte nisse, 9 punten. Maandagmorgen omstreeks 8 uur reed op de provincialeweg Zaamslag-Terneu- zen, ter hoogte van de Drieweg een per sonenauto bestuurd door de Zaamslagse monteur J. de P., vermoedelijk door het breken van een remkabel tegen de ach terzijde van een aanhangwagentje, go- trokken door een personenauto, be stuurd door de heer W E. B. te Hulst. Het ongeval waarvan de gevolgen be perkt bleven tot blikschade aan beide voertuigen, ontstond doordat de beide auto's moesten afremmen voor een tractor. KLOOSTERZANDE Zondagnamiddag bracht St.-Nicolaas, vergezeld van enkele zwarte Pieten, een bezoek aan Kloosterzande. De sint be gon zijn tocht te Walsoorden, waar hij 'een groot aantal kinderen ontving in het pakhuis van de heer J. de Bruijn en onder het houden van toespraakjes gul snoep liet uitdelen. Vervolgens reed de sint, voorafgegaan door de konink lijke harmonie „St.-Cecilia", te paard naar de Groenendijk voor een bezoek aan de diverse scholen. Bij de Kruis weg werd de goedheilig man opgewacht door de schoolkinderen, die met vlagge tjes zwaaiden en toepasselijke liedjes zongen. De tocht werd voortgezet onder de vrolijke klanken van de muziek en een geluidswagen. Het bezoek aan de scholen duurde geruime tijd en onder luid gezang en gejuich, deelden de zwarte Pieten met gulle hand snoep uit aan de kinderen. Tegen 4 uur maakte de sint nog een rondrit door het dorp, die eindigde bij het gemeentehuis, waar bur gemeester C. J. van Hootegem hem verwelkomde. Na toespraken waarbij de belangen van de opgroeiende jeugd en de gemeente niet uit het oog werden verloren, reed de "goedheilig man om streeks half zes wederom naar de Groe nendijk en bracht een bezoek aan het bejaardentehuis St.-Antonius. Nadat de zusters en de oudjes waren getrakteerd, werd onder gejuich en gezang, dit goed geslaagde feest beëindigd. SLUIS Een Belgische vrachtauto haalde te Sluis, tijdens de mist een handkar in juist op het ogenblik, dat een personen wagen van de tegenovergestelde zijde passeerde. De chauffeur wist echter een botsing te vermijden door zeer snel naar de rechterzijde van de weg te zwenken, maar toen raakte hij de macht over zijn stuur kwijt, kwam een honderdtal meters verder, maar beschadigd onder steboven op de weg terecht. De chauf feur liep slechts lichte verwondingen op. Tijdens de dagen voor Sint-Nicolaas heeft men het gebruikelijke repertoire van het carillon te Sluis gewijzigd. Nu klinken iedere kwartier boven Sluis be kende Sint-Nicolaasliederen. Door de wijziging die deze zomer in het carillon werd aangebracht kon men de band met sinterklaasliederen van vorig jaar niet meer gebruiken en moest een nieuwe ge monteerd worden. De literaire tafelstonden; een letterkun dig gezelschap in West-Zeeuwsch-Vlaan deren houdt 21 december een bijeen komst in hotel „De Korenbeurs" te Sluis. Aan deze literaire avond zullen meewerken Fernard Etienne, Jack Ver stappen, Lucien Dendooven en Marcel Vandevelde. Mej. Teresa Mestdag brengt klassieke gitaarmuziek ten gehore en Luc Reynaert declameert. Deze bijeenkomst wordt door de tafel stonden beschouwd als een wederzijdse toenadering tussen Noord en Zuid. Het is de tweede „keer dat de tafelstonden in Sluis te gast zijn; in het voorjaar hadden zij een tentoonstelling in de raadhuiskel der. SCHOONDIJKE Zaterdagmiddag maakte de sint zijn in tocht in Schoondijke. Op de Dam werd hij opgewacht door een delegatie van de winkeliersvereniging, de muziekvereni ging O.K.K. en een grote kinderen- schaar. Voorafgegaan door O.K.K. begaf het ge zelschap zich vervolgens naar het ge meentehuis waar burgemeester Hoftijzer Sint-Nicolaas ontving. Hierna vervolgde de sint zijn tocht door de gemeente. In de zaal van de heer Wijffels hadden zich alle schoolkinderen van Schoondijke en Slijkplaat verenigd. De heer Fre- mouw heette hier de sint namens alle kinderen welkom. Nadat de sint de kin deren had toegesproken genoten zij van een filmvoorstelling. AXEL De chr. openbare bibliotheek te Axel noteerde de volgende aanwinsten. Studieboeken: Bauer, C.: De slag bij Arn hem; Bitsch, J.: Ik trok door wijde steppen...; Clark, G.: De vroegste geschiedenis van de samenleving; Dekker, D.: Waar raven roepen; Egmond, J. en K. de Poel: Kreatief; Eiselin, M.: De verovering van de Witte Berg; Geyl, P.: Oranje en Stuart; Hall-Nijhoff, E. van: Tien politici; Heiwig, P: Karakterologie; Lij- sen, H. J.: Thieme's paardenboek; Niemeyer, J. A.: Kent U Groningen ook zó?; Paul, M. A. M.: Orchideeën; Röttger, E. en D. Klante: Klei; Rovan, J.: Duitsland; Schmidt: F. H.: Inleiding tot de meteorologie; Uflacker, H.: Elseviers handboek voor moeder en kind; Vreugdenhil, A. J.: Verkeersopvoeding. Buitenlandse romans: Misrahi, V.: Les rou tes du Nord; Waugh, E.: The loved one. Romans: Christie, Agatha: Moord in de Oriëntexpres (det.); Gavin, C.: De cactus en de kroon; Graaff, B. de: De andere weg; Gijsen, Marnix: Klaaglied om Agnes; Hai- mon, P.: Mensenvisser; Höyer, B. E.: De la wine; J ager-Meursing, F.: Een Hollands meisje in Australië; Loon, F. van: Ieder is anders; Lubis, Mochtar: Schemer over Dja karta; Lugt, A. van der: Een dorp verdwijnt; Martin, H.: Het erfdeel; Miller, H. Topping: Dokter Regan; Norel, K.: Vliegers in het vuur: Saxegaard, A.: Zuster Rita Jeugdboeken: Berna, P.: De man met de trekharmonica; Borg, I: Bamse in Lapland; Bruns, U: Hindernissen voor Huberta; Bruyn, A.: Luuk als redder; Bruyn, M.: Belle het beest; Dragt, T.: De brief voor de koning; Duysen Stomps, M. van: Lach jij maar, Bar bara!; Eggermont, J. L.: De dood van Grote Bever; Eggermont, J. L.: De nederlaag van Rode Adelaar; Franke, S.: Koningin Helena; Guillot, R.: Sirga de leeuwin; Jürgen, A.: Blauwe vogel; Kipling, R.: Het djungelboek; Koch, H. H.: Marius bij de tommies; Laan, D: Pinkeltje gaat naar Pinkeltjesland; Lida: Roef de haas; Peterson, H.: Stina en Lars in de bergen: Pohl, V.: Verloren in de wilder nis; Reid, A.: De jonge reizigers in Frank rijk; Roberts, Ch. G. D.: Bewoners van de stilte; Roos, H. de: De schippers van de Ka meleon; Rowland, J.: Alexander Fleming; Rutgers van der Loeff-Basenau, A.: Ieders land; Rutgers van der Loeff-Basenau, A.: Het wilde land; Schmidt, A. M. G.: Woele- wippie onderweg; Selden, G.: De krekel in de ondergrondse; Smulders, L.: Verhalen van de sprookjesmolen; Vanderzee, M.: Emigre ren is voorgoed; Vries, L. de: Om die ene wereld. HOOFDPLAAT Bietencampagne in Hoofdplaat beëindigd Zaterdag jl. zijn de laatste suikerbieten aan de haven te Hoofdplaat aangevoerd. In totaal werden er 8.434.930 kg suiker bieten in Hoofdplaat op het havenpia- teau gelost. Er werden 5.021.450 kg per schip "naar de suikerfabrieken vervoerd en 3.413.480 kg per auto. Collecte Op de buurtschap Slijkplaat onder de gemeente Hoofdplaat werd een collecte gehouden voor de Vereniging voor Re- classeringsinstellingen te 's-Gravenha- ge. Deze collecte bracht 12,55 op. St.-Nicolaas bezocht hervormde jeugdclub Vrijdagavond bracht de sint met zijn zwarte knecht een bezoek aan de her vormde jeugdclub te Hoofdplaat. Onder leiding van de sint werden er tal rijke spelletjes gedaan. Voorts was er voor ieder lid een pakje dat met een toepasselijk woordje werd uitgereikt. Zwarte Piet heeft met zijn komieke uit spraken de jeugd op een bijzonder ge zellige wijze vermaakt. St.-Nicolaasfeest in Hoofdplaat Onder grote belangstelling van de jeugd werd Sint-Nicolaas zaterdagmiddag. 30 november jl. ingehaald. Om ongeveer half drie arriveerde de sint, vergezeld door twee zwarte Pieten aan de Zuidlangeweg, vanwaar hij per auto naar het gemeentehuis reed voor een begroeting door het gemeentebe stuur. Na de toespraak van de burge meester richtte de sint zich tot de jeugd. Daarna werd een rijtoer door het dorp gemaakt, vergezeld van de plaat selijke muziekvereniging „Oefening Baart Kunst" en de kinderen van de kleuter- en lagere scholen. Ten slotte werden op het schoolplein van de r.-k. St.-Josephschool St.-Nieo- laasliedjes gezongen, waarna de sint met gulle hand pakjes ronddeelde aan de kinderen. Na afloop bezorgden de zwarte Pieten pakjes aan de ouden van dagen en zieken in de gemeente Hoofd plaat. MIDDELBURG Voor de vijf wijkgemeenten en de Koor kerkgemeenschap te Middelburg zal vrij dag 13 december in „De Schakel" een centrale gemeenteavond worden belegd. Op deze bijeenkomst zal mevrouw J. A. van Mierlo-van Kuipers, spreken over het onderwerp: „De godsdienstige op voeding van het jonge kind." De leerlingen van de rijkskweekschool te Middelburg hebben er een goede ge woonte van gemaakt om in de St.-Nieo- laastijd kinderen in ziekenhuizen, scho len en andere instellingen een prettige middag of avond te bezorgen. Het initia tief is uitgegaan van de actieve school vereniging „Concordia". Dat gebeurt ook dit jaar. Voor de vierde keer. Maan denlang is men in de weer geweest met het gereedmaken van kleding en speel goed. Speciaal voor het treffen van de ze voorbereidingen konden de handwerk en handenarbeidlessen worden benut. Dank zij de medewerking van directeur M. A. Hage, die graag een roosteraf- wijking toestaat als dat de activiteit van zijn leerlingen ten goede komt. Op deze wijze kunnen de jongelui naar zijn mening zelf leren hoe ze een kinderfeest moeten voorbereiden. Acht klassen hebben zich dit jaar met de afwerking van de „orders" belast. De leerlingen van deze hoogste klassen zorgen niet alleen voor het benodigde materiaal en het vervaardigen van ge schenkjes, zij nemen ook de organisatie van de feestelijke bijeenkomsten voor hun rekening. Met poppenkastvoorstel lingen, spelletjes, toneelstukjes en zang nummertjes wordt het hoge bezoek van de sint en zijn trouwe begeleiders luis ter bijgezet. Vandaag is het een topdag. Dan worden „Zonneveld", school C. ,,'t Trefpunt" het Middelburgse gasthuis en de Vlissingse ziekenhuizen „Bethesda" en St. Joseph met een bezoek vereerd. „Kinderzorg" en „Welgelegen" werden maandag reeds „aangedaan". Voor morgen, donderdag, staan er nog bezoeken aan de rijksleer school, de b.l.o. en ,,'t Trefpunt" op het lijstje. VEILING GOES. 3 december. Op monster: Conference 1 65 mm en op 58, 60-65 5354, 55-60 4113. Br. Alex Lucas 1 75 mm en op 71, 70-75 7172, 65-70 67. Gewone veiling: Goudrenet 1 90-95 40—44, 85-90 3818, 80-85 39—52, 75-80 36—5*5, 70-75 3312, 65-70 32, 2 85-90 36—37, 80-85 36— 39, 75-80 33—35, 70-75 30—34, 65-70 28—31, 2D 21—22, grof 28—30, fijn 20—21. Cox Orange Pippin Extra 80-85 85—88, 75-80 8688, 70-75 8185, 65-70 7173, 60-65 5456, 55-60 38. 1 80-85 78—87, 75-80 81—83, 70-75 68—31, 65-70 6370, 60-65 4354, 2D 1411grof 455/, fijn 1427. Golden Delicious 1 85-90 5563, 80-85 5466, 75-80 5767, 70-75 5*o63, 65-70 51—53, 60-65 34—40, 2 85-90 48, 80-85 4118, 75-80 33—51, 70-75 3016, 65-70 2711. 60-65 22—32, 2D 18—25, grof 1717, fijn 17—26. Jonathan 1 80-85 29, 75-80 2632, 70-75 30 34, 65-70 31,5032,60, 60-65 28,20—26, 2 80-85 24, 75-80 20—28, 70-75 21,60—27. 65-70 22—25, 60-65 22,80—23,50, grof 19,50—21,40, fijn 14,20— 14,40. Lombarts Calville 2 80-85 2629, 75-80 26—30, 70-75 22—32, 65-70 17—26, 60-65 17—19, 2D 16, grof 17, fijn 17. Zoete Ermgaard 1 55-60 3742, 2D 2324 Diverse appels kroet 14,20. Saint Remy 2 85-95 35, 75-85 34^—37, 65-75 35 37, D 31, grof 32, fijn 31. Comtesse de Paris 2 70-75 31, 65-70 28. 60-65 13—27, 55-60 12, 2D 10, grof 1112, fijn 79. Gieser Wildeman grof 36, fijn 19. Legipont 2D 26, grof 45, fijn 22. Doyenne de Cornice 1 85-90 104112, 80-85 115—117, 75-80 120, 70-75 121, 65-70 117, D 60-65 9596, 2 80-85 109—111, 75-80 118, 70-75 119— 120, 65-70 114, grof 81—94, fijn 63—81. Golden Delicious aanvoeren met 18 kg netto per kist. Totale aanvoer hard fruit 19.300 kisten. VEILING KRABBENDIJKE. 3 december. Golden Delicious 1 80-85 5051, 75-80 45—58, 70-75 48—59, 65-70 42—50, 60-65 34—39, 2 80-85 47, 75-80 48—50, 70-75 4649, 65-70 39—43, 60-65 32—33, 2D 15—25, 2D 15— 25, 3 grof 33—40, 3 fijn 15—22, kroet 16—24. Cox Orange Pippin 1 65-70 62, 60-65 48, 55-60 33, 2 80-85 77, 75-80 82, 70-75 78, 65-70 68, 60-65 48, 2D 13, 3 grof 3856, 3 fijn 26, kroet 2125, stek 9. Crimson Cox 2 80-85 67, 75-80 66, 70-75 65, 65-70 57, 60-65 44, 55-60 34, 3 grof 40, kroet 24. Winston 2 75-80 47, 70-75 46, 65-70 38, 60-65 22, 2D 11, 3 grof 28. Jonathan 1 70-75 32, 65-70 31, 60-65 24, 2 75-80 22—28, 70-75 23—32, 65-70 22—29, 60-65 16—24, 2D 12—15, 3 grof 16—18, 3 fijn 14, kroet 12—13. Pr. v. England 3 grof 14, 3 fijn 13, kroet 12. Rode Goudrenet 2 90-95 41, 85-90 38, 80-85 36, 3 grof 33. Goudrenet 3 grof 3032, 3 fijn 1218, kroet 13. Peren: Comt. de Paris 2 70-75 19—27, 65-70 22—26, 60-65 19—22, 55-60 15— 19, 2D 6, 3 grof 1316, 3 fijn 8, kroet 6. Le gipont 1 65-70 68, 60-65 64, 55-60 56, 2D 45—57, 3 fijn 1936, kroet 6. Conference 3 grof 43, 3 fijn 34, kroet 1217. Br. A. Lucas 3 grof 24, kroet 811. De Belgische kantoorbediende H. de N. uit Hemiksem kwam dins dagmorgen op het kantongerecht in Terneuzen met een klacht: „Ve le Belgische automobilisten klagen erover, dat ze nauwelijks de grens kunnen oversteken of ze worden door de Nederlandse politie gever baliseerd", aldus de Belg. „Dat kan wel kloppen", zo repliceerde de waarnemend kantonrechter mr. A. Berkhout, „omdat ons eveneens veel klachten bereiken over de fou ten, die uw landgenoten hier ma ken". Verdachte, die terecht stond omdat hij op 2 november in de bebouwde kom van Zuiddorpe de maximumsnelheid had overschreden, twijfelde voorts aan de juistheid van het opnemen van snelhe den door middel van een stopwatch. De officier van justitie, mr. T. Lebret kon hem de verzekering geven, dat de con trolerende agenten de opgenomen snel heden nog in het voordeel van de over- Dezer dagen werd voor de afdeling Wal cheren van de koninklijke Nederlandse maatschappij voor tuinbouw en plant kunde een lezing gehouden door de heer J. Hertgers, districtshoofd van de plan- tenziekt.ekundige dienst. De titel „Voor elck wat wils" was gekozen, omdat niet alleen de beroepstuinders of kwekers, doch ook de amateurs enige wenken werden gegeven voor bestrijding van in- sekten op hun planten. De spreker behandelde op duidelijke wijze de bestrijding van z.gn. huis- insekten, zoals huismijt, rupsen in vul lingen en bekleding, motten en mieren, alsmede de aantasting van kamerplan ten. Ook werd een overzicht gegeven van de bestrijding van vliegen en rupsen in de groenten- en fruitteelt. Het geheel werd met kleurendia's verduidelijkt. Aan het slot werden enkele meegebrach te zieke planten onderzocht ën werd aangetoond, waarom deze planten in hun groei belemmerd werden. Eveneens werd een aantal vragen beantwoord. De heer C. Sanderse dankte de heer Hertgers voor hetgeen hij deze avond geboden had. Evenals voor 1963 zal de gemeente Aar denburg voor het komende jaar met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeen ten een rekening-courantovereenkomst aangaan tot een bedrag van 100.000. Dit werd bekendgemaakt in de maan dagavond gehouden raadsvergadering. De raad stelde de gemeenterekening 1961 voorlopig vast met op de gewone dienst in ontvangsten 1.342.577,16 en aan uitgaven 1.399.807, resteert dus een batig slot van 3770,06. De rekening van het algemeen armbe stuur Aardenburg over 1962 werd goed gekeurd met in ontvangsten en uitgaven 6413,04 en een gemeentelijke subsidie van 1844,96. De rekening van het bur gerlijk armbestuur Eede over 1962 werd goedgekeurd met aan ontvangsten en uitgaven 5512,76 en een gemeentelijke subsidie van 1716,80. De raad keurde voorts de begroting 1964 voor het algemeen armbestuur Aardenburg goed 22.790,38. Hierbij is rekening gehouden met een gemeente lijke subsidie van 21.000. De begroting 1964 van het burgerlijk armbestuur Eede werd goedgekeurd met aan inkom sten en uitgaven 5425,24 waarin een gemeentelijke bijdrage is begrepen van 3500. De raad besloot b. en w. te machtigen de nodige maatregelen te nemen om tot invoering van het nieuwe systeem be treffende werkclassificatie en prestatie beloning voor gemeentearbeiders over te gaan. Het voorstel van b en w. om tot het niet-inwilligen van het verzoek van M. Lekens, caféhouder te Aarden burg, om parkeerruimte aan te leggen op het Marktplein werd van de agenda afgevoerd in verband met een binnen gekomen schrijven van de aanvrager waarbij deze zijn verzoek introk. Voor de aanvang van de vergadering van de gemeenteraad van Aardenburg memoreerde burgemeester M. G. M. van Berckel de droeve gebeurtenis in de Verenigde Staten in de afgelopen week en werd op zijn verzoek enige ogenblikken stilte in acht genomen ter nagedachtenis van de overleden presi dent van de Verenigde Staten J. F. Ken nedy. treders rekenen. Hij eiste een boete van 40,subs. 8 dagen. De uitspraak luid de 35,subs. 7 dagen. „Je kunt toch niet voor alles stoppen", had de nog jeugdige bediende A. M. uit Stekene (B.) tegen de verbalisant ge zegd, toen hij op 1 november in Hulst werd bekeurd, omdat hij met zijn brom fiets door een stopbord was gereden. Die opmerking leverde hem een uitbrander van de kantonrechter op, terwijl de over treding hem conform de eis 25,subs. 5 dagen kostte. De metaalbewerker A. van de W. uit Rutelmonde (B.) verleen de op 10 juli nabij het Schuttershof in Terneuzen geen voorrang aan een daar op rechthebbende bromfietser. Vijftig gulden subs. 10 dagen luidde de eis, maar de kantonrechter wilde wel reke- kening houden met het feit, dat ver dachte eigenlijk had kunnen doorrijden, maar later (te laat) nog stopte voor de bromfietser, die toen al te dicht was ge naderd. Hij bepaalde de boete op 30, subs. 6 dagen. De vrachtautochauffeur M. M. R. uit Rilland-Bath kreeg een boete van 20,— subs. 4 dagen omdat hij op 1 november te Terneuzen had gereden zonder geheel in orde zijnde koplam pen. De eis luidde 25,subs. 5 da gen. VEILING MIDDELBURG. 3 december. Fruit: Comtesse de Paris 65-70 21—22, 60-65 17, 55-60 12—21, 50-55 8, 2D 6—7. 3 grof 1317, 3 fijn 1013. Gieser Wildeman 60-70 57—59. 55-60 4417. 50-op 35r, 2D 21—28. Golden Delicious 70-75 58, 65-70 44, 60-65 20 39, 2D 19, 3 grof 17—27, 3 fijn 6—21. Jonathan 75-80 23, 70-75 26—23, 65-70 25—28, 2D 13—18. Goudrenet 75-85 27, 65-75 28, 3 grof 2830, 3 Gjn 23—24. Groenten: Bloemkool 4 per kist 8788. 6 per kist 6483. 3 per kist 3459, 10 per kist 26 33. Spinazie 23. Sav. kool Al 29—31, A2 25— 27. Prei 1631. Glassla 818. Rode kool 7 17. Kroten 210. Spruiten schoon 2574. Witte kool 2027. Breekpeen 315. Radijs 19. Glasveldsla 125171. Andijvie A2 2731, B2 1822. Boerenkool 2023. Uien 1416. Witlof 4661. Spruiten 1679. Wijnpeen 10 13. BEURSBERICHT MARKT GOES. 3 december. Granen en peuvruchten. Tarwe, basis n%, boerenschoon af boerderij 20 33.50 per 100 kg. Schotvrije partijen tarwe liggen iets hoger in prijs. Voor gerst was er van telerszijde geen aanbod. Derhalve geen notering. Groene erwten, boerenschoon af boerderij 3550 per 100 kg. Schokkers, boe renschoon af boerderij 4067.50 per 100 kg. Bruine bonen, boerenschoon af boerderij 80 120 per 100 kg. Voor erwten, schokkers en bruine bonen van uitgezochte kwaliteit was de notering iets hoger. Aardappelen. Bintje. 35 mm opw. binnen landse sortering 1011.75 per 100 kg. Leve ring aan de sorteerinrichting. Sorteerkosten voor rekening koper. Naar Bintje voor ex port bestaat geen vraag. Voederaardappelen noteerden 2.501.50 per 100 kg. Uien. Onafgestaart aan de sorteerinrichting geleverd 1011 cent per kg. Hooi en stro. Lucernehooi 135145 per 1000 kg. Weidehooi (prima kwaliteit) 135—145 per 1000 kg. Veldbeemd 8599 per 1000 kg. En gels raai 7580 per 1000 kg. Voor tweede soort hooi bestaat geen belangstelling. Tarwestro 8595 per 1000 kg. Gerstestro 85 95 per 1000 kg. Erwtestro (kl. groen) 100 110 per 1000 kg. Voor hooi en stro van extra kwaliteit worden iets hogere prijzen be taald. Vlas. Ongerepeld 2030 cent per kg. Gere peld 25—37 cent per kg. Eieren. De eierprijs bedraagt 1,70 per kg. VEILING SINT-ANNALAND Uien middel 14,8615.02; Bonken 18,50: Drie lingen 15,0015,80: Picklers 20,99. Aanvoer 107 ton. Eigenheimers 14,81; Bintjes, bonken 16,00; Furore 14,77. Aanvoer 6 ton. VEEMARKT ROTTERDAM Totale aanvoer 2718. Weekaanvoer 4401. Vet te koeien en ossen 350. Gebruiksvee 619. Vet te kalveren 225. Graskalveren 229. Nuchtere varkens 981. Lopers 51. Paarden 52. Veulens 5. Schapen of lammeren 169. Bokken of gei ten 37. Prijzen (resp voor le, 2e en 3e kwaliteit) (in ets. per kg.) Vette koeien 330—370 290—330 260—290 Vette kalveren 400420 380400 360380 Slachtpaarden 290 250 230 Prijzen (resp. voor le, 2e en 3e kwaliteit) (in guldens per stuk) Graskalveren 480 350 280 Nuchtere kalveren 200 190 160 Lopers 145 120 100 Schapen 140 120 100 Lammeren 145 120 100 Kalf- en melkkoeien 1300 1150 950 Vare koeien 900 750 650 Vaarzen 975 775 675 Pinken 675 500 450 Het rijden met een trekker met te brede aanhangwagen kostte de landbouwer A. H. uit Stoppeldijk conform de eis een boete van 35,subs. 7 dagen. Tegen mejuffrouw G. P. M. uit Sluiskil eiste de officier een boete van 50,subs. 10 dagen, omdat zij een auto had be stuurd zonder in het bezit te zijn van een rijbewijs. De kantonrechter maakte er 25,subs. 5 dagen van. Conform de eis werd de rijwielhandelaar P. van der E. uit Sas van Gent veroor deeld tot een boete van 40,subs. 8 dagen, omdat hij op 28 juli in zijn woon plaats een fietser had gehinderd, toen hij het portier van zijn auto opende. Ver dachte ontkende dat, maar mejuffrouw M. J. V- kwam onder ede vertellen hoe een en ander in zijn werk was gegaan. Zij had van de klap van het portier zelfs nog schadelijke gevolgen ondervonden. Vijftig gulden subs. 10 dagen luidden eis en uitspraak tegen de kruidenier A. van de B. uit Yerseke, die nabij Terneu zen een achteropkomende auto het voor bijgaan had verhinderd door te ver naar links uit te wijken. De Terneuzense chauffeur-monteur P. E. B. kreeg con form de eis een boete van 40,— subs. 8 dagen, omdat hij bij het uitrijden van een uitrit aan de Schoolweg te Terneu zen een botsing had veroorzaakt met een van rechts komende personenauto. Vijftig gulden subs. 10 dagen luidde de eis tegen de aannemer K. F. uit Blan- kenberghe (B.), die op 19 juli bij het op rijden van de brug te Sluiskil de door gang niet had vrijgelaten voor een te gemoetkomende auto. Zijn gemachtigde, mr. H. J. Q. Tichelman, wees op het na re knooppunt ter plaatse en vroeg enige clementie. De kantonrechter besloot tot een boete van 25,subs. 5 dagen. De bediende J. A. uit Antwerpen stond terecht omdat hij op 4 juli te Vogelwaarde naar links was uitgewe ken, terwijl hij juist door een achter opkomende auto werd ingehaald. Ver dachte werd ingevolge artikel 25 van de wegenverkeerswet veroordeeld tot een boete van 40,subs. 8 dagen. De eis luidde 50,subs. 10 dagen. j Vette koeien aanvoer iets groter, handel le vendiger. prijzen als gisteren. Vette kalveren aanvoer als vorige week, handel vlot, prijzen iets stijver, prima's boven notering. Graskal veren aanvoer als vorige week, handel kalm, prijzen stabiel. Nuchtere kalveren aanvoer ruimer, handel iets stroever, prijzen constant. Lopers en biggen aanvoer matig, handel lui, prijzen als vorige week. Slachtpaarden aan voer gewoon, handel iets levendiger, prijzen wat stijver. Schapen en lammeren aanvoer iets minder, handel zeer kalm, prijzen niet hoger. Kalf- en melkkoeien aanvoer als vori ge week, handel redelijk, prijzen ruim prijs houdend. Vare koeien aanvoer matig, handel goed. prijzen vast. Vaarzen en pinken aan voer gewoon, handel tamelijk, prijzen verder prijshoudend. VEILING SINT-MAARTENSDIJK Uien, bonken 18,94. Middel 40-70 14,8714,50. Drielingen 14.20. Pickles 19,78. Aanvoer 45 ton. Aardappelen: Bintje 13,0011,60. Bon ken 18,10. Eigenheimers 16.90. Aanvoer 60 ton. VEILING STAVENISSE Uien, middel 15.00. Bonken 19,00. Drielingen 14,10. Picklers 2030. Stek 4,70. Aanvoer 53 ton. Aardappelen: Bintjes, gewoon 12,10 12,20, Bintjes, bonken 18,50. Furore 12,20. Aanvoer 37 ton. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen 3258 kg, 101—147. Schar 192 kg. Bot 125 kg. Wijting 22 kg. Tong 4 kg. Paling 2 kg. Kabellauw 26 kg. Sprot 31.029 kg. Ongesorteerde vis 224 kg. De Terneuzense bakkenschipper J. L. werd bij verstek conform de eis veroor deeld tot 30,boete en betaling van de schade ad 62,omdat hij op de rijksweg bij Terneuzen een bromfietser had gehinderd. Verdachte, die op de fiets had gereden en nogal wat bier had gedronken, zat helemaal links van de weg, toen hij de bromfietser aanreed. De buschauffeur H. P. V. uit Beveren- Waes (B.) kreeg conform de eis een boete van 25,subs. 5 dagen wegens het beschadigen van een benzinepomp bij het achteruit rijden. Dit gebeurde op 22 juni te Koewacht. Voorts werd hij be last met het betalen van de schade ad 74,—. De Terneuzense chauffeur C. W., die opnieuw terecht stond, omdat hij in zijn woonplaats een voetgangster zou hebben gehinderd op een zebrapad, werd vrijgesproken. Uit de getuigenverklaring van de Terneuzense hoofdagent van po litie O., bleek wel, dat de dame een paar passen terug was gelopen naar het trottoir, maar de kantonrechter achtte het niet bewezen, dat verdachte haar geen onbelemmerende doorgang had verleend. Gevolg van een misverstandje was dins dagmorgen tegen half twaalf een aan rijding op de Poeledaelesingel te Mid delburg. De bestuurder van een bestel auto, W. H., uit de Zeeuwse hoofdstad, reed in de richting van de Poelendaele- weg. Bij het nemen van een bocht naar rechts kwam H. te ver op het linkerweg- gedeelte. De achter hem aanrijdende Bredase automobilist A. H. G. S. die van mening was dat H. links af wilde slaan trachtte rechts te passeren maar werd klem gereden. De materiële schade die bij de aanrijding ontstond was gering. VEERE Notaris H. Beijer te Vlissingen heeft de zer dagen in café-restaurant „Het Veer- se Meer" te Veere tevergeefs getracht in het openbaar te verkopen de drie ééngezinswoningen aan de Veerseweg B 31, B 32 en B 33, groot respectieve lijk 92, 91 en 92 ca. en een perceel tuin grond aan de Veerseweg, gelegen naast het woonhuis Veerseweg B 43, groot 16 are. De hoogste inschrijving voor deze objecten in combinatie bedroeg 17.408. Er werd niet meer opgeboden. Nagekomen advertenties Heden nam God tot Zich mijn innig gelief de vrouw en onze lieve, zorgzame, moeder ADRIANA CORNELIA SLIGGERS-DEIJ, op de leeftijd van 38 jaar. B. C. Sliggers Bert Co Haarlem, 2 dec. 1963. Laurens Reaellaan 38 I De teraardebestelling zal plaatshebben don derdag 5 december a.s., om 14 uur, op de alge mene begraafplaats aan de Bergweg te Bloemendaal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 13