MAAR WEINIG VOORTGANG IN Minister Luns toch hoopvol gestemd BRUSSEL Reydon en De Jager morgen naar Nederland Eerste ambtenaren verhuizen maart 1964 naar het nieuwe Vlissingse stadhuis DRIE OBSTAKELS OP WEG VAN E.E.G. Het slachtofier NIETS BEKEND OVER BEPERKING LANDINGSRECHTEN VAN K.L.M. I BBRBRMRRHRB Prinses Margaret verwacht haar tweede baby E.G.K.S. eens over staal maar nog niet over kolen Sigaren 11 tot 13 procent duurder WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Franse voorwaarde BIJ K.L.M. EN REGERING: Engelsen plegen wel overleg met de S.A.S. Koude oostenwind Met K.L.M.-vliegtuig uit Moskou W.EJI. in Parijs Familieleden wachtten weer tevergeefs Componist Lecuona overleden Anna Strik weer thuis j^antlijn Misverstand Kantoorvleugels zijn glasdicht VERWARMING AAN OP 16 DECEMBER ein Tegelpl 206e jaargang no. 284 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Directie: F. van de Velde, F. B. den Boer en W. de Pagter. Hoofdredactie: W. Leertouwer en G. A. de Kok Abonnementsprijs 67 cent per week, ƒ8,70 per kw.; franco per post ƒ8,95 p. kw. Losse nummers 15 ct. Bureaus: Vlissineen: Walstraat 58-60, tel. 2355 (b.g.g. red. 3508, adv. 3647/3643); Middelburg: Markt 51, tel. 3841 (b.g.g red. 2078/3169, adv. 2375); Goes: Gr. Markt 2, tel. 6140 (b.g.g. red. 7853, adv. 5213); Oostburg: tel. 2395; Temeuzen: Arsenaalstraat 2. tel. 2911; Zierikzee: red. tel. 2425, adm. tel. 2094. Adv.pr. 30 ct. p. mm. Min. p. adv. ƒ4,50. Ingez. med. 3 x tarief. Kleine adv. (max. 8 regels) 30 ct. p. regel (min. ƒ1,50). .Brieven bur. van dit blad" 25 ct. meer. Giro 359300 P.Z.C., Middelburg. De Nederlandse minister van buitenlandse zaken mr. J. M. A. H. Luns, heeft gisteravond in Brussel verklaard de indruk te hebben, dat de Europese Economische Gemeenschap niet voor het einde van dit jaar de beslissingen zal kunnen nemen, waarvoor de mi nisterraad van de E.E.G. de „marathonzitting" heeft belegd. Na afloop van de eerste dag van de tweedaagse bijeenkomst van de E.E.G.-ministerraad, waarvan hij als voorzitter optreedt, zei minister Luns, dat de Duitse bondsrepubliek eerst in de tweede helft van deze maand het standpunt bekend zal maken in de be langrijke landbouwkwesties van de gemeenschap en dat nog wei nig vooruitgang is gemaakt in het opstellen van een mandaat voor de Europese commissie voor de internationale tariefonderhande lingen, die in de G.A.T.T. in Genève zullen worden gevoerd als onderdeel van de „Kennedyronde". Mr. Luns zeide niet te denken, dat de ministerraad van de E.E.G. hier. mede vóór de 31e december klaar zal komen. „Ik vertrouw echter, dat het deze maand niet tot een crisis in de gemeenschap zal ko men", voegde hij hier aan toe. Tot de belangrijkste punten van de ma rathonzitting behoren de verordeningen voor drie nieuwe marktorganisaties voor zuivel, rundvlees en rijst als aanvulling van het bestaande gemeen schappelijke landbouwbeleid in de E.E.G., de voorstellen van de Europese commis sie voor het instellen van een gemeen schappelijke richtprijs voor granen (het plan-Mansholt) in de loop van 1964 en de mandaten voor de Europese commissie, door de E.E.G.-ministerraad te verlenen, voor de tariefonderhandelingen in Ge nève. Van Franse zijde is nog de vorige week door de minister van landbouw, Pisani, de eerder door president de Gaulle afgelegde verklaring herhaald, dat voor Frankrijk het tot stand ko men van de 3 nieuwe landbouwregle- menten een voorwaarde is voor het voortbestaan van de gemeenschap. Naar in Brussel wordt vernomen zou het standpunt van de regering in Bonn zijn, dat zonder een duidelijk onderhande lingsmandaat voor de Europese commis sie voor de „Kennedyronde" het aan vaarden door de bondsrepubliek van de nieuwe landbouwreglementen ondenk baar is. Vanochtend zullen de ministers van de E.E.G.-landen verder discussiëren over dit mandaat, terwijl de ministers van landbouw hun besprekingen zullen voort zetten over de nieuwe gemeenschappe lijke markt voor zuivelprodukten. (Van onze Haagse redactie) Noch bij de K.L.M., noch bij de re gering is iets bekend over een voornemen van de Britse regering, de landingsrechten van de K.L.M. op Prestwick, het vliegveld van Glasgow, te beperken of zelfs op te zeggen. Ook te Londen wordt ont kend, dat de „B.O.A.C." het Britse ministerie van luchtvaart zou heb ben gevraagd, stappen te nemen ten aanzien van de landingsrechten van de K.L.M. De Britse ambassa- door de komst der moderne wapens geen afzonderlijke defensie van onderde len van het Atlantische gebied meer mo gelijk is. De zware financiële lasten en de groeiende ingewikkeldheid van de nieuwe wapens maken een grotere inte gratie van de westelijke defensie-inspan ning onontbeerlijk. Mr. De Block, die verslag uitbracht over de werkzaamheden van de W.E.U.-mi- nisterraad, waarvan Nederland op het ogenblik het voorzitterschap bekleedt, verklaarde optimistisch te zijn t.a.v. de herstelde betrekkingen tussen Engeland en de E.E.G. in het kader van de West- Europese Unie. Hij waarschuwde echter tegen te hoog gespannen verwachtingen op korte termijn: „Wij moeten met en thousiasme en toewijding dit tere kas plantje verzorgen, maar wij mogen niet proberen zijn groei te forceren", zei hij. (Van onze weerkundige medewerker) Tussen een sterk hogedrukgebied boven West-Rusland en een depres sie bij Portugal staat in Midden- en West-Europa een oostenwind, die geleidelijk koudere lucht aanvoert. In Noord-Nederland, waar maandag mist aanwezig bleef kwam de tem peratuur overdag niet hoger dan 1 a 2 graden, tegen 5 a 6 graden in Zeeland. Geleidelijk wordt het ook hier in het zuidwesten iets kou der maar meer dan 1 a 2 graadjes vorst in de nacht is er voorlopig niet te verwachten, want ook in Duitsland en Polen komt momenteel niet meer dan 3 tot 6 graden vorst voor. de in Den Haag, was evenmin op de hoogte van dergelijke stappen. Volgens een bericht van de Londense correspondent van de „Volkskrant", zou de Scandinavische luchtvaartmaatschap pij „S.A.S." een soortgelijke maatregel te wachten staan. De K.L.M. deelt mee, gehoord te hebben, dat inderdaad tij dens inleidende besprekingen tot een overleg, dat deze week tussen de Scan dinavische landen en Groot-Brittannië plaats zal vinden, de landingsrechten te Prestwick punt van bespreking zijn ge weest. De K.L.M. heeft echter geen reden om aan te nemen, dat de Britten thans ook met Nederland over Prestwick willen spreken. Het luchtvaartverdrag tussen Nederland en Groot-Brittannië is tot wederopzeggens gesloten. Er zijn dus ook geen onderhandelingen op komst over een verlenging. Wel echter kunnen beide partijen te allen tijde om nieuwe besprekingen vragen. Van de zijde van de S.A.S. vernemen wij, dat de landingsrechten te Prestwick op de Brits-Scandinavische luchtvaartonder handelingen reeds een vast agendapunt vormen, doch dat tot dusverre deze rech ten niet zijn beknot. Ook wat betreft de komende onderhandelingen maakt men zich bij de S.A.S. niet ongerust ten aan zien van Prestwick, waar de S.A.S.-ma chines op de New York-route thans vier landingen per week maken. Op de foto wacht de 27-jarige mevr. Nelly Reydon met haar 3-jarig zoontje Peter vol spanning op het moment, dat haar man uit het vliegtuig zal stappen. Hoe groot was even later haar teleur stelling. In Parijs is gisteren voorts het W.E.U.-parlement bijeengeweest. Mr. L. de Block, staatssecretaris van bui tenlandse zaken verklaarde hier dat er geen sprake kan zijn van een keu ze tussen Europese en Atlantische samenwerking: beide zijn essentiële pijlers van de westelijke vrijheid en welvaart. Hij bestreed de Franse opvatting dat een verenigd Europa zijn eigen weg kon gaan en zijn eigen plaats kon innemen in de wereld, onafhankelijk tussen de grote wereldmachten. Het denkbeeld van een geïntegreerde Atlantische defensie heeft nu nog evenveel waarde als op het ogenblik dat het N.A.V.O.-verdrag in 1949 werd gesloten, zei hij, aangezien J Dit huis in Georgetown zal door mevrouw Jacqueline Kennedy en I haar twee kinderen worden betrok- I ken. Het huis is van de onderminis- I ter van buitenlandse zaken W. Ave- rill Harriman. De Nederlanders E. B. Reydon en L. de Jager, die sedert augustus 1961 in de Sowjet-Unie werden ge vangen gehouden, zullen morgen (woensdag) in ons land terugke ren. Een woordvoerder van het mi nisterie van buitenlandse zaken deelde dit gistermiddag mee. Rey don en De Jager zullen reizen met het K.L.M.-toestel uit Moskou, dat woensdagmiddag om vijf minuten voor vier op Schiphol wordt ver wacht. Een grote schare journalisten en foto grafen heeft gistermorgen tevergeefs op Schiphol staan wachten op de aan komst van de twee Nederlanders. Van alle aanwezigen moest met name de 27-jarige mevrouw Nelly Reydon uit Amsterdam de grootste ontgo- cheling verwerken: wie er ook uit het lijntoestel van Aerfiot kwam, niet haar man. Met haar 3-jarig zoontje Peter, die zijn vader nog nooit heeft gezien, op de arm stond zij bleek van schrik, ietwat wezenloos op het plat form bij het lege vliegtuig. De teleurstelling was des te groter, om dat kort voor de aankomst van het toe stel een schijnbaar definitieve radio-tele fonisch via de verkeerstoren ontvangen mededeling de ronde deed, dat de beide Nederlanders zich onder de passagiers bevonden. Zo zeker was de uitgebreide schare fa milieleden van het komende weerzien, dat enkele hunner achter de raampjes van het toestel Reydon en De Jager meenden te herkennen en uitgelaten be gonnen te wuiven. De Cubaanse componist Ernesto Lecuo na is op 66-jarige leeftijd als gevolg van een longontsteking in Santa Cruz op Te- nerife overleden. Hij heeft talrijke succesnummers in de lichte muziek geschreven, waaronder „Saludos amigos", „Siboney" en „El Manisero". Hij was naar Spanje uitge weken nadat Fidel Castro aan het be wind was gekomen. Tenerife is het grootste van de Canarische eilanden, in de Atlantische Oceaan ter hoogte van Spaans-West-Afrika gelegen. Prinses Margaret, zuster van ko ningin Elizabeth, verwacht eind april haar tweede kind. Een woord voerder van 't hof, die dit bekend maakte, zei dat de baby waar schijnlijk in het paleis Kensington, de Londense residentie van prinses Margaret en lord Snowdon, het le venslicht zal aanschouwen. Het eerste kind, lord Linley, werd op 3 november 1961 in Clarence House, de re sidentie van de koningin-moeder, gebo ren. Zoals bekend verwachten drie ande re leden van de koninklijke familie een baby: koningin Elizabeth, de hertogin van Kent en prinses Alexandra. De ministerraad van de Europese Ge meenschap voor Kolen en Staal (EGKS) heeft gisteren in beginsel besloten de invoerrechten op staalprodukten uit der de landen te verhogen, zo heeft de Fran se minister van industrie, Michel Mau- rice-Bokanowski, bekendgemaakt. Hij voegde er echter aan toe dat een de finitief besluit pas zal worden genomen na overleg tussen de Italiaanse presi dent van de Hog;e Autoriteit, Dino del Bo, en de belangrijkste staalleveranciers van de gemeenschap, zoals Engeland, de Verenigde Staten, Japan, Oostenrijk en Noorwegen. Del Bo zal de ministers op 7 januari op de hoogte brengen van de resultaten van het overleg. De ministerraad kwam niet tot overeenstemming over een plan voor staatssteun aan de kolenindustrie in de zes landen. Dit plan, dat deel uitmaakt van een omvangrijk program ma voor de verwezenlijking van een gemeenschappelijk energiebeleid, was aanvaard door vijf landen maar werd door Nederland van de hand gewezen. De minister van economische zaken, prof. Andriessen, gaf als reden voor de afwijzing van het ontwerp, dat het geen aanknopingspunt bevat voor de verwe zenlijking van een echte gemeenschap pelijke energiemarkt doch eerder een stap terug betekent naar het voeren van een beleid op nationaal niveau. Dinsdag 3 dec. 1963 Pagina 3 Onze 35-jarige minister Andriessen heeft een storm van kritiek moeten doorstaan op het chapiter van de prij zen. Iedereen praat nu al een maand lang over de stijgende prijzen. De kran- tenschreven er over en via de beeld- en klankbuizen schalden de klachten de huiskamers binnen. De vakbeweging liet waarschuwende geluiden horen en de huisvrouwen beklaagden zich bij haar leveranciers. Is het zo erg met de prijsstijgingen, of gaat het om een soort massasuggestie, waarbij de een de ander achternapraat zonder zich af te vragen wat er nu wer kelijk aan de hand is? Minister An driessen heeft verzekerd, dat het niet zo erg met de prijsstijgingen is en dat hij zal ingrijpen wanneer hem inderdaad blijkt, dat bepaalde producenten hun prijzen onrechtmatig verhoogd hebben. En... zoals dat altijd in Nederland gaat... hij kreeg steun van mensen, die meen den, dat we het voorlopig maar eens moesten aanzien, dat we de prijssrij- gingskat maar eventjes uit de inflatie boom moesten kijken en dat we de „gul den middenweg" wel weer zouden te rugvinden. Vooral in de dagbla den is er op gewezen, dat er ook remmende factoren zijn bij prijs verhogingen. Voor vele artikelen bestaat buitenlandse concurrentie, voor sommi ge andere artikelen kan de waakzaam heid van de vakbonden en de consumen ten een aanmerkelijk gewicht in de schaal leggen en ten slotte zijn er nog vele artikelen, die op de vrije markt verkocht worden, dat wil zeggen, dat de prijs wordt bepaald door „vraag en aan bod" en niet eenzijdig door de" leveran cier. Daarnaast heeft de minister dan nog zijn prijsbeheersingsapparaat, waarvan hij verwacht, dat het redelijk zal func tioneren, maar waarvan het grote pu bliek niet zo heel veel verwacht. De twee Nederlanders waren echter niet aan boord. Tien minuten later was het misverstand opgelost. In Russisch let terschrift stonden op de passagierslijst de namen Ljadin en Ryabov in het Engels gelezen klinkt dat als: Lager en Rijkhof. Dat was dus de oorzaak van dit verdrietig misverstand. Tussen de voor niets gekomen afha lers liep ook een man rond die be weerde dat de vrijlating te danken was aan zijn activiteiten. Deze 60-ja- rige Amsterdammer VV. Sluiter los werkman bij de gemeente heeft tij dens de oorlog in 1942 gezorgd voor het onderduiken van vijf Russische krijgsgevangenen, die door de Waf- fen-S.S. te werk waren gesteld tussen Delft en Den Haag. De heer Sluiter heeft Kroesjtsjew verle den jaar een brief geschreven waarin hij verzoekt „in ruil voor deze daad" de we gens spionage veroordeelde landgenoten vrij te laten, die hij overigens niet per soonlijk kende. j<«». 1813 in de stad Amsterdam de soevereiniteit vaardde. Tevens werd in deze bijeenkomst door prof. dr. P. J. Bouman, voorzitter van het algemeen werkcomité nationale herdenking, de in het rijksmuseum ingerichte nationale herdenkingstentoonstelling „Leven en werken in Ne derland 18131963" geopend. Voorts werd in het prentenkabinet van het museum opengesteld de expositie „Kunstenaars in hun ontboezemingen, drie perioden uit 150 jaar (181318881963)", die een beeld wil geven van de Nederlandse tekenkunst omstreeks het begin midden en einde van deze periode. Na een welkomstwoord van burgemeester mr. G. van Hall hiela prof. dr. I. J. Brugmans een herdenkingsrede, waarin hij zei, dat 1813 niet een begin is geweest, maar het einde der revolutionaire periode 17951813. In die tijd zijn de fundamenten gelegd, waarop onze samen leving nog altijd rust: vervanging van de gewestelijke soevereniteit door de nationale, invoering van verkiezingen, gelijke rechten voor alle gods diensten, nationale regeling voor onderwijs en belastingen, nationale wet boeken, beheer der overzeese gebieden door de staat, en vrijheid van be drijfsuitoefening. (Van onze Haagse redactie) Na 1 januari a.s. zullen de sigaren 11 tot 13 procent duurder worden. De si garen tot 20 cent zullen 2 cent meer gaan kosten, die van 20 tot 29 cent worden drie cent en de sigaren van 29 cent en hoger worden 4 cent duurder. Deze prijsverhoging vloeit voort uit de afschaffing van de vrijstelling van de omzetbelasting op sigaren, alsmede uit de eerste loonsverhoging van 5 procent per 1 jan., die zoals bekend, in de prij zen mag worden doorberekend. In de kringen van de sigarenfabrikanten ver wacht men, dat de consument eerst tegen april van het komende jaar met deze prijsverhoging te maken zal krij gen, omdat eerst de oude voorraden te gen de huidige prijs moeten zijn opge ruimd. Het lijkt er echter op, dat de oude voorraden wel heel wat eerder zullen zijn verdwenen. Een bepaald deel van het publiek is aan het hamsteren gesla gen en ook vele winkeliers bestellen meer dan anders het geval is, omdat zij hun klanten zo lang mogelijk tegen de oude prijs willen leveren. Vele fa brikanten kunnen de orders dan ook niet meer aan. Aan de produktiecapacitei- ten van de fabrieken is een natuurlijke grens gesteld. Voor het uitvoeren van de grote orders via het verrichten van overwerk voelen de fabrikanten niets, omdat dit de produktiekosten sterk doet stijgen. De fabrikanten geven er dan ook de voorkeur aan wat kalm aan te doen bij hun leveranties. Toch betekent dat alles bij elkaar wel wat. Het is op dit ogenblik niet zó, dat men in Nederland willekeurig elk artikel of vele artikelen in prijs zou kunnen verhogen. Er is. van een prijsla- wine nog geen sprake en toch.... is het grote publiek ongerust en heeft het wei nig vertrouwen in onze jonge minister. Dit laatste dan in tegenstelling tot de redactie van „De Nederlandse Industrie" - uiteraard een blad van fabrikanten! - in welk blad veel vertrouwen wordt uitgesproken in minister Andriessen. De redactie wijst op de moeilijke omstan digheden, waaronder deze minister zijn functie heeft aanvaard. Bij de komende loonsverhogingen kan hij een zekere prijsstijging voor een beduidend aantal produkten niet beletten. Voorts is de si tuatie moeilijk omdat bepaalde grond stoffen in prijs omhoog gingen. De redactie van „De Nederlandse Indus trie" verlangt nu, dat het publiek het hoofd koel zal houden. Met emotionele uitlatingen komen we er niet. Er is, zo zegt de redactie, rustige voorlichting no dig, zowel door de overheid als door de ondernemers en de vakbeweging. Dat klinkt bedachtzaam, maar deson danks zijn wij er van overtuigd, dat deze voorlichting toch niet voldoen de zal zijn. Indien de huidige prijzenon- rust een soort massabevlieging of zo men wil een massapsychose is, dan dient allereerst de vraag naar de oor zaak aan de orde gesteld te worden. Die oorzaak is zoals bij de meeste massapsychosen angst, heel gewone angst. Angst bij de consumenten, die vrezen, dat de loonsverhogingen weggeprijsd zullen worden, angst bij de leveranciers, die vrezen, dat ze het welzijn van hun bedrijven in de waagschaal stellen als ze te laat komen met hun prijsverho gingen, angst bij de vakbondsleiders, die vrezen, dat de bereikte resultaten op loongebied straks niet meer zullen zijn dan de spreekwoordelijke dode mus. Al lemaal angst, die men slechts ten dele kan wegnemen door voorlichting. Nu kunnen producenten en ook vak bondsleiders zich nog wel eniger mate beschermen tegen die angst, maar er is een allen-omvattende groep, waar toe ieder regelmatig pleegt te behoren en die zich niet kan beschermen of al thans zeer onvoldoende kan beschermen. Dat is de groep van de consumenten. Een massapsychose zoals thans op het gebied van dè prijzen bestaat, is alleen maar mogelijk in een land, waar de con sument zich veel te weinig beschermd weet en waar hij zich al bij voorbaat het slachtoffer voelt. Waar Nederland al enige jaren lang behoefte aan heeft en waar ook minister Andriessen behoefte aan moet gevoelen, dat is een behoorlijke consu- mentenwet. Zeker, er bestaan nu al reeksen van wettelijke maatregelen, wel ke aan de consument een zekere be scherming bieden, maar zij vormen een brokkelig geheel en meestal vallen ze samen met bepaalde vormen van be roeps- of bedrtjfsbescherming. Het bon te geheel van deze maatregelen stamt te veel uit een verouderd denken, waarbij de vrijheid van de produktie en van de handel vooropstaat en waarbij de vrij heid van de consument te weinig wordt beschermd. De consument is meer een vogelvrije dan een vrije!! Een con- sumentenwet dient aan deze vogelvrije consument bepaalde rechten te geven waardoor hij zich beschermd kan weten. Maart 1964 verhuizen waar schijnlijk de eerste ambtenaren van de gemeente Vlissingen naar het nieuwe stadhuis aan de Paul Krugerstraat. Dat zullen zijn de mensen van de bouwkundige af deling van gemeentewerken, die nu nog zijn ondergebracht in een oud pand vlakbij het nieuwe gemeentehuis. Zij zijn het eerst toe aan een nieuwe behuizing. Dan volgen de overige afdelin gen van gemeentewerken, zoals waterbouwkunde en bouwtoe zicht. Samen met de gemeente archivaris krijgen deze afdelin gen een plaats op de tweede ver dieping van het drie lagen plus de kelders en zolders tel lend project. Boven die tweede verdieping is het stedelijk ar chief ondergebracht en op de eerste etage is geprojecteerd de raadzaal, de trouwzaal, die met de koffiekamer samen de bur gerzaal vormt, de kamers van b. en w., de afdelingen financiën, onderwijs, registratie en alge mene zaken. Op de begane grond vindt men de afdelingen bevolking, sociale zaken, volks kredietbank, de B.B. en het bu reau voor Vreemdelingenver keer. Boven de trouwzaal ten slotte zal de conciërge komen wonen. Er begint schot te komen in het re presentatieve gebouw voor de Vlis singse gemeentebestuurderen. Vanaf de Paul Krugerstraat krjjgt men al een goed beeld hoe het nieuwe raad huis er zal uitzien. Wél staan rond het representatieve deel steigers van hout of van buizen, maar in de kan toorvleugels zijn de ruiten al aange bracht. Helemaal wind en waterdicht is het nieuwe stadhuis nog niet. Wél zit er al een belangrijk deel van het dak op. De kantoorvleugels van het nieuwe pand, die rond een binnen plaats zijn opgetrokken, zijn zo goed als glasdicht en het dak is vrijwe' klaar. Zestien december hopen de bou wers deze vleugels te kunnen ver warmen, zodat men in de wintei aan het interieur kan doorwer ken. Het buitenwerk was „offi cieel" al vanaf 15 oktober taboe, maar zolang het goed weer is althans niet te koud probeert men ook daaraan nog iets te doen: schilders staan nu nog op ladders tegen de buitenzijde van de kan toorvleugel aan de Paul Kruger straat. Het werkplan voor het nieuwe stad huis begon met het grond- en hei werk aan de noordzijde van het panu. tegen de Singel aan. Van daar uit is men verder gaan werken. Van daar ook, aat de kantoorgedeelten, langs de Dr. Stavermanstraat, de Brouwenaarstraat en de Paul Kru gerstraat het snelst gevorderd zijn, vergeleken met het representatieve gedeelte en de hoge toren, die respec tievelijk verrijzen schuin op de hoek van de Verlengde Hobeinstraat-Paul Krugerstraat en in de Paul Kruger straat. Eindpunt van het bouwsche ma is weer de noordzijde bij deel A 1. Dat deel vormt met de vleugels B, C, D en het representatieve gedeelte een krans rond de betegelde binnenplaat? die ook te bereiken zal zijn via een brede, van kolommen voorziene poor, aan de Paul Krugerstraat. En rond dit geheel komt een weids plein met ruitvormige tegels, waar van de diagonaal zo'n vier meter is. De vlakken zullen worden onderbro ken door zwarte tegels. Wie van de Vlissingers wil weten hoe dit wordt kan een proefstukje bekijken op de tegelplaats aan de Hogeweg. Zijn de kantoorvleugels aan de oost zijde (Brouwenaarstraat) en de zuid zijde (Paul Krugerstraat) al bijna glasdicht, de noordgevel (Staverman straat) rfCaat nog voor een deel in de steigers. Overigens moet men nog fZte slot pag. 2 kol. 6) Minister Andriessen mag dan tot de consument zeggen: ..als bepaalde prijzen enz. U niet bevallen, loop dan een straat verder naar een winkel waar de "rijzen TT wel aan=fa»n" maar onge wild versterkt hij door die uitlating het gevoel bij de consument van een vo- relvrii slachtoffer te zijn. Dat gevoel kan men pas kwijtraken wanneer bijvoorbeeld in een consumen- tenwet (en bij maatregelen van bestuur) verplichtingen ziin vastgelegd voor le veranciers. Verplichtingen. waarop de consument zich kan beroepen en waarop "een uitzonderingsbepalingen bestaan. Verplichtingen wat betreft de kwaliteit de prijsbepaling, de leveringsvoorwaar den Vemiichtin^-en >-oor de ethiek in de reclame, verplichtingen voor het opnemen van vaste bepalingen in aüe koop- en verkoopcontracten enz. Wij noemen hier slechts enkele voorbeelden. Wij zijn er van overtuigd, dat het be stuur van de Nederlandse Consumenten bond nog heel wat meer verlangens heeft voor wat betreft de bescherming van de consument. Minister Andriessen zou een nuttig werk doen. wanneer hij -in contact met deze bond en met andere belang hebbenden enkele ambtenaren van zijn departement belastte met het ont werpen van een consumentenwet, die af gestemd zou moeten zijn op het sociaal- economische denken van deze tijd dat zijn dan de jaren tussen 1960 en 1970! Hij zou het dan heel wat gemak kelijker krijgen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 1