Financiële berichten Kroesjtsjew in juni 1964 naar Scandinavië NEDERLANDSE EN DUITSE RAKETTEN DRAAIEN PROEFOP TEXEL N.T.S.-team naar de Olympische winterspelen Nieuwe veiligheids maatregelen voor president V.S. Kleine raketten Uitgesteld „TIJDSCHRIFTTARIEVEN ZULLEN OMHOOG MOETEN Kerkelijke mutaties Pensioenfonds van Koninklijke-Shell Grote Russische goudzendingen naar het westen Nagenoeg gelijk resultaat A. H. Onderhandelingen over lonen van buschauffeurs Eerste Kamer Finance-Union Dividenden Even puzzelen K AIRINlElnlE NlsrlBlAlAlRlSi KLEINE RAKETTEN NA LANCERING WEER OPGEZOCHT OP HET WAD Geen Europees Cape Canaveral" V.W. DE LUXE, D. C. BOM, heden afwezig. St.-Nicolaas door de Goese winkelstraten. Noorse premier deelt mee Bezoek werd eerder uitgesteld Kahinetsheraad over Europese problemen Prof. Witteveen: Programmering op langere termijn Minimuminkomen metaalindustrie KERKNIEUWS Conciliewaarnemer over het schema christelijke eenheid Kandidaat G. Keiling predikant van Noordgouwe en Dreischor Dr. Sweflengrebel nu voorzitter Zendingsraad VRIJDAG 29 NOVEMBER 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 9 (Van onze r.t.v.-redactie) De Nederlandse televisiekijkers zullen eind januaribegin februa ri een uitgebreide serie reporta ges te zien krijgen van de Olym pische winterspelen in Innsbruck. Elke dag, zowel overdag als 's avonds, worden rechtstreekse Eurovisie-uitzendingen en film overzichten overgenomen, terwijl de N.T.S. bovendien eigen repor tages zal verzorgen. In totaal zullen de uitzendingen ruim 40 uur in beslag nemen. De eigen programma's die in hoofdzaak op typisch Nederlandse gebeurtenissen zijn afgestemd, worden verzorgd door het N.T.S.- team: Jean Smits, Arie Kleywegt, Frans Henrichs, Kees Buurman, Herman Kuiphof, Aad van den Heuvel en cameraman Hans Koe koek. Siebe van der Zee fungeert als chef d'équipe. Het programma van de reporta ges ziet er als volgt uit: Woensdag 20 januari: openings ceremonie en kunstrijden paren, donderdag: skiën afdaling heren, vrijdag: skispringen heren, zater dag: skiën slalom dames. Zondag 2 februari: reuzenslalom heren, skispringen en kunstrijden dames, maandag: reuzenslalom dames, dinsdag: 500 m. hardrij den, woensdag: 5000 m. hardrij den en 50 km skiën. Donderdag 6 februari: 1500 m hardrijden, skiën afdaling dames en kunstrijden heren, zaterdag: slalom heren en tot slot op zondag 9 februari: skispringen en slui tingsceremonie. Van de ijshockeywedstrijden wor den gedeeltelijke reportages van elk drie kwartier op de beeldband vastgelegd, die na afloop van de avondprogramma's worden uitge zonden. De Amerikaanse veiligheidsdienst heeft een aantal maatregelen genomen om de president beter te kunnen beschermen als deze bezoeken aflegt. In de tweede volgauto van de presidentiële stoet zal in het vervolg een arts zitten. In de eer ste auto achter de president zullen slechts leden van de veiligheidsdienst mogen plaatsnemen. Aan het konvooi zal in het vervolg een escorte van zes motoragenten voorafgaan. Gouverneur John Connally van Texas, die bij de moordaanslag op president Kennedy ook getroffen werd, heeft in het ziekenhuis waar hij wordt verpleegd tegen een Amerikaanse journalist ge zegd, dat een halve minuut voor de aan slag mevrouw Connally tegen president Kennedy had gezegd, dat niemand zou kunnen zeggen, dat Dallas hem (de pre sident) niet waardeerde. Kennedy had dit beaamd. Daarna werd er geschoten. De gouverneur, die tijdens het vraagge sprek weende, zei nadat hij getroffen was: „Mijn God, we worden allemaal vermoord". Toen de president getroffen werd zei mevrouw Kennedy: „O God, zij hebben mijn man vermoord... Jack... Jack..." heeft neergelegd. De heer Van Tuyll van Serooskerken wordt penningmeester van de Nederlandse Zendingsraad. NED. HERV. KERK Aangenomen naar IJselmuiden: B. J. Zaal te Nieuwe Tonge; bedankt voor Ter Aa (U.): A. J. Mulder te Meteren en Est. CHRIST. GEREF. KERKEN Beroepen te Dordrecht-Zuid: J. H. Vele- ma te Apeldoorn-Centrum. Blijkens het verslag over 1962 van het Eensioenfonds der „Koninklijke Shell" is et aantal fondsleden in dienst der maatschappij in dat jaar afgenomen met 438, waardoor het totaal kwam op 17.184. In 1961 bedroeg de afneming 774. De hoogste stand was in 1960 met 18.396 fondsleden. Gedurende 1962 werden pen sioenbetalingen en uitkeringen van een bedrag ineens verricht voor 27,9 mil joen (v.j. 23,4 miljoen). De markt ontwikkeling bood het fonds de gele genheid in 1962 ruim 20 miljoen in aandelen te beleggen. Gemeten naar balanswaarde is hiermee het bezit aan preferente en gewone aandelen juist bo ven tien procent der portefeuille geko men. De verwachting is, volgens het verslag, gewettigd dat in 1963 de eer ste middelen in onroerende goederen worden geïnvesteerd. De beurswaarde der genoteerde, teza men met de aanschaffingswaarde van de niet-genoteerde gewone en preferente aandelen, bedroeg per 31 december 1962 100,6 miljoen tegenover een balans- waarde van 92,8 miljoen. De werkelijk over het geïnvesteerde vermogen ge maakte rente bedroeg 4.3435 procent (v.j. 4.3226 procent). Uit het verslag van de actuaris blijkt, dat de stand van het fonds gunstig wordt beoordeeld en de premiereserve berekend werd op 909,0 miljoen. Rusland heeft op grote schaal zijn goud verkopen in Europa hervat en naar uit gezaghebbende kringen verluidt, heeft Rusland alleen al in de afgelopen twee dagen ongeveer 25 ton goud ter waarde van bijna 30 miljoen dollar in het wes ten gedeponeerd. Men neemt ook aan. dat Rusland be schikt over de grootste goudreserve na de Verenigde Staten. De schattingen hierover lopen uiteen van 10 miljard tot slechts 6 miljard dollar. De raad van bestuur van Albert Heijn N.V. deelt het volgende mede: het to taal bedrijfsresultaat over de verstreken maanden van het lopende boekjaar 1963 is nagenoeg gelijk aan dat over de over- Vertegenwoordigers van de werkgevers- en werknemersorganisaties betrokken bij de c.a.o.-autobusdienstondernemin- gen zijn gisteren bijeen geweest ter be spreking van de op 1 januari aanstaan de te nemen loonmaatregelen. In deze bespreking zijn goede vorderingen ge maakt, zo is van de zijde der werkge vers meegedeeld. Het ligt in de bedoeling, dat het over leg op 4 december wordt afgerond. De resultaten kunnen dan tijdig aan de werkgevers- en werknemersorganisa ties worden voorgelegd. In ons verslag van de Eerste Kamer (P.Z.C. van gisteren) is een onjuistheid geslopen. Er werd daarin vermeld, dat de minister-president er ophad gewezen dat de C.H. heer Pollema blijkbaar nog geen kennis had genomen van de han delingen der Tweede Kamer over de be groting van economische zaken. Dit had moeten zijn: de heer Pollema had nog geen kennis kunnen nemen van de be wuste handelingen. Zij waren namelijk nog niet verschenen. Een werkplaats van de mijn Ma- 1hïlde in Lengede is ingericht als zhapelle ardente. De eerste drie Hoffelijke overschotten van omge komen mijnwerkers, die werden ge borgen, zijn opgebaard. eenkomstige periode van 1962. Verwacht kan worden dat ook het totaal resultaat over 1963 niet veel zal afwijken van dat over 1962. Voor het komende jaar zullen de te ver wachten loonsverhogingen en de daar mee gepaard gaande verdere stijging van de kosten een zware druk op de ren tabiliteit uitoefenen. Hoewel ook voor 1964 een verdere stijging wordt ver wacht van de kwantitatieve omzetten en gestreefd wordt naar verdere produk- tiviteitsverbetering zal de komende kos tenverhoging naar de verwachting van de direcctie hier niet geheel door kunnen worden gecompenseerd. Een zekere ver hoging van de prijzen en marges zal wel noodzakelijk zijn om tot een redelijk to taal te komen. Blijkens het eerste jaarverslag 1962- 1963 van Finance-Union te Luxemburg, opgericht in 1962 op initiatief van Euro pese banken (onder wie Pierson, Hel dring en Rerson), hebben de beheerders besloten, ten einde het rendement te ver beteren, een gedeelte der activa van het fonds te beleggen in vastrentende waar den. Bij voorkeur werd hierbij een keu ze gemaakt nit waarden, uitgegeven door financiële instellingen. Het fonds zal overgaan tot een eerste uitkering van 14 Lux. frs. per participatie, be taalbaar op 29 november. De beheerders hebben als gedragslijn aangenomen de koerswinsten, die bij ef fectenverkoop worden gemaakt, niet uit te keren, maar opnieuw te beleggen. De ze winsten bedroegen op 30 september 1963 in totaal 8,3 miljoen Lux. frs. De intrinsieke waarde van een partici patie Finance-Union, die bij de introduc tie gesteld werd op 480 Lux. frs., is toe genomen tot 573 Lux. frs. per 30 sep tember. APELDOORNSE NETTEN De directie van de Apeldoornse Netten- fabriek Von Zeppelin en Co N.V. deelt mede: verwacht mag worden dat de fi nanciële resultaten van het bedrijf over dit jaar 1963 zeer gunstig zullen zijn. Het resultaat over de eerste tien maan den van 1963 wettigt deze verwachting ten volle, en er zijn geen aanwijzingen dat de maanden november en december in deze achter zullen blijven. Op grond hiervan wordt medegedeeld, dat een di videndverhoging in het vooruitzicht kan worden gesteld. (Over 1962 werd tien procent uitgekeerd). Nadere mededelin gen kunnen éérst in januari 1964 wor den verwacht. Horizontaal: 1 godin v. d. jacht; 5 een voudig; 9 nodig voor bierbereiding; 10 insekt; 11 glazen klok; 13 benedenwinds eiland; 15 onderscheiding; 16 meisjes naam (afk.); 17 de mens; 18 jaloezi; 20 de bloei; 23 voor (Lat.); 26 snel; 27 tel woord; 28 laatste letter Gr. alfabet; 31 kloosteroversten; 33 mul; 34 tennisterm; 35 houten belegstuk; 36 heildronk. Verticaal: 1 zuurdeeg; 2 boom: 3 zand heuvel; 4 toejuiching; 5 halt!; 6 gehoor orgaan; 7 kleur; 8 bekoorlijk: 12 Trans Eur. Expr.; 14 vrucht; 19 sportbeoefe naar; 20 kledingstuk; 21 machteloos: 22 zangspel; 23 in voorraad hebben; 24 her tensoort; 25 niet netjes; 29 vlakgom; 30 berg; 32 tropische vogel. De oplossing van de vorige puzzel luidt: □Si "SS! LP (Van een onzer redacteuren) Nadat in de duinen nabij de vuurtoren op de noordpunt van het eiland Texel reeds verschei dene malen proeven met raket ten van Nederlandse makelij zijn genomen, begint het Texel se „Cape Canaveral" thans internationale allures aan te nemen. In de komende we ken zullen vanaf de lan ceerbasis aan de voet van de Eierlandse vuurtoren namelijk enkele Duitse raketten het luchtruim worden ingezonden. Dezer dagen werd met goed ge volg de eerste Duitse raket weg geschoten. De lancering ge schiedt door personeel van het nationaal lucht- en ruimtevaart laboratorium uit Amsterdam, in opdracht van de firma Bölkow te München. De fa. Bölkow houdt zich speciaal be zig met de ontwikkeling van ruimte vaartprojectielen en de bouw van he likopters die zeer hoge snelheid kun. nen bereiken. De fabriek heeft zich verder onder andere bekendheid ver worven door de produktie van gelei de anti-tankprojectielen, onder de naam Kobra. De raketten die nu op Texel worden beproefd moeten de fa. Bölkow gegevens verstrekken welke kunnen worden benut voor de verde re ontwikkeling van de ruimtevaart. Lancering in Duitsland is minder aantrekkelijk, omdat dit land niet over lanceerbases beschikt die voor kleinere raketten geschikt zijn. De lanceerbasis op Texel is een van de weinige, zo niet de enige in West- Europa van waaruit raketten kunnen worden afgevuurd die later kunnen worden teruggevonden. Tijdens laag water komen de projectielen op het drooggevallen wad terecht, waarna het voor een helikopter niét moeilijk is ze op te pikken en terug te bren gen. Aangenomen mag worden, dat de belangstelling voor de Texelse lan ceerbasis steeds groter zal worden. Wel is duidelijk, dat vanaf Texel ook in de toekomst slechts kleinere raket ten over betrekkelijk korte afstand kunnen worden afgeschoten. De bij velen heersende vrees, dat het eiland als lanceerbasis in de internationale ruimtevaart een dominerende plaats zal gaan innemen of zelfs een Euro pees „Cape Canaveral" zal gaan wor den, is dan ook volkomen ongegrond. Toch heeft het nationaal lucht, en ruimtevaartlaboratorium wel het voornemen bij de Texelse vuurtoren een meer permanente vestiging te stichten, een plan waarover men op het ogenblik evenwel nog geen nade re bijzonderheden wenst te verstrek ken. De proeven die in de komende veertien dagen op Texel worden ge nomen, hebben de komst van een groot aantal technici en instrumen ten nodig gemaakt. Zo arriveerde maandag op het eiland een auto vol ingewikkelde meetapparaten van de fa. Bölkow, een twintigtal Duitse ra ketdeskundigen, de gebruikelijke ap paratuur van het lucht- en ruimte vaartlaboratorium, een radarinstal latie van de Koninklijke Landmacht en een helikopter van Caïro Contrac tors Aero. De eerste Duitse raket is gelanceerd. Het nationaal lucht- en ruimtevaart laboratorium zal deze en volgende week op Texel ook nog raketten af vuren in opdracht van het Neder lands instituut voor vliegtuigontwik keling en ten behoeve van de combi natie Kon. Ned. Springstoffenfabriek en de Artillerie-Inrichting te Zaan dam. Met leedwezen geven wij kennis van het over lijden te Hintham (Rosmalen) van de heer C. J. KOLIJN, in de ouderdom van 68 jaar. Hij mocht, tot hij in 1960 werd gepensioneerd, in ons bedrijf 53 jaren als administrateur werk zaam zijn. In onze gedachten zal hij steeds een vooraan staande plaats blijven innemen. Directie en personeel RIBBENS verfhandel N.V. Terneuzen. Allen, die op welke wijze ook, blijk hebben gegeven van hun hartelijke belang stelling bij ons 25-jarig hu welijksfeest, betuigen wij onze oprechte dank. L. Adriaanse L. Adriaanse-Sturm. Oostkapelle, nov. 1963. Brouwerijweg 18. Hiermede betuigen wij on ze hartelijke dank. mede namens onze kinderen en kleinkinderen, voor de vele blijken van belangstelling bij onze 50-jarige echtver eniging ontvangen. P. Polderman W. Polderman- Koeman Kloetinge, nov. 1963. Pr. Bernhardstraat 48. Voor de vele blijken van belangstelling en medele ven, tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn lie ve vrouw CAROLINA CORNELIA HARTING-FERMONT, betuig ik mijn oprechte dank. In het bijzonder aan dr. Wartena, H.H. doktoren en verplegend personeel van het St.-Josephzieken- huis. W. F. Harting Vlissingen, nov. 1963. Te koop sept. 1958, in prima staat. C. PROOS, Markt 6, Domburg, tel. 230. arts te Vlissingen Wij zeggen allen hartelijk dank voor de grote belang stelling bij ons 55-jarig huwelijksfeest ondervonden. W. de Schrijver S. M. de Schrijver- Jongepier Koningstr. 30, Middelburg. VERMIST Hondje, soort keeshondje, plm. 2 jaar, teefje, zwarte rug, bruine poten, pluim staart. Terug te bezorgen: L. v. d. POOL, Hogeweg 165, Vlissingen. MORGEN MORGEN Kom naar Goes, het is er gezellig winkelen. Vraag om het prijsvraagformulier. Heden overleed na een langdurig geduldig ge dragen lijden mijn lie ve vrouw en onze zorg zame moeder, JOHANNA MEIJERS-BESUIJEN in de ouderdom van ruim 69 jaar. Gapinge J. Meijers. Goes: J. Meijers. J. M. Meijers- Kloosterman Goes, 29 november 1963. De begrafenis zal plaatshebben te Gapin ge op maandag 2 de cember om 12 uur. Geen bezoek. Premier Gerhardsen van Noorwe gen heeft medegedeeld dat Sow- jet-premier Kroesjtsjew in juni volgend jaar een bezoek aan de Scandinavische landen zal bren gen. De preciese data van zijn reis zijn nog niet vastgesteld. Premier Gerhardsen deelde mede, dat Kroesjtsjews bezoek het voornaamste punt van overleg had uitgemaakt tus sen hem en de Deense en Zweedse pre miers, tijdens hun bezoek aan Wash ington ter gelegenheid van de begrafe nis van president Kennedy. Thans zal overleg worden gepleegd over het pro- De Nederlandse regering zal vandaag (vrijdag) in Den Haag een vergadering wijden aan de voorbereiding van de Eu ropese ministerraadsbijeenkomst, vol gende week in Brussel te houden over de Europese landbouwproblemen, zo heeft minister Luns in Straatsburg ver klaard. Minister Luns, die de E.E.G.-conferen- tie van volgende week zal voorzitten, verklaarde dat de Nederlandse regering in het bijzonder het probleem zal be studeren van het traditionele handels verkeer, een zaak die voor Nederland van eminent belang is bij de onderhan delingen over de landbouwbesluiten die in de komende weken in Brussel moe ten vallen. In Kasjmier zijn 97 hogere ambtenaren met pensioen gezonden in een poging om een eind aan de corruptie te maken. Spoe dig zullen er meer ontslagen volgen. Dit is door premier Sjamsoeddin meegedeeld. gramma voor het bezoek. De Noorse premier deed zijn mededelin op het vliegveld van Oslo, bij zijn terugkeer uit Washington. Kroesjtsjew was oorspronkelijk in 1959 voor een bezoek aan Scandinavië uitge nodigd. Kort daarna deed hij echter een felle aanval op Zwedens neutraliteit en het lidmaatschap van Denemarken en Noorwegen van de N.A.V.O. Dit leidde tot scherpe kritiek in de Scandinavische pers, waarop Kroesjtsjew bekendmaak te zijn bezoek te hebben „uitgesteld". Een nouveauté voor motor- en scoo- lerrijdende dames is dit hoofddoek je met op de achterzijde een ge zicht. Het is misschien verstandig, het doekje niet tijdens het afleggen van het rij-examen te dragen! Het nieuwtje is afkomstig uit Wenen. Onder zeer grote belangstelling heeft de minister van financiën, prof. dr. H. J. Witteveen, gistermiddag aan een koffie maaltijd voor het departement Amster dam van de Nederlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel een rede ge houden over: welvaartsstijging en over spanning. Sprekende over de belangrijke stijging van het loonpeil die thans voor de deur staat vroeg de minister zich af, welke gevolgen dit zal hebben voor het be drijfsleven. Hij meende dat een verdere stijging van onze export moeilijker zal worden en dat de winstmarges onder druk zullen komen te staan. Men dient thans meer te gaan denken over een programmering op langere termijn, waarin echter het gevaar schuilt, dat wij slechts ten dele de reacties kennen van deze langere termijnplanning. Gesteld moet worden dat met de huidi ge loonoperaties de grens is bereikt van hetgeen in deze situatie mogelijk is zon der grote verstoringen te bewerken. De gesloten loonovereenkomst moet uiter aard worden gerealiseerd, waarbij ech ter verwacht mag worden dat het be drijfsleven een zekere discipline zal op brengen in het prijsbeleid en dat de vak beweging geen eisen zal gaan stellen, welke uitgaan boven hetgeen is neerge legd in de overeenkomst met de Stich ting van den Arbeid. Alsdan hopen wij de ontwikkeling in de hand te kunnen houden. Verhoging van de abonnementsgelden en advertentietarieven is voor de meeste tijdschriften een harde noodzaak gewor den, vooral gezien de consequenties van de komende loonronde. Tot deze conclusie kwam de voorzitter van de Nederlandse organisatie van Tijdschrift-Uitgevers (N.O.T.U.), de heer J. M. Gorter, tijdens de jaarverga dering in het Hiltonhotel in Rotterdam. De heer Gorter nam daarbij vooral stel ling tegen het standpunt van de bond van adverteerders dat alleen hogere ta rieven kunnen worden berekend als de oplagen stijgen. „Vergeten wordt", zo zei hij, „dat de produktiekosten per pa gina steeds hoger worden. Het zou lo gisch zijn als dat werd doorberekend". Volgens hem denkt de Nederlandse Dagblad Pers over deze zaak precies zo als de N.O.T.U. en het is niet onwaar schijnlijk dat de organisaties gezamen lijk contact op zullen nemen met de ad verteerders bond. Een ander punt van kritiek was voor de heer Gorter de verhoging van de post- drukwerk)tarieven en de P.T.T.-incas- sokosten. Beide maken de lasten voor de uitgevers nog zwaarder. De voorzitter van de N.O.T.U. noemde het onredelijk dat bij de verspreiding van tijdschriften nog steeds het drukwerktarief wordt be rekend. De organisatie heeft de minister van verkeer on waterstaat dan ook ver zocht voor deze bladen een apart tussen tarief in te voeren. In N.O.T.U.-kringen voelt men nog wei nig voor een c.a.o. voor tijdschriftjour nalisten, zo werd duidelijk uit zijn be toog. De vakraad voor de metaalindustrie heeft gisteren in aansluiting op zijn vo rige communiqué bekendgemaakt dat ten aanzien van het minimuminkomen overeenstemming is bereikt over een ga rantiebepaling in de c.a.o., waarvan de hoofdinhoud als volgt kan worden weer gegeven: Indien de bruto-weekverdienste van een mannelijke werknemer van 23 jaar of ouder per volledig gewerkte werkweek bij normale prestatie gemiddeld minder heeft bedragen dan f 100 per week, zal de bruto-weekverdienste tot f 100 wor den aangevuld. Onder bruto-weekverdienste wordt ver staan 45 maal de uurverdienste (uur loon plus tarief) vermeerderd met de huurbijslagen 1960 en 1962. Professor dr. Kristen Skydsgaard, Deens waarnemer bij het Vaticaanse concilie voor de lutherse wereldfederatie, heeft het schema voor de christelijke eenheid „een grote stap vooruit" genoemd, „waarvan we een paar jaar geleden niet hadden kunnen dromen". Uit sommige passages in de toespraken van het huidige debat en ook uit enige gedeelten van het schema blijkt echter dat de eenheid alleen vanuit de rooms- katholieke gezichtshoek wordt bekeken, „alsof alle andere kerken die eenheid moeten vinden die aan de Rooms-Katho- lieke Kerk alleen gegeven is". Men spreekt alsof alleen de Rooms-Katholie- ke Kerk de volheid van Christus en de volheid van de genade bezit. Op deze manier blokkeert de R.-K. Kerk de weg naar het begrijpen van de houding van niet-katholieke kerken, aldus dr. Skyds gaard. De sterke nadruk op de hiërarchie, in het schema over de kerk, noemde dr. Skydsgaard „vreemd en onaanvaard baar". Dit schema bevat echter gedach ten van fundamenteel christelijke en re formatorische waarde, zei hij. Er zijn tekenen die erop wijzen dat de Rooms- Katholieke Kerk een innerlijke verande ring doormaakt, „van een in zichzelf be sloten rooms-katholicisme, autoritair en juridisch, tot een meer open, dienende en vrijere kerk". Dr. Skydsgaard is pro fessor in de semantische theologie aan de universiteit van Kopenhagen. (Se mantiek: leer van de betekenis der woor den. Red.) De heer G. F. H. Keiling, kand. t.d. H.D., die sinds oktober 1961 de her vormde gemeente van Noordgouwe als vicaris heeft gediend, zal zondag 1 de cember a.s. te Noordgouwe, na vooraf in diezelfde dienst te zijn bevestigd door ds. M. G. Westerhof uit Nieuwer- kerk, intree doen als predikant van de hervormde gemeenten van Noord gouwe en Dreischor, welke sinds 1 ok tober van dit jaar zijn gecombineerd. De hervormde gemeente van Noordgou we is formeel vacant geweest sinds 22 februari 1961, toen ds. H. W. Buinink in verband met zijn benoeming tot le- gerpredikant werd bevestigd als predi kant voor buitengewone werkzaamhe den en die van Dreischor sinds 20 mei van het vorige jaar toen ds. G. H. Duy- vendak intree deed als predikant van de hervormde gemeente van Voorburg. De heer Kelling werd op 27 februari 1932 uit een predikantsgezin te Poer- woredjo bij Djocja op Midden-Java in het voormalige Nederlands Oost-Indië geboren. Hij studeerde theologie aan de rijksuniversiteit te Groningen. Nadat de heer Kelling in het tweede halfjaar van 1959 enige maanden bij ds. H. C. Touw te Nijmegen werkzaam was geweest als stagekandidaat (leervicaris) en hij in juli 1960 was toegelaten tot de evange liebediening in de Nederlandse Hervorm de Kerk is hij van augustus 1960 tot oktober 1961 ruim een jaar te Dreischor werkzaam geweest als vicaris en heeft hij daar in die periode het ambtswerk waargenomen voor ds. G. H. Duyvendak, toen deze als legerpredikant in militai re dienst was. Sinds oktober 1961 is hij te Noordgouwe werkzaam als vicaris. De Nederlandse Zendingsraad, waarin bijna de gehele protestantse zending in Nederland is gebundeld, heeft tot zijn voorzitter gekozen dr. J. L. Swellengre- bel, taalgeleerde van het Nederlandse Bijbelgenootschap. Dr. J. L. Swellengre- bel volgt mr. F. L. S. F. baron van Tuyll van Serooskerken op, die wegens drukke werkzaamheden het voorzitterschap

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 9