„Sint-Nicolaasfruit" trok veel kopers in veiling Krabbendijke ook Bejaarden genieten van culturele zaken Champignonkwekers te Yerseke in vereniging Vertraging veren door dikke mist Middelburgs-Vlissings project van 767 huizen De Brandy van de Burgemeester Voor ruim 200 ton appels en peren werd bijna 100.000 neergeteld Aanvoer en afzet al aan de orde ALMANAK Derde Zeeuwse sportcontactdag weer in Goes Volksstemconcert met gevarieerd program In Wolphaartsdijk bracht 0,6 ha land f 14.200 op ZentrA Goal VERWACHT. HOOGSTE PRIjS VOOR „VERPAKT": 1,21 PER KG Opbrengst in geld Medailles "Un grand vieux supérieur!" f8.15 Toelichting in Middelburg Zeeuwse U.V.V.- dames hielden studiedag Thoolse „hoogvlieger" naar Londen EERSTE HUIZEN ONDER DE PANNEN W. J. CAMPER, JAC. MOURER, J. DE VOOGD, C. HARINCK, Zeeuwse Hogere huren FILMS CAMERA'S Loyaal Souplesse 3 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 29 NOVEMBER 1963 ER WAREN donderdagmiddag weer bankjes tekort in de af- mijnzaal van de veiling „K.E. O." te Krabbendijke, toen daar de grote wijzer zwaaide over de klok, die de duizenden kisten en kratten blozend fruit, het puik je uit de Zeeuwse boomgaarden, aan de man moest brengen. De vijftiende Sint-Nicolaasveiling, een attractieve traditie van ver eniging en handelaren voor de kopers, had met zijn uitzonder lijke collectie appels en peren weer meer dan honderd geïnte resseerde afnemers naar het ge bouwencomplex gebracht. De aanvoer was een fractie minder dan vorig jaar, maar toch altijd nog 202.411 kg in 11.725 colli. was 100. De „Zimmermanpolder" wist daarvan 95 punten te verzame len in een partij van 116 kg Br. Alexander Lucas 1 80-85 en legde zo beslag op de gouden medaille van het Centraal Bureau. De heer H. Sentse nam deze uit handen van directeur Dommisse in ontvangst. De zilveren medaille van het Centraal Bureau ging naar de firma J. Adam en Zn. voor 64% kg Crimson Cox I 80-85, waarmee een puntentotaal van 91 werd behaald. De tweede zilveren medaille van het Centraal Bureau was voor N.V. Testers-De Meulmees- ter te Rilland voor 90 punten, verza meld met een partij van 1177% kg Crimson Cox I 65-70. Buiten mededinging in de punten waardering kwam de firma A. van Liere te Kapelle naar voren met een partij Spences Extra 70-75, waarmee 92 punten werden bereikt. De eerste wisselbeker van de ge meente Krabbendijke in de sector van de beste kwaliteit ging naar de „Zim mermanpolder" voor 116 kg Br. Alexander Lucas I 80-85. De tweede In totaal was de geldelijke op brengst van deze bijzondere veiling bijna een ton: f 99.898,83. Da t kom t neer op een gemiddelde prijs van f 0,1,9 per kilo. Dat valt beslist niet tegen, gezien de oogstresulta- ten. Enkele vooraanstaande rassen liepen aardig uit: Cox Orange Pippin tot. f 0,82 cent per kg; Br. Alexander Lucas tot f 0,83 en ook Crimson Cox haalde nog de acht dubbeltjes. Het verpakte fruit behaalde met Doyenné du Comice een prijs van f 1,21 per kg. MAAMIfUIAfWUWWUWWWWUWIIWWUWWWWWUWWWWWy wisselbeker naar de firma J. Adam en Zn. voor de partij 64% kg Crim son Cox I 80-85. En dan waren er waarderingen per ras: een groot aantal prijzen in de vorm van gebruiksvoorwerpen met als eerste de beker van de gemeente Riiland-Bath. Die ging naar eigen bodem terug: naar de „Zimmerman polder" voor 561 kg Doy. du Comice I 85-90.' Bij de voorraden fruit was nog een aantal standhouders met ma chines voor het fruitteeltbedrijf als nevelspuiten en steekwagens present. Onder de veilingklok stond weer een serie fraaie prijzen, toen de voorzit ter van de vereniging „K.E.O.", de heer W. C. v. d. Werff, even na één uur het uurtje zakendoen met een korte speech inleidde. Hij was ervan overtuigd dat ieder hier wat van zijn gading zou kunnen vinden. Onder de speciale gasten kon hij welkom heten een deputatie van het Rode Kruis, die zoals gewoonlijk van elke collo een cent voor de kas mee naar huis kan nemen. Burgemeester J. C. W. Jobse was aanwezig om de uitreiking van de beker van de gemeente Ril- land-Bath voor de eerste maal mee te maken. De directeur van de veiling, de heer A. Dommisse wees er nog op, dat de hoeveelheid verpakt fruit in vergelij king met de vorige Sint-Nicolaasvei ling belangrijk was teruggelopen: vijftig ton thans tegen negentig ton WMB in 1962. Deze teruggang in de aan- "JE 1 voer moet voornamelijk worden toe- IP® geschreven aan de hagelschade, die m verschillende fruitbedrijven rondom Krabbendijke te incasseren hebben gehad. De grootste aanzet in de sector ver pakt fruit was in de neerzethal te rechtgekomen via de rappe handen van de sorteersters. Met haar tienen hadden zij in zeven dagen 3000 krat ten gevuld. De kwaliteit van de vijf tig ton verpakt fruit, die de bezoe kers in lange rijen opgetast vonden, was goed, hoewel op verschillende partijen nog een hageltje te zien was. De jury, bestaande uit de heren A. de Jager uit Nieuw- en St.-Joosland, L. de Jonge uit Roosendaal en M. Paardekooper, liet haar bevindingen weerspiegelen in de prijzen, die direc teur Dommisse vervolgens uitreikte. Daarbjj lieten twee fruitteeltbedrij- ven met name van zich spreken: de „Zimmermanpolder" uit Riiland-Bath en de firma J. Adam en Zoon te Krabbendijke. Zjj legden beslag op respectievelijk de gouden en de zilve ren medaille van het Centraal Bureau en ieder op een wisselbeker van de gemeente Krabbendijke. Het hoogste aantal punten, op deze Sint-Nicolaasveiling te bereiken op grond van kwaliteit, sortering en verpakking en algemeen aanzien, (Advert entte) De directeur van de veilingvereni ging „K.E.O." te Krabbendijke overhandigt de heer H. Sentse van ie Zimmermanpolder" de beker van de gemeente Krabbendijke voor het bereikte resultaat op de Sint- Nicolaasveiling. Foto P.Z.CJ Advertentie VRAAG UW SLIJTER Jules Le Make Fits Amsterdam/Jamae. De bejaarden, en dan vooral zij, die gewoon zijn de bejaardenso ciëteiten te bezoeken, hoeven zich niet altijd bezig te houden met kaarten, sjoelen, domineren of der gelijke spelletjes, hoewel die uiter aard nuttig kunnen zijn. Maar in Rotterdam is gebleken, dat de be jaarden ook op het culturele vlak beziggehouden kunnen en willen worden door bijvoorbeeld verschil lende kunstenaars uit te nodigen om hun werk toe te lichten. Hoe dat In zijn werk gaat heeft de heer J. W. den Boer, leraar Engels en mede werker aan de Volksuniversiteit te Rot terdam, gisteren uiteengezet tijdens een studiedag, die de Zeeuwse dames van de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers (de U.V.V.) in Middelburg gehouden hebben. De heer Den Boer verklaarde, dat het bestuur van de Rotterdamse U.V.V. ver schillende kunstenaars naar het bejaar dencentrum in de Maasstad uitgenodigd heeft, die er reeds vrij spoedig in ge slaagd zijn om de bejaarden waardering voor hun aanvankelijk soms vreemde kunstuitingen bij te brengen, terwijl an derzijds de kunstenaars iets geleerd heb ben van de vaak vrij scherpe kritiek van hun bejaarde toehoorders of kijkers. Zo zijn er in de U.V.V.-bejaardensoos van Rotterdam kunstschilders en schrijvers op bezoek geweest, die met veel genoe gen, zo verklaarde de heer Den Boer in zijn boeiende causerie, voor de bejaar den „opgetreden" zijn. Dat ook o.a. de Middelburgse U.V.V.- dames plannen in deze culturele rich ting hebben, moge blijken uit het feit, dat zij het barokensemble onder leiding van de heer Henk Mennes uit genodigd hebben om op 14 december a.s. voor de bejaarden van de U.V.V.- sociëteit te komen spelen. Welke uit nodiging met veel genoegen aanvaard is. Een ander programmapunt van deze stu diedag was een interessante en leerzame Een duif uit Oud-Vossemeer zal binnenkort met negentien andere postduiven uit Nederland de va derlandse kleuren verdedigen op de grote internationale „People Show" in Londen. Het is de twee jarige jonge doffer van A. A. Douwviel. Deze week kwam hij in Rotterdam op de Nationale Kam pioenententoonstelling in de Ri- vièrahal van de Diergaarde Blij- dorp in een selectiegroep, die keur meesters uit totaal 4000 duiven hadden samengesteld. WWWWIWWWWWWWtMWWIWWWWWMWWWW bespreking van een serie moeilijkheden, waarmee de bejaarden te maken krijgen wanneer men meent, dat ze bijvoorbeeld wel of niet in een „inrichting" opgeno men moeten worden. Deze bespreking was illustratief ingeleid door drie leden van ae landelijke commissie bejaarden- werk, waarvan mej. drs. J. K. Bakker voorzitster is, waarna mej. G- J. Dirk zwager, consulente van de federatie An- ker-clubhuiswerk, een nadere toelichting gaf. Aan de hand van deze gegevens bespra ken en beoordeelden de U.V.V.-dames in kleinere groepen verdeeld de wijze, waarop men de moeilijkheden meende te kunnen oplossen. Voorts gaven mej. drs. Bakker en mej. T. Gaarland, eveneens lid van de lande lijke commissie bejaardenwerk, enkele indrukken weer van hun bezoek aan een Zweeds en Deens congres over het be jaardenwerk. Namens de afdeling Middelburg van de U.V.V. had de voorzitster, mevrouw Hesselink-Mondria, de Zeeuwse leden aan het begin van de studiedag welkom geheten. Er was een flinke belangstel ling voor deze bijeenkomst; zelfs 11 Schouwse leden hadden de zware mist getrotseerd om naar Middelburg te ko men om nieuwe ervaringen op te doen. Nu zo'n twintig ex-oesterkwekers bezig zijn met voorbereidingen voor de champignonteelt, er aan twintig cellen wordt gebouwd en de eerste huizen al onder pannen zijn, heeft Yerseke een vereniging van champignonkwekers opge richt. Op initiatief van de voorlopi- UWWVMMVWUWIMmMVWWVIMVWWIlWIIWUVWVVtlWMMI HORLOGES MEESTERWERKEN VAN Z TOT A Lange Delft 51 - MIDDELBURG Horloger - ZIERIKZEE horloger - juwelier Scheldestr. 15, VLISSINGEN, tel. 2204 „De Klokkenwinkel" Vorststraat 35 - GOES - Tel. 6629 Na bij kennissen een belangrijke voetbalgebeurtenis op het scherm te hebben gevolgd, bereikte een employé van een bedrijf in Goes eergisteravond zijn woning in een staat van totale moedeloosheid. „Nu heeft P.S.V. niet één goaltje gemaakt en bovendien hebben ze 's avonds gespeeld", vertrouwde hij zijn echtgenote toe, een vage mededeling die een wedervraag uitlokte. ,JJou, dat weet je toch wel. Vori ge keer met die declaratie." „Nee, ik weet niks." „Noti, toen speelden ze 's middags. En ze maakten één goaltje. Vol doende, meer dan voldoende. Want de baas luisterde naar de radio. Dat heb ik je toch verteld, 'k Had een afspraakje gemaakt met z'n secretaresse. Zodra P.S.V. een goaltje zou maken, zou ze me bel len. Nou, en dat deed ze. En ik er heen met m'n declaratie. Direct. Kun je begrijpen. Ze hadden nog niet afgetrapt of ik stond er al. En hij vlo. z'n paraaf je er onder. Kun je nagaan. Anders altijd een hoop bombarie en nu direct, zo voor elkaar." ,J2n nu hebben ze geen goaltjes gemaakt?" „Nee." „En wat doe je nu?" „Gewoon, wachten op de kwart finale. Dat scheelt me de helft weet je." Ook gisteren is Zeeland in de ban van de mist gebleven. Vlissingen meldde 's morgens om vier uur zelfs niet meer dan 20 meter zicht. Later op de dag werd het 50 meter en pas na twee uur 's middags trok de mist wat op en kreeg men ongeveer 200 meter zicht. De veer diensten hebben hier de nodige hinder van ondervonden. Vlissingen—Breskens heeft ongeveer tien reizen gemaakt, voornamelijk omdat elke reis een enorme vertra ging met zich meebracht. Terneuzen- Hoedekenskerke heeft drie reizen ge maakt. 's Morgens om kwart over acht, 's middags vijf uur en 's avonds acht uur. Anna-JacobapolderZijpe is twee keer gestremd geweest. Van tien tot twaalf uur en van half zes tot acht uur. ZierikzeeKats heeft normaal gevaren. De vertragingen waren hier niet noemenswaardig. De mist was op Schouwen ook niet zo dik als elders. Gisteravond was het zicht in Zierikzee ongeveer 400 meter. Het scheepvaartverkeer op de Wester- schelde heeft stilgelegen. Op de rede van Vlissingen lagen enkele schepen, maar de meeste schepen waren op de rivier voor anker gegaan. Ook op de routes tussen de buitenloodsen en Vlissingen la gen tientallen zeeschepen voor anker. Op de Zeeuwse wegen heeft het verkeer last van de mist ondervonden, maar er waren geen opstoppingen; ernstige on gelukken deden zich niet voor. Op zaterdag 14 december wordt in de aula van de ambachtsschool in Goes de derde Zeeuwse Sportcontactdag gehou den. Inleidingen over het onderwerp „jeugdkader in de sport" zullen worden gehouden door de heren J. P. Kramer, conrector van de Haagse academie voor lichamelijke opvoeding, en N. G. Vlot, hoofd van de afdeling opleiding en trai ning van de Nederlandse Sportfedera tie. Opnieuw zal de filmdienst van de N.S.F. voor illustratie zorgen in de vorm van een aantal films. Vanzelfspre kend zal deze sportcontactdag weer bij gewoond worden door vertegenwoordi gers van provincie en gemeenten en afgevaardigden van sportbonden en -verenigingen. Slot van pagina 1 nen wonen, die bijna alle op bedrij vigheid elders zijn aangewezen. B. en w. van Middelburg verwachten dat in de 284 vrije-sectorwoningen in Zuid velen gaan wonen, die thans afhankelijk zijn van het leegkomen van een Griffi oenwoning of daarmee gelijk te stellen huis. De burgemeester realiseerde zich heel goed, dat de huren van de in deze jaren te bouwen vrije-sectorwoningen hoger liggen dan die van de Griffioen woningen, waar ze door toevallige om standigheden zeer laag zijn. „Wjj zullen allen, dat wil zeggen bijna alle inkomensklassen, moeten wennen aan belangrijk hogere huren. Elke ver gelijking met het buitenland toont zon neklaar, dat de gemiddelde Nederlander en dit geldt in versterkte mate voor de gemiddelde Zeeuw een naar ver houding te laag bedrag voor de huur van zijn woning over heeft", verklaarde mr. Drijber. Tot slot wees de burgemeester er op, dat de vreugde nog groter zou zijn geweest, als ook met de bouw van de woningwet woningen begonnen zou zijn. Nu dit nog niet het geval kan zijn, had Middelburg gemeend de bereidheid van de commis saris der koningin om de le paal te slaan, niet te mogen aanvaarden. Mr. Drijber verklaarde, dat, wanneer de bouw van de vrije-sector- en woningwet woningen goed op gang gekomen zat zijn. de commissaris uitgenodigd zal worden om door het verrichten van een symbolische handeling deze voor de ont wikkeling van Middelburg en Walcheren zo belangrijke woonwijk officieel aan de stad toe te voegen. Advertentie) Deze tekening geeft een beeld van de etagewoningen, die in 4 bouwlagen in Vlissingens Pauwenburg worden ge bouivd. Deze etagebouw is verdeeld in 48 vierkamer-, 1,8 driekamer- en 32 tweekamer flats, alle bestemd voor ver huur. In Vlissingen zei loco-burgemeester Poppe die de taak van een eveneens aan het griepbed gekluisterde burge meester mr. B. Kolff had overgenomen bijzonder erkentelijk te zijn voor de meer dan loyale medewerking, die Kou- dekerke (waartoe juridisch het overgro te deel van de gronden van Pauwenburg nog behoort) steeds bij de realisering van dit uitbreidingsplan verleent. In dit verband zei de heer Poppe in verband met de komst van de vaste commissie van binnenlandse zaken te mogen verwachten, dat de reeds veel te lang zich voortslepende grenswijzi gingsprocedure eindelijk het beslis sende stadium nadert. Voorts wees de loco-burgemeester er op, dat thans gestart is met de bouw van een riante woonwijk, vlak bij duinen, strand en zee. „Een zodanige wijk kan niet anders dan strekken ter bevorde ring van de levensvreugde voor de men sen, die hier zullen wonen", meende de heer Poppe, die een goede woonwijk be langrijker achtte dan een woning zo dicht mogelijk bij het werk. Hjj hoopte, dat het project zal slagen en heette vervolgens de „bouwheer" wel kom, die getoond heeft vertrouwen te hebben in de toekomst van Walcheren en van Vlissingen in het bijzonder. „Na voltooiing zal blijken, dat door samen werking in een goede harmonie belang rijke bijdragen worden geleverd ter be strijding van de woningnood", verzeker de de heer Poppe tot slot. Een tekening van de eengezinswoningen, zoals die in Middelburg-Zuid en Pauwen burg Vlissingen gebouwd worden. Het huis bestaat o.m. uit 1 grote woonkamer en 3 slaapkamers. Voor alle woningen is er ruimte vrijgelaten om eventueel centrale verwarming (ook middels gas toe te kunnen passen. De huizen worden voorzien van geluidswerende en warmte- isolerende constructies. Bij het in Middelburg en Vlissingen ge zamenlijk uitgevoerde woningbouwpro ject wordt gewerkt volgens het arbeids besparende Prontosysteem. De bouwers gebruiken hierbij geperste betonblokken, waarbij 6 blokken 1 vierkante meter vormen. Daarvoor is 1% manuur nodig, in normale bouwomstandigheden 15 a 16 manuren. De hoofdvoordelen van het systeem zijn, dat er zoveel mogelijk voorgefabriceerde materialen gebruikt worden terwijl men achter elkaar daar kan werken. ge commissie voor de champignon cultuur in Yerseke hebben de toe komstige telers besloten deze stap te doen. Het gebeurde donderdag middag in „De Oesterbeurs", waar twintig aanstaande kwekers zich uitvoerig beten voorlichten over de taak van de vereniging door de voorzitter van de landelijke coöp. vereniging van champignonkwe kers, de heer B. Ambrosius uit Mook. Er werd nog geen bestuur gekozen. De voorlopige commissie zal tot na der order haar werk blijven vervuilen. Later zal pas een definitief bestuur worden samengesteld. De leden van de commissie zijn de heren J. A. Ver- wijs-Willemsen, Joz. Sinke en J. F. Sinke en voorzitter C. L. Pronk. De aanwezige champignonkwekers-ln- de-dop toonden zich bijzonder voortva rend: men ging tijdens deze vergadering aanzienlijk verder dan alleen maar de oprichting van een vereniging. Ook de aanvoer en de afzet van de champignons kwamen al aan de orde. Daarvoor zorg de de heer Ambrosius, die deze punten in een overzicht van de werkzaamheden van de landelijke vereniging aanroerde. Een van de moeilijkste punten bij de champignonteelt noemde de heer Am brosius de afzet. Hij zette uiteen, dat de vereniging de gezamenlijke afzet van de produkcie via de veiling stimuleert. „Onze ervaring heeft geleerd, dat op deze wijze over het algemeen de beste resultaten voor de kweker zijn te ver krijgen. Als zij de afzet individueel ver zorgen, aan zien zij elkaar als concur renten", zo verduidelijkte hij. Als voor beeld van samenwerking bij de afzet noemde hij de kwekers te Standaardbui ten. De voorzitter van de landelijke ver eniging deelde verder mee, dat hij met de veiling Breda contact heeft gehad over de aanvoer van champignons uit Yerseke. Breda is bereid om de produk- ten uit Yerseke in ieder geval in het be ginstadium op te vangen, zo bleek uit zijn woorden. Als andere facetten van het werk van de vereniging noemde de heer Ambrosius het stimuleren van het onderzoek en de voorlichting over de teelt, zoals dat nu gebeurt door middel van het proefsta tion te Horst. Een onderdeel, dat de ver eniging zelf direct verzorgt is het leve ren van benodigdheden voor de cultuur, als afdekmateriaal en meststoffen. Naar De Middelburgse „Volksstem" heeft zich gisteravond tijdens zijn jaarlijks concert in de Concert- en Gehoorzaal als een enthousiast en pittig zingend ensemble gepresenteerd. Die geest drift en „pit" waren ongetwijfeld voor een belangrijk deel geïnspireerd door de man, die vóór het koor stond; de 23-jarige Philip Feij uit Vlissin gen. Onder de energieke en strakke leiding van deze jonge dirigent heeft de „Volksstem" oprecht getoond voort te willen gaan op de nieuwe pa den, die het koor enkele jaren gele den gekozen heeft. Voor dit Volksstemconcert was een uit gebreid en gevarieerd programma sa mengesteld, dat niet alleen koorzang be vatte, maar ook het optreden van enke le solisten, namelijk dirigent Philip Feij als hoboïst, cellist Jan Wisse en pianist Leen Zietse. Het koor zal het ons nu we toch al het voornaamste van hun op treden hebben samengevat wel niet euvel duiden, dat we eerst verklaren, dat deze „gasten" tussen aanhalingste kens, omdat het voor de dirigent niet helemaal opgaat in belangrijke mate hebben bijgedragen tot het welslagen van een muziekavond op goed niveau. Philip Feij (conservatorium en les van Haakon Stotijn) liet zijn toehoorders ge nieten van magnifieke vertolkingen van het hoboconcert van Telemann en een sonate van F. Pepusch, Leen Zietse be geleidde hem op vaardige wijze en dwong vervolgens als solist respect af met in het bijzonder Schuberts „Im promptu", en met een adagio van Mo zart. En als altijd zorgde Zietse weer voor een bijzonder stemmig en knap mu zikaal decor rond de koorzang! Jan Wis se speelde een cellosonate van Beethoven en van Vivaldi. Beethoven wierp voor deze jonge cellist nog al eens proble men op, later kwam Vivaldi's levendiger compositie veel beter tot zijn recht. Thans weer het koor: het zong onder Philip Feij stellig dank zij intensie ve voorbereidingen met een grotere koordiscipline dan ooit, slaagde er in de duidelijke aanwijzingen van de dirigent stipt te volgen, hield er van begin tot eind een prettig aandoend tempo in en bereikte een koorklank, die alle lof ver dient. Met name in „Beati Mortui" van Mendelssohn en het „Hirtenchor" uit „Rosamunde" van Schubert kwamen de kwaliteiten, die op vooruitgang wijzen, duidelijk naar voren, waarna het koor later in „Kyrie en Gloria" uit de „Krö- nungsmesse'' van Mozart, enkele Duitse dansen van Schubert en enkele walsme- lodieën van Zeiler en Oscar Strauss nog maals prestaties op heel redelijk niveau leverde. Dat de hoogste noten soms niet helemaal zuiver doorkwamen, willen we het koor om die reden graag vergeven. Tijdens deze avond speldde de heer J. P. van Beveren, hoofdbestuurslid van de bond van arbeiderszangverenigingen, twee koorleden het insigne voor 25 jaar „trouwe dienst" op. Het feit, dat deze eer te beurt viel aan twee broers: Huib en Johan Geers noemde de heer Van Beveren uniek in de zangweréld. Na mens het koor feliciteerde de heer J. Witte. Met hei-)as aan en heihelm op heiden burgemeester mr. J. Drijber van Mid delburg (links) en loco-burgemeester W. Poppe van Vlissingen de eerste palen voor een project van 767 woningen, dat in hun steden wordt uitgevoerd. Foto P.Z.C.) Advertentie Advertentie Kaarslicht Spel van licht. GOUDA KAARSEN „HANDIG"..- Alabastlne in gat, scheur of kier van muur en plafond en ze zijn weer glad, vlak en smetteloos! Nu ook in handig» «mmnnrerpakking. Luchtdicht •f te sluiteo. Inh. 1 kg. prij» f 2,S§ ÜIABASTINE HOLLAND N.Ï.IEI0SEGRACH7 6 AMSTERDAM aanleiding van het betoog van de heer Ambrosius besloten de kwekers hun pro- dukten niet particulier te verkopen, maar dit via de veiling te doen. De voorzitter van de voorlopige commissie voor de champignoncul tuur in Yerseke, de heer C. L. Pronk, had de bezoekers verwelkomd. Hij toonde zich erkentelijk voor de me dewerking, die de ex-oesterkwekers bij de omschakeling naar de cham pignoncultuur van de verschillende instanties hebben gekregen. Maar hij pleitte voor nog meer souplesse en nog meer voortvarendheid bij de steun. „We zonden alle mogelijke me dewerking moeten ontvangen", zo zei hij. „Voor ons duurt eigenlijk alle wachten te lang". Ook bracht hij nog even het lange uit blijven van de schadevergoeding voor de gedupeerde oesterkwekers ter sprake. „De Yersekenaren worden wat ongedul dig voor wat betreft deze schaderege ling", merkte hij op- „Ze hebben het geld broodnodig om de nieuwe cultuur op te bouwen". Een bijzonder woord van dank richtte hij tot de heer M. Wattel, assistent bij de rijkstuinbouwvoorlich- tingsdienst aanwezig op deze bijeen komst voor de adviezen, die hij heeft gegeven bij de omschakeling van teelt. Naast de heer Ambrosius was ook de vice-voorzitter van de landelijke vereni ging van champignonkwekers, de heer A. H. Veeken uit Standaardbuiten, aan wezig. Een perceel bouwland van iets meer dan een halve hectare met een duidelijk recreatieve bestemmingsmogelijkheid, heeft donderdagmiddag in Wolphaarts- dyk het verbazende bedrag van 14.200 opgebracht. Het ging om een stuk land van 0.61.00 ha van de heer P. Luikenaar, gelegen aan de Veerweg. Toen notaris M. E. J. F. van Dissel uit Goes het in hotel „Ossewaarde" in publieke veiling bracht, kwam het tot bovenvermelde in zet. Die werd niet verhoogd. Weshalve het perceel in eigendom overging voor dit bedrag naar de firma Gebr. Flipse uit Wolphaartsdijk. DEZELFDE TEMPERATUREN Zwaar bewolkt met op enkele plaatsen mist en in het westen van het land in de loop van de dag toenemende kans op enige regen. Meestentijds zwakke tot matige wind uit zuidelijke richtingen. Over het algemeen dezelfde temperatu ren. ZON EN MAAN 30 november Zon op 08.23 onder 16.34 Maan op 16.37 onder 07.13

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 2