De uiterst nauwkeurige Constellation bracht Omega aan de top van de Zwitserse chronometer-produktie Omega alléén, produceert meer chronometers dan alle andere Zwitserse horlogefabrieken tezamen. Constellation de Grand Luxe (goud met gouden band) f 2980.- Wat houdt het woord „chronometer" in? Volgens Zwitserse voorschriften mag een horloge alleen dan chronometer worden genoemd, als het aan een officieel instituut een serie zware tests met goed gevolg heeft doorstaan. Zo een Zwitsers „Instituut voor Officiële Chronometer-controle" werkt geheel onafhankelijk van de horloge-industrie, maar staat onder toezicht van de regering. De gang van elk ingezonden horloge wordt nauwkeurig gecon troleerd gedurende telkens 24 uur in elk der vijf standen („posi ties"), waarin het zich in het gebruik kan bevinden, t.w.met de kroon boven, naar beneden en opzij en verder met het glas naar boven en naar beneden. Daarna wordt de gang van het uurwerk lange tijd gecontroleerd bij temperaturen variërend van vrieskou tot woestijnhitte. In het geheel duren de tests 360 uren oftewel 15 etmalen. Indien het horloge in één of andere positie of bij één of andere temperatuur ook maar iets meer voor of achter gaat lopen dan de strenge normen toestaan, wordt het „uitgeschakeld" en mag dan niet „chronometer" worden genoemd. Gegarandeerd uiterst nauwkeurig. De chronometertests moeten bewijzen, dat een chronometer heel veel kan verdragen, wat normale horloges niet kunnen doorstaan zonder afwijkingen van betekenis. Onder zware omstandigheden moet een chrono meter een bijzonder grote precisie behouden, iets dat bij andere horloges niet mogelijk is. De naam chronometer geeft u de zekerheid, dat u, als u een Omega Constellation koopt, de hoogst mogelijke graad van precisie moogt verwachten. Want elke Constellation is een chronometer. Uitzonderlijk goede resultaten. Voor elk horloge, dat aan de eisen van de hierboven genoemde tests geheel voldoet, wordt een officieel chronometer - certificaat afgegeven. Als het resultaat - de bestendigheid van de precisie - uitzonderlijk goed is, wordt op het certificaat een bijzondere vermelding geplaatst „voor uit zonderlijke resultaten". Dit is de hoogste officiële vermelding, die in Zwitserland voor een horloge kan worden verleend. Voor elke Omega Constellation, die ooit werd gemaakt, werd, zonder uitzondering, zo'n certificaat met „vermelding" afgegeven. Bij de Constellation, die u gaat kopen, ontvangt u een fabrieks- certificaat. Het officiële certificaat wordt aan de fabriek bewaard. Omega aan de top met 50,48%. Niet alleen, dat elke Constel lation dus een top-chronometer is, maar ook de totale Constel- lation-produktie bewijst, dat de Omega-fabrieken aan de top van de Zwitserse horloge-industrie staan. Omega maakt nl. 50,48% van de gehele Zwitserse chronometerproduktie, méér dan de helft! Omega alleen maakt meer chronometers dan alle andere fabrieken tezamen. Uiterste zorgvuldigheid. Die grote produktie en die grote precisie kunnen alleen worden bereikt door de uiterste zorgvuldig, heid bij de fabrikatie. De vitale onderdelen worden met inge nieuze precisie-machines gemaakt, machines, die Omega zelf voor dat doel ontwerpt en construeert. De enorme ultrasonische reinigingsapparatuur - enig in deze industrie - maakt onderdelen en uurwerk in alle fasen van de fabrikatie schoon. De belang rijkste onderdelen worden van een laag puur goud voorzien om langer mee te gaan. Alle onderdelen en tenslotte het gehele uurwerk worden steeds weer gecontroleerd, tot 1497 maal in totaal. De fabrikatie van een Constellation duurt dan ook vier maal zo lang als die van een ander horloge. Wereldservice en wereldgarantie. Een Omega Constellation wordt gedurende één jaar onvoorwaardelijk gegarandeerd. De garantie wordt overal in de vrije wereld nagekomen, waar u uw Constellation ook hebt gekocht. Elke Omega is een precisie-instrument. De Omega-fabrie ken bewijzen met haar grote chronometer-produktie, dat zij in grote hoeveelheden uitzonderlijk goede horloges kunnen maken. Alle Omega-horloges profiteren van de ervaring bij de chrono- meterfabrikatie opgedaan. 12 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 29 NOVEMBER 196« Omega Constellation Automatisch, waterdicht, schokvrij. Edelstaalf230.- Goudop staalf475.- Goud f915.- Goud met gouden land f1765.- Omega Seamaster de Ville Grote precisie en elegant model. Waterdicht, automatisch: Goud f 650.- Edelstaal f260.- Goud op edelstaal f335.- idem met datum: f 710.- resp. f 290.- en f 365.- Niet automatisch v.a.fl95.- Omega Ladymatic Een nauwkeurig uurwerk met auto matische opwinding. Desondanks geer plat en elegant. Zeer verzorgde en duidelijke wijzerplaat. In diverse modellen. Omega „bracelet" Een gouden horloge met gouden band. Eén voorbeeld uit een heel grote collectie precisie-instrumentjes, die even zovele sieraden zijn. Verkrijgbaar voor elke smaak en in vele prijsklassen. Omega Sapphette Een precisiehorloge, dat bovendien uitmunt door schone vorm. In plaats van een glas beschermt een als briljant geslepen synthetische saffier het uur werk. Uw juwelier heeft de nieuwste modellen. Omega Seamaster Nauwkeurig en solide. Waterdicht en automatisch: Goud f575.- Staal f'210.- Doublé f 240.- Ook verkrijgbaar met datumaanwijzing.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 12