Het komt nieuwe raadhuis Noordgi in ouwe Woning aan schoolhoofd Westkapelle verkocht Vlucht op de boot AGENDA Raad Brouwershaven: Met de hakken over de sloot WALCHEREN Minister Biesheuvel over derde haven in Breskens Begroting 1964 goedgekeurd MARKTBERICHTEN LET OP DE RAAM Westerns voeren de boventoon Politiek Dynamo Moskou doet mee aan Eurot>acut> DEMONSTRATIE MODEL SPOORBAAN E F A N 0 HU PROTESTTELEGRAM JEUGDGEMEENSCHAP GOES „Ambtswoning" geschenk?^ iets i/nnr tfe fists! Inbraak „Atalanta": matroos in arrest M. Visser sprak voor leden van de V.V.D. Auto's botsten Lezing voor C.P.J. OOSTENRIJKSE SCHAATSERS OP DEVENTER I JSBAAN „Open avond" in het hervormd kerkcentrum Bijeenkomst N.C.V.B. „Crescendo" gaf concert in bejaardentehuis Demonstratie met hittebestendig glas Uitreiking prijzen vo geltentoonstellin g Officiële publikatie ZUID-BEVELAND V oorlichtin gsa vond kankervraagstuk Schieting op de liggende wip „Klopjacht in Holland Ouders Aanrijding tussen auto en motorcarrier WOENSDAG 27 NOVEMBER 1963 PROVINOIALE ZEEUWSE COURANT 5 Met de hakken over de sloot heeft het voorstel het dinsdagmiddag in de raad van Brouwershaven gehaaid: het nieu we gemeentehuis komt in Noordgouwe. Zes raadsleden stemden vóór, vijf leden verklaarden zich tégen het plan om voor bijna vier ton een nieuw raadhuis neer te zetten. De vier vertegenwoordigers uit de kern Brouwershaven en de heer F. J. Dooge (p.v.d.a-) uit Dreischor von den, dat een gerestaureerd stadhuis in de kern Brouwershaven voldoende ruim te voor het personeel biedt en represen tatief genoeg is en vooral goedkoper is voor de gemeente. De meerderheid van de raad dacht er anders over, zodat de gemeente Brouwershaven zal proberen een extra uitkering uit het gemeente fonds te krijgen om de bouw te realise ren. Er werd fel over het voorstel gedis cussieerd. Met name vroeg de oppo sitie zich af, of het financieel verant woord was, vier ton uit te geven voor nieuwbouw, terwijl de restauratie van het stadhuis te Browuershaven met de verbouw van het huis daar naast voor secretarie de ge meente slechts twee ton zal kosten. De discussie mondde uit in de uitroep van de heer R. J. van der Wekken (prot. c-hr.)„Dus dat is de politiek van de ge meente Brouwershaven! De belastingen zo hoog mogelijk opschroeven, zodat de gemeente een ultra-modern raadhuis kan bouwen". Hij kwam tot deze uitspraak nadat bur gemeester A. H. Vermeulen die de verdediging van het voorstel aan de wet houders overliet, omdat hij het er niet mee eens was had opgemerkt, dat een aanvraag om een extra-uitkering uit het gemeentefonds in het algemeen wordt gehonoreerd, als de belastingen tot een maximum worden ongevoerd. In eerste Instantie had de heer v. d. Wekke zich afgevraagd of deze finan ciële politiek verantwoord was omdat naar zijn mening de andere broodnodige werken in de gemeente, zoals uitbrei dingsplannen en krotopruiming onmoge lijk zou worden in een dergelijk financi eel veeleisend plan. Hij vond ook, dat de gedachte aan een gemeentehuis voor 5000 inwoners, waarin het plan voorziet toekomstmuziek is. „De recreatie zal in de toekomst wel toenemen, maar die geeft geen blijvende inwoners", zo zei hij. De heer P. de Moor (p.v.d.a.) sloot daarbij aan met de opmerking, dat het inwonertal van Brouwershaven dit jaar met zestig is gedaald. Ook de Keer J. Dekker (p.v.d.a.) had een serie ernstige bedenkingen tegen de raadhuisbouw te Noordgouwe. Hii meende, dat het stadhuis te Brou wershaven „zeer goed geschikt is te maken voor de zetel van de gemeen te". De formulering van het meerder- heidsvoorstel van b. en w. als zou dat niet het geval zijn, noemde hii een „onjuiste bewering tegenover het gemeentefonds"- Verder stipte ook hii de terugloop van de bevolking aan en stónd hij stil bij de goedkopere op lossing van de restauratie van het gemeentehuis te Brouwershaven en de slechte financiële positie van de vemeente. Hij vond het voorstel door de meer derheid van hefcollege „niet voldoen de overwogen" en voorzag, dat dit plan alle andere werken in de ge meente zal stagneren. Wethouder L. M. Moermond verdedigde het plan. Hij verklaarde, dat de bouw prijs 382.000.in het ontwerp van he'-; architectenbureau Wesseloo en Van Voorst te Bussum weliswaar is tegenge vallen, maar dat deze reëel is. Hij onder streepte, dat de gemeente toch een extra uitkering uit het gemeentefonds nodig heeft, of zij nu tot nieuwbouw of tot res tauratie van het stadhuis overgaat. „Waar komen die 5000 inwoners van daan?" Zo vroeg de heer M. Mathijsse (p.v.d.a.) aan wethouder Moermond. Deze maakte hem duidelijk, dat dit de verwachtingen zijn van „mensen die bo ven ons staan". Burgemeester Vermeu len achtte het reëel om rekening te hou den met een stijging van het inwonertal bij het realiseren van een definitief ge meentehuis. Tijd &ns deze vergadering ontstond verder enige discussie over de opening van de nieuwe openbare lagere en bijzondere school te Zonnemaire. Od de vraag van de heer Mathijsse deelde de voorzitter mee, dat de officiële ope ning wel was vastgesteld, maar niet doorging in verband met de afwezigheid van twee personen. B. en w. zullen zo spoedig mogelijk met de datum van de officiële opening komen. Verder werd de heer H. J. Japmga te Delfzijl benoemd tot hoofd van de o.l.s. te Noordgouwe in verband met het niet krijgen van uitstel van militaire dienst van het huidige hoodf de heer R. Soesman. De rijkspolitie te water uit Wemeldinge heeft in de nacht van maandag op dins dag te Drongelen aan boord van het Ne derlandse binnenschip „Franciena" de I9-jarige matroos J. O., afkomstig uit Dordrecht, gearresteerd in verband met een gepleegde inbraak aan boord van het motorschip „Atalanta", dat het af gelopen weekeinde te Wemeldinge ge meerd lag. Tijdens het verhoor heeft O. een volledige bekentenis afgelegd. Van daag zal O. voor de officier van justitie in Middelburg worden geleid. (Advertentie) Sinterklaas gaat blij te moe voor 'n shirt naar „Peca" toe Overhemden en shirts van vooraanstaande merken. Dress-shirts 13,90 en hoger. Weekendshirts 13,90 en hoger. HERENMODEHUIS Winkelgalerij - Middelburg De afdeling Goes van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie hield een zeer goed bezochte bijeenkomst in hotel „Ockenburgh". Als spreker trad op de heer M. Visser uit Arnhem, lid van de Tweede Kamer en specialist voor mïd- denstandszaken. Hij behandelde enige actuele vraagstuk ken als loon- en prijsbeleid, woningbouw en regionale industrialisatie. Er werd gelegenheid tot discussie gegeven, waar van een druk gebruik werd gemaakt. Gast op deze avond was het Tweede- Kamerlid C. A. Kammeraad uit Middel burg. Twee personenauto's kwamen maandag avond omstreeks zeven uur in de Brou werijstraat te Oostburg in botsing, waarbij beide voertuigen materiële scha de opliepen en de beide bestuurders met de schrik vrij kwamen. De heer C. A. C„ loonsproeier te Hoofd plaat, kwam uit de richting Schoondijke aangereden en verleende vlak voor het polderhuis van het waterschap „Het Vrije van Sluis", toen hij linksaf de Kloosterstraat wilde inslaan, geen voor rang aan de vanuit tegenover gestelde richting en rechtdoor rijdende auto, be stuurd door de vertegenwoordiger D. P. J. v. V. uit Amsterdam. MIDDELBURG Dynamo Moskou zal de eerste Russische vertegenwoordiger zijn in het toernooi om de Europese beker voor landskam pioenen. De heer Granatkine, voorzitter van de Russische voetbalbond, maakte ongeveer een maand geleden bekend, dat Rusland voor de eerste maal aan de strijd om de Europese beker zou deelne men. Dynamo Moskou behaalde het Rus sische kampioenschap door een doel puntloos gelijk spel tegen Kairat uit Al ma Ata. Het wordt druk op de Deventer kunst ijsbaan. Naast de reeds in Deventer oe fenende Nederlandse kernploeg en de Duitse olympische ploeg, die met drie man is uitgebreid, worden woensdag 27 november vijf Oostenrijkers verwacht, die te zamen de Oostenrijkse kernploeg vormen. De Oostenrijkers zullen voor onbepaalde tijd in Deventer blijven. Advertentie) Op veler verzoek nogmaals A.s. donderdagavond 8.10 uur. TOEGANG VRIJ. (Kinderen zonder geleide geen toegang) TECHNISCHE MODELBOUW St.-Pieterstraat 56 (naast hoek Korte Delft) MIDDELBURG Tel. (01180) 2278 b.g.g. 4918 VANDAAG. Middelburg Electro: Monica, 19.30 uur. 18 )aar. City: Wim Sonneveld. Terneuzen Luxor: Kogels rond Billy the Kid, 20 uur, 14 jaar. Tholen Hotel Zeeland: Receptie Waterlei dingmij. „Tholen". 1617 uur Bergen op Zoom Roxy: Hellegebroed, 20 uur, 18 jaar. Luxor: Op het altaar der liefde, 20 uur, 18 jaar. Het opsporingswerk van de politie: zo luidde de titel van de lezing, die de heer P. H. de Leeuw van Weenen te Middel burg heeft gehouden tijdens een najaars vergadering van de C.P.J. in de ring Walcheren. Op deze bijeenkomst in de Bogardzaal, die onder voorzitterschap stond van de heer C. Ton, vertelde de spreker een en ander over de mogelijk heden tot het opsporen van misdadigers. Voorts zette hij de werkwijze van het Rotterdamse politiekorps uiteen. Na de pauze verzorgden de leden van de CP.M. afdeling Middelburg het programma met een spel. Morgen, donderdag, houdt wijk V van de hervormde gemeente in het hervorm de kerkcentrum aan het Koorkerkhof te Middelburg een „open avond". Spre ker is pastoor H. Snel. Onderwerp van bespreking is: „Wat kunnen wij over en weer van elkaar leren". Hieraan vooraf gaat een bijeenkomst in de En gelse kerk. NIEUW- EN ST.-JOOSLAND De N.C.V.B. te Nieuw- en Sint-Joos- land hield een dezer dagen onder lei ding van de presidente mevrouw Van Haarlem haar 6e jaarfeest. Leden van het bestuur deden enkele leuke declamaties, alsook een meditatie. Het jaarverslag werd in dichtvorm uit gebracht. Enkele aardige spelen vielen bij allen zeer in de smaak. Het koortje onder leiding van de heer P. Reijnoudt bracht enige mooie liederen ten gehore. Voor deze avond bestond veel belang stelling. VLISSINGEN Dezer dagen heeft de eerste Vlissingse accordeonvereniging „Crescendo", o.l.v. directeur G. Audenaerdt, een concert aangeboden in het bejaardentehuis te Vlissingen. Na een kort openingswoord van haar voorzitter bracht „Crescendo" een twin tigtal nummers ten gehore. Als solist trad nog op de heer J. Meul- meester, waarbij de heer Audenaerdt op de piano begeleidde. Een potpourri van bekende liedjes werd door de be jaarden uit volle borst meegezongen. Het gebodene viel bij de talrijke toehoor ders zeer in de smaak, hetgeen tot uiting kwam in het dankwoord, dat de directrice, zuster Bijl, sprak. De importeur van „Jena-er glaswerk", een van de merknamen waaronder ther- moresistente glassoorten in de handel worden gebracht, heeft dinsdagmiddag in Brittannia voor de afdeling Vlissingen van de Nederlandse vereniging van huis vrouwen een demonstratie verzorgd van dit vuur- en vlamvaste glaswerk. De de- monstratrice, mevrouw J. W. de Jong uit Utrecht, liet de dames al kokend, bakkend en bradend kennismaken met de bijzondere eigenschappen van de vele produkten die gemaakt worden van deze glassoort. Als bijzondere eigenschap noemde zij onder andere dat in een gla zen schaal het kook- en bakproces op de voet is te volgen. Verder kan dit glas werk zo van het vuur of uit de oven op tafel worden gebracht, zodat men geen pannen meer vuil hoeft te maken. De produkten die mej. De Jong gedurende haar demonstratie vervaardigde, werden onder de aanwezigen verloot. ARNEMUIDEN Te Arnemuiden hééft burgemeester A. Hack de kampioensprijzen van de vogel tentoonstelling uitgereikt. De heren Brokmeijer uit Rijswijk en Bouts uit Eindhoven hadden de vogels g'ekeurd. De heer D. Schroevers werd algemeen kampioen eerste klas met 89 punten. De heer A. C. J. Mezu kreeg de kam- pioensprijs in de groep grote parkieten (valkparkieten) met 89 punten. In de groep tropische vogels ging de prijs naar de heer J. van Belzen, die met zijn Ja panse nachtegaal 89 punten behaalde. De heer G. de Bie kreeg in de groep bastaarden de kampioensprijs met zijn Japanse meeuw waarmee hij 89 punten behaalde. De 12-jarige Piet de Nooijer kreeg de jeugdprijs met „goudbuikje", waarmee hij 88 punten behaalde. Burgemeester Hack speldde hem de medaille op: Ver volgens opende mevrouw Hack de enve loppe, waarin de naam stond van de pop in Arnemuidse klederdracht, die men kon winnen als men haar naam juist raadde. Zes personen hadden de naam Jama geraden, die mevrouw Hack de pop had toegedacht. Bij loting viel de pop ten deel aan mevrouw De Ridder- Meulmeester. Burgemeester Hack zei ten slotte dat het bezoekersaantal de verwachtingen verre had overtroffen. Ruim 1700 men sen hebben de tentoonstelling bezocht. (Van onze Haagse redactie) Wanneer de haven van Coljjnsplaat over een aantal jaren onbereikbaar wordt, zullen de Arnemuider, Veerse en Thoolse vissers moeten uitzien naar een andere thuishaven. Of schoon het op het eerste gezicht niet onwaarschijnlijk lijkt dat hun keuze dan op Breskens zal vallen kan hier omtrent niets met zekerheid worden gezegd. Wel is gebleken, dat deze vissers de laatste tijd veelvuldig in Schevenin- gen binnenlopen, aldus verklaart de heer Biesheuvel, minister van land bouw en visserij in de memorie van antwoord op de begroting van zijn departement. De minister is er voorts van overtuigd, dat de gehele Nederlandse visserij ge baat zal zijn bij het tot standkomen van een gemeenschappelijk E.E.G.- visserijbeleid. Breskens zal dan een plaats van belang blijven in de Zeeuwse visserij, in welke mate kan de minister thans echter nog niet overzien. Zeeuwse vissers zullen wellicht gebruik gaan maken van een eventueel recht De Goese Jeugdgemeenschap heeft ge reageerd op de protestbrief van de do centen van de plaatselijke vakschool voor meisjes aan de ambassadeur van de Verenigde Staten in Den Haag. Daarin namen de docenten stelling tegen de te rechtstelling van de Amerikaanse neger jongen Preston Cobb op 6 december aanstaande. De jongen, die is veroor deeld wegens moord op zijn bejaarde werkgever. De vakschooldocenten keer den zich met name tegen de „flagrante schending van de rechten van het kind". De Goese Jeugdgemeenschap heeft de protestbrief nu met een telegram onder lijnd. van vrije aanlanding in Oostende, Zee brugge of Nieuwpoort. Omgekeerd zou het kunnen voorkomen, dat Bel gische vissers hun vangsten in Bres kens of andere Nederlandse havens afleveren. Deze ontwikkeling, aldus minister Bies heuvel is afhankelijk van zovele fac toren, waaromtrent thans nog geen zekerheid bestaat, dat hij nog geen deugdelijke basis aanwezig acht om met zijn ambtgenoot van verkeer en waterstaat contact op te nemen over een derde haven In Breskens. MET RAADSMEERDERHE1D VAN 4 TEGEN 3 VLISSINGEN. SPREEKUUR WETHOUDER WOONRUIMTEWET. Het spreekuur van de wethouder, belast met de werkzaamheden inzake de woon- ruimtewet 1947 van Vlissingen, op donder dag 28 november, gaat niet door. YERSEKE De Zeeuwse stichting voor de kankerbe strijding heeft maandagavond in het verenigingsgebouw te Yerseke een voor lichtingsavond over het kankervraagstuk gehouden. Dokter M. C. Polderman uit Yerseke hield een causerie over ont staan en bestrijding van kanker, waarbij zuster Evertse zijn woorden met dia's toelichtte. Onder meer lieten zij een aantal grafieken en statistieken zien die het aantal gevallen van kanker vergelij ken met andere veel voorkomende ziek ten. Dokter Polderman gaf een over zicht van de groei en de werking van een gezonde lichaamscel, waarbij hij de ontwikkeling van een abnormaal groei ende cel vergeleek. Hij wees op het be lang van vroeg ingrijpen, waarbij uiter aard noodzakelijk is de eerste symp tomen van kanker, zoals huidaandoe ningen, verdikkingen en abnormale pij nen, te onderkennen. De aanwezigen kre gen verder via de plaatjes een beeld van de behandelingsmethoden van kanker, zoals operatie en bestraling. Dokter Pol derman noemde het een bewezen feit dat rookstoffen kanker kunnen veroorzaken, waarbij hij met name de teerprodukten de boosdoener noemde. De bestrijding van kanker wordt overal ter wereld met kracht ter hand geno men. In Nederland gebeurt dit door het Koningin Wilhelmina Fonds, dat hiertoe in staat is door de steun van vele dui zenden. Dokter Polderman wekte de aanwezigen op dit fonds te steunen. Na de pauze, waarin gelegenheid was tot het stellen van vragen, werd er nog een filmpje over het kankervraagstuk vertoond. Burgemeester A. C. Willem- sen dankte tot slot voor de organisatie en de voorlichting. s-HEERENHOEK De sociëteit „Concordia" te 's-Heeren- hoek hield bij de heer P. Rijk op de liggende wip een schieting. Er namen 60 schutters van 13 verschillende vereni gingen aan deel. De uitslag was: hoofd vogel G. Remijnse, van Juliana te Oude- lande; le zijvogel A. de Jonge jr., van Soranus te Heinkenszand; 2e zij vogel P. Vermue, van Jac. van Beieren te Goes; le bovenkal C. D. Raas, van W. Teil te Ovezande: 2e bovenkal F. Koens, van Spes-Nostra te Ovezande: le onder- kal Math. Koens, van Spes-Nostra te Ovezande; 2e onderkal J. Rentmeester, van Vios te 's-Heerenhoek; le klep B. Vermeulen, van Zeelandia te Ovezande; 2e klep A. de Jonge-Rijk, van W. Teil te Ovezande; 2e klep C. D. Raas, van W. Teil te Ovezande. De meeste kleine vo gels, 5 stuks, waren voor G. Raas, van Concordia te 's-Heerenhoek. NIET OVER de begroting voor 1964, maar over het voorstel om de gemeente woning, waarin het hoofd van de open bare lagere school woont, te verkopen aan dat schoolhoofd, de heer I. M. v. d. Sande, hadden de raadsleden van West kapelle gisteravond tijdens hun vergade ring onder voorzitterschap van burge meester T. H. de Meester het meest te zeggen. Want de begroting was name lijk binnen een kwartier behandeld. Dit gemeentelijk stuk was dermate over zichtelijk opgesteld en de toelichtings- brief dermate duidelijk, dat de raadsle den geen behoefte hadden aan algemene beschouwingen en artikelsgewijze be handeling, noch aan hoofdelijke stem ming. Binnen de kortst mogelijke keren kregen b. en w. naast lof voor deze slui tende begroting ook het fiat van de raad! De gewone dienst is sluitend met een totaal aan inkomsten en uitgaven van ruim f 805.000 en een post voor onvoor ziene uitgaven van ruim f 18.880. Van het op de post voor onvoorziene uitga ven geraamde bedrag heeft f 14.000 reeds een bestemming, namelijk f 3000 voor dekking van salarisverhogingen, f 3000 ter opheffing van een geraamd voordeel van pensioenmaatregelen en f 8000 voor kapitaal- en exploitatielas ten van het nieuwe sportterrein. Nu ech ter gebleken is dat voor de kapitaallas ten van het nieuwe sportterrein een te laag bedrag geraamd is, omdat de aan- legkosten van het terrein en de bouw kosten voor het kleedlokaal in- plaats van op f 75.000 op f 100.000 ge steld zijn, en bovendien f 1000 meer ge voteerd moet worden voor aanschaffing van brandweermateriaal, moet in de toe komst rekening worden gehouden met alsnog een vermindering van de post „onvoorzien" met f 3000, zodat het toe komstig beschikbare bedrag bijna f 1900 is. De kapitaaldienst vermeldde aanvanke lijk een nadelig saldo van f 256.600, welk geraamd bedrag uiteindelijk is te ruggebracht tot f 152.000, mede door verkopen van grond. De heer J. de Vos ser (s.g.p.) wenste aantekening tegen de verzekeringsposten in de begroting en de aanleg van het sportterrein te heb ben gestemd. Voorts ging de raad ook akkoord met de begroting 1964 voor het burgerlijk armbestuur, waarvoor een ge meentelijk subsidie nodig is van f 30.000 Over het voorstel om de gemeente- woning De Casembrootstraat 14 te verkopen aan het schoolhoofd waren de meningen nog al verdeeld. In de eerste plaats was het een meerder heidsvoorste) van b. en w., uiteinde lijk kwam het er met de hakken over de sloot door: 4 tegen 3 stemmen. De heer De Visser voelde niets voor ver koop. Als de heer Van de Sande eventu eel vertrekt, zo betoogde hij, moet de gemeente een huis kunnen aanbieden aan de nieuwe hoofdonderwijzer. Burge meester De Meester achtte het echter bijzonder aannemelijk, dat de heer Van de Sande tot zijn pensioen in Westkapel le schoolhoofd blijft. „En in dit geval is het dan ook de vraag of wij deze woning aan een nieuw schoolhoofd kunnen aan bieden", betoogde de heer De Meester, „want de woning komt dan niet direct beschikbaar". De burgemeester achtte voorts de bevordering van het eigen wo ningbezit in dit opzicht belangrijk. „Wel voor particuliere, niet voor derge lijke gemeentewoningen", mocht de heer De Visser interumperen. Wethouder J. Minderhoud (g.b.) wees er vervolgens op, dat het hier om een normale financieringswoning gaat, niet om een ambtswoning. De heer P. K. van Rooijen (c.h.u.) stelde zich eveneens op het standpunt, dat de woning voor de gemeente behouden moet blijven. „De woning is toch doel bewust voor het schoolhoofd gebouwd", merkte hij op. Wethouder W. Gabriëlse (p.v.d.a.) die de minderheid in het college uit maakte - zag het zuiver als een be leidskwestie en wees er hierbij op, dat sinds de vorige aanvraag van de heer Van de Sande om de woning te mogen kopen waarmee de raad niet akkoord ging er in wezen niets veranderd is. Hij gaf toe, dat het niet prettig is voor de heer Van de Sande, voor wie hij bijzonder grote waardering ei te hebben, maar de wethouder ging toch ook van het standpunt uit, dat het een woning voor het schoolhoofd is. Na een langdurige, maar prettige be spreking bracht de burgemeester het voorstel in stemming. De heren Minder houd en A. J. Meeuwse (beide g.b.) en J. de Pagter en J. Brasser (beiden p.v.d.a.) waren er vóór, de heren Gabriëlse, Van Rooijen en De Visser er tegen. Aan het begin van de vergadering me moreerde burgemeester De Meester met enkele woorden de verbijsterende dood van president Kennedy, waarna de raad ter nagedachtenis van de Amerikaanse president enkele momenten stilte in acht nam. Advertentie VEILING V.V.Z.B. GOES 26 november. Op monster: Legipont KL. I 65 mm en op 70, 60-65 65, 55-60 56. Conférence KL. I 65 mm en op 5759, 60-65 5356, 55-60 4213. Br. Alex. Lucas KL. I 75 mm en op 74, 70-75 72—74, 65-70 6566. Gewone veiling. Cox Orange Pippin KL. I 80-85 78, 75-80 74—78, 70-75 72—75, 65-70 62— 69, 60-65 46—48, 55-60 21—32. IID 16, KL. II 65-70 58, 60-65 45, 55-60 27, grof 3616. fijn 1618. Goudrenetten KL. I 90-95 40, 85-90 36,30—39, 80-85 35,40—13. 75-80 32,50—37, 70-75 3032, 65-70 27—30, KL. II 90-95 36. 85-90 35. 80-85 33, 79-80 31, 70-75 29, 65-70 26. IID 19— 20, grof 26,70—32, fijn 18. Golden Delicious KL. I 85-90 4963. 80-85 5265, 75-80 5564, 70-75 59—59, 65-70 46—52, 60-65 3542, D 17— 24, KL. H 80-85 40—47, 75-80 39—51, 70-75 30— 47, 65-70- 2641, 60-65 18—33, grof 1713, fijn 1026. Jonathan KL. I 80-85 3036, 75-80 31 39, 70-75 31,1010, 65-70 28,4029,60. 60-65 24,60—25,10. D 13,80—20, KL. II 80-85 23—27, 75-80 21—35, 70-75 21,80—38. 69-70 22,10—35, 60-65 21,^0—29, grof 20,80—22. fijn 14,30. Lax- ton Superbe KL. I 80-85 39, 75-80 39, 70-75 35. 65-70 28, 60-65 18. KL. II 80-85 36, 75-8" 37, 70-75 30. 65-70 26, 60-65 20. IID 16, grof 21—22. fijn 16. Lombarts Calville KL. I 80-85 32. 75-80 35. 70-79 33, 65-70 26, 60-65 19, KL. II 70-75 16. 65-70 16. IID 15—17. grof 17—20, fijn 16. Zoete Ermgaard KL. I 65-70 63, 60-65 53, 55- 60 35, IID 16, fijn 22. Winston KL. I 70-75 24, 65-70 22. 60-65 19. Ingrid Marie KL. I 75-85 51, 65-75 46. IID 22. Diverse appelen, kroet 16,10. Saint Remy KL. II 85-99 29. 75-85 29 32, 65-75 31—33. D 29—30, grof 27—30, fijn 24— 28. Conférence grof 3638, fijn 1921. Com- tesse de Paris KL. I 75-80 25, 70-75 3031, 65-70 31, 60-65 27, 55-60 20. IID 11, KL. II 70-75 28. 65-70 29, 60-65 24—26, 55-60 18, grof 13, fijn 9. Gieser Wildeman grof 32—53, fijn 14 23 Doyenne du ComIce KL. I 80-85 112114, 75-80 118—120, 70-79 117, 65-70 111, 60-65 91— 95, IID 61, KL. II 80-85 104—112, 75-80 09— 118, 70-75 113—118, 65-70 108—114, grof 88—96, fijn 6084. Totale aanvoer hard fruit 24.000 kisten. In verband met de St.-Nicolaasveillng te Krabbendijke. vervalt de fruitveiling op don derdag 28 november. In plaats daarvan zal worden geveild op vrijdagmorgen 29 novem ber om 1 uur. Aanvoer van fruit is mogelijk tot donderdagmiddag half zes. VISMIJN COLIJNSPLAAT 6326 kg exportgarnalen 701.30, 150 kg han delsgarnalen 92—1,15, 474 kg schar, 393 kg bot. 143 kg schol, 253 kg wijting, 54 kg ka beljauw, 2 kg tong. 3 kg wulken, 219 kg on gesorteerde vis. EIERNOTERING GOES. 26 november. Bericht van verzamelaars. Kip- peëieren 11% cent: kleine eieren.(kip) 7% cent. VEILING ST.-ANNALAND. 26 november. Uien middel 14.59. bonken 19.10, drielingen 15.18, pickles 21.31. Aanvoer 61 ton. Aardappelen: Eigenheimers 15.70. Bintjes 13.30. Furoren 13.50. Aanvoer 24 ton. Peen 7.00. Aanvoer 2 ton. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 25-11: Denzo van Utrecht, Werner Meyburg van Amsterdam, Frauke Danz van Haukipidas, Christina van Rotterdam, Janny van Bremen, Port Talbot van Antwerpen. Barendz van Hamina. Gepasseerd naar Antwerpen op 25-11: Congo- kust van Hamburg, Martha van Le Havre, Donau van Amsterdam, Kittiwake van Glas gow, Delfborg van Delfzijl, Abbekerk van Marseille, 26-11: Batavier III van Rotterdam, Leliegracht van Rotterdam, Plantius van zee. Gepasseerd van Antwerpen op 25-11: Ceres naar Amsterdam, Overqsel naar Rotterdam, Bevesier naar Rotterdam, Sloterdijk naar Rotterdam, Eagle naar Londen. Maron naar Rotterdam, Titan naar Kalmar, 26-11: Con- cepcion naar Rotterdam, Sandenburgh naar Stockholm, Nore naar Rotterdam, Stella An- tares naar Rotterdam, Spaarnekerk naar Rot terdam. Almkerk naar Amsterdam. De gids heeft bemerkt, dat Tim, Piet en Anneke zijn wandelstok en dus ook de kostbare diamanten armband in hun bezit hebben. Dat weten jullie waarschijnlijk nog wel, hé? Dan kunnen we verder gaan. De gids beraamt samen met de „man in het blauw", de groot ste smokkelaar van Nederland, een plan om de armband weer terug te krijgen. Er volgt dan een spannende achtervolging: van Am sterdam naar Alkmaar. Daar ligt de boot van Piets vader. Het schip is van vracht voorzien en het zal doorvaren naar Rotterdam. Kijk maar op de foto: de vader van Piet (Thom Kelling) komt juist uit de kajuit als de kinderen aankomen. Een mooie gelegenheid dus om aan de boeven te ontsnappen. De kinderen gaan dan ook vlug aan boord en als 't schip afvaart denken zij geen gevaar meer te vrezen te hebben. Het loopt echter heel anders. Hóe kunnen jullie in de prachtige kleurenfilm zien. Deze film wordt vertoond in de P.Z.C.-tournee 1963. Het is een rol prent nog spannender dan de film van vorig jaar over Robin Hood. Verder wordt in de jeugdvoorstellin gen ook nog een film over de Dikke en de Dunne gedraaid: „Laurel en Hardy als detectives". Die twee be leven natuurlijk weer de dolste avon turen. Waarschijnlijk weten jullie wel, dat de P.C.Z. dit jaar voor de vijftiende maal jeugdvoorstellingen organiseert. Ter gelegenheid van dit jubileum is er een extra attractie. In de pauze zal namelijk de sprekende pop Dicky optreden. Jullie staan zeker wel te trappelen van ongeduld om de voorstellingen te kunnen zien Zoals voor elke film voorstelling moet je voor de kinder voorstellingen een kaartje hebben. Een toegangskaartje bemachtigen is echter niet zo moeilijk T.uister maar: Om toegangskaarten voor een voor stelling te krijgen bestaat er weer de bekende regeling: in Middelburg. Vlissingen en Goes wordt in de win kels waar een raambiljet voor onze tournee 1963 hangt, voor iedere aan koop tot een bedrag van f 1 een bon verstrekt. Voor twintig gulden aan bonnen krijgt men een plaatsbewijs. Met de uitreiking van de bonnen is'21 november een begin gemaakt. De uit reiking eindigt op 5 december. 1963 voor- De P.Z.C.-tournee omvat een aantal stellingen, die alle in de kerstvakantie worden ge geven. Wij doen een drin gend beroep op alle ouders er vooral voor te zorgen, dat hun kinderen maar EENMAAL een voorstel ling bezoeken. Gaan zij meer dan één keer, dan be tekent dat. dat zij de plaats innemen van een kind, dat nog niet was ge weest, maar er wel recht op had te gaan. Begelei ders kunnen dan ook NIET worden toegelaten: de plaatsen zijn alleen be stemd voor kinderen van 6 tot 14 jaar. Zoals dit de gewoonte is geworden, zal bij de inwis seling van de bonnen voor de toegangskaarten tijd en plaats worden nog na der bekendgemaakt een dubbeltje per kaart wor den gevraagd. De op brengst komt ten goede aan een Zeeuws liefdadig doel. 480 350 280 200 190 160 145 120 100 78 68 58 140 120 100 149 120 100 1280 1150 950 900 730 630 950 750 650 650 475 400 VEEMARKT ROTTERDAM. Totale aanvoer 26S2 stuks. Weekaanvoer 4365. Vette koeien en ossen 275. Gebruiksvee 760. Vette kalveren 230. Graskalveren 215. Nuch tere kalveren 834. Varkens 8. Lopers 55. Big gen 11. Paarden 47. Veulens 9. Schapen of lammeren 199. Bokken of geiten 39. Prijzen (resp .voor le, 2e en 3e kwaliteit) in cents per kg. Vette koeien 320—355 280—315 250—275 Vette kalveren 390415 370390 340370 Slachtpaarden 290 240 220 Prijzen (resp. voor le, 2e en 3e kwaliteit) in guldens per stuk. Graskalveren Nuchtere kalveren Lopers Biggen Schapen Lammeren Kalf- en melkkoeiei Vare koeien Vaarzen Pinken Vette koeien: aanvoer iets ruimer, handel goed, prijzen als gisteren. Vette kalveren: aanvoer als vorige week, handel vlot, prijzen iets stijver in prijs. Graskalveren: aanvoer even meer, handel tamelijk, prijzen prijshou dend. Nuchtere kalveren: aanvoer korter, handel levendig, prijzen ruim prijshoudend. Lopers en biggen: aanvoer kleiner, handel kalm, prijzen ruim prijshoudend. Slachtpaar den: aanvoer gewoon, handel kalm, prijzen jonge paarden prijshoudend. Schapen en lam meren: aanvoer even ruimer, handel kalm, prijzen niet hoger in prijs. Kalf- en melkkoei en: aanvoer gewoon, handel levendiger, prij zen stijver in prijs. Vare koeien: aanvoer ta melijk, handel kalm, prijzen als vorige week. Vaarzen en pinken: aanvoer matig, handel redelijk, prijzen goed prijshoudend. VEILING STAVENISSE. Uien middel 15.30, bonken 19.50, drielingen 15.50, picklers 21.40, stek 6.00. Aanvoer 36 ton. BEURSBERICHT MARKT GOES 26 NOVEMBER 1963 Granen en peulvruchten. Tarwe, oasis 17 boerenschoon af boerderij f 20,0033,50 per 100 kg. Schotvrije partijen tarwe liggen iets hoger in prijs. Voor gerst was er van te'ers- zijde geen aanbod. Derhalve geen notering. Groene erwten, boerenschoon af boerderij f 35,0048,00 per 100 kg. Schokkers, boeren schoon af boerderij 40,0067,50 per 100 kg. Bruine bonen, boerenschoon af boerderij f 80,00125,00 per 100 kg. Voor erwten, schok kers en bruine bonen van uitgezochte kwali teit was de notering tets hoger. Aardappelen. Bintje, 35 mm opw., binnen landse sortering 10,0011,75 per 100 kg. Le vering aan de sorteerinrichting. Sorteerkos- ten voor rekening van koper. Naar Bintje voor export bestaat geen vraag. Voederaard appelen noteerden 2,504,50 per 100 kg. Uien. Onafgestaart aan de sorteerinrichting geleverd 910 cent per kg. Hooi en stro. Lucernehooi f 135,00145,00 per 1000 kg. Weidehooi (prima kwaliteit) 135,00 —145,00 per 1000 kg. Veldbeemd f 89,0095,00 per 1000 kg. Engels raai f 75,0080,00 per 1000 kg. Voor tweede soort hooi bestaat geen be langstelling. Tarwestro f 80,0090,00 per 1000 kg. Gerstestro f 80,0085,00 per 1000 kg. Erwtenstro (kl. groen) 100,00110,00 per 1000 kg. Voor hooi en stro van extra kwali teit worden iets hogere prijzen betaald. Vlas. Ongerepeld 2030 cent per kg. Gere peld 25—37 cent per kg. Eieren. De eierprijs bedraagt f 1,74 per kg. VEILING „WALCHEREN" G.A. MIDDELBURG 26 november. Golden Delicious 75-80 54, 70-75 56, 65-70 47—51, 60-65 31, IID 20. Hl grof 21— 24, III fijn 621. Goudrenetten 85-90 32. 80-85 35—39, 75-80 33—35. 70-75 29—30, 65-70 29—29, IID 20. m grof 27—30. III fijn 19—25. Gieser Wildeman 60-65 55. Hl grof 43, III fijn 36—39. Jonathan 75-80 28—35, 70-75 22—36, 65-70 22— 31, 60-65 15—24, Hl grof 10—20, III ffjn 6—13. Comtesse de Paris 70-75 16, 65-70 15. 60-69 14, 55-60 1214, Hl grof 1225. Lombarts Cal ville 70-75 18. III grof 6, III fgn 6. Groenten: Sla (glas) 414. Bloemkool 4 per kist 6076, idem 6 per kist 3261, idem 8 per kist 1944. idem 10 per kist 1227. Waspeen 2027. Uien 1318. Breekpeen 910. Bospeen 17—19. Glasveldsla 110—141. Radijs 9—13. Wit lof 38—53. Prei 15—26. Rode kool 7—19. Wijn peen 616. Spruiten, ongeschoond 1555, ld. geschoond 5287. Kroten 515. Kassnijbonen 86. Witte kool 20. Dubbele bonen 5762. inrniminnnniinnmimni.nnnmnimnmnri FILMS IN ZEELAND In de Zeeuwse bioscopen zijn deze week drie films te zien van het „western"- type. De rolprenten zijn van het geijkte type. Het knallen van de revolvers en geweren voert de boventoon; een of meerdere jongedames, bedeeld met heel wat uiterlijk schoon, zorgen voor de no dige complicaties, omdat met hun ver schijning ook de liefde ten tonele wordt gevoerd. Alhambra (Vlissingen) vertoont de film „De jacht op de verborgen goudschat", een rolprent waarvan de titel al genoeg vertelt. De hoofdrollen worden vertolkt door Clint Walker en Roger Moore. In Electro (Middelburg) draait „De revol- verheld van Oklahoma" met in de hoofd rollen Joel McCrea en Barbara Hale. Het is het verhaal van een jonge weduw naar. die met zijn dochtertje naar een klein stadje in Californië trekt, dat on der dictatuur staat van drie broers. De weduwnaar John Brighton zegeviert uit eindelijk, waarbij hij" tevens een nieuwe liefde ontmoet. In Luxor (Vlissingen) kan men de film „Salvo's in het hoogge bergte" zien, waarin Randolph Scott en opnieuw Joel McCrea de hoofdrollen ver tolken. Electro (Middelburg) schotelt het pu bliek een film van geheel ajider gehalte voor. „Monica" is de titel van deze film, vervaardigd onder regie van Ingmar Bergman Het is het verhaal van twee jonge mensen, Harry en Monica, die hui selijke moeilijkheden ontvluchten door naar de eilanden rondom Stockholm te trekken. Daar brengen zij de zomer door. Ook daar duiken echter problemen op en wanneer blijkt, dat hun samenzijn niet zonder gevolgen zal blijven keren zij terug. Zij trouwen in stilte en Harry vindt werk op een machinefabriek. Mo nica kan zich echter moeilijk aanpassen aan het sobere leven en wanneer Harry na een week voor zijn werk de stad uit te zijn geweest thuis komt, bemerkt hij dat zijn vrouw hem ontrouw is gewor den. Monica verlaat het huis en Harry blijft achter met een dochtertje. Grand (Goes) vertoont de spionagefilm ..Spionnen slaan toe". In Citv (Middel burg) draait ten slotte „Wederzijds", de film van Gerard Rutten over het leven van koningin Wilhelmina gezien tegen het panorama van een halve eeuw we reldgeschiedenis. Maandagmorgen vond op de T-kruisin» Beatrixstraat-Kerkhoekstraat te Krab" bendijke een aanrijding plaats lussen een vrachtauto, bestuurd door P- A. v P. te Oud-Vossemeer en een motorcarrier van J de B„ te Krabbendijke. De aanrijding ontstond, doordat de vrachtwag"o ko mende uit de Beatrixstraat de bocht te kort nam. De motorcarrier werd aan de achterzijde licht beschadigd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 5