Interpol op zoek naar Belgische oplichter LUXE BOUWDOOS VOOR PRACHTIG TANKSTATION Ui##!** MIDDELBURGSE HOCKEYERS SPELEN THUIS KLEIN FILMFESTIJN IN GOES VOOR HERVORMD JEUGDWERK Vmuw2mt.! WIJZIGING GEMEENTEGRENZEN OP KORTE TERMIJN NOODZAKELIJK PARALLEL TUSSEN ONTWIKKELING IN ZEELAND EN IN G0EREE U kunt Uw nieuwe Silver Match gasaansteker nu gratis laten graveren! SlLVERAfATCHgis PLAID HOEZEN Protest Goese school tegen executie van Amerikaanse jongen Spit,Spierpijn Exclusief voor Nederland Politie wil weten waar hij zijn geld vandaan haalt Onthullingen „Sport steunt Zonneveld" treedt op als goede gever nèt echt, MET ESSO BENT U BETER UIT! KERKNIEUWS Prof. dr. G. Brillenburg Wurth overleden Concilie aanvaardt liturgieschema Geen subsidie voor chr. h.b.s. in Axel xJEï B. en w. van Terneuzen Plan lyceum en het cultureel centrum bestekklaar gemaakt Dr. De Galan in Sommelsdijk Toekomst gunstig Groei U kunt nu profiteren van een sensationeel en origineel Silver Match sinterklaasgeschenk. Wie wilt U verrassen? Gratis worden zijn of haar initialen -gegraveerd in de Silver Match gasaansteker die U ten geschenke geeft. Vraag Uw winkelier de bon voor gratis graveren, als U Uw Silver Match uitkiest (reeds vanaf f 19.75). Ij Gevallen van polio in Tholen RADIO VERONICA LUISTER ZONDAG OM 12.30 UUR NAAR RADIO LUXEMBURG OF MAANDAG OM 3 UUR NAAR RADIO VERONICA EN MAAKT KANS OP HET WINNEN VAN f 1000.- EN EEN PRACHTIGE GRATIS REIS NAAR AMERIKA! N.V. N.E.T.A.M. V.R.G.-Papier ZATERDAG 23 NOVEMBER 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 Geld voor anticommunistische propaganda in België? (Van onze correspondent in Brugge) Interpol speurt ijverig naar een Knokse avonturier en oplichter, die beweert regelmatig van een Amerikaanse vereniging aanzien lijke kapitalen te ontvangen voor het voeren van anti-communisti sche propaganda in België. De man bewoonde tot voor kort een van de weelderige villa's van Knokke, „Het Gulden Vlies". Het betreft hier de 39-jarige Emiel Delcourt, die reeds een en ander op zijn kerfstok heeft. Hij werd in 1958 door de correctionele recht bank te Brussel veroordeeld tot 5 jaar gevangenisstraf wegens oplichterij. Armoede heeft hij sedert zijn vrijla ting niet gekend. Hij leidt een lustig leventje en houdt soms braspartijtjes, die meer kosten dan een ambtenaar in één jaar verdient. Natuurlijk betaalt hij de rekeningen niet steeds onmiddel lijk. Zo staat hij bij een Brussels hotel nog voor 300.000 F. in het krijt. Ook talrijke Knokkenaars lieten zich beetnemen. Delcourt werd in juli jl. op het matje geroepen bij de ge rechtelijke politie omdat hij weer een paar cheques zonder dekking had afgegeven om gepeperde hotelreke ningen te betalen in Oostende. Daarna was hii in een dure Amerikaan se auto naar ïtnokke gereden, waar hij dadelijk de villa „Het Gulden Vlies" wil de huren. Hij begon overigens onmid dellijk besprekingen te voeren om het gebouw te kopen, wat hem anderhalf miljoen franken zou kosten. Voor het huren van de villa moest hij natuurlijk een voorschot betalen, maar hij stelde vast dat hij niet voldoende geld op zak had. Het was bovendien zaterdag en dus waren de banken gesloten. (Advertentie) VRAAG NU UW DEALER VAN DEN BERGH VEGHEL R.DAM De goede gevers van de stichting „Sport steunt Zonneveld" zullen aanstaande woensdag bezoeken brengen aan de vier door deze stichting geadopteerde Zeeuwse inrichtingen om daar geschen ken aan te bieden. In de middaguren wordt een bezoek gebracht aan „Huize den Berg" te Goes en 's avonds komen de vereniging Kinderzorg te Middelbui-g de verpleeginrichting Ipenoord te Oost- kapelle en het zeehospitum Zonneveld te Oostkapelle aan de beurt. Hij gaf het verhuuragentschap een cheque met een veel hoger bedrag en vroeg de rest, ongeveer 25.000 franken, in baar geld te kunnen krijgen. Het agentschap nam prompt het aanbod aan. Delcourt liet nog dezelfde dag een nieuw televisietoestel, een radio en een ijskast bezorgen. De rekeningen zouden later wel betaald worden. Toen dit ech ter niet gebeurde, werd de politie in de arm genomen. Zofiderling genoeg betaalde de avon turier dadelijk een gedeelte van zijn schulden. Hij had geen rooie duit, maar hij maakte een ritje per taxi naar Luik en Mechelen en kwam te rug met een dikke portefeuille. Toen de politie hem vroeg waar hij al dat geld vandaan haalde, kwam hij met zijn verhaal over de anti-communistische propaganda. Toch moest hij zich wegens het uitgeven van valse cheques verant woorden voor de rechtbank. Intussen werd hij voorlopig in vrijheid gesteld en verdween prompt. Onthullingen zijn de specialiteit van Emiel Delcourt. In 1958 zette hij de openbare mening in België op stelten door tijdens zijn proces voor de cor rectionele rechtbank te Brussel te ver klaren dat hij de moordenaars kende van de communistische volksvertegen woordiger Julien Lahaut, die in 1950 werd neergeschoten door twee onbeken den. De moord zou gepleegd zijn in opdracht van een priester, die hem tweemaal 500.000 franken ter beschikking zou ge steld hebben, sommen, die moesten over handigd worde;t aan twee Corsikaanse moordenaars, die gehuurd werden om het vuile werkje op te knappen. Hij be schuldigde ook een gewezen S.S.-man van mededaderschap. Het onderzoek is in 1958 op een dood punt uitgelopen. Zodra de Knokse avonturier gesnapt wordt zal hij aan de tand worden ge voeld om na te gaan waar hij het geld vandaan haalt om zijn weelderig leven tje te leiden. Daar er afgelopen weekend over het ge hele land door de hockeyers gebekerd is, is er voor M.M.H.C. in de standenlijst geen verandering gekomen. De hoofdste delingen krijgen Were Di uit Tilburg op bezoek. De Tilburgers hebben tot nog toe alle wedstrijden gewonnen. De Mid delburgers zullen dan ook niet sterk ge noeg zijn om de zegetocht van de Bra banders te stuiten. Verdere wedstrijden in deze 2e klas A zijn: HocoPush III, WarandeFor ward II en Zwart Wit IITilburg n. Push heeft in de thuiswedstrijd met 31 van Hoco verloren. De Oisterwijkers zijn hier favoriet doch moeten wel op hun hoede zijn. WarandeForward kan een zeer span nende strijd worden. De Tilburgers (Forward) leden op eigen terrein een nederlaag, doch beide ploegen hebben uit 7 wedstrijden 5 punten en ontlopen elk aar niet veel. De punten konden wel eens verdeeld worden. In de zwedstrijd Zwart Wit nTilburg H zullen de Tilburgers alles op alles zetten om revanche te ne men tegen Zwart Wit. Hun eerste wed strijd verloren zij, doch zij herstelden zich hierna. De stand in de 4e klas luidt: Forward in 6 6 0 0 12 226 Waalwijk II 6 4 1 1 9 229 Tilburg VI 6 3 0 3 6 128 Push V 6 3 0 3 6 12—13 Warande II 6 2 1 3 5 910 M.M.H.C. H 6 2 0 4 4 6—20 Tempo II 6 2 0 4 4 421 Het tweede elftal van de Middelburgse Mixed Hockey Club krijgt zondag Tem po II te gast. Het degradatiegevaar is voor beide ploe gen zeer groot en er zal dan ook aan beide kanten hard „gevochten" worden voor een overwinning. De andere wed strijden zijn: Warande IIForward III en Waalwijk HTilburg VI. Forward zal evenals Were Di in de 2e klas hun zegetocht voortzetten. WaalwijkTilburg zal een wedstrijd worden waarin beide teams gelijke kan sen hebben. Ook de Middelburgse jeugd krijgt twee wedstrijden thuis te spelen nl. jongens: M.M.H.C. BTempo B; meisjes M.M.H. C.Tempo Q. De andere jeugdwedstrijden zijn: Jongens: Tempo ABreda B, Push B Rapide. Meisjes: Breda QTempo R, Push RPush Q. (Advertentie) WAT er voor verenigings- en kerke- werk, voor school en catechese aan smalfilms, klankbeeldstroken en appara tuur ter ondersteuning van het gespro ken woord op de „markt" is en komt dat is op het ogenblik in Goes in „be drijf" te zien op een zogenaamd Klein Filmfestijn voor Zeeland. Het is een show voor ieder, die met belangstelling de nieuwe ontwikkelingen op dit gebied volgt. Want wat wil de Stichting Film centrum, wat wil de Stichting Audiovi suele Dienst beide oecumenische or ganen van vorming en voorlichting in dit werk? Wika D. E. Hiensch, voor zitter van de Provinciale Commissie van het Jeugdwerk van de hervormde kerk in Zeeland gaf er gisteravond bij de opening in het „Slot Ostende" te Goes een antwoord op. „Zij willen geen bioscoopje spelen, maar in alle kerkelijk verband hulpmiddelen aanbieden, die in een tijd van film, radio, televisie een zo grote rol spelen, dat ze ook hier niet meer gemist kunnen wor den". Het gaat om nieuwe vormen van confrontatie, informatie en presentatie: film en audiovisuele middelen. De Stich ting Filmcentrum is klein begonnen. Met een bescheiden kritisch bulletin. Thans heeft het voorlichtingsblad met deze naam een gezaghebbende stem, een leidinggevende functie op het ge bied van de filmkritiek. Maar er is meer. Wika Hiensch gaf er in zijn inlei ding op het Klein Filmfestijn een korte opsomming van: cursussen, conferen ties, filmvorming. Er is zelfs een werk groep filmevangelisatie aan de gang om te zien hoe in alle taken het apostolaire werk ook met deze middelen geholpen kan worden. Deze dagen heeft Zeeland via een initia tief van Provinciale Commissie voor het Jeugdwerk van de hervormde kerk een kans om in contact te komen met dit alles. Wat er in het „Slot Ostende" op het witte doek komt is als het ware een handleiding uit de praktijk. Klankbeeld stroken en films wisselen elkaar af. Dis cussiefilms en tekenfilms, experimenteel en in kleuren voor de jeugd. Frag menten uit beeldstroken rondom de feestdagen Kerstmis en Pasen. Wika J. A. Hes uit Hilversum, de man, die alles over het werk van de beide stichtingen afweet en er als directeur dag voor dag bij betrokken is, lichtte vrijdagavond de verschillende onderdelen van het eerste programma toe. Hij ver toonde een strook met beelden uit het Heilige Land, een geografische oriënta tie op het Heilige Land, handig als toe lichting bij catechisaties en dergelijke. Even later kwam op het witte doek een kleurenfilm „Jozef en zijn broeders", de eerste Israëlische bijbelfilm (met pop pen), die een heel ander cachet heeft dan wat de Amerikaanse industrie in dit genre op de markt brengt. Het tweede deel van deze eerste dag in het Klein Filmfestijn te Goes was afge stemd op de atoomproblematiek. Als in leiding op een Zweedse discussiefilm over schepping en herschepping en een experimentele tekenfilm kregen de be zoekers een klankbeeldreeks over dr. Martin Niemöller te zien. Het was een boeiende inzet van een bijzonder instruc tief weekend. 3 De docenten van de Vakschool S voor Meisjes te Goes hebben een S brief gezonden aan de ambassa- deur van de Verenigde Staten in Den Haag, waarin zij protesteren tegen de executie van Preston Cobb S uit Atlanta (Georgië), de neger- jongen van zeventien jaar oud, die ter dood werd veroordeeld wegens moord op zijn bejaarde blanke werkgever. Driemaal reeds is een S datum vastgesteld, waarop Pres- g ton Cobb op de elektrische stoel g S zou worden gevonnist. Driemaal is g S de terechtstelling uitgesteld, g S Thans is een nieuwe datum van g executie vastgesteld, 6 december. Er zijn in de afgelopen twee jaar S al talloze petities ingediend om de S g straf gewijzigd te krijgen. De S brief van de Goese Vakschool voor j g Meisjes is zo'n reactie uit Zeeland, j g De docenten noemen de voorge- g g nomen executie een flagrante g g schending van de kinderrechten, g Hun protest is bedoeld om een g S „sneeuwbaleffect" te krijgen. i 'n STOP'N TüGLQ \H UW TANK! met plastic deuren, ramen, Esso-pompen, enz.! Precies op maat voor de meeste speelgoed-autootjes. Q f|fl Slechts U«vU Vele Esso-dealers kunnen u uit voorraad leveren. En u weet het: Op 65-jarige leeftijd is vrijdagmorgen in het Rode-Itruisziekenhuis in Den Haag, waar hij al geruime tijd werd ver pleegd overleden prof. dr. G. Brillen burg Wurth, hoogleraar aan de theolo gische hogeschool der Gereformeerde Kerken in Nederland (Synodaal) in Kampen. Prof. Brillenburg Wurth werd 28 april 1898 in Rotterdam geboren. Hij bezocht er het „Marnix gymnasium" en studeer de theologie aan de Vrije Universiteit in Amsterdam. In november 1920 slaagde hij cum laude voor zijn kandidaatsexa men. In 1921 werd hij hulpprediker 'n Bloemendaal en in 1924 vertrok hij als predikant naar Oost- en West-Souburg. Tijdens zijn verblijf aldaar promoveerde hij tot doctor in de theologie. In 1930 nam hij een beroep aan naar Rotter dam-Zuid. Na de bevrijding benoemde de Generale Synode hem tot hoogleraar in Kampen om onderwijs te geven in de ethiek en de evangelistiek. Hiermee bezette hij in Kampen een nieuwe leerstoel. De Gene rale Synode diende hij als deputaat voor de bestudering van de gezinsvorming. Daarnaast vervulde hij sedert 1949 ook een leeropdracht aan de Vrije Universi teit en dit voorjaar werd hij, eveneens aan de V.U., benoemd tot buitengewoon hoogleraar in de faculteit der economi sche wetenschappen voor het onderwijs in de zedeleer van het economische le ven. Hij schreef vele boeken en werkte mede aan diverse tijdschriften op kerkelijk terrein. De begrafenis geschiedt woensdag 27 november 's middags om twee uur van uit de theologische hogeschool aan de Oudestraat in Kampen op de begraaf plaats van Kampen in IJselmuiden. Het Vaticaanse concilie heeft vrijdag het gehele liturgieschema aanvaard. Met 2158 tegen 19 stemmen. Het voornaam ste punt van het schema is de vervan ging van het Latijn door de volkstaal in sommige delen van de mis, bij het toe dienen van de sacramenten en de aanpas sing aan plaatselijke gebruiken aan de rooms-katholieke liturgie in gebieden ais Afrika en het Verre Oosten. Het schema is het eerste dat sinds het begin van het concilie in zijn geheel is aan vaard. In welke mate het Latijn wordt vervan gen, zal door de bisschopsconferenties worden vastgesteld- De jaarlijkse cyclus van bijbelteksten in epistel en evangelie zal door een uitgebreide driejaarlijkse worden vervangen. Het communiceren zal in bepaalde gevallen onder beide ge daanten, brood en wijn, kunnen geschie den. Het zal echter tientallen jaren kun nen duren voordat de nu genomen beslui ten overal in de Rooms-Katholieke Kerk zijn doorgevoerd. De commissie die het schema heeft voorbereid onder kardinaal Arcadio Lar- raona ontving na de stemming op voor stel van kardinaal Tisserant, voorzitter van het concilie, Jangdurig applaus. Volgende week zullen de concilievaders in tegenwoordigheid van de paus nog eenmaal, en dan mondeling, hun stem uitbrengen, namelijk over de liturgische constitutie, welke de paus dan zal af kondigen. (Van onze Haagse redactie) In antwoord op de vraag van de Twee de Kamer in het voorlopig verslag over de begroting van o„ k. en w. voor 1964 waarom de chr. h.b.s. voor Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen in Axel nog steeds niet in de subsidieregeling is opgenomen, heeft minister Bot thans meegedeeld dat een belangrijk bezwaar tegen subsi diëring van een prot. chr. h.b.s. in Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen die naar ver wachting voorlopig ook slechts van be trekkelijk geringe omvang zou kunnen zijn de ongunstige bevoegdheidssitua tie in dat gebied is. De minister wil zich zijn oordeel over de subsidieaanvra ge voor de chr. l.t.s. te Middelburg nog voorbehouden. Hij wil de aanvraag eerst nogmaals bestuderen. (Advertentie) lie pijn is weg en reumatische pijnen wrijft U eveneens weg met B. en w. van Terneuzen zijn van mening dat de huidige ontwikkeling van de ge meente duidelijk de noodzaak aantoont, dat op zeer korte termijn voorzieningen worden getroffen inzake de gemeentelij ke herindeling. Dit staat in de memorie van antwoord naar aanleiding van het (vrijdag 22 november in de P.Z.C. gepu bliceerde) voorlopig verslag van het be- grotingsonderzoek. Maar na de reacties van dé gemeenteraden moet worden af gewacht in welke richting de verdere studie van Gedeputeerde Staten zal gaan. Wel wijzen b. en w. erop dat vol gens artikel 158 van de gemeentewet de diverse meningen over het ontwerpplan, door Gedeputeerde Staten zo spoedig mogelijk ter kennis moeten worden ge bracht van de minister van binnenland se zaken. Het college nodigt daarna „Er is een duidelijke parallel aanwijs baar in de structuur, de economische ontwikkeling en de toekomstmogelijk heden van Goeree-Qverflakkee en de provincie Zeeland". Aldus begon dr. C. de Galan, adjunct-directeur van het Economisch Technologisch Instituut voor Zeeland zijn inleiding over de toe komstige ontwikkeling van Zeeland voor de algemene vergadering van de stich ting „De Flakkeese gemeenschap", die donderdagmiddag te Sommelsdijk werd gehouden. In zijn betoog werd een dui delijk beeld gegeven van de Zeeuwse ontwikkelingsproblemen en mogelijkhe den. Spreker legde er de nadruk op, dat het noodzakelijk is gebruik te maken van de gunstige natuurlijke omstan digheden, die Zeeland biedt. Het is over het algemeen de overheid, die voor het wegnemen van diverse knelpunten in dit verband moet zorgdragen, vooral op het terrein van de infrastructuus in de ruime zin van het woord (verbindin gen, woningen, openbare nutvoorzienin- gen, sociaal-culturele outillage). Specia le aandacht besteedde dr. De Galan daarbij aan de doorgaande verbindingen, hetgeen voor dit gezelschap begrijpelijk was. Immers, de Flakkeese gemeenschap heeft veel bijgedragen tot de vervroeg de aanleg van de Haringvlietbrug. De doorgaande noordzuidweg is ook van Zeeuwse zijde, ondermeer door het E.T.I. gepropageerd als een essentiële voor waarde voor de economische ontplooiing van het Deltagebied. De verkeerswaarde van de recht streekse wegverbinding met Botter dam voor de beide eilanden Schou- wen-Duiveland en Goeree-O verf lak kee, schatte de heer De Galan op zeker 10 miljoen per jaar. „Dat be tekent in feite slechts het inhalen van het tot nu toe bestaande economisch nadeel en niet dat deze beide streken nu in een voordelige positie zouden komen". (Advertentie) Op grond van de verbeterde verkeers- ontsluiting en diverse andere factoren, achtte dr. De Galan de toekomstmoge lijkheden voor Zeeland zeer gunstig. Industrie, overslag, tuinbouw en toe risme zullen werkgelegenheid en wel vaart sterk toen groeien. „Een gezond optimisme is dus verantwoord, indien de nodige activiteit wordt opgebracht. Wat dit laatste betreft kan Zeeland het land van de „grote projecten" worden genoemd, zoals uit het Deltaplan, Sloe- haven, Zeeuws-Vlaamse kanaalwerken, Schelde-Rijnverbinding en Veerse Meer blijkt". Op de verschillende toekomst mogelijkheden ging spreker gedetaileerd in, waarbij hij ook op de woonfunctie van beide eilanden wees. De voorzitter van de stichting „De Flak keese gemeenschap", burgemeester P. W. Hordijk, had in zijn openingswoord de grote activiteit op het gebied van wegenbouw rond Goeree-Overflakkee ge memoreerd. „De verbetering van de weg tussen de Grevelingendam en de Haring vlietbrug is al ver gevorderd. Dat is verheugend". Minder verheugend noemde de heer Hor dijk het, dat Goeree-Overflakkee be stuurlijk min of meer wordt verwaar loosd. „De positie van dit eiland is dan ook bijzonder moeilijk en in be stuurlijk opzicht aanzienlijk ongunsti ger dan die van Zeeland, waarmee ove rigens Goeree-Overflakkee dus goed ver gelijkbaar is". De heer Hordijk ging zelfs zo ver om te stellen dat hij het niet onprettig voor zijn eiland zou vinden wanneer dit provinciaal-bestuurlijk ge zien tot het Zeeuwse gewest zou beho ren. Rond de diverse problemen ontspon zich ten slotte nog een geanimeerde dis cussie. eventueel G. S. uit binnen een door hem te bepalen termijn het ontwerp voor 'n regeling aan de betrokken gemeenten te zenden. B. en w. delen de raad voorts mede dat hen binnenkort een tweetal nota's zal worden voorgelegd, namelijk een over de huisvestingsproblematiek en een ter za ke van de onderwijs- en cultureje sector. De huidige bezetting van het politie korps bedraagt momenteel 25 man en kan volgens het antwoord worden aan geduid als de optimale sterkte. In december a.s. kan de benoeming wor den Verwacht van een hoofd zelfbescher- mingsdienst. Met betrekking tot het ont breken van een overdekt instructie zwembad en een sporthal, verzekeren b. en w. de raad dat deze beide voorzienin gen een warme belangstelling hebben. Naar aanleiding van de informaties naar de resultaten van de toetreding van de gemeente Terneuzen tot de N.V. Bouwfonds Nederlandse ge meenten, wordt medegedeeld dat de ze N.V. plannen heeft ingediend voor de bouw van 10 premie- en 19 vrije- sectorwoningen in plan zuid H. Voor wat betreft de huisvesting van de openbare leeszaal en bibliotheek, zijn b. en w. met het bestuur van me ning dat naar nieuwbouw moet wor den gestreefd. Momenteel wordt met de stedebouwkundige overleg ge pleegd omtrent de plaats voor het nieuwe gebouw. Ook de oprichting van een hogere tech nische school heeft de volle aandacht van het college, maar een dergelijke voorzie ning vraagt veel tijd. Met betrekking tot het verkrijgen van rijksgoedkeuringen voor industriële doeleinden wordt mee gedeeld dat wel enige vertraging is ont staan, maar dat zich toch geen onover komelijke moeilijkheden hebben voorge daan. In de gevallen waar dit geboden was, zo vervolgt b. en w. in hun memo rie van antwoord, is de samenwerking met het E.TJ. voor Zeeland bevredigend verlopen. Overigens is bij het college de vraag gerezen of het niet de voorkeur zou verdienen dit provinciaal instituut uitsluitend uit de provinciale middelen te subsidiëren. Daardoor zou het op nog meer wetenschappelijke en objectieve basis zijn taak kunnen verrichten. De plannen voor verlenging en uitbreiding van de havens worden momenteel ge reedgemaakt voor uitvoering. Bij de rijksgebouwendienst wordt momenteel het plan voor de bouw van een cultureel centrum, gekoppeld aan de bouw van het nieuwe lyceum, bestekklaar ge maakt, aldus b. en w. van Terneuzen. (Advertentie) SILVER MATCH 'N VURIG BEGEERD SINTERKLAASGESCHENKl. De laatste dagen zijn in de gemeente Tholen twee gevallen van vermoedelijk polio geconstateerd. Reeds eerder was in de gemeente Stavenisse een polioge- val voorgekomen. Het betreft hier kin deren, die niet zijn ingeënt. De genees kundige inspectie van de volksgezond heid stelt een onderzoek in naar de eventuele verdere verbreiding van de ziekte. De burgemeester van Tholen heeft de burgerij opgeroepen kinderen van drie maanden en ouder tegen polio te laten inenten. De gelegenheid hiertoe staat open op elke werkdag van 16 tot 18 uur in het wijkgebouw van het Groene Kruis. Tevens wordt de inwoners aan geraden de grootst mogelijke reinheid te betrachten. De geneeskundige inspectie heeft zich tot alle burgemeesters en de artsen op het eiland Tholen gewend met het ver zoek de inentingsmogelijkheden voor kinderen te bevorderen. Men wil de kin deren die nog niet zijn ingeënt, een vac cinatie geven en de kinderen die wel te gen polio zijn ingeënt, een herinenting geven. Overigens worden er per jaar in Neder land gemiddeld 30 gevallen van polio gemeld. In Zeeland is de ziekte de laat ste twee a drie jaar niet voorgekomen. Het bestuur van de N.V. Nederlandse Tank-Apparaten- en Machinefabriek N.E.T.A.M. deelt mede dat de omzet in 1963 hoger is geweest dan over de over eenkomstige periode in 1962 en dat, naar het zich thans laat aanzien, de winst over 1963 stellig niet lager zal zijn dan die, behaald in 1962. De order portefeuille is bevredigend. De directie van de N.V. Gemeenschap pelijk Bezit V.R.G.-Papier bericht over de gang van zaken bij V.R.G.-Papier en haar dochtermaatschappijen, dat op grond van de cijfers over de eerste negen maanden een, in vergelijking met vorige jaren, bevredigend jaarresultaat I kan worden verwacht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 7