Begroting voor St-Laurens is 1984 van sluitend WALCHEREN AGENDA Nieuwe stunt voor de actie Dousadj „grote avond" COMMANDO-OVERDRACHT" VOOR FRONT VAN JULIANAK0RPS" n DANNY KAYE BEPROEFT HET OUDE RECEPT VOOR HEERLIJKE HUMOR Russische deed niet voor Amerikanen onder KERKDIENSTEN PARAPLU CORLAS Jhr. De Casembroot bezoekt Aagtekerke en Oostkapelle MARKTBERICHTEN ONTHEFFING WACHTVERBOD Politie Middelburg bekijkt het soepel Prins Bernhardfonds schonk f 5000,- voor restauratie orgel evang. luth. gemeente Aangeboden aan raad Waarschuwingsborden bij weg-Van Cittersstraat MR. C. STAPEL OVER CURSUSSEN VOOR PLATTELANDSJONGEREN CAUSERIE VOOR LEDEN N.C.V.B.-AFDELING GEEF 'n 4-kieuren BALPEN „Hei Vulpenhuis" BISCHOFF HEROPENDE VERNIEUWDE DAMESZAAK Vergadering van de postzegelvereniging Kerkdienst voor Ambonezen hervormde en gereformeerde kerkleden in Johanneskerk Brandje in gebouwtje bij benzinepomp Vergadering van „Philatelica" Ontvangst sint in Souburg uitgesteld ZUID-BEVELAND Jeugdcircus kwam voor het voetlicht DE GOUDEN NAGEL FILMS IN ZEELAND HOUTHANDEL ALBERTS MIDDELBURG ZATEKJJAU 23 WUVJUMBLR 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT B. en w. van Sint-Laurens hebben gis termiddag de raad de begroting voor 1964 aangeboden. In de loop van decem ber a.s. zal zij in behandeling komen. De begroting is sluitend geraamd met voor de gewone dienst aan inkomsten en uitgaven een totaalbedrag van 406.758,59 en een post voor onvoor ziene uitgaven van ruim 8700. De ka pitaaldienst vermeldt aan inkomsten een bedrag van ƒ530.489,23, aan uitgaven f 972.239,92, zodat er een nadelig saldo geraamd is van 441.250,69. Tijdens deze raadsvergadering, die ge houden werd onder voorzitterschap van burgemeester W. Baas, werd een beroep schrift behandeld, dat de heer G. A. Ko- le had ingediend tegen een weigering van b. en w. om een houten garage op zijn erf te mogen bouwen. Burgemeester Baas verklaarde, dat de beslissing van het college gebaseerd is op artikel 45 van de bouwverordening, waarin bepaald wordt, dat in verband met brandgevaar een houten gebouw binnen 25 meter van niet op hetzelfde erf geplaatste ge bouwen, niet getolereerd kan worden. De heer Baas wees er op, dat onthef fing mogelijk is onder bepaalde voor waarden, waardoor brandgevaar uitge sloten is. De heer P. A. Abrahamse (s.g.p.) zei zich goed te kunnen indenken, dat de heer Kole zich niet bij de beslissing van b. en w. heeft neer gelegd. „Links en rechts van hem zijn er ook van die houten gebouw, tjes", merkte hij op. „Ik snap niet, dat die dan wel mogen blijven staan". „Als je de legale weg bewandelt mag het niet, maar ais je niets vraagt kan het", merkte de heer H. van Langevelde (c.h.) op. De heer K. A. Hamelink (g.b.) drong er op aan controle uit te oefenen, hetgeen burgemeester Baas toezegde. Wanneer de heer Kole een nieuwe aan vraag indient voor een ontheffing en hij bouwt dan een garage met asbest- Advertentie) Al een van CORLAS gehad? Grote sortering vanaf 7,75. DAMESZAAK Walstraat 76 VLISSINGEN platen, zal hem niets in de weg worden gelegd, lichtte burgemeester Baas nog toe. Voorts besloot de raad bouwterrein te verkopen aan de Laan van Popkensbrug aan mejuffrouw E. H. Bal te Middel burg, en de heren G. Hoefkens, A. Polak te Sint-Laurens en G. J. Massink te Vlissingen. Ook besloot de raad rijks voorschotten aan te vragen voor de bouw van 6 woningwetwoningen, die de wo ningbouwvereniging „Huis en Hof" zal bouwen. De begroting voor 1964 van het burgerlijk armbestuur werd goedge keurd; de gemeentelijke bijdrage zal 12.500 moeten bedragen. Aan het begin van de vergadering had burgemeester Baas meegedeeld, dat Ged. Staten bezwaren hadden geopperd tegen het aanleggen van een zebrapad van het einde van de Van Cittersstraat over de provinciale weg. Tegelijkertijd had het college meegedeeld wel bereid te zijn waar schuwingsborden bij deze splitsing te laten plaatsen. Advertentie Een VERZEKERING sluiten Ia ZEKERHEID kopen D. G. VERM AIRE v. Cittersstraat 9 - SINT LAURENS - Tel. 01180-4148 J In hotel „Walcheren" te Koudekerke zal mr. C. Stapel, directeur van de volksho geschool „Allaartsoog" te Bakkeveen vrijdag 29 november voor de P.J.G.-af- deling Koudekerke een inleiding houden over het werk van de volkshogescholen. Hij zal hierbij in het bijzonder vertellen over de cursussen voor plattelandsjonge ren, die de vier volkshogescholen in ons land, in Bakkeveen, Bergen (N.H.), Eer beek (Gld.) en Rockanje (Voorne-Put- ten) verzorgen. Deze cursussen worden georganiseerd door de volkshogescholen in samenwerking met de Plattelandsjon- gerengemeenschap in Nederland, waar uit de volkshogescholen zijn voortgeko men. Op deze cursussen, die al enige jaren worden gegeven en waaraan al een klein aantal Zeeuwse plattelandsjongeren deelnam, worden de jongeren geïnfor meerd over vele onderwerpen, die ver band houden met de huidige maatschap pij. De vierweekse cursussen, van 6 ja nuari tot 1 februari 1964, geven op deze wijze een algemene vorming. De Zeeuw se Landbouwmaatschappij en de Platte- landsjongerengemeenschap in Zeeland stellen veel prijs op deze ontwikkelings cursus. De Streekverbeteringscommissie en de Z.L.M. nemen daarom 25 procent van de cursuskosten voor hun rekening. De bijeenkomst in Koudekerke begint 's avonds half acht. Tijdens een onder leiding van mevrouw van Wallenburg-de Jager gehouden bij eenkomst van de Veerse N.C.V.B.-afde- ling heeft ds. van de Molen uit Middel burg dezer dagen een causerie gehou den over het onderwerp „Paradijslicht over vragen van alle tijden'. Op 19 de cember zullen de dames weer bijeenko men om samen het kerstfeest te vieren. MIDDELBURG Bijeenkomst van de herv. vrouwengroep Zeelands commissaris der koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot zal aan staande dinsdag een officieel bezoek brengen aan de gemeenten Oostkapelle en Aagtekerke. De commissaris zal om negen uur 's morgens in Aagtekerke ar riveren en in Oostkapelle wordt hij 's middags om twee uur verwacht. Jhr. mr. de Casembroot zal bij dit officiële bezoek vergezeld worden door mr. J. de Vries, chef van het kabinet van de com missaris der koningin. Reeds vanaf 5,95. Kerkstraat 2, Vlissingen Telefoon 01184-2435 VANDAAG. Middelburg City: Vlammende Jaren, 20 uur, 14 J. Electro: De grote ontsnapping. 19 en 21.IS uur. 14 1. Kerkcentrum: Soos- avond hervormde Instuif. 19.30 uur Vlissingen Alhambra: De gekken trekken de kaart. 19 en 21 uur, a.l. Luxor: Damon en Pythias. 19 en 21 uur, 14 laar 't An ker: Parijse avond Jeugdwerk „De Sloep", 19.30 uur. Concertgebouw Uit voering t.b.v Marine Sanatoriumfonds. 20 uur. Souburg De Zwaan: Propaganda-feest- avond A.N.M.B., 19.30 uur. Goes Grand: Fatale verhouding, 19 en 21 uur. 18 laar. A. J. Kade: Intocht Sint- Nieolaas, 14.30 uur Prins van Oranje: Zaalconcours Zeeuwse Bond Harmonie- en Fanfareverenigingen. 16 uur. Ooster- kerk: Adventsconcert, 19.45 uur Slot Ostende: Voorlichting Jeugdwerk her vormde kerk in Zeeland, 9.30 en 15.30 uur Kortgene Stadswijnkelder: Nationale dui- venexpositie. 18 uur. MORGEN. Middelburg City Vlammende Jaren. 14 14.30 en 20 uur Blectro: De grote ontsnap ping. 13.30 en 19.30 uur, 14 j. Vlissingen - Alhambra: De Jacht op de ver borgen goudschat. 15 uur, 14 Jaar Al hambra: De gekken trekken de kaart. 19 en 21 uur, a.l. Luxor Damon en Pythias, 15 en 20 uur, 14 Jaar Goes Grand: Spionnen slaan toe, 15 uur. 14 jaar. Fatale verhouding, 19 en 21 uur. 13 Jaar. Lewedorp Café Van den Dries: Start zondagmiddagrit Scheldegouwen, vanaf 14 uur. Voor de Middelburgse afdeling van de hervormde vrouwengroep sprak in het kerkcentrum mevr. M. van Empel-Bod- daert over „Pasen 1963 in Moskou", zulks in verband met haar reis naar Rusland. In haar beschouwing over de Oosters Orthodoxe Kerk in Rusland wees spreekster op de grote betekenis anders dan in het westen, waar de viering van het kerstfeest voorop staat die „Pasen" voor de leden van de Russische kerk heeft. Voor deze viering brengen de leden grote offers. Mevr. Van Empel verklaarde, dat er een grote behoefte bestaat aan kerkgang. Hoewel de kerkdiensten sterk liturgisch en met zang van langer duur zijn dan de diensten in onze kerken, stuit dit bij de kerkgangers op geen enkel be zwaar. Het had mevr. Van Empel ge troffen, dat het voornamelijk vrouwen en de jeugd waren niet de mannen van middelbare leeftijd die de kerken bevolkten. De belangstelling was ove rigens groot. Ter illustratie liet de spreekster nog een grammofoonplaat met een prachtig kerkkoor horen. De waarnemend-presidente, mevr. Van Belzen-Bliek, dankte mevr. Van Empel hartelijk voor haar, met grote aandacht gevolgde, lezing. Vervolgens hield zij een bijbelinleiding. Tot slot werd een col lecte gehouden, zulks in het kader van een landelijke actie om Ibu Suretna, die veel voor de verbreiding van het evan gelie in Indonesië deed, een vakantie reis van Indonesië naar Holland aan te bieden. Na de glazen-, aandelen-, ballpoint- en speldjesactie ten bate van het getroffen Perzische dorp Dousadj zijn enige scho lieren in Middelburg een nieuwe stunt aan het voorbereiden, waarmee men volgens een voorzichtige schatting zo'n 800.in het laatje van het actie-co mité wil brengen. Dat gebeurt aan staande dinsdag met een „grote avond", waaraan Zeeuwse amateurartiesten ge heel belangeloos medewerking zullen verlenen. De 17-jarige ulo-leerling Johan de Nooyer, die voornamelijk met de orga nisatie van de amusementsavond in het Citytheater is belast, heeft reeds toe stemming gekregen van een aantal ster ren en sterretjes, die oorspronkelijk in de Burgerzaal van het Middelburgse ge meentehuis zouden optreden. Deze zaal was gratis ter beschikking gesteld, maar men kan er geen gebruik van ma ken omdat het aanbrengen van een po dium en geluidsinstallatie en het plaat sen van stoelen de nodige financiële moeilijkheden met zich meebrengen. In middels heeft men voor aanstaande dinsdag de beschikking gekregen over het Citytheater. Daar kunnen de bezoe kers van de „grote avond" de volgende artiesten zien en horen: het bekende Zeeuwse duo Suus en Emma, het Goese zangeresje Anneke Leenmeyer en de band „Johny and his blue jeans". Voorts is er medewerking toegezegd door het Souburgs Ambonezenkoor, de zanger Piet Geelhoed en het Nieuwlands meis jeskoor. Voorts wordt nog met andere artiesten onderhandeld. Apart onderdeel in deze liefdadigheidsvoorstelling is een (Advertentie) Zondagsdienst Taxi's Middelburg T.C. WALCHEREN, tel. 3200 VAN DOESELAAR, tel. 2158. Van onze adverteerders Bischoff's dameszaak in de Walstraat te Vlissingen is vrijdagmiddag na een in grijpende verbouwing feestelijk her opend. De parterre van deze dameszaak is vergroot van 200 tot 300 vierkante meter. Dit heeft men kunnen doen door het naast gelegen pand bij het bestaan de te trekken. In dit nieuwe gedeelte is nu onder meer de afdeling kindercon- fectie ondergebracht. Vroeger was deze afdeling op de eerste verdieping. De ruimte die daar is vrijgekomen heeft men benut voor de uitbreiding van de collectie damesconfectie. Hoewel enkele onderdelen van de verbouwing nog niet gereed zijn, heeft men de zaak toch her opend in verband met de naderende Sint- Nicolaasdrukte. Ook de etalages van de dameszaak zijn belangrijk gemoderniseerd. Voor de ver bouwing was het niet mogelijk vanaf de straat de winkel in te kijken aange zien de etalages door schotten waren gescheiden van de winkelruimte. Door deze te slopen heeft men bereikt, dar. het publiek vanaf de straat een blik kan werpen op het interieur van de winkel zelf. Ten gevolge van het vergroten van deze zaak moest men noodgedwongen de stoffenafdeling laten vervallen. Op de bovenste verdieping hebben eigen krachten van Bischoff een soort kantine gemaakt en enkele ateliers ingericht. Een niet onbelangrijke verandering is voorts liet systeem van betalen. Vóél de verbouwing werkte men bij Bischoff met één kassa. Nu heeft men echter op elke afdeling een kassa, zodat de ver koopster zelf met de klanten kan afre kenen. (Advertentie) Er is een nieuw deel in de serie Jeugd-vliegt-uit. DE JEUGD OP EIGEN WIEKEN H Gebonden 6,90. quiz, die geheel op de smaak van het talrijke te verwachten teenerpubliek is afgestemd. Van vele zijden hebben de organisatoren voor de „grote avond" medewerking gekregen. Het wachten is nu alleen nog op belangstellenden! Een groot ijveraar in de aandelenactie was ongetwijfeld Dick Koole van de chr. detailhandelsvakschool. Hij slaagde er in zijn eentje in 600 aandelen van een kwartje te verkopen. Volgens de heer A. J. Schuitema, voorzitter van het ac tie-comité, heeft de hele actie ten bate van Dousadj tot nog toe bruto om en nabij de 2000.opgebracht in de Zeeuwse hoofdstad. De afdeling „Vrederust" van de postze gelvereniging „Delta" uit Middelburg heeft woensdagavond in Bergen op Zoom onder voorzitterschap van de heer Mennes uit Middelburg de maan delijkse vergadering gehouden. Er waren enkele prettige berichten. Al lereerst is het ledental van „Delta" nu de 400 gepasseerd. Het 400ste lid, de heer Timmermans uit Rilland-Bath, kreeg een aardige verrassing. Ook de traditionele St.-Nicolaasverloting bracht weer het nodige plezier. De heer Mennes dankte de leider van de Vrederustgroep, de heer Adriaanse, voor de goede zor gen voor deze afdeling. Hij bood hem een geschenk onder couvert aan ten be hoeve van de Sint-Nicolaasvereniging van Vrederust. Na afloop was er een levendige ruilhan del. VLISSINGEN In de Johanneskerk te Vlissingen is zondagavond om zeven uur een bijzon dere kerkdienst van Ambonezen en le den van de hervormde en gereformeerde kerken in Vlissingen. Deze dienst is spe ciaal bedoeld voor het contact tussen de Ambonese en Vlissingse christenen. Een collecte aan de uitgang is bestemd voor de kerkelijke zorg onder de Am bonezen. De predikanten ds. A. Verschoor (gere formeerd) en ds. J. Tutuarima (Amster dam, van de Molukse Kerk) zullen kor te meditaties houden en ds. A. Th. Roth- fusz (hervormd) verzorgt de liturgie. Medewerking verlenen een Ambonees fluitorkest, de gemengde zangvereniging „Sion" en het knapenkoor „Beth'-She- rem Singers". Het is gebruik om één maal per jaar met de Ambonezen samen te komen in een kerkdienst. Vorig jaar was er een dergelijke dienst met Middel burgse en Souburgse Ambonezen in een Middelburgs kerkgebouw. De Vlissingse brandweer is donderdag avond om tien over zeven gealarmeerd voor een brandje in een gebouwtje op de hoek Scheldestraat-Verkuyl Quakkelaar- straat. Vermoedelijk door kortsluiting was bi-and in dit gebouwtje uitgebroken, dat is geplaatst bij een benzinepomp. De brandweer bluste de vuurhaard met een straal op de waterleiding. In het gebouwtje werden een paar latten be schadigd. De maandelijkse bijeenkomst van de in ternationale postzegelvereniging „Phila telica", welke ditmaal in het „Strandho- tel" te Vlissingen werd gehouden, mocht zich in een druk bezoek verheugen. Er werden drie kandidaatleden voorgesteld, tegen wier toelating geen bezwaren be stonden. De afdeling groeit nog gestadig en telt thans zonder de leden van de jeugdgroep bijna 225 leden. Dit aan tal hoopt men te bereiken op de te hou den Sint-Nicolaasbijeenkomst, welke op vrijdag 6 december in het Concertge bouw wordt gehouden. De vele nieuwe uitgaven, waaronder de Onafhankelijkheidszegels van Neder land, Ned. Antillen en Suriname, vonden gretig aftrek. Tijdens de vergadering werd de heer A. L. G. van Dongen door voorzitter A. Ro- rije ingeleid voor het houden van een causerie over bijzonder samenhangende zegels. De inleider wees op de verschillende as pecten van dit verzamelgebied, dat hij 'illustreerde met een groot aantal bladen zegels van verschillende landen. Zijn leerzaam betoog, dat met grote aan dacht werd gevolgd, besloot de heer van Dongen met aan de aanwezigen een vraag over een tweetal Afrikaanse ze gels voor te leggen, waarop slechts één goed antwoord mogelijk was. Nadat ve len zich hierin hadden verdiept, bleek uit de ingekomen antwoorden, dat de heer F. de Muynck het juiste antwoord had gegeven, waarvoor hij een attentie ontving. De bijeenkomst werd besloten met een verloting. In verband met het overlijden van pre sident Kennedy hebben de organisato ren van het sinterklaasfeest in Souburg besloten het St.-Nicolaasfeest één week uit te stellen. Sinterklaas zal dus niet vanmiddag, zoals het plan was, op het gemeentehuis worden ontvangen, maar zaterdag 30 november. De tijden blijven onveranderd. (Advertentie) ^oslwikJUWIIHB^ Vanden^mel' Het Goese jeugdcircus „Hogerop" heeft zich vrijdagavond van zijn beste zijde laten zien: in het „Schuttershof" gaven de jongelui met zwier een voorstelling voor een groep genodigden, verschilleri"- de bejaarden en uiteraard talrijke van hun leeftijdgenootjes. Een circus in miniatuur was het, waarin alle attrac ties van een „echt" circus in het klein vertegenwoordigd waren: acrobatiek in de nok van het Schuttershof, acrobatiek op de fiets, een slangenmeisje met ver bluffende lenigheid, een clownsnummer, dat het uitstekend deed en pyramidebou- wers. Zelf de sprong door een branden de hoepel ontbrak niet. Er werd gejong leerd en het programma omvatte tra- pezewerk. De bezoekers de zaal was voor een groot deel bezet amu seerden zich kostelijk. Het optreden was een „voorproefje" voor voorstellingen, die „Hogerop" binnenkort in Roosendaal en Bergen op Zoom geeft. De leider van het jeugdcircus, de heer G. Kaaijsteker, had de aanwezigen aan het begin van de voorstelling verwelkomd. (Advertentie) Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen 21-11: Elation van Londen: Zeester van Londen; Idanel terug uit zee; Forel van zee; Con Brio van Antwer pen; Despatch van Antwerpen; Hunsmore van Londen; Leemans van Antwerpen. 22-11: Alpha van Antwerpen. Vlissingen vertrokken 21-11: Asmidiske naar Baltimore; Forel naar Kortgene. Gepasseerd naar Antwerpen 21-11: Europa van zee; David van Rochester; Spolanda van Millom; Port Talbot van zee; Timo van New port; Solent van Londen. 22-11: Anholt van zee. Gepasseerd van Antwerpen 21-11: Adara naar Hamburg; Jason naar1 Amsterdam; Grebbedijk naar Rotterdam; Ganymedes naar Amsterdam; Alphacca naar Rotterdam. 22-11: Steenbergen naar Bordeaux. (Advertentie) Zoek nu rustig elektrische trein uit. U kunt bij ons kiezen uit de volgende merken elektrische treinen: Marklin, Fleischmann, Trix en Rivarossi. miSr#J06 TSL26t9f yi/SS/NGetf Walstraat 106 - Vlissingen Voor het front van het Middelburgse tamboers- en pijperskorps „Juliana" en in aanwezigheid van een talrijk publiek heeft dirigent J. van de Brink vrijdag avond in het City-theater het „comman do" overgedragen aan Theo Davidse. Dat gebeurde tijdens de traditionele jaarlijkse uitvoering, die zoals gewoon lijk tot in de puntjes was verzorgd. Vi- ce-voorzitter W. S. Pouwer vond het een mooie gelegenheid om de scheiden de dirigent dank te zeggen voor de wij ze, waarop hij gedurende acht jaar de scepter heeft gezwaaid over het korps. De heer Van de Brink blijft de functie van voorzitter vervullen. Iedereen was er weer op deze gezellige avond: ouders en familieleden en kennissen van de le den, besturen en muziekgezelschappen, leden van zusterverenigingen en andere genodigden. Een van de oud-ledén had er zelfs een reisje vanuit Geleen voor over gehad om deze jaarlijkse uitvoering mee te maken. Het was een aantrekkelijk programma, dat het publiek werd voorgeschoteld. Dat begon na het openingswoord van de voorzitter meteen met een klinkende demonstratie van de ,,Juliana"-fluitisten, die naast een leuke walsenpotpouri on der meer de door J. den Beste gecom poneerde tippelaarsmars voor het eerst uitvoerden. Vice-voorzitter Pouwer stelde het pu bliek vervolgens van de planen van „Ju liana" op de hoogte. Daarbij vestigde hij de aandacht op de huisvestingsmoeilijk heden van het korps. „We zitten er echt mee omhoog", zo zei de heer Pouwer, die hoopte op een snelle oplossing van dit probleem. Voorts werd meegedeeld, dat in januari van het volgend jaar met een flessenactie zal worden gestart. Om tot de aanschaf van nieuwe muziekin strumenten te komen werd een fonds gevormd. De kosten, die verbonden zijn Danny Kaye is terug in een oude vertrouwde komedie van het soort, waarvan hij alleen het recept bezit. „Gekken trekken de kaart", AL HAMBRA (Vlissingen) brengt de held van de humor in een moeilijk parket, wanneer de georganiseerde misdaad zijn pad kruist en in hem een goed te pas komend slacht offer ziet. Via het kaartsysteem van zijn baas en een veel slechts verbergend massage-instituut wordt hij echter toch weer de held van de dag, zoals dat in iedere echte Danny Kaye-produktie be hoort. Een heerlijk stuk ontspan ning. In ALHAMBRA voorts een spannende geschiedenis uit het wilde westen, ver filmd door Gordon Douglas. Clint Wal ker, Roger Moore en Leticia Roman spelen de hoofdrollen in „Jacht op de verborgen goudschat", een relaas van revolvergevechten, fiesta's, veediefstal len en goudvondsten, die elkaar in snel tempo opvolgen. Zeer de moeite waard. Wie dacht dat de Amerikanen het monopolie hadden van de monster- produkties in cinemascope, moet eens naar CITY (Middelburg) gaan. Daar wordt een film vertoond van Russi sche makelij, die niet voor de Holly- woodspektakels onderdoet. „Vlam mende jaren" is een oorlogsfilm met grote gevechtsscènes, uniek voor de Russische film en dan bovendien nog gemaakt door een vrouw, de cineas- te Julia Solntzeva. In ,.De grote ontsnapping", ELECTRO (Middelburg) speelt Aldo Ray de rol van een gevangene die op weg naar zijn gedwongen verblijfplaats, ontsnapt. De achtervolging wordt een boeiende aan gelegenheid. Een ander soort ontspan ning ondergaan we in „Fatale verhou dingen", een Franse film over de jeugd, en alle problemen die daarmee verband houden. Claudine Depuis en Jean Danet vervullen de voornaamste rollen in deze film, die vertoond wordt in GRAND (Goes), waar verder een politiefilm te zien is, getiteld „Spionnen slaan toe". Deze laatste rolprent is gesitueerd in België. In LUXOR (Vlissingen) zijn we getuige van een fel gevecht. Damon en Py thias", die beiden hun mannetje staan gaan elkaar verwoed te lijf. Guy Wil liams en Don Burnett spelen de titel rollen. aan deze aankoop belopen ongeveer 10.000. Men hoopt de gelden binnen enkele jaren bij elkaar te hebben. Later op de avond presenteerden zich de „Ju liana"-band en de jachthoornafdeling onder leiding van de heer Bos. Het werd met de Urbebamars weliswaar een luidruchtig maar eveneens imponerende kennismaking. Aantrekkelijke onderbre kingen waren de sketches die door de enthousiaste leden van de ,Juliana"-to- neelgroep op de planken werden gezet. De regie berustte bij de heer A. van Ge- merde. Zonder TEXON is nw gebouw niet af. is HÉT middel tegen doorslaande muren van woningen, bungalows, silo's, transformatorhuisjes, pakhuizen, etc., etc. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door TELEFOON (01180) 2841. VEILING GOES. 22 november. Bloemkool A 1 4775, A 2 27 —81, B 1 36—51, B 2 20—41, afw. 16—50. Kropsla C 1 55.50. Knolselderij 2 518. Selderij 89. Peterselie 9. Andijvie 1 16 26, 2 17. Prei A I 20—24, A 2 18. Witlof A 2 5466, B 2 41—48, afw. 46. Tomaten A 34— 67, B 40—52, C 31. Spruiten A 1 45—52. A 2 30—48, B 2 15—22, afw. 15—21. Veldsla 1 3450, 2 50. Selderij 29 Rode kool 1 12 13. B 1 67. Groene sav. kool 1 1820, B 1 1620. Witte kool 1 6, B 1 7. Boerenkool 2 18. Uien afw. p. Peen B 1 612, C 1 13. Knolselderij 2 47. VEILING MIDDELBURG. 22 november. Golden Delicious 80-op 54, 75-80 45—56, 70-75 44—53, 65-70 29—16, 60-65 19—33, 2 D 12—13, 3 grof 27—38, 3 fijn 21—27. Gieser Wildeman 60-70 64, 50-60 4749, 2 D 2938, 3 grof 3945 3 fijn 31. Jonathan 75-30 39, 70-75 22—39, 65-70 20—31, 60-65 15—26, 3 grof 1216, 3 fijn 10. Goudrenet 80-op 29, 3 grof 2528, 3 fijn 2022, S .tRemy 3 gr. 32. Groenten. Andijvie 17.50. Sav. kool 1 27.50, 2 23.50. Bloemkool 4 st. 5677, 6 st. 36 64, 8 st. 22—59, 10 st. 15—28. Uien 16—23. Waspeen 2337. Glasveldsla 91180. Kroten 918. Spruiten ongesch. 1675, gesch. 31 91. Sav. kool winterkool 18.50, Boerenkool 19. Witlof 3362. Bospeen 2228. Prei 11 23. Sla 3.5021. Rode kool 819. Witte kool 1320. Knolselderij per st. 812. Wijnpeen 610. Spinazie 6T75. Kassnij bonen 146 210. Breekpeen 714. VEILING ROTTERDAM. 21 november. Aardappelen 1317. Andijvie 2212. Bloemkool IA 6 stuks per bak 75— 7, 7 per bak 7778, 8 per bak 5472. Bloem kool 2A 6 per bak 4271, 7 per bak 4418, 8 per bak 3461. Rode kool 1218. Gele kool 20—24. Groene kool 23—26. Sla 1 6—11. 2 5. Spinazie 73. Spruiten IA 6075, 2A 43—61, 1B 46. Prei 1 27—37. Selderij 1 10— 16. Peterselie 15. Kroten 1617. Grote peen 915. Uien 1 1623, geschoond 2430. Boe renkool 24—29. Witlof IA 54—67, 2A 42—58, IB 52—57, 2B 2919. Aanvoer 37.000 kg. Black Alicante 198235. Conference 1AA 5455, IA 5253, 1B 49 50, IC 4447. Aanvoer 13.000 kg. St. Remy 1AA 34—36, IA 34—36, 1B 34—35, 2A 31—35, 2B 30—36. Golden Delicious 1AA 61—69, IA 52—68, 1B 39—60, IC 29—31, 2A 36—46, 2B 2227, 2C 17—33. Cox Orange Pippin 1AA 6684, IA 52—76, 1B 39—52, IC 28—40, 2A 5363. Aanvoer 35.000 kg. Goudrenet 1AA 3518, IA 30—39, 1B 28—32, IC 24—29, 2A 28—39, 2B 36—33, 2C 26—27. Jonathan 1AA 40—53, IA 34—48. 1B 23—28, IC 21—23, 2A 27—28, 2B 19—22, 2C 17—20. Laxton Superbe 1AA 40—43, IA 34—38, 1B 20—23, IC 17, 2A 32—35, 2B 17—23. Glorie van Holland 1AA 27—36. IA 28—40, 1B 21—26, IC 17—21. Légi- pont 1AA 65—69, IA 64—67, 1B 52—54. Aan voer 9000 kg. Totaal aanvoer fruit 210.000 kg- GRAANBEURS Tarwe 3033, gerst 2427, haver 2425, klei ne erwten 4051, schokkers 5073, bruine bonen 100130, maanzaad 5560. VEILING KAPELLE. 22 november. Industrie- en exportveiling. Goudrenet 1 85 38, 80 37, 75 32, 70 31—32, 65 30, 2 85 34, 2 80 33, 75 32, 70 28, 65 26, 2 D 20, 3 grof 25—27, 3 fijn 1820. Jonathan 1 80 30, 75 30—32, 70 31—32, 65 28—29, 60 23—26, 2 80 A 21, 75 A 20—22, 70 A 22.10— 22.60, 65 A 22.10—2270, 60 A 19.90—22.70, 75 B 18, 70 B 20. 65 B 20, 60 B 18, 2 D 13. S grof A 19.10, 3 grof B 19, 3 fijn 13. St.- Remy 1 75 32 65 33, 2 75 33, 65 33, 2 D 30, 3 grof 26, 3 fijn 1822. Sterappel 1 70 58, 65 56, 60 42, 55 21, 2 60 27, 55 15, 2 D 10. 3 grof 15. Comtesse de Paris 1 65 27, 60 22, 55 24, 65 24, 60 26, 2 55 25, 2 D 9.50—10, 0 grof 16, 3 fijn 8. Zoete Ermgaard 1 65 59, 1 60 47—50, 55 36—44, 2 D 17—20, 3 fijn 14. Golden Delicious 1 80 4856, 75 4757, 70 48—55, 65 29—50, 60 29—36, 2 80 47, 75 38— 46, 70 37—49, 65 30—38, 60 24—27, 2 D 16—19, 3 grof 2236, 3 fijn 1219. Lombart Calville 1 75 25—26, 70 22, 2 80 19, 2 75 19, 70 16—18, 65 17—19, 60 16, 3 grof 14—17, 3 fijn 14. Gieser Wildeman 2 5 5 4650. 50 3841, 2 D 18, 3 grof 35—42, 3 fijn 1225. Coxs Orange Pippin 1 70 77, 65 68. 60 54, 55 35, 2 70 62, 65 58, 60 44. Goudrenet geel 1 35 42, 80 44, 75 40, 70 35, 65 30. Kleipeer 2 D 1215. Ge plukte kroetappels 15.30. Gewone veiling: Noten 1 3. Bramen per doos ,2 20. Mispels per kg 32. Druiven id. 1 109, 2 95. Aardappels 2 6.5010. Tomaten 25—35. Groenteveiling. Rode kool 810. Prei 14 19. Kassnijbonen 2 135, afw. 10975. Witlof 42. Witte kool 5.50. Sav. kool 14. Knolselderij 7 Spruitkool 1646. Andijvie 2532. Kool rapen 5—6.50. ZONDAG 24 NOVEMBER. Ned. Herv. Kerk. 10 ds. Duisterhof, 2.30 ds. Richard; Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Abbingh; Biggekerke 9.30 ds. Odé, 2 ds. Nennie; Domburg 10 ds. Richard, 7 ds. Altena; Gapinge 2 ds. De Boer; Grijps- kerke 10 ds. Wieringa, 2.30 ds. Klooster man; Kleverskerke 2 ds. Wieringa; Kou dekerke (geref. kerk) 9 ds. Altena, 2.30 ds. Rothfusz, 7 ds. v. d. Schoot, Lamme- renburg; 't Zandt 10.15 ds. Van Her waarden, 10.15 jeugdk., 7 ds. Nauta; Me- liskerke 2.30 ds. v. d. Schoot; Middel burg Nieuwe Kerk 10 ds. Nauta, 5 ds. Kooren; Koorkerk 10 ds. Van Santen, 7 ds. Brummelkamp (jeugdd.); Oostkerk 10 ds. Van Boven; Nieuw- en St.-Joos- land 9.30 ds. Kloosterman, 7 mej. ds. Valk (jeugdd.); Souburg Oost 10 ds. Den Toom, 7 ds. Van Duijne (jeugdd.), West 9.30 ds. Van Duijne; Oostkapelle 10 ds. Van Woerden, 2.30 ds. Duisterhof; Ritthem 10 ds. Nennie, 2.30 ds. Odé (Dankdag); Serooskerke 10 en 2.30 ds. v. d. Wind; St.-Laurens 10 en 2.30 ds. Kok; Veere 10 mej. De Valk, 7 ds. Wie ringa; Vlissingen St.-Jacobskerk 10 ds. Kwast, 5 ds. Van Herwaarden; 't Anker 10.45 jeugdkerk; Johanneskerk 9.30 ds. v. d. Schoot (H.D.), 7 ds. Rothfusz (In- terk. d.); Vrouwenpolder 10 ds. De Boer; Westkapelle 10 en 2.30 ds. Oosthoek; Zoutelande 9.30 en 2.30 ds. Van Dulle- men. Eglise Wailonne. Middelburg 10.30 Pas teur Cabanis. Filadelfia Volle Evang. Kapel. Vlissin gen (Vrouwestraat) 10 dienst. Gref. Gem. in Ned. Middelburg (Bogard- zaal) 10, 2.30 en 7 leesdienst. Herv. Evang. Westkapelle 9.45 leesd. Adventkerk .(Zaterdag) Vlissingen 9 ds. Reith, 10 Bijbelstudie: Middelburg 10 Bijbelstudie. 11 ds. Reith. Geref. Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Oegema; Domburg 10 en 2.30 ds. v. d. Bom; Gapinge 9.30 en 2 ds. Boot; Grijps- kerke 10 en 2.30 kand. Dijk; Koudekerke 10.30 en 7 ds. Eishout; Meliskerke 10 en 2.30 ds. Meijer; Middelburg Gasthuis- kerk 7.30 ds. De Jong; Hofpleinkerk 9.30 ds. Boonstra, 2.30 ds. Van Wilgenburg, 5 ds. Van Til; Noorderkerk 9.30 ds. Van Wilgenburg; Ontmoetingskerk 8.45 ds. Van Til, 5 ds. Boonstra; Oost- en West- Souburg 9.30 en 2.30 ds. Berghoff; Oost kapelle 10 en 2.30 ds. Gommer; Seroos kerke 10 ds. Van Wouwe, 2.30 ds. Van Ulden; St.-Laurens 10 ds. Van Ulden, 2.30 ds. Van Wouwe; Veere 10 en 2.30 ds. Streefkerk; Vlissingen 9.30 en 5 ds. Verschoor; Vrouwenpolder 10 ds. Bos man, 2.30 ds. Verschoor: Westkapelle 10 ds. De Jong, 2.30 ds. Pontier. Geref. Kerk. (Vrijgem.). Souburg 9.30 prof. Doekes; Middelburg 8.30 en 4.30 ds. Wiskerke; Vlissingen 4.30 prof. Doe kes; Vrouwenpolder 9.30 en 2.30 ds. Van Beveren; Zoutelande 10.45 ds. Wiskerke, 4 eredienst. Gref. Gemeente. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd.; Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd.; Meliskerke 9.30, 2 en 7 leesd.; Middel burg 9.30, 2 en 6.30 ds. Zijderveld; Oost kapelle 10 en 2.30 leesd.; Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd.; Westkapelle 9.30, 2 en 6 ds. Honkoop; Zoutelande 10 en 2.30 leesd. Chr. Geref. Kerk. Middelburg 9.30 en 3 ds. v. d. Molen; Vlissingen 9.30 en 5 ds. Van Dalen. Ver. van Vrijz. Herv. en Remonstr. Kring. Middelburg 10 ds. Van Santen; Vlissingen 10.15 ds. Van Beek. Evang. Luth. Gemeente. Middelburg 11.15 ds. Ten Rouwelaar; Vlissingen 9.45 ds. Ten Rouwelaar. Doopsgezinde Gemeente. Vlissingen 10 ds. Van Hamel. Hersteld Apost. Zendingsgemeente. Vlis singen (Bakkersg.) 10 en 4.30 dienst. Hersteld Apost. Zendingskerk. Vlissin gen (Kasteelstr.) 10 en 5 dienst. Leger des Heils. Middelburg 10 Heil.sa- menkomst, 7.30 Verloss. samenkomst o.l. v. kapte. Betgen; Vlissingen 10 en 7.30 samenkomst o.l.v. kapt. Krommenhoek. Herv. Geref. Gemeente. Vlissingen (Wil- helminastr.) 10 en 5.30 ds. Smink. Bethel Pentecostal Temple. Vlissingen (Wilhelminastr.) 3.30 de heer Davidsz. Volle Evang. Gemeente. Middelburg 10 dienst. WEEKENDDIENSTEN ARTSEN. Middelburg: dokter J. C. B. Simons. Vlis- singsesTngel 8. tel. 2191. Wijkverpleegsters: zuster A. Jasperse, Pr. Marijkeplein 3, tel. 2919. Apotheek Middelburg: L. v. d. Boogert, Korte Delft 12, tel. 2789. Vlissingen: dokter A. H. van Dijk, Koudekerkseweg 58. tel. 3459. Apotheek Vlissingen: D. H. van de Kleine- Mulder. Singel 9. tel. 2730. Koudekerke. Zou telande en Westkapelle: dokter F. K. Vaan drager. Weststraat 7. tel. 01188—271. Seroos kerke, Veere en Oostkapelle: dokter J. W. Oosterhoff, Markt A 155 te Veere, tel 01181— 271. DIERENARTSEN. Walcheren: dokter E. P. Oldenkamp te Me liskerke. tel. 01186287. Wanneer Middelburgse voertuig- of autobezitters menen bij de uitoefening t an hun beroep last te ondervinden van de vvachtverboden in diverse straten, kunnen zij bij b. en w. een schriftelijke aanvraag om ontheffing voor het wachtverbod indienen. Dit deelde ons de commissaris van po litie, de heer M. A. Reneman, ons desge vraagd mee nadat tijdens de jongste kantonrechterzitting te Middelburg een arts, die door de politie was bekeurd omdat hij het wachtverbod overtrad, ge klaagd had dat de doktoren in Middel burg veel hinder ondervinden van deze wachtverboden. De heer Reneman wees er op, dat in ge val van ontheffing elke aanvraag apart bekeken zal moeten worden, waarbij er speciaal op gelet wordt, dat de betrok kenen inderdaad door het verbod gehin derd worden bij de uitoefening van hun beroep. Overigens werken de politieagenten bij zonder soepel wanneer bij de bediening van de cliëntèle het wachtverbod moei lijkheden in de weg zou leggen. Als er gelost of geladen wordt, als de bakkei de melkboer enz. de klanten moeten be dienen, als taxichauffeurs hun klanten moeten laten in- of uitstappen, als dok toren bij hun patiënten moeten zijn, om maar enkele voorbeelden te noemen, houden de politiemannen daar wel dege lijk rekening mee, verzekerde de heer Reneman. Overigens moet men ook werkelijk „aan het werk" zijn en moe ten auto's van doktoren bijvoorbeeld kenbaar zijn, in dit geval aan de escu laap. Tot nu toe. zijn er bij b. en w. of bij de politie nog geen aanvragen voor ontheffingen ingediend. Volgens de heer Reneman wel een bewijs, dat degenen, die persé in de straten, waar de wachtverboden van kracht, zijn, moeten zijn, er weinig hiuder van ondervinden. Zo lang ze maar niet een half uurtje „op de koffie" gaan... Tijdens een gemeente-avond van de evangeliseh-lutherse gemeente te Middel burg die in de Schakel gehouden werd heeft de voorzitter, ds. W. F. ten Rou welaar, meeedeeld, dat het Prins Bern hardfonds te Amsterdam een gift van 5000 beschikbaar heeft gesteld voor de restauratie van het historisch orgel in de kerk te Middelburg. Vanzelfsprekend toonden bestuur en leden zich daarover bijzonder verheugd. Bij de opening bepaalde ds. Ten Rouwe laar zijn gehoor bij een gedeelte uit de Efeze 4, de verzen 1 tot 7. De predikant verklaarde daarbij, dat de huidige lid maten vaak met jaloersheid naar de eerste gemeenten terugzien. „Men leefde uit een „heilig moeten". Hoewel ons le ven thans gecompliceerder is, dienen we evenwel de hoofdzaken niet uit het oog te verliezen. In verband met de vele ar beid rondom de restauratie van orgel en kerk hebben wij allen een taak en dienen wij te overwegen wat wij mogen doen", aldus ds. Ten Rouwelaar. Hierna werden enkele beelden vertoond van lutherse kerkinterieurs uit verleden en heden in verband met de vormgeving van de eredienst. Ook zag men dia's, waaruit de noodzaak van de restauratie bleek. Vele activiteiten werden met dankbaarheid genoemd, maar gezien de duizenden guldens, die nog nodig zijn, werden alweer nieuwe plannen ont vouwd. Na een geanimeerde pauze sprak de kerkrentmeester, de heer J. C. de Hooge, over de interne zijde van de kerkelijke financiën. Nagekomen advertenties Heden overleed plotse ling onze geliefde zwa ger DANKER PEEMAN op de leeftijd van 70 jaar. Uit aller naam, fam. Kesteloo Vlissingen, 22 nov. '63. Heden overleed zacht en kalm onze innig geliefde vader, behuwd-, groot- en overgrootvader PIETER MARINUS OVERBEEKE, weduwnaar van Jacoba Krijger, in de ouderdom van bijna 87 jaar. Schore: D. J. Leijs-Overbeeke A. Leijs Kapelle: J. A. Oele-Leijs B. Oele Biezelinge: M. P. Leijs M. H. A. Leijs-Dommisse Adriaan en Karina Schore: P. M. Leijs A. Stevense Schore, 22 november 1963. Haaimeet 13. De begrafenis zal plaatshebben D.V. dinsdag 26 november des namiddags 2 uur, vanuit het herv. centrum te Waarde, op de algemene begraaf plaats te Waarde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 5