Voordelige sinterklaasaanbieding nu f 9,90 p. mtr Rour Ook in West-Duitsland te weinig studerende arbeiderskinderen voor Raad Terneuzen leent grondaankoop NET WINKELMEISJE. Autorijles Autoverhuur PAKHUIS VERHAGE ZOON, NOORWEGEN EN ZWEDEN MAKEN RUZIE ROND RENDIERKUDDE VERKOPER VELE RESERVES BLIJVEN ONBENUT s Optie voor Van Leer voor vatenfabriek I ZEEUWSCH-VLAANDEREN Hondenbelasting in nieuwe vorm in Oostburg HERREBOUT (ploegendienst) van 15 jaar en ouder Composé in kamgaren 140 breed bruin - groen - rood en blauw van 13/50 per nieter NOORDSTRAAT 15 - TERNEUZEN F.N.O.P. AUTORIJSCHOOL Provinciale Zeeuivse Courant de krant voor het hele gezin Wachten Probleemdat in heel Europa voorkomt Geleidelijk Algemeen probleem Kennis gaat voor Aanleg hertenkamp en volière Hoi in Den Haag krijgt er de handen vol aan fmrrrfrrt/r/rrmmrrmrrrtr/m/rr/m/mi/rmmm/rmtmimmmm/immmmmmrmrmmf/i Optie Films in Zeeuwsch-Vlaanderen SPANNENDE WESTERNS Gevonden voorwerpen PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 23 NOVEMBER 1963 BLIEK Aan de kleinhandel in VOEDINGS- EN GENOT MIDDELEN moet een populair merkartikel ver kocht en direct uit bestelwagen contant worden afgeleverd. Een actieve, betrouwbare, goed ingevoerde jongeman, kan als in een aantrekkelijk rayon worden aangesteld. Verlangd wordt: bezit rijbewijs, mulo-opleiding, standplaats TERNEUZEN of omgeving. Geboden wordt: vast salaris, onkostenvergoeding. Brieven met volledige inlichtingen, opgave ver langd salaris etc. worden ingewacht onder letter Z 91, bur. P.Z.C., Vlissingen. VOOR DIRECT GEVRAAGD KERKDREEF 30-32 - AXEL - TELEFOON 866. W WILLEM KLOOSSTR. 15 TERNEUZEN TE KOOP OF TE HUUR GEVRAAGD, niet in de gemeente Groede. ANTIEKHANDEL, Groede - Telefoon 0 1171 - 418. r///u/fu//////////////////u/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////m PHILIPS TERNEUZEN In onze nieuwe moderne fabriek hebben wij plaatsings mogelijkheid voor voelen, in een internaat op te nemen. Dat is een weg, die in de Sowjet-Unie en Oostbloklanden wordt begaan, maar door professor Hallermann met grote beslistheid wordt afgewezen. Uit zijn beroepspraktijk weet deze deskundige, dat de innerlijke breuk, het verlies van menselijke nabijheid en warmte, van het gevoel bij het ge zin te behoren, uitermate gevaarlijk is. Men wil geen jonge academici, die zich voor hun ouders schamen. Oet hoofdprobleem van de Duitse universiteiten is het te geringe aantal studenten afkomstig uit arbeidersgezinnen", zei prof. dr. Wilhelm Hallermann van de universiteit van Kiel, voorzitter van het curatorium van het „Duitse studentenwerk" op een recente bijeenkomst. Hij voegde hieraan toe, dat de reden daarvan niet in de financiën gezocht moet worden, omdat van overheidswege de studie in de Bondsrepubliek dusdanig wordt bevorderd, dat op slechts vijftien van de honderd verzoeken om een beurs afwijzend beschikt wordt. Onder deze vijftien aanvragers zijn zeker geen zonen en dochters uit behoeftige arbeiderskringen. Professor Hal lermann komt door zijn werk sociale en gerechtelijke genees kunde voortdurend in aanraking met de problemen van de jeugd en van de studenten in het bijzonder. In een gesprek met hem ver namen wij, dat slechts 6 procent van de ongeveer 240.000 Duitse studenten arbeiderskinderen zijn. Weliswaar is dit percentage in de afgelopen tien jaren van het nulpunt gestegen, maar het is nog altijd buitengewoon laag, wanneer men weet, dat bijna de helft van de Duitse werknemers arbeiders zijn. Jonge academici uit de lagere maatschappelijke groepen zijn niet alleen gewenst omdat men overal in Duitsland dringend om gekwalificeerde werkkrachten verlegen zit, maar bovenal om dat de ervaring geleerd heeft dat in deze groepen grote reser ves aan begaafdheid aanwezig zijn. Het is bovendien in iedere democratie gewenst, dat alle la gen van de bevolking deelheb ben aan de mogelijkheden die onderwijs en wetenschap bie den. denken. Men meent ook, dat jonge mensen al op vrij jeugdige leeftijd mee moeten gaan verdienen. Daarom kunnen zij zich in vele gevallen niet voorstellen, dat iemand eerst op zijn vijfentwintigste jaar en soms nog la ter wat gaat verdienen minstens tien jaar later dan het kind, dat zo van de lagere school het bedrijfsle ven in gaat. Daarbij komt dan nog, dat de salariëring van jonge acade mici, vergeleken met die van vakar beiders, ronduit slecht is. Hoe moet iemand er onder die omstandigheden in slagen de stap naar het eindexa men en dan naar de universiteit te Geen enkele politieke en economische reden kan een dergelijke onmenselij ke ontwikkeling rechtvaardigen. „Wij moeten en wij willen liever nog een generatie wachten", zegt profes sor Hallermann, „tot de arbeiders kinderen langs de omweg van de middengroepen naar de universitei ten komen". Dat arbeiderskinderen in de middengroepen doordringen, komt gelukkig al vaak voor. De sprong van arbeider tot academi cus zal en moet een uitzondering blij ven. In de meeste gevallen zou men deze immers alleen kunnen doen ten koste van de innerlijke substantie. Dat kunnen wij in een democratie niet willen. Wij zullen in het Westen dus evenals met veie andere dingen geduld moeten hebben en ons tijd moeten gunnen in de vaste over tuiging, dat onze weg op de lange duur de betere is omdat hij de men selijkere is". „Oosterse Lente" is de benaming van dit ensemble uit de voorjaarscollectie van Christian Dior, Londen. De kleuren sijn zalm en groen. 0 De Indonesische minister van öuitenlandse zaken, dr. Soebandrio, die bij een recente kabinetsreorganisatie tevens eerste-vice-pre- mier werd, behoudt de portefeuille voor za ken betreffende West-Irian, zo is in Djakarta bekendgemaakt. Aanvankelijk was het in het midden gelaten, of de minister deze porte feuille zou behouden. doen? Zolang arbeiders zich geen deelge noot voelen van de beslissingen, die „van bovenaf" genomen worden, voe len zij zich ook niet mede-verant woordelijk. Integendeel, dan groeit de opvatting, dat het hen allemaal niets aangaat, omdat men hen im mers niet om hun mening gevraagd heeft. Daaruit ontstaat dan een soort innerlijke oppositie, die niet tot zelf bewust klassebewustzijn leidt, dat de arbeiders in de begintijd van het so cialisme ontwikkelden, maar tot min derwaardigheidscomplexen. Dit probleem bestaat geenszins al leen in Duitsland, maar ook in oude re Europese democratiën. Professor Hallermann heeft dit vraagstuk eens onderzocht en vastgesteld, dat in de bondsrepubliek al onder de eind- examinandi heel weinig arbeiders kinderen zijn. In de eerste klassen van het gymnasium komen zij nog wat meer voor van iedere honderd tienjarige kinderen op de lagere scho len belanden er 30 op scholen voor voortgezet hoger onderwijs. Maar slechts zes van die honderd be reiken het eindexamen. Vijftien ver laten de school na de derde klas doorlopen te hebben, terwijl de ove rigen d.w.z. negen procent van iedere jaargang er hetzij eerder dan wel op een later tijdstip de brui aan geefL Met tamelijk grote zeker heid kan uitgerekend worden, dat deze negen procent voornamelijk uit arbeiderskringen afkomstig zijn. Waarom houden zij het niet vol? Tij dens een recente enquête bleek, dat in Duitsland de professor nog altijd het meest in aanzien staat. Hij wordt meer geacht dan een minister of de directeur van een groot industrieel concern. Kennis komt dus nog vóór geld en sociale status. Wie wat voor zjjn kinderen wil doen laat ze in de eerste plaats doorleren. Ook de ar beiders willen, dat hun kinderen het verder brengen dan zij zelf. Aan het daarvoor benodigde geld bestaat in deze kringen vaak minder gebrek dan in de middengroepen, waar men bereid is zich grote offers te getroos ten voor de studie van de kinderen. Arbeiders daarentegen ontbreekt vaak het vermogen op lange zicht te disponeren, verder te kunnen zien. Door weeklonen zijn zij er aan ge wend geraakt eigenlijk vaak slechts voor zeven dagen in het vooruit te Het is meer dan een stap het is een grote sprong. Men springt im mers over de middengroepen heen. In veie gevallen gaat zulks niet zon der psychologische moeilijkheden. In tal van arbeidersgezinnen mankeert het aan begrip, dat een gymnasiast rust voor studie en huiswerk nodig heeft, een plaatsje dus waar hjj on gestoord kan werken. Ontgroeit het kind dan zijn ouders, verliest hij de onbevangen verhou ding tot zijn omgeving, dan is al gauw het ogenblik bereikt, waarop menig gebelgde vader zijn kind van school neemt en van hem eist, dat het eerst maar eens laat zien wat De gemeenteraad van Terneuzen heeft het waard is. Wanneer ouders onge- donderdagavond besloten enige forse duldig worden, uiterlijk en innerlijk, geldleningen aan te gaan, waarvan een dan is dat meestal een teken van on- gedeelte bestemd is voor de financiering zekerheid. Zij voelen de vervreem- van grondaankopen. Deze geldleningen ding, vermoeden zelfs een zekere betreffen twee vaste van respectievelijk hoogmoed bij hun kind en zijn niet 1.000.000 en j 250.000 en een kas- zelf in staat deze ontwikkeling op te geldlening van 1.250.000. Een gedeelte vangen en te verwerken. daarvan is bestemd voor de financiering Men kan dergelijke ontwikkelingen van grondaankopen, waartoe tijdens de natuurlijk tegengaan of voorkomen, vergadering eveneens werd besloten en bijvoorbeeld door begaafde kinderen waarvoor binnen korte tjjd 2,7 miljoen uit gezinnen, die niets voor doorleren gulden moet worden betaald. (Van onze correspondent) Een -minstens tien jaar oud conflict tussen Zweden en Noorwegen betreffende de weiderechten van Zweedse rendierkudden in het grensgebied met Noorwegen, heeft zich thans zozeer toege spitst, dat de bena deelde Noorse grond bezitters via hun rege ring het Internationale Gerechtshof te hulp hebben geroepen en bovendien hebben ge dreigd, de over de grens wisselende Zweedse rendieren te zullen doodschieten. Volgens Noorse bere keningen trekken jaar lijks tienduizend ren dieren van Zweden naar Noorwegen, waar zij de bos- en landbouw ernstige schade berok kenen, waarna zij weer op Zweeds gebied te rugkeren. Deze migra ties in een uitgespro ken berggebied met ver uiteenliggende wooncentra en zonder veel grensbewaking te gen te houden, is prak tisch onmogelijk. Al leen een stevig hek werk langs de grens zou kunnen helpen. Maar Noorwegen is be paald niet van plan bij te dragen in de hoge kosten daarvan. DRIEDUIZEND. De rendierteelt in In- dre, het noordelijkste plaatsje in de Zweedse provincie Dalarna, wordt bedreven door vijf Lappenfamilies, die elk 500 tot 600 dieren moeten bezitten om te kunnen bezitten. Hun dierbestand bedraagt dus ongeveer 3000 die ren en is daarmee ai tweemaal zo groot als aanvankelijk toege staan en ook voorzien was. Ongetwijfeld zouden de aan de Zweedse kant van de grens ter be schikking staande wei den voör dit bestand voldoende zijn, wan neer het in deze gebie den niet ook nog zou wemelen van vreemde rendierkud den. Deze behoren voor het grootste deel toe aan Noorse veehouders en richten aan beide zijden van de grenslijn aanzienlijke schade aan. Deze schade nu wordt door de Noren de Indretelers in de schoenen geschoven. De Zweedse Lappen die in deze afgelegen streken eeuwen de ren dierteelt bedrijven, we ten 'zeer goed, dat dit voortdurend over de grens wisselen van ge hele rendierkudden dt goede betrekkingen tussen Zweden en Noorwegen in gevaar brengt. En ofschoon ook Noorse rendieren geregeld schade hebben aangericht op Zweeds grondgebied, betaalden de Lappen van Indre toch in de laatste tien jaar aanzienlijke be dragen voor schadever goeding aan hun Noor se buren. Nadat in het jongste verleden deze schade vergoedingen echter steeds kariger uitvie len en de Zweedse re gering de hele zaak on langs in de ijskast stopte, besloot de re gering te Oslo het In ternationale Gerechts hof in Den Haag nu het laatste woord te la ten spreken. Goedgekeurd werden de voorstellen tot onderhandse aanbesteding aan een vijftal aannemers van dc bouw van een gym nastieklokaal aan de Van Steenbergen laan (totaalkosten 301.167) en tot het maken van een hertenkamp en een vo lière in het Zuidersportpark 18.000). De raad besloot te bepalen dat de her ziening van het plan „zuid" (Zuidland- polder ten oosten van de Axelsestraat) wordt voorbereid. Zoals reeds eerder ge meld hoopt men daar tegen 1964 een aanvang te maken met de bouw van ruim 600 zg. „Prontowoningen". in ar beidsbesparende bouw. MANNEN MEISJES Vast werk Goed loon Goede sociale voorzieningen Busvervoer of afstandsvergoeding Inlichtingen op onze zittingsavonden te: AARDENBURG: dinsdag 26 november a.s., café „Centraal", M. Lekens, Markt 25, 's avonds van 8.00 tot 9.00 uur. AXEL: maandag 25 november a.s., in café „De La Paix", R. Dieleman, Noordstr. 1, 's avonds van 7.30 tot 8.00 uur. CADZAND: dinsdag 26 november a.s., in hotel-café-restaurant „Du Commerce", A. Jansens, Mariastr. M50, 's avonds van 8.00 tot 9.00 uur. HOOFDPLAAT: maandag 25 november a.s., in café „De Vriend schap", J. Martens, Kerselaan 7, 's avonds van 7.30 tot 8.00 uur. HULST: donderdag 28 november a.s., in café-restaurant De Bruyn, Achter de Kerk, K. Nieuwstraat 13, 's avonds van 8.00 tot 9.00 uur. KLOOSTERZANDEdonderdag 28 november a.s., in café-res taurant „De Reizende Man", J. de Waal-Baart, Hof te Zandeplein 24, 's avonds van 8.00 tot 9.00 uur. OOSTBURG: maandag 25 november a.s., in café „l'Ambassa- deur", Eenhoornplantsoen 2, 's avonds van 8.15 tot 9 uur. SLUIS: dinsdag 26 november a.s. in café „Lamminsvliet", W. Groosman-Scheepers, Kade 3, 's avonds van 8.00 tot 9.00 uur. TERNEUZENmaandag 25 november a.s., in lunchroom v. d. Assche, Noordstraat 5, 's avonds van 8.15 tot 9.00 uur. Dagelijks van 9.0012.00 en van 2.005.00 uur op onze afde ling Personeelzaken - Nieuwbouw - (Ingang tijdelijk rijksweg naar Sluiskil). 1 Geen bezwaar had de raad tegen het verlenen van optie aan de N.V. Van Leer te Amstelveen, die, zoals ge meld, plannen in studie heeft om ten zuiden van Driewegen gemeente Terneuzen) een fabriek te stichting voor de vervaardiging van vaten ten behoeve van de chemische industrie. Het betreft een toeleveringsbedrijf voor de Dow-chemical met een bezet ting van circa 50 man. Aan de stichting U.T.S. werd recht van opstal verleend voor een perceel grond op het gemeentelijk industrieterrein waarop de school zou worden uitgebreid met een afdeling bouwkunde. Besloten werd tot aankoop over te gaan van een aantai gronden, gelegen in het uitbreidingsplan II, in het plan industrie terrein oostelijke kanaaloever en tot ont binding van de pacht van gronden ten behoeve van de aanleg van een industrie spoorlijn op de westelijke kanaaloever. Ook de voorstellen tot voorzieningen ten behoeve van de openbare kleuterschool te Terneuzen en het verlenen van fi nanciële medewerking aan besturen van r.-k. jongensschool, vereniging tot het verstrekken van lager onderwijs op ge reformeerde grondslag (beide Terneu zen) en aan de r.-k. lagere school Sluiskilondervonden geen bezwaren bij de raad. Bij de behandeling vaststelling onder- wijsvergoedingen vroeg de heer J. A. de Feijter (c.h.u.) hoe het komt dat het gewoon lager onderwijs in de periode 1958-1962 zo sterk is teruggelopen, na melijk van 558 tot 458. „Dat heeft ook de aandacht van het college getrokken", aldus burgemeester Rijpstra, die toezeg de te zullen onderzoeken of dit volgens de landelijke normen normaal is of niet. Voorts besloot de raad percelen bouw grond in het exploitatieplan Sluiskil te verkopen aan de dames J. en R. Van- hijfte en E. van de Berg-Stubbé. Met algemene stemmen werd benoemd tot leraar aan de gymnasiale afdeling van het Petrus Hondiuslyceum te Terneuzen dhr. E. G. Wildeboer te Bussum. Tot lid van het college van curatoren werd benoemd mr. K. J. Glaser en tot lid van de commissie van toezicht op het mid delbaar onderwijs de arts A. C. S. van Breda-Vriesman. De Zeeuws-Vlaamse liefhebbers van westerns komen ditmaal goed aan hun trekken. In het Centrum in Axel kun nen zij „De wraak der Apachen" zien, een verdienstelijke western met in de hoofdrollen sterren als Charlton Heston en Jack Palance. Een dappere troep Rangers weet een opstand van een woeste horde Indianen te voorkomen. In het Luxortheater in Terneuzen „Ko gels rond Billy the Kid", een oude be kende al. Een spannende film over een van de meest beruchte schurken die Amerika ooit heeft gekend. Scot Brady heeft de hoofdrol in deze western, waar in Billy helemaal niet zo schurkachtig wordt afgeschilderd als hij in werkelijk heid wel was. „De man, die Liberty Valance doodde", kort geleden besproken, draait nu in het Olympiatheater in Sas van Gent. Een voortreffelijke western met James Ste wart en John Yayne, twee rasaeteurs die dan ook voor uitstekende vertolkin gen zorgen. De laatste western is te zien in het Hofzichttheater in IJzendij- ke en is getiteld „De man uit Laramie", eveneens een zeer verdienstelijke film. De Elvis Presley-fans zullen zeker veel plezier beleven aan Girls, girls, girls" waarin hun favoriet weer enkele top- songs ten gehore brengt. (Olympiathea ter, Sas van Gent). „Vlucht uit Oost- Berlijn" (Het Centrum in Axel) werd reeds enige malen besproken. In het Bioscoopgebouw in Hulst een zeer spannende film naar een roman van Edgar Wallace, getiteld „Het ge heim van de zwarte koffer". Een in specteur zet 'n meedogenloze jacht in op een moordenaar, die wraak neemt op een bende. „The young ones" van Cliff Richard werd reeds eerder besproken, een vrolijke muziekfilm. „Burcht der verdoemden" werd ge maakt naar een roman van Jules Verne. Een spannende avonturenfilm. (Luxor theater. Terneuzen). Wie van Italiaanse spektakelstukken houdt kan terecht in het Ledeltheatsr in Oostburg, waar „De zwarte lanciers" in actie komen. Onder leiding van Mei Ferrer wordt een flink robbertje ge vochten tussen lanciers en een woeste horde Kirgiezen. „Zij die met levens spelen" is een uitstekende film van re gisseur Endfield. Een geestelijk gestoor de probeert een vliegtuig te laten ver ongelukken door een bom tot ontplof fing te brengen. Bijzonder spannend. OOSTBURG De raad van de gemeente Oostburg komt donderdag 28 november om half acht in openbare vergadering bijeen. Op de agenda staat onder meer een voor stel van b. en w. tot vaststelling van een nieuwe verordening op de heffing en invordering van een belasting op hom den. Omdat de thans geldende verorde ning dateert van 18 oktober 1946, stel ien b. en w. voor een geheel nieuwe ver ordening vast te stellen, overigens met handhaving van dezelfde tarieven als die thans van kracht zijn. Twee erken de kennelhouders in Oostburg hebben het verzoek ingediend om voor verla ging van de hondenbelasting in aan merking te komen. B. en w. stellen voor een maximum van 20.aan honden belasting niet te overschrijden voor kennelhouders op voorwaarde, dat de kennel officieel is geregistreerd en door de gemeente is goedgekeurd in ver band met eventuele hinder of overlast voor de buren. B. en w. stellen ook voor een krediet van 7000,te verlenen voor het aan sluiten van enige onrendabele percelen op het elektriciteitsnet. Verder komt in deze vergadering aan de orde de benoeming van een aantal le raren in tijdelijke dienst aan het Konin gin Wilhelmina Lyceum. Er is een ver zoek van de r.-k. kleuterschool om fi nanciële medewerking voor de uitbrei ding van de bestaande gebouwen met een bergplaats. Omdat aan de door de kleuteronderwijswet gestelde eisen wordt voldaan stellen b. en w. voor de gevraagde medewerking te verlenen. Een gemeentewerkman heeft een ver zoek ingediend voor tegemoetkoming in de verhuiskosten die hij heeft moeten maken toen hij gedwongen werd zijn noodwoning te verlaten. Deze gemeentewerkman heeft evenals andere bewoners die noodwoningen ver laten uit het „Krotopruimingsfonds" een vergoeding van 250,ontvangen. Andere rechten kan hij naar de mening van b. en w. niet laten gelden. Omdat hij in dienst van de gemeente is en ook in de particuliere bedrijven nogal eens iets bijzonders voor het personeel wordt gedaan, stellen b. en w. voor aan deze werkman op het door hem uit het „krot opruimingsfonds" ontvangen bedrag een toeslag van 100 of 250,toe te kennen. AXEL Winkeliersactie te Axel De Stichting Streekcentrum Axel" heeft met het oog op de Sint-Nicolaasviering een aantrekkelijke winkeliersactie geor ganiseerd. Bij de deelnemende winkeliers, kenbaar aan de speciaal ontworpen raambiljet ten, ontvangt iedere koper voor elke be stede gulden een gratis lot, met de kans, dat hij de hoofdprijs ad 1000 of één van de vele andere waadevolle prij zen wint. Bij de rijkspolitie te Axel zijn sinds 30 september 1963 als gevonden voorwer pen aangegeven: rode dameshandschoen, muntbiljet, slot je met sleutels, grijze gabardine regen jas, lederen herenhandschoen, jonge hond, kalkoen, huissleutel, jongensbril, hoofddoek, zwart hondje, linker motor- want bruin en groen, wollen sjaal, zijden sjaal, huissleutel en boodschappentas, honderiem, zwarte regenbroek, bal, bruin lederen aktentas met inhoud, rode plas tic bal, 'n pet, T.L.-buis (verpakt), ken tekenplaat PN 63-65, hondepenning 144765. Bij de rijkspolitie te Axel zijn sinds lan gere tijd eveneens nog aanwezig: een herenrijwiel, zwart overgelakt frame nummer S 78284, een herenrijwiel, zwart overgelakt framenummer 266911, een damesrijwiel, grijs gelakt, merk Union, framenummer 406316, een autoped, kleur rood en grijs, met standaard. KLOOSTERZANDE Gevaarlijke slippartij Woensdagnamiddag reed de kruidenier N. te Kloosterzande, met een door hem bestuurde bestelauto, naar Walsoorden om reeds bestelde kruidenierswaren al daar bij de klanten af te leveren. Hij kwam daarbij ook op het haventerrein, dat vanwege de aanvoer van bieten en de slechte weersomstandigheden in een slechte, modderige toestand verkeert. Bij het oprijden van het haventerrein, waar de rijbaan enigszins afloopt, begon zijn auto gevaarlijk te slippen en of schoon N. slechts'met geringe snelheid reed, gleed de auto door tot aan de ha venkant en kwam daar tot stilstand. De diepe havenkom was vlak voor de auto, zodat N. en zijn 2% jarig zoontje, da; bij hem zat, aan een groot gevaar zijn ontsnapt. Opbrengst najaars- zendingscollecte De deze maand gehouden najaarszen- dingscollecte in de N. h. kerk te Kloos terzande heeft in totaal de som van 231,opgebracht. Een mooi bedrag voor deze kleine gemeente.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 28