Zierikzee heeft dienst opzet klaar G.W. num m NOORD-ZEELAND Neem vandaag nog een abonnement op P.Z.C. MARKTBERICHTEN AGENDA Jhr. De Casembroot bezoekt Aagtekerke en Oostkapelle KERKDIENSTEN PARAPLU CORLAS Afronding door de raad Kantoor voorlopig in oude barak bik k e r BOEKEN GEEF 'n 4-kleuren BALPEN „Hef Vulpershuis" Tentoonstelling „Raad en daad" Vergadering van de N.C.V.B. V oorlichtingsblad hervormde gemeente Geen twee vergaderingen op een avond FILMAVOND RODE KRUIS de gouden Nagel Geslaagde ouderavond openbare lagere school Chr. vrouwenvereniging hield vergadering Betoverend mooi ERVAREN OPZICHTER. Hervormde gemeenteavond verplaatst naar maandag Jeugdtoernooi biljarten Nutsdepartement naar Smit en Bolnes ZUID-BEVELAND P.v.d.A.-afdeling Goes houdt jaarvergadering HOUTHANDEL ALBERTS - MIDDELBURG D. C. VERMAIRE Jeugdcircus kwam voor het voetlicht PROPAGANDA-AVOND JEUGDVERENIGINGEN ftiUVINClALE ZEEUWSE COURANT Sneller dan nog was voorzien zal Zierik zee zijn eigen dienst Gemeentewerken op poten hebben: met ingang van 1 januari a.s. Met spoed heeft de raad gister avond de laatste voorzieningen getrof fen. B. en w. hadden een voorstel op de agenda gezet om 5000,uit te trek ken voor de inrichting van het kantoor van de nieuwe dienst, nu Zierikzee se dert 1 augustus geen deel meer uit maakt van de centrale dienst „Noord- Zeeland". Bij de ingekomen stukken was een mededeling van de heer J. Louwerse uit Holten, dat hij zijn benoeming tot directeur van publieke werken in Zie rikzee aanvaardde. Bovendien had het gemeentebestuur bericht ontvangen dat het kantoorgebouw van de gehalveerde centrale dienst eerder zal leegkomen dan was verwacht. Daarom werd deze avond tegelijk een voorstel op tafel gebracht om dit pand aan de Oude Haven in te richten als dienstwoning voor de nieuwe directeur. Tot op heden is dit gedeeltelijk als kan toor en wat de eerste verdieping betreft, als woonhuis in gebruik geweest. De nieuwe dienst G.W. onderbrengen in het stadhuis van Zierikzee is niet mogelijk. Omdat de directeur binnen afzienbare tijd ook de functie van hoofd van het gemeentelijk gasbedrijf zal gaan waar nemen, had het college gezocht naar een oplossing, die beide takken van dienst zo dicht mogelijk bij elkaar bracht. Zo dra de huidige directeur van het gasbe drijf, de heer J. Baas, met pensioen gaat, zou gemeentewerken compleet in het kantoor van dit distributieedrijf aan de Scheepstimmerdijk worden onderge bracht. Voorlopig voor de duur van ongeveer 1 januari wilde het college in de onmiddellijke nabijheid van het gasbedrijf een barak neerzetten om dit G.W te huisvesten. De huur daarvan zou neerkomen op 20,per week. Mr. K. A. Keuning (p.v.d.a.) was niet zo erg gebrand op deze oplossing. Hij zag liever een realisering in tijdelijke combinatie van directeurswoning en kantoor aan de Oude Haven. Het argu ment van de afstand tussen directiege bouw G.W. en gasbedrijf was voor hem niet indrukwekkend genoeg. De heer M. C. Doeleman (v.v.d.) kwam met onge veer dezelfde opmerking, maar burge meester mr. F. Th. Dijckmeester legde daarop nog eens nadrukkelijk uit, dat aan de ene kant alles in het werk moet worden gesteld om de nieuwe opzet zo snel mogelijk te laten functioneren en tevens de combinatie van de directie over beide takken van dienst zo soepel mogelijk te laten inleiden. De heer Keu ning was niet overtuigd, maar zag geen reden zijn stem aan het voorstel te ont houden. Het ontslag aan de conservator van het gemeentemuseum, de gemeen tearchiefambtenaar P. van Beveren, lok te waarderende woorden van verschil lende kanten uit, die eigenlijk vooruitlie pen op een officieel afscheid op 20 de cember a.s. De verdienste van deze mar kante figuur, die zelf als een stukje oud Zierikzee werd bestempeld, zijn zo vele dat het gemeentebestuur heeft gemeend aan dit officiële vertrek van de heer Van Beveren meer reliëf te moeten ge ven. Het resultaat van een half jaar ideeënus had niet zoeel opgeleverd zoals leebk uit het verslag van b. en w. over die periode. Voor enkele raadsleden was het overi gens wel een aanleiding tot kanttekenin gen. Zo was het de heer Doeleman op gevallen, dat het carillon van het stad huis in zijn gerestaureerde staat een iet wat goedkoop karakter heeft gekregen. Hij miste de beslagen met allure op het volle uur en vond dat het klokkespel zijn tijdsaanduiding in het geluid maar (Advertentie) Er is een nieuw deel in de serie Jeugd-vliegt-uit. DE JEUGD OP EIGEN WIEKEN II Gebonden 6,90. Reeds vanaf 5,95. Kerkstraat 2, Vlissingen Telefoon 01184-2435 VANDAAG. Middelburg City: Vlammende Jaren, 20 uur, 14 J. Electro: De grote-ontsnapping, 19 en 21.15 uur, 14 1. Kerkcentrum: Soos- avond hervormde instuif, 19.30 uur. Vlissingen Aihambra: De gekken trekken de kaart, 19 en 21 uur, a.l. Luxor: Damon en Pythias, 19 en 21 uur, 14 jaar 't An ker: Parijse avond jeugdwerk „De Sloep", 19.30 uur. Concertgebouw Uit voering t.b.v. Marine Sanatoriumfonds, 20 uur. Souburg De Zwaan: Propaganda-feest- avond A.N.M.B., 19.30 uur. Goes Grand: Fatale verhouding, 19 en 21 uur, 18 laar. A. J. Kade: Intocht Sint- Nicolaas, 14.30 uur. Prins van Oranje: Zaalconcours Zeeuwse Bond Harmonie- en Fanfareverenigingen, 16 uur. Ooster- kerk: Adventsconcert, 19.45 uur. Slot Ostende: Voorlichting jeugdwerk her vormde kerk in Zeeland, 9.30 en 15.30 uur. Kortgene Stadswijnkelder: Nationale dui- venexpositie, 18 uur. Terneuzen Luxor: De burcht der ver doemden, 20 uur, 14 jaar. Café Centraal: Vogelshow, 9-22 uur. Hulst Bioscoopgebouw: Het geheim van de zwarte koffer, 20 uur, 14 jaar. Oostburg Ledeltheater: De zwarte landers. 20 uur, 14 jaar. Axel Het Centrum: De wraak der Apachen, 20 uur, 14 jaar. Sas van Gent Olympiatheater: De man, die Liberty Valance doodde, 20 uur, 14 jaar. IJzendijke Hofzichttheater: De man uit Laramie, 20 uur, 14 jaar. Zierikzee Concertzaal: Piraten van de Bloedrivier, 20 uur, 14 jaar. Nieuwe Ha ven: Aankomst St.-Nicolaas, 14.30 uur. Haamstede Bioscoop Bom: Het zwaard van Robin Hood, 20 uur, 14 jaar. St.-Maartensdijk De Gouden Leeuw: Sa- mar, het duivelseiland, 19.30 uur. Bergen op Zoom Roxy: Op kamers bij „die" vrouw, 18.45 en 21.10 uur, 14 jaar. Luxor: Meisjes die zich verkopen, 18.45 en 21 uur, 18 jaar. MORGEN. Middelburg City Vlammende jaren. 14 J., 14.30 en 20 uur. Electro: De grote ontsnap ping, 13.30 en 19.30 uur, 14 j. Vlissingen Aihambra: De jacht op de ver borgen goudschat, 15 uur, 14 jaar. Ai hambra: De gekken trekken de kaart, 19 en 21 uur, a.l. Luxor: Damon en Pythias, 15 en 20 uur, 14 jaar. G0es Grand: Spionnen slaan toe, 15 uur, 14 jaar. Fatale verhouding, 19 en 21 uur, 18 jaar. Lewedorp Café Van den Dries: Start zondagmiddagrit Scheldegouwen. vanaf 14 uur. Terneuzen Luxor: Kogels rond Billy the Kid, 14 uur, 14 jaar. Luxor: De burcht der verdoemden, 16.30 en 20 uur, 14 jaar. Hulst Bioscoopgebouw: The young ones, 14.30 uur, a.l. Bioscoopgebouw: Het ge heim van de zwarte koffer, 17.15 uur, 14 jaar. Bioscoopgebouw: Slachtoffers, 20 uur, 18 jaar. Oostburg Ledeltheater: Zij die met levens spelen, 14 uur, 14 jaar. Ledeltheater: De zwarte lanciers, 16.30 en 20 uur, 14 jaar. AXei Het Centrum: De wraak der Apachen, 15.45 uur, 14 jaar. Het Cen trum: Vlucht uit Oost-Berlijn, 20 uur, 14 jaar. Sas van Gent Olympiatheater: Girls, girls, girls, 15.30 en 20 uur, a.l. IJzendijke Hofzichttheater: De man uit Laramie, 17 en 20 uur, 14 laar Zierikzee Concertzaal: Het zwaard van Robin Hood, 15 uur, 14 jaar. Piraten van de bloedrivier, 20 uur, 14 jaar. Bergen op Zoom Luxor: De valstrik, 14 uur, 14 jaar. Luxor: Meisjes die zich ver kopen, 16, 18.45 en 21 uur, 18 laar. Roxy: Bloedwraak, 14 uur, 14 jaar. Roxy: Op kamers bij „die" vrouw, 16.15, 18.45 en 21,10 uur, 14 jaar. (Advertentie) Zondagsdienst Taxi's Middelburg T.C. WALCHEREN, tel. 3200 VAN DOESELAAR, tel. 2158. Zeelands commissaris der koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot zal aan staande dinsdag een officieel bezoek brengen aan de gemeenten Oostkapelle en Aagtekerke. De commissaris zal oir. negen uur 's morgens in Aagtekerke ar riveren en in Oostkapelle wordt hij 's middags om twee uur verwacht. Jhr. mr. de Casembroot zal bij dit officiële bezoek vergezeld worden door mr. J. de Vries, chef van het kabinet van de com missaris der koningin. afraffelt. „Er is geen verschil meer in de slag op het halve en die op het hele uur", was zijn bezwaar en mr. Keuning kwam om dat te bevestigen. De voorzit ter hield daarop een beschouwing, waar uit Zierikzee de conclusie moet trekken dat het carillon van het uurwerk en de stadhuistoren er niet meer zozeer zijn om de tijdsaanduiding als vroeger, dan wel om de prettige klank, Zierikzee zo eigen. Hij deed evenwel de toezegging dat zal worden onderzocht of er aan deze bezwaren iets is te doen. De heer Doeleman pleitte ook voor een busver binding tussen de binnenstad en het Zweedse Rode-Kruisziekenhuis, omdat het bezoek hieraan, vooral voor bejaar den, soms vele moeilijkheden oplevert. Het exploiteren van een stadsus is een onmogelijkheid en het is ook niet een voudig om op bezoekuren een busver binding met het centrum van Zierikzee tot stand te brengen. Overigens sprak burgemeester mr. Dijckmeester nog van psychologische afstanden, waarop werd gereageerd met de opmerking dat Zie rikzee daarmee nu eenmaal rekening dient te houden. Een poging zal in het werk worden ge steld om via het ziekenhuis zelf iets te bereiken. Met de R.T.M. zal contact worden op genomen voor het plaatsen van een schuilgelegenheid bij de bushalte aan 't Sas in Zierikzee. Daarin is niet voorzien. Een anoniem schrijven aan de raad at tendeerde op dit gemis. Of het contact van het gemeentebestuur met de R.T.M. effect zal hebben staat nog te bezien. Burgemeester Dijckmeester zei namelijk dat in het algemeen de R.T.M. niet over loopt van coöperatie ZIERIKZEE Lezing over suikerziekten Het werk van de Nederlandse Vereni ging van Suikerzieken" was de titel van een causerie die de heer J. Rotte, direc teur van de N.V.S. hield op een donder dagavond in de koffiekamer van het Huis van Nassau te Zierikzee gehouden ledenvergadering van de afdeling Sehou- wen-Duiveland en Omstreken. De heer Rotte vertelde dat er in Neder land ongeveer 120.000 diabetici zijn. Hiervan zijn er momenteel ruim 24.000 lid van de N.V.S., die nu 18 jaar bestaat. Voor deze suikerpatiënten geven de sta tuten van de vereniging aan welke be langen er voor hen worden behartigd. Zo is er onlangs voor de artsen een boekje verschenen over de „diabeticus". Nederland neemt wat ledenaantal be treft in het verband van de Internatio nale Diabetici Federatie de tweede plaats in. Vrij groot is het program van actie daat het hoofdbestuur afwerkt in het belang van haar leden. De voorlich ting voor de lijders aan suikerziekte wordt onder meer gegeven, door een maandblad, waarin veel aandacht wordt gewijd aan de samenstelling van een smakelijk dieet. Er worden speciale dieet-cursussen ge geven, tentoonstellingen gehouden en te huizen gesticht. De vereniging beschikt reeds over een tehuis in Zeist waar men kinderen een vakantie kan aanbieden en waar de verzorgers er op uit zijn om de jonge patiëntjes vertrouwd te maken met hun ziekte. In studie is inmidels om ook voor suikerpatiënten onder de be jaarden een tehuis te stichten. Ten slotte noemde de heer Rotte nog de mogelijkheden van belastingaftrek voor suikerzieken in verband met hoge kos ten van voeding, medicijnen, e.d. Aan deze causerie ging een korte huishoude lijke bespreking vooraf. De voorzitter van de plaatselijke afdeling, de heer M. de Regt stond enkele ogenblikken stil bij het overlijden van haar directeur, de heer N. Bloemendaal in november 1962. Staande werd de heer Bloemendaal her dacht. De heer J. J. Stols gaf een ver slag als secretaris-peningmeester. Me vrouw de Hooge-Boot werd bij acclama tie herkozen als bestuurslid. Het bestuurslid mevrouw Schiettekatte, gaf een verslag van de algemene leden vergadering in Schiedam. Na de pauze werd nog de film „Lang zal ie leven" vertoond. De reizende tentoonstelling van de rijkspolitie „Raad en Daad" zal op dins dag 3 en woensdag 4 december in de ge meente Zierikzee voor het publiek wor den geopend. De tentoonstelling wordt ingericht in het Huis van Nassau. De of ficiële opening zal geschieden door bur- emeester mr F. Th. Dijckmeester op dinsdag 3 december, 's morgens om 9 uur. Onder leiding van haar presidente, mej. zr. E. C. de Ruijter kwamen de leden van de Nederlandse Christen Vrouwen bond te Zierikzee dezer dagen bijeen in het Nederlands hervormd verenigingsge bouw te Zierikzee. Na een meditatie over Spreuken 31 van af vers 10 kreeg mej. G. Th. M. de Groot uit Amsterdam het woord voor een le zing over de behandeling en toepassing van vlieseline. Zij liet hierbij enkele kle dingstukken zien waarin het produkt was verwerkt. Een tweetal films gaf een duidelijk beeld van de produktie van vlieseline en de manier waarop dit in kledingstukken wordt gebruikt. Ten bate van de kas werd er na de pauze een „pakjesavond" gehouden met een daaraan verbonden verloting. De hervormde gemeente van Zierikzee heeft het initiatief genomen om voor lopig tweemaal per jaar haar leden een voorlichtingsorgaan over verschillende kerkelijke zaken toe te zenden. Deze week verscheen het eerste nummer, on der de toepasselijke titel „De Schakel". In een voorwoord wordt het doel van de voorlichting uiteengezet door de beide plaatselijke predikanten, ds. J. B. As sendorp en ds. A. Lam. In dit eerste nummer is aandacht besteed aan samen stelling en taak van kerkeraad, kerk voogdij en diaconie. De redactie van dit nieuwe blad bestaat uit de heren L. Th. Fennema en M. L. Legemaate. NIEUWERKERK Gymnastiek voor bejaarden Op de laatstgehouden bijeenkomst van de bejaarden te Nieuwerkerk is een be gin gemaakt met eenvoudige gymnas tiek, onder leiding van de heer Roks te Oosterland. Begonnen werd met 26 deel neemsters en deelnemers. De eerste mid dag was reeds een succes. On deze bijeenkomst werd een keurige nieuwe, van prima afmeting, tafelbil- jart in gebruik genomen. Voor deze mooie sport was veel belangstelling. Verschillende mannen hebben zich op het groene laken met elkander gemeten. Het aantal spelers is zodoende weer met één vermeerderd. Nu de werkzaamheden in de landbouw ongeveer zijn afgelopen neemt de be langstelling voor de contactmiddagen ook toe. SCHERPENISSE Gevonden voorwerpen Bij de rijkspolitie te Scherpenisse zijn inlichtingen verkrijgbaar over de vol gende gevonden voorwerpen: bruine pet, een paar blauwe wanten, zwarte damesfiets, portemonnee met en een zonder inhoud. De Dorpsgemeenschap te Scherpenisse heeft zich met een circulaire gericht tot de secretarissen van de verschillende verenigingen, met de vraag eventuele vergaderingen tijdig aan deze vereni ging door te geven. Het doel van dit schrijven is te voorkomen, dat men in Scherpenisse twee vergaderingen tege lijk zal houden, waardoor op beide ver gaderingen de opkomst kleiner zou zijn dan gewenst is. Zaterdagavond vandaag zal het Rode Kruis in het Hollandse Huis te Scherpenisse een filmavond verzorgen. Vertoond zal worden de film Levens melodie. (Advertentie) Zoek nu rustig elektrische trein uit. U kunt bij ons kiezen uit de volgende merken elektrische treinen: Marklin, Fleischmann, Trix en Rivarossi. WALSTR. 06 m.269/ VUSSING6N Walstraat 106 - Vlissingen OOSTERLAND Dezer dagen was in de conferentieka mer te Oosterland de ouderavond van de openbare lagere school, onder voorzit terschap van de heer Jasp. Stoutjes- dijk Lz., die in het bijzonder verwelkom de wethouder A. Stoutjesdijk en verte genwoordigers van de afdeling Volks onderwijs. Sprekende over de school in 1963 wees de heer Stoutjesdijk op de mutaties bij het onderwijzend personeel. Mevrouw De Haan heeft haar plaats in geruimd voor de onderwijzer Bolken baas en mevrouw Stouten-Stouten stond haar plaats als vakonderwijzeres af aan mevrouw Knuijt, de echtgenote van het schoolhoofd. Spreker dankte de vertrok kenen voor hun werkzaamheden en heet te de opvolgenden welkom. De voor zitter deed een beroep op de ouders om bij eventuele klachten de oudercommis sie in te schakelen. De secretaresse, me vrouw Stoutjesdijk-Borst las de notu len terwijl mevrouw Zeijler-de Vin als penningmeesteresse verslag van de kas middelen deed. De inkomsten waren 220,55, de uitgaven 207,37 zodat er een batig saldo is van 13.18. De reser ve bedraagt 259.87. Het hoofd der school, meester Knuijt deed hierna ver slag van de verschillende activiteiten in het afgelopen seizoen. Negen leerlingen slaagden voor het verkeersexamen. Een bezoek werd gebracht aan de verkeers- tentoonstelling te Bruinisse, en de leer lingen maakten weer hun schoolreizen en excursies. De kinderzegelactie bracht 463 op. Het schoolsparen bedroeg to taal 833.20. Zeer blij was de heer Knuijt met een „legaat" van 150, ge schonken door het oudercomité, waar van hij voornemens is een gedeelte te besteden voor een bibliotheek voor de kleinste leerlingen en de rest voor han- denarbeidmaterialen. Ten slotte deelde de heer Knuijt nog mee een schrijven te hebben ontvangen van het gewestelijk arbeidsbureau te Zierikzee dat voor de grootste leerlingen een psychotechnische test zal kunnen plaatsvinden in de school, tegen 5 per leerling. Hij raad de de ouders aan hun kinderen hieraan deel te laten nemen. In plaats van de secretaresse, mevrouw J. Stoutjesdijk- Borst werd gekozen mevrouw A. L. van der Maas-Bal. De heer M. A. Hage, di recteur van de rijkskweekschool te Mid delburg sprak vervolgens over „Bestaat er verband tussen opvoeding thuis en op school? Opvoeden is ontmoeten, al dus de heer Hage. Men voedt niet meer zoals vroeger op om de plaats van va der of grootvader in te nemen, zoals vaak gebeurde. Het gaat thans om zelf standig zijn weg te vinden, in een totaal veranderende maatschappij. De mens van morgen zal zich moeten leren aan passen. Men zal telkens voor iets nieuws komen te staan in deze dynamische we reld. Verder is opvoeden elkaar beïn vloeden, mensen vormen voor een ande re en nieuwere maatschappij. De opvoe ding op school, zo zei hij, dient meer te zijn dan te leren rekenen, lezen en schrij ven, onderwijzen is tegelijk opvoeden. In de opvoeding dient het menselijke naar voren te komen. School- en huisopvoe ding zullen allereerst het mens-zijn moe ten uitdragen. Zodoende bestaat er ze ker verband tussen opvoeding thuis en op school. De voorzitter dankte de spre ker voor zijn betoog. Na de rondvraag besprak wethouder Stoutjesdijk nog eni ge financiële aspecten, waarna hij het onderwijzend personeel dankte voor het geen zij in het afgelopen schooljaar heb ben verricht. Met een dankwoord sloot de voorzitter deze geslaagde ouder avond. Op de gewone veertiendaagse vergade ring van de Oosterlandse chr. vrouwen vereniging „Martha" die dezer dagen werd gehouden onder leiding van de presidente, mevrouw Groenewegen- Krans in het hervormd verenigingsge bouw, trad als SDreekster op mevrouw Keiling uit Noordgouwe. Aan de hand van enige serie kleurendia's belichtte zij aspecten uit het kleuterleven, in hoofdzaak de ontwikkeling van het te kenen. Vooral de tekeningen en schets jes die mensen of dieren voor moesten stellen waren alleraardigst. Op deskun dige wijze gaf de spreekster een leer zame toelichting op deze vaak moei lijke materie. Ten slotte dankte de pre sidente mevrouw Kelling voor de mooie en genoegelijke causerie en bood haar namens de vereniging een surprise aan. Mevrouw Groenewegen sloot met dank gebed deze geslaagde vergadering. Ja, betoverend mooi is een gouden ring met het sprankelende licht van een BRILJANT. Welke vrouw zou zo'n ring niet willen bezitten Nu voorradig voor iedere beurs en een waarlijk „bisschoppelijk" geschenk! xxtnxmtz ARCHITECTENBUREAU SCHUCH EN KRAAMER vraagt voor werken in Zierikzee Sollicitaties Bureau Cimburgalaan 55, Breda. In verband met andere vergaderingen is de gemeenteavond van de Ned. herv. kerk te Oosterland, die aanvankelijk zou worden gehouden op vrijdagavond 22 november, en waarop o.m. ambtsdra gersverkiezingen zullen worden gehou den, verplaatst naar maandagavond 25 november. OUWERKERK Dit weekend zal in het clublokaal van de biljartvereniging D.O.S. te Ouwer- kerk een jeugdtoernooi worden gehou den voor de jeugdleden welke zijn aan gesloten bij het district Schouwen-Dui- veland van de K.N.B.B. De kampioen van dit toernooi zal mogen deelnemen aan de eindstrijd te Amsterdam op 28 en 29 december a.s., welke wordt geor ganiseerd door de Nederlandse Sport pers. Aan de wedstrijden te Ouwerkerk nemen deel K. Kort, O.K.K. Nieuwer kerk (48); C. Kommer (40), C. Dooge (48), P. v. Mierlo (75) allen Carambol, Dreischor; A. Vijverberg, D.O.S. Ouwer kerk (115) en C. de Hooge, V.O.G. Zie rikzee (155). Het achter de naam ver melde getal verrAeldt het aantal ca ramboles dat zij in hun partij moeten spelen. De afdeling Haamstede-Burgh van het Nutsdepartement bezocht woensdag avond de motorenfabriek Smit en Bol nes in Zierikzee. Er bestond goede be langstelling voor deze excursie. In de kantine van het bedrijf werd het ge zelschap welkom geheten door de direc teur van de fabriek ir. W. Burk. De heer Burk vertelde iets over de fabriek en over het vervaardigde produkt, de scheepsmotor. Hij gaf verder een kor te uiteenzetting over het dieselprinci pe zoals dit in deze fabriek in de moto ren wordt verwerkt. De fabriek is in gesteld op de vervaardiging van een se- rieprodukt. aVn 5- tot 10-cilindermoto- ren worden gebouwd in lijn, bij motoren van 10 tot 20 cilinders wordt de V- vorm aangewend. Het gezelschap bezich tigde vervolgens in groepjes van 7 per sonen de fabriek. Voor een duidelijke uiteenzetting zorgden behalve de heer Burk, de personeelschef, de heer C. Mulder, de heer W. Meenks, chef van het bedrijfsbureau en de heer P. v. d. Horst fabriekschef. Teruggekeerd in de kantine werden vragen gesteld en be antwoord. De voorzitter van de afdeling, de heer N. H. Lysen, dankte de heer Burk en zijn staf voor de mooie avond. SINT-PH1L1PSLAND Collecte Groene Kruis De in de oud gereformeerde gemeente te Sint-Philipsland gehouden collecte t. b.v. het Groene Kruis bracht op 387,46. SINT-ANNALAND Voor de kinderen in Sint-Annaland die niet ingeënt zijn bestaat maandag 25 no vember in het Groene-Kruisgebouw ge legenheid te worden gevaccineerd. Van 13.3015.00 kan men terecht met kin deren van 04 jaar, van 15.00 tot 16.00 uur met kinderen van 412 wier ge slachtsnaam aanvangt met de letters a tot m, en van 16.0017.00 uur voor kin deren met geslachtsnamen m-z. De in enting geschiedt onder supervisie van de gemeentegeneesheer dokter A. C. J. Noteboom. GOES De afdleing Goes van de Partij van den Arbeid houdt maandag a.s. de jaarver gadering in „De Landbouw" te Goes. Behalve de gebruikelijke jaarverslagen van de secretaris en de penningmeester zal een bestuursverkiezing worden ge houden. Het aftredende bestuur is her kiesbaar. Na de pauze zal de heer D. P. Leupen, secretaris van de P.v.d.A.-fractie, ver slag uitbrengen over het werk van de raadsfractie. Aansluitend aan dit ver slag zal de fractie ingaan op vragen in zake de gemeentepolitiek. (Advertentie) ^(ORLOitH ÜUWIUIR^ Ptmdenïfemef (Advertentie) Zonder TEXON is uw gebouw niet af. ls HÉT middel tegen doorslaande muren van woningen, bungalows, silo's, transformatorhuisjes, pakhuizen, etc., etc. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door TELEFOON (01180) 2841 VEILING GOES. 22 november. Bloemkool A 1 4775, A 2 27 —81, B 1 36—51, B 2 2041, afw. 16—50. Kropsla C 1 55.50. Knolselderij 2 518. Selderij 89. Peterselie 9. Andijvie 1 16 26, 2 17. Prei A 1 20—24, A 2 18. Witlof A 2 5*466, B 2 4148, afw. 46. Tomaten A 34 67, B 4052, C 31. Spruiten A 1 4552. A 2 30—48, B 2 15—22, afw. 15—21. Veldsla 1 3450, 2 50. Selderij 29. Rode kool 1 12 13. B 1 67. Groene sav. kool 1 1820, B 1 1620. Witte kool 1 6, B 1 7. Boerenkool 2 18. Uien afw. p. Peen B 1 612, C 1 13. Knolselderij 2 47. VEILING MIDDELBURG. 22 november. Golden Delicious 80-op 54, 75-80 45—56, 70-75 44—53, 65-70 29—46, 60-65 19—33, 2 D 12—13, 3 grof 27—38, 3 fijn 21—27. Gieser Wildeman 60-70 64, 50-60 47—49, 2 D 2938, 3 grof 3945 3 fijn 31. Jonathan 75'-80 39, 70-75 22—39, 65-70 20—31, 60-65 15—26, 3 grof 1216, 3 fijn 10. Goudrenet 80-op 29, 3 grof 2528, 3 fijn 2022, S .tRemy 3 gr. 32. Groenten. Andijvie 17.50. Sav. kool 1 27.50, 2 23.50. Bloemkool 4 st. 5677, 6 st. 36 64, 8 st. 22—59, 10 st. 15—28. Uien 16—23. Waspeen 2337. Glasveldsla 91180. Kroten 918. Spruiten ongesch. 1675, gesch. 31 91. Sav. kool winterkool 18.50, Boerenkool 19. Witlof 33—62. Bospeen 22—28. Prei 11— 23. Sla 3.5021. Rode kool 819. Witte kool 1320. Knolselderij per st. 812. Wqnpeen 610. Spinazie 6T75. Kassnij bonen 146 210. Breekpeen 714. (Advertentie) Een VERZEKERING sluiten Is ZEKERHEID kopen V. CiHerssiraat 9 SINT LAURENS Tel. 01180-4148 Het Goese jeugdcircus „Hogerop" heeft zich vrijdagavond van zijn beste zijde laten zien: in het „Schuttershof" gaven de jongelui met zwier een voorstelling voor een groep genodigden, verschillen de bejaarden en uiteraard talrijke van hun leeftijdgenootjes. Een circus in miniatuur was het. waarin alle attrac ties van een „echt" circus in het klein vertegenwoordigd waren: acrobatiek in de nok van het Schuttershof, acrobatiek op de fiets, een slangenmeisje met ver bluffende lenigheid, een clownsnummer, dat het uitstekend deed en pyramidebou- wers. Zelf de sprong door een branden de hoepel ontbrak met. Er werd gejong leerd en het programma omvatte tra- pezewerk. De bezoekers de zaal was voor een groot deel bezet amu seerden zich kostelijk. Het optreden was een „voorproefje" voor voorstellingen, die „Hogerop" binnenkort in P.oosendaal en Bergen op Zoom geeft. De leider van het jeugdcircus, de heer G. Kaaijsteker, had de aanwezigen aan het begin van de voorstelling verwelkomd. KAMPERLAND Woensdag 27 november a.s. zal in de ge reformeerde kerk te Kamperland een propaganda-avond worden gehouden van de diverse jeugdverenigingen, waarbij als spreker is uitgenodigd ds. A. Brou wer uit Rotterdam. Verder zal mede werking worden verleend door de chris telijke zangvereniging te Kamperland en als bijzonderheid kan nog worden vermeld, dat een orgelsolo wordt gege ven door de 14-jarige Bram Beekman uit Middelburg. Deze talentvolle jonge man, die voor het eerst in het openbaar optreedt en ongeveer 4 jaar les heeft van Jaap Nieuwenhuijse, zal de finale spelen uit de le symfonie van A. Guil- mand. ZONDAG 24 NOVEMBER. Ned. Herv. Kerk. Brouwershaven 9.30 ds. Oort, Bruinisse 10 en 5 ds. v. d. Sar, Burgh 10 ds. Don, Dreischor 11 vic. Kelling, Eikerzee (Scharendijke) 10 ds. Roodenburg, Haamstede 10 en 7 ds. Boer, Kerkwerve 2 ds. Zonneveld, Nieu werkerk 10 ds. Westerhof, Noordwelle 9.30 ds. Van Liere, Noordgouwe 11 ds. Groenewegen, Oosterland 9.30 en 6 ds. Groenewegen, Renesse 11 ds. Van Liere, Serooskerke 10 ds. Zonneveld, Sirjans- land 10 leesd., 6.30 ds. Westerhof, Zie rikzee Nieuwe Kerk 10 en 6.30 ds. Verse- put, Lutherse kerk 10 en 7 ds. Assem dorp, Zonnemaire 11 ds. Oort (H.A.). Geref. Kerk. Brouwershaven 10 en 2.30 ds. Wentsel, Bruinisse 10 en 5 ds. Den Heeten, Haamstede 10 en 3 ds. Boerma, Nieuwerkerk 10.30 ds. Huijzer, 5 ds. Becker, Oosterland 9 en 2.30 ds. Huyzer, Scharendijke 10 en 2.30 ds. Scholing, Zierikzee 10 en 2.30 ds. Spilker, Zonne maire 10 en 2.30 ds. Becker. Gereformeerde Gem. Bruinisse 10 en 5 leesd., Haamstede 10 en 3 leesd., Nieu werkerk 10 en 3 leesd., Oosterland 10 en 2.30 leesd., 6.30 ds. Karens, Zierikzee 10, 2 en 6 leesd. Oud Geref. Gem. Bruinisse 10 en 5 lees- d„ Oosterland 9.30, 2 en 6 leesd. Chr. Geref. Kerk. Kerkwerve 10 en 6 ds. Westerink, Zierikzee 10 en 6 ds. v. d. Klis, Haamstede 10 leesd., 3 ds. Wes terink, Nieuwerkerk 10 leesd., 3 ds. v. d. Klis. Lerge des Heils. Zierikzee 10 en 7.30 samenkomst. Geref. Kerk (Vrijgem.). Brouwershaven 10 en 3 ds. Keizer. Ned. Herv. Kerk: Oud-Vossemeer 10 en 3 ds. R. C. van Putten Loenen; Poort vliet 10 leesdienst, 6 ds. van Dijk: Scherpenisse 10 ds. Zwanenburg, 2.30 ds. Alblas; Sint-Annaland 10 en 6 de heer D. v. Vliet Kolham; Stavenisse 10 ds. Alblas, 6 ds. Zwanenburg: Sint- Maartensdijk 9.30 en 2 ds. J. v. d. Haar; Haar; Tholen 10 ds. van Dijk, 6.30 ds. Alblas; Sint-Philipsland 9.30 ds. Dam, 2.30 ds. v. Dijk. Gereformeerde Kerk: Oud-Vossemeer 10 en 3 ds. v. d. Stoel; Poortvliet 10 lees dienst, 2.30 ds. H. v. d. Elskamp; Tho len 10 en 5 ds. H. v. d. Eskamp Benne- kom; Anna-Jacobapolder 10 en 2.30 dienst. Gereformeerde Gemeente: Poortvliet 10, 2 en 6 leesd.; Scherpenisse 9.30, 2 en 6 leesd.; Sint-Annaland 9.30, 2 en 6 leesd.; Tholen 10, 2.30 en 6.30 leesdienst; Sint-Philipsland 9.30, 2.30 en 6 leesd.; Oud-Gereformeerde Gemeente: Sint- Maartensdijk 9.30, 2 en 6 leesd.: Sint- Philipsland 9.30, 2.30 en 6 ds. Ge braad; Stavenisse 9.30, 2 en 6 ds. Sla ger. Chr. Gereformeerde Kerk: Oud-Vosse meer 10 ds. v. Doorn (afsch.), 2.30 en 6.30 leesd.; Tholen 10 leesd., 6.30 ds. v. Doorn, afscheid. Rehoboth: Sint-Maartensdijk 7 dienst. Oud-Gereformeerde Kerk: Sint-Maar tensdijk 9.30, 2 en 6 dienst. Geref. Gem. in Ned.: Sint-Annaland 9.45 2.15 en 6.15 leesd.; 10, 2.30 en 6.30 leesd. 2.15 en 6.15 leesd.; Oud-Vossemeer 10, 2.30 en 6.30 leesd. Kerkelijk Leven: Tholen 5 ds. A. de Jong, Goes. WEEKENDDIENSTEN ARTSEN. Zierikzee: dokter C. M. van Hoorn, tel. 2080. Dreischor, Brouwershaven en Noordgouwe: dokter J. L. Braber, Dreischor, tel. 01112 280. Bruinisse en Oosterland: dokter J. W. de Putter, Oosterland, tel. 01114280. Stave nisse, Sint-Maartensdijk en Sint-Annaland: dokter A. C. J. Noteboom, Sint-Annaland, tel. 01665100. Tholen, Sint-Philipsland, Poortvliet, Nieuw- en Oud-Vossemeer: dok ter H. Menger, Sint-Philipsland, tel. 01677 500 en dokter P. J. Duinker, Tholen, tel. 01660—500. DIERENARTSEN. Voor Sehouwen-Duiveland: dokter C. J. H. Scheuerman, Zierikzee, tel. 011102180. VEILING BERGEN OP ZOOM. 22 november. Sla 415. Andijvie 2234. Bospeen 2432. Waspeen 1228. Breekpeen 68. Rode kool 614. Witte kool 812. Boerenkool 1218. Sav. kool 1528. Bloem kool 12—91. Prei 20—28. Witlof 30—53, Sel derij 1068. Uien 621. Tomaten 2562. Spruiten 30136. Coxs Orange 50—64. Glorie van Holland 25-36. Jonathan 1532. Goud renetten 2034. VEILING ROTTERDAM. 21 november. Aardappelen 1317. Andijvie 2242. Bloemkool IA 6 stuks per bak 75 87, 7 per bak 7778, 8 per bak 5472. Bloem kool 2A 6 per bak 4271, 7 per bak 4448, 8 per bak 3461. Rode kool 1218. Gele kool 2024. Groene kool 2326. Sla 1 611. 2 5. Spinazie 73. Spruiten IA 6073, 2A 43—61, 1B 46. Prei 1 27—37. Selderij 1 10— 16. Peterselie 15. Kroten 1617. Grote peen 915. Uien 1 1623. geschoond 2430. Boe renkool 24—29. Witlof IA 54—67, 2A 42—58, IE 52—57, 2B 29—49. Aanvoer 37.000 kg. Black Alicante 198235. Conference 1AA 5455, IA 5253, 1B 49 50, IC 4447. Aanvoer 13.000 kg. St. Remy 1AA 34—36, IA 34—36, 1B 34—35. 2A 31—35, 2B 3036. Golden Delicious 1AA 6169, IA 52—68, 1B 39—60, IC 29—31, 2A 36—46. 2B 2227, 2C 17—33. Cox Orange Pippin 1AA 66—84, IA 52—76. 1B 39—52, IC 28—40, 2A 5363. Aanvoer 35.000 kg. Goudrenet 1AA 3548, IA 30—39, 1B 28—32, IC 24—29, 2A 28—39, 2B 36—33, 2C 26—27. Jonathan 1AA 40—53. IA 3448. 1B 23—28, IC 21—23, 2A 27—28, 2B 19—22, 2C 17—20. Laxton Superbe 1AA 40—43, IA 34—38, 1B 20—23, IC 17, 2A 3235, 2B 1723. Glorie van Holland 1AA 27—36, IA 28—40, 1B 21—26, IC 17—21. Légi- pont 1AA 65—69, IA 6467, 1B 52—54. Aan voer 9000 kg. Totaal aanvoer fruit 210.000 kg. VEILING SINT-ANNALAND 22 november. Uien bonken 17.60. middel 40- 70, 14.2113.80: drielingen 13; pickles 21.40: stek 6.19. Aanvoer 39 ton. GRAANBEURS Tarwe 3033, gerst 2427, haver 2425, klei ne erwten 4051, schokkers 3073, bruine bonen 100130, maanzaad 5560. VEILING KAPELLE. 22 november. Industrie- en exportveiling. Goudrenet 1 85 38, 80 37, 75 32. 70 31—32, 65 30, 2 85 34, 2 80 33, 75 32, 70 28, 65 26, 2 D 20, 3 grof 2527. 3 fijn 1820. Jonathan 1 80 30, 75 30—32, 70 31—32, 65 28—29, 60 23—26, 2 80 A 21, 75 A 20—22, 70 A 22.10— 22.60, 65 A 22.10—2270, 60 A 19.90—22.70, 75 B 18, 70 B 20, 65 B 20, 60 B 18, 2 D 13, S grof A 19.10, 3 grof B 19, 3 fijn 13. St.- Remy 1 79 32 65 33, 2 75 33, 65 33, 2 D 30, 3 grof 26, 3 fijn 18—22. Sterappel 1 70 58, 65 56, 60 42, 55 21, 2 60 27, 55 15, 2 D 10, 3 grof 15. Comtesse de Paris 1 65 27, 60 22, 55 24, 65 24, 60 26, 2 55 25, 2 D 9.50—10, j grof 16, 3 fijn 8. Zoete Ermgaard 1 69 59, 1 60 47—50, 55 3644. 2 D 17—20, 3 fijn 14. Golden Delicious 1 80 4856, 75 4757, 70 48—55, 65 2950, 60 29—36, 2 80 47, 75 38— 46, 70 3749, 65 30—38, 60 24—27, 2 D 16—19, 3 grof 2236. 3 fijn 1219. Lombart Calville 1 75 25—26, 70 22, 2 80 19, 2 75 19, 70 16—18, 65 17—19, 60 16, 3 grof 14—17, 3 fijn 14. Gieser Wildeman 2 59 46—50, 50 3841, 2 D 18, 3 grof 3542, 3 fijn 1225. Coxs Orange Pippin 1 70 77. 65 68, 60 54, 55 35, 2 70 62, 65 58, 60 44. Goudrenet geel 1 85 42, 80 44, 75 40, 70 35, 65 30. Kleipeer 2 D 1215. Ge plukte kroetappels 15.30. Gewone veiling: Noten 1 3. Bramen per doos 2 20. Mispels per kg 32. Druiven id. 1 109, 2 95. Aardappels 2 6.9010. Tomaten 25—35. Groenteveiling. Rode kool 810. Prei 14 19. Kassnifbonen 2 135, afw. 10975. Witlof 42. Witte kool 5.50. Sav. kool 14. Knolselderij 7. Spruitkool 1646. Andijvie 2532. Kool rapen 56.50. Advertentie) Al een van CORLAS gehad? Grote sortering vanaf 7,75. DAMESZAAK Walstraat 76 VLISSINGEN Nagekomen advertenties Heden overleed plotse ling onze geliefde zwa ger DANKER PEEMAN op de leeftijd van 70 jaar. Uit aller naam, fam. Kesteloo Vlissingen, 22 nov. '63. Heden overleed zacht en kalm onze innig geliefde vader, behuwd-, groot- en overgrootvader PIETER MARINUS OVERBEEKE, weduwnaar van Jacoba Krijger, in de ouderdom van bijna 87 jaar. Schore: D. J. Leijs-Overbeeke A. Leijs Kapelle: J. A. Oele-Leijs B. Oele Biezelinge: M. P. Leijs M. H. A. Leijs-Dommisse Adriaan en Karma Schore: P. M. Leijs A. Stevanse Schore, 22 november 1963. Haaimeet 13. De begrafenis zal plaatshebben D.V. dinsdag 26 november des namiddags 2 uur, vanuit het herv. centrum te Waarde, op de algemene begraaf plaats te Waarde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 25