Begroting voor 1964 van St-Laurens is sluitend s-Heer-Arendskerke heeft grote plannen Zierikzee heeft dienst opzet klaar G.W. nuin ZEEUWSCH-VLAANDEREN AGENDA Gemeentehuis van Breskens nu „onder de pannen" Jhr. De Casembroot bezoekt Aagtekerke en Oostkapelle Begroting voor 1964 sluitend KERKDIENSTEN MARKTBERICHTEN PARAPLU CORLAS Aangeboden aan raad Waarschuwingsborden bij weg-Van Cittersstraat Brandje in gebouwtje bij benzinepomp GEEF 'n 4-lcleuren BALPEN „Het Vulpenhuis" Bijeenkomst van de herv. vrouwengroep Tentoonstelling „Raad en daad" Krappe meerderheid voor verandering straatnamen De heer J. Traas 25 jaar in overheidsdienst Benoemd bij de dienst bouw- en woningtoezicht Toneel voor scholieren Gezinsavond Plattelandsbibliotheek CAUSERIE VOOR LEDEN N.C.V.B.-AFDELING Nieuwdorp woonkern voor Zuid-Sloe Verkoping huis HOUTHANDEL ALBERTS - MIDDELBURG D. C. VERMAIRE Afronding door de raad Kantoor voorlopig in oude barak zaterdag 23 november 1963 issei reeuws-laanderen PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 6 B. en w. van Sint-Lanrens hebben gis termiddag de raad de begroting voor 1964 aangeboden. In de loop van decem ber a.s. zal zij in behandeling komen. De begroting is sluitend geraamd met voor de gewone dienst aan inkomsten en uitgaven een totaalbedrag van 406.758,59 en een post voor onvoor ziene uitgaven van ruim 8700. De ka- pitaaldienst vermeldt aan inkomsten een bedrag van 530.489,23, aan uitgaven 972.239,92, zodat er een nadelig saldo geraamd is van 441.250,69. Tijdens deze raadsvergadering, die ge houden werd onder voorzitterschap van burgemeester W. Baas, werd een beroep schrift behandeld, dat de heer G. A. Ko- le had ingediend tegen een weigering van b. en w. om een houten garage op zijn erf te mogen bouwen. Burgemeester Baas verklaarde, dat de beslissing van het college gebaseerd is op artikel 45 van de bouwverordening, waarin bepaald wordt, dat in verband met brandgevaar een houten gebouw binnen 25 meter van niet op hetzelfde erf geplaatste ge bouwen, niet getolereerd kan worden. De heer Baas wees er op, dat onthef fing mogelijk is onder bepaalde voor waarden, waardoor brandgevaar uitge sloten is. De heer P. A. Abrahamse (s.g.p.) zei zich goed te kunnen indenken, dat de heer Kole zich niet bij de beslissing van b. en w. heeft neer gelegd. „Links en rechts van hem zijn er ook van die houten gebouw tjes", merkte hij op. „Ik snap niet, dat die dan wel mogen blijven staan". „Als je de legale weg bewandelt mag het niet, maar als je niets vraagt kin het", merkte de heer H. van Langevelde (c.h.) op. De heer K. A. Hamelink (g.b.) drong er op aan controle uit te oefenen, hetgeen burgemeester Baas toezegde. Wanneer de heer Kole een nieuwe aan vraag indient voor een ontheffing en hij bouwt dan een garage met asbest- platen, zal hem niets in de weg worden gelegd, lichtte burgemeester Baas nog toe. De Vlissingse brandweer is donderdag avond om tien over zeven gealarmeerd voor een brandje in een gebouwtje op de hoek Scheldestraat-Verkuyl Quakkelaar- straat. Vermoedelijk door kortsluiting was brand in dit gebouwtje uitgebroken, dat is geplaatst bij een benzinepomp. De brandweer bluste de vuurhaard met een straal op de waterleiding. In het gebouwtje werden een paar latten be schadigd. Reeds vanaf 5,95. Kerkstraat 2, Vlissingen Telefoon 01184-2435 VANDAAG. Middelburg City: Vlammende Jaren, 20 uur, 14 j. Electro: De grote ontsnapping, 19 en 21.15 uur, 14 1. Kerkcentrum: Soos- avond hervormde instuif, 19.30 uur. Vlissingen Alhambra: De gekken trekken de kaart, 19 en 21 uur, a.l. Luxor: Damon en Pythias, 19 en 21 uur, 14 jaar. 't An ker: Parijse avond jeugdwerk „De Sloep", 19.30 uur. Concertgebouw Uit voering t.b.v. Marine Sanatoriumfonds, 20 uur. Souburg De Zwaan: Propaganda-feest- avond A.N.M.B., 19.30 uur. Goes Grand: Fatale verhouding, 19 en 21 uur, 18 iaar. A. J. Kade: Intocht Sint- Nicolaas, 14.30 uur. Prins van Oranje: Zaalconcours Zeeuwse Bond Harmonie- en Fanfareverenigingen, 16 uur. Ooster- kerk: Adventsconcert, 19.45 uur. Slot Ostende: Voorlichting jeugdwerk her vormde kerk in Zeeland, 9.30 en 15.30 uur. Kortgene Stadswijnkelder: Nationale dui- venexpositie, 18 uur. Terneuzen Luxor: De burcht der ver doemden, 20 uur, 14 jaar. Café Centraal: Vogelshow, 9-22 uur. Hulst Bioscoopgebouw: Het geheim van de zwarte koffer, 20 uur, 14 jaar. Oostburg Ledeltheater: De zwarte lanciers, 20 uur, 14 jaar. Axel Het Centrum: De wraak der Apachen, 20 uur, 14 jaar. Sas van Gent Olympiatheater: De man, die Liberty Valance doodde, 20 uur, 14 jaar. IJzendijke Hofzichttheater: De man uit Laramie, 20 uur, 14 jaar. Zierikzee Concertzaal: Piraten van de Bloedrivier, 20 uur, 14 jaar. Nieuwe Ha ven: Aankomst St.-Nicolaas, 14.30 uur. Haamstede Bioscoop Bom: Het zwaard van Robin Hood, 20 uur, 14 jaar. St.-Maartensdijk De Gouden Leeuw: Sa- mar, het duivelseiland, 19.30 uur. Bergen op Zoom Roxy: Op kamers bij „die" vrouw, 18.45 en 21.10 uur, 14 jaar. Luxor: Meisjes die zich verkopen, 18.45 en 21 uur, 18 jaar. MORGEN. Middelburg City: Vlammende jaren, 14 J., 14.30 en 20 uur. Sïectro: De grote ontsnap ping, 13.30 en 19.30 uur, 14 j. Vlissingen Alhambra: De jacht op de ver borgen goudschat, 15 uur, 14 jaar. Al hambra: De gekken trekken de kaart, 19 en 21 uur, a.l. Luxor: Damon en Pythias, 15 en 20 uur, 14 jaar. Goes Grand: Spionnen slaan toe, 15 uur, 14 jaar. Fatale verhouding, 19 en 21 uur, 18 jaar. Le we dorp Café Van den Dries: Start zondagmiddagrit Scheldegouwen, vanaf 14 uur. Terneuzen Luxor: Kogels rond Billy the Kid, 14 uur, 14 jaar. Luxor: De burcht der verdoemden. 16.30 en 20 uur, 14 jaar. Hulst Bioscoopgebouw: The young ones, 14.30 uur, a.l. Bioscoopgebouw: Het ge heim van de zwarte koffer, 17.15 uur, 14 jaar. Bioscoopgebouw: Slachtoffers, 20 uur, 18 jaar. Oostburg Ledeltheater: Zij die met levens spelen, 14 uur, 14 jaar. Ledeltheater: De zwarte lanciers, 16.30 en 20 uur, 14 jaar. Axel Het Centrum: De wraak der Apachen, 15.45 uur, 14 jaar. Het Cen trum: Vlucht uit Oost-Berlijn, 20 uur, 14 jaar. Sas van Gent Olympiatheater: Girls, girls, girls, 15.30 en 20 uur, a.l. IJzendijke Hofzichttheater: De man uit Laramie, 17 en 20 uur, 14 laar. Zierikzee Concertzaal: Het zwaard van Robin Hood, 15 uur, 14 jaar. Piraten van de bloedrivier, 20 uur, 14 iaar. Bergen op Zoom Luxor: De valstrik, 14 uur, 14 jaar. Luxor: Meisjes die zich ver kopen, 16, 18.45 en 21 uur, 18 jaar. Roxy: Bloedwraak, 14 uur, 14 jaar. Roxy: Op kamers bij „die" vrouw, 16.15, 18.45 en 21.10 uur, 14 jaar. Voorts besloot de raad bouwterrein te verkopen aan de Laan van Popkensbrug aan mejuffrouw E. H. Bal te Middel burg, en de heren G. Hoefkens, A. Polak te Sint-Laurens en G. J. Massink te Vlissingen. Ook besloot de raad rijks voorschotten aan te vragen voor de bouw van 6 woningwetwoningen, die de wo ningbouwvereniging „Huis en Hof' zal bouwen. De begroting voor 1964 van het burgerlijk armbestuur werd goedge keurd; de gemeentelijke bijdrage zal 12.500 moeten bedragen. Aan het begin van de vergadering had burgemeester Baas meegedeeld, dat Ged. Staten bezwaren hadden geopperd tegen het aanleggen van een zebrapad van het einde van de Van Cittersstraat over de provinciale weg. Tegelijkertijd had het college meegedeeld wel bereid te zijn waar schuwingsborden bij deze splitsing te laten plaatsen. Advertentie) Er is een nieuw deel in de serie Jeugd-vliegt-uit. DE JEUGD OP EIGEN WIEKEN II Gebonden 6,90. B IJK K E R 1TO)E KEN Voor de Middelburgse afdeling van de hervormde vrouwengroep sprak in het kerkcentrum mevr. M. van Empel-Bod- daert over „Pasen 1963 in Moskou", zulks in verband met haar reis naar Rusland. In haar beschouwing over de Oosters Orthodoxe Kerk in Rusland wees spreekster op de grote betekenis anders dan in het westen, waar de viering van het kerstfeest voorop staat die „Pasen" voor de leden van de Russische kerk heeft. Voor deze viering brengen de leden grote offers. Mevr. Van Empel verklaarde, dat er een grote behoefte bestaat aan kerkgang. Hoewel de kerkdiensten sterk liturgisch en met zang van langer duur zijn dan de diensten in onze kerken, stuit dit bij de kerkgangers op geen enkel be zwaar. Het had mevr. Van Empel ge troffen, dat het voornamelijk vrouwen en de jeugd waren niet de mannen van middelbare leeftijd die de kerken bevolkten. De belangstelling was ove rigens groot. Ter illustratie liet de spreekster nog een grammofoonplaat met een prachtig kerkkoor horen. De waarnemend-presidente, mevr. Van Belzen-Bliek, dankte mevr. Van Empel hartelijk voor haar, met grote aandacht gevolgde, lezing. Vervolgens hield zij een bijbelinleiding. Tot slot werd een col lecte gehouden, zulks in het kader van een landelijke actie om Ibu Suretna, die veel voor de verbreiding van het evan gelie in Indonesië deed, een vakantie reis van Indonesië naar Holland aan te bieden. De reizende tentoonstelling van de rijkspolitie „Raad en Daad" zal op dins dag 3 en woensdag 4 december in de ge meente Zierikzee voor het publiek wor den geopend. De tentoonstelling wordt ingericht in het Huis van Nassau. De of ficiële opening zal geschieden door bur gemeester mr- F. Th. Dijckmeester op dinsdag 3 december, 's morgens om 9 uur. Burgemeester J. A. Eekhout van Bres kens heeft vrijdagmiddag aan de lijve ondervonden dat het leggen van een laatste pan op een dak een heel wat in gewikkelder bezigheid is dan het metse len van een eerste steen. Vooral als die pan gelegd moet worden op het dak van een ruim zeven meter hoog gemeente huis. Breskens eerste burger keek wel wat benauwd tegen de hoge steile ladder op, maar hij nam de hindernis sportief. Al was het met kloppend hart, zo be kende hü later tijdens een samenkomst in het restaurant Scherbeijn. „Uiteraard is het leggen van zo'n laat ste pan geen normale officiële gebeur tenis", zei de heer J. Barendregt van het aannemersbedrijf firma gebr. Chris- tiaansen te Oostburg. „Maar voor ons is dat belangrijker dan de eerste steen, omdat een gebouw onder dak betekent, dat men verder droog kan doorwerken. En bovendien krijg je als aannemer dan weer een termijn van de bouwkosten, zo voegde hij er aan toe. Hij sprak de hoop uit dat in het nieuwe gemeentehuis vele goede en juiste beslissingen zullen wor den genomen. „Als U kans ziet het ge bouw nog voor de eventueel invallende winter te verwarmen dan kan wellicht doorgebouwd worden", aldus de heer Barendregt, die verwachtte dat het ge meentehuis wellicht nog in de loop van 1964 in gebruik kan worden genomen. „Dat hopen wij ook", zei burgemeester Eekhout die er ondermeer op wees dat Breskens graag de snelle ontwikkelin gen van Midden-Zeeuwsch-Vlaanderen wil volgeif* „Wij moeten met de kanaal zone mee, die ook ons een taak geeft te vervullen, al was het alleen maar voor wat betreft het verbeteren van de woon- baarheid en het bevorderen van de in frastructuur". In dat verband pleitte burgemeester Eekhout voor het toepas sen van arbeidsbesparende bouwmetho den, waarmee de bouwprojecten vlugger gerealiseerd kunnen worden. Zijns in ziens moet West-Zeeuwsch-Vlaanderen het in het oosten genomen initiatief maar vlug overnemen. Namens het aan nemersbedrijf bood de heer Barendregt het uit 35 man bestaande gezelschap een voortreffelijke maaltijd aan. WATERLANDKERKJE Met ingang van 1 juli 1964 zal de Ma- rijkestraat in Waterlandkerkje P. C. Boutensstraat gaan heten. De Kerk straat wordt Steurboutstraat, de West straat Elmarestraat en de Dijkstraat Kathelijnestraat. Dit is het gevolg van de stemming in de gemeenteraadsver gadering van donderdagavond, waarin vier raadsleden zich voor de wijziging verklaarden en drie tegen stemden. Het voorstel van b. en w. tot naamswij ziging was ook in de vorige raadsver gadering al eens ter tafel gebracht. B. en w. deelden toen mede dat zij het voorstel tot straatnaamwijziging nog eens zouden bekijken. Donderdagavond deelden zij mede, dat zij geen aanleiding hadden gevonder. om hun voorstel tot het geven van straatnamen die getui gen van de historie van Waterlandkerk je en zijn omgeving, te wijzigen. De be woners van de betreffende straten zul len tijdig worden ingelicht om maatre gelen te kunnen treffen betreffende de adreswijziging. Burgemeester M. J. Verbrugge deelde mede dat door de N.V. Benegas een propaantank achter het gemeentehuis zal worden geplaatst ten behoeve van de verwarming van gemeentehuis en Dorpshuis. Tot nu toe werd het hiervoor benodigde gas met flessen aangevoerd. De begrotingen over 1962 en 1963 wer den gewijzigd; de begroting 1964 werd aangeboden. Op een verzoek van de heer A Volmer, die thans in IJzendijke woont, om gedeeltelijke ontheffing van de rioolbelasting en reinigingsrechten over 1963, werd voor wat betreft het eerste, gunstig beschikt. Ontheffing van reinigingsrechten laat de betreffende verordening niet toe. Het voorstel om deel te nemen in het waarborginstituut voor de tuinbouw in Zeeland werd zon der hoofdelijke stemming aangenomen. OOSTBIJ RG De heer J. Traas, hoofdcommies bij het waterschap „Het Vrije van Sluis" te Oostburg, herdacht donderdag de dag waarop hij 55 jaar geleden in overheids dienst trad. Aan dit jubileum werd in het Polderhuis te Oostburg de nodige aandacht besteed. De heer F. J. Verduijn, technisch hoofd ambtenaar bij het waterschap „Het Vrije van Sluis" te Oostburg, is met ingang van 1 februari 1964 benoemd tot tech nisch hoofdambtenaar eerste klas bij bouw- en woningtoezicht in de gemeente Axel. De Stichting Zeeuwse Volksuniversiteit (Z.V.U.) hield donderdagmiddag in het Ledeltheater te Oostburg een toneelmid dag voor leerlingen van ulo- en middel bare scholen. Voor ongeveer 300 scholie ren gaf Rob Geeraerds een solo-opvoe ring van de Camera Obscura, waarbij mevrouw Mariele Meijer de pianobege leiding verzorgde. Op uitstekende wijze wist Rob Geeraerds verschillende onder delen van dit speciaal voor het solotoneel bewerkte boek van Hildebrand te vertol ken. Hij nam 22 verschillende rollen voor zijn rekening. Een groot aantal leden van de vier West-Zeeuws-Vlaamse afdelingen van de Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen waren donderdagavond met een aantal genodigden in het Ledelthea ter te Oostburg, waar de afdeling Cad- zand-Zuidzande een gezamenlijke ge zinsavond verzorgde. Na een kort welkomstwoord door de presidente van de organiserende afde ling, mevrouw A. P. Dees-Stoutjesdijk uit Cadzand, trad de bekende voor drachtskunstenares mevrouw Diet Bouwknecht-Vermeulen op. Zij bracht vier voordrachten getiteld: „Voor het tuinfeest" van Somerset Maughem, „Het Zilvermannetje" van Henri van Eijk, „In het donker" van Anton Tsjechow en „Het concert voor de arme Grieken" van Annie Schmidt. Na afloop werd haar een doosje Zeeuwse babbelaars aangeboden. Met ingang van vrijdag 29 november a.s. zal de uitleenpost van de Centrale Plat telands Bibliotheek Zeeland te Oostburg zijn gevestigd. Deze openbare biblio theek, met een totaal van 750 boeken waaronder romans, populair-wetenschap- peiijke boeken, reisbeschrijvingen, detec tives en boeken voor jongens en meisjes van alle leeftijden, is ondergebracht in een lokaal van de openbare lagere school. De vier Oostburgse dames, M. A. Bossand-van Prooijen, M. J. Brevet-Yn- tema, E. Scheerens-Kcster en W. van Veen-van Loghem, die het initiatief tot de vestiging van deze uitleenpost heb ben genomen, zullen op vrijdagmiddag tussen half vier en half zes in het lokaal zitting houden voor het uitlenen van boeken. Het leesgeld is bepaald op 15 cent per boek per week en voor kinder boeken op 10 cent per boek per week. (Advertentie) Zoek nu rustig elektrische trein uit. U kunt bij ons kiezen uit de volgende merken elektrische treinen: Marklin, Fleischmann, Trix en Rivarossi. Walstraat 106 - Vlissingen Zeelands commissaris der koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot zal aan staande dinsdag een officieel bezoek brengen aan de gemeenten Oostkapelle en Aagtekerke. De commissaris zal oir. negen uur 's morgens in Aagtekerke ar riveren en in Oostkapelle wordt hij 's middags om twee uur verwacht. Jhr. mr. de Casembroot zal bij dit officiële bezoek vergezeld worden door mr. J. de Vries, chef van het kabinet van de com missaris der koningin. Tijdens een onder leiding van mevrouw van Wallenburg-de Jager gehouden bij eenkomst van de Veerse N.C.V.B.-afde- ling heeft ds. van de Molen uit Middel burg dezer dagen een causerie gehou den over het onderwerp „Paradijslicht over vragen van alle tijden'. Op 19 de cember zullen de dames weer bijeenko men om samen het kerstfeest te vieren. Het gemeentebestuur van 's-Heer- Arendskerke heeft veel zorgen aan zijn uitbreidingsplannen. Voortdurend worden plannen voorbereid, vastge steld en gerealiseerd. Dit houdt in, dat er goede toekomstverwachtingen zijn voor deze gemeente, zo stellen b. en w. met voldoening vast in de begeleidingsbrief bij de begroting voor 1964. Naar de mening van b. en w. zijn er voor Nieuwdorp grote toekomstverwachtingen in verband met de ontwikkeling van het Zuid- Sloegebied. Dit dorp zai de woon plaats worden van een deel van de toekomstige bevolking van dit ha ven- en industriegebied. Daarom is het noodzakelijk dat haast gemaakt wordt met de vaststelling van een uitbreidingsplan, dat ruimte biedt voor de bouw van een groot aantal woningen. Over een ontwerpplan, dat voorziet in de bouw van 900 wonin gen, is overleg met de P.P.D. gaande. Met de twee eigenaren van gronden in het uitbreidingsplan van Nieuwdorp is uiteindelijk toch overeenstemming ver kregen. De straat door dit plan wordt thans aangelegd. Er is in Nieuwdorp dan weer wat bouwrijpe grond aanwezig. Voor het uitbreidingsplan 's-Heer-Hen- drikskinderen is nu met bijna alle eige naren en pachters overeenstemming ver kregen. Ook in de moeilijke kwestie van het verplaatsen van een boerderij werd een bevredigende oplossing gevonden. De gronden worden thans bouwrijp ge maakt en de eerste woning is reeds in aanbouw. Het overleg over het ont werpplan voor de bouw van 500 wonin gen is met de rijkswaterstaat en de P.P.D. nog niet beëindigd. De verwerving van de gronden in het industrieterrein te 's-Heer-Arendskerke is bijzonder vlot verlopen, zo delen b. en w. verder mee. Alle gronden zijn reeds eigendom van de gemeente. Van de 11 woningen die in de toekomst moeten verdwijnen, zijn er reeds 6 aangekocht. Binnenkort zal het bouwrijp maken van het gehele gebied worden aanbe steed. Er zijn tekenen die erop wijzen, dat er enige belangstelling komt voor het bouwen van woningen in het dorp 's-Heer-Arendskerke. Op het ogenblik worden er plannen gemaakt voor de bouw van woningen in de vrije sector, (dus woningen beneden 14.000). Wo ningbouw op grotere schaal zal in 's-Heer-Arendskerke (dorp) eerst plaats vinden, zodra bedrijven zich op het in dustrieterrein vestigen. In Lewedorp wordt regelmatig gebouwd. Hoewel er voor de huidige behoefte vol doende bouwgrond aanwezig is, zullen b. en w. de raad binnenkort voorsteilen doen om een aanvang te maken met het realiseren van het goedgekeurde nieuwe uitbreidingsplan, ten noorden van de huidige woonkern Lewedorp. Voor Lewedorp is van grote betekenis, dat er binnenkort een rusthuis voor ouden van dagen zal worden gesticht. B. en w. hebben gegronde hoop dat in 1964 met de bouw van een nieuw ge meentehuis kan worden begonnen, zo de len zij verder mee. Het wachten is op de rijksgoedkeuring. Het heeft nogal wat moeite gekost een geschikt en financieel verantwoord plan te krijgen voor een gebouwencomplex te Notaris M. E. J. F. van Dissel te Goes heeft vrijdagmiddag in café Schikker te Borssele publiek verkocht het huis met erf aan de Catalijneweg 6 te Borssele, groot 2,50 are. Dit ten verzoeke van de familie J. Huijsen-Verheyke. Ingeschre ven werd voor 9675. Koper werd Job. Fraanje te Borssele voor 10.850. (Advertentie) Zondagsdienst Taxi's Middelburg T.C. WALCHEREN, tel. 3200 VAN DOESELAAR, tel. 2158. ZONDAG 24 NOVEMBER. Ned. Herv. Kerk. Aardenburg 10.30 ds. Bergsma, Axel 10 en 2.30 ds. Pennings, Biervliet 10 ds. Evenhuis, Breskens 10 ds. Spaans (H.D.), Cadzand 10 ds. Luu- ring, Groede 11 ds. Doornink, Hoek 10 en 2.30 ds. Van Meeuwen, Hoofdplaat 10 eerw. heer Begeer, Hontenisse 9.30 ds. Gramsbergen, Hulst 10 ds. Timmers, Nieuwvliet 10 ds. Brezet, Oostburg 10 ds. Van Dalen, Philippine 11 ds. Stern, Retranchement 10 eerw. heer De Vries, Sas van Gent 9.30 jeugdd. (H.D.), Schoondijke 10 ds. Brinkman, Sluis 9.30 ds. Balk, Sluiskil 9.30 en 11 ds. Cupédo, St. Anna ter Muiden 11 ds. Balk, St. Kruis 9 ds. Bergsma, Terneuzen Noord straat 10 ds. Scholten, 7 ds. Van Swig- chum, De Schakel 9.30 ds. v. d. Vlugt, Waterlandkerkje 9.30 ds. Doornink, IJzendijke 10 ds. Van Evert, Zaamslag 10 en 2.30 ds. Becht, Zuidzande 10 dhr. Neeling. Gereformeerde Kerk. Aardenburg 10 en 3 ds. De Vries, Axel 10 en 3 ds. Melles, Breskens 10 en 3 ds. Verbeek, Hoek 10 en 2.30 dienst, Oostburg 10 en 2.30 ds. Visser, Terneuzen 10 en 3 ds. Steenhuis, Schoondijke 10 en 3 ds. Hoogerwerf, Zaamslag 10 en 3 ds. Den Boer, Zoute- spui 10 en 3 ds. Van Hattem. Geref. Gem. Axel 10 en 2.30 leesd., Oost burg 10 en 3 leesd., Pro Rege 9.30 en 2.30 leesd., Terneuzen 9.30, 2 en 6 leesd. Oud Geref. Gem. Oostburg 9.30 en 2.30 leesd., Terneuzen 9.30, 2 en 6 ds. De Reuver. Vrije Evang. Geni. Breskens 10 ds. v. d. Molen, Cadzand 9 dienst, Nieuwvliet 10.30 dienst, Retranchement 2.30 ds. v. d. Molen. Evang. Luth. Kerk. Groede 9.30 ds. Theunissen. Vergadering der Gelovigen. Breskens 10 en 5.30 dienst. Geref. Kerk (Art. 31). Axel 10 en 2.30 ds. Houwen, Hoek 10 en 2.30 ds. Oh- mann, Terneuzen 10 en 3 ds. Smit, Zaamslag 9.30 en 2 ds. Krijtenburg, Zou- tespui 10 en 2.30 ds. v. d. Jagt, Oost burg 10 en 2.30 ds. Kuiper. Chr. Geref. Kerk. Zaamslag 9.30 en 2.30 ds. Roos. Volle Evang. Gem. Terneuzen 10 dienst. Leger des Heils. Terneuzen 10 en 7.30 samenkomst. WEEKENDDIENSTEN ARTSEN. Terneuzen: dokter K. J. Hoving, Axelsestraat 27, tel. 2445. Axel: dokter C. A. Schiltman, Nieuwstraat 36, tel. 777. Oostburg. Aarden burg: dokter F. F. Loose te Oostburg, tel. 011702121. Biervliet, Hoofdplaat en IJzen dijke: dokter Chr. Kalkman te Biervliet, tel. 01152345. Zuidzande, Cadzand, Sluis en Re tranchement: dokter G. V. M. de Meijer te Sluis, tel. 01178366. Breskens. Groede en Schoondijke: dokter J. W. Jansen te Groede, tel. 01171—366. Apotheek Terneuzen: A. J. Klaassen, Noord- straat 54, tel. 2090. DIERENARTSEN. Oostburg en Sluis: dokter W. van Veen te Oostburg. tel. 011702693. Axel. Sas van Gent en Zaamslag: dokter J. Janssen te Axel, tel. 01155488. Lewedorp. B. en w. bieden de raad thans een ontwerp aan, dat de instemming van het college heeft. In dit plan is niet meer opgenomen een ruimte voor ge meentewerken en ook niet een berg plaats voor de brandweer. Al eerder is besloten geen badhuis meer in Lewedorp te bouwen. Het verenigingsgebouw zal tevens dienst moeten doen als gymnastieklokaal. De grote zaal biedt ruimte voor plm. 175 personen. De twee kleedkamers zijn tot een kleine zaal te maken, de kosten van de bouw met de in richtingskosten worden begroot op 125.000. De Grontmij heeft voor een persleiding een voorlopig plan opgemaakt. Het plan zal slechts werkelijkheid kunnen wor den, indien een behoorlijke subsidie wordt verkregen. Binnenkort zal de raad ook een plan worden voorgelegd voor de bouw van een nieuwe brandweerga rage. De gemeentebegroting voor 1964 is we derom sluitend met een post onvoorzien van 23.500, welk bedrag nog zal dalen tot 6500, wanneer enkele uitgaven, o.a. voor een nieuwe kolkenzuiger en een trekker-manschappenwagen in de begroting zullen zijn verwerkt. Over de begroting 1964 wordt voorts o.m. nog medegedeeld, dat de uitkerin gen uit het gemeentefonds op 532.000 zijn geraamd, tegen 445.500 volgens de raming voor 1963. In de begroting zijn de volledige kapitaalsiasten en overige kosten opgenomen aangaande de bouw van het nieuwe gemeentehuis en het P.Z.E.M.-plan voor de straatverlichting. (Advertentie) Zonder TEXON is nw gebouw niet af. ts HÉT middel tegen doorslaande muren van woningen, bungalows, silo's, transformatorhuisjes, pakhuizen, etc., etc. inlichtingen worden gaarne verstrekt door TELEFOON (01180) 2841 VEILING GOES. 22 november. Bloemkool A 1 4775, A 2 27 —81, B 1 36—51, B 2 2041, afw. 16—50. Kropsla C 1 55.50. Knolselderij 2 518. Selderij 89. Peterselie 9. Andijvie 1 16 26, 2 17. Prei A 1 20—24, A 2 18. Witlof A 2 5466, B 2 4118. afw. 46. Tomaten A 34 67, B 4052, C 31. Spruiten A 1 4552. A 2 3018, B 2 1522, afw. 1521. Veldsla 1 3450, 2 50. Selderij 29. Rode kool 1 12 13. B 1 67. Groene sav. kool 1 1820. B 1 16—20. Witte kool 1 6, B 1 7. Boerenkool 2 18. Uien afw. p. Peen B 1 612, C 1 13. Knolselderij 2 47. VEILING MIDDELBURG. 22 november. Golden Delicious 80-op 54, 75-80 45—56, 70-75 44—53, 65-70 29—46, 60-65 19—33, 2 D 12—13, 3 grof 27—38. 3 fijn 21—27. Gieser Wildeman 60-70 64, 50-60 4749, 2 D 2938. 3 grof 3945 3 fijn 31. Jonathan 78-80 39. 70-75 22—39, 65-70 20—31, 60-65 15—26, 3 grof 1216. 3 fijn 10. Goudrenet 80-op 29. 3 grof 2528, 3 fijn 20—22, S .tRemy 3 gr. 32. Groenten. Andijvie 17.50. Sav. kool 1 27.50, 2 23.50. Bloemkool 4 st. 5677, 6 st. 36 64, 8 st. 22—59, 10 st. 15—28. Uien 16—23. Waspeen 23—37. Glasveldsla 91—180. Kroten 918. Spruiten ongesch. 1675. gesch. 31 91. Sav. kool winterkool 18.50, Boerenkool 19. Witlof 3362. Bospeen 2228. Prei 11 23. Sla 3.5021. Rode kool 819. Witte kool 1320. Knolselderij per st. 812. Wijnpeen 6—10. Spinazie 67—75. Kassnijbonen 146 210. Breekpeen 714. VEILING TERNEUZEN. Glassla I 6.8012.70. Bloemkool A 5567, A 2 5362, B 36—54, B 22344, afw. 13—23. Knolselderij 2—17. Selderij 6—10. Andijvie 7 19. Prins, bonen 2 175. Rode kool 1320. Sav. kool 1627. Boerenkool 1012. Breek peen 11. Waspeen 13—17. Prei 13—31. Sprui ten geschoond 6063, ongesch. 4056. To maten A 2 25. Uien 1 1617, 2 68. Witlof A 2 44—57, B 47—56. B 2 2650, afw. 8—34. Appelen: Golden Delicious 1 80 5355, 78 53, 70 52—53. 65 4415, 60 29—30, 2 80 42—43, 75 4344, 70 39—45, 65 32—35. 60 20—28, 2 D 10, 3 grof 27—30. Coxs Orange 1 80 70, 75 70—70.50, 70 69. 2 80 6566, 75 63—64, 70 60—61. 65 50—51, 35 31—32, 3 grof 50—52, 3 fijn 18. Jonathan 1 75 30—31, 70 29—30, 65 27—28, 60 23—25, 2 75 23. 70 22—23 65 2025, 60 19—25, 3 grof 1923. Goudrenette 2 65 2529, 2 D 19—20, 3 grof 26—27. Zoete Ermgaard 1 52. Peren: D. du Commice 2 65. 105, 3 grof 6870, 3 fijn 45. St.-Remy 3 grof 32. G. Wildeman 3 fijn 2126. (Advertentie) Een VERZEKERING sluiten Is ZEKERHEID kopen V. Ciitersslraat 9 SINT LAURENS Tel. 01180-4148 Sneller dan nog was voorzien zal Zierik zee zijn eigen dienst Gemeentewerken op poten hebben: met ingang van 1 januari a.s. Met spoed heeft de raad gister avond de laatste voorzieningen getrof fen. B. en w. hadden een voorstel op de agenda gezet om 5000,uit te trek ken voor de inrichting van het kantoor van de nieuwe dienst, nu Zierikzee se dert 1 augustus geen deel meer uit maakt van de centrale dienst „Noord- Zeeland". Bij de ingekomen stukken was een mededeling van de heer J. Louvverse uit Holten, dat hij zijn benoeming tot directeur van publieke werken in Zie rikzee aanvaardde. Bovendien had het gemeentebestuur bericht ontvangen dat het kantoorgebouw van de gehalveerde centrale dienst eerder zal leegkomen dan was verwacht. Daarom werd deze avond tegelijk een voorstel op tafel gebracht om dit pand aan de Oude Haven in te richten als dienstwoning voor de nieuwe directeur. Tot op heden is dit gedeeltelijk als kan toor en wat de eerste verdieping betreft, als woonhuis in gebruik geweest. De nieuwe dienst G.W. onderbrengen in het stadhuis van Zierikzee is niet mogelijk. Omdat de directeur binnen afzienbare tijd ook de functie van hoofd van het gemeentelijk gasbedrijf zal gaan waar nemen, had het college gezocht naar een oplossing, die beide takken van dienst zo dicht mogelijk bij elkaar bracht. Zo dra de huidige directeur van het gasbe drijf, de heer J. Baas, met pensioen gaat, zou gemeentewerken compleet in het kantoor van dit distributieedrijf aan de Scheepstimmerdijk worden onderge bracht. Voorlopig voor de duur van ongeveer 1 januari wilde het college in de onmiddellijke nabijheid van het gasbedrijf een barak neerzetten om dit G.W. te huisvesten. De huur daarvan zou neerkomen op 20,per week. Mr. K. A. Keuning (p.v.d.a.) was niet zo erg gebrand op deze oplossing. Hij zag liever een realisering in tijdelijke combinatie van directeurswoning en kantoor aan de Oude Haven. Het argu ment van de afstand tussen directiege bouw G.W. en gasbedrijf was voor hem niet indrukwekkend genoeg. De heer M. C. Doeleman (v.v.d.kwam met onge veer dezelfde opmerking, maar burge meester mr. F. Th. Dijckmeester legde daarop nog eens nadrukkelijk uit, dat aan de ene kant alles in het werk moet worden gesteld om de nieuwe opzet zo snel mogelijk te laten functioneren en tevens de combinatie van de directie over beide takken van dienst zo soepel mogelijk te laten inleiden. De heer Keu ning was niet overtuigd, maar zag geen reden zijn stem aan het voorstel te ont houden. Het ontslag aan de conservator van het gemeentemuseum, de gemeen tearchiefambtenaar P. van Beveren, lok te waarderende woorden van verschil lende kanten uit, die eigenlijk vooruitlie pen op een officieel afscheid op 20 de cember a.s. De verdienste van deze mar kante figuur, die zelf als een stukje oud Zierikzee werd bestempeld, zijn zo vele dat het gemeentebestuur heeft gemeend aan dit officiële vertrek van de heer Van Beveren meer reliëf te moeten ge ven. Het resultaat van een half jaar ideeënus had niet zoeel opgeleverd zoals leebk uit het verslag van b. en w. over die periode. Voor enkele raadsleden was het overi gens wel een aanleiding tot kanttekenin gen. Zo was het de heer Doeleman op gevallen, dat het carillon van het stad huis in zijn gerestaureerde staat een iet wat goedkoop karakter heeft gekregen. Hij miste de beslagen met allure op het volle uur en vond dat het klokkespel zijn tijdsaanduiding in het geluid maar afraffelt. „Er is geen verschil meer in de slag op het halve en die op het hele uur", was zijn bezwaar en mr. Keuning kwam om dat te bevestigen. De voorzit ter hield daarop een beschouwing, waar uit Zierikzee de conclusie moet trekken dat het carillon van het uurwerk en de stadhuistoren er niet meer zozeer zijn om de tijdsaanduiding als vroeger, dan wel om de prettige klank, Zierikzee zo eigen. Hij deed evenwel de toezegging dat zal worden onderzocht of er aan deze bezwaren iets is te doen. De heer Doeleman pleitte ook voor een busver binding tussen de binnenstad en het Zweedse Rode-Kruisziekenhuis, omdat het bezoek hieraan, vooral voor bejaar den, soms vele moeilijkheden oplevert. Het exploiteren van een stadsus is een onmogelijkheid en het is ook niet een voudig om op bezoekuren een busver binding met het centrum van Zierikzee tot stand te brengen. Overigens sprak burgemeester mr. Dijckmeester nog van psychologische afstanden, waarop werd gereageerd met de opmerking dat Zie rikzee daarmee nu eenmaal rekening dient te houden. Een poging zal in het werk worden ge steld om via het ziekenhuis zelf iets te bereiken. Met de R.T.M. zal contact worden op genomen voor het plaatsen van een schuilgelegenheid bij de bushalte aan 't Sas in Zierikzee. Daarin is niet voorzien. Een anoniem schrijven aan de raad at tendeerde op dit gemis. Of het contact van het gemeentebestuur met de R.T.M. effect zal hebben staat nog te bezien. Burgemeester Dijckmeester zei namelijk dat in het algemeen de R.T.M. niet over loopt van coöperatie VEILING BERGEN OP ZOOM. 22 november. Sla 415. Andijvie 2234. Bospeen 2432. Waspeen 1223. Breekpeen 68. Rode kool 614. Witte kool 8—12. Boerenkool 1218. Sav. kool 1528. Bloem kool 12—91. Prei 20—28. Witlof 30—58, Sel derij 1068. Uien 6-21. Tomaten 2562. Spruiten 30136. Coxs Orange 5064. Glorie van Holland 2536. Jonathan 1532. Goud renetten 2034. VEILING ROTTERDAM. 21 november. Aardappelen 1317. Andijvie 2242. Bloemkool IA 6 stuks per bak 75 87, 7 per bak 7778. 8 per bak 5472. Bloem kool 2A 6 per bak 4271, 7 per bak 4448, 8 per bak 3461. Rode kool 1218. Gele kool 2024. Groene kool 2326. Sla 1 611. 2 5. Spinazie 73. Spruiten IA 6078, 2A 43—61, IB 46. Prei 1 27—37. Selderij 1 10— 16. Peterselie 15. Kroten 1617. Grote peen 915. Uien 1 1683. geschoond 2430. Boe renkool 24—29. Witlof IA 54—67, 2A 42—58, 1B 5257, 2B 2949. Aanvoer 37.000 kg. Black Alicante 153235. Conference 1AA 5455, IA 5253, 1B 49- 50, IC 4447. Aanvoer 13.000 kg. St. Remy 1AA 34—36, IA 34—36, 1B 34—35, 2A 31—35, 2B 3036. Golden Delicious 1AA 6169, IA 52—68, 1B 39—60, IC 29—31. 2A 36—46, 2B 2227. 2C 1733. Cox Orange Pippin 1AA 66—84, IA 82—76, 1B 39—52, IC 28—40, 2A 5363. Aanvoer 35.000 kg. Goudrenet 1AA 35—48, IA 30—39, 1B 28—32, IC 24—29. 2A 28—39. 2B 36—33, 2C 26—27. Jonathan 1AA 40—53, IA 34—48, 1B 23—28. IC 21—23, 2A 27—28, 2B 19—22, 2C 17—20. Laxton Superbe 1AA 40—43, IA 34—38. 1B 20—23, IC 17. 2A 32—35, 2B 17—23. Glorie van Holland 1AA 27—36, IA 28—40, 1B 21—26, IC 17—21. Légi- pont 1AA 65—69. IA 64—67, 1B 52—54. Aan voer 9000 kg. Totaal aanvoer fruit 210.000 kg. VEILING SINT-ANN ALAND 22 november. Uien bonken 17.60, middel 40- 70. 14.2113.80: drielingen 13; pickles 21.40: stek 6.19. Aanvoer 38 ton. GRAANBEURS Tarwe 3033, gerst 2427. haver 2425. klei - ne erwten 4051, schokkers 3073, bruine bonen 100130, maanzaad 5560. VEILING KAPELLE. 22 november. Industrie- en exportveiling. Goudrenet 1 85 38. 80 37. 75 32. 70 31—32, 65 30, 2 85 34, 2 80 33. 75 32. 70 28, 65 26, 2 D 20, 3 grof 2527, 3 fijn 1820. Jonathan 1 80 30, 75 30—32, 70 31—32. 65 28—29, 60 23—26, 2 80 A 21, 75 A 20—22, 70 A 22.10— 22.60. 65 A 22.10—2270, 60 A 19.90—22.70, 75 B 18, 70 B 20, 65 B 20, 60 B 18. 2 D 13, 3 grof A 19.10, 3 grof B 19, 3 fijn 13. St.- Remy 1 78 32 65 33. 2 75 33, 65 33, 2 D 30. 3 grof 26, 3 fijn 1822. Sterappel 1 70 58. 63 56. 60 42, 55 21, 2 60 27, 55 15, 2 D 10. 3 grof 15. Comtesse de Paris 1 65 27, 60 22, 55 24, 65 24, 60 26, 2 55 25. 2 D 9.50—10, grof 16. 3 fijn 8. Zoete Ermgaard 1 68 59, 1 60 47—50, 55 3644 2 D 17—20, 3 fijn 14. Golden Delicious 1 80 4856, 75 4757, 70 •18—55, 65 29—50, 60 29—36. 2 80 47. 75 38— 46, 70 37—49, 65 30—38. 60 24—27, 2 D 16—19. 3 grof 2236. 3 fijn 1219. Lombart Calville 1 75 25—26, 70 22, 2 80 19. 2 75 19, 70 16—18, 65 17—19, 60 16. 3 grof 14—17, 3 fijn 14. Gieser Wildeman 2 58 4650, 50 3841, 2 D 18, 3 grof 35-42. 3 fijn 1225. Coxs Orange Pippin 1 70 77, 65 68, 60 54. 55 35, 2 70 62, 65 58. 60 44. Goudrenet geel 1 85 42, 80 44, 75 40. 70 35, 65 30. Kleipeer 2 D 12—15. Ge plukte kroetappels 15.30. Gewone veiling: Noten 1 3. Bramen per doos 2 20. Mispels per kg 32. Druiven id. 1 109. 2 95. Aardappels 2 6.5010. Tomaten 2535. Groenteveiling. Rode kool 810. Prei 14 19. Kassnijbonen 2 135, afw. 10975. Witlof 42. Witte kool 5.50. Sav. kool 14. Knolselderij 7. Spruitkool 1646. Andijvie 25—32. Kool rapen 56.50. (Advertentie) Al een van CORLAS gehad? Grote sortering vanat 7,75. DAMESZAAK Walstraat 76 VLISSINGEN Nagekomen advertenties Heden overleed plotse ling onze geliefde zwa ger DANKER PEEMAN op de leeftijd van 70 jaar. Uit aller naam, fam. Kesteloo Vlissingen, 22 nov. '63. Heden overleed zacht en kalm onze innig geliefde vader, behuwd-, groot- en overgrootvader PIETER MARINES OVERBEEKE, weduwnaar van Jacoba Krijger, in de ouderdom van bijna 87 jaar. Schore: D. J. Leijs-Overbeeke A. Leijs Kapelle: J. A. Oele-Leijs B. Oele Biezelinge: M. P. Leijs M. H. A. Leijs-Dommisse Adriaan en Karina Schore: P. M. Leijs A. Stevense Schore, 22 november 1963. Haaimeet 13. De begrafenis zal plaatshebben D.V. dinsdag 26 november des namiddags 2 uur, vanuit het herv. centrum te Waarde, op de algemene begraaf plaats te Waarde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 23