's-Heer-Arendskerke heeft grote plannen AGENDA CORLAS Begroting voor 1964 sluitend V.V.V. N.-BEVELAND OVERWEEGT ORGANISATIE MEER ACTIVITEITEN ZUID-BEVELAND MARKTBERICHTEN KERKDIENSTEN DANNY KAYE BEPROEFT HET OUDE RECEPT VOOR HEERLIJKE HUMOR Russische deed niet voor Amerikanen onder Jhr. De Casembroot bezoekt Aagtekerke en Oostkapelle RAAD AKKOORD MET WIJZIGING AMBTENARENREGLEMENT UITBETALING OVERUREN P.v.d.A.-afdeling Goes houdt jaarvergadering Vergadering werkverband hervormde diaconieën Verkoping huis RAAD RESERVEERT GROND VOOR SPEELPLAATS PROPAGANDA-AVOND JEUGDVERENIGINGEN HOUTHANDEL ALBERTS MIDDELBURG PARAPLU Nieuwdorp woonkern voor Zuid-Sloe Complex Lewedorp GEEF 'n 4-kleuren BALPEN „Het Vulpenhuis" de gouden Nagel Vier causerietjes in recreatiesfeer Kerkdienst voor Ambonezen, hervormde en gereformeerde kerkleden in Johanneskerk Jeugdcircus kwam voor het voetlicht N.C.V.B. en N.B.G. vergaderden Dijkrecreatie D. C. VERM AIRE Ontvangst sint in Souburg uitgesteld ZATERDAG 23 NOVEMBER 1963 TT IJJCL DC V CLrKlyUClV PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Het gemeentebestuur van 's-Heer- Arendskerke heeft veel zorgen aan zijn uitbreidingsplannen. Voortdurend worden plannen voorbereid, vastge steld en gerealiseerd. Dit houdt in, dat er goede toekomstverwachtingen zijn voor deze gemeente, zo stellen b. en w. met voldoening vast in de begeleidingsbrief bij de begroting voor 1964. Naar de mening van b. en w. zijn er voor Nieuwdorp grote toekomstverwachtingen in verband met de ontwikkeling van het Zuid- Sloegebied. Dit dorp zal de woon plaats worden van een deel van de toekomstige bevolking van dit ha ven- en industriegebied. Daarom is het noodzakelijk dat haast gemaakt wordt met de vaststelling van een uitbreidingsplan, dat ruimte biedt voor de bouw van een groot aantal woningen. Over een ontwerpplan, dat voorziet in de bouw van 900 wonin gen, is overleg met de P.P.D. gaande. Met de twee eigenaren van gronden in het uitbreidingsplan van Nieuwdorp is uiteindelijk toch overeenstemming ver kregen. De straat door dit plan wordt thans aangelegd. Er is in Nieuwdorp dan weer wat bouwrijpe grond aanwezig. Voor het uitbreidingsplan 's-Heer-Hen- drikskinderen is nu met bijna alle éige naren en pachters overeenstemming ver kregen. Ook in de moeilijke kwestie van het verplaatsen van een boerderij werd een bevredigende oplossing gevonden. De gronden worden thans bouwrijp ge maakt en de eerste woning is reeds in aanbouw. Het overleg over het ont werpplan voor de bouw van 500 wonin gen is met de rijkswaterstaat en de P.P.D. nog niet beëindigd. De verwerving van de gronden in het industrieterrein te 's-Heer-Arendskerke is bijzonder vlot verlopen, zo delen b. en w. verder mee. Alle gronden zijn reeds eigendom van de gemeente. Van de 11 woningen die in de toekomst moeten verdwijnen, zijn er reeds 6 aangekocht. Binnenkort zal het bouwrijp maken van het gehele gebied worden aanbe steed. Er zijn tekenen die erop wijzen, dat er enige belangstelling komt voor het bouwen van woningen in het dorp 's-Heer-Arendskerke. Op het ogenblik worden er plannen gemaakt voor de bouw van woningen in de vrije sector, (dus woningen beneden 14.000). Wo ningbouw op grotere schaal zal in 's-Heer-Arendskerke dorpeerst plaats vinden, zodra bedrijven zich op het in dustrieterrein vestigen. In Lewedorp wordt regelmatig gebouwd. Hoewel er voor de huidige behoefte vol doende bouwgrond aanwezig is, zullen b. en w. de raad binnenkort voorstellen doen om een aanvang te maken met het realiseren van het goedgekeurde nieuwe uitbreidingsplan, ten noorden van de huidige woonkern Lewedorp. Voor Lewedorp is van grote betekenis, dat er binnenkort een rusthuis voor ouden van dagen zal worden gesticht. B. en w. hebben gegronde hoop dat in 1964 met de bouw van een nieuw ge meentehuis kan worden begonnen, zo de len zij verder mee. Het wachten is op de rijksgoedkeuring. Het heeft nogal wat moeite gekost een geschikt en financieel verantwoord plan te krijgen voor een gebouwencomplex te Lewedorp. B. en w. bieden de raad thans een ontwerp aan, dat de instemming van het college heeft. In dit plan is niet meer opgenomen een ruimte voor ge meentewerken en ook niet een berg plaats voor de brandweer. Zeelands commissaris der koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot zal aan staande dinsdag een officieel bezoek brengen aan de gemeenten Oostkapelle en Aagtekerke. De commissaris zal om negen uur 's morgens in Aagtekerke ar riveren en in Oostkapelle wordt hij 's middags om twee uur verwacht. Jhr. mr. de Casembroot zal bij dit officiële bezoek vergezeld worden door mr. J. de Vries, chef van het kabinet van de com missaris der koningin. Reeds vanaf 5,95. Kerkstraat 2, Vlissingen Telefoon 01184 - 2435 VANDAAG. Middelburg City: Vlammende jaren, 20 uur, 14 J. Electro: De grote ontsnapping. 19 en 21.15 uur, 14 1. Kerkcentrum: Soos- avond hervormde instuif. 19.30 uur. Vlissingen Alhambra: De gekken trekken de kaart, 19 en 21 uur, a.l. Luxor. Damon en Pythias. 19 en 21 uur, 14 Jaar 't An ker: Parijse avond jeugdwerk „De Sloep", 19.30 uur. Concertgebouw Uit voering t.b.v. Marine Sanatoriumfonds. 20 uur. Souburg De Zwaan: Propaganda-feest- avond A.N.M.B., 19.30 uur Goes Grand- Fatale verhouding, 19 en 21 uur, 18 jaar. A. J Kade: Intocht Sint- Nicolaas, 14.30 uur Prins van Oranje: Zaalconcours Zeeuwse Bond Harmonie- en Fanfareverenigingen. 16 uur. Ooster- kerk: Adventsconcert, 19.45 uur Slot Ostende: Voorlichting Jeugdwerk her vormde kerk in Zeeland. 9.30 en 15.30 uur Kortgene Stadswijnkelder: Nationale dui- venexpositie, 18 uur. MORGEN. Middelburg City Vlammende Jaren. 14 J., 14.30 en 20 uur ölectro De grote ontsnap ping. 13.30 en 19.30 uur, 14 j. Vlissingen - Alhambra: De Jacht op de ver borgen goudschat. 15 uur. 14 Jaar Al hambra: De gekken trekken de kaart, 19 en 21 uur. a.l Luxor Damon en Pythias. 15 en 20 uur, 14 Jaar Goes Grand: Spionnen slaan toe, 15 uur. 14 Jaar. Fatale verhouding. 19 en 21 uur, 18 jaar. Lewedorp Café Van den Dries: Start zondagmiddagrit Scheldegouwen, vanaf 14 uur. Al eerder is besloten geen badhuis meer in Lewedorp te bouwen. Het verenigingsgebouw zal tevens dienst moeten doen als gymnastieklokaal. De grote zaal biedt ruimte voor plm. 175 personen. De twee kleedkamers zijn tot een kleine zaal te maken, de kosten van de bouw met de in richtingskosten worden begroot op 125.000. De Grontmij heeft voor een persleiding een voorlopig plan opgemaakt. Het plan zal slechts werkelijkheid kunnen wor den, indien een behoorlijke subsidie wordt verkregen. Binnenkort zal de raad ook een plan worden voorgelegd voor de bouw van een nieuwe brandweerga rage. De gemeentebegroting voor 1964 is we derom sluitend met een post onvoorzien van 23.500, welk bedrag nog zal dalen tot 6500, wanneer enkele uitgaven, o.a. voor een nieuwe kolkenzuiger en een trekker-manschappenwagen in de begroting zullen zijn verwerkt. Over de begroting 1964 wordt voorts o.m. nog medegedeeld, dat de uitkerin gen uit het gemeentefonds op 532.000 zijn geraamd, tegen 445.500 volgens de raming voor 1963 In de begroting zijn de volledige kapitaalslasten en overige kosten opgenomen aangaande de bouw van het nieuwe gemeentehuis en het P.Z.E.M.-plan voor de straatverlichting. (Advertentie) Er is een nieuw deel in de serie Jeugd-vliegt-uit. DE JEUGD OP EIGEN WIEKEN II Gebonden 6,90. (Advertentie) Zoek nu rustig elektrische trein uit. U kunt bij ons kiezen uit de volgende merken elektrische treinen: Marklin, Fleischmann, Trix en Rivarossi. Walstraat 106 - Vlissingen NAJAARSVERGADERING TE KORTGENE Advertentie In de Johanneskerk te Vlissingen is zondagavond om zeven uur een bijzon dere kerkdienst van Ambonezen en le den van de hervormde en gereformeerde kerken in Vlissingen. Deze dienst is spe ciaal bedoeld voor het contact tussen de Ambonese en Vlissingse christenen. Een collecte aan de uitgang is bestemd voor de kerkelijke zorg onder de Am bonezen. De predikanten ds. A. Verschoor (gere formeerd) en ds. J. Tutuarima (Amster dam, van de Molukse Kerk) zullen kor te meditaties houden en ds. A. Th. Roth- fusz (hervormd) verzorgt de liturgie. Medewerking verlenen een Ambonees fluitorkest, de gemengde zangvereniging „Sion" en het knapenkoor „Beth'-She- rem Singers". Het is gebruik om één maal per jaar met de Ambonezen samen te komen in een kerkdienst. Vorig jaar was er een dergelijke dienst met Middel burgse en Souburgse Ambonezen in een Middelburgs kerkgebouw. (Advertentie) 7ondagsdienst Taxi's Middelburg T.C. WALCHEREN, tel. 3200 VAN DOESELAAR, tel. 2158. De gemeenteraad van Wemeldinge heeft vrijdagavond besloten tot wijziging van het ambtenarenreglement. Deze wijzi ging houdt in, dat bij overwerk 25 pro cent wordt gegeven voor dienst in de cember tussen 6 en 2 uur en 50 procent voor nachtdienst tussen 22 en 6 uur, als mede 100 procent vergoeding voor dienst op vrije dagen en op zon- en feestdagen. De raad ging akkoord met een krediet in rekening-courant van 70.000 bij de N.V. Bank van Ned. Gemeenten en met een vergoeding per leerling voor de openbare lagere school en voor het christelijk volksonderwijs van 52 over 1962. Aan de bewoners van woningwetwonin gen zal geen extra bericht worden ge zonden, dat zij deze woningen kunnen kopen, omdat, aldus de motivering van b. en w., dit genoegzaam bekend is. Van de heer K. P. L. Dominicus was, zo bleek de raad, de toezegging ontvangen, dat het struikgewas op de hoek Wemel- dingse Zandweg zal worden gesnoeid. Dit belemmert op het moment het uit zicht voor het verkeer. De leden van de commissie tot wering van schoolverzuim werden herkozen. De rekening van het burgerlijk armbestuur over 1961 werd aangeboden. Deze sluit met op de gewone dienst aan inkomsten 77.793,34 en aan uitgaven 81.222,58 en op de kapitaaldienst aan inkomsten en uitgaven resp. 319.599,89 en 309.787,07. De bouwterreinprijzen voor de gronden tussen de Julianastraat en de Khezeeweg werden vastgesteld op 14 per m2 en aan de westzijde van het Dorpsplein op 20 per m2. Tot onderwijzer aan de o.l.s. werd be noemd de heer M. A. Witzenburg te Goes met ingang van ander te bepalen datum. In de commissie voor het nazien der rekeningen werden benoemd de he ren P. J. J. Dekker, E. A. de Schipper en C. M. Daandels. GOES Het Goese jeugdcircus „Hogerop" heeft zich vrijdagavond van zijn beste zijde laten zien: in het „Schuttershof" gaven de jongelui met zwier een voorstelling voor een groep genodigden, verschillen de bejaarden en uiteraard talrijke van hun leeftijdgenootjes. Een circus in miniatuur was het, waarin alle attrac ties van een „echt" circus in het klein vertegenwoordigd waren: acrobatiek in de nok van het Schuttershof, acrobatiek op de fiets, een slangenmeisje met ver bluffende lenigheid, een clownsnummer, dat het uitstekend deed en pyramidebou- wers. Zelf de sprong door een branden de hoepel ontbrak niet. Er werd gejong leerd en het programma omvatte tra- pezewerk. De bezoekers de zaal was voor een groot deel bezet amu seerden zich kostelijk. Het optreden was een „voorproefje" voor voorstellingen, die „Hogerop" binnenkort in Roosendaal en Bergen op Zoom geeft. De leider van het jeugdcircus, de heer G. Kaaijsteker, had de aanwezigen aan het begin van de voorstelling verwelkomd. De afdleing Goes van de Partij van den Arbeid houdt maandag a.s. de jaarver gadering in „De Landbouw" te Goes. Behalve de gebruikelijke jaarverslagen van de secretaris en de penningmeester zal een bestuursverkiezing worden ge houden. Het aftredende bestuur is her kiesbaar. Na de pauze zal de heer D. P. Leupen, secretaris van de P.v.d.A.-fractie, ver slag uitbrengen over het werk van de raadsfractie. Aansluitend aan dit ver slag zal de fractie ingaan op vragen in zake de gemeentepolitiek. Op de dezer dagen in de „Prins van Oranje" te Goes gehouden vergadering van het werkverband van de hervormde diaconie in de classis Goes, heeft ds. H. M. Strating, directeur van de Neder lands hervormde stichting van maat schappelijk werk in Zeeland, een inlei ding gehouden over „bejaardenzorg". Spreker behandelde hierbij het boek werkje „Bejaardenwerk", uitgegeven door de sectie bejaardenzorg Nederlands Hervormde Kerk in Zeeland. Dit boekje wil een handleiding zijn voor de diaco nieën. Ds. Strating stelde uitdrukkelijk dat de bejaarden echt niet moeten wor den gezien als een object van verzorging doch als medemensen die hulp nodig hebben. „Anderzijds hebben wij echter de hulp van de bejaarden nodig, daar deze een tweetal dingen bezitten die wij niet hebben: ervaring en tijd", zo zeide hij. Op deze inleiding volgde een geani meerde bespreking. Wegens beëindi ging van zijn ambtsperiode trad de heer W. G. Scherpenisse uit Goes als voorzit ter, af; hij stelde zich herkiesbaar. In zijn plaats zal de ring Wolphaartsdijk iemand aanwijzen. De heer M. A. Geen- se uit Krabbendijke werd herkozen. Notaris M. E. J. F. van Dissel te Goes heeft vrijdagmiddag in café Schikker te Borssele publiek verkocht het huis met erf aan de Catalijneweg 6 te Borssele, groot 2,50 are. Dit ten verzoeke van de familie J. Huijsen-Verheyke. Ingeschre ven werd voor 9675. Koper werd Job. Fraanje te Borssele voor 10.850. 's-GRAVENPOLDER De gemeenteraad van 's-Gravenpolder heeft donderdagavond besloten om bouw terrein te reserveren voor een speel plaats aan de Kerkhoekstraat ten be hoeve van de bijzondere lagere school. De raad besloot tevens een krediet be schikbaar te stellen voor de aanleg van douches in de woningwetwoningen Bos- seweide 9 en 15 en de Schoolstraat 25 en 37. De huur van de woningen zal in dit verband iets worden verhoogd. De huurprijs van de woning Dorpsstraat 34 met bedrijfsgebouw werd per 1 janua ri 1964 vastgesteld op 20 per week. De raad stemde verder in met verkoop van 263 m2 grond aan de Goese straat weg aan de provincie Zeeland voor 8 per m2, van 98 m2 bouwterrein tussen de Kerkhoekstraat en de Haagdijk voor 1 per m2 en met 587 m2 bouwterrein in het derde deel van de Ambachtsstraat voor 7,50 aan J. Blom. De woningwet woning Raadhuisstraat 23 werd ver kocht voor 13.320 aan A. J. Keensen. De raad keurde de begroting voor het burgerlijk armbestuur over 1964 goed. Deze is sluitend met een gemeentesub sidie van 11.250. De raad kreeg voorts de begroting voor 1964 aangeboden. Bij de rondvraag in formeerde de heer Joh. op 't Hof (a.r.) of er al een vijfde bestuurslid is be noemd in het burgerlijk armbestuur. Burgemeester J. D. Jansen, antwoordde, dat mogelijk volgende week een be slissing hierover zal vallen. De heer G. van der Plasse (c.h.) vond de bezor ging van het gemeenteblaadje onregel matig. De raadsvoorzitter zei hierop, dat men naar een andere bezorger zal uitkijken. s-HEER-ARENDSKERKE De N.CV.B.-afdeling 's-Heer-Arendsker- ke heeft woensdagavond in het Trefpunt een gecombineerde vergadering met het Nederlands bijbelgenootschap, afdeling 's-Heer-Arendskerke, gehouden. De lei ding berustte bij mevrouw A. G. Aar- Bor. Namens het provinciaal bestuur van het N.B.G. sprak mevrouw Kake- beeke-Mosselman uit Middelburg over het werk van het N.B.G. De lezing werd toegelicht met een film. Ds. Baars sloot de goedbezochte bijeen komst. De kerstavond met de hervormde vrouwen zendingsring zal worden gehou den op 18 december a.s. WAARDE Jaarvergadering N.C.V.B. De afdeling Waarde van de N.C.V.B. kwam dezer dagen in openbare vergade ring bijeen onder leiding van mevrouw Blauwkamer-Stevense. De leden van de afdeling hadden deze avond zelf ver zorgd. De secretaresse en de penning- meesteresse brachten tijdens deze ver gadering hun jaarverslagen uit. Hierna vulden de leden de avond met schetsjes en zang. Mejuffrouw P. van Hekken sprak namens de afdeling Kattendijke en Oostdijk gelukwensen uit. AFDELING V.V.H. OPGERICHT Op een dezer dagen te Waarde gehouden vergadering heeft men besloten tot op richting van een afdeling van de Vrou welijke Vrijwillige Hulpverlening. Uit een tiental aanwezige dames -afge vaardigden van plaatselijke verenigin gen kozen de aanwezigen het be- .stuur: presidente: mevrouw De Kam- ■van Willigen; secretaresse: mevrouw Klap-Kraak; penningmeesteresse: me vrouw Van Houte-Boeland. De V.V.V. op Noord-Beveland gaat over wegen om het volgende zomerseizoen meer aandacht te besteden aan de orga nisatie en de medewerking bij evene menten als concerten, dansavonden en dergelijke. Deze toezegging deed voorzit ter R. Slotema donderdagavond in de algemene najaarsvergadering van de af deling in de „Stadswijnkelder" te Kort gene, toen een van de ongeveer veertig bezoekers een suggestie in deze richting deed. Het bestuur zal over dit soort eve nementen contact opnemen met verschil lende verenigingen en er voor zorgen, dat uitvoeringen en attracties ook be kendgemaakt worden. Een andere zaak, die ter sprake kwam was propaganda. Men wil deze de vol gende twee jaar voeren door middel van een nieuwe folder met tekeningen, foto's en enige tekst van en over het eiland, zo deelde de voorzitter mee. Met een omslag in kleurendruk zal de folder in een oplage van 15.000 exempla ren verspreid worden. Daarbij zullen 6000 exemplaren zijn met een Duitse tekst. Op een inlegvel zullen de te ver huren ruimten worden opgenomen. De secretaris, de heer J. C. van den Berg, maakte in zijn kort overzicht gewag van een toenemend toeristenbezoek. „In het hoogseizoen was er meer vraag dan aanbod", zo merkte hij op. Hij vond een grotere financiële armslag voor de ver eniging van groot belang en voorzag KAMPERLAND Woensdag 27 november a.s. zal in de ge reformeerde kerk te Kamperland een propaganda-avond worden gehouden van de diverse jeugdverenigingen, waarbij als spreker is uitgenodigd ds. A. Brou wer uit Rotterdam. Verder zal mede werking worden verleend door de chris telijke zangvereniging te Kamperland en als bijzonderheid kan nog worden vermeld, dat een orgelsolo wordt gege ven door de 14-jarige Bram Beekman uit Middelburg. Deze talentvolle jonge man, die voor het eerst in het openbaar optreedt en ongeveer 4 jaar les heeft van Jaap Nieuwenhuijse, zal de finale spelen uit de le symfonie van A. Guil- mand. KAPELLE Damkampioenschap De leden van de damclub „Kapelle" speelden deze week in Kapelle weer en kele partijen om het persoonlijk club- kampioenschap. De uitslagen zijn: H. A. v. d. VrieG. J. Lepoeter 20, J. C. van LiereC. v. d. Vliet 20, C. Blan- kenburghJ. de Neef 02, J. J. Gan semanIz. op 't Hof 02, Chr. Kor- stanjeC. Sulsters 20 en C. van Lie reC. v. d. Vliet 20. KRABBENDIJKE Bej aardenmiddag Op initiatief van de afdeling Krabbendij ke van de Nederlandse Christelijke Vrouwenbond is deze week voor de be jaarden van Krabbendijke in huize Nieuwlande een bejaardenmiddag geor ganiseerd, die onder leiding stond van mevrouw E. Mallekote-de Klerk. Hierop sprak de heer De Ridder over „De Hemelen vertellen Gods eer". In de pauze volgde een traktatie met koffie en versnaperingen. Daarna vertoonde de heer De Pagter dia's over „150 jaar Koninkrijk". Vergadering van de middenstand Een dezer dagen kwam de Midden standsvereniging Krabbendijke in verga dering bijeen. Men besloot om met in gang van 1 januari 1964 over te gaan tot sluiting op dinsdagmiddag met uit zondering van de groentehandelaren waarvoor dit nog nader zal worden gere geld, en de koopavond op vrijdagavond te handhaven. Op 2, 3 en 4 december a.s. zullen ie winkels in verband met de te verwach ten Sint-Nicolaasdrukte tot 9 uur open zijn. Vergadering van kleinfruittelers Dezer dagen kwam de vereniging tot behartiging der belangen van de klein fruittelers onder leiding van haar voor zitter G. van Kruiningen in jaarverga dering in het Cultureel Centrum te Krabbendijke bijeen. Bij de gehouden bestuursverkiezing zijn de leden Luteijn en Meloen herkozen. De heer A. J. de Visser, keurmeester van de veilingvereniging K.E.O., wees er in een verhandeling over Aspecten rond de afzet van klein fruit vooral op dat de kwekers de opvoering van de prijzen van hun produkten voornamelijk kun nen beïnvloeden door naast het op de markt brengen van goede vruchten ook aan de presentatie hiervan aandacht te besteden. Belangrijk is een goede sorte- dat het ook nodig zal blijken om het secretariaat in de toekomst uit te brei den. Vier korte inleidingen stonden voor deze vergadering op het programma. De heer J. P. de Regt, administrateur van de Provinciale V.V.V. in Zeeland, gaf de be zoekers een overzicht van de activitei ten van deze instantie. Daarbij passeer de een scala van werkzaamheden de revue: het coördineren en voeren van toeristische propaganda voor Zeeland on der meer via „Zeeland Vakantieland", het verspreiden van hotellijsten en vol gend jaar voor het eerst ook aparte cam- pinglijsten, het aanleggen van een cen trale documentatie over Zeeland, het lei ding geven aan de meer dan dertig plaatselijke verenigingen in Zeeland, het verzorgen van de voorlichting in Nederland en ook in het buitenland, het houden van enquêtes onder de toeris ten en het zitting hebben in tal van com missies, die iets met de recreatie te maken hebben. Kortom een hele was lijst van onderdelen waar de V.V.V. in Zeeland bij betrokken is. Een bekende actuele zaak sneed de dijkgraaf van het waterschap Noord-Beveland aan: de dijkrecrea tie. Hij zette uiteen hoe het toeris me op de dijken vaak beschadigingen met zich meebrengt en wees erop, dat daar iets aan gedaan moet worden. In dit verband wees hij op het rap port dat de Zeeuwse recreatiecom missie aan dit onderwerp heeft ge wijd. Oplossingen zag hij in onder meer het verspreiden van folders en het aanleggen van parkeerterreinen bij de dijken. Burgemeester A. A. Schuit van Kortgene en P. Wisse van Wissenkerke vertelden daarna iets over de recreatieve ontwik keling van de gemeenten. Burgemeester Schuit stelde de gevolgen van de te ver wachten toeloop op het eiland in zijn al gemeenheid, waarbij hij benadrukte, dat het belangrijk is_ om het landelijke ka rakter van het eiland zo lang mogelijk te behouden. Burgemeester Wisse zette aan de hand van de tekening een en ander uiteen over het uitbreidingsplan in hoofdzaak van Wissenkerke. Ten slotte gaf de voorzitter, de heer P. Slotema, de verga dering enkele richtlijnen met betrekking tot de eisen, die aan te verhuren ruim ten worden gesteld. Zonder TEXON is uw gebouw niet af. is HÉT middel tegen doorslaande muren van woningen, bungalows, silo's, transformatorhuisjes, pakhuizen, etc., etc. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door TELEFOON (01180) 2841 VEILING GOES. 22 november. Bloemkool A 1 4775, A 2 27 —81, B 1 36—51, B 2 20—41, afw. 16—50. Kropsla C 1 55.50. Knolselderij 2 5—18. Selderij 89. Peterselie 9. Andijvie 1 16 26, 2 17. Prei A 1 20—24, A 2 18. Witlof A 2 3466, B 2 4148, afw. 46. Tomaten A 34 67, B 4052, C 31. Spruiten A 1 4552. A 2 30—48, B 2 15—22, afw. 15—21. Veldsla 1 34—50, 2 50. Selderij 29. Rode kool 1 12— 13. B 1 67. Groene sav. kool 1 1820, B 1 1620. Witte kool 1 6, B 1 7. Boerenkool 2 18. Uien afw. p. Peen B 1 612, C 1 13. Knolselderij 2 47. VEILING MIDDELBURG. 22 november. Golden Delicious 80-op 54, 75-80 45—56, 70-75 44—53, 65-70 29—46, 60-65 19—33, 2 D 12—13, 3 grof 27—38, 3 fijn 21—27. Gieser Wildeman 60-70 64, 50-60 4749, 2 D 29—38, 3 grof 39—45 3 fijn 31. Jonathan 79-80 39, 70-75 22—39, 65-70 20—31, 60-65 15—26, 3 grof 1216, 3 fijn 10. Goudrenet 80-op 29, 3 grof 2528, 3 fijn 2022, S .tRemy 3 gr. 32. Groenten. Andijvie 17.50. Sav. kool 1 27.50, 2 23.50. Bloemkool 4 st. 5677, 6 st. 36 64, 8 st. 22—59, 10 st. 15—28. Uien 16—23. Waspeen 2337. Glasveldsla 91180. Kroten 918. Spruiten ongesch. 1675, gesch. 31 91. Sav. kool winterkool 18.50, Boerenkool 19. Witlof 33—62. Bospeen 22—28. Prei 11— 23. Sla 3.50—21. Rode kool 3—19. Witte kool 1320. Knolselderij per st. 812. Wijnpeen 610. Spinazie 6275. Kassnij bonen 146 210. Breekpeen 7^14. Advertentie Een VERZEKERING sluiten is ZEKERHEID kopen V. Citlersstraal 9 SINT LAURENS - Tel. 01180-4148 ZONDAG 24 NOVEMBER. Ned. Herv. Kerk. Goes Grote Kerk 10 wika D. E. Hienseh, 5 ds. H. J. Teuts- cher, Oosterkerk 10.30 ds. H. J. Teut- scher, Jeugdkerk (Pr. v. Or.) en Jeugd- kapel (Pr. v. Or.) 10 dienst in de Grote Kerk, 's-Heer-Abtskerke 9.30 en 2 ds. E. J. C. Hamminga, 's-Heer-Arendsker ke 10 en 2.30 ds. Baars, 's-Heer Hen drikskinderen 9 en 10.30 ds. C. Metse laar, Kattendijke 10 mej. P. Stok, Kloe- tinge 9 en 10.30 ds. A. J. van Cruijnin- gen, Wilhelminadorp 10 ds. H. Linde boom, Wolphaartsdijk 10 ds. Rothfusz, 2.30 ds. C. Metselaar, Baarland 9.30 ds. Kwakkelstein, Borssele 9.30 en 2 ds. Vrijlandt, Driewegen 9 ds. Das, Elle- woutsdijk 9.30 ds. Blok, 's-Gravenpolder 9.30 en 2 ds. Kluiver, 's-Heerenhoek 10 dhr. Hoogerheide, Heinkenszand 10 ds. Brummelkamp, 2.30 ds. Kwakkelstein, Hoedekenskerke 9.30 en 6 ds. Hulsber gen, Lewedorp 10.45 ds. Snoep, Nieuw- 1 dorp 10 en 7 ds. Holwerda, Nisse 10 ds Kooren, Oudelande 9.30 ds. De Jonge, Ovezande 10.30 ds. Das. Biezelinge 10 dominee Sieders, 2.30 ds. Reijenga, Hansweert 9.30 ds. Jansen, 2.30 ds. Van Woerden, Kapelle 10 ds. Jebbink, 2.30 ds. Zoodsma, Krabbendijke 9.30 ds. Van Leeuwen, 6 ds. Greive (jeugdd.), Kruiningen 10 ds. Hoffman, 2.30 ds. Jebbinx, Schore 9.30 ds. Mooij 2 ds. Sieders, Waarde 9.30 en 2.30 ds. Huizing, Wemeldinge 10 ds. Zoodsma, 2.30 ds. Blok, Yerseke 10 ds. Reijenga, 2.30 ds. Hoffman, 7 ds. Zoodsma (jeugd dienst). Geref. Kerk. Goes Westerkerk 10 ds. Jansen, 5 ds. Kornet, Oosterkerk 9 ds. Kornet, 5 ds. Jansen, Wolphaartsdijk In verband met het overlijden van pre sident Kennedy hebben de organisato ren van het sinterklaasfeest in Souburg besloten het St.-Nieolaasfeest één week uit te stellen. Sinterklaas zal dus niet vanmiddag, zoals het plan was, op het gemeentehuis worden ontvangen, maar zaterdag 30 november. De tijden blijven onveranderd. (Advertentie) Korloheh 3uwtutR^ Vandenïfemei FILMS IN ZEELAND Danny Kaye is terug in een oude vertrouwde komedie van het soort, waarvan hij alleen het recept bezit. „Gekken trekken de kaart", AL HAMBRA (Vlissingen) brengt de held van de humor in een moeilijk parket, wanneer de georganiseerde misdaad zijn pad kruist en in hem een goed te pas komend slacht offer ziet. Via het kaartsysteem van zijn baas en een veel slechts verbergend massage-instituut wordt hij echter toch weer de held van de dag, zoals dat in iedere echte Danny Kaye-produktie be hoort. Een heerlijk stuk ontspan ning. In ALHAMBRA voorts een spannende geschiedenis uit het wilde westen, ver filmd door Gordon Douglas. Clint Wal ker, Roger Moore en Leticia Roman spelen de hoofdrollen in „Jacht op de verborgen goudschat", een relaas van revolvergevechten, fiesta's, veediefstal len en goudvondsten, die elkaar in snel tempo opvolgen. Zeer de moeite waard. Wie dacht dat de Amerikanen het monopolie hadden van de monster- produkties in cinemascope, moet eens naar CITY (Middelburg) gaan. Daar wordt een film vertoond van Russi sche makelij, die niet voor de Holly- woodspektakels onderdoet. „Vlam mende jaren" is een oorlogsfilm met grote gevechtsscènes, uniek voor de Russische film en dan bovendien nog gemaakt cïoor een vrouw, de cineas- te Julia Solntzeva. In „De grote ontsnapping", ELECTRO (Middelburg) speelt Aldo Ray de rol van een gevangene die op weg naar zijn gedwongen verblijfplaats, ontsnapt. De achtervolging wordt een boeiende aan gelegenheid. Een ander soort ontspan ning ondergaan we in „Fatale verhou dingen", een Franse film over de jeugd, en alle problemen die daarmee verband houden. Claudine Depuis en Jean Danet vervullen de voornaamste rollen in deze film, die vertoond wordt in GRAND (Goes), waar verder een politiefilm te zien is, getiteld „Spionnen slaan toe". Deze laatste rolprent is gesitueerd in België. In EtJXOR (Vlissingen) zijn we getuige van een fel gevecht. „Damon en Py thias", die beiden hun mannetje staan gaan elkaar verwoed te lijf. Guy Wil liams en Don Burnett spelen dé titel rollen. 10 en 2.30 ds. Visscher, Baarland 9.30 en 2 ds. De Craene, Borssele 10 en 2.30 ds. Booy, Driewegen 9.30 en 2 ds. v. d. Veen, 's-Gravenpolder 10 en 2.30 ds. Goedendorp, Heinkenszand 10.30 ds. Hoekstra, 2.30 ds. Kornet, Lewedorp 9 en 2.30 ds. Kats, Kapelle 10 en 2.30 kand. Greidanus, Krabbendijke 9.30 ds. Fidder, 2.30 ds. Sloot, Kruiningen 10. ds. Koolstra, 5. ds. Kats, Rilland-Bath 10 ds. Sloot, 2.30 ds. Fidder, Wemeldinge 10 en 2.30 ds. Hoogkamer, Yerseke 9.30 en 2.30 ds. Besselaar. Gereformeerde Kerk (Vrijgem.). Goes 10 en 3 ds. Hendriks. Gereformeerde Gemeente. Goes 9.30 en 6 ds. Honkoop, 2 leesd., Wolphaartsdijk 9.30, 2 en 6 leesd., Borssele 9.30, 2 en 6 leesd., 's-Gravenpolder 9.30, 2 en 6 leesd., Hoedekenskerke 9.30, 2 en 6 ds. Elshout, Nieuwdorp 9.30, 2 en 6 leesd., Nisse 9.30, 2 en 5.30 leesd., Bie zelinge 9.30, 2 en 6 leesd., Krabbendijke 9.30, 2 en 6 ds. Suyker, 2 leesd., Kruinin gen 9.30, 2 en 6 leesd., Waarde 9.30, 2 en 6 leesd., Wemeldinge 10 en 4.30 lees- d„ Yerseke 9.30, 2 en 6 leesd., Rilland- Bath 9.30, 2 en 6 leesd. Oud-Geref. Gem. 's-Gravenpolder 9.30, 1.30 en 5.30 leesd. Chr. Geref. Kerk. Biezelinge 10 en 2.30 ds. Van Dijken, Goes 10 leesd., 5.30 ds. Van Dijken. Vrij Evang. Gem. Goes 10 en 5 ds. Ka- relse, Wemeldinge 10 en 2.30 ds. Nieuw- öhner, Yerseke 10 en 2.30 ds. De Jonge, Bath 10 en 2.30 ds. Van Bruggen. Ver. v. Vrijz. Herv. Goes 7 ds. J. van Beek. Doopsgezinde Gem. Goes 7 mej. dr. Bak ker. Leger des Heils. Goes 10 heiligings- dienst, 7.45 Verlossingsbijeenkomst, Yer seke 10 en 6 samenkomst o.l.v. mai. Hokke. Adventkerk. Goes (zaterdag) 2.30 Bij belstudie, 3.30 ds. Reith. Ned. Hen-. Kerk. Colijnsplaat 10 en 2.30 ds. Dijkmeijer (jeugdd.), Geersdijk 10 en 2.30 dhr. Kraak, Kamperland 9.30 ds. v. d. Ban, 2.30 ds. De Jonge, Kats 10 en 2 cis. Visbeek, Kortgene 10 en 2.30 ds. Willekes, Wissenkerke 10 dhr. Louwer- se, 2.30 ds. v. d. Ban. Geref. Kerk. Colijnsplaat 10 en 5.30 ds. Van Rheenen, Kamperland 9.30 en 2.30 ds. Radder, Geersdijk 10 en 2.30 ds. Van Aller, Wissenkerke 10 en 2.30 ds. v. d. Heijden. Geref. Gem. Colijnsplaat 10, 2 en 6 lees- d., Kamperland 9.30, 2.30 en 6 leesd., Kortgene 10, 2.30 en 6 leesd. WEEKENDDIENSTEN ARTSEN. Goes: dokter C. Griep, Fr. den Hollander laan 29, tel. 5821. Wolphaartsdijk, Heinkens zand en 's-Heer-Arendskerke: dokter H. P. van Manen, Heinkenszand, tel. 01106234. Kruiningen, Hansweert, Krabbendijke en Ril- !and-Bath: dokter J. A. Kamps, Rilland-Bath, tel. 01135343. Hoedekenskerke en Kwaden- damme: dokter S. E. J. Wöstmann te Kwa- dendamme. tel. 01195450. Borssele en Nieuw dorp: dokter H. J. M. Kiviet, Borssele, tel. 01105203. Wemeldinge, Kapelle en Kloetin- ge: dokter A. J. Eckhard, Wemeldinge, tel. 01192438. Driewegen en 's-Heerenhoek: dok ter J. Geldof, tel. 01195275, Driewegen. Kapelle en Biezelinge: dokter I. J. Ris- seeuw te Kapelle. tel. 01102290. Chirurgendienst Goes: dr. M. J. de Bruin, tel. 7659. Apotheek: De Goesche Apotheek, Klokstraat 19, telefoon 7104. Ziekenauto Goes: tel. 5619, b.g.g. 7693. DIERENARTSEN. De praktijk van dokter M. Gakeer te Ove zande en dokter A. A. Elzerman te Goes, wordt waargenomen door dokter G. Boo- neschanser te Kruiningen, tel. 01130—233. Ook dokter A. C. Noordenbos te Heinkenszand. tel. 01106290, heeft dienst. VEILING BERGEN OP ZOOM. 22 november. Sla 415. Andijvie 2234. Bospeen 2432. Waspeen 1228. Breekpeen 68. Rode kool 614. Witte kool 812. Boerenkool 1218. Sav. kool 1528. Bloem kool 12—91. Prei 20—28. Witlof 30—58, Sel derij 1068. Uien 621. Tomaten 2562. Spruiten 30136. Coxs Orange 5064. Glorie van Holland 2536. Jonathan 1532. Goud renetten 2034. VEILING ROTTERDAM. 21 november. Aardappelen 1317. Andijvie 2212. Bloemkool IA 6 stuks per bak 75 87. 7 per bak 7778, 8 per bak 5472. Bloem kool 2A 6 per bak 4271, 7 per bak 4448, 8 per bak 3461. Rode kool 12—18. Gele kool 2024. Groene kool 2326. Sla 1 611. 2 5. Spinazie 73. Spruiten IA 6079, 2A 43—61, 1B 46. Prei 1 27—37 Selderij 1 10— 16. Peterselie 15. Kroten 1617. Grote peen 915. Uien 1 1623, geschoond 2430. Boe renkool 24—29. Witlof IA 5467, 2A 42—58, 1B 5257. 2B 2949. Aanvoer 37.000 kg. Black Alicante 198235. Conference 1AA 54—55, IA 5253, 1B 49 50. IC 4447. Aanvoer 13.000 kg. St. Remy 1AA 34—36. IA 34—36, 1B 34—35. 2A 31—35. 2B 3036. Golden Delicious 1AA 6169, IA 52—68. 1B 39—60, IC 29—31. 2A 36—46. 2B 2227. 2C 1733. Cox Orange Pippin 1AA 6684, IA 52—76, 1B 39—52, IC 2840, 2A 5363. Aanvoer 35.000 kg. Goudrenet 1AA 3548, IA 30—39, 1B 28—32. IC 24—29, 2A 28—39, 2B 36—33, 2C 26—27. Jonathan 1AA 40—53, IA 34—48. 1B 23—28. IC 21—23, 2A 27—28, 2B 19—22. 2C 17—20. Laxton Superbe 1AA 40—43, IA 34—38, 1B 20—23. IC 17, 2A 32—35. 2B 17—23. Glorie van Holland 1 AA 27—36. IA 28—40, 1B 21—26, IC 17—21. Légi- pont 1AA 65—69, IA 6467. 1B 52—54. Aan voer 9000 kg. Totaal aanvoer fruit 210.000 kg. VEILING SINT-ANNALAND 22 november. Uien bonken 17.60, middel 40- 70, 14.2113.80: drielingen 13: pickles 21.40: stek 6.19. Aanvoer 39 ton. GRAANBEURS Tarwe 30—33, gerst 24—27. haver 24—25, klei ne erwten 4051, schokkers 3073, bruine bonen 100130, maanzaad 5560. VEILING KAPELLE. 22 november. Industrie- en exportveiling. Goudrenet 1 85 38. 80 37. 75 32. 70 31—32. 65 30, 2 85 34, 2 80 33, 75 32, 70 28, 65 26, 2 D 20, 3 grof 2527, 3 fijn 1820. Jonathan 1 80 30. 75 30—32, 70 31—32, 65 28—29 60 23—26, 2 80 A 21, 7^ A 20—22. 70 A 22.10— 22.60, 65 A 22.10—2270, 60 A 19.90—22.70, 75 B 18, 70 B 20. 65 B 20, 60 B 18, 2 D 13, 3 grof A 19.10, 3 grof B 19, 3 fijn 13. St.- Remy 1 79 32 65 33, 2 75 33, 65 33, 2 D 30, 3 grof 26, 3 fijn 1822. Sterappel 1 70 58, 65 56, 60 42, 55 21, 2 60 27, 55 15, 2 D 10. 3 grof 15. Comtesse de Paris 1 65 27, 60 22, 55 24, 65 24, 60 26, 2 55 25, 2 D 9.50—10, grof 16, 3 fijn 8. Zoete Ermgaard 1 69 59. t 60 47—50, 55 36—44, 2 D 17—20, 3 fijn 14. Golden Delicious 1 80 4856, 75 4757. 70 48—55, 65 29—50, 60 29—36, 2 80 47, 75 38— 46, 70 37—49, 65 30—38. 60 24—27. 2 D 16—19, 3 grof 2236, 3 fijn 1219. Lombart Calville 1 75 25—26. 70 22, 2 80 19, 2 75 19. 70 16—18, 65 17—19, 60 16, 3 grof 14—17, 3 fijn 14. Gieser Wildeman 2 59 4650, 50 3841, 2 D 18, 3 grof 3542, 3 fijn 1225. Coxs Orange Pippin 1 70 77, 65 68, 60 54, 55 35, 2 70 62. 65 58. 60 44. Goudrenet geel 1 85 42, 80 44, 75 40. 70 35, 65 30. Kleipeer 2 D 12—15. Ge plukte kroetappels 15.30. Gewone veiling: Noten 1 3. Bramen per doos 2 20. Mispels per kg 32. Druiven id. 1 109, 2 95. Aardappels 2 6.9010. Tomaten 25—35. Groenteveiling. Rode kool 810. Prei 14— 19. Kassnijbonen 2 135, afw. 10975. Witlof 42. Witte kool 5.50. Sav. kool 14. Knolselderij 7. Spruitkool 1646. Andijvie 2532. Kool rapen 56.50. (Advertentie) Al een van CORLAS gehad? Grote sortering vanal 7,75. DAMESZAAK Walstraat 76 VLISSINGEN Nagekomen advertenties Heden overleed plotse ling onze geliefde zwa ger DANKER PEEMAN op de leeftijd van 70 jaar. Uit aller naam. fam. Kesteloo Vlissingen. 22 nov. '63. Heden overleed zacht en kalm onze innig geliefde vader, behuwd-, groot- en overgrootvader PIETER MARINUS OVERBEEKE, weduwnaar van Jacoba Krijger, in de ouderdom van bijna 87 jaar. Schore: D. J. Leijs-Overbeeke A. Leijs Kapelle: J. A. Oele-Leijs B. Oele Biezelinge: M. P. Leijs M. H. A. Leijs-Dommisse Adriaan en Karina Schore: P. M. Leijs A. Stevense Schore, 22 november 1963. Haaimeet 13. De begrafenis zal plaatshebben D.V. dinsdag 26 november des namiddags 2 uur, vanuit het herv. centrum te Waarde, op de algemene begraaf plaats te Waarde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 21