Beveland wil niet "gepasseerd" worden bij Sloe-ontwikkeling Overhemden 19. 75 Kreymborg RANDY SPECIAL Oriëntatie op bouw van winkelcentrum Renesse ledrijisruimte herbergde geen fruit maar badgasten: Zoutelande beboet Iröuwaan de beste Amerikaan SPECIALISATIE NOODZAKELIJK BIJ OVERGANG NAAR GLASBOÜW VIEUX Samenstellen van adviescommissie aan de orde SPAREN VOOR DE AUTO Raad Goes wil mogelijkheden bezien J. H. Roose (k.v.p.) Oriëntatie in informele bespreking gewenst" Tweede keer U.t.s. Juiste planning zeer belangrijk Oud-Zeeuw promoveerde te Amsterdam Openbare verkoop 2 STUKS Benoeming Kerkelijke mutaties IN RAAD WESTERSCHOJJWEN KANTONRECHTER MIDDELBURG Landbouwer sloeg de waarschuwingen van gemeente in de wind OVERDUIDELIJK BUNGALOW GEWAARSCHUWD MAN Vijfentwintig Raad Biervliet tegen subsidie Terneuzense muziekschool Opening van nieuw atelier in Tholen VRAAGTEKENS VRIJDAG 22 NOVEMBER 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT IN GOES is men het er helemaal niet mee eens, dat het Zuid-Sloe vaak als een louter Vlissingse, in ieder geval Walcherse aangelegen heid wordt aangemerkt. Het ge meentebestuur heeft met die in de Zak van Zuid-Beveland deze ten dens al op verschillend niveau ge signaleerd. In discussies, in corres- Ook in de kring van burgemeesters op de Bevelanden leeft een dergelijke gedachte al. Men wil zich te weer stellen tegen de „annexatiepogingen" van Walcheren, die op het doelwit een gedeeltelijke steun kreeg de heer Van Loon van zijn fractiegenoot Ph. Haverhoek, die de noodzaak van een u.t. s. in Goes op dit moment niet aanwezig achtte, „maar niet tegen wilde stemmen omdat hij vooruitzag". Voor de tweede keer moest de raad zijn voorlopige goedkeuring hechten aan een plan tot onteigening van diverse in „De Zuid-Sloe-industrie mikken. Daarom Poel" gelegen percelen grond. Dit om ging burgemeester mr. F. G. A. Hu- ber grif in op de suggestie van de heer Roose. Hij kon hem toezeggen dat een dergelijke bespreking zeker op korte termijn zal volgen. Vooral het feit dat de Bevelanden in de naaste toekomst over land toch de ooste uitvoering te kunnen geven aan de uit breidingsplannen „Zuid", „Zuid Et", „Zuid-West" en „Zuid-Oost". Mr. H. P. J. M. Koopmans (k.v.p.) herinnerde zich al eens eerder een dergelijk besluit te hebben genomen toen de voorzitter het voorstel aan de orde stelde. Het bleek, lijke aansluiting op het Zuid-Sloegebied da* de, termijn ervan verlopen was en zullen moeten leveren, voelt men tussen dat het daarom opnieuw op tafel diende pondentie en in tal van gesprek- Goes en Borssele als een belangrijk ar- r gument. De heer B. G. C. Kegge (c.h.u.) kon nog naar voren brengen, dat binnen- ken. Dat zint de Bevelanders maar matig en hier en daar beraadt men zich al om een bepaalde „tegenzet" te doen. Een eerste initiatief in de ze richting kwam deze week in de raad van Goes naar voren, toen de heer J. H. Roose (k.v.p.) bij de rondvraag voorstelde om in een in formele zitting eens van gedachten te wisselen over de industrialisatie in het algemeen en de kansen van het Zuid-Sloe voor Beveland in het bijzonder. (Advertentie) kort de aanleg van de spoorlijn tussen het Zuid-Sloegebied en de ringlijn naar Goes zal worden aanbesteed. De grond aankopen hiervoor zijn al rond. Het ran geren van het spoorwegvervoer naar het Sloe zal zich in de toekomst eveneens in Goes afspelen. Opnieuw een argument om zich wel degelijk bij de ontwikkeling daar betrokken te voelen. Ook als woon- gemeente zien de plaatsen tussen Sloe en Goes in de toekomst een belangrijke functie voor zich liggen. De raad van Goes heeft in deze vergade ring ook nog uitvoerig gediscussieerd over een verklaring, waarin de noodzaak wordt vastgelegd een christelijke uitge breid technische school (u.t.s.) op te richten. Dit onderwerp was al eerder aan de orde geweest en toen hebben b. en w. het teruggenomen om advies in te win nen bij het E.T.I. voor Zeeland. In hun voorstel waren b. en w. er thans van te komen. Bij de rondvraag gaven enkele raadsle den hun mening over een afwijzing van b. en w. van een verzoek tot het plaat sen van een barak door de glasindustrie N.V. Wattez op eigen terrein. B. en w. hadden die vergunning onthouden op grond van de procedure, die de bewoners van de Roggeveenstraat hebben aange spannen tegen een partiële herziening van het uitbreidingsplan. Zoals men el ders in dit blad kan lezen, is deze zaak gisteren in Den Haag voor de Raad van State aan de orde geweest. De heer F. P. J. Polderman (c.h.) zag in het ver zoek van de N.V. Wattez geen enkele verzwaring in de procedure voor de ge meente. „Het is jammer dat dit bedrijf in zijn uitbreiding wordt bemoeilijkt door een affaire, waarmee het niets uitstaande heeft". Ook de heren Roose en M. Loeve (a.r.) vroegen zich dit af. Waar nog bij kwam, dat de glasindustrie zich bereid had verklaard de barak altijd nog af te breken, wanneer dat nodig mocht blij ken. En hoewel nog werd aangedrongen op een vergunning met de nodige res- overtuigd dat de rijksoverheid de grootst fricties, kon burgemeester Huber in deze .v - JI iiirnrcr crcx-trno-lera art f a-ra rra air" o-non mogelijke medewerking zal verlenen bij het oprichten van scholen. „Op de drem pel van een nieuw ontwikkelingsstadium zou het niet juist zijn dezelfde normen aan te leggen als die, welke in de dicht bevolkte randstad Holland zonder be zwaar kunnen worden gehanteerd", schreef het college. Alleen de heer D. van Loon (p.v.d.a.) vond drie u.t.s.-sen voor Zeeland (hij rekende die van Ber gen op Zoom mee) al ruimschoots vol doende. ,Er is in Zeeland weinig belang stelling voor afgestudeerde u.t.s.-ers. Veel meer voor het leerlingenstelsel en het bedrijsleven". Bovendien achtte de heer Van Loon het een „misverstand" als zou de u.t.s.-er in het bedrijf „de- man-met-het-witte-boordje" zijn. De heer Kegge sloeg onmiddellijk terug met de opmerking dat die dat juist wel is. De heer Roose noemde de argumenten van de heer Van Loon levensgevaarlijk en een ondergraving van de eigen posi tie, wanneer een dergelijke stelling ook in andere gevallen zou worden toegepast. Verschillende andere raadsleden plaat sten zich hier dadelijk achter. Slechts PROBLEMEN GLAS-TUINBOUW De glastuinders uit Kapelle en omge ving zullen zich dienen te specialiseren bij hun teeltkeuze. Men zal de teelten niet moeten gaan versnipperen door ge deeltelijk op groenten over te schake len. Tot deze uitspraak kwam de heer M. Wattel, hoofdassistent A bij de rijks- tuinbouwvoorlichtingsdienst te Goes, in een woensdagmiddag gehouden lezing over bedrijfseconomische en technische problemen bij de glastuinbouw. Deze bij eenkomst had plaats in de kantine van de veiling te Kapelle en droeg het ka rakter van een voorlichtingsbiieenkomst voor glastuinders uit dit rayon. Op deze bijeenkomst, die was georgani seerd door de Zeeuwse Groentetelersver eniging en de studiegroep van glastuin ders uit Kapelle en omgeving, gaven twee deskundigen bij het instituut voor tuinbouwtechniek te Wageningen voorts een verhandeling over de eisen die er ge steld worden aan de kassenbouw en ver warmingsmogelijkheden. Volgens de heer Wattel zal het uit gangspunt bij de omschakeling naar glas de aardbeienteelt moeten zijn. Hier op kan dan nog een teelt van tomaten volgen, maar versnippering is aller minst gewenst. De heer Wattel zag ir. de aardbeienteelt vooral perspectief, om dat de aardbeienteelt voor dit gewest aansluit op ervaring en vakkennis die er in dit tuinbouwgebied reeds is. Van betekenis achtte hij verder, dat de te Iers in hun veiling een afzetorganisatie hebben, die met zijn produkten reeds een landelijke bekendheid geniet. In het streven van enkele telers om de groenteteelt onder glas te bren gen, zag de heer Wattel het gevaar, dat dit een versnippering zal geven in de voor het gebied nog jonge glascultuur. Groenteteelt is wel mogelijk, maar dan zal voldaan moeten worden aan de eis van een glascomplex van drie tot vijf duizend vierkante meter, compleet met verwarmingsinstallatie. Voor de groen teteelt zag de heer Wattel alleen maar winstmogelijkheden in gespecialiseerde vormen. De heer Wattel gaf toekomsti ge glastuinders voorts als raad mee, bij het bouwen van een kas vooraf een planning te maken en de voorlichtings dienst te raadplegen. De heer Hiemstra die als deskundige van het I.V.T.T. de kassenbouw aan een nadere beschou wing onderwierp wees er op, dat er mo menteel belangstelling uitgaat naar de zogenaamde „dubbelkappers". Hij wees er voorts op, dat bij een constructie, waarbij grote overspanningen gemaakt moeten worden, staalbouw gewenst blijft. De aantrekkelijkheid van hout bouw ligt in de geringe aanschaffings- kosten. Een Venlo-warenhuis achtte spreker voor een beginnende tuinder gewenst, terwijl hij voor de glasaardbeieneultuur een thermisch verzinkte kas aanbeval. Ook de ontluchting werd door hem aan een nadere beschouwing onderwor pen. De leiding van de bijeenkomst was in handen van de heer A. J. Berman uit Kapelle. Aan de universiteit van Amsterdam is woensdag gepromoveerd tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschappen de heer J. J. Broeder uit Heemstede, op een proefschrift getiteld „Beschouwingen over het beschrijven van natuurkundige experimenten en resultaten". De promo tor was prof. dr. E. W. Beth. De heer Broeder, geboren te Hansweert legde in 1946 het doctoraal examen in de na tuurkunde af aan de hoofdstedelijke universiteit waar hij assistent aan het Van der Waals-laboratorium was. Sinds 1947 is hij verbonden aan het Kon./Shell laboratorium te Amsterdam. Ten overstaan van notaris H. Beyer zijn woensdagavond in het Vlissingse Concertgebouw een viertal percelen pu bliekelijk verkocht. Het herenhuis met garage aan de Boulevard Evertsen 32 te Vlissingen werd gekocht door de heer H. Tattje uit Vlissingen voor de som van 120.000,de tweede koop, het dubbel woonhuis met erf aan de Koud kerkseweg 68, Vlissingen, kwam voor een bedrag van 46.500,in het bezit van mevr. M. S. Wilderom-Rammeloo te Vlissingen. De derde koop, het dubbel woonhuis aan de Grote Markt 12/13, is aangehouden, terwijl de vierde en laat ste koop, het dubbel woonhuis aan de Kasteelstraat 82 in Vlissingen voor een bedrag van 12.500,gekocht werd door mevrouw M. P. Th. Witlox-Van Oirschot te Vlissingen. „uiterst gevoelige en tere zaak" geen enkele toezegging doen. Men besloot het verloop van de zitting af te wachten. (Advertentie) Zelfstrijkende katoenen poplin. Tricot nylon In uni en streepdessins. Per stuk 11.90 - 2 stuks _23t8©"* Lange Delft 60-62 - Middelburg Walstraat 84 - Vlissingen aanvrage bezoeken wij U gaarne. Het ministerie van sociale zaken en volksgezondheid heeft de heer J. M. Fi- lius te Kamperland aangewezen als werknemer-bestuurslid van de afdeling Zeeland van de bedrijfsvereniging voor ongevallenverzekering voor het agra risch bedrijf. Hij volgt hiermee de heer R. van Wensen te Hardegarijp op. NED. HERV. KERK. Aangenomen naar Poortugaal: D. Th. Los, voorganger vrijzinnig hervormde gemeente te Delft. GEREF. KERKEN. Beroepen te Sellingen: P. M. Brouwer te Wommels. EVANG. LUTHERSE KERK. Beroepen te Amsterdam-Noord: Schroder te Amstelveen. C. GEREF. KERKEN VRIJGEMAAKT Beroepen te Daarierveen J. Geersing te Zuidwolde (Dr.). Beroepen te Enschede- Zuid (vac. J. Kok) J. F. Heij te Drach ten. (Advertentie) Vraag - waar dan ook - naar BOOTZ Brandy Spécial! Per hele liter^er halve literB RENESSE oriënteert zich op de moge lijkheden, die er in de toekomst liggen voor de bouw van een winkelcentrum in de kom van het dorp. Voor dit doel heeft het Centraal Orgaan ter bevorde ring van de bouw van Middenstandsbe drijfspanden (C.O.M.) een bespreking gevoerd met de winkeliers in Renesse. Deze gedachtenwisseling resulteerde in de suggestie een adviescommissie voor winkelbouwplannen in het leven te roe pen. Een commissie, die het gemeente bestuur suggesties onder ogen kan bren gen over beslissingen, te zijner tijd te nemen over de uitbouw van het winkel- apparaat. B. en w. van Westerschouwen stellen de raad voor zijn vergadering van volgende week dinsdag voor dit denkbeeld over te nemen. Het C.O.M. -en de middenstandsver eniging van Renesse stellen voor de commissie samen te stellen uit een ver tegenwoordiger van het gemeentebe stuur als voorzitter, een technische des kundige van de gemeentelijke dienst en enkele vertegenwoordigers van het be drijfsleven in Renesse, eventueel aange vuld met de stedebouwkundige en een of twee deskundigen op het gebied van de distributie. Met deze samenstelling kunnen b. en w. eveneens akkoord gaan. Tot de belangrijkste adviezen van de commissie rekent de middenstand de suggesties over de voorwaarden waar onder het gemeentebestuur toestemming verleent om de winkels op de daarvoor aangewezen terreinen te situeren. Naar aanleiding van de besprekingen met de middenstandsvereniging is het C.O.M. met een rapport voor de dag gekomen over deze zaak. De vereniging heeft het b. en w. toegestuurd, die het op hun beurt naar de raadsleden hebben verzonden. In een begeleidend schrijven maakt de middenstand het gemeentebe stuur erop attent, dat er momenteel 14 permanente winkels en 12 kampwinkels Waarnemend burgemeester J. de Pree van Zoutelande is er woensdagmiddag aan te pas gekomen, toen voor de Mid delburgse kantonrechter mr. J. Moolen- burgh de zaak tegen de Zoutelandse (Advertentie) kleinlandbouwer J. K. werd voortgezet. K. verscheen op 23 oktober voor het eerst voor de groene tafel. Hem was ten laste gelegd, dat hij in het tijdvak van 29 juni tot 9 juli in een bedrijfsruimte achter zijn woning een zevental vakan tiegangers had laten logeren, terwijl hij daarvoor helemaal geen vergunning van de gemeente had. De kantonrechter kwam voor het eerste geval tot een geldboete van 35,subs. 7 dagen. Voor het tweede feit sprak hij alleen een schuldigverklaring uit. Mr. Moolen- burgh legde hierbij geen geldboete op. De officier van justitie eiste voor beide feiten een geldboete van 35,snbs. 7 dagen. Op de vorige zitting had de klein landbouwer reeds verklaard, dat deze gang van zaken zich zo had geopen baard door hij niet anders kon. Ener zijds omdat de afspraken met de huurders al enige tijd geleden waren gemaakt en anderzijds omdat hij als bezitter van slechts vier hectare land er wel wat bij moest doen om aan een behoorlijk verdiendste te ko men. K. die reeds over een zomerwoning ach ter zijn huis beschikt, was nadat hij zijn schuur had verkocht met een bouwtekening bij de burgemeester ge komen. Zijn verzoek om een bedrijfs ruimte te mogen bouwen werd goedge keurd. „In een briefje hebben wij toen", zo vervolgde burgemeester De Pree die in deze zaak als getuige-deskundige op trad „gevraagd waarvoor hij deze be drijfsruimte wilde benutten. In een ant woord vernamen wij. dat het voor op slag van fruitprodukten zou worden ge bruikt. Later stuurden wij nog een brief je waarin stond dat K. er rekening mee moest houden dat hij deze ruimte niet voor de verhuur zou mogen aanwenden". despaarbank met volledige bankservice „We hebben hem dus overduidelijk er op gewezen", aldus het hoofd van de gemeente Zoutelande die later weer moest horen, dat de kleinlandbouwer on danks de waarschuwingen een gedeelte van de ruimte keurig netjes maar toch ongeoorloofd als verblijfsrnimte voor va kantiegangers had ingericht en onbe voegd verhuurde. Na hem nog tijd te hebben gegeven om de zaak te ontrui men ging hij op de bon. Burgemeester De Pree voegde aan zijn verklaring toe, dat de gemeente Zoutelande in 1963 is begonnen met het zomerwoningen probleem stren ger aan te pakken. „We moeten voor komen dat er achter elke woning een zomerwoningen terrein wordt ge maakt. Als we er niets aan doen be nutten ze elke vierkante meter en dat zou in strijd kunnen zijn met de openbare orde, gezondheid en zede lijkheid". De raadsman van K. mr. H. Bruin ves tigde er de aandacht op dat de bouw tekening, waarmee de kleinlandbouwer zich bij de gemeente had vervoegd be paald niet leek op een appelenloods maar eerder weg had van een ruwe schets voor een bungalow. „Je hoeft niet eens in Zoutelande te wonen om te we ten waar het voor zou worden bestemd", zo redeneerde de raadsman. De heer De Pree haakte daarop in met de woorden: daarom heeft het gemeen tebestuur ook een briefje gestuurd waarin gevraagd werd wat nu precies de bedoeling van K. was. Wij willen de mensen niet duperen. Dat doen we door ze van tevoren te waarschuwen en te zeggen dat het niet meer kan. Maar in dit geval is genoeg gewaarschuwd". De raadsman vond dat er geen sprake meer was van een bedrijfsruimte of stenen loods, al had de Zoutelandse landbouwer daarvoor wel een aanvraag ingediend. Hij vroeg dan ook vrijspraak in dit ge val. Bij gebreke van toepassing van de nieuwe verordening, die de activiteiten van de verhuurlustige inwoners van de ze Walcherse badplaats aan banden legt, meende mr. Bruin dat zijn cliënt even eens voor wat betreft het tweede geval vrijgesproken diende te worden. In zijn repliek noemde mr. Doedens K, een gewaarschuwd man die voor twee moet gelden, maar in plaats daarvan de waarschuwing in de wind had geslagen. De kantonrechter concludeerde ten slot te dat de landbouwer strafbaar had ge handeld door vakantiegangers in een van zijn, zij het dan luxueuze bedrijfs ruimte, onder te brengen. Omdat de nieuwe verordening dit jaar nog niet consequent kon worden door gevoerd volgde ontslag van rechtsver volging voor het verhuren zonder ver gunning. In een eveneens aangehouden zaak kwam de Vrouwenpolderse landbouwer S. M. zijn belangen verdedigen. Hij moest zich op 23 oktober reeds verant woorden voor het feit dat een losgebro ken rund zich in St.-Laurens op de openbare weg had opgehouden. M. bleef echter maar hameren op het chapiter of het wel zijn rund is geweest, want de verbalisant had gesproken over een éénjarig rund, terwijl de landbouwer in een dicht bij de plaats waar het beest was aangetroffen gelegen wei alleen maar tweejarige runderen had lopen. in Renesse zijn. „Dit totale aantal lijkt ons ruim voldoende om de ingezeten als mede de zomergasten, zoals dit in het seizoen 1963 was gesteld, van alle be hoeften te kunnien voorzien". In het C.O.M.-rapport over deze zaak wordt het begrijpelijk geacht, dat het uitbreidingsplan van Renesse voor ziet In de mogelijkheid om er een 25-tal winkels te bouwen. „Een win- concentratie van deze omvang gesitueerd bij de historische kern, kan zich tot een modern, op het fla nerend bezoek van tijdelijke klanten ingesteld centrum ontwikkelen", zegt het rapport. Tot deze uitspraak komt men, nadat de functie van Renesse als badplaats on der de loep is genomen. Er wordt op gewezen, dat elk winkelapparaat in 'n badplaats wel een zodanige reserve be vat, dat een gedeelte van de seizoenver kopen kan worden opgevangen. Deze mogelijkheid wordt echter kleiner, naar mate het seizoen langer duurt en het bezoek toeneemt. In het bijzonder voor de verkooppunten van goederen voor het dagelijks gebruik zullen de verkoop kansen als gevolg van de seizoenbedrij vigheid de aanleiding tot uitbreiding van het aantal bedrijven zijn. Voor de winkelvoorziening In plaat sen als Renesse acht het C.O.M. ook van belang, dat niet alleen in het sei zoen een grotere besteding per gezin plaatsvindt, maar dat tevens de koop kracht van de eigen bevolking in de perioden buiten het seizoen op treedt. In dit licht gezien, trekt het C.O.M. de conclusie dat het winkel apparaat in een badplaats „zeer wel meer zaken kan tellen dan plaatsen van dezelfde omvang, die niet op re creatie zijn ingesteld". Men vindt ook een grotere variatie in zaken goed mogelijk. Het C.O.M. wijst er verder op, dat de uitvoering van het Deltaplan en het toe nemende aantal auto's de positie van Renesse als badplaats zal versterken. In het rapport komt verder de verwach ting ter sprake, dat bij de groei van Re nesse als badplaats een accent komt te liggen op de toename van pensionverle ning en de uitbreiding van hotelaccom modatie: de eigen bevolking wordt in tensiever bij de uitbouw van de bad plaats betrokken, zodat er een aanzien lijke uitbreiding van blijvende woonge legenheid komt. De beste plaats voor dit nieuwe winkel centrum ziet het C.O.M. bij het histori- De gemeenteraad van Biervliet heeft woensdagavond besloten tot een dras tische verhoging van de begrafenis rech ten, verhoogde tevens de reinigings rechten en heeft voorts uitvoerig gedis cussieerd over een subsidie aan de Ter neuzense muziekschool voor zes Bier- vüetse leerlingen van deze instelling. De subsidie 645) kwam er uiteindelijk niet door. In het college van b. en w. bestond geen overeenstemming over genoemde sub sidie. Burgemeester A. P. Kostense wees op de leefbaarheid in de gemeente en was er voor, maar de beide wethouders A. Dijk en J. W. Verplanke waren vier kant tegen. Zij betoogden onder meer, dat er genoeg particuliere muziekleraren zijn, dat dit onderwijs een bepaalde luxe is en dat betalen voor dit onderwijs een particuliere zaak is. De heer A. Klaij- sen (p.v.d.a.) vond, dat Biervliet wel moest betalen voor leerlingen van die o'uders, die het lesgeld niet zelf kunnen bekostigen. Tegen stemden ten slotte de beide wethouders en de heren J. F. Dek ker (c.h.u.) en J. v. d. Velde (p.v.d.a.). Bij de nieuwe regeling op de begrafe- nisrechten zal het grafrecht worden ver hoogd van 10 tot 50, de aankoop van een eigen graf wordt van 60 nu 100, de huur van een graf 15,50 hoger tot 50 en het onderhoudsrecht, dat eerst 3 per jaar was, nu variërend, tot over de 100 ineens voor graven met een gedenkteken. De reinigingsrechten worden nu 10 per eerste emmer (was ƒ5) en 2,50 voor iedere volgende emmer (was 1). De raad besloot tot deelname aan de centrale vuilnisophaaldienst West- Zeeuwsch-Vlaanderen, voorzag 89 wegen buiten de bebouwde kom van historische namen en reeds in de volksmond ont stane nam, verleende de fruitteeltvak school te Philippine 50 voor iedere Biervlietse leerling, verkocht de woning wetwoning, Singel 49 en grond aan de Gentse straat en ging een rekening-cou rantovereenkomst voor 70.000 aan met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeen ten. Tot slot werd de sluitende ge meentebegroting voor 1964 aangeboden. Een nieuwe industrie op het industrie terrein van Tholen zal maandag aan staande officieel van start gaan. Maan dagmiddag namelijk «pent mevrouw H. W. van der Hoeven-Kappers, dé echt genote van Tholens burgemeester, het atelier van de firma Timpa Duet Foun dations. Daarna is er van 3 tot 5 uur een receptie en kan het atelier worden bezichtigd. Winkelweek in Yerseke De winkeliersvereniging „Handelsbelan gen" te Yerseke begint 22 november a.s. met haar winkelweek, waaraan waarde volle prijzen zijn verbonden. De zaken welke geassocieerd zijn ln de „I.V.A." houden vrijdag en zaterdag een show in de zaal Nolet en in het vereni gingsgebouw „De Haven" aan de Dreef. Ook hier worden vele prijzen beschikbaar gesteld. (Advertentie) Kaarslicht flatteert! GOUDA KAARSEN sche hart van het dorp. Een motief daarvoor vindt het rapport de bedoeling, dat de nieuwe winkels het centrale mid denstandsapparaat komen versterken. Ook het oude dorpsplein van Renesse voldoet aan het verlangen van de toerist om voor zijn recreatie een omgeving te hebben, die zich van zijn normale milieu onderscheidt. Het rapport betreurt het, dat niet een nog nauwer visueel ver band tussen beiae winkelgroepen tot stand kan worden gebracht. De voor keur gaat uit naar het dorpsplein. Het C.O.M. vindt de realisering van dit winkelcentrum in etappes aanvaard baar. Als het niet mogelijk Is het cen trum helemaal naar de dorpskern op te schuiven is het volgens het C.O.M. te overwegen, als eerste fase van de reali- serlng-in-etappes een winkelrij te bou wen evenwijdig aan de Hooge Zoom. (Advertentie) klaarde J. J. W. opperwachtmeester der rijkspolitie die als getuige werd gehoord. Het was voor hem onbegrijpelijk dat M. er aan bleef twijfelen dat het een van zijn beesten was. „Ik hoefde het rund niet eens op te jagen, het ging van zelf langs een van de platgetrapte omheinin gen de wei weer in" zo zei deze verbali sant. M. bleef echter ten stelligste on- kennen. „Dat zijn geen bewijzen" hield hij vol. Van de eis en geldboete van 20,subs. 4 dagen deed mr. Mool- burgh nog negen gulden af. Er bleven vraagtekens in de zaak tegen de Middelburgse bakkersgezel H. J. W. die op 9 augustus op de splitsing Lange Delft-Segeersstraat geen voorrang ver leende aan een politieauto, toen hij met „Ik ben géén expert op dat gebied", ver- zijn bromfiets van de Markt kwam en door wilde rjjden naar de Korte Delft. De wagen stond op de hoek van de Segeersstraat stil" zei W. „Ik zag hem al toen ik bij de City reed". Toen ik bij de splitsing kwam trok de wagen ineens op en kon ik niet meer remmen" zo verklaarde de bakkersge zel die nog wel had kunnen uitwijken. De als getuige gehoorde verbalisant VV. C. wist echter te vertellen dat de poli- tiesurveillance wagen totaal niet had gestopt. „We reden in een kalm gange tje naar de splitsing" vertelde hij. Dat de politiewagen voor de bromfietser al ter hoogte van het Citytheater te zien zou zijn geweest meende de politie functionaris sterk in twijfel te moeten trekken. „Toch klopte het niet" volhar de W. De officier eiste een geldboete van 20,subs. 4 dagen. Mr. Moolen- burgh maakte er 12,subs 3 dagen van.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 9