Huizengeschil Goes voor Raad van State WALCHEREN Rusland en Amerika tegen rest van de wereld in Brussel MARKTBERICHTEN CHRISTELIJKE BESTURENBOND VLISSINGEN JUBILEERDE OUDERAVOND OPENBARE LAGERE SCHOLEN Route Sint-Nicolaas in Middelburg AGENDA Nederlands elftal ingeschreven voor wereldkampioen- schar) Belgische fabrikant die overbetaalde kreeg fikse boete In beroep tegen besluit G.S. Rapport V oetbalwedstri jd tussen koks en kelners Uitvoering van „Con Amore" Zendingspredikant sprak over Bali Jaarvergadering „Crescendo" Van onze adverteerders Smith zelfbediening opende nieuwe zaak in de Langeviele GEMEENTEWERKEN VAN ZIERIKZEE BEGINT OP 1 JANUARI 1964 Verkoping woonhuis Militairen te sterk voor Go Ahead Organisatie ouder dan C.N.V. Verrassende klucht bracht veel plezier Versterking VRIJDAG 22 NOVEMBER 1963 PROVINCIALE Z E E O W S B C O R A N T 5 EIGENAREN WONINGEN ROGGEVEENSTRAAT De Raad van State heeft donderdag on der voorzitterschap van de vice-presi dent, prof. dr. L. J. M. Beei, het beroep behandeld dat een aantal eigenaren van huizen in de Jacob Roggeveenstraat te Goes had ingesteld tegen de beslissing van G.S. om het besluit goed te keuren van de raad van Goes tot vaststelling van de partiële herziening van het uit breidingsplan oost. Het uitbreidingsplan was op 13 juni 1960 ter visie gelegd en op 21 september 1960 vastgesteld, nadat een bezwaarschrift van de eigenaren niet ontvankelijk was verklaard. De goedkeuring van de wijziging van het uitbreidingsplan door de raad ging min of meer gedwongen. Uit het uit 1954 daterende plan was de grond aan de Jacob Roggeveenstraat bestemd voor woningbouw. B. en w gaven desondanks aan de firma C. Westdorp Zn. ver gunning voor het bouwen van een be drijfspand aan de Jac. Roggeveenstraat. Pas daarna kwamen b. en w. met het voorstel om het uitbreidingsplan te wij zigen. In het oude uitbreidingsplan was de grond aan de Jacob Roggeveensrraat bestemd als groenstrook. Nu daar ech ter een bedrijf werd gebouwd verminder den de woningen in de ogen van de eige naren sterk in waarde. In verband hier mee dienden zij een beroep in bij de Kroon tegen de 'goedkeuring van het uit breidingsplan door G.S. De zaak van de huiseigenaren werd door de Raad van State uiteengezet door mr. W. H. Vermaas te Middel burg Mr. Vermaas merkte op, dat om de bouw van het bedrijf te ver hinderen een kort geding wel uit komst zou hebben gebracht. „De huiseigenaren kwamen echter te laat bij me" zo voegde hij hieraan toe. Mr Vermaas zei verder, dat de on derhandelingen met de gemeente zeer traag verliepen. „Er werden wel enkele vage toezeggin gen gedaan voor schadevergoeding, maar pas nadat een beroep bij de Kroon was ingesteld kwam er een regeling van de schade. Wij heben die niet durven weigeren: wij hebben de regeling geac cepteerd met voorbehoud van alle rech ten", aldus mr Vermaas, die van me ning was, dat de schadevergoedings regeling van de gemeente in dit geval staatsrechterlijk niet juist is. Dit bleek volgens hem ook uit het feit, dat de ge meente de schadevergoeding ter goed keuring had voorgelegd aan G.S. waar op dit college mededeelde, dat daarvoor zijn fiat niet nodig was. „Ik kan aan nemen, dat de gemeente het geschil heeft willen beëindigen. De regeling was voor ons echter zeer ongunstig Men moet bij het bepalen van de schadever goeding niet rekenen met de huurwaar de van de huizen als de fabriek er niet zou zijn Met moet de vermindering in woonwaarde in aanmerking nemen". Daarom is het nodig dat er een nieuwe en betere schaderegeling komt", zo be toogde mr. Vermaas. de kwestie. „Wanneer een regelmatige procedure zou zijn gevolgd, zou deze kwestie niet zijn voorgevallen. Het is mij gebleken, dat men in Goes wel heel erg vooruit is gelopen op toekomstige uitbreidingsplannen", aldus burgemees ter Huber „Ik zie de gehele wijk meer als industriewijk", zo voerde hij tot ver weer aan. Mr. Vermaas bestreed in tweede instantie deze mening. „Het is geen echte industriewijk. Het geheel is in strijd met het oude uit breidingsplan", aldus mr. Vermaas. (Advertentie) Zonder baard in burgerjas draagt de sint'een „Peca"-das Vanaf ƒ3,95 tot ƒ14,50 Iedere das in luxe surprise-verpakking. HERENMODEHUIS WINKELGALERIJ MIDDELBURG Hij merkte op, dat het hem goed had gedaan, dat de hoofd ingenieur directeur van het departement in zijn rapport eveneens van mening was dat het be sluit van G.S. moet worden vernietigd In dit rapport had de hoofdingenieur directeur onder andere gezegd, dat het plan als bebouwingsplan moet worden fezien en dat liet als zodanig niet ad mogen worden goedgekeurd en dat het niet mag worden beschouwd als een plan om een onregelmatigheid te legaliseren. Voorts was hij van mening dat de in- en uitritten niet aan de eisen voldeden. „Afgezien van de onregelmatige wijze waarop de bouwvergunning is verleend, kan de wijziging van het uitbreidings plan in stedebouwkundig opzicht niet door de beugel. Na vernietiging van het besluit van G.S. staan wij als volwaar dige partners tegenover elkaar en kan een betere regeling van de schade wor den bereikt", aldus mr. Vermaas. Mr. F. G A. Huber de hele zaak speelde voordat hij burgemeester van Goes werd noemde het een vervelen- COLIJNSPLAAT Klaprooscollecte De klaprooscollecte heeft in de gemeen te Kortgene een bedrag opgebracht van 158,50, nl. 71,90 in Colijnsplaai, 60,91 in Kortgene en 25,69 in Kats. (Advertentie) MIDDELBURG Op de jaarlijkse ouderavond van de openbare lagere scholen „De Sanden- burch" en „De Dunenburch" te Middel burg, die woensdagavond in het school gebouw werd gehouden, is afscheid ge nomen van de heer M. C. Geldof, die het voorzitterschap neerlegde. Ter gelegen heid hiervan werd de heer Geldof na mens de ouders en het personeel van de school een geschenk aangeboden. Tijdens deze ouderavond werden verder enige huishoudelijke zaken afgehandeld, waarna drs. J. W. Dippel een causerie hield over schoolkeuze voor onze kin deren. Toen de gelegenheid werd gege ven tot het stellen van vragen ontstond er een geanimerde discussie tussen spre ker en toehoorders. De route, die Sint-Nicolaas na zijn aan komst in Middelburg bij de gedenknaald aan de Beatrixbrug door de stad maakt, luidt als volgt: Beatrixbrug, Rotterdam- sekaai, Dam-Noordzijde, Molstraat, Spanjaardstraat, Balans, Wagenaar- straat. Korte Noordstraat, Noordpoort straat (oponthoud bij Gasthuis), Klein Vlaanderen (oponthoud bij bejaarden tehuis), Seisplein, Seisstraat, Kromme Weele, Vlasmarkt, Markt. Na de ontvangst in het stadhuis luidt de route: Markt, Gravenstraat, Gort straat, Plein 1940, Pottenmarkt, Lange- viele, omkeren bij militair hospitaal, Langeviele, Markt rond, Lange Noord straat, Hofplein, Wagenaarstraat, Ba lans, Korte Burg, Groenmarkt, Nieuwe Burg, Lange Delft, Korte Delft, Dam, Korte Delft, Lange Delft. Segeersstraat naar de Loskade, waar de stoet ont bonden wordt. WLISSINGEN Morgenmiddag zaterdag, wordt op het sportveld aan de Irislaan te Vlissingen een voetbalwedstrijd gespeeld tussen een elftal van koks en een team van kel ners. De spelers zullen in het veld ko men in ceremonieel tenue. De wedstrijd, die om half drie begint, komt ten goede aan de actie „..porthal". Sinterklaas zal de aftrap verrichten. De drumband van St.-Caecilia zal in de rust enkele vrolijke deuntjes ten gehore brengen. De voetballers maken met de drumband voorop een mars naar het voetbalveld. De route, die hierbij zal worden gevolgd is als volgt: Verlengde Scheldestraat, Paul Krugerstraat, Bloe- menlaan, President Rooseveltlaan en Irislaan. Het vertrek van de Verlengde Scheldestraat is om 2 uur. De wedstrijd zal uiteraard alleen door gaan wanneer de weersomstandigheden dat toelaten. De christelijke mandolinevereniging „Con Amore" uit Vlissingen heeft woensdagavond in het Concertgebouw te Vlissingen een uitvoering gegeven. De jeugdafdeling van „Con Amore" open de het programma met een viertal num- In het verenigingsgebouw „Midden dorp" te Zoutelande is donderdag middag het huwelijk voltrokken tussen de ondercommandant van de vrijwillige brandweer te Zoute landede heer P Boogaard, en me juffrouw P. van Sluijs. Na de plech tigheid wandelde het paar door een erepoort van straalpijpen, die vijf spuitgastenin volledig tenue voor hun ondercommandant ophiel den. (Foto P.Z.C.) mers. Hierna liet het „grote" orkest van „Con Amore" de matig gevulde zaal horen wat het op de snaren klaarspeelt. Als laatste voor de pauze traden Jan Verwey (mondaccordeonist) en Piet Eckhardt (gitaar) voor het voetlicht. Na de pauze lieten een zestiental jonge re leden horen, dat ze behalve mandoli ne spelen ook kunnen zingen: een koor tje zong toen onder meer, begeleid door een klein groepje, Buona notte Bambino. Dit alles gebeurde onder leiding van di rigent J. Eckhardt. Ds. H. J. Visch, zendingspredikant op Bali, heeft donderdagavond in „Het An ker" te Vlissingen een causerie gehou den over „Kerk en zending op Bali in de branding van deze tijd". Deze avond was georganiseerd door wijkgemeente IV in samenwerking met de culturele commissie van de Vlissingse hervormde gemeente. Ds. Y. van der Schoot, wijk- predikant, had de leiding van deze ma tig bezochte bijeenkomst. Ds. Visch, diesinds 1948 zendingspre dikant in dienst van de Balinese protes- tanse kerk is, vertelde het een en ander over zijn eigen werkzaamheden en de speciale moeilijkheden, die de Balinezen met hun Hindoeïsme opleveren. Op het ogenblik telt de Balinese kerk 4000 zie len en het aantal predikanten bedraagt 16. De eerste Balinees, die tot het chris tendom was bekeerd, werd in 1931 ge doopt. Ds. Visch gaf de aanwezigen aan de hand van een aantal voorbeelden een inzicht in de toestand op Bali. Na de pauze lichtte hij aan de hand van een aantal dia's zijn woorden toe. Gevonden voorwerpen In het tijdvak van 12 tot 19 november zijn aan het bureau van politie te Vlis singen als gevonden voorwerpen gede poneerd: hondsdolheidspenning, rozen krans in etui, damesbril, zonnebril, han gertje, paperclips met sleutels, kinder portemonnee, portemonnee, sjaal, bro che, fietssleuteltjes, Zeiss-Ikonsleulel, ring met sleutels, step, contactsleutel portemonnee met inhoud, herenhoed, kinderportemonnee met inhoud, dames muts, schooltas met boeken, diverse dames- en herenhandschoenen en wan- ten(tjes). Aan het bureau zijn adressen te bekomen, waar de navolgende gevon den voorwerpen zijn te bevragen: heren sjaal, bankbiljet, herenhandschoen, ball point, paar dameshandschoenen, Terlen- ka damesbroek, zilveren armbandje, portemonnee, paar wanten, padvinders das, portemonnee met inhoud, damesna- raplu, motorwant, plastic eend, en da mestas met inhoud. OOSTKAPELLE In hotel „Zeelandia" te Oostkapelle heeft de muziekvereniging „Crescendo" dezer dagen haar jaarvergadering ge houden. Voorzitter A. Don verwelkom de in het bijzonder de ereleden. Uit het verslag van de secretaris bleek, dat het afgelopen verenigingsjaar bijzonder gunstig is verlopen. Bij de concoursen en het solistenconcours zijn goede resul taten behaald. De voorzitter dankte de dirigent, de heer P. Wisse, voor zijn uitstekende lei ding. De begroting van de penningmees ter was sluitend. De bestuursleden P. J. Bom en Joh. Vos die aan de beurt van aftreden waren, stelden zich niet herkiesbaar. De heer A. Maljaars werd als nieuw lid in het bestuur gekozen. Binnenkort hoopt Crescendo deel te ne men aan een zaalconcours te Goes. Op 15 en 22 februari zal het korps een uit voering verzorgen. WESTKAPELLE N.C.V.B. Westkapelle hijeen Dezer dagen vergaderde de afdeling Westkapelle van de N.C.V.B. onder lei ding van mevr. Van Rooijen-v. Sighem. Spreker was de heer v. d. Velde over het onderwerp „Spiegel van onze eeuw". De volgende vergadering een kerstavond wordt gehouden op 23 dec. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen 20 november: Diana van Porsgrunn. Rugen van Zelzate. Antje Oltman van Antwerpen. Greymaster van zee. Lupia van Londen. 21 nov.: Asmediske van Antwerpen. Vlissingen vertrokken 20 nov.: Christine n. Jacksonville. Trianga naar Fegamp. Zanzi bar naar Londen. Tycha naar Londen. Diala naar Bilbao. Valo naar Gothenborg. Rugen naar New Castle. Spirit naar Antwerpen. Jane naar Wistawarf. Pronto naar Kopen hagen. Gepasseerd naar Antwerpen 20 nov.: Spaar- nekerk van Hamburg. Steenbergen van zee. Alphacca van Duinkerken. Hoogland van Rotterdam-Sluiskil. Aludra van Las Palmas. Hoop van Rotterdam. Bevesier van Perno- viken. Ganymedes van Rotterdam. Karachi van Amsterdam. Waverstroom van Amster dam. 21 nov.: Grebbedijk van Le Havre. Am'asus van Norwich. Adara van Le Havre. Erebus van Dover. Harlingen van Rotter dam-Sas van Gent. Titan van Londen. Ar- noudspolder van Rotterdam. Tubo van Grimsby. Gepasseerd van Antwerpen 20 nov.: Prins Willem III naar Rotterdam. Libelle naar Esbjerg. Dicky naar Rotterdam. Cawi naar Ballina-Terneuzen. Straat Franklin naar zee- rede. Keizersveer naar Skive. Leiderkerk naar Rotterdam. Meidoornsingel naar Rotter dam. Eagle naar Londen. Bram naar Aiklon. Tinda naar Helsinki. 21 nov.: Idanel naar Plymouth. Harry naar Malmö Burgerlijke stand VLISSINGEN. Bevallen: N. HoendervangerMeerman, z.; M. FranseKeersemaker, d.; A. M. Damman Broekman, z.; C. A. M. van den Boom Simmers, d.; J. M. E. StofferOostendorp, d. Ondertrouwd: J. Wibbens, 25 j. en L. M. van den Broeke, 25 j.; A. de Graaf, 31 j. en M. Sijnke, 33 j.; G. M. Schuit, 24 j. en M. J. C. Florusse, 25 j.; N. F. Eekman, 55 j. en R. E. Baumann, 37 j Getrouwd: J. W. Kassenberg, 22 J. en C. M. Heiboer, 23 j.; J. P. M. de Jonge, 19 j. en P. J. Lorier, 19 j.; P. de Ruiter, 29 j. en J. Pe- dersen, 22 j. Overleden: D. M. Maquelin, 88 j.; M. Lip pens, 64 j., e. v. J. A. de Haas. MIDDELBURG. Bevallen: P. M. DekkerKlaasse, z.; J. C. AndriesseLooise, d.; P. J. de JongeOver- dulve, z. Ondertrouwd: G. W. Vlasman, 32 3. en M. E. C Verbeek, 29 3.; B. Arendshorst, 23 3- en P. Poelman, 22 j.; J. Vader, 22 3. en S. P. Jan sen, 19 3- Getrouwd: D. J. Polderman, 21 3- en E. de Vos, 24 j.; A. Hoefkens, 24 3- en N. de Kam, 23 3.; J. M. Boone, 24 j. en J. T. Paauwe, 24 3. Overleden: D. de Vos, 86 3-» wedn. v. P. de Visser; P. Janse, 21 j.; W. A. van Riel, 93 3-» wed. v. W. Verschoore de la Houssaije. SEROOSKERKE (W.). Bevallen: C. de Voogd-Wondergem z. Overleden: M. W. Paauwe 72 j. wed. v. W. Dekker, J. P. M. Melis 79 3. N.C.V.B. Zoutelande vergaderde De afd. Zoutelande van de Ned. Chr. Vrouwen Bond hield haar vergadering onder leiding van de presidente mevr. P. de Kok-Verhage. Als spreker was aanwezig de heer Van Elven uit Wissenkerke. Deze had als onderwerp: „De vader in het gezin". Het was een boeiend en actueel onderwerp dat behandeld werd Er werden nog ver scheidene vragen gesteld. VROUWENPOLDER Collectes De opbrengst van de collecte voor het Protestants Interkerkelijk Thuisfront bedraagt f 92,75. de collecte voor de Stichting Zeeland bracht te Vrouwen polder 60.85 op. Feestelijk wapperden donderdagmiddag in de Langeviele te Middelburg de vlaggen vanaf de nieuwe winkelpui van de levensmiddelenzaak van N. van den Driest, welke winkel na een verbouwing niet alleen in een totaal nieuw jasje is gestoken, maar voortaan de naam van Smiths zelfbediening zal dragen. De schoonzoon van de vroegere eigenaar, die in hetzelfde pand de eerste zuivel handel van Middelburg vestigde en bij elkaar ongeveer 68 jaar ook in de le vensmiddelenbranche zaken deed, zal nu de belangen van deze middenstands- onderneming gaan behartigen. Het was winkelchef R. A. H. Smith, die gisteren na de opening tegen half twee de eerste klanten in de met tal van bloemstukken opgesierde winkel mocht ontvangen. Na twaalf weken arbeid heeft de winkel een grote verandering ondergaan. De verkoopruimte, die thans geheel aan de eisen van de moderne tijd is aangepast, is zeker drie keer groter geworden dan de bestaande win kel. De inrichting geschiedde volgens het carrésysteem. Alle artikelen zijn overzichtelijk opgesteld. Er is een flinke plaats ingeruimd voor een uitgebreide sortering vleeswaren, tabaksartikelen en kaassoorten. Apart is de houten luifel, waaronder de dranken zijn onderge bracht. Ook de mozaïekvloer is iets bij zonders. De plannen voor de nieuwe win kel werden gemaakt door de Middel burgse architect J. H. van Pagee. Vlissingen AlbamDra De gexxen ereteken de kaart. 20 uur. a i Luxor Damon en Pythias. 20 uur, 14 laar Britannia The Royal Academy ol Art mei „The im portance ot being Barnest" voor de Z.V U„ 18 laar. Goes Grand: Fatale verhouding. 20 uur. 18 laar Prins van Oranje; Toneelgroep „Centrum" met „Twee tn een klap" voor Algemene Kunstkring. 2. uui Chr lyceum laarvergadering chr. m.v.h.o., 19.30 uur. Srhuttershof: Optreden Jeugd- circus „Hogerop", 19.30 uur. Korenbeurs: Lezing voor Museum Noord- en Zuid-Be veland, 20 uur Slot Ostende: voorlich ting over Jeugdwerk herv. kerk. 19 uur. Bergen op Zoom Luxor: De meisjes, die zich verkopen, 20 uur, 18 laar. Roxy: Op kamers bij die vrouw, 20 uur, 14 j. Terneuzen Luxor De burcht der ver doemden, 20 uur, 14 J. Centraal: Vogel show. 14—22 uur. Concertgebouw: Fa milieavond chr. bedrijisgroepenrentrale, 19.30 uur. Het Stockholmse ochtendblad Dagens Nyheter meldt dat in juli van het vol gend jaar in Brussel een grote atletiek wedstrijd zal worden gehouden tussen Amerika, Rusland en de rest van de wereld. Het evenement zal onder auspi ciën staan van de Eurovisie, welke or ganisatie volgend jaar haar tiende ver jaardag viert. Uiteraard komt deze wedstrijd overal op het beeldscherm. Op elk nummer zullen de drie ploegen met elk twee man uitkomen. Volgens het Zweedse blad hebben Amerika en Rusland hun komst toegezegd en wordt niet getwijfeld aan de medewerking van de internationale atletiekfederatie Per 1 januari 1964 kan Zierikzees eigen dienst gemeentewerken de werkzaam heden beginnen. De raad heeft hiervoor gisteravond de laatste voorzieningen ge troffen. Zierikzee is, zoals bekend, per 1 augustus uitgetreden uit de Centrale Dienst „Noord-Zeeland". De raad trok 5000 uit voor de inrichting van het kantoor van de nieuwe dienst, die voor lopig een jaar zal worden ondergebracht in een barak. Zodra de huidige directeur, de heer J. Baas, van het gasbedrijf met pensioen gaat, kan gemeentewerken compleet in het kantoor van het gasbedrijf aan de Scheepstimmerdijk worden onderge bracht. Het pand aan de Oude Haven (het kantoor van de Centrale Dienst), dat eerder leeg komt, dan was ver wacht) zal voor de nieuwe directeur als dienstwoning worden ingericht. Deze, de heer J. Louwerse uit Holten, heeft zijn benoeming aanvaard. Voor een bedrag van 20.300 is donder dagmiddag in café „De Oranjeboom" te 's-Heer-Hendrikskinderen het woonhuis en winkelhuis aan de Oude Rijksweg 15 te 's-Heer-Hendrikskinderen van eige naar verwisseld. Notaris W. P, de Nooijer verkocht dit huis met de schuur, ondergrond en erf een totale opper vlakte van 5 are 5 centiaren op ver zoek van de erven van wijlen mevrouw C. P. Snoodijk-Rouw. Koper werd de heer K. Beeke te 's-Heer-Hendrikskinde ren. Het hoogst ingeschreven bedrag 20.100 kwam van de heer J. M. de Kok. Officiële publikatie MIDDELBURG. Vaststelling bouwverbod. Het hoofd van het gemeentebestuur van Mid delburg brengt, ter voldoening aan het be paalde in artikel 35, 4e lid der woningwet, ter openbare kennis, dat met ingang van 22 november 1963 ter gemeentesecretarie (kamer 15) gedurende vier weken voor een ieder ter inzage ligt een ontwerp-raadsbesluit met uitvoerige kaart, welk ontwerp-raadsbesluit inhoudt, dat in het belang van stelselmatige bebouwing op de gronden, gelegen in de om geving van de Spuistraat en de Spanjaard- straat en zoals deze op de bij behorende kaart zijn aangegeven, aanbouw of herbouw van gebouwen is verboden (artikel 35 der wo ningwet). Gedurende voornoemde termijn van vier we ken kunnen belanghebbenden bij de ge meenteraad bezwaren indienen. Middelburg, 20 november 1963. Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, Mr. J. Drjjber. MIDDELBURG. Vaststelling bijzondere voor- en achtergevel- rooilijn. Het hoofd van het gemeentebestuur van Mid delburg brengt, ter voldoening aan het be paalde in artikel 10, 2e lid der woningwet, ter openbare kennis dat een ontwerp-besluit tot vaststelling van een bijzondere voor- en achtergevelrooilijn voor de omgeving Spui straat-Spanjaardstraat, zoals is aangegeven op de bij dit ontwerp-raadsbesluit behorende kaart, gedurende een termijn van 30 dagen, aanvangende 22 november 1963, voor een ieder ter gemeentesecretarie (kamer 15) ter inzage ligt en dat belanghebbenden gedu rende deze termijn bezwaren bij de gemeen teraad kunnen indienen. Middelburg, 20 november 1963. Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, Mr. J. Drijber. VEILING MIDDELBURG. 21 november. Golden Delicious 1 80 5559, 75-80 49—57, 65-70 3546, 70-75 49—53, 60-65 33—35, 2 D 17—19, 2 75-80 37, 70-75 35, 65-70 31—32, 60-65 24, 3 grof 23—27, 3 fijn 15, kroet 1314.20. Jonathan 1 75-80 2534, 70-75 23—36, 65-70 21—31. 60-65 21—26. 2 D 139, 3 grof 17—19.30, kroet 13. 2 80-85 19, 75-80 18—24, 70-75 20—26, 65-70 22—30, 60-65 22, 3 fijn 13.5*013.30. Lombarts Calville 80 25, 75-80 24, 70-75 23. 65-70 20. 60-65 19. 2 D 15, 3 grof 16. 3 fijn 15, kroet 13. Comtesse de Paris 65-70 28. 60-65 26, 55-60 21, 2 D 13. 3 grof 17, 3 fijn 12. Goudrenette 1 90 43, S5-90 3614, 80-85 37.20—45, 75-80 35.20—44, 70-75 33.10—36, 65-70 31.60, 2 D 22—21, 3 grof 27, 3 fijn 19, kroet 14. VISMIJN COLIJNSPLAAT Exportgarnalen aanvoer 6230 kg, 102 159. Schar 77 kg. Bot 181 kg. Wijting 78 kg, schol 92 kg, tong 3 kg, wulken 4 kg. Kabeljauw 94 kg, ongesorteerde vis 48 kg. EIERVEILING S.B.E. Aanvoer 338.265 stuks, handel redelijk. Prij zen (per 100 stuks) eieren van 38 tot 53 gram 7,37—9,39: 54 tot 62 gram 9.66—12,10: 62 tot 72 gram 12,5314,84. Eendeëieren: 59 tot 67 gram 9,9911,04; 67 tot 76 gram 11,0311,50. Eiermarkt: aanvoer ca. 2.350.000 stuks, han del redelijk met kalme afloop, prijzen (per 100 stuks) eieren van 61 tot 65 gram 12,35 14, alg. prijs 13,50, kiloprijs 2,14 (basis 63 gr.). Henneëieren van 48 tot 60 gram 912, kilo prijs 1.882. VEILING SINT-ANN ALAND 21 november. Uien middel 15.1015.27, bon ken 19.85. drielingen 15.51, picklers 23.89, stek 5.64. Aanvoer 87 ton. Het bondsbestuur van de K.N V.B. heeft het Nederlandse elftal ingeschreven voor het toernooi om het wereldkampioen schap voetbal, waarvan de eindronden van 12 tot en met 30 juli in Engeland worden gespeeld. Er hebben zich mo menteel al dertig landen voor het toer nooi, dat zoals gebruikelijk met voor ronden wordt verwerkt, aangemeld. De inschrijvingstermiin loopt zondag 15 de cember a.s. af Eind januari zullen de deelnemende landen in groepen worden ingedeeld voor de voorronden. Zestien landen zullen tot het eindtoer- nooi worden toegelaten. Wereldkampioen Brazilië en organisator Engeland zijn van de voorronde vrijgesteld. De ploe gen worden in vier groepen van vier teams ondergebracht. Groep a zal zijn wedstrijden in het Londense Wembley Stadion spelen, groep b op de terreinen van New Castle United en Sunderland, groep c op die van Everton, Liverpool "en Manchester United en groep d ten slotte op die van Sheffield Wednesday en Aston Villa Voor de eerste eind ronde achtste finales zijn dinsdag 12, woensdag 13, vrijdag 15. zaterdag 16, dinsdag 19 en woensdag 20 juli als wedstrijddagen aangewezen. Dé num mers één en twee van alle vier de groe pen gaan vervolgens over naar de kwart finales, die zaterdag 23 juli op Wembley en de terreinen van Sunderland, Ever- ton en Sheffield Wednesday worden ver werkt Bij gelijk spel volgt een verlen ging van twee maal een kwartier waar na eventueel het lot de beslissing moet brengen. Hetzelfde geldt voor de halve finales dinsdag 26 juli op het terrein van Everton en woensdag 27 juli op Wem bley en voor de wedstrijd om de derde en vierde plaats, die vrijdag 29 iuli op Wembley wordt gespeeld De finale, die uiteraard ook op Wembley zal plaatsvinden, is vastgesteld op za terdag 30 juli Het is nog niet zeker of de eindstrijd bij een gelijk spel zal worden verlengd dan wel overgespeeld. Het Nederlandse militaire voetbalelftal heeft donderdagmiddag in Deventer een oefenwedstrijd gespeeld tegen Go Ahead. De militairen zegevierden met 5-0, nadat zij bij de rust reeds een voor sprong hadden genomen. De doelpunten werden gescoord door K. Nuninga (2) van G.V.A.V., Piet Keizer (Ajax), Wery (D.W.S.) en Jacobs (Feyenoord). De ruim 1000 toeschouwers die de wedstrijd bijwoonden zagen vooral Piet Keizer schitteren. De christelijke besturenbond te Vlissin gen, die 60 jaar bestaat, hield ter gele genheid hiervan donderdagavond haar eerste feestelijke bijeenkomst in het Concertgebouw te Vlissingen. De avond viel uiteen in een ernstig en een meer luchtig gedeelte. De ernst viel te be luisteren in de rede van het hoofdbe stuurslid, de heer C. Borstlap, die de specifiek christelijke taak van de vak bond belichtte. Het amateur-toneelge zelschap „Stee" uit Souburg zorgde later met een vrolijke klucht voor het lich tere gedeelte. De voorzitter, A. H. le Feber, kon ruim 200 leden van de plaatselijke vakorga nisaties welkom heten. Hij was dank baar, dat men hier bij elkaar kon zijn om dit feest te vieren. Hij gedacht de initiatiefnemers van het vakorganisatie- werk, die in het begin vaak beschouwd werden als oproerkraaiers of socialisten en van wie velen ontslag kregen als hun baas hun activiteiten op sociaal gebied te weten kwam. Het is nu allemaal héél anders. In 60 jaar is de vakorganisatie een begrip geworden. Op het ogenblik gist het wel in de bond en is er druk van binnenuit, maar het blijkt toch no dig dat de vakorganisatie blijft voortbe staan. Zij Is nodig voor het overleg in het belang van de werknemer Op so ciaal gebied is het eindpunt nog niet bereikt, en de steun van iedereen is no dig om dit werk voort te zetten tot heil van het Nederlandse volk, aldus de heer le Feber. Hierna kon nij de feestredenaar van de ze avond aankondigen: de heer C. Borstlap, secretaris van het hoofdbe stuur van het C.N.V. Deze zei graag naar Vlissingen te zijn gekomen om de jubilerende bond zijn gelukwensen aan te bieden. Hij atten deerde er ook nog op dat de landelijke organisatie van het C.N.V. zes jaar jon ger is dan de Vlissingse, waar o.a. ds. Talma heeft gewerkt. De heer Borstlap begon met de vraag te stellen of vandaag de chris- VEILING GOES. 21 november. Coxs Orange Pippin 1 70-75 74. 65-70 64, 60-65 51, 2 75-80 71, 70-75 68. 65-70 63, 60-65 52, 55-60 28—36, 2 D 14, grof 37, f(jn 16. Goudrenette 1 100-105 49, 95-100 38—46, 90-95 42—47, 85-90 43—51, 80-35 38— 50. 75-80 3550, 70-75 3342, 65-70 27—32, 2 D 20—23, 2 85-90 35, 80-85 34, 75-80 32—33, 70-75 30—31, 65-70 26—27, grof 27—28, fijn 18 19. Golden Delicious 1 85-90 52, 80-83 51 61, 75-80 5765, 70-75 d263, 65-70 44ol, 60-65 31—40. 2 80-85 4448, 75-80 4549. 70-75 4445. 65-70 32—42. 60-65 24—35, 2 D 1823. grof 1739, fijn 15—23. Jonathan 1 80-85 30. 75-80 29—32. 70-75 31—32, 65-70 29—29.80. 60-65 25—26.60, 2 D 13, 2 80-85 21—23, 75-80 22, 70-75 22—23, 65-70 23.30— 26, 60-65 22—23.40, grof 16—19.30, fijn 13— 14.10. Lombartscalville 1 80-85 30, 75-80 27, 70-75 26, 65-70 21. 60-65 17, 2 D 14—16. 2 30-85 24—27, 75-80 23—33. 70-75 20—32. 65-70 1626. 60-65 1415, grof 19, fijn 15. Zoete Ermgaard 1 60-65 5357, 55-60 41, 2 D 20, grof 40. fijn 16—22. Glorie van Holland 1 75-80 35. 70-75 35. 65-70 33. Winston 1 80-85 33, 75-80 32. 70-75 29. 65-70 23. 60-65 17, 2 D 14, 2 70-75 27, 65-70 22. 60-65 16. Diverse appels kroet 15, val 13. St.-Remy 2 75-85 2831, 65-75 3032, grof 27—28, fijn 29. Comtesse de Paris 1 70-75 28—34, 65-70 29—35. 60-65 29—32, ■60 22—23, 2 D 6—11. 2 75-80 30, 70-75 29, 63-70 28. 60-65 22. grof 14—18, fijn 10—13. Gieser Wildeman 2 55-60 5062. 50-55 4254, 2 D 29. grof 38. fijn 14. Legipont grof 41, fijn 26. Totale aanvoer hard fruit 16.200 kisten. COÖPERATIEVE VELUWSE EIERVEILING 21 november Weekaanvoer ca. 1.200.000 stuks, waarvan 744.234 in veiling werden ge bracht. Handel redelijk. Prijzen (per 100 stuks) eieren van 49 tot 54 gram 9—9,79 54 tot 59 gram 9.63—11,20: 59 tot 64 gram 11,49—14; 64 tot 63 gram 13.61—14,34. VEILING KRABBENDIJKE. 21 november. Golden Delicious 1 35-90 47, 80-85 4551, 73-80 47—53, 70-75 4551. 65-70 3845, 60-65 27—36, 2 80-35 33tS, 75-80 3847, 70-75 3816. 65-70 28—39, 60-65 18— 30, 2 D 16—21, 3 gr. 23—39. 3 f. 15—25. kroet 1219. stek 12. Jonathan 1 75-80 25, 70-75 26, 63-70 23. 60-65 15. 2 83-90 22. 80-85 21— 27. 75-80 22—31. 70-75 19—32. 65-70 17—28, 60-65 15—23. 2 D 11—14, 3 gr. 14—19, 3 f. 1213, kroet 10—12. Coxs O. Pippin 1 80-83 72. 75-80 74. 70-75 69. 65-70 59. 2 80-85 66, 75-80 65, 70-75 62. 65-70 35. 60-65 21, 3 gr. 32—35. 3 f. 14, kroet 13. Goudrenet 1 85-90 37, 80-85 36, 75-80 34. 70-75 32, 65-70 27. 2 D 18. Crimson Coxs 3 gr 30—33. 3 f. 5. kroet 5. Ingrid Marie 1 85-90 37. 80-85 34 75-80 33, 70-75 31. 65-70 27, 2 D 17. 3 gr. 18—24. 3 f. 510 kroet 11. Peren: St.-Remy 1 83-90 28—29, 75-85 30, 65-75 50, kroet 20—24. Br. A. Lucas 3 gr. 37, 3 f. 25, kroet 11—13. telijke vakorganisatie nog noodza kelijk is. „Sommigen", aldus spre ker, „geven toe dat ze vroeger nodig was als afweer tegen het pure marxisme. Maar vandaag, nu de vak bonden zoveel hebben bereikt en overal in meespreken, is de noodza kelijkheid niet meer zo duidelijk". Maar spreker meende dat de ver scheidenheid in de Nederlandse vak beweging een versterking betekent van de invloed van de werknemers, doordat de drie organisaties min of meer concurrerend werken. Een andere vraag is waar het christe lijk aspect gelegen is in het werk van de vakbeweging. Spreker maakte dui delijk dat het streven naar een recht vaardiger verdeling van de welvaart een christelijke taak is. Daarom is een tien procent loonsverhoging voor 1964 geen egoïsme, maar een onderdeel van chris telijke sociale politiek. Het weer inhoud geven aan de c.a.o.'s en het herstel van de eerbied voor gemaakte afspra ken tussen werknemers en werkgevers, is een herstel van de sociale beginselen. Ook christelijk is dat gelijk met het op trekken van de lonen, een evenredige verhoging plaats vindt van de sociale verzekeringen, zoals a.o.w., w.w. en de invalidenuitkeringen. Het christelijk uitgangspunt: geen klas- sestrijd, maar gezamenlijk overleg, bleek bi] het tot stand komen van het loonakkoord 1964 nog even nodig als bij het oprichten van de vakbond. Aan het slot zei spreker dat het bii een jubileumbijeenkomst als deze, nodig was zich te bezinnen oj de bestaande sociale problemen. Dan blijkt het dat deze vragen om een christelijke vakbond. En wanneer de christelijke besturenbond Vlissingen het C.N.V een jubileumgeschenk zou willen geven, dan zou dat moeten zijn een nog grotere activiteit voor het aanwerven van nieuwe leden. Na deze rede gaf de toneelgroep „Stee" uit Souburg een vlotte opvoering van de klucht in drie bedrijven „Een huis vol verrassingen", geschreven door Jo- han Blaaser. Aan het einde Yan de avond dankte de voorzitter de heer Borstlap voor zijn enthousiaste rede. De acteurs en actri ces uit Souburg dankte hij voor het vlotte amusement dat zij de feestende bond hadden geboden. Economische politierechter De economische politierechter te Middelburg, mr. P. van Empel, heeft donderdagmorgen de Belgi sche exploitant van een breigoede- renfabriek te St.-Jansteen B. A. J. v. H., die zich in het najaar van 1962 niet aan de c.a.o. zou hebben gehouden en een aantal werkne mers overbetaalde, veroordeeld tot een geldboete van 3000 subs, drie maanden, waarvan 2000 subs, twee maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar. De offi cier van justitie mr. T. Lebret vorderde voor alle feiten een geld boete van 5000 of vijf maanden hechtenis, waarvan ƒ3000 subs. 3 maanden voorwaardelijk, eveneens met een proeftijd van twee jaar. Bij een looncontrole was gebleken dat de zaken niet waren zoals ze behoorden te zijn. De loonoverschrijding was ge constateerd door controleur D. J. R. uit Goes die deze kwestie voor de economi sche politierechter kwam toelichten. De gemachtigde van de breigoederenfabri- kant, mr. Tichelman, vestigde de aan dacht op de moeilijkheden met de perso neelsvoorziening in Zeeuwsch-Vlaande- ren, met name in de onderhavige bran che, waardoor men genoodzaakt was Belgische werkkrachten aan te trekken. De gemachtige wees vervolgens op de omstandigheden, die er toe hebben ge leid dat men zich niet meer aan de c.a.o. heeft kunnen houden. Hij legde er ten slotte de nadruk op, dat het percentage, dat overbetaald wordt binnenkort be langrijk gedaald of helemaal niet meer van toepassing zal zijn. De Souburger, die brood had gezien in de exploitatie van een uitleenbedrijf, waarbij hij een aantal werknemers ver huurde aan enkele fabrieken werd ver oordeeld tot een geldboete van 250,- subs, een maand omdat hij in strijd had gehandeld met de voorschriften betref fende de arbeidsverhoudingen. De offi cier eiste een geldboete van 1000 subs. 4 maanden, waarvan 750,subs, drie maanden voorwaardelijk met een proef tijd van twee jaar. Nagekomen advertenties De heer en mevrouw Van der Veen-Hondius geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun doch ter CHRISTINE CHARLOTTE Middelburg, 21 november 1963, Vlasmarkt 51. Heden nam de Here tot Zich, na een langdurig, geduldig gedragen lij den, onze innig gelief de en zorgzame man, vader, behuwd- en grootvader, de heer JACOBUS SINKE, echtgenoot van J. Koorenneef, in de ouderdom van 68 jaar. Yerseke: J. Sinke-Koorenneef M L. Sinke W. C. Sinke-de Rooij Utrecht: L. M Sinke G. Sinke-Lijk Yerseke: E. J. Sinke VV. J. M. Sinke- Schrier Gameren: J. Ph. Sinke M. Sinke- van Dooyeweert Bruchem: J. W. Sinke G. Sinke- van Dooyeweert Yerseke: J. Sinke En kleinkinderen Yerseke, 21 november 1963, Grintweg 50. De begrafenis zal plaatsvinden zaterdag 23 november om 1 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 5