Huizengeschil Goes voor Raad van State AGENDA ADVERTEER IN DE P.Z.C, ZEEUWSCH-VLAANDEREN AXELSE B0L-GASH0UDER IN JANUARI 1964 IN GEBRUIK MARKTBERICHTEN J. F, GEMEENTEWERKEN VAN ZIERIKZEE BEGINT OP 1 JANUARI 1964 WALCHEREN OUDERAVOND OPENBARE LAGERE SCHOLEN Rusland en Amerika tegen rest van de wereld in Brussel Nederlands elftal ingeschreven voor wereldkampioen- schao Belgische fabrikant die overbetaalde kreeg fikse boete Bungalows Woningen Bedrijfsgebouwen In beroep tegen besluit G.S. Rapport Vereniging „Axel-Polen" vergaderde INHOUD VAN 15.000 M3 Klaar voor het aardgas ZUID BEVELAND Verkoping woonhuis Voetbalwedstrijd tussen koks en kelners Zendingspredikant sprak over Bali Expositie van de „Vogelvrienden" Jaarvergadering „Crescendo" Militairen te sterk voor Go Ahead G. A. M. Vermeulen AFWEZIG. LUXOR THEATER TERNEUZEN „DE BURCHT DER VERDOEMDEN" „KOGELS ROND BILLY THE KID" LEDEL THEATER OOSTBURG ,/DE ZWARTE LANCIERS" //ZIJ DIE MET LEVENS SPELEN" vrijdag 22 november 1963 Wissel Zeauws-Vlaanderen PROVINCIALE Z E E O W 8 E COURANT 6 EIGENAREN WONINGEN ROGGEVEENSTRAAT De Raad van State heeft donderdag on der voorzitterschap van de vice-presi dent, prof. dr. L. J. M. Beel, het beroep behandeld dat een aantal eigenaren van huizen in de Jacob Roggeveenstraat te Goes had ingesteld tegen de beslissing van G.S. om het besluit goed te keuren van de raad van Goes tot vaststelling van de partiële herziening van het uit breidingsplan oost. Het uitbreidingsplan was op 13 juni 1960 ter visie gelegd en op 21 september 1960 vastgesteld, nadat een bezwaarschrift van de eigenaren niet ontvankelijk was verklaard. De goedkeuring van de wijziging van het uitbreidingsplan door de raad ging min of meer gedwongen. Uit het uit 1954 daterende plan was de grond aan de Jacob Roggeveenstraat bestemd voor woningbouw. B. en w. gaven desondanks aan de firma C. Westdorp Zn. ver gunning voor het bouwen van een be drijfspand aan de Jac. Roggeveenstraat, Pas daarna kwamen b. en w. met het voorstel om het uitbreidingsplan te wij zigen. In het oude uitbreidingsplan was de grond aan de Jacob Roggeveenstraat bestemd als groenstrook. Nu daar ech ter een bedrijf werd gebouwd verminder den de woningen in de ogen van de eige naren sterk in waarde. In verband hier mee dienden zij een beroep in bij de Kroon tegen de goedkeuring van het uit breidingsplan door G.S. De zaak van de huiseigenaren werd door de Raad van State uiteengezet door mr. W. H. Vermaas te Middel burg. Mr. Vermaas merkte op, dat om de bouw van het bedrijf te ver hinderen een kort geding wel uit komst zou hebben gebracht. „De huiseigenaren kwamen echter te laat bij me" zo voegde hij hieraan toe. Mr. Vermaas zei verder, dat de on derhandelingen met de gemeente zeer traag verliepen. „Er werden wel enkele vage toezeggin gen gedaan voor schadevergoeding, maar pas nadat een beroep bij de Kroon was ingesteld kwam er een regeling van de schade. Wij heben die niet durven weigeren; wij hebben de regeling geac cepteerd met voorbehoud van alle rech ten", aldus mr. Vermaas, die van me ning was, dat de schadevergoedings regeling van de gemeente in dit geval staatsrechterlijk niet juist is. Dit bleek volgens hem ook uit het feit, dat de ge meente de schadevergoeding ter goed keuring had voorgelegd aan G.S., waar op dit college mededeelde, dat daarvoor zijn fiat niet nodig was. „Ik kan aan nemen, dat de gemeente het geschil heeft willen beëindigen. De regeling was voor ons echter zeer ongunstig. Men moet bij het bepalen van de schadever goeding niet rekenen met de huurwaar de van de huizen als de fabriek er niet zou zijn. Met moet de vermindering in woonwaarde in aanmerking nemen". Daarom is het nodig dat er een nieuwe en betere schaderegeling komt", zo be toogde mr. Vermaas. de kwestie. „Wanneer een regelmatige procedure zou zijn gevolgd, zou deze kwestie niet zijn voorgevallen. Het is mij gebleken, dat men in Goes wel heel erg vooruit is gelopen op toekomstige uitbreidingsplannen", aldus burgemees ter Huber. ,,Ik zie de gehele wijk meer als industriewijk", zo voerde hij tot ver weer aan. Mr. Vermaas bestreed in tweede instantie deze mening. „Het is geen echte industriewijk. Het geheel is in strijd met het oude uit breidingsplan", aldus mr. Vermaas. Advertentie Zonder baard in burgerjas draagt de „sint" een „Peca"-das Vanaf 3,95 tot 14,50. Iedere das in luxe surprise-verpakking. HERENMODEHUIS WINKELGALERIJ MIDDELBURG AXEL Hij merkte op, dat het hem goed had gedaan, dat de hoofd-ingenieur-directeur van het departement in zijn rapport eveneens van mening was, dat het be sluit van G.S. moet worden vernietigd. In dit rapport had de hoofdingenieur- directeur onder andere gezegd, dat het plan als bebouwingsplan moet worden gezien en dat het als zodanig niet had mogen worden goedgekeurd en dat het niet mag worden beschouwd als een plan om een onregelmatigheid te legaliseren. Voorts was hij van mening, dat de in- en uitritten niet aan de eisen voldeden. „Afgezien van de onregelmatige wijze waarop de bouwvergunning is verleend, kan de wijziging van het uitbreidings plan in stedebouwkundig opzicht niet door de beugel. Na vernietiging van het besluit van G.S. staan wij als volwaar dige partners tegenover elkaar en kan een betere regeling van de schade wor den bereikt", aldus mr. Vermaas. Mr. F. G. A. Huber de hele zaak speelde voordat hij burgemeester van Goes werd noemde het een vervelen- VROUWENPOLDER Collectes De opbrengst van de collecte voor het Protestants Interkerkelijk Thuisfront bedraagt 92,75, de collecte voor de Stichting Zeeland bracht te Vrouwen polder 60,85 op. (Advertentie) Vlisslngen Alhambra: De gekken trekken de kaart, 20 uur, a.l. Luxor: Damon en Pythias, 20 uur, 14 jaar. Britannia: The Royal Academy ot Art met „The im portance of being Earnest" voor de Z.V. U.. 18 jaar. Goes Grand: Fatale verhouding, 20 uur, 18 jaar. Prins van Oranje: Toneelgroep „Centrum" met „Twee in een klap" voor Algemene Kunstkring, 20 uur. Chr. lyceum: jaarvergadering chr. m.v.h.o., 19.30 uur. Srhuttershof: Optreden jeugd- circus „Hogerop", 19.30 uur. Korenbeurs: Lezing voor Museum Noord- en Zuid-Be veland, 20 uur. Slot Ostende: voorlich ting over jeugdwerk herv. kerk, 19 uur. Bergen op Zoom Luxor: De meisjes, die zich verkopen, 20 uur, 18 jaar. Roxy: Op kamers bij die vrouw, 20 uur, 14 j. Terneuzen Luxor De burcht der ver doemden, 20 uur, 14 j. Centraal: Vogel show, 1422 uur. Concertgebouw: Fa milieavond chr. bedrijfsgroepenrentrale, 19.30 uur. Onder leiding van de voorzitter, de heer D. J. Oggel, vergaderde de vereniging „AxelPolen" in „Het Centrum" te Axel. De aftredende secretaris, de heer J. C. Overdulve, las de notulen van de vorige vergadering, waarna de penningmeester, de heer C. Schieman, het financiële ge deelte behandelde. Bij de bestuursverkiezing werden herko zen de heren A. J. M. Kesbeke, J. C. Overdulve, C. Schieman en Verplanke. Het bestuur werd op voorstel uitgebreid met één lid. Gekozen werd de heer H. P. Zegers, die de functie van secretaris zal gaan bekle den. Alle heren namen hun benoeming aan. Besloten werd het boekenbezit van de vereniging ter beschikking te stellen van de christelijke openbare leeszaal en bi bliotheek te Axel. De heer Kesbeke bood een boek aan, ge titeld „Polen". Blijkens mededeling bedraagt het aantal leden van de vereniging thans 98. Ter loops werd besproken dat een nader te bepalen houding zal worden aangeno men met het oog op het vierde lustrum der bevrijding in 1964. Collecte De in Axel gehouden collecte ten bate van het Nederlands Oorlogsgravencomi- té heeft opgebracht 270.De Zeeuw se Collecte, welke onlangs in Axel werd gehouden heeft opgebracht 329,46. Plattelandsvrouwen vergaderden De afdeling Axel van de Bond van Plat telandsvrouwen vergaderde in een der zalen van hotel „De Stadsherberg" te Axel. De vergadering stond onder leiding van de presidente mevr. C. Dekker-Becu. Me vrouw A. van Wijk-Beloo, echtgenote van de burgemeester van Zaamslag, ver zorgde een boekbespreking over het be kende werk van Leon Uris „Exodus". In aansluiting hierop vertoonde mevrouw De Feijter-van Hermon te Axel een kor te film over haar reis naar Israël. Zowel de boeiende boekbespreking, als de korte film, vielen bij de aanwezige dames bijzonder in de smaak. SLUIS Nutsbijeenkomst Het departement Sluis-Aardenburg van het Nut belegt 29 november in het so ciëteitsgebouw te Aardenburg een leden bijeenkomst. De heer J. Cornelis uit IJzendijke zal dan spreken over het die renepos Reinaert de Vos. TERNEUZEN Twee gewonden bij auto-ongeluk In de scherpe bocht, die de verbinding vormt tussen de oude en de nieuwe rijks weg, ten Westen van het kanaalgedeel te Terneuzen-Sluiskil, is woensdagavond tegen tien uur een personenauto door de omheining gevlogen. Een van de in zittenden, W. A. G. v. H. uit Voor burg, werd met een hersenschudding en diverse schaafwonden in het ziekenhuis te Terneuzen opgenomen. De bestuurder A. J. D. uit Opheusden, die een paar gekneusde ribben en wat schaafwon den opliep, kon na behandeling het zie kenhuis weer verlaten. De auto werd totaal vernield, de omheining, een licht bak en 'n verkeersbord werden bescha digd. De bestuurder had de wegomlegging te laat bemerkt. Hij dacht dat de bocht verder in de richting Terneuzen lag. WATERLANDKERKJE Uitslagen wildschieting In het café van de wed. Bron te Water landkerkje werd een grote wildschieting gehouden, waaraan 72 schutters deelna men. De uitslag was: Hoogvogel voor N. Vlaemink, Bentille (B); le zij vogel voor R. d. Dobbelaere, Watervliet (B); 2e zijvogel voor J. Thijs- schaert, Bentille (B); le kal voor F. Baecke, Kaprijke (B); 2e kal voor R. Claeys, Watervliet (B). De meeste vo gels werden geschoten door F. Claeys uit IJzendijke. OOSTBURG Collecte De huis-aan-huis-collecte voor het Pro testants Interkerkelijk Thuisfront te Utrecht heeft in Oostburg f 94,94 opge bracht. Ledenvergadering N.C.V.B. De afdeling West-Zeeuwsch-Vlaanderen van de Ned. Chr. Vrouwen Bond (N.C. V.B.) kwam woensdagmiddag in het Ned. herv. kerkcentrum te Oostburg in ledenvergadering bijeen. Na de gebrui kelijke opening door de presidente, me vrouw J. Kolff uit Aardenburg, met het lezen van en een meditatie over Openbaringen 20, vers 11-15 en Johan nes 14 vers 1-3 en het gezamenlijk zin gen van het lied „Een ruiter" van ds. Okke Jager, hield dominee J. Karei se, predikant bij de vrij evangelische gemeente te Goes een inleiding over het onderwerp; „De Bijbel in het gezin". Bij de afwerking van de huishoudelijke agenda werd mevr. Passchier uit Schoondijke als penningmeesteresse ge kozen in de plaats van de niet herkies bare mevr. J. de Feijter-den Hamer uit Schoondijke. Na afloop van de vrij goed bezochte vergadering kregen de aanwe zige dames het kopje mee voor de thuisactie ten bate van het Protestants Interkerkelijk Thuisfront (P.I.T.). In to taal worden er 55 inzamelkopjes ge plaatst. 's-H.-HENDRIKSKINDEREN Voor een bedrag van 20.300 is donder dagmiddag in café „De Oranjeboom" te 's-Heer-Hendrikskinderen het woonhuis en winkelhuis aan de Oude Rijksweg 15 te 's-Heer-Hendrikskinderen van eige naar verwisseld. Notaris w. P. de Nooijer verkocht dit huis met de schuur, ondergrond en erf een totale opper vlakte van 5 are 5 centiaren op ver zoek van de erven van wijlen mevrouw C. P. Snoodijk-Rouw. Koper werd de heer K. Beeke te 's-Heer-Hendrikskinde ren. Het hoogst ingeschreven bedrag 20.100 kwam van de heer J. M. de Kok. COLIJNSPLAAT Klaprooscollecte De klaprooscollecte heeft in de gemeen te Kortgene een bedrag opgebracht van 158,50, nl. 71,90 in Colijnsplaat, 60,91 in Kortgene en 25,69 in Kats. Wat Axel betreft kan het aardgas uit het Groningse Slochteren reeds het ko mende voorjaar Zeeuwsch-Vlaanderen binnenstromen. Het gemeentelijk gasbe drijf kan het dan als het ware zo op vangen, bewaren en verder distribueren naar Terneuzen, Sluiskil-Oost en Axel zelf. Uiteraard kan Zeeuwsch-Vlaande ren in 1964 nog niet over dat aardgas beschikken, maar by de nogal forse uit breiding van het Axelse bedrijf houdt men toch al volledig rekening met de mogelijkheden voor de toekomst. Een van die uitbreidingen betreft de bouw van een hogedruk bol-gashouder, waarmee personeel van de firma F. A. Neuman uit het Westduitse Eschweiler zich sinds oktober jl. belast. De bouw van deze enorme bol op het terrein van het gasbedrijf aan de Buitenweg vor dert gestadig, zodat de gashouder waarschijnlijk in januari 1964 in ge bruik kan worden genomen. De hoge- druk-gashouder heeft een bedrijfsinhoud van 15000 m3. De Duitse firma voert de staalconstructie uit voor de som van bijna 322.000; de totaalkosten, inclu sief fundering, schilderwerk, nieuw re gulateurgebouw, installaties e.d. zijn feraamd op 500.000. odra de nieuwe gashouder waarvan de constructie in Duitsland werd voor bereid in gebruik is genomen, zal ook de ruim 50 jaar oude natte gas houder grondig worden vernieuwd. Daarvoor is een bedrag van ruim 100.000 uitgetrokken. Voorts zal nog een ruim vier kilometer lange gaslei ding in het uitbreidingsplan „Oost" worden aangelegd. Belangrijk is verder dat het grootste deel van Sluiskil (west van het kanaal van Terneuzen-Gent) binnen afzienbare tijd eveneens op het Axelse gasnet zal worden aangesloten. Zoals bekend is dit een al vele jaren bestaand verlangen van de Sluiskilse bevolking. Het plan daar toe is 't stadium van studie reeds voor bij, zodat momenteel reeds de nodige voorbereidingen worden getroffen. De plaats waar de zinker het te verbreden kanaal zal kruisen heeft reeds overleg plaatsgehad met rijkswaterstaat. Overigens houden de voorzieningen van het gemeentelijk gasbedrijf in Axel niet alleen direct verband mét de komende aardgasleveranties. Om verschillende redenen is de gasberging ter plaatse niet meer voldoende om aan de gestelde ei- Per 1 januari 1964 kan Zierikzees eigen dienst gemeentewerken de werkzaam heden beginnen. De raad heeft hiervoor gisteravond de laatste voorzieningen ge troffen. Zierikzee is, zoals bekend, per 1 augustus uitgetreden uit de Centrale Dienst „Noord-Zeeland". De raad trok 5000 uit voor de inrichting van het kantoor van de nieuwe dienst, die voor lopig een jaar zal worden ondergebracht in een barak. Zodra de huidige directeur, de heer J. Baas, van het gasbedrijf met pensioen gaat, kan gemeentewerken compleet in het kantoor van het gasbedrijf aan de Scheepstimmerdijk worden onderge bracht. Het pand aan de Oude Haven (het kantoor van de Centrale Dienst), dat eerder leeg komt, dan was ver wacht) zal voor de nieuwe directeur als dienstwoning worden ingericht. Deze, de heer J. Louwerse uit Holten, heeft zijn benoeming aanvaard. sen te voldoen. Het gasverbruik noemt steeds toe (sinds 1962 al met ruim 20%) terwijl de geringe bergingsmogelijkheid gevaar inhoudt voor de regelmatige voorzieningen in Axel en Terneuzen. Een en ander verhindert de in het con tract met het staatsbedrijf voorko mende verplichting tot gelijkmatige gas- afname, na te komen. De uitbreidingen zijn dus dringend noodzakelijk. Daarbij is rekening gehouden met de toekomsti ge verdere stijging van het gasverbruik en uiteraard na overleg met het gas- instituut V.E.G. te Den Haag met de mogelijkheden die de Groningse gasbel kan gaan bieden. VLISSINGEN Morgenmiddag, zaterdag, wordt op het sportveld aan de Irislaan te Vlissingen een voetbalwedstrijd gespeeld tussen een elftal van koks en een team van kel ners. De spelers zullen in het veld ko men in ceremonieel tenue. De wedstrijd, die om half drie begint, komt ten goéde aan de actie „Sporthal". Sinterklaas zal de aftrap verrichten. De drumband van St.-Caecilia zal in de rust enkele vrolijke deuntjes ten gehore brengen. De voetballers maken met de drumband voorop een mars naar het voetbalveld. De route, die hierbij zal worden gevolgd is als volgt: Verlengde Scheldestraat, Paul Krugerstraat, Bloe- menlaan, President Rooseveltlaan en Irislaan. Het vertrek van de Verlengde Scheldestraat is om 2 uur. De wedstrijd zal uiteraard alleen door- faan wanneer de weersomstandigheden at toelaten. Ds. H. J. Visch, zendingspredikant op Bali, heeft donderdagavond in „Het An ker" te Vlissingen een causerie gehou den over „Kerk en zending op Bali in de branding vein deze tijd". Deze avond was georganiseerd door wijkgemeente IV in samenwerking met de culturele commissie van de Vlissingse hervormde gemeente. Ds. Y. van der Schoot, wtjk- predikant, had de leiding van deze ma tig bezochte bijeenkomst. Ds. Visch, die sinds 1948 zendingspre dikant in dienst van de Balinese protes- tanse kerk is, vertelde het een en ander over zijn eigen werkzaamheden en de speciale moeilijkheden, die de Balinezen met hun Hindoeïsme opleveren. Op het ogenblik telt de Balinese kerk 4000 zie len en het aantal predikanten bedraagt 16. De eerste Balinees, die tot het chris tendom was bekeerd, werd in 1931 ge doopt. Ds. Visch gaf de aanwezigen aan de hand van een aantal voorbeelden een inzicht in de toestand op Bali. Na de pauze lichtte hij aan de hand van een aantal dia's zijn woorden toe. WESTKAPELLE N.C.V.B. Westkapelle bijeen Dezer dagen vergaderde de afdeling Westkapelle van de N.C.V.B. onder lei ding van mevr. Van Rooijen-v. Sighern. Spreker was de heer v. d. Velde over het onderwerp „Spiegel van onze eeuw". De volgende vergadering een kerstavond wordt gehouden op 23 dec. VEILING MIDDELBURG. 21 november. Golden Delicious 1 80 5559, 75-80 49—57, 65-70 3546, 70-75 49—53, 60-65 33—35, 2 D 17—19, 2 75-80 37, 70-75 35, 65-70 31—32, 60-65 24, 3 grof 23—27, 3 fijn 15, kroet 1314.20. Jonathan 1 75-80 25—34, 70-75 23—36, 65-70 21—31, 60-65 21—26, 2 D 139, 3 grof 17—19.30, kroet 13. 2 80-85 19, 75-80 18—24, 70-75 20—26, 65-70 22—30, 60-65 22, 3 fijn 13.SA13.80. Lombarts Calville 80 25, 75-80 24, 70-75 23, 65-70 20, 60-65 19, 2 D 15, 3 grof 16, 3 fijn 15, kroet 13. Comtesse de Paris 65-70 28. 60-65 26, 55-60 21, 2 D 13, 3 grof 17, 3 fijn 12. Goudrenette 1 90 43, 85-90 3644, 80-85 37.20—45, 75-80 35.2044. 70-75 33.10—36, 65-70 31.60, 2 D 22—21, 3 grof 27, 3 fijn 19, kroet 14. VISMIJN COLIJNSPLAAT Exportgarnalen aanvoer 6230 kg, 102 159. Schar 77 kg. Bot 181 kg. Wijting 78 kg, schol 92 kg, tong 3 kg, wulken 4 kg. ïvabeljauw 94 kg, ongesorteerde vis 48 kg. EIERVEILING S.B.E. Aanvoer 338.265 stuks, handel redelijk. Prij zen (per 100 stuks) eieren van 38 tot 53 gram 7,379,39; 54 tot 62 gram 9,6612,10; 62 tot 72 gram 12,5314,84. Eendeëieren: 59 tot 67 gram 9,99—11,04; 67 tot 76 gram 11,03—11,50. Eiermarkt: aanvoer ca. 2.350.000 stuks, han del redelijk met kalme afloop, prijzen (pe.* 100 stuks) eieren van 61 tot 65 gram 12,35 14, alg. prijs 13,50, kiloprijs 2,14 (basis 63 gr.). Henneëieren van 48 tot 60 gram 912, kilo prijs 1,S82. VEILING SINT-ANNALAND 21 november. Uien middel 15.1015.27, bon ken 19.85, drielingen 15.51, picklers 23.89, stek 5.64. Aanvoer 87 ton. De Terneuzense vereniging van vogel liefhebbers „De Vogelvrienden" heeft donderdagavond in hotel „Centraal" te Terneuzen haar zevende jaarlijkse ten toonstelling gehouden. De voorzitter, de heer W. Camphens, wees in zijn ope ningswoord op het belang van een vrije tijdsbesteding die zoveel mogelijk ont spanning biedt. Hij noemde het peil van de inzendingen op de tentoonstelling wel goed, maar toch nog voor verbetering vatbaar. De show, die smaakvol was opgezet, toonde een keur van vogels. Onder andere waren er bij de tropische vogels Australische prachtvinken. De keuring van de diertjes was in handen van de keurmeesters Den Derden en Heemstra. De uitslag van de keuring was als volgt: algemeen kampioen M. de Mul, kampioen open klasse pigment K. de Nooyer, kampioen eigen kweek pigment K. de Nooyer, kampioen open klasse vetkleur L. A. Moerman, kam pioen eigen kweek vetkleur L. A. Moer man. De vogel met het hoogste aantal punten, 91, was eigendom van K. de Nooyer. Op de foto twee jeugdige vogelliefheb bers in bewondering voor de kooitjes. (Foto P.Z.C.) MIDDELBURG Op de jaarlijkse ouderavond van de openbare lagere scholen „De Sanden- burch" en „De Dunenburch" te Middel burg, die woensdagavond in het school gebouw werd gehouden, is afscheid ge nomen van de heer M. C. Geldof, die het voorzitterschap neerlegde. Ter gelegen heid hiervan werd de heer Geldof na mens de ouders en het personeel van de school een geschenk aangeboden. Tijdens deze ouderavond werden verder enige huishoudelijke zaken afgehandeld, waarna drs. J. W. Dippel een causerie hield over schoolkeuze voor onze kin deren. Toen de gelegenheid werd gege ven tot het stellen van vragen ontstond er een geanimerde discussie tussen spre ker en toehoorders. OOSTKAPELLE In hotel „Zeelandia" te Oostkapelle heeft de muziekvereniging „Crescendo" dezer dagen haar jaarvergadering ge houden. Voorzitter A. Don verwelkom de in het bijzonder de ereleden. Uit het verslag van de secretaris bleek, dat het afgelopen verenigingsjaar bijzonder gunstig is verlopen. Bij de concoursen en het solistenconcours zijn goede resul taten behaald. De voorzitter dankte de dirigent, de heer P. Wisse, voor zijn uitstekende lei ding. De begroting van de penningmees ter was sluitend. De bestuursleden P. J. Bom en Joh. Vos die aan de beurt van aftreden waren, stelden zich niet herkiesbaar. De heer A. Maljaars werd als nieuw Lid in het bestuur gekozen. Binnenkort hoopt Crescendo deel te ne men aan een zaalconcours te Goes. Op 15 en 22 februari zal het korps een uit voering verzorgen. ZOUTELANDE N.C.V.B. Zoutelande vergaderde De afd. Zoutelande van de Ned. Chr. Vrouwen Bond hield haar vergadering onder leiding van de presidente mevr. P. de Kok-Verhage. Als spreker was aanwezig de heer Van Elven uit Wissenkerke. Deze had als onderwerp: „De vader in het gezin". Het was een boeiend en actueel onderwerp dat behandeld werd. Er werden nog ver scheidene vragen gesteld. Het Nederlandse militaire voetbalelftal heeft donderdagmiddag in Deventer een oefenwedstrijd gespeeld tegen Go Ahead. De militairen zegevierden met 5-0, nadat zij bij de rust reeds een voor sprong hadden genomen. De doelpunten werden gescoord door K. Nuninga (2) van G.V.A.V., Piet Keizer (Ajax). Wery (D.W.S.) en Jacobs (Feyenoord). De ruim 1000 toeschouwers die de wedstrijd bijwoonden zagen vooral Piet Keizer schitteren. Het Stockholmse ochtendblad Dagens Nyheter meldt dat in juli van het vol gend jaar in Brussel een grote atletiek wedstrijd zal worden gehouden tussen Amerika. Rusland en de rest van de wereld. Het evenement zal onder auspi ciën staan van de Eurovisie, welke or ganisatie volgend jaar haar tiende ver jaardag viert. Uiteraard komt deze wedstrijd overal op het beeldscherm. Op elk nummer zullen de drie ploegen met elk twee man uitkomen. Volgens het Zweedse blad hebben Amerika en Rusland hun komst toegezegd en wordt niet getwijfeld aan de medewerking van de internationale atletiekfederatie Het bondsbestuur van de K.N.V.B. heeft het Nederlandse elftal ingeschreven voor het toernooi om het wereldkampioen schap voetbal, waarvan de eindronden van 12 tot en met 30 juli in Engeland worden gespeeld. Er hebben zich mo menteel al dertig landen voor het toer nooi, dat zoals gebruikelijk met voor ronden wordt verwerkt, aangemeld. De inschrijvingsterniijn loopt zondag 15 de cember a.s. af. Eind januari zullen de deelnemende landen in groepen worden ingedeeld voor de voorronden. Zestien landen zullen tot het eindtoer- nooi worden toegelaten. Wereldkampioen Brazilië en organisator Engeland zijn van de voorronde vrijgesteld. De ploe gen worden in vier groepen van vier teams ondergebracht. Groep a zal zijn wedstrijden in het Londense Wembley Stadion spelen, groep b op de terreinen van New Castle United en Sunderland, groep c op die van Everton, Liverpool en Manchester United en groep d ten slotte op die van Sheffield Wednesday en Aston Villa. Voor de eerste eind ronde achtste finales zijn dinsdag 12, woensdag 13, vrijdag 15, zaterdag 16, dinsdag 19 en woensdag 20 juli als wedstrijddagen aangewezen. De num mers één en twee van alle vier de groe pen gaan vervolgens over naar de kwart finales, die zaterdag 23 juli op Wembley en de terreinen van Sunderland. Ever- ton en Sheffield Wednesday worden ver werkt. Bij gelijk spel volgt een verlen ging van twee maal een kwartier waar na eventueel het lot de beslissing moet brengen. Hetzelfde geldt voor de halve finales dinsdag 26 juli op het terrein van Everton en woensdag 27 juli op Wem bley en voor de wedstrijd om de derde en vierde plaats, die vrijdag 29 juli op Wembley wordt gespeeld. De finale, die uiteraard ook op Wembley zal plaatsvinden, is vastgesteld op za terdag 30 juli. Het is nog niet zeker of de eindstrijd bij een gelijk spel zal worden verlengd dan wel overgespeeld. VEILING GOES. 21 november. Coxs Orange Pippin 1 70-75 74, 65-70 64, 60-65 51, 2 75-80 71, 70-75 68, 65-70 63, 60-65 52, 55-60 28—36, 2 D 14, grof 37. fijn 16. Goudrenette 1 100-103 49, 95-100 38—46, 90-95 42—47, 85-90 43—51, 80-85 38— 50, 75-80 35—50, 70-75 3342, 65-70 27—32, 2 D 20—23, 2 85-90 35, 80-85 34, 75-80 32—33, 70-75 30—31, 65-70 26—27, grof 27—28, fijn 18 19. Golden Delicious 1 85-90 52, 80-83 51 61. 75-80 5765, 70-75 5263, 65-70 4451, 60-65 31—40, 2 80-85 44-ri8. 75-80 4549. 70-75 4445. 65-70 3242, 60-65 24—35, 2 D 1823, grof 1739. fijn 13—23. Jonathan 1 80-85 30, 75-80 2932, 70-75 31—32, 65-70 29—29.80. 60-65 25—26,60, 2 D 13, 2 80-85 24—23. 75-80 22, 70-75 22—23, 65-70 23.30— 26. 60-65 22—23.40, grof 16—19.30, fijn 13— 14.10. Lombartscalville 1 80-85 30, 75-80 27. 70-75 26, 65-70 21. 60-65 17. 2 D 14—16. 2 80-85 2427. 75-80 23—33. 70-75 20—32. 65-70 1626. 60-65 1415, grof 19, fijn 15. Zoete Ermgaard 1 60-65 5357, 55-60 41, 2 D 20, grof 40, fijn 1622. Glorie van Holland 1 75-80 35, 70-75 35, 65-70 33. Winston 1 80-85 33, 75-80 32, 70-75 29, 63-70 23, 60-65 17, 2 D 14. 2 70-75 27, 65-70 22. 60-65 16. Diverse appels kroet 15, val 13. St.-Remy 2 75-85 2831. 65-75 30—32, grof 2728. fijn 29. Comtesse de Paris 1 70-75 28—34. 65-70 2935. 60-65 29—32. 55-60 22—23. 2 D 6—11. 2 75-80 30. 70-75 29. 63-70 28. 60-65 22. grof 14—18. fijn 10—13. Gieser Wildeman 2 55-60 5062. 50-55 4254, 2 D 29. grof 38, fijn 14. Legipont grof 41, fijn 26. Totale aanvoer hard fruit 16.200 kisten. COÖPERATIEVE VELUWSE EIERVEILING 21 november. Weekaanvoer ca. 1.200.000 stuks, waarvan 744.234 in veiling werden ge bracht. Handel redelijk. Prijzen <per 100 stuks) eieren van 49 tot 54 gram 9—9,79 54 tot 59 gram 9.63—11.20: 59 tot 64 gram 11,49—14; 64 tot 68 gram 13,61—14,34. VEILING KRABBENDIJKE. 21 november. Golden Delicious 1 85-90 47. 80-85 45—51. 73-80 47—53, 70-75 45—51, 65-70 3845, 60-65 27—36, 2 80-85 3318, 75-80 3847, 70-75 3846, 65-70 28—39. 60-65 18— 30, 2 D 16—21, 3 gr. 23—39, 3 f. 1525, kroet 1219, stek 12. Jonathan 1 75-80 25, 70-75 26, 65-70 23, 60-65 15, 2 83-90 22, 80-85 21— 27 75-80 22—31, 70-75 19—32, 65-70 17—28, 60-65 15—23, 2 D 11—14, 3 gr. 14—19, 3 f. 1213, kroet 1012. Coxs O. Pippin 1 80-85 72, 75-80 74, 70-75 69, 65-70 59. 2 80-85 66. 75-80 65, 70-75 62, 65-70 35, 60-65 21. 3 gr. 3235, 3 f. 14. kroet 13. Goudrenet 1 85-90 37, 80-85 36, 75-80 34, 70-75 32, 65-70 27, 2 D 18. Crimson Coxs 3 gr. 30—33. 3 f. 5, kroet 5. Ingrid Marie 1 85-90 37. 80-85 34 75-80 33. 70-75 31. 65-70 27, 2 D 17. 3 gr. 18—24, 3 f. 510 kroet 11. Peren: St.-Remy 1 83-90 28—29, 75-85 30, 65-75 50, kroet 20—24. Br. A. Lucas 3 gr. 37, 3 f. 25, kroet 11—13. Economische politierechter De economische politierechter te Middelburg, mr. P. van Empel, heeft donderdagmorgen de Belgi sche exploitant van een breigoede- renfabriek te St.-Jansteen B. A. J. v. H., die zich in het najaar van 1962 niet aan de c.a.o. zou hebben gehouden en een aantal werkne mers overbetaalde, veroordeeld tot een geldboete van 3000 subs, drie maanden, waarvan 2000 subs, twee maanden voorwaardelijk niet een proeftijd van 2 jaar. De offi cier van justitie mr. T. Lebret vorderde voor alle feiten een geld boete van 5000 of vijf maanden hechtenis, waarvan ƒ3000 subs. 3 maanden voorwaardelijk, eveneens met een proeftijd van twee jaar. Bij een looncontrole was gebleken dat de zaken niet waren zoals ze behoorden te zijn. De loonoverschrijding was ge constateerd door controleur D. J. R. uit Goes die deze kwestie voor de economi sche politierechter kwam toelichten. De gemachtigde van de breigoederenfabri- kant, mr. Tichelman, vestigde de aan dacht op de moeilijkheden met de perso neelsvoorziening in Zeeuwsch-Vlaande ren, met name in de onderhavige bran che, waardoor men genoodzaakt was Belgische werkkrachten aan te trekken. De gemachtige wees vervolgens op de omstandigheden, die er toe hebben ge leid dat men zich niet meer aan de c.a.o. heeft kunnen houden. Hij legde er ten slotte de nadruk op, dat het percentage, dat overbetaald wordt binnenkort be langrijk gedaald of helemaal niet meer van toepassing zal zijn. De Souburger, die brood had gezien in de exploitatie van een uitleenbedrijf, waarbij hij een aantal werknemers ver huurde aan enkele fabrieken werd ver oordeeld tot een geldboete van 250,- subs, een maand omdat hij in strijd had gehandeld met de voorschriften betref fende de arbeidsverhoudingen. De offi cier eiste een geldboete van 1000 subs. 4 maanden, waarvan 750,subs, drie maanden voorwaardelijk met een proef tijd van twee jaar. tandarts, zaterdag 23 november Vrijdag 22, zaterdag 23, zondag 24 november, aanvang 8 uur, Louis Jordan - Serena Vergano - Bernard Blier in naar het onsterfelijke ver hlaausle vnaJ naar het onsterfelijke verhaal van Jules Verne. Het machtige epos van een vrijheidsstrijder, die geen duimbreed wilde wijken. Hij liet zich door geen gevaar, geen vijand en geen verrader weer houden om de eer van zijn dochter te redden. Toegang 14 jaar. Dinsdag 26 en woensdag 27 november, aanv. 8 u„ Scott Braddy en Betta St.-John in De avonturen van een legendarische bandiet in het Wilde Westen, die te ridderlijk was voor deze wereld. Zijn liefde voor een vrouw werd hem noodlottig en hij moest door zijn eigen vriend worden gearresteerd. - Toegang 14 jaar. Zondag 2 uur: Kogels rond Billy the Kid: 14 jaar Zondag 4.30 uur: De burcht der verdoemden: 14 j. Zaterdag 23, zondag 24 november, aanvang 8 uur, Mel Ferrer - Ivonne Furneaux - Frank Silva in Als baarlijke duivels vernietigen der Zwarte Lanciers iedere hindernis die op hun weg komt. De moedigsten aller ridders, de Zwarte Lanciers in hun strijd tegen de wrede Kirgiezen. - 14 jaar. Dinsdag 26 november, aanvang 8 uur, brengen wij een film, die u moeilijk zult vergeten Richard Attenborough - Mai Zetterling - Stanley Baker in Het boeiende verhaal van één man, een verborgen bom en een straalvliegtuig vol mensen. Een vlucht vol vrees met de dood als passagier. - 14 jaar. Zond.midd. 2 u.: Zij die met levens spelen: 14 j. Zond.midd. 4.30 u.: De Zwarte Lanciers: 14 jaar. Makelaarskantoor B ÜSVKH, Voltastraat 2, Terneuzen, tel- 01150-327K Nagekomen advertenties De heer en mevrouw Van der Veen-Hondius geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun doch ter CHRISTINE CHARLOTTE Middelburg, 21 november 1963, Vlasmarkt 51. Heden nam de Here tot Zich, na een langdurig, geduldig gedragen lij den. onze innig gelief de en zorgzame man, vader, behuwd- en grootvader, de heer JACOBUS SIXKE, echtgenoot van J. Koorenneef, in de ouderdom van 68 jaar. Yerseke: J. Sinke-Koorenneef M. L. Sinke W. C. Sinke-de Rooij Utrecht: L. M. Sinke G. Sinke-Lijk Yerseke: E. J. Sinke W. J. M. Sinke- Schrier Gameren: J. Ph. Sinke M. Sinke- van Dooyeweert Bruchem: J. W. Sinke G. Sinke- van Dooyeweert Yerseke: J. Sinke En kleinkinderen Yerseke, 21 november 1963, Grintweg 50. De begrafenis zal plaatsvinden zaterdag 23 november om 1 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 27