Klopjacht in Holland drop heerlijk pittige AGENDA Lijm en plak alles met VELPON van Ceta-Bever MARKTBERICHTEN LET OP DE RAAM Z3E3S1 de beste keus LEDENTAL VAN P.v.d.A. TE MIDDELBURG TOEGENOMEN TS'ECHOWS WERELD HERLEEFT DE 3 DIMENSIES VAN HET DOEK Sluiting bedreigt badhuis Baarland Water uit de kraan had in Middelburg een komkommer- smaak Rotterdam - bonds XI is uitgesteld SHAWLS Klopjacht in Holland Ouders Binnenkort andere reddingboot voor Burghsluis Japanse amateur bokser overleden Veel verlangens zijn vervuld Cu jé in cross der azen FILMS IN ZEELAND ,DE DAME MET HET HONDJE" Officiële publikatie ROTTERDAMS INDUSTRIE OVERSCHOT NAAR BRABANT INDONESIËRS HADDEN BEVREDIGEND GESPREK STIJGING LOONSOM DREIGT DESASTREUS TE WORDEN VOOR VAN GEND EN LOOS Dier kan eigenlijk geen pijn „lijden" WOENSDAG ZO NOVEMBER 1963 l - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WM Jullie weten nu dus iets wat er allemaal gaat gebeuren in de P.Z.C tournee 1963. Je weten ook, dat het een jubileumtournee is c vijftiende en dat er dus iets bijzonders te zien zal zijn. Nu zulle we eerst eens iets vertellen van de hoofdfilm. Bekijk de foto maa eens. Even voorstellen: van links naar rechts: Tim, Anneke en Pie Hebben jullie gemerkt hoe verwonderd dit drietal kijkt. Geen won der, want je vindt niet iedere dag een kostbare diamanten armbaru in een stok. In een holle wandelstok van iemand, die later een be ruchte dief en diamantsmokkelaar blijkt te zijn. Tim is een Engelse jongen, die zijn vakantie doorbrengt in Nederland. Hij brengt echter het avontuur mee en ook Piet, zijn Nederlandse vriend, en diens zusje Anneke krijgen hun deel. Je kunt het wel begrijpen: een diamanten armband in een holle stok is niet normaal. Daar moet iets ach ter steken. Wat er aan de hand is kunnen jullie zien in de film: Dit is de hoofdfilm van de P.Z.C.- tournee 1963. Een rolprent waarin al leen maar Nederlands wordt gespro ken. Dat is natuurlijk heel prettig want nu hoef je niet op de onder- S schriften te Letten. E In de P.Z.C.-tournee wordt nog een tweede film vertoond, waarvan jullie ook wel bijzonder zullen genieten: „Laurel en Hardy als detectives" En dan als extra attractie, in verband met het jubileum moet je maar den ken, in de pauze het optreden van de sprekende pop Dicky. Zo nu weten je weer iets meer. Maar misschien zijn jullie vergeten hoe je toegangskaarten voor de voorstellin gen kunt krijgen Daarom zullen wij dit nog eens vertellen. Om toegangskaarten voor een voor stelling te krijgen bestaat er weer de bekende regeling: in Middelburg, Vlissingen en Goes wordt in de win kels waar het raambiljet voor onze tournee 1963 hangt, voor iedere aan koop tot een bedrag van f 1 een bon verstrekt. Voor twintig gulden aan bonnen krijgt men een plaatsbewijs. Met de uitreiking van de bonnen wordt 21 november een begin ge maakt. De uitreiking eindigt op 5 december. De P.Z.C.-tournee 1963 omvat een aantal voor stellingen, die alle in de kerstvakantie worden ge geven. Wij doen een drin gend beroep op alle ouders er vooral voor te zorgen, dat hun kinderen maar EENMAAL een voorstel ling bezoeken. Gaan zij meer dan één keer, dan be tekent dat, dat zij de plaats innemen van een kind, dat nog niet was ge weest, maar er wel recht op had te gaan. Begelei ders kunnen dan ook NIET worden toegelatende plaatsen zijn alleen be stemd voor kinderen van 6 tot 14 jaar. Zoals dit de gewoonte is geworden, zal bij de inwis seling van de bonnen voor de toegangskaarten tijd en plaats worden nog na der bekendgemaakt een dubbeltje per kaart wor den gevraagd. De op brengst komt ten goede aan een Zeeuws liefdadig doel. (Advertentie) Naar alle waarschijnlijkheid krijgt sta tion Burghsluis over drie weken een an dere redingboot: de dubbelschroefmotor- reddingboot president Jan Leis, die dan de motorreddingboot Maria Carolina Blankenheym zal vervangen. De Blan- kenheym zal uit de reddingsdienst van de Kon. Zuid-Hoil. Maatschappij tot red ding van schipbreukelingen worden ge nomen en worden verkocht. Het schip dateert uit 1910 en was tot 1945 in Vlis singen gestationeerd. Er zijn reeds ver scheidene kopers voor de Blankenheym. De pres. Jan Leis werd in 1930 gebouwd en is van moderner type. Deze redding boot ligt momenteel in Breskens en zal, wanneer het weer wat verbetert door de bemanning van de Breskense red dingboot pres. J. V. Wierdsma naar Hoek van Holland worden gevaren. Daar zal het schip zijn opvolger op het Hoekse reddingsstation, de nieuwe red dingsboot Koningin Juliana, korte tijd vervangen. Dit schip, waarmee momen teel proeven worden genomen, moet nog voor enige voorzieningen naar een werf in Maassluis. Wanneer dit schip een maal is afgewerkt, komt de Jan Leis naar Burghsluis. Mitsunori Kubota, een Japanse amateur bokser van 17 jaar, is dinsdag overle den aan de gevolgen van een k.o., die hij zondag jl. tijdens universitaire wed strijden in een Zuidjapanse stad opliep Artsen stelden vast dat Kubota, die sinds zondag niet meer bij bewustzijn is geweest, aan een hersenbloeding is gestorven. Dit is het vijfde boksongeval met dodelijke afloop in Japan sedert de tweede wereldoorlog. JAARVERGADERING P.v.d.A. MIDDELBURG De Partij van de Arbeid, afdeling Mid delburg, heeft maandagavond in de „Gouden Poortehaar jaarvergadering gehouden onder voorzitterschap van de heer M. A. L. Hubregtse. Met genoegen kon secretaris H. Gillissen een toename van het ledental met niet minder dan 48 leden constateren. Ook uit het jaar verslag van de groep Middelburg van de Vrouwenbond van de P. v. d. A. bleek een stijging van het aantal leden: van 290 tot 316. Het werk van „Wij Vrouwen' 'werd uit gebreid en voorts werden er acties on dernomen ten bate van het internationa le solidariteitsfonds. In het kader hiervan zal a.s. vrijdag in „De Gouden Poorte" een filmavond worden gehouden. Na een korte inlei ding van de heer Th. J. Westerhout zal ondermeer de rolprent „Voedsel of hongersnood" worden vertoond. In de rondvraag werd ondermeer de aandacht gevestigd op de mogelijkheden die de arbeiderskunstkring te bieden heeft. De heer W. Don, secretaris van de Par tij van de Arbeidfractie in de Middel burgse gemeenteraad, blikte in het jaar verslag nog eens terug op de bereikte resultaten in het afgelopen jaar en hield de vergadering voor aan welke verlan gens, die in het verkiezingsprogramma van de P. v. d. A. waren opgenomen, te gemoet kon worden gekomen. Resume rende kon de heer Hubregtse na een discussie over een aantal in het verslag aan de orde gekomen punten, conclu deren dat het afgelopen jaar werd ge kenmerkt door een rustige opgang van Middelburg. Hij dacht daarbij o.m. aan diverse uitbreidingsplannen, aan de sa nering van de binnenstad en de restau ratie van de kloveniersdoelen. De ge stadige groei van het aantal inwoners deze bedroeg de laatste vier jaar 20% van de stijging van de totale stij ging van de Zeeuwse bevolking zag hij als een gevolg van het milde econo mische klimaat waarin Middelburg te recht is gekomen. Uit vergelijkende cij fers over het aantal woningzoekenden dat in 10 jaar tijd van 673 opliep tot 962, kon worden geconcludeerd dat deze zich concentreert in een sterke aan vraag van mensen buiten de stad. De discussie die volgde na het verslag van de fractie bracht ondermeer de aanleg van een uitgebreider speelruimte in de Stromenwijk aan de orde. Voorts werd de mogelijkheid van aanleg van rol- schaastbanen in deze wijk aangestipt. Ook stond men stil bij de werking van het schema voor urgente woningtoewij zing. Andere punten van bespreking waren de gasprijsverlaging, de watertarieven en de schoolmelkvoorziening. De voor zitter kon over deze laatste aangelegen heid mededelen dat deze reeds jaren wordt bekeken maar dat men geen me destanders kan vinden onder de school artsen, want, zo zei de heer Hubregtse, die schrijven in hun rapport dat de voedingstoestand van de kinderen in Middelburg uitstekend is. Medegedeeld werd dat de Partij van de Arbeidafde- ling voornemens is een forumavond te beleggen onder de titel: „Wat denkt U ervan' Men wil in dit forum verte genwoordigers van andere partijen zit ting laten nemen De datum is voorlopig vastgesteld op 16 december. De be stuursverkiezing bracht de herbenoe ming van de heren H. J. Gillissen, A. J. Berenpas, mevrouw N. J. Steijn-Vree- ke, P. de Kam, J. Tevel en J. Maljers. De Nederlandse deelnemers aan de cross der azen, het belangrijkste onderdeel van de cross van Le Soir. die zondag 23 november in Brussel zal worden gelopen, zijn: Cees Clement (Zeist), Joep Delnoije (Maastricht), Hein Cujé (Middelburg) en Henk Snepvangers (Bergen op Zoom). Advertentie Briljant van dessin, perfect van kwaliteit. Warme, ruige sportieve mohair shawls, vanaf 5,95. Pijna soepele jacquard en lamswollen shawls vanaf f 10,50. HERENMODEHUIS Winkelgalerij Middelburg. Middelburg City: Wederzijds, 20 aar, alle leeftijden. Electro: De dame met het hondje, 19.30 uur, 14 jaar Noorderkerk: Optreden Henry Blackmon en Koos Bons, 19.45 aur. Vlissingen Alhambra: Wederzijds, 20 uur, a.l. Luxor: Hercules contra Dracula, 20 uur, 14 Jaar. Concertgebouw Uitvoering „Con Amore", 20 uur Bergen op Zoom Roxy Een nacht met Nancy, 20 uur, 14 jaar Oostburg Ledeltheater Primitieve drif ten, 20 uur, 14 laar. Axel Ned. herv. kerk: Concert ten oate van het Nederlandse Rode Kruis, mevr. H. Risseeuw-Verdouw zang en mevr. M. J Moerdijkvan der Swalm, piano, 20 uur. Goes Grand: Wederzijds, 20 uur. a.l.. Centraal: Lezing over ..Het kleine be drijf' voor NIVE. afd Zeeland. 14.30 uur Prins van Oranje: Lezing over „ruimtevaart" door Eelco Schuilei voor Wetenschappelijke Belangen, 20 uur Zierikzee - Mondragon: Causerie over „Op gravingen op Schouwen" voor Stad en Lande, 19.30 uur. Herv. verenigingsgeb.: Vergadering N.C.V.B., 20 uur. Kort geleden bracht de televisie het toneelstuk Brief Encounter, dat verhaalt hoe twee mensen, bei den met een ander gehuwd, maar op elkaar verliefd, een laatste ont moeting hebben op een klein sta tion. Hetzelfde gegeven bijna, maar dan veel dieper uitgewerkt, met meer achtergrond, met als het ware een stuk ervoor en een stuk er achter, vinden we terug in de film „De dame met het hondje", vanavond te zien in Electro (Mid delburg). „De dame met het hondje" is afgeleid van een novelle van Tsjechow. De ge schiedenis in Moskou en Russische kun stenaars hebben er een film van ge maakt. Dit laatste is belangrijk, want we weten dat de Russische filmers, de werken van hun schrijvers vrijwel altijd met de meest voorzichtige eerbied be handelen. Ook in dit geval is dat geluk kig gebeurd. De sfeer is zuiver die van Tsjechow De dramatische kracht, van het verhaal bleef niet alleen bewaard, maar werd door de mogelijkheden, die het medium film biedt, zelfs nog aan zienlijk versterkt. Een stukje van Tsje- chows wereld gaat leven en «rijgt drie dimensies, een wereld, die ondanks poli tieke revolutie en technische evolutie blijkbaar nog niet geheel is verdwenen, althans in de werkelijkheid van de film kon blijven voortbestaan. De vergelijking met Brief Encounter dringt zich' door de actualiteit op maar blijkt uiteindelijk mank te gaan Tsje- chows drama, in zijn zuivere menselijk heid een creatie, die afgezien van lite raire aspecten, van een eeuwigdurende waarde is, blijkt voor de hedendaagse filmkunst een grootse bron van inspira tie. Brief Encounter hoe eigentijdser in vele opzichten ook, kan tegen dit mees terschap niet op. Tsjechows figuren frapperen door hun wezenlijk mens zijn. Bij Brief Encounter had men dat gevoel niét altijd „De dame met net hondje" werd daarom en ook om filmtechnische redenen niet ten onrechte in Cannes bekroond. Het is nu al een der klassieke werken van net witte doek. Ten slotte vestigen wij er de aan dacht op, dat de documentaire film over het leven van koningin Wilhel- mina, „Wederzijds", deze week nog te zien is in drie bioscopen- City (Middelburg), Grand (Goes) en Al- hambra Vlissingen. Electro (Middelburg) vertoont dan ver der nog een muzikale film van Duitse makelij met een aantal van de talloos vele tienersterren, waarover de Bonds republiek beschikt, een vlotte rolprent, waarin Fred Bertelmann en Margit Nünke het acteerwerk voor hun reke ning nemen en die deze romantische ti tel draagt: „Gitarren klingen leise durch die Nacht". Kracht en zwarte kunst laten zich com bineren in de film „Hercules contra Dra cula", LUXOR (Vlissingen), een fanta- sieprodukt, dat bij de liefhebbers geen nadere aanbeveling behoeft. Het ziet er naar uit, dat de gemeente Baarland binnenkort de deuren van het gemeentelijke badhuis zal sluiten. Tot deze conclusie kwam de raad tijdens zijn dinsdagavond gehouden vergadering. B. en vv. had deze aangelegenheid als punt op de agenda opgenomen, daar men het wenselijk achtte de situatie met betrek king tot het badhuis eens nader onder de loep te nemen. Bij de opening van het badhuis, nu ongeveer zes jaar geleden, werd hiervan druk en intensiel gebruik gemaakt. Het aantal bezoekers bedroeg toen veelal 90 of soms wel meer per week. Dit aantal is nu teruggelopen tot gemiddeld 40, waarvan gemiddeld 17 op vrijdagavond en de overige op zaterdag. Reden van deze terugloop is ongetwij feld de toename van douches in parti culiere woningen. Het badhuis gaat de gemeente nu een aardige duit kosten. Per bad bedragen de inkomsten gemid deld 23 cent per week. De uitgaven zijn echter 30 tot 35 cent per week, waarbij dan nog de kosten voor de badmeesteres en eventueel onderhoud komen Al met al ongeveer duizend gulden per jaar. B. en w achten dit bedrag te hoog en overwegen dan ook radicale maatrege len, temeer daar men stellig van me ning is, dat de terugloop voortgang zal blijven ondervinden. De heer A. Beulens (k.v.p.) zag ook geen andere oplossing. Zou men het badhuis slechts één dag per week open stellen dan zal naar zijn mening de deelname nog harder teruglopen. Hoe wel hij het betreurde, gaf tij toch in over weging na verloop van tijd tot sluiting over te gaan. De heer I van Hemert (herv. kiezers) vindt de sluiting niet erg prettig voor de geregelde bezoekers. Hij opperde de mogelijkheid het badhuis één keer per maand te openen. De heer P. Elenbaas (a.r.) stelde voor om na drie maanden de zaak maar te sluiten Ook de heer C. J de Mol (vrije lijst) praatte over sluiten, hoewel hij het zou betreu ren. Gezien de overwegingen, die de raads leden naar voren hadden gebracht, deel de burgemeester W N van Liere mede, dat het college de zaak nog eens nader zal bekijken en in een eerstsvolgende vergadering met een afgerond voorstel za lkomen. De klachten die bij de Middelburgse ge meentebedrijven zijn binnengekomen over een minder aangename smaak van het drinkwater blijken niet van ernstige aard te zijn. Begin november kwamen de eerste meldingen over een komkom mersmaakje van het leidingwater bin nen. „We hebben er bij elkaar vijf ge had", deelde de heer C. Hordijk van ge meentebedrijven mee, „maar nu is alles weer normaal". Laboratoriumproeven hebben aange toond, dat het water bacteriologisch ge heel in orde was. De oorzaak heeft men nog niet kunnen opsporen. „We houden alles echter voortdurend in de gaten", aldus verklaarde de woordvoerder van gemeentebedrijven. MIDDELBURG Vaststelling bijzondere voor- en achtergevelrooilijn Het hoofd van het gemeentebestuur van Middelburg brengt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 10, 2e lid der Woningwet, ter openbare kennis dat een ontwerp-bes luit tot vaststelling /an een voor de omgeving Spuistraat-Spanjaard straat, zoals is aangegeven op de bij dit ontwerp-raadsbesluit behorende kaart, ge durende een termijn van 30 dagen, aan vangende 22 november 1963, voor een ieder ter gemeentesecretarie (kamer 15) ter Inzage ligt en dat belanghebbenden gedurende deze termijn bezwaren bij de gemeenteraad kunnen indienen Middelburg, 20 november 1963. Het hoofd van het gemeentebestuur voor noemd, Mr. J. Drijber. MIDDELBURG Vaststelling bouwverbod. Het hoofd van het gemeentebestuur van Middelburg brengt, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 35, 4e lid der Wo ningwet, ter openbare kennis, dat met ingang van 22 november 1963 ter openbare kennis, dat met ingang van 22 november gedurende vier weken voor een ieder ter inzage ligt een ontwerp-raadsbesluit met uitvoerige kaart, welk ontwerpraadsbe- sluit inhoudt, dat in het belang van stel selmatige bebouwing op de gronden, ge legen in de omgeving van de Spuistraat en de Spanjaardstraat en zoals deze op de bijbehorende kaart zijn aangegeven, aan bouw of herbouw van gebouwen is ver boden (artikel 35 der Woningwet). Gedurende voornoemde termijn van vier weken kunnen belanghebbenden bij de gemeenteraad bezwaren indienen. Middelburg. 20 november 1963. Het hoofd van het gemeentebestuur voor noemd, Mr. J. Drijber. VLISSINGEN. Spreekuur wethouder sociale zaken. Het spreekuur van de wethouder van sociale zaken van Vlisisngen op heden woensdag 20 november gaat niet door. (Advertentie) De Stichting Welvaartsbevordering Noordwest-Brabant heeft met het ge meentebestuur van Rotterdam in prin cipe overeenstemming bereikt over even tuele verwijzing van industrieën, die in de Maasstad om vestiging vragen naar Noordwest-Brabant Dit is dinsdagavond meegedeeld in de gemeenteraad van Breda tijdens de behandeling van de be groting 1964. Rotterdam wil Noordwest- Brabant als „uitstralingsgebied" be schouwen nu de vraag om industrieter reinen in Rotterdam zo groot is, dat men waarschijnlijk niet meer in de be hoefte kan voorzien. (Van onze Haagse redactie) De economische missie uit Indonesië, die op het ogenblik in ons land vertoeft voor zakelijke contacten met de overheid en het bedrijfsleven, heeft gisteren in het Haagse ministerie van economische za ken „een aangenaam en zeer bevredi gend gesprek" gehad met een regerings delegatie. Aan de Indonesische missie was o.m. de zaakgelastigde drs. Sjarif toegevoegd, de Nederlandse departementsambtena ren stonden onder leiding van de direc teur-generaal voor de buitenlandse eco nomische betrekkingen, dr. W. P. H. Oorschot. Vandaag brengen de Indonesiërs een bezoek aan de Centrale Kamer van Handelsbevordering in Den Haag, waar van gedachten zal worden gewisseld met de zg. studiegroep-Oyevaar, die onlangs een oriëntatiebezoek aan Indonesië bracht. Dit gesprek wordt vanavond vervolgd met een ontvangst en een diner op kasteel Oud-Wassenaar, waar het verbond van de Nederlandse groothan del als gastheer zal optreden. Morgen en vrijdag worden bezoeken gebracht aan de Kamers van Koophandel in Rot terdam en Amsterdam. Het volledige programma dat de missie zal afwerken is nog niet bekend. De Indonesische ambassade verwacht wel, dat het bezoek zich ook tot de volgende week zal uit strekken. „De te verwachten stijging van de direc te loonsom met 10 proeent in 1964 dreigt desastreus te worden voor het lijndienst- bedrijf van Van Gend en Loos, dat de laatste twee jaar al een verlies heeft geleden, ondanks een optimale bezet ting van het wagenpark". Dit zei de directeur van Van Gend en Loos, de heer H. P J. Hennus, gister morgen op een bijeenkomst in Utrecht ter gelegenheid van de officiële ope ning van het nieuwe hoofdkantoor van Van Gend en Loos aan de Catharijne- singel. De bij het bedrijf ver doorgevoerde me chanisatie heeft niet kunnen leiden tot een produktiviteitsverbetering, die vol doende was om de verschillende kosten stijgingen op te vangen. Volgens de heer Hennus is er sprake van een duidelijke en belangrijke achterstand in de doorbe rekening van deze stijging in de (voor het binnenlands vervoer geldende offi ciële maximum) prijzen. De heer Hennus verklaarde, dat de prijzen de loonsverhoging van 1 januari op de voet zullen moeten volgen, ook met het oog op de geaccumuleerde ach terstand. Volgens hem is dit het stand' punt van het gehele Nederlandse be- roepsgoederenvervoer over de weg De snelle groei van het bedrijf maakte het noodzakelijk, een modern geoutil leerd hoofdkwartier te bouwen. De heer Hennus merkte in dit verband op, dat de werkzaamheden van Van Gend en Loos ten behoeve van het N.S.-stukgoe- derenvervoer ii het tijdvak 1950 1960 met ruim 40 procent zijn toegenomen. De totale omzet in geld gemeten werd in die tien jaar verdrievoudigd. Ondanks deze groei bleef het aantal personeelsleden in die periode vrijwel constant Dit was mogelijk dank zij een ver doorgevoerde mechanisatie. Zo steeg het aantal vorktrucks van 25 in 1950 tot 250 nu. Het aantal pallets, dat in 1950 ongeveer 7000 bedroeg, werd even eens tienmaal zo groot. Van Gend en Loos besteedde het afge lopen jaar voor een bedrag van twaalf miljoen gulden vervoer uit bii andere be- roepsgoederenvervoerders. De officiële opening van het hoofdkan toor werd verricht door de minister van verkeer en waterstaat, mr. J. van Aart- sen. Dr. Barkema in causerie „Het dier reageert wel op pijnprikkels maar kan eigenlijk geen pijn „lijden". Slechts uit het gedrag van de dieren kan worden afgeleid of ze pijn hebben. Er is namelijk geen anatomie of fysio logie van pijn". Dit zei dr. R. M. Barkema, de nieuwe dierenarts in Middelburg in zijn cause rie „het dier en pijn", die hij dezer dagen hield tijdens de jaarvergadering van de afdeling Zeeland-Noord van de Neder landse vereniging tot bescherming van dieren. Volgens de heer Barkema moet men het dier geen menselijke eigenschappen toe schrijven. Een dier kan bijvoorbeeld nooit „vals" zijn. Met diverse voorbeel den toonde de dierenarts vervolgens aan, dat bij eenzelfde pijnprikkel de grootte van de pijnreactie sterk van de omge ving afhangt. Daarbij werd duidelijk dat de grootte van de prikkel van ie reactie en de hoeveelheid pijn niet evenredig zijn. In zijn openingswoord had voorzitter E. J. Glerum nog eens gewezen op de nood zaak om de dierenbeschermingsvereni gingen in stand te houden, ook nu de wetgeving op dit gebied veel verbete ringen heeft aangebracht. De veemark ten, het transport van dieren en de na leving van de voorschriften betreffende de bescherming van de waakhond eisen nog steeds een intensief toezicht. De dierenasiels voorzien in een grote be hoefte De exploitatie levert eenter gro te financiële bezwaren op. De heer Gle rum zei het te betreuren, dat een be spreking met het bestuur van de zus tervereniging „Dieren in nood" te Mid delburg om tot een fusie te komen niet tot een gunstig resultaat hebben geleid. Door de activiteiten van inspecteur M. de Jonge kon een groot aantal zwerf honden en katten aan goede tehuizen worden geholpen. Het batige saldo op de jaarrekening van de vereniging ver meldde een bedrag van 101,53 De exploitatie van het dierenasiel aan de Seisweg te Middelburg vertoonde een hoog nadelig saldo. Twee bestuursleden die hun functie neerlegden, kregen woor den van waardering te horen Het wa ren penningmeesteresse mevrouw F C. Leuvens-Ripmeester en secretaris J van Meerendonk, die respectievelijk vanaf 1949 en 1951 hun werkzaamheden in het belang van de afdeling hebben verricht. Zij werden opgevolgd door mevrouw J. L. Zimmerman-van Hoeve en mevrouw J. M. A. Mes-Solbach. VEILING GOES. 19 november. Op monster: Legipont 1 65 en op 67 60-65 61, 55-60 53. Br. Alex Lucas 75 en op 75, 70-75 74, 65-70 68. Conference 1 65 en op 59, 60-65 53, 55-60 45. Gewone veiling. Coxs Orange Pippin 1 85-90 75, 80-85 72—75, 75-80 72—79, 70-75 69—79, 65-70 61—67, 60-65 53—56, 55-60 32—46, 2 D 17—23. 2 80-85 72, 75-80 62—68, 70-75 65—68, 65-70 51—61, 60-65 48, 55-60 17—38, grof 36— 53, fijn 13—34. Goudrenet 1 90-100 38—39, 90- 95 36—42, 85-90 36—42. 80-85 38—44, 75-80 35—39. 70-75 31—46, 65-70 32.10—35. 2 D 20—21. 2 90-95 41. 85-90 38, 80-85 36—33. 75-80 3334, 70-75 31, 65-70 28. grof 27.70—28.60, fijn 1920. Golden Delicious 1 85-90 6467, 30-85 55—70. 75-80 54—70, 70-75 57—66. 65-70 4957, 60-65 38—40. 2 85-90 59, 80-85 52, 75-80 47—53, 70-75 30—52, 65-70 30—47. 60-65 3237. D 2529, grof i648, fijn 2529. Jo nathan 1 80-85 31, 75-80 31—40. 70-75 31—40, 65-70 28.90—35. 60-65 22.60—30, 2 D 13.40— 13.50. 2 80-85 23, 75-80 21—22, 70-75 21.60—23. 65-70 23—23.30, 60-65 21. grof 16—25. fijn 13. Laxton Superbe 1 80-85 39. 75-80 40. 70-75 39, 65-70 36. 60-65 25. 2 D 15. grof 24. fijn 14. Lombartscalville 1 80-85 29. 75-80 3134. 70- 75 30—32, 65-70 23. 60-65 14. 2 D 12—20. 2 80-85 27, 75-80 29. 70-75 25. 65-70 18. grof 21. fijn 13. Glorie van Holland 1 80-90 33. 75-80 35. 70-75 33, 65-70 30. 2 75-80 27. 70-75 28. 65-70 25 Zoete Ermgaard 1 65-70 6067. 60-65 58 55-60 40—44. D 23. grof 39. fijn 21—22 Di verse appels kroet 1214.20. val 13 Doyenne du Cornice 1 80-85 104—108. 75-80 109—112. 70-75 113. 65-70 108—109. 2 D 60—87. 2 80-85 97, 75-80 103, 70-75 107—108, 65-70 105—104. grof 83—85, fijn 74—76. Saint Remy 1 85-95 30, 75-85 32. 65-75 34. 2 D 29—31. 2 85-95 28—30, 75-85 30—31. 65-75 29—32, grof 26— 28. fijn 2527. Comtesse de Paris 1 75-80 29. 70-75 31—32, 65-70 30—32. 60-65 30—31. 55-60 25—26, 2 D 10—11, grof 9—15. fijn 6—9. Totale aanvoer hard fruit 27.700 kisten. MARKT GOES. 19 november. Granen en peulvruchten. Tarwe, basis 17 boerenschoon af boerderij f 20—f 33.50 per 100 kg. Schotvrije partijen tarwe liggen iets hoger in prijs. Gerst, basis 17 ld f 22—f 29.50. Groene erwten, id., f 35—f 50. Schokkers, id., f 40—f 70 Bruine bonen. id., f 80—f 127.50. Voor erwten, schok kers en bruine bonen van uitgezochte kwa liteit was de notering iets hoger. Aardappelen. Bintje, 35 mm opw., blnnenl. sortering f 10—f 11.75 per 100 kg. Levering aan de sorteerinrichting. Sorteerkosten voor rekening koper Naar Bintjes voor export bestaat geen vraag. Voederaardappelen no teerden f 2.50f 4,50 per 100 kg. Uien. Onafgestaart aan de sorteerinrichting geleverd 911 cent per kg. Hooi en stro. Luzernehooi t 135f 145 per 1000 kg. Weidehooi (prima kwaliteit) f 135 f 145. Veldbeemd f 85—f 95. Engels raai f 75f 80. Voor twede soort hooie bestaat geen belangstelling. Tarwestro f 80f 90. Gerstestro f 80f 85. Erwtensttro (kl. groen) f 95f 105, alles per 1000 kg. Voor hooi en stro van extra kwaliteit worden iets hogere prijzen betaald. Vlas. Ongerepeld 2029 ct. per kg. Gerepeld 2336 ct per kg. Eieren. De eierprijs bedraaft f 1.80 per kg. VEILING ST.-MAARTENSDIJK. 19 november. Uien, bonken 19.70, middel 40 70, 15.9015.30, drielingen 19.45, pickles 24. Aanvoer 25 ton. Aardappelen. Furore 12.50, Bintjes 12.6013, bonken 17.20. Aan voer 21 ton. VEILING MIDDELBURG. 19 november. Jonathan 75-80 39. 70-75 42, 60-70 10—33. 60-65 22—26. 3 grof 24—26. Goudrenet 80-85 3135, 70-75 3134. 65-70 2936, 3 grof 2431. Glorie van Holland 75-85 34—35, 65-75 33—34. Golden Delicious 75-80 72, 70-75 69. 65-70 63, 60-65 53. 3 grof 3646. Lombartscalville 75-op 28, 70-75 30, 65-70 28—33. 60-65 20, 3 grof 21. Black Ali cante 223226. 1 Groenten: Andijvie 932. Sav. kool 1623. Rode kool 1022. Witte kool 1021. Glassla 1118. Breekpeen 1015. Prei 2030. Sprui ten ongeseh. 1572, gesch. 3993. Bloem kool 4 St. 61—74, 6 st. 45—64. 8 St. 26—42. Uien 12—20. Witlof 38—51. Waspeen 13—32. Eospeen 3134. Kassnijbonen 174211. Glas veldsla 174204. VISMIJN COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen, aanvoer 5129 kg, 256310. Schar 319 kg. Bot 138 kg. Wijting 21 kg. Schol 194 kg. Rog 2 kg. Kabeljauw 26 kg. Wulken 10 kg. Ongesorteerde vis 88 kg. VEEMARKT ROTTERDAM. Totale aanvoer 2581 stuks. Weekaanvoer 4529. Vette koeien en ossen 200. Gebruiksvee 712. Vette kalveren 240. Graskalveren 182. Nuch tere kalveren 919. Varkens 10. Lopers 95. Biggen 24. Paarden 36. Veulens 3. Schapen of lammeren 132. Bokken of geiten 28. Prijzen (resp. voor le, 2e en 3e kwaliteit). (in ets per kg) Vette koeien 315—350 270—310 240—265 Vette kalveren 385^410 360—380 350—360 Slaehtpaarden 290 240 220 Prijzen (resp. voor le. 2e en 3e kwaliteit). (in f per stuk) Graskalveren 475 350 260 Nuchtere kalveren 195 180 150 Lopers 140 110 90 Biggen 78 68 58 Schapen 140 120 100 Lammeren 145 120 100 Kalf- en melkkoeien 1250 1150 900 Vare koeien 890 730 600 Vaarzen 900 750 630 Pinken 625 450 375 Vette koeien: aanvoer iets kleiner, handel redelijk, prijzen als gisteren. Vette kalveren: aanvoer als vorige week, handel vlot, prijzen hoger, enkele prima's boven notering. Gras kalveren: aanvoer iets minder, handel rede lijk, prijzen wat stijver. Nuchtere kalveren: aanvoer als vorige week, handel kalm. prij zen goed prijshoudend- Lopers en biggen: aanvoer ruimer, handel kalm, prijzen prijs houdend. Slaehtpaarden: aanvoer gewoon, handel matig, prijzen Jonge paarden wat stij ver. Schapen en lammeren: aanvoer korter, handel kalm. prijzen onveranderd. Kalf- en melkkoeien: aanvoer korter, handel goed. prijzen ruim prijshoudend. Vare koeien: aan voer matig, handel kalm, prijzen goed prijs houdend. Vaarzen en pinken: aanvoer tame lijk. handel goed, prijzen prijshoudend VEILING KRABBEND1JKE. 19 november. Golden Delicious 1 85-90 54. 80-85 53—59, 75-80 54—59, 70-75 50—58. 65-70 44—51, 60-65 37—45. 2 80-85 49—50. 75-80 44 —52. 70-75 44—50. 65-70 38—46, 60-65 30—40. 2 D 2027, 3 grot 2637. 3 fijn 17. kroet 14. stek 15. Jonathan 1 75-80 33, 70-75 33. 65-70 30, 60-65 27. 2 80-85 29—31, 75-80 19—32, 70-75 21—28, 65-70 19—28. 60-65 16—24. 2 D 1314, 3 grof 1822, 3 fijn 13. kroet 12. Ellisons Or. 2 85-90 33. 80-85 35. 75-80 35. 75-80 39. 70-75 30. 65-70 24. 3 grof 27. kroet 13. Coxs Or. Pippin 1 75-80 75. 70-75 72. 65-70 62. 60-65 47. 55-60 37. 3 grof 37. 3 fijn 11—15, kroet 11. stek 10. Comtesse de Paris 1 75-80 27. 70-75 31. 65-70 32. 60-65 30. 55-60 21. 2 D 7 3 grof 15. 3 fijn 8. kroet fi Goudrenetten 1 85-90 36. 80-85 36. 75-80 35. 70-75 34. 65-70 31, 2 D 20. 3 grot 26—31. 3 fijn 19. kroet 20. D du Cornice 3 grof 83. 3 fijn 60. kroet 47. Conference 3 grof 36. SINT-ANN ALAND Uien middel 15,7815,91; bonken 19,35: drielingen 19,80; picklers 24,50; spek 5,40. Aanvoer 91 ton. Eigenheimers 13,80, bintjes 13,70. Aanvoer 10 ton. EIERNOTERING GOES. Bericht van verzamelaars. Kippeëieren 1214 cent. Kleine kippeëieren 8 cent. VEILING STAVENISSE. 19 november. Uien, middel 16, bonken 19.70, drielingen 18.30. pickles 24.50, stek 5.80, aanvoer 40 ton. De wedstrijd om de gouden onafhanke lijkheidsbeker tussen het Rotterdams elftal en het Bondselftal, die vanavond in het Feijenoordstadion zou worden ge speeld. is wegens slechte weersomstan digheden uitgesteld. Een nieuwe speel- datum is nog niet bekend, maar vast staat reeds dat de verkochte kaarten niet geldig zullen zijn voor de volgende ontmoeting en kunnen worden ingewis seld. Heden nam de Heere tot Zich, na een gedul dig gedragen lijden, in volle verzekerdheid des geloofs, onze lieve zorg zame vrouw, moeder, behuwdmoeder en grootmoeder ALIDA BROUWER, echtgenote van H. Koetje, op de leeftijd van bijna 58 jaar. Uit aller naam, H. Koetje. Maassluis, 18 nov. '63. De teraardebestelling zal plaatshebben op vrijdag 22 november a.s. te 15 uur op de algemene begraaf plaats te Vlissingen. Bevorderd tot Heerlijkheid. Heden nam de Heere tot Zich onze geliefde vader, behuwd- en grootvader JACOB VAN BEVEREN, weduwnaar van Cornelia Smouter, in de ouderdom van bijna 81 jaar. Katwijk: L. Ligteringen- van Beveren J. H. Ligteringen Amsterdam: N. van Beveren Vlissingen: P. Prins van Beveren J. A. Prins Delft: A. Cornelisse- van Beveren J. Cornelisse Alkmaar: W. van Beveren P. van Beveren- Suurmond Lausanne (Zwits.): M. Bleeker- van Beveren W. Bleeker Kimswerd: J. Th. Roelofsen- van Beveren A. J. Roelofsen En kleinkinderen. Vlissingen, 19 nov. '63. van Woelderenlaan 72. De teraardebestelling zal plaatsvinden op vrijdag 22 november a.s. des namiddags 1.45 uur vanaf ,,'t Anker", Bonedijkestraat. Rouwdienst van 1.15 1.45 uur in ,,'t Anker", waar tevens gelegen heid is tot condoleren. Geen bloemen. Rustig en vredig is he den in het ziekenhuis „Bethesda" van ons heengegaan mijn lieve vader en onze beste schoonvader, groot- en overgrootvader JAN VAN DER METTLEN, weduwnaar van J. M. Risseeuw, op de leeftijd van bijna 97 jaar. Rotterdam: E. van der Meulen- van der Schaaf Vlissingen: J. van der Meulen T. L. van der Meulen- Herwig Klein- en achter kleinkinderen Oostkapelle, „Ter Mantelinge", 19 november 1963. Condoleantieadres Pr. Rooseveltlaan 162. Vlissingen. De dienst, geleid door de weleerw heer ds. J. Kwast, zal gehouden worden in „Bethesda" zaterdag 23 november a.s. om half twee, waarna de teraarde bestelling van daaruit zal geschieden. Heden is na een kort stondige ziekte van ons heengegaan onze lieve moeder, behuwd- en grootmoeder CATHARINA LABRUJÈRE. weduwe van Pieter Brasser, in de ouderdom van bij na 84 jaar. Vlissingen: J. Stam-Brasser T. C. Stam Hoek van Holland: L. Vroonland-Brasser P. J. Vroonland En kleinkinderen Vlissingen. 19 november 1963, Hogeweg 38. De teraardebestelling zal plaatshebben op vrijdag 22 november a.s. Vertrek Hogeweg 38 des namiddags 1.30 uur. De overledene ligt op gebaard in het St.-Jo- sephziekenhuis. Algemene kennisgeving.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 5